logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
58 134 839
247 online
26 763 VIPy

TWÓJ LIPOSOMAL C TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Robert Klenner lekarz za mało spektakularny, za dużo wyleczonych, za mało zabitych

  4

  Robert Klenner lekarz za mało spektakularny, za dużo wyleczonych, za mało zabitych

  Czyli dlaczego musimy szanować ludzi – piewców witaminy C

  Wypasiona (kwas+ owoce) C 1000+ TiB

  Wypasiona (kwas+ owoce) C 1000+ TiB

  Joł Możnym,

  Każdego roku miliony ludzi na świecie zaraża się chorobami lekoopornymi. Ostatnio pojawiły się szczepy gruźlicy wielolekoopornej (MDR-TB), a nawet gruźlicy ekstremalnie opornej na leki (XDR-TB).

  Oporność ta może wystąpić w wyniku błędów człowieka, na przykład z powodu wyboru nieprawidłowych leków, lub przerwania terapii przed zakończeniem pełnego cyklu. Im bardziej nieprawidłowo stosowany jest antybiotyk, tym większe jest prawdopodobieństwo, że bakterie ulegną mutacji i staną się lekooporne. Tak twierdzą w większości lekarze, jednak można bardziej zbliżyć się do prawdy mówiąc, że im więcej będzie stosowania syntetycznych antybiotyków, tym większa będzie mutacja bakterii, aż w końcu powstanie monstrum.

  Wielu lekarzy zszokowanych było doniesieniami w czasopiśmie Nature Communication na temat odkrycia (w 2013 roku) naukowców z Uniwersytetu Medycznego imienia Alberta Einsteina, że witamina C niszczy bakterie gruźlicy lekoopornej. Wielu lekarzy było zszokowanych, ale z pewnością nie dr. medycyny Thomas E. Levy, kardiolog i autor 6 książek na temat korzyści zdrowotnych z Witaminy C.

  Dr. Levy twierdzi, a jak już kiedyś o tym wspomniałam, ma do tego pełne podstawy i prawo, że jak ktoś powie słowo toksyna, można w ciemno mu odpowiedzieć: – mam lekarstwo

  Wirusowe zapalenie płuc, błonica i setki innych chorób, w tym nawet ukąszenie jadowitego pająka, lub węża, czy zatrucie grzybami, tężec, włośnica, udar cieplny, miażdżyca, białaczka, jaskra, cukrzyca, oparzenia, zapalenie stawów, gorączka plamista Gór Skalistych, infekcje pęcherza moczowego, alkoholizm, pęknięcie dysku, owrzodzenie rogówki, zatrucie metalami ciężkimi, mogą być wyleczone, tak wyleczone, nie bójmy się użyć tego słowa, przez witaminę C.

  Amerykański lekarz Frederick Robert Klenner (zmarł na serce w 1984, trzeba powiedzieć prawdę, że w wieku 77 lat), jeden z twórców medycyny ortomolekularnej, autor 28 prac naukowych stworzonych na podstawie własnej praktyki i badań z zastosowaniem wielkich dawek witaminy C w leczeniu wielu chorób, w szczególności polio.

  Dr. Klenner zalecał, aby dorośli brali prewencyjnie co najmniej 10 gramów kwasu askorbinowego codziennie, a dzieci poniżej 10 roku życia co najmniej 1 gram na każdy rok życia, aby zachować zdrowie, czyli nie zapadać na choroby wirusowe i zakażenia bakteryjne

  Klenner w swojej praktyce lekarskiej nie ograniczał się jedynie do wysokich dawek witaminy C, ale obok niej stosował też wysokie dawki innych składników odżywczych.

  Klenner leczył wszystkie wyżej wymienione choroby witaminą C i innymi składnikami odżywczymi, ale chyba najbardziej kontrowersji wzbudził lecząc ludzi chorych na SR, czyli stwardnienie rozsiane, za pomocą swojego protokołu witaminowego.

  Witaminy przeciwko stwardnieniu rozsianemu

  Klenner powiedział, że

  Prawie każda osoba ze stwardnieniem rozsianym, którą poznał, charakteryzowała się dwoma wspólnymi cechami: brakiem nadziei i brakiem witamin

  Pacjenci Klennera otrzymywali więc schemat leczenia z ogromnymi ilościami witamin z grupy B, aby jak powiedział Klenner, „uzyskać efekt naprawy nerwów.” Oparł protokół leczenia na swoich doświadczeniach klinicznych w Columbia University pod koniec 1930 roku, gdzie chlorowodorek tiaminy był dostarczany chorym dordzeniowo z zaskakującymi wynikami w stwardnieniu rozsianym. Pacjenci do sali zabiegowej/operacyjnej wwożeni byli na noszach, a następnie po dawce 30 mg tiaminy podanej dordzeniowo, sami wracali do swych pokojów.

  Pomimo, że te pozytywne zmiany były stosunkowo szybko przemijające, to jednak Klenner stwierdził, że odżywianie pacjentów witaminami będzie najlepszym tropem i trzeba podążać właśnie tą drogą, aby pozbawiając pacjentów koszmarnej awitaminozy wyleczyć ich z SR.

  Klenner w swoich opracowaniach powołuje się na doświadczenie dr. Moora (tutaj znalazłam to badanie z 1940 roku, na marginesie – nie osiągnięto całkowitej remisji) z podawaniem chorym na SR wysokich dawek kwasu nikotynowego i tiaminy (chlorowodorku tiaminy B-1). Klenner w swoim protokole leczenia stwardnienia rozsianego zaleca mega dawki witaminy B-kompleks i innych metabolitów. Dokładny ilościowy zapis jest tutaj

  A teraz trochę trwożnych plotek wyjaśniających zagadkowy tytuł wpisa:

  Syn doktora Klennera, znany jako Fritz Klenner junior był sprawcą skandalu, który media rozdmuchiwały do granic możliwości, powstawały bestsellery, a więc ów Fritz był zamieszany w śmierć 5 osób, a dokładnie w zamordowanie ich w 1985 roku. Powstał na ten temat również film. Osoba Klennera juniora całkowicie przesłoniła światu dokonania jego ojca (o których to dokonaniach właściwie i tak media milczały), w zakresie niebywale ważnych opracowań na temat witamin, w tym arcy ważnej roli w życiu człowieka zwykłego kwasu askorbinowego. Hollywood pokochał Klennera juniora za jego sensacyjne, gdyż zbrodnicze działania, jednak nie powstał ani jeden film o ratowaniu życia witaminą C przez jego ojca Klennera seniora.

  Linus Pauling powiedział: „Wczesne prace autorstwa dr Freda R. Klennera dostarczają wiele informacji na temat stosowania dużych dawek witaminy C w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób. Dokumenty te są nadal ważne i można śmiało twierdzić, że kwas askorbinowy jest najbezpieczniejszą i najbardziej wartościową substancją dostępną dla lekarza i, że wszyscy pacjenci powinni być poddani działaniu dużych dawek witaminy C we wszystkich stanach patologicznych. Lekarze muszą sobie to wbić do głowy.

  Jednak obecnie w cieniu rozdmuchanego skandalu zupełnie nie w temacie witaminy C, tym bardziej zalecenia dr. Klennera są ignorowane przez lekarzy.

  Na szczęście nie przez wszystkich

  – Użyłem metody dr Klennera na setkach moich pacjentów – powiedział dr. Lendon H. Smith. – Klenner miał rację

  Dr. Levy twierdzi, że kwas askorbinowy, czy też askorbinian sodu mogą być podawane doustnie jako efektywne kosztowo, dobrze tolerowane przez organizm postaci witaminy C, do celów przede wszystkim detoksykacji układu pokarmowego. Jednak, aby osiągnąć niemal całkowite wchłonięcie witaminy C, sugeruje on, opcję liposomalnej postaci witaminy C.

  W przypadku ostrych infekcji i stanów toksycznych Dr. Levy zaleca podawanie dożylne askorbinianu sodu (nigdy nie kwasu askorbinowego), zazwyczaj w dawce co najmniej 50 gram, rozłożonych w czasie kilku godzin (dla większości osób). W tym samym czasie, zaleca również podawanie doustnie liposomalnej postaci witaminy C.

  LIPOSOMAL C TiB

  W przypadku, gdy nie mamy możliwości brania dożylnego askorbinianu sodu, dr. Lewy zaleca najpierw przeprowadzić niejako ładowanie askorbinianem sodu, lub kwasem askorbinowym, w ilości progu jelitowego, czyli tolerancji jelitowej, a później przejść na Liposomal C, który nie wywołuje tego zjawiska.

  Zdarza się dość rzadko, że niektórzy chorzy dostają lekkiej biegunki nawet biorąc Liposomal C, jednak nie chodzi tutaj o próg jelitowy, a zwykłą nietolerancję.

  Referencje 1 , 2


  reklamablog

  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

   

  (Visited 7 114 times, 2 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. ervena 5 listopada 2015 o 15:05

   Dziekuję Droga Pespi za kolejny temat do przerobienia …Jest trochę 😀 czytania , bo Twój blog , to kopalnia wiedzy …i powoli zacznie mi się wyjawiać [ mam nadzieje 😀 ] bardziej wyrażny obraz tychże rzeczy koniecznych do walki z moja choroba …i wreszcie jakies decyzje 😀 Pozdrawiam serdecznie 😀

  2. Ines- (ciekawska) ;-) 5 listopada 2015 o 15:15

   Pepsi świetny wpis, jak zwykle zreszta. Ja z zapytaniem, moge brac ten Liposomal ( http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/63-altrient-c-liposomal-30-saszetek-livon-labs.html )np. przez miesiac a potem wit. C TiB i bedzie ok? mam tez inne suple od TiB i nie chce przedobrzyć. Pozdrowionka!!!!

   1. pepsieliot 5 listopada 2015 o 17:23

    oczywiście, że będzie ok, też pozdro

  3. madameyulia 5 listopada 2015 o 15:23

   Peps, dzisiaj byłam u lekarza z dosyć niewielką infekcją pochwy. Moja recepta: witamina C 1000 3x dziennie (czyli 3 razy więcej niż zaleca producent), tran w kapsułkach, herbata z lipy lub maliny, picie 3-4 litrów wody, wysypianie się, wietrzenie pokoju co 3 godziny + polopiryna.
   Jak to miło, że są jeszcze lekarze, którzy nie ładują od razu antybiotyków.

   1. pepsieliot 5 listopada 2015 o 17:20

    tylko ta polopiryna, to niesteroidowy lek przeciwzapalny, nie taki niewinny, ale oczywiście dobrze, ze nie przepisał antybiotyków , życzę zdrowia

    1. madameyulia 6 listopada 2015 o 00:03

     Peps, no tak, ale w porównaniu do innych lekarzy to i tak nieba a ziemia… Moja (była) dermatolog na dzień dobry, bez żadnych pytań przepisała mi na lekki trądzik kurację Tetralysalem, wypisała mi receptę na miesiąc. Ile planowała przeprowadzić taką kurację to nie wiem, bo więcej się u niej nie pokazałam, ale ponoć standard to około 3 miesiące…

     1. grzegorzadam 6 listopada 2015 o 09:55

      A wystarczy czasami witC i Jodu zadać i po trądziku..
      Oczywiście + 3 stałe elementy podstawowe:
      1. pH organizmu do góry
      2. pH żołądka w dół.
      3. Alkaliczna dieta.

     2. grzegorzadam 8 listopada 2015 o 09:59

      @madameyulia

      ==ze strony Różańskiego

      Woda utleniona, czyli nadtlenek wodoru 3% niszczy beztlenowe bakterie trądzikowe. Propionibacterium acnes nie znoszą tlenu, w związku z czym wszelkie utleniacze (nadmanganian potasu, nadtlenek benzoilu, woda utleniona) stanowią dla nich pewną zagładę.
      Woda utleniona oczyszcza skórę, wybiela, działa ściągająco, antyseptycznie, pobudza krążenie krwi. Ułatwia udrożnienie mieszków włosowych i porów skóry. Dotlenia skórę, przez co pobudza w niej metabolizm i procesy regeneracji. Usuwa plamy, przyśpiesza cofanie się wybroczyn i wysięków, grudek i krostek trądzikowych.
      Woda utleniona stosowana na zmianę ze spirytusem salicylowym jest stanowi skuteczną terapię usuwającą zaskórniki i plamy trądzikowe. Wspomniana terapia kombinowana złuszcza również naskórek.
      Skórę trądzikową należy przemywać wodą utlenioną conajmniej 2 razy dziennie. Polecamy stosować na skórę wodę utlenioną w aerozolu (firma Avena, opakowania 50 i 100 g) oraz wodę utlenioną w żelu Peroxygel 3% (Gemi), ok. 4 zł (15 g). Woda utleniona dozowana na skórę spryskiwaczem lub aerozolem lepiej wchłania się w skórę i efektywniej działa. W postaci żelu działa natomiast dłużej. ===

      Wypróbuj jeszcze to, może być pomocne.

     3. Niki 8 listopada 2015 o 17:10

      O taaaak skórę przeczyszcza, to działa, odplamiacz też idealny – nieraz mam fioletowe palce od soku z czerwonej kapusty czy buraka kiedy zapomnę od razu zmyć sokiem z cytryny, polewam wodą utlenioną i zaraz plama znika. Plamy z włosów też znikają, czyli kolor płowieje, więc jak która ma wąsa 😉 to raczej włoski na twarzy powinny na wodzie utlenionej się odbarwić, stać niemal niewidoczne, a i z czasem stracić grubość i wykruszyć. Jednakże na włoski na twarzy powinno się znaleźć przyczynę wewnątrz, hormonalną i w nią uderzyć, a nie działać na skutek, c’nie… bo tak to działa alopatia.

      -> Chociaż ja w tym celu – pozbywania się owłosienia zbędnego tu i ówdzie – zamiast WU bardzo polecam pastę cukrową. Robi się ją łatwo, szybko, ręcznie w kuchni już w kilkanaście minut, wyrabiając w dłoniach bursztynową masę jak plastelinę, wyciągnie włoski z każdego miejsca, byle robić to „z włosem”, żeby włosa nie urwać, a cały wraz z cebulką wyjąć z mieszka. Zapomina się o depilacji na kilka tygodni, ostrza wyrzuca bo nieskuteczne, powodują, że włos odrasta jak hydra ostry i silniejszy, bez sensu taka zabawa. Z czasem po wielu (nawet już kilku seansach jak u mnie) mieszki stają się tak luźne, że jest to niemal bezbolesne, włoski coraz słabsze, przestają odrastać, mam już dużo łysych placków. oh yeaah sposób idealny! <-

      Zaś na trądzik czy drobne krostki przyrządza się ją w formie pasty albo raczej pianki, która zaraz na skórze zasycha: sody oczyszczonej + woda utleniona w ilości +/- po równo, porcja taka co by ją id razu zużyć, po co przechowywać. Oddziaływanie w towarzystwie potęguje się. Po zmyciu rano czy jak kto woli, należałoby przywrócić skórze właściwe pH, czyli zakwasić jakimś tonikiem czy myjadłem o odp. pH z czymś kwaśnym w składzie, to by wystarczyło.

      Z kolei zastanawia mnie płukanie ust wodą utlenioną, choćby to było kilka kropel, jeżeli wiadomo o właściwościach odplamiających, wybielających to czy przy okazji nie osłabi szkliwa? Soda też wybiela zęby, najlepiej więc nie kontaktować szkliwa z sodą w proszku, lub nie czyścić w ten sposób zbyt często trąc szczoteczką i drobinkami sody (w paście z oleju kokosowego jest ona właściwie rozpuszczona, krzywdy nie zrobi). I tak o ile często przepłukuję usta sodą i zęby na tym nie tracą, tak już z wodą utlenioną mam obawy czy i jak na nie wpływa… hmmm?

  4. Mariola 5 listopada 2015 o 17:15

   Przepraszam Pepsi, ja nie na temat: czy do właściwego wchłaniania zestawu witamina D3+K2 TiB, oraz Greens&Fruits TiB, potrzebuję jeszcze dodatkowo wapna? W G&F dosyć mało go jest akurat (7,3% zapotrzebowania dziennego jak widzę)…

   1. pepsieliot 5 listopada 2015 o 17:19

    to tak specjalnie, bo w momentach potężnego spadku odporności przyjmuje sie 3 dziennie tabletki, a reszta z jedzenia. Możesz sobie dodać jakiś preparat wapniowy, ale zawsze jednocześnie z magnezem, albo sam magnez i jeść dużo zielonych warzyw liściastych

    1. Mariola 5 listopada 2015 o 17:24

     Ok, dzięki, to wezmę jeszcze Calcium citrate +Magnesium od Swanson, mam nadzieję, że może być 🙂

     1. pepsieliot 5 listopada 2015 o 19:49

      dobry wybór

  5. malgo78 5 listopada 2015 o 19:35

   Pepsi droga pytanie o greensy TiB: biore codziennie, czuje sie super. Przez glowe przeszla mi mysl: czy mojemu dwulatkowi moge troche sproszkowac,np cwiartke lub mniej tablety i podawac? Dodatkowo codziennie dostaje petarde z witaminy C i standardowo D3? Czy nie przedobrze? Czy cos bys moze z produktow TiB takiemu maluchowi polecila? Caluje Cie mocno, pozostaje Twoja wielka fanka i propagatorka Twojej strony.

  6. Lorka 7 listopada 2015 o 15:04

   Ostatnio miałam możliwość poznania fantastycznej Pani Dr. ordynator oiom w jednym z warszawskich szpitali. Jej podwładni chodzili z kubeczkiem do hurtowni i wracali z pełnym czyściutkiej wit c:)) wit d w wysokich dawkach także nie była jej obca:) nawet mnie nafaszerowała osobiscie końską dawką i dała zalecenia o wiele wyższe niż sama brałam. była zainteresowana czy suplementacje zalecił mi gin czy lekarz rodzinny( brałąm 3 tys jednostek na dobe) no ale nie mowilam ,ze natchnela mnie pepsi eliot hih. w kazdym badz razie jest nadzieja, że są lekarze, ktorzy czytają , dokształcają się i próbują… zalecila mi 5 tys jednostek wit d3 ( k2 to juz sama biore) i 2gr wit c przez najblizsze pol roku.. taki mam niedobór..( karmiłam piersią)

   1. grzegorzadam 10 listopada 2015 o 13:20

    Z kubeczkiem do hurtowni?
    Brzmi jak fantasy.. 😉

  7. grzegorzadam 8 listopada 2015 o 11:18

   Program ”Sprawa dla reportera” :

   – cytat: dziewczynka z padaczką, miałą 6 operacji na głowę w szpitali w P., bo ją zakazili na gronkowca..
   C.d. ‚niesamowitych’ diagnoz i ”leczenia”..

  8. Magda 12 maja 2017 o 12:57

   Kochana Pepsi,
   lekarz pogejrzewa u mnie jaskre ,powiedz mi jakimi suplementami moge sie ratowac

   Biore obecnie wit.C,omege i chlorelle czy jest cos jeszcze?

   Pomoz prosze…

   Magda

   1. Pepsi Eliot 12 maja 2017 o 16:21

    Astaksantyna G&G, masło klarowane bio

  9. wanda 26 czerwca 2017 o 21:50

   Na jaskrę u dziecka 7/8 lat co stosować, Pepsi pomóż. Przebyła 3 operacje i nic. Dziękuję.

   1. Pepsi Eliot 26 czerwca 2017 o 23:03

    poszukam, na szybko to astaksantyna G&G, ale poszukam jutro

   2. grzegorzadam 27 czerwca 2017 o 06:43

    Jaskra:

    Niski poziom witaminy D3 jest powiązany z następującymi schorzeniami:

    jaskra, migrenowe bóle głowy, choroba Parkinsona, zakażenie układu moczowego,
    otyłość, depresja, choroby reumatyczne, autyzm, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, schizofrenia dziecięca, astma, sklerodermia, alergie, wszelkie niegroźne zaburzenia autoimmunologiczne, wiele odmian chorób nowotworowych, gruźlica, przeziębienie, cukrzyca typu 1 i 2, zespół metaboliczny, nadciśnienie, reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Leśniewskiego-Crohna, alkoholizm, torbiel galaretowata, kaszak, trądzik, choroba wieńcowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroby płuc, toczeń rumieniowaty układowy, zwyrodnienie plamki żółtej, ból wzrostowy u dzieci, choroby nerek, wcześniactwo, słaby rozwój niemowląt, powikłania ciąży, poronienie, wrzody i zapalenie żołądka po HP, śmierć podczas porodu, u dzieci problemy z nauką, anoreksja, choroba maniakalno-depresyjna, udar mózgu, ból kości, nadmierna senność, ADD i ADHD, zespół napięcia przedmiesiączkowego, skurcze towarzyszące menstruacji, dna moczanowa, zaburzenia obsesyjno-konwulsyjne, próchnica zębów, łuszczyca, zapalenie powięzi podeszwowej, osteopenia, lęk wysokości i migrena, niegojące się rany i wrzody, uszkodzenie stawu kolanowego, blisko-, dalekowzroczność, rogowacenie słoneczne, oparzenia słoneczne, osteofity, hipoglikemia.hipogonadyzm, żylaki kończyn dolnych, nietrzymanie moczu, bezpłodność”

    Jaki ma poziom wit.D ?
    Jaki kolor i pH moczu?

    Walter Last:
    Jaskra – magnez, witamina C (B2, B1, sól)
    I B3 – w postaci niacyny !

    Magnez, moczenie stóp codziennie przez 6-8 tygodni z sodą i solą.

    Może być działanie pasożytów, zrobiłbymk biorezonans.

  Dodaj komentarz