Zioła w leczeniu stanów zapalnych: 10 najpotężniejszych naturalnych leków, które naprawdę działają

DSC01428Zioła w leczeniu stanów zapalnych: 10 najpotężniejszych naturalnych leków, które naprawdę działają

Witamina C 1000+ TiB, czyli kwas l-askorbinowy i wyciągi z owoców, oraz kwercetyna

Witamina C 1000+ TiB, czyli kwas l-askorbinowy i wyciągi z owoców, oraz kwercetyna

Jolanta Wielmożom

Częstą reakcją społeczności medycznej w stosunku do stanów zapalnych swoich podopiecznych, jest oszczędzanie im narkotyków w postaci kortykosteroidów.

Nagminnie za to, pacjentom przepisuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne z grupy NLPZ, dostępne na receptę, a niektóre, jak aspiryna, czy ibuprofen, bez.

Mają te leki być niby spoko

W rzeczywistości leki z grupy NLPZ, z angielska non-steroidal anti-inflammatory drugs NSAIDs narażają ludzi na zwiększone ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca i udar mózgu, nie mówiąc o wrzodach w układzie trawiennym.

Tymczasem istnieje wiele naturalnych ziół, które z powodzeniem działają przeciwzapalnie 

Wymieniam 10 najlepszych przeciwzapalnych atrybutów szarlatanerii:

1.
Czarny pieprz

Ludzie bardzo sobie cenią tę przyprawę. W restauracjach ęą, kelner chodzi z długą tubą, czyli młynkiem i posypuje chętnym klientom ich potrawy świeżo zmielonym czarnym pieprzem. A jego odurzający, bogaty aromat, wraz z pikantnością świetnie podkręca smak wielu potraw, w tym zwykłego ziemniaka. 

Czarny pieprz zawdzięcza swój charakterystyczny ostry smak piperynie, która również zapewnia zdumiewające działanie przeciwzapalne.

Piperyna hamuje ekspresję genu związanego z zapaleniem stawów i rozprzestrzeniania się raka, MMP13.
Nawet przy niskich dawkach, piperyna zmniejsza zapalenie przez wpływ na produkcję prostaglandyn.

Ponadto znacząco hamuje odczuwanie bólu i objawów zapalenia stawów przy jednoczesnym zmniejszeniu stanu zapalnego w stawach.

Pieprzmy więc.

2.
Kardamon

Kolejny władca przypraw, kardamon także zmniejsza stan zapalny. Część rodziny przypraw takich jak imbir, czy kardamon są synami Indii i Sri Lanki. Tamtejsi uzdrowiciele od wieków używali kardamonu, aby zmniejszyć stan zapalny.

Lubię wrzucić kilka ziaren kardamonu do herbaty, dla nowego smaku.

3.
Pieprz Cayenne

Pieprz cayenne zawiera kapsaicynę.

Tkanka na którą działa kapsaicyna uwalnia substancję P, którą z kolei zwykle uwalnia organizm tuż po uszkodzeniu tkanki.

Jednak kapsaicyna faktycznie nie uszkadza tkanki, to tylko sztuczki chemiczne organizmu zmuszające go do działania, jak gdyby miało miejsce prawdziwe uszkodzenie. Podobnie działają bańki stawiane choremu.

Produkty z kapsaicyną w postaci kremu zmniejszają również poczucie bólu w posmarowanej części ciała, czyli w stawach i innych źródłach bólu przewlekłego.

Pieprz Cayenne może pomagać chronić nasz żołądek w przeciwieństwie do NLPZ, który powoduje wrzody.

Przy okazji, pieprz Cayenne może robić jeszcze inne fajne rzeczy  6 naturalnych szam, które obniżą ciśnienie furiata

4.
Rumianek

Rumianek jest rośliną, której kochające słońce kwiaty pachną jak świeże jabłka.

Starożytni lekarze Dioskurides, Galen i Pliniusz zalecali herbatę rumiankową, aby złagodzić stan zapalny jamy ustnej.

Olej destylowany z tych kwiatów zawiera bisabolol i chamazulenę, cykliczne seskwiterpeny, które bezpośrednio zmniejszają stan zapalny.

Olejek rumiankowy zawiera tlenki bisabolol, farnezenu i spiro-eteru, które mają właściwości przeciwzapalne i przeciwskurczowe.

Atąsją!
Wiadomość co do olejku rumiankowego:

Z ostatnich badań przeprowadzonych przez chińskich naukowców wynika, że olejek rumiankowy zabija 93% komórek MCF-7 raka piersi.

A i tak, był dopiero na czwartym miejscu po olejkach z tymianku, następnie jaśminu i cynamonu. Olejek tymiankowy unicestwia komórki MCF-7 raka piersi w 97%.

I jeszcze inny artykulik o rumianku Zwykły rumianek leczy lęki, bezsenność i raka piersi

5.
Imbir

Tradycyjna medycyna opierała się na właściwościach przeciwzapalnych imbiru od wieków.

Zgodnie z publikacjami University of Maryland Medical Center istnieją również dowody, że imbir łagodzi bóle związane z chorobami zapalnymi, w tym z klasycznym zapaleniem stawów.

Dodatkowo łagodzi dolegliwości żołądkowe, nudności i wymioty.

3 zioła na Twój obolały żołądek, orz krótka wzmianka o helicobacter pylori

6.
Kurkuma

Kurkuma daje przyprawie curry smak i pięknego żółtego koloru. Uzdrowiciele wykorzystują kurkumę dla ponad 4000 lat, w celu łagodzenia stanów zapalnych, w leczeniu problemów trawiennych i zwalczaniu zakażeń.

Substancja czynna kurkumy, jest przeciwutleniaczem, który usuwa niebezpieczne wolne rodniki z organizmu.

Wolne rodniki powodują uszkodzenia komórek, co prowadzi do stanu zapalnego, w tym uszkodzenia błon komórkowych, negatywnie wpływają na DNA i powodują obumieranie komórek.

Dodatkowo, kurkuma obniża poziomy dwóch typów enzymów, które mogą powodować stan zapalny.

Inny wpis o dobrodziejstwie tego ziółka Kurkuma zwalcza dewianty w kolonie, a Tobie nie chce się nawet ruszyć syry

7.
Aloes

Aloes nie tylko zmniejsza stan zapalny, ale także łagodzi ból i ułatwia gojenie się skóry.

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, efekty przeciwzapalne żelu z aloesu są lepsze niż dobrze znany jednoprocentowy krem hydrokortyzon.

Ale też odrobinę kontrowersji o aloesie znajdziecie tutaj Nie wszystko złoto, co się świeci nazywa się aloes

8.
Nasiona selera

Nasiona selera działają przeciwzapalnie i jako środek moczopędny, co oznacza, że ​​pomagają organizmowi pozbyć się nadmiaru płynów poprzez zwiększenie produkcji moczu.

Nasiona selera są szczególnie skuteczne w leczeniu zapalenia stawów i dny.

9.
Zielona herbata

Zielona herbata zawiera polifenole, mikroelementy, które działają w organizmie zapobiegając pewnym mechanizmom chorobowym, takim jak zapalenia. Głównym polifenolem w zielonej herbacie jest galusan epigalokatechiny lub EGCG.

Wszystkie polifenole w zielonej herbacie mają właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe.

Zielona herbata jest szczególnie przydatna w leczeniu stanów zapalnych w przewodzie pokarmowym. To naturalne ziele może zmniejszyć zapalenie żołądka i jelit związane z chorobą Crohna i wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy. 

Może również pomóc w redukcji zapalenia stawów przez spowolnienie niszczenia chrząstki związanego z chorobą.

Tutaj jeszcze inne zalety zielonej herbaty Zrzucić brzuch jak? i o zielonej herbacie

10.
Granat

Granaty zawierają flawonole, czyli rodzaje przeciwutleniaczy szczególnie pomocnych w zmniejszeniu stanu zapalnego związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów. Również jak green tee chronią chrząstkę stawową, poprzez blokowanie pewnego enzymu.

Następnym razem do walki z zapaleniem, lub z dolegliwościami, będącymi skutkami stanów zapalnych spróbuj zastosować zioła, z bardzo niskim ryzykiem powikłań, zamiast pożądać niebezpiecznych leków i chemikaliów zalecanych przez alopatę.

 Zioło rządzi

Pa Ślicznym
peps


Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką na to:

9 pokarmów popartych badaniami kilerów raka

8 najsilniejszych pokarmów obniżających ryzyko raka

Naturalne oczyszczanie wątroby