logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
74 062 071
278 online
30 075 VIPy
Reklama

MACA 100% ORGANIC This is BIO
POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ 
TĘ SYTUACJĘ

TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 12 domowych sposobów na pozbycie się zatrzymanej wody w pontonie

  5ec61260f35da16b7f453d1d22082d14

  Ups, na twarzy.

  Bywa, że właśnie 1 stycznia budzisz się z pontonem zamiast  twarzy, ciekawe dlaczego?

  Gwiazdy filmowe starzeją się różnie.

  Jedne zatrzymały się jak odlewy (z formy) na bliżej nieokreślonej trzydziestce piątce, inne poszły w naturalizm Emila Zoli. No i jest jeszcze Brigitte Bardot. Pozornie nic z twarzą nie zrobiła, a jedynie miało jej zaszkodzić słońce San Tropez. Tymczasem słońce słońcem, ale przede wszystkim BB ma twarz napompowaną zatrzymaną wodą. Być może z powodu yyy … zbyt dużej ilości dobrego wina?

  Każda z nas obudziła się kiedyś gruba.

  I pomimo wejścia już na ścieżkę prawdziwego przebudzenia, póki co nie jest to miłe uczucie, gdy w łazience o poranku widzisz czarno na białym, że pobliskie jezioro Kryspinów zmieniło lokalizację i akurat siedzi na Twojej twarzy. Szczególnie w worach pod oczami, a nawet na nosie, tworząc coś na kształt estetyki pontonu.

  Zatrzymanie wody, lub obrzęk, jest to stan, który powoduje pęcznienie ciała, w szczególności stóp, nóg, rąk, ramion, ale także twarzy. Gdy system limfatyczny nie może wypłukać nadmiaru płynów, zostają uwięzione w tkankach rąk, nóg, stóp, lub kostek, powodując obrzęk.

  Zmiany hormonalne wywołane różnymi powodami, jak menstruacja, menopauza, niedoczynność tarczycy, powodują nadmierne zatrzymywanie wody w organizmie. Może to być cykl powtarzalny, a może to być sytuacja ciągła. Ciągłe zatrzymanie wody w ciele. Zatrzymanie wody wiąże się też z pracą serca, i powoduje zmiany ciśnienia krwi.

  Brigitte-Bardotportrai

  Oto 12 sposobów na domowe i co najważniejsze skuteczne obniżenie retencji wody w ciele.

  1. Jak zwykle nic ciekawego, drastycznie zmniejsz spożycie cukru, jeżeli zamierzasz jeść tłuszcz

  Cukier jest źródłem trwałego zwiększenia poziomu insuliny w organizmie, w sytuacji, gdy jemy więcej niż 10% tłuszczu w diecie. Z drugiej strony cukier jest główną przyczyną umniejszania zdolności organizmu do pozbywania się soli (sodowej). Faktem jest, że nadmierna ilość soli tworzy przeszkodę w przepływie płynów. Oznacza to, że jest to jedna z głównych przyczyn retencji wody.

  Douglas Graham „The Diet 80/10/10” i inni, w tym moje „Leczenie dobrą dietą”

  2. Zmniejsz spożycie soli jeśli równolegle nie dostarczasz sobie magnezu i potasu

  Zaraz podniosą się głosy, że Bołotow każe solić język po posiłku tuż i za godzinę, a generalnie chodzi o zakwaszenie żołądka (który jest totalnie u większości z nas niekwaśny). No i sama pisałaś Pepsi o soli w kontekście błogosławionego jodu.

  Owszem, jak najbardziej pewne ilości soli szarej morskiej (Sircus poleca tylko celtycką) zawierającej ponad 90 minerałów, w tym jod pierwiastkowy należy traktować jako suplement diety. Jednak ludzie jedzą tak ogromne ilości soli oczyszczonej, bezwartościowej, szkodliwej (bowiem jest to najtańszy konserwant, a dwa, że mają zepsuty smak przetworzoną żywnością, podobnie jak polskie i angielskie trzylatki) w swojej codziennej diecie, że są zupełnie nieświadomi, jak zaledwie 2, lub 3 dni bez takiej soli w diecie ma wpływ na niezatrzymywanie wody.

  Na diecie 811 nie używamy soli białej w ogóle, bo nie jemy przetworzonych pokarmów. Zastępujemy ją dla smaku sokiem z cytryny. Dieta 811 jest dietą nisko sodową, wysoko potasową, wysoko węglowodanową, nisko tłuszczową (normalnie/wystarczająco białkową), wysoko potasową i nisko sodową. Leczy cukrzycę typu 2 w 30 dni.

   

  TU KUPISZ BIAŁKO SERWATKOWE 100% Izolat CFM
  bez cukru, tłuszczu i laktozy TiB (słodzona stewią) z dużą ilością glutaminy i wszystkimi aminokwasami egzogennymi

  w didaskaliach:

  Ten szejk ma również wielkie właściwości odchudzające przy jednoczesnej ochronie mięśni

  Jedna porcja tego szejka dostarczy nam 26 gramów bardzo dobrze wchłanialnego białka, o pełnym aminogramie.

  26 gramów białka dostarczy 26 x 4 = 96 kalorii
  26 gramów białka potrzebuje do strawienia 26 x 24 = 624 kalorii

  Skoro porcja tego białka dostarczy nam 96 kalorii, a będą potrzebne aż 624 kalorie, żeby to białko strawić, wbić w mięsień, i temu podobne.

  To rachunek jest prosty 96 – 624 = – 528 kalorii

  Czyli:

  Czyli jedną porcją szejka (odpowiednio zjedzonego) jesteśmy w stanie zrobić ujemny bilans kaloryczny, podobnie jak treningiem aerobowym trwającym yyy … ponad godzinę.

  3. Szejk białkowy Shape Shake

  Ponieważ jedną z głównych przyczyn zatrzymania wody w organizmie jest brak białka, zwiększenie ilości idealnego białka (serwatka CFM) w diecie może automatycznie pomóc wyeliminować problem z zatrzymywaniem wody. Dla innych rozwiązaniem może być chudy jogurt (najlepiej kozi), gdyż obok białka zawiera też potas.

  W przypadku chorób nerek należy skrupulatnie liczyć całodzienną zawartość białka w diecie, aby nie przekraczać niezbędnego najniższego zapotrzebowania. W tej sprawie należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, ale uznaje się ilość białka 0,8 g do 1 g na kilogram ciała za niską. Przy czym jest to tak naprawdę dawka całkowicie wystarczająca dla dorosłego.

  Nie dla dzieci, starców i kulturystów, oni potrzebują więcej białka.

  niezbyt mi obrodziła:)

  4. Pietruszka

  Podobnie jak mniszek lekarski, pietruszka jest również skutecznym środkiem moczopędnym. Dwie łyżeczki suszonej pietruszki doprowadzonej do wrzenia ze szklanką wody jest potężnym lekiem na retencję wody. Ale też środkiem przeciwbólowym. Możesz pić tego ile chcesz.

  5. Czosnek

  Czosnek ma działanie moczopędne. Pomaga uwolnić się od nadmiaru wody i wypłukać toksyny z organizmu. Pomaga także schudnąć zbijając tkankę tłuszczową.

  Gdy nie jesteś witarianką na 811 (nie jemy czosnku, bo nie ma powodu) używaj czosnku do woli, w sałatkach, zupach, kaszach, rybach, winegretach i takie tam.

  rp_mniszek1-1024x768.jpg

  6. Mniszek lekarski, czyli dmuchawce, latawce i wiatr

  Mniszek lekarski ma wiele walorów leczniczych, o czym pisałam . Leczy wątrobę, nerki, zgagę i problemy trawienne. Jest naturalnym środkiem działającym moczopędne i pomaga przemywać nerki z toksyn i wypłukiwać obok nadmiaru płynów, również nadmiar soli. Jest bogaty w wapń, potas, żelazo, magnez i mangan, a te minerały odgrywają istotną rolę w retencji wody w organizmie.

  Pij herbatki z mniszka lekarskiego, dodawaj liście do zielonych szejków (czas na świeże liście przed Tobą:)

  szpa

  7. Szparagi, czyli królewskie warzywo

  Wspaniałe w smaku, bardzo sezonowe, przez co elitarne, odporne na pestycydy, czyli niekoniecznie muszą być jedzone tylko w formie bio, bardzo niskokaloryczne, do tego silnie moczopędne.

  Szparagi mogą być jedzone na surowo, oczywiście po dokładnym umyciu i obraniu końcówek, oczywiście wspaniale smakują przy 3-4 minutowym (nie dłużej) parowaniu, bo robią się chrupiące.

  Nie zdziw się, bo nawet po zjedzeniu małego kawałeczka szparaga za parę godzin Twój mocz zmieni zapach. Jest to zjawisko normalne i nie ma powodu wpadać w histerię. Po prostu skojarz fakty.

  8. Unikaj flaszek

  Jakbyś miała jakieś wolty, zaraz pomyśl o BB. Alkohol chociaż początkowo bardzo moczopędny, właśnie z tego powodu wkrótce staje się silną przyczyną odwodnienia. To zmusza organizm do zatrzymania wody w organizmie.

  psiaki

  Zamiast butelki wina wybierz kieliszek świetnego czerwonego i pełnego resweratrolu, a resztę wieczoru spędź popijając herbatkę z pokrzywy, pietruszki, czy mniszka lekarskiego.

  9. Ćwicz regularnie, biegaj i/albo podskakuj (skakanka, trampolinka, łodewer)

  Ćwiczenia, co zostało naukowo udowodnione zmniejszają retencję wody poprzez pozbycie się nadmiaru soli i wody w organizmie. Więcej potu, więcej przepływu moczu, więcej głębokiego oddychania. Regularne ćwiczenia poprawiają także krążenie krwi i wzmacniają naczynia krwionośne.

  pani_skacze1

  Podskoki zmuszają limfę do szybszego przepływu. Toksyny zostają wyprowadzone, ciało się oczyszcza, woda zastana wyprowadzona. Git.

  10. Witamina B6 i inne dobrodziejstwa

  B6 jest bardzo skutecznym lekarstwem na retencję wody. Szczególnie, gdy zatrzymanie wody ma podłoże związane z terapią hormonalną, lub zaburzeniami hormonalnymi.

  Oczywiście w Twojej diecie nie może zabraknąć witaminy D3+K2, najlepiej słońca i K2, tłuszczu Omega 3, no i witaminy C, nie mówiąc o magnezie. A selen, a cynk, a potas, a prowitamina A? No i najlepiej cały B complex. Wszystko jak zwykle szalenie ważne, również do prawidłowej gospodarki wody.

  TU KUPISZ Sprawdzoną KURKUMĘ 100% ORGANIC This is BIO

  11. Kurkuma

  Aż dziwne byłoby, gdybyśmy w pewnym momencie nie musieli wspomnieć o kurkumie. Okazuje się, że kurkuma jest w stanie rozbić nawet tkankę cellulitu. Zawiera wiele świetnych składników prozdrowotnych, w tym witaminę C i B3, co również przyczynia się do lepszej gospodarki wodą.

  12. Pij wodę

  Może wydawać się idiotyczne zalecenie picia dużej ilości wody w sytuacji, gdy wodę nasz organizm zatrzymuje. Ale właśnie odwodnienie jest największym bodźcem dla ciała, aby wodę zatrzymywać w celach podtrzymania życia.

  Na diecie 811 wskazane jest picie takiej ilości wody, aby oddawać biały (przezroczysty) mocz 10 razy dziennie. A Ty ile razy dziennie oddajesz mocz i w jakim kolorze?

  psipsi

  To się w głowie nie mieści dochtore, ale jest to najlepsza metoda na obniżenie poziomu kwasu moczowego, do najbardziej zdrowych zakresów, czyli picie czystej wody w odpowiednio dużych ilościach.

  W didaskaliach

  Kwasu moczowego nie może też być za mało, gdyż jest to nasz naturalny antyoksydant (np. obok glutationu). Jednak w praktyce ludzie mają najczęściej zbyt wysoki poziom kwasu moczowego.

  Dajmy na to, że skład rosołu, to bardzo dużo kwasu moczowego, zgoła mocz.

  Dobra, koniec pastwienia się nad wielbicielami niedzielnych obiadków na terenach zajmowanych przez Słowian, czyli  licznego ludu, jasnowłosego i o czerwonej (czytaj różowej?) cerze.

  Dodatkowe źródła tu

  Dzisiaj wyglądam tak
  owocek:)

  (Visited 24 299 times, 2 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Lili 27 maja 2016 o 11:18

   …żeby skakanie na skakance przyniosło jakieś widoczne efekty i korzyści, ile minut powinno się skakać codziennie? 🙂

   1. pepsieliot 27 maja 2016 o 12:03

    15, to odpowiada bieganiu 40 minut

    1. Lili 27 maja 2016 o 16:03

     Dzięki Pepsi, to do dzieła – idę poskakać. 😀 Miłego weekendu. 🙂

  2. Mystique 27 maja 2016 o 11:40

   Pepsi, kochana jesteś! Pisałam do Ciebie na fb z prośbą o poradę w sprawie zatrzymywania wody w organizmie i oto wpis! Dzięki 🙂

   1. pepsieliot 27 maja 2016 o 12:03

    🙂

  3. Iza1213 27 maja 2016 o 11:54

   Jak zwykle – super tekst. BTW czytam Twoją książkę na zmianę z Wylecz sie sam. Mam inne spojrzenie, mimo ze dużo do tej pory przeglądałam i czytałam. Dzieki.

  4. maszka 27 maja 2016 o 12:12

   Dotarła przesyłka z książką. Trzeba przyznać, że zacne dzieło o wadze ponad 2 kg 🙂

  5. grzegorzadam 27 maja 2016 o 12:34

   ==10.
   Witamina B6 i inne dobrodziejstwa
   B6 jest bardzo skutecznym lekarstwem na retencję wody. Szczególnie, gdy zatrzymanie wody ma podłoże związane z terapią hormonalną, lub zaburzeniami hormonalnymi. ==

   Polecam artykuł W. LAsta- ”PYROLURIA i CANDIDA” :
   http://www.health-science-spirit.com/pyroluria.htm

   1. waga 27 maja 2016 o 21:09

    Grzegorzadam, polecasz Jaks konkretna wit B6 ?

    1. grzegorzadam 28 maja 2016 o 13:22

     Witamina B6 (ATC: A 11 HA 02) – grupa 6 organicznych związków chemicznych, pochodnych pirydyny: pirydoksyny, pirydoksalu i pirydoksaminy oraz ich 5′-fosforanów. Formą aktywną biologicznie jest fosforan pirydoksalu, do którego pozostałe formy są przekształcane enzymatycznie, w wyniku działania kinaz i oksydaz[1].==

     I taką aktywną poleca dr Last.

     ==Od 1942 r. znane są także inne czynne biologicznie formy witaminy B6 jak pirydoksal i pirydoksamina (adermina). W kolejnych latach za najbardziej aktywne w przemianach ustrojowych uznano fosforowe pochodne witaminy B6 to znaczy fosforan pirydoksalu, a szczególnie jego 5-fosforanową postać (PLP) (2). Witamina B6 jest niezbędnym czynnikiem do prawidłowego rozwoju człowieka. Dostarczona powinna być z pożywieniem (…) ==
     Z: czytelnia medyczna.

     Tak, tylko przy pyrolurii nie jest..

     Z linku wyżej:
     ==In susceptible individuals stress may be the main trigger for bringing a latent energy deficiency into the open by disrupting the synthesis of haem in the liver, possibly by interfering with the conversion of normal vitamin B6/pyridoxine into its activated form P5P. Activated B6, in addition to zinc, is essential for most enzymatic steps of haem formation. In the presence of ample activated B6 and zinc there is no clinical pyroluria activity, although problems due to weak connective tissue, clogged blood vessels and other waste accumulations still remain.
     A main biochemical effect of stress is a greatly increased requirement of the adrenal glands for pantothenate or vitamin B5. This is also the key vitamin to produce coenzyme A and further acetyl coenzyme A or acetyl-CoA. Acetyl-CoA is needed in many biochemical reactions as it feeds the breakdown products from carbohydrates and fats into the citric acid cycle for oxidative energy production. Therefore acetyl-CoA is sometimes called the „Hub of Metabolism”. It also assists in transferring fatty acids from the cytoplasm of cells to mitochondria and, important for this discussion, acetyl-CoA and with this vitamin B5 are essential for normal liver functions and the synthesis of haem. ==

     ==Zwykła dawka początkowa może być pół tabletki 50mg P5P i około 20 mg cynku z śniadaniem; jeśli nie ma niekorzystna reakcja następnie po kilku dniach podwójne tych dawkach biorąc je na początku śniadanie i obiad, a później także na kolację. Stopniowo, w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, zwiększają zarówno P5P i cynku do optymalnej dawki, przy której objawy zacząć poprawę lub zanika. W łagodnych warunkach może być niemal natychmiast, nawet przy względnie niskiej dawce w ciężkich przypadkach może być konieczne znacznie wyższe dawki przez kilka miesięcy przed postęp jest.==

  6. shakti 27 maja 2016 o 12:38

   a w kwestii białka kefir tez zadziała? 🙂

   1. pepsieliot 27 maja 2016 o 20:58

    nie wiem ile ma białka

  7. Wanda 27 maja 2016 o 13:28

   Super!!! dziękuje mnie też to było potrzebne. Pozdrawiam 🙂 🙂 🙂 <3

  8. Terry 27 maja 2016 o 15:36

   Pepsi Droga,odbegam od tematu ,acz zależy mi na info. Jak długo mogę pić zakupiony u Ciebie colagen ? Dodam,że jestem na 4 op. w połączeniu z sokiem cyt. Uściski z Podlasia 😉

   1. pepsieliot 27 maja 2016 o 20:56

    Ile chcesz, to jest w sumie pokarm, ale ja robię przerwę 3 tygodnie i znowu biorę. A widziałaś ten nowy kolagen, który mamy? jest już w formie proszku i ma ciekawe dodatki

  9. waga 27 maja 2016 o 21:03

   Pepsi, zakupilam wit. B12 w plynie Swansona, teraz jednak czytam, ze zawiera ona naturalny dodatek smakowy truskawke & wanilie. Czy to nie zaszkodzi przy zaburzeniu z cukrem / insulina ?

   1. pepsieliot 28 maja 2016 o 12:54

    Trzeba było kupić tę http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/71-vitamin-b12-100tabl-tib-254475917329.html , w płynie zawsze muszą być jakieś stabilizatory

  10. Niki 27 maja 2016 o 21:57

   hejka 🙂 Zaglądam co tam u Pepsi świeżego, ciekawego, a rzadko teraz mam taką wolną chwilę, nawet na przebieżkę orzeźwiającą poranną nie wykroję już ani pół godziny, i o! sól. W żadnym razie nic mi się w organizmie nie zatrzymuje, a wręcz zapieprza czas i ja razem z nim.
   A przyglądam się ostatnio tej soli – każdy ma inny organizm, niektórzy nie muszą się jej przyglądać i zastanawiać czy i ile mogą skonsumować – po tym jak mi spływał po ściance gardła śluz o wyraźnym smaku soli… czy to dlatego, że miałam jej nadmiar w sobie i w ten sposób się pozbywałam regulując czy przez to powstał niedobór i muszę uzupełniać, nie wiem, intuicyjnie odstawiłam, praktycznie teraz nie solę potraw, czasami wezmę kilka maleńkich kryształków, może potrzebuję tylko tyle. Bo to, że coś jest korzystne i super zdrowe, to nie znaczy że musimy się tym obżerać bez opamiętania, c’nie 🙂 O. I zjadam teraz więcej bananów niż 1 dziennie. I też jest git 🙂

   1. pepsieliot 28 maja 2016 o 12:51

    Hejka Niki miło Cię widzieć 🙂

  11. Zbych 27 maja 2016 o 23:20

   Droga Pepsi, od pewnego czasu czytam Twoje art. i gratuluje Ci ich.
   Mieszkam w Niemczech i od lat cwicze na trampoline z programem Vital-Transmiter z Bioenergioochrona.
   Jest tu 36 cwiczen, ktore uruchamiaja tzw. meridiany. Po kazdym takim cwiczeniu czuje, ze poziom endorfin
   b. wzrasta. Mam oczywiscie trampoline profesionalna – dobrej jakosci. Cwicze rowniez tzw. Rytualy tybetanskie.
   Mysle, ze powinnas je tez rozpropagowac.
   Jestem tworca Zegara Slonecznego – Wit. D3 – otrzymalem z Patentamtu tzw. Wzor Uzytkowy – Maly Patent.
   Ten moj zegar pokazuje, kiedy wystepuje Promieniowanie Sloneczne UV-B, bo tylko ono syntetyzuje wit. D3
   w organizmie. Mysle, ze wiesz, ze to nie jest zadna witamina a hormon Sekosteroid, ktorego braki powoduja
   dziesiatki powaznych chorob az do smierci wlacznie.
   Jestem gotowy do wspolpracy z Toba.
   Pozdrawiam
   zbych

   1. Niki 28 maja 2016 o 15:45

    Pepsi wie 🙂 czytaliśmy. Ale ten zegar Zbychu może się stać hitem, jak on wygląda, jak duży, jak działa, co w nim wyłapuje promienie UVB? można tu wklejać zdjęcia?

   2. martusiaar 29 maja 2016 o 11:09

    ooo Zbychu napisz coś więcej o tym zegarze 🙂

   3. grzegorzadam 29 maja 2016 o 14:25

    -”Ten moj zegar pokazuje, kiedy wystepuje Promieniowanie Sloneczne UV-B, bo tylko ono syntetyzuje wit. D3
    w organizmie. ==

    Ciekawe.

    1. pepsieliot 29 maja 2016 o 14:28

     pewnie około południa, bo kiedyś czytałam, że właśnie wtedy trzeba na trochę wyjść na słońce (jak wszyscy schodzą 🙂

  12. Terry 28 maja 2016 o 02:12

   Super ,dzięki ! 🙂

  13. grzegorzadam 29 maja 2016 o 14:31

   Właśnie wtedy chociaż 30-45 min., później to już tylko przyjemnośc.. 😉
   Sam pomiar też ciekawy, po południu może być słabszy, ale czy całkiem to promieniowanie nieskuteczne? 😉

  14. Janett 3 czerwca 2016 o 14:25

   to coz robic? solic (uzywam himalajskiej) czy jesc banany? oto jest pytanie 😉 mam problem z nadnerczami (chroniczny stres + kawa + Paleo/dukan w przeszlosci), teraz od lutego jem przewaznie 80/10/10 lub rt4, ale wlasnie po dniach kiedy jest wiecej bananow czuje ze puchne… mysle ze problem moze lezec w aldosteronie…tylko nie wiem jak sie za niego zabrac, zeby bylo all right. buziaki z Wroclove! 🙂

   1. pepsieliot 3 czerwca 2016 o 16:37

    rt4 nie jest dobrą dietą

    1. Janett 4 czerwca 2016 o 10:54

     tzn przez caly dzien jem owoce i warzywa a wieczorem dodaje kilka ziemniakow albo jakis makaron z amarantusa czy ryz… a ktory element diety rt4 jest zly?

    2. Janett 4 czerwca 2016 o 11:56

     a Kochana juz widze czemu rt4 nie jest dobre! przez ta „proliferację białych komórek krwi, która powstaje w wyniku jedzenia gotowanej żywności”. Czesto mam tez dni 100% raw, po prostu wole zjesc ziemniaka czy ryz jak jestem glodna niz cos innego 😉 a bywam glodna jak spuche po bananach i na kilka dni je odstawiam… ciezko jest sie wtedy najesc samymi owocami o niskim IG 🙁

     1. pepsieliot 4 czerwca 2016 o 21:38

      nie jedz bananów jak po nich puchniesz, nie wolno jeść pokarmów, które nam szkodzą

   2. grzegorzadam 3 czerwca 2016 o 16:40

    Robiłaś 4 testy domowe, jakiś biorezonans?

    1. Janett 4 czerwca 2016 o 11:02

     co jakis czas bola mnie plecy na wysokosci nerek, wszytskie objawy o ktorych pisala Pepsi tez sie niestety zgadzaja 🙁 kawa mnie nie pobudza jak kiedys, w dodatku mialam kiedyś lęki, ktore oswoilam przez joge i wit B complex i zmiane nastawiania do wielu rzeczy 🙂

     1. grzegorzadam 5 czerwca 2016 o 08:43

      Wcieraj DMSO z MSM, bóle powinny przejść.
      Pilnuj pH organizmu, popijaj lemoniadki sodowe.
      Włącz kwas nikotynowy do B-50.
      Jaki stosujesz B complex?

      Stosujesz jakieś suplementy magnezu?
      Choćby kapiele z płatkami Mg, oliwę magnezową?

      Robiłaś 4 testy domowe, jakiś biorezonans?
      Możesz miec drożdżycę i dysbakteriozę jak 90% populacji?
      ZAkwaszenie żoładka?

     2. Anemonne 1 stycznia 2018 o 22:41

      A czy ból pleców na wysokości nerek ma coś wspólnego z nadnerczami?

      1. grzegorzadam 2 stycznia 2018 o 09:11
  15. A. 13 kwietnia 2017 o 12:37

   Czy te lemoniadki sodowe mogą być ze zwykłej sody oczyszczonej ze sklepu?

   1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2017 o 13:05

    ze sklepu ze zdrową żywnością

   2. grzegorzadam 13 kwietnia 2017 o 13:08

    Sklepowe nie są dobre, mają dodatki zbyteczne, antyzbrylacze itp.

  16. ewa18 13 kwietnia 2017 o 13:10

   Grzegorzuadamie,pomocy od2 tygodni postanowilam cos w swoim zyciu,zmienic odstawilam mieso,glownie jem warzywa i owoce plus 2jajka no i zaczelam pic na czczo wode z sodą i wu,paski są caly czas na najnizszym poziomie ph,nawet popoludniu niewiele lepiej a od dwoch dni po wypiciu na czczo w/w szl wody mam okropne dolegliwosci ze str ukl moczowego,zaraz po wypiciu bolsne parcie i tak przez 3 ,4 godziny.Co robię niee tak?biorę wit d3 k2,b comp,duze ilosci chlorelli,robilam bad kropli krwi wyszlo mi tylko duze zagrzybienie.będę wdziczna za uwagi

   1. grzegorzadam 13 kwietnia 2017 o 13:40

    i zaczelam pic na czczo wode z sodą i wu”

    jak to robisz dokładnie? Razem? Osobno?
    Soda ma wpływ na jelita, ale z taka reakcją pęcherza się nie spotkałem.

  17. Flo 14 kwietnia 2017 o 01:32

   Pepsi, natrafiłam na ten już starszy post i naszła mnie jedna myśl… nikt mnie nie kusił nigdy tak jak Ty kusisz witarianizmem 811 😀

   1. Pepsi Eliot 14 kwietnia 2017 o 08:14

    wszystko zależy od tego na jakiej jesteś diecie, bo witarianizm 811 to głęboka woda, trochę trzeba już umieć pływać

    1. Flo 14 kwietnia 2017 o 11:57

     niestety jeszcze na niezdrowej. słodycze, gluten, mięso… czuję się na niej źle i zbieram się, żeby się ogarnąć. czyli jak już przechodzić to etapami?

  18. ewa18 14 kwietnia 2017 o 11:58

   pije razem bo tak chyba zalecales?,dzisiaj wypilam tylko wu i nie bylo tej reakcji

   1. grzegorzadam 14 kwietnia 2017 o 17:59

    Nie, zawsze mówię, że WU tylko solo, soda najwcześniej po kwadransie.
    Są metody łączenia, ale nie w prostej suplementacji.

  19. ewa18 17 kwietnia 2017 o 22:46

   ok,widocznie cos zl zrozumialam,dzięki za odpowiedz

  20. Klaudia 1 stycznia 2018 o 13:44

   Pepsi!! Nie ma nic o ananasach ! Są moczopędne, sama sikam po nich jak wariatka 🤦 😀

  21. Avokado 1 stycznia 2018 o 13:45

   Pepsi jak mam się zmotywować do ćwiczeń? Wiem to musi być we mnie to coś. Ale dasz jakieś wskazówki? I cały czas rozkminiam czy podążanie za pięknym ciałem jest niskowibracyjne? Chce opóźnić starzenie się ciała stąd ta chęć udoskonalania go. I np meczy mnie to jak nie uprawiam sportu a z drugiej strony ciężko mi ruszyć dupe pod pretekstem zmęczenia. Jak to ugryźć?
   Buziaki i lepszego 2018 niż 2017 🙂

   1. Pepsi Eliot 1 stycznia 2018 o 16:31

    Musisz się na coś zdecydować, a swoją drogą każdy ma jakiś czerwony przycisk, który po naciśnięciu zadziała. U jednego są to wyniki ostatnich badań, a u innego ciało kumpeli. Jednak najbardziej istotną cechą we wszystkim jest konsekwencja. Po prostu nie zastanawiaj się, czy Ci się chce, czy nie chce, wstań teraz ubierz obuw i zacznij biec. Potem będziesz się zastanawiać. Robię tak codziennie od wielu lat, działa. Nie gadam z ego. Nawet jak jeszcze nie wiedziałam, że to ego.

  22. maria 1 stycznia 2018 o 19:02

   Pepsi,mam pytanie. Moja corka ma silnie drgajaca powieke i drzace miesnie nog i rak. Niski poziom magnezu. Po kazdym aptecznym,boli brzuch. Czy ten jablczan magnezu TiB,ktory ja zamawiam u Ciebie,bedzie dla niej odpowiedni?. Bede jutro sobie zamawiala,to bym jej tez zamowila,ale mam dylemat,czy jablczan,czy chlorek,bo chlorek kiedys brala i reakcja pozytywna?. Ona ma 22 lata i praca przed komputerem :-). Totalnie nie dba o siebie i musze sie o nia martwic. Chodzi mi o jedzenie :-).

   1. Pepsi Eliot 1 stycznia 2018 o 19:49

    Jeśli ma tendencje do rozwolnień to bardzo dobra byłaby kuracja 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ na bazie właśnie jabłczanu magnezu TiB , jeśli nie to na bazie chlorku magnezu TiB, oraz kąpiele z solą i chlorkiemmnagnezu lub solą Epsom TiB

   2. grzegorzadam 1 stycznia 2018 o 20:02

    Sól magnezowa ma mniejsze znaczenie, poczytaj o moczeniu stóp, nawet przy kompie, przyjemne,
    z sodą, solą.
    Jaki ma poziom wit. D?
    Nawodnienie?
    PH ranne i popołudniowe?

    1. maria 1 stycznia 2018 o 22:19

     Na sile jej nie pomozemy. Po prostu chce jej zamowic ten magnez i tyle. Ona zyje miloscia i tym co jej smakuje,bez patrzenia,czy zdrowe. Moze sie obudzi. Ja mam od Pepsi wszystko co potrzebne do kuracji 4 szklanek ,oprocz askrobinianu sodu,bo mam po nim zgage. I nic z tego,gdyz ocet odpada,mam MSM TiB,nie otwarty,bo sie boje. Przy takim zoladku,to juz zapozno na cokolwiek. Wszystko rozwalone. W swieta zjadlam kawalek strucli makowej i myslalam,ze rana nie doczekam,zgaga,bol calego brzucha,nospa jedna za druga,ziola i nic nie puszczalo. I do tego dretwieje mi cala dlon,a nawet reka do lokcia. Bol nie do zniesienia. Budzi mnie co chwile,siadam na lozku,reka w dol i puszcza,ale troche i na chwile. I tak cala noc. IPP rozwalily mi caly organizm. Stracilam nadzieje. Zyc sie juz czasami nie chce,jak widze szczesliwe twarze innych ludzi. Pisalam juz do Was pare razy,juz bylo przeciez lepiej i z powrotem to samo. Przy tym,ta cholerna zgaga. Przezyc chociaz jeden dzien,bez tej palacej zgagi.

     1. Pepsi Eliot 2 stycznia 2018 o 08:30

      spróbuj pic przez 60 sok z ziemniaka, jak już będziesz mogła pić wodę z octem jabłkowym to znaczy, że idzei ku dobremu

     2. grzegorzadam 2 stycznia 2018 o 09:24

      Bardzo dołująca sytuacja z tym żołądkiem.
      Próbuj, jak pisze Pepsi, sok z kapusty również.
      masz nadżerki?
      Stara metoda ze spirytusem może pomóc.

      1. Ana 2 stycznia 2018 o 12:55

       A czy MSM ma jakiś wpływ na żołądek ?

      2. maria 2 stycznia 2018 o 14:12

       Nie mam juz nadzerek. Mialam,ale pilam sok z kapusty i bylam we wrzesniu na gastro i wyszlo,ze zaleczone,jest nadal stan zapalny i zolc w zoladku. Jelita tez nie najlepiej pracuja. Ktos mi podpowiedzial,ze moze to SIBO i ze przy tak dlugotrwalym stosowaniu IPP,sto procent gwarancji,ze nie bede nigdy zdrowa. No i ze nalezy poznac przyczyne refluksu,w przeciwnym razie nic nie pomoze. I to mnie calkowicie zniechecilo i podlamalo moja psychike.

      3. grzegorzadam 2 stycznia 2018 o 15:50

       pilam sok z kapusty i bylam we wrzesniu na gastro i wyszlo,ze zaleczone”
       Bardzo ładnie.

       ”przy tak dlugotrwalym stosowaniu IPP,sto procent gwarancji,ze nie bede nigdy zdrowa”
       Około 100% popsucia zdrowia, co widać, ale nie, że nie będziesz zdrowa 🙂
       Wszystkie komórki podlegają okresowej wymianie.
       Jesteś na dobrej drodze, choć bywa wyboista.

      4. grzegorzadam 2 stycznia 2018 o 14:34

       wypróbuj delikatnie.
       Nie powinien mieć wpływu, ale przy tym stanie zachowaj ostrożność.

      5. maria 2 stycznia 2018 o 15:36

       To nie ja pytalam o MSM :-). Powiedz mi jeszcze jedno. Jak pilam sok z kapusty,to dlaczego odczuwalam znaczna poprawe,jesli chodzi o jelita. Ustepowal bol w lewym boku i nie bolal mnie brzuch?. I co sadzisz o tej dretwiejacej rece? Wyzej o tym pisalam. Moze to byc od kregoslupa?

      6. grzegorzadam 2 stycznia 2018 o 15:53

       Ktoś wyżej pytał, jest w tym samym ”słupku” 😉

       Nie pijesz już soku a kapusty?

       ”I co sadzisz o tej dretwiejacej rece? ”
       Ciężko powiedzieć, mogą być dalej jakieś niedobory, kłopoty z mieliną,
       zgaduj zgadula.

  23. Noell 1 stycznia 2018 o 20:17

   Hej Pspi, zakupiłam dziś e-booka i jako płatność wybrałam tradycyjny przelew, czy juz jutro po zaksięgowaniu przelewu mogę spodziewać się książki na mailu?

   1. Pepsi Eliot 2 stycznia 2018 o 08:34

    Dziękuję Ci bardzo za zakup, Kochana kompletnie tego nie wiem, ale chyba natychmiast go dostajesz po zaksięgowaniu, jakby był jakikolwiek problem to pisz informatyk@pepsieliot.com

    1. Noell 2 stycznia 2018 o 18:16

     Dzięki Pepsi. Napisałam, dostałam odpowiedź, że po zaksięgowaniu przelewu dostane e-booka. Od ok. 2 godzin status na stronie sklepu jest „Przelew zaksięgowany” pomimo tego książki nie otrzymałam. Przepraszam, że tak męczę ale dziś miałam dzień wolny i chciałam go zagospodarować na lekturę. Buziak.

     1. Pepsi Eliot 2 stycznia 2018 o 18:51

      informatyk@pepsieliot.com napisałam Ci komu zgłosić problem, jego już nie ma teraz w pracy, a ja nie mam tej książki w pdf, bo nie zajmuję się tym

  24. maria 3 stycznia 2018 o 11:12

   Pepsi,mam pytanie na cito. Kiedy bedzie dostepny Jablczan magnezu,mam tylko na 3 gora 4 dni i przeczytalam,ze niedostepny i juz panikuje?

  25. Ana 4 stycznia 2018 o 08:24

   To ja zgarnelam ostatnia sztukę 🙂 sorki

  26. Monika 5 stycznia 2018 o 22:18

   Jak patrze na te dwa zdjecia BB to mysle … co sie z nia stalo zeby tak ubogo wygladac … jedyna osoba ktora znam wiele lat jest moja babcia. W wieku 94 lat ( 10 lat temu ) byla tak piekna ze ludzie smiali sie jak mowila ze umrze https://m.facebook.com/photo.php?fbid=568023449893639&id=100000579663117&set=a.148028118559843.24637.100000579663117&source=43… zmarla w wieku 96 lat , jedyna co sie zmienilo to pamiec i oczy, zrobily sie metne jak metna woda . Ostatnio zaparkowalam w Amsterdamie na przeciwko Domu Anne Frank, zastanowilam sie w jakim matrix ona wlasnie zyla. Gdyby nie jij ojcic , to moze nigdy by jij pamietnik nie ujzal swiatla dziennego,

   1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2018 o 08:02

    to nie istotne, czy znalazł, czy nie, napiszę co o tym myślę

    1. Monika 8 stycznia 2018 o 00:32

     Napisz prosze chetnie przeczytam ! BB pali czy pallia papierosy i pila wino to napewno, od alco robi sie nalana twarz. Moja Babcia nie pila i nie palila , chyba ze papierosy dziadka czy w pracy byla w koncu kierownikiem i siedziala cale dnie w biurze. Nie pila kawe ! Babcia byla jest super ! Jako mloda kobieta jedzila na nartach i byla pozniej sportowa Babcia bo wszedzie jej wiele bylo i lubiala ogladac sport. Anna Frank na starej fotografii stala na plazy w opalaczu z siostra ! Poki wojna stala sie zagrozeniem, Jak Piekne zycie moze byc , te cudowne monenty z opiwiadan babci czy Anny Frank Pamietnika, . Nawet w czasie wojny mozna byc szczesliwym i przekazac to innym.

     1. Pepsi Eliot 8 stycznia 2018 o 06:43

      wojna to też stan ego, jednak barbarzyństwo, okrucieństwo, które też na codzień widzimy w rzeźniach zostawia ogromne piętno w postaci niewyobrażalnie wielkiego pasożyta energoinformacyjnego. Za każdego człowieka zmaltretowanego w obozie, za każde dziecko, za każde zwierzę bestialsko hodowane na rzeź, za każdą jatkę, za każdą łzę na świecie płacimy wszyscy, bo to straszna energia, która krąży i musi być karmiona i podsycana. Dlatego niedobrze jest wchodzić na barykady i walczyć, bo to tylko karmi pasożyta, trzeba zacząć zmianę od siebie i zacząć się budzić. Te strasznie złe istoty, to też my sami.

      1. Monika 8 stycznia 2018 o 20:54

       Nie da sie walczyc z wiatrakiem, moge wspolczuc, moge pomoc moge pocieszyc moge dodac wiary i wsparcia. Ludzie niechce wiedziec prawdziwego Swiata ! Ludzie cierpia i dlatego cierpia inni. Dlaczego ktos zuca w Nowy Rok petarde do wody gdzie mieszkaja ptaki takie fajerwerki wybuchowe! Ci ludzie nawet nie wiedza ze tam sa ptaki. Jak im to powiedzialam to udlyszalam wynos sie z Holandii polko. To nie twoj kraj tu mozna to robic w Nowy rok. moj akcent byl rozpoznany a ci ludzie chodza do pracy zarabiaja i kupuja tez sztuczne ognie bo tak sie robi. Nie wiedza nawet ze kolo ich domu zyja ptaki jak dzikie gesi labedzie itd, jedna gesiatko zginelo w ta noc. Jedynie co dobrze ze obuzona kobieta zabrala swijego faceta do do domu bo nie chciala zeby policja przyjechala. Walczyc sie nie da ale uwage mozna zwrocic. Tylko zeby to jeszcze dotarlo do tych ludzi.

      2. Monika 8 stycznia 2018 o 21:50

       PS to ten pan chcial dzwonic na policje ze mu zwrocilam uwage ze ptaki maltretuje a jego kobieta wziela go wtedy do domu. On uwazal ze ma prawo to robic bo to jego niby kraj jego zwyczaj robienia z tym co chce w ta noc .

  27. Magda 17 kwietnia 2018 o 00:58

   Droga Pepsi, mam wrażenie, że co co chwile jestem spuchnięta – głownie twarz i oczy- średnio z pół miesiąca wyglądam jak ponton i nie poznaje się w lustrze. Po treningu- spuchnięta… W sumie nie ma reguły. Piję dużo wody, bo ze 3 litry dziennie i mało sikam (ale to też zależy od dni.. i to jest dziwne. Nie mogę zaobserwować od czego to zależy, bo i na samych warzywach były dni, kiedy puchłam) Pytałam już kilku lekarzy czy dietetyczkę i w sumie nie dostałam odpowiedzi. Ostatnio robiłam post warzywny i było lepiej przez chwile, na początku, lepiej też spałam. Ogólnie nie jem nabiału i cukru, glutenu tez, mięso sporadycznie. Jako, że ostatnie badania tarczycowe miałam blisko granicy normy (niedoczynność) chce je powtórzyć. Mam też lekką insulinooporność. I tu pytanie do ciebie: jakie badania oprócz pakietu tarczycowego mogę jeszcze zrobić, by może znaleźć przyczynę? hormony? nerki? czy polecasz może szczególnie jakieś miejsce do badań? co mogłabym u ciebie zamówić?
   Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź! ściskam!

   1. Pepsi Eliot 17 kwietnia 2018 o 07:37

    to że puchniesz i wydalasz (mocz) znacznie mniej płynów niż przyjmujesz oznacza, że woda gromadzi się w ciele, a nie nawadnia go. Przy takiej ilości płynów powinnaś oddawać 10 razy dziennie biały mocz, nie piszesz w jakim kolorze masz mocz, oraz jakie pH moczu? Zrób mocznik, kwas moczowy i kreatyninę oraz najlpeiej te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

    1. Magda 17 kwietnia 2018 o 21:01

     Pepsi, bardzo dziękuję, że odpisujesz. Strasznie to doceniam! Mocz w różnych kolorach w sumie, czasem wręcz przeźroczysty, a czasem ciemny… Ktoś kiedyś spojrzał mi w oczy i powiedział, że mam problem z nerkami… muszę to zbadać. Dawno temu robiłam badania (2-3 lata temu), było ok, choć kreatynina była gdzieś w granicy. Zrobię polecone badania, dziękuję <3

     1. grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 06:07

      Ktoś kiedyś spojrzał mi w oczy i powiedział, że mam problem z nerkami… ”

      Tak, ma rację.
      https://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze -zaczynaj-detoks-diy1/
      https://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie- poprawic-swoje-zdrowie/

  28. Karollamaja 18 maja 2018 o 11:07

   Pepsi możesz podpowiedzieć jakie suple może zażywać 14 latka z dużą niedowagą, brakiem apetytu (zwłaszcza do południa), zmęczeniem i niekiedy bólem głowy. Green & Fruits zakupilyśmy, do tego Omega 3 i coś jeszcze byś polecila? A 4 Greens do koktajli? Choć nie wiem czy przełknie… :*

   1. Pepsi Eliot 18 maja 2018 o 11:47

    Jak nie przełknie to 3 gramy spiruliny This is BIO i 2 gramy chlorelli This is BIO w tabletkach.Niech zacznie od 1/2 tabletki chlorelli i sukcesywnie zwiększać dawkowanie powoli. Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D? żelaza i ferrytyny?

   2. grzegorzadam 6 czerwca 2018 o 23:22

    14 latka z dużą niedowagą, brakiem apetytu”

    biorezonans na komplet patogenów z wirusami na czele.

  29. Karollamaja 18 maja 2018 o 13:41

   Nie badalysmy. Zbadamy. Czy jeszcze cis dołączyć do badań ?

   1. Karollamaja 18 maja 2018 o 20:56

    Dziękuję. A z badań przy niedowadze nastolatki i jej ciągłym zmęczeniu, co jeszcze po za 25 0H D, zelazem i fetrytyna skontrolować?

    1. Pepsi Eliot 18 maja 2018 o 23:03

     TSH, CRP, mocz, test sody, pH moczu rano na czczo i o 12 w południe, generalnie biorezonans dobry by się przydał.

  30. Karollamaja 18 maja 2018 o 16:23

   i jeszcze zapytam jak suplementowac Green & Fruits w przypadku 14 latki (waga 38, wzrost 160)

   1. Pepsi Eliot 18 maja 2018 o 16:43

    1/2 tabletki codziennie, lub 1 co drugi dzień, kuracja 3 miesiące i przerwa 2 tygodnie.

  31. Anna Mruk 30 lipca 2018 o 19:15

   Zdecydowanie warto jest korzystać z naturalnych sposobów jak różne zioła czy warzywa. Bardzo fajnie czyta się Twój artykuł. 🙂

  Dodaj komentarz