Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 800 993
56 online
42 343 VIPy

13 kroków kontrowersyjnego leczenia kręgosłupa w odcinku szyjnym i nie tylko

Protokół 13 kroków leczenia szyjnego praktycznie odnosi się do całego kręgosłupa!

W rzeczywistości baaardzo długi i kontrowersyjny na tym blogu wpis o leczeniu kręgosłupa w odcinku szyjnym

Morning szyjom, plecom, grzbietom i lędźwiom, w tym obolałym,

Nie będę wnikać w dokładną anatomię kręgosłupa, ani jego odcinka szyjnego, w paru tylko słowach streszczę, że kości szyi, które wspierają głowę zwane są kręgami szyjnymi, a owe 7 kręgów identyfikuje się, jako C1 do C7.

„Złamanie szyi” oznacza, że jedna lub więcej z tych kości uległa złamaniu lub pęknięciu. Jest to bardzo nieprzyjemna rzecz, a leczenie zawsze wiąże się z unieruchomieniem głowy.

Wracając do naszych kręgów szyjnych, to każdy z nich posiada w środku otwór zwany kanałem kręgowym, przez który przechodzi rdzeń kręgowy z mózgu przez pełną długość grzbietu. Gałęzie nerwu zwane korzeniami nerwowymi zamykają rdzeń kręgowy po bokach, w pobliżu tyłu szyi i dalej suną do sąsiednich obszarów ciała. Zakończenie kręgu C1, zwane atlasem umożliwia obrót głowy. Pozostałe kręgi pozwalają, na wszelkie inne pochyły głowy.

W górnej i dolnej części kręgu znajdują się chrząstkowe płytki końcowe, o powierzchniach, które mogą się degenerować tworząc szczeliny (pęknięcia).

Ups

Wszelkie patologie kręgosłupa mogą być diagnozowane za pomocą standardowego prześwietlenia promieniami X, za pomocą rezonansu magnetycznego (MRI), lub innymi metodami skanowania. Na kręgach szyjnych (jak na innych częściach kręgosłupa) mogą rozwijać się nienormalne narośle kostne zwane ostrogami, które uderzają nerwy, ścięgna, lub sąsiednie kręgi, powodując ból.

Nadmiar wapnia w diecie i suplementacji są głównymi przyczynami powstawania ostróg kostnych, zwłaszcza, gdy dieta zawiera NIEDOBORY MAGNEZU, i nie otrzymujesz odpowiedniej ilości K2

A z tego co wiemy prawie cały współczesny świat wysokich cywilizacji cierpi na niedobory magnezu. Małpy mają nadal sporo magnezu. Standardowe leczenie ostróg jest ich chirurgiczne usunięcie. Z innych dolegliwości dotyczących kręgosłupa szyjnego: że tarcze kręgów mogą oderwać się od sąsiednich kręgów powodując niewspółosiowość.

Leczenie może obejmować wyrównanie i unieruchomienie głowy i szyi, aż nastąpi ponowne połączenie poprzez naturalne uzdrawianie ciała. Ten warunek chorobowy nie nazywa się jednak wypadnięciem dysku, chociaż termin wydaje się bardzo pasować do stanu. Ściśnięte korzenie nerwów mogą powodować ciągnięcie mięśni, co z kolei spowoduje, że szyja będzie ustawiać się stale niewspółosiowo próbując złagodzić ból. Mięśnie te mogą szybko stać się przykurczone i same z siebie bolesne.

Tarcze szyi, czyli dyski to kolejny element, tym razem w kształcie krążka hokejowego, o płaskiej powierzchni na górze i na dole. Każda tarcza ma galaretowate centrum o nazwie jądra miażdżystego, otoczonego włóknistym anulusem, czyli spłaszczonym pierścieniem. Półpłynny żel w środku tarczy pozwala na lepsze pochłanianie wstrząsów uderzeniowych i przechyleń głowy, tworząc kształt klina, podczas przemieszczania się szyi. Włóknisty anulus stopniowo staje się coraz bardziej zwarty i mocniejszy, gdy zbliżymy się do obwodu.

Owa tarcza zbudowana jest z kolagenu, białek i proteoglikanów (6-chondroityny, siarczan keratanu, kwasu hialuronowego i chondroityny-4-siarczan) i zwykle zawiera 80% wody komórkowej. Zmniejszenie ilości wody powoduje pocienienie dysku. Każda tarcza jest sztywno przymocowana włóknami Sharpe’a do sąsiednich kręgów, a także do tylnych i przednich podłużnych wiązadeł. Tarcze są umieszczone pomiędzy kręgami, w przedniej części kanału kręgowego.

Dyski nie zachodzą na kręgi, jak wiele osób błędnie uważa. Każda tarcza rośnie i przylega szczelnie do sąsiedniego kręgu od góry i od dołu i posiada silną włóknistą strukturę, która jednak może cierpieć z powodu przepuklin (wybrzuszenia), pęknięć (rysy lub pęknięcia), albo całkowitego zerwania (wytłoczenia z jądra miażdżystego, które jest w centrum tarczy, jak wspomniałam galaretowatej masy).

Choroba części szyjnej kręgosłupa najczęściej dotyczy problemów z tarczami w dolnej części szyi, gdzie kręgi są zidentyfikowane jako C5-6 i C6-7

Niektóre z typowych problemów:

Przerzedzenie dysku

Dyski kręgosłupa mogą stać się cieńsze od wysuszenia (utraty wody), katabolizmu (pożeranie samego siebie) kolagenu w organizmie, złej postawy, złych warunków pracy, niewłaściwego łóżka, zbyt ciężkiego sprzętu na głowie, jak kask, lub złej diety. Najczęściej kilku tych czynników razem. Przerzedzanie tarczy może nie dawać żadnych objawów, jednak owe rozrzedzenie zmniejsza odstępy między kręgami.

Przerzedzenie tarcz może spowodować niewłaściwą pozycję kręgów i zapalenie stawów, ściśnięcie nerwów, więzadeł, mięśni, ich skurcze, lub napięcie, a także ścieranie sąsiednich kręgów, co powoduje ból. Istnieją naturalne metody, które są w stanie zatrzymać owe przerzedzenie i zwiększyć wysokość tarcz, przywracając normalne, bezbolesne funkcjonowanie.

W skrajnych przypadkach cała płyta dysku praktycznie znika, powodując, że sąsiadujące ze sobą kręgi stapiają się. Gdy do tego dojdzie, właściwie naturalne metody nie są w stanie odwrócić tego katabolizmu. Po prostu organizm zjadł nam dysk.

Przepuklina dysku

Kolejnym schorzeniem jest przepuklina krążka i występuje wtedy, gdy zewnętrzne pasma włókniste zaczynają wybrzuszać się na zewnątrz. Ten stan czasami nazywa się dyskopatią. W rzeczywistości tarcza, czyli dysk nie wymknęła się ze swojego miejsca, jednak ból może być bardzo poważny, gdyż może mieć wpływ na kompresowanie rdzenia kręgowego.

Operacja może obejmować usunięcie obszaru wybrzuszenia w celu złagodzenia bóli. Istnieją naturalne programy, które są w stanie zmniejszyć objawy przepukliny. Przepuklina dysku, tak jak jego przerzedzanie może być spowodowana złą postawą, złymi warunkami pracy, niewłaściwym łóżkiem, ciężkim sprzętem na głowie, udarami i/ lub złą dietą.

Pęknięcie dysku

Występuje, gdy przepuklina dociera aż do żelu jądra miażdżystego tarczy. Jest to efekt jakby wyciskania z tubki pasty do zębów, przez szczelinę w dysku na przepuklinę. Wytłoczone jądro miażdżyste może wpływać na rdzeń kręgowy i / lub korzenie nerwowe, powodując silne bóle.

Uszkodzenie nerwów rdzenia kręgowego może powodować ból i mrowienie w odległych częściach ciała, poniżej punktu uszkodzenia, jak w nogach, stopach, czy rękach. Naturalne metody leczenia nie są w stanie przywrócić żelu z powrotem do środka dysku, niestety w takim przypadku musi on być usunięty chirurgicznie, aby złagodzić objawy bólowe.

Ostrzeżenie!

Jeśli masz najmniejsze podejrzenie pęknięcia płyty należy nalegać na zrobienie MRI, lub prześwietlenia, bowiem operacja powinna być przeprowadzona natychmiast/w ciągu kilku dni, aby złagodzić uderzenie na rdzeń kręgowy, ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie nerwów. Opóźnienie w operacji może doprowadzić do trwałego kalectwa na całe życie.

Zapalenie stawów

Stawy międzykręgowe są stawami kontaktu między kręgami. Kręgi szyjne mają występy przypominający skrzydło ze stawami międzykręgowymi na końcach.

Powierzchnie ślizgowe stawów mogą zostać uszkodzone wraz ze stanem zapalnym kości i stawów, lub reumatoidalnym zapaleniem stawów. Istnieją naturalne programy ozdrawiające, które delikatnie naciągają złącza, aby umożliwić im odżywienie, a co za tym idzie uzdrowienie, a także uspokoić atak systemu autoimmunologicznego powodującego zapalenie stawów.

Dieta musi spełniać wymagania pokarmowe potrzebne do gojenia i regeneracji.

Więzadła

Stawy międzykręgowe są otoczone więzadłami, które umożliwiają ruch stawu, ale też ograniczają stopień ruchu. Więzadła również rozciągają się od kręgu do kręgu otaczając dysk i utrzymując kości w odpowiedniej kalibracji. Te więzadła mogą zostać rozdarte, albo tylko napięte powodując ból. Korzystne leczenie polega na ograniczeniu obciążeń i ruchu, aby umożliwić normalne gojenie.

Dieta musi działać na wiązadła, aby stały się elastyczne i odżywione. Oczywiście gimnastyka i joga są bardzo wskazane, ale zasada jest taka, aby w razie bólu nie ćwiczyć. Chociaż w tym względzie panuje spore zamieszanie. Z własnego doświadczenia wiem, że w czasie bólu należy zaprzestać treningów.

Mięśnie i ścięgna

Cały obszar szyi jest masą mięśni i ścięgien, które zapewniają kontrolę i siłę. Te mięśnie i ścięgna mogą być rozdarte, albo tylko napięte powodując ból. Tutaj również należy zaprzestać ruchu i obciążeń tych mięśni na pewien czas, aby doprowadzić do naturalnego gojenia się kontuzji.

Niestety nie można na zbyt długo unieruchomić szyi, bowiem wiąże się to z osłabieniem mięśni (tak jak ręka po wyjęciu jej z gipsu jest szczuplejsza i osłabiona) i zmianami neurologicznymi, jak zawroty głowy, utrata ostrości widzenia, albo widzenie podwójne. Reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty są to choroby układu autoimmunologicznego i również wymagają specjalnych diet.

Tak naprawdę naturalny program zalecany przy chorobach kręgosłupa w odcinku piersiowym, czy lędźwiowym jest bardzo podobny do tego przy schorzeniach części szyjnej

Napięte plecy, bolący i sztywny kręgosłup, to wszystko można bardzo często odwrócić metodami naturalnymi. Jednak najważniejsza w takim przypadku jest konsekwencja i zrozumienie pewnych prawideł. Joga nie odbuduje nam kręgosłupa, joga nie odbuduje nam szyi, nie możemy leczyć się z klapkami na oczach. Wiele popularnych alternatywnych zaleceń medycznych sprowadza się do jogi. Niestety, najczęściej to nie zadziała.

Rozciągnięcie i elastyczność mięśni jest szalenie ważna, ale najważniejszy jest budulec!

Gdy nie będzie odpowiedniego budulca, joga i inne ćwiczenia rozciągające na tym etapie mogą pogorszyć nasze dolegliwości. Choroba zwyrodnieniowa dysku nie wyleczy się jogą. Niestety wegetarianizm, czy weganizm, albo witarianizm w rozumieniu tradycyjnym również nie wyleczy naszej szyi, czy problemów z kręgosłupem. Niestety może pogorszyć nasz stan.

Choroba zwyrodnieniowa dysku ma swój własny naturalny protokół i nie można dowolnie wyeliminować któregoś z punktów, gdyż program może stać się całkowicie nieskuteczny!

Protokół 13 kroków leczenia i praktycznie odnoszą się do całego kręgosłupa

Krok 1.

Należy wyłączyć hormony kataboliczne

Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić.

Większość z nas słyszała, że adrenalina i kortyzol są hormonami, które sprawiają, że jesteśmy gotowi do walki, ale nie wszyscy mają pojęcie, co do szkodliwości tych hormonów katabolicznych dla naszego ciała, zwłaszcza kręgosłupa (szyjnego i pleców). Większość profesjonalnych lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, kręgarzy, praktykujących naturopatów, a nawet lekarzy stosujących chińską medycynę, nie rozumie związku pomiędzy dietą, hormonami katabolicznymi i chorobami zwyrodnieniowymi szyi.

Dzieje się tak dlatego, że albo faktycznie nie rozumieją, albo po prostu a’priori nie zgadzają się z tym programem. Niestety mnie też jest trudno napisać to co napiszę jednak, że jedną z głównych przyczyn choroby zwyrodnieniowej pleców i szyi jest dieta bogata w węglowodany.

Ale

Chodzi tutaj o klasyczną piramidę żywieniową, która obowiązywała dotychczas, i która jak wiadomo doprowadziła pół świata do wszelkich chorób, takich jak cukrzyca, raki, i jak się okazuje choroby kości, a z którą to piramidą żywieniową ciągle mamy jeszcze do czynienia, czyli dużo pieczywa, cukru, fruktozy kukurydzianej, a to wszystko w połączeniu z niskiej jakości tłuszczami, transami, których miało być w tej diecie mało, czyli na poziomie 30%. Inną grupą są wegetarianie, czy weganie, żywiący się pokarmem roślinnym, najczęściej wysoko przetworzonym, w postaci, zapiekanek, gulaszy sojowych, pieczywa, i wegańskich frytek.

Dieta (głupio) wysoko węglowodanowa, a przy okazji wysoko tłuszczowa, gdyż o to chodzi przede wszystkim będzie miała wpływ na poziom insuliny we krwi na czczo, co nazywa się stanem insulino oporności i ma wpływ na wzrost hormonów katabolicznych, co powoduje, że organizm dosłownie sam się zjada. Niestety, kręgosłup jest pierwszym cierpiącym, gdy hormony kataboliczne wyczyszczają z białka kręgosłup przekierowując aminokwasy do nóg i rąk, tak jakby były potrzebne do „walki lub ucieczki” w sytuacjach kryzysowych.

Kataboliczny stan metaboliczny wzrasta przez hiperinsulinemię (wysoki poziom insuliny we krwi) po nadmiernym spożyciu węglowodanów przez ludzi z insulino opornością. Nie można uniknąć utraty kości w obecności silnych hormonów katabolicznych wytwarzanych przez organizm podczas hiperinsulinemii. Branie lekarstw, które obiecują, że zapobiegną osteoporozie nie będzie działać. Tylko dieta może mieć zasadnicze znaczenie dla utrzymania właściwej masy kostnej.

Hiperinsulinemia powoduje również, że magnez i wapń zostają wydalane z moczem

Dieta o wysokiej zawartości węglowodanów, którą do tej pory zalecały piramidy żywieniowe demonizując białko zwierzęce rzeczywiście prowadzi do hiperinsulinemii i choroby zwyrodnieniowej dysku. Kości zostają dosłownie usunięte z organizmu wraz z moczem. Dodatkowo okazuje się, że kobiety są bardziej narażone na ryzyko, ponieważ unikają mięsa i tłuszczu.

Kobiety mają tendencję do bardziej uważnego śledzenia oficjalnych zaleceń dietetycznych niż mężczyźni, co powoduje, że kobiety jedzą więcej węglowodanów niż mężczyźni i dlatego cierpią z powodu osteoporozy, cukrzycy i nowotworów, które nie są związane z paleniem. Do tego wszystkiego kobiety są głównymi liderami diety w domu i to one przynoszą do domu pokarm z hipermarketu. Według pewnych naturopatów owa tendencja niszczy zdrowie całej rodziny, co widać w epidemii otyłości zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Podsumowując, dieta bogata w węglowodany, oparta na dotychczasowej piramidzie zdrowia, okazała się pomyłką, a szczególnie u wegetarian/wegan powoduje oporność na insulinę, co prowadzi do hiperinsulinemii. Badania naukowe hormonów nadnerczy dowodzą, że węglowodany powodują utratę kości, chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa, a ponieważ w odpowiedzi następuje wzrost insuliny, co z kolei powoduje wzrost poziomu kortyzolu i adrenaliny.

Zbyt wysoki poziom kortyzolu powoduje demineralizację kości. Jedzenie całych ziaren, cukru, miodu, owoców, soków owocowych, fruktozy, laktozy i skrobi powoduje osteoporozę i choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa.

Mleko i jogurt nie zapobiegają osteoporozie. Ta zawierająca wysoką ilość laktozy (cukru) żywność jest w rzeczywistości częścią problemu.

Sery twarde są bardzo wskazane dla kości, ponieważ zawierają wiele pełnowartościowego białka i tłuszczu, bez laktozy. Kent R. Rieske, który jest twórcą tego protokołu „ratowania kręgosłupa”, w tym przypadku jego części szyjnej ukuł frazę „Cykl natychmiastowej osteoporozy”, aby opisać nagły początek i eskalację osteoporozy.

Dzieje się tak w cyklu pomiędzy hipoglikemią (niskim poziomem glukozy we krwi) i cukrzycą (wysokim poziomem cukru we krwi). Hipoglikemia spowodowana jest opornością komórek na insulinę, podczas której trzustka wytwarza wysoki poziom insuliny, aby wymusić dostarczenie glukozy do komórek. Następnie insulina pozostaje na poziomie nienormalnie wysokim, co pobudza nadnercza do wydzielania kortyzolu i adrenaliny. Jak już wspomniano, kortyzol i adrenalina są bardzo silnymi hormonami katabolicznymi, co oznacza, że są zaangażowane w rozkładanie tkanek ciała. Owe kataboliczne działanie na kości powoduje utratę masy kostnej i chorobę zwyrodnieniową dysku w ciągu zaledwie jednego roku. Gdy cukrzyca staje się pełnowymiarową chorobą, trzustka przestaje produkować insulinę i cykl zatrzymuje się, ale zastrzyki z insuliny mogą powodować taki sam efekt.

Bardzo otyłe kobiety otrzymują pewien stopień ochrony, ponieważ organizm produkuje estrogen tłuszczowy, który jest jednym z hormonów anabolicznych stymulujących budowanie ciała. Jednakże wpływ estrogenu jest opcją wypadkową, a nie sposobem na zapobiegania kłopotów z kręgosłupem.

Kent R. Rieske (autor opracowania na którym wsparłam się swoimi mackami) zaleca jedzenie białka i tłuszczu, unikając węglowodanów, co pobudza produkcję glukagonu, który jest najlepszym sposobem, aby chronić kości. Jedzenie węglowodanów jak cukier, miód, produkty pełnoziarniste, skrobie i owoce powoduje osteoporozę. A więc aby jej zapobiegać, a także utracie masy kostnej szyjki kości udowej i chorobie zwyrodnieniowej dysków, należy unikać diety wysokowęglowodanowej.

Twierdzi, że taka dieta jest chorobotwórcza i musimy się z tym zgodzić, bowiem ludzie pojmują dietę wysoko węglowodanową w bardzo specyficzny sposób. Przede wszystkim rodzaj i obróbka węglowodanów, a także tak zwana mała ilość tłuszczu, która ogranicza się do tak naprawdę ogromnej ilości czyli około 30% w didaskaliach.

Dlaczego więc przytaczam wypowiedzi Kenta R. Rieske’go na blogu, gdzie wielbi się węglowodany?

Dlatego, aby nie wyrzucać dziecka z kąpielą, bo węglowodany faktycznie mogą wyrządzić wiele krzywdy, tak jak i tłuszcz, który z kolei gloryfikuje Rieske

Na diecie według dotychczasowej piramidy u której stup sypały się bułki, chleby i ziarna ludzie faktycznie okropnie zaczęli chorować, a owe uszkodzenia ciała następowały w wyniku insuliny i to szkodziło wszystkim ludziom jak leci, bowiem często mówienie, że tak bardzo się różnimy jest mitem. Owe uszkodzenia ciała w wyniku insuliny i dalszego ciągu przykrych wydarzeń anty zdrowotnych często były interpretowane jako genetyczne wady. To i tak bzdura.

Ale i tak lekarze nagminnie nie badają poziomu insuliny na czczo u swoich klientów, co najwyżej poziom cukru. Zjawisko insulino oporności, które poprzedza okropną chorobę jaką jest cukrzyca jest bardzo często przeoczone, a przecież trwa latami.

Jednak to wszystko NIE OZNACZA, że musimy wprowadzić koniecznie program diety wysoko tłuszczowej i wysoko białkowej, aby ratować nasz kręgosłup

W tym jakże ważny przy pracy przy komputerze odcinek szyjny!

Oczywiście dieta wysokotłuszczowa i wysokobiałkowa, szczególnie Paleo ma wiele pozytywnych cech dla naszych kości, ale już dla innych ważnych organów ciała, jak nerki, czy mózg nie działa prozdrowotnie.

w didaskaliach

Możemy wybrać dietę roślinną niskotłuszczową opartą w przewadze na surowym pokarmie roślinnych, która pomimo dużej zawartości cukrów prostych, w tym fruktozy, jednak nie doprowadza do insulino oporności, a nawet można nią wyleczyć cukrzycę, czyli nie obciąża naszych nadnerczy, nie prowadzi do wyrzutu hormonów katabolicznych, a wszystko dzięki małej ilości tłuszczu. Naprawdę małej, bo na poziomie 10% i doskonałego nawadniania.

O całym tym zjawisku pisałam w:

Indeks glikemiczny i ładunek glikemiczny… cz I

i tutaj Kto zabił denatkę tłuszcz, czy cukier… cz II

Dlatego podkreślam, że ZALECAM ROŚLINOŻERSTWO, a NIE WEGANIZM, bo prawdopodobnie przy takim schorzeniu będzie konieczny ANTYKATABOLIK.

Takie antykataboliki biorą nagminnie kulturyści, aby nie „maleć”.

Podstawowe antykataboliki to:

 • Izolat białka serwatkowego CFM (zawiera wszystkie aminokwasy niezbędne do odbudowy)
 • Glutamina to jeden z najważniejszych aminokwasów, który zaleca się przy odbudowie przeciekającego jelita, o czym pisałam tutaj
 • BCAA, tak zwana trójca, czyli izoleucyna, leucyna i walina (wszystkie esencjonalne, czyli takie, których organizm nie umie sam wytworzyć, więc jak ich nie ma w pożywieniu, zabierze je z mięśnia, mogą być też te, z dodatkami pod kątem stawów, czyli z glukozaminą)
 • L-karnityna, też aminokwas, tym razem nieproteogenny, ale chroni mięśnie Weganie, czy wegetarianie moim skromnym zdaniem nie powinni się teraz obrażać, tylko dla swojego dobra poczytać o kolejnych krokach

Krok 2. Zatrzymaj branie leków kortykosteroidów

Leki immunosupresyjne kortykosteroidy są często przepisywane przy kilkudziesięciu chorobach autoimmunologicznych, w tym przy chorobie Crohna, wrzodziejącym zapaleniu okrężnicy, astmie, reumatoidalnym zapaleniu stawów i toczniu. Leki te mogą powodować chorobą zwyrodnieniową dysku.

Kortykosteroidy, są to leki tłumiące układ odpornościowy, a tym samym zwiększające częstotliwość i wagę zakażenia, oraz zmniejszające skuteczność szczepionek i antybiotyków.

Kortykosteroidy mogą spowodować osteoporozę, która spowoduje złamanie kości w ciągu zaledwie jednego roku. Jeżeli chcemy uniknąć choroby zwyrodnieniowej dysku należy unikać kortykosteroidów.

Ból kręgosłupa szyjnego, ale też szyjki kości udowej może być związany z infekcją bakteryjną, tymczasem okazuje się, że 20% do nawet 40% bólu pleców i generalnie kręgosłupa związane jest z jakąś infekcją bakteryjną i po zastosowaniu dedykowanych antybiotyków, może ustąpić, co potwierdzili naukowcy z Uniwersytetu Południowej Danii.

Dlatego konsultacja z dobrym lekarzem dotycząca odpowiedniego doboru antybiotyku, czy lekarzem naturopatą i poszukanie naturalnej metody pozbycia się infekcji bakteryjnej może być najszybszym sposobem rozwiązania problemu.

Objawy chorób autoimmunologicznych wchodzą w fazę zaostrzeń z powodu niektórych ofensywnych pokarmów w diecie! Większość chorych żyje w stanie ciągłego zaostrzenia objawów, gdyż nie wiedzą, które produkty spożywcze w ich diecie są dla nich fatalne. Oczywiście zgodnie ze zdrowym rozsądkiem należy wyeliminować te produkty, i wtedy się najczęściej okazuje, że można wywalić też leki immunosupresyjne.

Na szczęście właściwa dieta zwalczająca choroby autoimmunologiczne i ta do zapobiegania chorób zwyrodnieniowych dysku są niemal identyczne. Zapalne stany jelit, IBD, IBS, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przerost Candida, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty i inne choroby autoimmunologiczne wymagają odpowiedniej diety.

Krok 3. Dieta i suplementacja

No właśnie jaka?

Czy faktycznie tylko dieta wysokobiałkowa i wysokotłuszczowa jest nas w stanie uchronić, albo wyleczyć z problemów z kręgosłupem?

Wegetarianie winią czerwone mięso i tłuszcze nasycone za osteoporozę i choroby zwyrodnieniowe dysku, ale podobno jedną z największych tajemnic w debacie zdrowego żywienia jest epidemia choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa wśród wegetarian.

Tendencja ta jest najbardziej widoczna wśród wieloletnich wegetarian religijnych, takich jak Adwentyści Dnia Siódmego. Jest tylko pytanie, w takim razie co tak długo, jednak, trzyma ich przy życiu? Mówię teraz o tych mieszkających w Kalifornii i należących do mieszkańców jednej z Błękitnych Stref. Czyżby to była głównie zasługa dowolnej ilości witaminy D?

Wydaje się, że choroby zwyrodnieniowe dysku związane są z podeszłym wiekiem i po prostu zużywaniem się materiału kostnego, ale osoby biorące leki immunosupresyjne często mają chorobę zwyrodnieniową dysku już w wieku 25 lat.

Wytrzymałość na rozciąganie kręgosłupa zależy od matrycy kolagenowej, która jest wykonana z białek, a nie z osadów mineralnych, wapniowych i magnezowych w kości. Wszystkie więzadła, ścięgna, mięśnie są wykonane w całości z białka i tłuszczu. Wydaje się więc logiczne, że dieta bogata w białko z mięsa czerwonego, drobiu, ryb, owoców morza, twardych serów będzie wpływać na moc więzadeł, ścięgien i mięśni, oraz zapobiegać i odwracać chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa.

Jest od dawna znanym faktem naukowym, że białko jest niezbędne do budowy i leczenia kości, ścięgien, więzadeł i mięśni.

Mięśnie według zarozumiałych mięsożerców nie są wykonane z owoców i warzyw. Nie można odwrócić choroby zwyrodnieniowej dysku, jedząc pełnoziarniste produkty, rośliny strączkowe, soję, skrobię, węglowodany, cukry, owoce i warzywa, lub spożywając napoje o wysokiej zawartości laktozy (cukru mlecznego), takich jak mleko krowie, oraz mleka ryżowego, czy mleka sojowego, albo sera tofu.

Dieta, którą zalecają naturopaci jak Kent R. Rieske w celu odwrócenia choroby zwyrodnieniowej dysku i jak wyżej wspomniałam również w celu pozbycia się chorób autoimmunologicznych składa się głównie z białka zwierzęcego i tłuszczów zwierzęcych pozyskanych przez jedzenie świeżego czerwonego mięsa, ryb, drobiu, owoców morza i skorupiaków.

Do tego kilka warzyw nisko węglowodanowych, które mają sprawić, abyś poczuł się po prostu normalnie. Yyy … łi.

Co takiego jeszcze mówią naturopaci w stylu Rieske, który co tu dużo mówić podobno faktycznie wyleczył się z istotnej dyskopatii? Ciało nie jest wykonane z węglowodanów, które znajdujemy w całych ziarnach, owocach, cukrze, miodzie, mleku, zbożach, makaronach, chlebie, lub warzywach bogatych w skrobię, takich jak ziemniaki.

Naukowy dietetyczny wymóg węglowodanów w diecie wynosi nic?! Czytaj zero?

Codzienna niezbędna ilość węglowodanów w diecie, którą przytacza się na etykietach produktów jest oszustwem i wyrządza szkody, bowiem węglowodanów potrzeba zero. Procentowy udział węglowodanów w diecie dla optymalnego zdrowia wynosi zero. Ilość węglowodanów w szyjce kości udowej, więzadłach, nerwach, ścięgnach i mięśniach wynosi nul, nic, zero. Wszystkie pokarmy węglowodanowe są to puste kalorie.

Rieske sugeruje:

Nie wierz w „dobre węglowodany i złe węglowodany, bo jest to czysty nonsens. Niektóre węglowodany są złe, a reszta jest straszna. Dieta oparta na zero węglowodanów była stosowana przez wieki przez Eskimosów i stanowi namacalny dowód na potwierdzenie tych słów.

Profesjonalne organizacje zdrowotne i dietetyczne konsekwentnie ignorują szkodliwy wpływ węglowodanów i kłamią na temat braku korzyści zdrowotnych wynikających z jedzenia czerwonego mięsa i nasyconych tłuszczów zwierzęcych. To dlatego otyłość, nowotwory, choroby serca, choroby autoimmunologiczne i choroby zwyrodnieniowe dysków stanowią epidemię i rozkładają na łopatki budżety państw angielskojęzycznych.

Ciekawe tylko dlaczego akurat tych?

No to pięknie, awięc nici, mój kręgosłup szyjny nadwyrężony od godzin pracy przy komputerze i nieumiejętnego biegania przez lat 9 (teraz biegam inaczej, zajebiście dobrze), dobrze, że nigdy nie musiałam przyjmować leków immunosupresyjnych pomimo jedzenia od ponad ćwierćwiecza głównie roślin, ale nie tylko, bo biorę pewne suplementy pochodzenia zwierzęcego, a więc że moja pięta Achillesowa odcinek szyjny kręgosłupa będzie mi zawsze przypominał o sobie w dżdżyste dni?

Na szczęście przypomniałam sobie, że dzisiaj na treningu nomen omen widziałam krowę:) Dużą krowę, naprawdę dużą i umięśnioną. Daję sobie rękę uciąć w nadgarstku, że jej ciało w ani jednym procencie nie składało się z trawy. Jeszcze sprawdzę, ale nie, kategorycznie mówię nie. Nie z trawy, tylko z czerwonego mięsa. Można z łatwością wyczytać w necie, jak dajmy na to tu, że zwierzęta roślinożerne potrafią czerpać białko z roślin i to nie tylko przeżuwacze, które mają bądź ile żołądków do rozbijania celulozy, ale zwierzęta mono-gastryczne jak ludzie, konie, zebry, czy króliki.

Nawet, gdyby udało się ponad wszelką wątpliwość udowodnić, że jesteśmy zdecydowanie wszystkożercami, to i tak dieta jaguara w ostateczności będzie dla nas szkodliwa, ale nie znaczy to też, że na pewnym etapie poprawiłaby nasze problemy z dyskopatią. Bowiem nie o to chodzi, że białko nie jest nam potrzebne, bo jest i wiemy, że słowo proteina oznacza „pierwszy” w znaczeniu najważniejszy, ale nie można rozmawiać z ludźmi jakby byli imbecylami. Jednak ciągle nie chcę wylać dziecka wraz z kąpielą.

Pomimo tych tendencyjnych wypowiedzi, wiem, że człowiek ten ma sporo racji, więc nie rozłączam się z bazą.

Jest jedno ale

Gdy faktycznie chcesz skorzystać z diety wysoko węglowodanowej w kontekście ograniczenia wyrzutów hormonów katabolicznych, gdy faktycznie nie chcesz dostać cukrzycy od wcześniejszej insulinooporności, gdy nie chcesz cierpieć z powodu glikacji białek, ani tłuszczu, nie chcesz mieć od owocowej fruktozy wywindowanego kwasu moczowego w kosmos, jakbyś nie wiadomo ile rosołowego pożerał, gdy rzeczywiście chcesz wynieść korzyści z jedzenia roślin i nie narażać się na pokarm, który oferują przemysłowe ubojnie, powinieneś podejść do tego zdroworozsądkowo.

Raz

Albo przenieść się w rejony śródziemnomorskie nawadniać się obficie i zacząć jeść ich dietę, i trochę glutenu nie zaszkodzi i od czasu do czasu trochę rtęci w ostrydze, będziesz jadł dużo roślin, będziesz miał mocne kości i więzadła, ale moralny kręgosłup trochę przetrącony, bo ryby i owoce morza to oczywiście zwierzęta, które czują, ale Ty też może jesteś zwierzęciem, które czuje, że chce przeżyć jak najzdrowiej swoje życie.

Dwa, opcja dla zuchwałych w naszym klimacie, czyli moja 811

w didaskaliach

Nie jesteś na 811, gdy:

 • Mniej niż 2% twoich dziennie spożywanych kalorii pochodzi z warzyw i zieleniny. Dla osiągnięcia prawdziwego zdrowia dr. Graham zaleca spożywanie od 2 do 6% kalorii w postaci zielonych liści (sałata, szpinak itp). Aby 4% kalorii pochodziło z zieleniny przy spożywaniu 2000 kalorii dziennie należałoby zjadać około pół kilograma zieleniny każdego dnia!
 • Kiedy Twoje spożycie kalorii jest niewystarczające do utrzymania pożądanej przez ciebie wagi.
 • Twoja aktywność fizyczna stanowi mniej niż 40% twojego dziennego zapotrzebowania na kalorie (spalając 2000 kalorii dziennie minimum 800 kcal powinno pochodzić z wysiłku fizycznego).
 • Kiedy nie spełniasz potrzeb swojego organizmu na długość i jakość snu.
 • Podjadasz coś przez cały dzień zamiast spożywać od 1 do 3 posiłków (absolutne maksimum jest 4 i musi być logicznie uzasadnione) dziennie. Brak Ci emocjonalnej równowagi, czyli Twój tryb życia jest na tyle stresujący, że powoduje ciągły wysiłek nadnerczy. No właśnie o wilku mowa, czyli o hormonach katabolicznych.
 • Wystawiasz swoje ciało w całości (lub częściowo) nagie na działanie promieni słonecznych przez mniej niż 30 minut dziennie.

Nasze ciała wymagają, aby wystawiać je na słońce minimum na 15 minut dziennie co umożliwia produkowanie wystarczającej ilości witaminy D. Uważam 30 minut dziennie jako zdrowe minimum … Pamiętaj, że nasz gatunek nie został stworzony do życia w zamkniętych pomieszczeniach.

Suplementy

Krok 4. Przeciwzapalne suplementy ziołowe i ostateczne uzdrowienie

Siarczan glukozaminy i Siarczan chondroityny

Ów dodatek z glukozaminy i chondroityny został opracowany, aby zapewnić wsparcie dla stawów. Siarczany Glukozaminy i Chondroityny są ważnymi naturalnie występującymi elementami konstrukcyjnymi zdrowych stawów, ścięgien, kości i płynu stawowego, możemy więc domyślić się, że są pochodzenia zwierzęcego.

Siarczan glukozaminy jest najbardziej popularną i przebadaną na dziesiątą stronę formą glukozaminy i zwykle występuje w kompleksie z potasem w celu zwiększenia jej stabilności.

Osteocare TiB zawiera

Następnym suplementem jest Boswellia serrata

Wyciąg, czyli ekstrakt z Boswellii serrata, tak zwanego kadzidła stosowany był od wieków jako środek przeciwzapalny, do złagodzenia bólu i dyskomfortu związanego z szyjką kości udowej, z problemami z tkanką łączną, stawami, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem kości i stawów, chorobą Crohna, wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy, pozostałymi chorobami zapalnymi jelit, astmą i innymi chorobami autoimmunologicznymi.

Składnik aktywny w kadzidle to kwas acetylo-11-keto-beta-bosweliowy (Akba). Najlepiej jest wybrać produkt standaryzowany na co najmniej 30% Akba. Badania wykazały, że jest prawie tak skuteczny jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) w zmniejszaniu bólu i dolegliwości kręgosłupa.

Takich rzeczy nie rób sam i raczej bardzo uważaj zanim wybierzesz się do chiropraktyka!

Dowód skuteczności roślinnych przeciwzapalnych leków do leczenia bolesnego zapalenia kości i stawów i przewlekłych bóli pleców. (Nie będzie to jednak okładanie cielęciną? WTF!?)

Ekstrakt z kurkumy

O tym czym jest kurkuma nie trzeba na tym blogasie chyba pisać, ale przypominam dla nowego narybku, że owa starożytna przyprawa pochodzi z Indii i Azji Południowo-Wschodniej i znana jest ze swojego charakterystycznego smaku i koloru żółtego. Stosuje się ją w curry i niektórych fajnych musztardach.

Poza tym, kurkuma, jako dodatek do żywności używana była od wieków w Ajurwedzie, czy Siddha jako lekarstwo na dolegliwości żołądka i wątroby. Kurkumina, składnik aktywny w kurkumie zawiera mieszaninę potężnych składników odżywczych zwanymi kurkuminoidami. Kurkuminoidy mają ogromne właściwości przeciw utleniające, co oznacza, że doskonale nadają się do walki z szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych.

Kurkuminoidy mogą odgrywać kluczową rolę w blokowaniu biologicznych ścieżek powodujących uszkodzenie komórek i skłaniania ich do niezdrowych, niepohamowanych wzrostów. Czynnik jądrowy w kurkumie kappa B (NF-kB) reguluje ekspresję ponad 300 genów, które sprzyjają reakcjom zapalnym, co prowadzi do zapalenia stawów i uszkodzeń komórek. Wyciąg z kurkumy ma poważne właściwości leczące stany zapalne stawów i kości.

Farmakokinetyka i farmakodynamika kurkuminy wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe.

Enzymatyczna terapia Saventaro Maxa, czyli Kocim Pazurem

Korzystne pentacykliczne alkaloidy oksoindolowe w kocim pazurze pozwalają na zmniejszania stanów zapalnych, łagodzą podrażnienia tkanki przewodu pokarmowego, i poprawiają system odpornościowy, równeiż z powodu super właściwości przeciw utleniających tego zioła. Koci pazur jest wyrafinowanym specyfikiem i koniecznym w celu usunięcia niepożądanych tetracyklicznych alkaloidów oksindolowych.

Krok 5. Zwiększenie ludzkiego hormonu wzrostu, korzystając z terapii aminokwasami

To już rada prosto z siłowni, ale nie ma się czemu dziwić, kulturysta o niczym innym nie marzy, tylko, aby jego sucha masa mięśniowa rosła, a stawy i kości, więzadła i ścięgna dobrze to znosiły.

W rzeczywistości kulturyści stosują ketogeniczną dietę nisko węglowodanową, ale nie zawsze dobrze się to kończy dla zdrowia kulturysty. Można wygooglać serce kulturysty, oczywiście po sekcji, a wcześniej na diecie wysoko białkowej, ogromny mięsień, naprawdę poprzerastany, a nerki kulturysty, to jeszcze inny rozdział, bardzo śmiertelny.

Jak wygląda dieta ketogeniczna, czyli nisko węglowodanowa dla kulturystów jest chyba najbardziej dostępna w Internecie, dlatego nie będę się nad nią teraz rozczulać. Przykładowo znaną dietę na mięśnie i kontrolę tkanki tłuszczowej lansują panowie Jeff Volek i Adam Campbell, piszący dla Health Magazine.

Jest to dieta, gdzie wegetariańskie skłonności, jak produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe i soja są niedopuszczalnymi substytutami. Co ciekawe dla ortodoksyjnych witarian też nie są. Natomiast mięso zapewnia pełny komplet wszystkich niezbędnych aminokwasów leczących nasze obolałe szyje, czy plecy bez dodawania niepożądanych węglowodanów w diecie.

Natomiast my możemy zamiast mięsa jeść mięso jarmużowe, oraz hemp protein, spirulinę i chlorellę, czyli bardzo poważne zamienniki rozczłonkowanej krowy.

Jedno jest pewne, o białku, ale też o tłuszczach trzeba zawsze pomyśleć w kontekście naszych kości i stawów. Nasz kręgosłup wraz z jego odcinkiem szyjnym będzie tego od nas żądał. Tkanka łączna to dostatek witaminy C i kolagenu i nigdy nie powinniśmy o tym zapomnieć.

Ćwiczenia o dużej intensywności

Co do ćwiczeń, to program o dużej intensywności, jak podnoszenie ciężarów, sprinty, kolarstwo szybkie, czy wbieganie po schodach nie powinno przekraczać 15 minut, bowiem dłuższe programy są złe, gdyż podnoszą poziom hormonów katabolicznych, takich jak adrenalina i kortyzol, które po prostu rozwalają ciało.

Należy skoncentrować się na nogach, bowiem te mięśnie są o wiele większe niż w przypadku innych mięśni ciała. Program ten ma na celu szybko spalić glikogen (mięśnie magazynują glukozę) z mięśni.

Mięśnie powinny nagle stać się słabe, z powodu wydatkowania glikogenu. W tym momencie, czyli po kwadransie intensywnych ćwiczeń mięśnie przełączą się na spalanie tłuszczu w celu pozyskiwania energii. Takie rzeczy powinno robić się 7 razy w tygodniu, gdy chcemy pozbawić się tłuszczu i wzmocnić kręgosłup.

Dobrze do diety o odpowiedniej podaży białka (1,1 g na kilogram ciała u przeciętniaka, 1,6-2 g na kilogram ciała dla osoby, która rośnie, albo intensywnie ćwiczy. Przy obliczeniach białka dla kulturystów przyjmuje się nawet 2,5 grama białka i więcej na kilogram suchej masy mięśniowej, co oczywiście nie jest obojętne dla innych regionów organizmu, szczególnie dla nerek.

Poziom kreatyniny w moczu u sportowca jest zawsze wyższy, a więc dobrze do diety dla przeciętnego człowieka z bolącym kręgosłupem, albo „tylko” przepuszczającym jelitem dołożyć aminokwas Glutaminę.

Grupa ludzi, którym insulina nie jest straszna

Wręcz przeciwnie cieszą się z insulino podobnego markeru wzrostu IGF1 zawartego w mleku, bowiem insulina działa jako anabolik, czyli buduje ciało. I wtedy pomimo że odrzuca się przysmaki wegetariańskie jak soję, ziarna, strączkowe, czy zboża, to jednak dopuszczalne są pewne węglowodany jak: ziemniaki, słodkie ziemniaki, bataty, lub smażone skórki wieprzowe (kolagen) z odrobiną miodu.

Tutaj jakby przeholowali, bo świnie są naprawdę nie do jedzenia, chociażby ze względu na swoją inteligencję wyższą od psów kulturystów, niekiedy od kulturystów, ale za to zezwala się na owoce, byle dodane do sproszkowanego izolatu białka serwatki.

I to wszystko ma pozwolić wzmocnić kręgosłup, wyleczyć dyskopatię, w tym bóle szyi?

Mejbi

Dieta nisko węglowodanowa przy wysokiej intensywności treningów powoduje, że organizm wyczerpuje zapasy glukozy w wątrobie i wyczerpuje zapasy węglowodanów w przewodzie pokarmowym. Jest to przeciwieństwo techniki, która zamienia rowerzystów i biegaczy maratonów w goniące szkielety, obciągnięte ruchomą skórą i ścięgnami wokół kości, a wszystko w wyniku katabolizmu uszczuplającego masę mięśniową.

Organy rowerzystów i maratończyków zużywają faktycznie mięśnie jako źródło energii.

Yyy … może jest w tym ziarno prawdy, a może więcej niż ziarno

To dlatego zawodowi rowerzyści i maratończycy są wyjątkowo chudzi i stają się uzależnieni od destrukcyjnej adrenaliny. Ożeż, ależ ktoś nie lubi Jurka Scotta. Z tym, że na diecie 811 je się dostateczną ilość białka na kilogram masy ciała, gdyż jemy również dużo węglowodanów, około 10 g na kilogram masy ciała, co daje w efekcie całkiem przyzwoitą ilość białka na kilogram, bo ponad 1 gram, ale sądzę, że i Durian Rider nie spodobałby się krwiożerczemu Kent R. Rieske.

Natomiast program niskowęglowodanowy, a co za tym idzie wysoko tłuszczowy, i wysoko białkowy buduje mięśnie, ścięgna, więzadła i dyski kręgowe, aby zapewnić silne, zdrowe ciało.

Dodatkowo uszczupla zapasy glikogenu (glukozy) w mięśniach. Ów program przestawia mięśnie w tryb odbudowy z powodu prac prowadzonych na komórkach mięśniowych. Prace te muszą być krótkie, ale męczące (sprawa ATP) jak zwykle wykonywane przez kulturystów, ale już nie biegaczy.

Natomiast dieta wysoko białkowa, ale niskotłuszczowa, właśnie dopuszcza pewne umiarkowane spożycie węglowodanów, o czym wspomniałam, do promowania skromnych wyrzutów insuliny, która promuje z kolei anaboliczną odbudowę organizmu. Glukozę wytworzoną z fermentacji węglowodanów stosuje się tutaj do odtworzenia ubytków glukozy w wątrobie oraz do przywracania glikogenu w mięśniach.

Te puste miejsca na glukozę zapobiegają, aby węglowodany spożyte w diecie były konwertowane do tłuszczu. W związku z tym, program ów promuje odbudowę ciała bez przybierania tkanki tłuszczowej.

Izolat białka (CFM) serwatki z mleka krowiego jako jedyne nie zakwasza organizmu, ma usuniętą laktozę (cukier mleczny), natomiast w warunkach laboratoryjnych jest wstępnie trawione za pomocą specjalnych zdrowych bakterii niezbędnych do rozpadu cząsteczki białka do poszczególnych aminokwasów rozgałęzionych, czyli esencjonalnych.

Aminokwasy mogą przechodzić przez barierę krew-jelito w ludzkim przewodzie pokarmowym, przez co stają się szybko dostępne przy leczeniu ciała i budowy dobrego kolagenu, więzadeł, ścięgien i mięśni. Zaleca się dodatkowo aminokwas L-glutaminę (glutamina), który jest silnym antykatabolikiem chroniącym mięśnie i ma silne właściwości odbudowywania tkanki, pomaga zapobiec przepuszczalności jelit, co jak uważa wielu naturopatów stanowi punkt wywoławczy dla wielu chorób autoimmunologicznych.

Jeszcze dodam, że ważne jest, że l-glutamina jest aminokwasem, czyli przekształconą częścią białka, wstępnie strawioną w laboratorium, bowiem w przypadku nieszczelności jelit i chorób autoimmunologicznych, mamy najczęściej do czynienia ze słabym trawieniem w żołądku, czyli za małą ilością kwasu żołądkowego, co z kolei powoduje słabsze trawienie właśnie białka, a to z kolei zakwaszenie organizmu i wymuszanie wytężonej pracy, aby utrzymać krew w odpowiednim wąskim zakresie pH, na poziomie lekkiej zasady.

Wszystkie komórki odpornościowe są wykonane z poli-peptydów, aminokwasów, dlatego glutamina zapewnia wzrost kości białka kolagenu i wzmacnia kości. Złe trawienie jak wykazano, powoduje choroby degeneracyjne kości. Czyli jak widzimy nad wszystkim wisi cienka granica równowagi i nierównowagi. Każdy usiłuje kołderkę naciągnąć na swoje cielsko.

Potrzebujemy wszystkich niezbędnych aminokwasów, aby uzdrawiać i wzmacniać więzadła, ścięgna, stawy, mięśnie, przewód pokarmowy, mięsień sercowy, i wszystkie inne narządy ciała. Jednocześnie białko nie rozbite na amninokwasy jest najtrudniejszą formą odżywczą do strawienia dla naszego układu pokarmowego.

L-glicyna, L-prolina, L-lizyna, 3 aminokwasy są niezbędne w budowaniu silnych więzadeł, ścięgien, kolagenu, stawów, kości, skóry, żył, i tętnic

Jest to L-glicyna, L-prolina, oraz L-lizyna, wszystkie zawarte w bardzo dobrym kolagenie, które pracując łącznie wytwarzają silne struktury białkowe, mające wygląd liny skręconej z trzech pasm. Wszystkie te trzy aminokwasy tworzą najsilniejsze tkanki w organizmie. Ścięgna mięśni łączą kości, aby przenosić siłę mięśni na szkielet ciała.

Macierz kolagenu w kościach zapewnia wytrzymałość na rozciąganie chroniącą kości przed złamaniem.

L-glicyna jest łatwo dostępna w diecie, ale L-prolinę i L-lizynę należy uzupełniać, aby zapewnić sobie obfite zaopatrzenie dla budowy silnego, solidnego ciała. Przy okazji wielu naturopatów, jak dr. Rath w swoich kuracjach antyrakowych zalecają lizynę i prolinę obok witaminy C.

L-Prolina jest aminokwasem niezbędnym do syntezy kolagenu i jest to najbardziej powszechne białko wśród ssaków. Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym, stanowiącym całość ludzkiej tkanki łącznej, takiej jak skóra, ścięgna, więzadła, kości, stawy, naczynia krwionośne (żyły i tętnice). L-prolina przyczynia się do stabilizacji i wzmacniania elementów konstrukcyjnych ciała.

Chociaż prolina może być wytwarzana przez nasze ciało, ale na dietach o niskiej zawartości białka i wegetariańskich raczej nie można zapewnić sobie optymalnego wsparcia dla produkcji kolagenu.

Należy brać codziennie 2 tabletki 500mg aminokwasu L-proliny, a L-lizyna jest już szczególna, bo należy do aminokwasów, które organizm nie umie produkować. Przy problemach z dyskami kręgosłupa należy przyjąć aminokwasu L-lizyny co najmniej 2 tabletki dziennie 1000 mg.

Tak przynajmniej zaleca nasz mięsożerny naturopata. Ciało nie jest utworzone z węglowodanów, wiemy, wiemy, no trochę cukru jest w mięśniach, ale rzeczywiście nie jest, tak jak krowa nie jest zrobiona z trawy, ani koń z owsa, ani królik z kapusty.

Kwasy tłuszczowe Omega 3

Omega-3 należy do niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Trzy najbardziej ważne dla naszego odżywiania kwasy tłuszczowe to kwas alfa-linolenowy (ALA), kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). Kwas ALA jest jednym z dwóch kwasów tłuszczowych, tradycyjnie klasyfikowanych jako „podstawowe”. Drugi kwas tłuszczowy tradycyjnie postrzegane jako niezbędny to Omega-6 o nazwie kwas linolowy.

Te kwasy tłuszczowe tradycyjnie są klasyfikowane jako niezbędne, ponieważ organizm nie jest w stanie produkować ich na własną rękę, a jednocześnie odgrywają fundamentalną rolę w wielu funkcjach fizjologicznych. W rezultacie trzeba się postarać, aby nasza dieta zawierała wystarczające i w odpowiednich proporcjach ilości obu kwasu alfa-linolenowego i kwasu linolowego.

Należy pamiętać, że:

Organizm wykorzystuje aminokwasy do tworzenia ludzkiego hormonu wzrostu. Tymczasem tworzenie ludzkiego hormonu wzrostu u osób starszych jest bardzo ograniczone. W związku z tym, należy uzupełnić dietę aminokwasami, aby ciało dodatkowo wzmocnić. Niedobór protein jest jedną z głównych przyczyn choroby zwyrodnieniowej dysku. Ciało będzie wyciągać aminokwasy z naszego grzbietu poszukując ich do spełniania innych funkcji organizmu. To, że ludzie starsi powinni spożywać więcej białka, a nie mniej, poruszyłam w tym poście

Dieta wysokobiałkowa w średnim wieku podwaja ryzyko wczesnej…, jednak co do przedziału wiekowego, gdy człowiek już przestał rosnąć, a jeszcze nie zaczął na potęgę maleć, jest wręcz przeciwnie.

Gdy jednak obawiasz się węglowodanów to na wieczornego drinka autor „rozprawki grzbietowej” zaleca

oraz opcjonalnie kapsułkę witaminy P5P, czyli Pyridoxal-5-Phosphate, co wspomaga gojenie i uspokaja choroby autoimmunologiczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, które jest często zaangażowane w zwyrodnienia kręgosłupa.

Krok 6. Opcjonalnie zrób sobie macierzystą terapię komórkową

Większość roszczeń firm, co do komórek macierzystych są kłamstwami, które nigdy nie będą uzasadnione. Komórki macierzyste nie spowodują, że zrobi ci się nowa szyja, nowy grzbiet, czy nowe lędźwie. Komórki macierzyste nie spowodują, że utworzą się nowe dyski, gdy zostaną już pożarte przez kanibalizm hormonów katabolicznych, adrenaliny i kortyzolu.

Komórki macierzyste nie zastąpią nam odpowiedniego składu i podaży aminokwasów, insulino oporności, słabej postawy, złych warunków pracy i niewłaściwej pościeli, jednak niektóre komórki macierzyste, mogą rzeczywiście wspomóc odwracanie choroby zwyrodnieniowej dysku.

Niestety w tej dziedzinie napotkamy również wiele mitów i kłamstw, bowiem tutaj już nie chodzi o preferencje co do banana kontra koźle udo, tu chodzi o wielkie pieniądze, bowiem ludzie pokładają w komórkach macierzystych ogromne nadzieje, o wiele większe niż w zwykłej diecie. Szkoda.

Niestety komórki macierzyste są związane również z płynnym ekstraktem molekularnym nadnerczy świń, co przekłada się na poprawę pracy nadnerczy ludzkich, a w dalszej kolejności na zachęcaniu ludzkich komórek do leczenia, regeneracji, rozmnażania się, i propagowania zdrowia.

Komórki macierzyste mają być podjęte w celu odwrotnego zwyrodnienie kręgosłupa. Podobno akurat te świńskie komórki macierzyste mezenchymalne, lub zwane mezenchymami działają bardzo dobrze, ale są też baaardzo drogie.

Podobno pęknięte ścięgno Achillesa lubi się zrosnąć znacznie szybciej, etc, etc

Co ciekawe, mechanizm powstawania narządów z komórek mezenchymalnych jest nadal obecny u niektórych dorosłych gatunków zwierząt, np. komórki mezenchymalne są jak najbardziej obecne u salamandry, której może odrosnąć ogon jeśli został obcięty. Komórki te bardzo przyspieszają gojenie się ran i w rzeczywistości niosą ze sobą ogromny potencjał w niedalekiej przyszłości, a dla bogaczy już teraz. Ponieważ mezenchyma jest z definicji niezróżnicowanym płodem materiału komórkowego, nie ma jeszcze opracowanych znaczników immunologicznych.

Dlatego jest akceptowana przez człowieka jako nowego gospodarza bez prowokowania ataku układu odpornościowego, jak przy obcym najeźdźcy, co pozwala na swobodną magiczną współpracę z dowolną ilością urazów fizycznych. Mezenchymy mają zdolność migracji do każdej tkanki, którą trzeba naprawić. Gdy dostają się obok chrząstki, stają się chrząstką, jeśli zbliżą się do nerek stają się ich komórkami.

To rzeczywiście jakieś czary

Zastosowanie mezenchym jako substancji leczniczej wynika z eksperymentów przeprowadzonych na początku XX wieku przez dr Alexis Carrel’a, laureata Nagrody Nobla w 1912 w dziedzinie biologii, który wykazał, że tkanki organiczne mogą być regenerowane w warunkach in vitro przez dodanie świeżych, młodszych komórek do podłoża hodowlanego.

W 1930 roku szwajcarski endokrynolog dr Paul Niehans opracował technologię pozyskiwania komórek macierzystych od zwierząt i wstrzykiwania ich swoim pacjentom, rekompensując braki ich ciała.Wielu znanych ludzi, osobistości i polityków odwiedziło renomowane kliniki i uzdrowiska, w tym Clinique La Prairie w Clarens, Szwajcarii, aby otrzymać terapię żywymi komórkami. Wśród znakomitości są Charles de Gaulle, Charlie Chaplin i Sir Winston Churchill i wielu innych bogaczy.

Krok 7. Terapia horyzontalna

Szyja bardzo cierpi od stałych sił ściskających, napinających podczas każdego przeciętnego dnia. Sen przyniósłby odpoczynek i uwolnienie szyi z kompresji, ale zwykle nie przynosi, gdyż śpimy źle. Kręgi, dyski szyjne i stawy, wszystkie razem cierpią z powodu stałych sił ściskających. Kompresja doprowadza do tego, że dyski stają się odwodnione, hamuje nawilżanie tarcz.

Gdy dyski nie są odpowiednio nawilżone składniki odżywcze nie mogą łatwo ich zasilić, a wszystko z powodu ciągłych naprężeń ściskających. To wszystko powoduje zwyrodnienie krążków, czyli przerzedzanie, przepukliny, lub pęknięcia.

Jedno jest pewne, cokolwiek radzą ci lekarze, czy mędrcy nie rób niczego co sprawia ci bólCzyli nie biegaj, nie graj w tenisa, bowiem stare hasło mówi, że ból to jest zła terapia!

Pękniętym kręgom mogą bardzo zaszkodzić ćwiczenia, bieganie, czy korekty chiropraktyka. To dlatego przecież umieszczamy kończynę w gipsie w razie pęknięcia, czy złamania kości.

Być może ból jest spowodowany naciągnięciem mięśni, ścięgna, czy więzadła, lub pękniętym kręgiem lub zapaleniem stawu. Mięśnie goją się szybciej niż inne tkanki, i powinna być dostrzegalna poprawa już po dwóch tygodniach.

Z kolei ścięgna i więzadła goją się znacznie wolniej. Gdy udamy się do chiropraktyka, a ból spowodowany jest przepukliną dyskuy, pęknięciem, lub nowotworem rozwijającym się w pobliżu rdzenia kręgowego może być naprawdę bardzo niebezpiecznie.

Z drugiej strony dobry chiropraktyk najpierw zobaczy zdjęcie, lub poprosi o rezonans magnetyczny, zanim zacznie działać w obrębie naszego kręgosłupa! Szczególnie szyjnego!

Wszystko czego potrzebujesz to łóżko, możliwie bez zagłówka

Połóż się płasko na łóżku z głową przy krawędzi łóżka, o zaokrąglonych miękkich bokach. Należy podeprzeć głowę w połowie między tyłem głowy, a szyją. Głowa ma być przechylona do tyłu (jakby zwisać za brzeg łóżka) i masz mieć możliwość zobaczenia ściany za Tobą, ale też po obrocie gałkami ocznymi również sufitu, co oznacza, że leżysz pod dobrym kątem 45 stopni pomiędzy czubkiem głowy, a brzegiem łóżka.

Zwis głowy powinien wystawać poza obręb łóżka na tyle daleko, aby tył głowy, od wsparcia w górę nie kontaktował się z łóżkiem, jak to robimy leżąc na poduszce. W tej pozycji leż kilka minut relaksując się, a następnie powoli przewróć się na bok i po paru minutach bardzo powoli, czyli nie gwałtownie powstań. Napięcie w szyi naciąga dyski kręgowe pozwalając na rozluźnienie.

Wszelkie nachylanie szyi do przodu, czyli wysoka poduszka będą bardzo niewskazane przy problemach z kręgosłupem szyjnym!

Krok 8. Ogólna postawa

Zasada jest taka, najlepsza pozycja dla kręgosłupa szyjnego to jak najbardziej złączone łopatki, czyli postawa wyprostowana, ona pozwala automatycznie właściwie utrzymywać szyję. To samo przy siedzeniu, jak najbardziej dbać o to, aby łopatki dążyły do połączenia.

Wiele działań wymaga zbliżania brody do piersi, powinniśmy powstrzymać się od tych działań!

Podczas snu, pozycja embrionalna wykluczona. Plecy i kark powinny być wygięte ku tyłowi, gdy jest odwrotnie zachodzi proces ścierania się tarcz.

Krok 9. Spanie

Raczej należy spać na płaskim i twardym materacu. Wykonanie twardego materaca jest znacznie droższe niż miękkiego, dlatego firmy będą sugerować, że mają twardsze materace niż w rzeczywistości, dlatego materac należy kupować w renomowanej firmie.

Materace pneumatyczne, czy łóżka wodne są nie do przyjęcia. Piankowe również, muszą być porządne sprężynowe. Spanie w leżaku, czy w hamaku, jak dziecina w chuście matki jest nie do przyjęcia, chociaż jest łatwiejsze do oddychania, ale nie dla naszego kręgosłupa.

Poduszki płaskie, najlepiej ortopedyczne ukształtowane zgodnie z naszą anatomią, aby kręgosłup był podparty na szyi, a głowa lekko zwisała do tyłu. Nigdy nie podbródkiem w dół.

Krok 10. Słońce

Usiądź nawet w zimie i w mieszkaniu, na fotelu bez oparcia i wystaw swoją szyję do słońca wpadajacego przez otwarte okno. Siedź wyprostowany, ze złączonymi łopatkami, i wygrzewaj szyję. Owe 15 minut to prawdziwa magia dla naszego kręgosłupa szyjnego.

Krok 11. Delikatny masaż wibracyjny

Przed snem, albo gdy czujesz napięcie szyi użyj automatycznego masażu wibracyjnego. Ma tylko rozprężać i absolutnie nie boleć.

Krok 12. Nigdy nie zapomnij o nawadnianiu, które jest podstawą przy wszystkich schorzeniach kręgosłupa i nie tylko!

Pij tyle, żeby sikać białym moczem 10 razy dziennie, a wtedy za wysoki poziom kwasu moczowego zupełnie nie będzie nas dotyczył, nawet wtedy, gdy będziemy jeść owoce. Woda nawilży nasze dyski, woda jak zwykle rządzi.

Doskonałą opcją są codzienne odżywczo oczyszczające, antyzapalne i nawadniające, 4 szklanki 

Krok 13. Notatki

Zapisuj sobie wszystkie postępy podczas powyższej procedury, aż do wyleczenia dyskopatii. Może się okazać, że faktycznie trzeba będzie ostro zmienić nawyki żywieniowe. I właściwie nie widzę innej drogi, tylko dieta Paleo, albo co polecam najwytrwalszym witarianizm 811 ze sporą dawką niezbędnych suplementów. Działanie na tak zwane pół gwizdka raczej nie zda egzaminu.

owocek

Źródło: www.biblelife.org/neck.htm

(Visited 60 523 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Basia 7 października 2015 o 08:48

  No to załamałam się zupełnie. Mój kręgosłup w części szyjnej i lędźwiowej mocno porąbany. Żeby spać w zalecanej pozycji musieliby mnie przywiązać jak w psychiatryku i pewnie bym nie zasnęła. Żeby kupić te wszystki suplementy musiałabym wziąć kredyt. Muszę to wszystko przeczytać kilkanaście razy żeby zrozumieć co mam jeść. Codziennie wstaję połamana , ponieważ jestem już 50+ z dużym plusem nie wiem czy mam szansę na pozbycie się bóli. 🙂

  1. avatar pepsieliot 7 października 2015 o 09:07

   masz szansę, jak najbardziej, kręgosłup nie może boleć, spać też musisz się tak nauczyć, nie musisz też stosować wszystkich supli, wszystko zależy na jakiej jesteś diecie

  2. avatar grzegorzadam 13 października 2015 o 22:36

   @Basia

   A sprawdziłaś sobie pH moczu ostatnio?
   W naszym wieku prawidłowe pH i nawodnienie (elektrolity) to początek wszelkich skutecznych
   terapii..
   WitC (kalibracja) , magnez, D3 .. nieustająco..

   Biorezonans też polecam..

   pozdrawiam 😉

 2. avatar Ewa 7 października 2015 o 09:03

  Ostatnio oglądałam filmy z wykładów Dąbrowskiej gdzie daje przykład jak po poście DANIELA przepykliny kręgosłupa znikają.

 3. avatar Wodniq 7 października 2015 o 10:16

  długi ten pościk… kto przeczytał każdy wers ręka w górę 😛
  Czyli co, węglowodany całkiem be ? … o masz, a wczoraj taką drobrą kaszkę jaglaną wcinałem 🙁

  A jak teraz biegasz, że jest „zajebiście dobrze, zajebiście zdrowo” ?
  Jakiego podstawowego błędu już nie popełniasz ?

  (sam nie biegam, ale żona biega… i kostki coś jej puchną…)

  1. avatar pepsieliot 7 października 2015 o 11:44

   Ci co mają przeczytać przeczytają, jak nie teraz to w przyszłości. To nie jest gratka post, to jest wnikliwe opracowanie , na które poświęciłam wiele, wiele godzin

 4. avatar Lagata 7 października 2015 o 12:20

  Mam 31 lat, wypadł mi dysk w odcinku szyjnym, i jest lekko urwany, uciska mi na nerw, drętwieje mi ręka i nie jestem w stanie uprawiać żadnego sportu, a byłam bardzo aktywna, uprawiałam sport (biegałam, siłką, pływanie rolki joga astanga) po 5 razy w tyg. od stycznia do marca schudłam ok 10 kilo, wcześniej przeprowadzałam głodówki o samej wodzie. Mam hashimoto.
  Tak sobie myślę, że zbyt mocne treningi u mnie mogły przyczynić się do tego katabolizmu i ten dysk tym sposobem mogł ulec dehydratacji. Jestem mega podłamana, ale nie zamierzam robić operacji. Będę próbować jakoś przez reha, mimo, że NFZ mnie totalnie porzucił i wizytymam na odległe terminy i połowa ortopedów wysyła mnie na stół operacyjny.

  Co o tym sądzisz Pepsi? Chciałam zrobić sobie miesiąc raw, żeby schudnąć i może wpłynąć na zdolności regeneracyjne organizmu, ale teraz się boję, że katabolizm może spowodować na dehydratację następnego dysku np.

  Jestem mega podłamana – bo operacja i uprawianie sportu… raczej tego sobie nie wyobrażam. Po moim researchu wszyscy ortopedzi, którzy mają chore kręgosłupy nie poddają się opracji, tylko do ostatniej chwili starają się jej uniknąć.

  P.S.
  Pepsi weź pod uwagę może uwzględnienie źródeł i przypisów. Z pewnością jest to dużo bardziej pracochłonne, ale myślę, że przyczyni się do bardziej świadomego odbioru.

 5. avatar Sun 7 października 2015 o 12:34

  No właśnie, Pepsi napisz proszę jeśli możesz odnośnie opuchniętej kostki po bieganiu. Nie boli tylko czuję takie pulsowanie a kostka opuchnięta i „gdzieś się zapodziała”. Jak sobie z tym poradzić?

 6. avatar Lidia 7 października 2015 o 18:23

  Pepsi, serdecznie dziękuję za ogrom pracy, który włożyłaś w napisanie tego wnikliwego artykuł. Sama zresztą postulowałam o poruszenie tego tematu. Nam czytelnikom pozostaje teraz tylko bardzo uważnie go przeczytać i wyciągnąć wnioski dla siebie. Ja powinnam zmienić materac bo śpię na piance ale jest zbyt wygodny żeby zasługiwał na wyrzucenie i dylemat gotowy.

  Skoro już piszę do Ciebie to chcę Ci bardzo podziękować za dobór suplementów i szybką dostawę i co najważniejsze, POMAGAJĄ mi !

  Owocowe pozdrowienia

  1. avatar pepsieliot 7 października 2015 o 19:35

   Pozdrawiam kręgosłupki 🙂

   1. avatar einie 15 marca 2018 o 09:49

    nigdzie nie znajduje na to odpowiedzi… alopatia twierdzi, ze wiezadla krzyzowe sie nie zrastaja tylko trzeba operowac. gdzieniegdzie czytam, ze z koleji przy naderwanych (nie zerwanych) jest jakas szansa na wlasna regeneracje..
    pytanie 1 – zna ktos alternatywne sposoby? niewiele udalo mi sie znalezc
    pytanie 2 – jak przyspieszyc regeneracje wiezadel? zakladam, ze pewnie duzo kolagenu, niektorych aminokwasow, magnezu, moze wapnia, wody.. i duzo kurkumy by likwidowac stany zapalne i krwi pomoc docierac przej jej rozrzedzenie – ale moze sie myle
    z gory wielkie dzieki!

    1. avatar grzegorzadam 15 marca 2018 o 14:00

     duzo kolagenu, niektorych aminokwasow, magnezu, moze wapnia, wody.. i duzo kurkumy”

     Zamiast wapnia dołożyłbym wit.D i żywokost z DMSO

     Analiza włosa?

 7. avatar IWONA CIEŚLAK 7 października 2015 o 19:04

  codziennie rano chociaż 10 minut rozciąganie kręgosłupa – ćwiczenia są wszędzie dostępne 😉 i dla każdego coś innego. I tak dzionek w pracy idzie znieść 😉 a potem w domu leżakowanie ile kto tam może 😉 Dzięki rozciąganiu od 4 lat funkcjonuję: nieoperacyjne na NFZ, bo za głębokie przepukliny L3-L4-S1 lekko przymiażdżony krąg pomiędzy wraz z osteofi coś tam, dehydratyzacją i kolizją z nerwem rdzeniowym 😉 Neurolog po obejrzeniu CD z rezonansu upierał się, że to nie moje, tylko osoby na wózku- hehehehe wózek mam, właśnie zainwestowałam w automat- bo czasem nie idzie sprzegła wciskać. ROZCIĄGANIE I WODA pozdrawia wierna fanka

 8. avatar anna nemo 7 października 2015 o 21:25

  witam.. moj syn jak se zrobil post dla oczyszczenia to nabawil sie cukrzycy.. kobiety meszczyzni kazdy post to odbieranie mineralow i witamin czyli prowadzenie do upadlosci fabryki..oczyszcanie przeprowadzamy roslinami do tego stworzonymi..natomiast z tego co vzytam tu wyglada na to ze pan bog stworzyl cudne owoce ale mamy ich nie jesc tylko troszku..ja jadam kilogramnowocow i zieleniny dziennie i mam sie swietnie oczywiscie miesko tez a weglowodanow 51 a czasem bardzo malo lub wogle..nikt tu nie wspomina o slawnej diecie jkwasniewskiego ktury ma cos 4 kliniki i wyleczyl x ludzi..w tem takze mnie a zastosowalam sie tylko do ogolnych zasad tz 151 cm wzrostu tz 51 gram weglowodanow tylez bialek i 150 tluszczow zwierzecych..do tego dodaje 8 godzinno przerwe w jedzeniu tz w przerwie pozyram owoce ..dzieki 8 godzinnej przerwie schudlam 10 kg momentalnie i teraz tak trzymam.. kwas moczowy oczyszcam cytryno lub cytrusowymi..do tego po jedzeniu jedno kiwi by sie nie zablokowac..te wszytkie suplementy to mozna obledu dostac..tego pieknegossaka zamordowana dla tych suplementow ale czy bog stworzyl go by dawal nam swojo smiercio suplementy..zaznaczam ze nie jestem wegetarianko ale wieloryb to juz mi sie zdjae gruba przesada..polecane morskie jedzenie jest jaknajbardzie swinstwem z jednego powodu gdzie jest ta cala ropa co wyplynela jesli co raz plaze so zawalone trupami morskich zwierzat to czy nam one nie szkodzo..otoz skorupiaki to jak mi powidziano na kursie REC so czyscicielami morza tz ich organizm dziala jak sitko a wszelki brud w nich zostaje wiec one po tem umierajo..tak so zaprojektowane misja oczyscic i smierc dla misji cos jak jezus hahah..dlatego ja tego co morskie lacznie z solo nie jadam a i z jezior tez nie bo ludziska zeglarze szczajo az nie milo..oczywiscie dluzsza karencja mineralow powoduje te ubytki jak piszesz i tak pewnie u m,nie sie stalo lacznie z ciezko praco fizyczno ta karencje zawdzieczalam odejsciu od zywienia polskiego kture faktycznie przypomina diete kwasniewskiego z powodu upalow we wloszech i ich durnego trybu zycia z przerwo w poludnie..dopiero jak wrocilam do zywienia optymalnego gdzie jednak troche tych weglowodanow jest ale rownowaga to od razu wrocilo mi zdrowie..jednak juz szyja ma takzwano ernie..przedewszytkim nikt nie wie ze ibuprom wyplukuje magnez i potas przyczyniajoc sie do chorob kregoslupa jak mowisz ..a ja go misialam brac na kregoslup bo mam ernie w 5 kregu dolnym .. teraz bire koci pazur bo bostwelia jest tez uspokojajocym i jestem do d.. rozlazla za spokojna i spiaca..koci pazur jest swietny ale w mopim przypadku by nie pomogl sam bo odlamek kosci mi uwiera na nerw i bol jest straszny wiec biore cotramal czyli tramadol krtko mowiac opiowe..w moim przypadku operacja jest nieunikniona no ale mamy to salwnego oliwieri wiec predzej czy pozniej oddam sie w jego rece..

  1. avatar AAA 16 lutego 2018 o 02:43

   Uroczy jest pani styl pisania bez „a” z ogonkiem na końcu wyrazów:).

 9. avatar marta 7 października 2015 o 21:41

  Pepsi, mogłabyś rozwinąć myśl odnośnie tego, ze biegałaś źle a teraz biegasz zajebiście dobrze? o technikę chodzi w sensie?

  1. avatar pepsieliot 7 października 2015 o 22:08

   Biegałam na piętę jak wszyscy laicy

   1. avatar marta 7 października 2015 o 22:28

    taaak, a jakie masz buty teraz, jeśli można wiedzieć? bo wiekszość tych butów jest zaprojektowana na piętę właśnie…

   2. avatar Beatka 8 października 2015 o 08:02

    Biegam od dwóch lat. Pierwszy miesiąc – straszne problemy z kostkami. Przestałam biegać. Potem poczytałam o różnych technikach biegu i spróbowałam raz jeszcze , ale inaczej ( własnie od pięty) i drobniej. Teraz w listopadzie minie dwa lata. Żadnych problemów , nawet kolano , które czasem wcześniej mnie bolało po kilku miesiącach biegania przestało. Może jestem laikiem albo laiczką , ale taka technika dla moich kości jest ok. Wypróbowałam w boju. Pozdrawiam.

    1. avatar pepsieliot 8 października 2015 o 15:50

     Beatko sie okaże po dekadzie

     1. avatar Beatka 9 października 2015 o 07:10

      Widzisz,czasem próbuję inaczej, ale niestety od razu puchną mi kostki i boli mnie właśnie śródstopie niestety.

     2. avatar pepsieliot 9 października 2015 o 08:08

      biegasz być może dla własnych kostek lepiej, ale nie dla kręgosłupa, w tym szyjnego

 10. avatar Rezi 7 października 2015 o 22:07

  Dzięki za obszerne info.Super!,,,A jak by tak spanie przenieść na podłogę.,,,oczywiście na macie takiej do jogi???Co sądzisz? Napisz please! Bitte!

  1. avatar pepsieliot 9 października 2015 o 08:19

   Na podłodze spanie odradzam, gdyż „’materac” nie może być tak twardy, musi się dopasowywać trochę do ciała

 11. avatar M 8 października 2015 o 05:25

  „Na diecie według dotychczasowej piramidy u której stup sypały się bułki, chleby.”Chodziło mi o ten fragment.M.

  1. avatar pepsieliot 8 października 2015 o 07:34

   a niech tam będzie przez ó z kreską, komu to szkodzi? zresztą nie wierzę Ci do końca, bo wymienia się na stopa :D,więc może zmienię, ale na podstawę, bazę, etc, może

  2. avatar Wodniq 8 października 2015 o 10:05

   Na piętę ? Oczywiście – dłuższe dystanse raczej na pięte. Jasne, że to bardziej obciążające dla stawów – ale dużo wygodniejsze – chyba jest mało ultramaratończyków (czy nawet maratończyków), którzy biegają na palce – łydki muszą być ze stali 🙂 … ale dla kręgosłupa, kolan itd. – bieganie na palce na pewno zdrowsze.

   1. avatar pepsieliot 8 października 2015 o 15:46

    obecnie biegam 20 kilometrów i więcej na śródstopiu i palcach, buty na piętach mam jak nowe

 12. avatar M 8 października 2015 o 15:54

  Pepsi przepraszam Cię bardzo ale ten fragment z „u stup” to w Twojej notatce.Albo mój smartfon wyświetla błędnie.Nie wiem co myśleć .Przeczytaj jeszcze raz ten fragment to tak ok pkt1.Po tych dużych literach.Nad zdjęciem z wielorybem.Wiadomo ,że u stóp bo stopa.A w tekście” u stup”.Wykasuj moje posty (tak jak wykasowałaś ten pierwszy post)ale wcześniej przeczytaj u siebie ten fragment.I spraw aby mój smartfon nie wyświetlał ort.M.

  1. avatar pepsieliot 8 października 2015 o 21:27

   Zostawiam, żeby inni widzieli jakimi pierdołami niektórzy mnie absorbują,po przeczytaniu/lub nieczytaniu posta z 10 000 znaków

 13. avatar Gosia 9 października 2015 o 11:04

  Jestem polonistką i zawsze bardzo przeszkadzają mi błędy ortograficzne, ale apeluję zdrowy rozsądek! Kiedyś bardzo inteligentni ludzie nie mogli zdać matury z j.polskiego, jeśli popełnili w wypracowaniu trzy błędy. Mimo tego, że treść pracy była rewelacyjna. To jest blog dla tych, którzy potrzebują pomocy bądź chcą świadomej profilaktyki. Naprawdę szkoda naszego czasu na rozważania o ortografii. Starajmy się nie popełniać błędów, ale zacznijmy od siebie.

 14. avatar agnei 11 października 2015 o 12:35

  Pepsi, mega szacun za tak ogromne opracowanie! Dzieki.

  1. avatar pepsieliot 11 października 2015 o 18:27

   Agnei 🙂

   1. avatar agnei 13 października 2015 o 21:21

    Przeczytalam kazde slowo 😀 Mam jeszcze pytanie – czy w temacie odcinka ledzwiowego (przepuklina dysku L5-S1) generalnie to samo, czy cos byc dodala/ odjela?

    1. avatar pepsieliot 13 października 2015 o 21:25

     praktycznie to samo

 15. avatar grzegorzadam 14 października 2015 o 05:32

  ===Ból kręgosłupa szyjnego, ale też szyjki kości udowej może być związany z infekcją bakteryjną, ===
  Tak.
  A lędźwiowego z tasiemcem, dlatego biorezonans może to wyjaśnić…

 16. avatar zaplata 17 października 2015 o 19:31

  Doradż droga Pepsi co zrobić ????? straszny bol kręgosłupa,lekarze zapisują silne prochy i zastrzyki przeciwbolowe i to wszystko ! stwierdzono u męża dwie przepukliny, jedna idzie na rdzeń a druga rośnie na podstawie rezonansu. POMOCY CO ROBIC !!!!!

 17. avatar grzegorzadam 17 października 2015 o 21:18

  Na początek zadałbym wody utlenionej..
  Post 2 dni całkowity, 5x 40 kropli 3% WU na wodzie solonej.
  Tzn. ja bym tak zrobił..
  Zrobcie badania na pasożyty, to nie musi, ale może być przyczyną. I pewno jest.
  Biorezonans..
  W tym momencie środki przeciwbólowe to konieczność.
  Coraz więcej takich doniesień..

 18. avatar zaplata 19 października 2015 o 15:48

  GRZEGORZU ! CHCIAŁAM DODAĆ ŻE MĄŻ JEST PO PERACJI KRĘGOSŁUPA 14 LAT TEMU.CHODZI NA RECHABILITACJĘ KRIO,PRĄDY,ULTRADŻWIĘKI ITP.TO CO PORADZIŁEŚ Z WU TO NA WYPADEK PASOŻYTÓW ALE CHYBA MAŁO PRAWDOPODOBNE.JEDNAK DZIĘKI ZA INFO. A MOŻE COŚ JESZCZE ? POZDRAWIAM

  1. avatar grzegorzadam 19 października 2015 o 18:34

   Prof. dr n. med. I. Nieumywakin łączył dożylne aplikacje H2o2 z promieniowaniem ultrafioletowym… !
   Poczytaj w tym linku z Ensy, co to za ważny kolor..
   U nas nieznane, niestety..

 19. avatar grzegorzadam 19 października 2015 o 18:31

  @ZAPŁATA
  Przeczytałaś jakąkolwiek ksiażkę o WU?
  Choćby dr Ivana?
  Albo e-book Nowaka?
  Tlen z H2O2 to jest oprócz likwidacji patogenów dossskonały Środek PRZECIWBÓLOWY!!

  Czytałąś krótkie 'sprawozdanie’ @martusiaar?
  Przeczytałaś temat wody utlenionej tu na blogu?
  Czy mówisz bo gdzies cos usłyszałaś? 😉

  To, że Twój ojciec miał operację kilkanaście lat temu świadczy o … Tym, że miał operację..
  Od tamtej pory mogło się wydarzyć wiele, albo więcej…
  Zarazkami można się zainfekować w kolejce po banany!
  Sam przechodziłem jakaś infekcję niedawno.. Najpierw córka..
  Tydzień biegunki, zagadka.. Przeszło..
  Potem ja,., katary, dół pleców, korzonki..coś się 'wylęgało’, ale zlikwidowałem to.
  Znowu jestem pełen energii.
  I znowu WU i witC..
  Jak nie masz książki to mogę na prive zarzucić.

  Metody Volla+ Vegatest to jak na razie najskuteczniejszy nieinwazyjny sposób na
  'opomiarowanie’ robactwa w organizmie.
  Żeby nie ceny (od 3 do 25 tys. PLN) każdy opowinien to miec w domu.
  Test Volla może nawet wykryc bio-przystępność pożywienia dla danej osoby,
  a nawet wskazac skutecznośc suplementami, a niekorzystne wykluczyć kategorycznie..
  Nie wszystko dla każdego…
  SS-mann dr Reinhold Voll (dywizja ”Ahneberg” 1933-1945- Auschwitz), stworzył elektropunkturę, kto
  interesuje się akupunkturą powienien to powiązać.
  Volla nie trzeba 'kochać’ , ale rozsądek nakazuje zainteresowac sie tym.
  Więcej w tym linku:
  http://www.ensoel.pl/pl/gabinet/stosowane-metody.html?showall=&limitstart=
  Pisał też o tym dr Scott-Mumby, trzeba o tym kiedyś coś szerzej wspomnieć..
  Twierdził, że niektóre art. spożywcze stymulują popełnianie brutalnych przestępstw,
  Powodują agresję i autodestrukcję….U niektórych..
  I dieta te zachowania ograniczała do minimum..

  Ozonowanie czy tania woda utleniona może być kluczem do sukcesu…
  Jak nie spróbujecie nie bedziecie wiedzieć.
  Ale najpierw trzeba szerzej w ten temat wniknąć..

  pozdrawiam 😉

  1. avatar JoannaMaria 8 września 2018 o 18:17

   Grzegorzuadamie, piszesz że każdy powinien mieć dostęp do aparatu Volla czy vegatest. Czy masz jakieś rozeznanie co warto kupić aby móc dobrze się zdiagnozować i tępić w razie czego. Myślę, żeby coś nabyć dla siebie i najbliższych i nie wiem jak to ugryźć. Chętnie bym zrobiła jakiś kurs, aby się tego nauczyć. Doradź coś proszę.

 20. avatar zaplata 22 października 2015 o 16:15

  MAM TĘ KSIĄŻKĘ ALE TAK NAPRAWDĘ NIE CZYTAŁAM O PROBLEMACH KRĘGOSŁUPA, BARDZIEJ INTERESOWAŁ MNIE TEMAT ROZEDMY PŁUC NA KTÓRĄ SAMA CHORUJĘ I NIESTETY PALĘ. NIESTETY POŻYCZYŁAM KSIĄŻKĘ KOLEŻANCE ,NIE CHCĘ JEJ POGANIAĆ, NIECH POCZYTA . ALE SERDECZNE DZIĘKI GRZEGORZU ZA ZAINTERESOWANIE PROBLEMEM! A CO Z ROZEDMĄ ? MOŻNA ZARADZIĆ ?

  1. avatar grzegorzadam 27 października 2015 o 22:09

   @zaplata

   Przeczytaj ostatnie wpisy w tym temacie:

   http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

   Rozedma i podobne tematy.

 21. avatar zaplata 22 października 2015 o 16:19

  NAPISZ MOŻE JAK MAM APLIKOWAĆ TĘ WODĘ OJCU ? ZAZNACZAM ŻE PALI. POZDRAWIAM

 22. avatar grzegorzadam 22 października 2015 o 20:10

  @Zapłata
  Wejdź w ten temat:
  http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

  I wyszukiwarce : 'znajdź na stronie’ wpisz ; Bill Munro ..
  Ja też popalam..
  Nie będę wypowiadał swojego zdania na temat palenia… 😉

  Właśnie inhalacje 0.5% H2o2 mogą być (są) lekiem m.inn. na rozedmę..
  Poczytaj..

 23. avatar zaplata 23 października 2015 o 16:31

  DZIĘKUJĘ I SERDECZNIE CIĘ POZDRAWIAM. ŻYCZĘ DUŻO TEGO CO NAJCENNIEJSZE ZDRÓWKA !!!!!

  1. avatar zaplata 27 października 2015 o 17:11

   WITAM GRZEGORZU ! A CO SĄDZISZ O AKUPUNKTURZE ?

 24. avatar grzegorzadam 27 października 2015 o 19:14

  Miliard Chińczyków nie może się mylić! 😉

  SS-man Voll stworzył na tej bazie elektropunkturę, i to jest jedna z przyszłościowych gałęzi medycyny..
  Nie gniewamy sie na niego, ale skrzetnie wykorzystujemy.
  Przy 90% zagrzybieniu i dysbakteriozie, boreliozie, bardzo źle diagnozowanej…Biorezonans to przyszłość!

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 25. avatar Beata 11 lipca 2016 o 08:07

  Droga Pepsi! rewelacyjny artykuł, masa informacji. Wracam do niego po …yy prawie roku ale to dlatego że czytam Cię od niedawna. Chciałabym wszystko przeczytać na raz ale jak zwykle czas ale i oczy. Do rzeczy. Mąż ma 34 lata, i również kręgi szyjne C5, C6, C7 wysiadły. Promieniuje mu to na prawy bark i w dół prawej łopatki. Dawniej spał na twardym łóżku bez poduszki. Odkąd jesteśmy razem śpi na nieco miększym i na ortopedycznej. Wtedy jakby mu się pogorszyło. Nie wiedzieliśmy z czego.. ze może wychodzi po latach ciężka praca wysiłkowa. Doszła borelioza. Łamanie, strzelanie w kręgosłupie ale właśnie wyszły te kręgi C5-C7 że coś z nimi jest nie tak. Ja za mięsem nigdy specjalnie nie przepadałam i tak jak piszesz to kobieta w kuchni rządzi, raczej… więc… mąż z mięsożercy dawnego przeszedł chcąc niechcąc na znacznie mniejsze ilości miesa. Wszystko ok tylko teraz czytam że białko i tłuszcz są ważne a on raczej w suplementach ich do tej pory nie dostarczał. Boje się że mu nieświadomie zaszkodziłam, tym łóżkiem, tą poduszką…jedzeniem:( Ty piszesz że warzywa i owoce są ok na pozostałe cześci ciała ale dla kręgosłupa wazne są tłuszcze i białka które należy dostarczyć jeśli nie z mięsa pociachanych zwierząt to przez suplementy. Mam nadzieje Pepsi że nie jest za późno, ze nie wyrządziłam mu zbyt duzej krzywdy tym przejściem na wegetarianizm bez suplementacji aminokwasów, białka, bez uzupełniania dobrych tłuszczy. Trochę się pogubiłam w tym temacie:/ Zaczynam się zastanawiam czy nie podawać mężowi jednak więcej miesnych produktów ale piszesz że w tym wieku (34 lata) to też nie jest dobre bo mięśnie potrzebują białka do wzrostu w wieku młodzieńczym i starszym. Mogłabyś coś podpowiedzieć.
  Ps. Na bieganie tez go namawiałam ale od d.. strony i pomagając mogłam mu jeszcze bardziej zaszkodzic:(

  1. avatar pepsieliot 11 lipca 2016 o 08:35

   Beato wszystko w sobie zaakceptuj, zrobiłaś to z miłości, żeby ludzie innym tylko takie krzywdy wyrządzali. jesteś cudowna, a teraz porozmawiaj z mężem, co on czuje, na co miałby ochotę, co chciałby jeść i zaakceptuj to. Porozmawiajcie o moim artykule, żeby on wiedział o czym mówisz.

  2. avatar grzegorzadam 11 lipca 2016 o 08:44

   Nie czekając wcierajcie w te miejsca oliwę magnezową i siarkę, czyli DMSO z MSM.
   To nawet na SM z. boczne działa.
   I wysoki poziom D3 jest konieczny.

 26. avatar Beata 11 lipca 2016 o 08:45

  trochę się podłamałam, najgorsze jest kiedy chce się pomóc ale nie wie od czego zacząć, ma się informacje ale nie wie jak się za nie zabrać. Faktycznie musze wsłuchać się w siebie

 27. avatar nerwy 12 listopada 2016 o 15:08

  Witam, a co z dolegliwościami dotyczącymi nerwów, korzeni w okolicach kręgosłupa? Mam tu na myśli rwe kulszowa i tz korzonki które dokuczają miesiącami, nie ustepuja po fizjoterapii, zas skany kregoslupa nie wykazuja nieprawidlowosci kregoslupa, krazkow itp. Jak do tego podejsc, dieta z wpisu? Ziolami przeciwzapalnymi?

  1. avatar Jarmush 12 listopada 2016 o 19:02

   rwa kulszowa to przede wszystkim chrroniczny niedobór witaminy C. Zrób kalibracjję (przepis na blogu, albo w mnojej książce Lecenie dobrą dietą)
   Dio tego witamina B12, oraz chondroityna i glukozamina

  2. avatar grzegorzadam 12 listopada 2016 o 19:13

   Niediagnozowalne problemy bólowe z kręgosłupem mogą mieć przyczynę z stadiach larwalnych tasiemca lub Ascaris.

   Spróbuj wykonać dokładny vegatest-Volla, może być zaskoczenie, miłe, bo w końcu znajdziesz przyczynę.

   Stąd też niedobory wit.C, bo oba wprost ją uwielbiają.

   Dostarcz kwasu krzemowego nie zwlekając:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

 28. avatar Kasia 11 lutego 2017 o 18:29

  Dobry wieczór, jestem fanką tęgo bloga, tylko czytam, czytam, ale dzisiaj zdecydowałam się napisać może mi też pomożesz, lekarze rozkładają ręce. Od dwóch lat mam silne zawroty głowy, omdlenia, szybkie bicie serca, drżenie mięśni i osłabienie , po licznych badaniach typu holter, mr głowy, usg jamy brzusznej, kolonoskopii i gastroskopii, tarczycy nic nie wyszło, jedynie hemoglobina raz 9 raz 11. Lekarze orzekli ze nerwica i psychotropy. Nie biorę bo nie mogę normalnie funkcjonować. Od 4 lat biegam, nie regularnie ale dwa razy w tyg po 10km. Ostatnio przy anemii doszły silne bóle szyjne, piersiowe, lędźwiowe oraz ból przy iddychaniu( stwierdzona przepuklina szyjna, skolioza na dole). Cały czas mam w głowie szum i brak oddechu, wysokie tętno zimno i zasłabnięcia do tego reflux i ból żołądka. Suplementuję sie od dawna vitc, msm, d3, ashwanfardha, magne b6-2 dziennie i stres management i nic, wręcz coraz gorzej. Czy mogłabyś mi pomóc , nie mam już pomysłu gdzie i do kogo pójść. Telepie się od rana , boje się wychodzić , piecze mnie w gardle, boli szyja i plecy, mam wieczne wzdęcia mimo probiotyków , nie jem nabiału, cukru, chleba, wędlin, tylko kasza jaglana, gryczana, chleb bezglutenowy, mleko sojowe, kokosowe bądź itp…. a może faktycznie jestem wariatem

  1. avatar grzegorzadam 11 lutego 2017 o 19:15

   Masz ewidentne objawy zarobaczenia (anemia, bóle itd.)
   Żadne suple ani dieta tu nie pomogą, przeczytaj ten temat, zrób biorezonans-vegatest na pasożyty, wrócisz do zdrowia.

   Poczytaj ten temat dokładnie, znajdź swoje objawy:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   1. avatar Kasia 11 lutego 2017 o 20:25

    Jeżeli miałaś racje, odwdzięczę się jescze zobaczysz

    1. avatar grzegorzadam 11 lutego 2017 o 21:30

     Spróbuj, niczym nie ryzykujesz, koszty znikome do ewentualnych korzyści.
     Napisz co wyszło.

     1. avatar Kasia 12 lutego 2017 o 13:59

      Matko , co tu jeść, już i tak wyglądam jak ” idź z tad” a tu jescze oprócz chleba , którego wcale prawie nie jem, słodyczy, nabiału, owoców, glutenu prawie nic nie można bo te pasożyty wszystko lubią i nawet suple nie… ehhh może pierdykne chociaż koniac, który gdzieś czytałam ze można

     2. avatar grzegorzadam 12 lutego 2017 o 16:04

      Langsam jak mówią sąsiedzi, znajdź przyczynę…

      Żaden lekarz Ci nie pomoże, musisz sama być detektywem, ta przyczyna jest . ZAWSZE jest.

  2. avatar Jarmush 11 lutego 2017 o 19:18

   trochę jesteś, ale to nie tłumaczy wszystkich dolegliwości, ćwiczenie izometryczne i medytacja, zero soi i psiankowatych, zero chleba bezglutenowego i jakiegokolwiek

 29. avatar annjoop 23 lutego 2017 o 20:20

  Od dziecka mam skrzywienie w odcinku lędźwiowym, a problem, z którym się borykam ciągnie się ok. roku, W okolicy odcinka lędźwiowego, tak jakby korzonki, czuję sztywność, nie jest to ból, ale nic przyjemnego. Pojawia się on ok. 1-2 po wstaniu i mija z reguły wczesnym wieczorem.. Dodam, że żadnych leków nie biorę i nie brałam, bo to tylko błędne koło. Od ponad miesiąca używam zwiększone dawki wit. C. (ok. 6g/dobę), raz też robiłam kalibrację, gdy przyplątało się przeziębienie (minęło po 2 dniach – wszystkie objawy). Od 2 tygodni używam chlorellę, parę dni temu zakupiłam ziemię okrzemkową (ale jeszcze nie dotarła). Ph moczu mam jakieś 7,4 – ogólnie szamię sporo warzyw i owoców, soki wyciskane i szejki na zielonej herbacie i ziołach, mięsko i ryby też – ogólnie dieta nie jest zła, mogła by być lepsza, ale w porównaniu ze znajomymi – to .. bez komentarza. Myślałam o B12 i B3, ale nie chcę sama eksperymentować. Mam nadzieję na jakieś rady tutaj, Wasza wiedza Pepsi i Grzegorzadamie jest ogromna, więc może też się załapię! 🙂

  1. avatar grzegorzadam 24 lutego 2017 o 06:02

   Przy skrzywieniach kręgów metody naturalne nie mają wielkiego oddziaływania.
   Korzystałaś z dobrego kręgarza?
   Szczegóły o które pytasz są w odpowiednich tematach.
   Poczytaj o smarowaniu DMSO:
   http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-nie-znam-nikogo-kto-cieszylby-sie-z-duzych-porow/

  2. avatar grzegorzadam 24 lutego 2017 o 06:10

   Jeżeli są w domu zwierzaki zrobiłbym test na pasożyty.

 30. avatar annjoop 24 lutego 2017 o 08:27

  Nie zwierzaków nie ma w domu, zresztą robiłam profilaktycznie ostatnio też „odpasożytowanie” siemieniem lnianym z goździkiem na czczo + zioła, więc chyba jest ok. Mam więc rozumieć że te „korzonki” to raczej od kręgosłupa?

  1. avatar grzegorzadam 24 lutego 2017 o 08:58

   Ciężko powiedzieć, masz jakąś diagnostykę?
   Przyczyny mogą być różne.
   Sam miewałem ”korzonki”, smarowanie DMSO było skuteczne, u mnie….
   Są opinie (Rosjanie) że to stadia rozwojowe pasożytów.
   Mogą być stany zapalne różne, masz to skrzywienie w odcinku lędźwiowym, mogą być napięcia, uszkodzenia.

 31. avatar grzegorzadam 24 lutego 2017 o 09:25

  profilaktycznie ostatnio też „odpasożytowanie” siemieniem lnianym z goździkiem ”

  Warto by stwierdzić efekty i tak.

 32. avatar annjoop 24 lutego 2017 o 11:55

  Myślę o biorezonansie, na pewno nie zaszkodzi. Spróbuję też to smarowanie DMSO, może akurat pomoże. Co do kręgosłupa to pod koniec marca mam wyznaczony rezonans magnetyczny i będę więcej wiedzieć. Dziękuję za porady 🙂

  1. avatar grzegorzadam 24 lutego 2017 o 18:21

   Raczej sugestia nie porada.
   Napisz co wyszło.

   1. avatar annjoo 22 kwietnia 2017 o 11:15

    Witaj Grzegorzadamie. Jestem po biorezonansie wyszły: lamblia jelitowa (+++), rzęsistek trichom. (+++) i dyspepsie coli (+++). Robiłam też rezonans odcinka lędźwiowego: wyszła dyskopatia lędźwiowa i niewielkie przepukliny. Jestem w trakcie rehabilitacji solux, prądy i pole magnetyczne – ale mam wrażenie że jest gorzej. Z własnej inicjatywy wmasowuję sobie olej żywokostowy z gojnikiem. Lekarz mówił o traksji kręgosłupa i oczywiście poleca stół operacyjny (typowo) jeśli nic nie pomoże. Co Ty radzisz?

    1. avatar grzegorzadam 22 kwietnia 2017 o 13:59

     Byłaś u dobrego kręgarza? Są tacy.

     ”ale mam wrażenie że jest gorzej.”
     Wiadomo, że trzeba czasu aby pozbyć się objawów.
     Zlikwiduj te pasożyty.
     Najpierw wirusy! One blokują bakterie, grzyby i pasożyty.

     1. avatar ana 4 maja 2017 o 18:44

      Dwa dni temu byłam u kręgarza – podobno dobry, ma praktykę od 1983 roku. Okazało się, że w gorszym stanie mam odcinek szyjny, niż lędźwiowy, choć szyjny nie dawał żadnych objawów. Za miesiąc kolejna wizyta. Do tego czasu kilka razy dziennie mam wykonywać ćwiczenie stabilizujące kręgosłup, taki rodzaj przeprostu. Przewiduje trzy wizyty, ale na następnej się okaże co i jak. Na razie czuję się trochę nieswojo, różnicy jak na razie nie zauważyłam. Jedynie swobodniej mi się oddycha i mam szerokie źrenice 🙂 Zrobiłam sobie też pastę przeciwzapalną: olej kokosowy, kurkuma mielona, imbir mielony, cynamon cejloński i trochę czarnego pieprzu. Biorę łyżeczkę 2xdziennie. Zakupiłam też roztwór czarnego orzecha w kroplach na te pierwotniaki. Jeszcze nie brałam. Co myślisz? pozdrawiam gorąco…

     2. avatar grzegorzadam 4 maja 2017 o 19:08

      Czekaj na efekty.

 33. avatar annjoop 24 lutego 2017 o 19:21

  Ok, dzięki

 34. avatar Anemonne 29 marca 2017 o 12:32

  Pepsi, Grzegorzu, Wprowadzam cały protokół leczenia u mamy silna dyskopatia odcinka szyjnego – zalecenie operacji, dwie przepukliny, teraz dodatkowo dyskopatia odcinka lędźwiowego z osteofitami. Pilnie zalecona operacja, ale chcemy dać sobie pół roku na protokół potem powtórzyć rezonans i zobaczyć czy pomogło.

  Mama jak łatwo się domyślić wielbi węgle, dieta prawie bezmięsna (ryby, owoce morza, trochę jaj)

  Pytanie pierwsze:
  Antykataboliki :
  skoro zamówiłam TiB izozolat białka + Glutaminę to czy BCAA jest jeszcze konieczne? Te animokwasy są wyszczególnione w serwatce.

  1. avatar Jarmush 29 marca 2017 o 16:13

   niekonieczne, w szejkiem jest dużo aminokwasów esencjonalnych, to zaleta tej odżywki

   1. avatar Anemonne 29 marca 2017 o 19:39

    Ok świetnie, dziękuje postaram się dokumentować tę terapię to Pepsi będziesz miała potem dla potwierdzenia <3

 35. avatar Bio pomidore 31 marca 2017 o 20:31

  Witam
  Od jakiegos czasu mysle o nastawieniu atlasa, co o tym myslicie?
  tz a nastawieniu atalasa, wiem ze w polsce sie tego nie robi, tz nie ma jeszcze ludzi od tego.

 36. avatar Sevo81 3 maja 2017 o 17:52

  Witam serdecznie wszystkich ;*, gdyby nie jeden Znajomek, to nie byłoby Mnie tutaj w tym miejscu 😉 od zawsze chciałem coś zmienić ale nie wiedziałem jak się zabrać za Zdrowie i popełniałem oczywiście wiele błędów po drodze. Mimo tego że mam 35 lat to dorobiłem się problemów z kręgosłupem, do tego notoryczne depresyjne myśli i pora wyjść z tego Matrixa, wiem że jestem na dobrej drodze, a ten wpis napewno bardzo pomoże, chcę także zacząć prawidłowo się odżywiać, i oczyszczać choć nie wiem jeszcze za co najlepiej się wziąść porządnie, chcę być zdrowy i energiczny 😉 Szacun za tak rozbudowany wpis. ;*

  1. avatar Jarmush 3 maja 2017 o 18:45

   thx 🙂

 37. avatar Smok 19 czerwca 2017 o 07:03

  Hej Pepsi, co zrobić na tzw. przewianie w odcinku szyjnym? Ból w tym miejscu, brak możliwości skrętu szyji. Robię okłady z gorczycy, siedzę na słońcu, ogrzewam to miejsce, ale może jeszcze coś poradzisz? Muszę szybko wrócić do sprawności:)

  1. avatar Jarmush 19 czerwca 2017 o 07:06

   Witamina C TiB (kwas askorbinowy), świeży sok z pomarańczy i MSM TiB, robisz oranżadkę i popijasz przez cały dzień, plus ciepło, nie ruszaj głową na siłę.

  2. avatar grzegorzadam 19 czerwca 2017 o 07:10

   C do oporu najpierw, do biegunki, co kwadrans łyżeczka z płynem.
   Okłady z DMSO dołączyłbym:
   http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-znam-nikogo-cieszylby-sie-duzych-yyy-porow-2/

 38. avatar Laika 5 lipca 2017 o 20:20

  Witam kochani poradzicie może coś dla mnie ?…Miałam rezonans dziś na odcinek szyjny oprócz przepuklin wielopoziomowych ,tak ze 3 sztuki:))) to jest też woda w kręgosłupie …podejrzenie jamistości rdzenia jeszcze nie miałam wizyty u lekarza może coś jest na tą jamistość proszę poradźcie ,bo ja załapałam doła ..

  1. avatar grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 17:58

   Jakie masz aktualne stężenie wit. D ?

   1. avatar Laika 18 grudnia 2017 o 20:02

    witam :)) nie wiem jak jest z wit d3 u mnie ale ,po świętach będę robić wyniki to i to zrobię, dam znać,dziękuję za zainteresowanie ,ale fakt że dyskopatia wielopoziomowa i jamistość , rezonans masakra przyjmę każdą poradę ,czy sugestię która mogłaby mi pomóc cieplutko pozdrawiam

    1. avatar grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 20:45

     ”Ubytek masy kostnej początkowo jest odwracalny. W zaawansowanym stadium
     dochodzi już jednak do ubytku istoty gąbczastej i związanych z tym szkód, które
     początkowo przebiegają bezobjawowo. Z biegiem czasu zmienia się wysokość i forma
     kręgów, co może prowadzić do zmiany statyki kręgosłupa i chronicznych bólów pleców.
     Dochodzi nawet do złamań lub nadłamań kręgów, a krążki międzykręgowe i dyski są
     nieprawidłowo obciążane. Przy tego typu bólach pleców okres dostarczenia
     prawidłowej dawki witaminy D trwa często ponad rok, do czasu, aż kręgi się ustabilizują
     i wzmocnią.”

     ”Uszkodzenia szkieletu – na piątym i ostatnim miejscu systemu MANOS znajdują się
     uszkodzenia w szkielecie. W przypadku braku witaminy D w organizmie zaburzone jest
     wchłanianie i przetwarzanie wapnia, co jest jeszcze pogarszane przez nieprawidłowe
     odżywianie. Podczas przyjmowania posiłków zbyt kwasowych (mięso, ryby, jajka, ser
     żółty i biały oraz produkty zbożowe) wzrasta wydalanie wapnia przez nerki, podczas gdy
     przy pożywieniu zasadowym (owoce i warzywa) wypada to o wiele lepiej.”

     Dr Raimund von Helden

     1. avatar Laika 19 grudnia 2017 o 15:45

      Hej 😀 dzięki ,biorę wit d3 mk7 1 tabl dziennie ale od pół roku dopiero ,być może to za mała dawka ale jeszcze stale odkrywam Waszego bloga chłonę wiadomości i staram sie sobie pomóc,..brałam też wit c w proszku w większych dawkach ale podniosła mi się amylaza we krwi i pojawił sie ból z lewej strony pod żebrami więc przestałam ,bo odezwała sie trzustka …zupełnie nie wiem co mam robić ..zwątpiłam pozdrawiam

     2. avatar grzegorzadam 19 grudnia 2017 o 15:51

      Jakie masz aktualne stężenie wit. D ?

 39. avatar Ewcik 18 grudnia 2017 o 11:22

  Pepsi, możesz to skomentować ?…Buziaczki

  1. avatar Jarmush 18 grudnia 2017 o 16:50

   Mogę Ci podać listę wielu ko-artykułów, ale po co? Jak z tym rezonujesz, to spoko, jak nie, to też ok.

 40. avatar Kacha 3 lutego 2018 o 09:07

  Arcyciekawy wpis! Więcej niż kompletny. Co za wiedza! Chylę czoła nisko. Twoja wiedza mnie rozwala!!!!
  Uściski gorące ?

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2018 o 11:18

   <3

 41. avatar Lena 9 lutego 2018 o 08:09

  Pepsi, dzięki za artykuł – jeszcze go do końca nie przeczytałam, ale przeczytam. A, no patrz moje kilkuletnie życie 100% surowej wysokoweglowodanowej diecie i nadmiarze energii doprowadziło do wypadniecia kregow i teraz uszkodzen w odc.szyjnym i ledzwiowym…nie, wiem czy dobrze robie, natomiast dobrze sie po tym czuje, wprowadzilam do diety orkiszowe platki pelnoziarniste; ktore daja mi sporo energii na caly dzien, bo w zyciu nie jestem i nie bylam w stanie na surowej diecie jesc tyle ile powinnam wg kalorycznosci i byc moze to sprawilo, ze teraz sa jakies problemy i zbyt duza ilosc sportu…a, swoja droga to bieganie nie jest szkodliwe dla kregoslupa ? sama nie wiem co mam o tym myslec, czasem biegam, wiem, ze bieganie na biezni mi szkodzi, ale czasami wieczorem lubie sobie gdzies pobiec i nawet jesli noli mnie np.rwa kulszowa przed bieganiem, to po bieganiu wszystko jest dobrze 😉 jej, mam niedlugo rezonans i teraz sama nie wiem co jest czego przyczyną; ale świetnie, ze ten artykul wpadl mi w łapki. 😉

 42. avatar Yoka 23 lutego 2018 o 23:56

  Pozdrawiam wszystkich na początek a Ciebie Pepsi szczególnie, czytam już od dawna wszystko co dostępne na stronie ale to taki ogrom informacji do przyswojenia, że nie daję rady…
  Krótko mówiąc proszę o radę – co na ostrogę w odcinku szyjnym? Czy można zastosować do nacierania podaną na blogu miksturę z jajka, terpentyny i octu? (ocet jabłkowy?) Co jeszcze by można wewnętrznie zastosować?

  1. avatar Jarmush 24 lutego 2018 o 08:58

   jaki masz poziom 25(OH)D? bierzesz d3 w protokole z K2? magnez, witaminę C, E, A (betakaroten np)

   1. avatar yoka 27 lutego 2018 o 17:16

    ciemna masa ze mnie – wpisałam odpowiedz nie tam gdzie powinnam – sorry
    chodzi o mojego teścia który ma ostrogę w odcinku szyjnym i jakiegoś guza w stawie barkowym, miał już ten bark operowany, mówi że lekarz powiedział mu że wapń z krwioobiegu idzie u niego do mięśni i że ma zwapnienie mięśni, ponad to ta ostroga i guz, nie znam poziomu wit D ale kazałam mu zrobić takie badanie

    1. avatar Jarmush 27 lutego 2018 o 20:53

     D3 +K2 TiB, Omega 3 TiB, Magnez TiB koniecznie, witamina A, lub lepiej betakaroten , soki z marchwi 4 dziennie, witamina C TiB
     Jak będzie wynik mogę pomóc dobrać suplemntację D3 w protokole z K2 i inną.

   2. avatar yoka 27 lutego 2018 o 20:59

    Wielkie dzięki Pepsi

 43. avatar Stieg 6 marca 2018 o 20:55

  Witam

  Chcialem znaleźć informacje na temat hipoglikemi ale nie ma nic nigdzie właśnie znajomy wylądował w szpitalu i stwierdzono u niego hipoglikemie dlatego prośba do Grzegorza Adama i pepsi jak mu pomóc się uporać z tą hipoglikemia co zastosować z czego zrezygnować co dostarczać proszę o poradę bo macie duże pokłady wiedzy z góry dziękuję za informację pozdrawiam gorąco.

  1. avatar grzegorzadam 6 marca 2018 o 22:21

   Co robią w szpitalu?

 44. avatar Stieg 7 marca 2018 o 08:08

  Był bardzo słaby i dali mu kroplówki i wypuścili ale ma stwierdzona hipoglikemie. Pewnie dalej będzie leczenie badziewnymi lekami które będą robiły zasłonę dymna.

  1. avatar grzegorzadam 7 marca 2018 o 10:52

   przeanalizuj na spokojnie:
   http://drsircus.com/diabetes/the-pancreas-bicarbonate-and-diabetes-2/

   ”Ludzie skłonni do alergii są przeważnie nadpobudliwi ze słabym metabolizmem cukru i hipoglikemią lub cukrzycą, niskim ciśnieniem krwi, słabym układem odpornościowym, drożdżakami Candida, przepuszczalną ścianą jelitową i brakiem enzymów trawiennych. Z drugiej strony osoby alkaliczne rzadko mają alergie. Zamiast tego są one niewrażliwe na ból i podrażnienia skóry i mogą cierpieć na przewlekłe choroby zwyrodnieniowe lub stać się ofiarami niespodziewanego ataku serca lub udaru. Jednak te same problemy z żywnością są głównymi czynnikami przyczyniającymi się do rozwoju choroby obu grup.
   Głównym problemem żywności w naszym społeczeństwie są:
   1. Mleko krowie i jego produkty, również laktoza dodana do przetworzonej żywności
   2. Pszenica i owies oraz w mniejszym stopniu pozostałe ziarna glutenu: żyto i jęczmień (piwo!)
   3. Słodka żywność, zwłaszcza cukier domowy
   4. Uwodornione tłuszcze (na przykład margaryna) lub rozgrzane oleje i tłuszcze
   5. Używki: nadużywanie alkoholu, kawy, herbaty, tytoniu i narkotyków”
   http://www.health-science-spirit.com/HF1-1.html

 45. avatar Anna 10 kwietnia 2018 o 18:32

  Dziękuję za artykuł. Proszę o jakieś wskazówki w mojej sprawie. Od kilku miesięcy mam bóle w kręgosłupie szyjnym, bolą mnie tez mięśnie górnej części pleców. W rezonansie wyszły mi dwie wypukliny, jedna przepuklina, odwodnienie krążka, zmiany zwyrodnieniowe, itd… Czekam na wizytę u neurologa i do tego czasu chciałabym sobie pomoc, chodzi mi o zmniejszenie bólu – mięśnie bolą mnie bardziej niż szyja. Jestem z całą rodzinką w trakcie kuracji odrobaczającej. Na ten czas odstawiłam suplementację i Shepe shake. Czytałam, że podczas odrobaczanie nie powinno podkramiać się robali ?. Mam niedobór wit D3, poniżej 30. Stosuje od niedawna post przerywany + 1 dzień w tygodniu na samej wodzie. Jak mogę sobie teraz pomóc? Kuracja odrobaczająca trwa dopiero tydzień, zostało jeszcze 8 tygodni. Czy włączyć MSM, podobno też goni pasożyty. Nie jestem pewna czy całkowite odstawienie suplementów było dobrą decyzją. Z góry dziękję za pomoc ?

  1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2018 o 18:45

   Na pewno nie odstawiaj D3 z K2, magnezu, i shape Shake, to ostatnie to aminokwasy, które wymieniam w artykule, ważny pokarm. Kolagen TiB, MSM TiB i witamina C,to tez powinnaś brać.

 46. avatar Anna 10 kwietnia 2018 o 21:47

  Dzięki ?

 47. avatar Cymkowski 2 maja 2018 o 10:48

  Dzień dobry
  Gdzie można dostać jakieś publikacje bądź książki w temacie dyskopatii czy w ogóle schorzeń kręgosłupa pana Rieske bądź kogoś innego?
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 2 maja 2018 o 18:17

   wygooglaj go

 48. avatar Dodi 15 maja 2018 o 21:37

  Witam , jak sie dobrze rozejrzymy w internecie interneci, znajdziemy prace naukowe, co prawda nie w jez polskim ale takie prace sa, ktore wskazuja. Co bardzo ciekawe i o czym sie nie mowi …ze .. Np zwyrodnienie kregoslupa jest spowodowane bakteria . Bakteria ta ma wiele typow. To tak na marginesie bo temat bardzo ciekawy. .

  1. avatar Jarmush 16 maja 2018 o 06:43

   tak naprawdę masę naszych schorzeń jest wynikiem wirusów i pasożytów.

   1. avatar grzegorzadam 6 czerwca 2018 o 20:12

    czyli de facto odwodnienia, demineralizacji i wynikającego z tego zakwaszenia ustroju.

    Reszta to tylko i aż skutki.

 49. avatar Lucyna Łukasz 17 lipca 2018 o 17:25

  Świetny artykuł

 50. avatar SylaR 26 lipca 2018 o 22:03

  Naprawde wnikliwa analiza tematu.
  Witaj Pepsi oczy otwieraja sie szeroko czytajac Twoje wpisy.
  Wiem, ze to co napisze z pogranicza i byc moze nie powinnam o to pytac… ale przeciez nie jestem u rodzinnego.
  Wiec… Jak to jest ze zwierzetami? Bylam w szoku jak 2 tyg temu nasz pies zapiszczal zaniemogl a weterynarz po zrobieniu zdj orzekl zwyrodnienie kregoslupa.Pierwsze vo mi przyszlo do glowy to zla karma:( Wiem ze to przez nas ludzi cierpia i zwierzaki:(
  Czy psiaki tez mozna jakos wyprowadzic z tego blednego kola?

  1. avatar Jarmush 27 lipca 2018 o 05:28

   nie ma żadnej karmy, po prostu nieświadomość, wszechświat nie pochyla się nad nikim i niczym, on doświadcza wszystkiego, to my Tworzymy te przykrości, zwierzętom też

  2. avatar grzegorzadam 28 lipca 2018 o 14:31

   Czym jest karmiony?

   Walter Last jednoznacznie stwierdza, że futrzaki karmione puszkami
   i suchą ”karmą” chorują tak samo jak ludzie.

   Dla psiaków można wysyłkowo zrobić trichoskopię włosa- czyli analizę pierwiastkową.

   1. avatar SylaR 29 lipca 2018 o 21:53

    Witam ponownie. Dziekuje za odzew. Sprawa wlasnie oscyluje wokol swiadomosci. Juz nawet nie chodzi o to ze napisalam tu o chorobie psa. Tylko o to ze faktycznie tak ciezko sie obudzic i przestac lukac na te pólki swinstw w marketach. Prosze mnie nie skreslac za niewiedze. Od zeszlego roku naprawde sie staram sie zrozumiec jak to wszystko w ogole moze funkcjonowac:(Sama ja i moja mala Laura na to i owo «chorujemy» i szukam i czytam ale sprawa sprawa psa juz mnie po prostu zalamala. Wlasciwie to rodzicow pies ale zwierzaki sa przeciez niewinne to my je … faszerujemy:(
    Kazalam mamie zaczac gotowac jedzenie.. biorac pod uwage to o czym pisze Pepsi.. powinno pewnie byc tlusto miesiscie… ? Wlasciwie chyba obojetnie co lepsze bedzie od chappi. Karmaw skladzie to:
    Zboza, mieso i prod poch zwierzecego15proc, prod poch roslinnego, oleje i tluszcze, sust mineralne, warzywa. Az mi wstyd ze nie zwrocilam im na to nigdy uwagi:( Nie wspomne juz o przysmaku dla psiakow ze sklepu miesnego. Tam same E 🙁
    Zastanawialam sie nad zmiana suchej karmy na jakas lepsza dostosowana do wieku/ rasy bo jak przekonuje jeden z producentow ciezko dobrac odpowiednio skladniki samemu… ale powoli mysle ze to tez juz sciema:/
    Oczywiscie o weterynarzu jak i o lekarzu nie bede sie wypowiadac wiec fajnie byloby znalezc jakies rzetelne informacje gdzies indziej. Czy znacie moze jakies dobre zrodlo informacji na temat zywienia czworonogow?
    Analiza pierwiastkowa… hm.. temat do przemyslenia. Jutro zagotuje sie w rodzinnym garnku niezgodnosci;) ( rodzice nie do konca rozumieja moje nowe poglady i wierza we wszystko co i ja niegdys)

    1. avatar grzegorzadam 30 lipca 2018 o 21:10

     Kazalam mamie zaczac gotowac jedzenie.”

     zwierzęta w naturze nie gotują.
     Wszyscy absolutnie potrzebujemy surowizny.
     Nie skreślamy gotowania, obróbki termicznej, a le ma to być incydentalne,
     jeżeli chcemy żyć długo i zdrowo.

     ”Prosze mnie nie skreslac za niewiedze.”

     Tutaj to niemożliwe, każdy kiedyś zaczynał z jakiegoś pułapu.
     Czytanie bloga porządkuje te tematy- zawsze -ktoś już gdzieś- o to pytał.

 51. avatar Paulina 16 sierpnia 2018 o 08:36

  Mój chłopak cierpi na ból barku, jest to efekt wypadku samochodowego.
  Raz robił rezonans, nic znaczącego nie wyszło. Badał krew i też nic nie wskazało na stan zapalny,

  ból objawia się przy prozaicznych czynnościach,
  utrudnia mu funkcjonowanie,
  chciałabym jakoś pomóc w tej kwestii,
  akurat kilka dni temu ból uaktywnił się po treningu siłowym ciut za mocnym – czy wykonanie rezonansu magnetycznego ma sens?

  Chciałabym jakoś naprowadzić go na rozwiązanie .

  1. avatar Jarmush 16 sierpnia 2018 o 10:47

   zrób dobre USG 4D i wszystko będzie jasne, ale i tak powinno się zacząć suplementację, MSM TiB, Kolagen TiB, kwas askorbinowy TiB, D3+K2 TiB, Omega 3 TiB i chlorek magnezu TiB.

   1. avatar Paulina 16 sierpnia 2018 o 11:01

    USG 4d lepsze niż rezonans?
    Kolagen – może być : Join Shield Kapsułki od Was?
    Chlorek magnezu – jak w tym przypadku stosowac?

    Dziękuję <3

    1. avatar Jarmush 16 sierpnia 2018 o 11:18

     moim zdaniem zdecydowanie tak, 4D jest nowoczesną i precyzyjną techniką, a rezonans wymaga wstrzykiwania kontrastu, bardziej obciąża psychikę (ta tuba), jak ktoś ma mostek w zębach, już nie może go wykonać etc.

    2. avatar grzegorzadam 17 sierpnia 2018 o 04:22

     chlorek Mg oczywiście naskórnie, DMSO, okłady z soli, H2o2, olej rycynowy….
     jest wiele skutecznych sposobów.

   2. avatar Paulina 19 sierpnia 2018 o 07:38

    Czekam już za paczka ☺️ Czy mogę robić napój na bazie MSM, wit C i kolagenu z woda? Plus osobno wit D i Omega 3. Jak często okłady z chlorku magnezu powinno się robić ?;). Dziękuje za wszystkie porady!!!!❤️

    1. avatar Jarmush 19 sierpnia 2018 o 10:01

     okłady codziennie, z wodą, lub z sokiem z cytrusów.świeżym.

     1. avatar Paulina87 19 sierpnia 2018 o 11:59

      ❤️??

     2. avatar Paulina87 21 sierpnia 2018 o 16:36

      Mam już cały arsenał;)
      Od jakiej dawki wit c, msm, kolagenu zaczynać ? Omega 3 jaka dawka- 1 dziennie?

      Buziaki i dziękuje ❤️

     3. avatar Jarmush 21 sierpnia 2018 o 18:08

      kuracja 4 szklanki, do 4 idzie też kolagen TiB po 2 gramy i C 2 gramy, po śniadaniu 1 Omega 3 tiB wraz z D3 +K2 TiB, jaki masz poziom 25(OH)D?

      Ale możesz zacząć w stanach zapalnych od popijania tego w ciagu dnia: https://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/ , nie jestem lekarzem

     4. avatar Paulina87 31 sierpnia 2018 o 21:26

      Czy napój na bazie soku z pomarańczy, wit C, kolagenu, i msm może powodować świąd
      skory? ??

     5. avatar Jarmush 31 sierpnia 2018 o 22:18

      tak, gdy jesteś nadwrażliwa na jakiś składnik, np MSM

  2. avatar grzegorzadam 17 sierpnia 2018 o 04:19

   Badał krew i też nic nie wskazało na stan zapalny,”

   Każdy ból jest dowodem stanu zapalnego!
   https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto- zgladzic-plesn-2/

   ….” Bóle to stan zapalny z nieodłącznym udziałem bakterii Streptococcus pneumoniae:
   (paciorkowiec, chowa się w wątrobie i atakuje przy stanie zapalnym przy udziale chromu)

   Jedyną bakterią odpowiedzialna za niemal każdy rodzaj bólu jest Streptococcus pneumoniae,
   podstawowym jego pożywieniem jest chrom.”

   poczytaj.

   1. avatar Paulina 17 sierpnia 2018 o 12:54

    bardzo dziękuję ! zamówiłam już msm, vit c, omegę i kolagen- jako suplementację, okłady z chlorku mg, poczytam również o zapaleniu w organizmie – może wprowadzę coś do diety typowo przeciwzapalnego.

 52. avatar Teresa 21 marca 2019 o 21:29

  Paulina ,czy wprowadziłaś coś do diety przeciwzapalnego, by zredukować zapalenie w organizmie.Mam przewlekłe wędrujące bóle kości,stawów i nie daję rady.

 53. avatar Karolina 26 października 2019 o 22:17

  Pepsi piszesz ze źle bieganie może szkodzić na odcinek szyjny. Możesz to rozwinąć? Jak biegać aby nie szkodzić?

  1. avatar Jarmush 27 października 2019 o 06:01

   Na palcach i śródstopie, naturalnie, po wypadku biegałam nawet w kołnierzu, nakładałam na niego apaszkę. Ale nie traktuj tego jak poradę, każdy jest inny,nie chcę Ci zaszkodzić, prześwietlenie mówi jaki jest stan.

 54. avatar Eliza 28 listopada 2019 o 11:44

  Witam czy mogę prosić o rozpiskę (cały dzień) wszystkich potrzebnych suplementów itp. jakie mam zarzywać .Mam zniszczony kręgosłup szyjny przepukliny wypukliny ogniska zapalne szpiku kostnego.Częste bóle szyki i karku i głowy, w zaostrzeniach choroby nie mogę odchylić głowy na boki i do tyłu. Bardzo się meczę już od dwóch lat zabiegi rehabilitacyjne nie pomagają. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

  1. avatar Jarmush 28 listopada 2019 o 13:25

   napiszę Ci pod wieczór, dzisiaj już się zacznie czarny piątek, więc wszystkie suple TiB i This is BIO kupisz dużo taniej

 55. avatar Eliza 18 stycznia 2020 o 10:28

  Witam czy mogę prosić o rozpiskę (cały dzień) wszystkich potrzebnych suplementów itp. jakie mam zarzywać .Mam zniszczony kręgosłup szyjny przepukliny wypukliny ogniska zapalne szpiku kostnego.Częste bóle szyki i karku i głowy, w zaostrzeniach choroby nie mogę odchylić głowy na boki i do tyłu. Bardzo się meczę już od dwóch lat zabiegi rehabilitacyjne nie pomagają. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.Juz raz pisałam do Ciebie miałaś mi odpisać ale chyba jakiś zapomniałaś ?czekam na tą rozpiskę muszę wiedzieć co kupić i jak po kolei zażywać od rana do wieczora . ?

 56. avatar GABRIELA 7 czerwca 2020 o 07:32

  Droga Pepsi, czy mogę prosić o konkretne stosowanie diety i suplementów (rozpiskę dzienną) dla mojej mamy? Wiek 70 lat, przepuklina kręgosłupa, zabiegi od 2 lat, rezultaty chwilowe. Dziękuję i pozdrawiam ?

  1. avatar Jarmush 7 czerwca 2020 o 17:02

   dobrze, wrzucę dość późnym wieczorem, bo teraz mam kilka rozpisek w kolejce. <3

  2. avatar Jarmush 7 czerwca 2020 o 20:58

   Droga Gabrielo zdaję sobie sprawę,że to spory protokół, jeśli mają być ograniczenia, to 4 szklanki i wieczorny szejk powinny zostać:
   Protokół dla kręgosłupa, tkanki łącznej ciała i generalnie zdrowia

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniających i odżywiających 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (pół szklanki na pół szklanki rozrób z wodą i przelej do butelki z atomizerem) i smaruj nadgarstki, i delikatnie masować kręgosłup, oraz można wieczorem dodać pół szklanki chlorku magnezu wieczorem do kąpieli. Wieczorem można do kąpieli używać soli Epsom TiB zamiast chloreku magnezu.

   Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.
   na marginesie.

   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Uwaga: Przy wysokiej HOMOCYSTEINIE!

   Wraz z drugą szklanką 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html oraz 1 B12 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2498-sublingual-vitamin-b12-50g-gg–5060040820117.html

   WAŻNE, przy podwyższonej homocysteinie po kuracji B12 i Folianami TiB za 2 miesiące ponów badanie homocysteiny, i zrób jeszcze kwas foliowy i B12, na 5 dni przed badaniem odstaw suplemntację.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84. Ważne żeby brać ten wapń przy suplementacji magnezu.

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6.

   Porcję Kolagenu do 4 szklanki wraz ze szczyptą (ok 2 gramy pół płaskiej łyżeczki) MSM TiB. W tym czasie weź też 1 selen.

   Po śniadaniu bierz przez miesiąc (chyba że wiadomo jaki jest poziom 25(OH)D i jest wysoki) 8 kapsułek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 2 kapsułki K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html

   (chodzi o to, abyś osiągnęła szybko jak najwyższy poziom metabolitu D, 25(OH)D, a na 5 dni przed badaniem odstaw D3)

   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
   Po miesiącu zmniejsz o połowę dawkowanie D3 i K2.

   Bierz probiotyki najwcześniej z pierwszym kęsem jedzenia, nie naczczo.
   https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3

   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i K2

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Szejk wieczorny

   1 miarka czystego izolatu białka serwatki CFM,
   1 miarka Glutaminy, 
   następnie dodać banana i 2 truskawki, czy trochę jagód (opcjonalnie może być jagoda Acai Berry https://thisisbio.pl/acai-berry/2495-acai-berry-100-organic-80g-this-is-bio–5905344040284.html)
   to zmiksować na gładź i wypić popijając jedną tabletkę aminokwasu L-tryptofanu

   Pomocny wpis https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/4126/12-krokow-kontrowersyjnego-leczenia-kregoslupa-w-odcinku-szyjnym-i-nie-tylko.html

   Przy kąpieli z dodatkiem magnezu, lub masowaniu kręgosłupa, weź 1 cynk.

   Proponowane Suplementy:

   Izolat białka serwatkowego CFM (zawiera wszystkie aminokwasy niezbędne do odbudowy)https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-1-shape-shake-420g-tib–5905344040031.html#/26-smak-truskawkowy
   Glutamina to jeden z najważniejszych aminokwasów, który zaleca się przy odbudowie przeciekającego jelita, ważne dla zdrowia kręgosłupa https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html
   Osteocare https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/3935-osteocare-60kaps-tib–5905344040802.html
   4 Greens This is BIO https://thisisbio.pl/superfoods/24-4greens-100-organic-110g-this-is-bio–5905344040093.html
   Podstawowy pakiet 4 szklanki https://thisisbio.pl/zestawy/3342-pakiet-silver-4-szklanki.html

   B12 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2498-sublingual-vitamin-b12-50g-gg–5060040820117.html

   Selen https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html

   Cynk https://thisisbio.pl/suplementy-diety/4090-cynk-cytrynian-15mg-w-kapsulkach-weganskich-5060040827123.html

   Kolagen https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html

   MSM TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–5905344040260.html

   Kwas askorbinowy https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib–5905344040239.html

   Omega 3 https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Jod Kelp This is BIO https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html

   D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html

   K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html

   Magnez cytrynian https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html
   Chlorek magnezu https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html

   Wapń https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html

   Liposomal Kurkuminy https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2516-liposomal-curcumin-100ml-tib–5905344040369.html

   Tryptofan https://thisisbio.pl/aminokwasy/95-tryptophan-90kaps-amix–8594159536555.html

   nie jestem lekarzem <3

 57. avatar rolka88 8 czerwca 2020 o 08:54

  Czy te zalecenia dot osoby przy stwierdzonej osteoporozie ? Czy cos jeszcze dodac? Lat 32 niedoczynnosc przysadki biore hormony, nie jem miesa tylko czasami ryby no i unikam nabialu

  1. avatar Jarmush 8 czerwca 2020 o 11:30

   tak, ilości wapnia i K2, oraz magnezu należałoby dobrać zgodnie z zaleceniami lekarza

   1. avatar rolka88 8 czerwca 2020 o 14:27

    Pepsi jakie zalecenia lekarza …mi powiedzial zeby lykac 500mg wapnia na pytanie a co z magnezem i d3 uslyszalam ze wiecej szkod niz korzysci :/
    Jem jajka

    1. avatar Jarmush 8 czerwca 2020 o 19:22

     chodź do lekarza, nie do głupka

 58. avatar ania73 19 września 2020 o 14:16

  czy 4 SZKLANKI pije się jedną po drugiej ?

  1. avatar Jarmush 19 września 2020 o 18:05

   tak, w swoim tempie, jeśli biegasz, czy uprawiasz rano i nią aktywność, możesz jak ja 4 na bogato po treningu

 59. avatar Sylwanetka 26 września 2021 o 18:01

  Pepsi, czy ból szyi i karku ( nie mogę podnieść głowy z poduszki a śpię już od dłuższego czasu na ortopedycznej) może być oznaka zanieczyszczonej wątroby lub woreczka żółciowego?

 60. avatar Małgosia 24 listopada 2021 o 07:39

  Dzień dobry Pepsuniu ?
  Od pewnego czasu mam dyskomfort od kręgosłupa.Diagnoza Ortopedy to osteochondroza na odcinku C5/6.
  Chodzę na fizjoterapię,4 szklanki stosuję,magnez przez skòrę,Vit D3 też.Wynik D3 – 36,6.
  Zakwaszam żołądek, nie jem mięsa
  Czasami kawałek gotowanego.
  Od Ortopedy recepta na Keltican Forte i zastanawiam się czy to kupić.Mogę prosić o jakąś rozpiskę?Acha,ręce mi drętwieją i boli środkowy palec.
  Z góry dziękuję.
  Z wdzięcznością❤?

 61. avatar Pjoter 7 marca 2022 o 10:54

  Hejka Pepsi.
  Robiłem ostatnio RTG kręgosłupa i wyszło mi zniesienie Lordozy szyjnej i liczne odwapnienia.
  Kortyzolu mam raczej sporo poniewaz cały ostatni rok to jeden wielki stres.dopiero staram się to opanować.
  Co powinienem teraz począć w sensie jedzenia/suplementacji??
  Glutamina??SHAPE SHAKE??
  Dodam, że mimo moich dolegliwości szyjnych i nie tylko( nie wiem czy coś tam nie uciska:)) gram pół amatorsko w piłkę i biegam. nie chciałbym z tego rezygnować

  Ewentualnie to białko brać po wysiłku przed??czy codziennie?? nigdy nie brałem nic po treningu poza Witaminą c(tą biorę codziennie) magnezem i b kompleks(b-25) i czasami kolagen TIB jak mi się przypomni,ale można powiedzieć,że z 2 tygonie codziennie po łyżeczce wypijam.

  1. avatar Pepsi Eliot 7 marca 2022 o 13:04

   hejka, to już dobrze, ale jakiś antykatabolik by się przydał. Po treningu kolagen jak najbardziej tak, ale to robi się tylko kuracje a na codzień porcja Shap[e Shake TiB (ma też dużo glutaminy) jako budulec i szybkie białko poireningowe. Jeśli nie masz problemu z nadwagą, to łyżka oliwy do takiego szejka i cały dzień będzie działało jak antykatabolik, nie będzie już szybkim białkiem. Przed treningiem l-carnityna, oczywiście odżywanie, 4 szklanki (nawadnianie i oczyszczanie).
   w domu możesz dla przypomnienia przez godzinkę przy komputerze np dziennie wkładać taki kołnierz na szyję, ale nie dłużej, żebyś nie miał p[otem zawrotów głowy. No i jest kuracja Osteocare TiB (dużo dobrych składników obok glukozaminy i chondroityny)
   W sklepie mamy dużo suplementów typowo pod sport, ale służące zdrowiu

   1. avatar Pjoter 7 marca 2022 o 19:37

    no to jutro zamawiam szejka z oliwa i działam:) nie mam grama nadwagi więc na luzie z oliwą:)
    i z kołnierzem też spróbuje.
    Dzięki po raz kolejny za rady.
    Pozdrawiam

    1. avatar Pepsi Eliot 7 marca 2022 o 21:06

     zdrówka

 62. avatar hanna 26 marca 2022 o 09:58

  niestety znalazłam błąd gramatyczny: Na diecie według dotychczasowej piramidy u której stup sypały się bułki, chleby i ziarna ludzie faktycznie okropnie zaczęli chorować, a owe uszkodzenia ciała następowały w wyniku insuliny i to szkodziło wszystkim ludziom jak leci, bowiem często mówienie, że tak bardzo się różnimy jest mitem. dopełniacz stopy stóp.

  1. avatar Pepsi Eliot 26 marca 2022 o 11:06

   dla kogo niestety? 😀

 63. avatar Lokalny Nielokalny 27 marca 2022 o 19:28

  Pepsi, witaj. Opisałem moją naprawdę bardzo dziwną historię związaną z Twoim postem o kręgosłupie. Jest to coś co wykracza poza komentarz do Twojego tekstu, a być może Cię zainteresuje (ale opisałem to licząc na Twoją pomoc i to był mój podstawowy cel). Wiadomość nie chce jednak przejść poprzez formularz kontaktowy, może dlatego, że jest za długa. Sprawa jest naprawdę niezwykła. Nie widzę tu jednak żadnej innej opcji, brak Twojego adresu e-mail. Czy istnieje możliwość jego podania bym to wysłał?

  1. avatar Pepsi Eliot 27 marca 2022 o 21:22

   Masz FB? na mesendżera pepsi eliot wyślij, bardzo jestem ciekawa

 64. avatar Lokalny Nielokalny 28 marca 2022 o 12:48

  Niestety nie mam… Nie jestem na żadnym z mediów społecznościowych. Ale może jednak tu to wyślę, najwyżej nie opublikujesz tego jako komentarza, tylko przeczytasz i podejmiesz decyzję co dalej? Może będzie to dla Ciebie temat na post, a mi odpowiesz doraźnie na mail? Może tak być?

  1. avatar Pepsi Eliot 28 marca 2022 o 16:28

   dobra wysyłaj, bo na moim mejlu jest milion rzeczy

 65. avatar Lokalny Nielokalny 28 marca 2022 o 18:18

  Ok, wysyłam. Możesz potem po przeczytaniu tego nie opublikować, jeśli zechcesz odpisać mi na mail. A zatem:

  Pepsi, witaj.
  Postanowiłem napisać do Ciebie po przeczytaniu bardzo wartościowego tekstu o kręgosłupie
  https://www.pepsieliot.com/12-krokow-kontrowersyjnego-leczenia-kregoslupa-w-odcinku-szyjnym-i-nie-tylko/
  Zdarzyło się u mnie, że nawalił mi kręgosłup na odcinku lędźwiowym. To był wylew jądra miażdżystego i ucisk na nerw, dostałem skierowanie na operację. Nic mi nie pomagało, żadne ćwiczenia czy zabiegi. Jestem po 40, nigdy nie brałem żadnych używek, nic oprócz sporadycznego alkoholu, a i to gdy byłem młodszy i bardzo niewiele. Zaznaczam te sprawy, bo będą one miały znaczenie jak się dalej okaże.
  Pojechałem na kilka miesięcy (zrobiło się z tego znacznie dłużej) do Holandii, gdzie mieszkał na stałe mój kolega. Już wtedy miałem te kłopoty i szykowałem się mentalnie na operację po powrocie. Kręgosłup bolał mnie nieustannie i nieraz musiałem ratować się lekami, które tylko pozwalały przetrwać, bez wpływu na przyczynę. Robiłem to jednak sporadycznie, tylko w trudniejszych chwilach, świadomy skutków ubocznych. Kolega tam pracował i codziennie wieczorem palił konopie, legalne w tym kraju jak wiadomo. Ja dotychczas nigdy nie miałem z tym styczności i nawet nie chciałem mieć. Ale pewnego dnia z ciekawości spróbowałem. Na pewno każdy wie jak jest po MJ, więc nie ma co tego opisywać, ale jednak zaznaczę kilka standardowych szczegółów, gdyż i to – jak się dalej okaże – będzie potrzebne. A zatem czułem to co ogromna większość – piękny stan relaksu, tzw. gastrofaza, podczas której wszystko smakowało niebiańsko, a na końcu twardy, krzepiący sen, co u mnie miało fenomenalne znaczenie, gdyż od zawsze miałem kłopot z częstą bezsennością.

  Po kilku razach zauważyłem coś jeszcze, w co trudno było mi uwierzyć. Otóż od zawsze miałem naturalnie przygarbioną sylwetkę i nieraz musiałem się sztucznie prostować, by nie pogarszało mi się to z wiekiem. Mówiąc krótko starałem się trzymać prosto, ale musiałem stale o tym pamiętać i się pilnować. Zauważyłem, że po MJ na następne dni nie muszę tego robić. Czułem jakąś magiczną siłę w lędźwiach, która sama nadawała mi prostą sylwetkę, bez najmniejszego świadomego wysiłku z mojej strony. To było automatyczne i po raz pierwszy w życiu czułem jak jest być naturalnie wyprostowanym. Nie mogłem wprost uwierzyć w to, co się dzieje. Kręgosłup przestał mnie boleć, zniknął ból promieniujący do nogi, spałem rewelacyjnie, czułem, że oto jestem zdrowy i nie będzie żadnej operacji. Wszystkie te efekty były dla mnie cudowne i błogosławione. Próbowałem podpytać kolegę czy on też tak ma, ale szybko się połapałem, że nie wie o czym mówię, a gdy coś chciałem opisać, dziwnie na mnie patrzył, więc zachowałem resztę dla siebie. On palił nałogowo od lat i codziennie, ja raz na tydzień lub kilka tygodni i to mi wystarczało.
  Pepsi, nie pisałbym do Ciebie, gdyby historia na tym się zakończyła. Niestety tak nie jest. Piszę w nadziei, że może Ty, mająca rozległą wiedzą zahaczającą o sprawy ezoteryczne, będziesz mogła (i chciała) mi wyjaśnić nie tylko to co już opisałem, ale co jeszcze dodam.

  Nie wpadłem w żaden nałóg. Nie mam ku temu skłonności. Ale stała się rzecz, której nijak nie mogę zrozumieć. Oto bowiem w momencie, gdy czułem się zdrowy, gdy mentalnie nawet nie myślałem o żadnej operacji, wszystko nie tylko szlag trafił, ale skończyło się jeszcze gorzej niż było na samym początku.
  Wszystkie pozytywne efekty zanikły. Ale żeby tylko… Sytuacja jest naprawdę dziwna. Do rośliny miałem i mam szacunek, nie nadużywałem jej mocy, a jednak nastąpił jakiś zwrot, który wszystko odmienił. Dobroczynne efekty się skończyły, a ja pamiętam, że stało się to nagle.
  Zawsze interesowały mnie sprawy takie jak rozwój świadomości, gdyby nie to, nie trafiłbym na Twój blog. Przeczytałem wiele o grzybach psylocybinowych i wykorzystałem okazję, by samemu spróbować. Niczego jednak po zażyciu nie doświadczyłem.
  Po dłuższym czasie postanowiłem dać sobie kolejną szansę i zażyłem ponownie. Ponieważ nadal nic się nie działo, zawiedziony zapaliłem MJ, gdyż wcześniej przeczytałem, że substancje te nie kolidują ze sobą, a wręcz przeciwnie. Poczułem mocne uderzenie w głowie, musiałem aż szybko usiąść w obawie przed przewróceniem się.
  Ale po raz pierwszy nie czułem żadnej przyjemności po paleniu. Nie było gastrofazy, a w nocy nie mogłem spać. Żadnych mistycznych przeżyć. Wszystko na odwrót niż dotychczas. W ciągu kolejnych tygodni już wiedziałem, że oto coś się skończyło. Nigdy już nie odczułem szczęścia, które roślina ta dawała, nigdy już nie miałem po niej niebiańskich smaków ani prawdziwie krzepiącego snu. Próbowałem długiej, kilkumiesięcznej abstynencji od konopi, w nadziei, że może to coś zmieni, choć w głębi duszy wiedziałem, że to nie o to chodzi, gdyż paliłem od niedługiego czasu i rzadko. Bez rezultatu.
  Recz jasna znowu muszę na siłę się prostować. Trudno w to uwierzyć, ale jestem po operacji, nie miałem innego wyjścia, gdyż powróciło wszystko co było wcześniej. Przed operacją i całą opisaną dziwną przygodą miałem przepisany lek przeciwbólowy Tramadol. To lek z grupy opioidów, od początku wiedziałem, że tego typu leki nie leczą, więc brałem to tylko by przetrwać najtrudniejsze chwile, pomny na historie ludzi, którzy zażywali go codziennie przez miesiące i lata. Ja brałem jakieś 2 dni z rzędu raz lub 2 razy w miesiącu, od takich ilości na pewno nie można się uzależnić ani nabyć tolerancji. Dlaczego o tym piszę? Otóż tenże tramadol ma takie działanie, że wywołuje pewien błogostan, całkiem przyjemny zresztą. Dlatego wiele osób się uzależnia. Z chwilą gdy z niewytłumaczalnych dla mnie przyczyn zniknęło działanie MJ, wróciły bóle kręgosłupa i czasem znów musiałem brać Tramadol. Zniknął u mnie jednak ten przyjemny aspekt jego działania. Działa tylko przeciwbólowo, odczucie przyjemności stało się niedostępne. Podobnie jak po paleniu, które teraz nie miało żadnego sensu, gdyż nie działało na kręgosłup, nie można było po nim zasnąć (really), nie powodowało gastrofazy, nie dawało żadnej przyjemności.
  Zasadniczo to wszystko. Pepsi, masz jakąś koncepcję na to? Mój stan na teraz jest taki, że jestem po operacji, jestem jakby pozbawiony receptora odpowiadającego za odczuwanie przyjemności. Czy jest możliwe, że uszkodziłem sobie coś w mózgu wtedy gdy połączyłem psylocybinę z MJ? Od tamtego momentu wszystko się odwróciło. Jestem pewien, że gdyby utrzymało się działanie MJ, uniknąłbym operacji, byłbym zdolny do odczuwania przyjemności (jedzenie całe szczęście jeszcze mi smakuje) i miałbym normalną postawę. Zrobiłem nawet rezonans głowy, ale niby niczego tam nie widać. Nie wiem nawet czy ewentualne uszkodzenia neuronów byłyby tam widoczne i nie mam kogo o to zapytać. Próbowałem niby odbudować receptory dopaminowe stosem suplementów (cholina, kwas dokozaheksaenowy (DHA) , urydyna, witaminy B), ale bez najmniejszego rezultatu. Przyczyna jakby zdawała się leżeć gdzie indziej. Wygląda na to, że sam sobie zaszkodziłem, choć tak naprawdę nie zrobiłem niczego co mogłoby nieść takie konsekwencje. Może byłoby tak samo gdyby nie tamto wydarzenie? Nie wiem, to bardzo dziwne najpierw doświadczyć wielkich dobrodziejstw, a potem znienacka ich przeciwieństwa, które niestety trwa.
  Może ta historia posłuży Ci do zrobienia wpisu w temacie i ktoś z komentatorów naświetli tę sprawę? Możesz ją rzecz jasna wykorzystać. Pepsi, co byś zrobiła w tej sytuacji?
  Pozdrawiam Cię.

  1. avatar Pepsi Eliot 29 marca 2022 o 06:04

   Hej, a czy nie wziąłeś pod uwagę takiej prostej sprawy, jak wymuszone oczekiwanie na kolejne przyjemne doznanie, gdy już go doświadczyłeś poprzednio. Stworzył się przymus,a organizm już się przyzwyczaił. Każdy narkoman Ci powie, że na początku są niesamowite jazdy, a potem po prostu potrzebują heroiny jak powietrza, ale nie ma już takich doznań jak na początku. Muszą też zwiększać dawkę. Jedno jest pewne, nirwany nigdy nie osiąga się wtedy, gdy się jej oczekuje. Ludzie, którzy pierwszy raz doznają satori, próbują doprowadzić do podobnej sytuacji ich zdaniem, ale satori nie nadchodzi. Przydarzy się za to wtedy, gdy kompletnie zwątpią i puszczą. Pozdro2

 66. avatar Lokalny Nielokalny 29 marca 2022 o 10:46

  Hej, nie wydaje mi się. Ja niczego nie oczekiwałem, te efekty zaskoczyły mnie samego, a potem zniknęły nagle po opisanym wydarzeniu. Musiało coś się stać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Twoje stawy Twój Osteocare TiB 

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum