Czyli tak naprawdę o niemiłym sposobie w jaki dochtore przysparzają ludziom achlorhydrii w całym majestacie praworządności, prawdopodobnie z niewiedzy, albo tylko miłości do wielkiej farmacji. 

Jest poważny problem i nazywa się niedokwaszenie żołądka, a dochtore sądzi, że to nadmiar kwasów, bo są przecież wrzody, więc musiało być kwaśno i drapieżnie (wrzód to rana) dla błon śluzowych żołądka i zapisuje IPP. Czyli leki zobojętniające kwasy żołądkowe.

A ponieważ wrzody żołądka wywołuje najczęściej zakażenie Helicobacter pylori, które to zakażenie – tutaj u w a g a – skutkuje yyy … niedokwaszeniem żołądka. 

A więc mamy wrzody żołądka wywołane przez H.pylori, co powoduje niedokwaszenie żołądka, a na to otrzymujemy antybiotyk i leki zobojętniające kwasy żołądkowe, które już i tak mamy w zaniku. Otrzymujemy pH żołądka powyżej 5 i to jest już achlorhydria, bardzo niebezpieczna przypadłość.
Do tego wszystkiego jedną z naturalnych form leczenia wrzodów są probiotyki, które antybiotyk wymiata za jednym zamachem z całą florą bakteryjną, pożyteczną, czy też nie.
Dlatego powinnaś sama mieć jasność, czy masz odpowiednią ilość kwasu w żołądku. Do tego służy domowy test sodą oczyszczoną, a jakbyś jeszcze miała wątpliwości poznaj objawy niedoboru kwasu żołądkowego, a dopiero potem ewentualnie lecz wrzody IPP, gdy rezonujesz ze służą chorobie, ups, zdrowia.
Na prawidłową pracę żołądka ma wpływ ilość wydzielin żołądkowych, na które składa się z kwas solny, kilka enzymów  trawiennych, oraz zdrowa błona śluzowa chroniąca żołądek.
Reklama

IDEALNA KURACJA UODPORNIAJĄCA I SILNE ODŻYWIANIE, pomoc w zakwaszeniu żołądka, wraz z bogatym kompleksem B, oraz cynkiem GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


Kwas solny pomaga (przede wszystkim) ciału rozbić białko na aminokwasy, które będzie można łatwo strawić. Odpowiednia ilość kwasu w żołądku eliminuje również pewne bakterie i wirusy chroniąc Twojego awatara przed infekcją.

Niski poziom kwasu solnego może mieć głęboki wpływ na zdolność ciała do prawidłowego trawienia i wchłaniania składników odżywczych. Nieleczony niedobór może spowodować uszkodzenie układu pokarmowego, zakażenia i wiele przewlekłych problemów zdrowotnych.

Możliwe objawy zbyt małej ilości kwasu w żołądku, czyli zbyt wysokiego pH.

wzdęcia

odbijanie

rozstrój żołądka

nudności podczas przyjmowania witamin i suplementów diety

zgaga

biegunka

gazy

chęć do jedzenia, gdy nie jest się głodną

niestrawność

wypadanie włosów

niestrawione jedzenie w kale (czyli tak zwane przeciekające jelita)

słabe, łamliwe paznokcie

zmęczenie

zakażenia przewodu pokarmowego

niedokrwistość z niedoboru żelaza

niedobory innych minerałów i witamin, takich jak witaminy B12, wapnia i magnezu

niedobór białka

problemy neurologiczne, takie jak drętwienie, mrowienie i zaburzenia widzenia

A oto szereg przewlekłych chorób związanych z niskim poziomem kwasu żołądkowego

toczeń

alergie

astma

problemy z tarczycą

trądzik

łuszczyca

wypryski

nieżyt żołądka, czyli zapalenie błony śluzowej żołądka

inne schorzenia autoimmunologiczne, w tym Hashimoto i endometrioza

osteoporoza

niedokrwistość złośliwa

Przyczyny takiego stanu rzeczy

Wiek, powyżej 65 roku życia, ale też wcześniaki mogą mieć problem z za małą ilością kwasu żołądkowego, chociaż obecnie widzi się, że problem ten rozprzestrzenił się na zdecydowanie większe widełki wiekowe.

Stres, to wiadomo, bo wszyscy gonią za swoimi przywiązaniami myślowymi i nie pytają duszy o zdanie, siedząc od rana do nocy w swojej głowie z kredytami i takimi tam.

Braki witamin, szczególnie cynku i B complex.

Nadużywanie alko i faj.

Leki, w tym na pierwszym miejscu IPP, ale też, tyle, że pośrednio, dziurawiące żołądek (błonę) popularna aspi, czy ibupro

Helicobacter pylori nieleczony spowoduje obniżenie ilości kwasów żołądkowych, czyli podwyższenie pH żołądka.

Chirurgia, gdy coś tam się wycina z żołądka dajmy na to.

 W związku z pH żołądka można powiedzieć to:

pH mniejsze niż 3, jest normalnie

pH od 3 do 5, są niedobory kwasu żołądkowego

pH wyższe niż 5, to już wspomniana achlorhydia

Przy czym należy to traktować w ten sposób, że ludzie z achlorhydrią nie mają prawie żadnego kwasu żołądkowego, a osoby starsze i wcześniaki zwyczajowo mają znacznie wyższy poziom pH w żołądku niż średnia.

Oto 10 sposobów naturalnego zakwaszenia żołądka

Przy czym świadomie nie podaję/podaję opcji z przyjmowaniem Betainy HCL, ponieważ obecnie nie jest to już legalny suplement diety, tylko rzeczona została wpisana na oficjalną listę leków.

Nember łan, seler

Seler naciowy, ale nie będę się powtarzać, tutaj najprostszy sposób na odbudowanie zapasów kwasu żołądkowego 

2. Kiszonki, czyli probiotyki

Codzienne jedzenie fermentowanych warzyw, ale też owoców, w tym yyy … skórek z bananów, czy cytryn

Reklama

TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do rewolucyjnej, a jakże prostej oczyszczającej KURACJI 4 SZKLANEK


3. Surowy OJ

3 szklanka z niepasteryzowanym octem jabłkowym bio w codziennej, oczyszczającej wątrobę i odżywiającej kuracji 4 szkanek

4. Żucie

Bardzo dokładnie i powoli żuj jedzenie, nawet zielone szejki żuj.

5. Sól

Sól nieoczyszczona, czyli szara morska, kwiat soli, albo himalajska, czyli metoda Bołotowa.

Aby pomóc ciału w odnowie komórek należy koniecznie wywołać wydzielanie enzymu pepsyny (Eliot:) w żołądku, co niezwykle pomaga również w trawieniu aminokwasów (nie przez przypadek Betaina HCL jest zwykle wspomagana pepsyną, dwa w jednym).W tym celu 30 minut po posiłku, który już częściowo uległ strawieniu, należy na kilka minut wziąć na koniec języka 1 g soli (chodzi o prawdziwą, nieprzetworzoną szarą, kwiat soli, lub himalajską sól), a następnie przełknąć osoloną ślinę

Taka mała ilość soli nie jest w stanie wywrzeć szkodliwego wpływu na organizm, a wręcz przeciwnie, owa czynność okazuje się być niezwykle pożyteczna. Już mądrzy starożytni Grecy proponowali, aby po posiłku przyjmować jedną granulkę soli. Okazuje się, że w wyniku ssania soli w żołądku odruchowo zaczyna się wydzielać sok żołądkowy zawierający wszelkie nieodzowne elementy służące do zniszczenia (rozszczepienia) postarzałych komórek.

Trafiające do krwi soki żołądkowe, rozszczepiają nie tylko stare, ale także uszkodzone komórki. Przykładowo te uszkodzone azotanami, substancjami rakotwórczymi, wolnymi rodnikami, różnymi truciznami soli i metali ciężkich i radionuklidami.

Pepsynopodobne substancje we krwi rozpuszczają (rozszczepiają) także komórki rakowe i komórki organizmów chorobotwórczych. Jednak okazuje się, że nie rozpuszczają wyłącznie swoich własnych młodych komórek, gdyż skład aminokwasowy pepsyny podobny jest do składu aminokwasowego białek młodych komórek.

w didaskaliach

Odmłodzenie kolonii komórkowych można osiągać za pomocą wielu zabiegów, i również w starożytności zalecano spożywać rośliny z rodziny rojników, lub inne zdolne do wywołania stymulacji wydzielania soków żołądkowych, o czym jest mowa tu.

6. Cynk

Jedz cynk w postaci pestek z dyni, bierz go w suplementach złożonych jak Greens & Fruits TiB, czy też wyizolowanych, jak Cynk G&G.

 w didaskaliach

Należy pamiętać, że cynk jest antagonistą miedzi, możesz więc nosić bransoletkę, gotować coś w miedzianym garnku ze 2 razy w tygodniu albo/i jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki. Branie wyizolowanej miedzi w postaci suplementu jest ryzykowne ze względu na możliwość groźnego zatrucia miedzią. W Greens & Fruits TiB masz dodaną bezpieczną (i adekwatną do zawartości cynku) ilość miedzi.

7. PP, czyli post przerywany

Generalnie w tym przypadku chodzi o to, aby nie jeść kilka godzin przed snem.

8. Gorąca herbata

Jeśli lubisz popijać przy posiłku przyjemnie bardzo ciepła herbata, szczególnie z dodatkiem imbiru będzie świetnym rozwiązaniem stymulującym trawienie. Nie zaś woda z lodem.

9. Luz

Jedz w stanie relaksacji dziecka. Stan alfa jest właściwie niezbędny przy jedzeniu. Jak się wściekasz? Nie jedz. Piłeś? Jedź, albo coś w tym stylu.

10. Betaina HCL

A jednak podaję, owszem, ona działa szczególnie z pepsynami.

PS
TUTAJ cd o tym jak naturalnie leczyć wrzody & helicobacter pylori, bo to zwykle idzie łeb w łeb.

owocek