Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 948 764
104 online
38 829 VIPy

12 korzyści, które przekonają Cię do konopi (spożywczych:)

Nieśmiało:

Nasiona konopi są jednymi z najlepszych superfoods na tej planecie. Mają wszystko. Są niskowęglowodanowe, są źródłem doskonale zbilansowanych kwasów tłuszczowych, białka i błonnika, a do tego są jednym z lepszych źródeł minerałów na całej planecie. Nasiona konopi nie są po prostu pełne minerałów, one zawierają minerały w super bio-przyswajalnej formie. Twoje ciało przyswaja składniki odżywcze odpowiednio z kwasami, białkami, witaminami, minerałami. Konopie mają wszystkie te substancje i choćby z tego powodu biją na głowę mnóstwo pokarmów, które zawierają minerały, ale co z tego, skoro te nawet się nie przyswoją. Konopie mają niezwykłe właściwości zdrowotne. Osoby, które chcą uzupełnić swoją dietę w białko, kwasy tłuszczowe i minerały i poczuć się lepiej, powinny jeść 5 łyżek dziennie (jako dodatek do sałatek, koktajli, soków, kanapek, etc). Taka ilość zapewnia 20g białka i wystarczająco kwasów Omega-3 żeby czuć się doskonale, a do tego reguluje poziom minerałów i poprawia pracę jelit.

1. Nasiona konopi mają 20 aminokwasów, łącznie z 9 najważniejszymi, czyli więcej niż mleko, mięso lub jajka. Do tego łatwo się wchłaniają i trawią.

2. Nasiona konopi są pełnowartościowym białkiem, zrównoważonym i lekkostrawnym (w porównaniu do mięsa, soi, etc). 3. 86% ich zawartości stanowi kwas Omega-3 co oznacza, że jest go więcej niż w rybie.

4. Nasiona konopi zawierają żelazo, wapń, witaminy E i C, witaminy z grupy B, witaminę D i A, a także potas i fosfor.

5. Nasiona konopi nie zawierają glutenu i nie uczulają osób z alergią na orzechy i nabiał. 6. Nasiona konopi nie mają kwasu fitynowego, który zawarty jest w soi i produktach mącznych i który jest roślinnym składnikiem anty-odżywczym blokującym wchłanianie zdrowych witamin i minerałów.

7. Nasiona konopi są naturalnym źródłem kwasów tłuszczowych – zawierają ich więcej niż len i jakiekolwiek orzechy.

8. Nasiona konopi zawierają składniki odżywcze, które podkręcają układ odpornościowy. 9. Nasiona konopi zwiększają wchłanialność wielu substancji odżywczych.

10. Dzięki konopiom będziesz mogła w naturalny sposób zgubić zbędne kilogramy.

Porcja konopi sprawi, że będziesz czuła się pełna przez długi czas i nie będziesz podjadać, a Twoja przemiana materii znacząco się poprawi dzięki zawartemu w konopiach błonnikowi.

11. Konopie poprawiają zdrowie układu pokarmowego. Wierzy się, że to kombinacja cudownie zdrowych kwasów tłuszczowych, minerałów i naturalnych składników odżywczych, które wpływają na uczucie pełności w żołądku bez obciążania go. Do tego konopie zawierają naturalny roślinny błonnik, który wspomaga i reguluje pracę jelit.

12. Nasiona konopi mogą znacznie obniżyć szansę zawału serca.

Udowodniono naukowo, że wszystko zależy od zoptymalizowania stosunku Omega 6 do Omega 3.

Generalnie poleca się aby wynosił on 3:1. Zgadnij co ma ich idealny stosunek i stanowi najczystsze źródło Omega 6 i Omega 3? Tak jest, konopie.

Źródła: 1,2

Hemp Protein This is Bio w apetycznej scenerii:)

PS Nasz firmowy sklepik This is Bio na Bohaterów Września 82 (Kraków NH), czekam na Ciebie! 

uściski:)

(Visited 5 020 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar piecia 26 grudnia 2017 o 13:18

  czy omega 3 do 6.?

  1. avatar Jarmush 26 grudnia 2017 o 14:52

   odwrotnie, tak jak Ema napisała

  2. avatar grzegorzadam 27 grudnia 2017 o 10:28

   Tyle jest w nasionach lnu.

 2. avatar Aneta D Falkiewicz 26 grudnia 2017 o 13:35

  O, dobra alternatywa, jako, że odstępuję od ryb już – w tym roku zjadłam tylko 2 ryby a tłuszcze od nich się przydadzą. O! Dzięki ! <3

  1. avatar Carrie 26 grudnia 2017 o 19:08

   O to to <3

 3. avatar srebro 26 grudnia 2017 o 19:03

  Ustosunkuję się do tej części artykułu:
  „Nasiona konopi nie mają kwasu fitynowego, który zawarty jest w soi i produktach mącznych i który jest roślinnym składnikiem anty-odżywczym blokującym wchłanianie zdrowych witamin i minerałów.”
  Konkretniej: napiszę o fitynianach.
  Stwierdzono, że fityniany nie są takie anty-odżywcze jak się twierdzi. Badania dowiodły, że związki te neutralizują w organizmie nadmiar żelaza, który inaczej mógłby być źródłem wyjątkowo szkodliwych wolnych rodników hydroksylowych. .
  Przez wiele lat fałszywie oskarżano fityniany o hamowanie absorpcji substancji mineralnych. Dlatego zalecano moczenie czy też prażenie orzechów, nasion , aby je usunąć.
  Skąd się wziął ten pogląd?
  Miał on swoje źródło w przeprowadzonej w 1949 roku serii doświadczeń laboratoryjnych na szczeniętach. Ich wyniki sugerowały że fityniany mają działanie zmiękczające i odwapniające kości. Podobne wnioski zostały wyciągnięte z późniejszych badań, tym razem na szczurach. Następnie jednak , w świetle danych dotyczących ludzi, obraz fitynianów zmienił się diametralnie. Z badań wyszło, że ci ludzie, którzy spożywają w dużej ilości fityniany w rzeczywistości mają mają silniej zmineralizowany kościec i rzadziej doznają złamań.
  Związki te chronią przed rakiem jelita grubego. Trwające 6 lat badania nad trzydziestoma tysiącami mieszkańców Kalifornii wykazały, że większa konsumpcja mięsa wiąże się z wyższym ryzykiem raka . Stwierdzono, że ryzyko to można znacznie obniżyć, jedząc rośliny strączkowe (świetne źródło fitynianów).
  Jeśli chodzi o inne badania laboratoryjne to znowu wykazały antynowotworowe działanie fitynianów. Hamują one wzrost komórek rakowych niemalże wszystkich badanych nowotworów (jelita grubego, piersi, szyjki macicy, prostaty, wątroby, trzustki i skóry. Nie wpływają przy tym negatywnie na zdrowe komórki.
  Fityniany działają na komórki nowotworowe poprzez działanie przeciwzapalne, przeciwutleniajace i wzmacniające układ immunologiczny. Oprócz bezposredniego oddziaływania zwiekszają także aktywność białych krwinek przechwytujących komórki rakowe. Fityniany mają również znaczenie polegajace na odcięciu guzów nowotworowych od dopływu krwi.
  Mogłabym teraz do każdego stwierdzenia dodać pokaźny pakiet (dostęp) do badań. Proszę mi nie mieć za złe, że tego nie zrobię, bo musiałabym stukać jeszcze dobrą godzinę 🙂

  Podsumowując : brak kwasu fitynowego w konopiach nie można uznać za ZALETĘ. Konopie mają wiele zalet, ale na pewno nie jest nią brak fitynianów.

  1. avatar grzegorzadam 27 grudnia 2017 o 10:37

   Ciekawe, czasami jedno dobrze opłacone badanie rzutuje na lata złych diet, hashi- goitrogeny,
   piramid żywieniowych itd.

   ”bo musiałabym stukać jeszcze dobrą godzinę ?”
   Nie ma w tym stukaniu nic złego 😉

 4. avatar yellowfin38 27 grudnia 2017 o 19:43

  A iak wypadają w porównaniu do alg?

  1. avatar Jarmush 27 grudnia 2017 o 20:23

   to zupełnie co innego

 5. avatar jola. 21 kwietnia 2020 o 07:50

  chcialam zapytac o ten kwas fitynowy. czy nasiona konopi niełuskanych tez go nie zawieraja? czy jedynie byla tu mowa o luskanych nasionach konopi?

  1. avatar Jarmush 21 kwietnia 2020 o 16:00

   pewnie tak, bo w łupach siedzi, w otrębach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum