Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 582 793
22 online
35 311 VIPy

11 sposobów przyspieszania Twojego metabolizmu

Gdy Twoje ciało zaczyna gromadzić tłuszcz w sposób przesadny oznacza to coś głębszego, czyli że źle się dzieje w całym państwie duńskim. Za nadmierny przyrost tłuszczu najczęściej odpowiedzialna jest głowa, a dokładnie straszące naprzemiennie z ekscytującymi, programy ego. Nawet, gdy istotne spowolnienie metabolizmu wywołane jest niedoczynnością tarczycy, jesteś w stanie, zwinnie omijając wirusowe programy ego, przeprowadzić logiczne rozumowanie i zacząć świadomie działać za pomocą aktywności, diety i jej suplementów. Bycie świadomym to już więcej niż połowa sukcesu do każdego wyleczenia i polepszenia swojego stanu na każdej płaszczyźnie. Jesteś plasteliną we własnych rękach, możesz, z tego co masz, ulepić dowolną istotę. Pytam się więc, dlaczego lepisz głównie problemy? Metabolizm to jedno z tych słów, typu wyskoczył Filip z konopi, które zawsze pojawia się w temacie diety, energii, kondycji, zdrowia lub konieczności, czy tylko chęci utraty wagi. Metabolizm pojawia się też w kontekście długowieczności i młodości, ale tutaj jest wręcz yyy … przeciwnie. Zbyt szybki metabolizm ostatecznie postarza. Dlatego pięknisie stawiają na głodówki, które jednak w pewnym momencie zaczynają zakwaszać ciało i znowu pięknisie są w tyłku.

Jako takie wydarzenie, metabolizm jest nieuniknionym procesem chemicznym zachodzącym w komórkach ludzkiego ciała lub organizmu żywego. Jest to proces przekształcania żywności, którą jesz w energię, która może być dowolnie wykorzystana przez komórki, oraz do usuwania niechcianych toksyn. Te metaboliczne procesy, czyli przemiana materii umożliwia Twojemu ciału posiadanie określonej sylwetki, a na poziomie komórkowym daje mu możliwość rośnięcia, leczenia się i wzmacniania. Metabolizm obejmuje trawienie, a także transport składników odżywczych między komórkami ciała. Żeby było śmieszniej i jeszcze więcej od Ciebie zależało, metabolizm z wiekiem spowalnia. A wraz z tym procesem spowolnienia następuje szereg oczywistych zmian w ogólnym stanie zdrowia, wigorze i zdolności do zarządzania i utrzymania, zarówno Twojej sytuacji materialnej, życiowej, jak i właściwej wagi ciała. Rodzi się więc pytanie, skoro tak dużo czynników wpływających na jakość Twojego życia zależy tylko od szybkości metabolizmu, to dlaczego tego nie zrobić? Nie przyspieszyć go inteligentnie?

Jakby tak pozostawić sprawy na żywioł, to przeciętna kobieta, gdy staje się dorosła zyskuje od 1 do 1,5 kiloska rocznie. Oznacza, to że gdy będzie dobijała do 50. przybędzie jej pi razy drzwi ze 35 kilo. I mniej więcej to się dość często widzi na ulicach miast, wisi, i w centrach handlowych. W MacDonald widzi się przede wszystkim. Popadanie w drugą skrajność, też nie wychodzi na dobre, przynajmniej wizualnie. Ja właśnie swoją osobą reprezentuję typ skwarka. Nie mniej jednak robię to świadomie, gdyż moja duża aktywność fizyczna jest mi niezbędna do zarządzania moim własnym życiem. Nie płynę przez życie jak łupina orzecha w strumieniu przy krawężniku. Wpadnie do kanału, czy będzie zimować pomiędzy płytami chodnikowymi? Tego nikt nie wie, na czele z łupiną. Nikogo to nie obchodzi.

Czy Twój metabolizm jest faktycznie spowolniony?

Pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest to, czy Twój metabolizm w rzeczywistości zwalnia?

Objawy zwolnionego metabolizmu:

 • Pękająca lub sucha skóra
 • Nieregularne cykle menstruacyjne
 • Trudności ze snem
 • Ciągłe poczucie zmęczenia
 • Częstsze choroby
 • Niemożność utraty wagi, ewentualnie niemożność utrzymania tego co się z trudem osiągnie,
 • Generalnie bycie grubym w pasie
 • Poczucie wzdęcia po posiłku
 • Ogólnie niższa motywacja, szczególnie do ćwiczeń fizycznych
 • Wypadanie włosów

Po ustaleniu, że istnieje dobry powód, aby podnieść tempo przemiany materii, pytanie brzmi, jak masz to zrobić? Nie wszystkie dostępne metody podkręcania metabolizmu można uznać za super zdrowe, długoterminowe opcje. Korporacyjne lemury podkręcają metabolizm amfą, modelki też. Kulturyści mieli kiedyś legalną efedrynę (podobna do amfetaminy) teraz przed zawodami rzeźbią się sztucznymi termogenikami.

11 sposobów przyspieszania Twojego metabolizmu

 1. Jedz rzadko i obficie
 2. Stosuj codzienny post przerywany
 3. Jedz jedzenie, które podnosi metabolizm
 4. Jedz jedzenie o wyższym poziomie żelaza
 5. Nie zapominaj jednak o wapniu
 6. Goń, ćwicz i rozciągaj się
 7. Ponownie oceń swój tryb życia, dietę, którą wybrałaś aby schudnąć, czy to jest to o co chodzi?
 8. Zimna woda
 9. Ostre jest fajne
 10. Słodki sen
 11. Kawa

1. Jedz rzadko i obficie

Trzy posiłki dziennie to ilość maksymalna, ale lepiej jedz dwa, albo jeden. Ciało po ogromnym posiłku ma szybki metabolizm, kompletnie nie obawia się głodu. Częste, małe posiłki sprawiają, że ciało truchleje ze strachu, że na kolejnym posiedzeniu też się nie naje, dlatego spowalnia metabolizm. W mojej rewolucyjnej książce „Leczenie Dobrą Dietą” opisuję poważne (profesorskie) praskie badanie kliniczne z udziałem pacjentów chorych na cukrzycę, które potwierdza to wydawałoby się dziwaczne zalecenie.

2. Stosuj codzienny post przerywany

Czyste ciało lepiej trawi i ma ogólnie lepszy metabolizm. Post ma niezwykłe zdolności autofagii (mówiąc językiem lechickim, ma zdolność wyżerania własnych syfów w ramach ratowania się od głodu), ale. Niestety długotrwały post sprawia, że ciało staje się zakwaszone, czyli ostatecznie niedotlenione. Natomiast odpowiednio długi, codzienny post przerywany ma wszelkie zalety postu (autofagia), ale nie posiada jego wad. Nawet do 36 godzin postu metabolizm cały czas jest przyspieszony.

Więcej na: Odchudzanie postem przerywanym

3. Jedz jedzenie, które podnosi metabolizm

Są pokarmy, które pomagają wydajniej wykorzystywać i zużywać energię niż inne produkty spożywcze. Jest to często określane jako efekt termiczny, czyli proces termogenezy po spożyciu pewnych pokarmów. Zasadniczo, te „termiczne pokarmy” sprawiają, że organizm musi znacznie ciężej pracować, aby metabolizować taką żywność, a to z kolei wpływa na liczbę spalonych kalorii. Białko jest jednym z takich pokarmów.


Pikantne potrawy i napoje zawierające kofeinę, takie jak herbata lub kawa, będą również miały podobny wpływ na metabolizm. Jest jeszcze surowy pokarm roślinny, który natychmiast po zjedzeniu w 40% zamienia się w energię. Ale. Patrzę na lewo, a potem na prawo i widzę jak ludzie jeden po drugim odchodzą od witarianizmu, czy od biegania, chociaż każdy się zarzeka, że pewną pulę surowizny tak czy inaczej będzie jadł do końca życia, bo to mu w sumie dobrze robi, ale nie wszystko, bo to zbyt trudne, albo tylko głupie i w ten deseń nawijają. Ludzie są jak chorągiewki. Raz są zdolni do wielkich wyrzeczeń, żeby po pewnym czasie powrócić do starych przywar i nałogów od których uciekali. Potem wspominają przy żółtym piwku, wtedy to pływałem 16 basenów nawet przed obudzeniem, albo robiłem mostek przed każdym zaśnięciem. Ja tego nie podważam, ja w to wszystko wierzę, że co drugi człowiek niesie swoją pewną idealną historię, która wydarzyła się kiedyś, może wydarzyć się w przyszłości, ale nie wydarza się obecnie. Ponieważ z jakichś przyczyn obecnie utknęło się na skrzyżowaniu i się tu siedzi. A metabolizm spowalnia, spowalnia, kasy brak, brak, a przyroda wokół nie jara, nie jara, a życie takie do dupy się robi, do dupy …

4. Jedz jedzenie o wyższym poziomie żelaza

Żelazo jest niezbędne do doprowadzenia tlenu do krwioobiegu i do tkanki mięśniowej. Według współautora „Fire Up Your Metabolism” Tammy Lakatosa, nasze mięśnie potrzebują tlenu, aby spalić tłuszcz i jedyny sposób, w jaki dostaną ten tlen odbędzie się poprzez żelazo dostępne w krwioobiegu. Doskonałym rozwiązaniem zdrowotnym jest codzienne stosowanie oczyszczającej kuracji 4 szklanek, która nie tylko, że oczyszcza, nawadnia, ale także odżywia ciało w tlen, czyli między innymi w żelazo (szczególnie algi, ale też trawy i krzyżowe), potas (ocet jabłkowy) i magnez.


5. Nie zapominaj jednak o wapniu

Niski poziom wapnia jest powszechny wśród osób z powolnym metabolizmem. Ostatnio powstał pomocny art na temat najskuteczniejszego suplementu kontrolującego wysokie ciśnienie krwi, a jest nim wapń. Oczywiście nigdy nie należy zapominać też o paradoksie wapnia i niepozornej witaminie K2.


6. Goń, ćwicz i rozciągaj się

Powinno być dla Ciebie oczywiste, że regularne ćwiczenia, a nawet trening o wysokiej intensywności, może zdziałać cuda dla sprawności fizycznej i metabolizmu. Pocieszam jednak trochę unieruchomionych, że są też mniej energiczne sposoby poprawy metabolizmu. Nazywa się to „NEAT”, czyli termo-geneza bez wysiłku, coś takiego właśnie ma miejsce po zjedzeniu porcji izolatu serwatki Shape Shake na wodzie. NEAT jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na spalenie 350 kalorii przy pomocy małych ruchów. Małe i proste ruchy, takie jak stanie, rozciąganie, zginanie, podnoszenie rąk nad głową, stawanie na palcach i wchodzenie po schodach. Jeśli znajdziesz kilka takich właśnie prostych ćwiczeń, które będą aktywować każdy mięsień w Twoim ciele, jednocześnie znajdziesz bezpieczny i prosty sposób, aby nie tylko spalić kalorie, ale z czasem znacznie zwiększyć swój metabolizm.


7. Ponownie oceń swój tryb życia, dietę, którą wybrałaś aby schudnąć, czy to jest to o co chodzi?

W pewnym sensie dieta jest nieunikniona. Wszyscy jesteśmy na diecie. Wybieramy przecież jedzenie takie, a nie inne. Są proste cynki od ciała, że dieta, którą wybrałaś, ma negatywny wpływ ma jednak negatywny wpływ na metabolizm. Oznaki te obejmują nawet mimikę Twojej twarzy, zmęczenie i częstsze choroby. Wszystkie te objawy świadczą o tym, że Twój metabolizm działa słabo. Dość często jest to wynikiem niedostatecznej ilości odpowiednich składników odżywczych, ponieważ wiele diet ogranicza po prostu to co jest Ci niezbędne do życia. Możesz owszem stracić na wadze tymczasowo, ale na tym szlaku zyskasz też w pakiecie wiele problemów zdrowotnych. Twoje ciało potrzebuje paliwa i to jest wyzwanie.

8. Zimna woda

Czasami proste rzeczy są najbardziej skuteczne. Nic więcej, tylko zwiększając ilość świeżej, czystej i zimnej wody (temperatura pokojowa będzie całkiem spoko), którą pijesz każdego dnia (kuracja 4 szklanek bardzo dyscyplinuje w tym względzie), nie tylko pomagasz swojemu ciału trzymać rozsądną wagę, ale poprawiasz ogólny metabolizm. Badania wykazały, że wypicie zaledwie pół litra zimnej wody może zwiększyć Twój „metabolizm spoczynkowy” nawet o 30% przez około godzinę. Im zimniejsza jest woda, tym więcej energii organizm musi włożyć, aby sobie z nią poradzić, a w konsekwencji tym większy będzie natenczas wzrost metabolizmu. Woda daje także uczucie sytości, co może spłycić niektóre z naszych „mniej zdrowych” nawyków żywieniowych i zachcianek. Zimna woda jednak schładza śledzioną, czego bardzo odradza TMC czyli tradycyjna medycyna chińska, dlatego sama musisz podjąć decyzję co jest dla Ciebie najlepsze. Przechodząc na witarianizm w jakiś sposób stajesz w opozycji do TMC, ale masz swój rozum, bądź otwarta na siebie i to co mówi do Ciebie świat i podejmij decyzję. Pokarmy i napoje o temperaturze 41 stopni z niewielkim haczykiem mają nadal żywe enzymy (denaturalizacja pierwszych białek ma miejsce właśnie w tej  temperaturze), a nie są już takie zimne, dzięki czemu można mieć i świeczkę i ogarek.

9. Ostre jest fajne

Witarianie nie jedzą raczej pokarmów, których nie można zjeść w dużej ilości, bo twierdzą, że widocznie natura nie przygotowała ich dla nas. Ale po prawdzie. Pikantne potrawy, takie jak papryka, pieprz cayenne itp. mogą również zwiększyć Twój metabolizm. Oczywiście musisz wykorzystać zdrowy rozsądek, ponieważ nie każdy dobrze toleruje tego typu przyprawy.

10. Słodki sen

Od dawna znamy związek między zdrowym metabolizmem a odpowiednim odpoczynkiem. Jako istoty ludzkie jesteśmy silni i bardzo zdolni. Ta siła może nas oszukać, myśląc, że nie cierpimy z powodu przepracowania, złej diety i braku odpoczynku. Twoje ciało po prostu nie może nadążyć, kiedy nie odpoczywasz. Od 7 do 9 godzin zdrowego snu każdej nocy to jest to, co jest wymagane, aby utrzymać poziom hormonów w równowadze, funkcjonowanie psychiczne na poziomie optimum i metabolizm na właściwym poziomie aktywności. Jednym z hormonów, które mogą mieć największy wpływ na metabolizm i naszą zdolność, na przykład do spalania tłuszczu, jest kortyzol. Zwiększony poziom kortyzolu powoduje, że organizm magazynuje więcej tłuszczu i jest związany z pogorszeniem ostrości umysłu i wzrostem ogólnej wagi. Może także wpływać na poziom cukru we krwi i insulinę.

11. Kawa

Jedno jest pewne, kawcia podkręca metabolizm, ale nie nadaje się do bezpośredniego przełożenia na problemy z niedoczynnością tarczycy i dla Hashimotek też nie. To tak nie działa Kochaniutkie. Ale to wymaga osobnego wpisu. Tak czy siak Każdy proces zachodzący w ludzkim ciele jest w jakiś sposób dotknięty przez nasz metabolizm. Oznacza to, że mamy zdolność do konwersji, produkcji i wykorzystania energii. Zdrowy metabolizm jest korzystny dla prawidłowego funkcjonowania serca, ogranicza skutki chorób zwyrodnieniowych, wzmaga płodność, aktywność immunologiczną i stabilność psychiczną. Twój metabolizm niewątpliwie z czasem zostanie spowolniony. Jednakże, jeśli jesteś aktywna i żyjesz i jesz zdrowo możesz utrzymywać swój metabolizm na wysokiej półce w spiżarni w sposób naturalny i organiczny.

owocek

Źródła: Leczenie Dobrą Dietą, www.naturalnewsblogs.com/10-ways-to-boost-your-metabolism-naturally/

(Visited 7 992 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar lili 13 maja 2019 o 20:04

  Witaj.Chciałam zapytać o post przerywany.Ile powinien trwać,żeby było odpowiednio długo,ale nie za długo,żeby nie zakwasić ciała?Jak to ma wyglądać?

  1. avatar Jarmush 13 maja 2019 o 20:51

   codzienny długi post nie zakwasza ciała, a ile ma trwać? Ty ustalasz. Ile masz lat, czy jesteś zdrowa, jaką masz nadwagę, czy w ogóle nie masz, co jesz, jaki masz poziom 25(OH)D, sód, potas, magnez, żelazo,. homocysteina, B12, kwas foliowy, ferrytyna, cukier i insulina na czczo, kreatynina, kwas moczowy. Żeby mówić o poście przerywanym post musi trwać codziennie minimum 16 godzin.

 2. avatar Wańka 13 maja 2019 o 20:53

  Droga Pepsi poradź proszę szumi mi w głowie. Mam 45 lat nerwicę lękową ( pod kontrolą dzięki Tobie 🙂 i niedociśnienie ( pewnie od nerwicy/nadnercza). Od jakiś 2 miesięcy zaczęły się szumy i trwają nieprzerwanie, czasem boli mnie głowa, ale to rzadko. Biorę białko konopne w szejkach i zielony jęczmień, do tego siemie mielone, MSM, vit D, magnez, omegę, vit B complex czasem. Wcześniej brałam B3 po 1 tab. ale miałam przerwę, może to jest powód tych szumów ?
  Neurolog powiedział, że raczej wszystko jest ok i może to kręgi szyjne.? Żeby spróbować masaż tkanek miękkich. Rzeczywiście może to kręgi szyjne, zła poduszka do spania, bo czasem drętwieją mi ręce podczas snu. Teraz jestem na diecie warzywno – owocowej, bo bolą mnie stawy, a nie chcę jeść tabletek. Wcześniej zazwyczaj do 16.00/17.00 owoce, warzywa, potem obiad normalny i koniec.
  A i tak na dokładkę zimno mi i gorąco (menopauza). Mam wyciętą macicę, ale jajniki zostawione, mogę brać macę ? Wcześniej mi pomagała, co prawda mocno wpływa na apetyt, ale mam wrażenie że lepiej po niej śpię i ogólnie jakoś tak spokojniej się czuję. Wiem, że dużo tego, dlatego nie wiem za co najpierw się zabrać.. 🙁 Nie chcę brać psychotropów, a samopoczucie jest słabe, ciśnienie słabe i ogólnie jakoś tak słabo…Pepsi pomóż pliss, wiem, że lekarze nic konkretnego mi nie powiedzą i zacznę niekończącą się tułaczkę po specjalistach…

 3. avatar Misia 14 maja 2019 o 05:22

  Czy po tej serwatce- ciało wydziela taki typowy zapaszek – jak chłopcy na siłowni? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 14 maja 2019 o 07:05

   żartujesz

 4. avatar K. 14 maja 2019 o 09:31

  Chciałabym stosować post przerywany ale mam problem z ustaleniem okna żywieniowego. Codziennie przebywam 11-12 godzin poza domem. Wstaję około 4.30-5.00 rano, 6.15 wychodzę z domu. Powrót do domu około 17.30 -18.00. Kładę się spać o 22.00. Jak to sensownie zaplanować?

 5. avatar lili 14 maja 2019 o 10:40

  Mam 45 lat,nerwicę lękową,i dużą nadwagę.Twoją stronę odkryłam niedawno i zaciekawiła mnie.Ile wiedzy w Twojej główce się mieści.Od niedawna zaczęłam suplementowac wit.D(poziom miałam 13)-wiem,mało,jabłczan magnezu,MSM,wit.B complex.Zaczęłam stosować PP od tygodnia..i stąd było moje zapytanie ile ma trwać,aby nie zakwasić organizmu.jem do godz.16.Dziękuję za odpowiedż…pozdrawiam serdecznie

  1. avatar Jarmush 14 maja 2019 o 13:30

   Kuracja 4 szklanek obowiązkowo, i ok, do 16

 6. avatar Ewa 14 maja 2019 o 16:25

  Witaj Pepsi, kupiłam u Ciebie Witaminę E w kapsułkach ale w proszku. Czy taką też można dodawać do kosmetyków np. toniku ?
  I drugie pytanie : czy do sody można dodawać zieloną herbatę Twoją w proszku MATCHA ? – na otyłość brzuszną.E

  1. avatar Jarmush 14 maja 2019 o 17:58

   można, to doskonała naturalna witamona

 7. avatar Ewa 14 maja 2019 o 18:00

  Pepsi , a jak z tą MATCHA i soda ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum