Zmień te 6 rzeczy, gdy nadal masz problemy trawienne pomimo wprowadzenia diety eliminacyjnej

gut-heart-150910

Zmień te 6 rzeczy, gdy nadal masz problemy trawienne pomimo wprowadzenia diety eliminacyjnej

Wygląda na to, że nie ma człowieka, który w pewnym momencie swojego życia nie miał jakiś problemów trawiennych.

Ale to co się dzieje z ludźmi od pewnego czasu jest po prostu przesadą

Choroby Leśniowskiego – Crohna, IBS, zapalenie okrężnicy, wrzody, celiakia i dziesiątki innych zaburzeń trawiennych zaatakowały ludzkość między innymi z powodów łatwo dostępnych produktów zawierających cukier rafinowany, gluten traktowany glifosatem Monsanto, oraz wszech bogaty przemysł mleczarski.

Panie dziejku toż to teraz nie jedzenie – powiedział tata Muminka

Tu Kupisz moją rewolucyjną książkę z autografem "Leczenie dobrą dietą"
TU KUPISZ moją rewolucyjną książkę z autografem
„LECZENIE DOBRĄ DIETĄ”

Nie mówię już o wszechobecnej niedokwasocie, która utrudnia trawienie białek, przez co komórki nie są dobrze dotlenione, czyli zakwaszone. A czym to grozi wszyscy już wiemy.

No dobrze, ale skoro ludzie o tym wiedzą, to dlaczego droga powrotna do sprawności trawienia jest taka trudna? 

Dlaczego nie wystarczy po prostu przestać opróżniać cukierniczki, odstawić pieczywo z glutenem i ciasteczka, oraz mleko UHT-owane?

Dlaczego, pomimo, że zaczynamy jako remedium stosować dietę eliminacyjną, a nawet niekiedy jeszcze bardziej ścisłą i restrykcyjną, to nadal mamy problemy i nadal ponosimy bolesne konsekwencje wcześniejszych działań?

elimination-diet-what-is-can-change-your-life-forever.1280x600

Eliminuję i nadal źle trawię. Łaj?

1. Po pierwsze zaburzona flora bakteryjna

Flora bakteryjna

Czyli brak równowagi bakteryjnej w układzie pokarmowym. Idealny stosunek bakterii dobrych do nieuniknionych (bądźmy realistami) złych dla prawidłowego funkcjonowania jelit, wynosi 85 % dobrych bakterii do 15% złych.

Gdy w naszych trzewiach osiągniemy takie proporcje, bakterie dobre będą się rozwijać i sprawnie wykonywać swoją pracę wspomagającą proces trawienia, wspierając absorpcję skrobi, błonnika i cukrów.

28psychobiotics1-articleLarge-v10

Niestety nadużywanie/używanie w ogóle antybiotyków, właśnie cukru, alkoholu, toksyn i jedzenie tak zwanej martwej żywności zburzyło tę równowagę niezbędną do prawidłowego trawienia.

Dlatego obok diety eliminacyjnej musimy zrobić coś więcej dla naszego układu pokarmowego.

Mianowicie musimy rozważyć wprowadzenie do diety antybakteryjnej żywności i ziół, a następnie natychmiast wprowadzić żywność probiotyczną, czyli zielone warzywa liściaste i prowiant fermentowany

czos

Czyli jemy czosnek, cebulę (uwaga: pewne pasożyty lubią cebulę i czosnek, ale teraz mowa o bakteriach), oregano, goździki i czarny orzech.

Jednocześnie pożywiamy się szpinakiem, jarmużem, włoską kapustą, pietruszką nacią, boćwiną nacią, oraz koniecznie kiszoną kapustą i innymi kiszonkami (w tym nawet kiszone skórki od bananów, kiszony rokitnik), oraz tempehem, natto i kokosowym kefirem.

2. Drugą z przyczyn, że zmieniamy dietę, a jednak nasze trzewia nadal sprawiają kłopoty jest niedobór enzymów

Enzymy

Wiemy już, że enzymy odgrywają kluczową rolę dla zdrowia, umożliwiając naszym organizmom prawidłowe trawienie. Co ściśle wiąże się z wykorzystaniem wszystkich składników odżywczych, które dostarczamy wraz z jedzeniem. Czyli korzystamy z największego potencjału pokarmów.

Jeśli nie wprowadzimy dostatecznej ilości enzymów za pośrednictwem naszego jedzenia, będziemy zmuszeni liczyć głównie na naszą trzustkę, która zajmuje się właśnie produkcją enzymów. Enzymy mają na celu również rozbicie odpadów, więc trzustka musi produkować wszystkie niezbędne enzymy i może poczuć się przepracowana, co z pewnością nie ułatwi prawidłowego trawienia.

Aby zmaksymalizować ilość enzymów w naszym układzie trawiennym należy zwiększyć spożycie surowego pokarmu roślinnego będącego żywnością ekologiczną

Do nich należą papaje, ananasy, pyłek pszczeli, kefir kokosowy, kefir kozi i sfermentowane warzywa. Należy żuć jedzenie dokładnie, nie spiesząc się, prawidłowo mieszając kęsy z enzymami zawartymi w bogatej w nie śliną, co pomaga w procesie wstępnego trawienia.

WYCISKANIE soku jest jednym ze sposób, aby naprawdę szybko zwiększyć ilość łatwo przyswajalnych enzymów w przewodzie pokarmowym. Opcją wspomagającą są również dobre suplementy enzymatyczne.

3. Trzecim elementem, że wciąż źle trawisz jest niedobór magnezu

Magnez

Wcześniej uważano, że magnez był niezbędny do 325. procesów enzymatycznych, ale według najnowszych badań okazuje, się, że ta liczba jest zdecydowanie bliższa 800. To sprawia, że ​​magnez jest niesłychanie ważny w procesie trawienia.

magnesium-deficiency-tired

Magnez jest również mocno zaangażowany w prawidłowe funkcjonowanie mięśni, w tym tych w wyściółce przewodu pokarmowego.

Niedobór magnezu powoduje osłabienie perystaltycznego (ruchy jelit), działania w układzie pokarmowym, co utrudnia przemieszczanie się odpadów i osłabia proces trawienia. Rozważ suplementy magnezu, oraz zwiększoną podaż surowych liściastych warzyw.

4. Czwartym powodem trudności z powrotem do prawidłowego trawienia jest oczywiście stres

Stres

Stres powoduje różnego rodzaju problemy w układzie pokarmowym. Zmniejsza absorpcję różnych witamin i minerałów, w tym witamin z grupy B i magnezu, ale oczywiście nie tylko, co powoduje kurczenie się mięśni, hamuje ruchy jelit, hamuje absorpcję enzymów i probiotyków, jak również innych składników odżywczych.

43-line-drawing-of-a-hurried-man-dashing-run-with-bundle-tugged-under-his-arm

Bieganie naturalne zmniejsza ego?

Należy też mieć na uwadze, że bieganie oprócz mimowolnego masowania hary w tu i teraz, dzięki czemu lecząc lęki i depresje, czyli histeryczne emocje,  ma bardzo istotny wpływ na perystaltykę jelit.

mooievoedselmachine

 

5. Piątym powodem, który sprawia, że jelita nie pracują dobrze są toksyczne metale ciężkie

Toksyczne metale ciężkie

Istnieje wiele rodzajów toksyn, które mogą powodować pokarmowe cierpienie, jednak jedną z najbardziej skompromitowanych pod tym względem toksyn jelitowych są metale ciężkie.

Metale ciężkie wprowadzamy do naszego ciała w różny sposób, ale niektóre z bardziej problematycznych bram wjazdowych zawierają się w szczepieniach i amalgamatach rtęci w dentystycznych preparatach.

metal-jeremy-moore

Co nie tylko stwarza wielkie obciążenie dla prawidłowej pracy wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki i takich funkcji, jak wydzielanie ułatwiającej trawienie żółci, ale także metale ciężkie zabijają dobre bakterie, jeszcze bardziej osłabiając proces trawienia.

Detoksykacja metali ciężkich jest delikatnym procesem i powinna być obsługiwana przez profesjonalnego odtruwacza.

TU KUPISZ CHLORELLA 100% ORGANIC This is Bio o szczególnie niskiej zawartości feoforbidów <10,2mg  (norma maks. 60mg) alergenów, które są w każdej chlorelli, tylko mało kto o tym wspomina

Ale można również samodzielnie rozważyć spożywanie chlorelli (4 kroki jak oczyścić się z metali ciężkich za pomocą chlorelli) i spiruliny co wiąże się z wiązaniem metali ciężkich i wyprowadzaniem ich z organizmu.

Źródła  1 ,  2

6. Niedostateczna ilość kwasu w żołądku, a co za tym idzie przeciekanie jelit, ale o tym już było sporo:

Prosty test na niedokwasotę …

Protokół testowania glutaminy przy nieszczelnym jelicie …

Pyszny szejk z glutaminą, czyli odbudowa jelit …

Na koniec jeszcze jedno przypomnienie, gdy będziesz miał zbyt niski poziom witaminy D, również Twoje jelita będą gorzej/fatalnie pracowały:

Co ma witamina D do nieszczelności jelit?


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.