logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
294 online
52 110 937

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
Wyeliminuj toksyczność ołowiu za pomocą witaminy C 1000

2Wyeliminuj toksyczność ołowiu za pomocą witaminy C 1000. Czyli najprościej jak możesz.

Jolanta Burżuazji,

Są takie hipotezy, w sumie całkiem prawdopodobne, że Imperium Rzymskie upadło z powodu ołowicy swoich możnych obywateli.

Ludzie dbający o zdrowie wiedzą, że toksyny są przyczyną wielu chorób, a toksyczne metale ciężkie są najgorszymi z tych trucizn.

Ale, gdy uświadomimy sobie fakt, że ołów jest jednym z najbardziej toksycznych metali ciężkich znanych człowiekowi, powinniśmy zastosować potrójne zabezpieczenie.

Kalendarz, prezerwatywa i unikanie coitus. Żartuję.

Prawda jest taka, że powinniśmy unikać toksyny, to raz, zneutralizować toksynę, gdy nie udało się jej uniknąć, to dwa, oraz tercjo wyeliminować toksynę z organizmu.

Toksyczność ekspozycji na ołów jest jednym z najstarszych znanych zagrożeń środowiskowych, w tym miejsc pracy. Nie ma takiej zawartości ołowiu w organizmie, którą moglibyśmy nazwać całkowicie nieszkodliwą.

Postawmy sprawę jasno – ołów jest toksyczny w każdej ilości

Jest to ważne rozróżnienie, ponieważ niektóre metale, które są toksyczne przy wyższych poziomach rzeczywiście mają wyraźnie korzystny wpływ, gdy jest ich odpowiednio mała ilość.

Takie metale (bezpieczne, na niższych poziomach) to żelazo, miedź, mangan, cynk i wapń. Tak, tak, to nie pomyłka, wapń to berylowiec, metal ziem alkalicznych.

Wracam do toksyczności ołowiu.
Ołów przede wszystkim wpływa na centralny układ nerwowy, wątrobę, nerki i zdolność do syntezy hemoglobiny. Generalnie, zatrucie ołowiem jest zwykle przewlekłą chorobą.

Zwykle ołów (około 90% ołowiu w organizmie) przechowywany jest w kościach jako źródło, następnie powoli uwalniany do innych tkanek, po czym znowu syntetyzowany w kościach.

Niestety każdy z nas ma jakąś ilość toksycznego ołowiu, z wiadomych powodów.

Dlatego musimy świadomie oczyszczać się z tej toksyny i powstrzymywać się od oddychania na większych skrzyżowaniach. Japończycy noszą maseczki w godzinach szczytu.

Gdy nasze dzieci wykazują niespecyficzne problemy układu nerwowego, mają problemy z uczeniem się, dobrze byłoby wykonać im badanie na poziom ołowiu we krwi, bowiem właśnie toksyczność ołowiu może być tutaj problemem.

Gdy lekarz Twojego dziecka wybałuszy gały, że pierwsze słyszy o takich zależnościach, opowiedz mu jak upadł Rzym, a potem rozważ opcję zmiany lekarza.

Radzenie sobie z toksycznością ołowiu nie jest skomplikowane, ale musi stać się stylem życia Burżuazji.

Bowiem im mniej masz ołowiu w swoim cielsku, tym lepiej. Potężny stres oksydacyjny związany z ołowiem jest czymś bardzo niepożądanym, dlatego trzeba go zneutralizować jak najszybciej.

W przypadku silnego zatrucia ołowiem, nie poradzimy sobie sami, potrzebna jest poważna chelatacja monitorowana przez wykwalifikowanego lekarza, przynajmniej na początku.

Natomiast, gdy chcemy zwyczajnie oczyścić się z ołowiu, który dostał się do naszych ciał w wyniku środowiskowego zatrucia, farby, oleje, spaliny, wykładziny etc, aby zminimalizować jego skutki, najlepszym działaniem jest przyjmowanie odpowiednich supli o właściwościach silnych antyoksydantów.

Należą do nich witaminy C, E, B1, B6 (najlepiej przyjmować, jako kompleks witamin B), a także flawonoidy i kwas alfa-liponowy (ALA). O metodzie chelatacji ALA będzie osobny wpis.

Owe suplementy pomagają zneutralizować oksydacyjne uszkodzenia zadane przez ołów, ale również mobilizują organizm do wydalenia tego toksycznego metalu.

I teraz najważniejsze

Wiemy już, że witamina C (Liposomal C, albo wlewy dożylne) potrafi cofnąć raka piersi i innych, ostatnio okazało się, że wyciąga ludzi z wirusa Eboli, czy strasznej sepsy, na którą są narażeni pacjenci szpitali, potrafi w jeden dzień wyleczyć ostre zapalenie płuc, oraz chroni przed udarem krwotocznym, i wiele innych korzyści niesie.

Jednak nie wszyscy wiedzą, że codzienne uzupełnienie w postaci zaledwie 1000 mg witaminy C, może spowodować znaczny spadek poziomu ołowiu we krwi.

W badaniach na zwierzętach witamina C okazała się także skuteczna w usuwaniu skutków działania ołowiu w postaci zmian w centralnym układzie nerwowym.

Dlatego udaj się do pracownika służby zdrowia, aby ustalił odpowiednią dawkę witaminy C, może trafisz na kogoś w kształcie dr. Levy’ego.

Wpis powstał na podstawie opracowania dr. Thomasa E. Levy’ego dyplomowanego internisty i kardiologa, autora licznych publikacji na temat znaczenia eliminacji toksyn, poprzez wzmacnianie obrony antyoksydacyjnej w organizmie, ze szczególnym naciskiem na witaminę C.

Referencje: 123

Ja i G. bierzemy Vitamin C 1000+ TiB, która ma dodatkowe, obok kwsu l-askorbinowego, wspaniałe rośliny z witaminą C, dodatkowo owa witamina uwalnia się powoli, co jest bardzo wskazane.


C
peps

Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to:

Jak to Witamina C lczy serce i cukrzycę Och Dochtore na złość

6 efektów ubocznych Witaminy C, które mogą okać się zabójczze dla Wielkiej Farmacji

Jak działa unikalny system biodostępności Liposomalu C

Czy naprawdę macie pojęcie co może Witamina C?

(Visited 5 315 times, 2 visits today)

Powiązane artykuły

 1. Angelika 23 marca 2015 o 11:34

  Pepsi
  a ja mam pytanie o vit C lewoskrętną. Wszędzie czytam skład, że tylko naturalne składniki ale nawet w TIB jest kwas askorbinowy, a dopiero w mniejszej ilości sproszkowana dzika róża i acerola. Jak to w końcu jest? Czy chlorella nie usuwa też ołowiu?

  1. pepsieliot 23 marca 2015 o 11:43

   kwas askorbinowy lewoskrętny jest zawsze pochodzenia naturalnego, ale nawet prawo skrętny nie zawsze jest syntetyczny. Spirulina jest najlepsza do do kadmu, co nie znaczy, ze nie oczyszcza z rtęci, ale do rtęci najlepsza jest chlorella, co nie znaczy, że nie oczyszcza z innych toksyn. Do ołowiu najlepsza jest C, ale jak widzisz wymieniłam też inne witaminy. To jest post napisany pod wpływem opini człowieka, z którym się w wielu punktach zgadzam, na przykład w jego opiniach o wapniu, etc

  2. Kubarlov 23 marca 2015 o 13:14

   witamina C (kwas L-askorbinowy) zawsze jest lewoskrętna, inaczej nie nazywa się witaminą C, tylko kwasem askorbinowym (bez „L”), taka jest specyfikacja nazewnictwa tych substancji chemicznych 🙂 a szkopuł w tym, że pełne i naturalne działanie witaminy C uaktywnia się w obecności polifenoli, czyli w naturalnym koktajlu, jaki nam mamuśka Natura zapodała, lub który od niej zmałpowaliśmy miksując te składniki…

   Chlorella ma pewnie możliwość chelatowania ołowiu, jednak skuteczność witaminy C jest większa z kilku powodów: jest kwasem oddziałującym przez przekazanie wolnego elektronu, bierze udział w wielu reakcjach organizmu w tym enzymatycznych czyszczących, no i jej obecność jest niezbędna w nadprodukcji kolagenu czyli wszechobecnej tkanki łącznej, w której jak w gąbce osadzają się toksyny, których to organizm nie może wydalić (zchelatować) – obecność witaminy C umożliwia wymianę zaśmieconego kolagenu, a polifenole umożliwiają dodatkowo chelatację zawartych toksyn i ich wydalenie (tak to rozumuję) 🙂

 2. masełko 23 marca 2015 o 13:45

  mam przewlekły stan zapalny stóp (ostroga piętowa) z tego powodu unikam jakiegokolwiek ruchu bo każde dotknięcie stopami o podłogę to ostry ból, czy liposomalna witamina C mogłaby całkowicie wyleczyć stan zapalny w stopach? Jest dość droga i nie chciałabym tyle wydać na marne jeśli miałaby nie pomóc.

 3. unh0ly 23 marca 2015 o 13:54

  Cześć. Pisałam tu jakiś czas temu o uszkodzeniu stopy. Stłukłam ją sobie ponad dwa miesiące temu a nadal boli jak np szybciej pójdę. Nie prześwietliłam jej bo by zaraz cholera wie w co mnie wsadzili, może i głupio. Szczególnie przeszkadza w zimne dni, w gorącej kąpieli rozluźnia się zupełnie. Gdzieś przy palcach siedzi i promieniuje. Czy mogłabyś poradzić mi co ja mam robić, żeby chociaż ulżyło mi i nie bolało przy chodzeniu, albo coś suplementować żeby się odbudowało bo ja już nie daję rady. To jest prawa stopa z której chodzę, nawet na rowerze daję na gaz prawą i boję się że to się będzie ciągnąć miesiącami. Szlag mnie trafia że ciągle Cię męcze, ale próbowałam cuda niewidy na nią i wszystko gówno dało…

  1. pepsieliot 23 marca 2015 o 16:07

   Bo najlepiej byłoby jej nie używać

   1. unh0ly 23 marca 2015 o 16:12

    Staram się ją odciążyć jak najbardziej, ale z kolei mam już jakieś posrane tiki w lewej nodze, mam jeszcze sporą nadwagę więc nic dziwnego. No zamknięcie się w domu nie wchodzi w grę w ogóle bo zwariuje. I tak nie biegam tylko robie sobie interwały ze spaceru. Jestem w totalnej kropce.

    1. Niki 24 marca 2015 o 18:57

     unholy hej, dobrze by było jednak prześwietlić co się w niej znajduje, trzeba zlnaleźć przyczynę bólu. coś narosło może jakieś zgrubienie po stłuczeniu, to rzecz naturalna, taki odruch obronny organizmu. Stan zapalny po stłuczeniu to też rzecz naturalna i częsta, w wyniku czego następuje reakcja bólowa. Środek przeciwzapalny byłby wtenczas wskazany, stany zapalne osłabiają organizm.
     A może ocet cydrowy do okładów? Ludziska z ostrogami (to coś co narasta na kości pięty przez co nie mogą sprawnie chodzić i jęczą z bólu) sobie chwalą, leczą w szybkim czasie.

     1. unh0ly 24 marca 2015 o 19:14

      Dzięki wielkie, poszukam sobie tego octu. Środek na zapalenie brałam jakiś czas, około dwóch tygodni, właśnie ze strachu przed tym ze będę musiała isć z tym do lekarza 🙁 Ale to było prawie dwa miesiące temu…

 4. Gosia 23 marca 2015 o 13:59

  Kiedy patrzę na to zdjęcie, widzę tylko Twoje włosy. Są prze – pięk – ne!!!

 5. Johan Benzyna 24 marca 2015 o 11:40

  Czy tą liposomalna formę vit c można używać jako zamiennika standardowej witaminy i lyknac ja profilaktycznie? Jeśli tak to która jest ok? Np oklejona nazwiskiem dr Merkoli będzie dobra? Przy okazji to czytalem, że askorbinian sodu jest jeszcze lepszy w dzialaniu od zwyklej formy, jak twierdzi lekarz, autor „ukrytych terapii”.

  1. pepsieliot 24 marca 2015 o 11:55

   Oczywiście że tak, jest też świetny przeciwutleniacz Liposomalny Glutation (tez Altrienta)
   Ja polecam Liposomal C Altrienta http://thisisbio.pl/sklep,produkt,id=68,altrient_c_liposomal_30_saszetek_.html, jest to jedyna aautentyczna i opatentowana witamina C liposomalna. Podejrzewam, ze tę samą poleca dr. Merckola, bo właśnie aaustraalijczyk chory na zapalenie płuc i białaczkę, słynny przypadek, brał właśnie tego Altrienta Liposomal C.
   Jeżeli chętnie korzystasz z informacji na tym blogu, miło by było, jakbyś kupił produkt w naszym sklepie.

   1. Johan Benzyna 24 marca 2015 o 12:49

    Dziękuje za odpowiedź i chętnie coś kupie jeśli bede szukał. Pozdroo 🙂

 6. elisia 27 marca 2015 o 16:34

  Witamina c to inaczej kwas L-askorbinowy .Kwas askorbinowy posiada 2 asymetryczne atomy węgla/c4 i c3/,zatem tworzy 4 izomery Tylko jeden z nich posiada biologiczną aktywnośc w naszym organizmie i jest to witamina c czyli kwas L-askorbinowy ,pozostale nie są witaminą. Czyli nie ma witaminyc prawoskrętnej. W chemii nie ma pojęcia lepszej , czy gorszej wit.c I nie ma znaczenia czy jest ona otrzymana z naturalnych źródeł, czy w wyniku reakcji chemicznej .Zawsze otrzymamy substancję o wzorze C6H806 CZYLI KWAS ASKORBINOWY

  1. kubarlov 27 marca 2015 o 17:46

   no właśnie, też o tym wspominałem ale mój komentarz wciąż oczekuje na moderację :/
   nazwa chemiczna „witamina C” dotyczy tylko kwasu L-askorbinowego i żadnego innego izomeru, a naturalne działanie witaminy C uzyskujemy dzięki łączeniu z polifenolami naturalnie występującymi w roślinach zawierających również witaminę C – to dlatego skuteczniejsze będzie np. 500 mg wit. C + 500 mg sproszkowanej dzikiej róży lub aceroli niż 1000 mg samej witaminy C

 7. Kris 17 kwietnia 2017 o 19:44

  Juz sie w tym wszystkiem pogubiłem. Jaka jest różnica miedzy kwasem L-askorbinowym a kwasem askorbinowym? Który będzie lepszy na pozbycie się metali ciężkich ?

  1. Pepsi Eliot 17 kwietnia 2017 o 22:05

   nie sugeruj się tym, to jedno i to samo

Dodaj komentarz

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się


 • ebook

  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner

 • Leczenie dobrą dietą

 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze