logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
147 online
55 288 663

NATURALNA WITAMINA C ACEROLA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Top 5 sposobów na sproszkowany szpinak

  Sproszkowany Szpinak jest genialny – to koncentrat, dzięki któremu z łatwością możesz przemycić do diety wszystkie wypaśne wartości odżywcze jego liści

  Szpinak to antyoksydanty, żelazo, źródło witamin A, C i K1, a także kwas foliowy, mangan, magnez i witamina B2. To witaminowa bomba, której nie może zabraknąć w Twojej diecie!

  Pokochaliście go, bo zdziwiliście się, że ekstrakt ze szpinaku potrafi cudownie odchudzić!

  Okazało się bowiem, że tylakoidy, czyli specjalny ekstrakt ze szpinaku (zasadniczo z błony chloroplastów liścia) zmniejsza wygłodniałe apetyty i to w sposób spektakularny

  Niech się schowa chrom, czy zapychacze żołądka w postaci chia.

  Badania przeprowadzone przez Szwedów dowodzą, że hedonistyczny głód po regularnym zażyciu szpinaczych tylakoidów został zmniejszony aż o 95%, co pociągnęło za sobą lawinowe spadki masy ciał aż o 43%.

  Sproszkowany szpinak ma tę przewagę nad liściastym, że jedna łyżka stołowa to ekwiwalent 100 gram, czyli połowy torebki szpinaku z marketu. A do tego – jeśli mowa o This is BIO – jest w stu procentach organiczny, więc nie musisz stawiać na półśrodki.

  TU KUPISZ sproszkowany organiczny SZPINAK This is BIO

  Na ile sposobów możesz go użyć?

  Pewnie na 1000, ale dziś skupimy się na 5 podstawowych

  1. Możesz zastąpić nim część mąki w wypiekach i wszelakich wyrobach z ciasta, może stanowić także spoiwo dla spodów surowych przysmaków i kulek mocy!

  2. To sposób na przemycenie zieleniny do diety, szczególnie jeśli masz do nakarmienia zielonkosceptyków. Możesz dodać szpinaku do wypasionego koktajlu, soku i ulubionych potraw – ogranicza Cię tylko fantazja.

  3. Zrób zielony koktajl na wypasie. Dzięki temu, że użyjesz sproszkowanego szpinaku zamiast liści, upchniesz w dzbanku więcej pyszności i dodatkowych składników!

  4. Dodaj go do sosów i zup. Zyskasz trochę smaku, ciut koloru i całą masę substancji odżywczych.

  5. Zabaw się w artystkę. Możesz użyć szpinaku jako barwnika albo fikuśnie posypać nim talerz i nadać potrawom zupełnie nowe oblicze.

  Uściski:)

   

  (Visited 1 690 times, 2 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. agga 7 grudnia 2017 o 20:37

   A czy poddany wysokiej temperaturze sproszkowany szpinak dużo traci? A maca? Chciałam na święta ciasteczka zrobić;) Pozdrowienia gorące;)

   1. Pepsi Eliot 7 grudnia 2017 o 21:58

    straci C, ale inne pozostaną

    1. agga 8 grudnia 2017 o 05:58

     Dzięki:)

  2. Mikk 7 grudnia 2017 o 21:43

   Jak to jest z tym wapniem w szpinaku? Self.com ppdaje 153mg w 100g, a w dzisiejszym wpisie Pepsi Eliot podała, że w gotowanyn 600mg. Podaje się wchłanialną ilość, dlatego przy gotowanym podane jest więcej czy to po prostu rozbieżność źródeł? Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 7 grudnia 2017 o 21:57

    gotowanie zagęszcza pokarm

    1. Mikk 7 grudnia 2017 o 22:25

     No tak, ale czy masa nie zostanie taka sama? Skoro kupimy 100g mrożonego szpinaku, nie dodamy wody i ugotujemy go to dalej będzie 100g minus woda, która z niego wyparuje, ale to chyba nie wyjaśnia różnicy między 150 a 600mg. Pytam bo jednak je się ten szpinak i dobrze byłoby nie robić sobie kuku i wiedzieć ile wapnia faktycznie spożywamy

     1. Pepsi Eliot 8 grudnia 2017 o 07:36

      szkoła podstawowa, gęstość właściwa

     2. grzegorzadam 10 grudnia 2017 o 09:55

      boisz się o przekroczenie ilości wapnia?

  Dodaj komentarz