Sok leczący zapalenia, w tym stawów, oraz dlaczego boraksowi mówimy nie

green-ginger-celery-juice-9

Sok leczący z zapalenia, w tym stawów, oraz dlaczego boraksowi mówimy nie

Kurkuma 100% Organic This is Bio

Kurkuma 100% Organic This is Bio

Sie Burżuazji

Doktor James Duke autor książki „The Green Pharmacy”, udokumentował ponad 20 związków przeciwzapalnych, które znajdują się w selerze naciowym i jego nasionach.

Regularne spożywanie soku z selera w diecie jest w stanie wyleczyć Cię z przewlekłego stanu zapalnego dzięki dwum najważniejszym związkom, które w nim występują w dużych ilościach, a jest to luteolina i poliacetyleny.

Luteolina należy do przeciwutleniaczy flawonoidów o silnych właściwościach przeciwzapalnych. Poliacetyleny również zmniejszają stan zapalny, obniżając poziom zapalnych prostaglandyn w organizmie.

Jeśli cierpisz z powodu chorób zapalnych, takich jak zapalenie stawów, dna moczanowa i astma, koniecznie wprowadź ten sok do swojej diety

Oto on:

Składniki organiczne:celery

Podstawowy:

1 duży pęczek selera naciowego

Dodatkowe:

2 jabłka

5 cm świeżego korzenia kurkumy, lub 2 łyżeczki od herbaty kurkumy w proszku

1 obrana cytryna

Sposób:

Przeleć to wszystko przez sokowirówkę i natychmiast wypij.

Kuracja:

Powinno się pić w sumie 1 litr dziennie tego soku przez 4 tygodnie!

Dodanie jabłek, cytryny i kurkumy również zwiększa korzyści z tego soku do walki z zapaleniem.

Kurkuma w badaniach pokonała zarówno imbir, jak i jakiekolwiek leki przeciwzapalne w leczeniu zapalenia stawów. Oczywiście ta silna przyprawa ziołowa przynosi również niezliczone ilości innych korzyści zdrowotnych.

Jabłka oczywiście są doskonałymi owocami również o właściwościach przeciwzapalnych i należy je dodawać do soku ze skórą, gdyż to właśnie skóra ma najwięcej przeciwutleniaczy.

Cytryna z kolei ostatecznie powoduje silną reakcję alkaliczną w organizmie co pozwala na znaczne zmniejszenie stanu zapalnego. Dlatego z założenia jest to idealny składnik do Twojej rutynowej diety odtruwającej każdego dnia.

Podany przepis na sok, nie tylko, że wpłynie lecząc stan zapalny, ale także otrzymasz inne korzyści, takie jak:

Prewencja przeciw rakowa
Oczyszczanie ciała, czyli silny detoks
Wzrost energii życiowej
Oczyszczenie skóry
Obniżenie wysokiego ciśnienia krwi
Poprawa snu

Źródła: rawjuicecleanserecipes.com / livelovefruit.com / healthambition.com

Na koniec dygresja w temacie boraksu, polecanego przez niektórych naturopatów (szczególnie przy zapaleniu stawów) środek przeciwzapalny.

Mianowicie boraks, jako lek prewencyjny i nie tylko?

Nie wydaje mi się, żeby stosowanie boraksu było dobrym rozwiązaniem. A raczej uważam, że to bardzo zły wybór. Owszem boraks zapobiega pozornie wielu chorobom, ponieważ zatruwa organizm do takiego stopnia, że działa jako środek immunosupresyjny. Z kolei okaleczony układ odpornościowy może nie być w stanie zamanifestować zauważalnych reakcji. Co powoduje, że niezauważenie mogą rozwinąć się znacznie poważniejsze choroby.

Skąd znamy metodę maskowania choroby przez zatrucie? No znamy, jest nim na przykład chemioterapia. Medycyna alopatyczna często tak postępuje. Nie zapominajmy, że boraks jest sprzedawany jako detergent do prania. Jest to toksyczny środek wybielający. Nie jest to woda utleniona. Boraks może doprowadzić do uszkodzenia wątroby i niewydolności nerek.

Do czego niektórzy naturopaci zalecają boraks? Do leczenia zapalenia stawów.

Boraks zabija wirusy owszem, ponieważ jest tak toksyczny. Może faktycznie pomóc niektórym pacjentom z zapaleniem stawów, gdyż często spowodowane są przez wirusy. Jednak są znacznie bezpieczniejsze leki, które mogą być stosowane zamiast, jak koloidalne srebro. Boraks niestety naśladuje chemioterapię.

Natomiast już bor jako pierwiastek śladowy, składnik suplementu minerałowo-witaminowego rzeczywiście będzie miał pozytywny wpływ na układ szkieletowy.

1

Nie chodzi oczywiście o nic innego, tylko o zbliżanie się do prawdy. Nawet tylko w umyśle.

Uwaga, gdy mnie Grzegorzadam, Niki i inni świetni znawcy tematów przekonają, to osobiście sprawę detergentu odszczekam!


Ściska Możnych peps


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.