Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 845 299
66 online
35 407 VIPy

Zęby ci się sypią? Jedzenie zdrowe dla zębów

Co wzmacnia zęby.

Chciałoby się mieć zęby jak z holiłudów, z niujorków i Vouge’a. Jak z gazety, z plakatu filmowego, jak z czerwonego dywanu. Od pacholęcia uczy się nas, że od cukierków i pokarmu ogólnie uznanego za niezdrowy, zęby się niszczą.

Wiadomo wszem i wobec, że faje, robienie piwnych flaszek, kokakola, kawki w ilościach nadmiernych też sprawiają, że szczęka o(d)pada.

Ale czasem bywa też tak, że co rano pijesz mega zdrowe 4 szklanki, potem zielonego szejka.

Pasty używasz bez fluoru, cukierki odstawiłaś i centralnie dbasz o otwór gębowy i o siebie maksymalnie, a zęby i tak się sypią.

Co wzmacnia zęby – gdy „się sypią” prawdopodobnie masz niedobór witamin D3 i K2

Wykonano w Turcji, na Uniwersytecie Sifa, badania dotyczące terapeutycznego wpływu suplementacji połączenia witamin D3 i K2 przy zapaleniu ozębnej, chorobach dziąseł i kości pęcherzykowej.

Wyniki badania opublikowano w poważanym wśród zębowych dochtore, Journal of Periodontologii (Magazyn Periodontologii).

W trakcie badania zostało ustalone, że witaminy D3 i K2 współoddziałują na siebie, powodując zatrzymanie utraty masy kostnej.

Ta masa kostna odpowiada też za utrzymanie zębów na miejscu, zdrowie dziąseł, i takie tam.

Badanie wykonano na szczurach zdrowych i z zapaleniem ozębnej, dzieląc je na kilka grup ze względu na sposób suplementacji:

1) skalowanie (oczyszczanie zębów z kamienia)

2) skalowanie + D3 (2 mcg na kilogram)

3) skalowanie + K2 (30 mcg na kilogram)

4) D3+K2

Najlepsze wyniki otrzymano w grupie leczonej D3 i K2!

Przy czym skalowanie, czyli oczyszczanie zębów z kamienia, będące klasyczną i ulubioną metodą dentystyczną, przyniosło NAJGORSZE rezultaty!

Często mówi się, że witamina D i wapń są najważniejsze dla zębów. O paradoksie wapnia i niepozornej witaminie K2  już dawno było na blogu (w skrócie: bez witaminy K2, organizm nie potrafi kierować wapnia do kości, czy zębów właśnie, więc jego suplementacja może wręcz zaszkodzić).

Tabletki na wzmocnienie zębów i dziąseł – jak witamina D wpływa na zęby?

Choroba przyzębia może wpłynąć na wiele części zęba – kość, korzeń, dziąsła.

Osłabione chorobą/stanem zapalnym „zakotwiczenie” zęba, podczas żucia i zaciskania zębów, łatwo doprowadza do krwawienia. Tutaj również odgrywa rolę witamina C, szkorbut to braki C! A po dłuższym czasie ten stan zapalny prowadzi do wypadnięcia zęba. Kiedy brakuje cennej witaminy D, kość, która kształtuje się w szczęce, nie jest wystarczająco zmineralizowana. Próchnica i wgłębienia w powierzchni zębów, tworzą dziury w szkliwie. To także wynika z niedoboru witaminy D.

Jeśli chcesz mieć uśmiech jak z żurnala, sory winetu, witamina D jest niezbędna.

Co wzmacnia zęby – jak witamina K2 wpływa na zęby?

Witamina D natomiast synergicznie działa z witaminą K2, na której niedobór cierpi cały zachodni świat.

Oprócz tego, że owe witaminy świetnie razem współgrają, witamina K2 też ma wpływ na zdrowie zębów.

Ze wszystkich wspaniałych skutków K2, niezależna nauka ostatnio skupiła się na jej wpływie na zębiska.

Dr Weston Price odkrył, że można nie tylko zapobiec, ale też w 100% wyleczyć problemy w otworze gębowym tylko i wyłącznie odpowiednią dietą.

W następnym badaniu poszedł krok dalej i wysnuł wniosek, że istotą tej diety jest zapewnienie odpowiednich ilości K2 ciału.

Jest to krok milowy w zrozumieniu, skąd biorą się problemy w jamie ustnej i jak im zapobiegać.

Wcześniej mówiono, że odpowiednia dieta i higiena otworu gębowego wystarczą jako profilaktyka. Jednak dr Price mówi, że „wiele prymitywnych ludów jadło mnóstwo skrobi, nie trudziło się czyszczeniem zębów, a jednak nie mieli próchnicy”.

Coś innego chroniło ich przed próchnicą – witamina K2 (która w naturze znajduje się w mięsie, mleku i jajkach zwierząt karmionych trawą i w bakteriach, np. natto)

Price ogarnął, że osoby z próchnicą mają w jamie ustnej bardzo dużo pałeczek kwasu mlekowego – około 323 000 mcg na mililitr.

Po suplementacji K2 (naturalnym masłem od krów karmionych wyłącznie trawą), ich ilość spadła do ok. 15000 mcg na mililitr, a próchnica uległa samouleczeniu. Raczej K2 leczeniu.

Jak wzmocnić zęby u dorosłych?

Przeprowadzono też inny, mega ciekawy eksperyment z użyciem K2

Mianowicie: ślina pacjentów cierpiących na choroby zębów ma „w zwyczaju” wypłukiwać z nich minerały.

Kiedy zmieszano ślinę osób z aktywną chorobą próchniczą z zębiną lub pyłkiem z zębów, minerały z nich przenosiły się do śliny.

Ten sam eksperyment powtórzono po pół roku suplementacji K2, na tych samych pacjentach.

Wtedy to ślina zachowywała się zupełnie inaczej „oddając” minerały do tkanki kostnej.

K2 POZWALA TEŻ DYSTRYBUOWAĆ WAPŃ TAK, aby lądował w organizmie dokładnie tam, gdzie trzeba (czyli głównie w kościach i zębach).

O co chodzi z tą witaminą k2 i kamieniem nazębnym?

Na podstawie powyższych informacji wyciągam następujące wnioski: 

Witamina D3

Polecam Witaminę D3+K2 TiB do ssania (smak wiśniowy:-)), dzięki czemu bardzo dobrze wchłaniana już z receptorów podjęzykowych!


Co wzmacnia zęby – jedzenie zdrowe dla zębów

 Jedzenie zdrowe dla zębów musi zawierać witaminę K2!

  • Sery  z mleka zwierząt karmionych trawą
  • Masło od krów karmionych wyłącznie trawą
  • Jaja od kur karmionych trawą
  • Natto (zajadają się nim Japończycy, zaś w sklepach ze zdrową żywnością w Polsce coraz częściej do kupienia, smak dla wielu kontrowersyjny)

 Jedzenie zdrowe dla zębów musi zawierać witaminę D3!

  • Zalecam jedzenie słońca:)

Jedzenie niezdrowe dla zębów

Unikaj kwasu FITYNOWEGO, może uszkodzić szkliwo czyli:

fasoli, pszenicy, orzechów ze skórkami, bobu, kukurydzy, ryżu, żyta

A przy okazji: Czarne zęby u dzieci

  • Niestety ma na nas wpływ stan zębów naszych rodziców,
  • i to czym nas karmiono w dzieciństwie,
  • ile masz wapnia i K2, oraz magnezu w diecie?
  • Jak u Ciebie z witaminą A?
  • Czarne zęby u dzieci to często brak A! Pół litra soku z bio marchwi dziennie i klarowanego masła, albo albo.

Źródła:

  • joponline.org/doi/full/10.1902/jop.2015.140467
  • thenhf.com/hfn-magazine/health-freedom-articles/123-2014-articles/3901-4vitamin-k2-for-dental-health
  • ondietandhealth.com/vitamin-k2-teeth-cheekbones/

(Visited 65 051 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar elalka 23 kwietnia 2017 o 08:46

    Kochana co poradzisz na zęby naruszone w wyniku wypadku samochodowego? Napewno D3 i K2, ale czy coś jeszcze można zastosować żeby przestały być tak wrażliwe i rozchybotane?

    1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 08:48

      kalibracja kwasem askorbinowym TiB, a potem witamina C 1000+TiB albo liposomal TiB, witamina C ratuje ludzi z potężnego szkorbutu

  2. avatar Niki 23 kwietnia 2017 o 08:47

    + płukanki z ksylitolem 🙂 przeciwpróchniczy on, tylko ten oryginalny fiński

  3. avatar Dietetyczne Fanaberie 23 kwietnia 2017 o 09:19

    Bardzo fajny wpis! Co do braku witamin, niestety zdarza się, że coraz więcej ludzi ma z tym problem. Spowodowane to jest źle dobraną dietą. Niestety

  4. avatar Kuba 23 kwietnia 2017 o 09:29

    Hej Pepsi czy to możliwe że od niedokwaszonego żołądka słabo trawię banany, może jakieś białko mają ciężkostrawne, bo mam po nich zgagę 🙁 nawet po mocno dojrzałych, a uwielbiam je. Po kiwi czy mango jest trochę lepiej ale po bananach jest mi cieżko, mam też zgagę po ryżu brazowym?… o mięsie i jajkach lepiej nie wspominam bo trawię je słabiuśko i jem jak najmniej. A zęby mam jakby przeźroczyste, słabe, po szorowaniu szczoteczką bolą trochę dziąsła czasem krew poleci lekko. Wkurza mnie też że najem się słodkich owoców, a nadal mam ochotę na słodycze. Biorę czosnek sproszkowany i wyciąg z grejpfruta na candidę, ale to jakby nie pomaga. Do tego nadnercza wymęczone na pewno po latach stresu w szkole, przez to też nabawiłem się helicobacter i zapalenia śluzówki, do tego zaparcia i częste wzdęcia, no i zapomniałem o podwyższonym TSH, dochotore twierdzi że to nic… A ja już nie wiem co z tym wszystkim robić, raz jest lepiej, wytrzymuję bez słodkiego, trzymam jakoś 80/10/10 na skrobi, ale krok w przód a za chwilę cofam się i stagnacja… 🙁

    1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 14:21

      weź glutaminę/nasz Shape Shake, przechodzi ochota na słodycze i dostarczysz białko, podreperujesz jelita, ludzie bywają uczuleni na banany

  5. avatar malgorzata78 23 kwietnia 2017 o 09:30

    Pepsi dzien dobry :). Czy nieodzalowana witamina d3+k2 do ssania juz nie wroci??? I czy kapsulki d3 i osobno k2 mozna lyknac w tym samym czasie? I czy jesli do tego biore sobie codziennie jednego greensa to nie przesadzam? Tyle pytan, tyle pytan, jak zyc… :). Buzi!

    1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 14:19

      nie przesadzasz, ta jeszcze nie wróci, ale już wkrótce pojawi się nasza D3+K2 w jednej kapsułce, lada dzień, naprawdę bardzo spoko

  6. avatar Ka 23 kwietnia 2017 o 09:34

    Czyli wcinajac d3k2,duldajac olej koko i zywokost jast szansa,ze odbuduje sie wytatrte szkliwo? Moze jeszcze skorupko jaj wrzucić?

    1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 14:18

      skorupko jaj nie jeść należy

    2. avatar Patii 24 kwietnia 2017 o 21:23

      Podbijam pytanie. Czy da się odbudować szkliwo? Chyba starłam miejscami zbyt mocnym myciem sodą i WU i ogólnie złą metodą mycia… Odsłoniły mi się szyjki, na dole zrobiły się plamki… Dentystka zaprzecza, że da radę odbudować (wiadomo).

      Ale czy aby na pewno?

      1. avatar grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 06:48

        Bołotow twierdzi że tak.

        1. avatar Michal Gilas 9 listopada 2018 o 12:43

          Grzegorzu pytanie do Ciebie, nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat…
          Czym różni się borax 10wodny od 5wodnego i czy ten 5 wodny może być spożywany w takiej samej dawce jak 10wodny?
          Z góry dziękuję za odpowiedź

          1. avatar grzegorzadam 16 listopada 2018 o 07:18

            niczym się praktycznie nie różni, chyba tu byłą informacja:
            https://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz- dlaczego-boraksowi-mowimy-nie

            Każda substancja ma tak zwaną ”kartę charakterystyki”, są w necie dostępne-wyszukiwarka.

  7. avatar Magda 23 kwietnia 2017 o 11:27

    Zastanawiam się nad płukaniem zębów i jamy ustn. wodą utlenioną dodaną do wody.
    Korzyść to z pewnością to że wytłucze wszystkie bakterie, ale czy szkliwo na tym za bardzo nie ucierpi?
    Może ktoś wie coś o tym jak można stosować aby sobie nie zaszkodzić?

    1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 14:12

      niektórym podobno szkodzi, innym jakoś nie, ja przepłukuję, uwielbiam to 🙂

      1. avatar Olga 23 kwietnia 2017 o 18:20

        A ile wody utlenionej i ile razy dziennie?

        1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 19:12

          raz, góra dwa, wlewam trochę do ust po prostu, potem przepłukuję usta wodą mineralną

    2. avatar grzegorzadam 24 kwietnia 2017 o 08:55

      Może ktoś wie coś o tym jak można stosować aby sobie nie zaszkodzić?”

      Jak tlen miałby szkliwo uszkodzić?
      W takich stężeniach mizernych, a jednak skutecznych?

  8. avatar Maskotka 23 kwietnia 2017 o 11:37

    Znów superowy wpis 🙂 Napisz proszę jakie suplementy powinna stosować osoba po udarze mózgu ? Z góry dziękuję 🙂

    1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 14:11

      Liposomal kurkumy, B12 TiB, Kwas foliowy G&G, B6 G&G, B complex, witaminę C TiB – Liposomal TiB, magnez TiB

    2. avatar Alinka 57 24 kwietnia 2017 o 19:03

      GA,,PE lub ktokolwiek –czy jest możliwa jakakolwiek pomoc w warunkach domowych niemowlakowi (9 m-cy) przy porażeniu nerwu twarzowego.Tydzień temu wypisany ze szpitala.

      1. avatar grzegorzadam 24 kwietnia 2017 o 19:08

        Porażenie po zabiegowe?

        1. avatar Alinka 57 25 kwietnia 2017 o 14:41

          Dzięki GA za odzew.Młody ma porażenie nie pozabiegowe,nie wiadomo z czego.W końcu stycznia był szczepiony na wirusowe zapalenie wątroby (HEPAWAX) ,starsze rodzeństwo w marcu chorowało na ospę, rośnie mu kilka zębów.Nikt nie wypowiedział się od czego to może być,ponoć to rzadkość w tym wieku.

          1. avatar grzegorzadam 26 kwietnia 2017 o 04:46

            Znalazł się teraz w szpitalu z powodu porazenia nerwu, a szczepionka w styczniu?
            Można szukac korelacji.

          2. avatar Grusza 26 kwietnia 2017 o 11:52

            Dr. Andrew Moulden fotografował dzieci przed i po szczepieniu, udowodnił w ten sposób, że szczepienia powodują mikroudary twarzy. Posiadał sporą dokumentację, niestety w niewyjaśnionych okolicznościach zginął. Jeśli dziecko było zdrowe, obstawiałabym szczepienie.

          3. avatar grzegorzadam 26 kwietnia 2017 o 12:41

            Pielęgniarki ”na oko” widzą, które było szczepione a które nie…

  9. avatar Magda 23 kwietnia 2017 o 15:53

    Pepsi a możesz zdradzić jakiego stężenia uzywasz do płukania WU jamy ust. i jak często?

    1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 19:17

      zwykłą apteczną 3%, i psikam na oko do ust, trochę pomuldam, wypluwam, a potem płuczę dobrą wodą i też wypluwam, robię to najczęściej wieczorem, po ostatnim myciu zębów.

    2. avatar Alinka 57 26 kwietnia 2017 o 18:23

      Przesłuchałam dużo tych filmów Dr. Andrew Moulden i też się skłaniam ku stwierdzeniu że szczepionka mogła być przyczyną tego porażenia.Zastanawiam się tylko nad tym że upłynęło ok 55 dni od szczepionki do zauważenia porażenia.W tej chwili robimy inahalacię 0.25% WU kilka razy dziennie oraz podajemy wit. C co 2 godz. jak też podajemy len w celu wzmocnienia odporności.Temat trudny, lecz nic innego na tą chwile nie przychodzi nam do głowy.

      1. avatar Alinka 57 26 kwietnia 2017 o 18:29

        I znowu ciut za nisko

  10. avatar Bema 23 kwietnia 2017 o 21:16

    Bolał mnie kręgosłup, w części szyjnej zawsze w jednym punkcie, odnawiający się ból, i część lędźwiowa rano była zawsze trochę usztywniona, trochę bolała. Odkąd zaczęłam suplementować D3, K2 i Omega 3 te bóle niemal całkowicie zniknęły… Przypadek? 🙂
    A jak to jest z dziećmi, kilkuletnimi – czy też powinny brać K2 wraz z D3?
    Gdy w aptece chciałam kupić dla dziecka kapsułki D3 800 j., farmaceutka powiedziała że bez zalecenia pediatry nie wolno zwiększać tych 400 j., bo kumuluje się w wątrobie. Specjalnie mnie tym nie wystraszyła, ale czy w jakichś warunkach coś może być na rzeczy z wątrobą?

  11. avatar Joanna 24 kwietnia 2017 o 06:42

    Cieszę się, ze jesteś Pepsi 🙂
    Mam dwa pytania:
    1. jak dawkować dziecku ten konkretny zestaw D3 i K2? 8 lat dziewczynka, ok 24 kg wagi, ogólnie stan zdrowia dobry, ostatnio narzeka na ból stawów. Sądzę, że w wyniku eksploatacji z powodu dużej ilości zajęć ruchowych. typu: gimnastyka, tańce.
    2. Przez przeszło miesiąc piję szklankę wody z dwoma miarkami glutaminy zaraz po śniadaniu, ze względu na jelita. Po tym czasie nic się nie poprawiło, nadal mam nieszczelne jelita. Co z tm można zrobić? Dalej glutamina? Zmiana diety – zupełne wyłączenie glutenu?
    Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2017 o 08:44

      1 D3 TiB codziennie po śniadaniu razem z 1 Omega 3 dla dzieci G&G https://thisisbio.pl/dla-dzieci/2527-children-s-fish-oil-500mg-omega-3-dla-dzieci-120kaps-gg–5060040823026.html

      mamy też świetny preparat multivitaminowy i minerałowy dla dzieci (szczegłolnie dla tak aktywnego dziecka) https://thisisbio.pl/dla-dzieci/2520-kids-multi-witaminy-dla-dzieci-120kaps-gg-5060040824597.html

    2. avatar Zyraffa 24 kwietnia 2017 o 11:19

      Moje dziecko -lat 30 zostało zdiagnozowane na vegatescie na okoliczność bolących kolan (wszystko już suplementowal na te okazje ) ze posiada jakaś podła bakterie ,niestety nie pamietam jaka ,przyznam ze mnie to bardziej przekonuje niż to ze 8 latka ma styrane kolana od biegania i tańczenia ,ja sie tam za bardzo nie znam ale może to być dla Joanny jakiś trop ,pozdrawiam 🙂

      1. avatar grzegorzadam 24 kwietnia 2017 o 13:08

        bardziej przekonuje niż to ze 8 latka ma styrane kolana od biegania i tańczenia”

        Tak jest, tak jest ze wszystkim, nasi kitlarze nie mają o tym pojęcia.
        Mykotoksyny, pierwotniaki i inne dziadostwa.
        Najpierw boraks na to i WU.

        1. avatar Kat 24 kwietnia 2017 o 19:55

          Kochany Grzegorzadamie, a czy boraks i WU dla 3 latka w takiej sytuacji? Jeśli tak to ile? Narzeka od jakiegoś czasu na bóle w nóżkach, kolanka i bioderka pokazuje. Mam w planach odrobaczyc Vernicardisem ale ciągle tchórzę, boję się, że gdzieś przeleza te robaki np do mózgu czy cu 🙁 Mały jest mega alergiczny i atopowa nóżke ma, bankowo jakieś paskudztwa tam są:( Dietę trzymamy elegancką od bardzo dawna, bez grubszej artylerii się raczej nie obędzie..

          1. avatar grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 06:53

            Wszystko kwestia dawki, dla dzieci w kroplach,

            Przy tych objawach zrób test biorezonansowy na pasożyty. (Bicom, Imedis, Mora…)
            To jest bezbolesne, kłopot jest z cierpliwością dziecka, godzina siedzenia.
            Jak są, bez likwidacji nie ruszysz do przodu.
            Mogą być niedobory magnezu.
            Mocz codziennie dziecku nóżki z magnezem , sodą , solą kamienną.
            Przez miesiąc, nawet dłużej.

          2. avatar Hanna 22 października 2018 o 09:26

            Grzegorzuadamie wprowadziłam boraks przez pare miesiecy w domu (dolewałam do wody w ekspresie do kawy), i mam straszne wyrzuty sumienia że przyczyniłam sie do smierci męża. Zmarł w sierpniu na chłoniaka. Nie będę tu opisywac co się działo bo dwoje z nas używających i pijących ze dwie kawy dziennie ma sie dobrze ale dręczy mnie ta myśl że mężowi zaszkodziłam . I jeszcze pytanie odnośnie propolisu, który dajemy do drugiej nalewki „dodac 10-20g drobno posiekanego propolisu””” Czy chodzi o kit pszczeli czy pyłek??, pozdrawiam Was bardzo za cenne informacje

          3. avatar grzegorzadam 22 października 2018 o 18:22

            i mam straszne wyrzuty sumienia że przyczyniłam sie do smierci męża. Zmarł w sierpniu na chłoniaka”

            Ale jaki to ma związek z boraksem, bo ja piję po 10 ml dziennie od 5 lat
            i na chłoniaka nie umarłem, i nie mam zamiaru.

      2. avatar grzegorzadam 24 kwietnia 2017 o 13:09

        Organizm musi mieć zakwaszony żołądek i sól w limfie (Bołotow)

  12. avatar A 24 kwietnia 2017 o 07:08

    W jakich dawkach witamina D, K, C na takie dolegliwości?

    1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2017 o 08:37

      To zależy od poziomu 25(OH)D, gdy dokonujesz w naszym sklepie uzyskujesz rozpiskę, jak chcesz

  13. avatar Ka 24 kwietnia 2017 o 07:24

    Pepsi, czemu skorupek nie jeść? I wit. D i K lepiej w miekkiej tabletce w tluszczu czy w twardej jesc,ktora.forma.lepiej przyswajalna?

    1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2017 o 08:37

      Najlepiej przyswajalny nasz Liposomal D3+K2 TiB, ale D3+K2 TiB w tabletkach i kapsach wraz z Omega 3 bardzo dobrze podnosi braki

      1. avatar Gabriela 4 czerwca 2017 o 19:38

        Pepsi, a ten liposomal też należy z omegą 3?
        Łykam D3+K2 i Omege TIb i się zastanawim, czy nie lepiej brać liposomala.

        1. avatar Jarmush 4 czerwca 2017 o 19:42

          To zależy, jak masz duże braki, albo słabo wchłaniasz, to dla Ciebie jest Liposomal D3+k2, tez dla dzieci jest fajna dawka bo z 1000 jednostek dostają 20 mcg K2.
          A Omega 3 owszem, polepsza wchłanianie, właściwie każdy tłuszcz, ale omega 3 przy okazji dostarcza niezbędnych kwasów tłuszczowych

    2. avatar Magda 24 kwietnia 2017 o 14:17

      Skoruka jajka nie jest po to by człowiek ją konsumował fuu. Są naturalne lub suple jak ktoś już musi wapnia. Przepraszam że się wtrącam.

  14. avatar iwi 24 kwietnia 2017 o 12:06

    Pepsi, kiedy będzie dostępny Colageno marino 300g ? Pozdrawiam 🙂

    1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2017 o 12:30

      w ten piątek

  15. avatar Magda 24 kwietnia 2017 o 14:19

    Miało być skorupka jajka 🙂 I naturalne źródła wapnia.

  16. avatar Calineczka 24 kwietnia 2017 o 18:28

    A czy na ząb, który po zaplombowaniu dalej boli też pomoże D3+K2 i duże dawki wit. C, czy to już za późno i lepiej rwać ( kanałówka raczej odpada )? Taki już bolący ząb ma jeszcze szanse wyjść na prostą, czy rwać i nic nie kombinować? Jak myślicie?

    1. avatar grzegorzadam 24 kwietnia 2017 o 19:11

      Taki ból to stan zapalny i atak paciokowców-gronkowców oraz jak zawsze Streptococcus pneumoniae:
      http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

      duże dawki wit.C z MSM, płukanki z sodą i WU.

      1. avatar einie 17 kwietnia 2018 o 12:27

        moga byc tez i grzyby.. o czym warto pamietac jak terapie na gronkowce i paciorkowce nie daja rady, np Geotrichum candidum albo inne z rodziny candidum (albae itd), o czym mialem niestety okazje sie przekonac – objawy tak same, tj bol ze chwytac brzytwe.. albo dentyste 😉

        1. avatar grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 04:16

          Grzyby mogą być zawsze.

  17. avatar Niki 24 kwietnia 2017 o 19:15

    Co powiecie o mrożonych cytrynach? Mają przeciwdziałać cukrzycy i nowotworom. Ktoś z was traktuje cytryny mrozem?

  18. avatar Niki 24 kwietnia 2017 o 19:28

    Wiecie, że nie można łączyć pomarańczy i marchewki? Miałoby to powodować refluks, zgagę, niszczyć nerki. W tym momencie kojarzę takie „soczki” dla dzieci, a to szczególnie pod kątem dzieci zastrzeżenie.
    Z kolei papaja z cytryną to wzrost ryzyka anemii, wpływa na poziom hemoglobiny.
    Gujawa z bananem ma powodować kwasicę,mdłości, wzdęcia, długo utrzymujące się bóle głowy.

    1. avatar grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 06:58

      Ciekawe.
      Tych połączeń na półkach ile wlezie..

    2. avatar Magda 25 kwietnia 2017 o 20:24

      Podobnie z innymi produktami, jak np POMIDOR i OGÓREK (zielony , nie kiszony np) Inne enzymy kompletnie odpowiadają za trawienie więc organizm głupieje i nie daje rady trawić ani jednego ani drugiego. Dlatego po zjedzeniu tych dwóch rzeczy razem np sałatka, mamy wzdęcie i duże uczucie dyskomfortu.

      1. avatar Jarmush 25 kwietnia 2017 o 20:52

        raczej chodzi o witaminę C

        1. avatar Magda 26 kwietnia 2017 o 10:18

          Ja się odnoszę do postu Niki o łączeniu marchewki i pomarańczy…nie łączy się pewnych grup roślin ze sobą bo za trawienie odpowiadają ZUPEŁNIE inne enzymy tarawienne itp. Stąd chińczyc wiedzieli już że nie lączy się ze sobą wiecej jak TRZECH składników.

    3. avatar Magda 25 kwietnia 2017 o 20:27

      Wogóle generalnie OWOCÓW i WARZYW nie łączy się razem, w sokach, shake’ach , sałatkach, daniach.

      1. avatar Jarmush 25 kwietnia 2017 o 20:52

        zielone warzywa liściaste łączy się na potęgę z owocami 🙂

        1. avatar Magda 26 kwietnia 2017 o 10:27

          Może seler pietruszka szpinak, to tak, bo żelazo np wchłania się w obecności wit C itp. Na potęgę to bym nie powiedziała. Ja np warzyw z owocami generalnie nie łącze i obserwuje na sobie dużo lepszą pracę układu trawiennego, lekkość itp. Czasami mniej znaczy więcej. Ale generalnie chodzi o to – co z czym łączyć, żeby otrzymać optymalne przyswajanie pierwiastow witamin i minerałów.

  19. avatar Calineczka 24 kwietnia 2017 o 19:46

    Wielkie dzięki Grzegorzadam 🙂 Na razie spróbuję tak jak piszesz, dam mu jeszcze szansę. A D3 i K2 też już sobie aplikować, czy to dopiero jak przestanie boleć, a na teraz płukanki i wit.C z MSM?

    1. avatar grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 06:57

      Moja żona zimą była '5 minut’ przed rwaniem.
      Ból nie do zniesienia
      Ząb jest cały, kuracja pomogła, witaminy, EDTA, zioła.
      Problem dalej jest, ale nie chce się oczyszczać ani nic z tych rzeczy.
      Nie wszyscy chcą.

    2. avatar grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 07:30

      a na teraz płukanki i wit.C z MSM?”

      tak, do tego zioła w różnych formach, jakiś preparat cynku- antywirusowy, ale tu warto znać jego poziom wcześniej.
      http://www.pepsieliot.com/daje-cynk-dlaczego-cynk-jest-taki-wazny-2/

      1. avatar Calineczka 25 kwietnia 2017 o 15:06

        Wielkie dzięki Grzegorzadam, Ty to masz łeb, nie ma co. Oby kuracja okazała się skuteczna, dać się wpuścić w kanał nie mam zamiaru, już lepiej chyba rwać niż trupie zęby hodować. Albo załatwię to tym sposobem, trening czyni mistrza podobno:
        https://www.youtube.com/watch?v=UN07rAxD-0c
        https://www.youtube.com/watch?v=IeCEDjjvBPw

  20. avatar Kolendra 25 kwietnia 2017 o 08:25

    Fajny wpis 🙂 Od jakiegoś już dłuższego czasu co wizyta u dentysty to znajdzie się ząb do leczenia… Na szczęście zawsze dało się uratować, nie miałam nigdy leczenia kanalowego ani rwania… a to dzięki dentystom artystom którzy leczyli nawet zęby szczatkowe. Jeden dziadek, dentysta starej daty już po drugiej stronie, a druga dentystka, młoda fajna babeczka unika kanalowek jak ognia 🙂 Twierdzi że dzisiejsze pokolenie młodych, gniewnych dentystów tylko by kanalowki strzelalo… Ale fakt, sporo mam tych zębów połatanych… Od jakichś 8 miesięcy suplementuje się wit D3+K2, zobaczymy czy coś to zmieni. Plucze również usta olejem kokosowym albo slonecznikowym, ale kamień ostatnio narosl i nie mogę się go pozbyć… Trzeba będzie pójść na czyszczenie jak ja tego nie lubię… 🙁

    1. avatar grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 12:01

      Na kamień soda z WU.

      1. avatar Jarmush 25 kwietnia 2017 o 13:05

        albo witarianizm 811 , zero kamienia 🙂

        1. avatar Kolendra 25 kwietnia 2017 o 13:19

          Po ssaniu olejem plucze usta szklanka wody z lyzeczka WU, brakuje mi regularnosci w tym , moze tu pies pogrzebany? Plucze WU albo szklanka wody z 10 kroplami lugoli. Soda zebow nie myje bo strasznie odrapuje mi dziasla, nawet jak sporadycznie wymyje zrobiona przez siebie pasta z oleju kokosowego, sody i ksylitolu z olejkiem z miety. Myje pasta bez fluoru. Dostalam tez korzen miswaku sproszkowany, musze sprobowac…

          Droga Pepsi…do witarianizmu chyba jeszcze nie dojrzalam choc pewne elementy jak zielone koktajle z jarmuzem, szpinakiem czy spirulina wprowadzam 🙂 Kontekst zycia w stadle nie pomaga w tej decyzji, ale kto wie…moze kiedys 🙂

        2. avatar grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 13:55

          Wiesz, że nie każdy może.. 😉

      2. avatar Patii 25 kwietnia 2017 o 18:52

        Moja dentystka mi dziś powiedziała, że miejscowe dolne plamki na dwóch zębach są spowodowane u mnie zdarciem szkliwa, być może mechanicznym. Przez złe szczotkowanie, ale nie wiem, czy też nie przez szczotkowanie sodą (robiona przeze mnie papka z WU i sody). Dentystka twierdzi, że bardzo prawdopodobne z tą sodką… Eh…

        1. avatar grzegorzadam 26 kwietnia 2017 o 00:14

          Nie mam swoich dentystów..

          Ciekawa teoria, bo Julia Roberts całe życie czyści zęby samą sodą, jakie ma zęby raczej wiadomo,
          typowo amerykański uśmieh, jej ojciec w całym zyciu miał tylko jeden ubytek, metoda ta sama.

          Za: ”Soda. Lecznicze właściwości”
          Mark Sircus
          Gorąco polecam, nie tylko o sodzie..

          Sprawdziłbym poziom fluoru i rtęci w organizmie.

          1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2017 o 06:14

            Nie wierz Julii Roberts

          2. avatar grzegorzadam 26 kwietnia 2017 o 06:21

            🙂
            sam tak robię.

  21. avatar grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 08:59

    Dr B. Bołotow:

    ”Przywrócenie czystości jamy ustnej

    Często przy infekcji okołokorzeniowych jam zębów powstają stany chorobowe. Lekarze radzą zdjąć koronki, a niekiedy usunąć zęby aby zlikwidować źródło infekcji. Tkanka dziąseł powiększa się, staje się twarda i ból nie daje spokoju. Nie spieszcie się jednak z usuwaniem zębów.
    Bołotow opisał świetny sposób przywracania dobrostanu jamy ustnej. Miałam okazję skorzystać z tego sposobu i od tego zaczęła się moja znajomość z opracowaniami Bołotowa. Później, przekazując przepis na nalewki do płukania mogłam pomóc wielu ludziom. A zatem przygotujemy dwie nalewki – propolisową i tatarakową.

    Nr 1. Do pół litra wódki dodać pół szklanki tłuczonego korzenia tataraku. Odstawić na 2 tygodnie.
    Nr 2. Do pół litra wódki dodać 10-20 g drobno posiekanego propolisu. Odstawić na 2 tygodnie.

    Do płukania:
    Zmieszać łyżkę stołową nalewki z tataraku i łyżeczkę nalewki z propolisu. Płukać chore zęby 1-3 minuty. Ból się zmniejsza, a po 3-5 dniach być może dostrzeżesz przetoki, przez które wycieknie to, co wypełniało jamy okołozębowe. Dziąsła dojdą do normy. Najlepiej jeśli w celach profilaktyki będziesz płukać usta przez miesiąc. Zatrzymuje się rozwój próchnicy, paradontozy i innych chorób jamy ustnej.

    Propolis i alkaloidy w tataraku przenikają w głąb chorych zębów. Tatarak znieczula korzenie, a propolis plombuje mikropęknięcia, zęby przestają boleć. Resztki zębów wzmacniają się i staja się użyteczne.

    Dentyści docenili tę metodę leczenia infekcji okołozębowych, „sepsy jamy ustnej”, próchnicy, paradontozy, bólów twarzy w okolicy nerwu trójdzielnego, granulemy śródzębia, torbieli szczęki.

    Płukanie jamy ustnej nalewkami nr 1 i 2 można prowadzić przy protezowaniu na oszlifowanych zębach przed utrwaleniem protez dopóki na powierzchni zębów nie powstanie warstwa ochronna zębiny, a zęby przestaną być nadwrażliwe na ciepło i zimno. W szkole zdrowia nie stosujemy metod Bołotowa, ale polecamy jego recepty z przekonaniem, że kontynuując pracę nad uzdrowieniem organizmu nasi słuchacze wzniosą się jeszcze o jeden stopień doskonałości. Życie jest interesujące. Przedłuż je troską o siebie i o swoich najbliższych. Metody tej troski są łatwe.”

    1. avatar George 23 stycznia 2018 o 07:25

      brzmi bardzo ciekawie tylko o ile z propolisem nie ma problemu to jak zdobyć korzeń tataraku? można go kupić w ogóle? czy zamiast korzenia tataraku można zastosować kłącze, które jest w sprzedaży?

      1. avatar grzegorzadam 23 stycznia 2018 o 08:29

        Zastąp kłączem, wiosną można sobie ”ukopać” korzeń 😉

        1. avatar George 23 stycznia 2018 o 11:18

          w takiej samej proporcji? tj. 0,5 szklanki kłącza na 0,5 l wódki czy inaczej? kłącze trzeba jakoś przygotować czy takie suche wrzucić do wódki?

        2. avatar George 23 stycznia 2018 o 12:07

          oka dzięki 🙂
          jeżeli zastąpimy korzeń kłączem to proporcje zostają te same tz 0,5 szklanki kłącza na 0,5l wódki?
          kłącze trzeba jakoś specjalnie przygotować czy takie suche zalać wódką?
          a wódkę jaką polecasz?

          1. avatar grzegorzadam 23 stycznia 2018 o 13:04

            najlepszy rozcieńczony spirytus, poczytaj u zielarzy jak robią
            te nalewki, czy intrakty u Różańskiego np.

    2. avatar Anja 1 lutego 2018 o 20:21

      Stosuje od tygodnia: czysty hardcore! Ale powoli zaczynaja dziac sie cuda, napisze za miesiac dokladnie, jak zakoncze kuracje nalewka tatarakowa i propolisowa…

      1. avatar grzegorzadam 2 lutego 2018 o 10:25

        Ale powoli zaczynaja dziac sie cuda, ”

        Napisz 🙂

      2. avatar Niki 11 marca 2018 o 13:30

        Podbijam! co tam u koleżanki? 🙂 jakie dobre rzeczy się dzieją? przymierzam się do zrobienia tych nalewek tatarakowej i propolisowej, propolis właśnie zamówiłam, resztę składników jutro dokupię, tylko nie wiem czy ma być miejsce ciepłe czy ciemne, bo na forach różnie podają, wypośrodkuję więc, częstotliwość płukania też według własnego uznania i potrzeb

        1. avatar Anja 6 kwietnia 2018 o 10:37

          Nalewki po zalaniu wodka trzymamy 2 tygodnie w cieple (ja trzymalam w poblizu kaloryfera), po zlaniu zalewamy 2 raz i dalej w cieple, ale ta odcedzona juz w chlodzie, chociaz nic sie z nia nie dzieje, jest juz „zakonserwowana”.

          1. avatar Niki 6 kwietnia 2018 o 16:42

            a w zastosowaniu do płukania jak się sprawują? moje już zrobione, jutro zaczynam płukanie 🙂

        2. avatar Justyna 4 maja 2018 o 12:28

          Czy Wam też nalewka z propolisu barwi zęby na żółto?

          1. avatar Niki 5 maja 2018 o 06:51

            nie… kolor bez zmian, natomiast na skórze, bo smarowałam niedawno intensywnie obiema nalewkami, lekki odcień się pojawia, ale zmywalny. A jak długo stosujesz płukanie? i czy zauważyłaś już kiedyś przebarwienia na zębach po kolorowych miksturach? to są plamki czy całe zęby? może to słabsze cieńsze szkliwo łapie ten pigment… wybielasz czymś? np. pasta kokosowo-sodowa z rozpuszczoną sodą, żeby uniknąć tarcia po zębach

      3. avatar Anja 6 kwietnia 2018 o 10:32

        Otoz: stosuje metode Bolotowa z mieszanka nalewki tatarakowej z propolisowa (lyzka tatarakowej plus lyzeczka propolisowej) od 2 miesiecy.
        Poczatki byly bardzo trudne, bo najpierw uzywalam gotowej 7% nalewki propolisowej z apteki i ona doslownie „wypalala” mi buzie. Jak sie skonczyla, przeszlam na „swoja” (pol szklanki propolisu na pol litra wodki 40%, macerowane 2 tygodnie), bylo lzej.
        Zmiany: przetoka pojawila sie nie po 5 dniach, a po miesiacu, cala ropa sie wyplukala (zbierala sie wiele lat, caly czas dziaslo bylo spuchniete), ale przedluzylam stosowanie nalewki o caly miesiac, bo:
        – zaczela narastac na zebach nowa zebina!!! Na poczatku myslalam, ze to propolis „obkleja” zeby i probowalam to zmyc, ale zmyc sie nie da, jest twarde jak kamien. Coby bylo smieszniej, ta zebina (nowa tkanka zebowa) narasta na czubkach zebow, czynic je grubszymi , twardszymi i stabilniejszymi.
        – nie wiem, po czym (bo plucze od roku tez olejem kokosowym z rana), ale…pogrubily sie korzenie zebowe! Bardzo szybko po rozpoczeciu plukania olejem poczulam, jak moje wiecznie rozchwiane i odsloniete zeby staja sie mocne jak skala, zartowalam sobie wtedy, ze czuje, jakby mi nowe korzenie urosly do tych starych ruchomych zebow i patrze niedawno w lusterko, a z boku dolnych zebow od wewnetrznej strony widac cos w rodzaju dodatkowych, bocznych korzeni!
        – dodam tez, ze zuje regularnie gozdziki, nosze je przy sobie w torebce strunowej (lub w pudelku po tik-takach), mam tez w aucie i uzywam jako gumy do zucia…

        No co, nie cuda? Nowe korzenie i nowa zebina… Teraz czekam na nowe zeby…

        1. avatar Anja 7 kwietnia 2018 o 08:37

          No wlasnie one (te nalewki) sa do plukania, nie pije ich, a plukam nimi (zmieszanymi) buzie, jak olejem kokosowym, przez 3 minuty, potem oczywiscie wypluwam.
          Smaczne toto nie jest, no ale skuteczne, i o to chodzi.

          1. avatar Kamm 23 maja 2018 o 20:06

            A płukałaś raz czy dwa razy dziennie?

          2. avatar Niki 24 maja 2018 o 17:46

            czasami zdarza mi się płukać 2 razy dziennie i nic złego się nie dzieje, mam na myśli brak podrażnienia, zaczerwienienia, złuszczania śluzówki czy wrażliwości szkliwa, wypalania śluzówki, nic takiego a jeśli taka częstotliwość nie zaszkodzi a może pomóc to czemu nie

        2. avatar grzegorzadam 8 kwietnia 2018 o 07:58

          ano cuda 🙂

          Po raz trzeci czytam Bołotowa- niesamowite.

          1. avatar Anja 2 września 2018 o 17:36

            Raz dziennie plukalam nalewkami. Z poczatku troche „parzylo” czy „wypalalo” (takie uczucie, ale nie dzialo sie nic zlego) buzie, potem sie czlowiek przyzwyczaja, jak do chrzanu, pieprzu czy ostrej musztardy… 😉

          2. avatar OlaS 11 lutego 2019 o 21:44

            Grzegorzu podasz tytul? chetnie kupie i poczytam

        3. avatar Niki 3 maja 2018 o 11:00

          Ochżeż! Anja 🙂 to jest fantastyczne zabrakło mi słów, ja swoimi też płuczę ale jeszcze za krótko, jeśli doświadczę podobnego zjawiska to „moja” dentystka chyba zaniemówi ze zdziwienia, padnie mi na fotel 😀 btw. narzeka mi na alergię, pochrząkiwanie, a kiedy jej mówię, że są na to sposoby, woda z cytryną kurkumą itp. to jej się nie chce już nic robić ;] aha i na moje pytanie o płukankę (i sugestię czy może ziołowa alko nalewka się sprawdzi) zdecydowanie zaleca jakąś kwaśniejszą oraz tę przemysłową na L nie pamiętam nazwy (bo i po co zawracać sobie głowę hehe) tyle że bez alko, bo alko jak twierdzi wysusza śluzówkę… taki żarcik 😉 wszystko pomieszane jest w tym matrixie medyczno-żywieniowym.
          i ożeż! po raz pierwszy czytam ten komentarz, po miesiącu od publikacji… nie wiem jak to się stało, przeoczyłam go w natłoku

          1. avatar Gonzo 6 maja 2018 o 10:34

            Dzięki, Niki. Stacjonarnie to u mnie z bida z nędzą (W-wa). Ja po ostatnim tranzycie neptuna do mojego księżyca w 9 domu „ocipiałam” na puncie ziół… Lekko nie jest, wczoraj poszłam po mnieszek lekarski, a wróciłam z mleczem ha ha

          2. avatar Purple 12 listopada 2018 o 14:18

            Dziewczyny, jak zęby ? Właśnie rozpoczynam płukanie jamy ustnej nalewkami i zastanawiam się jak u Was po tych paru miesiącach 🙂 zęby już sobie „radzą same”? czy stosujecie jeszcze płukanki profilaktycznie od czasu do czasu?

        4. avatar Gonzo 4 maja 2018 o 19:02

          Brzmi jak bajka. Mocno rezonuję z tym co napisałaś i mam zamiar spróbować… Mam do Ciebie pytanie. Robiłaś nalewki alkoholowe czy bezalkoholowe? Jeżeli alkoholowe, to miałaś alkohol bez GMO? Ostatnio trochę się interesowałam nalewkami i tylko dlatego nie robiłam, bo nie znalazłam wódki organic 🙂 ha ha

          1. avatar Niki 6 maja 2018 o 07:38

            Gonzo, czytam więc odpowiem to co wiem 🙂 robimy nalewki alko… z przepisu zamieszczonego powyżej w komentarzu Grzegorza, cóż, alkohol jest nośnikiem aktywnych substancji 🙂 jeśli alko bez GMO to np. na terenie Polski wódka rosolis, znajdziesz ją w e-sklepach po wpisaniu nazwy, albo stacjonarnie szukaj w swojej okolicy

          2. avatar grzegorzadam 8 maja 2018 o 23:00

            nalewki czy tinktury powstają z reakcji z alkoholem.
            To genialny ekstrahent.

        5. avatar Ka 15 lutego 2019 o 09:36

          Anja,więc narosło Ci nowe szkliwo? Nalewki bez dodatku wody idą do buzi?

          1. avatar Anja 17 marca 2019 o 19:19

            No wiec tak: zaprzestalam plukania nalewkami jakies dobre pol roku temu, bo myslalam, ze wystarczy, ze wszystko sie wyleczylo. To byl blad. Dentysta stwierdzil stan zapalny i jako „leczenie” zaproponowal usuniecie i implanta. Nie zgodzilam sie, czym go zaszokowalam – najwyrazniej nikt nigdy nie podwazyl jego decyzji.

            Od miesiaca plucze na nowo nalewkami tatarakowo-propolisowa wieczorem. Olejem kokosowym rano. Potem 3% woda utleniona.

            I tak se mysle, ze te plukanki to jak te 4 szklanki – nie wystarczy to robic jakis czas – to ma byc styl zycia i wtedy zadne stany zapalne nas nie dopadna..

            Wiec juz nastawilam nowe nalewki, tym razem dolacze tez zywokostowa, bo tej jeszcze nie wyprobowalam..

  22. avatar Ka 25 kwietnia 2017 o 11:08

    AAGrzegorzuAdamie,ja mam taki problem,fizjologicznie mam zdrowe zęby ale nocnym zaciskaniem starałam szkliwo na 6’dentystka chce mi jakieś cuda na nie nakleic,bo mówi,ze sie wygrało jak u 50latka. I czym to odbudować:-( nocą śpię z nakladkamo,plicze żywokostem. I juz sama nie wiem co. Nie chcee sobie go zniszczyć pseudozabiegami dentystycznymi.

    1. avatar Jarmush 25 kwietnia 2017 o 11:26

      bruksizm może być powodem pasożytów, zrób vegatest Volla/biorezonans

    2. avatar grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 11:35

      Tak pasożyty na pewno, mam podobny problem, ale z nim nie walczę.
      Mam zęby jakby spiłowane, przez siebie.
      Wygląda to średnio, ale nie najgorzej, witaminami i minerałami zahamowałem
      tę degradację, na razie.
      Możesz bawić się w kosmetykę, ale to skomplikowane i kosztowne tematy.

      1. avatar grzegorzadam 25 kwietnia 2017 o 11:37

        Bołotow przedstawia swoje teorie odbudowy, zajmę się tym w końcu praktycznie.
        To długotrwały proces.
        Jak masz duży defekt kosmetyczny, musisz zdecydować.

        1. avatar Carrie 28 kwietnia 2017 o 23:11

          Będę wdzięczna za wszelkie info. Wiem o plukaniu wodą z solą, płukaniu propolisem i tatarakiem, jest coś jeszcze? Jestem na etapie plukania woda z sola pije sole, pamietam o soli, propolisowa nalewka w uzyciu, tataraku w zielarskich szukam dalej i tak mysle czy by glistnikiem nie zastapic. Glistnik mnie zauroczyl 🙂

          1. avatar grzegorzadam 29 kwietnia 2017 o 08:17

            Glistnik to absolutny mistrz.
            Dodałbym żywokost, poczytaj o nim u Bołotowa, Różańskiego i w innych miejscach.
            UE nim straszy, ale nie zwracaj uwagi, łupinami orzecha też straszą, bo są bardzo niebezpieczne 😉

          2. avatar Carrie 29 kwietnia 2017 o 15:21

            Grześku,
            a próbowaleś mikstur enzymatycznych, no bo jak Bołotow i glistnik 😀 jak mi sie uda wydlubac krzem z pierscionka to dzisiaj nastawię
            http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=3128.0

          3. avatar Niki 29 kwietnia 2017 o 14:59

            Carrie, kłącze tataraku jest dostępne w internetowych zielarniach 🙂 właściwie jest to zasuszony korzeń, więc można stosować do żucia tak jak kosteczki żywokostu, pod wpływem śliny i ciepła zmięknie

          4. avatar Carrie 29 kwietnia 2017 o 18:26

            Dziękuję Niki 🙂

    3. avatar Anja 7 kwietnia 2018 o 08:40

      Patrz powyzej, nalewkka z tataraku i propolisu potrafi odbudowac zebina, no przynajmniej u mnie, ale ja w ogole jestem „latwa” do eksperymentow, bo we wszystko wierze gleboko… 😉

    4. avatar Anja 7 kwietnia 2018 o 08:50

      Otoz: stosuje metode Bolotowa z mieszanka nalewki tatarakowej z propolisowa (lyzka tatarakowej plus lyzeczka propolisowej) od 2 miesiecy.

      Poczatki byly bardzo trudne, bo najpierw uzywalam gotowej 7% nalewki propolisowej z apteki i ona doslownie „wypalala” mi buzie. Jak sie skonczyla, przeszlam na „swoja” (pol szklanki propolisu na pol litra wodki 40%, macerowane 2 tygodnie), bylo lzej.
      Zmiany: przetoka pojawila sie nie po 5 dniach, a po miesiacu, cala ropa sie wyplukala (zbierala sie wiele lat, caly czas dziaslo bylo spuchniete), ale przedluzylam stosowanie nalewki o caly miesiac, bo:

      – zaczela narastac na zebach nowa zebina!!! Na poczatku myslalam, ze to propolis „obkleja” zeby i probowalam to zmyc, ale zmyc sie nie da, jest twarde jak kamien. Coby bylo smieszniej, ta zebina (nowa tkanka zebowa) narasta na czubkach zebow, czynic je grubszymi , twardszymi i stabilniejszymi.

      – nie wiem, po czym (bo plucze od roku tez olejem kokosowym z rana), ale…pogrubily sie korzenie zebowe! Bardzo szybko po rozpoczeciu plukania olejem poczulam, jak moje wiecznie rozchwiane i odsloniete zeby staja sie mocne jak skala, zartowalam sobie wtedy, ze czuje, jakby mi nowe korzenie urosly do tych starych ruchomych zebow i patrze niedawno w lusterko, a z boku dolnych zebow od wewnetrznej strony widac cos w rodzaju dodatkowych, bocznych korzeni!

      – dodam tez, ze zuje regularnie gozdziki, nosze je przy sobie w torebce strunowej (lub w pudelku po tik-takach), mam tez w aucie i uzywam jako gumy do zucia…

      No co, nie cuda? Nowe korzenie i nowa zebina… Teraz czekam na nowe zeby, znaczy, maja nowe urosnac… 😉

      Ach, zapomnialam napisac, ze odsloniete szyjki zaslonily sie, choc nie calkowicie: w ciagu 2 miesiecy zakres odslonietych zmniejszyl sie i ograniczyl do 2 zebow (z 8) przednich, gdzie proces ten, mam nadzieje, jeszcze trwa i zakonczy sie powodzeniem, tylko potrzebuje wiecej czasu…

      No i kamienia zero…

      Kto nie sprobuje, sam sobie winien.

      1. avatar Anieska 7 maja 2018 o 12:53

        Anja, proszę, napisz czy jeszcze coś zauważasz po dalszym płukaniu zębów nalewkami. Ile razy dziennie to robisz ?

        1. avatar Anja 2 września 2018 o 17:44

          Raz dziennie plukalam tymi nalewkami Bolotowa, ale przestalam, bo… skonczyla mi sie nalewka z tataraku (3 czy 4 razy zalewana stracila jakby swoja moc), nowy tatarak zanabylam i musi odstac swoje 2 tygodnie, coby nabral mocy urzedowej.

          Wiec teraz tylko kokos, ale z duzymi przerwami z powodu urlopu – nie zawsze byly warunki na 20 minut „luksusu”.

          Dalszych zmian na lepsze nie widze (ale na gorsze w sumie tez nie), ale ostatnie miesiace malo mialam czasu na zajmowanie sie soba i obserwowanie zmian.

  23. avatar Alinka 57 25 kwietnia 2017 o 13:42

    GA dzieki za odzew i zainteresowanie.Porażenie nie pozabiegowe.Starsze rodzeństwo chorowalo na odrę,rośnie mu kilka zębów, koniec stycznia był szczepiony przeciw wirusowemu zapalaniu wątroby (HEPAVAX).Nikt nie mógł stwierdzić od czego mógł to dostać,ponoć to rzadkość w tym wieku.

  24. avatar Alinka 57 25 kwietnia 2017 o 13:47

    GA miało to być wyżej lecz tu mi wskoczyło

  25. avatar Joanna 26 kwietnia 2017 o 06:22

    Witam! Jak to jest z podawaniem K2 dziecku dwuletniemu? Wszędzie czytam, że niby po szóstym roku zycia, ale nie rozumiem dlaczego.

    1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2017 o 07:25

      możesz podać, a nawet przeczytaj fajny wpis naszej redaktorki Noemi, która prowadzi też bardzo dobry blog: http://www.pepsieliot.com/jak-to-jest-naprawde-z-ta-witamina-k2-w-suplementacji-dla-dzieci/

  26. avatar migotka 30 kwietnia 2017 o 17:44

    czyli odsłonięte szyjki zębów to ta sama przyczyna?plucze rano żeby olejem kokosowym Ale poprawy nie widzę.
    mam też inny chyba poważny problem

    jestem 7 mcy po 2 porodzie naturalnym i cierpię na dkrety kiszek. bole brzucha całych jelit.od pod zebrami do dołu pod pepkiem.mimo aktywności fizycznej brzuch wydety jakiś taki gruby .
    mam rozstep mięśnia prostego na 1 palec ale pracuje nad tym.
    obstawiam pasozyty no i ludzie mi sugerowała sibo.
    kupię paski do ph moczu.
    znajoma poleciła kupić zappera bo karmię piersia i już nie wiem jak mam sie oczyszczać.
    co mogę jeszcze zrobić?

    1. avatar Jarmush 30 kwietnia 2017 o 19:34

      ni kupuj zppera, ale idź zrób dobry biorezonans, i rób kalibracje z witaminy C

    2. avatar grzegorzadam 30 kwietnia 2017 o 20:05

      Nie kombinuj z zapperem, nie polecam.
      Są ludzie którym pomaga, ale to jest ryzyko, tym bardziej w sytuacji w jakiej jesteś teraz.

      ”obstawiam pasozyty no i ludzie mi sugerowała sibo.”
      To może być to, powierz diagnozę specjaliście, może leczenie.

      brzuch wydety jakiś taki gruby .”

      Ewidentne objawy patogenów traktu trawiennego, przeczyściłbym na poczatek protokołem solnym Ted’a z Bangkoku (earthclinic)
      ”grzegorzadam
      17 CZERWCA 2016 @ 17:49
      http://www.pepsieliot.com/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow-2/

      Do tego jod wkroplach wg Clark i Lasta.

  27. avatar migotka 30 kwietnia 2017 o 20:20

    A co do propolisu to mam często świeży i czasem sobie zuje i jem.czy tak mogę też działać na swoje zęby?

    1. avatar grzegorzadam 1 maja 2017 o 08:58

      Na pewno nie zaszkodzi, ale dr. n. biol. Różański poleca wykonanie intraktu z propolisu.
      Zaufałbym.

  28. avatar migotka 1 maja 2017 o 07:45

    ten protokół solny na czym polega?znalazłam tylko piciu sody teda z bankoku

    1. avatar grzegorzadam 1 maja 2017 o 10:54

      Czytałaś link powyżej?

  29. avatar migotka 1 maja 2017 o 18:50

    Tak czytałam i nic tam i tym nie ma.
    szwankuje mi też oczy i głową i nie mogę się skupić.oczy bolą tak jakbhm zeza miała .
    czemu odradzacie zappera. A co jeśli trafię na beznadziejny biorezonans.czy u Ciebie biorezonans się sprawdził?

    1. avatar grzegorzadam 1 maja 2017 o 21:05

      Tak, tutaj o tym piszę:
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

      ”A co jeśli trafię na beznadziejny biorezonans”

      Wybierz dobry.

  30. avatar migotka 2 maja 2017 o 19:49

    A cZY odrobaczac w ciemno 7 mies dziecko?ma swedzaca glowe i takie placki na ciele co znikają i się później znowu pojawiają.wg lekarza grzybice a wg pediatry egzema.
    kapiele wystarczą?jeśli tak to w skrzypie piolunie i wrotyczu?a może w slomie owsianej.

  31. avatar grzegorzadam 2 maja 2017 o 21:17

    to w skrzypie piolunie i wrotyczu?a może w slomie owsianej.”

    Kąiele tak.
    Do tego środki z tego linku:
    http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

    ””Oto odnaleziona receptura uznanego niegdyś zielarza przeciwko egzemie.

    Przede wszystkim stosuj napar:

    10 g łopianu (korzeń),
    10 g dymnicy (rośliny cięte),
    20 g chmielu (stożki),
    10 g lawendy (kwiaty),
    5 g dzikiego bratka (rośliny cięte),
    20 g kolcorośli (korzeń).

    W ½ litra wody umieść trzy szczypty objętości trzech palców mieszanki wymienionych w przepisie roślin. Gotuj przez 4 minuty, a następnie pozostaw do zaparzenia na 15 minut.

    Pij dwie filiżanki dziennie tego naparu (gorącego lub na zimnego, słodkiego lub nie), 20 dni w miesiącu przez 3 miesiące.

    Ponadto skomponuj mieszankę olejów:

    z kwiatów lawendy,
    oliwy z oliwek.

    Napełnij szklany słój do ¾ objętości kwiatami lawendy. Dodaj oliwy z oliwek, aż słój będzie prawie pełny. Następnie umieść słoik w ciepłej kąpieli wodnej i podgrzewaj przez dwie godziny na małym ogniu. Całość ostudź, wyekstrahuj i odfiltruj. Przelej do butelki i przechowuj w ciemności. Rozsmarowuj regularnie nieduże ilości tego żółtego oleju na częściach ciała dotkniętych wypryskami”.

    Dla dziecka zewnętrznie.

  32. avatar grzegorzadam 2 maja 2017 o 21:22

    * liszaj (egzema) i łuszczyca – to choroba, wywołana przez glisty.

  33. avatar migotka 4 maja 2017 o 19:56

    ok dziękuję
    mam możliwość zrobienia i siebie na miejscu badania żywej kropli krwi.jest to tannsze od biorezonansu.
    czy takie badanie też wykryje to co biorezonans?

    1. avatar Jarmush 5 maja 2017 o 05:57

      nie jest to dobry pomysł

  34. avatar stieg 8 maja 2017 o 07:56

    Witam

    GRZEGORZADAM powiedz proszę jak można sobie zregenerować odwapnienia na zębach i czy to w ogóle możliwe ?…

  35. avatar Lucy 23 czerwca 2017 o 19:52

    Kochani mam pytanie. jestem w posiadaniu wit K2 MK 7 …na ulotce wzmianka ” nie przyjmowac przy jednoczesnym stosowaniu lekow przeciwzakrzepowych lub przeciwplytkowych ” takich lekow nie biore ale ..suplementuje sie extraktem z ginko ktory jest naturalnym rozrzedzaczem krwi…mam genetyczonie uwarunkowany wysoki poziom plytek krwi …czy w takim wypadku istnieja jakiekolwiek przeciwwskazania co do suplementacji K2 lub k2 wraz z ginko ?

  36. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2017 o 11:03

    mam genetyczonie uwarunkowany wysoki poziom plytek krwi ”

    A robiłaś kiedyś test na rzęsistka, chlamydię, ogólnie na pasożyty, wirusy?

  37. avatar Anna 24 czerwca 2017 o 15:30

    Do Pana Grzegorz Adam. Jeśli chodzi o nalewkę z propolisu mam krople 7 procent. Ile dodać. Dziękuję.Jesteście Państwo kopalnią wiedzy. Pozdrawiam .Anna

    1. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2017 o 16:15

      Tu nie ma ”panów” 😉
      do czego dodać?

  38. avatar Lucy 24 czerwca 2017 o 17:20

    Robilam testy „klasyczne” czyli w laboratorium, z krwi i kalu…pasozyty negatywne, wiem ze mam wirusa ebstein-barr. natomiast badanie kopli zywej krwi pokazalo nicienie i candide, mowiac krotko nie jest wesolo, ale zmienilam diete i powoli wychodze z syfu …nie wiem czy mutacja genu V617 F JAK2 jest wynikiem pasozytow ? !
    i czy mutacja jest odwracalna ?, ale wiem ze to nie koncec drogi mojego uzdrawiania …jak to sie mowi …droga jest celem ;)… a jak z ta wit K2 ?

    1. avatar grzegorzadam 24 czerwca 2017 o 18:59

      w laboratorium, z krwi i kalu…pasozyty negatywne”
      Bywa tak bardzo często, bo nie wszystkie są w tych elementach :
      http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

      Zrob biorezonans na czele z daiagnozą wirusów.

      ”genu V617 F JAK2 jest wynikiem pasozytow ? !”
      Nie mozna wykluczyć bez diagnozy, poszedłbym tym tropem.

      Wszystkie mutacje sa odwracalne po likwidacji przyczyny 🙂

      1. avatar Lucy 25 czerwca 2017 o 16:16

        dzieki za wskazowki ….biorezonans to dobry pomysl.czy w takim razie leczyc sie tez biorezonansem? znajoma ma taka maszyne.czy wiadomo wam cos o tym sposobie walki z patogenami?

  39. avatar grzegorzadam 25 czerwca 2017 o 17:19

    leczyc sie tez biorezonansem?”

    Jak terapeuta wię co i jak owszem, wskazane.
    W linku są metody ziołowe również.

  40. avatar Pytek 20 września 2017 o 06:30

    Coca Cola 🙂 a co powiesz o paście z hydroksyapatyt em. Stosowałaś znasz, masz znajomych, co…

  41. avatar Pytek 25 września 2017 o 09:28

    Pepsia się zafofała albo jest na randce 😛 bo nie odpisuje. Albo sprawdza fakty…

    1. avatar Jarmush 25 września 2017 o 10:34

      czasami jestem na autostradzie, czasami po prostu nie wiem, wtedy też nie odpisuję, a czasami pytanie tak mnie nudzi, że go ignoruję, no i liczę, że może jeszcze ktoś odpisze. Jest tu masa fajnych, mądrych czytelników i redaktorów 🙂

  42. avatar Pako 27 września 2017 o 16:01

    Cześć, czy można wyleczyć białe plamy na zębach ??

    1. avatar grzegorzadam 27 września 2017 o 17:37

      Te plamy to nie jedst choroba.
      Jaki masz poziom fluoru?

  43. avatar Luka 22 stycznia 2018 o 14:46

    dziwne, tez wierzyłam w cud witaminy D i K2 i o ile czuję się fizycznie fajnie to zęby mi się rozwalają w tempie prędkości światła. Jedyny sposób na mocne zęby to wchłanianie wszelkich potrzebnych składników mineralnych z pożywienia…ale kto teraz wchłania cokolwiek…
    Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 22 stycznia 2018 o 15:04

      cudów nie ma, ma być też magnez, wapń, niekoniecznie z suplementu, obowiązkowo K2, odpowiednia dieta, a braki witaminy D są tak tragiczne na wielu innych płaszczyznach, że bezwzględnie trzeba trzymać wysoki poziom

    2. avatar grzegorzadam 22 stycznia 2018 o 19:07

      tez wierzyłam w cud witaminy D i K2 ”

      Ja dalej wierzę.a raczej jestem pewny, ze jest podstawową, jaki masz poziom D3?
      Są jeszcze ważne pozostałe minerały jak magnez, krzem, bor, kolagen, witaminy.
      Nie ma co się obrażać na witaminę D.

  44. avatar Gosia 22 stycznia 2018 o 16:47

    W komentarzach przewinął się wątek zappera ,proszę o wyjaśnienie dlaczego nie używać?

    1. avatar grzegorzadam 23 stycznia 2018 o 09:09

      Na własne ryzyko, te najtańsze nie mają żadnych ustawień.
      To nie jest zabawka.

  45. avatar Gosia 23 stycznia 2018 o 06:32

    Wczoraj napisałam do Pani maila dotyczącego cukrzycy ciążowej i diety 811 po czym otrzymalam odpowiedz, ze tego typu odzywiania nie można stosowac w ciazy i ogolnie, ze przy cukrzycy mozna zjadać tylko 2owoce dziennie co zupelnie kloci sie z tym co pisze dr Graham.
    Chcę tylko potwierdzić, że to rzeczywiście zdanie autorki strony a nie odpowiem kogoś kto pomaga przy odpowiadaniu na maile.

    1. avatar grzegorzadam 23 stycznia 2018 o 10:10

      Ciekawie o ciąży, dr Czerniak:
      https://youtu.be/YOZ_7R9v55s

      1. avatar Gosia 23 stycznia 2018 o 12:42

        Dziękuję za odpowiedź. Moje pytanie było takie:

        „Bardzo proszę o poradę w sprawie leczenia cukrzycy dietą 80/10/10

        > Jestem w 5mc ciąży. Jako, że 2 razy miałam podwyższoną glukozę na czczo(99mg/dl) dostałam skierowanie na test 75gr glukozy. Wynik to 108 na czczo, 210 po godzinie, 150 po 2 godzinac. Ginekolog stwierdził, że to nawet nie jest cukrzyca ciążowa a już cukrzyca i skierował mnie do poradni diabetologicznej, stwierdzająć, że pewnie skończy się podawaniem insuliny. Wizytę mam za  2tyg. Kazał też badać glukozę 4 razy dziennie – na czczo i godzinę po głónych posiłkach. 

        > Bardzo zdziwiła mnie ta sytuacja – od 2 lat jestem weganką, nie jadam cukru ani białej mąki w żadnej postaci. Podstawa mojej diety to warzywa, owoce i kasze. Suplementacja to D3+K2, selen+jod(ze względu na problemy z niedoczynnością tarczycy), magnez, 4greens, greens+fruits, omega3, cynk. Tarczyca do tej pory dawała radę, ale ciąża jej nie służy i ostatnio TSH dobiło do 5 i dostałam zalecenie, żeby koniecznie włączyć Letrox 50.

        > Od 5 dni jestem na diecie 80/10/10 z małym odstępstwem, że zjem czasem gotowane warzywa – ciężko mi od razu przestawić się na samą surowiznę.

        > Staram się też szybko chodzić na bieżni(ok 4,5-5km/) przynamniej 1h dziennie – ciąża niestety przeszkadza mi w większej aktywności.

        > Największy problem jaki mam to, że po godzinie od zjedzenia większej ilości owoców(np 8bananów rano) glukoza skacze mi do ok 120-125 a docelowy poziom to niby poniżej 120. Na czczo również poziom jest taki sobie – ok 90.

        > Czy jest szansa, że muszę to po prostu przeczekać i za kilka dni coś ruszy w dół z tymi cukrami, czy może popełaniam jakiś błąd”

        Ja rozumiem, że nikt mi nie udzieli porady lekarskiej, ale jak dotąd lekarz twierdzi, że muszę zmienić dietę na taką co zawiera mięso i odstawić owoce. Podejrzewam, że diabetolog będzie mi te same bajki opowiadał…

        1. avatar Jarmush 23 stycznia 2018 o 12:58

          Jest tak jak Ci napisałam w mejlu dodatkowo dzisiaj: Tak to ja napisałam, zarówno Cousens, jak i Graham stosują 80/10/10, czyli dietę wysoko węglowodanową 80%, nisko tłuszczową 10% i dość nisko białkową 10%, nisko sodową i wysoko potasową, jednak te diety nie można mylić z „30 banana a day” Durianridera, oficjalnie zajmują inne stanowiska. Leczenie cukrzycy przez 30 dni to dieta owszem 80/10/10 ale słodkich owoców typu banan jest naprawdę niewiele, właśnie 2. Reszta to są duże ilości zielonych liści, zielonych warzyw, i kwaśnych owoców, typu jagody. Zresztą masz sama na sobie przykład, że cukier Ci skoczył. Aby móc jeść duże ilości owoców i to każdych prawdopdodobnie trzeba by ograniczyć jeszcze bardziej tłuszcz do 5%, czyli tyle ile średnio naturalnie znajduje się w owocach i warzywach. `Jednak tak mało tłuszczu w diecie nie byłoby wskazane w ciąży. Dlatego odradzam Ci teraz taką dietę. I wszystko w temacie.

          1. avatar Gosia 23 stycznia 2018 o 13:45

            Ja właściwie pytałam o dietę 80/10/10 a nie 30banana a day. Z przykladowego jadłospisu dr Grahama brałam te banany-czasem jest ich nawet 13dziennie. Trochę nie wiem skąd na 80/10/10 brać te kalorie skoro nie można słodkich owoców.
            Tak jak pisałam w mailu, próbowałam z dodatkuem kaszy gryczanej czy płatków owsianych, ale wtedy glukoza leci jeszcze wyżej

        2. avatar grzegorzadam 23 stycznia 2018 o 13:07

          ”że pewnie skończy się podawaniem insuliny. ”

          Nie daj się w to wkręcić, takie skoki cukru w ciąży są nierzadkie, a panowie, cóż, szukają klienteli.
          Nawadniaj się wodą magnezową, będzie dobrze.

          1. avatar Gosia 23 stycznia 2018 o 13:50

            Dziękuję, dodam wodę magnezową. Magnez suplementuję jabłczanem magnezu-ok 1,5 łyżeczki rozłożone na rano i wieczór plus oliwka z chlorku w ciagu dnia.
            Ginekolog jak mi zaczął wyliczać wady wynikające z cukrzycy i ogólnie opieprzac mnie za dietę to myślałam, że z gabinetu wyjdę.
            Mierzę glukozę już kilka dni i najczęściej tych 120 po 1h nie przekraczam tylko ten poranny poziom trochę mnie martwi-dziś 98

          2. avatar grzegorzadam 23 stycznia 2018 o 14:02

            Prywatnie napisałbym co myślę o tym lekarzu, tu nie mogę, szkoda 🙂
            Jabłczan dobry, ,chlorek, cytrynian, oliwka dobra, wieczorami w misce moc z sobie stopy
            2-3 kwadranse z solą, sodą i magnezem, znakomity sposób.

        3. avatar grzegorzadam 23 stycznia 2018 o 14:04

          poleć lekarzowi książkę kolegi po fachu dr Sircusa, ale to zburzyłoby jego pojęcie o medycynie, a opadnięta
          szczęka mogłaby się nie podnieść, a i głupio wygląda 😉

          1. avatar Gosia 23 stycznia 2018 o 16:01

            Czyli magnez i jak Pepsi radzi odpuścić te banany? Problem raki, że banany mi ładnie wchodzą a innych owoców/warzyw nie mogę przerobić ilościowo żeby kalorie nabić.

  46. avatar Szymon 23 stycznia 2018 o 10:48

    Jakie dawki wit K2 państwo stosujecie?

  47. avatar Sweetka 25 stycznia 2018 o 19:28

    Proszę o radę…Od dłuższego czasu mam problem z krwawiącymi dziąsłami ale największy problem dotyczy zęba na którym mam koronę.Stanu zapalnego w korzeniu w sumie nie ma ale rano z dziąsła podczas ucisku palcem i przy myciu zębów krwi leci na prawdę sporo…Dentystka rozkłada ręce bo na rtg nic niepokojącego nie widać.Stosowałam już płukania sodą, dentoseptem, wodą utlenioną, krzemem organicznym, olejem kokosowym oraz smarowanie różnymi aptecznymi żelami na zapalenie dziąseł…NIC NIE POMAGA. Może Ty Pepsi coś mi doradzisz

    1. avatar Jarmush 25 stycznia 2018 o 23:25

      Witamina C TiB, D 3 TiB i K2 TiB, wcześniej kalibracja kwasem askorbinowym TiB. No i jak zawsze magnez. A generalnie zaczynać dziueń od terapii 4 szklanek. http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

    2. avatar grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 07:13

      Stanu zapalnego w korzeniu w sumie nie ma”

      Raczej jest , stąd objawy, RTG nie wykażą działania bakterii beztlenowych.
      Tak nie wyleczysz tego dziąsła, trzeba działać od środka organizmu, albo pozbyć się zęba.

  48. avatar Sweetka 26 stycznia 2018 o 15:58

    grzegorzadam czy oprócz tego co poleciła Pepsi coś być dorzucił? Myślałam też o piciu srebra koloidalnego…Pozbyć się zęba raczej bym nie chciała bo to górna dwójka 🙁

    1. avatar grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 20:10

      Pozbycie się zęba to niemiłą perspektywa.
      Srebro być może.
      Spróbuj kuracji WU ze srebrem,, może wit,C z MSM
      http://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/

    2. avatar Niki 3 maja 2018 o 07:52

      Sweetka, miałam dawniej taki problem, wit.C kwas askorbinowy w dawce 5 g. dziennie (nie rozkładałam tego na cały dzień, całość rano, a potem pod wieczór jeszcze trochę) rozwiązał tę sprawę, MSM do kwasotki też dosypywałam nie pamiętam ile, ale dawki są sprawą indywidualną, krwawienie ustało i nie pojawiło się. Teraz stosuję antyseptyczną wzmacniającą i odbudowującą płukankę z nalewki tatarakowej i nalewki propolisowej, przepis jest w komentarzach

  49. avatar aga 13 lutego 2018 o 12:01

    Czy witaminy D3 i K2 mogą wpłynąć na „ruch” zębów, a właściwie jego wyeliminowanie jeśli chodzi o krzywiące się zęby? Nosiłam kiedyś aparat na zęby, od 7 lat go nie mam, a zęby wracają do starego położenia. Ortodonta twierdzi, że „niektórzy tak mają”, oczywiście proponuje ponowne leczenie (co znów oznacza ogromne koszty), a ja zastanawiam się czy D3 i K2 mogłyby w jakiś sposób wzmocnić (?) ukorzenić (?) zęby żeby dalej się nie krzywiły.

    1. avatar Emanuela Urtica 13 lutego 2018 o 13:26

      No jasne, K2 (oczywiście razem z D3) obowiązkowo jeżeli zęby z powrotem się przemieszczają!

      1. avatar aga 14 lutego 2018 o 09:44

        Dzięki za odpowiedź. Robiłam ostatnio badanie poziomu D3 i wyszedł mi niedobór, a ten artykuł pozwolił pokojarzyć fakty.
        Robicie kawał dobrej roboty. W imieniu zaczynających żyć świadomie ludzi dziękuję za ogromną wiedzę, którą nam przekazujecie 🙂

  50. avatar Gosia 2 maja 2018 o 20:14

    Codziennie terapia 4 szklanki ,płukanie olejem kokosowym buzi, D3 plus K2 a zęby mi zszarzały i mam nalot bardziej szary na brzegach zębów. Nie wiem co się dzieje co może być przyczyną?

    1. avatar grzegorzadam 8 maja 2018 o 23:19

      zachodzą reakcje, cierpliwości.

  51. avatar muszkavip 11 lipca 2018 o 08:19

    Piję duzo wody z cytryną uwielbiam kiszonki ale zęby masakra, zrobiły się strasznie nadwrażliwe, szkliwo nie wygląda najlepiej,
    Biorę d3 k2 , czy dołożyć krzem?

    1. avatar Jarmush 11 lipca 2018 o 08:23

      nawet jak dołożysz nie ma pewności, czy się wchłonie. Zrób kuracje Greens & Fruits TiB do śniadania po 1 przez 3 miesiące (wystarczy 1 opakowanie) wpisz w szukałkę na blogu krzem, znajdziesz parę dobrych artów

    2. avatar grzegorzadam 12 lipca 2018 o 03:54

      krzem, bor i dobrą sól.

      1. avatar Ka 11 lutego 2019 o 19:09

        Skad bor? Krsem może byc ze skrzypu?

  52. avatar muszkavip 2 września 2018 o 10:03

    jeśli chodzi o nalewki Bołotowa to tą łyżkę rozcieńczać w wodzie czy tak na surowo?

    1. avatar Jarmush 2 września 2018 o 13:35

      kto to wie? 🙂

  53. avatar Anja 2 września 2018 o 17:33

    Nalewek nie rozcienczac woda, zmieszac lyzke nalewki z tataraku i lyzeczke nalewki z propolisu i tym plukac te 3-5 minut, potem wypluc.

  54. avatar muszkavip 3 września 2018 o 14:32

    Dzięki Anja

  55. avatar muszkavip 3 września 2018 o 15:47

    Masakra, to niewykonalne w moim przypadku całe dziąsła i zęby sztywne dałam rade tylko 10 sekund i musiałam przepłukać wodą.

  56. avatar Anja 3 września 2018 o 20:18

    Tak jest tylko na poczatku, po tygodniu czlowiek sie przyzwyczaja. Nie zaniechuj, zaczynaj od 10 sekund i codziennie sekunde dluzej.

    Moze lekko rozciencz nalewke?

  57. avatar Karolina 11 września 2018 o 15:52

    Ja nie mogę płukać zębów nalewką Bolotowa, bo mnie koszmarnie od tego bolą dwa zęby. Doktor mówił, że zapowiada się na zapalenie miazgi. Były ukruszone przez wiele lat, a ostatnio się zrobiły jakby nadwrazliwe na ciepło. Tydzień temu je doplombowalam. Są obolale czasem samoistnie, ale zwlaszcza na ciepło :/ Nie jest to ból nocny. W jednym z tych zębów nisko dziąsło jest. What to do?

    1. avatar grzegorzadam 27 września 2018 o 08:19

      Doktor mówił, że zapowiada się na zapalenie miazgi. ”

      a powiedział skąd to zapalenie?

      ”Są obolale czasem samoistnie,”

      Nie ma samoistnego bólu- to jest właśnie stan zapalny z udziałem drobnoustrojów.

  58. avatar koala 17 września 2018 o 13:41

    żeby wzmocnić zęby zaczęłam brać polecony przez dentystę acidolac dentifix z ksylitolem i witaminą D. Ma wzmacniać szkliwo i nie dopuszczać do demineralizacji zębów

    1. avatar grzegorzadam 27 września 2018 o 08:16

      Ma wzmacniać szkliwo i nie dopuszczać do demineralizacji zębów”

      napisz o efektach.

    2. avatar MonaLu 21 września 2023 o 20:02

      Ja też poproszę o opisanie efektów – robię 4 szklanki od pięciu lat, ostatnie miesiące szczotkowałam zęby raz dziennie proszkiem węglowym, wizyta u dentysty i BAM – erozja szkliwa, natychmiast zaprzestać soku z cytryny! Myślę sobie „baju baju, moje zęby nigdy nie były takie białe!”, ale z jednej cytryny przechodzę na pół i odstawiam węgiel. 3 m-ce później kolejna wizyta (mała dziurka koło plomby), dentysta tłumaczy „erozja, to erozja, to nie plomba się kruszy, to ząb się wypłukuje!” I pokazuje zdjęcia w internetach (no sama na to nie wpadłam!) Wracam do domu i robię „lustereczko, powiedz przecie..” Krucaflorek, zęby jak na zdjęciach! 🙁 Jak do tego dołączyć słabe pazury (od ponad półtora roku nie mogę z nimi dojść do ładu, co trochę urosną, to się zaraz rozdwoją, żadne delikatne piłowanie, żadne utwardzacze, suplement pomógł na krótko, i tak długich pazurów nigdy nie lubiłam, ale zapomnij o zdrapaniu jakiejkolwiek etykiety!), to uznałam, że może faktycznie coś za bardzo sobie wypłukałam tą cytryną?
      Dodaję, że dość regularnie biorę D3+K2 w ilości ok. 5000UI +125mkg i codziennie zażywam min. półgodzinnych kąpieli słonecznych (jeśli kolega się pojawi, oczywiście), do 4 szklanki oprócz spiruliny lub chlorelli maca i kolagen, od czasu do czasu kuracja kompleksem wit. B… Biedny młody człowiek ten mój dentysta, ale czyżby miał rację z tą cytryną? A, no i oczywiście twierdzi, że erozja jest nieodwracalna, haha. Zobaczymy przy okazji następnej wizyty, jak sobie dodam do higieny jamy ustnej płukankę tatarakowo-propolisową, grudkę soli po posiłkach, ksylitol, żywokost i wodę utlenioną!
      lofki peps i pokłony dla grzegorzadama!

  59. avatar muszkavip 20 września 2018 o 10:32

    witam, wiesz Anja zaczęłam wreszcie płukać zęby nierozcieńczoną nalewką Bołotowa ( bo wcześniej miałam z tym ogromny problem i musiałam rozcieńczać wodą) na początku poczułam chyba wszystkie otwarte kanaliki normalnie jakbym siedziała u dentysty ale po chwili przeszło mam nadzieje ze z dnia na dzień będzie coraz lepiej i się zakleją. Pozdr.

    1. avatar Ka 12 marca 2019 o 16:47

      Jak szkliwo po nalewkach,odbudowało się?

  60. avatar muszkavip 5 października 2018 o 10:55

    hej, obudził mnie mocny ból dziąsła miedzy dwoma zębami, ( miałam wcześniej z tym dziąsłem problem bo ciągle wchodziło mi tam jedzenie) myślałam ze znowu tam coś wlazło ale jest czyste, czuć jakby tam był jakiś nerw na wierzchu , płukać dalej tą mieszanką Bołotowa ?

    1. avatar Jarmush 5 października 2018 o 12:28

      goździki naprzemiennie z wodą utlenioną

  61. avatar muszkavip 5 października 2018 o 14:58

    dzięki Pepsi same goździki już pomogły;)

  62. avatar Migotka 5 października 2018 o 15:39

    Co sądzicie o ozonowaniu zębów? Chodzi mi o małe dzieci 2 lata w górę.czg warto zakupić aparat do ozonoterapii?
    Jest też …i- probiotyki który hamuje rozwój próchnicy. Nie stosowalam więc nie wiem czy skuteczny

    1. avatar grzegorzadam 12 października 2018 o 16:47

      Dr Kennedy podaje proste środki na hamowanie i likwidację próchnicy:

      https://youtu.be/SUBZts9m5vY

    2. avatar grzegorzadam 19 października 2018 o 06:35

      czg warto zakupić aparat do ozonoterapii?”

      tak samo działa płukanie 1% wodą utlenioną.

  63. avatar Migotka 12 października 2018 o 22:18

    Ok super dziękuję, syn ma już 2 zmęczona do połowy i już jedynka zaczyna szwankowac, bardzo szybko to postępuje,u 1 syna też był problem ale nie przenosił się na inne żeby i bardzo wolno się rozwijało. Kremu wtedy psikalsm wu.a temu 2 niestety nie. Jaki jod trzeba kupić?we Francji w aptece jodu nie mają. A srebro koloidalne ,psiksnie tym zębów?
    Z filmu zrozumiałam że trzeba najpierw wyeliminować pasożyty z ciała.trzeba by iść na biorezonans z dziecmi.

    1. avatar grzegorzadam 19 października 2018 o 06:34

      Z filmu zrozumiałam że trzeba najpierw wyeliminować pasożyty z ciała.”

      owszem, ale to proces.

      Jaki jod? Nie ma tam jodu? Czasami ciężko uwierzyć jak otumaniają.
      Może zamów w Polsce jodek potasu.

      Srebrem można psikać.

  64. avatar Migotka 19 października 2018 o 08:31

    Nie we francji tez nie maja wu3% .wczoraj bylam u dentystty dla dzieci, i tez trzeba jechac 70 km zeby kogos takiegi znalezc,powiedziala mi ze syn ma prochnice bo wciaz karmie piersia. Zdaza sie ze w nocy tez pije ,ma 2 lata i wcaiz sie budzi? Myske ze to nie moje mleko powoduje prochnice tulko cos spowodowalo a to ze pije w nocy ja nasililo.
    Dentystka zaproponowala nałożenie fluoru na zęby. Takiej masy z fluoru. Mialam nadzieję ze maja inne sposoby leczenia
    Kupie jod i boraks

    1. avatar Jarmush 19 października 2018 o 08:50

      D3+K2 TiB do ssania

    2. avatar grzegorzadam 19 października 2018 o 16:30

      powiedziala mi ze syn ma prochnice bo wciaz karmie piersia. ”

      ”Dentystka zaproponowala nałożenie fluoru na zęby.”

      Ręce opadają i nie tylko..

      ”Mialam nadzieję ze maja inne sposoby leczenia”

      Nie mają i nie będą mieli.

  65. avatar Migotka 22 października 2018 o 14:43

    Mam nalewke z propolisu.maly nie umie plukac ale moge mu tym te chore zeby smarowac?

    1. avatar Jarmush 22 października 2018 o 19:55

      a tam jest alko?

      1. avatar Migotka 22 października 2018 o 20:09

        Tak.ktos tu wyzej polecal naaawke z propolisu i korzenia tataraku

    2. avatar grzegorzadam 24 października 2018 o 06:35

      śmiało smaruj

  66. avatar Migotka 30 października 2018 o 00:26

    … Od wielu lat mam paradontoze, nic na nia nie pomaga, od 2 bóle brzucha,jelit, brak rnergii,postarzalam sie mocno, ale to moze od tego ze od 4 lat mam pobudki w nocy. Jedyne fo daje mi rnergii yo sport, bawet zywnosc bio ,duzo zielonych nic mi nie pomaga. Myske sobie ze moze mam tego robala i tym zarazilam 2 latka mojego skoro ma ta prochnice. Z artykulu wynika ze pijawkii pomagaja na to i glistnik,
    W raz le czego jak mam sie tego pozbyc u 2 latka?
    Czy biorezonans to wykryje?

  67. avatar Migotka 30 października 2018 o 15:41

    Chodzi mi o rzęsistka jamy ustnej,Mało zbadana forma. Obszar jego występowania to jama ustna, drogi oddechowe, migdałki, kieszonki dziąseł, flegma, spojówki oka i krew. Ropnie na skórze i guzy w płucach to często skutek zarażenia rzęsistkiem jamy ustnej. Doświadczenia naukowców dowodzą, że rzęsistek jamy ustnej może doprowadzić do paraliżu, nieżytu żołądka i jelita cienkiego, chorób stawów nóg, wątroby i innych organów, \ bezpłodności i poronień. Rzęsistek jamy ustnej jest najbardziej rozpowszechnioną formą tego pasożyta. Próchnica i parodontoza to rezultat jego działania.

    1. avatar Jarmush 30 października 2018 o 16:13

      Rzęsistek policzkowy, tak się chyba nazywa i jest właśnie rzęsistkowa teoria raka (oparta na praktyce) Tamary Jakowliewny Swiszczewy.

    2. avatar grzegorzadam 31 października 2018 o 07:16

      kilkanaście razy dziennie płukanki wodą soloną z H2o2 do 1%..
      Rozpuszczanie grudek soli w ustach, żucie gozdzików.

      Pozostałe metody:
      ”Paradontoza leczenie
      • Należy zaopatrzyć się w urządzenie o nazwie waterpik – widoczne na obrazku (w Polsce nazwa jest taka sama, jest to urządzenie wytwarzające cienki strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem),
      • Wodę utlenioną 3%
      • Witaminę C – kwas askorbinowy
      • Olej kokosowy

      Do wody, która mieści się w pojemniku urządzenia należy wlać dwie nakrętki wody utlenionej i dolać do pełna ciepłej wody. Tym roztworem zaleca się płukać dziąsła, bardzo dokładnie, zwłaszcza kieszonki przyzębne, dwa razy dziennie. Przez pierwsze dni dziąsła będą bardzo krwawić, potem coraz mniej. Po dwóch tygodniach, jak obiecuje dr Levy – (kardiolog funkcjonalny), goi się stan zapalny spowodowany infekcją i ubytki w dziąsłach zaczynają wypełniać się nową tkanką. Jego zdaniem nitkowanie zębów jest niezdrowe dla dziąseł. W procesie gojenia bardzo pomocne jest ssanie ( przez 20 minut, rano) 3/4 łyżki stołowej oleju kokosowego. Po 20 minutach należy wypluć olej i dokładnie wypłukać usta. Witamina C w dużych dawkach jest konieczna do odbudowy zniszczonej tkanki i wyleczenia stanu zapalnego dziąseł. Maksymalną dawkę kwasu askorbinowego ustala się indywidualnie. Zaczyna się od 2 gramów i zwiększa dawkę aż do wystąpienia rozwolnienia, po czym minimalnie zmniejsza się dawkę i przyjmuje Witaminę C 3 razy dziennie w równych dawkach. Choroby przyzębia mają ścisły związek z chorobami serca, więc warto spróbować tej metody, żeby sobie pomóc.”

      ”Galaretka na bazie rośliny pięciornik kurze ziele

      Zewnętrznie można stosować na trudno gojące się rany, trądzik i trądzik różowaty, wypryski, owrzodzenia, stany zapalne w obrębie jamy ustnej, paradontoza,

      Składniki:
      6 łyżek suszu kłącza pięciornika kurzego ziela
      1 łyżka ekstraktu pięciornika (przepis na samym dole)
      1 łyżka żelatyny spożywczej
      2 łyżki gliceryny w płynie

      Żelatynę zalać 350 ml wrzącej wody, mieszać do rozpuszczenia. Dodać glicerynę, ekstrakt i ziele pięciornika, gotować 2-3 minuty, nie przecedzać, przelać do słoika i odstawić w chłodne miejsce do stężenia galaretki.

      Zażywać 3-4 łyżki dziennie.

      Pięciornik kurze ziele

      Pięciornik kurze ziele potocznie zwany kurzym śladem jest bogaty m.in w garbniki katechinowe i pirogalowe dlatego w medycynie jest ceniony za właściwości ściągające i przeciwkrwotoczne.
      Stosowany do hamowania biegunek, leczenia choroby wrzodowej, wrzodów, wyprysków. Wchodzi m.in w skład popularnej maści Tormeniol. Ma działanie przeciwkrwotoczne, dlatego jest pomocny przy obfitych miesiączkach i innych krwawieniach z dróg rodnych, np. przy mięśniakach macicy.
      Ułatwia wydalanie metali ciężkich, kiedyś leczono nim zatrucia ołowiem.

      Ekstrakt z pięciornika kurze ziele:

      1/2 szklanki kłącza pięciornika zalać 100ml spirytusu, wytrawiać 10 dni.”

      1. avatar kamarama 30 stycznia 2019 o 08:35

        grzegorzadam powiedz skąd ten cytat? Poczytałabym więcej…

  68. avatar macoda 11 lutego 2019 o 16:33

    Co na otwarte kanaliki zębinowe? k2 d3 nie pomaga (rok brania- duza dawka- 4-5 tab plus wit a, e) co je pozamyka? niedobor boru? ssanie oleju je zamyka czy tylko zalepia?

  69. avatar macoda 11 lutego 2019 o 16:52

    znalazłam coś takiego:
    Sole potasu – redukują nadwrażliwość zębów
    Boran sodu – usuwa przebarwienia szkliwa
    możliwe, że to przez braki potasu? w badaniu pierwiastkowym wyszedł mi duzy brak sodu i potasu… nie wiem jak je zwiększyć… piję kłodawska z kurkumą i cytryną (boru tez braki, boraks biorę)

  70. avatar Lusja 11 lutego 2019 o 21:15

    Pepsi, czy witamina D3 w postaci twardej jest „gorsza” od tych w kapsulach z tluszczem? I ile K2 powinno przypadac na 1000 jednostek D3? I czy ja musze koniecznie zakladac konto by cos od was kupic? Chce przelac, podac adres i voila, a tu mnie kaza jakies „cusie” wyczyniac… 😉 Mocno sciskam.

    1. avatar Jarmush 11 lutego 2019 o 21:29

      nie musisz zakładać konta, ale podobne dane są konieczne. Nie musi być z tłuszczem, wiele olejów zresztą nie jest wskazanych, jak lniany. Ale D3 jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczu, więc dobrze jest ją brać np z Omega 3 TiB. Jednak D3+K2 TiB do ssania zaczyna się wchłaniać już z receptorów podjęzykowych. Co do ilości k2 do D3, to bardzo dobre jest połączenie w D3+K2 TiB, a w Liposomalu może być mniej K2.

  71. avatar Pani 12 lutego 2019 o 18:00

    Witam Pepsi, czy 13 plomb w tym jedno leczenie kanalowe u 30 letniej osoby, oznacza bardzo zly stan zebow oraz utrate zebow ?

    1. avatar Jarmush 12 lutego 2019 o 20:20

      zmieni styl życia i będzie 1 plomba na 2-3 lata

  72. avatar Blanka 12 lutego 2019 o 20:05

    Pepsi, u mojego 2 letniego synka pojawił się nalot koloru czarnego po wewnętrznej stronie dolnych ząbków. One są dosłownie czarne. Na zewnątrz są delikatnie przy dziąsełkach podbarwione. Dentysta wykluczył próchnice. Twierdzi, że to nalot niewiadomego pochodzenia. Nie daje mi to jednak spokoju…

  73. avatar da-kota 13 lutego 2019 o 11:45

    A co z białymi plamka i na zębach? Od czego to? Daje małemu d3 i K2, czytałam gdzieś że to ma coś wspólnego z K2 właśnie. Jednak pomimo brania pojawia się druga plamka… 🙁

  74. avatar Paulina 13 lutego 2019 o 15:01

    Pepsi, a co zrobić, jeśli zęby są jak najbardziej ok, ale dziąsła nawalają – tj. odsłaniają się powoli szyjki zębowe i czasem bolą, nie chcę tego zaniedbać – nie jem cukru i mam dość racjonalną dietę, sporo warzyw i owoców, więc to już z głowy, ale to chyba za mało dla moich dziąseł… 🙁

    1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 21:15

      zrób kalibrację witaminą C, jaki masz poziom 25(OH)D?

  75. avatar Paulina 13 lutego 2019 o 21:44

    Niski, Ok 18, jestem w trakcie wyrównywania, biore 4tysiace jednostek. Będę badać za miesiąc. Powiedz, jak dawkować D z K, ja biore 4000IU wit D i 75mikro K, czy dodać więcej K? Nie jem codziennie kiszonek, jelita dopiero wracają do siebie po armagedonie, który sobie sama zafundowałam jedząc Fil glutenu i ogólnie bardzo słaba dieta. Głupi człowiek przed szkoda niestety 🙁
    Jeśli chodzi o witamine C to mam tez tak, ze uwielbiam wszytsko co ma jej bardzo dużo, praktycznie codziennie zjadam miskę wiśni i pije sok 100pro z aronii, do tego często cytryna. Co począć? Chyba trudny ze mnie przypadek ..?

    1. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 04:04

      za mało, na już 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania + 4 tabletki D3 TiB, wraz z 1 Omega 3 TiB, wszystko po śniadaniu, badanie 25(OH)D za 2 miesiące na 5 dni przed badaniem odstaw suple

      1. avatar Ela 14 lutego 2019 o 10:01

        Warto zajrzeć do książek „Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach” Bowlesa oraz „Naturalne metody na zdrowe zęby” R. Nagel. Poziom masz za niski i dawkę należy zwiększyć.

    2. avatar Crowley 21 stycznia 2020 o 18:33

      Hej, Paulino! Chciałbym się dowiedzieć, jak dziś wyglądają Twoje dziąsła i jak zmienił się poziom D3 po suplementacji, jeśli można?

      1. avatar Paulina 21 stycznia 2020 o 22:05

        Gej Crowley, teraz wyniki dość spoko mam 54, ale mocno postawiłam na uregulowane cyklu dobowego i chyba zadziałało na równi ze zmiana diety (kiedyś myślałam ze tylko dieta daje radę). Z dziąsłami aktualnie żadnych problemów, ale widzę ze genetycznie mam tendencje do słabych śluzówek, nerwus ze mnie, to pewnie dlatego ;p

        1. avatar Crowley 22 stycznia 2020 o 08:46

          Łee, to sporo ją podbiłaś! 18 to był wynik, który otwierał drzwi, praktycznie, do każdej choroby. Jak wygląda uregulowanie cyklu dobowego wraz z dietą u Ciebie na dzień dzisiejszy? Co jest podstawą Twojego odżywiania?
          Co do nerwusa, to trzeba się wyluzować, bo stres to najgorsze dziadostwo. ?

          1. avatar Paulina 22 stycznia 2020 o 11:17

            Kładę się spać o 23 (wcześniej koło 2-3) i na ostatnie godziny przed snem staram się czytać książkę i ograniczyć światło niebieskie (noszę okularki), mam świeżo upieczoną firmę wysyłkową którą prowadzę po pracy więc nie mogę póki co pozwolić sobie na to, żeby nie siedzieć przy kompie nic a nic. Żywię się tak jak się żywiłam tylko obcięłam trochę słodycze (od 2015 roku przerobiłam bardzo dużo systemów żywienia i na mnie najlepiej działa okresowy low carb a potem ładuję węgle ale nie też jakoś na świra tylko powolutku wchodzę na wysokie węgle). Co do nerwusostwa to czasem ciężko .. 😛

  76. avatar Paulina 14 lutego 2019 o 08:46

    Dzięki Pepsi ♥️

    1. avatar Crowley 23 stycznia 2020 o 08:57

      Przedsiębiorcza z Ciebie dziewczyna – to ciekawe. ☺
      Ale niestety dodatkowe obowiązki dokładają stresu, więc to zrozumiałe, że trudno okiełznać nerwusa. ?
      Low carb to coś na wzór diety ketogennej (ketogenicznej)?
      Mam jeszcze kilka pytań, ale nie chcę zaśmiecać Pepsi strony, więc może e-mail? No i też nie chcę się narzucać i wciskać w Twoje zapracowane i przede wszystkim prywatne życie. ☺
      Jak coś to: przemekcrowley@gmail.com

      Do Pepsi (bądź kogoś z obsługi), prosiłbym o usunięcie tej wiadomości po wysłaniu jej do Pauliny.

  77. avatar da-kota 14 lutego 2019 o 14:33

    I co zrobić z tymi odwapnieniami?

    1. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 16:35

      D3 z K2 TiB, magnez TiB, dobrze byłoby robić codzienną kurację 4 szklanek

  78. avatar Gabi 17 marca 2019 o 19:08

    Kochana Pepsi a co myslisz o implantach?niestety musialm usunac swoja 6.i zdecydowalam sie na implant ale sama niewiem czy robie dobrze.mam tez wiecej zebow leczonych kanalowo.prosze o Twoja opinie.strasznie boje sie samego zabiegu i wszystkiego z tym zwiazanego.prosze Cie napisz co myslisz.

    1. avatar Jarmush 18 marca 2019 o 09:05

      zrób w dobrym gabinecie

  79. avatar Purpur 18 marca 2019 o 15:20

    Hej! Na leczenie stanu zapalnego dziąseł dostałam receptę na płukankę apteczną, skład: Woda utleniona, płyn budowa i krople miętowe. Próbowałam wyszperać o tym płynie burowa tutaj ale nie ma na ten temat żadnego postu.. przydatne to to? Zdrowe? Potrzebne? W ogóle coś.. na temat tego płynu? Sam skład mieszanki jak na zalecenie od stomatologa całkiem spoko. Pozdrawiam 🙂

    1. avatar Jarmush 18 marca 2019 o 15:25

      goździki, kalibracja kwasem askorbninowym, wu owszem też

  80. avatar Gabi 27 marca 2019 o 09:21

    Witaj Pepsi ponownie!dziekuje Ci za odpowiedz!mam kolejny problem i chcialabym znowu prosic Cie o pomoc,bo jestem tak przerazona sytuacja i tym ze nie ma dla mnie ratunku.Jak Ci posalam wczesniej bylam przed podjeciem decyzji o implancie.i sie zdecydowalam,ale po okazalo sie ze chyba zostal uszkodzony mi nerw,poniewaz nie wrocilo mi czucie na brodzie i dolnej wardze oraz kilku dolnych zebach.dzwonilam i rozmawialam o tym wszystkim z dentystka ktora mi wykonywala zabieg ale ona bagatelizuje problem.a wrecz chyba uwaza ze go nie ma.dlatego prosze Cie jesli znasz jakis sposob badz srodek jaki moglabym zastosowac by jakos ratowac sytuacje to blagam pomoz mi!to jest straszne uczucie,jestem tak przerazona!prosze daj znac czy jest jakis ratunek!dziekuje serdecznie z gory!!pozdrawiam!!

    1. avatar Basia 21 maja 2019 o 13:15

      Dentysta uszkodził ci nerw, też tak miałam. Brałam Wit B 6 i Bcomplex. Po kilku tygodniach przeszło.

      Pozdtawiam

      1. avatar Gabi 21 maja 2019 o 16:19

        Basiu dziekuje Ci bardzo!wlasnie juz minelo kilka tygodni i na cale szczescie ustapilo mi to odczucie!rowniez bralam witB.ale bylo to straszne uczucie!bylam przerazona!
        Pozdrawiam

  81. avatar Monika 28 maja 2019 o 21:03

    Co może pomóc 2 latkowi na deminerazace zebow? D z k2? W jakiej dawce? Wapń również? Fluor jakiś homeopatyczny? Mozna cofnąć deminerazacje?

    1. avatar Jarmush 28 maja 2019 o 23:19

      daj mu połowę D3+K2 TiB do ssania, zbadaj 25(OH)D, wapń, nie fluor,
      Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB,

      UWAGA!
      Należy zachować szczególną ostrożność w terapii dzieci, dbając o właściwą dawkę, temperaturę wody i indywidualnie dobrany poziom stężenia (wiek, waga, wzrost). W odosobnionych przypadkach przy zbyt długim przebywaniu w wannie mogą nastąpić skurcze mięśni, zatem w terapii dzieci nie można ich spuszczać z oka, jednocześnie dbając aby kąpiel nie trwała zbyt długo.

      Koniecznie przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

      Zalecenie dawkowania 2,5% roztworu chlorku magnezu sześciowodnego:

      Dorośli i dzieci powyżej piątego roku życia- 125 ml
      Czterolatki – 100 ml
      Trzylatki – 80 ml
      Roczne i dwulatki – 60 ml
      Dzieci ponad półroczne – 30 ml
      Dzieci do pół roku – 15 ml
      Przy czym:
      Dr. Vergin nadmienia, że w ostrych stanach przyjmowanie chlorku magnezu sześciowodnego powinno następować co  6 h, a jeśli stan jest poważny to pierwsze 2 dawki powinny nastąpić w odstępie 3 h; następnie stosownie do tempa polepszania się stanu, należy zwiększyć interwały do 8 a potem 12 h. Po ustaniu objawów przez kilka dni należy przyjmować dawkę co 12 h.

      Probiotyki, kiszonki, jogurty bio

  82. avatar Dany 9 czerwca 2019 o 20:43

    Witam jestem po wstawieniu 5ciu implantów zębowych 4 doba ogólnie jest ok ale chciałbym żeby to szybciej się goiło czy witamina D3 + K2 pomoże a może coś innego proszę o odpowiedź.

    1. avatar Jarmush 9 czerwca 2019 o 21:40

      raczej nie będzie miała wpływu, bo poziom 25(OH)D idzie powoli, po prostu ciesz się, ze wszystko się udało, możesz sobie zrobić kurację odżywczą Greens & Fruits TiB

  83. avatar Dany 9 czerwca 2019 o 21:43

    Dziękuję za odpowiedź .

  84. avatar anitap2908 22 czerwca 2019 o 20:51

    Witam 😉 wszystki proszę o pomoc !!!! Nie mam Już siły ciagle bola mnie zeby przeleczone kanałowe i zdrowe ! Lekarz mówi ze wszystko jest Ok. Z tym problem mierze się już rok czasu . Z prawej strony jest uszkodzony nerw trojdzielczy biorę leki padaczkowe ale nie pomaga. Z lewej strony zeby na dole znowu ciagana od tyg zaczelam chodzic na rechabilitscje stwierdzono lekko uszkodzony staw skroniowo żuchwowych. Błagam pomóżcie

    1. avatar Jarmush 23 czerwca 2019 o 08:56

      jak często Cię bolą, bierzesz jakieś środki uśmierzające ból typu panadol?

      1. avatar anitap2908 23 czerwca 2019 o 09:43

        Bola codziennie bez przerwy czasami mniej czasami bardziej ciagle ciągną mam 30 lat 4 zebow mi brakuje w jedno miejsce wstawilam już mostek dalej się wstrzymuje … 8 zebow kanało zrobionych pod mikroskopem .. Myślałam ze jak przełęcze prZejdzie ciagle jest tak samo …. biorę ibuprom peralgine i leki padaczkowe na nerw co robić

        1. avatar Jarmush 23 czerwca 2019 o 09:53

          Te leki padaczkowe są fatalne w skutkach ubocznych, uważam że lekarze ich nadużywają. Jeśli twierdzisz, że nie ma żadnego ogniska bakteryjnego, że to kwestia newralgii, to naturalne środki antyzapalne, jak kalibracja witaminą C mogą nie pomóc, ale spróbuj. W którym dokładnie mom encie pojawiły się te bóle?

  85. avatar anitap2908 23 czerwca 2019 o 10:33

    Wszystko zaczęło się Ok roku temu zaczelam leczyć zeby … potem usnęłam ósemka u góry zaraz siodemke … w końcu się uspokoił za miesiąc ból górnej siódemki i szóstki … Szostaka usunięta na dole i góry po lewej stronie ósemki usunięte … zmieniłam stomatolog swietrdzil ze wszystkie zeby kanałowo złe przeleczone wiec zrobił to drugi raz i znowu wrócił ból … na dole zebow które trzy przełączyłam kanałowo … skończyłam w środę a zeby bola cały czas tak samo co mam zrobić usunąć je?

  86. avatar anitap2908 23 czerwca 2019 o 10:49

    zaczęło siw od zrobienia zebow ..z najpierw została usunięta ósemka górna potem siódemka z prawej strony na jakiś czas spokój ból wrócił z siódemka i szóstka po lewej stronie u góry przeleczone kanałów szóstka usunięta … zmieniłam stomatologa okazało się ze resztę zebow złe przelecZona kanałowo i od mowa trzeba było je robić w siódemce górnej perforacja ale niby dobrZe zrobiona . Zaczęły bolec zeby na sole po lewej stronie piątka szóstka i siofemks które Zostały przeleczone kanałowo w środę zakończyłam leczenie … a zeby bola jak bolały co robić ? Wyrwać je?

    1. avatar Jarmush 23 czerwca 2019 o 14:03

      ja bym wyrwała, ale to Ty decydujesz, możesz wstawić implanty.

  87. avatar Kasia 14 września 2019 o 23:43

    Pepsi, a co na kruche, ścierające się zęby?

    1. avatar Jarmush 15 września 2019 o 08:55

      Jaka dieta, jaki wiek, jaka suplementacja?

  88. avatar Kasia 15 września 2019 o 19:15

    Dziękuję Pepsi za odpowiedź, mam 26 lat, dieta zawierająca mięso, miewałam okresy 2 razy niemalże 2 letnie bezmięsne ale po czasie znowu do mięsa wracałam, czegoś mi brakowało, suplementuję od niedawna ale nieregularnie magnez i witaminę c a od lipca twoją witaminkę K2 plus D3, a ścieranie zębów od paru lat i nie mogę zatrzymać tego procesu

    1. avatar Jarmush 15 września 2019 o 20:17

      bruksizm może być spowodowany pasożytami, wiesz coś o tym? stosujesz 4 szklanki?

      1. avatar Kasia 17 września 2019 o 08:03

        Nie wiem, już jakiś czas tego nie sprawdzałam a do twoich 4 szklanek dopiero się przymierzam

  89. avatar Anonim 12 października 2019 o 07:24

    Co do efektów forumowiczki Anji, jestem pod ogromnym wrażeniem, nie mniej jednak w oryginale (w sieci z ogólnodostępnych materiałów krążą dosyć „luźno” potraktowane przekłady książki Bołotowa) Borys Bołotow zaleca aby płukać usta nalewką z tataraku (gdzie na pół litra wódki przypada pół szklanki tataraku) raz w miesiącu, przy czym zachęca aby do ww. nalewki dodać propolis w już niesprecyzowanej ilości. Ponieważ materiał ten może przydać się pozostałym użytkownikom forum, poniżej zamieszczam moje autorskie, ręczne tłumaczenie podrozdziału „Ból zębów i ich wzrost” w książce Borysa Bołotowa pt. „Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie” (nie jestem w wykształcenia filologiem rosyjskim, zatem tłumaczenie to ma charakter wybitnie amatorski). Linki do skanów dwóch stron oryginału, na których znajduje się ww. podrozdział zamieszczam poniżej:
    https://ibb.co/Z2xpPBg
    https://ibb.co/q0Rq76W

    — — — — —

    Ból zębów i ich wzrost

    Ból zębów towarzyszy prawie wszystkim (istotom) gryzącym oraz żującym. W przypadku zwierząt zasób zębów znacząco przekracza czas trwania ich życia, dlatego też z reguły umierają one ze zdrowymi zębami. U ryb na przykład ból zębów nie istnieje w ogóle.

    Nawiasem mówiąc, nie stanowi przypadku fakt, że zęby formują się w elektrolicie morskiej wody, która stanowi dla nich idealne środowisko dla formowania się krystalicznej zębiny i całej reszty kryształotwórczych systemów. Z tego też powodu w przypadku niemorskich stworzeń ich zęby będą najczęściej się psuły w takim stopniu, w jakim stworzeniom tym nie zawsze udaje się trzymać w ustach morską wodę albo sól. U człowieka nieświadomego znaczenia soli kuchennej tym bardziej zęby będą popadać w ruinę z powodu szkorbutu, paradontozy, próchnicy, itp..

    Nie wnikając w nazwę konkretnej choroby zębów, można zdecydowanie powiedzieć, że jeśli każdego dnia na noc będziemy płukać usta osoloną wodą, to wówczas nasze zęby nie będą boleć w ogóle. Nawet jeśli w danym zębie pozostał tylko jeden korzeń, ząb ten nie powinien nas nigdy niepokoić. Jedne korzenie wypadają same, podczas gdy drugim udaje się w okresie kilku lat wyleczyć się oraz odrosnąć. Co najciekawsze, przy zastosowaniu takiego podejścia w ustach zaczyna wyrastać nowe pokolenie zębów. Autor osobiście spotkał się ze starszymi ludźmi (w wieku około 75 lat), u których pojawiły się nowe zęby. Na podstawie powyższych faktów można założyć, że utracone zęby odrastają, zaś ich wzrost można rozbudzić u każdego. W celu wyeliminowania zjawiska psucia się zębów autor rekomenduje następujące rozwiązania:
    1. Dotlenić organizm enzymami żywokostu oraz słonolubnymi roślinami;
    2. Pić kwasy z szyszek lub kory nadmorskich sosen, mchu z przybrzeżnych morskich kamieni, morskiej kapusty oraz roślin rosnących w słonych morskich zatokach;
    3. Spożywać morską kapustę w charakterze przyprawy;
    4. Spożywać duże ilości owoców morza (ryby, kalmary, kraby, itp.);
    5. Pić kwas z hurmy, owoców feijoa i winogron, przy czym do kwasu tego należy dodać mączkę z zębów świni aby niezbędne mikroelementy przeniknęły do organizmu w dostatecznej ilości;
    6. Wszystkie owoce oraz soki należy jeść oraz pić odpowiednio posolone;
    7. Raz w miesiącu przepłukać jamę ustną nalewką z tataraku (na pół litra wódki przypadka pół szklanki tataraku), jednakowoż do nalewki warto dodać propolis. Nalewka dobrze wnika w tkanki dziąseł i zanosi w mikropęknięcia propolis, który nie pozwala rozmnażać się mikrobom;

  90. avatar Anonim 12 października 2019 o 07:51

    Z drugiej strony mam do Pani parę na pozór bardzo błahych pytań odnoszących się do posta użytkownika grzegorzadam na temat naturalnego leczenia próchnicy. Otóż Pan grzegorzadam sugeruje, że dobrze jest kilka razy dziennie płukać zęby roztworem wody utlenionej 3% oraz osolonej wody (Pan grzegorzadam zaleca 10%, przy czym maksymalne możliwe do uzyskania stężenie wynosi 26% – więcej się nie rozpuści) wymieszanych w proporcji 1:2 (stężenie wody utlenionej spada nam wówczas efektywnie do 1%, który to poziom jest bezpieczny dla błony śluzowej jamy ustnej). Po pierwsze, czy mogę na zapas przygotować sobie szklankę z roztworem, z której będę „pociągał” miksturę w ciągu całego dnia czy też woda utleniona w kontakcie z powietrzem oraz osoloną wodą traci swoje właściwości, wobec czego konieczne będzie każdorazowe sporządzanie mieszanki od podstaw. Po drugie zaś, czy należy w tym celu zakupić irygator czy samo bardzo intensywne płukanie z zasysaniem mikstury w chore miejsce i „przecedzaniem” jej pomiędzy zębami wystarczy?

    1. avatar Jarmush 12 października 2019 o 17:39

      moim zdaniem ta metoda może zniszczyć szkliwo, odradzam

  91. avatar Anonim 12 października 2019 o 08:22

    I może jeszcze ostatnia rzecz, czy można Pani zdaniem osiągnąć jakieś wymierne rezultaty będąc na diecie typowo kwasowej ale regularnie dbając o odkwaszenie organizmu (np. spożywając preparaty na bazie krzemu, boru oraz jodu)?

    1. avatar Jarmush 12 października 2019 o 17:38

      myślę,że tak, byle nie jeść złomu, nazywam tak rzeczy nie do jedzenia, a które ludzie jednak jedzą, jak fastfood

      1. avatar Anonim 12 października 2019 o 20:00

        Dziękuję Pani za odpowiedź.

  92. avatar Anett 6 grudnia 2019 o 18:59

    Pepsi czy po wyrwaniu zęba mogę spokojnie wziąć olejek z oregano? Mam taki w kapsułkach-wktoryms poście go polecałaś. Lekarz coś wspominał o antybiotyku ale to ostateczność.

    1. avatar Jarmush 6 grudnia 2019 o 21:35

      olejek oregano nie nadaje się na ranę

  93. avatar Anett 6 grudnia 2019 o 19:36

    Pepsi wyrwałam wczoraj zęba. Strasznie boli, zrobiłam płukankę z wody, WU i płynu Lugola 5%. Może być taki roztwór żeby uniknąć zakażenia? Czy olejek oregano w kapsułkach może być pomocny?

    1. avatar Jarmush 6 grudnia 2019 o 21:35

      dostałaś osłonowo antybiotyK? Tak naprawdę dzisiaj nie powinno Cię boleć, byłaś u dentysty?

      1. avatar Anett 6 grudnia 2019 o 22:01

        Nie dostałam antybiotyku, zabieg był dość skomplikowany, trwał ponad pół godziny. Ząb się ukruszyl i nie chciał wyjść i chirurg dłutował. Pomyślałam o olejku oregano doustnie, on też ma właściwości antybakteryjne. Czy powinnam wziąć antybiotyk?

        1. avatar Jarmush 6 grudnia 2019 o 23:54

          czasami trzeba wziąć, po to są

          1. avatar Anett 13 grudnia 2019 o 14:00

            No i nie obyło się bez antybiotyku, temperatura, ból twarzy, ucha i na końcu doszedł migdał. Teraz jest już ok., ale muszę zapytać cię o jeszcze jedną rzecz. Wyrywana była dolna 5, jest już tydzień po zabiegu a mnie boli (przy dotyku) i mam wrażenie że pulsuje dolna 4 czyli ząb obok tego wyrwanego. Dziąsło też jest jeszcze podrażnione i unikam jedzenia tą stroną aby go nie podrażniać. Zastanawiam się czy to stan zapalny czy może ta 4 została uszkodzona podczas zabiegu. Co o tym myślisz?

          2. avatar Jarmush 13 grudnia 2019 o 17:57

            zrobiłabym rentgena

  94. avatar Kachna 5 maja 2020 o 22:01

    Pepsi, helpunku!
    Moja córa (20mcy) praktycznie nie ma szkliwa na górnych jedynkach, a zaraz chyba nie będzie go miała na dwójkach. Prowadzę ją jak trzeba od zawsze, dbam o dietę, myję zęby.. Z tym ostatnio coraz gorzej. Myślę, że po prostu ją to boli. Poleciałam do przychodni, pokazałam zęby i dostałam skierowanie na różne mikroelementy, ale wszystko wyszło ok. Naczytałam się, że stomatolog pewnie zaleci fluoryzację, jakieś lakowanie…czytam też, że właściwie najzdrowiej byłoby wyrwać, bo stan zapalny, bo próchnica się roznosi – na moje próchnicy nie ma. Dostaje Adek, wasze omegi kidsy i chlorelle. I tyle. Nie szalejemy. Lubi też olej z czarnuszki, a wręcz się domaga. Odporność super. Nie kłuta. Tylko to szkliwo.. Gdzieś coś mi dawno minęło, Grzegorz pisał na ten temat, ale się nie umiem przebić i dogrzebać. Co robić, jak żyć?

    1. avatar Jarmush 6 maja 2020 o 06:07

      Niedorozwój szkliwa u dzieci
      prawie w 96% to patologia ciąży, DIETA, ew choroby w ciąży
      hipoplazja szkliwa
      Niedorozwój szkliwa u dziecka niekoniecznie jest niezależną chorobą, ale może być objawem chorób somatycznych związanych z przewodem pokarmowym, tarczycą lub nerkami.  To trzeba zbadać!
      Dziecko może źle wchłaniać i mieć niedobory soli mineralnych zwłaszcza wapnia, fosforu, Magnezu, białek, witamin A, D3, K2). Dentyści dodadzą jeszcze, że braki yyy … fluoru.
      Najważniejszym powikłaniem niedorozwoju szkliwa jest to, że niedorozwój jest dość szybko zastępowany próchnicą zębów. To z tym faktem wiąże się z tak ogromna ilość próchnicy zębów wśród małych dzieci.
      Uszkodzenie zębów mlecznych (w tym uszkodzenie szkliwa, białe plamki, rowki, brak), a także zaniedbana forma próchnicy zębów, może uszkodzić podstawy stałych zębów, w najlepszym razie będzie to niedorozwój szkliwa, w najgorszym, nastąpi całkowite zabicie szczątkowego stałego zęba.
      Nie wiem, czy takiemu dziecku robi się protezy szkliwa.
      Ludowy sposób na wzmocnienie szkliwa
      Jednym z najbardziej dostępnych ludowych środków wzmacniania szkliwa jest surowe, organiczne mleko. Może być stosowany też przez tych, którzy nie lubią pić mleka. Aby wzmocnić szkliwo, na waciku nanieś mleko. Zastosuj tę metodę codziennie, za każdym razem przez 10 minut trzymać to mleko.
      Olejek z drzewa herbacianego jest dobrym lekarstwem ludowym na szkliwo. Kilka kropli tej substancji należy dodać do szklanki wody i dokładnie przepłukać usta po głównych posiłkach, po czym co najmniej przez 10 minut po należy powstrzymać się od podjadania lub picia.
      Ssanie bio oleju kokosowego, to działanie antybakteryjne

      Słyszałam o aloesie i lukrecji, ale nie wiem jak dokładnie stosować. Na pewno antybakteryjnie działają goździki.

      Unikać kwasu fitynowego, może uszkodzić szkliwo
      czyli fasoli, pszenicy, orzechów ze skórkami, bobu, kukurydzy, ryżu, żyta

      Trzymać wysoki poziom metabolitu D

      Moje zalecenia, oprócz tego co napisałam powyżej:
      Dziecko 20 miesięcy
      Tutaj dwulatka „robi” nasze 4 szklanki, ale w wersji 4 kubeczków, do obejrzenia razem z dzieckiem 🙂
      https://www.instagram.com/tv/ByBd4noonza/?utm_source=ig_web_copy_link

      Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1gram chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 2,0 gramy spiruliny This is BIO

      Do śniadania 1 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html (zamiast Adek)

      Tu ważny wpis: https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/3986/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow.html

      Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

      Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację.

      Inną opcją jest Liposomal D3 +K2 TiB, 2 porcje, czyli w sumie 2000 jednostek D3 i 40mcg K2, i też zobaczymy po badaniach ile dziecko powinno brać.

      Oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

      W razie potrzeby kapsułki Vitek i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym.

      Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
      Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

      PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

      zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
      Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
      Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

      Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

      Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
      Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

      Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
      W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

      Można też dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej, albo bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
      https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

      Nie jestem lekarzem, jednak nie wylewajmy dziecka z kąpielą, czasami wyrwanie bardzo chorego mleczaka, może uratować zęby stałe i pozbawić organizm dziecka stanu zapalnego.

      A przy okazji:
      Czarne zęby u dzieci
      Niestety ma na nas wpływ stan zębów naszych rodziców, i to czym nas karmiono w dzieciństwie, ile masz wapnia i K2, oraz magnezu w diecie? Jak u Ciebie z witaminą A? Czarne zęby u dzieci to często brak A, pół litra soku z bio marchwi dziennie i klarowanego masła, albo albo.

  95. avatar Claudia 13 maja 2020 o 20:40

    Kochana Pepsi

  96. avatar Polka 13 czerwca 2021 o 17:03

    Pepsuniu zrobil mi sie na dziasle maly nadziaslak ! Jest na to jakis domowy sposob?

    1. avatar Pepsi Eliot 13 czerwca 2021 o 18:24

      nie spotkałam się z domowym sposobem <3

  97. avatar Sylwia 2 kwietnia 2022 o 16:35

    Szkoda ze sama d3 z k2 nie wystarczy zeby wyprostowac zeby 😀
    Od kilku lat mysle o tym zeby udac sie do ortodonty ale cena mnie powstrzymuje.
    Moze krzywe zeby to tez niedobor czegos 😀
    Czytalam kiedys u Ciebie ze powinno sie jesc wiecej twardych pokarmow , teraz krzywe zeby to plaga a ludzie jedza zazwyczaj miekkie rzeczy.
    Ja mam jedyneczki troche za bardzo wystajace ale z wiekiem to sie niestety pogarsza.

  98. avatar ewamarchewa85 2 kwietnia 2022 o 17:48

    A jak podratowac tzw „ zeby kredowe“ z bialymi plamkami i kruche u dziecka. Szwajcarski dentysta twierdzi, ze juz sie nie da uratowac.

    1. avatar Pepsi Eliot 2 kwietnia 2022 o 17:59

      Niedorozwój szkliwa u dzieci
      prawie w 96% to patologia ciąży, DIETA, ew choroby w ciąży
      hipoplazja szkliwa
      Niedorozwój szkliwa u dziecka niekoniecznie jest niezależną chorobą, ale może być objawem chorób somatycznych związanych z przewodem pokarmowym, tarczycą lub nerkami.  To trzeba zbadać!
      Dziecko może źle wchłaniać i mieć niedobory soli mineralnych zwłaszcza wapnia, fosforu, Magnezu, białek, witamin A, D3, K2). Dentyści dodadzą jeszcze, że braki yyy … fluoru. Ale nie daj się zwieść.
      Najważniejszym powikłaniem niedorozwoju szkliwa jest to, że niedorozwój jest dość szybko zastępowany próchnicą zębów. To z tym faktem wiąże się z tak ogromna ilość próchnicy zębów wśród małych dzieci.
      Uszkodzenie zębów mlecznych (w tym uszkodzenie szkliwa, białe plamki, rowki, brak), a także zaniedbana forma próchnicy zębów, może uszkodzić podstawy stałych zębów, w najlepszym razie będzie to niedorozwój szkliwa, w najgorszym, nastąpi całkowite zabicie szczątkowego stałego zęba.
      Nie wiem, czy małemu dziecku robi się protezy szkliwa.

      Ludowy sposób na wzmocnienie szkliwa

      Jednym z najbardziej dostępnych ludowych środków wzmacniania szkliwa jest surowe, organiczne mleko. Może być stosowany też przez tych, którzy nie lubią pić mleka. Aby wzmocnić szkliwo, na waciku nanieś mleko. Zastosuj tę metodę codziennie, za każdym razem przez 10 minut trzymać to mleko.

      Olejek z drzewa herbacianego jest dobrym lekarstwem ludowym na szkliwo. Kilka kropli tej substancji należy dodać do szklanki wody i dokładnie przepłukać usta po głównych posiłkach, po czym co najmniej przez 10 minut po należy powstrzymać się od podjadania lub picia.

      Ssanie bio oleju kokosowego, to działanie antybakteryjne

      Słyszałam o aloesie i lukrecji, ale nie wiem jak dokładnie stosować. Na pewno antybakteryjnie działają goździki.

      Unikać kwasu fitynowego, może uszkodzić szkliwo
      czyli fasoli, pszenicy, orzechów ze skórkami, bobu, kukurydzy, ryżu, żyta

      Trzymać wysoki odpowiedni dla dziecka poziom metabolitu D

      Zaś czarne zęby u dzieci

      Niestety tuż ma wpływ stan zębów naszych rodziców, i to czym nas karmiono w dzieciństwie, ile masz wapnia i K2, oraz magnezu w diecie? Czarne zęby u dzieci to często brak A, pół litra soku z bio marchwi dziennie i klarowanego masła, albo albo

  99. avatar ewamarchewa85 3 kwietnia 2022 o 00:18

    Dziekuje za odpowiedz na temat „ kredowych zebow“ u dziecka w Szwajcarii. Dentysci tutaj nie drarza tematu, tlumacza, ze nie znaleziono przyczyn tak popularnego ostatnio wsrod dzieci problemu. Polecaja fluor. Odkad Ciebie odkrylam zwracam uwage na Twoje CENNE wskazowki. Moja corka ma spora wade wzroku + 4,75 ale lekarka nie chce badac wit A. Corka uwielbia mleko( bierzemy od rolnika) i pije bio sok marchewkowy. Ja,rocznik 1985, w dziecinstwie na polskiej wsi pilam niemalze tylko mleko od krowy a na sztuczne jedzenie nie mielismy pieniedzy wiec odzywialam sie raczej zdrowo. Wlasne mieso i warzywa. Stan zebow moich dzieci mnie bardzo martwi i dlatego DZIEKUJE CI BARDZO ZA ODPOWIEDZ 😘😘
    Od kad cie odkrylam ciezko mnie zbyc teza „ bo tak jest i juz“ . Wiem, ze na kazda chorobe jest lekarstwo. Lovciam 😉 Ewa

    1. avatar Pepsi Eliot 3 kwietnia 2022 o 09:08

      <3 lovciam2

  100. avatar Ania 6 kwietnia 2022 o 10:59

    Witam odkrylam cie ponownie po ilus latach.Mam problem z malymi dziurkami w zebach stalych moich dzieci. Wciaz mi sie zdaje ze zeby sie same zalecza gdy dostana odpowiednie skladniki.Podaje dzieciom stale k2d3 oraz ostatnio zaczelam wapno ze skorupek jaj i magnez.Sa juz umowione na zalozenie plomb ale mysle jeszcze troche poczekac.Czy to w ogole mozliwe zeby zeby sie same zaleczyly? To sa male ubytki na 6 miedzy 5 kami,ktore zaraz zostana zakryte przez rosnaca 5 tke.

    1. avatar Pepsi Eliot 6 kwietnia 2022 o 15:15

      dentysta, nie przybędzie zęba

  101. avatar Ania 6 kwietnia 2022 o 11:31

    ?

  102. avatar Jola 25 sierpnia 2023 o 15:37

    Czy istnieje sposób na wyleczenie stanu zapalnego (zaciemnienie na RTG) wierzchołka korzenia?

    1. avatar Pepsi Eliot 25 sierpnia 2023 o 15:40

      no tak, ale to musi być leczenie kanałowe zęba

  103. avatar Jola 25 sierpnia 2023 o 15:46

    Tak, niestety to wiem. Dzięki

  104. avatar Anna Szczęsny 25 sierpnia 2023 o 21:01

    Hej mam kamien dosyc obfity ,,a mowisz ze skalowanie niet..Co uczynic,dużo czarnych zębów..iść do dentysty ..zostawić. ?

    1. avatar Pepsi Eliot 26 sierpnia 2023 o 12:26

      kamień bezwzględnie regularnie ściągać i brać D3+K2 TiB oraz cytrynian , lub jabłczan magnezu TiB.

  105. avatar Natalia 26 sierpnia 2023 o 08:53

    Pepsi zrobiłam badanie fibrynogenu i mam 197 a norma jest od 200. Co to może oznaczać ? Martwię się ze przyczyna jest groźna.

    1. avatar Pepsi Eliot 26 sierpnia 2023 o 12:24

      Typowym powikłaniem afibrynogenemii jest zakrzepica zarówno żylna, jak i tętnicza. Ale Ty masz bardzo niewielkie odchylenie ilościowe. To może być sytuacja całkiem chwilowa, a zwiększone zużycie, objawiające się zmniejszonym stężeniem fibrynogenu (podczas wzmożonego krzepnięcia, jak w tzw. zespole rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego w przebiegu, np. zakażeń, urazów, zapaleń). Zbadaj test krzepliwości i d-dimery.

  106. avatar Ana 20 października 2023 o 12:15

    Hej ,pepsi ,czy jest jakaś rada na ból po usunięciu zęba?

    1. avatar Pepsi Eliot 20 października 2023 o 15:21

      Nie można robić antyzapalnej kalibracji witaminą C, bo może rozrzedzić krew, nie można też brać aspiryny, z tego samego powodu. smarowanie żelem z goździkami też odpada, bo można zakazić. Po prostu skorzystać z panadolu, jeśli masz zdrową wątrobę. Właśnie po to jest ten specyfik, do bardzo rzadkiego stosowania. Gdy wszystko dobrze jest zrobione, ból minie po 2 tabletkach i nie wróci. Nie można też spać nisko tej nocy, najlepiej pół siedząc. jeśli była ropa/beztlenowce raczej trzeba wziąć osłonowo antybiotyk. Miej na uwadze, że wszystko co bardzo zdrowe i roślinne rozrzedza krew, co grozi po ekstrakcji krwotokiem
      Nie jestem lekarzem

  107. avatar Stan 4 lutego 2024 o 21:43

    Polecam książkę „Naturalne sposoby na zdrowe zęby”. Fitotoksyny blokują wxhlanianie minerałów do zębów

    1. avatar Pepsi Eliot 5 lutego 2024 o 04:28

      to nie takie proste, często w demineralizacji chodzi po prostu o witaminę która zawiaduje wapniem, czyli baki K2. Czarne zęby u dzieci to często baki A. Z pewnością w każdej roślinie jest coś dla nas niedobrego, bo roślina chce po prostu przetrwać. Dlatego jedzmy owoce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum