Zmęczenie nadnerczy, choroba, której nie skumał matrix

Zmęczenie nadnerczy, choroba, której nie skumał matrix

Wystarczy 60 minut „nerwów”, żeby powódź hormonów stresów dostała się do krwi, o czym ostrzega holistyczny dietetyk Paul Owens. Biorąc pod uwagę, że Twój dzień często bywa non stop stresujący, możesz sobie wyobrazić, jak jesteś przeciążona.

Do ostatnich stresów doszedł jeszcze ten, że zaczęłaś rozkminiać swoje ego. I zamiast się cieszyć, że zrobiłaś pierwszy krok do przebudzenia, szlak Cię trafia, że Twój własny program myślowy po stokroć razy każdego dnia wyprowadza Cię w pole. Do lęku, strachu, smutku, drżączki, złości, albo do mrzonek Cię wyprowadza.

Ashwagandha 100% Organic This is Bio
TU KUPISZ ASHWAGANDHA 100% ORGANIC This is Bio

Twoje ciało kieruje się z kolei instynktem, a dusza? Dusza daje Ci o sobie znać przebłyskami intuicji. Intuicja nie jest do pojęcia rozumem i nigdy nie dostajesz żadnej wcześniejszej zapowiedzi, że taki skok intuicji się wydarzy. Jednak nie bądź obojętna, bo to jest drogowskaz.

Kobiety mają o wiele więcej przebłysków intuicji niż mężczyźni, dlatego oni instynktownie nie chcą dopuścić kobiet do wielu spraw. Rzadko kiedy kobieta zostaje kapłanem, rozwaliłaby system. Ale to tylko dygresja, wracam do zmęczonych nadnerczy.

Test ze śliny na poziom kortyzolu o różnych porach dnia daje dokładne wyniki, tyle, że nie robi się go powszechnie

Gdy masz wszystkie poniższe objawy, Twoje nadnercza są na 100% zmęczone:

Masz trudności z zasypianiem

Często budzisz się w nocy

Jesteś zmęczony, szczególnie po południu

Doświadczasz niejako drugiego przypływu energii około 21.30 (ale właśnie wtedy powinnaś mieć najniższy poziom kortyzolu, a oczy powinny Ci się już totalnie kleić, zamiast ożywiać się w social media)

zły 3

Rano jednak czujesz się wyczerpana

Wypadają Ci włosy

Drażni Cię jasne światło

Łatwo dajesz się zaskoczyć hałasem

Jesteś zbyt poważna

Masz jednak wahania nastroju

Rozdrażniona jesteś często i miewasz napady wściekłości

Jesteś bardzo podatna na ostre reakcje werbalne, wrzaski i krzyki; sam wrzeszczysz, ale też szczególnie wzdryga Cię jak inni to robią

Doznajesz mgły mózgu, dezorientacji, braku jasności myślenia

Yyy …nie dostajesz przypływu szalonej energii po zjedzeniu świątecznego mazurka, a wręcz przeciwnie: teraz byś się przespała

U cioci na urodzinach

Odpowiedź nadnerczy odgrywa również kluczową rolę w tym, co często zdarza się dzieciom na urodzinach. Jedzą obfite porcje czegoś bardzo słodkiego, a wkrótce potem gonią jak Siuksowie na filmach z Winnetou, stają się nie do opanowania, jakby trochę oszalały.

Dlaczego dorośli nie reagują w ten sam sposób, chociaż też zjedli ten sam deser?

Odpowiedź jest dość prosta:

Małe dzieci nie piją kawy, nie drą faj, nie używają budzików, ani nie oglądają wiadomości o godzinie dwudziestej trzeciej. Życie jest dla nich interesujące samo w sobie i nigdy nie jest nudne, co nie znaczy, że niekiedy się nudzą. Są jednak na tej samej diecie wysoko tłuszczowej, co dorośli.

Tak więc, gdy dzieci nagle zjedzą ogromne ilości cukru na urodziny, czy choćby z okazji Świąt Wielkanocnych następuje szczególnie energiczna wersja reakcji łańcuchowej.

Tłuszcze pozostające w krwiobiegu, na przykład z posiłków poprzedniego dnia blokują działanie insuliny tak samo skutecznie, jak u dorosłych. Wtedy ich młode i jeszcze zupełnie niewyczerpane nadnercza dają z kopa, uwalniając odpowiednią ilość adrenaliny. Konsekwencją tego jest, że dzieci zamieniają się w szaleńców.

zły2

Dorośli nie wykazują takiej odpowiedzi na ten sam deser, bo po prostu nie mają już tej witalności, a ich nadnercza są tak zmęczone, że wymagają prawdziwego i nadzwyczajnego powodu, żeby w ogóle funkcjonować

Nie obwiniaj więc dzieci, ani cukru za ich dzikie zachowanie. Bowiem to nie one są winne.

Tymczasem dzieci na diecie nisko tłuszczowej nie wykazują tej samej odpowiedzi, gdy się im pozwoli najeść się cukru na urodzinach!

To tłuszcz, a nie cukier, jest winowajcą ich nadaktywności

dziec3

To samo zjawisko jest odpowiedzialne za coraz większą ilość występowania syndromu chronicznego zmęczenia.Gdy takie sprawy będą utrzymywały się przez dłuższy czas, nadejdą inne choroby.

Jakie należy więc podjąć natychmiastowe kroki do uzdrowienia nadnerczy?

Jak widać zbudowanie solidnej podstawy żywieniowej będzie tutaj bardzo ważne.

Unikanie kofeiny wiadomo, cukru rafinowanego wiadomo (chociaż nie z tego powodu, że to węglowodan prosty, gdy bardzo ogranicza się tłuszcz), alkoholu i przetworzonej żywności : w i a d o m o

No i unikanie tłuszczu (szczególnie gdy je się węglowodany) : n i e w i a d o m o

Ci, którzy zaczną unikać węglowodanów (max 10 % w diecie), w tym oczywiście przede wszystkim prostych będą zmuszeni jeść naprawdę odpowiednie białka zwierzęce, jak dziczyzna, eko mięso, dobre jaja, generalnie coś jakby Paleo, a może właśnie dokładnie tak. Używać zdrowych przypraw, w tym soli szarej, celtyckiej, lub himalajskiej. Używać też będą zmuszeni zdrowych tłuszczów, z całkowitym pominięciem transów. Z tłuszczami roślinnymi bardzo ostrożnie, wyjątek stanowią awokado, orzechy, olej kokosowy i oliwa z oliwek extra vergine. Trzeba usunąć tłuszcz z pasa. To jest najgorsze miejsce do jego przechowywania.

Na 811, czy grahamowskiej 80/10/10 z kolei należy ograniczyć tłuszcze do 10% w diecie (max 10%). Jeść surową żywność roślinną  w dużej przewadze. Przy okazji uniknie się leukocytozy po posiłkowej, która polega na tym, że organizm odczytuje gotowane jedzenie jako truciznę, i zachowuje się tak jakby musiał się bronić. To jasne, że po pewnym czasie poczuje się zmęczony.

Przy zmęczonych nadnerczach tak czy siak potrzebne będą suplementy:

B-kompleks,
Witamina C,
Cynk,
Magnez
Korzeń lukrecji (z lukrecją, jak zwykle ostrożnie, szczególnie sercowcy i ciśnieniowcy)
i
Ashwagandha

And:

Totalne  zreorganizowanie nawyków matrixowych.

Bieganie, czyli masowanie hary (wiecie już skąd pochodzi słowo Harakiri, walnięcie w czakrę życia z japońska zwaną harą), głębokie oddechy do brzucha, śpiewanie, buczenie, ommmmmowanie, wchodzenie w czynności, czyli zerowanie są w stanie dokonać cudów dla zmęczonych nadnerczy. Głębokie oddychanie przeponą i wszelkie ćwiczenia relaksacyjne, polegające na wchodzenie w zwykłą pracę. Cieszenie się tu i teraz zwyczajnością. Niegonienie za kwadratowymi jajami matrixa.

And2:

Wcześnie zakończ jedzenie, maksymalnie o 18, a lepiej o 17. Stosowanie przerywanego postu daje bardzo dobre rezultaty. Wyciszaj się, oddal się od matrixu. Skończ z jego karmieniem. Zacznij kłaść się wcześniej i wcześniej wstawać.

Inne spojrzenia w temacie: 12345

Zacznij w końcu żyć kochanie 🙂


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.