Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
209 879 960
115 online
33 557 VIPy

10 sposobów naturalnego zakwaszenia żołądka i o paskudnym działaniu pewnych leków

Nadkwasota jest schorzeniem (co wielu dziwi) o wiele rzadszym.

Czyli tak naprawdę o niemiłym sposobie w jak przysparzają nam ACHLORHYDRII w całym majestacie praworządności, prawdopodobnie z niewiedzy, albo tylko miłości do korporacyjnego aptekarstwa.

Jest poważny problem i nazywa się niedokwaszenie żołądka, a sądzi się, że to nadmiar kwasów, bo są przecież wrzody, więc musiało być kwaśno i drapieżnie (wrzód to rana) dla błon śluzowych żołądka i zapisuje Ipp. Czyli leki zobojętniające kwasy żołądkowe.

A ponieważ wrzody żołądka wywołuje najczęściej zakażenie Helicobacter pylori, które to zakażenie – tutaj u w a g a – skutkuje yyy… niedokwaszeniem żołądka

A więc mamy wrzody żołądka wywołane przez H.pylori, co powoduje niedokwaszenie żołądka, a na to otrzymujemy antybiotyk i leki zobojętniające kwasy żołądkowe, które już i tak mamy w zaniku. Otrzymujemy pH żołądka powyżej 5 i to jest już achlorhydria, bardzo niebezpieczna przypadłość.

Do tego wszystkiego jedną z naturalnych form leczenia wrzodów są probiotyki, które antybiotyk wymiata za jednym zamachem z całą florą bakteryjną, pożyteczną, czy też nie.

Dlatego powinnaś sama mieć jasność, czy masz odpowiednią ilość kwasu w żołądku. Do tego służy domowy test sodą oczyszczoną, a jakbyś jeszcze miała wątpliwości poznaj objawy niedoboru kwasu żołądkowego, a dopiero potem ewentualnie lecz wrzody IPP, gdy rezonujesz ze służą chorobie, ups, zdrowia.

Na prawidłową pracę żołądka ma wpływ ilość wydzielin żołądkowych, na które składa się z kwas solny, kilka enzymów trawiennych, oraz zdrowa błona śluzowa chroniąca żołądek.

Kwas solny pomaga (przede wszystkim) ciału rozbić białko na aminokwasy, które będzie można łatwo strawić. Odpowiednia ilość kwasu w żołądku eliminuje również pewne bakterie i wirusy chroniąc Twojego awatara przed infekcją.

Niski poziom kwasu solnego może mieć głęboki wpływ na zdolność ciała do prawidłowego trawienia i wchłaniania składników odżywczych.

Nieleczony niedobór może spowodować uszkodzenie układu pokarmowego, zakażenia i wiele przewlekłych problemów zdrowotnych

 • Wzdęcia
 • odbijanie
 • rozstrój żołądka
 • nudności podczas przyjmowania witamin i suplementów diety
 • zgaga
 • biegunka
 • gazy
 • chęć do jedzenia, gdy nie jest się głodnym
 • niestrawność
 • wypadanie włosów
 • niestrawione jedzenie w kale (czyli tak zwane przeciekające jelito)
 • słabe, łamliwe paznokcie
 • zmęczenie
 • zakażenia przewodu pokarmowego
 • niedokrwistość z niedoboru żelaza
 • niedobory innych minerałów i witamin, takich jak witaminy B12,
 • wapnia niedobory i magnezu
 • niedobór białka
 • problemy neurologiczne, takie jak drętwienie, mrowienie i zaburzenia widzenia.

 

Szereg przewlekłych chorób związanych z niskim poziomem kwasu żołądkowego

 • toczeń
 • alergie
 • astma
 • problemy z tarczycą
 • trądzik
 • łuszczyca
 • wypryski
 • nieżyt żołądka, czyli zapalenie błony śluzowej żołądka
 • inne schorzenia autoimmunologiczne, w tym Hashimoto i endometrioza
 • osteoporoza
 • niedokrwistość złośliwa

 

Przyczyny takiego stanu rzeczy

 • Wiek, powyżej 65 roku życia, ale też wcześniaki mogą mieć problem z za małą ilością kwasu żołądkowego, chociaż obecnie widzi się, że problem ten rozprzestrzenił się na zdecydowanie większe widełki wiekowe.
 • Stres, to wiadomo, bo wszyscy gonią za swoimi przywiązaniami myślowymi i nie pytają duszy o zdanie, siedząc od rana do nocy w swojej głowie z kredytami i takimi tam.
 • Braki witamin, szczególnie cynku i B complex.
 • Nadużywanie alko i faj.
 • Leki, w tym na pierwszym miejscu IPP, ale też, tyle, że pośrednio, dziurawiące żołądek (błonę) popularna aspi, czy ibupro
 • Helicobacter pylori nieleczony spowoduje obniżenie ilości kwasów żołądkowych, czyli podwyższenie pH żołądka.
 • Chirurgia, gdy coś tam się wycina z żołądka dajmy na to.

 

W związku z pH żołądka można powiedzieć to:

 • pH mniejsze niż 3, jest normalnie
 • pH od 3 do 5, są niedobory kwasu żołądkowego
 • pH wyższe niż 5, to już wspomniana achlorhydia

 

Przy czym należy to traktować w ten sposób, że ludzie z achlorhydrią nie mają prawie żadnego kwasu żołądkowego, a osoby starsze i wcześniaki zwyczajowo mają znacznie wyższy poziom pH w żołądku niż średnia.

10 sposobów naturalnego zakwaszenia żołądka

Przy czym świadomie nie podaję/podaję opcji z przyjmowaniem Betainy HCL, ponieważ obecnie nie jest to już legalny suplement diety, tylko rzeczona została wpisana na oficjalną listę leków.

Kolejność przypadkowa

1. Nember łan, seler

Seler naciowy, ale nie będę się powtarzać, najprostszy sposób na odbudowanie zapasów kwasu żołądkowego. Podobno jednak kontrowersyjny, gdyż seler to masa sodu, a boski lekarz daje po garach rozbuchanego konsumpcjonizmu.

2. Kiszonki, czyli probiotyki

Codzienne jedzenie fermentowanych warzyw, ale też owoców, w tym yyy… skórek z bananów, czy cytryn

3. Surowy OJ

3 szklanka z niepasteryzowanym octem jabłkowym ACV (CYDROWYM!) bio w codziennych, oczyszczających i odżywiających 4 szklankach

4. Żucie

Bardzo dokładnie i powoli żuj jedzenie, nawet zielone szejki żuj.

5. Sól

Sól nieoczyszczona, czyli szara morska, kwiat soli, albo himalajska, czyli metoda Bołotowa.

Aby pomóc ciału w odnowie komórek należy koniecznie wywołać wydzielanie enzymu pepsyny (Eliot:) w żołądku, co niezwykle pomaga również w trawieniu aminokwasów (nie przez przypadek Betaina HCL jest zwykle wspomagana pepsyną, dwa w jednym).

W tym celu 30 minut po posiłku, który już częściowo uległ strawieniu, należy na kilka minut wziąć na koniec języka 1 g soli (chodzi o prawdziwą, nieprzetworzoną szarą, kwiat soli, lub himalajską sól), a następnie przełknąć osoloną ślinę Taka mała ilość soli nie jest w stanie wywrzeć szkodliwego wpływu na organizm, a wręcz przeciwnie, owa czynność okazuje się być niezwykle pożyteczna.

Już mądrzy starożytni Grecy proponowali, aby po posiłku przyjmować jedną granulkę soli.

Okazuje się, że w wyniku ssania soli w żołądku odruchowo zaczyna się wydzielać sok żołądkowy zawierający wszelkie nieodzowne elementy służące do zniszczenia (rozszczepienia) postarzałych komórek. Trafiające do krwi soki żołądkowe, rozszczepiają nie tylko stare, ale także uszkodzone komórki. Przykładowo te uszkodzone azotanami, substancjami rakotwórczymi, wolnymi rodnikami, różnymi truciznami soli i metali ciężkich i radionuklidami.

Pepsynopodobne substancje we krwi rozpuszczają (rozszczepiają) także komórki rakowe i komórki organizmów chorobotwórczych. Jednak okazuje się, że nie rozpuszczają wyłącznie swoich własnych młodych komórek, gdyż skład aminokwasowy pepsyny podobny jest do składu aminokwasowego białek młodych komórek.

w didaskaliach

Odmłodzenie kolonii komórkowych można osiągać za pomocą wielu zabiegów, i również w starożytności zalecano spożywać rośliny z rodziny rojników, lub inne zdolne do wywołania stymulacji wydzielania soków żołądkowych.

6. Cynk

Jedz cynk w postaci pestek z dyni, bierz go w suplementach.

Polecam wysokiej jakości Cynk TiB z reklamy poniżej, w szkle, i bez szkodliwych dodatków 

w didaskaliach

Należy pamiętać, że cynk jest antagonistą miedzi, możesz więc nosić bransoletkę, gotować coś w miedzianym garnku ze 2 razy w tygodniu albo/i jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki.

7. PP, czyli post przerywany

Generalnie w tym przypadku chodzi o to, aby nie jeść kilka godzin przed snem.

8. Gorąca herbata

Jeśli lubisz popijać przy posiłku przyjemnie bardzo ciepła herbata, szczególnie z dodatkiem imbiru będzie świetnym rozwiązaniem stymulującym trawienie. Nie zaś woda z lodem.

9. Luz

Jedz w stanie relaksacji dziecka. Stan alfa jest właściwie niezbędny przy jedzeniu.

Gdy się wściekasz? Nie jedz.

Piłeś? Jedź, albo coś w tym guście:)

10. Betaina HCL

A jednak podaję, owszem, ona działa szczególnie z pepsynami.

owocek

PS

Pomocny wpis o domowych metodach na wrzody, nadżerki wraz z Helicobacter pyroli

 

(Visited 44 083 times, 5 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar fikus 19 września 2018 o 16:41

  11. Płyn lugola 😉 parę tygodni (picia) i nie miałam śladu refluksu

  1. avatar Jarmush 19 września 2018 o 20:55

   to nie jest takie proste i może zaszkodzić, 1-2/10 osób jest uczulona na jod w takiej postaci. To jednak dość częste.

   1. avatar Aga 14 stycznia 2019 o 08:36

    A w postaci Kelpu nie?

 2. avatar Mango 19 września 2018 o 17:52

  Witaj kochana, czy mogę podawać twoja D3+K2 do ssania 4 latkowi? Jeżeli tak to pół tabletki dziennie będzie Ok? Pytałam tez o dawkę G&F dla dziecka 4 lata, waga 15 kg, raz mniej raz więcej. Thx <3

  1. avatar Jarmush 19 września 2018 o 20:49

   1/3 tabletki G&F TiB co drugi dzień, albo 1 Multi Kids G&G do śniadania. 1/2 tabletki d3+K2 TiB do ssania, ale zbadaj 25(OH)D bo wiele dzieci bierze całą. poziom u zdrowego dziecka (bez krzywicy) powinien wynosić 30-50,ale bliżej 50. Na 5 dni przed badaniem odstaw D3 i G&F <3

   1. avatar Annachicko 21 lutego 2019 o 21:50

    Ja od dawna tj. Od około 2lat podaję mojej coreczce obecnie 4,5 roku (22kg- waga niemal niezmiennie utrzymuje się już ponad rok) 1 pastylkę Wit.D3+K2. Pepsi tutaj gdzieś na blogu pisała o wytycznych odnośnie Wit.D3 -1000jednostek na około 11kg ciała także myślę że pastylka dziennie to jest odpowiednia dawka nawet jeśli wcześniej coreczka ważyła trochę mniej -około 18kg.. Pozdrawiam serdecznie

 3. avatar Joanna 19 września 2018 o 19:48

  Ile dni/tygodni potrzeba zeby zakwasic żołądek pijąc kilka lykow niepasteryzowanego soku z kiszonej kapusty 15 min przed posiłkiem. Podaje sok z kiszonek przed posilkami również dzieciom w wieku 9, 7, 5 i 2 lata.
  Planuje kupic suplementy dla dzieci (nie chorują), zastanawiam sie czy wybrac typowo dla dzieci czy po pol tabletki green&fruits. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

  1. avatar Jarmush 19 września 2018 o 20:35

   Dr pediatra Agnieszka Wlazłowska zaleca G&F dla dzieci pomimo,że jest dla dorosłych, ale to bardzo mocny suplement, typowo na uodpornienie, 2 latek jeszcze nie, 5 latek 1/3 tabletki do śniadania, a starsze dzieci po pół. Jako kuracja #

   1. avatar Renia 11 lutego 2019 o 09:18

    Hej Pepsi,
    czy polecałabyś picie sody przy problemach z żołądkiem? Przy nieżycie żołądka? Brałam przez prawie 3 tygodnie tabletki kortyzonowe. Zakonczyłam terapie i po tygodniu pojawiły sie problemy z żołądkiem (nudności po zjedzeniu posołków). Lekarz rodzinny stwierdził,że to właśnie zapalenie błony śluzowej. Kortyzon uszkodził mi żołądek. Lekarz przepisał od razu IPP. Brałam przez 10 dni. Minęły już 3 tygodnie a mnie boli żołądek. Cały brzuch jest taki twardy.
    Czy pomogłoby picie sody?

    1. avatar Jarmush 11 lutego 2019 o 12:13

     na razie trzeba sprawdzić, co Ci dolega. Zrób ten test https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
     jaki masz poziom pH moczu?

     1. avatar Renia 14 lutego 2019 o 14:30

      Hej Pepsi,
      zrobiłam test z sodą. Nie odbiło mi się.
      PH moczu dziś rano 7, wczoraj 5,8.
      Główkuje co się ze mną dzieje.

     2. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 16:35

      nie trawisz, lub bardzo słabo trawisz aminbokwasy

 4. avatar Luxtc 20 września 2018 o 06:13

  Pkt.8 …. Do tej pory spotykałem się z tezą, żeby nie picw trakcie jedzenia ani do 2h po jedzeniu (m.in. Nieumywakin) bo rozcieńczymy kwasy. A więc dlaczego herbata? Ma cos szczególnego?

  1. avatar Jarmush 20 września 2018 o 06:19

   gdy jesteś zdrowa i jesz odpowiednie rzeczy możesz pić kiedy chcesz, bardzo ciepła herbata pobudza trawienie

 5. avatar Katarzyna27 20 września 2018 o 07:33

  Droga Pepsi, moj syn ma wg biorezonansu gliste, lamblie i owsiki, ale te objawy jak czkawka, wzdecia itd tez mi pasuja. Czasami jak poskacze, to nawet wroci mu cos do buzi.Kupki z resztkami jedzenia i duza iloscia sluzu. Dzis rano znowu bol brzuszka przy wyproznianiu. Stosujemy od kilku tygodni marchewke na surowo, czasem pestki z dyni. Udalo sie wyeliminowac slodycze i nie jemy szmelcu tylko to co ugotuje. Lubi rosolek, ale robie z miesa kupionego w sklepie. Dochtore mowi, ze jak zbliza sie pelnia to te robale maja bal i dlatego ma te objawy cyklicznie. Co kilka tygodni. Kiszonego nie zje. Mam krysztaly japonskie,ale tez nie lubi.Co z powyzszych rzeczy moge jeszcze zrobic, aby mu pomoc? Sol na pewno moze ssac. Chlorelli i spiruliny jeszcze nie zamowilam, bo czekam na jakis przyplyw.

  1. avatar Jarmush 20 września 2018 o 09:15

   ile ma lat?

   1. avatar Katarzyna27 20 września 2018 o 09:18

    Cztery latka

    1. avatar Jarmush 20 września 2018 o 09:30

     Pasożyty:

     Możesz zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
     Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
     Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

     Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

     Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
     Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

     Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
     W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

     UODPORNIENIE
     podawaj mu 1/3 tabletki Greens & Fruits TiB do śniadania rozgniecione w moździerzu i zmieszane z łyżeczką bio miodu. Po 2 tygodniach podawaj 1/3 co drugi dzień.
     Po śniadaniu 1/2 tabletki D3+K2 TiB do ssania.

     Dziecko w tym wieku powinno/może zjadać 1,5 grama chlorelli This is BIO i 2 gramy spiruliny This is BIO , przed posiłkiem/lub w sumie przed 2 posiłkami, dzieci o dziwo lubią chrupać chlorellę. Ale zacznij mu podawać od 1/4 tabletki i co tydzień sukcesywnie zwiększaj jej dawkowanie.

     Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj dziecku do kąpieli kieliszek (100 mllitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

     A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

     nie jestem lekarzem

     1. avatar Katarzyna27 20 września 2018 o 09:40

      Wiem, wiem droga Pepsi, to juz wszystko mam zanotowane i stosujemy oprocz suplementow. Mam tylko magnez do kapieli. Pewnie chwile potrwa nim wytepimy to dziadostwo.

     2. avatar Jarmush 20 września 2018 o 09:44

      w G&F jest cynk jakby co

 6. avatar Przemol 20 września 2018 o 09:03

  Piłeś. Nie jedź!
  Nie piłeś. Wypij.

  … oczywiście H20 żeby się nawodnić 😉

 7. avatar Magda 20 września 2018 o 16:37

  Kochani proszę o pomoc kogoś kto się zetknął z takim problemem jak pluskwy i wie co robić.
  W pionie bloku w którym mieszkam są pluskwy i prowadzona jest w mieszkaniach dezynsekcja zalecana przez spółdzielnię.
  Również się zdecydowałam bo już mnie pogryzły paskudy a podobno problem moze tylko narastać.
  Mam mieć dwa opryski środkami bezpiecznymi dla ludzi – w to bezpieczeństwo to ja nie wierzę, ale nie mam wyboru.
  Czy wiecie jak się zabezpieczyć. Może przyjmować w tym czasie chlorellę…. a moze inne środki mi polecicie aby jak najmniej organizm ucierpiał z powodu chemii.
  Będę wdzięczna za każdą radę…. podobno ten problem ostatnio narasta ze względu na podróże na południe i przywozenie stamtąd tego świństwa.

  1. avatar japoneczka01 7 lutego 2019 o 12:24

   Najzdrowiej gorącą parą przelecieć po wszystkich szczelinach i można naftą poprawić, bo one nie znoszą tego zapachu. Gorąca para zniszczy jajeczka. Co pół roku naftowanie, bo one nigdy do końca nie są wytępione. moja babcia tego pilnowała i tylko w jej mieszkaniu nie było pluskiew w starej kamienicy.

   1. avatar Magda 7 lutego 2019 o 19:40

    Bardzo dziękuję za radę. Parowanie faktycznie jest świetnym pomysłem bo jyż słyszałam z innego źródła. A możesz wyjaśnić jeszcze na czym polega „naftowanie”?
    Pozdrawiam:)

   2. avatar Magda 7 lutego 2019 o 19:41

    Bardzo dziękuję za radę. Parowanie faktycznie jest świetnym pomysłem bo jyż słyszałam z innego źródła. A możesz wyjaśnić jeszcze na czym polega „naftowanie”?
    Pozdrawiam wszystkich;)

    1. avatar japoneczka01 8 lutego 2019 o 15:45

     Naftowanie czyli napuszczanie wszelkich szpar i szczelin w domu (pod listwami przypodłogowymi, wywietrzniki, szczeliny w łóżkach, innych meblach, nawet fotelach, itp). Zdarzało się tak, że potrafiły siedzieć w szwach od materacy do spania. Zapach nafty może denerwować, ale to jest dobre dla dróg oddechowych – taka inhalacja. Pluskwy są odporne na trudne warunki – potrafią przetrwać bez jedzenia nawet 3 lata. Naprawdę, kto chce wytępić to dziadostwo, to tak jakby prowadził wojnę podjazdową.

 8. avatar Natalia 20 września 2018 o 17:24

  super dziękuję za ten wpis bo akurat taki problem. . .. zaszkodzily mi antybiotyki które Lekarz zapisywal mi przez miesiąc i od czerwca się
  męczę. Zaczęło się od zgagi i do dziś boli mnie gardło, przełyk i czuję że coś tam jest oraz mimo picia na języku i w przełyku sucho. Mam nadzieję że w cz2 bedzie coś co mi pomoze, do tego czuje dretwienie rąk i nóg oraz języka,a także boli mnie szyja i mam powiększone węzły podzuchwowe, skroni. Koszmar.

  1. avatar Jarmush 20 września 2018 o 17:34

   już powstaje cz 2

   1. avatar supergosc 9 września 2020 o 19:11

    dej linka, plis do tej części drugiej.

 9. avatar natalia 20 września 2018 o 18:20

  Pepsi, wiem ze nie jesteś lekarzem, ale może wiesz jak mi pomoc, właściwie mojemu tacie: 69 lat,niestety nadciśnienie od wielu lat + leki na nadciśnienie, od 3 tyg ma mega zawroty głowy- wg lekarzy to błędnik ( uszkodzenie prawego błędnika- wykryto dopiero po 2 tyg) teraz okazuje się ze to krytyczne zwężenie tętnicy szyjnej ( również choruje na miażdżycę). Wiem ze wiele lat sobie na taki stan pracował, ale wiadomo kiedyś wszystko co powiedział dochtore było niepodważalne…chciałabym mu bardzo pomóc, ale potrzebuje Twojej ”rady”?

  1. avatar Jarmush 20 września 2018 o 20:20

   dieta roślinna, 1 Omega 3 TiB, witamina D3+K2 TiB – 4 tabletki, chyba, że już mu walnęli leki rozrzedzające krew, to K2 trzeba brać mniej i z kuurkumą uażać, najlpeiej codzienna kuracja 4 szklanek, a jak nie, to chociaż obowiązkowo magnez TiB i kurkuma This is BIO, oraz koenzym Q10 G&G, nie jestem lekarzem.

 10. avatar 3Olga 21 września 2018 o 14:49

  Dla mnie również ważny post. Niedokwaszony żołądek, a do tego jakiś czas temu na biorezonansie wyszło zapalenie. Trochę śmieci jadłam, albo za dużo i za bardzo miksowałam, jak dopadła mnie straszliwy głód. Myślałam, ze szybko sobie z tym poradzę. Niestety, ostatnio dyskomfort powrócił i w przełyku tez jakoś niefajnie, ale możne tego potrzebowałam, żeby na dobre kwestie odżywiania ogarnąć.
  Do tego Candida (nawracające infekcje, a test szklanki potwierdza). Dlatego z owockami muszę ostrożnie :(. Droga Pepsi doradź: dwa bananki, które szczerze uwielbiam są ok?, jeżeli innych słodkich owoców tego dnia nie zjem? A kwestia lodów bananowych przy problemach żołądkowych – raczej nic lodowatego?
  Jeszcze nieszczelne jelita(?) Test buraczkowy nie zawsze wychodzi pozytywnie, ale za to od pewnego czasu sporo niestrawionych resztek w kale.
  Dzień zaczynam z olejem kokosowym (płukanie ust), potem 15 kropli nalewki z orzecha włoskiego, a po jakimś czasie of course 4 szklanki. Biorę suple, które polecasz + Shape Shake + Glutaminę, pije rumianek, zielona herbatę, czasami koper włoski. Ciężko mi przekonać się do surowego soku ziemniaczanego (o którym pisałaś w jednym z postów), ale chyba czas najwyższy.
  Wyszło mi uczulenie na kilka dobrych rzeczy np.: miód lipowy – używam akacjowy, bo chyba nie warto całkiem z miodu rezygnować? Ocet jabłkowy – zastępuje octem kokosowym i zastanawiam się, czy 1-2 pestki moreli każdego dnia warto dorzucić?

  1. avatar Jarmush 21 września 2018 o 15:32

   przede wszystkim jeśli masz problem z kontrolowaniem co jesz, chociaż zacznij stosować post przerywany, czyli zrób dłuższe okno w ogóle bez jedzenia.Nie ma po co zjadać 1-2 pestek moreli.

   1. avatar 3Olga 21 września 2018 o 16:41

    Zapomniałam dopisać, ze post przerywany stosuję.

 11. avatar 3Olga 24 września 2018 o 09:23

  Ok, post przerywała od kilku dni nalewka z orzecha, cukier zawiera. O bananach i innych owocach na czas wyleczenia Candidy muszę zapomnieć, miód i ocet również w odstawkę. Z pestkami moreli masz rację. Pytałam, bo kiedyś kupiłam i do tej pory leżą. Sorki, jeszcze gdzieś tam błądzę, ale ku lepszemu. Pozdrówka.

 12. avatar monika 27 września 2018 o 12:12

  Troszkę w temacie. Mam pytanie jak pomóc seniorowi – 70 lat, od lat nadciśnienie i oczywiście leki na nadciśnienie, leki rozrzedzające krew (konieczne po operacji serca) ale również leki IPP jako osłona do leków na nadciśnienie. Czy można próbować leki IPP odstawić i pomóc sobie w jakiś naturalny sposób ? dodam, że leki IPP są brane kilka lat.

 13. avatar Chmurka 9 października 2018 o 13:55

  Jak jeść skóki od banana? Na surowo, w szejku czy trzeba je przygotować odpowiednio?

  1. avatar Jarmush 9 października 2018 o 16:31

   nie jedz surowych niekiszonych, po co? nie są smaczne, kiś, kiszone są przynajmniej bardzo zdrowe, ale tylko BIO

   1. avatar Chmurka 10 października 2018 o 06:34

    Ok. A co powinno się znaleźć w zalewie do kiszonki i ile dni się je kisi? Dzięki za podpowiedź

    1. avatar Jarmush 10 października 2018 o 07:06

     zaraz ktoś Ci odpowie, ja dostaję kiszonki :),albo kupuję, ale rzadziej.

     1. avatar Chmurka 10 października 2018 o 08:58

      liczę na Was 🙂

 14. avatar Kobieta 31 lat 12 października 2018 o 09:19

  Witam, proszę o poradę, bo powoli ogarnia mnie rozpacz. Pokrótce jak się tak da opiszę swoją historię. Rok temu zaczął pobolewac mnie żołądek, po 2 tygodniach do tego zaczęły mnie boleć plecy, na wysokości żołądka i powyżej na wysokości przełyku. Oczywiście do tego inne objawy typu zgaga, odbijanie, bulgotanie w żołądku, nudności, bol w klatce, to wszystko trwa do dziś. Próbując samodzielnie coś robić i nie widzac rezultatow, minął jakis czas i udałam się do lekarza. Oczywiście na wstępie IPP, badania krwi i kału na helicobakter. Helicobacter nie wyszło. Pomimo tego kolejna wizyta i znany na helicobacter zestaw antybiotyków i następne IPP. Jakoś przezylam ta kurację, ale oczywiście objawy nie ustąpily. W takim razie gastroskopia, a właściwie do tej pory już dwie, w tym jedna robiona przez lekarza do którego chodzę. Zaczerwienienie przy wejściu do krtani i inne rzeczy świadczące o refluksie. Jakaś żółta plamka w otoczce czerwonej na zoladku. W samym żołądku znajdowała się żółć. Błona sluzowa o cechach scieńczenia. Wynik badania histopatologicznego: przewlekłe aktywne zapalenie trzonu i antrum żołądka. Badania na autoimmunologiczne zanikowe zapalenie żołądka robione tyle co, przeciwciała ujemne, witamina B12 196, 3 miesiące wcześniej witamina B12 200. No i cóż, kolejna wizyta, kolejne lekarstwa, w tym następne IPP. Czytajac o tych inhibitorach mam juz mieszane uczucia czy kolejna dawka nie pogorszy jeszcze stanu? Czy rzeczywiście to wszystko wina nadkwasoty? Dodam, że oprócz tego wszystkiego tsh 3,72 i choć niby w normie to zalecenie od ginekologa pójścia do endokrynologa. Ginekologicznie również problemy które dopiero będą diagnozowane, na obrazie usg zagęszczenie mogące świadczyć o miesniaku lub jakiejś odmianie endometriozy. Diagnoza dokładniejsza za miesiąc. Ogólne wyniki krwi w porządku, witamina D wynik bardzo niski – 15. Proszę o poradę czym mogłabym sobie pomóc, jakie suplementy zakupić, i co z tymi IPP, bo juz naprawde bezradnosc czlowieka ogarniaa objawy nie znikaja. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 12 października 2018 o 11:10

   żółć w żołądku świadczy o cofaniu się żółci z dwunastnicy, żółć jest oczywiście bardzo zasadowa, i od tego wszystkiego masz refluks żółciowy, kwas cofa się do przełyku, ale w żołądku jest za mało kwasu, a nie za dużo, a na to bierzesz IPP, które jeszcze bardziej pozbawiają Cię kwasu w żołądku i trawienie aminokwasów staje się bardzo utrudnione, ciało zakwasza się i tworzą się inne problemy zdrowotne.

   Niskie B12, sugeruje, że pewnie gdybyś zbadała homocysteinę zapewne okazała by się wysoka (powinna wynosić 6-8), a jeżeli przyjmiemy za punkt odniesienia poziom czy stężenie cholesterolu we krwi, jako możliwy wskaźnik wystąpienia choroby miażdżycowej, to palenie papierosów jest czynnikiem ryzyka 6krotnie większym, niż poziom cholesterolu, a podwyższony poziom homocysteiny jest czynnikiem ryzyka 40 razy wyższym niż poziom cholesterolu. 

   Zacznij od domowego testu sody: https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Wprowadź rano na czczo kurację 4 szklanek. Do śniadania 1 Greens & Fruits TiB, wraz z 1 B6 G&G i 1 kwasem foliowym G&G, po śniadaniu 2 D3 TiB i 5 D3 TiB, wraz z 1 Omega 3 TiB.
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe, zrób je za 2 miesiące i zrób też B12, kwas foliowy i homocysteinę, na 5 dni przed badaniem odstaw G&F TiB, B6 i B9(kwas foliowy) i D3. Najlepiej żebyś zrobiła te badania z listy: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Jaki masz kolor moczu? pH moczu rano na czczo i o 12 w południe. Czy znajdujesz niestrawione kawałki pokarmu w kale? Jeśli tak trzeba zastosować kurację uszczelniającą jelito, bardzo istotny jest też kwas w żołądku.

   Przeczytaj te wpisy:
   https://www.pepsieliot.com/10-sposobow-naturalnego-zakwaszenia-zoladka-o-paskudnym-dzialaniu-pewnych-lekow/
   https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   https://www.pepsieliot.com/kuracja-marchewka-i-4-inne-proste-metody-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka/

   pzdr, nie jestem lekarzem

   1. avatar Kobieta 31 lat 12 października 2018 o 11:29

    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Oczywiście zrobię pozostałe badania, a te które robiłam, między innymi b12 i D zrobię za dwa miesiące po zakupie i wybraniu polecanych suplementów. Artykuly przeczytam. Jeśli chodzi o mocz, z którym też bywały problemy, to zawsze był robiony rano, kolor raczej ok, żółty lub jasno żółty, ph raz 6 raz 7, często duże liczby leukocytów. Jeśli chodzi o kał to sama nie wiem, czy są w nim resztki jedzenia, na pewno bywają zaparcia i kał kiedyś był można powiedzieć „zbity” natomiast w tej chwili są to małe kawałeczki. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

   2. avatar Natalia 3 sierpnia 2020 o 19:52

    Hej Pepsi chciałam zapytać czym różnią się bio banany od tych zwykłych bananów? Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 4 sierpnia 2020 o 05:12

     już odpowiedziałam

   3. avatar Natalia 3 sierpnia 2020 o 19:55

    Nie robiłam jeszcze testu z sodą ale jutro zrobię, jezeli mam niedokwasote to może mieć to związek z chrypka i odchrzakiwaniem? Laryngolog stwierdzil ze to refluks…I oczywiście przepisał ipp ale nie chce tego brać..

    1. avatar Jarmush 4 sierpnia 2020 o 05:12

     najpierw zrób, filozofię zostaw na potem <3

 15. avatar Janek 26 października 2018 o 10:12

  a jak zwiększyć soki żołądkowe u 13 latki , która ma trądzik i problemy skórne?odbija jej się bardzo głośno po jedzeniu, miewa biegunki , tylko czymś co da radę przełknąć strasznie ciężko namówić ją do wypicia czegoś niedobrego bunt i koniec

  1. avatar Jarmush 26 października 2018 o 17:45

   woda z octem jabłkowym (łyżka, zacząć od łyżeczki) bio niepasteryzowanym i z zagęszczonym bio sokiem z jabłek, szczypta kwasu askorbinowego TiB do tego. Nie jestem lekarzem.

   1. avatar Janek 27 października 2018 o 06:34

    tyle że ma odruch wymiotny na ocet jabłkowy, czy można go czymś zastąpić skutecznie

    1. avatar Jarmush 27 października 2018 o 07:42

     niech pije wodę z sokiem z cytryny

 16. avatar Janek 27 października 2018 o 06:32

  bardzo dziękuję

  1. avatar Anka 27 listopada 2018 o 00:29

   Janku. zrob corce testy na alergie pokarmowe.u nas pszenica i nabial. Nie jemy nic tlustego czyli lodow, frytek, kotletow itp.za to Kiszonki i probiotyki, ostropest

 17. avatar Piter 13 listopada 2018 o 10:35

  U mnie po teście sody zero odbicia i zacząłem dokwaszać piciem wody z OJ i ostatnio dorzuciłem Betaine HCL w trakcie posiłku i pytanie czy może to (Betaina) mieć wpływ na zwiększony niż zwykle ból w kolanach ?

  Pozdrawiam,

 18. avatar Diana888 13 listopada 2018 o 17:04

  Mojej koleżance w badaniu gastroskopowym wyszedł helicobacter, nic poza tym. Zalecono jej lek, który zawiera tlenek bizmutu. Ona chciałaby naturalnie się leczyć, i nie wie , czy może ten lek brać, bo dochtore jej powiedziało, że to nie antybiotyk i pomoże. W ulotce też opisano że się stosuje przy helicobacter. Z objawów – raz na 3-4 dni rano po obudzeniu czuje lekkie pieczenie w żołądku. Czy ten lek jej gorzej nie zaszkodzi ?

 19. avatar Noris 31 stycznia 2019 o 10:53

  Kochani jak to jest z tym kwasem?

  Bo robiłem jakiś czas temu test sody i wyszło bardzo kiepsko, podjąłem działania pije OJ
  i w zasadzie jak teraz robię test sody, to równie kiepsko wychodzi, czy słaby kwas powinien po jakimś czasie się sam unormować i zacząć wydzielać, czy trzeba sobie pomagać zakwaszaniem cały czas?
  Jak to wygląda?

  1. avatar Jarmush 31 stycznia 2019 o 13:38

   jutro kup w naszym sklepie Betainę HCL, jest już na stanie, ale jeszcze nie włożona do sprzedaży

   1. avatar Amelia 31 stycznia 2019 o 14:29

    Pepsi masz betaine w sklepie 🙂 ,dobra wiadomość ? Przecież mowilas że nielegalna .a i jeszcze jedno kiedy paski ph ?

    1. avatar Jarmush 31 stycznia 2019 o 15:04

     tak, znowu ją przywrócili, i znowu jest suplementem diety i możemy ją z powrotem sprzedawać. Mamy już w magazynie, jutro pojawi się w ofercie.

 20. avatar Cinimini 4 lutego 2019 o 08:17

  Po przemaglowaniu prawie całego Internetu już zglupialam. Może Ty mi pomożesz. Od 3 miesięcy męczyły mnie bóle w klatce piersiowej. Czasami obudziłam się w nocy z przyspieszonym tetnem(tak koło 4-5) Na początku myślałam że to nerwica. Szereg badań holtery ekg echo kilka razy badanie krwi. Każdy kardiolog pukal się w czolo I mówił że wszystko ok. Irydolog stwierdził zapalenie żołądka przepisał ipp. Jako że jestem oporna na ipp zrobiłam gastroskopie. Tam wyszło lekkie zapalenie żołądka (sladowa ilosc żółci pstre antrum jakaś opuszka dwunastnicy z rozpulchnioną śluzówką- nic z tego nie rozumiem. Wzięli 3 wycinki mam czekać na biopsje) generalnie zaczęło mi przechodzic powoli przed ta gastrokopia Ale po już chyba sama się nakrecilam I objawy wróciły. Bez kołatania serca już Ale za to z typowymi problemami żołądkowymi. Bol w klatce zgaga czasami po jedzeniu nieprzyjemne uczucie (dziwne bo staram sie trzymac dietę jem dużo jogurtów serkow homogenizowanych pije rumianek wodę itd). Do tego mam problem z zaparciami I też nie wiem jak się ich pozbyc. Raphacholin c dziwnie mi siedzi teraz na żołądku a po colon c po 10 min zaczyna się bulgotanie w brzuchu i pogoń do toalety.
  Gastrolog za pomysł picia octu jabłkowego na mnie nakrzyczal i grozil wrzodami.
  Od wczoraj jem Twoje marchewki.
  Ratunku! Tak się nie da żyć na samych jogurtach kaszkach mannych i bananach. Juz schudlam 3kg.. A to dopiero ponad miesiąc dieta.

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 08:32

   jaki masz poziom kwasu w żołądku, robiłaś domowy test z sodą?

   1. avatar Cinimini 4 lutego 2019 o 08:40

    Głupio się przyznac ale nie robiłam. Boję się trochę że mnie zbierze na odruch wymiotny po tym szczególnie jak brzuch jest ostatnio tak podrazniony’.’

    1. avatar Jarmush 4 lutego 2019 o 08:43

     nie widzę związku

 21. avatar Sandrameka 6 lutego 2019 o 19:09

  Droga Pepsi od jakiegoś czasu zauważyłam przy wypróznianiu że nie trawię kukurydzy tzn zostaję w kale , ale tylko kukurydzy po wszystkim innym jest ok . Czy to nieszczelność jelit ? Jestem na 4 szklankach ,na poście od 9 – 10 rano pierwszy posiłek do 14 -15 ostatni posiłek biorę witamine d3 + k2 TIB do ssania . Moja dieta czasami jest ok A czasami pozwolę sobie np na coś slodkiego,to moje takie uzależnienie . Od kad jestem na pp schudłam 3 kg A jestem od stycznia Czy może coś jeszcze moge zmienić na lepsze ? Dziękuję za odpowiedź

  1. avatar Jarmush 6 lutego 2019 o 20:08

   moim zdaniem nie, to normalka

 22. avatar Sandrameka 6 lutego 2019 o 20:29

  Dziękuję za odpowiedź, kamień z serca ?

 23. avatar Gaga 13 lutego 2019 o 10:19

  Witam. Szukam pomocy w moich dolegliwościach. Zaczęło się w zeszłym roku odczuwaniem dziwnego posmaku w ustach. Mąż zwracał mi uwagę, że z moich ust wydobywa się zapach przypominający wnętrzności ubitej kury. Posmak w ustach najpierw poprawiało się poprzez żucie gumy miętowej. Potem przestało to działać. Posmak w ustach nasilał się. Do tego stopnie, że w ciągu dnia przez cały czas czułam posmak albo kwasu, albo soli w ustach. Zaczęłam od badania krwi – wynik: za mało hemoglobiny (10,4 przy normie od 11), witamina D3 – 23. Badania w normie: kwas foliowy – norma, witamina b12 – w normie. Przy badaniu kału – wyszedł dodatni wynik helikobakter pylori . Lekarz rodzinny stwierdził refleks i zapisał IPP oraz zastosował antybiotykoterapie przez 10 dni na helicobacter. Po kuracji nic się nie zmieniło. Trafiłam na Twój blog, zrobiłam test sodą oczyszczoną. Beknięcie dopiero po 20 minutach. Postanowiłam pić wodę z octem jabłkowym. Jak długo mam czekać na efekty? Jaką dietę zastosować? Proszę poradź.

 24. avatar Marta 1 marca 2019 o 09:01

  Witam,
  Czy chlorella może pomóc wyleczyć helicobacter? Miałam już dwie kuracje antybiotykami które nie pomogły.

 25. avatar Beatazolnowska 9 marca 2019 o 18:26

  Mam pytanie robilam test z sody i nie odbilo sie wcale to znaczy ze brak kwasu w zoladku stosuje ocet jabkowy ale nie pomaga duzo niestrawionego jedzenia w kale szczegolnie warzyw i owocow co mam robic .. jeszcze inne pytanie – kupilam wasz shejk i jak go pije to ciezko mi na zoladku czy tez go nie trawie .. czy moge go stosować …

  1. avatar Jarmush 9 marca 2019 o 20:19

   Szejk to jest czyste białko, a gdy brakuje kwasu w żołądku przede wszystkim nie trawi się aminokwasów, czyli białka.

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do 4 szklanki kolagen TiB łyżeczka i 1/2łyżeczki płaskiej (ok 2 gramy) MSM TiB.

   Do drugiej szklanki szczypta soli szarej morskiej.

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Też do śniadania Betaina HCL przeczytaj zalecenia co do betainy w tym tekście https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Generalnie przydałoby się więcej badań: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Pij bulion: https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   Po pewnym czasie będziesz mogła pić szejka z dodatkiem glutaminy, lub bez https://www.pepsieliot.com/pyszny-szejk-l-glutamina-czyli-odbudowa-jelit-kosci-miesni-jak-ktos-chce-mega-odchudzanie/
   A tu masz jeszcze protokół testowania glutaminy https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/

   Nie jestem lekarzem, ale na spokojnie przestudiuj sobie to wszystko

 26. avatar Beatazolnowska 9 marca 2019 o 21:13

  Kuracje 4 szklanek stosuje juz kawalek czasu i green fruits i wid d i omega 3 do tego jeszcze suplementuje b 12 w zastrzykach i b complex a badania mam takie
  HCT 32,1 zakres 33-45
  RBC 3,76 zakres 3,91-5,61
  HGB 11,1 zakres 11,7-15,5
  WBC 4,71 zakres 4,5 -10,5
  MCV 85,4 zakres 86-98
  TSH 2,218 zakres 0,55-4,78
  FT3 2,59 zakres 2,4-3,9
  Ft40,81 zaktres 0,6-1,2
  Atg0,01 zakres 0-4
  Atpo 0,09
  Vit b12 62,16 zakres 180- 916
  Homocysteina ,8,30
  Kwas foliowy 15,34 zakres 3,2-19
  Sod 140 zakrss 135 -145
  Potas 3,88 zakres 3,5-5,1 kreatynina 0,78 zakres 0.6 -1,2
  Ogolne zmeczenie brak sil ospalosc ostatnio tycie wzdecia gazy . Nie wiem juz co robic …

  1. avatar Jarmush 10 marca 2019 o 05:50

   więcej zastrzyków z B12, to jest poważny wieloletni niedobór

 27. avatar Beatazolnowska 10 marca 2019 o 10:32

  Lekarz zlecił co 2 tygodnie biore b12 liposomalna z twojego sklepu i b complex . Moze powoli wroci to do normy .Teraz chce skupic sie na trawieniu i diecie bo juz nie widm co mam jesc . Zamowilam ta betaine hcl od ciebiei zobaczymy. Moze podpowiedzieć co jesc mam i czh wode z octem – 1łyzka pic przed kazdym posilkiem ata betaina to tylko do sniadania czy do kazdego posilku .

  1. avatar Jarmush 10 marca 2019 o 10:33

   zobaczysz jak będziesz trawić, i jak się będziesz czuć. na razie bierz tylko 1 raz dziennie, to jest kwas.

 28. avatar Beatazolnowska 10 marca 2019 o 19:24

  A czy bede mogla stosowac twojego shejka zamiast kolacji jak zaczne stosowac ta betaine hcl

  1. avatar Jarmush 10 marca 2019 o 20:45

   pewnie tak, on jest bardzo łatwy do strawienia, ale jednak trzeba mieć oprócz kwasu w żołądku również enzymy do trawienia białka, i też trzustkowe, czyli pepsyna, i trypsyna jest potrzebna

 29. avatar Beatazolnowska 10 marca 2019 o 20:55

  A jak sprawić aby byly te enzymy …

  1. avatar Jarmush 10 marca 2019 o 21:04

   Zrób sobie może kurację Greens & Fruits TiB, tam masz enzymy, inozytol i wiele dóbr

 30. avatar Goliniewska Irena 20 maja 2019 o 14:28

  Witam.Musze zrobić zakupy w Twoim sklepie i chciałam zapytać : czywysokie trujgliceryny mam wziąść omega3?nie wiem dlaczego tak opornie mi się podnosi wit.d3 obecnie mam 65 A w lutym miałam 38,pije 4szklanki rano i wydaje mi się że mam zakwaszone żołądek czyżbym musiała jeszcze coś dodatkowegobrac?nie wiem ,wapno mam przy maksimum a selen mam w połowie normy.Ostatnia sprawa to moje stluszczenie wątroby.Bralam od Ciebie bikini burn i cały zestaw pije 3razy po łyżeczce ostropest brałam karczofi i więcej już nie wiem co mam zrobic,mam cukrzycę ,pomóż.

  1. avatar Jarmush 20 maja 2019 o 15:49

   bardzo dobrze Ci się podnosi metabolit D, wręcz wzorcowo. Tak Omega 3 TiB po śniadaniu, na razie 1 i możesz do 4 szklanki dodawać Hemp protein This is BIO, jaki masz poziom cukru i insuliny na czczo? homocysteina, kwas foliowy?

 31. avatar edzia 12 lipca 2019 o 08:12

  Witam Peps czy po wynikach badań dobrałabyś mi suplementy?:) Chciałabym zakupić u Ciebie
  Cierpię na bóle żołądka, często jest mi ciężko po zjedzeniu. Kiedyś robiłam test na alergię opóżnioną i wyszło mi jajko, mleko, drożdże, pszenica, staram się nie jeść tych rzeczy, rzadko jem ser lub mleko zsiadłe.. Alkohol piję rzadko ale jak się napiję od razu mam katar.
  Robiłam test z sody i się nie odbiło więc chyba powinnam też zakwaszać żołądek.
  Oprócz tego 4 razy w roku miałam dziwne dolegliwości, jakby niestrawność wielka zaczynała się od bólu żołądka, rozchodziła się na cały brzuch czułam się jakby mi nic nie funkcjonowało, jakbym miała z żółcią problemy kilka godzin to trwa czasem ja masuję brzuch żeby oddać gaz lub stolec ale bóle są solidne, dwa razy skończyłam na rozkurczowych zastrzykach na pogotowiu. Badanie gastroskopii wyszło ok ale wyszła mi helicobacter pyroli zaawansowana ponoć przepisał mi dochtore 3 antybiotyki i dodatkowe dwa leki, czy myślisz, że mogę to przeleczyć naturalnie, oprócz tego robiłam badanie na kalprotektynę wyszła w normie więc nie robiłam kolonoskopii.
  Niepokoją mnie te bóle, wątpię, że to sprawka helicobacter.
  dodatkowo wykryłam na plecach kilka plamek grzybicznych i na dziąsłach. Nie wiem czy nie mam candidy.
  Oprócz tego obserwuje u siebie suche panokcie, zimne stopy dłonie, wypadają mi włosy, raz nie dostałam okresu kilka miesięcy temu i czasami mam rzuty ciepła, zauważyłam też że w nocy gorzej widzę i że jak jest światło słoneczne duże to bardzo mrużę oczy, według wyników badań jest git według twoich artykułów lekko coś jest nie halo z tarczycą doradź czy zrobić jeszcze jakieś badania dodatkowe i czy kupić u Ciebie kelp czy jod przez skórę i czy suplementować cynk i selen itp.,

  Dołączam badania.
  ASO, ilościowo <100 IU/mL
  Dzieci: <=150
  Dorośli:<=200
  Proteinogram
  białko całkowite 7,8 g/dL 6,6 8,3 ~
  Albumina 60,3 % 55,8 66,1 ~
  Alfa1 – globuliny 3,6 % 2,9 4,9 ~
  Alfa2 – globuliny 7,7 % 7,1 11,8 ~
  Beta1 – globuliny 5,1 % 4,7 7,2 ~
  Beta2 – globuliny 3,4 % 3,2 6,5 ~
  Gamma – globuliny 19,9 % 11,1 18,8 H
  Albumina 4,70 g/dL 4,02 4,76 ~
  Alfa1 – globuliny 0,28 g/dL 0,21 0,35 ~
  Alfa2 – globuliny 0,60 g/dL 0,51 0,85 ~
  Beta1 – globuliny 0,40 g/dL 0,34 0,52 ~
  Beta2 – globuliny 0,27 g/dL 0,23 0,47 ~
  Gamma – globuliny 1,55 g/dL 0,8 1,35 H
  Homocysteina 6,2 umol/l 5 15 ~
  Wapń całkowity 2,43 mmol/L 2,2 2,65 ~
  Fosfor nieorganiczny 4,24 mg/dL 2,5 4,5 ~
  Witamina D3 metabolit (OH) 45 ng/mL
  Anty- TG <0,9 IU/mL 0 4
  Anty-TPO 0,4 IU/mL 0 9 ~
  PT – czas protrombinowy Sekundy 11,8 sec. 9,8 12,1 ~
  wskażnik Quicka 97 % 70 130 ~
  INR 1,0
  SHBG 101,30 nmol/L 18,2 135,5 ~
  ACTH 15.70 pg/mL 0 46 ~
  Parathormon PTH (intact) 24,9 pg/mL 12 88 ~
  Glukoza Wartość 84,00 Jednostka mg/dl Norma 70 – 99
  AST Wartość 11,00 Jednostka U/l Norma 5 – 34
  ALT Wartość 8,00 Jednostka U/l Norma 0 – 55
  TSH Wartość 1,98 Jednostka µIU/ml Norma 0,35 – 4,94
  Ferrytyna Wartość 45,83 Jednostka ng/ml Norma 4,63 – 204
  Kwas foliowy Wartość 14,30 Jednostka ng/ml Norma 3,1 – 20,5
  FT4 Wartość 0,89 Jednostka ng/dl Norma 0,7 – 1,48
  Witamina B12 Wartość 327,00 Jednostka pg/ml Norma 187 – 883
  FT3 Wartość 3,88 Jednostka pmol/l Norma 2,63 – 5,7
  Cholesterol Wartość 158,00 Jednostka mg/dl Norma 115 – 190
  Cholesterol HDL 69,00 mg/dl –
  Cholesterol LDL, wyliczany 75,60 mg/dl
  Trójglicerydy 52,00 mg/dl
  Cholesterol nie-HDL 86,00 mg/dl
  Amylaza Wartość 49,00 Jednostka U/l Norma 25 – 125
  Mocz robiłam jest w normie.
  Pozdrower
  Edzia

  1. avatar Jarmush 12 lipca 2019 o 09:22

   Tak naprawdę niepokojące jest stężenie gamma-globuliny, jak informują lekarze, stężenie wybranych gamma-globulin wzrasta w przebiegu schorzeń o podłożu autoimmunologicznym, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów (ale wtedy ASO wyszłoby źle) czy toczeń rumieniowaty układowy. Podwyższone normy gamma-globulin mogą wskazywać na przewlekłe stany zapalne o podłożu bakteryjnym, kolagenozy, sarkoidozę, rozstrzenia oskrzeli, a także przewlekłe zakażenie pasożytnicze.

   W Twoim przypadku to będzie prawdopodobnie helicobacter pyroli (potem z tego są wrzody i generalnie niefajnie w żołądku) i stąd wszelkie problemy zdrowotne. Trzeba to zaleczyć, nie wykluczam kuracji antybiotykowej, ale możesz szybko spróbować naturalnie, następnie, prawie jednocześnie zakwaszać żołądek i probiotyki, i polepszyć ściany jelit, bo raczej przeciekają, można teraz złapać to wszystko jeszcze na początku, bo być może nie ma jeszcze choroby autoimmunologicznej. Rozpiskę zrobię Ci potem, bo muszę wyjść. <3

 32. avatar edzia 22 lipca 2019 o 05:37

  Hej Peps nie dostałam rozpiski z dawkowaniem?, może doszło na spam a ja usunęłam.
  Proszę wyślij mi jeszcze raz.
  Edzia

  1. avatar Jarmush 22 lipca 2019 o 05:53

   ale nie wiem o co chodzi, napiszę Ci tutaj, przypomnij na co, spod kokpitu nie widzę naszej rozmowy

 33. avatar edzia 22 lipca 2019 o 06:20

  Witam Peps czy po wynikach badań dobrałabyś mi suplementy?:) Chciałabym zakupić u Ciebie
  Cierpię na bóle żołądka, często jest mi ciężko po zjedzeniu. Kiedyś robiłam test na alergię opóżnioną i wyszło mi jajko, mleko, drożdże, pszenica, staram się nie jeść tych rzeczy, rzadko jem ser lub mleko zsiadłe.. Alkohol piję rzadko ale jak się napiję od razu mam katar.
  Robiłam test z sody i się nie odbiło więc chyba powinnam też zakwaszać żołądek.
  Oprócz tego 4 razy w roku miałam dziwne dolegliwości, jakby niestrawność wielka zaczynała się od bólu żołądka, rozchodziła się na cały brzuch czułam się jakby mi nic nie funkcjonowało, jakbym miała z żółcią problemy kilka godzin to trwa czasem ja masuję brzuch żeby oddać gaz lub stolec ale bóle są solidne, dwa razy skończyłam na rozkurczowych zastrzykach na pogotowiu. Badanie gastroskopii wyszło ok ale wyszła mi helicobacter pyroli zaawansowana ponoć przepisał mi dochtore 3 antybiotyki i dodatkowe dwa leki, czy myślisz, że mogę to przeleczyć naturalnie, oprócz tego robiłam badanie na kalprotektynę wyszła w normie więc nie robiłam kolonoskopii.
  Niepokoją mnie te bóle, wątpię, że to sprawka helicobacter.
  dodatkowo wykryłam na plecach kilka plamek grzybicznych i na dziąsłach. Nie wiem czy nie mam candidy.
  Oprócz tego obserwuje u siebie suche panokcie, zimne stopy dłonie, wypadają mi włosy, raz nie dostałam okresu kilka miesięcy temu i czasami mam rzuty ciepła, zauważyłam też że w nocy gorzej widzę i że jak jest światło słoneczne duże to bardzo mrużę oczy, według wyników badań jest git według twoich artykułów lekko coś jest nie halo z tarczycą doradź czy zrobić jeszcze jakieś badania dodatkowe i czy kupić u Ciebie kelp czy jod przez skórę i czy suplementować cynk i selen itp.,

  Dołączam badania.
  ASO, ilościowo <100 IU/mL
  Dzieci: <=150
  Dorośli:<=200
  Proteinogram
  białko całkowite 7,8 g/dL 6,6 8,3 ~
  Albumina 60,3 % 55,8 66,1 ~
  Alfa1 – globuliny 3,6 % 2,9 4,9 ~
  Alfa2 – globuliny 7,7 % 7,1 11,8 ~
  Beta1 – globuliny 5,1 % 4,7 7,2 ~
  Beta2 – globuliny 3,4 % 3,2 6,5 ~
  Gamma – globuliny 19,9 % 11,1 18,8 H
  Albumina 4,70 g/dL 4,02 4,76 ~
  Alfa1 – globuliny 0,28 g/dL 0,21 0,35 ~
  Alfa2 – globuliny 0,60 g/dL 0,51 0,85 ~
  Beta1 – globuliny 0,40 g/dL 0,34 0,52 ~
  Beta2 – globuliny 0,27 g/dL 0,23 0,47 ~
  Gamma – globuliny 1,55 g/dL 0,8 1,35 H
  Homocysteina 6,2 umol/l 5 15 ~
  Wapń całkowity 2,43 mmol/L 2,2 2,65 ~
  Fosfor nieorganiczny 4,24 mg/dL 2,5 4,5 ~
  Witamina D3 metabolit (OH) 45 ng/mL
  Anty- TG <0,9 IU/mL 0 4
  Anty-TPO 0,4 IU/mL 0 9 ~
  PT – czas protrombinowy Sekundy 11,8 sec. 9,8 12,1 ~
  wskażnik Quicka 97 % 70 130 ~
  INR 1,0
  SHBG 101,30 nmol/L 18,2 135,5 ~
  ACTH 15.70 pg/mL 0 46 ~
  Parathormon PTH (intact) 24,9 pg/mL 12 88 ~
  Glukoza Wartość 84,00 Jednostka mg/dl Norma 70 – 99
  AST Wartość 11,00 Jednostka U/l Norma 5 – 34
  ALT Wartość 8,00 Jednostka U/l Norma 0 – 55
  TSH Wartość 1,98 Jednostka µIU/ml Norma 0,35 – 4,94
  Ferrytyna Wartość 45,83 Jednostka ng/ml Norma 4,63 – 204
  Kwas foliowy Wartość 14,30 Jednostka ng/ml Norma 3,1 – 20,5
  FT4 Wartość 0,89 Jednostka ng/dl Norma 0,7 – 1,48
  Witamina B12 Wartość 327,00 Jednostka pg/ml Norma 187 – 883
  FT3 Wartość 3,88 Jednostka pmol/l Norma 2,63 – 5,7
  Cholesterol Wartość 158,00 Jednostka mg/dl Norma 115 – 190
  Cholesterol HDL 69,00 mg/dl –
  Cholesterol LDL, wyliczany 75,60 mg/dl
  Trójglicerydy 52,00 mg/dl
  Cholesterol nie-HDL 86,00 mg/dl
  Amylaza Wartość 49,00 Jednostka U/l Norma 25 – 125
  Mocz robiłam jest w normie.

  1. avatar Jarmush 22 lipca 2019 o 11:19

   co znaczą te wężyki na końcu, bo nie mogę logicznie tego rozszyfrować, podaj opisy H za wysoki, L za niski

 34. avatar edzia 30 lipca 2019 o 11:00

  Halo!Wróciłam z wakacji stąd późny odpis. Mam nadzieję, ze teraz będzie zrozumiałe. Pozdro.
  Wynik/Jedn Min Max
  białko całkowite 7,8g/dL 6,6 8,3
  Albumina 60,3% 55,8 66,1
  Alfa1 – globuliny 3,6% 2,9 4,9
  Alfa2 – globuliny 7,7% 7,1 11,8
  Beta1 – globuliny 5,1% 4,7 7,2
  Beta2 – globuliny 3,4% 3,2 6,5
  Gamma – globuliny 19,9% 11,1 18,8
  Albumina 4,70 g/dL 4,02 4,76
  Alfa1 – globuliny 0,28g/dL 0,21 0,35
  Alfa2 – globuliny 0,60g/dL 0,51 0,85
  Beta1 – globuliny 0,40g/dL 0,34 0,52
  Beta2 – globuliny 0,27g/dL 0,23 0,47
  Gamma – globuliny 1,55g/dL 0,8 1,35
  Homocysteina 6,2umol/l 5 15
  Wapń całkowity 2,43mmol/L 2,2 2,65
  Fosfor nieorg. 4,24mg/dL 2,5 4,5
  Witamina D3 metabolit (OH) 45 ng/mL Poziom wystarczający: 30-100 ng/mL
  Anty- TG <0,9IU/mL 0 4
  Anty-TPO 0,4IU/mL 0 9
  PT – czas protrombinowy
  Sekundy 11,8sec. 9,8 12,1
  wskażnik Quicka 97% 70 130
  INR 1,0 Zakres referencyjny dla INR: Zakres fizjologiczny:0,8-1,2
  SHBG 101,30nmol/L 18,2 135,5
  ACTH 15.70pg/mL 0 46
  Parathormon PTH (intact) 24,9pg/mL 12 88
  CEA 0,90ng/mL Osoby niepalące: <3,0 ng/mL
  CA 125 15,4U/mL 0 35
  TSH Wartość 1,98 Jednostka µIU/ml Norma 0,35 – 4,94
  Ferrytyna Wartość 45,83 Jednostka ng/ml Norma 4,63 – 204
  Kwas foliowy Wartość 14,30 Jednostka ng/ml Norma 3,1 – 20,5
  FT4 Wartość 0,89 Jednostka ng/dl Norma 0,7 – 1,48
  Witamina B12 Wartość 327,00 Jednostka pg/ml Norma 187 – 883
  FT3 Wartość 3,88 Jednostka pmol/l Norma 2,63 – 5,7
  Cholesterol Wartość 158,00 Jednostka mg/dl Norma 115 – 190
  Cholesterol HDL 69,00 mg/dl –
  Cholesterol LDL, wyliczany 75,60 mg/dl
  Trójglicerydy 52,00 mg/dl
  Cholesterol nie-HDL 86,00 mg/dl
  Amylaza Wartość 49,00 Jednostka U/l Norma 25 – 125

  1. avatar Jarmush 30 lipca 2019 o 11:12

   widzę podwyższone gamma globuliny i procentowo i jednostkowo. Podwyższenie nie jest duże, ale zrobiłabym badanie dobrym biorezonansem na pasozyty. Jak tam u Ciebie ze stawami?
   Zalecam na już:
   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6, oraz łyżeczkę kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html?search_query=kolagen&results=27 i ok 2 gramy MSM TiB (mniej niż połowa płaskiej łyżeczki od herbaty) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–5905344040260.html?search_query=MSM&results=9

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

 35. avatar Eve 19 października 2019 o 20:03

  Pepsi bylam u laryngologa z różnymi objawami i narazie padła diagnoza refluks. Dostalam ipp i gastrotuss. Czyli uważasz, że nie brać tego leku? Test soda wypada blado. Nie odbiło mi sie wcale…

  1. avatar Jarmush 19 października 2019 o 21:17

   Nie jestem tutaj po to, ani nie mam takich uprawnień, aby odradzać branie leków, po prost zainteresuj się co robi taki lek, jakie są jego skutki uboczne, i podejmij świadomą decycję,jeśli masz refluks, a jednak jednocześnie mało kwasu w żołądku, lek typu IPP sprawi, że będzie go jeszcze mniej.

  2. avatar Regina Kluczborska 9 października 2020 o 05:38

   Laryngolog złapał ofiarę w sieć i będzie Cię zwodził po to, abyś już nigdy nie była zdrowa. Zakwaszaj żołądek jak Pepsi radzi nie bój się betaine, a szybko zapomnisz o dolegliwościach. Refluks to wołanie żołądka o kwas, bo nie może trawić tak jak do tego został stworzony, a lekami zobojętniasz kwas i jedzenie zalega godzinami niestrawione.

 36. avatar Kasia 11 grudnia 2019 o 13:13

  Witaj Pepsi.Podpowiedz mi prosze czy po usunieciu 3 lata temu woreczka żółciowego(polipy) moge robic sobie test z sodą bo badałam paskami mocz i jest słabo 5.Dzisiaj zrobiłam sobie po raz pierwszy test z sodą i cały czas kręci mnie w brzuchu,rozwolnienie.Od niedawna stosuję rano twoją kurkume,wode z cytryną,magnez i wit d k2mk7.

  1. avatar Jarmush 11 grudnia 2019 o 20:08

   Twój układ trawienny jest teraz osłabiony, widocznie nie możesz pić sody. Spokojnie przeczytaj ten tekst https://www.pepsieliot.com/ciekawe-czy-dobrze-sie-bedzie-zylo-bez-woreczka-zolciowego/

 37. avatar Johny 19 stycznia 2020 o 11:52

  Jak chodzi o ten sposób z zakwaszaniem żołądka solą, to robić to po każdym posiłku? I przez ile tygodni?

  1. avatar Jarmush 19 stycznia 2020 o 14:58

   A kto to wie, Bołotow twierdzi, że całe życie

 38. avatar Karolina 30 stycznia 2020 o 16:14

  Pepsi a słyszałaś o tym że żołądek nie trawi tylko alkalizuje

  ….
  po co nam ten kwas solny i dokwaszanie bez wodorowęglanów umarlibysmy z zakwaszenia to dlatego tak ważne są wody wodorowęglanowe poczytaj wpisz w google-harmonia wody jak zrobić wodę z wodoroweglanem magnezu czy uważasz że picie wody typu muszynianka przed jedzeniem spowoduje nietrawienie białek?

  1. avatar Jarmush 30 stycznia 2020 o 18:23

   yyy …

 39. avatar jarzab1922 10 lutego 2020 o 00:49

  GREENS & FRUITS TIB mogą brać kobiety w ciąży i osoby z sibo i helicobacter?

  1. avatar Jarmush 10 lutego 2020 o 07:46

   w ciąży nie, bo ma dużo A, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej, z SIBO i helico moim zdaniem można brać. Przy Sibo mbardzo wskazany ten probiotyk https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html

 40. avatar Katarzyna 17 lutego 2020 o 16:26

  Witam serdecznie. Czym zakwaszac zoladek jak choruje na przewlekle zapalenie jelit I nie zawsze toleruje takie specyfiki jak Ocet czy cytryne. Czesto przez go lapie anemie

  1. avatar Jarmush 17 lutego 2020 o 16:57

   Masz za mało kwasu? Robiłaś domowy test?

 41. avatar idrian 6 marca 2020 o 11:13

  Witam,
  czy podwyzszony poziom ph kału (6,7) wskazuje na niedokwaszony żołądek?(chyba tak? :))

  1. avatar Jarmush 6 marca 2020 o 12:50

   w jelicie grubym powinno być lekko kwaśno, ale nie wiem jaka relacja zachodzi z pH kału. Bardziej zajęłabym się pH moczu.

 42. avatar Mariola 22 marca 2020 o 09:40

  Skąd wyiąć niepasterzyowanzy ocet jabłkowy???

  1. avatar Przemko :-) 22 marca 2020 o 21:55

   U mnie w pobliskim sklepie eko sprzedają właśnie niemieckiej produkcji 🙂

 43. avatar AR 24 marca 2020 o 18:35

  Witam.
  A co robić jal ktoś jest posiadaczem przepukliny wslizgowej żołądka?
  Help.

  1. avatar Jarmush 24 marca 2020 o 19:45

   Z jakiego powodu powstała? Wysiłek, ćwiczenia, wymioty?

 44. avatar Agnieszka 9 kwietnia 2020 o 19:16

  Moze kontrowersyjne pytanie, ale jak zakwasić żołądek niemowlęciu?

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2020 o 20:40

   ma refluks?

   1. avatar Agnieszka 10 kwietnia 2020 o 08:14

    Tak, tzw. fizjologiczny jeśli takowy istnieje 🙂

    1. avatar Regina Kluczborska 9 października 2020 o 05:32

     Czyli po jedzeniu ulewa mu się z buzi? Jeśli tak, to normalne i z czasem minie samo. Trzeba tylko po jedzeniu odwracać dziecko na brzuszek, aby to ulewanie nie wlało się do uszek, bo tak się zdarza i stąd potem jest zapalenie uszu.

   2. avatar Agnieszka 10 kwietnia 2020 o 15:54

    Nie wiem czy doszła odp. Ale tak, ma

 45. avatar Joasia 21 kwietnia 2020 o 19:21

  Na czym polega test z soda, mam refluks i niewiem co z nim robić a stałe pali mnie w gardle i mam chrypę zbiera mi się też flegma i cholernie boli mnie w piersiach

  1. avatar Jarmush 21 kwietnia 2020 o 21:01

   masz rozwolnienia? Wpisz w szukałkę „test” i generalnie zachęcam do korzystania z szukałki, bo jest tutaj ponad 3000 artykułów

 46. avatar Agnieszka 30 kwietnia 2020 o 20:58

  Pepsi pisalam jakiś miesiąc temu pytając jak zakwasic zoladek niemowlaczkowi, który ma refluks. Znasz jakieś metody? Pozdrawiam, Agnieszka

  1. avatar Monika 12 lipca 2020 o 16:33

   Agnieszka znalazłaś złoty środek?

   1. avatar Agnieszka 4 września 2020 o 08:25

    Nie, już zrezygnowałam. Po prostu czekam, aż się samo unormuje bo już nie mam pomysłu. Homeopatie ciężko dostać, sprowadzałam z USA, płakał bardziej. Drugich granulek nie dostałam wcale. Solą ponoć nie, bo za mały. Teraz dostałam odp po 3 miesiącach od pewnej pani z kanału na YT żeby do mleka dodawać 3 krople soku z cytryny. Ja bym dała 15 min przed karmieniem jeśli już, nie wiem… No może jeszcze tego spróbuję. A te wszystkie rady w necie żeby dziecko odbijać, kłaść pod kątem… To są rzeczy mechaniczne którymi możemy JEDYNIE złagodzić objawy, ale to w żadnym stopniu nie rozwiązuje problemu ?

    1. avatar Jarmush 4 września 2020 o 10:05

     Kwas: Lecznicza serwatka dla osesków

     Najbardziej podatne na zakłócenia mikroflory układu pokarmowego i rozwój dysbakteriozy z ciężkimi postaciami skazy białkowej są dzieci karmione piersią. Najlepiej zatroszczyć się o rozwój mikroflory przewodu pokarmowego dziecka celowo umieszczając w jego jelitach najsilniejsze formy kwaśnych bakterii mlecznych z serwatki mleka rodzonej matki. Jak ją uzyskać?
     Zlać 100 ml mleka z piersi. Dodać do niego 3-5 kropel kwasu nr 1, zakwasić mleko. Odfiltrować serwatkę, rozlać ją do buteleczek penicylinowych.
     Jak ją stosować?
     Zagotować wodę do picia dla dziecka. Najlepiej jeśli doda się do niej nasiona kopru na końcu noża (w celu zapobieżenia wzdęciom brzuszka), ochłodzić do temperatury pokojowej i kapać do odwaru 1-2 krople serwatki na pół szklanki odwaru. Napoić dziecko. Jego mikroflora otrzyma szczepy silnego, zdrowego, czystego kwasu mlekowego, wzmocnionego energią i informacją organizmu rodzonej matki.
     Uzyskaną serwatką można zakrapiać uszka, oczka, nosek. Serwatka wzmacnia obronne właściwości mleka matki i przynosi silny efekt uzdrawiający.

     Kwas nr 1. Czysta kwaśna kultura mleczna

     Środowisko odżywcze: 3 litry przegotowanej schłodzonej wody, 1 szklanka cukru;
     Zakwas: Jedna łyżka stołowa śmietany [kwaśnej];
     Wypełniacz na 28 dni: 1szklanka ziela glistnika w postaci świeżej lub suszonej.
     Wsypać cukier do pojemnika z wodą i rozpuścić go. Rozpuścić śmietanę w ciepłym słodkim roztworze. Glistnika (wyłącznie ziele) pociąć i umieścić w woreczku z gazy z obciążeniem z czarnego krzemienia. Stanie się on dla kwasu źródłem krzemu. Glistnik jako najbardziej trujące zioło w farmakopei unieszkodliwi w ciągu 28 dni wszystko co niesie z sobą jedna łyżka stołowa śmietany. Przykryć naczynie gazą złożoną w 2-3 warstwy i pozostawić w ciepłym ciemnym miejscu.
     W ciągu 2-3 tygodni w naczyniu powstaną bardzo silne jednostki kwaśnych bakterii mlecznych. Produkt sfermentowany w obecności glistnika dysponuje właściwościami oczyszczającymi przestrzenie nosogardzieli, uszu, płuc. Oczyszczeniu podlega przewód pokarmowy, macica, wagina i drogi moczowe. „Enzymy te dysponują silnymi właściwościami stymulującymi. Jeśli kwas nr 1 będzie się spożywać przez dwa tygodnie po pół szklanki na pół godziny przed jedzeniem, to praktycznie w pełni zostaną odbudowane powierzchnie nabłonkowe żołądka i jelit”.
     Nie jestem lekarzem, to przepis Bołotowa

     1. avatar Agnieszka 4 września 2020 o 20:30

      Dziękuję za wysiłek ?

     2. avatar Agnieszka 4 września 2020 o 21:36

      „Najbardziej podatne na zakłócenia mikroflory układu pokarmowego i rozwój dysbakteriozy z ciężkimi postaciami skazy białkowej są dzieci karmione piersią.” chyba będę musiała przeczytać niejedna książkę Pana Borysa by w to uwierzyć. Jestem zszokowana. Przecież wszyscy trąbią że nie ma nic lepszego od mleka matki ?

     3. avatar Jarmush 5 września 2020 o 07:50

      On wciąż żyje 🙂

     4. avatar Jarmush 5 września 2020 o 07:52

      On nie mówi, że jest coś lepszego, ale stwierdził to

 47. avatar natalia1991 18 sierpnia 2020 o 07:57

  Hej Pepsi, możesz mi pomóc? Chce zakwasic żołądek po lekach ipp, pije łyżkę octu jabłkowego rozcienczonego ze szklanka wody i mam biegunkę, zmniejszyłam dawkę do łyżeczki octu i tez mam biegunkę, jednorazowa po wypicie octu, przed wypiciem nie mam z tym problemu. Czy mogę pić nadal ocet?

   1. avatar natalia1991 18 sierpnia 2020 o 13:19

    Dlaczego nie zakwasi? Pije kiszonki, lepiej żebym zaczęła brać betaine?

    1. avatar Jarmush 18 sierpnia 2020 o 14:45

     podesłałam Ci linki, nie chce Ci się czytać?

     1. avatar natalia1991 19 sierpnia 2020 o 19:23

      Przeczytałam, przeczytałam ale to jest pokopane, i mam mętlik w głowie. Widzialam komentarze innych osób, które piszą że też po przeczytaniu tekstu nie rozumieją co wkoncu można, a co nie i co jest dobre, a co nie. Więc jak twoim zdaniem mam doprowadzić żołądek do odpowiedniego ph? Pijac kiszonki? Brac betaine? Pic sok z cytryny? Jezeli wiesz to mi pomóż proszę

     2. avatar Jarmush 20 sierpnia 2020 o 07:00

      coś spróbuj, betaina z pepsyną działa najlepiej, gdyż to jest po prostu kwas solny, działa też podobno sok z selera naciowego bio na czczo.

    2. avatar Przemko :-) 20 sierpnia 2020 o 09:50

     Rób wszystkie rozsądne metody jakie masz podpowiedziane i jakie Ci pasują. W końcu się zakwasi. To jest proces. To nie zawsze dzieje się szybko. Rób systematycznie. Nie naciskaj na swój organizm. Nie popędzaj. Jak trzeba to zmieniaj. Próbuj. W końcu zaskoczy.

     Ja gdy zaczynałem naprawiać swoje zdrowie to ciągle pH moczu miałem niziutkie. Sodę oczyszczoną kupowałem już nawet na wiadra. I nic. Po wypicie sody było dobrze, a pół godziny później z powrotem za mało. Aż któregoś dnia zaskoczyło i teraz już mam stale dobre.

     Organizm to są miliny komórek, substancji, ciągłych procesów. Co chwilę jesteś w innym stanie, raz braki, raz nadmiary, ciągłe kompensacje, stany zapalne i ich neutralizacja. Kto to tam wie na co konkretnie Twój organizm zużywa codziennie ten ocet. A może masz braki potasu? I składniki ocetu i kiszonek na to idą żeby Ci serce nie stanęło, a nie żarełko trawiło?

     Powodzenia 🙂

    3. avatar Przemko :-) 20 sierpnia 2020 o 09:50

     Rób wszystkie rozsądne metody jakie masz podpowiedziane i jakie Ci pasują. W końcu się zakwasi. To jest proces. To nie zawsze dzieje się szybko. Rób systematycznie. Nie naciskaj na swój organizm. Nie popędzaj. Jak trzeba to zmieniaj. Próbuj. W końcu zaskoczy.

     Ja gdy zaczynałem naprawiać swoje zdrowie to ciągle pH moczu miałem niziutkie. Sodę oczyszczoną kupowałem już nawet na wiadra. I nic. Po wypicie sody było dobrze, a pół godziny później z powrotem za mało. Aż któregoś dnia zaskoczyło i teraz już mam stale dobre.

     Organizm to są miliny komórek, substancji, ciągłych procesów. Co chwilę jesteś w innym stanie, raz braki, raz nadmiary, ciągłe kompensacje, stany zapalne i ich neutralizacja. Kto to tam wie na co konkretnie Twój organizm zużywa codziennie ten ocet. A może masz braki potasu? I składniki ocetu i kiszonek na to idą żeby Ci serce nie stanęło, a nie żarełko trawiło?

     Powodzenia 🙂

    4. avatar Regina Kluczborska 9 października 2020 o 05:28

     Ja betaine brałam przez pół roku, bo to jest proces naprawczy i nie działa z dnia na dzień, ale na zawsze zaczynaj dzień od szklanki wody przegotowanej z sokiem z 1/2 cytryny. Musisz nauczyć się cierpliwości, bo jak latami pracowałaś na chorobę, to daj organizmowi czas na zdrowienie.

 48. avatar natalia1991 18 sierpnia 2020 o 08:04

  Zapomniałam dodać ze nie biorę żadnych leków, biorę tylko ibs balance probiotyk ale w porze obiadowej.

 49. avatar Pioter 25 sierpnia 2020 o 06:55

  A co zrobić, kiedy już nieświadomie się łykało tę Ipp przez 3 miesiące z powodu stanu zapalnego żołądka z Hp. Przepisane przez lekarza? Można jakoś przywrócić organizm do normalności

  1. avatar Jarmush 25 sierpnia 2020 o 07:34

   3 miesiące to raczej pestka dla ciała, ludzie biorą to latami i wtedy raczej słabo. Dasz radę, ale upewnij się, że problem Ciebie dotyczy, w końcu istnieje takie schorzenie, jak nadkwasota. Chociaż są naturopaci , którzy twierdzą, że nie może być za dużo kwasu w żołądku, bo to tak, jakby powiedzieć, że jesteś za bardzo urodziwy. No dobra 🙂

   1. avatar Pioter 25 sierpnia 2020 o 10:52

    Haha slusznie:) super dzięki za odpowiedź i podpowiedź ???Pozdrawiam 🙂

 50. avatar tomasz Niewiarowski 18 września 2020 o 07:42

  witam.
  Od poczatku… od paru lat zmagam się z refluksem. Bralem ipp ale nie przykładałem do tego wiekszej uwagi. Jakoś w czerwcu zaczely mi doskwierać bóle brzucha i gardła, zgaga codzienna itp. Poszedlem do laryngologa a ten wysłał mnie do Gastro.
  Zrobilem gastroscopie i sie zaczęło.
  Wynik przewlekłe do ostrego zapalenie zoladka i blony sluzowej zoladka. Umiarkowane zapalenie przelyku. Refluks ostry i przepuchlina przelyku.
  Leczenie: ostra dieta (schudlem w 2 miesiące 14kg) na czczo 1miesciac omeprazol 40mg i 5/6 posiłków małych dziennie i po gaviscon i przed snem. 2 miesiac 20mg omeprazol i gaviscon przed snem, po 15 dniach omeprazol co drugi dzień. I po 6 tyg było lepiej… ALE…
  Po tym czasie po 6tyg zacząłem widzieć resztki jedzenia w kale, doslownie wszystko co jadłem wracało po paru godzinach w stanie nienaruszonym. Stolec jest jasny, wróciły bóle w nadbrzusza i podbrzusze… i przełyk znowu mi dokucza… bulgotanie… zacząłem pic 3tyg temu wode z cutryna i sola himalajska na czczo. dołożyłem b12 i kwas foliowy, parabiotyki z flora. Boje się cokolwiek zjeść … Nie sypiam, STRES masakra.. nie mam siły, czuje ze mozg mi zwalania… staram się odstawić ipp… biorę 20mg co drugi dzień jeszcze do końca września… przykazanie lekarza. Mam 15 pazdziernika kolonoskopie unowiona, ale chyba nie wyrobie do tego czasu…
  Ratujcie….

  1. avatar Jarmush 18 września 2020 o 19:38

   odpowiem wkrótce

  2. avatar Regina Kluczborska 9 października 2020 o 05:20

   Odstaw omeprazol, a każdy dzień zacznij od szklanki wody przegotowanej o temperaturze pokojowej z sokiem z połowy cytryny na pół godziny przed jedzeniem. Już w pierwszym dniu poczujesz ulgę i zaczniesz normalnie trawić. Miałam stwierdzony refluks i też brałam omeprazol, ale jak trafiłam na Pepsi Eliot i zastosowałam się do jej porad, to nagle okazało się, że nie mam żadnego refluksu. Staraj się oprócz tego codziennie zjeść ze 3 szczypty kapusty kiszonej bez octu, a ona nie tylko przepłoszy pasożyty, które zawsze mogą być w jelitach, ale dostarczy mnóstwa probiotyków.

 51. avatar Ania S 2 lutego 2021 o 12:00

  Pepsi droga muszę zakwasić sobie żołądek.
  Czytam ponownie twoje artykuły i komentarze że już głupieje od tego wszystkiego!
  Jutro rano zrobię sobie test sody ale cudów się nie spodziewam…
  Od mniej więcej dwóch czy trzech tygodni pali mnie zgaga, mam przelewanie w brzuchu i mnóstwo bekania. Czy jem czy nie…
  Rano potrafię się obudzić że zgaga lub mieć jeszcze gorsza zgagę po wypiciu ciepłej wody.
  Mleka nie jadam raczej a jak już to raczej owcze, pszenicy też nie jem – nietolerancja. I tu pytanie czy ktoś taki jak ja może trawę pszeniczna jeść?
  Wczoraj to obiadu enzymy trawienne wzięłam akurat mam betainę HCL i czułam się dużo lepiej.
  Mam zamiar do 4 szklanek wrócić – latem piłam i dopóki było w miarę ciepło. Normalnie mam pic 4 szklanki czy zmodyfikować je jakoś?
  Dochtore unikam i staram się sama leczyć 🙂 leków żadnych nie biorę. Paracetamol czasem tylko tak może dwa razy w roku 🙂 Wit d3k2 biorę regolarnie, magnez ostatnio zaniedbałam i zaczęły mi się drobne skurcze ale już nad tym pracuję. Zamówiłam chlorelle żeby że szklankami zacząć używać ale to dopiero za parę dni będzie.
  Jak dalej ruszyć że skrzyżowania?
  Dziękuję z góry

  1. avatar Pepsi Eliot 2 lutego 2021 o 15:43

   Trawa pszeniczna nie zawiera glutenu, to białko jest tylko w ziarnach. 4 szklanki to coś jak mycie zębów. Można je pod siebie modyfikować, ale zawsze to one robią dzień. Zrób test i napisz

   1. avatar Ania S 3 lutego 2021 o 08:51

    Test sody oblany…. Odbiło mi się dopiero tuż przed 5 minuta ?

 52. avatar Asia G 13 lutego 2021 o 08:57

  A co jeśli już drugi gastroenterolog powiedział mi, że nie istnieje takie cuś jak niedokwaszenie, przepisał mi kolejne mocne leki na refluks i wyśmiał test z sodą?? Mam szukać innego lekarza czy dać sobie spokój i leczyć się dalej na refluks? Mój wynik z sodą to prawie 28 minut. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

  1. avatar Pepsi Eliot 13 lutego 2021 o 10:30

   Niektórzy naturopaci są skłonni twierdzić coś wręcz przeciwnego, że nie istnieje nadkwasota w żołądku, bo zdrowy żołądek jest do tego przystosowany, i kwasu nigdy dość. Z jakiegoś powodu masz uszkodzoną śluzówkę, albo treść żołądkowa cofa się i uszkadza błonę śluzową przełyku, albo masz refluks żółciowy, albo przepuklinę. Może helikobacter pyroli, który często ujawnia się przy uszkodzonej śluzówce. Zasada jest taka, że jednocześnie zalecza się śluzówkę, i zakwasza żołądek. Zobojętnianie kwasu w żołądku inhibitorami pompy protonowej na moment może przynieść ulgę, ale na dłuższą metę może pozbawić możliwości trawienia przede wszystkim białka. `Nie jestem lekarzem jednak. Nie mogę Ci niczego radzić. A rzeczywiście lepiej się czujesz po ipp? Zapisano Ci antybiotyk? Jaka jest konkretna diagnoza? Jaki to refluks? Kwaśny, czy żółciowy?

 53. avatar Lenkaaa 18 lutego 2021 o 22:07

  Szanowna Pepsi, piszę z zapytaniem, które mnie nurtuje. Po krótce opiszę problem- chciałabym zakwasić córeczce (12l.) żołądek, bo robiłam test i wyszedł strasznie słabo. Octu jabłkowego nie może znieść wiec rano na czczo pije sok z cytryny, aby te kwasy pobudzić.
  Jednak córka też miewa refluks (objawia się po przebudzeniu podrażnionym gardłem i chrząkaniem).
  I tu chyba występuje konflikt, ponieważ przy refluksie (nadmiar kwasów) nie wolno ani cytrusów ani octu, a przy zakwaszaniu (kiedy jest niedobór kwasów) należy to spożywać.
  No i już zgłupiałam, czy zakwaszać ten żołądek pomimo skłonności do refluksu? Czy nie- bo raz jest nadmiar kwasów (refluks), a raz jest ich za mało…
  Chyba czegoś nie rozumiem?

  1. avatar Pepsi Eliot 19 lutego 2021 o 10:42

   Refluks rzadko wynika z nadmiaru kwasów w żołądku, nawet jak jest kwaśny, nie żółciowy.
   Na już podawaj dziecku bulion dla zaleczenia wyściółki jelit z dodatkiem kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/, a jeśli je mięso należy dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej.
   Od dzisiaj będą w sprzedaży w naszym sklepie doskonałe probiotyki o opatentowanej formule w bio cukierku. Dorośli jedzą 2, dzieci 1.
   Mogę Ci zasugerować rozpiskę suplemnetacyjna, przeciwpasożytniczą etc dla dziecka
   Nie jestem lekarzem

  2. avatar Przemko :-) 19 lutego 2021 o 16:51

   w artykule są i inne sposoby na zakwaszenie. Ten z pkt. 5 jest bardzo dobry i niekłopotliwy. Zakwaszać należy tuż przed jedzeniem. Można przed każdym posiłkiem. Na kilka godzin przed jedzeniem nie ma sensu. Kwas żołądkowy nie jest potrzebny jeśli nie zamierza się jeść.

 54. avatar Małgosia z Oldenburga 26 lutego 2021 o 17:37

  Witaj Pepsi
  Od kilku dni mam problemy z żołądkiem ,chyba, bo już sama nie wiem o co kamman.Bòl żołądka, kwas i ból w przełyku i klatce piersiowej.Oraz promieniowanie bólu do nerek. Wzdęcia….Czy to zakwaszenie organizmu?Pot też pachnie jak kwas.Masakra.Lekarz przepisał mi Pentaprazol.Nie biorę.Ratuję siè ziółkami i dietą.Ale ciężko idzie.
  Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 26 lutego 2021 o 19:02

   jak wypada domowy test n zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/4657/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote.html Robiłaś jakieś ćwiczenia? dużo schylania? Przedtem nie miałaś nigdy problemów z trawieniem? Na jakiej jesteś diecie?

   1. avatar Małgosia 28 lutego 2021 o 13:24

    Test moczu u mnie dzisiaj 7
    Ale wczoraj było 6.
    Czyli dieta pomaga.
    Wszystko gotowane i kapusta kiszona surowa

 55. avatar Małgosia 28 lutego 2021 o 13:21

  Pepsi, a Ph badanie moczu domowym sposobem, papierkiem lakmusowym wartość u mnie 7 u męża 5,5 ?
  Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 28 lutego 2021 o 21:19

   kwaśny mocz , na jakiej jesteście diecie?

 56. avatar Kejti 5 marca 2021 o 06:48

  dziś rano zrobiłam test sody, nie odbiło mi się w ogóle..

  1. avatar Pepsi Eliot 5 marca 2021 o 07:42

   no widzisz, jak sporej ilości osób, pomimo refluksu kwaśnego, czy żółciowego

  2. avatar Kinga 7 marca 2021 o 18:15

   Hej a masz jakieś dolegliwości żołądkowe bo ja mam straszne ,również nic mi się nie odbiło i myśle co z tym wszystkim zrobic

 57. avatar NaSkraju 17 marca 2021 o 21:20

  Hej. Mam problemy ze zdrowiem od 16 roku zycia. Czyli 20 lat. Zaczelo sie od wypadania wlosow. Zgagi, zapadnięte oczy, fiolet pod oczami, suchość oka. Stolce bardziej wpadajace w zolty niz brazowy. Wieczne bole brzucha. Łojotok skory głowy. Straszne swędzenie całego ciała – napady. Infekcja gronkowca na całym ciele. Infekcje grzybicze. Remuatoidalne zapalenie stawów. Pękające kąciki ust, łuszczenie sie skóry w uszach i za uszami. Infekcja ukladu moczowego itp. Bardzo duża wada wzroku. Teraz mam ciągłe palenie w jelitach. Zgaga i problemy z zaparciami. Ręce mi opadają bo zamiast żyć jak normalny przysłowiowy chłop jestem trochę wrakiem.

  Probowałem wielu rzeczy ale nie wiem gdzie jest przyczyna. Usg jamy brzusznej ok. Kolonoskopia ok. Gastroskopia niby ok z nadżerką delikatną. Celiaklia niby wykluczona. Nie mam zoltaczki. To z testow ale ja tez w nie nie wierzę. Siada mi cały organizm z jakiejs przyczyny. Mam problemy z koncentracją. Spie dobrze, waga jest ok.

  Zastanawia mnie kolor stolca i czy to wszystko nie bierze się z jakiegoś upośledzenia wchlaniania? Zaczelo sie jak bylem mlody. Wiążę to jakoś czasem wycięcia wyrostka ale mogę się mylić. Może on był już efektem jakiś zaburzeń. Dzięki za podpowiedź bo czuję, że czas mi się powoli kończy.

  1. avatar Pepsi Eliot 18 marca 2021 o 11:20

   Na początek jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? jakie pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? (masz paseczki do pomiaru pH) próby wątrobowe, kwas moczowy, kreatynina, cukier i insulina na czczo, lipidy B12, kwas foliowy, homocysteina, 25(OH)D, selen, CRP, fibrynogen, aminogram. Te badania by się przydały.Jesz alergeny? gluten, kazeinę? Oczyszczałeś się z pasożytów? Robiłeś biorezonans? Robisz 4 szklanki? Masz przerost Candida.

  2. avatar Regina Kluczborska 27 marca 2021 o 03:43

   Zaczynaj dzień od szklanki wody przegotowanej z sokiem z 1/2 cytryny. Za pół godziny możesz jeść śniadanie. Codziennie jedz 3 szczypty kiszonej kapusty bez octu i w sezonie 3-4 śliwki, a nie w sezonie śliwki suszone bez pestek lub z kompotu.

  3. avatar Przemko :-) 27 marca 2021 o 11:00

   Po wycięciu wyrostka robaczkowego jest bardzo duże prawdopodobieństwo pojawienia się poważnej dysbiozy jelit. A skoro dysbioza to brak dobrego trawienia w jelitach. Dobrze byłoby to zbadać aby wiedzieć konkretnie. I wtedy ewentualnie wdrożyć solidną i długą kurację probiotykami.

 58. avatar MajkeL 22 marca 2021 o 10:15

  Witam, mój problem zaczął się po rzuceniu palenia. Po kilku tygodniach dostałem refluksu i problemów z oddychaniem(ciężej mi się oddychało po jedzeniu) po gastroskopii wyszła przepuklina rozworu przełykowego bez HP bez wrzodów i bez nadrzerek. Brałem jakiś czas tabletki na obniżenie kwasu i chwilowo pomagały a potem już nie. Po pewnym czasie gdy już ich nie brałem dostałem ŁZS oraz widzę
  niestrawione jedzenie w kala. Mam tez problemy z kamieniami nerwowymi po braniu białka w proszku prawie zawsze rodziłem kamień(3 razy). Czasami były pol roczne momenty, ze mogłem jesc wszystko pic piwo a
  nawet czasami colę. Czy powodem takiego nagłego pogorszenia jest przepuklina czy raczej zmiana kwasów w żołądku po rzuceniu palenia wywołała takie dolegliwości. Wazę 60-70 173 wzrostu i test sody dzisiaj malutkie beknięcie po 3min i większe po 5min. Od tygodnia pije gluta z siemienia lnianego biorę green ftuits tib drugie opakowane, wit d3 54, czasami mam tak, ze zjem śniadanie i nic potem obiad i nic i dopiero po kolacji czyli pod koniec dnia jak już mam dużo jedzenia w sobie. Chciałbym zastosować ocet lub cytrynę ale boje się podrażnienia. Brałem kilka dni l-glutamine a i pije od tygodnia sok z selera rano. Proszę o pomoc

  1. avatar Pepsi Eliot 22 marca 2021 o 10:51

   Nie masz nadżerki, więc sok z cytryny może Cię nie podrażnić. Nie masz nadmiaru kwasu, ipp może zniszczyć Ci trawienie. Przepuklina może przejść sama. Trzeba zakwasić żołądek, bo ewidentnie masz mało kwasu i pepsyny (enzym żołądkowy do trawienia białek) Betainę HCL powinieneś wziąć z pepsyną i zrobić kurację glutaminą, i/lub jeść bulion kolagenowy.

   1. avatar MajkeL 22 marca 2021 o 11:16

    Bardzo dziękuje za odpowiedz. Jest tylko jedno pytanie czy Betaina nie spowoduje pieczenia lub nadżerek??czy to przy przepuklinie jest bezpieczne?? Mam enzymy trawienne które są bez betainy czy mogę je zastosować?? Najgorsze jest po jedzeniu ciągle odbijanie prowadzące czasem do hiperwentylacji i tak muszę stać po jedzeniu 2-3 godz żeby trochę przeszło.pozdrawiam

    1. avatar Regina Kluczborska 27 marca 2021 o 03:38

     Betaina + HCL nie powoduje uczucia pieczenia, ani nadżerek. Trzeba ja brać pół roku, a potem można zrobić dłuższą przerwę. Za półtora roku powtórzyć. Razem z Betainą można zażywać „ziemię okrzemkową”, aby oczyścić jelita i naprawić ich nieszczelność.

     1. avatar Pepsi Eliot 27 marca 2021 o 10:02

      Tylko ziemię okrzemkową cyklicznie, i nie dłużej niż przez2 tygodnie, bardzo mocno się nawadniając w tym czasie

 59. avatar janeczek 21 kwietnia 2021 o 18:13

  piękny obrazek z tym dochtore :)))
  cała kwintesencja

 60. avatar Malgosia 3 czerwca 2021 o 17:35

  Witaj Pepsi?
  Czy przy Refluksie i niedokwaszeniu żołądka mogą być bóle po lewej stronie żeber,w klatce piersiowej ,ale tylko pewne punkty ,czasami pod pachami?Gastro w sierpniu.
  O Refluksie dowiedziałam się u laryngologa.I też on mi potwierdził ,że refluks niekwaśny no i zaraz też żołądek.Zakwaszam 3 szklankami ,krople gorzkie żołądkowe przed jedzeniem.Czym mogę jeszcze się wspierać?4 szklanka jeszcze mi nie wchodzi?
  Z wdzięcznością?

  1. avatar Pepsi Eliot 3 czerwca 2021 o 19:13
   1. avatar Malgosia 19 czerwca 2021 o 16:55

    Domowy test sody- odbijanie po 4 min.Po zaczętym zakwaszaniu ,czas zmniejszył siè do 2,5-3 minut.
    Gdy zakwaszam jest ok.
    Czuję ,że chyba jest jeszcze coś z enzymami na rzeczy.
    Z wdzięcznością ?

 61. avatar Dzasta 15 czerwca 2021 o 07:19

  Witaj Pepsi,
  Co polecasz przy refluksie zolciowym? Mam przewlekly stan zapalny żołądka 2 lata juz. Codziennie z rana wypluwam żółć (troszke tego jest tak jakbym sline wyplula, czasami nawet zdarza sie troche krwi, ze jest) probowalam zakwaszac ale zawsze konczy sie bolem. Po betainie masakra byla, sama sol jak wezme doslownie bardzo malutko ziarenek jest ok, ale nie wyobrazam sobie nawet 0.5g bol wtedy tez jest. Probowalam sok z selera na czczo i to 1/3 szklanki, ale tez mialam bol nie zoladka a plecow w gornym odcinku. Nie jem alergenow, wszystko gotuje i jem na parze. Do obiadu jak dorzuce jednego ogorka kiszonego jest ok. Przez te 2 lata nic sie nie zmienilo. Biore selen, cynk, witaminy z grupy B, witamine C, D3 z K2. Enzymy trawienne, probiotyki, lecytyne. Pije z rana 4 szklanki. Nad jelitami tez ewidentnie musze popracowac, czesto candida mi wraca, pomimo ze nie jem slodyczy w ogole majac refluks, staram sie jest niskoweglowanowo. Test na zakwaszanie w ogole mi sie nie odbilo. Biorezonans pokazuje problem z zoladkiem, dwunastnica, watroba, trzustka i jelitami. Nawet mozg, ze jest niedokrwiony..

  1. avatar Pepsi Eliot 15 czerwca 2021 o 09:13

   potem Ci napiszę, jedno jest pewne, przy tym refluksie nie można stosować postu przerywanego

  2. avatar Dzasta 17 czerwca 2021 o 07:56

   Postu przerywanego to nigdy nawet nie probowalam. Zawsze na noc i z rana pije jeszcze siemie lniane. Ostatnio znalazlam informacje ze powinnam zwiekszyc ilosc tluszczu, dlatego zaczelam przyjmowac lecytyne. Jem takze codziennie awokado, jajka gotowane, losos, makrele albo tunczyka, dodaje oliwe z oliwek na kilka plasterkow salaty swiezej ale i tak nie widze roznicy. Nie wiem juz w ktora strone isc, aby spowodowac zeby ta zolc nie podchodzila mi do ust..

   1. avatar Pepsi Eliot 17 czerwca 2021 o 09:34

    Jedz mniejsze, częstsze posiłki, co najmniej 4 do 5 razy dziennie.
    To jest niestety wymóg przy refluksie żółciowym, gdyż ból żołądka i zgagę odczuwa się, gdy jest pusty, jak i trochę za bardzo wypełniony. Jeśli cierpisz na refluks żółciowy póki co post przerywany nie jest dla Ciebie. Bierz cytrynian magnezu TiB, czekamy na dostawę.

    I zapoznaj się z tym wpisem:
    https://www.pepsieliot.com/oczyszczanie-ciala/1994/refluks-trzustki-czyli-zakwaszony-organizm-to-nieodporny-i-chory-pechowiec.html

 62. avatar Joanna Sawka 15 czerwca 2021 o 10:13

  Pepsi, czy warto robić test na nietolerancje pokarmowe z włosa? Na papierze wygląda imponująco. Rzekomo można sprawdzić alergie na pokarmy w tym gluten i nabiał, substancje E-, niedobór witamin, problemy z jelitami. Jak dla mnie to trochę zbyt przekolorowane. Czy naprawdę można rzetelne informacje uzyskać z włosa czy lepiej robić testy z krwi?

  1. avatar Pepsi Eliot 15 czerwca 2021 o 13:18

   nie daj się nabrać

   1. avatar Joanna Sawka 15 czerwca 2021 o 14:42

    Dzięki. Tak coś czułam 😉

 63. avatar Magdalena 17 czerwca 2021 o 10:48

  Hej Pepsi 😉
  Nawiązując do pkt 8 artykułu nasunęło mi się takie pytanie, co sądzisz o zachwalanej na Insta japońskiej diecie wodnej? Polega ona na tym, by nie rozcieńczać soków trawiennych przed posiłkiem ok 20 min i po posiłku 2 h? Jakie jest Twoje spojrzenie na temat picia wody w ten sposób? Pozdrawiam 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 17 czerwca 2021 o 12:57

   To już było milion razy poruszane, naciągane jak guma w majtkach. I to nie jest żadna dieta japońska, tylko od zawsze były takie poglądy, że nie można rozcieńczać kwasów w żołądku. Ja stawiam na co innego. Na dobrze skalibrowaną dietę z doskonałym nawadnianiem
   😀 <3

   1. avatar Magdalena 17 czerwca 2021 o 13:54

    Dziękuje za odpowiedz, tym bardziej, ze ta kwestia była już poruszana 🙂 od nadmiaru informacji człowiek czasem się pogubi. Pozdrawiam serdecznie.

 64. avatar Małgosia 19 czerwca 2021 o 17:14

  Witaj Pepsi?
  Już na pamięć znam wszystkie Twoje wskazówki na temat zakwaszania,refluksu,H.Pyroli.
  Jestem bardzo wdzięczna,że „Ktoś”postawił Cié na mojej drodze.
  Stosuję się do Twoich wskazówek,chociaż 4 szklanka ciężko ,bo algi.Ale do czego zmierzam,a mianowicie mam chéć wypròbować enzymy i Betaině ale …..sié troché bojé,czy mogę zrobić to sama ?Jak czytam Twoje wpisy to mam ochoté zaraz to kupić,ale zaraz też przychodzi kuźwa strach.
  Po dużych naciskach na Gastro ,udało mi sié wyegzekować Termin we wtorek 22.06.Ano ,zobaczymy co tam sié wydarzyło.A jeszcze jedno.Słydzałam ,że refluks jest trudny do zdiagnozowania.
  Z wdzięcznościâ .Małgosia.

  1. avatar Pepsi Eliot 20 czerwca 2021 o 05:31

   kwas solny powinien być w żołądku <3

 65. avatar bzbzb 8 sierpnia 2021 o 03:22

  Cześć Pepsi 🙂 czy jeśli chodzi o zakwaszanie selerem naciowym to chodzi o picie soku ? Czy jedzenie tak na surowo? I to najlepiej na czczo np 30 min przed śniadaniem ?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 sierpnia 2021 o 05:42

   Sok na czczo. ale jak masz wysokie ciśnienie, to uwaga na seler ma dużo sodu

   1. avatar bzbzb 9 sierpnia 2021 o 17:51

    Pepsi a czy tabletki z dużą zawartością witaminy C są wstanie przywrócić poziom kwasu w zołądku? Szukam jakiegos sposobu na zakwaszenie żołądka tak żeby nie podrażniać wrzdów żoładka, (przyjmowałem leki ipp)

    1. avatar Pepsi Eliot 9 sierpnia 2021 o 21:29

     Nie są, to zupełnie nie tak działa, próbuj sok z ziemniaka surowego, albo jakaś inna metoda z wpisu

 66. avatar Roma88 20 sierpnia 2021 o 06:46

  Co oznacza nocne ssanie w żołądku?
  Mam refluks mieszany, żółciowy i przełykowy. Stwierdzone w gastro. W gastro wyszło też, że mam nieszczelny wypust. Byłam wtwdy w 5 dniu brania IPP. Podejrzewam, że to mogło mieć wpływ na ten nieszczelny wypust. Czytałam, że tak działają leki IPP, że rozleniwiają zwieracz.
  Lekarz oczywiście zalecił IPP, famogast, zirid picie lnu. Przeszłam taka kuracje.

  Niestety po jakimś czasie zaczęłam miec lekka zgage, puste odbijanie, i to ssanie nocne. Zaczęłam czytać, grzebać w internecie trafiłam na test z soda, który robiłam kilka razy. Różnie wychodził. Najczęściej wskazywał na niedokwasote. Ale raz w sumie 1szym razem mialam tez lekkie odbicie podczas picia, ale takie minimalne pyknięcie.

  Zaczęłam czytać Twojego bloga. I w sumie na początek piłam len i więcej wody. W gastro wyszło, że mam w 2 miejscach zaróżowiona błonę. W jeziorku trochę żółci. Przez 4 tyg piłam więcej wody, brałam probiotyki.
  Po 4 tyg zaczęłam zakwaszać żołądek octem jabłkowym i solą.

  Na ten moment suplementuje się regularnie(2, 5tyg)

  Probiotykami
  Magnezem tzn cytrynianem magnezu
  Potasem
  Cynkiem
  Kolagem (z msm)

  Pije 3 razy dziennie ocet jabłkowy (1szy tydzień piłam po lyzecce, teraz pije 1 łyżkę z wodą)
  Jem małe posiłki 4/5 razy dziennie. Kolacja 21 i idę spać po 2h. Dieta lekka, refluksowa zero alkoholu herabt kaw napoi gazowanych, smażonego tłustego. Nie jem słodyczy. Pozwalam sobie na lody raz na jakiś czas.

  Co zauważyłam to mniejsze puste odbijanie. Mam ale sporadycznie bardzo. A było to częste u mnie.
  Zgage mam nadal, w sumie jednego dnia się pojawia drugiego nie, ale na zasadzie że mi się odbije i czuję ciepło w żołądku i troszkę w dole przełyku.

  No ale zostało to ssanie. Wczoraj w nocy przebudziłam się po 2 i tak zaczęłam juz czuć. Dziś przebudziłam się o 5 i też męczyło mnie to ssanie. Dziś było dość mocne.
  I nie wiem co jest grane? Co może to oznaczać?
  Możesz coś podpowiedzieć?
  Potrzebuje pomocy nie mogę liczyć na lekarza, bo oni raczej od razu znowu wpakują mi IPP. A czy ja tego potrzebuje?
  Nie wiem sama. Chciała bym sobie pomoc staram się i dieta, woda i octem, suplementy. Może za krótko to trwa?
  Co z tym ssaniem? Czy to wskazuje na coś konkretnie?

  Proszę o odpowiedź.

  1. avatar Pepsi Eliot 20 sierpnia 2021 o 08:37

   przy refluksie żółciowym źle reaguje się zarówno na zbyt wypełniony żołądek, ale też, niekiedy bardzo źle na pusty. Dlatego jesz 5 małych posiłków dziennie, ale jednak nie w nocy. Takie jest moje przepuszczenie, że stąd to ssanie.
   A co do suplementów, to mam doskonały opatentowany Kolagen TiB, oraz świetny, magnez cytrynian TiB. Oczywiście pozostałe suplementy też, za wyjątkiem wyizolowanego potasu, bowiem suplemnetacja jego na własną rękę w tej formie może być
   bardzo niebezpieczna.

   1. avatar Roma88 20 sierpnia 2021 o 12:07

    Ah czyli post nocny… Nie jem i stąd ssanie. Tez o tym myślałam.
    Czyli rozumiem, że na potas uważać? Lepiej nie suplementowac samemu?

    Ah… Kupiłam też l glutaminę chciała bym podziałać coś z jelitami. Bo jelito drażliwe też się oddzywa. Częste wzdęcia, bulgotania. No i przez żołądek nie wiem czy dobrze trawie.
    Będę robiła protokół glutaminowy tak jak jest u Ciebie we wpisie.

    A myślisz, że w syt refluksu mieszanego dobrym krokiem jest zakwaszanie?
    No i po jakim czasie można czuć poprawę?
    Czy jak jest mała to oddawać inne rzeczy, o których piszesz we wpisie jak zakwasić rządek w 10 krokach?
    Może mieszać te kroki? Czy skupić się na jednym

    1. avatar Pepsi Eliot 20 sierpnia 2021 o 17:16

     rób kurację glutaminą, potem przejdź na mój kolagen TiB ze szczyptą MSM

     1. avatar Roma88 20 sierpnia 2021 o 19:22

      Rozumiem, tak zrobię
      A dalej zakwaszać octem? Czy coś jeszcze
      Bo jednak zgaga pojawia się dalej…

     2. avatar Pepsi Eliot 20 sierpnia 2021 o 20:48

      zwykle należy jednocześnie i zaleczać śluzówkę i zakwaszać, ale to jest indywidualna sprawa, nie może Cię bardzo piec

     3. avatar Roma88 21 sierpnia 2021 o 05:21

      Nie piecze mnie jak wypije ocet.
      Pije go 15/20min przed posiłkami (3razy dziennie 1lyzka plus woda) zaczęłam od 1 łyżeczki przez tydzień, teraz już pije 1 łyżkę.
      Zgaga pojawia się jakis czas po jedzeniu. Przy odbijaniu czuję ciepło w miejscu gdzie jest żołądek, czasem w przełyku. I po chwili to ciepło/zgaga mija. I jest ok. Są dni, że nie czuję tego w ogóle przez cały dzień. Mimo, że mi się odbija. Po prostu ta „zgaga” pojawia się po posiłkach jakiś czas, podczas odbijania.
      No i nie wiem czy to normlane? Czy jeszcze za mało zakwadilam żołądek.
      Ciekawi mnie czy ten nieszczelny wypust jest w stanie się zregenerować? Jest taka możliwość?
      Bo jeśli on nadal jest nieszczelny to wszytsko idzie mi na przełyk. A ja zakwaszam żołądek.

     4. avatar Pepsi Eliot 21 sierpnia 2021 o 05:48

      No to rób test sodą od czasu do czasu. A pijąc tyle octu koniecznie badaj potas i sód przy okazji. Takie rzeczy mogą się cofnąć, ale dieta dieta dieta i mało stres, przydałyby się jeszcze enzymy trawienne pepsyna

     5. avatar Roma88 21 sierpnia 2021 o 06:38

      Dietę trzymam kilka miesięcy… Grzeszki się zdarzają ale naprawdę sporadycznie.

      Pepsyna czyli Betaina?

     6. avatar Pepsi Eliot 22 sierpnia 2021 o 05:11

      Pepsyna to enzym żołądkowy do trawienia białka, a Betaina HCL to kwas, i jedno i drugi razem w odpowiednich proporcjach wskazane parzy zmniejszonj ilości soków trawiennych

     7. avatar Roma88 21 sierpnia 2021 o 06:45

      Jeszcze właśnie muszę dodać, że cierpię na nerwice lękowa. Niestety kiedy mam stresy i leki to boli mnie brzuch, mam ścisk nie mogę jeść.
      Pewnie to potęguje wszytsko. Ale sam refluks mam stwierdzony od 2011 roku. Nerwica doszła potem.

      Mam pytanie jeszcze. Jak będę robiła test z soda, a wyjdzie czasem nadkwasota co w takim wypadku robić?
      O dokwadzaniu wiemci można robić, ale co nadkwasotę? I nieszczelny wypust? Żeby sobie pomoc

     8. avatar Pepsi Eliot 22 sierpnia 2021 o 05:10

      takie małe beknięcie króciutkie wkrótce po, nie świadczy o nadkwasocie, jakby co

 67. avatar Anna Żukowska 22 sierpnia 2021 o 13:42

  Pepsi kochana. Pisałam pod innym postem, ale nie dostałam odpowiedzi – może tu w takim razie 😉 ? 10 lat temu miałam pierwszą gastroskopię – wyszło Helicobacter pylori, wrzody, krwawienia do żołądka. Eradykacja się nie powiodła. Potem, po kilku latach powtórka – gastro i antybiotyki. I guzik, a ja mało nie zeszłam :-(. Od 30 lat jestem na diecie wegetariańskiej, zero tłuszczu, glutenu. Chuda jak patyk. Wątroba – „źle wygląda” i na każdym USG zaufany lekarz powtarza – przebadać solidnie, bo wygląda źle. Od dłuższego czasu miewam codzienne mdłości (okresowo) i koszmarne migreny. Żadnych przeciwbólowych nie biorę, bo zaraz torsje. I do tego wzdęcia – cokolwiek zjem – brzuch jak balon. Przy mojej szczupłej sylwetce wyglądam jak w 9 miesiącu ciąży, a tu wiek 50 i już nie ten… 😉 . Do tego depresja wieloletnia… 🙁 Co robić?????? Problemy żołądkowo – jelitowo – wątrobowe się tylko nasilają z upływem kolejnych lat!! Kocham kiszonki, ale nie pomagają – może powinnam zakupić . Może zakupić SACCHAROMYCES BOULARDII i brać?? Poradź kochana (4 szklanki, rzecz jasna znam 🙂 )

  1. avatar Przemko :-) 31 sierpnia 2021 o 18:37

   Anno. Poszukiwanie jednego środka zaradczego na całe zło, to nie jest w mojej opinii dobra taktyka. Przy problemach jakie opisujesz warto byłoby zebrać informacje aby móc je przeanalizować. Zacząć od wątroby. Jeżeli na usg mówią, że jest źle to należy ją dokładniej przebadać. Tym bardziej, że przecież tak radzą. I sama też czujesz się źle. Wszystkie wyniki dadzą szerszy obraz i umożliwią lepsze działanie. Skoro standardowe leczenia HP nie pomogły, to wypróbuj te:
   https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/10331/kuracja-marchewka-i-5-innych-prostych-metod-naturalnego-leczenia-wrzod.html
   https://www.pepsieliot.com/diety/3369/3-zwykle-ziola-na-twoj-znerwicowany-obolaly-zoladek-oraz-o-helicobacter-pylori.html
   Przeanalizuj również dietę, bo możliwe, że z nią wiąże się wiele Twoich problemów. Nic nie sugeruję ale coca-cola też jest wegetariańska. To tylko przykład. Zero tłuszczu, to też nie brzmi zbyt dobrze. Coś tam tłuszczu należy spożywać. Te 5-10% na pewno. Zapewne wiesz, że część witamin jest rozpuszczalne tylko w tłuszczach. Trochę orzechów, nasion, oleju kokosowego, awokado nie zaszkodzi. Oczywiście jeśli możesz w obecnym stanie je spożyć.
   Ogólnie przez internet będzie Ci ciężko się szczegółowo zdiagnozować. Za mało informacji. A do tego masz już za dużo negatywnych objawów. Widać, że problemy powoli zaczynają się nawarstwiać.
   Ja bym polecił Tobie poszukanie jakiegoś lekarza bądź naturoterapeuty z holistycznym podejściem. Takiego, który spojrzy na Twój organizm całościowo. A nie jeden od wątroby, a drugi od żołądka. Takiego, który podpowie jakie badania zrobić i ogarnie ich interpretacje. Trochę zaniedbań się zebrało.
   Możesz również skorzystać z tej listy:
   https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html
   Przepraszam, że tak piszę, bo nie chcę Ciebie przestraszać jeszcze więcej. Niemniej należy coś zacząć robić. Sama widzisz, że samo nie przejdzie.
   Przyjrzyj się również swojemu życiu. Jeżeli są wrzody, to one są często od stresów. Tym bardziej, że piszesz jeszcze o depresji. Na pewno sama to wiesz lecz trzeba psychiką również się zająć. Warto ograniczyć stresy na tyle na ile się da. Warto pomyśleć nad technikami relaksacji. To na później jak już w miarę ogarniesz ciało. Ale na już warto zmienić sposób myślenia o sobie. Jeśli masz depresje i to wieloletnie, to tak jakbyś krzywdziła w myślach samą siebie. W takim przypadku Twoje ciało nie może się czuć dobrze, zdrowo. Skoro sama Ty nie myślisz o sobie dobrze.
   Albo spróbuj sama to ogarnąć. Dobre, czułe, wspierające myślenie o sobie można wdrażać od razu. Wspierać się słowami miłości dla samej siebie, dla swojego ciała, dla swojego życia. Odczuwanie wdzięczności. Nawet jeśli na razie sprawy nie toczą się pozytywnie. Ale jakoś warto zatrzymać te negatywy. Natomiast jeśli sama nie dasz rady, to wsparcie psychologa, psychoterapeuty może okazać się nieodzowne. Szczególnie w początkowym etapie.
   Saccharomyces niewątpliwie pomogą lecz nie rozwiążą Twoich problemów.
   Dużo zdrowia i miłości.

   1. avatar Pepsi Eliot 31 sierpnia 2021 o 20:27

    przeciwzapalnej Omega 3 nie bierzesz? Mam nadzieję, że nie jesteś na zero tłuszczu. S. Boulardi przy rozwolnieniach, nieszczelnym jelicie, IBS, SIBO. Miewasz biegunki? Przebadaj solidnie wątrobę. Masz jakieś wyniki badań z tej listy, którą podlinkował Ci Przemo? Wodobrzusze wykluczone? <3

    1. avatar aleanulka 1 września 2021 o 02:26

     Pepsi kochana, Omega 3 brałam, ale jakiś czas temu przestałam. Chyba czas wrócić?? A tłuszcz – jakoś mi z nim nie po drodze. Blokadę mam w psychice i boję się i unikam :-(. Badania przy anemii często mi zlecano i raczej wykonywałam systematycznie, jednak ostatnio przerwa była dłuższa. Przy poprzedniej morfologii wyszły podwyższone próby wątrobowe (ALT jakoś ok 111 U/l). I był płyn w jamie otrzewnej – jednak żaden lekarz nie stwierdził dlaczego?? USG powtórzę niebawem, na morfologię mam ponownie skierowanie – zrobię na dniach. Biegunek nie mam, tylko te przelewania, bulgotania i wzdęcia. Jak akwarium się czuję.

     1. avatar Pepsi Eliot 1 września 2021 o 05:10

      Koniecznie zrób jeszcze B12, kwas foliowy, żelazo, ferrytynę i homocysteinę i jak zawsze 25(OH)D

     2. avatar aleanulka 8 września 2021 o 01:04

      Ferrytyna zawsze za niska – powtórzę. B12 suplementuję, ale zbadam. I ta homocysteina – pół rodziny zmusiłam do przebadania, tylko sama jeszcze nie dotarłam do laboratorium. Czas najwyższy 🙂 25(OH)D – nigdy nie badałam, wiec tym razem sprawdzę

   2. avatar aleanulka 1 września 2021 o 01:32

    Przemko, dziękuję bardzo za tak obszerny komentarz. Za tydzień wybieram się do poleconego przez znajomą lekarza medycyny ajurwedyjskiej – liczę na jego holistyczne podejście. Może mi wreszcie coś sensownego podpowie? Morfologię robiłam regularnie, ciągle zlecaną ze względu na silną anemię – (jeden z lekarzy sugerował, że to ona może być przyczyną problemów z wątrobą), ale ostatnio miałam dłuższą przerwę. Teraz mam ponownie skierowanie i zobaczę co tam wyjdzie. I USG – czy nadal jest płyn w jamie otrzewnej? Kurkuma, imbir i mój kochany propolis od dawna mi towarzyszą (miód nie przejdzie, nie znoszę słodkiego smaku). Kuracji marchewkowej nie próbowałam, choć gotowaną marchew wcinam, bo lubię przeogromnie. Ocet jabłkowy piję i dobrze mi robi :-). Ogólnie… wiem, moja dieta, strach przed tłuszczem wymagają przewartościowania. Dlaczego tak to określam? Ach, tyle jest mądrości w Twoich słowach, Przemko. I o stresie, i o diecie. Sama to powtarzam moim klientom, w udzielaniu rad jestem dobra (zawód mam w zasadzie bliski terapeucie). No tak – „lekarzu ulecz samego siebie” – chyba najtrudniej… 🙁 . Lata płyną, a ja w punkcie wyjścia; objawy odrywają się od przyczyny i już nijak nad nimi zapanować. Choroby żyją własnym życiem, jakby niezależne od mojej psyche…. :-(. Stres i nerwice wydają się oczywistością, bo już nie pamiętam jak żyłam bez nich 🙁 . Samoakceptacji zero, a nawet mniej – i to też się pogłębia. Jeszcze raz dziękuję Ci za ciepłe słowa, ważne dla mnie 🙂 I spróbuję zawalczyć o zdrowie, kolejny raz.

    1. avatar Przemko :-) 1 września 2021 o 20:08

     Tak czasami się zdarza, że osoby, które lubią pomagać innym zapominają o sobie samej. Jak z tą maską tlenową w samolocie, którą należy założyć najpierw sobie, a dopiero później dziecku.
     Wracając do twojego żołądka, to przedstawiam Ci dobry artykuł. Właściwie wystarczy, że przeczytasz sam tytuł i już będziesz wiedzieć co robić. Ale oczywiście polecam Ci doczytać całość. Bardzo dużo przydatnych informacji. Łącznie z tymi za co, w jakiej kolejności i jak się zabrać.
     https://www.pepsieliot.com/zdrowie/18569/zoladek-bez-zdrowej-watroby-nie-ruszy-trzustka-tez-nie.html
     O wątrobie jest sporo artykułów na blogu. Wpisz, proszę, w szukałkę (lupa, po prawej, u góry).
     W wolnych chwilach wdrażaj proponowane tam przepisy i zacznie się poprawiać. Ja też miałem 4 lata temu podwyższone próby wątrobowe i przywróciłem je do normy. Ostropest plamisty działa świetnie. Ledwo co mogłem chodzić, a teraz biegam po 6 km prawie codziennie. Wszystko sposobami z bloga Pepsi. Często sprawdzam je na innych blogach i vlogach. Czasem robię coś czego ona nie poleca. Ale zawsze świadomie i po zasięgnięciu oraz przeanalizowaniu wielu informacji. Miałem i nadal jeszcze mam depresje plus zdarzały się myśli samobójcze. Ale również i to ogarniam. I jest już dużo lepiej. Nad niską samooceną również da się popracować. Artykuły Pepsi są bardzo inspirujące. Polecam Ci gorąco. Ty to masz przynajmniej zawód. Jakbyś znała moją ścieżkę kariery, to byś padła ze śmiechu. Ja dopiero w wieku gdzieś 42 lat skończyłem coś na poziomie zawodówki. Ale i tak w tym nie pracuję. Chociaż zrobiłem w normalnym terminie maturę. No ale matura, to nie zawód.
     Zatem na wszystko jest sposób. I Ty również dasz radę, bo potrzebujemy Ciebie ? i wierzymy w Ciebie ❤️
     🙂

     1. avatar aleanulka 8 września 2021 o 01:00

      Masz rację Przemko, w artykułach Pepsi tkwią perły i perełki. Tyle mądrych rad, rozważnych , pomocnych porad. Skąd ta dziewczyna ma tyle wiedzy ;-). Taka młoda i proszę ;-). Ostropest zajadam nałogowo. Karczochy, mniszki też. I w zasadzie sama nie wiem od czego ta wątroba?? Alkohol odpada – pół kieliszka wina raz na miesiąc to max. Nie jem mięsa, słodyczy, glutenu… . Od jabłek?? Kiedyś marzyłam o frutrianizmie – pochłaniałam owoce nałogowo. Teraz nie mogę, żołądek się buntuje, ale warzywka!! Surowinki najlepsze :-). Przemko, jesteś wielki (duchem 🙂 ). Nie, nie śmiałabym się. Trochę lat na karku mam, dużo widziałam i ścieżki kariery mnie nie śmieszą. Ty też dbaj o siebie, bo chyba droga ku uzdrowieniu ciała, a bardziej duszy nie zakończona jeszcze?? :-). I rzucam się dalej na czytanie bloga. Tylko z samego czytania niewiele wynika – wdrożyć! W tym nie jestem już tak dobra :-). Dzięki za wiarę, za serducho 🙂

    2. avatar Przemko :-) 9 września 2021 o 11:07

     Na samoakceptację możesz zastosować afirmacje od Louise Hay. Możesz powtarzać je sobie w wolnych chwilach. Albo nagrać na telefon i słuchać na słuchawkach. Albo powtarzać je patrząc na siebie w lustrze.
     Do samooakceptacji podejdź tak naturalnie jak to robią małe dzieci, które nie krytykują się przecież, że mają za dużą głowę, za mało włosów czy wałeczki. Samooakceptacja, a nie samoocena czy wręcz samokrytyka.

     Jestem wystarczająca w każdej sytuacji.
     Wybieram czucie się dobrze we własnej skórze.
     Jestem warta swojej własnej miłości.
     Akceptuję i używam swojej mocy.
     Stoję na własnych nogach.
     Mogę bezpiecznie wypowiadać się w swoim imieniu.
     Jestem kochana i akceptowana za to kim jestem.
     Moja samoocena jest wysoka ponieważ szanuję to kim jestem.
     Moje życie z dnia na dzień staje się coraz wspanialsze.
     Czekam z niecierpliwością na to co przyniesie kolejna godzina.
     Nie jestem ani za mała ani za duża. Nie muszę nikomu udowadniać swojej wartości.
     Życie wspiera mnie w każdy możliwy sposób.
     Moja świadomość jest wypełniona zdrowymi, pozytywnymi, kochającymi myślami, które odzwierciedlają się w moim doświadczeniu.
     Największym prezentem jaki mogę sobie dać jest bezwarunkowa miłość.
     Już nie czekam aż będę idealna żeby pokochać siebie.
     Kocham siebie taką jaka jestem.
     Kocham i akceptuję siebie.
     Kocham być sobą.
     ❤️
     🙂

 68. avatar Agnieszka 31 sierpnia 2021 o 05:53

  Ja mam pytanie odnośnie nadkwasoty?
  Test z soda 3 razy wyszedł przed 30s. W odstępach czasowych.
  W gastroskopi refluks mieszany. I chyba najgorsze nieszczelny wypust. Drobne zarózowienia błony tam gdzie wypust.

  Co robić w takiej syt?
  Lekarz od razu przepisał IPP, leki hamujące sokii przyspieszające pasaż.

  A ja zgłupiałam… Nieszczelny wypust podobno jest przy niedokwasocie.
  Test wychodzi na nadkwasotę.

  Muszę dodać, że jestem na diecie. Jem lekko, bez kawy, napoi gazowanych, bez słodkiego. Nie smażę, ograniczyłam tłuszcze. Nie jem surowych owoców. Z warzyw jem ogórki zielone bez skórki, sałatę, avokado. Wędlina drobiowa. Nabiał o mniejszej zawartości tłuszczu. Mam wrażenie, że to wszytsko średnio pomaga.

  Na diecie jestem już 5ty miesiąc.
  Nadal mam zgage i odbijanie. Najgorzej po kolacji. Jem ok 21, nie klade się od razu spać.

  Jak poszłam na gastroskopię (prywatnie) miałam uczucie czegoś w gardle, przeszkody jakiejś i wszytsko wskazywało na refluks. Ale nie miałam zgagi wtedy. W sumie potwierdził się refluks.

  Tyle, że nie wiem sama co robić. Nieszczelny wypust= niedokwasota.
  A skoro mam nadkwasote i jak będę brała IPP to jeszcze bardziej ten wypust będzie rozleniwiony po tych lekach, to zrobi się błędne koło.
  Siąść i płakać.

  Pepsi pomóż. Czytałam twoje wpisy o dokwaszeniu żołądka, o refluksie trzustkowym, o magnezie, o piciu sody itd.

  Nie wiem jak sobie pomoc.

  1. avatar Pepsi Eliot 31 sierpnia 2021 o 11:21

   Nie wolno jeść żadnych wędlin, nigdy. Spróbuj zakwasić sobie żołądek naturalnie załóżmy przez miesiąc i zobacz. <3

   1. avatar Agnieszka 31 sierpnia 2021 o 12:13

    Czyli nie jeść wędlin?
    A mięso? Nie jestem mięsożerca, jak jem to mały kawałek.
    Dobra to będę próbowała zakwasić naturalnie.

    A jeśli dalej bedzie zgaga itd?

    1. avatar Pepsi Eliot 31 sierpnia 2021 o 14:28

     to napisz, zgagi się nabawiałaś latami, a teraz po miesiącu ma już być dobrze? ale bądźmy dobrej myśli. Mięso bio możesz jeść, jeśli to Twoja dieta, ale mało, a wędlin zero

 69. avatar Paula 1988 5 września 2021 o 16:11

  Witam mój problem jest troszkę złożony.
  Proszę o poradę. Wiem, że nie jesteś lekarzem, ale twoje wskazówki są bardzo cenne.

  Mam refluks mieszany do tego nieszczelny wypust.
  Test z sody robiłam wychodzi różnie raz wyszło, że ph jest dobre, raz wyszło na niedokwasote. A raz odbiło się ok 3 minuty.
  Zaczelam się zakwaszać octem jabłkowym. W sumie 5tygodni za mną. Zgaga nadal się pojawia mimo, że jem lekko. Omijam rzeczy, które mogą wywołać refluks.

  Niedawno miałam zdiagnozowany brodawczak w krtani. Pani doktor powiedziała, że u mnie syt jest triche gorsza, bo mam ten refluks. Bo to może podrażniać brodawczaka.
  Nie wiem co robić.Czy dalej się zakwaszać? Bo zgaga się dalej pojawia. I pewnie drażni mi ta zmianę.
  Czy zrezygnować? I brać leki, żeby jakoś uspokoić syt. ALE CZYTAŁAM, że te wszytskie leki na refluks osłabiają zwiracz w żołądku. To błędne koło.
  Mam mętlik w głowie.

  Pomocy

  1. avatar Pepsi Eliot 6 września 2021 o 05:03

   W takim przypadku przede wszystkim na 10 min przed jedzeniem należy wypić pół szklanki naparu z piołunu , trzeba obniżyć pH, czyli zakwasić żołądek do poziomu ca 2-2,5 pH , wtedy fizjologiczny zwieracz nad żołądkiem się zaciśnie i  zniknie zgaga, pieczenie itd.
   Gorzkie mniej podrażni brodawczaka niż kwaśne. Tylko, że piołunu nie można za dużo stosować, bo to jednak zioło. Zrób 2 tygodnie i zobacz.

   1. avatar Paula 1988 6 września 2021 o 05:44

    A co z octem jabłkowym?
    Odstawic czy pić?

    Zrobiłam przed chwilą test z sody. Zbierało mi się na beknięcie dość szybko, byłam przekonana, że mi się odbije ok 20s. Ale jakoś się cofnęło. A odbiło mi się 2:14

    1. avatar Pepsi Eliot 6 września 2021 o 05:51

     odstawić teraz

     1. avatar Paula 1988 6 września 2021 o 13:46

      Chryste panie… Kupiłam ten piolun Tosz to ochyda taka, że brak mi słów….
      Mogę to czymś słodzić? Np miodem ale wiadomo troszkę tylko

     2. avatar Pepsi Eliot 6 września 2021 o 18:49

      tak piołun to najbardziej gorzka rzecz na świecie, dlatego działa, sprobuj nie posłodzić, może kapeńka miodu

     3. avatar Paula 1988 6 września 2021 o 14:31

      A jeszcze jedno pytanko ważne… Pisałam, że mam refluks mieszany miałam na myśli przełykowy i żółciowy.
      Przy piolunie pisze, że pobudza wydzielanie żółci… Czy przy refluksie żółciowy to dobrze?

     4. avatar Pepsi Eliot 6 września 2021 o 18:48

      Nie wiem, zastanawiam się, żółć się cofa, i wypycha kwas, ale nie dlatego, ze jest jej za dużo. Piołun jest tani, sprobuj raz i drugi i zobacz. Myślę, że nie zaszkodzi w tej sytuacji.

     5. avatar Paula 1988 6 września 2021 o 20:09

      Dobra będę starała się pić bez słodzenia.
      Zoabczymy co będzie się działo.
      Pisałaś że dwa tyg piolunu i przerwa. A co potem robić?
      Test z sody?
      Wrócić do octu?

     6. avatar Pepsi Eliot 6 września 2021 o 21:14

      powinno pomóc, test sody zrobisz

   2. avatar Paula 1988 16 września 2021 o 05:15

    Hejka pije piolun jak pisałaś. Dziś będzie 10 dzień.
    Zgaga pojawia się bardzo sporadycznie. Głównie z samego rana na czczo, ale to sporadycznie i wieczorem nie codziennie, ale zdarza się.
    Moje pytanie co dalej. Pisałaś że 14 dni i piolun odstawić.
    14dni mija w poniedziałek.

    Refluks mam stwierdzony od 10 lat. Więc zastanawiam się czy tak to zostawić po poniedziałku czy wrócić na ocet jabłkowy?

    1. avatar Pepsi Eliot 16 września 2021 o 05:18

     4 tygodnie może być (mam nowe wieści), ale liczy się dawka dzienna: Średnia dawka dobowa u dorosłych i osób w wieku podeszłym wynosi 1 do 1,5 g surowca na 150 ml wody w postaci wodnego wyciągu i nie dłużej niż przez 4 tygodnie.

     1. avatar Paula 1988 16 września 2021 o 09:13

      Aha rozumiem… Ale czy mogę zaparzyć z 1g 150ml i podzielić na dwie czy 3 dawki?

      Ja do tej pory piłam 3 razy dziennie. Zaparzalam sobie piolun 0,5 małej lyzeczki w ok 100ml wody

     2. avatar Pepsi Eliot 16 września 2021 o 10:09

      tak

 70. avatar Hejka 10 września 2021 o 14:36

  Czy mogę pić ocet jabłkowy (2 łyżki na 300ml wody) jak mam przewlekle zapalenie krtani? Dziś foniatra potwierdził refluks, dał nie IPP, ale jakieś inne leki obniżające stężenie kwasu w żołądku.
  Test z sody będę mogła zrobić dopiero za kilka dni, bo wyjeżdżam na hedonistyczny weekend.
  Poza tą krtanią nie miałam nigdy żadnych zgag, wzdęć itp. Piłam kilka dni ten ocet i na pewno dużo lepsze wypróżnienia mam po nim – kupa bardziej obfita i taka do końca satysfakcjonująca, czy to świadczy o tym, że jest problem z niedokwasotą?
  Jak mówię, test z sody za ok. 3 dni zrobię.

  1. avatar Pepsi Eliot 10 września 2021 o 19:23

   zrób test

   1. avatar Hejka 10 września 2021 o 20:02

    Ok dzięki, zrobię. Zapomniałam dopowiedzieć, że jestem na keto od ponad 6 miesięcy, wcześniej nigdy nie miałam problemów z trawieniem itp.
    Czy jedzenie dużej ilości nabiału mogło mi coś zaburzyć? Albo nie wiem, tłuszcz, słodziki?

    1. avatar Pepsi Eliot 11 września 2021 o 07:30

     no to se zrobiłaś problemy swoją dietą

     1. avatar Hejka 11 września 2021 o 09:59

      Raczej jest to czysta i zbilansowana dieta, sporo warzyw, migdałów, lnu, trochę mięsa, sporo nabiału typu śmietanka 30% i mascarpone, nie jem wędlin, nie kupuję wielu gotowców. Więc czy obwiniać tu ten słodzik do wypieków/deserów?
      Jak to mogło doprowadzić do małej ilości kwasu? Może związek tylko czasowy? Od pół roku w koncu nie wrzucam w siebie wszystkiego jak leci (wczesniej dieta głównie kanapkowa i słodyczowa) i coś sobie mogłam rozwalić?

   2. avatar Hejka 14 września 2021 o 07:21

    Zrobiłam test 2 razy, nie beknęłam, czułam bąblowanie w brzuchu i chciało mi się bekać, ale nie mogłam. Za pierwszym razem miałam biegunkę po wypiciu sody, teraz piłam chwilę temu, więc jeszcze nie wiem jak to się skończy, mam burczenie w jelitach. Czy to możliwe, że gaz poszedł w drugą stronę czy niski kwas i tyle? Ograniczyłam nabiał i kawę.

    1. avatar Pepsi Eliot 14 września 2021 o 11:30

     czasami jest tak, że wynik nie jest jednoznaczny, gaz się rozchodzi

     1. avatar Hejka 14 września 2021 o 17:29

      Ok, dziękuję za pomoc. Piję ocet jabłkowy i modyfikuję dietę.

      Pozdrawiam

 71. avatar Kita 14 września 2021 o 11:11

  Hej Pepsi, czy na diecie wegańsko-bezglutenowej obowiązkowo trzeba przyjmować kompleks witamin B?

  1. avatar Pepsi Eliot 14 września 2021 o 11:26

   OBOWIĄZKOWO B12, należy zbadać B12, kwas foliowy i homocysteinę.

 72. avatar Irene 14 września 2021 o 12:52

  Witam,
  Na czym polega test z sodą.Jutro mam USG na brzuch,bo mam boleści
  Pozdrawiam serdecznie.

   1. avatar Irene 15 września 2021 o 00:48

    Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
    Zrobię ten test.

 73. avatar Natalia 16 września 2021 o 07:26

  Piołun chyba już jest moim ostatnim ratunkiem. Mam ostatnio takie rany w przełyku od refluksu i zgagi. Co brałam Ipp trochę lepiej i znowu to samo i nigdy nie było idealnie jakby to się nie wygoilo do końca. A znowu po Ipp gorzej się czuje jeśli o żołądek wogole chodzi. Brałam już tyle wszystkiego na łagodzenie refluksu i zgagi. Niestety rezultatów brak. A czy taki napar z piołunu pomoże tez na pozbycie się pasożytów ? Zgrzytam i zaciskam zęby a czytałam ze to od pasożytów.

  1. avatar Pepsi Eliot 16 września 2021 o 07:49

   zapewne już coś zdziała, ale na pasożyty jeszcze warto dodać czarny orzech, i goździki, obok piołunu. Robisz moja 4 szklanki? 4 Greens This is BIO do 4 szklanki też nie zachęca pasożytów, przywry nie znoszą chlorofilu np

   1. avatar Natalia 16 września 2021 o 11:15

    Właśnie nie robię 4 szklanek 🙁 a przy tych nadzerkach to piołun tez można zeby dalej nie cofały sie kwasy ? Na pewno mam niedokwasote bo po tych lekach i słabo tez trawie. Jest tak ze mnie zaboli w przełyku nadżerka a nie czuje w tym momencie pieczenia. Ale podejrzewam ze to się i tak cofa i podrażnia.

    1. avatar Pepsi Eliot 16 września 2021 o 15:46

     spróbuj przecież

 74. avatar Katti 20 września 2021 o 14:35

  Droga Pepsi. Mój problem to jakoby refluks krtaniowy. Tak zostal zdiagnozowany objaw nieustepujacej od 2 tygodni guli w gardle, chrypki porannej.Troche mam watpliwosci czy to nie objaw silnego stresu ale zalozmy ze to jednak refluks krtaniowy. Nigdy nie mialam zgagi pieczenia i innych typowych objawow refluksu. Nie wiem jak sie do tego zabrac. Dieta typowa dla Gerd? Test sodowy w ogole mi sie nie bekneło. Piołun? Ocet jabłkowy? Kompletnie nie wiem z ktorej strony to ugryźć mimo ze przewrrtowalam wszystkie Twoje artykuły. Ale o refluksie krtaniowym bez zadnych objawow typowego nic nie znalazlam. Prosze o wskazowki

  1. avatar Pepsi Eliot 20 września 2021 o 15:48

   to jeszcze może być kręgosłup szyjny, ale raczej ta chrypka przemawia za refluksem, a stres jest także przyczyną problemów z żołądkiem, więc wszystko się zazębia. Rób 4 szklanki, magnez do drugiej szklanki bardzo ważny, żeby mięśnie się rozkurczyły. No i zrób tę kurację z piołunem, tu masz przepis i trochę w Twoim temacie: https://www.pepsieliot.com/jem-i-chudne/18870/3-etapy-pozegnania-na-zawsze-zgagi-pieczenia-refluksu.html

   1. avatar Katti 20 września 2021 o 18:13

    Dziekuje. Szklanki robie juz od 2 lat. Ze stresem mi sie kojarzy bo jest coś takiego jak globus histericus czyli nerwowa gula w gardle.

    1. avatar Pepsi Eliot 21 września 2021 o 04:59

     Oczywiście, że jest, ale wpływa rownież na żołądek i następuje reakcja zwrotna.

 75. avatar Marcelka 7 października 2021 o 10:04

  Cześć Pepsi kilka lat temu miałam zapalenie żołądka teraz niby nie mam bo robiłam gastroskopię ale objawy nadal te same. Nudności, bóle brzucha i codziennie po przebudzeniu obłożony na żółto język i zapach fatalny. Tragedia i tak codziennie. Robiłam Twój test mam niedokwasote. Czy ten język i ten zapach okropny to może być objaw tej niedokwasoty czy szukać gdzieś indziej? Poradz proszę.

 76. avatar Nicki 28 października 2021 o 08:42

  Pepsi czy do testu zakwaszenia żołądka można użyć pół łyżeczki sody zamiast całej albo w ogóle jakoś inaczej to sprawdzić? Wydaje mi się, że gdy brałem kiedyś codziennie sode to zrobiło mi się zapalenie pęcherza lub coś nie tak było z nerkami (zielony mocz i jakiś taki dziwny, intensywny zapach z brzucha)

  1. avatar Pepsi Eliot 28 października 2021 o 17:10

   Nie można brać codziennie sody, 2 tygodnie to góra. Kupujesz moje paseczki pH TiB i badasz pH moczu, nie można doprowadzić do mocnej zasady rano na czczo, bo właśnie patogeny czyhają. Nie można niczym innym przeprowadzić testu sody.

  2. avatar Przemko :-) 28 października 2021 o 19:08

   Nicki. Test sody robisz raz na jakiś czas. Rzadko. Po jednym razie nie powinno Ci się nic stać. Jeśli atualnie nie pijesz sody regularnie. W razie czego zbadaj nerki na usg. Poczytaj też ten artykuł. O sodzie zresztą jest więcej na blogu.
   https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/9053/nerki-i-wszystko-jasne-czyli-onaturalnych-terapiach-pomocnych-przy-niewydolnosci-nerek.html

 77. avatar WIOLA 31 grudnia 2021 o 17:28

  HEJ! Mam przewlekłe zapalenie żołądka – robię protokół z L-Glutaminą oraz jelita mi przeciekają. Test z sodą – niedokwasota. Czy sól pomoże dokwasić żołądek, bo inne metody odpadają? Czy sól na stałe zakwasi żołądek i później nie będę musiała jej używać, gdy organizm wróci do normy?

  1. avatar Pepsi Eliot 1 stycznia 2022 o 08:38

   gram dobrej szarej soli zawsze możesz użyć przed i po jedzeniu, rozpuścić na języku. Ale to może być za mało, Betaina HCL i pepsyna, ale wcześniej zalecz żołądek. Soku z selera naciowego bio też nie możesz ?

   1. avatar WIOLA 1 stycznia 2022 o 13:40

    Właśnie niczego nie mogę. Czy sama L-Glutamina zaleczy żołądek i w jakim czasie? A probiotyki z apteki mogą przywrócić odpowiedni poziom kwasu?

    1. avatar Pepsi Eliot 1 stycznia 2022 o 15:55

     trzeba czymś innym zakwasić żołądek, probiotyki a ptaki nie są dobre, ale i tek teraz potrzebujesz stymulacji kwasu, pokarmy działają inaczej niż leki

 78. avatar Maj22 4 stycznia 2022 o 00:54

  Po 3 tyg nie czuje różnicy na pp, dorta bez syfu ale z miesem jeszcze, brzyski zapach .. zapalenie zoladka i jelito wrazliwe.. ile moze trwac leczenie?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 stycznia 2022 o 06:09

   a jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka, bo jeśli masz mało kwasu i pepsyny, to nie strawisz dobrze mięsa. Jesz teraz alergeny?gluten kazeinę?

 79. avatar Basia 12 stycznia 2022 o 21:15

  Taaa. Kiedyś gastrolog przypisał mi terapię z trzech antybiotyków (wcześniejsze leczenie IPP nie dawało żadnych rezultatów). Jak to usłyszałam, myślałam, że padnę. Poradziłam sobie naturalnie.

 80. avatar Pawel001 24 marca 2022 o 09:41

  Witam,

  Zrobiłem test sodowy i nie bekło mi się w ogóle, powtórzyłem kilka razy i sytuacja się powtórzyła. Jedna na kilka prób to beknięcie po 3 minutach. Zacząłem więc zakwaszać octem jabłkowym . Po tygodniu picia octu 3 razy dziennie według wskazań wstałem z mocnym bólem brzucha. Bolał mnie tak mocno po całym dniu, że udałem się do szpitala. Zrobili USG i wyszło dobrze. Nafaszerowali lekami przeciwbólowymi i wyszedłem. Po kilku dniach znów ten sam ból wrócił. Ból jest nie do zniesienia, nasila się w trakcie ruchu. Co mi jest? Czy ocet jabłkowy mi tak zaszkodził ?

  1. avatar Pepsi Eliot 24 marca 2022 o 09:56

   nie wolno pić czystego octu jabłkowego, to raz, zawsze należy go rozcieńczyć z wodą. Poza tym ocet jabłkowy służy tylko do stymulacji produkcji kwasu żołądkowego, gdyż sam z siebie jest znacznie słabszym kwasem niż kwas żołądkowy. https://www.pepsieliot.com/ocet-jablkowy-zakwasza-zoladek-czy-to-sciema/ Być może miałeś wcześniej problemy trawienne, bo dlaczego robiłeś test? Może miałeś przerost H. paroli, wrzody i ocet podrażnił śluzówkę. Nie jestem lekarzem, zalecam kontakt z gastrologiem

   1. avatar Pawel001 24 marca 2022 o 10:11

    Piłem według wskazań tj 15 min przed posiłkiem łyżka octu na 1/3 szklankę wody. Robiłem test bo stwierdzono u mnie w gastroskopii refluks żołądkowo przełykowy a moje objawy od roku to – odbijanie się w trakcie jedzenia, pieczenie jamy ustnej w trakcie jedzenia i długo po posiłku, cieknięcie z nosa w trakcie jedzenia, bóle brzucha. Byłem u tylu gastrologów, że mam dość – każdy zalecał leki IPP i nikt nawet nie wiedział co mi jest. Robiłem dwie gastroskopie i kilka razy USG i wszystko wyszło dobrze, tylko ostatnia gastroskopia pokazała refluks i małą przepuklina przełyku. Żaden lekarz nawet nawet nie wspomniał o nadkwasocie lub niedokwasocie, jedyne co potrafią to leki ipp – brałem je dwukrotnie przez miesiąc i zero poprawy. Gastroskopia nie stwierdziła H.bacter ani wrzodów. Jeden gastrolog stwierdził też, że mam sibo ale po kuracji xifanaxem refluks tylko się nasilił. Po trafieniu na tą stronę ucieszyłem się, że chyba znalazłem źródło problemów czyli niedokwasotę, ale teraz mam ogromny ból brzucha po tym occie… Co to może znaczyć, co powinienem zrobić? Pójście do gastrologa to znowu stwierdzenie – nie wiem co panu jest, usg ok – bierze pan leki ipp i obserwuje…

    1. avatar Pepsi Eliot 24 marca 2022 o 13:47

     ale w tym wpisie jest takie wskazanie: 3 szklanka z niepasteryzowanym octem jabłkowym ACV (CYDROWYM!) bio w codziennych, oczyszczających i odżywiających 4 szklankach

     1. avatar Pawel001 24 marca 2022 o 14:01

      Nic nie rozumiem z tego wpisu… Zero szczegółów.
      Czytając komentarze były tam odpowiedzi właśnie, że 3 razy dziennie od 1do 2 łyżek octu na 1/3 – pół szklanki wody. Również na stronie dietografia (link podłączony był w artykule) jest :
      „Ocet jabłkowy z wodą – polecam tylko ten organiczny, bio – jest mętny. Miksturę pijemy na 15-20 minut przed posiłkiem, 3 razy dziennie.Proporcje : 2 łyżki stołowe octu na ½ lub 1/3 szklanki wody. Warto rozpocząć kurację ostrożnie od 1 łyżki stołowej i stopniowo”
      Tak więc dokładnie taki ocet kupiłem (Bio Naturo OCET jabłkowy bio 5%, niefiltrowany i niepasteryzowany) i według wytycznych piłem. ŹLE? Więc jeśli teraz mam taki ból brzucha 24/h, że nie mogę normalnie chodzić nawet, to jak mogę to odwrócić ?

     2. avatar Pepsi Eliot 24 marca 2022 o 15:24

      to nie mój komentarz, ja podawałam bardzo ostrożnie, ale łyżka wody na 100 ml wody nie powinna spowodować żadnego bólu jeśli nie miałeś nadżerek, (jednak i tak podpowiedziałąm tyle, co do 4 szklanki ). No i nie ból przez wiele dni. To jakieś nieporozumienie, tym bardziej że nadal gastrolog niczego złego nie widzi. Zobacz, 5% ocet, 1 łyżka rozpuszczona nawet w 5 łyżkach wody, to jest stężenie 1%, to nie jest już mocny kwas. Coś jak sok z cytryny. A może w zwią≥oku z tą stymulacją teraz prosdukujesz za dużo kwasu i trzeba wziąć iPP , przeczytaj ten wpis https://www.pepsieliot.com/ocet-jablkowy-zakwasza-zoladek-czy-to-sciema/ Ocet jabłkowy z wodą tak naprawdę nie może zakwasić żołądka, on tylko stymuluje.W żołądku może być i jest kwaśniej!!!

 81. avatar Pawel001 24 marca 2022 o 15:59

  Jak trafiłem do szpitala to zrobił tylko usg brzucha. Przeczytałem na internecie, że picie octu może wywołać wrzody na żołądku lub podrażnić błonę śluzową w przypadkach osób, które mają wrażliwy żołądek – nie wiem czy mam wrażliwy bo poza refluksem i bólami brzucha od święta nigdy nie miałem dolegliwości typowo żołądkowych. Ale czy jest możliwość, że sobie tym octem te wrzody wywołałem?

  Moje problemy zaczeły się rok temu – podczas jedzenia nagle zaczeła mnie piec jama ustna/język i zacząłem się pocić. W trakcie jedzenie mi cieknie z nosa jakbym miał katar. Od tego czasu robi mi się czasem biały nalot na ustach jakbym był odwodniony. W 2 miesiące schudłem 12 kg. Zaczęły się problemy ze snem- budzę się od tej pory po kilka razy w nocy cały spocony jak jakiś żołnierz z traumą po wojnie… W końcu trafiłem do gastrologa który stwierdził SIBO i po kuracji xifanaxem i probiotykami pojawił się refluks, gula w gardle i ciągłe uczucie głodu którego nawet jedzenie nie zaspokaja… Brałem ipp na refluks (emanerę i dexilant) ale nic nie pomogły. Gastroskopia pokazała, że wszystko ok w żoładku, kolejna (już po xifanaxie), że mam refluks (jestem pewny że refluks i uczucie głodu wywołał xifanax). Wszystkie wyniki badań i specjalistów spoza gastrologii zaliczyłem i poza niedoborem witaminy D zdrowy człowiek. Jestem pewny, że moje problemy wywołuje coś „w brzuchu” bo podczas jedzenia objawy się nasilają. Dodatkowo przed tym początkiem miałem przez kilka godzin mega ból brzucha jak teraz, tylko wtedy zgięło mnie i po kilku godzinach puściło.

  Nie mam już pomysłu, na lekarzy wydałem ze 20 tys i wiem, że każda kolejna wizyta to tylko strata pieniędzy. Nikt tam tak na prawdę nie skupia się na szukaniu przyczyny. Zawsze żyłem zdrowo, zero używek, treningi…a mimo to coś takiego…Masz może pomysł co nie tak z układem pokarmowym może te wszystkie objawy wywoływać?

  1. avatar Pepsi Eliot 24 marca 2022 o 16:48

   a robiłeś Pawle te testy na SIBO? oddechowy wodorowo-metanowy? I jeszcze jedno, czy masz tendencję do rozwolnień, czy wręcz przeciwnie? Tu jest bardzo dobra storna o SIBO , jakbyś sobie przetłumaczył, można wreszcie zrozumieć o co w tym chodzi https://bellalindemann.com/blog/sibo-series-part-3-treatment (odszukasz sobie poprzednie części)

   1. avatar Pawel001 24 marca 2022 o 17:20

    Tak robiłem test wodorowo-metanowy i na jego podstawie stwierdził, że Sibo. Mówił, że w życiu rzadko widział by ktoś miał tyle gazu w jelitach. Od sibo zacząłem sprawdzenia „brzucha”. Przeszedłem kurację antybiotykiem 10 dni – xifanax ale od jej początku czułem jakby piłkę w gardle i miałem utrudnione przełykanie. Myślałem, że to chwilowe i kuracje ukończyłem tj 10 dni xifanax a potem 20 dni probiotyków (w kuracji było 30 dni probiotyków, ale strasznie mi ciekło z nosa w trakcie posiłków i lekarz kazał odpuścić sobie ostatnie 10 dni probiotyków)… Może powinienem je brać do końca, nie wiem… W każdym razie od tej kuracji powstał refluks i to tylko dodało mi problemów dodatkowych. Do dzisiaj mam piłkę w gardle, cieknie mi z nosa w trakcie jedzenia i czuję jakby zimne dreszcze od razu po posiłku. Tak na prawdę nie miałem żadnych objawów brzusznych do czasu tej kuracji… lekarz obiecywał, że sibo to musi być powód pieczenia jamy ustnej i spadku wagi…ale tak na prawdę nie wiedział…
    Ogólnie to to SIBO sprawdzałem dokładnie i po kilku miesiącach poddałem się w tym temacie.

    Poza tym od pół roku jem tylko gotowane na parze. Na początku było to 1,5 miesiąca diety lowfoodmap, ale teraz dodałem trochę innych produktów. Nie zauważyłem poprawy ani pogorszenia wskutek jedzenia. Mimo to jem tylko eko żywność i zero przetworzonej. Alergie pokarmowe też sprawdzałem.

    Może za krótko brałem probiotyki po antybiotyku? Lekarz przepisał mi xifanax 10 dni 3×3 dziennie, a producent nakazuje na ulotce max 7dni 2×3… A ja probiotyki (dość drogie) brałem tylko 20 dni po antybiotyku.

    Rozwolnień nie mam, ale mam zaparcia…teraz nieco lepiej bo udaje sie co ok. trzeci dzień, ale miałem kilka miesięcy gdzie nawet raz w tygodniu tylko udawało się.

    Ogólnie to wszystko zaczęło się po ok półrocznym dużym stresie. Wiem też, że kilkukrotnie jadłem w trakcie stresu i to pieczenie jamy ustnej było właśnie w trakcie posiłku takiego. Ale to było rok temu i od tego czasu stresu już nie mam a wszystkie objawy zostały i doszły nowe… Nie mam teraz pomysłu poza tymi IPP (mam mesopral, augastrin i prokit) ale boję się brać ich, bo chciałbym znaleźć przyczynę a nie ładować w siebie leki, które z czasem pogorszą moją sytuację, a i ich chwilowa pomoc jest wątpliwa bo wcześniej emanera i dexilant nic nie pomogły…

    1. avatar Pepsi Eliot 24 marca 2022 o 19:19

     iPP może ew pomóc na tydzień, a ludzie biorą latami. Ty masz to drugie SIBO, jeśli przeanalizujesz ten link, i wszystkie artykuły, tłumacz google to dobrze tłumaczy dojdziesz do rozwiązania. To SiBO, które masz jest trudniejsze, ale jak przejdzie to nie powróci. Ten artykuł jest naprawdę dobry.

 82. avatar Pawel001 24 marca 2022 o 20:22

  Przeczytałem mnóstwo artykułów o tym sibo, ten teraz na szybko też. Wszędzie to samo – dieta i antybiotyki, probiotyki, prebiotyki. Na diecie byłem 8 tygodni a zaczałem ją jeszcze przed antybiotykiem. Jedyne co to całość pogorszyła moje objawy – kiedy jadłem „normalnie” to mam wrażenie że byłem zdrowszy. Po zakończeniu terapii zyskałem refluks i wieczne uczucie głodu z którym trudno żyć i szczerze to boję się wracać do zwalczania sibo bo mam wrażenie że ma je 80% społeczeństwa i każdy który pójdzie na test to mu je wykryją… Strach na własną rękę cokolwiek robić bo sibo leczyłem po analizie artykułów i ułożeniu sobie diety i sobie zaszkodziłem. Teraz mam bóle brzucha po occie bo myślałem, że mi pomoże.
  Na tej stronie co podałaś też piszą o tym co wiem -dieta, xifanax, probiotyki + prebiotyki. To jest za mną. Artykuł dobry ale nie widzę rozwiązania. Nie widzę pewności, że te sibo to na pewno to. Nie widzę nic nowego poza jeszcze bardziej skomplikowaną drogą leczenia, której nie ogarnie zwykły szary człowiek. Czytałem sporo Twoich artykułów i sam nie potrafię wpaść na rozwiązanie. Myślałem, że to niedokwasota… Mam wrażenie, że wszystko może być moją przyczyną i łatwiej byłoby skoczyć z klifu niż męczyć się szukając powodu. Zwłaszcza, że męczę się już rok, odciąłem sięod znajomych, wydałem oszczędności na lekarzy, badania, diety, suplementy i nic nie pomogło. Więc jeśli możesz to powiedz proszę co to te drugie SIBO i jakie to rozwiązanie ?

  1. avatar Pawel001 24 marca 2022 o 20:33

   Ps. nie miałem żadnych dolegliwości „brzusznych” przed wykryciem sibo przez lekarza. Moje problemy tj pieczenie w jamie ustnej podczas jedzenia, pocenie siew nocy, zimne dreszcze po jedzeniu i nagłe schudniecie (do teraz nie potrafię przytyć nawet 1 kg, mimo jedzenia w nadmiarze) pojawiły się bez udziału dolegliwości brzusznych. Pojawiły się w momencie gdy zauważyłem przepuklinę pachwinową obustronną – ona jest przy jelitach. Mój brat bliźniak też w tym samym czasie miał tą przepukline i nagle pojawił mu się refluks… A czytałem, że sibo może być powodem zrostów pooperacyjnych…

   Tak więc dopiero po kuracji i diecie na sibo zaczałem mieć problemy brzuszne – tak jakbym zniszczył sobie florę bakteryjną…

  2. avatar Pepsi Eliot 25 marca 2022 o 06:51

   W tym wpisie też znajdziesz potwierdzenie, … kiedy jadłem “normalnie” to mam wrażenie że byłem zdrowszy .. przeczytaj go we wszystkich częściach dokładniej, ja też zrobię opracowanie z niego

   1. avatar Pawel001 25 marca 2022 o 19:20

    Przeczytałem dokładnie wszystko z linku, który podałaś oraz ze wszystkich stron pod niego podłączonych. Z tego co zrozumiałem to ja nie mam sibo jelita cienkiego tylko jelita grubego (zrozumiałem to po tym, że nie mam biegunek i nie miałem. Mam zaparcia a zaparcia to jelito grube). Dobre wnioski wyciągnąłem? ? O to Ci chodziło pisząc, że mam to drugie SIBO?

    Z tymże leczenie obu sibo jest takie same, tylko inne probiotyki w zależności od flory bakteryjnej w jelicie tak ? Czyli powinienem jeszcze raz podejść do antybiotyku i jeszcze raz dietę low food map? Wtedy jednak nie robiłem detoksyfikacji, nie rozbijałem biofilmu, a probiotyki brałem 3 tygodnie tylko – gastrolog je wypisał na podstawie testu oddechowego.

    Czy powinienem też zrobić test kału tj dysbiozy jelitowej by wiedzieć jakie i ile mam złych bakterii i jakie probiotyki mam dobrać?

    1. avatar Pepsi Eliot 25 marca 2022 o 20:29

     nie, ale są 2 sibo, metanowe i wodorowe i doczytaj kiedy są zaparcia

     1. avatar Pawel001 25 marca 2022 o 21:09

      Tyle znalazłem:
      1. SIBO-D z dominującą biegunką jest bardziej powszechną formą zdiagnozowanego SIBO i jest wynikiem fermentacji węglowodanów przez bakterie, które wytwarzają gazowy wodór w jelicie cienkim. – BIEGUNEK NIE MAM
      2. SIBO-C z dominującymi zaparciami. Tu wytwarzany jest metan. ZAPARCIA MIEWAM, a cżęsto kilka dni do tygodnie nie mogę się załatwić bo nie przychodzi nawet na to ochota.

      Patrzę teraz na swój wynik testu wodorowo-metanowego i na wykresie METAN mam prostą kreskę, natomiast kreska wodoru idzie w górę im dłużej trwa test. Więc to chyba znaczy, że mam SIBO wodorowe ? To przeczy SiBO metanowemu i zaparciom…

      Mam wynik : HOB maks 69 (Dodatni)
      CH4 maks (Ujemny)
      HOB/CH4 = 35 (Dodatni)

      To wynik testu sprzed leczenia xifanaxem. Skoro mam SIBO wodorowe to czemu xifanax i lowfoodmap nic nie pomogły a wywołały refluks? Na tej stronie piszą, że 50% szansy na sukces daje xifanax przy SIBO wodorowym.

     2. avatar Pepsi Eliot 26 marca 2022 o 08:05

      Tak, ale w artykule jest napisane, ze sibo wodorowe może przejść w metanowe. I stąd w ogóle bierze się metanowe, jako wtórne. A swoją drogą, czy na zaparcia nie zadziałby u Ciebie chlorek magnezu ?

 83. avatar Pawel001 26 marca 2022 o 09:01

  Wiesz zaparcia nie są u mnie aż takim problemem, czasem są czasem nie ma. Nie próbowałem chlorku magnezu, zazwyczaj pomagało picie kefirów naturalnych itp. Ale spróbuję jeśli to ustabilizuje sytuację.

  Moim głównym problemem jest pieczenie jamy ustnej i suchość w ustach które zaczęło się wraz ze schudnięciem. Z tym ciężko żyć. Druga kwestia to same schudnięcie bo od roku ważę 60 kg na 180 cm wzrostu! Wyglądam jak szkielet i żadne jedzenie nie pomaga. Od ponad roku nie przytyłem choćby pół kg obojętnie ile bym nie jadł. I trzeci problem to wieczne uczucie głodu, cokolwiek zjem nie czuję zaspokojenia głodu, chodzę ciągle głodny i myślę o jedzeniu 24/h. To przyszło wraz z refluksem/uczuciem guli w gardle/ściskiem pod klatką piersiową po leczeniu xifanaxem. Przez 3 miesiące po nim oddawałem też zieloną a potem żółtą kupę… No i te bóle brzucha…

  Więc jaka jest różnica między SIBO metanowym a wodorowym jeśli chodzi o ich leczenie?

  1. avatar Pepsi Eliot 26 marca 2022 o 11:10

   a jakie masz TSH? nie masz nadczynności tarczycy?

   1. avatar Pawel001 26 marca 2022 o 11:25

    TSH w normie, robiłem kilka razy w ciagu roku odkąd to wszystko się zaczęło. Ogólnie wszyscy specjaliści – endokrynolog, od jamy ustnej wszyscy, kardiolog, laryngolog… wszystkie badania krwi po kilka razy robiłem, witaminy też… Wszystko w normie. Jedyne negatywnie badania jakie wyszły to: niedobór kwasu foliowego, witaminy D i u gastrologa – sibo. potem refluks, przepuklina rozworu przełykowego.
    Ale od początku miałem wrażenie, że moje problemy są związane z układem pokarmowym bo od kilku lat ciężko mi było robić wagę na siłowni. Aż w końcu nagle schudłem bez powodu i nie mogę od tej pory przytyć. Razem z tym wszystkie inne ww objawy… Od tamtej pory jeżdzę po lekarzach… ale to tylko strata pieniędzy i nerwów. XXI wiek a medycyna nie potrafi powiedzieć czemu człowieka brzuch ciągle boli i ma te wszystkie objawy. Poza gastrologią wychodzi, że zdrowy chłop…
    Od początku miałem wrażenie, że to jelita bo wszystko się zaczeło na równi z przepukliną pachwinową – jak tylko zauważyłem na przepuklinie wybrzuszenia to nagle to schudniecie i pieczenie w ustach. A te przepukliny to na dole jelit są… Zabieg nic nie zmienił jednak i dalej męczę się z objawami. Skoro nie mogę przytyć, ciągle czuję się głodny to myślę że coś musi to blokować

    1. avatar Pawel001 27 marca 2022 o 14:01

     Więc co powinienem robić? Jeszcze raz leczyć SIBO antybiotykami i dietą?

     Jeśli dobrze zrozumiałem to powinienem tak leczyć SIBO : Dieta-antybiotyki – środki ziołowe niszczące biofilm – środki wspomagające trawienie (enzymy trawienne + betaina hcl – mieszanka ziołowa do detoksyfikacji i produkt z węgla drzewnego i gliny bentonitowej przez kilka dni w tygodniu.
     A po tym probiotyki + prebiotyki.

     Możesz polecić jakieś środki z tej terapii? Z jakiegoś sklepu internetowego…

     Dlaczego czułem, że branie probiotyków i prebiotyku po antybiotyku mi pogarszało objawy a nie odwrotnie? Ogólnie to tak sobie myślę, że przed pojawieniem się moich problemów zdrowotnych zacząłem jeść przez miesiąc codziennie kiszoną kapustę. Może to też wpłynęło na zaburzenie flory bakteryjnej?

     1. avatar Pepsi Eliot 27 marca 2022 o 17:39

      w tym wpisie wyraźnie mówi się, że antybiotyki to ostateczność

 84. avatar Pawel001 27 marca 2022 o 17:50

  Czyli samymi ziołowymi środkami ? Możesz jakieś polecić? Nie znam się na tym

  1. avatar Pepsi Eliot 27 marca 2022 o 21:23

   Napiszę posta, ale jeszcze nie teraz, dużo ludzi ma podobne do Ciebie problemy. A co do schudnięcia, to co jesz? Palenie w ustach jest jeszcze czymś innym, łączy się, ale to oddzielna dolegliwość

   1. avatar Pawel001 28 marca 2022 o 07:10

    Jak to się zaczęło to jadłem w sumie to samo co teraz tj. Rano nocna owsianka z lodówki – wtedy jadłem ją z jajkami na miękko, teraz już nie. Teraz jem z bananem, chia. Potem dwa posiłki obiadowe typu ryż/kasza jaglana/ziemniaki + mięso/ryba/jajka + warzywo + oliwa z oliwek. I na kolację serek wiejski z pestkami dyni lub jogurt. Wszystko bez glutenu, laktozy, ekologiczne

    Wszystkie produkty zmieniałem i wykluczałem po kolei szukając alergii ale nie zauważyłem żadnej zmiany. Jedynie to, że jedzenie probiotyczne typu kiszonki i ogólnie probiotyki bardziej mi pogarszają objawy niż pomagają. Podobnie z warzywami miałem – im więcej ich jem tym gorzej, zwłaszcza łączenie warzyw mi pogarszało.

    1. avatar Pepsi Eliot 28 marca 2022 o 10:39

     masz celiakię dorosłych? jesz gluten?

     1. avatar Pawel001 28 marca 2022 o 16:23

      Testu na celiakie nie robiłem, ale przez miesiąc nie jadłem glutenu i zero poprawy. Nawet jak go jem to nie czuję pogorszenia. Obecnie i tak jem bezglutenowe płatki owsiane a ryż i kasza jaglana glutenu nie mają. To moje jedyne węglowodany prócz warzyw więc to raczej wina glutenu nie może być bo go nie jem. Warzywa i owoce go nie mają.

     2. avatar Pepsi Eliot 28 marca 2022 o 16:29

      a czym dokarmiasz masę mięśniową?

 85. avatar Pawel001 28 marca 2022 o 20:13

  „a czym dokarmiasz masę mięśniową?”

  Głównie filetem z kurczaka, czasem dwa razy dziennie. Czasem inne mięso ale głównie drób. Poza tym jajka i dwa razy w tygodniu jakaś ryba. Na kolacje serek wiejski lub jogurt.

  Przez te problemy zdrowotne przestałem jednak ćwiczyć bo odkąd nie mogę przytyć i waga stoi na niesamowicie niskim poziomie to treningi straciły sens. Obojętnie ile bym w siebie nie pakował jedzenia to nie przytyję.

  1. avatar Pepsi Eliot 29 marca 2022 o 05:58

   nie jedz kazeiny, a co do czystego białka, to musisz zjeść dużo węglowodanów, czyli energii, żeby białko wbiło się w mięsień, a nie tylko rzeźbiło

   1. avatar Pawel001 29 marca 2022 o 16:11

    kazeinę odstawiłem na 2 tygodnie wcześniej. Ale ciężko ją wyeliminować bo chyba jest w każdym nabiale. Mam wrażenie, że niektóre węglowodany mi szkodzą np komosa ryżowa – jadłem ją miesiąc (na diecie lowfoodmap) i po miesiąca po jej jedzeniu miałem ostry ból brzucha. Raz bolał przez tydzień codziennie. A niby komosa ryżowa polecana dla osób z sibo….

    Myślisz, że w moim przypadku warto zrobić ten test kału – dysbioza jelitowa za ok 1000 zł ? Niby pokazuje on ile jest dobrych i złych bakterii i dobierają potem probiotyki pod to… Zastanawiam sięczy tego nie kupić

    1. avatar Pepsi Eliot 29 marca 2022 o 19:24

     Dla Ciebie to najlepsze byłoby jakieś ciche 2 tygodniowe SPA na Srilance, Mnisi, spokój, słońce, odżycie psychiczne, Masz już lekką nerwicę, lekką hipochondrię też widzę.

     1. avatar Pawel001 29 marca 2022 o 20:15

      Bardzo pomocna odpowiedź 🙂 Jeszcze napisz, że sobie wymyśliłem wszystkie dolegliwości i zaleć psychiatrę 🙂

     2. avatar Pepsi Eliot 29 marca 2022 o 22:08

      mówię Ci że z boku to trochę inaczej wygląda, ale rozumiem co czujesz

 86. avatar Pawel001 30 marca 2022 o 07:07

  Bo od ponad roku męczę się z tym wszystkim. Jak to się zaczęło to byłem szczęśliwym człowiekiem więc to nie stres czy psychika. Od ponad roku szukam przyczyny i jedyne co to marnuję pieniądze bo lekarze w XXI wieku nic nie wiedzą. Nie wiedzą czemu człowiek nagle schudł 15 kg i nie może przytyć, nie wiedzą skąd te wszystkie dolegliwości układu pokarmowego i nie tylko. Więc ciężko o czerpanie radości z życia jak ciągle ma się uczucie głodu, obojętnie czy się je czy nie. Nawet z jedzenia nie mam przyjemności bo piecze mnie w ustach i zalewam się potem w trakcie niego. Więc moje życie ograniczyło się do pracy i szukania pomocy po niej…

  1. avatar Pepsi Eliot 30 marca 2022 o 17:15

   Leć na Sri-lancę do SPA, do MNichów

 87. avatar Pawel001 30 marca 2022 o 17:56

  Ty serio z tymi mnichami widzę 🙂 Wątpie by mnie wyleczyli 🙂

  Ostatnie dwa pytania:
  1. Czy skoro ocet jabłkowy spowodował bóle brzucha u mnie (minęły) to czy powinienem sobie odpuścić zakwaszanie żołądka mimo braku beknięć podczas testu sody ? Może innymi metodami zakwaszać?
  2. Kiedy można spodziewać się Twojego opracowania tego tematu? Będzie na tej stronie ?

 88. avatar Ula 8 listopada 2022 o 07:37

  Walczę z nadzerkami od roku. Teraz żołądek jest bardzo wrażliwy, boli po miodzie np., albo po żuciu gumy do żucia nawet. Brałam na noc gaviscon i regularnie co jakoś czas nie miałam nocne niestrawności ( dlaczego ?) Mam tez kamień w woreczku 1 cm. A teraz przy dużej ilości stresu ( plus kolejna niestrawność po gavisconie) straciłam zupełnie kwas w żołądku. Jak z tego wybrnąć? Test z sosy nie muszę robic, jest to pewne, za nie mam kwasu bo wczoraj po bianacid obiad zalegał pół wieczora. Od czego mam zacząć? Nie wiem jak dziś przetrawie obiad …

  1. avatar Pepsi Eliot 8 listopada 2022 o 11:00

   Zastosuj któryś ze sposobów, weź KOlagen TiB, z bulionem byłoby świetnie https://www.pepsieliot.com/instrukcja-obslugi-leczacego-wysciolke-jelit-bulionu-w-7-krokach/, ale nie jest to bezwzględnie konieczne. Odbudowuj wyściółkę żołądka i jednocześnie delikatnie zakwaszaj. Betaina HCL z pepsyną

 89. avatar Ula 8 listopada 2022 o 12:01

  Dziękuje. Jak odbudować wyściółkę żołądka, np. Myślałam o ziemniaku, ale on obniża kwasowość. Lekarz pewnie da leki

  1. avatar Pepsi Eliot 8 listopada 2022 o 12:07

   Kolagen, bulion kolagenowy, uszczelnić jelita, i delikatnie zakwaszać https://www.pepsieliot.com/absolutnie-wszystko-zaledwie-w-7-punktach-w-temacie-nieszczelnego-jelita/

 90. avatar Ula 8 listopada 2022 o 12:03

  No i zapomniałam, ze wyszło ze mam nieszczelne jelita.

  1. avatar Pepsi Eliot 8 listopada 2022 o 12:06

   No to tym bardziej bulion kolagenowy, a możesz zacząć od protokołu glutaminowego, no i nie jedz alergenów gluten i kazeina przede wszystkim,
   Tu ważny wpis: https://www.pepsieliot.com/absolutnie-wszystko-zaledwie-w-7-punktach-w-temacie-nieszczelnego-jelita/

 91. avatar Ula 9 listopada 2022 o 10:34

  Dzięki Pepsi. Już się szykuje na bulion. Tylko odpuszczę sobie czosnek i imbir, bo po tym brzuch mnie boli. Tylko pytania, a moje lekkie odchylenia prób wątrobowych nie szkodzą przy L- glutaminie w wywarze z kości?

  1. avatar Pepsi Eliot 9 listopada 2022 o 11:22

   nie rozumiem pytania

 92. avatar Bandzik1 13 grudnia 2022 o 13:57

  Droga Pepsi od 2 lat jestem na Twoich szklankach, moim celem byli pozbycie się bolu stop, nie osiągnęłam celu niestety… miesiąc temu laparoskopowo usunięto mi guz nowotworowy o charakterze GIST. Powoli wróciłam do normalnego żywienia ale jest problem z wypróżnianiem nawet przy szklankach no i chciałabym odbudować odporność i wzmocnić ukl pokarmowy. Od czego zacząć? Czy ten art jest dla mnie? Przemawia do mnie seler i go w życiu swoim wyciskałam i piłam na czczo potem szły szklanki. Czy to jest dobra droga? Co jeszcze ze sobą począć?Serdecznie pozdrawiam Anna

  1. avatar Pepsi Eliot 13 grudnia 2022 o 17:28

   Robiłaś sobie ten test domowy na zakwaszenie żołądka? Miewasz zgagę? Do drugiej szklanki bierzesz jabłczan, czy chlorek magnezu? Też Cię serdecznie pozdrawiam

 93. avatar Bandzik1 11 stycznia 2023 o 13:59

  Dziekuje Pepsi. Do drugiej szklanki biore jablczan. Test na zakwaszenie-albo sie w ogole nie odbija albo sie odbija w 8 minucie.
  Ten guz byl usuniety ze sciany zoladka: czy ja moge stosowac kurkume, magnez na czczo? Biore tez IPP caly czas zgodnie z zaleceniem konowalow, a juz 2 miesiace od resekcji zoladka..
  Prosze, napisz co uwazasz, ja biore kurkume i reszte supli w szklankach w dalszym ciagu tylko kurkumy mniej.. co nalezaloby jeszcze wlaczyc zeby ten zoladek dzialal sensownie i abym poprawila wyproznianie sie?
  Serdecznie pozdrawiam,
  Anna

  1. avatar Pepsi Eliot 11 stycznia 2023 o 19:26

   nie będzie działał z IPP, ale nie jestem lekarzem

   tu schował się zielony protokół, to bym stosowała https://www.pepsieliot.com/tylko-3-kroki-po-wynikach-biopsji-cin2-i-skierowaniu-na-zabieg/
   bo alkalizacja ciała jest priorytetem, a żołądek delikatnie zakwaszasz, właśnie sok z cytryny w 4 szklankach pobudza żołądek do produkowania odpowiedniej ilości kwasu etc. ale nie powinno Cię nic boleć, trzeba to zrobić delikatnie ,
   Ten wpis sobie przestudiuj https://www.pepsieliot.com/10-sposobow-naturalnego-zakwaszenia-zoladka-i-o-paskudnym-dzialaniu-pewnych-lekow/
   nie jestem lekarzem
   <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam wysokiej jakości kwas foliowy w PRAWIDŁOWEJ formie czyli Foliany TiB

w postaci L-metylofolianu wapnia L-5-MTHF

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum