Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 801 536
56 online
42 343 VIPy

10 oznak, że Twojemu ciału potrzebne jest oczyszczanie

Oczyszczanie stało się modnym sloganem. Zestawy soków do przeprowadzenia diety oczyszczającej można kupić w supermarketach. W necie przepisów na odgruzowanie ciała jest całe mnóstwo, od tych bardzo skrupulatnych i sensownych, po całkiem przerażające. Dla większości osób oczyszczanie będzie oczywiście niezwykle korzystne, a jeszcze częściej zwyczajnie wskazane. Uboga dieta pełna kiepskiej jakościowo, przetworzonej żywności, chroniczny stres, zanieczyszczenia środowiskowe i szkodliwe dla ciała substancje w kosmetykach i chemii gospodarczej (i wiele innych czynników) nie pozostają bez znaczenia dla Twojego ciała.

Skąd jednak masz wiedzieć, że potrzebujesz diety oczyszczającej?

1. Często masz ochotę na coś słodkiego

Nasz ośrodek przyjemności w mózgu, czyli układ nagrody, jest nieprzerwanie stymulowany przez podaż cukru. Jądro półleżące znajdujące się w tymże układzie otrzymuje sygnał dopaminowy – neurotransmisję przyjemności. Ta sama reakcja zachodzi także podczas przyjmowania narkotyków i seksu. Problemem z cukrem jest jednak fakt, że ciągły sygnał dopaminowy wytwarza coraz większą tolerancję. Po czasie przyczynia się to do wytworzenia głębszych sieci neuronowych i do potrzeby spożywania coraz większych ilości cukru dla osiągnięcia tego samego stanu euforii. Nadmierne spożycie cukru natomiast, co jest dla wszystkich oczywiste, może być bardzo szkodliwe dla Twojego ciała. Detoks zazwyczaj pozwala zejść z tego słodkiego roller-coastera i przywrócić ciału równowagę.

2. Masz problemy trawienne

To chyba największa oczywistość i najpowszechniejszy znak, że z Twoimi wnętrznościami coś jest zdecydowanie nie halo. Wzdęcia, ciągłe przelewanie, gazy, biegunki albo zatwardzenia, one nie biorą się znikąd. Tymczasem często wystarcza oczyszczenie ciała i trwała zmiana diety. W ten sposób zdziałasz cuda, pozwolisz swojemu ciału się odciążyć i wcisnąć guzik reset. Jednak najczęstszą przyczyną, że źle trawisz aminokwasy, jest zbyt mało kwasu w żołądku.

3. Miewasz sezonowe alergie

Słaby mikrobiom jelit oznacza słaby układ odpornościowy. A ponieważ Twój układ trawienny ma z zatokami więcej wspólnego niż może się wydawać, zdrowie jelit i alergie idą ramię w ramię. Oczyszczone ciało, na co dzień traktowane z miłością, często samoczynnie reguluje się i pozwala pozbyć alergii i licznych nietolerancji.

4. Jesz zdrowo ale nie czujesz się zdrowo

Sama zdrowa dieta nie jest jeszcze gwarantem zdrowia. Ciało należy traktować holistycznie, jako część złożonej całości. Może być tak, że odżywiasz się zdrowo ale w Twoim życiu jest dużo stresu, przebywasz w zanieczyszczonym środowisku, albo bardzo mało się ruszasz. Wówczas koniecznie włącz do diety oczyszczanie codzienne i rutynowe jak mycie zębów, w typie terapii 4 szklanek. Bo kto powiedział, że oczyszczać trzeba się tylko raz na jakiś czas?

5. Masz nawracające problemy skórne

Jeśli chodzi o zdrowie i wygląd Twojej skóry, ciało nie daje taryfy ulgowej. Przeciążenie toksynami może utrudnić funkcjonowanie wątroby (która jest głównym organem detoksykującym Twojego organizmu) i prowadzić do gromadzenia się zanieczyszczeń w ciele. Ponieważ, zaraz po wątrobie, również Twoja skóra jest odpowiedzialna za eliminację toksyn, wszystkie te problemy mogą przypełznąć na powierzchnię w postaci trądziku, wysypki i stanu zapalnego. I chociaż doraźnie można radzić sobie z tymi problemami od wewnątrz, pozbyć się ich można tylko poprzez oczyszczanie i zmianę nawyków żywieniowych.


6. Przytłacza Cię chroniczne zmęczenie

Chroniczne zmęczenie może oznaczać wiele problemów zdrowotnych, w tym zmęczenie nadnerczy. Występuje ono, kiedy mózg i nadnercza nie komunikują się dobrze ze względu na podwyższony poziom kortyzolu spowodowany narastaniem toksyn, stresem, stanami zapalnymi lub brakiem równowagi flory bakteryjnej.

7. Regularnie bolą Cię stawy

Chroniczny stan zapalny może mieć ogromny wpływ na Twoje mięśnie i stawy. Jeżeli te wciąż są obolałe, sztywne i generalnie dają o sobie znać, szczególnie kiedy nie jesteś osobą aktywną fizycznie, Twoje ciało macha intensywnie czerwoną flagą. Zakop topór wojenny oczyszczając swoje ciało.

8. Masz problemy ze swoją wagą

Zapamiętaj istotną mantrę: zdrowie potrzebne jest żeby zrzucić wagę, a nie zrzucenie wagi żeby wyzdrowieć. Zbyt wysoka dieta to wynik nie tylko złej diety, ale także problemów hormonalnych, braku świadomości własnego ciała, zanieczyszczenia, stresu i wielu innych czynników. Detoks może być pierwszym krokiem pozwalającym ruszyć z miejsca.

9. Twoje hormony są poza kontrolą

Problemy hormonalne, stany zapalne i spowodowane nimi problemy oddziałują na cały Twój organizm oraz zdrowie psychiczne. Regulacja gospodarki hormonalnej powinna być jednym z Twoim priorytetów na drodze do oczyszczenia, bez względu na płeć.

10. Dziwnie pachniesz

Jesteś tym co jesz odnosi się także do zapachu Twojego ciała. Ono nieprzerwanie pracuje nad eliminacją toksyn. Kiedy nie może zwalczyć ich nadmiaru, ma to odbicie między innymi w zapachu Twojego ciała. Zamiast większej ilości płynu do płukania jamy ustnej i dezodorantu, zacznij każdy dzień od oczyszczenia języka i wypicia zielonego koktajlu.

uściski:)

(Visited 6 324 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Suziii 27 stycznia 2019 o 14:30

  Pepsi, co myślisz o używaniu zappera wg Huldy Clark? Mąż mi go skonstruował wg jej zalecenia.. Robię sobie zapping 1 raz dziennie (czyli 7 minut zapping, przerwa 20 minu, 7 minut zapping, przerwa 20 minut i trzeci raz tak samo). Czy to pomaga na pozbycie się pasożytów oraz niweluje choroby i to nie rzadko ciężkie. Pozdrawiam!

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 17:31

   moim zdaniem przepuszczanie przez siebie prądu niekoniecznie jest dobre, ale ona miała widocznie swoje racje, ja wolę oczyszczać się jednocześnie odżywiając i nawadniając, jak kuracja 4 szklanek. Jednak jeśli czujesz inaczej rób tak jak uważasz.

 2. avatar Suziii 27 stycznia 2019 o 17:09

  Pepsi, wspominałaś gdzieś, że stosujesz oliwkę/olejek magnezowy.. Nigdy o nim nie słyszałam. Lepiej się sprawdza, niż tradycyjne łykanie Mg?

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 17:26

   nie że lepiej się sprawdza, tylko trzeba brać w tym samym czasie magnez na 3 sposoby. Biorę go doustnie w drugiej szklance w codziennej kuracji 4 szklanek, https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do tego po treningu smaruję oliwą magnezową którą robię raz dwa w ręce, nasypując trochę chlorku magnezu TiB i trochę wody przegotowanej z sagana (destylowana:) rozrabiam w ręce na oliwę i smaruję łydki, kostki i nadgarstkim nawet serce, a wieczorem dodaję trochę soli epsom do wyciszajacej kąpieli

 3. avatar Suziii 27 stycznia 2019 o 18:54

  Ja biorę magnez w tabletkach, ale pisze w składzie, że to tlenek magnezu a wyczytałam dziś, że to chlorek jest najlepszy.. Kurdę i tyle czasu to piłam.. A czy ten chlorek można pić ? https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html?search_query=magnez&results=93&HTTP_REFERER=https%3A%2F%2Fthisisbio.pl%2Fszukaj%3Fcontroller%3Dsearch%26orderby%3Dposition%26orderway%3Ddesc%26search_query%3Dmagnez%26submit_search%3D

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 19:29

   ja piję 🙂

 4. avatar Suziii 27 stycznia 2019 o 19:33

  No a co mi odpiszesz na to, że piłam tyle czasu tlenek magnezu?? Lepiej będzie jak przerzucę się na chlorek?

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 21:22

   sama podejmij decyzję, po prostu mało magnezu dostarczałaś

 5. avatar Suziii 27 stycznia 2019 o 19:36

  Pepsi wybacz mój natłok myślowy do Ciebie, ale Ty jesteś taka mądra 🙂 Napisz mi proszę czy badanie z krwi na poziom magnezu ma sens? Jest to miarodajne badanie?
  I jeszcze jedno pytanie, mam 105 witaminę D3 mój facet ma prawie 150 i chce mieć więcej, pytanie tylko, czy jest mu to naprawdę aż tak potrzebne? Dodam, że nie chorujemy na nic przewlekle i ogólnie jest ok 😉

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 21:22

   nie ma sensu robić badania magnezu z surowicy krwi, bo ciało musi zapewnić magnez w krwi, nawet kosztem „odmagnezowienia” mięśni. W jakim celu trzymasz tak wysoki poziom 25(OH)D?

 6. avatar MonaLu 27 stycznia 2019 o 20:20

  „ponieważ Twój układ trawienny ma z zatokami więcej wspólnego niż może się wydawać”
  Ja zawsze myślałam, że katar sienny to woda z nosa lub łzawienie, czy alergia może sie objawiać „ciężkością” głowy, bólem zatok, przytkaniem/dzwonieniem w uchu?
  Chyba znów będę musiała założyć dzienniczek…

 7. avatar Suziii 28 stycznia 2019 o 09:05

  …Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi! <3

  1. avatar Jarmush 28 stycznia 2019 o 12:13

   <3

 8. avatar Suziii 28 stycznia 2019 o 19:09

  …Jeżeli źle to rozumuje, napisz mi proszę.

  1. avatar Jarmush 28 stycznia 2019 o 21:26

   nie urwało, ale jesteś klientką kogo innego, radzę więc tam pytać. Nie znam Twoich suplementów, nie wiem dlaczego chcesz trzymać ten poziom. Zdania w tej kwestii są podzielone, niektórzy naturopaci twierdzą, że to ma sens. Ale jeśli dobrze się czujesz, to świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum