Witamina D ma wpływ na raka piersi?

WID3Słyszałeś dobrą nowinę o witaminie D? To prawie, że cudownie prewencyjny specyfik, który zmniejsza zachorowalność na raka o 77%. Tak mówią badania.

 Ello, ello powtórne Państwu,

Zaczęły się poważne porządki na blogu tym.

Witamina D3+K2 TiB

Witamina D3+K2 TiB

Natenczas wracam do meritum tego/dzisiejszego/drugiego wpisu, czyli do witaminy D w kontekście raka piersi.

Możemy uznać, że witamina D może być silnym przeciwnowotworowym lekiem, który nie tylko zapobiega, ale może również leczyć raka piersi. Co postaram się dowieść poniżej.
Jednak przemysłowi medycznemu nie zależy, aby tej sprawy szczególnie nagłaśniać. Tym bardziej postanowiłam podzielić się z Drogą Socjetą wiedzą, którą zdobywam, od pewnego czasu codziennie.

Dziś podam kompilację wypowiedzi ekspertów co do notowań witaminy D w kontekście raka piersi. Dzielmy się wiedzą nawet z lekarzami.

Witamina D i rak piersi

Światło słoneczne powoduje powstawanie witaminy D w skórze, która może być aktywowana w wątrobie i nerkach w hormon o dużej aktywności. Właśnie ta postać aktywowana witaminy D powoduje różnicowanie komórek – zasadniczo jest przeciwna rakowi. Następujące badania wskazują, że witamina D może odgrywać rolę ochronną przed rakiem piersi:
Syntetyczna witamina D zapobiega rakowi sutka u zwierząt.

Dwa jednakowo źródła witaminy D u ludzi wywodzą się z ergosterolu roślinnego, który jest przekształcany do witaminy D2 ( ergokalcyferol ) i witaminy D3 ( cholekalcyferol ) w wyniku działania promieni słonecznych na skórę.

Organizm zużywa witaminę D3 do normalnej pracy czynności układu immunologicznego, w celu kontroli wzrostu komórek, a także do absorpcji wapnia z układu pokarmowego.

Witamina D3 może hamować wzrost nowotworów czerniaka, raka sutka, białaczki. Witamina D3 może hamować angiogenezę rozwoju nowych naczyń krwionośnych, które umożliwiają rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych w ciele.
– Stałe Remisje, Robert Hass

Jean Carper – Jedzenie to cud medycyny. Pokarmy bogate w witaminę D, obecnie właściwie tylko dzikie tłuste ryby są w stanie zapobiec rakowi piersi u kobiet po menopauzie.

Dr. Frank Garland (Departament Wspólnoty i Medycyny Rodzinnej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego) uważa, że jest to bardzo ważne, aby kobiety w starszym wieku suplementowały się witaminą D, a od najmłodszych lat dostarczały sobie witaminę D z pożywieniem.

WID4U zwierząt karmionych dietą wysoko tłuszczową, co zwykle w efekcie skutkuje wyższą częstotliwością raka okrężnicy, suplementy  witaminy D, wapnia, magnezu i K2 blokują owe rakotwórcze diety.

Witamina D hamuje wzrost raka piersi u zwierząt hodowlanych, a także wydaje się, że potrafi opanować ludzkiego raka sutka. Komórki ludzkiego raka prostaty, zostały zamknięte, czyli pozostały w stanie nierozrostowym po dodaniu witaminy D – Patrick Quillin , Pokonując raka odżywianiem

Mimo, że witamina D jest jednym z najbardziej zaawansowanych chemikaliów leczniczych w organizmie, organizm sprawia, że ​możesz ją wykorzystywać całkowicie za darmo.

Nie wymaga żadnej recepty.

Choroby i stany wynikające z niedoborów witaminy D to:

Osteoporoza jest często spowodowana brakiem witaminy D, co ogranicza wchłanianie wapnia. Wystarczająca ilość witaminy D pozwala ochronić się przed rakiem piersi, prostaty, jajnik, raka okrężnicy, depresji i schizofrenii.

