logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
74 051 382
275 online
30 075 VIPy
Reklama

RATUNEK NA CHEMITRAILSY
100% ORGANICZNA
CHLORELLA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 12 dowodów, że Chlorella to królowa superfoods. Część II

  W ostatnim artykule Pepsi pisała o pierwszych 6 z 12 powodów, które świadczą o tym, że Chlorella jest królową superpokarmów jak lew jest królem dżungli.

  A dzisiaj moja przypominajka co do wartości odżywczych chlorelli:

  Zależnie od rodzaju alg, może ona zawierać różne ilości białka, tłuszczu, kwasów tłuszczowych, węglowodanów, minerałów lub witamin, jednak najczęściej nie są to znaczące różnice.

  Profil odżywczy chlorelli plasuje się zatem mniej więcej na poziomie 45% pełnowartościowego białka, 20% węglowodanów, 20% tłuszczu i 5% błonnika. Pozostałych 10% to bogactwo cynku, żelaza, magnezu, wapnia, fosforu i witamin A, C, D, E oraz witamin z grupy B.

  A teraz pora na kontynuację peanów na cześć niepozornej algi o cudownych właściwościach.

  7. Chlorella na zdrową, świeżą cerę

  W poprzednich wpisach dodawaliśmy przepisy na maseczki z algami , bowiem chlorella działa na skórę zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz i sprawia, że Twoja skóra na twarzy jest dobrze odżywiona i lepiej napięta. To wszystko za sprawą aminokwasów, lipidów, minerałów a przede wszystkim antyoksydantom chlorella zapewnia odżywienie doskonałe dla regeneracji i poprawy stanu skóry.

  Ciągły kontakt z zanieczyszczeniami środowiskowymi sprawia, że skóra jest narażona na uszkodzenia i przedwczesne starzenie. Ta mała zielona alga ma wszystko co pomaga zachować piękną cerę – poza wspomnianymi wyżej substancjami, jest bogata w beta-karoten i luteinę i kwasy kawowy, trans-cynamonowy i chlorogenowy.

  8. Chlorella wspiera odchudzanie

  Jeśli próbujesz się odchudzać, to pokarm, który może Ci pomóc. Jak wiesz, wiele diet odchudzających rozpoczyna się od fazy oczyszczania i to nie bez powodu. Skumulowane toksyny są jednym z powodów, dla których wiele osób ma spory depozyt tłuszczu – gromadzenie zanieczyszczeń w tkance tłuszczowej to ochronny mechanizm wyłączający toksyny z obiegu w organizmie.

  Oczyszczenie z toksyn to jeden z pierwszych odczuwalnych skutków zażywania chlorelli.

  Dodatkowo chlorella zawiera pełnowartościowe białko niezbędne przy odchudzaniu, a zawarty w niej chlorofil pobudza metabolizm!

  TWOJA CHLORELLA 100% ORGANIC  This is Bio o bardzo niskiej zawartości alergenów, które niestety zawarte są w każdej chlorelli

  9. Chlorella pomaga kontrolować poziom cukru i cholesterolu

  Skoro chlorella wpływa na działanie układu pokarmowego, logicznym jest, że może zredukować absorpcję nadmiernych ilości cholesterolu i tłuszczu do krwiobiegu. Według badania opublikowanego w Przeglądzie Żywości Leczniczej (Journal of Medicinal Food), alga wyrównywała poziom cukru i cholesterolu przy regularnym stosowaniu 8 gram dziennie w mniejszych, podzielonych dawkach.

  Obniżanie poziomu glukozy we krwi przez chlorellę jest szczególnie interesującym odkryciem, szczególnie, że odbywa się tylko dopóki poziom (a raczej stosunek) cholesterolu się nie unormuje.

  10. Chlorella poprawia pracę mózgu

  Chlorella jest źródłem substancji odżywczych pozwalających na zachowanie mózgu w doskonałej formie. Dzięki zawartości witamin z grupy B, których niedobór często łączy się z depresją i zaburzeniami pamięci.

  To także świetne źródło dobrze wchłanialnego magnezu, minerału niezwykle istotnego dla zdrowia mózgu.

  11. Chlorella poprawia wzrok

  To alga, która jest bogata nie tylko w istotny dla zdrowia oczu beta-karoten. To także źródło luteiny i antyoksydantów.

  Wykazano, że spowalnia oraz pomaga całkowicie uniknąć chorób oczu i utraty wzroku związanej z wiekiem.

  12. Chlorella dla jamy ustnej

  Chlorofil jest często umieszczony w środkach higieny jamy ustnej. Wiadomo także, że zielonki włączone do diety wspomagają zdrowie zębów i redukują nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

  Możesz gryźć tabletki chlorelli albo od razu je połykać – w każdej formie będzie wspierać zdrowie Twoich dziąseł i zębów.

  Suplementacja chlorelli jest bezpieczna zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych

  Stosowanie chlorelli jest bezpieczne także w ciąży i podczas karmienia piersią, ponieważ chlorella zwiększa immunoglobulinę A, która przenosi odporność matki do dziecka. Dodatkowo w mleku matek zażywających chlorellę znajduje się mniej toksyn. Wykazano, że chlorella to suplement doskonały dla wsparcia rozwoju i zdrowia dziecka, o czym piszemy tutaj.

  Źródła: 1

  uściski:)

  (Visited 3 973 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Monika 15 stycznia 2018 o 12:12

   Czy są jakieś przeciwskazania w przyjmowaniu chlorelli u mojej 13-letniej córy, która nie je zwierzątek i uprawia duuuużo sportu?

   1. Emanuela Urtica 15 stycznia 2018 o 13:05

    Niech zacznie od małej dawki – 1/4 tabletki tib i stopniowo zwiększa dawkę co 3-4 dni do 1 tabletki, a później o 1 tabletkę tygodniowo, żeby wykluczyć alergię, która czasem się zdarza i zminimalizować chwilowe pogorszenie samopoczucia związane z oczyszczaniem (co też czasem, choć nieczęsto, się przytrafia). Poza tym oczywiście żadnych przeciwwskazań.

  2. Karinka 15 stycznia 2018 o 14:07

   What do you think Pepsi… kocham dzieci, uwielbiam z nimi przebywać i się bawić, tylko nie chciałabym mieć własnego (tzn. chciałabym się opiekować, ale musiałabym walczyć z systemem – tzn. nie chciałabym szczepić, nie popieram teraźniejszego sposobu edukacji itp), ale mój parter cały czas mnie namawia, nawet zaczęłam mieć obawy, że specjalnie mnie „zaciąży”… mam 35 lat i moja rodzina mi wytyka cały czas „brak dziecka”… co robić? Dlaczego ludzie nie dają innym żyć w spokoju… Ci „najbliżsi”…

   1. Pepsi Eliot 15 stycznia 2018 o 15:22

    Nie przejmuj się, to nie Twój problem, tylko ich. Poszukaj partnera, z którym będziesz bardziej rezonowała, ten nadaje na innych falach.

  3. Agnieszka 15 stycznia 2018 o 14:08

   Czy chlorella jest najlepszym superfoodsem?

   1. Pepsi Eliot 15 stycznia 2018 o 15:21

    jednym z najlepszych, jagoda acai jest bardzo silnym antyoksydantem np

  4. Rozka 15 stycznia 2018 o 17:25

   Pepsi, podpowiedz jak ustawić sobie suplementacje chlorelli, jagód acai, witaminy d3 + k2, kelpu i selenu w ciągu jednego dnia.

   1. Pepsi Eliot 15 stycznia 2018 o 17:53

    jagoda acai do zielonego szejka, albo po treningu, albo rano na czczo. Chlorella na kwadrans przed śniadaniem lub lanczem, najlepiej w dawkach podzielonych, czyli po 1.5 grama. MOżesz też jej użyć do 4 szklanki, przy kuracji oczyszczającej 4 szkalnkami. D3 +K2 po śniadaniu, najlepeij z czymś tłustym, świetnie idzie z Omega 3 TiB. Kelp i selen razem wraz z C i E. Np po południu.Masz zbadany poziom 25(OH)D, żebym Ci dobrała bardziej precyzyjnie suplemntację D3?

    1. Rozka 22 stycznia 2018 o 22:13

     Dziś przyszły wyniki 25(OH)D: 25,6 ng/ml. Do tej pory lykalam 2000 j.m.

     1. Pepsi Eliot 22 stycznia 2018 o 22:37

      6 tabletek D3 TiB i 1 kapsułka K2 TiB po śniadaniu najlepiej z 1 Omega 3 TiB, badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw D3

  5. ania 15 stycznia 2018 o 22:08

   czy sproszkowaną chlorellę mogę dodać do sałatki czy tylko do płynów?

   1. Pepsi Eliot 15 stycznia 2018 o 22:18

    można, ale nie jest smaczna

  6. Ania 15 stycznia 2018 o 22:41

   Kupiłam Greens and fruits dla 6 łatki, 20kg. Czy połowa dziennie będzie ok

   1. Pepsi Eliot 15 stycznia 2018 o 23:58

    troszkę mniej niż połwa

  Dodaj komentarz