logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
81 615 626
194 online
31 096 VIPy
Reklama
    

TU SIĘ ODBYWA ODCHUDZANIE ŻONY ZA POMOCĄ SUPER SPALACZA TŁUSZCZU BIKINI BURN TiB

  

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 10, a właściwie 11 sposobów na przyspieszenie Twojego metabolizmu

  Oczywiście naturalne podkręcenie metabolizmu.

  Gdy Twoje ciało zaczyna gromadzić tłuszcz w sposób przesadny oznacza to coś głębszego, czyli że źle się dzieje w całym państwie duńskim. Za nadmierny przyrost tłuszczu najczęściej odpowiedzialna jest głowa, a dokładnie straszące naprzemiennie z ekscytującymi, programy ego.

  Nawet, gdy istotne spowolnienie metabolizmu wywołane jest niedoczynnością tarczycy, jesteś w stanie, zwinnie omijając wirusowe programy ego, przeprowadzić logiczne rozumowanie i zacząć świadomie działać za pomocą aktywności, diety i jej suplementów. Bycie świadomym to już więcej niż połowa sukcesu do każdego wyleczenia i polepszenia swojego stanu na każdej płaszczyźnie.

  Jesteś plasteliną we własnych rękach, możesz, z tego co masz, ulepić dowolną istotę. Pytam się więc, dlaczego lepisz głównie problemy?

  Metabolizm to jedno z tych słów, typu wyskoczył Filip z konopi, które zawsze pojawia się w temacie diety, energii, kondycji, zdrowia lub konieczności, czy tylko chęci utraty wagi. Metabolizm pojawia się też w kontekście długowieczności i młodości, ale tutaj jest wręcz yyy … przeciwnie. Zbyt szybki metabolizm ostatecznie postarza. Dlatego pięknisie stawiają na głodówki, które jednak w pewnym momencie zaczynają zakwaszać ciało i znowu pięknisie są w tyłku.

  Jako takie wydarzenie, metabolizm jest nieuniknionym procesem chemicznym zachodzącym w komórkach ludzkiego ciała lub organizmu żywego. Jest to proces przekształcania żywności, którą jesz w energię, która może być dowolnie wykorzystana przez komórki, oraz do usuwania niechcianych toksyn.

  Te metaboliczne procesy, czyli przemiana materii umożliwia Twojemu ciału posiadanie określonej sylwetki, a na poziomie komórkowym daje mu możliwość rośnięcia, leczenia się i wzmacniania. Metabolizm obejmuje trawienie, a także transport składników odżywczych między komórkami ciała.

  Żeby było śmieszniej i jeszcze więcej od Ciebie zależało, metabolizm z wiekiem spowalnia. A wraz z tym procesem spowolnienia następuje szereg oczywistych zmian w ogólnym stanie zdrowia, wigorze i zdolności do zarządzania i utrzymania, zarówno Twojej sytuacji materialnej, życiowej, jak i właściwej wagi ciała.

  Rodzi się więc pytanie, skoro tak dużo czynników wpływających na jakość Twojego życia zależy tylko od szybkości metabolizmu, to dlaczego tego nie zrobić? Nie przyspieszyć go inteligentnie?

  Jakby tak pozostawić sprawy na żywioł, to przeciętna kobieta, gdy staje się dorosła zyskuje od 1 do 1,5 kiloska rocznie. Oznacza, to że gdy będzie dobijała do 50. przybędzie jej pi razy drzwi ze 35 kilo. I mniej więcej to się dość często widzi na ulicach miast, wisi, i w centrach handlowych. W MacDonald widzi się przede wszystkim.

  Popadanie w drugą skrajność, też nie wychodzi na dobre, przynajmniej wizualnie. Ja właśnie swoją osobą reprezentuję typ skwarka. Nie mniej jednak robię to świadomie, gdyż moja duża aktywność fizyczna jest mi niezbędna do zarządzania moim własnym życiem. Nie płynę przez życie jak łupina orzecha w strumieniu przy krawężniku. Wpadnie do kanału, czy będzie zimować pomiędzy płytami chodnikowymi? Tego nikt nie wie, na czele z łupiną. Nikogo to nie obchodzi.