Krzywica -to nazwa choroby wyniszczającej kości spowodowana niedoborem witaminy D. – Mike Adams – Natural Health Solutions Mike Adams

Badania w Hospital Medical School w Londynie ogłaszają, że lokalna produkcja witaminy D w tkance piersi zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi .

Dla kobiet z niskim poziomem witaminy D w tkance piersi ryzyko raka piersi wzrasta o 354 % !

Badanie to sugeruje, żeby kobiety koniecznie opalały się topless (oczywiście nie w godzinach palącego słońca), aby w tkankach piersi zwiększyła się lokalna produkcja witaminy D.

topless

Wszystkie te fakty wskazują, że witamina D i jej pochodne, mogą odgrywać rolę w regulacji ekspresji genów i produktów białkowych, które zapobiegają i hamują raka piersi.

Zasilanie organizmu witaminą D (D3), co zostało udokumentowane potrafi stopować niektóre raki w tym: kostniakomięsaka (rak kości ), czerniaka , raka okrężnicy i raka piersi.

Te komórki rakowe zawierają receptory witaminy D , które czynią je podatnymi na efekty przeciwnowotworowe w tym hormonu wytworzonego przez skórę, gdy jest wystawione na działanie światła słonecznego.
Zaleca się pokarmy bogate w witaminę D, jak tłuste dzikie ryby oraz suplementację witaminą D3. – Robert Hass – Stałe Remisje

Niski poziom witaminy D może zwiększyć proliferację krwinek białych i może przyspieszyć procesy artretyczne w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Witamina D może być użyteczna w opóźnianiu negatywnych skutków zmian w metabolizmie. Niski poziom witaminy D jest związany z kilkoma nowotworami, w tym jelita grubego, prostaty i piersi.

Badania laboratoryjne wykazały , że witamina D może hamować wzrost komórek rakowych prostaty i raka piersi u człowieka. W przypadku raka płuc i trzustki, komórki nowotworowe mogą być również wrażliwe na wpływ witaminy D. – Nicola Reavley
-Nowa Encyklopedia witamin, minerałów, suplementów i ziół. – Rak jajnika również może być wrażliwy na poziom witaminy D.

Jeśli mutacje nie są korygowane, lub jeśli komórka już poddana transformacji nowotworowej, aktywna witamina D może współpracować z innymi białkami w celu stymulowania zaprogramowaną śmiercią nieprawidłowych komórek nieprawidłowych.

Kiedy młoda dziewczyna nie posiada odpowiedniej ilości witaminy D podczas dojrzewania najprawdopodobniej będzie miała nieprawidłowy rozwój piersi.

To z kolei może zwiększyć podatność kobiety na czynniki ryzyka, takie jak alkohol, mający wpływ na rozwój raka piersi. Innymi słowy, największą możliwość terapeutyczną i prewencyjną witaminy D, aby zmniejszyć ryzyko raka piersi, należy wykorzystać już w dzieciństwie i w okresie dojrzewania. – Cure James Dowd i Diane Stafford – Witamina D

U każdych 100 kobiet, które mogą zachorować na raka piersi, 50 z nich może uniknąć raka piersi, po prostu utrzymując odpowiedni poziomu witaminy D w organizmie. Należy eksponować się na słońce, a w okresach o małej ilości słońca odpowiednio suplementować się witaminą D3.
Łącząc to z popijaniem zielonej herbaty, profilaktyka raka piersi staje się jeszcze silniejsza. – Mike Adams – Natural Health Solutions 

Badania przedstawione w American Association for Cancer Research w 2006 r. sugerują, że wzrost witaminy D obniża ryzyko zachorowania na raka piersi nawet o 50 procent. Jak Witamina D może pomóc ? Elaine Magee – Synergia jedzenia

Dzienne spożycie 2600 jednostek witaminy D jest zalecane, aby osiągnąć stężenie we krwi, będące optymalną ochroną przed chorobami.

Nie ma jednak sposobu, aby dieta dostarczyła tyle witaminy D. Zwłaszcza kobiety żyjące w północnych szerokościach geograficznych, gdzie zimowa ekspozycja na słońce sprawia, ze nasze ciało produkuje mało witaminy D z powodu zmniejszonego promieniowania UV w świetle słonecznym. – Bill Sardi – Nie musisz się bać Raka.

Dawka witaminy D potrzebna do zahamowania wzrostu raka prostaty, może być znacznie wyższa od zalecanej dawki dziennej ( RDA ), 400 jednostek międzynarodowych na dzień.

Ponieważ witamina D może być toksyczna w dawce bardzo dużej, należy robić badania 25(OH)D, aby utrzymywać poziom D powyżej 50, ale nie przekraczać 90. Ludzie chorzy nas raka powinni trzymać poziom D nawet 80-90.

Uznaje się, że przyjmowanie 40 do 60 jednostek D3 na kilogram ciała, jest dobrą opcją.

Nie zapominajmy o suplementacji K2 (mk7 z natto)!

W dni plażowe, gdy wystawiamy całe (sic!) ciało 20 minut na ekspozycję słoneczną, można się w te dni nie suplementować.

Promieniowanie słoneczne prowadzi do zwiększonego poziomu witaminy D, co koreluje ze zmniejszonym ryzykiem raka sutka. 

Niedobór witaminy D jest również jednym z głównych czynników przyczyniających się do osteoporozy. – Arlene Valentin, Herbal Medicine , Uzdrawianie i Rak – kompleksowy program do zapobiegania i leczenia raka Donalda R. Yance

Ale w jaki sposób witamina D rzeczywiście działa?

Przez wiele lat była to tajemnica.

Rewolucja informacji na temat witaminy D zaczęła się w 1968 roku, kiedy JW Blunt i jego zespół, odkryli formę witaminy D, która faktycznie krąży we krwi (25 -OH- D3) .

Ta hormonalna forma witaminy, utworzona w nerkach jest ostatecznie odpowiedzialna za klasyczne działanie witaminy. Niektóre komórki nowotworowe na poziomie cząsteczkowym, posiadają receptory na swojej powierzchni, które są zdolne do otrzymania cząsteczki witaminy D. Naukowcy badali komórki nowotworowe 136 chorych na raka piersi . – Ralph W. Moss- Cancer Therapy – Podręcznik niezależnego Konsumenta nietoksycznego Leczenia i Zapobiegania.

Uwaga!

Objawy zatrucia nadmiernymi dawkami witaminy D obejmują anoreksję, dezorientację, odwodnienie, zmęczenie, utratę masy ciała, osłabienie i wymioty .

Gęstość piersi mierzona za pomocą mammografii okazała się odwrotnie proporcjonalna do poziomu witaminy D w surowicy. To znaczy, im wyższa gęstość, tym niższy był poziom witaminy D.

Poziom witaminy D u kobiety, u której zdiagnozowano raka piersi ma ogromny wpływ na przebieg jej choroby. – dr Gary Null – Podręcznik dla lekarza naturalnego uzdrawiania.

Dodatkowe info, że spożywanie zaledwie trzech napojów alkoholowych na tydzień zwiększa potencjał zachorowania na raka piersi o 50%. – Phyllis A. Balch CNN – Recepta na Nutritional Healing, wydanie 4, Odniesienie do niefarmakologicznych środków zaradczych, w tym korzystanie z witamin, minerałów, ziół i suplementów diety.

WID
Noooooooo, długi wpis urósł z tych cytatów, ale co któryś miałam chęć opuścić, to mi się robiło żal, że go w razie czego potem nie będzie na tym blogusiu. A zależy mi, żeby tutaj było maksymalnie dużo info.

xoxo jor spepsikowany