10 odmładzających skórę pokarmów, oraz wizyta w błękitnej strefie Menton - Pepsi Eliot
logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
70 513 708
187 online
29 454 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 10 odmładzających skórę pokarmów, oraz wizyta w błękitnej strefie Menton

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  10 odmładzających skórę pokarmów, oraz wizyta w błękitnej strefie Menton

  Czyli znowu dieta śródziemnomorska?

  wypasiona Vitamin C 1000+ TiB

  wypasiona Vitamin C 1000+ TiB

  Bążur Madame & Mesje

  Skóra jest największym organem naszego ciała, jest też wykładnikiem tego, co się z nami dzieje/działo w życiu. Są ludzie, którym się lapło i ich skóra jest po prostu ładna. Są tacy ludzie, którzy jedzą fatalnie, piją fatalnie, lulki palą, hulają i swawolą, a jednak mają ciała modelek, czy modeli. Jednak to naprawdę wyjątki, jak czyjś stryj co ma po 90, a jest na Atkinsie i drze faje.

  Zdarzają się takie cuda na świecie, są brzuchomówcy, są panny z wydętymi wargami bez kwasu hialuronowego, są cery zawsze nawilżone, gęby bez skłonności do wykrzywiania, bez mimiki twarze. To wszystko jest możliwe, ale najczęściej na dobrą skórę trzeba sobie zapracować stylem życia, a i to nie zawsze zaowocuje.

  Jednak możemy sobie wyobrazić jakby się wyglądało bez tych działań. A więc dieta. Pokarmy mają bardzo istotny wpływ na wygląd naszej skóry, to jasne. Owoce cytrusowe; nie przez przypadek większość Francuzek zaczyna dzień od soku z pomarańczy. Tam kobiety wyglądają naprawdę dobrze i dziewczyna pięćdziesięcioletnia + wzwyż jest często bardzo atrakcyjna, przede wszystkim dla siebie, więc również dla innych.

  Widok z okna

  Widok z okna, czyli średniowieczne miasteczko Eze Village

  To też

  Ciąg dalszy widoku

  Obok owoców cytrusowych w naszej diecie powinna znaleźć się dynia, marchew, oliwa z oliwek, tłuste ryby, jak łosoś (chodzi przede wszystkim o omega 3), migdały i wiele innych. Jednak te najważniejsze produkty, inne zresztą też, składają się na dietę śródziemnomorską.

  Muszę przyznać, że przebywając akurat w miejscu, gdzie średnia (sic!) wieku, czyli zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn dobija do 100. No dobra, przesadziłam, ale wynosi powyżej 94 lata. Natenczas to bardzo dużo.
  Żeby dać skórze to co jest jej niezbędne do życia, trzeba po prostu dobrze się odżywiać, nawadniać, dotleniać i wysypiać. Czyli jak zwykle standard.

  Nasze komórki skóry mogą szybko się regenerować, gdy potrafią poradzić sobie z atakami ze wszystkich stron, czyli zarówno od wewnątrz, jak i z zewnętrza ciała. Czyli zaszkodzić może nam zarówno suchy wiatr wiejący od lądu, wahania wilgotności, zmiany temperatury, uszkodzenia fizyczne, promieniowanie i bardzo złe wolne rodniki tlenowe. Będziemy więc potrzebować arsenału narzędzi ochronnych i składników odżywczych.

  Musimy zapewnić sobie dostateczne poziomy witaminy A, E i C. Mocnych przeciwutleniaczy, cynku, odpowiednich kwasów tłuszczowych i wielu innych składników odżywczych. Niekiedy takich, które mogą nas zaskoczyć.

  Ktos tu ewidentnie chce mieć brzydką cerę

  Ktoś tu ewidentnie nie będzie miał pięknej skóry

  Oto 10 pokarmów odmładzających skórę

  1.
  Trudno jest to radzić roślinożercom, jeszcze trudniej weganom, ale tłuste ryby w diecie są murowanym sposobem na lepszy wygląd i zdrowie skóry. Chodzi o Omega -3.
  2.
  Nasiona dyni – tym razem chodzi drogie kostropatki o cynk. Cynk zwiększa odnowę komórek skóry, pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu kolagenu, oraz witaminy C, a także wzmacnia błony komórkowe.
  3.
  Owoce cytrusowe – Owoce i warzywa są bardzo ważne dla skóry, ale owoce cytrusowe słyną z wysokiego poziomu witaminy C. I wszystko jasne, bo witamina C i uroda skóry, to związek bardzo silny. Przedwczesne starzenie się i zmarszczki, a także słabsze gojenie się ran, oraz wyprysków mogą być wynikiem braków witaminy C.
  4.
  Zielona herbata – wiadomo super przeciwutleniacz. Witarianie nie zachęcają do picia zielonej herbaty, generalnie nie zachęcają do napojów, które mogłyby chociaż stać przy kofeinie, ale uważam, że gdy chcesz odejść od pewnych rygorów, to właśnie zielona herbata może być usprawiedliwiona. Chroni przed rakiem skóry, a także może działać jako środek ściągający, co zmniejsza objawy zmarszczek.

  W drodze do Menton; szyba ewidentnie do mycia

  W drodze do Menton, szyba raczej do mycia 🙂

  ciągle w drodze

  Nadal w drodze

  Tu też

  Tu też

  5.
  Migdały – wszystkie orzechy są korzystne dla zdrowia, ale migdały szczególnie ze względu na imponujący poziom witaminy E, w naturalny sposób chroniącej skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Zasadniczo, witamina E w migdałach może pomóc w zapobieganiu raka skóry. Jest też silnym przeciwutleniaczem.
  6.
  Oliwa z oliwek – korzyści dla skóry są zarówno, gdy pożywiamy się oliwą, jak również, gdy aplikujemy ją sobie od zewnątrz. To jest pewien feler 811, że tak mało tłuszczu możemy jeść, jednak nie ma mowy o tym, żeby mieć ciasteczko i jeść ciasteczko, chyba, że należymy do tak zwanych urodzonych w czepku kąpielowym.
  7.
  Brokuły – wszyscy wiemy, że warzywa są ważnym elementem codziennej diety, ale dla skóry super znaczenie mają brokuły. Witamina C i E w nich zawarte sprawiają, że jest to podwójna ochrona dla zdrowia. Owa tarcza chroni przed słońcem, a także przed wolnymi rodnikami tlenowymi.

  G. gdzie polazł

  G. gdzieś odbiegł

  Sunę za nim przeswitem

  Sunę za nim przez prześwit

  Od capuccino wydorolał na twarzy i nie wpuszczono go na karuzelę w Menton

  Od capuccino zrobił się taki postarzały na skórze, że go nie wpuścili na karuzelę w Menton

  Ktos zje sobie malinki

  Ktoś zje za to malinki

  8.
  Teraz się może Możny zdziwi, bowiem pszenica, a dokładnie pszenica z grubego przemiału zawierają zadki minerał w naszych dietach, jakim jest selen. Selen wzmacnia zewnętrzne komórki skóry, a także zwiększa jej elastyczność i sprężystość, a to odmładza. Jednak ja bym poprzestała na orzechach brazylijskich, zamiast pszennego chleba, nawet razowego.
  9.
  Produkty mleczne, na przykład masło organiczne – to kolejny punkt, który potwierdza regułę, bowiem chodzi o witaminę A.
  10.
  Woda – pomaga wypłukać toksyny z organizmu poprzez zwiększanie wydalania moczu i promocji zdrowia nerek. Woda nawilża, co wydaje się logiczne, ale dla wszystkich, jak się okazuje.

  Sam na sam z ziołem

  Sam na sam z ziołem

  Na warzywa wydobywają się z dysz kłęby zimnego azotu; to najbardziej wypasiony jarzynowy na Cote D'Azure

   I ze szparagami

  Wino Organic poniżej 5 Euro

  Najbardziej wypasiony sklep jarzynowy na Cote’dAzur, winko bio – cena poniżej 5 euro

  Ile oliwek można szamnąć na 811?

  Ile oliwek można zszamać na 811?

  W końcu pora wracać z wiktuałami odmładzać się

  W końcu pora wracać z wiktuałami poodmładzać skórę

  Wracanie to to samo co nadjeżdżanie, tyle, że w odwrotnym kierunku

  Wracanie to to samo co nadjeżdżanie, tyle, że w odwrotnym kierunku (Szekspir)

  Ile razy spojrzysz do lustra, a następnie rzucisz gałką na swój PESEL, pamiętaj, że nie musisz łączyć tych dwóch rzeczy w jedną całość, raczej idź i popij frustracje litrem czystej wody niespiesznie


  śródziemnomorskie uściski z Menton

  pepsik


  Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 11 093 times, 2 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Anna 22 września 2015 o 10:10

   Superaśne widoki !! Pepsi co sądzisz o saunie, tak z innej beczki 😉

   1. pepsieliot 22 września 2015 o 11:13

    Sauna po treningu, to taki wypas, że trudno ją z czymkolwiek porównać, taaak jestem za sauną, codziennie

   2. Lisa 22 września 2015 o 11:15

    ANNA, daj kobiecie odpocząć na urlopie…

  2. MyVeganKitchen 22 września 2015 o 10:15

   Piękne okolice, też często odwiedzamy. Jednak co do urody Francuzek to wdalibyśmy się w drobna polemikę. Może w Paryżu, ale na prowincji- o zgrozo 🙂 Opinia poparta doświadczeniem nabytym w wielu francuskich departamentach 🙂

   1. MyVeganKitchen 22 września 2015 o 10:20

    No i oczywiście życzymy udanego wypoczynku!

    1. pepsieliot 22 września 2015 o 11:10

     Dzięki 🙂

   2. pepsieliot 22 września 2015 o 11:11

    po krótkim zastanowieniu przyznaję Ci rację

  3. Joanna 22 września 2015 o 13:33

   Chciałabym skromnie dodać, że selen jest silnym przeciwutleniaczem, który również doskonale zabezpiecza skórę przed wolnymi rodnikami i wystarczy uskutecznić spożycie kilku sztuk orzecha brazylijskiego w tygodniu aby organizm dostał odpowiednią jego ilość. Jeśli chodzi o omega3 to ryby nie są niezbędne w diecie , wystarczy spożywać siemię lniane/olej lniany oraz orzechy włoskie aby prosto z natury dostarczyć odpowiednią ilość tego tłuszczu 🙂 Podsumowując, w orzechach jest moc i siła! 😉

  4. Ewa 22 września 2015 o 17:06

   Orzechy brazylijskie są spleśniałe tak cczytałam u Ciebie do tej pory to jemy czy nie?
   No jeszcze jedna kwestia mnie interesuje ile w tej rybie po obróbce termicznej będzie omega 3? Czy w ogóle będzie? To samo brokuły po ugotowaniu czy nawet na parze ile tam tych witamin zostanie zwłaszcza wit. C?

   1. pepsieliot 22 września 2015 o 20:51

    ja nie jem, ale ludzie zarzekaj.ą się, że nie trafiają na spleśniałe. Mni9e nie udało się jeszcze kupić paczki bio orzechów, żeby jakiś nie był, dlatego mam podejrzenia co do innych z paczki. Jedz brokułki.

   2. Niki 22 września 2015 o 22:08

    Po 3-minutowym obgotowaniu brokuła (wprost na wrzątek wrzucać, nie trzymać w wodzie przed) strata nie będzie aż tak wielka, naprawdę wystarczy tak krótko, nie straci też przy tym na zieleni i kruchości, właściwości antynowotworowych również. Tak praktykuję i jest git, jeśli chcę gotowany, przeważnie jem surowy, bo mogę, inne krzyżowe też. Chociaż. Przez ostatni miesiąc czułam się osłabiona, senna, z lekkimi zawrotami głowy, dopiero teraz olśniło mnie, zrobiłam test na jod. Moja skóra chłepce go niesamowicie! Przy pierwszym podejściu już w niecałą godzinę plama znikła. Tego samego dnia pomalowałam kilka razy, malunek zniknął takoż, potem już w dwie godziny w różnych miejscach, po nocy zostało jakby siniacze zażółcenie, więc kontynuuję, dopiero trzeci dzień, a osłabienie i zmęczenie minęło 🙂 zdziwiona jestem tym niedoborem jodu, ale teraz już wiem jak sobie pomóc.

    Omegi-3 w przetworzonych rybach to chyba niewiele zostanie. Ten rybi zapaszek to od zjełczałego tłuszczu, O3 niszczy. Podobny lekki zapaszek wytwarza siemię lniane zalane wrzątkiem, gotowane, mała wartość. Dlatego jeśli chce się zyskać na O3 to tylko zimnotłoczone, ale O3 z lnu i ryb sobie nierówne. A jeśli z lnu to tylko złociste budwigowe, ta odmiana ma najwięcej O3, próżno jeść len brązowy i oczekiwać efektów.

  5. det 22 września 2015 o 18:23

   było o saunie, więc zapytam o solarium, słyszałam tezę , że w ilości 2- 3 minut jest wskazane ze względu na promieniowanie w sezonie jesienno-zimowym w celu „wyprodukowania” witaminy D przez organizm człowieka – prawda czy falsz ?

  6. Panna Migotka 22 września 2015 o 18:43

   Pepsi, a co sądzisz o tańcu? Konkretnie o zumbie? Bo bardzo lubie.

   1. pepsieliot 22 września 2015 o 20:48

    tańcz

    1. Kasiowynick 22 września 2015 o 21:48

     😀

     że się tak wtrącę w ten burzliwy wątek o tańczeniu – Pepsi – uznajesz tylko bieganie czy zmiana codziennego wysiłku z biegania na coś innego jest brana pod uwagę?
     Jeśli nie – dlaczego?
     Jeśli tak – chodzi ogólnie o to, żeby ciało było w ruchu tak intensywnym jak bieg czy może to być cokolwiek innego aby tylko dostarczyć tego ruchu? Choćby przez tę zumbę/rower/spacer dla starszych osób/etc etc.. Ps. Mam tu na myśli osoby w sile wieku..

     1. pepsieliot 22 września 2015 o 23:13

      tańce z podskokami są świetne

  7. Zielony Kot 22 września 2015 o 19:18

   A czy siemię lniane nie da rady zamiast tych ryb? Albo coś? : <

   1. pepsieliot 22 września 2015 o 20:47

    według mnie niestety nie, a na pewno nie u wszystkich ludzi

  8. fila 22 września 2015 o 22:37

   Po dzisiejszym wpisie, muszę przy następnym wyjeździe zajechać do Menton. Tyle razy wspominasz, że muszę. Ale po włoskiej stronie też uroczo, i te autostrady, a jakie górskie drogi 🙂
   Pan mąż zmienił się nie do poznania z poprzednich zdjęć!

   1. pepsieliot 22 września 2015 o 23:13

    No bo przyjął imydż „luja” 😀

    1. makana 24 września 2015 o 12:39

     Pepsi ja tak zupelnie z innej beczki – jak wyglada Twoja dieta na wakacjach czy wycieczce?
     Trzymasz 80/10/10 czy jakies mini grzeszki typu cappucino?pizza?pasta?
     W takiej slonecznej Italii chyba nie latwo jest o weganskie dania w knajpie 😉 a pokus co niemiara.

     Dobrej pogody i wypoczynku 🙂

     1. pepsieliot 24 września 2015 o 19:57

      capuccino, pizza, czy makaron NIGDY, nie traktuje tego jako jedzenie, więc tak jak nie mam ochoty zjeść klapy od auta tak jak i tego. W wakacje jem trochę więcej tłuszczu w postaci oliwek i oliwy z oliwek

      1. agnei 24 września 2015 o 22:02

       🙂 Pepsi to porownanie do klapy od auta, ktore pojawia sie juz nie po raz pierwszy chyba, to o tyle nietrafione, ze ta klapa w smaku nie jest pyszna… jak dla niektorych capuccino czy tam pasta 😀

      2. pepsieliot 24 września 2015 o 22:18

       wręcz przeciwnie, przedtem pisałam o całej karoserii, a porównanie jest jak najbardziej trafione, bowiem to co wymieniasz, ja nie traktuję jako jedzenie, więc nigdy nie mam na to oskomy. Przytaczam sprawę nadwozia, aby pokazać, jak bardzo myśl o jedzeniu nie kojarzy mi się z tym co wymieniasz

  9. Igatka 24 września 2015 o 12:59

   Pepsi to ile tych oliwek zjeść można ?

   1. pepsieliot 24 września 2015 o 19:55

    jedna ma ok.9 kalorii, wyliczenie jest więc proste 🙂

  10. Blum 26 września 2015 o 13:51

   Ja się pytam czemu obok Omega3 nie wymawiasz magicznego hasła „hemp protein”? 🙂

   1. pepsieliot 26 września 2015 o 21:18

    Wymawiam http://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-.html, ale omega 3 z ryb to po prostu omega 3, a hemp protein zawiera również omegę 6, tyle, że w idealnych proporcjach jak w naszym mózgu, ale z drugiej strony wszyscy pożeramy duuużo za duuużo omegi 6, więc dlatego czasami wolę tak zalecać, ale oczywiście hemp jest bardzo dobry

  11. Mariposa c 30 września 2015 o 00:44

   Pepsi, co powiesz o tym filmie?
   https://www.youtube.com/watch?v=XomF1er9mLc
   Ja już sama nie wiem co mam myśleć.. aż mną trzęsie, bo na wyjeździe jadłam dość dużo łososia, a myślałam, że to zdrowe..
   Więc ryby wcale zdrowe nie są, przez tych trucicieli..

   1. pepsieliot 30 września 2015 o 09:28

    Przy rybach trzeba się odtruwać chlorellą, ale i tak wolno jeść tylko dzikie, albo hodowane ekologicznie

   2. pepsieliot 30 września 2015 o 12:24

    Z tego też powodu ja ograniczam się do Omega 3 TiB, bez metali ciężkich , to oczywiste, ale powstaje w takiej technologii, że nie zawiera również transów, a tego nie gwarantuje chyba żadna inna firma na naszym rynku.

   3. grzegorzadam 14 października 2015 o 12:21

    @Mariposa c
    W naszych jeziorach pływa sobie wesoło mnóstwo zdrowych rybek…. 😉

  12. grzegorzadam 14 października 2015 o 12:20

   ===Zastosowanie wody utlenionej w kosmetyce

   Wszystkie istniejące środki kosmetyczne – kremy, żele i balsamy – wykazują jedynie zewnętrzne działanie. A przecież zaburzenie funkcji komórki zależy od wewnętrznego stanu organizmu – od jego zanieczyszczenia. A ono z kolei zależy przede wszystkim od tego, czy komórki otrzymują odpowiednią ilość tlenu. Suchą skórę, zaskórniki, zmarszczki i wiele innych likwiduje się dobrze przy pomocy nadtlenku wodoru.

   Należy przemywać twarz ciepłą wodą, dobrze ją wytrzeć i – zmoczywszy watkę w nadtlenku o stężeniu 1-2%, a potem 2% – wymasować twarz i szyję. Po 20-30 minutach należy ponownie opłukać twarz w ciepłej wodzie.

   Identyczny zabieg można wykonać przy cellulicie, wzmocni się działanie nadtlenku wodoru za pomocą masażera lub aplikatora Kuzniecowa, a najlepiej Lyapko (każda inna rękawica lub gumowa gąbka do cellulitu spełni tu swą rolę). Należy wymasować biodra, brzuch, ręce i nogi, a następnie zwilżyć powierzchnię skóry 3% nadtlenkiem wodoru.

   Trzymaj spryskiwacz z 3% wodą utlenioną pod prysznicem. Spryskaj swoje ciało po umyciu. Chroń oczy, brwi i włosy.
   Mocz stopy w 3% ciepłej wodzie utlenionej aż odczuje się poprawę.===

   Takie proste nieinwazyjne metody, warto wypróbować 😉

  13. Katarzyna 13 marca 2018 o 02:14

   Czy wymienione w artykule sposoby pomoga przy skórze (ciało) cienkiej, z przeswitującymi żyłami i pajączkami oraz rozstępami czy może coś więcej?

   1. Pepsi Eliot 13 marca 2018 o 09:57

    próbuj, skóra pergaminowa jest bardzo trudna.

   2. Emanuela Urtica 13 marca 2018 o 10:11

    Jeśli chodzi o żyły i pajączki – suplementacja K2, oczywiście w protokole z D3, do tego Kolagen, MSM i witamina C. Dużo wody. Od zewnątrz olejki (tu kluczowa jest regularność) w połączeniu z masażem. Na rozstępy, cellulitis i zmęczoną skórę, zrób sobie rytuał inspirowany marokańskim Hammam’em: kup dobre czarne mydło (savon noir), rękawicę do masażu (Kessa) i czerwoną glinkę, do tego możesz sprawić sobie dodatkowy nawilżający olejek.

    Po umyciu się swoim kosmetykiem smarujesz ciało cienką warstwą czarnego mydła (ma postać gęstego żelu) i relaksujesz się przez 15 minut. Następuje wówczas swojego rodzaju peeling enzymatyczny. Po kwadransie, za pomocą Kessy okrężnymi ruchami masujesz ciało i spłukujesz mydło letnią wodą. Później robisz sobie maseczkę z glinki (mieszasz ją z wodą, wodą różaną lub wodą z gorzkiej pomarańczy i ewentualnie kilkoma kroplami dobrze nawilżającego olejku). Pozostawiasz ją na kilka minut i zmywasz, a po osuszeniu ciała wsmarowujesz olejek.
    Sam olejek po takim rytuale wchłonie się głębiej, a skóra z zewnątrz będzie wzmocniona, odżywiona, gładka i wyrówna się jej kolor. 😉

  14. Katarzyna 15 marca 2018 o 05:12

   Emanuela, serdecznie dziękuję, zabieram się za rytuał:) Mam nadzieję, że pomoże

  Dodaj komentarz