Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 370 129
80 online
42 279 VIPy

10 niewinnych nawyków, które poważnie szkodzą Twoim nerkom

Zdrowe nerki to prawdziwy skarb

Z racji bycia jednym z najważniejszych narządów, nerki zasługują na jak najwięcej miłości i uwagi.

Uszkodzenia lub stopniowe niedomagania nerek często mogą pozostawać uśpione i niezauważone przez lata. Nerki mają to do siebie, że wciąż potrafią sprostać swoim zadaniom z zaledwie 20% swoich możliwości. Schorzenia nerek często określane są mianem „cichych chorób”. Dlatego tak ważnym jest, aby się o nie odpowiednio zatroszczyć, zanim będzie za późno.

10 typowo złych nawyków, które wywierają dużą presję na prawidłowe funkcjonowanie nerek i z czasem mogą spowodować poważne uszkodzenia:

1. Picie niewystarczających ilości wody

Najważniejszą funkcją Twoich nerek jest filtrowanie krwi i eliminowanie toksyn i odpadów z organizmu. Nie pijąc wystarczającej ilości wody w ciągu dnia, sprawiasz że toksyny i odpady zaczynają się odkładać co może prowadzić do poważnych spustoszeń w ciele.

4 szklanki się wciąż nisko kłaniają

Co jakiś czas badaj Ph moczu rano na czczo 6.5-7, a o 12 w południe i później 7.5-8

2. Za dużo soli w diecie?

Owszem Twoje ciało potrzebuje sodu i dobrej soli do prawidłowego funkcjonowania. Większość osób spożywa jednak zbyt dużo byle jakiej soli (do tego fluoryzowanej) i za mało magnezu i innych minerałów, co może podnieść ciśnienie krwi i dodatkowo obciążyć nerki. Dobrą regułą do zakodowania jest spożywanie nie więcej niż 5 gramów soli dziennie.

Nadmiar sodu w diecie można umiejętnie równoważyć potasem (sód jest antagonistą potasu), jednak „zabawy” z potasem bywają niebezpieczne. Zakwaszanie żołądka octem jabłkowym jednocześnie dostarcza sporo potasu. Banany, pomidory również są bogate w potas. Jedząc naturalne pokarmy z potasem ciało weźmie go tyle ile potrzebuje.

3. Opóźnianie zewu natury

Wielu z nas gęsto często ignoruje pójście za potrzebą oddania moczu (na czele z dziećmi), ponieważ jesteśmy zbyt zajęci ważniejszymi sprawami lub unikamy jak ognia publicznych WCtów. Regularne trzymanie moczu na wodzy zwiększa jego ciśnienie i może prowadzić do niewydolności nerek, kamieni nerkowych i tu parodoks: nietrzymania moczu. Grubieją też ścianki pęcherza, to niedobrze.

Zostawiaj więc swoje sprawy i pędź do toalety, gdy czujesz parcie na pęcherz.

4. Wywal cukier

Badania naukowe pokazują, że osoby chlejące 2 albo więcej słodkich napojów dziennie, częściej będą miały białko w moczu. Posiadanie białka w moczu jest wczesnym sygnałem, że nerki nie wykonują swojej pracy tak, jak powinny. Na duży białkomocz należy jak najszybciej reagować szczególnie w stanach zapalnych pęcherza, gdyż może to być prosta droga do dializy.

Badanie moczu jest tanie i łatwe do wykonania, możesz to zrobić na własną rękę bez skierowania od dochtore, a następnie udać się do niego z niepokojącymi wynikami.

5. Niedobory witamin i minerałów

Czysta, pełnowartościowa dieta pełna świeżych warzyw i owoców oczywiście podkręca ogólny stan zdrowia, ale też jest bardzo wskazana dla prawidłowych czynności nerek. Wiele niedoborów może zwiększać ryzyko wystąpienia kamicy nerkowej lub niewydolności.

Witamina B6 i magnez, są szczegolnie ważne, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych

Szacuje się, że od 70 do 80% ludzi nie otrzymuje wystarczających ilości magnezu i raczej nie bądź jednym z nich

6. Zbyt dużo białka zwierzęcego

Nadmierne spożywanie białka (zwłaszcza z czerwonego mięsa) zwiększa obciążenie metaboliczne nerek. Więcej białka w diecie oznacza, że nerki muszą pracować ciężej, co z czasem może prowadzić do ich uszkodzenia lub dysfunkcji.

Choroby nerek to główne i jedyne zastrzeżenie do mega skutecznej diety odchudzającej dr. Dukana. Kulturyści zaledwie w wieku wczesno średnim już bardzo dobrze znają ten problem.

Przykładem jest bardzo znany Nasser El Sonbat, który zmarł na niewydolność w 2013 roku w wieku 48 lat. Wspominam go o tyle, że zawierał się w niewielkim zbiorze kulturystów kończących trzy wyższe fakultety i chodzących w gustownych okularach do czytania.

A to Arnold:)

Oczywiście białko zwierzęce zakwasza ciało. Wyjątek stanowi izolat serwatki, jednak jest to czyste i łatwo wchłanialne białko, dlatego należy być świadomym, aby zawierać się w bezpiecznej granicy 1,1 g na kilogram (beztłuszczowej) masy ciała. Dzieci i starcy, oraz ludzie o bardzo dużej masie mięśniowej mogą, a nawet powinni jeść więcej białka na kilogram ciała. Ale oczywiście nie tyle więcej co zdesperowani kulturyści.

7. Braki snu

Dobry sen równa się dobry odpoczynek dla Twojego ciała i Twoich nerek. Przewlekła deprywacja snu jest powiązana z wieloma schorzeniami jak również chorobami nerek. W nocy Twoje ciało przeprowadza remont uszkodzonej tkanki nerkowej, więc daj mu szansę i czas na porządną naprawę.

Deprywacja (z wiki) to ciągłe niezaspokojenie jakiejś potrzeby biologicznej, bądź psychologicznej (częściej). Jest jednym z głównych źródeł stresu obok zakłóceń, przeciążenia i zagrożenia. Przykładem deprywacji może być trudna sytuacja życiowa, w której na przykład tracimy bliską osobę lub opuszczamy dom rodzinny.

Jakby co, polecam tę:)


8. Słobość do kawy, a dokładnie do kofeiny

Podobnie jak sól, kofeina może podnieść ciśnienie krwi i dodatkowo obciążyć nerki. Z czasem nadmierne spożywanie kawy może prowadzić do uszkodzenia nerek.

9. Nadużywanie środków przeciwbólowych

Zbyt wiele osób bierze leki przeciwbólowe z powodu drobnych dolegliwości, podczas gdy spokojnie może skorzystać z wielu bezpiecznych naturalnych środków.

Uważka, nadużywanie przeciwbólowych dragów może prowadzić do poważnego uszkodzenia wątroby i nerek

10. Flaszki

Chociaż nie ma nic złego w wypiciu kielicha, czy nawet ostatecznie dwóch sardyńskiego wina z powodu 3 razy R (resweratrol, resweratrol and resweratrol), większość nie pije czerwonego wina, ani w ogóle dobrego wina, ani generalnie 1 czy 2 kielichów. Alkohol jest legalną toksyną, która wywiera duuużą presję na nasze nerki i wątrobę.

Konklużyn:

 • Generalnie, badaj sód i potas, mocz, kreatyninę i kwas moczowy, (możesz mocznik, ale na tym blogasie ludzie są zwykle w dole, lub poniżej normy), oraz 25(OH)D.
 • Bierz magnez, kumaj co jesz (w wolnym tłumaczeniu: wiedz z czego żyjesz:) i miej na uwadze ile jesz białka i potasu/sodu, oraz co podnosi ciśnienie.
 • Uodparniaj się Greens & Fruits TiB, aby wśród innych korzyści, nie dostawać wciąż i wciąż zapalenia pęcherza.
 • Aby zachować zdrowie i uniknąć problemów z nerkami, ważnym jest, aby jeść dużo świeżych, soczystych pokarmów i wystrzegać się powyższej litanii w jak największym stopniu. Twoje nerki nie będą podlegały ciągłym obciążeniom, a ciało będzie wdzięczne.
 • Jest jeszcze herbatka nerkowa, wyszukaj szukałką na stronie:)

winogronko

Źródło:

naturalnewsblogs.com/10-common-habits-seriously-damage-kidneys/


Blog pepsieliot.comnie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepiecThis is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 15 528 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Joanna 25 stycznia 2018 o 15:37

  prosiłabym o pomoc. kiedy miałam kilka lat wykryto u mnie kurza klatkę, mam uwypuklenie na klatce piersiowej, nie było one jakoś duże i na pierwszy rzut oka widoczne. odkąd pamiętam nie pogłębiało się aż do teraz. mam 24 lata i jakiś miesiąc temu zaczęło to się uwypuklać, że widac już pod swetrem i ogólnie. z jednej strony bardziej. kilka miesięcy temu zaczęły mi też rosnąc haluksy. jakiś rok temu jedna noga zrobiła mi się krótsza. czy to wszystko może być ze sobą powiązane? ponad 2 lata temu przeszłam na diete wegańską. może mam ją źle zbilansowana? może czegoś mi brakuje i dlatego? już nie rosnę, nie jestem nastolatką i trochę dziwi mnie, że w tym wieku to wszystko się robi. może brakować mi wapnia albo białka? najdziwniejsze, że biorę d3 z k2 od kilku lat, a wcześniej nigdy i miałam niski poziom ponad 10 tylko, a nic mi się nie działo, więc to na pewno nie przez brak tych witamin.

  1. avatar Jarmush 25 stycznia 2018 o 18:34

   Tak, powinnaś doprowadzić do 90, i zawsze wraz z K2 TiB, no i magnez TiB.

   1. avatar Joanna 25 stycznia 2018 o 20:22

    Kochana Pepsi, ale ja o to nie pytałam:( Napisałam, że własnie D3 z K2 biorę i mam dobry poziom i to nie od tego. Magnez też biorę. Prosiłabym o odpowiedź od czego może się to brać, bo na pewno nie od brakuje d3 z k2 i magnezu. Czy dieta wegańska może mieć wpływ, jakieś niedobory? białka? wapnia? i czy to nie dziwne, że już przeszłam wiek dorastania, a nagle ta uwypuklona klatka, haluksy i krótsza noga. mam dopiero 24 lata, a krzywi mnie jakbym miała 90:(

    1. avatar Jarmush 25 stycznia 2018 o 23:21

     jaki masz dobry poziom, gdy masz krzywicę? napisz jaki masz poziom?

    2. avatar grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 07:54

     jakieś niedobory? białka? wapnia? i czy to nie dziwne, że już przeszłam wiek dorastania, a nagle ta uwypuklona klatka, haluksy”

     Raczej nadmiary wapnia w tkankach miękkich przy braku magnezu, poczytaj uważnie:
     http://www.pepsieliot.com/czy-witamina-c-moze-przyczynic-sie-do-powstawiania-szczawianow-oraz-co-z-tym-autyzmem/
     https://www.westonaprice.org/health-topics/vegetarianism-and-plant-foods/the-role-of-oxalates-in-autism-and-chronic-disorders/

     Szczawiany> autyzm, haluksy, podobne przyczyny…

     1. avatar Joanna 26 stycznia 2018 o 17:04

      nie wiem jaki teraz mam dokładnie poziom d3. ostatnio jak badałam to było 50, biorę nadal regularnie duże dawki, więc myślę, że więcej. nie mam obecnie pieniędzy, żeby sprawdzić. co do magnezu to codziennie smaruję się robioną oliwką magnezową tib łydki i cały brzuch.
      Raczej nadmiary wapnia w tkankach miękkich- trochę dziwne mi się to wydaje, bo jak przeczytałam w jakich wegański produktach jest wapń to ja ich praktycznie nie jem, z tego co czytałam trzeba zjeść 1000mg, a ja chyba nawet 200 nie zjem. tak jak mówię zawsze d3 z k2, magnezem smaruję się od jakiegoś roku, wcześniej brałam w tabletkach, a haluksy czy ta uwypuklona klatka piersiowa i krótsza noga pojawiła się właśnie teraz jak to wszystko biorę, a wcześniej w ogóle nie brałam i nic mi nie było. czy to braku wapnia może się tak dziać czy nie?

     2. avatar grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 22:29

      bo jak przeczytałam w jakich wegański produktach jest wapń to ja ich praktycznie nie jem, ”

      Tu chodzi bardziej o relokację wapnia z kości, gdzie wapń być powinien nie o dietę jako taką.
      Albo przy brakach innych elementów słabego lokowania w tkankach twardych.

  2. avatar grzegorzadam 25 stycznia 2018 o 20:46

   Jakie masz aktualne stężenie wit. D ?

 2. avatar joanna_anna@web.de 25 stycznia 2018 o 16:50

  Kochani przyszedl mi ten post z nieba, dzis caly dzien sie zamartwialam. Juz wiele razy pisalam, ze mam od ponad 20 lat Hashimoto i ta choroba ciagle mnie na nowo zaskakuje. Od paru tygodni sikam jak strazak za przeproszeniem. Nie moge przespac nocy. W koncu zaczelam mierzyc, wczoraj wypilam 2,3 litrow wody + jedna kawa, a wysiusialam 4,1litra!!! Nie wiem co robic, myslalam, ze to cukrzyca, ale hemoglobina A1C 5,5 wiec lekarz mowi spoko… Czy to nerki? wielkie dzieki

  1. avatar Jarmush 25 stycznia 2018 o 18:24

   idź zbadaj kreatyninę, kwas moczowy, mocznik, mocz, ciężar właściwy. Niekoniecznie nerki, mogłaś się odwodnić jakimś pokarmem, w maju stawiałabym na szparagi. Uzupełniaj wodę, bo w tedy w końcu będą nerki.

 3. avatar wielbicielka ;) 25 stycznia 2018 o 17:14

  Punkt 3 przypomniał mi podręcznik do biologii z gimnazjum. Atmosfera lekcji zmieniła się, gdy na polecenie nauczyciela odczytałam przykład 'Karol często wstrzymywał mocz’.

  1. avatar Jarmush 25 stycznia 2018 o 18:21

   😀

 4. avatar KasiaFi 25 stycznia 2018 o 18:01

  No i fajnie <3

  Generalnie działam zgodnie z wytycznymi… do poprawy sikanie na żądanie, bez trzymania
  i jak zawsze więcej wody.

  Dzięki Peps <3

 5. avatar Jola 25 stycznia 2018 o 19:34

  A co jeśli sika się około 30 razy na dobę? Jest na to jakieś zioło czy inna roślinność?Strasznie to utrudnia życie, wyjazdy odpadają. Do lekarzy nie chodzę. Pracuje w szpitalu. Dodam, że wypijam dość dużo wody ok 5, 6 litrów w sumie. Nie dlatego bo chce, bo zdrowo tylko muszę, bo czuję duże pragnienie. Poziom cukru w normie. Błagam pomóż zdesperowanej sikawce.

  1. avatar Jarmush 25 stycznia 2018 o 23:22

   insulina na czczo jaka?

  2. avatar grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 07:56

   wypijam dość dużo wody ok 5, 6 litrów w sumie.”

   Jest w tej wodzie sól ?

   1. avatar Jola 26 stycznia 2018 o 09:29

    Daje sól pod język w ciągu dnia

 6. avatar Jola 26 stycznia 2018 o 04:58

  76 było ale nie jadłam cała noc i do 14 i dopiero mi zmierzyli, mały poślizg..

 7. avatar Malwi 26 stycznia 2018 o 11:53

  Czesc Pepsi, co powiesz na to? Jako dziecko mialam wykryta mala wade, jedna miedniczka nerkowa byla mniejsza niz druga, w wieku dojrzewania mialo sie to wyrownac. Jako osoba dorosla zrobilam jakies usg bo mialam ogolne problemy z pecherzem, i wielokrotnie powtarzalam badania ogolne moczu i posiew oraz rozne inne badania na jakie tylko sa dostepne:-)czesto mam objawy infekcji be obecnosci bakterii ani zadnych innych nieprawidlowosci. Slyszalam od swojej lekarki, ze soda do pieczenia moze pomoc …… czy to jest zdrowe jescsode do pieczenia??? mam niskawy estradiol i mysle ze tutaj przyczyna. Co polecasz? Lekarzy odwiedzam regularnie

 8. avatar ania 3 lutego 2018 o 09:47

  Cześć:). Chciałam się poradzić – mamy w rodzinie problem z nerkami, dwie osoby są po przeszczepach, trzecia jest od niedawna dializowana. Nie wiadomo, jaka jest przyczyna. Z uwagi na dodatkowo zab. wzroku i słuchu podejrzewano zespół Alporta.
  Chciałam zapytać, jakimi suplementami można wspomóc tą osobę dializowaną. Je trochę warzyw i owoców (pewnie jadłaby więcej, ale każą jej uważać na potas), mięso, ale wychodowane we własnym gospodarstwie, nie pali papierosów, nie pije alkoholu. Mięso, nabiał i pieczywo raczej nie do ruszenia.
  Czym mogłaby się wspomóc, przy dosyć ograniczonych możliwościach finansowych?

  1. avatar grzegorzadam 3 lutego 2018 o 11:34

   Nie wiadomo, jaka jest przyczyna.”

   Jak zawsze ta sama, braki magnezu, wody, wodorowęglanów, zakwaszenie:
   http://drsircus.com/sodium-bicarbonate-baking-soda/healing-the-kidneys-with-sodium-bicarbonate/
   http://drsircus.com/kidney-disease/natural-treatments-reverse-kidney-disease/
   Od lekarza się tego nie dowiesz, nie mają pojęcia.

   Nieumywakin- soda – dializy:
   http://www.pepsieliot.com/krotka-kuracja-leczenia-raka-prostaty-wg-vernona-johnstona/
   ”Nieumywakin Rozmowa O Sodzie W Leczeniu Człowieka
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

   ”przy dosyć ograniczonych możliwościach finansowych?”
   kg sody i magnezu to wydatek kilkunastu złotych.

 9. avatar Marta 9 lutego 2018 o 21:36

  Pepsi, a roblem wielotorbielowatości nerek (niektóre podkrwawiające)…są jakieś sposoby?

 10. avatar det 3 lutego 2019 o 08:47

  Jak opanować potas… z tego co jemy w diecie jest go mnóstwo, żeby ogarniać ciśnienie piłam zakwas z buraka, szklanka dziennie i wyniki chyba dlatego poszybowały w górę… mam ciągle potas w górnej granicy, a ostatnio przekroczenie 6.3 przy górnej granicy 5,1 , za dwa dni spadło do 5,8 , za miesiąc mam zrobić jeszcze raz badanie ….samopoczucie raczej stale okropne, ciągle niepokój, zdenerwowanie, zmęczenie, spuchnięte nogi, ręce, ciśnienie wzrosło, nieregularne bicie serca, ostatnio doszły alergie na kakao i jakiś sodek w kosmetykach. Dodatkowo robiłam: kreatynina 0,82 przy 0,7 – 1,20, homocysteina 10,6 przy 4,7-12,6 (podczas suplementacji kwasem foliowym Bcomplex i B12), glukoza 84 przy 70-90, wit d3 41,50 (ostatnio spadła było 65) .. cholesterol 240, całe życie miałam niskie ciśnienie, a teraz 112-140/82-90, tarczyca wybadana szczegółowo jest ok,… dieta bez glutenu, bez nabiału, ale ser kozi, ciągnie mnie do słodkiego i kawa jest moją słabością, teraz dwie dziennie, kosmetyki i chemia w domu naturalna, wiek 55+… coraz więcej starań, a samopoczucie do bani… co poradzicie ?

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2019 o 09:12

   rano woda z gaszoną sodą, do szklanki z chlorkiem magnezu dodawaj sól szarą morską, askorbinian sodu, kawa bez kofeiny

 11. avatar Katarzyna 10 grudnia 2021 o 18:47

  Pepsi pisałaś niedawno.w którymś poście o lekarzu niemieckim leczacym wysokimi temperaturami…..i nie mogę już znaleźć tego….A chciałam zgłębić temat ,pomożesz?

  1. avatar Pepsi Eliot 11 grudnia 2021 o 08:46

   To jest jeden aspekt tradycyjnej medycyny chińskiej. Nie dokładnie chodzi o to co napisałaś, zawsze chodzi o równowagę https://www.pepsieliot.com/tarczyca/19180/niska-temperatura-ciala-tarczyca-jod-nowotwory.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum