logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
160 online
52 802 699

leczenie dobrą dietą, pepsi eliot, this is bio

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA "LECZENIE DOBRĄ DIETĄ" 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
Witamina K2, która sprawi, że będziesz krzepka do kwadratu

Witamina K jest rozpuszczalną witaminą, która jest ważna dla krzepnięcia krwi i wpływa na zdrowe serce, kości i pracę całego systemu immunologicznego.

Istnieją różne formy witaminy K, które różnie zachowują się w ciele:

K1

jest naturalną formą, którą można znaleźć w zielonkach i trawie, jest używana przez wątrobę dla prawidłowego krzepnięcia krwi.

K2

mk4 (mega nietrwała, a więc nie nadaje się jako suplement) pozyskiwana z pokarmu (nabiał) zwierzęcego, organicznego, warunek: zwierzęta muszą być karmione trawą.

mk7 można ją znaleźć w sfermentowanym pokarmie (np. natto) i dobrych suplementach. Jest niezwykle ważna dla zdrowia tkanek i kości i prawidłowej pracy całego Twojego organizmu.

K2, this is bio, pepsi eliot

Jaka forma jest najlepsza?

Witaminę K1 znajdziesz w zielonych liściach, jednak jej niewielkie ilości są wchłanianie i używane przez Twoje ciało. Właściwie, eksperci sugerują, że tylko 10% K1 z zielonek jest wchłaniane przez Twoje ciało, jednak przy odpowiednio zbilansowanej diecie jest to ilość wystarczająca.

Witamina K2 zawiera się w niektórych sfermentowanych produktach (jak natto, sfermentowany olej z rybiej wątroby) i w nabiale od zwierząt jedzących trawę. K2 jest produktem fermentacji i produkują ją określone typy bakterii. Ten rodzaj pożywienia wciąż nie zawiera dużo K2, jednak jest go więcej niż K1 w zielonkach, a jego forma jest lepiej przyswajalna.

Co ciekawe, wiele badań pokazuje świetny wpływ K2 na zdrowie i jego istotę, podczas gdy K1 nie ma wielu udowodnionych efektów. K1 jest potrzebna dla prawidłowej pracy wątroby i krzepnięcia krwi, ale to K2 robi całą robotę. Wpływa na kości i pozwala na prawidłowy rozkład wapnia (tu przeczytasz o paradoksie wapnia), zapewnia zdrowie zębów, piękne włosy i ma ogromny wpływ na Twoją sylwetkę.

Istnieje koncepcja – potwierdzono, że nieprawdziwa, że ciało przetwarza K1 na K2

Aktualne badania wykazały, że ludzkie ciało potrzebuje innego pokarmu/osobnej suplementacji

Czy mam niedobór?

Ponad połowa dorosłej populacji zachodu ma niedobór. Dieta, w której nie ma nabiału, jajek i mięsa od zwierząt karmionych trawą (czyli problem nie dotyczy tylko weg*an), dieta, w której nie ma na przykład natto, nie dostarcza K2 nic a nic. Niedobór K2 objawia się w niewielkich symptomach jak krwotoki z nosa, częste siniaki, próchnica, ciężka menstruacja, etc. ale może prowadzić do miażdżycy, chorób układu sercowo-naczyniowego, problemów z kośćmi i zębami, wypadania włosów i problemów z kontrolowaniem wagi.

Ponieważ ekspansja witaminy K2 i wiedza o niej wypłynęły tak naprawdę w ostatnim dziesięcioleciu, a stosunkowo niedawno dowiedziono, jak wiele potrafi: odchudza, ma wpływ na zęby i kości, leczy miażdżycę i wiele innych, to na niej się skupimy.

Witamina K2, jak się okazuje, ma esencjalny wpływ na całe Twoje zdrowie, zdolność samoleczenia i profilaktykę chorób!

Dlaczego jest taka ważna?

1. Dla zdrowych kości

Badania pokazały, że witamina K2 jest jedną z najbardziej potrzebnych substancji odżywczych dla długotrwałego zdrowia kości i jest ważniejsza niż wapno.

K2 jest niezbędna, żeby przetransportować wapno i inne minerały do tkanki kostnej, aby ją wzmocnić i zapobiec zwapnianiu kości.

Badania pokazały, że witamina K jest efektywna nie tylko w profilaktyce i zatrzymaniu postępu osteoporozy ale potrafi także naprawić powstałe już ubytki. Naukowcy wykazali, że objawy zwapnienia kości cofają się u osób z zaawansowanym stadium choroby nawet o 80%.

2. Dla zdrowego serca

Spożywanie zbyt dużych ilości wapnia bez suplementacji magnezu, witaminy D3 i K2 prowadzi do zwapnienia tętnic. Dzięki witaminie K2 wapno dostaje się tam gdzie jego miejsce – do kości, nie osiadając w żyłach i tętnicach.

Warto zauważyć, że w tej kwestii badania zwracają uwagę jedynie na działanie witaminy K2 na tym polu, całkowicie pomijając K1.

Badania przeprowadzone w Rotterdamia wskazują, że osoby, które przyjmują K2 w odpowiednich dawkach mają nie tylko mniejsze ryzyko zwapnienia kości, ale też mniejszą szansę na śmierć spowodowaną chorobą układu sercowo-naczyniowego.

3. Dla zdrowej jamy ustnej

Zdrowie jamy ustnej może mieć wpływ na zdrowie całego organizmu, a witamina K2 ma na owo zdrowie jamy ustnej ogromny wpływ. Według doktora Westona Price’a to ta niepozorna witamina jest niezbędna dla remineralizacji (wbudowywanie odpowiednich minerałów w ścianki szkliwa ) i zapobiegania ubytkom.

jakby co, to już sie pisało sie w temacie: 1 i 2

4. Dla redukcji żylaków

Z tego samego powodu, z którego witamina K jest zdrowa dla kości, może być pomocna w walce z żylakami. Badania na ludziach są w tej kwestii stosunkowo mało zaawansowane, jednak wiemy, że witamina K2 jest potrzebna w produkcji białka gla matrix, które pomaga uniknąć zwapnienia tętnic. To samo białko pomaga zatrzymać wapnienie żył.

Nowe badania opublikowane w Journal of Vascular Research (Dziennik Badań nad Naczyniami) dowiodły, że witamina K2 jest niezbędna dla odwrócenia zaszłych już zmian chemicznych i odwrócenia procesu zwapnienia żył.

5. Dla zminimalizowania ryzyka nowotworu

Istnieje co najmniej kilka badań świetnie dokumentujących zależność pomiędzy wysokim spożyciem witaminy K2 i zmniejszonym ryzykiem zachorowania na nowotwory.

– badanie na grupie chorych wykazało, że K2 może obniżyć ryzyko raka prostaty o 35%

– naukowcy wykazali 63% różnicy ryzyka zachorowania na nowotwór u Europejczyków z najwyższym i najniższym poziomem K2 w diecie

– w 2003 roku udowodniono, że K2 zmniejsza wzrost komórek nowotworowych w białaczce i nowotworze płuc

– redukuje komórki nowotworowe w nowotworach wątroby, nawet tych groźnych

– upośledza zdolność komórek do stymulowania wzrostu guza

6. Dla zdrowego mózgu

Najnowsze, fascynujące badania wykazały, że odpowiednie stężenie K2 w organizmie może ochronić mózg przed zachorowaniem na Alzheimera.

W skrócie, witamina K2 pomaga zapobiec zatrzymaniu w organizmie (wliczając w to mózg) nadmiaru wapnia, który to, szczególnie w mózgu, zwiększa ryzyko zachorowania na Alzheimera.

Inne badania przeprowadzone na chorych na Alzheimera dowiodły, że pacjenci w większości przypadków mają zdecydowany niedobór witaminy K2.

7. Dla długowieczności

K2 wpływa na 16 gla-protein w Twoim ciele. To dzięki nim naukowcy wciąż udowadniają relację pomiędzy witaminą K2 i długowiecznością wszelkiej maści. Co to oznacza? Suplementując K2 zmniejszasz szansę na śmierć spowodowaną różnymi chorobami.

Powołując się kolejny raz na badania, osoby z najwyższym spożyciem witaminy K2 mają 36% mniejszą szansę na śmierć z powodu najróżniejszych chorób, w porównaniu do tych z jej najniższym spożyciem.

8. Dla wchłaniania pozostałych substancji odżywczych

Wspomniałam już, dlaczego witamina K2 jest niezbędna do prawidłowej syntezy wapnia, ale warto rozwinąć też temat syntezy D3 i magnezu z tą witaminą.

K2 i D3 działają synergicznie (aktywują się nawzajem) w wielu aspektach. Właściwie, wapno, magnez, D3 i K2 balansują swoje działanie.

Za dużo D3 bez odpowiedniej suplementacji może spowodować poważny niedobór magnezu. Nadmiar wapnia może spowodować nie tylko niedobór magnezu, ale i zwapnienie.

Dlatego to niezwykle ważne aby łączyć te substancje!

Witamina D3 pomaga we wchłanianiu wapnia, K2 pomaga mu skończyć tam gdzie powinno się znaleźć, czyli w Twoich kościach, a magnez sprawia, że cały proces przebiega skutecznie.

9. Dla młodości i zdrowia skóry

Działanie K2 jest obiecujące także na polu zdrowia skóry. W taki sam sposób, w jaki chroni przed zwapnieniem tętnic, żył i tkanek gładkich, pomaga zatrzymaniu przedostawania się wapnia do elastyny w skórze.

Z tego powodu K2 może pomóc uelastycznić skórę i zapobiec powstawaniu zmarszczek.

Badania z 2011 roku pokazały, że kobiety z tendencją do zmarszczek, często mają też niższą gęstość kości.

Inne badania pokazały, że Japonki mają mniejszą tendencję do zmarszczek niż jakiekolwiek kobiety na świecie, co ma być zasługą natto – czyli produktu z fermentowanej soi bogatego w K2.

energia, pepsi eliot, this is bio

Jak zmierzyć, czy mam niedobór?

Możesz zrobić to dokładnie w taki sam sposób w jaki mierzy się niedobór D3, niestety w przypadku witaminy K wyniki nie są szczególnie dokładne – K1 utrzymuje się w wątrobie około 4 godzin – badanie serum mogłoby zbadać co najwyżej poziom witaminy K z ostatnich dni.

Istnieje bardziej zaawansowane badanie – ELISA, czyli test immunoenzymatyczny. Według badań tym testem niemal 100% badanych w Europie ma niedobór witaminy K i praktycznie każdemu suplementacja tej cennej witaminy jest w stanie pomóc w poprawie stanu zdrowia.

Źródło: 1

Ile i jak przyjmować?

Nie istnieje określona górna granica dawki witaminy K2. W przypadku witaminy K2 TiB zwykle zalecam jedną kapsułkę, czyli 100µg dziennie, do posiłku. Kobiety w okolicach meno 200 µg. Miażdżyca: indywidualne porady lekarza holistycznego, lub dobrego znachora.

Czy zawsze muszę przyjmować witaminę K2 razem z D3? 

Nie, gdy Twój poziom 25(OH)D jest prawidłowy, albo gdy bierzesz kąpiele słoneczne rozebrana do rosołu, nie musisz brać D3, a K2 jak najbardziej tak.

K2, this is bio, pepsi eliot

WITAMINA K2  TiB
Mk7 z natto, z laboratorium o renomie najlepszego na świecie – Gnosis,
badania mówią o 99% wchłanialności!
MOŻE UHRONIĆ CIĘ OD ZWAPNIEŃ TKANKI MIĘKKIEJ

Dlaczego akurat Witaminę K2 TiB?

Najlepiej jest przyjmować witaminę K2 z MK7. To najbardziej aktywna i bioprzyswajalna forma tej substancji. Doskonale się wchłania i ma długi okres półtrwania w organizmie (nawet 72h), akumuluje się we krwi i jest efektywna nawet w niewielkich dawkach (już od 45 μg).

Dlaczego akurat Witaminę K2 TiB z Gnosis?

K2 TiB – MK7 z Gnozis pochodzi z opatentowanego procesu biofermentacji przy użyciu Bacillus subtilis ssp kultur natto. Owa Bacillus jest uważana za jedyną bakterię niezbędną do uzyskania dobrego Natto, bogatego w naturalną witaminę K2 naturalnego. Żaden inny rodzaj Bacillus nie jest używany przez Gnosis (czyli nie Bacillus licheniformiss popularna bakteria w innych K2).

K2 TiB – MK7 z Gnozis jest całkowicie naturalna i w jej sposobie produkcji nie używa się żadnych chemikaliów i rozpuszczalników. Ten unikalny proces produkcji został opatentowany w Europie, USA i Japonii.

K2 TiB – MK7 z Gnozis posiada najwyższą czystość naturalnej witaminy K2 jako MK-7, którą można znaleźć na rynku

K2 TiB – MK7 z Gnozis  posiada czystość ponad 99% (HPLC) w porównaniu do 95% K2 cristals i syntetycznej K2

HPLC (ang. high-performance liquid chromatography) – wysokosprawna chromatografia cieczowa – odmiana chromatografii cieczowej, technika analityczna a także preparatywna, stosowana do oczyszczania, badania czystości oraz identyfikacji związków chemicznych. (z Wiki)

K2 TiB – MK7 z Gnozis jest całkowicie wolna od alergenów i soi 

K2 TiB – MK7 z Gnozis powstaje na bazie surowców o wysokiej jakości: 100% produktu niemodyfikowanego genetycznie

K2 TiB – MK7 z Gnozis jest odpowiedni dla wegan: nie zawiera żadnych zwierząt.

Owocek:)


reklamaksiazkiBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 8 510 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

 1. meg 6 czerwca 2017 o 15:13

  Pepsi, a jeśli mam podwyższone przeciwciała antykardiolipinowe, to mogę brać K2?

  1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2017 o 15:20

   jak bierzesz coś w stylu warfaryny nie możesz, dawka musi być specjalnie ustalona, i na pewno mała

   1. flotka 6 czerwca 2017 o 22:06

    A co mogę zrobić żeby obniżyć te przeciwciała?

 2. maja 6 czerwca 2017 o 18:42

  kiedy będzie niacyna 500

  1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2017 o 21:09

   zamówiona, czekamy

 3. Sylwia 6 czerwca 2017 o 22:02

  Pepsi czy jeśli k2 działa na żylaki to teoretycznie hemoroidy też powinna wspomóc?

  1. grzegorzadam 7 czerwca 2017 o 05:50

   Bedzie działać.
   Trzeba pamiętać o krzemie, zewnętrznie o DMSO (czopki również), jeżeli
   z powodu pasożytów, trzeba ich się pozbyć skutecznie (rzęsistek z chlamydią, dotyczy też żylaków)

   http://www.pepsieliot.com/doktor-eliot-leczy-hemoroidy/
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
   http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/
   DMSO
   http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-znam-nikogo-cieszylby-sie-duzych-yyy-porow-2/

  2. grzegorzadam 7 czerwca 2017 o 05:52

   Trzeba podwyższyć d3 do poziomu około 100 ng.

   1. Sylwia 7 czerwca 2017 o 10:45

    Grzegorzadam a krzem w jakiej dawce?

    1. grzegorzadam 7 czerwca 2017 o 11:25

     W jakiej formie?
     Pij mielony gotowany skrzyp, albo krzemionkę, są różne specyfiki.
     W jedzeniu też jest sporo:
     http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

 4. Anemonne 6 czerwca 2017 o 22:49

  Pepsi już czytałam trochę o K i jej odchudzających właściwościach, ale jedna myśl mnie nurtuje jak myślisz?: czy ja sobie spowolniłam metabolizm? Od jakiegoś czasu ze względów:
  1. Chęci zgubienia wagi
  2. Chęci nie myślenia o jedzeniu
  3. Wygody
  4. Zdrowia

  Wprowadziłam taki styl do ok 18:00 4 soki ok 400ml mix burak/jabłko/marchew -w biurze przynajmniej nie zamawiam śmieciowego jedzenia. Potem ok 19:00 kolacja w domu tez coś znośnego nie mcdonalds. Ost zrobiłam w ogóle 4 dni same soki i co? Waga stoi jak zaklęta:/ uczucia głodu w biurze raczej brak. Myślałam ze chociaż z woda jakaś zejdzie po tych 4 dniach a tu zero:/ hmmm może się rozregulowałam? Jestem ogromna entuzjastką postu przerywanego, z drugiej strony koleżanka od takiej zwykłej dietetyczki poszła na klasyczne jemu ciagle czyli co 3 godziny i jej metabolizm pięknie przyspieszył a wraz z nim poszły kg w niepamięć.

  Eh aż mi głupio pisząc do Ciebie w takiej głupiej sprawie ale kurczę kto jak nie Ty?

  Warzywko

  1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2017 o 22:57

   jesz dużo cukru bez błonnika, to są bardzo słodkie soki, i najlpiej byłoby je wypić o 11-12 i najlepiej po treningu i wtedy by dobrze zadziałały, ale i tak zmiksowałabym je z pękiem jarmużu, jakby co jedz szejki a nie soki, kolacja za późno! jedzenie powinno być zakończone o 17, ewentualnie 17.30. Jesz Shape Shake jako białko? Ten metabolizm pięknie przyspieszony, pięknie też spowolni, jak tylko co 3 godziny będzie jadła zadowalajace ilości jedzenia, na razie jest na diecie. ja mówię o życiu, czyli całym życiu. zielone warzywko surowe zmiksowane 🙂

   1. Anemonne 7 czerwca 2017 o 00:13

    Pepsi dzięki <3 a powiedz czy jeśli moj pierwszy czas na kolacje przypada niestety później (powrót z pracy i chwila) to mogę dla zwiększenie przerwy po prostu dużo później jest śniadanie? Właśnie ok 12:00?

    I wiesz kurczę mam taki długi temat do Ciebie… jest taka grupa dla rodziców z dziećmi z niedoborem wzrostu i spowolnionym wzrostem. Myśle że wielu wielu osobom mogłabyś pomoc dając wskazówki na odpowiednią dietę i suplementację pobudzającą wydzielanie hormonu wzrostu (lizyna,arginina?) coś innego? Ost czytałam też o zgrozo o siarze budlęcej jako supli.

    1. Pepsi Eliot 7 czerwca 2017 o 07:57

     arginina z ornityną – to jest booster hormonu wzrostu, klient po 20 roku urósł 2 cm

    2. grzegorzadam 7 czerwca 2017 o 08:46

     jest taka grupa dla rodziców z dziećmi z niedoborem wzrostu i spowolnionym wzrostem.”

     Szukajcie przyczyny: oś przysadka-tarczyca- podwzgórze a pasożyty:
     http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     Suple też, ale najpierw porządny biorezonans.

 5. KRYSTYNA 6 czerwca 2017 o 23:28

  Witam PEpsi prosze o porade cos efektywnego na poprawienie wzroku oddczuwam chlod w oczach nabrzmiale i zaczerwienione powieki juz mi raz poradzilas i skutecznie dzieki bardzo KRYSTYNA

   1. grzegorzadam 7 czerwca 2017 o 08:41

    Astaksantyna, yes, wit.C i MSM, może EDTA, wszystkie kapitalnie czyszczą naczynia krwionośne.

    Warto zbadać poziom patogenów- biorezonans.

  1. grzegorzadam 7 czerwca 2017 o 08:39

   Możesz mieć zwapnienia, czyli niedobory regulatorów wapnia: magnezu (nie do sprawdzenia w III RP), boru, krzemu, wit.D3.
   Mogą być braki witaminowe.
   Poczytaj o B3, włazi w najcieńsze naczynia włosowate
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   Wzrok- dostarcz najwyższej jakości kwasów tłuszczowych, ale żeby zadziałało, trzeba trawić jak krokodyl (kwas)
   i mieć wysoki poziom D3.

 6. Torpeda 6 czerwca 2017 o 23:49

  Pepsi czym się różni K2 od połączenia K2 razem z D3 czy jest różnica w dawce? Czy są przeciwwskazania dla osoby z zaawansowana marskoscia wątroby?

  1. Pepsi Eliot 7 czerwca 2017 o 08:00

   To są różne witaminy zupełnie, jednak aby wapń trafiał do kości niezbędna jest K2, a z kolei D3, żeby kości by…y zdrowe (krzywica) miały odpowiednią gęstość i nie tylko o to chodzi z witaminą D3, bo bierze udział w wielu przemianach – gospodarka tłuszczowa np.

  2. grzegorzadam 7 czerwca 2017 o 08:36

   Przy każdej poważnej chorobie trzeba windować poziom D do 100-120 ng.
   Tu bez K2 ani rusz.
   Bowles mówi o 100 mcg K2 na każde 10 tys. I.U.
   Ważne żeby przy większych dawkach było co najmniej 200-300 mcg K2.
   Przyjmuję teraz 100 tysi D3, do tego 200 mcg K2, trochę mało, ale jak na razie samopoczucie świetne.

   Przy marskości można założyć przywry i inne patogeny:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   1. Marciocha 7 czerwca 2017 o 12:09

    @grzegorzadam, 100 tys.? A dlaczego jeśli można spytać? Sądziłam, że 10.000 czy 20.000 I.U to już dużo i wystarczy, żeby efektywnie podnosić poziom 🙂 Pozdrawiam:)

    1. grzegorzadam 7 czerwca 2017 o 12:46

     KURACJA WITAMINĄ D3 W WYSOKICH DAWKACH
     Bowles Jeff T.”

     ”Sądziłam, że 10.000 czy 20.000 I.U”
     To jest dużo, coś sobie testuję 😉

 7. KRYSTYNA 7 czerwca 2017 o 22:29

  Witam serdecznie dziekuje ci Pepsi i grzegorzdamie za cenne informacje herbatke juz pije Astaxanthin jest nie dostepny w twoim sklepiku daj znac kiedy bedzie Pozdrawiam KRYSTYNA

  1. grzegorzadam 7 czerwca 2017 o 23:17

   Nie czekając niacyna (B3), magnez, woda z solą, wit.C., MSM.

   Test kwasu w żołądku?

 8. Tymek 9 czerwca 2017 o 00:23

  Wygląda na to żeby witana K2 cofnęła miażdżycę to dawka musi być potężna.Słuchając … można dojść do wniosku że wystarczy suplementacja 200 mcg.Tak jednak chyba nie jest i co najwyżej można zatrzymać ten proces.
  Podaję przykład z forum(HDRider):
  ”Unfortunately, I was leery of taking a therapeutic dose and only took three times the daily recommended dose for three years. During this time, my condition neither worsened nor did it improve according to medical tests and how I felt–I was marking time. I finally realized that I was wasting some of the best remaining years of my life by spending my days in a recliner or in my bed.

  I then kicked my K2 dose up to 1200 mcg per day. Within three months most of my symptoms disappeared and my nuclear stress test showed improvement. ”
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2015/06/28/vitamin-k2-health-benefits.aspx
  A na miażdżycę tętnic szyjnych to chyba najlepszy jest sok z granatów.Pijąc 200ml dziennie w ciągu roku można zlikwidować złogi o ponad 30%.
  Możliwe że post Daniela Dąbrowskiej będzie najskuteczniejszą metodą aby pozbyć się arteriosklerozy w bardzo krótkim czasie,ale niestety trzeba trochę pocierpieć.

 9. George 9 czerwca 2017 o 09:04

  A co z osobami mającymi polimorfizm genu MTHFR heterozygota złożona: 677C>T + 1298A>C + PAI-1, mogą zażywać K2 wiedząc że ryzyko zakrzepów w ich przypadku jest podwyższone ( homocysteina też podwyższona ok 11) jest to mega problem wybierać np. w ciąży czy brać d3+k2 czy ze względu na powiedzmy konieczność „rzadkiej krwi” zrezygnować z k2? czy są jakieś konkretne badania kobiet w ciąży obciążonych polimorfizmami potwierdzające że witamina k2 nie działa prozakrzepowo? w jednym z wpisów pisałaś że 50% ludzi ma polimorfizmy MTHFR więc jak to jest z tą k2? brać czy nie brać? a może jakimś rozwiązaniem byłoby codzienne spożywanie natto tylko ile trzeba by było tego zjeść np. przy dawce d3 2000 I.U? a może zsiadłe mleko?

 10. Tymek 9 czerwca 2017 o 12:59

  Niby tylko wit K1 ma wpływać na większą krzepliwość krwi,a nie K2.Jednak natrafiłem na taki wpis:

  ”Pani Ewa Natalia ma rację…powyżej wiele razy powtarza się,że witamina k2MK7 nie powoduje wzrostu krzepliwości krwi. Otóż nie jest to prawda, …bo powoduje. Zaczęłam stosować małe dawki tej witaminy rzędu 45mcg u m/męża (ponoć bezpieczne przy jego chorobie)), który ze względu na migotanie przedsionków ma rozrzedzaną krew acenokumarolem i przy kolejnym badaniu krwi INR nastąpił niebezpieczny spadek do poziomu 1,2 a przy jego schorzeniu powinien być w granicach 2-3. Musieliśmy natychmiast zaprzestać podawania tej witaminy i na nowo ustawiać leczenie acenokumarolem. Całe szczęście, że nic się nie stało mężowi , bo bym sobie tego nie darowała. Tylko co zrobić w takiej sytuacji, gdy mąż ma też zanik kości i miażdżycę i bierze wapń z witaminą D3, który bez wit.K2 nie jest kierowany do kości tylko tworzy blaszki miażdżycowe w żyłach. ”

  Więc może lepiej być na wszelki wypadek ostrożnym i kontrolować krzepliwość krwi w przypadku suplementacji wit K2.

  1. Pepsi Eliot 9 czerwca 2017 o 13:14

   jest minimalne zachodzenie działania jednej witaminy na drugą, ale nawet K1 nie działa w ten sposób, że wzrasta krzepliwość krwi, która ma wysoką krzepliwość, naturalne witaminy tak nie działają: WITAMINA K aktywuje kilka ważnych białek w organizmie. Henrick Dam, duński badacz odkrył witaminę K w 1939 roku (Nobla otrzymał za to odkrycie w 1943 roku). Ponieważ duńskie słowo określające krzepnięcie krwi to koagulation, Dam nazwał cząsteczkę witaminą K. Witamina K jest niezbędna do funkcjonowania 8 białek biorących udział w krzepnięciu krwi.

   A potem nastąpiły już tylko nieporozumienia
   Większość lekarzy uważa, że witamina K „powoduje” koagulację (krzepnięcie, coś jak żelowanie). Owszem, prawdą jest, że dzieciom urodzonym z niedoborem witaminy K potrzebne są zastrzyki, aby przywrócić koagulację.

   Ale !
   Jednak należy zrozumieć, że witamina K, za pomocą tak zwanej karboksylacji C A Ł O Ś C I O W O reguluje i równoważy układ krzepnięcia krwi
   CZYLI musi stać na straży zarówno powstawania skrzepów, gdyż krwotok mógłby prowadzić do śmierci, ale również musi zapobiegać powstawaniu skrzepów, jeżeli nie ma ran szarpanych, lub innych punktów krwawienia, jak nawet obfita menstruacja, czy uderzenie w nos.

   WSZYSTKO dzieje się poprzez balansowanie ośmiu białek, a witamina K jest niezbędna do tego wspaniałego wyczynu.

   Karboksylacja osteokalcyny to jest właśnie regulacja dzięki witaminie K prowadząca do odpowiednio zmineralizowanych kości.

   Uważa się, że wszystkie antybiotyki stosowane w wielu paszach dla zwierząt, trafiają następnie do ciał konsumentów, gdzie korzystne bakterie przekształcające witaminę K do postaci aktywnej są obecnie poważnie zaburzone. Można nawet wysnuć tezę, że obecne nagminne braki witaminy K przyczyniają się do nowoczesnej epidemii otyłości!

   Aktywacja białka GMP dzięki witaminie K2, ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zwapnień tętnic wieńcowych i szyjnych. Witamina K2 powoduje „twarde kości i miękkie tętnice” (nie odwrotnie). Zero ostróg.

   Z tego powodu zmniejsza się o więcej niż 50 % zapadalność na choroby serca u zwykłych użytkowników witaminy K. Ryzyko zachorowania na raka wraz z wiekiem zmniejsza się również dzięki witaminie K2. Na przykład, mężczyźni przyjmujący witaminę K2 w postaci MK7 w ilościach 45 mcg dziennie mogą statystycznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty aż o 60%! To jest tylko jednym z wielu zagrożeń nowotworowych, które mogą zostać znacznie zmniejszone przez regularne przyjmowanie witaminy K2.

   Na podstawie zaleceń z kliniki Riordan, gdy weźmiesz 100 mcg witaminy K2 w postaci mk7 zabezpieczysz sobie 5000, a nawet 10 000 jednostek IU dziennie witaminy D3. Możesz mieć pewność, że witamina D3 zwiększająca absorpcję wapnia nie spowoduje szkody, a wpłynie jedynie na Twoje zdrowie.

  2. grzegorzadam 9 czerwca 2017 o 20:42

   Musieliśmy natychmiast zaprzestać podawania tej witaminy i na nowo ustawiać leczenie acenokumarolem .”

   Musieli wprowadzić ”leczenie” acenokumarolem..
   Skoro musieli.

 11. grzegorzadam 9 czerwca 2017 o 20:44

  ma też zanik kości i miażdżycę i bierze wapń z witaminą D3”

  Na zanik kości pobiera wapń.
  I ti jest mądre !!!

 12. George 10 czerwca 2017 o 08:06

  Czyli nawet przy poliformizmach heterozygoty złożonej w ciąży powinno się suplementowac k2? Bo ona nie zagęści krwi? Dlaczego ludzie biorący leki na rozżedzenie krwi nie moga suplementować k2?

  1. grzegorzadam 10 czerwca 2017 o 08:44

   Po kiego grzyba ludzie biorą ”leki” na rozrzedzenie krwi?!
   Skoro natura i wodorowęglan sodu z magnezem, sól z wodą czynią to znakomicie?
   Nie-leki czynią to lepiej i bez skutków ubocznych!
   Po co w takim razie?

 13. George 10 czerwca 2017 o 18:14

  Wiem że łatwo wydawać opinie kiedy nie ma się dziecka w brzuchu, 2 poronień za soba jedno 20 tydzień jakiś polimorfizmów i lekarza ktory straszy zakrzepami, powikłaniami itp. Ja tylko chcialabym wiedzieć czy k2 jest bezpieczna dla mnie i dziecka….

  1. Pepsi Eliot 10 czerwca 2017 o 18:36

   Witamina K2 jest też niezbędna w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. Szczególnie jest ważne w trzecim trymestrze, gdyż u większości kobiet poziom witaminy K2 ma tendencję do opadania w tym czasie, co wskazuje, że po zakończeniu ciąży może być już bardzo krucho z tą witaminą w ciele mamy.

   Ponieważ z witaminą K2 i toksycznością nie ma problemów, może być mądrym posunięciem, aby podwoić, lub potroić dawkę spożywania K2 w czasie ciąży (ta wiedza sprawiła, że dr Rhéaume-Bleue podczas swojej niedawnej ciąży właśnie przyjmowała potrójne dawki witaminy K2, o czym czytamy u dr. Mercoli )

   takie są opinie lekarzy holistycznych, ja nie jestem lekarzem i to nie jest moja rada

 14. Ania 15 czerwca 2017 o 20:33

  Mam utrwalone migotanie przedsionków i 65 lat. Z tego powodu przyjmuję 2x dziennie 150mg PRADAXA. Yo działa inaczej niż acenokumarol. Jednocześnie ostatnio szybko posuwa się u mnie miażdżyca tętnic (obie nogi). Rozumiem że aby nie dopuścić do zwapnień powinnam przyjmować sporą dawkę K2 MK 7. (jaką?). Mam jednak wątpliwości czy mi to nie zagrozi z powodu zmian w krzepliwości krwi. Czy mogę brać K2 MK7 w tej sytuacji? Co powinno tej witaminie towarzyszyć? Jaką maksymalnie dawkę mogę przyjąć?

  1. grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 20:53

   Musisz podejść do tego systemowo i od podstaw..
   Wg lekarzy holistycznych absolutnie żadne leki zakrzepowe nie są potrzebne.

   Jaki masz pH moczu rano i po południu?
   Jaki masz kolor moczu?
   jaki poziom kwasu żołądkowego- test sody?
   Czy pobierasz magnez i wodorowęglany?
   Ile pijesz wody dziennie?
   Jaki masz poziom metabolitu 25(OH)D?

   ”Rozumiem że aby nie dopuścić do zwapnień powinnam przyjmować sporą dawkę K2 MK 7. (jaką?).”
   K2 jest tylko jednym z elementów.

 15. grzegorzadam 26 czerwca 2017 o 10:07

  Okazuje się, że zatrucie witaminą D jest niezwykle rzadkie i występowało, gdy zdrowe osoby przypadkowo miesiącami przyjmowały ekstremalnie wysokie dawki, ok.1 000 000 j.m. dziennie.

  Po odstawieniu wracały do pełnego zdrowia, jedynie w niektórych przypadkach obserwowano spadek niewydolności nerek i podwyższone ciśnienie, prawdopodobnie wskutek osadzania się wapnia w nerkach i żyłach

  (jest to możliwy efekt niedoboru witaminy K2).

  Jeśli opisane wyżej zagrożenia brzmią groźnie, poczekajcie, aż zaprezentuję zagrożenia płynące z niedoboru witaminy D3. Są one bardziej niebezpieczne w skutkach.
  Nigdy nie stwierdzono zatrucia witaminą D wskutek przedawkowania kontaktu ze słońcem.
  Przytaczam informację znalezioną na stronie internetowej dr Susan E. Brown:

  „Wczesne przypadki zatrucia witaminą D wynikały z zanieczyszczeń powstałych w procesie produkcji syntetycznej witaminy D, z przypadkowego zażycia ekstremalnie wysokich dawek czy nadwrażliwości pacjentów na witaminę.
  Te właśnie przypadki posłużyły opracowaniu zasad bezpieczeństwa w przyjmowaniu witaminy D.

  Z wielu powodów ryzyko zatrucia witaminą D zostało nadmiernie rozdmuchane; skalę tego zjawiska dopiero teraz widać w pełni.

  Obecnie naukowcy są świadomi, jak rzadko zdarza się zatrucie witaminą D, oraz że jest ono skutkiem przyjmowania doustnie ekstremalnych wysokich dawek witaminy, nigdy zaś wystawienia na działanie promieni słonecznych”
  J. Bowles

 16. grzegorzadam 26 czerwca 2017 o 11:05

  ZNACZENIE WITAMINY K2 (NIE MYLIĆ Z K1)

  Obecnie dominuje teoria, że do zatrucia witaminą D znacznie przyczynia się niedobór witaminy K2.

  Należy pamiętać, że podwyższone dawki witaminy D wywołują w organizmie reakcje, które zużywają zapasy witaminy K2.
  Być może te 5% populacji, u których występuje nadwrażliwość na witaminę D, cierpi tylko na niedobory witaminy K2.
  latego osoby, które zdecydują się przystąpić do „niebezpiecznego eksperymentu” z superwysokimi dawkami witaminy D3, muszą pamiętać o przyjmowaniu dwóch lub trzech suplementów witaminy K2 dziennie.
  Należy przy tym pamiętać, że witamina K1 nie jest substytutem witaminy K2. K1 wpływa na krzepliwość krwi, podczas gdy K2 zatrzymuje wapń w kościach i zapobiega jego przedostawaniu się do tkanek miękkich.

  Są dwa rodzaje witaminy K2: MK-4 pochodzenia zwierzęcego oraz MK-7 produkowana przez bakterie.
  Uważa się, że MK-7 jest najzdrowsza, a jej działanie trwa najdłużej.
  Co więcej, w przypadku witaminy K2 nie występuje ryzyko zatrucia, więc można ją zażywać bez ograniczeń (w dalszej części książki dodam do tej rady zastrzeżenie).
  Dlatego raz jeszcze chcę podkreślić, aby koniecznie zażywać obie witaminy. Pomijanie K2 przy przyjmowaniu wysokich dawek D3 jest po prostu niemądre. ”

  Witamina K2 zatrzymuje wapń w kościach i zapobiega jego przedostawaniu się do tkanek miękkich. Najbardziej rozpowszechnionymi skutkami jej niedoboru w naszym społeczeństwie są próchnica zębów i wady zgryzu wymagające korygowania za pomocą aparatów dentystycznych.

  Krzywe zęby i próchnica nie są zjawiskiem naturalnym i obce są niecywilizowanym rejonom świata, obfitującym w witaminę K2.”

 17. grzegorzadam 26 czerwca 2017 o 11:09

  Niesłusznie pomijana wit.A (retinol) przy wit. D3 !

  ”Jeżeli bierzemy duże dawki witaminy D doprowadzamy tym do niedoboru witaminy A.

  Zalecenie jest takie by brać minimum tyle witaminy A co witaminy D.Na większości komórek gdzie jest receptor witaminy D jest też receptor witaminy A,więc jeżeli do komórki przyłącza się witamina D to powiedzmy z drugiej strony przyłącza się witamina A.

  W tym momencie suplementując tylko witamin D stwarzamy niedobory witaminy A.
  Przy suplementacji witaminą D ważne by był to retinol,a nie beta karoten.”

  Beta karoten w porównaniu do witaminy A, wchłania się tylko w 20-50%. Mało tego, badania wskazują, że im więcej beta karotenu spożywamy, tym jego poziom wchłaniania jest mniejszy! I nawet, jeżeli beta karoten się wchłonie, to proces jego przemiany w witaminę A nie odbywa się w stosunku 1:1. Z jednej jednostki beta karotenu organizm wytworzy co najwyżej 1/6 jednostki witaminy A (często jest to tylko 1/48 jednostki).

  Należy pamiętać, że organizmy osób chorych na cukrzycę, niedoczynność tarczycy czy też ludzie bez woreczka żółciowego prawie wcale nie mają zdolności przemiany beta karotenu w witaminę A. ”

  „Toksyczność witaminy D, witamina K i mechanizm molekularny” interakcje między witaminami A D i K 2 .
  Naukowcy z Tufts University opublikował w Journal of Nutrition opinie (hipotezę),że witamina A chroni przed toksycznością witaminy D w części pomaga regulować produkcję białek zależnych od witaminy K.

  Jaka zatem jest właściwa proporcja witamin A i D?

  Dr Linday i jej współpracownicy: badania na drobiu sugerują optymalny stosunek A do D między czterech do ośmiu. (!)

  Podobnie, we własnych badaniach na pacjetach wykazuje, że olej z wątroby dorsza chroni przed infekcjami górnych dróg oddechowych,
  Linday zaleca swoim pacjentom olej z dorsza,gdzie proporcja A do D wynosi od pięciu do ośmiu.”

  https://www.westonaprice.org/health-topics/abcs-of-nutrition/update-on-vitamins-a-and-d/

 18. Karolina 2 lipca 2017 o 09:57

  Dzień dobry 🙂 będę robić zamówienia w Twoim sklepie. Powiedz co lepiej kupić chlorella czy spirulina? Może i to i to? Jak to suplementowac? G&F też będę kupować w ilości 6 opakowań może więcej i czy macie jakieś promocje lub zniżki dla takich większych zakupów?

  1. Pepsi Eliot 2 lipca 2017 o 11:10

   o takie rzeczy pytaj w sklepie, z pewnością będziesz mogła wynegocjować rabat. Można brać i spirulinę i chlorellę razem, mamy świetny produkt 4 Greens 100% Organic, któ®y jest połączeniem naszych chlorelli, spiruliny i 2 traw nowozelandzkich (pszenica, i jęczmień), więc takie połączenia alg są jak najbardziej wskazane

 19. Amber 9 lipca 2017 o 12:55

  Proszę o radę, bardzo intensywnie cwicze, od 12 lat jestem ze sportem związana (taniec) i jest możliwosc uszkodzenia łąkotki, biorę od paru miesięcy msm z wit C, byłam jakiś czas witarianka ale wydaje mi się, że nie ten typ metaboliczny mam. Co mogę zrobić żeby zwiększyć ukrwienie łąkotki części niby nie ukrwionej? Jest w ogóle taka możliwość? Magnez? niacyna? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź i uwieelbiam twojego bloga 🙂

  1. Pepsi Eliot 9 lipca 2017 o 15:47

   Shape Shake TiB, Kolagen marino, Magnez TiB, D3+K2 TiB, Glukozamina z Chondroityną G&G,Omega 3 TiB, Acai Berry This is BIO, kuracja sezamem 4 łyżki sezamu dziennie, wszystko w naszym sklepie, jak się na coś zdecydujesz napisz zrobię Ci rozpiskę. Lovxciamy 2 😀

   1. Amber 10 lipca 2017 o 00:54

    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź <3 Już nie raz u Ciebie w sklepie kupowalam, jeśli jest taka możliwość to pięknie proszę o rozpiskę 🙂 A jakie jest twoje zdanie na temat zwiększenia ukrwienia? Organizm dozywiony sam daje sobie z tym radę czy nie ma opcji tego przeskoczyć? Jest możliwość napisania do Ciebie maila? Jeszcze raz wielkie dzięki <3

    1. Pepsi Eliot 10 lipca 2017 o 06:45

     napisz mejla przez kontakt na blogu, ale jest spora kolejka

     1. Amber 10 lipca 2017 o 08:38

      A mogłabym prosic o rozpiskę? Bo na dniach bym pewnie zamawiała <3

     2. Pepsi Eliot 10 lipca 2017 o 08:48

      rozpiska dopiero po zakupach, napiszesz co kupiłaś i wtedy piszę Ci co i jak

     3. Amber 11 lipca 2017 o 21:48

      Zamówiłam omega 3, witamina c, msm, chlorek magnezu, d3+k2 i sezam :)) Jeszcze dodam, może ważne, że badanie moczu pH 5.0 (poranny) gdzie większość czasu jem mocno odkwaszajace rzeczy :// będę cię całować po stopkach za ta rozpiske <3 dziękuje jeszcze raz bardzo

     4. Pepsi Eliot 12 lipca 2017 o 07:26

      Sezam 2-4 łyżki dziennie (kolanka), poszukaj jakiś przepisów, albo po prostu wsyp do ust i sobie go zjedz.
      Łyżeczka chlorku magnezu do szklanki wody z cytryną. Jeśli masz tendencję do zaparć, to taka bardziej czubata, jak nie, to zdecydowanie płaska. MSM z witaminą C (kwasa skorbinowy) robisz sobie
      Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
      https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html
      Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku pomarańczowego i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę
      Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementację należy przerwać na 5 dni przed badaniem (należy utrzymywać poziom około 70).
      Na już bierz 2 kapsułki D3+K2 TiB po śniadaniu i 1 kapsułkę Omega 3

      Jod pierwiastkowy przez skórę, płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponawiać po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      Nie jestem lekarzem, love

     5. Amber 12 lipca 2017 o 10:04

      Uwielbiam, uwielbiam ,uwielbiam <3
      A powiedz mi jeszcze czego objawem może być odchrzakiwanie gęstej wydzieliny czasem białej, czasem mocno zoltej? W moczu drożdży nie było, jak jeszcze 3 lata temu, ale dość sporo bakterii. TSH i OB i reumatoidalne wszystko w normie, jeśli to ważne 🙂

     6. Pepsi Eliot 12 lipca 2017 o 22:57

      <3
      też może to być candida

     7. grzegorzadam 12 lipca 2017 o 23:31

      Albo inne grzyby, są ich setki.

 20. mroczarka 17 sierpnia 2017 o 22:48

  Pepsi, moja mama ma zwapnienia w biodrze, podobno przyjmowanie K2 może to cofnąć, jaką dawkę być zaleciła, oprócz tej 200 mcg która zabezpieczy codzienną wit D3?

  1. Pepsi Eliot 18 sierpnia 2017 o 07:41

   możesz dołożyć jeszcze 1 K2 TiB, no i dieta, dużo roślin, najlepiej surowych zielonych i mało tłuszczu, witamina C i magnez obowiązkowo

  2. grzegorzadam 18 sierpnia 2017 o 08:22

   Przy takich zwapnieniach można nawet tę dawkę podwoić, do tego magnez obowiązkowo!
   Moczenie stóp i inne sposoby.
   Do tego woda z solą, wit.D.
   Jaki poziom aktualnie wit.D?
   Jakie pH i kolor moczu?
   Do tego bor i krzem.

  3. grzegorzadam 18 sierpnia 2017 o 08:27

   Kalcyfikacja i jej leczenie siarczanem magnezu i sodu
   http://drsircus.com/magnesium/calcification-and-its-treatment-with-magnesium-and-sodium-thiosulfate/

   EDTA sodowe (wersenian, dostępny jak na razie wszędzie) świetnie usuwa nadmiarowy wapń również.
   Doustnie, nie trzeba drogich wlewów.

   Zwapnienia są ewidentnym przykładem niedoborów magnezu!

 21. Paula 3 października 2017 o 09:27

  Pepsi, jakie się ma stosowanie Wit K2 z natto przy hashimoto? Wyeliminowalłam soję i wiem, że z racji dbałości o tarczycę, to dobry ruch. Może powinnam stosować wyłącznie preparaty bazujące na oleju rybim?

  1. Emanuela Urtica 10 października 2017 o 16:30

   Natto to sfermentowana soja – nie ma żadnych zanieczyszczeń, hormonów i innych szkodliwych substancji obecnych w nieprzetworzonej w ten sposób soi. Można śmiało brać przy hashi. 🙂

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się


 • ebook

  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner

 • Leczenie dobrą dietą

 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze