Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 244 081
65 online
35 507 VIPy

10 bardzo ważnych choć nieoczywistych bonusów z Twojego biegania

Kiedyś całkiem mimochodem, właściwie mimobiegiem, wyleczyłam bieganiem silną nerwicę lękową, która objawiała się atakami paniki i głównie przypierała do muru galopujące serce, rzadko, ale zdarzało się, że atakowała kłuciami całe ciało. Objawy ataków paniki były nieprzyjemne, ale nieprzyjemny też był nieustający w tyle głowy czas oczekiwania na atak. A tu całkiem przypadkowo wiele lat koszmarnego strachu zostało odcięte, jak laserem, po czterech miesiącach biegania. Z bieganiem niby nie jest tak, jak z większością farmaceutyków, że jesteś leczona gdy bierzesz leki, przestajesz brać, jesteś znowu chora. Teoretycznie bieg leczy trwale z nerwicy, ale kto odważyłby się przestać biegać? Nikt nie decyduje się, żeby kiedykolwiek koszmar się powtórzył, dlatego byli znerwicowani lękliwcy, te neurotyczne osobniki ściskajacy kurczowo serce nigdy już nie opuszczają biegania, gdyż jest to tak naprawdę narzędzie wielofunkcyjne. Noszenie przy sobie kajaku tylko dlatego, że pozwolił Ci opuścić wyspę i uratować się, jest bezsensowne. To narzędzie nie jest Ci teraz potrzebne. Z bieganiem jest inaczej, to jest narzędzie podstawowe do wszystkiego, oczyszczania ciała z toksyn, dotleniania, pozbywania lęków, wychodzenia z depresji, masowania czakry życia, aktywnej medytacji, sprawności, szybkości decyzji, konsekwencji, pilności, samodyscypliny, zdrowia, kucliwości i skoczności. Po prostu tego narzędzia nie można już odrzucić, i nigdy nie powinno się tego robić. Bieganie jest czynnością ludzką i pierwotną, dziecko pierwsze kroki stawia podskakując na palcach. Dziecko pierwsze swoje kroki przebiega.

1. Skupienie

Bieganie to skupienie, synteza, integralność, bieganie wyostrza Cię i nie mam teraz na myśli mięśni. Skoro jesteś nastawiona na bieganie starasz się dotrzymywać kroku przez siebie wyznaczonego, nie chcesz aby zabrakło ci powietrza i nie planujesz skurczów w nogach. Wciąż chcesz być pewna swoich możliwości biegaczych, w związku z tym na każdym kroku zaczynasz ćwiczyć swoją ostrość. To Twoje skupienie  ćwiczone praktycznie każdego dnia sprawia, że stajesz się konkretna, wyostrzona, zwarta, jednolita. Bieganie jest jednym z najlepszych fokusowych wzmacniaczy z którymi możesz mieć w życiu do czynienia. Fakt, że Twoje ciało jest coraz sprawniejsze i lepsze jest właśnie konsekwencją stale ostrzonego skupienia. Bieganie i 4 Szklanki® to podstawowa recepta na nowe życie.


2. Samodyscyplina

Bieganie nie jest przereklamowane. To nie jest żadna wielka rzecz, że wychodzisz z łóżka, zakładasz buty biegacze (lub nie, gdy biegasz boso) i idziesz biegać. Jednak fakt, że robisz to nieustannie, dzień po dniu, staje się faktycznie Wielką Rzeczą. Gdyż potrzeba właśnie wielkiej samodyscypliny, żeby to robić.

3. Przebudzenie

Nie możesz uruchomić autopilota. Musisz uważać gdzie wylądujesz z następnym krokiem. Podążasz pewną drogą, a jeżeli robisz to stale, dzień po dniu i pewien rodzaj świadomości zaczyna się w Tobie budować. Do tego automatyczne masowanie hary sprawia, że wpadasz w medytację aktywną. Nie musisz się do niczego zmuszać, po prostu bycie obecną dzieje się samo synchronizując Cię z bieganiem. I właśnie tego dnia, gdy poczułam lepiej bieganie, mogłam biegać szybciej, uruchomił się we mniem całkiem samoistnie ten rodzaj medytacji ruchowej o którym wspomina Osho, muwing medytejszyn i moje stany lękowe odtąd zaczęły słabnąć.

4. Wolność

To zalatuje truizmem, ale będę kontynuować. Do biegania nie potrzebujesz wiele, albo zgoła nic. Kłus nie wymaga wręcz żadnego sprzętu, byle jakie buty lub zgoła na bosaka i możesz to zrobić dosłownie wszędzie. Ulicami miast, ścieżkami górskimi, czy leśnymi duktami. Nawet na bieżni. Jesteś absolutnie wolna do biegania.

5. Metabolizm

Bieganie masz dosłownie we krwi. Dzieci zaczynają biegać na palcach, a nie chodzić pięta palce. Jeżeli porównasz bieganie do współczesnego stylu życia, to zobaczysz ogromną różnicę. Biegając jednocześnie tworzysz ze swojego organizmu niezawodną i o wiele zdrowszą biologicznie maszynę. Jesz owoce i warzywa, a potem perystaltyka Twoich jelit i szybkie trawienie sprawiają, że zaraz się wypróżniasz. Masz wciąż czyste kiszki.

6. Odchudzanie

To działa dwutorowo, czyli raz, dużo biegasz, Twój metabolizm przyspiesza i pozbywasz się szybciej tłuszczu. I dwa, że chcąc dużo biegać czujesz, że musisz mniej ważyć i wchodzisz na post przerywany, bardzo sprawdza się też przy bieganiu 811. Tak jest najprościej.

7. Oświecenie

Podczas biegania masz dostęp do dużej części mózgu, która zwykle zajęta jest wykonywaniem innych czynności. Jeżeli masz biegać 4o minut,  godzinę,  albo dwie, zawsze pozwalaj umysłowi na swobodne wędrowanie. Gdy wychodzisz biegać z jakimś nierozwiązanym problemem, po 20 minutach dość szybkiego biegu otrzymujesz odpowiedź. To działa jak siedzenie w ciszy, które zalecają wszyscy guru osiągania wielkiego sukcesu.

8. Empatia

Gdy dajesz z siebie dużo na treningu, leje się pot i czujesz, że jesteś bardzo wyczerpana, rodzi się w Tobie rodzaj współczucia dla innych ludzi. Stajesz się bardziej otwarta, wyrozumiała i cierpliwa. Każdy się z czymś zmaga, każdy ma swoje wyzwania i każdy tak jak Ty ma swoją linię mety. Są śpiący dryfujący bez celu, i do nich przede wszystkim trzeba wyciągnąć rękę, może pójdą kawałek z nami, aby znaleźć swój cel i pójść swoją drogą. Biegając rozumiesz rolę oślicy, która podwozi śmiałków do stóp swojej góry.

9. Równowaga

Będąc przez dłuższy czas złą, wylęknioną, opętaną nałogami, smutną, czy w depresji, prawdopodobnie zabraknie ci paliwa na bieganie. Bowiem grzebanie w lękach, smutku, beznadziei wyżera energię. Brak energii jest podstawową blokadą wielu ludzi dla zmian w swoim życiu. Ludzie bez energii będą się rękami i nogami wzbraniać przed bieganiem. Gdy w końcu jakimś cudem udaje Ci się przebiec, ruszyć w bieg, popodskakiwać w przód na ścieżce zdrowia, okazuje się, że energię, którą normalnie przekazywałaś martwieniu się, lękom i, smutkowi  musiałaś przekazać bieganiu.Odebrałaś tamtym emocjom pokarm, odchudziłaś złe emocje. I wtedy następuje swoista równowaga. Bieganie potrzebuje energii, ale zawsze oddaje równowagę i wyższe wibracje.


10. Cele

Tę korzyść zostawiłam na sam koniec, gdyż wyznaczanie celów przychodzi dopiero po pewnym okresie biegania. Kiedy nieśmiało zaczynasz o sobie myśleć, tak, chyba jestem biegaczką. Jeżeli dużo biegasz musi przyjść Ci w końcu do głowy pomysł, żeby się zmierzyć w jakimś biegu. Zwykle zaczynasz myśleć o swoim pierwszym w życiu maratonie. To jest poważne  wyzwanie dla biegacza amatora i chcąc nie chcąc musisz zacząć planowanie z wyprzedzeniem, aby się do tego przygotować. Stajesz się cierpliwa i metodyczna, masz wyznaczony cel, rozumiesz czym jest działanie, czyli skuteczny trening, regularność, samodyscyplina. Gdy to pojmiesz, każdy cel jest w Twoim zasięgu. Bowiem wielkie pieniądze, każda kreacja, każdy sukces wiąże się z wizualizacją celu, a następnie z konsekwentnym byciem w drodze, w kreacji, czyli w codziennym ulepszaniu samej siebie. w didaskaliach Po tym, jak ma się już za sobą swój pierwszy maraton, przychodzi jedna z najpiękniejszych myśli o tym biegaczym wyzwaniu. To już nie jest nic nieosiągalnego, zgoła dla wybrańców, to jest po prostu to, co zrobiłaś.

owocek

(Visited 8 832 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Sylwia 10 lutego 2020 o 14:44

  Jak tu biegac Pepsi gdy wskazniki czystosci powietrza sa przekroczone o tryliard? Co z tym co znajdzie sie potem w naszych plucach?

  1. avatar Jarmush 10 lutego 2020 o 15:10

   oj tam oj tam, idź na bieżnię, ubierz maskę

 2. avatar Eleonora 10 lutego 2020 o 18:05

  Pepsiaku, a jak się ma niepiętrzenie potencjałów do kontaktów damsko-męskich. Tzn. jest kobieta i jest facet, obydwoje się poznają, a kobieta zawsze na pytanie „co u Ciebie” rzucone przez owego faceta na randez-vous, odpowiadać będzie „dziękuję, a u Ciebie?”, czy facet takiej nie uzna za nudną niewiastę, która nie ma nic ciekawego do powiedzenia o sobie?

  1. avatar Jarmush 10 lutego 2020 o 21:27

   Niech powie co u niej 🙂

 3. avatar Agnieszka 10 lutego 2020 o 18:41

  PepsI bardzo chce biegac ,mam nerwice lekowa i ataki od 15 lat ,czasem jest lepiej czasem gorzej .Daaawno temu biegalam i bylam wysportowana ,potem przestalam ,potem nerwica ,wiem i czuje ze sport by zadzialal ,bo mam to ciagle w genach rok temu sprobowalam biegac ,bol w kolanach jest okropny ,ciagle mnie bola ,,ortopeda nic nie znalazl ! Jak zaczac znowu biegac i odzyskac te cudowne uczucie ,ktore ciagle pamietam z tylu glowy?!!! Mam 48 lat juz ,rozumiem zem stara ?ale kolezanki biegaja ,wiec????Jak wrocic bez bolu i odzyskac ta cudowna wolnosc.

  1. avatar Jarmush 10 lutego 2020 o 21:21

   Ile ważysz, bieganie w takiej sytuacji najlepiej zacząć od codziennego (dobra w niedzielę Ci odpuszczam) chodzenia szybkiego przez 40 minut na dobrej bieżni techno gym, i próbowanie podbiegów, ale nic nie może boleć. KOlagen TiB, MsM TiB, oliwa magnezowa z cvhlorku magnezu TiB wsmarowywana w kolana, Osteocar TiB, witamina C TiB i Omega 3 TiB, będziesz zdrowa 🙂 Nie jestem lekarzem.

 4. avatar Lalka Podobińska 10 lutego 2020 o 19:13

  Kiedyś biegałam. Teraz moje prawie siedemdziesięcioletnie zwyrodniałe kolana nie pozwalają już na bieganie. Dlatego codziennie chodzę ok. 40-50 minut z kijkami. Nie nazywam tego Nording Walking, bo wyczytałam w mądrej książce, że nie jest to moje chodzenie zbyt profesjonalne. Ale taki zwykły spacer z kijkami i tak daje mi dużo satysfakcji i radości.

  1. avatar Jarmush 10 lutego 2020 o 21:18

   ŚWietnie, najważniejsze żeby się ruszać <3

 5. avatar Forsycja 11 lutego 2020 o 06:56

  Pepsi, czy podczas przejścia na dietę bezglutenową ( dziecko lat 7) mogą pojawić się u dziecka takie objawy jak: zmiany w zachowaniu, ataki histerii, zmęczenie, złość, brak koncentracji ? Może to wskazywać na oczyszczanie organizmu? mówię o pierwszych dniach na diecie. Do tej pory dziecko „kochało chlebek”.

  1. avatar Jarmush 11 lutego 2020 o 07:31

   zastąp mu chleb jakimiś dobrymi węglowodanami, jak chleb gryczany, kukurydziany, a jakbyś palaczowi zabrała faje, to nie byłby wściekły? To nie oczyszczanie, to psychika pragnie narkotyku.

 6. avatar Gosiaq 11 lutego 2020 o 11:09

  Pepsi, a masz pomysł co robić by uniknąć kontuzji? Biegam(na bieżni), początki dopiero ale zaczynam sie zniechęcać bo już 4ty raz mam ból mięśnia płaszczkowatego łydki, bardziej od wewn.strony nogi. Staram sie biegać b.na palcach, miednice ciut ściągać w przód jak radziłaś w którymś poście, a mimo to ból pojawia sie prawie zawsze (no chyba że biegnę 5min to wtedy nie, ale to za mało, czuje niedosyt) Rozgrzewką jest 10min marszu. Ból pojawia sie na drugi dzień. W momencie biegania jest ok.

  1. avatar Jarmush 11 lutego 2020 o 12:04

   Na początku są kontuzje, zaprzestać biegania na 6 tygodni, ma nie boleć, po czym wrócić i kontynuować do końca życia <3

 7. avatar Paulina87 11 lutego 2020 o 11:56

  Pepsi kochana,

  Jakie badania może zrobić facio, albo jakie suple bez badania od Ciebie jeśli był przeziębiony bo przewiało mu nerki i w efekcie dostał zapalenia pęcherza,
  naturalnie go wyleczył- objawy mineły – ale został ból w dole pleców, ból kolan .
  pije 4 szklanki już od długiego czasu, bierze twoje d3+k2,
  czytałam u Was o kamieniach – i te objawy pasują do niego.
  dziś zrobił badanie moczu, coś można więcej ?

 8. avatar Alis 11 lutego 2020 o 12:01

  Polecam chleb gryczany, jest pyszny piekę cały czas

  1. avatar Maggie 11 lutego 2020 o 21:59

   Tak. Przepis poprosimy .

 9. avatar maj20 11 lutego 2020 o 13:58

  Daj przepis Alis.

 10. avatar Agata 12 lutego 2020 o 00:13

  Pepsiaku Kochany!

  Od 14 lat cierpię na nerwicę z ciężkimi objawami somatycznymi (głównie duszności).
  Na jesień 2019 zaczęłam 4 szklanki i po latach wróciłam ponownie do biegania.
  Nagle „niespodziewanie” po 4 latach intensywnych starań zaszłam w ciążę. Przez chwilę czułam się jakbym odżyła. Nie wiem – to szklanki czy ciążowe hormony?
  Po czym zaczęły się mdłości i wymioty. Szklanki odstawiłam, bo gdzieś się doczytałam, że nie powinnam, na bieganie ciało się buntuje (czuje rwanie w podbrzuszu).
  Co robić? 🙁 nerwica wróciła znowu na całego, ataki paniki po 3-5 razy dziennie, depresja się rozkręca. Boję się o dziecko, ale przede wszystkim nie mam po raz kolejny sił, żeby walczyć w tej klatce, którą sama sobie stworzyłam..
  Jak funkcjonować w stanie „błogosławionym” kiedy ma się kuku na muniu? ?

  1. avatar Jarmush 12 lutego 2020 o 06:06

   na mdłości imbir, niezastąpiony, świeży bio, kroisz długość kciuka zalewasz wrzątkiem, trzymasz w czajniczku na malutkim ogniu i popijasz małymi łyczkami.
   Na hiperwentylację, oddechy przez papierową torebkę.
   Nic nie zrobi dziecku ta nerwica, kompletnie nic, wiem co mówię, po porodzie jak najszybciej wróć do biegania i 4 szklanek., Teraz możesz pierwszą i czwartą, koniecznie B12 G&G i foliany TiB, oraz 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB, i orzechy jedz. Będzie dobrze <3, nie jestem lekarzem

   1. avatar Agata 12 lutego 2020 o 07:46

    Wiem, ze lekarzem nie jesteś, ale motywujesz i dodajesz otuchy jak nikt inny 🙂 Po cichu śledzę każdy nowy wpis.
    Dziękuję bardzo za odpowiedź <3
    Zaprzyjaźnię się z papierową torbą i będę działać ?
    Czekam na sierpień i powrót do starych nawyków..

    1. avatar Jarmush 12 lutego 2020 o 08:49

     <3 <3

 11. avatar Alis 12 lutego 2020 o 05:50

  Przepis … robię go bardzo szybko i naprawdę zastąpił mi zwykłe pieczywo.
  SKŁADNIKI:
  • 500 g kaszy gryczanej niepalonej
  • 5 szklanek wody
  • 2 łyżeczki soli morskiej
  • 100 g pestek słonecznika
  • 3/4 szklanki siemienia lnianego lub babki płesznik
  • szczypta sody oczyszczonej
  • 3 łyżki oleju kokosowego
  • 1/2 szklanki rodzynek lub żurawiny
  • 1/2 szklanki bezglutenowych płatków owsianych
  Kaszę gryczaną zalej bardzo ciepłą wodą i odstaw na około 3 godziny. Po upływie tego czasu dodaj do niej pozostałe składniki i zblenduj, wymieszaj i włóż do foremki. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni i piecz około 1 godziny.
  Upieczony chleb zostaw jeszcze chwilę w piekarniku, następnie przenieś do chłodniejszego miejsca i schowaj pod ściereczką.
  Smacznego!
  PS: ja często zalewam na noc i robię na drugi dzień i często też robię z połowy porcji

 12. avatar maj20 13 lutego 2020 o 13:59

  Dziękuję Kochana

 13. avatar kreolka7 8 marca 2020 o 07:57

  Witam witam, mam kilka prostych pytań. Może ktoś ma jakieś pomysły, chętnie podłapie każdy punkt widzenia. Mój kochany kolo 38 lat choruje na Addisona plus Hashimoto, pali i pije codziennie piwo i do tego misz maszu biega… i to całkiem całkiem bo robi po 26 km z tempem 4:30 co dla mnie jest jeszcze kosmosem. Jak go wspomóc? On nigdy nie dbał o zdrowie ale powoli zaczyna otwierać oczy ?. Na początek zarzucę mu 4green rano z szejkiem i green fruits ale nie mam pojęcia jakie witaminy są potrzebne osobie która biega regularnie i na dość długie dystanse? Ktoś pomoże? Mam tez dziecia 8 lat – zaczął biegać ze mną – wczoraj 6 km – jemu tez coś powinnam dawać? Dziec jest mocny- codziennie chlorella i spirulina, witamina d i omega 3 – nie choruje. Za wszelkie opinie i rady wdzięczna z serca prosto. Pozdrawiam Karolina.

  1. avatar Jarmush 8 marca 2020 o 18:47

   Ten artykuł warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Po śniadaniu:
   Bierz 3 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 1 kapsułką K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
   Jeśli masz niski poziom 25(OH)D dołożyć należy jeszcze 3, lub 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html oraz 1 kapsułkę K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   Chodzi o to, aby szybko podnieść poziom 25(OH)D do wysokiej normy. Na 5 dni przed badaniem odstaw te suplementy,.

   Selen 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html?search_query=selen&results=20 (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB  
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki, lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza, ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy w formie folianów TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.
   Jeśli robisz „4 szklanki” to wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo połykaj 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   na marginesie
   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation
   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

   Dziecko lat 6

   Dziecko lat 6

   Odporność

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 2,5 grama spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html

   Tu ważny wpis: https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/3986/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow.html

   Albo zamiennie 1/2 tabletki Greens & Fruits TiB, ubita w moździerzu i zmieszana w czymś pysznym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   W razie potrzeby kapsułki i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Uwaga: przy problemach z wypróżnieniem u dziecka 8 lat można zastoować płaską łyżeczkę chlorku magnezu na szklankę wody z cytryną i dziecko niech wypije kieliszek 100 ml, jakby nie zadziałało jeszcze 25 ml, czyli w sumie pół szklanki. Nie jestem lekarzem, wszystko o czym piszę należy skonsultować z pracownikiem służby zdrowia.

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację, o ile dziecko jest w stanie pić sok z C

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   Można też dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej, albo bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

 14. avatar Joasia 19 lipca 2020 o 18:02

  Witajcie, w testach na nietolerancje pokarmowe wyszło mi, że nie powinnam spożywać mleka krowiego i jaj (wyeliminowałam z diety calkowicie i dobrze mi z tym) oraz między innymi roślin strączkowych. Czyli białko serwatkowe odpada, ale i wege z białka grochu też, próbowałam i czułam się fatalnie – dwa dni wzdęć, przelewania, ucisku, mdłości i totalnego osłabienia. Czym się zatem białkować po treningach? Biegam 2, 3 razy w tygodniu po około 10 km, chcę też zapisać się na treningi szuk walki. Wiem, że odkwaszanie ciała z jednoczesnym zakwaszeniem żołądka jest wskazane by dobrze trawić białka. Czy zatem zwiększać poziom HCl w żołądku i mimo wszystko pić shake serwatkowy czy z grochu i soji? Czy może samo białko konopne plus kolagen?

   1. avatar Joasia 19 lipca 2020 o 18:53

    Oo białko z ryżu, jestem uratowana i uradowana, cudnie! Dziękuję za ekspresową odpowiedź, przesyłam miłość.

    1. avatar Jarmush 20 lipca 2020 o 04:24

     <3

 15. avatar Melinka 28 października 2020 o 00:00

  Witam. Czy biegać można codziennie czy co 2 dni? Slyszlaam ze mięśnie muszą się zregenerować

  1. avatar Jarmush 28 października 2020 o 04:38

   Maratony owszem, lepiej nie codziennie :), ale codzienny trening biegaczy, jak najbardziej tak, od 20 lat biegam codziennie

   1. avatar MELINKA 1 listopada 2020 o 20:34

    Ile km Pani biega? 🙂 nie ma już żadnych objawów nerwicy?

    1. avatar Jarmush 1 listopada 2020 o 21:58

     To nie ma znaczenia, każdy szuka złotego środka dla siebie, ja tylko podałam metodę, ale tryb życia w ogóle, dieta, zmiana sposobu myślenia, uważność, to wszystko też jest istotne,

 16. avatar Katarzyna4 1 listopada 2020 o 23:38

  Kochana pepsi czy mając torbiel jajnika 5cm można biegać? Czy może on pęknąć? Lekarz niby mowi ze mozna…

  1. avatar Jarmush 2 listopada 2020 o 06:46

   jeśli lekarz powiedział, ze można, to wie co mówi, ma wiele takich przypadków. A co robisz w związku tąś torbielą?

 17. avatar Helenka 25 listopada 2020 o 15:41

  Droga Pepsi czy możesz podać przykładowy jadlospis? 🙂 śniadanie obiad kolacja?:) ile dziennie jesz bananów?

  1. avatar Pepsi Eliot 25 listopada 2020 o 17:25

   ja akurat jem tylko raz dziennie, jak zwierzę, ale długo, przez 2 -3 godziny Nie ma żadnych przepisów, raz zjesz kilo jabłek, albo kilo winogron bio. Zielenina, zielone szejki <3

 18. avatar Arbuzik 11 lipca 2021 o 09:37

  Peps mam pytanie o dostć częste „pobolewanie” w podbrzuszu po 3szklankach w trakcie biegu. Czy to znaczy ze sie jelita oczyszczają? Bo ja wracam to od razu toaleta xD plus jakie polecasz buty do biegania? Love

  1. avatar Pepsi Eliot 11 lipca 2021 o 10:15

   zmień magnez do drugiej szklanki, biegam obecnie w jednej marce (na bieżni w innej oczywiście) HOKA One One Trail

   1. avatar Arbuzik 13 lipca 2021 o 17:20

    Dziękuje ❤️?

 19. avatar Nowynick 11 kwietnia 2022 o 16:44

  Pepsi postanowiłem sobie zacząć biegać w celu podniesienia mojej bardzo słabej kondycji (która jest taka zapewne z powodu nerwicy lękowej). No i z każdym kolejnym biegiem dodawałem sobie minute dłużej, jednak jak doszedłem do 5 minut to jakieś pół godziny po biegu zaczęło mi szumieć w uchu. Powinienem przestać biegać? Czy coś zmienić?

  1. avatar Pepsi Eliot 11 kwietnia 2022 o 16:47

   jakie masz ciśnienie krwi? Jaki masz poziom żelaza i ferrytyny? https://www.pepsieliot.com/jak-niedobor-zelaza-wplywa-na-szumy-uszne-i-niedoczynnosc-tarczycy/

 20. avatar NewNick 26 stycznia 2023 o 11:53

  Pepsi dla mnie bieganie jest chyba bez sensu. Na drugi dzień boli mnie głowa i nie mogę zrobić nic z moich planów zawodowych. Poza tym po tym bieganiu jestem jakiś taki okropnie pobudzony energetycznie, mam koszmary (może od tego bólu głowy) i czuje się po prostu źle

  1. avatar Pepsi Eliot 26 stycznia 2023 o 13:57

   a inne aeroby? np rower?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum