logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
55 473 071
252 online
25 615 users

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Wszystko o jodzie, czyli dlaczego masz unikać leków przeciwdepresyjnych w profilaktyce raka piersi?

  gettyimages-147517128-growing-alex-kokoulin

  Wszystko o jodzie, czyli dlaczego masz unikać leków przeciwdepresyjnych w profilaktyce raka piersi?

  TU KUPISZ 4 razy zielony 4 Greens 100 % Organic This is Bio

  TU KUPISZ 4 razy zielony 4 Greens 100 % Organic This is Bio

  DRUGIE i prawie tak wysokie jak w tarczycy stężenie jodu ma miejsce w tkance piersiowej kobiet.

  IM mniej jodu mają kobiety w ciele, tym ich sutki stają się coraz bledsze. Japonki mają ciemne sutki, ale też jedzą średnio 25 razy więcej jodu niż ich koleżanki w Stanach, czy Europie.

  MAMMOGRAFIA nie jest profilaktyką niezachorowania na raka piersi, ale witamina D w protokole z K2, oraz jedzenie pokarmów z jodem owszem.

  UNIKANIE leków przeciwdepresyjnych yyy … również.

  I to bardzo.

  GDY poziom jodu jest niski ryzyko zachorowania na raka sutka jest wyższe.

  Bowiem:

  JOD jest jednym z kluczowych elementów strategii zapobiegania rakowi sutka.

  Jod i rak piersi

  BIG Pharma, ani żadna inna korporacja farmaceutyczna nie ma interesu finansowego w promocji jakiegokolwiek naturalnego produktu, jako potencjalnego lekarstwa.

  CZY suplementacja jodu przyczynia się do powstawania wola? Ależ nie.

  To niedobór jodu powoduje wole, a nie suplementacja jodu

  BADANIA medyczne wykazały, to już ponad 100 lat temu.

  W takim razie, czy niedobór jodu może być przyczyną raka piersi?

  RAK piersi jest wieloczynnikową choroba. Jednak dowody na powiązanie niedoboru jodu z rakiem piersi są przytłaczające. Niedobór jodu może nie być jedyną przyczyną epidemii raka piersi, która nęka nas dzisiaj, ale, że odgrywa bardzo dużą rolę w tej chorobie, to pewne.

  34-6

  TARCZYCA potrzebuje około 6 mg jodu / na dzień do samowystarczalności. Piersi muszą dostać co najmniej 5 mg jodu, zaś 2 mg jodu idzie do pozostałej części organizmu.

  RAZEM mamy 13 mg jodu, które jest nam niezbędne codziennie. A dzienne RDA przewiduje 0,15 mg

  Czy to możliwe aby dzienne spożycie jodu było stukrotnie zaniżone?

  A już 2 mg jodu jest nadal znacznie powyżej RDA.

  TYMCZASEM związek między niedoborem jodu, a rakiem piersi, a także dysplazją chorób piersi jest silny

  Donnie Yance zatrudniony w służbie zdrowia pracując z wieloma kobietami, u których zdiagnozowano raka piersi, jest przekonany, że predyspozycje genetyczne do słabego układu odpornościowego są bardzo silnym czynnikiem ryzyka raka piersi. Jednak jod i hormony tarczycy (zarówno naturalne, jak i syntetyczne) ogólnie zmniejszają ryzyko zachorowania na raka piersi.

  M Duznany ( afirmantka Gersona i kontrowersyjna specjalista raka), uważa się, że jod jest krytycznym elementem w procesie zwalczania raka.

  nhung-gi-ban-khong-biet-ve-nguc

  Wielu badaczy przypuszcza, że bardzo niski wskaźnik raka piersi w Japonii jest wynikiem diety bogatej w jod

  NAJWIĘKSZE ilości jodu występują w tkance tłuszczowej i mięśniach (prążkowanych) tkanek. Jeżeli jesteś otyły to zapotrzebowanie organizmu na jod wzrasta, gdyż większa ilość komórek tłuszczowych organizmu wymaga więcej jodu. 

  UTRZYMYWANIE odpowiedniego poziomu jodu jest konieczne w celu zapewnienia odpowiedniego funkcjonowania tarczycy i normalnej/prawidłowej architektury piersi

  Dr. David Brownstein mówi – Wierzę, że odpowiednia ilość jodu w organizmie będzie zmniejszać częstość występowania raka piersi i jednocześnie pomagać kobietom pokonać raka piersi.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  MLEKO matki zawiera więcej jodu niż mleko w odżywkach, którym na przykład karmione są wcześniaki, przez co mogą być narażone na ryzyko niedoboru jodu. Niedobór jodu może odgrywać rolę w dysplazji chorób piersi.

  NIEDOCZYNNOŚĆ tarczycy i niedobór jodu może również zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi, bowiem częstsze występowanie choroby stwierdzono w obszarach ciała z niedoborem jodu.

  Dobrym źródłem jodu są warzywa uprawiane w glebie bogatej w jod, wodorosty, cebula, szara sól morska, ryby i owoce morza,  a także algi Nicola Reavley  „Nowa Encyklopedia witamin, minerałów, suplementów i ziół”

  article-2332934-1A02B0B8000005DC-699_634x423

  Dlaczego masz unikać leków przeciwdepresyjnych w profilaktyce raka piersi?

  PRZYKŁADOWO „rozweselający” Prozac zakłóca poziom jodu, istotnie go zmniejszając. Ponadto kobiety które chorują na raka sutka zwykle mają podwyższony estrogen i niski poziom progesteronu w tkankach piersi. Tymczasem naturalny progesteron kontroluje poziom estrogenów i w zasadzie zapobiega ewentualnym problemom. Tym bardziej unikaj leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwpsychotycznych i używek – dr. medycyny David W. Tanton

  Nadmiar jodu jest wydalany z moczem, potem, łzami i żółcią

  NIE zostały zgłoszone żadne przypadki toksyczności jodu ze źródeł występujących naturalnie w żywności lub wodzie.

  NATOMIAST suplementacja jodu opowinna opierać się na jodzie pierwiastkowym, a nie organicznym, o czym pisze tu – Jak to jest w końcu z tym jodem złym organicznym i dobrym nieorganicznym?

  NIEDOBÓR jodu  powoduje niedoczynność tarczycy, co zwykle jest związane z podwyższonymi poziomami cholesterolu, miażdżycą, chorobami dysplazji sutka i w końcu z rakiem piersi.

  NIEDOBÓR jodu może być katastrofalny dla rozwijającego się mózgu, powodując opóźnienie umysłowe, znane jako kretynizm. Często idzie to w parze z niedoborami selenu. Większości krajów rozwiniętych w związku z tym monitoruje niedoczynność tarczycy u dziecka zaraz po urodzeniu .- Dr. Michael Friedman – Podstawy Naturopathic Endokrynologii

  sushi1

  Sushi może też być wegańskie

  WODOROSTY jako popularny składnik diety w Japonii są bogatym źródłem zarówno jodu, jak i selenu.

  Selen działa synergistycznie z jodem

  Status Selenu może wpływać zarówno na regulację hormonów tarczycy, jak i dostępności jodu – Bill Sardi Nie musisz się bać Raka”

  Kobiety są szczególnie narażone ze względu na czynniki środowiskowe, które powodują wyczerpanie rezerw jodu i inne środki narażające je na radioaktywne wpływy 1-131. Po tarczycy, właśnie piersi są największymi koncentratorami jodu w tkance organizmu.

  JOD jest łatwo wprowadzany do otaczających tkanek brodawek sutkowych i jest właśnie niezbędny do utrzymania zdrowego funkcjonowania piersi. Rozpad 1-131 w tkance piersi może być istotnym czynnikiem inicjacji i progresji raka piersi, różnych typów guzków – dr. Michael Friedman „Podstawy Naturopatii i Endokrynologii”

  JEST coraz więcej dowodów na to, że ludzie mają lepsze zdrowie i niższą częstość występowania raka i chorób dysplazji sutka, jeżeli spożywają więcej jodu– mówi dr. Miller – i zaznacza, że ​​japońskie spożycie jodu poprzez ilość konsumowanych wodorostów jest o wiele, wiele razy większe niż w Amaryce, czy Europie.

  nori_raw_sushi_rolls

  Może też być surowe

  Pokarmy najbogatsze w jod to są dulse i wodorosty

  WSZYSTKIE warzywa morskie w zasadzie zawierają wszystkie minerały z morza, dostarczając nam doskonałe źródło minerałów śladowych w ogóle.

  Jod wydaje się działać jako monitor, lub sterownik metabolizmu wapnia

  JEST to jeden z kluczowych składników mineralnych. Obsługuje systemy enzymów, które pomagają w funkcjonowaniu niektórych hormonów tarczycy i pomaga w regulowaniu komórkowego tempa metabolizmu. Właśnie to może być pomocne w ochronie przed rakiem piersi – dr. Gabriel Cousens 

  map

  Jak widzimy Polska jest objęta ryzykiem braku jodu, może go być mniej niż podają źródła krajowe oficjalnie

  Niektóre części kraju/świata mają niewielki lub żaden poziom jodu w glebie 

  POWODEM tego zaburzenia jest odizolowanie agrarne, złe nawożenie, a także słabe pasze dla zwierząt. Tymczasem niedobór jodu u dzieci może powodować opóźnienie umysłowe. Ponadto niedobór jodu jest związany właśnie z rakiem sutka, a także ze zmęczeniem, niedoczynnością tarczycy u noworodków i przyrostem wagi. Phyllis A. Balch 

  sushi

  KOBIETY w Japonii powszechnie spożywają wodorosty, znane z dużej zawartości jodu.

  WODOROSTY powodują zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka sutka[ Japanese Journal Cancer Research 92: 483-87 , 2001]

  DOKONANO próby połączenia dwóch innych czynników żywieniowych mających wpływ na raka piersi, ponieważ orientalne kobiety są tak odporne na choroby. Okazało się, że owe kobiety mają lepsze dietetyczne zapasy selenu i jodu niż jakakolwiek amerykańska kobieta. Takie relacje selenu i jodu mogą być bardzo skomplikowane i nie takie proste do utrzymania. Selen jest związany z metabolizmem witaminy E, która została już niejednokrotnie opisana jako czynnik przeciwnowotworowy, a jod związany jest oczywiście ściśle z funkcjonowaniem tarczycy, co z kolei jest połączone z metabolizmem estrogenu – Carlton Fredericks  „Rak piersi”

  TU KUPISZ naturalną witaminę E NutriONe

  TU KUPISZ naturalną Witaminę E firmy NutriOne

  Rak piersi jest związany z niedoborem jodu, a ziemia w Japonii i Islandii jest bogata zarówno w jod jak i selen

  JAPOŃCZYCY również spożywają duże ilości ryb, warzyw i zielonej herbaty, co może być czynnikiem przedłużającym życie. Konwencja Cancer Control w Japonii podała, że jod jest bardzo ważny w zapobieganiu i leczeniu nowotworów. Dzienna dawka siedem do dziesięciu porcji owoców i warzyw może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka o 30 % Phyllis A. Balch 

  Jod

  MINERAŁ ten może zapobiec, a nawet zmniejszyć guzy piersi przez łączenie niektórych kwasów tłuszczowych i zatrzymanie rozmnażania komórek nowotworowych. Jednak bez selenu, jod nie jest w stanie wykonać swojego zadania. Właśnie w Japonii widać moc tego dynamicznego duetu, gdzie ludzie jedzą dużą ilość morskich warzyw praktycznie codziennie.

  nuts

  DODATKOWO wysoka zawartość potasu w wodorostach jest dobra dla serca i nerek. Jod jest pomocny również w chudnięciu. Wodorosty odżywiają błony komórkowe, co jest bardzo dobre przy zaburzeniach nerwowych, chorobach skóry, przeziębieniach i zaparciach. Są także bogate w chrom, który pomaga kontrolować poziom cukru we krwi  – Phyllis A. Balch 

  ipad-2014-005

  CHYBA wystarczy na dziś tych cytatów mądrych ludzi, aby uwierzyć, że jod, pamiętając również o selenie, oraz o witaminie D3 są w stanie w dużym procencie uchronić ludzkość płci pięknej od raka piersi, lub pomóc zwalczać istniejący.


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym  Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


  (Visited 11 265 times, 4 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Margo 3 lipca 2016 o 12:06

   Tombak pisze,że pestki jabłek zawierają jod. Już kilka ziarenek dziennie pokrywa w pełni nasze zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Natomiast cyjanek zjedzony z kilkoma pestkami jabłka nie może nam zaszkodzić, za mała dawka.

  2. orzelek 3 lipca 2016 o 12:17

   Hejka! Czy ktos moze sie podzielic wiedza/przepisami jak jesc wodorosty? Chlorella/spirulina wiadomo, ale za wodorosty nie wiem jak sie zabrac (tylko sushi?)… dzieki 🙂

   1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 14:07

    Jest pełno wodorostów nawet bio do kupienia. Dosypujesz do sałatek, używasz jako przyprawa (są słone) . Wkażdym barze sushi =podają też wodorosty w różnych formach.

  3. Aga 3 lipca 2016 o 12:36

   Co z kelpem, czy warto go spożywac? Czy jest bezpieczny?

  4. Inka72 3 lipca 2016 o 12:43

   Niestety przedawkowanie jodu jest możliwe, nie każdy usuwa go z potem, z moczem itp jak piszesz. Więc to sprawa indywidualna, a przedawkowanie jest naprawdę okropne objawowo…

   1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 14:05

    Jest możliwe, oczywiście, ale nie z pożywienia.

   2. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 16:11

    Wystarczy zażyć przy przedawkowaniu kilka łyżeczek wit.C i po kłopocie.

  5. Mobo 3 lipca 2016 o 13:41

   a co w przypadku nadczynności tarczyczy i zalecenia unikania jodu???

   1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 14:04

    Zwykle okazuje się, że nadczynność, czyli zapalenie tarczycy wynika także z braku jodu, tyle, że tarczyca jest „zapchana” antagonistami jodu, jak brom, czy chlor, czy fluor. Jednak zawsze należy uważać> Wydaje się, że najbardziej bezpieczne jest dostarczenie jodu pierwiastkowego przez skórę (płuyn Lugola) Jednak powiem szczerze,że z pewnych powodów
    celowo nie zajmuję się nadczynnością. Dlatego na tym blogu niewiele znajdziesz na ten temat.

  6. marolhan 3 lipca 2016 o 14:23

   Robiłam test z jedem (płyn Lugola 3% na wodzie) i nie wiem jak interpretować wynik, posmarowałam udo i jeszcze widać trochę na skórze, 3 godziny minęło…

   1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 14:43

    3 godziny i prawie zniknęło prawdopodobnie oznacza, ze nie masz za dużo jodu w sobie.

   2. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 16:13

    Przy nasyceniu plama powinna być widoczna przez kilkanaście godzin.

  7. Anais 3 lipca 2016 o 14:32

   Pepsi, a czy w którymś z postów na blogu znajdę instrukcję jak sie wziąć za suplementowanie? Cos w stylu algorytmu: jadasz to i to to zrob takie badania czy nie masz braków oraz w ciemno bierz taki preparat a ew taki czy inny jesli masz za mało… Chciałabym dopasować suplementy dla siebie, męża i dzieci i jeszcze przy okazji nie zbankrutować, ale tez wyciągnąć jak najwiecej z tego co bedziemy łykać.

   1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 14:38

    Najlepiej zrobisz jak kupisz moją książkę Leczenie dobrą dietą, tam są odpowiedzi na wszystkie twoje pytania http://thisisbio.pl/leczenie-dobra-dieta/2140-leczenie-dobra-dieta-9788380590649.html

    1. Anais 3 lipca 2016 o 16:55

     Juz kupiłam. Nawet dwie czekam w kolejce do przeczytania. Mam nadzieje ze po lekturze mi sie rozjaśni

   2. marolhan 3 lipca 2016 o 15:05

    Po jakim czasie jest oki? Ile godzin minimum powinien utrzymać się na skórze? Znajomym znika po pół godzinie, myślałam, że 3 h nie jest tak źle:) Dzięki serdeczne.

    1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 15:15

     12?, ale jak zniknie znowu trzeba zaaplikować

  8. marolhan 3 lipca 2016 o 15:39

   dzięki serdeczne…Jeszcze pytanko, czy będzie jakaś linia suplementów dla dzieciaków? Dużo matek tu szuka pomocy u Ciebie na blogu…suplemetujemy dzieciaki, ale czasami nie wiemy co ile czego dawać…dzięki serdeczne 🙂

   1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 16:23

    Cały czas staramy się mieć suplementy dla dzieci w naszym sklepie, ale jest to poważny problem. Nie odpowiadają nam te co są na rynku. Lepiej podać dziecku chlorellę This is Bio, czy kwas askorbinowy TiB, niż póki co inne suplementy.Mamy witaminę D Swansona w kroplach, aby małe dzieci mogły ją przyjmowac, ale póki co rzeczywiście jest brak.

    1. Anais 3 lipca 2016 o 16:58

     Ja tez czekam na suplementy dla dzieci. Zwłaszcza b12 by sie przydała.

   2. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 16:48

    Nie potrzeba jakichś specjal supli dla dzieci, wystarczy dostosować te ”dorosłe” do wagi dziecka.

   3. marolhan 4 lipca 2016 o 13:27

    Czyli jak mi znika plama jodu po 3 h to powinnam znowu zaaplikować…i później znowu po 3 itd.?

    1. marolhan 4 lipca 2016 o 13:33

     Właśnie z tym jest największy problem, bo sama nie wiem czego ile brać…Biorę na oko ;), albo co podpowiedzą mądrzy ludzie ;P Gdzie szukać informacji odnośnie dawkowania? Na opakowaniach wiadomo co piszą…zaniżone…lekarz wiadomo co powie…Problem jest w tym,że wiemy już co nieco odnośnie leczenia, a nie wiemy ile czego…Mówię w liczbie mnogiej, ponieważ podpinam znajomych, też mają z tym problem…Metoda prób…

     1. pepsieliot 4 lipca 2016 o 18:57

      Ja doskonale wiem ile i czego dawkować, ale dopóki nie będzie można się ubezpieczyć (jak każdy lakarz) i nie będzie można powiedzieć, ze na przykład pokarm leczy (to jest zabronione, suplement też nie może leczyć, jak leczy to bezprawnie :)) nie mogę się narażać. Dlatego będę wkrótce współpracować z poważnym lekarzem i on będzie mógł zapisywać niacynę 500-kę, i jak trzeba to metylokobalaminę etc

    2. pepsieliot 4 lipca 2016 o 18:57

     później wtedy jak Ci zniknie. Czasy będą się
     zmieniać

     1. aria 4 lipca 2016 o 19:10

      Pepsi ale na jakiej zasadzie ten lekarz, mama ma depresje bedzie musiala przyjechac na wizte po niacyne 500?
      ppzdro owoc

      1. pepsieliot 4 lipca 2016 o 20:16

       Po prostu w aptekach można kupić suplementy w takich dawkach, bo nazywa się je lekami

      2. grzegorzadam 4 lipca 2016 o 23:42

       Magnez, kwas nikotynowy, wit.C z MSM, depresja stopniowo będzie się cofać.

  9. Magda 3 lipca 2016 o 16:01

   Ok A co z Hashimoto?

   1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 16:11

    o Hashimoto masz co najmniej 10 potężnych wpisów na tym blogu, po prawej na przykład są 3, ostatnio było też podsumowanie parę dni temu http://www.pepsieliot.com/hashimoto-wszystko-zebrane-do-jednego-tygla-czyli-z-lekka-podsumowanie/

   2. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 16:15

    Przede wszystkim zbadaj szczelnośc jelit i wyklucz boreliozę (biorezonans).

  10. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 16:17

   ==IM mniej jodu mają kobiety w ciele, tym ich sutki stają się coraz bledsze. ==

   Tak, i to bez względu na karnację.

   1. mo 3 lipca 2016 o 17:58

    a stale blade, od urodzenia takie same, przy jasnej karnacji? Jest sie czym martwic?

    1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 18:22

     braki jodu mogą być od dawna. Nie martw się, tylko kup sobie bio wodorosty http://www.thisisbio.pl i zajadaj sushi. A poenieważ nie są tanie bio, toi możesz jeść jakie chcesz. japonki nie zawsze jedzą bio.

    2. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 19:03

     Mo
     Zrobiłaś próbę jodynową?
     Kup w aptece Lugola lub jodynę na spirytusie, zrób plame 3×3 cm i zobacz kiedy zniknie.
     Na początek.

     1. mo 6 lipca 2016 o 23:07

      Witam, zrobiona – 5 godzin i 10- 20 minut; chyba nie super tragicznie ale niedobor jest?

      1. grzegorzadam 6 lipca 2016 o 23:59

       Trzeba podciągnąć nasycenie.
       Możesz pobierac w kroplach i naskórnie.
       Pamietaj o selenie i magnezie, wit.D3, pracują chętnie razem.

  11. AnnaGdynia 3 lipca 2016 o 17:25

   Pepsi, a jak przyjmować jod gdy poddałam się prewencyjnej mastektomii z rekonstrukcją (mam siostrę chorującą na raka piersi, obie mamy mutację BRCA1)? Abstrahując od tego dlaczego to zrobiłam….. żałuję że tak późno dotarłam do medycyny holistycznej.
   Usunięto mi gruczoły i wszczepiono pod mięsień implanty . Ile jodu powinnam przyjmować? Odjąć tę wartośc która kumuluje się w piersiach? Zrobiłam test z płynem Lugola, plama wchłonęła się bardzo szybko, nie minęła nawet godzina. Powinnam go wcierać? Czy pić? i Ile?

   1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 18:14

    Płyn Lugola można pić, ale ja nie mam uprawnień do takich zaleceń. Bierz przez skórę, Rób większą plamę i jak znika nakładaj nową. Może w innym miejscu, bo jod lubi podrażnić skórę i zacznie Cię swędzieć. Bierz koniecznie magnez. D3 w protokole z K2. Polecam D3+K2 TiB do ssania. najlpeiej gdy zbadasz 25(OH)D i będziesz utzrymywać poziom nawet około 90. Po zbadaniu 25(OH)D mogę Ci dobrać bardziej adkwatne dawkowanie. W dni słoneczne wystawiaj się cała na golasa na słońce, niedługo ale blisko południa. Bierz dobrą Omega 3. Może być nasza Omega 3 TiB. Nie brałabym obecnie oleju lnianego, ze względu na fitoestrogeny. Nie jestem lekarzem. Ważna też jest Twoja energia. Naucz się wprowadzać w stan wzorcowy. pisałąm o tym niedawno. naucz się oddechów, korzystaj z energii ziemi i kosmosu. Będąc w stanie wzorcowym wyobraź sobie swoje ciało idealnie zdrowe i harmonijne. Cały czas nie wychodź ze stanu wzorcowego. Po czym zdrowe piersi ( ze swojego idealnego modelu) w wyobraźni przenieś do czakry na swoich piersiach. Możesz to robić w wyobraźni, możesz też w wyobraźni, ale rękami przenieść ze swojego idealnego ciała zdrowe piersi do swojej piersi. Nie śmiej się, nie kpij z tych metod. Energia ma ogromną sprawczą moc. Do tego jedz pięknie i wszystko będzie dobrze.

    Stan wzorcowy, to taki stan z przeszłości, gdy byłąś choć przez moment idealnie szczęśliwa, który to stan przywołujesz w swojej głowie gdy tylko wpadasz w stan patologiczny, czyli rożny od wzorcowego. Włąściwie cały czas powinniśmy się czuć tak jak w stanie wzorcowym, ale to jest pogląd idealistyczny. Stan wzorcowy to taki stan, że gdy go przywołujesz na Twojej twarzy autoamtycznie pojawia się szczęście, uśmiech etc

    1. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 18:41

     Śmiać sie nie ma z czego, wszystko co prowadzi do celu jest ważne.

     Ale magnez, jod, selen, wodorowęglan, glutation trzeba dostarczyć w optymalnych wielkościach.

   2. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 18:16

    ==poddałam się prewencyjnej mastektomii z rekonstrukcją (mam siostrę chorującą na raka piersi, obie mamy mutację BRCA1)?==

    Masz poważne niedobory. możesz aplikowac tak i tak.
    Wykonaj sobie w domu zgodnie z przepisem, najlepiej i Lugola i jodynę:
    http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   3. marolhan 5 lipca 2016 o 10:05

    A jakie ma być nasycenie tej plamy, wydaje mi się, że źle coś robię i rozumuję…jedna kropla…2 krople…3…10? Jedną kroplą mogę zrobić plamę 3×3.

    1. grzegorzadam 5 lipca 2016 o 10:45

     Jak masz zakraplacz regularnie delikatnie rozprowadź-nanieś ta szklaną końcówką, żeby nie nakapać niepotrzebnie, mocno barwi.
     Choć można zmyć w razie czego czystym kwasem askorbonowym – wit.C.
     Robiłem plamy po 10 centymetrów, to nie ma znaczenia, ilość kropli.
     Po naniesieniu poczekaj aż przeschnie parę chwil, jak przeschnie nie powinno nawet barwić odzieży.
     Najlepiej zrobić na udzie pod dżinsy, albo w zgięciu łokcia.

    2. Kash 5 lipca 2016 o 11:25

     Czesc! Kiedys w tym linku jak zrobic sobie plyn Lugola byl odnosnik do sklepu allchemik. Mozna wiedziec dlaczego nie polecacie juz tej strony? Chcialam zakupic jodek i jod wlasnie tam ale kiedy wrocilam do linka Pepsi juz tej rekomendacji nie bylo…:(

     1. pepsieliot 5 lipca 2016 o 12:35

      Nie bierzemy odpowiedzialności za cudze sklepy.

     2. marolhan 8 lipca 2016 o 10:53

      „Robiłem plamy po 10 centymetrów, to nie ma znaczenia, ilość kropli.”
      Za pierwszym razem dałam tylko jedną kroplę płynu Lugola, zrobiłam nią plamę 3×3 i plama zniknęła po 3 godzinach…Za drugim razem zrobiłam, tak jak mówisz…na zgięciu łokciowym 10 kropli zakraplaczem, poczekałam, aż trochę przeschnie, reszta zleciała do zlewu…i efekt był inny…Po 10 godzinach plama dalej widoczna, poszłam spać, więc dokładnie nie wiem ile godzin była widoczna…ale myślę,ze zniknęła by po 12h Więc dalej nie rozumiem jak interpretować te wyniki. Nakładałam tylko dwa razy płyn Lgola… Ta jedna kropla co zniknęła po 3 h, Pepsi powiedziała, że mam spory niedobór jodu…Więc nie wiem czy mam czy nie:) Nasycenie w tym przypadku miało znaczenie…3 godziny, a 12 to wielka różnica…1 kropla, a 10 kropli…hmmm…

      1. grzegorzadam 8 lipca 2016 o 20:27

       Zrób kilkukrotnie taką samą ilością, plama powinna byc względnie ciemna.
       1 Kropla a 10 to różnica.
       Wyposrodkuj na 5 i smaruj kilka dni, bedziesz miała obraz.

       Zrób przed snem i zobaczysz rano.

  12. Malka 3 lipca 2016 o 17:33

   Córce zrobiłam badania
   FT3 =3.82 (2.6-5.4) pg/ml
   FT4 =1.07 (0.7-1.55)ng/do
   TSH 3 generacji =7.009 (0.27-4.70)ulu/ml
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
   Żelazo =42 (33-193)
   MCV DR.ONI.NR.CZER. = 79 (80-96)
   RDW-SD= 36 (37-54)
   Lymph =7.58 (1-3.7)
   Mono=0.98 (0-0.9)
   Neut =19 (37.0-72)
   Lymph%=70.1 (20-50)

   P/C.P.gliscie ludzkiej 2.5 ntu (negatywny <9NTU)
   ige całkowite 8.11
   P/C.P.transglutaminozie ułamkowej (anty-tgt) w kl.IgA mat.Eliza <2 RU/ml
   P/c.p.transglutaminaxie tkankowej (anty-tGT)
   W kl.IGT 0.02 ratio

   TSH 3 generacji =7.009 (0.27-4.70)ulu/ml
   Co to znaczy?
   Podawać dziecku płyn lugola czy jod z firmy swanson?? Dziecko na 6 lat.
   czy takie wyniki poza normą mogą świadczyć i pasozytach? TSH 3 generacji jak można poprawić wyniki badania krwi???
   Proszę o pomoc

   1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 18:04

    Czy są zrobione przeciwciała tarczycowe? Powinno być zrobione jeszcze białko CRP. Nie możemy podjąć się doradzania w takiej kwestii. Konieczna opieka pediatry naturopaty. Pomiar trzeciej generacji jest to pomiar TSH pozwalający odczytać TSH w bardzo niskich stężeniach. Być może podejrzewano nadczynność, ale tak naprawdę jest to po prostu pomiar TSH bardzo dokładny. Chyba, że czegoś nie wiem. To nie jest miejsce, gdzie uzyskasz taką pomoc. Dziecko powinno być prowadzone przez dobrego lekarza. Płyn Lugola przez skórę zawsze można podać. O ile dziecko nie jest uczulone. Wyniki krwi świadczą o obniżonej odporności. Być może powinno się zrobić poszerzone badanie krwi z rozmazem.

   2. grzegorzadam 3 lipca 2016 o 18:19

    Badanie pasożytnicze skonsultuj z dr Ozimkiem, albo innym doświadczonym specjalistą.
    Pamietając, że nie są całkiem miarodajne.

   3. A. 3 lipca 2016 o 22:21

    A ile jest białych krwinek i czerwonych?

    1. A. 3 lipca 2016 o 22:24

     Za dużo limfocytów, a mało neutrofili.

     1. A. 3 lipca 2016 o 22:32

      I jeszcze jedno, ile dziecko ma płytek krwi.

    2. Malka 4 lipca 2016 o 18:19

     6 latka
     Leukocyty 10.72 (5-14)
     Czerwone krwinki 4.93 (3.8-5.4)

     Młodsza córka
     Leukocyty 9.58
     Czerwone krwinek 4.35

     dziękuję za zainteresowanie…

     1. A. 4 lipca 2016 o 20:40

      W normie. Jednak w układzie wbc coś nie gra. Warto sprawdzić ewentualny stan zapalny i ilość płytek krwi, może wizyta u hematologa.
      Trzeba wzmacniać odporność, dobry byłby np pyłek kwiatowy. Dobry też jest olej z wątroby rekina, ważna witamina C, D3, selen i cynk. Można przemycać po troszku kurkumy, czy czarnuszki.

      1. grzegorzadam 4 lipca 2016 o 23:44

       Stan zapalny przede wszystkim, to początek wszelkich problemów.
       Utleniacz na zmianę z askorbinianem z MSM pokona zapalenia.

       Reszta też godna uwagi.

   4. marolhan 8 lipca 2016 o 21:39

    Zrobiłam test w dzień, bo byłam pewna,że zniknie 😛 Nie mamy pojęcia jak dokładnie zrobić test i w tym też jest problem ::) Dzięki serdeczne

  13. Monika 3 lipca 2016 o 20:16

   Pepsi, a co przyjmować oprócz jodu, selenu, magnezu i d3 przy włókniakach piersi???

   1. pepsieliot 3 lipca 2016 o 20:54

    K2 , omega 3 ,

  14. Malka b-k 3 lipca 2016 o 20:34

   Jedną córka starszą 6 lat ma takie wyniki

   FT3 =3.82. (2.6-5.4)
   FT4=1.07. (0.7-1.55)
   TSH 3 generacji 7.009. (0.27-4.70) . (to jest ponad normę)

   Młodsza 9 miesięcy ma takie
   FT3=4.37
   FT4=1.59 (to jest ponad normę)
   TSH 3generacji 2.409

   Powinno mnie to martwić?? U starszej córki usg tarczycy to dobre rozwiązanie???
   Dziękuje za odpowiedz

  15. agata 4 lipca 2016 o 00:15

   Z tym jodem jest tyle sprzecznych info ze juz kompletnie nie wiem co myslec – Zieba pisze ze sa dwa typy jodu – jeden dla nas niedobry – ten w suplementach i dobry – ten z plynu Lugola. Ale ktos z branzy powiedzial mi ostatnio ze w plynie Lugola sa tez szkodliwe skladniki.
   A np. Izabella Wentzl pisze zeby nie uzywac dopoki sie nie powstrzyma ataku autoagresywnego.
   Jesli cos z tego rozumiesz Pepsieliot – prosze wyloz mi kawe na lawe 🙂

   1. grzegorzadam 4 lipca 2016 o 10:18

    Ale ktos z branzy powiedzial mi ostatnio ze w plynie Lugola sa tez szkodliwe skladniki.==

    H. Clark ostrzegała przed aptecznym. …
    W zasadzie 2 proste substancje i woda oczyszczona.

    ==A np. Izabella Wentzl pisze zeby nie uzywac dopoki sie nie powstrzyma ataku autoagresywnego.==

    W czym miałby jod szkodzić?

  16. Mania 4 lipca 2016 o 00:34

   A właśnie, takie pytanie – podrażnienie przy próbie jodowej jest normalne? Zrobiłam plamę 2×2 na brzuchu i po chwili zaczęło bardzo mocno piec, po paru minutach zrobiła się duża czerwona plama wokół a teraz, po kilku dniach od aplikacji mam czerwoną plamkę – jakby poparzenie.

   1. pepsieliot 4 lipca 2016 o 09:10

    Miałam różne poparzenia, na brzuch już nie daję. Teraz z tyłu kolana, a na nadgarstek co drugi raz, bo też mnie swędzi. czyli zmieniam miejsca.

   2. pepsieliot 4 lipca 2016 o 09:27

    byłąm już poparzona, to dziwne, czasami nic mi się nie dzieje, a za 3 dni jak nałożę albo swędzi okropnie, albo spuchnie, albo właśnie na brzuchu też mnie poparzyło. Dlatego nie połykam jodu. A na pewno trzeba 1kroplę/czy 2 mocno rozcieńczyć

    1. Mańka 4 lipca 2016 o 10:02

     Ok, dzieki, bede probowac w roznych miejscach

  17. Aluśka 4 lipca 2016 o 08:20

   Pepsi droga napisz coś na temat epilepsji, czy można ją wyleczyć, jak się odżywiać? Czytałam, że kasza gryczana może spowodować atak, więc lepiej jej unikać. Czytałam też, że przyczyną choroby mogą być robale w organizmie. Spotkałaś się z takimi teoriami?

   1. grzegorzadam 4 lipca 2016 o 08:53

    Może być wynikiem działania pasożytów (schizofrenia również i inne).
    Może być zatrucie metalami ciężkimi ze szczepionek, leków, antybiotyków.
    Zrobiłbym APW i biorezonans.
    O kaszy gryczanej nie słyszałem.. ?

  18. Aluśka 4 lipca 2016 o 09:56

   Samopoczucie kiepskie, ból głowy i szumy raczej codziennie, strach przed atakiem duży, leki depakine systematycznie brane. Cięzko z tym żyć, choc tłumaczę sobie, że inni pewnie mają gorsze problemy. Na biorezonans jestem umówiona w sierpniu, a co oznacza termin APW?

   1. grzegorzadam 4 lipca 2016 o 23:37

    APW – analiza pierwiastkowa włosa, pokaże niedobory i nadmiary.
    Na bóle głowy woda z sola i smarowanie oliwą magnezową szyi, podstawy czaszki, kapiele w
    płatkach magnezowych.
    Sprawdź stan nawodnienia metoda hydratacji.

  19. Aluśka 4 lipca 2016 o 09:57

   O tej kaszy wyczytałam u Siemionowej.

  20. AnnaGdynia 4 lipca 2016 o 16:26

   Mam jeszcze jedno pytanie do jodu (wyżej mój wcześniejszy list). Byłam dziś u lekarki podpytać o jod. Powiedziała, że w żadnym wypadku mam nie suplementować się żadnym jodem bo sobie rozkręcę nadczynność tarczycy. Mieszkamy w Gdyni i tu jest wystarczająco jodu w powietrzu. To słowa lekarki (Moje wyniki D3 – 63, TSH 0,75, Ft4 1,1). Ile musialabym zjeść (ew. smarować się) jodu, żeby popsuć tarczycę??

   1. grzegorzadam 4 lipca 2016 o 23:39

    A po jakim czasie znika plama jodynowa?
    Akurat powietrze morskie przy niedoborach jodu ma małe znaczenie lub wręcz żadne.
    Tego lekarzy nie uczą, tzn. teraz.

  21. papatya 4 lipca 2016 o 18:11

   Pepsi czytam Cie od dawna. Nie będę oryginalna, ale też Cię kocham 🙂
   Akurat dziś dowiedziałam się, ze mam niedoczynność tarczycy, norma 3 krotnie podwyższona. Neutrofile ponizej normy. Choesterol całk. tez dużo powyżej.
   Dostałam skierowanie na dalsze badania i do endokrynologa. Jednak chciałabym uniknąć hormonów. Przeszłam już trochę – rak piersi i związane z tym „terapie”, które ledwo przeżyłam. Poradź proszę co suplementować, mimo, że nie lubisz tematu nadczynności… Lugola mam, ale chyba za mało brałam. Jem duzo owoców i warzyw, szejki. Unikam glutenu. Dzięki temu całkiem nieźle sie trzymam.
   Jestem szczupła, z objawów tylko bezsenność i nerwowość. Czasem zawroty głowy i słabość.
   Osobny temat to kupa wnuczki. Dzis wyszły robaki.

   1. pepsieliot 4 lipca 2016 o 18:28

    Papatya hej, niedoczynność, czy raczej nadczynność? Było USG tarczycy? CRP masz jakie?

   2. grzegorzadam 4 lipca 2016 o 23:33

    Możesz być poważniue odwodniona.
    Popróbuj systematycznie z solona wodą i dostarcz magnezu oraz B3 w postaci kwasu nikotynowego.
    Nasączysz tlenem naczynia krwionośne z włosowatymi włącznie.

    Zrób 4 testy domowe:
    http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu/

  22. papatya 4 lipca 2016 o 18:34

   Niedoczynność, tak powiedziała lekarka. TSH 11,940 (norma 0,270-4,200).CRP nie robiłam..? USG ostatnio nie było, wcześniej ok.

   1. pepsieliot 4 lipca 2016 o 19:02

    O niedoczynności masz masę na tym blogu. A robiłaś przeciwciała?

    1. papatya 4 lipca 2016 o 19:12

     Dopiero teraz będę robić. Wcześniej nie podejrzewano tarczycy.
     Ok poczytam jeszcze raz, nie myślałam, ze mnie to dotyczy. Zawsze unikałam lekarzy i leków. Zanim zrobię badania chciałabym się podreperować żeby endokrynolog za dużo nie namieszał.

     1. pepsieliot 4 lipca 2016 o 20:16

      co ma do tego endokrynolog?

      1. papatya 4 lipca 2016 o 20:55

       hm, dostałam skierowanie do endokrynologa, który przepisze hormony do „leczenia” tarczycy… Nie zamierzam ich brać.
       Czytam i zastanawiam się czy badania nie są błędne.

  23. Agnieszka Moitrot 4 lipca 2016 o 23:14

   Wodorosty są bardzo smaczne, ja kruszę je w rękach i posypuje na przykład ryż, albo kaszę, czy sałatkę.

  24. lauralien 5 lipca 2016 o 21:53

   W tamtym roku po 3 tyg. nad morzem zaliczyłam „totalny zgon”, przez tydzień nie mogłam wstać z łóżka, wyniki tarczycy miałam słabe, włosy leciały. W tym roku, jestem już tydzień i znowu podobnie to zaczyna wyglądać… aż się boję. Mam Hashimoto. Da się to jakoś wytłumaczyć ? Jedna z endo zrzuciła winę na jod 🙂

   1. pepsieliot 5 lipca 2016 o 21:57

    Laurelian to z powodu jodu

    1. lauralien 5 lipca 2016 o 21:59

     Czyli jod nie dla mnie ? Czy ma to głębsze znaczenie ?

     1. pepsieliot 5 lipca 2016 o 22:02

      Jod przy Hashimoto zawsze jest kontrowersyjny, pisałam o tym wiele razy. Co to znaczy głębsze znaczenie? To znaczy, zę obawiasz się konsekwencji? Już masz Hashimoto, możesz więc zacząć działać i ile się da naprawiać. Z tego co wiem około 30% ludzi z Hashimoto całkowicie może się wyleczyć samą dietą i suplementami diety, a reszta może sobie bardzo, bardzo pomóc.życzę Ci dużo zdrowaia i koniecznie przeczytaj wszytskie 4 artykuły po prawej stronie bloga.

  25. grzegorzadam 6 lipca 2016 o 07:51

   Coś jest nie tak z tym jodem i Hachi.
   Robiłąs kiedykolwiek próbę jodynową?
   4 testy domowe?
   Wykluczyłaś boreliozę?

   1. pepsieliot 6 lipca 2016 o 09:23

    Tu muszę się z Tobą nie zgodzić, to jest znana reakcja na jod. Czasami ludzie muszą się wyprowadzić z takich terenów.

    1. malgonia 6 lipca 2016 o 12:59

     Właśnie też się nad tym ciągle zastanawiam. Mam Hashimoto zdiagnozowane kilkanaście lat temu, ale myślę że miałam je dużo wcześniej, a w każdym razie coś nie tak z tarczycą. Kiedyś jako nastolatka zawsze czułam się lepiej w górach niż nad morzem. Nad morzem byłam taka jakaś osłabiona, jakby powietrze ze mnie uciekało, a w sumie nie przebywałam tam nigdy długo – kilka dni wystarczyło, natomiast w górach zawsze odżywałam. Ostatnie dwa lata, trzydniowe pobyty nad morzem nie dały żadnego pogorszenia samopoczucia, może za krótko.
     Ze względu na historię z usuniętą torbielą, oraz na obecnego włókniaka i mięśniaki należałoby jod zastosować, ale Hashimoto mnie trochę powstrzymuje, tym bardziej że udało mi się znacznie zredukować przeciwciała i poprawić samopoczucie. Ostatnio zasugerowano mi (dietetyczka, doktorantka, która prowadzi badania zależności spożywanych pokarmów na wzrost przeciwciał u kobiet z Hashimoto) żebym najpierw wysyciła organizm selenem przyjmując go stale przez 4 m-ce (przy czym najpierw powinnam zbadać mutację genu BRCA1 ze względu na historie rodzinne, bo wtedy nie bardzo można szaleć z selenem), potem zbadała przeciwciała i dopiero włączyła jod. Próba z jodyną u mnie to około 8 godzin, a sutki jasne. Trudne to bardzo, bo z jednej strony wygląda na to że jod jest mi potrzebny, a z drugiej strony bardzo boję się zniweczyć to co już udało mi się osiągnąć. A w tym wszystkim najbardziej paradoksalne jest to że moje w miarę dobre samopoczucie i zmniejszenie przeciwciał nijak się ma do kiepskich wyników „trójki tarczycowej”. Ale nic to, słońce świeci, a ten supeł kiedyś się rozsupła. Dobrego dnia!

     1. pepsieliot 6 lipca 2016 o 13:07

      Jod pierwiastkowy przez skórę na pewno bym spróbowała

      1. grzegorzadam 6 lipca 2016 o 13:25

       Nie ma innego wyjścia.

  26. grzegorzadam 6 lipca 2016 o 09:35

   Hmm..
   Haschi to taka nowa dziwna choroba, przy której nie można dotykać jodu, nawet przy niedoborach..
   Prawdopodobnie, o czym piszesz również, ma związek z jelitami i dysbiozą, stąd moje pytania.

   Jak dowiemy się o faktycznych przyczynach kiedyś.. Wszyscy będą mocno zdziwieni.

  27. grzegorzadam 6 lipca 2016 o 09:49

   Ted z earthclinic twierdzi, ze Hashi to wynik działania wirusa (stan zapalny), gluten (dysbioza) i niedobór jodu!

  28. Margo 6 lipca 2016 o 20:07

   Ja niedoczynność tarczycy wyleczyłam metodą samoleczenia B.S.M, stosowałam przez 8 m-cy po ok. 15-20 minut dziennie, zresztą przeziębienie czy grypę też szybko zwalcza- 2-3 dni. Pomogła mi w przewlwkłym zapaleniu pęcherza, kiedy już wszystkie środki zawiodły. Moja znajoma uniknęła w ten sposób wycięcia macicy, miała mnóstwo mięśniaków, po pół roku leczenia lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby operacji, choć nie mógł w to uwierzyć.

  29. grzegorzadam 7 lipca 2016 o 00:09

   Ciekawy temat, są zagorzali zwolennicy.

  30. Jane 7 lipca 2016 o 11:52

   Sorki, ale co znaczy ten skrót B.S.M, please?

   1. grzegorzadam 7 lipca 2016 o 12:46

    BSM – BIOEMANACYJNE SPRZĘŻENIE Z MÓZGIEM

  31. Jane 7 lipca 2016 o 12:04

   Kiedy aplikujecie na skórę jod – rano??? Bo ja mam problem z aplikacją płynu na skórę, w tym sensie, że w ogóle nie chce mi przyschnąć, więc nie da się tak jak Grzegorzadam napisał ubrać jeansów i wyjść – po prostu wciera się to w ubranie, ściera ze skóry…
   Ciężko i więc stwierdzić ile godz. bo przez sne jak zapodam to też musiałam mega uważać, żeby nie wetrzeć w pościel/piżamę, a kiedyś po prostu zasnęłam, więc rano nie było śladu (tj. po góra 5-6 h ;), ale mogłam też wytrzeć w pościel. Kurcza, mam zaniedbaną skórę, generalnie od niedawna próbuje nawodnić swój organizm, ale pepsi też już pisała o tym – to parę miesięcy trzeba. Czy to przez to „spływa” po mojej skórze niczym woda na pustyni (jeżeli będzie pęknięcie w ziemi to woda tam gdzieś „zniknie”, ale jak nie i lekki spadek, to po suchej ziemi przeleci, tzn. ziemia jej nie zaabsorbuje – czyż nie tak?
   Poza tym – śmieszna rzecz: jak zaczęłam odrobine sody dodawać do szklanki to najwyższe ph utrzymywało się ponad dobę, czasem 2 dni, a jak zaczęłam systematycznie, codziennie, to widzę, że ph gorsze – tzn. b. kwaśne…
   Nie wiem czy robię coś nie tak czy to kolejna faza odzyskiwania równowagi kwasowo-zasadowej – co myślicie?
   Pepsi, Grzegorzadam – Wy już zawsze, codziennie, i rano po nocy i ok. 12:00 i przez snem macie zasadowe dobre ph???
   Opowiedzcie proszę – pozdrawiam Was i wszystkich serdecznie 🙂

   1. grzegorzadam 7 lipca 2016 o 12:21

    Wysycha i to błyskawicznie.
    Jaki masz jod?

    Moje pH cały czas między 7 a 8.
    Dbam o to sodą z OJ od pn-pt..

    Do uzyskania tej równowagi trzeba czasami wielu miesięcy.

    Rób sobie kapiele z sodą , magnezem, solą, krzememe (skrzyp) konsekwentnie.
    Wit.C z MSM, swieże soki. Trzeba czasu.

  32. Jane 7 lipca 2016 o 12:08

   Aj, lookłam w siecie – faktycznie już kiedyś o tym BMS słyszałam, no i dziś tu takie „świadectwo działania” – super! A trudno się nauczyć tego dotyku, masażu Margo??? Sama tak z netu się nauczyłaś? 1 słowem polecasz, że warto zgłębić i taką umiejętność, wiedzę? Ciekawe, no! Dzięki!

  33. A. 7 lipca 2016 o 12:45

   Pepsi, GrzegorzuAdamie,

   Co sądzicie o podawaniu lugoli osobie z pbl?

   Pisałam jakiś czas temu o chorym tacie i wymieniłam co stosujemy i GrzegorzAdam zasugerował wówczas sodę i wu. Gaszoną sodę + sok z połowy cytryny włączylismy, poza tym do askorbinianu dodajemy MSM.

   Aha, pytałam też swego czasu o badanie paskami ph wody źródlanej, no i okazała się być kwaśną.. dlatego też włączylismy wspomnianą sodę.

   Moje drugie pytanie dotyczy zaś potasu, który chciałabym dołączyć do askorbinianu z msm. Czy węglanu potas bezwodny (czysty) będzie dobry?

   Dziękuję i pozdrawiam
   🙂

   1. grzegorzadam 7 lipca 2016 o 13:48

    Właśnie taki bezwodny, stosuję (1-2 g dziennie) i polecam o wzorze K2CO3, jest w sklepach winiarskich do kupienia i na ogród też skuteczny:

    ==Węglan potasu K2CO3

    Ekologiczny środek do walki z mączniakiem prawdziwym, parchem i szarą pleśnią.
    Przy jego stosowaniu w niewielkim stopniu dodatkowo nawozimy glebę i rośliny potasem.
    Ekologiczny, bez pozostałości i bez ograniczeń ilościowych stosowania.
    Bez okresu karencji.

    Dawka: 7,5 kg/1ha – przy oprysku sadu wysokości 3 m
    W przypadku oprysku winorośli sugerowane stężenie to 0,8-1 % (0,8-1kg na 100L)

    Oprysk węglanem nie likwiduje nam choroby lecz powstrzymuje jej rozwój – dlatego np. po opadach deszczu zaleca się powtórzyć oprysk.
    Zawartość głównego składnika K2CO3 min 99%.

    Można mieszać z fungicydami zapobiegawczymi.

    Przechowywanie:
    Produkt odpowiednio przechowywany zachowuje trwałość przez co najmniej 3 lata. Produkt jest higroskopijny i może stwardnieć podczas dłuższego przechowywania, ale nie powoduje to zmniejszenia jego skuteczności.==

    Obowiązkowo dołącz do tej wody i sody roztwór 50-70% chlorku magnezu, 2-3 ml na szklankę.
    Dodatkowo możesz zakwasić taki napój cytryna lub OJ.
    Można tam dodać wit. c , MSM 2-3 ml 3% boraksu (pleśnie, grzyby)

    Potas szczególnie ważny przy nadciśnieniu i chorobach nowotworowych (Gerson)

    1. A. 7 lipca 2016 o 19:51

     Dzięki 🙂

     W takim razie zakupię ów potas.
     Jeśli zaś chodzi o magnez to stosujemy już od jakiegoś czasu – cytrynian magnezu, łyżeczkę wieczorem, bo właśnie wieczorem najlepiej działa.
     Gaszona soda + sok z połowy cytryny rano, zaś msm + askorbinian sodu 2 × dziennie po łyżeczce (i tego i tego).

     GrzegorzuAdamie, napisz jeszcze z łaski
     Swej czy można podawać lugolę (przez skórę) osobie chorej na białaczkę.
     (Oczywiście pamiętając o selenie).

     1. grzegorzadam 7 lipca 2016 o 23:05

      Nie ma przeciwwskazań, jak będzie znikać po kilkunastu godzinach będzie nasycenie.

      Na temat białaczki polecam wczytać się w te linki:
      http://www.health-science-spirit.com/medicaldisease.html

      Oraz podręcznik dr Lasta o raku.

     2. grzegorzadam 7 lipca 2016 o 23:08

      Cytrynian magnezu to za mało, wchłanialnośc jelitowa jest nienajlepsza.
      Jako uzupełnienie tak.
      Najskuteczniej jest dożylnie, ale jest to bardzo bolesne.
      Sircus i inni polecają aplikacje przezskórne jako niewiele mniej skuteczne i
      bezproblemowe do stosowania w każdym domu.

      1. A. 8 lipca 2016 o 09:42

       Dziękuję
       Przez skórę też tata stosował, siarczan magnezu do kąpieli.
       Badanie w surowicy wykazało 2,21 mg/dl (1,50 – 2,60).

       pozdrawiam!
       🙂

      2. grzegorzadam 8 lipca 2016 o 20:24

       Badanie w krwi, tu znajduje się tylko około 1% magnezu, ale daje jakis pogląd.

      3. A. 9 lipca 2016 o 09:48

       O kurczę, przeglądałam różne wyniki badań taty, i okazuje się, że ma wole guzkowe tarczycy..
       Czy w takim razie lugolę można stosować ??

      4. pepsieliot 9 lipca 2016 o 11:07

       przez skórę na pewno należy

  34. Margo 7 lipca 2016 o 13:00

   Kupiłam książkę „Samoleczenie metodą B.S.M.”, autor Piotr Lewandowski, znalazłam czubek czuciowy-wymierzyłam wg instrukcji w książce centymetrem krawieckim- zrobiłam sobie ze sznurka miarkę żeby nie musieć za każdym razem używać centymetra krawieckiego i zastosowałam pozycję nr V adekwatnie do mojego schorzenia trzymając ręce na głowie, nie masując. Są jednak przeciwskazania stosowania: kamienie i piasek w nerkach ponieważ zabieg powoduje ruchy wyrzutowe dla usunięcia tych ciał co może spowodować zaczopowanie przewodów, nie wolno stosować żadnych leków, pić kawy, alkoholu i jeszcze inne. Przed zastosowaniem należy przeczytać książkę żeby sobie nie zaszkodzić.

  35. mahdalinka 7 lipca 2016 o 15:33

   lat 26
   miesiąc temu TSH równe 3,7

   pytanie do endokrynologa – może niedobór jodu? Wyśmianie.

   więc piłam po 1-2 krople płynu lugola w szklance przez miesiąc. Dodatkowo 200 mg selenu dziennie.

   Wynik z dziś: TSH = 2,7.

   Można?

   1. mahdalinka 7 lipca 2016 o 15:36

    pomyłka: 200 mikrogram* selenu

  36. MissB 7 lipca 2016 o 18:24

   Polałam szczodrze jodyną po łapsku i co? I plama nie blednie 🙂 Polować na płyn lugola, czy nie muszę? Ciężko go dorwać.

  37. Aga 8 lipca 2016 o 17:11

   Ponawiam pytanie, czy stosować KELP? Czy jest on bezpiecznym źrodłem jodu?

   1. pepsieliot 8 lipca 2016 o 19:13

    oczywiście, ale nie dla wszystkich

    1. Aga 8 lipca 2016 o 21:52

     Dla osoby z niedoczynnością tarczycy czy jest ok, bo mam wlasnie niedoczynnosc. Kontrowersyjny ten jod, niewiadomo co robić…

     1. Aga 8 lipca 2016 o 21:55

      Właśnie wyczytałam, że osoby wrażliwe na jod nie powinny zażywać Kelpu. Ale jak stwierdzić czy jest się nadwrażliwym na jod??

      1. pepsieliot 8 lipca 2016 o 21:59

       jak się dobrze czujesz nad morzem, jak jesz sushi/glony/nori i lubisz to, to będziesz dobrze tolerować naturalny jod

     2. pepsieliot 8 lipca 2016 o 22:00

      Dlatego najlepiej brać płyn Lugola przez skórę. Przy niedoczynności jod jest niezbędny, generalnie jod jest niezbędny, ale bywa że przy Hashimoto (badałaś przeciwciała?) ludzie czasami słabo reagują szczególnie na jod organiczny

      1. Aga 8 lipca 2016 o 22:26

       Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Zdania są podzielone co do suplementacji jodu… Dlatego czuję się w tym zagubiona. Nie mam hashimoto, badałam przeciwciala. Nad morzem czuję się doskonale, pochodzę stamtąd 🙂 sushi bardzo lubię, nie mam nieprzyjemnych odczuć z tym związanych. Spróbuję z kelpem, co drugi dzień po 1 tabl. Pod koniec mca mam wizytę u nowego endo, to skonsultuję się z nim w tej sprawie. Bo poprzedni to tylko dawki euthyroxu mi zwiększał…

      2. pepsieliot 9 lipca 2016 o 08:31

       no to masz braki jodu, to jest właśnie zwykła przyczyna zwykłej niedoczynności

  38. Aga 8 lipca 2016 o 23:04

   Bardzo dziękuję za odp.

  39. Zofia 5 października 2017 o 23:05

   A ile Pepsi by trzeba zjeść płatów nori dziennie żeby dostarczyć organizmowi odp ilości jodu? Osoba 168 cm 68 kg

   1. Pepsi Eliot 5 października 2017 o 23:10
  40. giwonka 6 października 2017 o 10:24

   1. Pepsi jeszcze o jodzie przez skórę. http://www.optimox.com/iodine-study-20 Przeczytaj proszę. Jestem zdecydowana na jakieś przyjmowanie, nie wiem jak… Jestem bez tarczycy i po mastektomii. Czy przez skórę (ponoć bez sensu) czy doustnie. Boję się jak jasny czort, żeby sobie nie zaszkodzić… ale też chcę sobie pomóc. Najprościej byłoby kelp wziąć. 2. Poziom D3 – 33.

   1. Pepsi Eliot 6 października 2017 o 11:05

    Bierz 6 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html?search_query=D3&results=8 i 1 K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib–254475917480.html?search_query=K2&results=6 po śniadaniu, Ty powinnaś dążyć do górnego poziomu skali, do śniadania 1 kapsułkę Organic Kelp G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=Kelp&results=5, i jod pierwiastkowy przez skórę , płyn Lugola kup w aptece i zrób plamę 3 cm i ponawiaj dawkowanie jak poprzednia plama zniknie.
    Powinnaś też brać selen G&G, razem z naturalną witaminę E G&G oraz witaminą C TiB.

   2. grzegorzadam 6 października 2017 o 11:17

    Czy przez skórę (ponoć bez sensu) czy doustnie.

    Nieprawda, smarowanie ma sens, podobnie jak wdychanie.

  Dodaj komentarz