  Jest pytanie. Czy Twój metabolizm jest faktycznie spowolniony?

  Pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest to, czy Twój metabolizm w rzeczywistości zwalnia, a świadczyć może o tym:

  Pękająca lub sucha skóra

  Nieregularne cykle menstruacyjne

  Trudności ze snem

  Ciągłe poczucie zmęczenia

  Częstsze choroby

  Niemożność utraty wagi, ewentualnie niemożność utrzymania tego co się z trudem osiągnie, generalnie bycie grubym w pasie

  Poczucie wzdęcia po posiłku

  Ogólnie niższa motywacja, szczególnie do ćwiczeń fizycznych

  Wypadanie włosów

  Po ustaleniu, że istnieje dobry powód, aby podnieść tempo przemiany materii, pytanie brzmi, jak masz to zrobić? Nie wszystkie dostępne metody podkręcania metabolizmu można uznać za super zdrowe, długoterminowe opcje.

  Korporacyjne lemury podkręcają metabolizm amfą, modelki też. Kulturyści mieli kiedyś legalną efedrynę (podobna do amfetaminy) teraz przed zawodami rzeźbią się sztucznymi termogenikami.

  Oto 10, a właściwie 11 sposobów przyspieszania Twojego metabolizmu

  1.

  Jedz rzadko i obficie

  Trzy posiłki dziennie to ilość maksymalna, ale lepiej jedz dwa, albo jeden. Ciało po ogromnym posiłku ma szybki metabolizm, kompletnie nie obawia się głodu. Częste, małe posiłki sprawiają, że ciało truchleje ze strachu, że na kolejnym posiedzeniu też się nie naje, dlatego spowalnia metabolizm. W mojej rewolucyjnej książce „Leczenie Dobrą Dietą” opisuję poważne (profesorskie) praskie badanie kliniczne z udziałem pacjentów chorych na cukrzycę, które potwierdza to wydawałoby się dziwaczne zalecenie.

  2.

  Stosuj codzienny post przerywany

  Czyste ciało lepiej trawi i ma ogólnie lepszy metabolizm. Post ma niezwykłe zdolności autofagii (mówiąc językiem lechickim, ma zdolność wyżerania własnych syfów w ramach ratowania się od głodu), ale. Niestety długotrwały post sprawia, że ciało staje się zakwaszone, czyli ostatecznie niedotlenione.

  Natomiast odpowiednio długi, codzienny post przerywany ma wszelkie zalety postu (autofagia), ale nie posiada jego wad. Nawet do 36 godzin postu metabolizm cały czas jest przyspieszony.

  3.

  Jedz jedzenie, które podnosi metabolizm

  Są pokarmy, które pomagają wydajniej wykorzystywać i zużywać energię niż inne produkty spożywcze. Jest to często określane jako efekt termiczny, czyli proces termogenezy po spożyciu pewnych pokarmów.

  Zasadniczo, te „termiczne pokarmy” sprawiają, że organizm musi znacznie ciężej pracować, aby metabolizować taką żywność, a to z kolei wpływa na liczbę spalonych kalorii.

  Białko jest jednym z takich pokarmów.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ BIAŁKO SERWATKOWE 100% Izolat CFM bez cukru, tłuszczu i laktozy TiB (słodzona stewią) z dużą ilością glutaminy i wszystkimi aminokwasami egzogennymi. Posiada wybitny aminogram! 1 PORCJA (30G) SHAPE SHAKE TIB ZAWIERA 26 gramów CZYSTEGO BIAŁKA

  Jak więc działa termo geneza po spożyciu porcji Szape Shake TiB?

  26 gramów białka dostarczy 26 x 4 = 96 kalorii

  26 gramów białka potrzebuje do strawienia 26 x 24 = 624 kalorii

  Skoro porcja tego białka dostarczy nam 96 kalorii, a będą potrzebne aż 624 kalorie, żeby to białko strawić, wbić w mięsień, i temu podobne. To rachunek jest prosty 96 – 624 = – 528 kalorii

  „minus 528 kalorii”


  Pikantne potrawy i napoje zawierające kofeinę, takie jak herbata lub kawa, będą również miały podobny wpływ na metabolizm.

  Jest jeszcze surowy pokarm roślinny, który natychmiast po zjedzeniu w 40% zamienia się w energię.

  Ale.

  Patrzę na lewo, a potem na prawo i widzę jak ludzie jeden po drugim odchodzą od witarianizmu, czy od biegania, chociaż każdy się zarzeka, że pewną pulę surowizny tak czy inaczej będzie jadł do końca życia, bo to mu w sumie dobrze robi, ale nie wszystko, bo to zbyt trudne, albo tylko głupie i w ten deseń nawijają.

  Ludzie są jak chorągiewki.

  Raz są zdolni do wielkich wyrzeczeń, żeby po pewnym czasie powrócić do starych przywar i nałogów od których uciekali. Potem wspominają przy żółtym piwku, wtedy to pływałem 16 basenów nawet przed obudzeniem, albo robiłem mostek przed każdym zaśnięciem.

  Ja tego nie podważam, ja w to wszystko wierzę, że co drugi człowiek niesie swoją pewną idealną historię, która wydarzyła się kiedyś, może wydarzyć się w przyszłości, ale nie wydarza się obecnie.

  Ponieważ z jakichś przyczyn obecnie utknęło się na skrzyżowaniu i się tu siedzi. A metabolizm spowalnia, spowalnia, kasy brak, brak, a przyroda wokół nie jara, nie jara, a życie takie do dupy się robi, do dupy …

  4.

  Jedz jedzenie o wyższym poziomie żelaza

  Żelazo jest niezbędne do doprowadzenia tlenu do krwioobiegu i do tkanki mięśniowej. Według współautora „Fire Up Your Metabolism” Tammy Lakatosa, nasze mięśnie potrzebują tlenu, aby spalić tłuszcz i jedyny sposób, w jaki dostaną ten tlen odbędzie się poprzez żelazo dostępne w krwioobiegu.

  Doskonałym rozwiązaniem zdrowotnym jest codzienne stosowanie oczyszczającej kuracji 4 szklanek, która nie tylko, że oczyszcza, nawadnia, ale także odżywia ciało w tlen, czyli między innymi w żelazo (szczególnie algi, ale też trawy i krzyżowe), potas (ocet jabłkowy) i magnez.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do KURACJI 4 SZKLANEK


  5.

  Nie zapominaj jednak o wapniu

  Niski poziom wapnia jest powszechny wśród osób z powolnym metabolizmem. Ostatnio powstał pomocny art na temat najskuteczniejszego suplementu kontrolującego wysokie ciśnienie krwi, a jest nim wapń.

  Oczywiście nigdy nie należy zapominać też o paradoksie wapnie i niepozornej witaminie K2.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ K2 TiB, POZBĄDŹ SIĘ SKAMIENIAŁOŚCI ZE SWOJEGO CIAŁA Z WITAMINĄ K2 TiB (mk7 z natto) z renomowanego laboratorium z Gnosis


  6.

  Goń, ćwicz i rozciągaj się

  Powinno być dla Ciebie oczywiste, że regularne ćwiczenia, a nawet trening o wysokiej intensywności, może zdziałać cuda dla sprawności fizycznej i metabolizmu.

  Pocieszam jednak trochę unieruchomionych, że są też mniej energiczne sposoby poprawy metabolizmu.

  Nazywa się to „NEAT”, czyli termo-geneza bez wysiłku, coś takiego właśnie ma miejsce po zjedzeniu porcji izolatu serwatki Shape Shake na wodzie.

  NEAT jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na spalenie 350 kalorii przy pomocy małych ruchów.

  Małe i proste ruchy, takie jak stanie, rozciąganie, zginanie, podnoszenie rąk nad głową, stawanie na palcach i wchodzenie po schodach. Jeśli znajdziesz kilka takich właśnie prostych ćwiczeń, które będą aktywować każdy mięsień w Twoim ciele, jednocześnie znajdziesz bezpieczny i prosty sposób, aby nie tylko spalić kalorie, ale z czasem znacznie zwiększyć swój metabolizm.

  Reklama

  IDEALNA KURACJA UODPORNIAJĄCA I SILNE ODŻYWIANIE GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


  7.

  Ponownie oceń swój tryb życia, dietę, którą wybrałaś aby schudnąć, czy to jest to o co chodzi?

  W pewnym sensie dieta jest nieunikniona. Wszyscy jesteśmy na diecie. Wybieramy przecież jedzenie takie, a nie inne.

  Są proste cynki od ciała, że dieta, którą wybrałaś, ma negatywny wpływ ma jednak negatywny wpływ na metabolizm. Oznaki te obejmują nawet mimikę Twojej twarzy, zmęczenie i częstsze choroby. Wszystkie te objawy świadczą o tym, że Twój metabolizm działa słabo.

  Dość często jest to wynikiem niedostatecznej ilości odpowiednich składników odżywczych, ponieważ wiele diet ogranicza po prostu to co jest Ci niezbędne do życia. Możesz owszem stracić na wadze tymczasowo, ale na tym szlaku zyskasz też w pakiecie wiele problemów zdrowotnych.

  Twoje ciało potrzebuje paliwa i to jest wyzwanie.

  8.

  Zimna woda

  Czasami proste rzeczy są najbardziej skuteczne. Nic więcej, tylko zwiększając ilość świeżej, czystej i zimnej wody (temperatura pokojowa będzie całkiem spoko), którą pijesz każdego dnia (kuracja 4 szklanek bardzo dyscyplinuje w tym względzie), nie tylko pomagasz swojemu ciału trzymać rozsądną wagę, ale poprawiasz ogólny metabolizm.

  Badania wykazały, że wypicie zaledwie pół litra zimnej wody może zwiększyć Twój „metabolizm spoczynkowy” nawet o 30% przez około godzinę.

  Im zimniejsza jest woda, tym więcej energii organizm musi włożyć, aby sobie z nią poradzić, a w konsekwencji tym większy będzie natenczas wzrost metabolizmu. Woda daje także uczucie sytości, co może spłycić niektóre z naszych „mniej zdrowych” nawyków żywieniowych i zachcianek.

  Zimna woda jednak schładza śledzioną, czego bardzo odradza TMC czyli tradycyjna medycyna chińska, dlatego sama musisz podjąć decyzję co jest dla Ciebie najlepsze. Przechodząc na witarianizm w jakiś sposób stajesz w opozycji do TMC, ale masz swój rozum, bądź otwarta na siebie i to co mówi do Ciebie świat i podejmij decyzję.

  Pokarmy i napoje o temperaturze 41 stopni z niewielkim haczykiem mają nadal żywe enzymy (denaturalizacja pierwszych białek ma miejsce właśnie w tej  temperaturze), a nie są już takie zimne, dzięki czemu można mieć i świeczkę i ogarek.

  9.

  Ostre jest fajne

  Witarianie nie jedzą raczej pokarmów, których nie można zjeść w dużej ilości, bo twierdzą, że widocznie natura nie przygotowała ich dla nas.

  Ale po prawdzie.

  Pikantne potrawy, takie jak papryka, pieprz cayenne itp. mogą również zwiększyć Twój metabolizm. Oczywiście musisz wykorzystać zdrowy rozsądek, ponieważ nie każdy dobrze toleruje tego typu przyprawy.

  thisisbio, pepsieliot, naturalnie

  10.

  Słodki sen

  Od dawna znamy związek między zdrowym metabolizmem a odpowiednim odpoczynkiem. Jako istoty ludzkie jesteśmy silni i bardzo zdolni. Ta siła może nas oszukać, myśląc, że nie cierpimy z powodu przepracowania, złej diety i braku odpoczynku.

  Płonące świece na obu końcach obniżą twój metabolizm. Twoje ciało po prostu nie może nadążyć, kiedy nie dostajesz odpoczynku.

  Od 7 do 9 godzin zdrowego snu każdej nocy to jest to, co jest wymagane, aby utrzymać poziom hormonów w równowadze, funkcjonowanie psychiczne na poziomie optimum i metabolizm na właściwym poziomie aktywności.

  Jednym z hormonów, które mogą mieć największy wpływ na metabolizm i naszą zdolność, na przykład do spalania tłuszczu, jest kortyzol.

  Zwiększony poziom kortyzolu powoduje, że organizm magazynuje więcej tłuszczu i jest związany z pogorszeniem ostrości umysłu i wzrostem ogólnej wagi. Może także wpływać na poziom cukru we krwi i insulinę.

  11.

  Kawcia?

  Jedno jest pewne, kawcia podkręca metabolizm, ale nie nadaje się do bezpośredniego przełożenia na problemy z niedoczynnością tarczycy i dla Hashimotek też nie. To tak nie działa Kochaniutkie. Ale to wymaga osobnego wpisu.

   

  Tak czy siak

  Każdy proces zachodzący w ludzkim ciele jest w jakiś sposób dotknięty przez nasz metabolizm. Oznacza to, że mamy zdolność do konwersji, produkcji i wykorzystania energii.

  Zdrowy metabolizm jest korzystny dla prawidłowego funkcjonowania serca, ogranicza skutki chorób zwyrodnieniowych, wzmaga płodność, aktywność immunologiczną i stabilność psychiczną.

  Twój metabolizm niewątpliwie z czasem zostanie spowolniony. Jednakże, jeśli jesteś aktywna i żyjesz i jesz zdrowo możesz utrzymywać swój metabolizm na wysokiej półce w spiżarni w sposób naturalny i organiczny.

  Źródła: Leczenie Dobrą Dietą1

  owocek

  (Visited 7 735 times, 1 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Jagoda 13 maja 2018 o 20:01

   Pepsi nie mam siły na nic. Non stop śpię . Zbadałam Wit. D3 i ferrytynę (bo włosy wypadają na potęgę). Wit D3 na poziomie 27 ng/ml a ferrytyna 4 ng/ml. Aż nie mogę uwierzyć że taka niska. Od czego zacząć? Co robić? Jak ruszyć że skrzyżowania i wyjść z tej matni.

   1. Pepsi Eliot 13 maja 2018 o 20:58

    A badania tarczycowe były?
    Na już zaczynaj dzień od terapii 4 szklanek. Oczyścisz ciało, nawodnisz, Żelazo pójdzie w górę. Dodatkowo do 4 szklanki dodawaj łyżeczkę kolagenu TiB, łyżeczkę jarmużu This is BIO, i gram MSM TiB.

    Bierz 6 tabletek D3 TiB i 1 K2 TiB po śniadaniu wraz z 1 Omega 3 TiB (jak masz swoje D3 i K2, to bierz mniej więcej tylel, co Ci zaleciałam) Zrób też te badania i zgłoś się z wynikami do mnie: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

    Do śniadania bierz 1 Greens & Fruits TiB. I tak przez 3 miesiące.

    https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/ Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D, odstaw d3 i Greens & Fruits.

    Koło 17 bierz 1 selen G&G, jod pierwiastkowy przez skórę (kup płyn Lugola w aptece) i 1 witaminę C 1000TiB i 1 E G&G.

    Za 2 tygodnie powinnaś odżyć.

    Nie jestem lekarzem, to nie są porady.

    UWAGA
    Jeśli nie brałaś nigdy alg zaczynaj od 1/4 lyżeczki 4 greensa i sukcesywnie zwiększaj dawkowaniw o 1/4

  2. ŁukaszKZ 13 maja 2018 o 21:33

   Pepsi, Grzegorzuadamie czy możecie pomóc mi obrać właściwy kurs do poprawy swojego zdrowia, śledzę ten blog bardzo długo, korzystam z wielu przepisów jakie tu znalazłem, ale odkąd lekarz radiolog zalecił mi wycięcie pęcherzyka żółciowego z powodu powiększającego się polipa postanowiłem wziąć się ostro do roboty przy pomocy Twojego bloga Pepsi. Dodatkowym motywatorem była śmierć mojego taty rok temu który chorował na raka płuc i był leczony niestety tradycyjnie jak większość, mega dawki chemii i naświetlania, a przerzuty miał chyba wszędzie (wątroba, kości, mózg) Jego choroba i cierpienie wyryły we mnie głęboką ranę w sercu ale dzięki niemu zacząłem się interesować swoim ciałem i tym jak żyjemy.

   Zbadalem w marcu Wit D3 poziom tragicznie 19, od tamtej pory biorę 10000j w protokole z K2 do śniadania, do tego Omega3 cytrynian magnezu rozpuszczony w wodzie,rano na czczo wypijam dużo wody, niedługo już ponowne badanie wit D aby sprawdzić czy wzrosło i ile. Od tamtego momentu czuję się troche lepiej, jestem również na etapie zmiany swoich nawyków żywieniowych, zero cukru, używek, staram się mocno ograniczać nabiał mięso, do diety włączyłem owoce warzywa. Zapisałem się na Vega Test który będę miał w przyszłym tygodniu, liczę na jakieś powiązanie wyniku z polipem w pęcherzyku.

   Od kilku dni badam pH moczu paskami, mam dziwne wyniki chyba, praktycznie cały czas pH oscyluje w granicy 7,2-8,0 nawet często rano pasek potrafi być niebieski (pH 7,7) zrobiłem badanie moczu ogólne tam pH wyszło 7,0 reszta w normie. Test sody odbija się średnio po 3min a ostatnio od 2 dni nawet po 9 min. Jak mam to interpretować, mam się alkalizować w końcu czy zakwaszać? W przyszłym tygodniu idę również na badanie krwi poszerzone (profil wątrobowy, nerkowy, elektrolity, TSH, lipidogram). Chciałbym również skorzystać z kuracji olejem rycynowym i koniakiem na pasożyty, ale nie wiem czy to jest wskazane przy polipie pęcherzyka. Czytam Twoją książke Pepsi jest super dużo mi pomaga, będe również składał zamówienie w Twoim sklepie na MSM, kwas askorbinowy no i zastanawiałem się nad Green&Fruits. Doradźcie moi Drodzy co jescze mogę włączyć u siebie żeby tylko uniknąć laparoskopii lub co gorsza ciężkiej choroby.

   Dodam tylko że ten polip wyszedł 3 lata temu podczas profilaktycznego badania USG jamy brzusznej, nigdy wcześniej nie miałem takiego badania, bo nie miałem żadnych uciążliwych objawów. Natomiast długi czas walczyłem z zatokami z infekcjami, dopiero u alergologa wyszło że mam alergie na roztocza kurzu domowego i uczęszczam na odczulanie.
   Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 13 maja 2018 o 23:34

    Żołądek zakwaszasz, ponieważ idpowiednia ilość kwasu żołądkowego jest niezbędna do prawidłowego metabolizmu.
    Ja bym zaczęła od tych badań https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, bowiem obok wyniku 25(OH)D, który już znasz, bardzo ważne badanie to B12, kwas foliowy, homocysteina, żelazo i ferrytyna, sód i potas, mocz, kwas moczowy, mocznik, kreatynina,lipidy, CRP, fibrynigen, krew, OB oraz cukier i insulina na czczo. Warto byłoby zbadać też selen.

    A na już:
    Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie od 1 do 2 gramy kwasu askorbinowego TiB wraz z naturalnymi bioflawonoidami jak sok z cytrusów, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

    Jod
    Zwykle konieczne jest branie jodu pierwiastkowego. Dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama), lub możesz brać doustnie Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu, ale oczywiście nie tylko 
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, najlepiej, abyś zastosował moją oczyszczającą kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

    Kuracja 4 szklanek zawiera w sobie szklankę zarówno z octem jabłkowym, jak i z kurkumą.

    Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
    Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
    Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

    Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
    1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

    Do śniadania 1 Greens & Fruits TiB, kuracja 3 miesięczna.

    1. ŁukaszKZ 14 maja 2018 o 09:46

     Wow, wielkie dzięki Pepsi za wyczerpującą odpowiedź 🙂 z Twoją radą zaczynam sobie teraz to wszystko układać, zaczynam od dziś kalibrację wit C, mam płyn Lugola, chlorek magnezu również mam bo robię z niego oliwkę magnezową, pozostałe produkty zamówię u Ciebie i dalej kontynuuję pozostałe brakujące badania.

     Mam jeszcze sporo proszku cytrynianu magnezu, zastąpić go chlorkiem lub jabłczanem tak jak piszesz czy mogę kontynuować cytrynian rano?

     Po kalibracji witaminą C mam utrzymywać dawkę dzienną 1 do 2g, więc mogę tez w tym czasie pić ten napój polecany przez Lasta (10g wit C z 10g MSM)?

     1. Pepsi Eliot 14 maja 2018 o 10:08

      skończ cytrynian, potem spokojnie przejdź na chlorek doustnie lub jabłczan, jakby Cię za bardzo rozwalniał

      1. ŁukaszKZ 23 maja 2018 o 11:22

       Hej Pepsi,
       Jestem po biorezonansie, wyszło mi że mam Candide oraz lamblie, zrobiłem jeszcze sobie badanie które nazywa się Express Scan innym aparatem niż Vega Test i pokazało że mam niedobory witamin z grupy B selen, cynk, witamina C.

       Dowiedziałem się, że mam zniszczoną śluzówkę żołądka, że jest niedokwaszony żołądek, nieszczelne jelita oraz wyszła nietolerancja na gluten, laktozę i kazeinę.

       Czyli całkiem możliwe, że przyczyną polipa w pęcherzyku jest lamblia?

       Pepsi w zeszłym tygodniu zrobiłem kalibrację witaminą C od tamtej pory biorę ok 1,5g dziennie, mam już od Ciebie paczkę z której nie biorę tylko MSM, bo nie wiem w jakiej ilości. Czy mogę pić ten napój z przepisu od Lasta 10g witC i 10g MSM codziennie?

      2. Pepsi Eliot 23 maja 2018 o 18:39

       możesz sobie zrobić taka kurację, ale na codzień pozostań przy 2-3 gramach MSM, za to na codzień zachęcam Cię do kuracji 4 szkanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

      3. ŁukaszKZ 24 maja 2018 o 09:43

       Kuracja 4 szklanek od zeszłego tygodnia jest u mnie w porannym nawyku już 🙂 super sprawa, wcale nie są takie straszne te szklanki, wchodzą jak szalone a dzień mija zupełnie inaczej jak wcześniej 🙂 mega pozytywne nastawienie, uczucie lekkości w środku, energia od samego rana do nocy, nie muszę już pić kawy. Polecam kto jeszcze nie spróbował, bo warto 🙂

      4. Pepsi Eliot 24 maja 2018 o 10:15

       <3

     2. ŁukaszKZ 25 czerwca 2018 o 14:23

      Hej,
      Zbieram się już od dłuższego czasu by w końcu opisać swoje wyniki Tobie, jeśli możesz spójrz proszę na nie i będę bardzo wdzięczny za komentarz, w nawiasie podaje wartości referencyjne.

      B12 – 667,4 (197-771)
      kwas foliowy – 6,32 (4,6-18,7)
      żelazo – 93 (60-170)
      ferrytyna – 130 (30-400)
      sód – 141 (132-145)
      potas – 4,6 (3,5-5,1)
      kwas moczowy – 5,0 (3,4-7,0)
      mocznik – 36 (19-44)
      kreatynina – 0,95 (40)
      Trójglicerydy – 75,2 (<150)
      Cholesterol LDL – 76
      nie HDL – 91
      CRP – 0,9 (0,0-5,0)
      fibrynogen – 208 (200-400)
      OB – 2 (<8)
      glukoza – 90 (70-99)
      insulina na czczo – 5,4 (3,0-25,0)
      witamina D3 25(OH)D – 45,45 (2 miesiące temu było 19)
      Badanie krwi i moczu nie wykazało żadnych odchyleń od norm, ph moczu 6,5.

      Nie zdążyłem tylko zrobić badania poziomu selenu, kosztowne badanie ale na pewno zrobię. No i homocysteina nie robią w moim małym miasteczku tego badania, ale też jak tylko będzie okazja to gdzieś zrobię.
      Od tamtej rozmowy cały czas codziennie stosuję terapię 4 szklanek oraz wspomagam się suplementami. Tydzień temu rozłożyło mnie przeziębienie ale jakoś poradziłem sobie z uciążliwymi objawami dzięki Twojemu blogowi ale wciąż czuję że mam pozatykane uszy i nie drożne zatoki.

      Pozdrawiam serdecznie

      1. Pepsi Eliot 25 czerwca 2018 o 16:02

       Homocysteina jest niezbędna, moim zdaniem zbyt niski kwas foliowy. Zrób sobie kurację uodporniającą Greens & Fruits TiB, po 1 do śniadania przez 3 miesiące. Kalibracja witaminą C Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
       Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

       KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
       Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
       Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

       Kalibrację nie robisz częściej niż raz na miesiąc, wtedy gdy jest stan zapalny.

  3. Bike 14 maja 2018 o 08:20

   Pepsi osoby z Hashimoto w ogóle nie powinny pić kawy czy mogą ale bezkofeinowa?

   1. Pepsi Eliot 14 maja 2018 o 10:16

    chodzi tylko o kofeinę, kawa ma dużo antyoksydantów, mogą bezkofeinową, ale z głową, ponieważ nie da się całkowicie oczyścić kawy z kofeiny, więc po paru filiżankach uzbiera się pewna jej ilość.

    1. Pepsi Eliot 14 maja 2018 o 10:21

     Ja piję teraz tę https://thisisbio.pl/kawy/3341-kawa-eko-arabica-deca-w-kapsulkach-nes-55g-10szt-3700110016461.html?search_query=kawa&results=78, sama ją wyszukałam niechcący we Francji w sklepie typu nasz ze zdrową żywnością (nie piłam już kawy 6 lat) i sprowadziłam do Polski, głównie dla siebie, ale pozwoliłam wstawić do sklepu 🙂 Jest bez kofeiny, organiczna BIO, jest w kapsułkach do nespreso, ale są to biodegradowalne kapsułki.

    2. ŁukaszKZ 15 maja 2018 o 07:19

     A mówią że kawa wypłukuje magnez i inne cenne składniki, zakwasza itp. To jak to jest z tą kawą?

     1. Pepsi Eliot 15 maja 2018 o 08:51

      no trzeba pić dużo wody, a kawa bez kofeiny, a zakwasza żołądek, więc ok.

  4. beksa99 14 maja 2018 o 10:49

   Ile przyjmowac wapnia? Z czym łączyć a z czym nie wskazane?

   1. Pepsi Eliot 14 maja 2018 o 14:35

    Wapń należy łączyć z magnezem pomimo tego,że to antagoniści, z witaminą K2, która zawiaduje gospodarką wapnia, (oczywiście przy okazji z D3), miedź (bransoletka miedziana, suszone daktyle, figi), selen.

    Bierz tak jak zaleca laboratorium na etykiecie: https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html

    Antagonistami wapnia są witamina C, A, B1, B6, B3, E, magnez Mg, fosfor, sód, potas, cynk, żelazo, mangan,

  5. Agnieszka 14 maja 2018 o 11:40

   Pepsi, a jak to jest z tymi kilkoma duzymi posilkami. wszedzie czytalam i mi mowiono ze zvbyt duze porcje rozciagaja zoladek, ale tylko takie u mnie pozwalaja wytrzymac kilka godzin do nastepnego posilku. malych nie cierpialam nigdy, wiecznie myslalam o jedzeniu, ale rzeczywiscie chudlam a na duzych i rzadszych niestety nie 🙁

   1. Pepsi Eliot 14 maja 2018 o 13:52

    dużych posiłków nie może być więcej niż 2 dziennie, i musi być długi post, nawet 4 godziny na okno jedzeniowe i 20 na post,i wcześnie kończyć jedzenie,gdy metabolizm ciała jest duży, wtedy rano masz żołądek przyklejony do pleców

  6. Agnieszka 14 maja 2018 o 16:37

   Sorki pepsi, co masz na mysli mowiac zoladek przyklejony do plecow? niestety nie zajarzylam 🙁

   1. Pepsi Eliot 14 maja 2018 o 18:46

    absolutnie wklęsły brzuch

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *