Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 515 775
184 online
35 550 VIPy

10 właściwości białka konopnego, którym nie przestaniesz się dziwić

Konopie mają nie tylko mnóstwo właściwości prozdrowotnych! Są także przyjazne środowisku, super wytrzymałe (mogą rozwijać się w niemal każdym miejscu i to bez użycia pestycydów), a do tego są wielozadaniowe.

Wiedziałaś, że konopie są jednym z najlepszych roślinnych źródeł białka, jakie wynalazła natura?

Białko konopne, wytwarzane ze zmielonych nasion konopi, jest niskowęglowodanowe, stanowi źródło doskonale zbilansowanych kwasów tłuszczowych, białka i błonnika, a do tego jest jednym z lepszych źródeł minerałów na całej planecie. Nasiona konopi nie są po prostu pełne minerałów, one zawierają minerały w super bioprzyswajalnej formie. Twoje ciało przyswaja składniki odżywcze odpowiednio z kwasami, białkami, witaminami, minerałami. Konopie mają wszystkie te substancje i choćby z tego powodu biją na głowę mnóstwo pokarmów, które zawierają minerały, ale co z tego, skoro ich przyswajanie jest utrudnione.   Konopie mają niezwykłe właściwości zdrowotne. Osoby, które chcą uzupełnić swoją dietę w białko, kwasy tłuszczowe i minerały, a przy okazji poczuć się lepiej, powinny jeść 5 łyżek dziennie (jako dodatek do sałatek, koktajli, soków, kanapek, etc). Taka ilość zapewnia 20g białka i wystarczająco kwasów Omega-3 żeby czuć się doskonale, a do tego reguluje poziom minerałów i poprawia pracę jelit.

Co niezwykłego robi białko konopne?

1. Podnosi odporność

Konsumpcja białka konopnego daje ciału odżywczy zastrzyk mocy. Nasiona konopi zawierają białka globularne – edestynę i albuminę. Dlaczego to jest ważne? Enzymy, przeciwciała, hormony i fibrynogen są wykonane z białek globularnych właśnie. Ponadto, edestyna i albumina tworzą również płyn w części osocza krwi. Oznacza to, że te białka są właściwie niezbędne do wspierania zdrowego układu immunologicznego.

2. Podnosi poziom energii

Czujesz się zmęczona? Możesz ominąć małą czarną, a zamiast niej włączyć do diety super odżywcze białko konopne. Białko konopne zawiera wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe. Kiedy kwasy tłuszczowe są spożywane, produkują dwa razy tyle energii, co węglowodany. Ponadto, białka potrzebują więcej czasu, aby rozbić się w ciele. To z kolei powoduje znacznie wolniejsze uwalnianie energii. Tak więc konopie nie tylko zwiększają poziom energii, ale również podtrzymują energię przez cały dzień.

3. Wzmacnia włosy

Białko konopne jest naładowane niezbędnymi kwasami tłuszczowymi omega-3, omega-6 i omega-9 w bardzo dobrych proporcjach. Taka kombinacja zapewnia natomiast zdrowy wzrost włosów. Ponadto, kwasy tłuszczowe omega-3 przy okazji dodają włosom blasku. Niektóre badania sugerują nawet, że kwasy tłuszczowe omega-3 spożywane z odpowiednią częstotliwością są w stanie cofnąć wypadanie włosów. Wszystkie te kwasy tłuszczowe, zarówno omega-3, jak i 6 i 9 wspomagają wzrost włosów i ich zagęszczanie.

4. Zmniejsza stany zapalne

Czy wiesz, że konopie mają idealny stosunek kwasów tłuszczowych z innymi substancjami odżywczymi? Dzięki tej niezwykłej właściwości konopi, może ona zredukować chorobotwórcze stany zapalne w Twoim organizmie. Powołując się an badanie opublikowane w Przeglądzie badań dot. Artretyzmu i Reumatologii (Journal of Arthritis and Rheumatism) spożycie białka GLA (kwasu gamma-linolenowego) zawartego w konopiach łagodzi objawy zapalenia stawów o 20%.

5. Poprawia trawienie

Białka i gotowe mieszanki na koktajle proteinowe są popularnym dodatkiem diety sportowców i osób na redukcji, często jednak są naładowane szkodliwymi substancjami takimi jak laktoza i kazeina. Niektóre osoby z powodu ich częstego spożywania mogą mieć wzdęcia, gazy i problemy pokarmowe. Biało konopne działa zupełnie na odwrót – jest ono źródłem super przyswajalnego błonnika, dzięki czemu poprawia trawienie i wzmacnia układ pokarmowy. Jeśli jednak zależy Ci na spożywaniu dobrej jakości czystego białka zwierzęcego, postaw na izolat serwatki uzyskany w technologii CFM, pozbawiony laktozy i kazeiny, na przykład Shape Shake bez cukru i sztucznych substancji.


6. Wzmacnia mięśnie

Białko konopne jest doskonałym źródłem dobrze przyswajalnego białka – źródła masy mięśniowej. Dodatkowo białko konopne zawiera niezbędne aminokwasy, dzięki czemu odbudowuje nadwyrężone tkani i przeciwdziała stanom zapalnym mięśni. Do tego hemp protein jest produktem hipoalergicznym – w porównaniu do popularnych białek dla sportowców, jest przyjazny osobom nietolerującym soi, glutenu, nabiału i jajek.

7. Działa odbudowująco na skórę głowy

Masz łupież, a do tego walczysz z suchą, swędzącą skórą głowy? Białko konopne wpływa na nią w naturalny i nieinwazyjny sposób! Ponieważ nasiona konopi zawierają witaminę E, a także wysokie stężenie niezbędnych kwasów tłuszczowych, konopie są doskonałym środkiem uspokajającym skórę głowy.

8. Zwalcza choroby serca

Problemy z układem sercowo-naczyniowym są przyczyną zgonów na całym świecie. Według najnowszych badań regularne spożycie białka konopnego redukuje ryzyko chorób serca. Dzieje się tak, ponieważ poza błonnikiem, kwasami tłuszczowymi i pakietem minerałów, zawiera duże stężenie szczególnego aminokwasu – argininy. Arginina jest wykorzystywana do produkcji tlenku azotu w ciele. Tlenek azotu jest gazową substancją, która sprawia, że naczynia krwionośne się rozszerzają. To z kolei prowadzi do obniżenia poziomu ciśnienia krwi, zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób serca.

9. Wpływa na odbudowę masy mięśniowej

Białko konopne zawiera nie tylko pełen profil aminokwasowy – ale także aminokwasy takie jak BCAA, które budują mięśnie. BCAA zwiększa szybkość syntezy białek mięśniowych, jednocześnie zapobiegając utracie tkanki mięśniowej. Ponadto konopie zawierają także albuminę i edestynę – dwa z najliczniejszych białek w organizmie człowieka. BCAA pomaga więc organizmowi zregenerować się po treningu.

10. Zmniejsza ryzyko zwapnienia kości

Następujące z wiekiem zwapnienie kości, nazywane przez dochtores osteoporozą, dotyka rocznie około 75 milionów osób. Białko konopne jest w stanie pomóc Ci zapobiec temu schorzeniu! Jedno z badań na kobietach po 65 roku życia zażywających kwasy tłuszczowe GLA i EPA zawarte w białku konopnym, po trzech lat eksperymentu wykazało nie tylko zwiększenia gęstości kości, ale także cofnięcie wcześniejszych zniszczeń. Pamiętaj jednak, że aby uniknąć zwapnień kości należy zadbać przede wszystkim o odpowiedni poziom witaminy D3 i konieczne spożycie witaminy K2! Nie wiesz jak użyć białka konopnego? Poznaj 5 przepisów na Hemp Protein This is BIO. Źródło: 1

uściski:)

(Visited 13 679 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Marsa 16 maja 2018 o 15:03

    Pomocyyy. Od stycznia swedzi mnie wewnatrz uszu plus czasami swedzenie jakby na granicy gardla i uszu, do tego nadmierna wydzielina woskowa. Dwoch laryngologow nic nie widzi podczas badania. Jak ske klade to boli mnie ucho na ktorym leze. Co to moze byc?

    1. avatar Jarmush 16 maja 2018 o 18:21

      zrób kalibrację, delikatnie możesz wpuścić do ucha kropelkę wody utlenionej 3 % na własną odpowiedzialność, bo ja tak robię i jest świetnie, ale ktoś tutaj mówił, że nie było świetnie

  2. avatar Luxtc 16 maja 2018 o 15:18

    To prawda, że hodowla konopii nie wymaga mocnych środków ochrony roślin. Jako ciekawostkę widziałem ostatnio wyniki badan w USA, gdzie kilka stanów dopuszcza medyczną marihuanę. Zbadano niewiele bo tylko kilka sklepów sieciowych. Natomiast, w nich 93% towaru było silnie skażone pestycydami, herbicydami i fungicydami. Medyczna to ona już nie była.
    Ale wiadomo, że w Waszym artykule chodzi o zwykłe konopie, bez thc.

  3. avatar Mysz 16 maja 2018 o 23:18

    Ja kupiłam właśnie hemp TIB, i chciałam z niego dodatkowo robić dip/sos do polewania surowych warzyw i zieleniny na obiad. Może ma ktoś z Was jakiś fajny pomysł albo wykombinował już co by do niego dodać żeby stworzyć taki codzienny dip? Na bolgu znalazłam pesto z tych wytrawnych.

    <3

    1. avatar Emanuela Urtica 17 maja 2018 o 07:00

      Ja robię dressing z przepisu Smiling Spoon (ogólnie polecam jej konopne przepisy):

      1 łyżka stołowa oleju sezamowego
      1 łyżka stołowa soku z cytryny
      1 łyżeczka białka konopnego
      1 łyżeczka miodu/syropu klonowego
      0,5 łyżeczki harissy lub innej pikantnej pasty

    2. avatar Jarmush 17 maja 2018 o 07:26

      łyżeczka hemp, łyżka octu balsamicznego bio, mały czosnek ząbek, łyżka oleju kokosowego w stanie płynnym, lub oliwy BIO z pierwszego tłoczenia, pół łyżeczki BIO musztardy z kurkumą, szczypta soli himalajskiej, trochę czarnego pieprzu, może być:)

  4. avatar Kasia 17 maja 2018 o 00:06

    Pepsi, mowisz, zeby dodac lyzke bialka konopnego do 4 szklanki, ale czy to nie jest tluszcz? Ok jesli potem zwykle sniadanie, ale jesli chce sie zjesc owoc na sniadanie to juz bedzie tluszcz przed owocem. Dzieki za wyjasnienie

    1. avatar Jarmush 17 maja 2018 o 07:22

      łyżka ile ma kalorii? Nie chodzi o tłuszcz, chodzi o proporcje kalorii. W każdym jabłku/owocu masz z 5% tłuszczu, w durianie 25%, a w awokado chyba z 80%.

  5. avatar Kasia 17 maja 2018 o 08:15

    Ok, moze kiedys to skumam wszystko. Czyli mozna owoc posypac bialkiem konopnym?

    1. avatar Jarmush 17 maja 2018 o 09:39

      To zależy ile i po co to robić?

  6. avatar lutwiejko 17 maja 2018 o 10:50

    Mozna dawac dzieciom? jesli tak to od jakiego wieku? Mam dwoch chlopcow (2 i 4 lata), nie jemy miesa, zastanawialam sie jak by im podniesc poziom bialka w diecie. Moge dawac bialko konopne?

    1. avatar Jarmush 17 maja 2018 o 11:22

      oczywiście że możesz podawać Hemp Protein This is BIO

  7. avatar Maritka 15 stycznia 2019 o 15:25

    Pepsi mam okropny stan zapalny żołądka z z nadżerkami jakie białko kupić KONOPNE czy SHAPE SHAKE.

    1. avatar Jarmush 15 stycznia 2019 o 17:37

      shape Shake ma dużo glutaminy, do tego kolagen, ciepłe delikatne zupy

  8. avatar Marta 13 września 2019 o 20:55

    Czy białko konopne można przyjmować w tym samym czasie co leki? Jaki odstęp należy zachować?

    1. avatar Jarmush 14 września 2019 o 06:54

      Białko konopne This is BIO jest pokarmem, po prostu wysokobiałkowym pokarmem, to na leku masz napisane, jak przyjmować w stosunku do pokarmu, a nie odwrotnie.

  9. avatar Grzegorz 25 września 2019 o 18:10

    Po udarze mózgu niedokrwinnym można stosować

    1. avatar Jarmush 25 września 2019 o 19:53

      nie wiem jakie miałyby być przeciwskazania, ale nie jestem lekarzem, a teraz pilnujesz homocysteiny, B12, kwas foliowy, jakie wyniki?

  10. avatar Goro 8 października 2019 o 03:25

    Dzien dobry Pepsi do tej pory lykalem bialko zmielone, a teraz mam w tej drugiej formie ze zdjecia nr 1 w artykule tzn po usunieciu luski ale nie zmielone, I moje pytanie czy strawi sie normalnie jesli spozyje w takiej formie niezmielonej? I drugie pytanko jesli zmiele rano przed wyjsciem do pracy i zjem po 5h od zmielenia (post) to nie straci na wartosci czy cos w tym stylu? Pozdro

    1. avatar Jarmush 8 października 2019 o 07:42

      to nie jest dobre białko moim zdaniem, mało białka

  11. avatar Goro 8 października 2019 o 08:54

    Mhm czaje a tak z innej beczki, czy 12 mg astaksantyny to za duzo dla doroslego mezczyzny czy raczej nie ma przeciwwskazan?

  12. avatar Flanney 5 czerwca 2020 o 13:02

    Jeśli mam niedokwasote żołądka, candidie i jelito drażliwe mogę stosować białko konopne? Chce wyeliminować mięso, które utrudnia mi trawienie. Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 6 czerwca 2020 o 07:42

      Możesz, ale to dużo błonnika, martwię się o Twoje jelito drażliwe. Masz częste biegunki? Czytałaś mój artykuł o IBS? Mamy dedykowane wręcz temu schorzeniu probiotyki https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html

      1. avatar Flanney 6 czerwca 2020 o 10:48

        Dziękuję za odpowiedź. U mnie występuje bardziej postać zaparciowa. Probiotyk stosuje ze szczepem bakteriami bifoo

        1. avatar Jarmush 6 czerwca 2020 o 12:28

          na bakterie w jelicie cienkim, dokładnie ten co ci podałam, 4 szklanki załatwią kwestię zaparć

  13. avatar Agnieszka 24 listopada 2021 o 08:43

    Białko konopne można przy chorobach autoimunologicznych?

    1. avatar Pepsi Eliot 24 listopada 2021 o 10:17

      metabolizm argininy jest i pozytywny i negatywny dla chorób autoimmunologicznych, tak mówią badania kliniczne, a w help protein jest sporo argininy.

      1. avatar Agnieszka 24 listopada 2021 o 12:25

        ❤ dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum