Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 304 665
113 online
41 807 VIPy

13 prostych kroków naturalnie leczących boreliozę

Naturalne leczenie boreliozy.

Jak można zarazić się boreliozą?

Borelioza to choroba przenoszona najczęściej przez zainfekowane kleszcze ale nie tylko, również przez komary i inne insekty. Boreliozą, o czym właściwie się nie mówi, bo się nie wie, można się również zarazić poprzez kontakt seksualny.

Borrelia przenoszona jest przez te same bakterie zwane krętkami (należą do krętków borella), które są obecne w gruczole prostaty i mogą znajdować się w spermie. Mężczyzna może więc nie posiadać widocznych objawów boreliozy, lecz przeciwciała  mogą świadczyć, że jest nią zarażony. Przeniesienie bakterii na swojego partnera seksualnego jest zatem w jakimś procencie prawdopodobne.

Choroba Lyme (Lyme Disease) występuje w wielu krajach, najczęściej w Europie i Ameryce Północnej. W Polsce zaczęto ją rozpoznawać dopiero pod koniec lat 80.

Objawy infekcji 

 • najczęściej zmiany na skórze
 • często przemieszczające się obwodowo
 • okrągły rumień (charakterystyczny pierścień, jeśli masz wątpliwości wpisz w Google i zobacz grafiki)
 • objawy grypo podobne

Objawy infekcji rozproszonej i przewlekłej mogą być bardzo poważne, i łatwo znajdziesz je w internetach.

My zajmijmy się lepiej zdrowieniem.

Przydatna wiedza

 • Można mieć wykryte w badaniu krwi specyficzne przeciwciała anty-Borrelia w klasie borelioza IgM oraz borelioza IgG, a jednak nie mieć objawów choroby
 • Boreliozę oficjalna medycyna próbuje leczyć za pomocą antybiotyków, jednak terapia ta jest długotrwała i może być rujnująca dla organizmu. Do tego bywa nieskuteczna
 • Różnimy się między sobą, to raz, a dwa, że czas odgrywa tutaj dość istotną rolę
 • Chodzi o to, aby jak najszybciej zabrać się za naturalne leczenie
 • A co sądzi Boski Lekarz na temat boreliozy? Czytaj wpis: co może aktywować bakterię boreliozy i jak się z niej wyleczyć?

Ale uwaga! Oświadczenie! 

Misją życiową bloga pepsieliot.com jest pomoc ludziom w pokonywaniu ich słabości, w tym zdrowotnych. Ale również dostarczanie wiedzy od najlepszych w swoich dziedzinach.

Jednak zdając sobie sprawę, że teksty o charakterze medycznym w Polsce są objęte regulacjami prawnymi, podkreślamy, że jakiekolwiek  materiały na tej stronie NIE STANOWIĄ żadnej porady o charakterze medycznym, a JEDYNIE INFORMACYJNYM. 

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję związaną ze swoim zdrowiem, OBOWIĄZKOWO skieruj się do własnego lekarza, lub lekarza specjalisty.

A chcąc stosować  jakiekolwiek metody, o których jest mowa w tekstach, robisz to tylko na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Zasada podstawowa dotycząca wszelkich schorzeń:

Jeśli jesteś dobrze nawodniona, odżywiona i dotleniona masz wszelkie powody, aby zwalczyć każdą chorobę

Naturalne leczenie boreliozy – 13 kroków

1. Odpowiednie nawodnienie 

W celu nawodnienia odwodnionego organizmu, trzeba pić na dobę co najmniej 30 miligramów wody na kilogram masy ciała. Tak więc, przykładowo szczuplutka Ty ważąca 50 kg, powinnaś każdego dnia wypijać CO NAJMNIEJ 1, 5 litra wody, czyli 6 szklanek.

Mówi się bardziej o 8 szklankach.

Natomiast podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych, lub przy upalnej aurze, należy znacząco zwiększyć spożycie wody. W zależności od tego, ile potu straciłaś, jak długo ćwiczysz i jak wysoka jest temperatura otoczenia.

Poranne nawodnienie (po nocnym odwodnieniu) dobrze jest robić wodą z cytryną i szczyptą dobrej szarej soli morskiej, lub kwiatu soli.

Poranna woda z cytryną może być wzbogacona połową łyżeczki kurkumy i szczyptą czarnego pieprzu – tak wygląda pierwsza szklanka z 4 szklanek

Przypominam, że sól w 4 szklankach „idzie” do drugiej szklanki.

4 szklanki czynność medytacyjna

2. Odpowiednie pH moczu

Twój mocz jest potężną informacją co dzieje się w ciele. Ph moczu rano na czczo powinno być lekko kwaśne, lub maksymalnie – neutralne. Czyli utrzymywać się w zakresie 6-6.5pH – 7pH. Natomiast pH moczu w południe powinno już być zasadowe, najlepiej 7.5 pH. Niektórzy naturopaci przy boreliozie zalecają 7.5-8 pH.

3. Odpowiednia dieta oczyszczająca

Jak zwykle w sytuacji niedotlenienia ciała, czyli zakwaszenia komórek najbardziej sprawdza się surowa dieta roślinna, wysoko węglowodanowa, dużo owoców i zielonych warzyw.

Suplementy, a właściwie SUPER pokarmy uzupełniające, to przede wszystkim algi, czyli spirulina, chlorella, 4 Greens This is BIO zawierający zarówno obie algi, jak i nowozelandzkie trawy: pszeniczną i jęczmienną.

Tak wygląda 4 szklanka.

4. Poranna alkalizacja jest bardzo ważna

Przepis na 2 tygodnie sodowej lemoniadki: 

 • Łyżeczkę sody oczyszczonej zalać małą ilością wrzątku, odczekać aż „wybuzuje”.
 • Teraz wlać sodę do połowy szklanki zimnej wody, a następnie ostrożnie i powoli (bo wykipi) dodać 2 łyżki stołowe octu jabłkowego BIO ( o ile ktoś jest przyzwyczajony do octu, jeśli nie należy wziąć 1- 2 łyżeczek od herbaty)
 • Potem uzupełnić szklankę do pełna wodą i pić.

5. Zakwaszenie żołądka

Dobre trawienie białka jest podstawowym elementem jakiegokolwiek samoleczenia ciała i ogólnie synonimem zdrowia.

Choroby autoimmunologiczne praktycznie zaczęły się w jelitach. Należy więc codziennie dbać  o odpowiednią ilość kwasu w żołądku. Wbrew temu co, może się wydawać, bo co drugi dorosły bierze środki na złagodzenie zgagi, ludzie cierpią głównie z powodu za małej ilości kwasu żołądkowego. Nawet, gdy mają zgagę.

Pomocny wpis:

Prosty test, czy masz nadkwasotę, czy raczej niedokwasotę

Należy wypijać codziennie wodę z 1/2-1 łyżeczki witaminy C (kwas l-askorbinowy) i 1/3 łyżeczki MSM.

6. Witamina C

W Twoim ciele nie może brakować witaminy C, dlatego należy przeprowadzać co jakiś czas kalibracje witaminą C (wysycające), a następnie codziennie przyjmować 3000 mg (3g C w proszku) lub 2 tabletki  witaminy C

Protokół witaminowy dr Cathcarta

Z tego wpisu dowiesz się  jak zrobić KALIBRACJĘ witaminą C na podstawie protokołu witaminowego dr Cathcarta

Naturalne leczenie boreliozy – borelioza i ogród ziołowy 

7. Bardzo ważna przy boreliozie jest ZIOŁOTERAPIA

 • Czystek, szczeć i rdest japoński kupione oddzielnie, albo gotowa mieszanka ziół na boreliozę w sklepie zielarskim. Zwykle dokładnie zawiera właśnie te 3 zioła, i codziennie wieczorem należy wypić napar.

Wiedza

Przykładowo taka szczeć pospolita (balwierska):

Preparaty ze szczeci działają bakteriobójczo, przeciwzapalnie i ochronnie na wątrobę, co jest zasługą kwasów fenolowych i kwasu ursolowego.

Irydoidy z kolei likwidują ból i działają jak naturalne antybiotyki. Wykazują też działanie przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. Szczeć jest wykorzystywana również w leczeniu (oprócz boreliozy) takich chorób jak dna moczowa, artretyzm, reumatyzm, choroby płuc oraz choroby wrzodowej żołądka. Leczy też stany zapalne skóry, wypryski i zmiany skórne. Jest wymieniona także jako roślina o działaniu przeciwpasożytniczym. 

Inne zioła, które jednak wymieniane są przez amerykańskich naturopatów i Teda z Bangkoku jako jeszcze skuteczniejsze w hamowaniu bakterii krętków borelli to:

 • Andrographis uznaje się za jedno z najsilniejszych ziół przeciwzapalnych

Andrographis ogólnie rzecz biorąc działa pozytywnie praktycznie na wszystko. Posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, antybakteryjne (działa na KRĘTKI BORELIOZY, zarodźce malarii, krętki syfilisu i inne bakterie), antywirusowe, przeciwko robakom, antynowotoworowe, przeciw biegunkom, wykazuje pozytywne działanie w przypadku cukrzycy, przeciwgrzybiczne, osłonne w stosunku do wątroby i serca, przeciwzakrzepowe, uspokajające, wykrztuśne, żółciopędne.

 • Koci Pazur, inaczej czepota puszysta

Jest od dawna znanym sposobem na warunki mikrobiologiczne związane z leczeniem boreliozy. Oczywiście działa też przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie.

 • Sarsaparilla

Silnie antybakteryjnie zioło, szczególnie skuteczny w leczeniu infekcji, takich jak krętki borelli, czy kiła. Dodatkowo zapewnia korzyścii przeciwzapalne i przeciwutleniające. Jest to kolejne, bezpieczne, ziołowe lekarstwo na lime.

Oczywiście wczesne rozpoznanie jest kluczem do skutecznego leczenia boreliozy.

Jednakże zioła oferują rozległe korzyści NA KAŻDYM etapie tej choroby

8. Jod

Jod w przypadku boreliozy, i gdy nie ma innych przeciwwskazań, jak przykładowo nadczynność tarczycy (również przy Hashimoto), czy nadwrażliwość (mniej więcej 1 na 20 osób ma coś takiego) przyjmujemy doustnie.

Zawsze kilka godzin po witaminie C (przy dziennej dawce 3g), gdyż osłabia działanie jodu.

Jak to zrobić?

5 % płyn Lugola (do kupienia w aptece) przyjmujesz następująco (o ile nie jesteś nadwrażliwy na jod!):

 • Pierwszego dnia 4 razy dziennie po 10 kropli w szklance wody (jak wspomniałam, warto wcześniej porobić próby, czy jesteś w stanie przyjąć bezproblemowo takie ilości jodu, czy nawet 1 kroplę).
 • Drugiego i trzeciego dnia po 6 kropli 3 do 4 razy dziennie.
 • Później można stosować jod zewnętrzne, jak się zaleca przy Hashimoto, czy po prostu zwyczajnej suplementacji podtrzymującej najlepsze zdrowie: na skórze robimy plamę o średnicy około 3 cm, czekamy do wchłonięcia, po czym dopiero wtedy robimy następną.

Czasami rzecz następuje po kilku godzinach, niekiedy po dobie, albo nawet kilku dniach. Jod w krwiobiegu będzie osłabiać lub likwidować bakterie krętka i nie pozwoli im na umocnienie się.

9. Selen

Równocześnie z jodem przyjmujesz selen, polecam Selen TiB w ilości 200 mcg dziennie (2 kapsułki) i naturopaci zalecają także srebro koloidalne.

Uwaga

Należy badać selen, podobnie, jak 25(OH)D oraz cynk.

10. Woda utleniona 

Zewnętrznie:

Na bóle mięśni i stawów okład nasączony wodą utlenioną 3% Codziennie wieczorem na rozgrzane po kąpieli, czyste plecy psikamy wodą utlenioną 3% z atomizera

Wewnętrznie 2 proste metody:

 • Pierwsza doustnie

3% woda utleniona wymieszana z 50 ml czystej wody (zacząć od 6 kropli dziennie i codziennie dodawać jedną, aż do 20) powtarzać 3 razy dziennie

 • Druga to metoda wdychania wody utlenionej metodą Billa Munro:

Bill Munro proponuje następujący sposób wdychania nadtlenku wodoru:

 • Należy kupić aerozol/pompę/spray do nosa.
 • Należy kupić 3% nadtlenek wodoru, czyli tak zwaną wodę utlenioną.
 • Taki procent nadtlenku używał Bill przez 12 lat.
 • Jednak sugerowałabym maksymalnie 2 % dla dorosłych i 0,5% dla dzieci.
 • Wysterylizuj butelkę używając ciepłej wody z mydłem.
 • Wypełnij aerozol 3% (lub rozcieńcz do proporcji jak radzę wyżej) nadtlenkiem wodoru.
 • Psikaj w gardło 6 razy w czasie jednego wdechu.
 • NIE WDYCHAJ PRZEZ NOS !!
 • Rób to 4 do 6 razy dziennie.
 • Jeśli próbujesz pozbyć się jakiegoś wirusa, psikaj co 2 godziny.
 • Pozbycie się jakiegoś wirusa zajmuje zwykle około 36 do 48 godzin.
 • Jeśli jest to poważniejszy wirus lub bakteria ( w tym krętki), zajmie to więcej czasu.

W przypadku innych dolegliwości, takich jak rak, nie ma w temacie całościowych badań.

Przy czym:

Gdy 6 dawek 4-6 razy dziennie wydaje Ci się dużą ilością, to okazuje się w rzeczywistości, że jest to całkiem niewiele.

Sprawdź to psikając na małą łyżeczkę.

11. Inne ważne suplementy

 • Witaminy D3 i K2 (zależnie od poziomu 25(OH)D). Należy dążyć do górnego poziomu.
 • Chlorella i Spirulina
 • Na gorsze samopoczucie związane z boreliozą, jak zmęczenie, problemy ze snem, bóle mięśni i stawów, pogorszenie nastroju: organiczna Ashwagandha
 • Ciepłe kąpiele z dodatkiem chlorku magnezu, albo soli Epsom (lub moczenie stóp w miednicy z połową szklanki chlorku magnezu), lub smarowanie ciała (stawy, łydki) oliwą magnezową
 • Koenzym Q10 po 200 mcg 2 razy na dobę, jak zaleca większość lekarzy.
 • B complex z niacyną (o ile nie jesteś uczulona na niacynę) ze szczególnym uwzględnieniem WITAMINY B6 przy boreliozie.
 • Kwasy tłuszczowe Omega 3 silnie przeciwzapalne i wspierające funkcje neurologiczne/poznawcze.
 • Kolagen ( o czym była mowa powyżej), lub/i wywar z kości.
 • Kurkuma 

Kurkuma jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, pomocnym w zmniejszaniu bólu stawów, głowy i uszkodzeń naczyń krwionośnych i nerwów.

 • Probiotyki

Oprócz spożywania pokarmów bogatych w probiotyki jak kiszonki, polecam suplementację probiotykami z co najmniej 8 szczepami i 50 mld sztuk dziennie. Jest to jeden z bardzo ważnych czynników w niszczeniu krętków borelli.

 • Grzyby lecznicze

Badania  pokazują, że grzyby lecznicze (obejmuje Cordycep, Reishi i Maitake) wspomagają adaptacyjny układ odpornościowy, który kontroluje reakcje autoimmunologiczne.

Grzyby lecznicze mają wpływ na wzrost super  wewnątrzkomórkowego przeciwutleniacza o nazwie dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), który chroni nasze komórki.

 • Do tego właśnie bierzesz też selen, i przy małej podaży w jedzeniu, również cynk.
 • Arginina i Lizyna

12. Inne ważne działania

 • Aktywność fizyczna (także streching, czyli rozciąganie ciała), jak najbardziej może to być bieganie, gdy nie bolą Cię stawy kolanowe
 • I bardzo wskazana sauna.

Jest opcja skorzystania z biorezonansu, może być pomocny, wszelkie urządzenia typu Sweeper, o ile rezonujesz z tego typu działaniami również sprawdzają się u niektórych chorych poszukujących alternatywnych metod leczenia boreliozy.

 • Moxa

Co to jest terapia Moxa (wyjaśniam, że to element TCM, czyli tradycyjnej medycyny chińskiej ) i jak może pomóc przy borelii?

13. Na koniec porady być może dziwne …

Oto parę porad CZYTELNIKÓW ze strony Teda z Bangkoku Earth Clinic:

1. Cytrusy

Historia przypadku

Po około 10 latach zmagań z boreliozą i błędnych epizodach z leczeniem.

Obecnie od 5 miesięcy nie mam żadnych objawów choroby 

Po wielu różnych antybiotykach i innych anty w końcu powiedziałem: do diabła z nimi wszystkimi i oto co zrobiłem:

 • Przez około tydzień nie jadłem niczego oprócz całych pomarańczy, mandarynek i całych cytryn.
 • W całości, co oznacza, że jadłem też skórę, nasiona, miąższ i sok. 
 • Pokroiłem na małe kawałki, wcześniej dokładnie umyte w ciepłej wodzie i niepryskane chemią owoce. 

Nie pytaj mnie dlaczego, ale po prostu to zadziałało.

Czy chodziło o te 5 gramów witaminy C dziennie plus bioflawonoidy z cytrusów? Nie wiem.

Mniej więcej po 8 dniach obudziłem się i wiedziałem, że choroba zwana boreliozą jest już przeszłością.  

Następnie zmodyfikowałem swoją dietę, nie jem cukru i mąki.

Jem za to dużo węglowodanów w postaci całych owoców, zielonych warzyw i orzechów.

Przy okazji schudłem blisko 20 kilogramów.

I obniżyło mi się ciśnienie krwi, co jest bardzo pozytywne, gdyż miałem nadciśnienie. 

2. Sól himalajska i witamina C

Ten duet podobno działa!

Im dłużej trwa borelioza, tym dłużej trwa wyleczenie, ale to jest skuteczne.

Protokół dawkowania niepotwierdzony badaniami klinicznymi:

 • Dawka 3 g soli himalajskiej i 3 g witaminy C, 4 razy dziennie.

Co w efekcie końcowym daje mniej więcej 1 gram witaminy C i 1 gram soli himalajskiej na każde 5 kilogramów masy ciała.

Jednak bez względu na wagę ciała całkowita dawka dzienna nie powinna przekraczać 18 gramów soli i tyleż witaminy C dziennie, a 15 gramów byłoby dawkowaniem dla przeciętnego dorosłego w czasie 24 godzin.

Przy tej kuracji należy pić zdecydowanie dużo wody.

Zabieg może być wyczerpujący, ale przyjmując C+sól z jedzeniem możemy dodatkowo pomóc sobie w trawieniu.

Rezultatów należy spodziewać się podobno niemal NATYCHMIASTOWO.

Reakcja Herxha niestety pojawi się bardzo szybko, ponieważ wydzielanie toksyn z umierających organizmów z pewnością Cię doświadczy.

Wystąpi biegunka.

Pamiętaj, aby pić dużo wody.

Woda jest ważnym czynnikiem, nie tylko dla Twojego nawodnienia (niezbędnego uzupełnienia płynów przy biegunce), ale da Ci pewność, że  lekarstwo łatwo krąży po całym ciele.

Sól to elektrolity, które organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Podobno jest to bardzo skuteczna metoda, ale proszę Cię, nie jestem ekspertem w tej kwestii, ani nawet lekarzem:)

3. Ocet jabłkowy, miód i jod

Historia przypadku:

Wydaje się, że najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek próbowałam w związku z boreliozą, jest kuracja:

 • 1 łyżką organicznego octu jabłkowego,
 • 1 łyżeczką miodu organicznego
 • i 1 kroplą płynu Lugola (jod pierwiastkowy) w czystej wodzie.

Czyli z pewnością bez chloru i fluoru.

Ten zestaw biorę przed śniadaniem i lunchem, a przed kolacją to samo, tyle, że już bez jodu.

Zamierzam zwiększyć ilość jodu do 2 kropli (przed śniadaniem i lanczem), ponieważ otrzymałam wreszcie porcję niezbędnej do życia energii zaledwie po tygodniu stosowania tej mikstury.

(Visited 56 101 times, 3 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Niki 27 sierpnia 2017 o 13:09

  Podaję dalej!!! 🙂 wielce dziękuję za zestawienie

 2. avatar Gonia 27 sierpnia 2017 o 13:17

  Dzięki Pepsi za ten wpis, przyda się wielu 🙂 . Niedawno gdzieś czytałam o składniku w skórkach pomarańczy których bb nie lubi więc by się zgadzało. Warto chyba też dodać nasze rodzime zapomniane warzywo zwane skorzonerą w połączenieu z grejfrutem lub citroseptem-działają synergistycznie przeciw krętkom. Wielu też ma problem z detoksem więc wsparcie wątroby ziołami odtoksyczniającymi i b complex oraz ostropestem wskazane, ale chyba wspomniałaś :-).
  Mam pytanie co do jodu transdermalnie: aplikowałam sobie przez skórę bo mam hashi (endo nie jest pewna bo dzięki diecie jest dobrze) tzn przeciwciała są : anty TPO 40 anty TG 136 FT3 i ft4 na 50 % normy lab, jest jeden malutki guzek w zaniku echogenność tarczycy i pozostałe parametry jak trzeba, ale w momencie gdy zaczęłam suplementowac jod TSH z 0,8 skoczyło na 2,3,(nigdy nie miałam tak wysokiego, moje TSH zazwyczaj jest między 0.3 a 1,4) w momencie podwyższenia TSH zaczęłam się pocić, bo przy niższym nie bardzo. Dodam, że nie zapomniałam o selenie, mam go na poziomie 90 norma (70-140) przerwałam suplementację jodu choć nie wiem czy to jod czy coś innego, ale zaczęłam mieć łamania w kościach. Podejrzewam u siebie bb na jednym biorezonansie wyszło na drugim nie, ale za to wyszedł EBV w mózgu który ma dawać objawy neuro. Co byś polecała robić z tym jodem?

  1. avatar Jarmush 27 sierpnia 2017 o 14:56

   przez skórę nie wchłoniesz wiecej niż potrzebujesz, a polecam tę suplementację, o dziwo też działa na boreliozę:

   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy).
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib–254475917497.html

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy.

   Bierz póki 1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C)
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem)
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rymień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB, albo Liposomal C TiB , każda będzie świet=nym wyborem

   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB 

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Witamina E (naturalna) jw

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

   1. avatar Krajewska anna 26 lutego 2018 o 19:00

    Co sądzicie o punkcji przy boleriozie, mój syn ma zleconą w szpitalu…..i jeszcze jedno bardzo ważne dla mnie- czy odważylibyście się podać płyn lugola domięśniowo w dawce 5 g lub podzielonej na 2 razy przy boleriozie. Mam sąsiada emerytowanego weterynarza który gorąco mnie do tego namawia gdyż skutecznie podawał płyn lugola domięśniowo zwierzętom których już nikt nie chciał ratować ze względu na duze zakażenia gdzie nie pomagały antybiotyki. Za każdym razem kończyło sie sukcesem. Prozę o odpowiedz

    1. avatar Jarmush 26 lutego 2018 o 21:00

     Borelioza
     Metoda S/C, czyli metoda stosowania soli (najlepszej szarej morskiej) i witaminy C.

     „Biblia” czyli coś naprawdę wskazanego, żeby się tym posiłkować, jest dostępna w formie pliku pdf w Internecie książka The Salt/C. Dodatkowo wygooglaj „Protocol for Lyme Infection” napisany przez M. Fett.

     Jest to dość dobrze znany protokół, zbierający dobre opinie. Protokół ten zaliczany jest do pięciu najskuteczniejszych metod pozbywania się boreliozy.

     Sprowadza się do przyjmowania dawek składających się generalnie z 1 g witaminy C
     oraz 1 g soli (np. różowej himalajskiej, ale teraz nie wierzę już w tę sól, najlepiej kupić najdroższą szarą sól celtycką).

     Zaczynamy od jednej dawki dziennie, a następnie zwiększamy ją stopniowo do 6 – 8, a nawet 10 – 12, w zależności od wagi ciała, problemu oraz chęci, zapału i odporności. Może przeczyszczać, a to nie będzie wskazane, czyli trzymamy się progu jelitowego.

     Co jest niezbędne?

     1. Najlepsza szara sól celtycka morska, w ostateczności himalajska różowa.
     2. Witamina C (proponuję C-1000 + TiB)
     3. Woda najlepsza źródlana
     4. Przejście na dietę w 75% opartą na warzywach
     5. Amorficzna Ziemia Okrzemkowa jakości spożywczej
     6. Żelatynowe puste kapsułki (kupisz na Allegro) o wielkości odpowiedniej do
     pomieszczenia 1/5 płaskiej łyżeczki soli
     7. Zeszyt, w którym będziesz prowadziła dzienniczek notatek i obserwacji

     Rozważne wydaje się być rozpoczęcie od przyjmowania Ziemi Okrzemkowej na parę tygodni przed Metodą witamina C/sól celem pozbycia się większych pasożytów i zwiększenia poziomu krzemu w organizmie.

     Ponadto, można rozważyć wstępne wytrzebienie Candidy przed rozpoczęciem tej metody z użyciem zappera (wiem, że Viki się nie zgodzi), ale dobre też jest srebro koloidalne czy też przyjmowanie wody utlenionej i preparatów boru, w odpowiednich proporcjach do jej wagi. Wiesz jak to zrobić, bo brałaś. Bor ma także silne anty-grzybicze działanie.

     Metoda S/C praktycznie

     Należy napełnić kapsułkę najlepszą solą morską (kwiatem soli), przygotować tabletkę witaminy C
     i wodę. Płaska łyżeczka do herbaty zawiera ok.5g soli, podziel zawartość łyżeczki na 5 równych części, każda będzie ważyć ok.1g, ale ja bym odważyła sobie ten gram na specjalnej wadze.

     Przyjęcie porcji to połknięcie (proponowana godzina to 10.00 rano) kapsułki oraz 1g
     tabletki witaminy C, popite szklanką (lub lepiej dwoma) wody.

     Po 1 godzinie lub 2 należy wypić szklankę wody z łyżeczką Ziemi Okrzemkowej (Diatomitu).
     M. Fett sugeruje dodanie do Diatomitu łyżeczki glinki spożywczej.

     Tego samego dnia o godz. 14.00 przyjmujemy następną dawkę.

     Następnego dnia przyjmujemy – jeśli nie zaobserwujesz niepokojącej reakcji – 3 dawki.

     Trzeciego dnia możemy przyjąć 4 dawki, ale tylko jeśli się w miarę dobrze czujemy.

     Pamiętaj, że bakterie giną w środowisku o większym zasoleniu, doznamy więc reakcji intensywnego oczyszczania.

     Należy więc obserwować się, notować samopoczucia i umiejętne zwiększać ilość porcji aż do nawet 10 – 12, choć i 6 – 8 to sporo! Szczególnie dla dziecka powinno być odpowiednio mniej w stosunku do jej mniejszej wagi.

     Należy się uważnie obserwować i nie zwiększać a nawet zmniejszyć dawkę, jeśli coś Cię niepokoi.

     Z drugiej strony, niestety należy spodziewać się reakcji Herxa (oczyszczanie, wymieranie patogenów) i nie ma się czego bać, ale nie ma potrzeby nadmiernego katowania się. Szczególnie w pierwszym tygodniu mogą się pojawić reakcje wymierania Candidy. Niektórzy czują rodzaj palpitacji serca, coś jak przy większym przeziębieniu, ale przechodzi. Także bóle stawów, zakłócenie widzenia.

     Niektórzy czuja ukłucia tu i ówdzie – trzeba pamiętać, że ta kuracja powoduje także wymieranie większych pasożytów, które nie mogą znieść zwiększonego zasolenia dotychczas tak im
     przyjaznego środowiska.

     Nie ma się czego obawiać, organizm poradzi sobie doskonale z usunięciem lub zutylizowaniem unieszkodliwionych pasożytów.

     Nie ma leczenia bez reakcji Herxa.

     Ta reakcja jest dowodem skuteczności kuracji, dowodem, że zachodzi leczenie. Może zdarzyć się już pierwszego dnia, że stwierdzimy, że 2 dawki to za dużo dla nas. OK, bierzemy jedną choćby
     parę dni, zwiększamy dawkę ostrożnie. Generalnie pamiętamy jednak, że „nie ma leczenia bez czyszczenia”.

     Metoda ta polega na zwiększaniu dawki, na tym zasadza się jej skuteczność. Bez stałego zwiększania ilości przyjmowanych dawek do określonych już granic, nie będzie sukcesu.

     Podałam tu tylko wstępne wskazówki do metody S/C, bowiem naszą „biblią” jest tu anglojęzyczna książka M. Fett’a. Będziesz mieć wiele istotnych pytań, a odpowiedzi znajdziesz w tej właśnie książce.

    2. avatar zibi 27 lutego 2018 o 14:53

     Witam.
     Możesz coś więcej napisać jak stosował ten weterynarz płyn lugola u zwierząt. Jakie konkretnie dawki, jak długo?

    3. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 09:14

     Bardzo ciekawe, napisz więcej.
     W zasadzie potwierdza to tylko działanie antypatogenne jodu, ale nie spotkałem się z taką aplikacją 😉

    4. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 09:19

     w czasie I WS stosowano z podobną skutecznością rozcieńczony kwas solny.

    5. avatar zibi 1 marca 2018 o 18:58

     Krajewska anna, napisz coś więcej o zastrzykach z jodu. Jakie stężenie, czy rozcięcza się z czymś?

 3. avatar alleksa 27 sierpnia 2017 o 13:40

  Jeszcze krew – borelioza przenosi się przez krew… czy ktoś bada krwiodawców pod tym kątem? … nie…

  1. avatar Jarmush 27 sierpnia 2017 o 15:09

   ugryzienie kleszcza to właśnie przeniesienie przez krew

  2. avatar grzegorzadam 16 października 2017 o 10:22

   borelioza przenosi się przez krew”

   Nie tylko, przez wszystkie płyny ustrojowe, matki przekazują dzieciom w ciąży, jest w mleku,
   wszędzie, silny układ odpornościowy i nie ma obaw.
   Gorzej jak zacznie przy spadku odporności ”współpracować” z wirusami, wtedy
   bywa niebezpiecznie, doświadczyłem tego u dziecka.

   1. avatar Maja 17 marca 2019 o 08:25

    Właśnie u kolezanki synek 7 miesięcy i rozne objawy ze strony uklady nerwowego. Wyszlo jej w badaniacb zema bolerioze.. jak pomoc dziecku?

 4. avatar Gonia 27 sierpnia 2017 o 19:34

  dziękuję Pepsi, przyznam, że wiele z tego robię. W zasadzie nie biorę w chwili obecnej wit E (ale podjadam nasiona konopii w nią bogate), glutaminy, ale sobie kupie u Ciebie i zastosuje protokół załączony, nie borę kolagenu oraz ashwagandy. Resztę biorę z uwzglednieniem zasad łączenia i rozdzielności. Ze sportem jest w chili obecnej problem choć bardzo lubię bo mam mocne nasilenie objawów neurologicznych a sport kocham wiec żałuję. Z rzeczy na liście nieuwzględnionych biorę czarnuszkę mieloną (podobno lepsza od oleju przy hashi) andrographis szczeć i wyciąg z tymianku zioła oczyszczające ,oraz Twoją herbatkę: kurkuma i partnerzy z dodatkiem goździka, probiotyki i mangan B complex i b3. Mam od Ciebie chlorellę askorbinian omega3 i pewnie coś jeszcze, dużo tego. Z zakwaszeniem żołądka jest problem do tego stopnia że chyba prędzej jajo zniosę niż zakwaszę… po enzymach boli żołądek w nocy a reszta (sól, gorzkie zioła oj) w zasadzie przestają działać po 2 dniach brania. Zauważyłam tez, że jak dodaje zakwaszacze to automatycznie robią mi się zaparcia, wiem mam rozwalona florę baketryjną, łatwo nie jest. Dietę mam raw z jedna małą porcją eko mięsa/wątróbki dziennie. Jest ciężko mimo ustawienia sobie zycia pod naprawianie zdrowia i tak zdarza mi się bezsenność i okropne objawy neurologiczne, których nie życze nikomu, ale trzeba działać.

  1. avatar Jarmush 27 sierpnia 2017 o 20:46

   zaparcia idą na chlorek magnezu TiB i każdy inny 🙂

 5. avatar Gonia 27 sierpnia 2017 o 19:53

  🙂 jeszcze raz ja. Wybacz Pepsi , że nie w temacie, ale: do kompletu okropnych choróbsk muszę dodać jeszcze endometriozę, (czytałam wszystko w tym temacie u Ciebie i w całych internetach chyba) ale mam problem nie z okresem-ten obecnie jest bezbolesny ale mam coraz większe problemy z owulacją-okropne bóle jajników i macicy, ogólnie dół brzucha. Stąd moje pytanie: czy jest szansa, że wkrótce popełnisz jakiś artykuł o owulacji ? lub słowo porady skierujesz tu własnie?

  1. avatar ola 3 listopada 2018 o 12:30

   Goniu jak twoje postepy z usuwaniu ”franców” – czytajac jeden z Twoich wpisow domyslilam się, ze zmagasz sie tez z borelioza? jak ta franca sie ma(mam nadzieje, ze juz nie ma) czy zastosowalas protokol solny? I czy w ogole ktos sie nim z boleriozy tu z obecnych wyleczyl? ja narazie udokumentowana sama chlam.pn. objawow w sumie stawowych nie mam(choc moj system nerwowy wlasnie pada, deprecha z agresja naprzemiennie a raczej arecha-czekam na wynik bartonelli ze zgroza i borelioza-sie okaze ) chcialabym zrovic protokol solny i teraz pytanie bo sa 2 wersje, jedna z braniem kaps.1g i 1g wit c, druga to picie litra wody z 10g soli naraz, nie wiem ktora metoda lepsza ile nalezy do tego wody wypic w ciagu dnia (165cm/49kg) i ile ok potasu wtedy powinnam dodatkowo wiecej wziac(teraz biorę ok 8-10tabl po 450cytrynianiu-mam całodzienne st.podgorczkowe) nie moge znalezc informacji. Na moj rozum ta metoda winna byc genialna i ubic kazdy typ bakterii od ”lekkiej” po atypową a i czy ta metoda wyplewi tez przy okazji matitenkie lamblie? bo duze pasozyty to wiem, od 2 mscy ładnie dawalam rade na diecie- teraz znowu etap ”blogiego detoksu” tj stosunek liczny snickersow do ukochanego bounty, chrom nic nie dał-lamblie znowu mnie opanowaly a ja im tylko codziennie teraz raj na ziemi w brzuchu stwarzam, jak pomysle sobie, ze tak naprawde to teraz czeka mnie prawdziwa ”wojna” bo nie 2 miechy a pewnie ok. roku- nie wiem czy bede kiedys w sobie na stale dozywocie pozmieniac te nawyki zywieniowe- choc kiedys ze slodyczy to ”tylko kielbacha polska i sledz w occcie” jestem załamana psych.objawami- wszystko pasuje do bartonelli chociaz chlam.tez kroi nerwy, a moze to dwubiegunowka z odmiana atakow agresji…. wszystkim bywalcom wszelkiego dobrego:))))))))))))))))

 6. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2017 o 02:56

  ”Leczenie dzięki DMSO i MMS:

  Najprostsze będzie tu przyjmowanie
  przez jakiś czas obu preparatów. To znaczy najpierw
  powinieneś wypijać wymaganą ilość MMS (startujesz od 2 kropli
  i później dawkę zwiększasz) i w krótkim czasie po wypiciu
  MMS przyjmujesz roztwór DMSO. Jeśli będzie to dla ciebie
  zbyt dużo, możesz alternatywnie po odpowiednim przygotowaniu
  napoju z MMS dodać do niego wymaganą ilość DMSO i tak
  przygotowaną mieszankę następnie od razu wypić. Podczas gdy
  MMS według Jima Humble’a należy przyjmować co najmniej
  3 razy dziennie, w przypadku DMSO wystarczy przyjąć jedną
  lub dwie porcje.’
  Dr Hartmut Fischer

 7. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2017 o 02:56

  Borelioza

  W celu leczenia przewlekłych infekcji bakteryjnych pojawiło się
  już wiele propozycji terapii alternatywnych.
  Faktem jest, że borelie
  są bardzo wytrzymałe pod różnym względem i systemiczne
  terapie antybiotykowe albo trwają bardzo długo, albo są mało
  skuteczne. Dlatego kombinacja z utleniająco działającego, zabójczego
  dla bakterii preparatu (MMS, MMS 2 czy nadtlenku
  wodoru) i DMSO jako transportera wciągającego substancję głę-
  boko jest bardzo wskazana. Także tkanka ludzka, która w mniejszym
  lub większym stopniu odżywiana jest przez reakcje dyfuzji
  (tak zwana tkanka o wolnej przemianie materii) i w której
  chętnie ukrywają się różne stadia rozwojowe i warianty formy
  boreliozy, w ten właśnie sposób zostanie zalana substancjami
  działającymi oksydacyjnie. Ważne jest również, że borelie należą
  do bakterii gram-ujemnych i przez ich zniszczenie uwalniają się
  tak zwane endotoksyny. Mogą one wywoływać reakcje zapalne
  lub alergiczne i muszą zostać wydalone przez organizm. DMSO
  wspiera także ten proces, o czym już wiemy.”

  1. avatar Kinga 13 stycznia 2018 o 07:07

   Hello Adam,

   Chcialabym sie Ciebie poradzic.
   Dostalam wyniki Western-blota, IgM z ujemnymi paskami, jedynie p25 OspA jest (+) słabo dodatni.
   Czekam na interpretacje lekarza ale nie bardzo mu ufam.
   Czy mógłbyś poradzić, co zrobić w tej sytuacji?
   Dodam, ze mam niedoczynnosc tarczycy.
   Pozdrawiam
   Kinga

   1. avatar grzegorzadam 13 stycznia 2018 o 08:09

    Czekam na interpretacje lekarza ale nie bardzo mu ufam.”

    Te wyniki nie muszą być wiarygodne, uważa się, że mają 50% skuteczność.
    Dla pewności do IgG (również) polecamy dokładny biorezonans i pozostałe testy:
    http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

    1. avatar Kinga 13 stycznia 2018 o 11:47

     Panie Adamie pytam, bo zalezy nam na dziecku i chcialabym wiedziec co robić… .

     1. avatar grzegorzadam 13 stycznia 2018 o 14:34

      Jest powyżej link do testów, wykonałbym, napisz jak wyszły.

   2. avatar Kinga 13 stycznia 2018 o 11:03

    Wiarygodnosc czego? Nie do końca rozumiem, czy będzie to oznaka choroby jesli byłyby wiarygodne?

    1. avatar grzegorzadam 13 stycznia 2018 o 11:54

     ”Dostalam wyniki Western-blota, IgM z ujemnymi paskami, …”

     nie rozumiem, czego nie rozumiesz.

   3. avatar sylwia 2 stycznia 2019 o 12:31

    a co w przypadku 9-letniego dziecka z potwierdzoną boreliozą testami Elisa i WesternBlotem? myślę o antybiotyku jako 1 kroku, a potem zioła i biorezonans

 8. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2017 o 02:58

  Przez około tydzień nie jadłem niczego oprócz całych pomarańczy, mandarynek i całych cytryn. ”

  ciekawe,

 9. avatar Martin 3 września 2017 o 23:57

  słuchaj Pepsi czytam Twoje mam jedno ale chyba MMS trzeba brać z minimum 2 godzinnym odstępem od witaminy C bo jedno neutralizuje drugie Tak przynajmniej pisze Jim Humble Poza tym od 18 miesięcy walczę z boreliozą i z moich doświadczeń wynika że MMS na boreliozę to słaby pomysł Stosowałem MMS na boreliozę i i ona bardzo się rozwinęła w tym czasie Z moich doświadczeń wynika że mms na boreliozę po prostu NIE Działa

  1. avatar Anonim 4 września 2017 o 05:49

   Nie napisałam ani słowa o MMS czyli o mocno kontrowersyjnym chlorynie sodu, w moim artykule jest mowa o MSM czyli o siarce organicznej, i receptura którą podałam za Walterem Lastem jak najbardziej zezwala na branie siarki i witaminy C razem (synergia).
   Więc zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi w kontekście akurat tego wpisu

   1. avatar Oktawson 12 września 2017 o 13:45

    Grzegorzadam powyżej podaje przepis na stosowanie MMS wraz DMSO, stąd pewnie to zamieszanie 🙂

 10. avatar jang 4 września 2017 o 18:06

  — Przepis na ”sodową lemoniadkę”:

  Łyżeczkę sody oczyszczonej zalać małą ilością wrzątku, odczekać aż „wybuzuje”. Teraz wlać sodę do połowy szklanki zimnej wody, a następnie ostrożnie i powoli (bo wykipi) dodać pół, lub cały kieliszek octu jabłkowego BIO, najlepiej nierafinowanego, potem uzupełnić szklankę do pełna wodą i pić. —

  Przepis dla tych co jadają jak Pepsi 100 bananków dziennie jest super !
  Jeśli ktoś nie jada bananów (potas) lub niewiele powinien dosypać do zimnej lemoniadki (przed dodaniem octu) 1/3 łyżeczki węglanu potasu.

  1. avatar grzegorzadam 16 października 2017 o 10:23

   powinien dosypać do zimnej lemoniadki (przed dodaniem octu) 1/3 łyżeczki węglanu potasu.”

   Słuszna uwaga 🙂

 11. avatar biorezonans 8 września 2017 o 09:45

  Biorezonans to doskonałe rozwiązanie. Poza tym trzeba pamiętać o wykonaniu badań na boreliozę!

  1. avatar grzegorzadam 16 października 2017 o 10:25

   przy okazji biorezonansu.
   Warunkiem jest jednak wiedza i doświadczenie diagnosty.
   Bywają wtopy.

  2. avatar grzegorzadam 18 października 2017 o 15:12

   biorezonansem ? 😉

 12. avatar Alex 11 września 2017 o 08:53

  Słuchajcie, a co zrobić gdy limfa jest zapaskudzona?
  Stosuję na boreliozę(chlamydię, Yersinię, Bartonellę) WU 30%, wit C, suplementy, piję chlorellę, zioła, biorezonans, zapper, gorące kąpiele w chlorku mg..i kurcze albo moja neuroborelioza znowu szaleje albo jestem zasyfiona toksynami- czuje się ciągle jak na kacu, mgła umysłowa, sine worki pod oczami, zimne dłonie i stopy, dreszcze, wczoraj nawet znowu mnie pomrowiło po twarzy.. jak sobie pomóc?? Dodam,że rodzina trochę zadżumiona(kaszlą i smarkają)więc warunki niesprzyjające.

  1. avatar grzegorzadam 16 października 2017 o 10:27

   a co zrobić gdy limfa jest zapaskudzona?”

   Oczyszczać cały organizm, limfa też się oczyści, dobre nawodnienie, pH właściwe
   niezbędne.
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

   1. avatar Jarmush 16 października 2017 o 10:30

    no i skakanka, trampolinka,bieganie codziennie

    1. avatar grzegorzadam 16 października 2017 o 10:32

     Przysiady (panowie) , interwał 🙂

 13. avatar grzegorzadam 5 grudnia 2017 o 08:49

  Choroba Lyme (Lyme Disease) występuje w wielu krajach, najczęściej w Europie i Ameryce Północnej. ”

  Chyba trzeba by określić to jak choroba z laboratorium koło Lyme, instytucie na Plum Island..
  Za dużo tu zbiegów okoliczności 🙂

  ”Powiedział że rząd amerykański wynajął byłego nazistowskiego naukowca Erica Trauba, który infekował kleszcze różnymi chorobami zwierzęcymi, w celu stworzenia zarazy atakującej wybrane społeczności.”

  Dlaczego niektórzy naukowcy niemieccy nie ponieśli kary w Norymberdze? 😉

  ”W tym samym odcinku Ventura rozmawia z dr. Breeze, byłym dyrektorem instytutu na Plum Island. Breeze zaprzecza pogłoskom jakoby borelioza była bronią biologiczną wszczepioną populacji kleszczy, potwierdza jednak, że niektóre choroby zwierzęce badane na Plum Island mogą przenosić się na ludzi. (Jeśli kleszcze nie były podrasowywane, to dlaczego dzisiaj stanowią problem, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie? – przyp. tłum).”

 14. avatar Rejczel 22 stycznia 2018 o 10:41

  Pepsi, grzegorzadam, ten blog to dla mnie codzienna lektura, inspiracja i pocieszenie 🙂 Bardzo Wam dziękuję za chęć i umiejętność dzielenia się wiedzą!!
  Od lipca bardzo mocno ograniczyłam nabiał, gluten, mięso, kofeinę, alkohol. Wprowadziłam suplementację vit C,E,D,K,A, complex B, selen, cynk, miedź, Q10, astaxantyna, l-glutation, MSM, magnez, EPA, kiszona kapusta i buraki w liofilizacie. Dzień zaczynam od terapii 4 szklanek (w 3 vit C, MSM, w 4 liofilizowane zielone + chlorella). Piję herbatkę na pasożyty (z olejem kokosowym i przyprawami). Jestem na poście przerywanym. Ćwiczę i sól Epsom wchłaniam skórą, niestety nieregularnie.
  Od listopada dodałam do diety ziemię okrzemkową (do 3 szklanki) i kolagen. Przeszłam dwutygodniową kurację nalewką Hildegardy (piołun), wyciągiem z orzecha czarnego i olejkiem oregano. Zaczęłam pić herbatkę z kozieradki, bo ponoć „działa” na przywry.
  A oto grudniowe wyniki biorezonansu:
  1) borelioza (w wersji sensu stricto: burgdorferi, sensu lato: garinii i neuroborelioza: bissetti)
  2) zimnica (polska wersja malarii)
  3) babesia (divergens, duncani, microti)
  4) tularemia
  5) leptospiroza interrogans
  6) mykoplazmoza – mycoplasma forma L
  7) jersinioza – yersinia pseudotubeerculosis
  8) orbivirus – odkleszczowa gorączka Kolorado
  9) HHV 1+2+3+4+5
  10) przywry (jelit, krwi)
  W międzyczasie toxoplazmozę, lamblie i chlamydie usunęłam biorezonansem. Niestety nie mieszkam w Polsce i podczas świąteczno-noworocznej wizyty udało mi się tylko tyle zrobić.
  Czy macie pomysł jak jeszcze mogę w naturalny sposób pozbyć się skutecznie pasażerów na gapę? Co byście dodali/zmienili/odjęli z poniższej listy moich działań?
  Mam ciążę w planach, Hashimoto od lat i co Wy na to?
  Będę wdzięczna za każdą Waszą radę.

  1. avatar Jarmush 22 stycznia 2018 o 11:01

   http://www.pepsieliot.com/13-prostych-krokow-naturalnie-leczacych-borelioze/
   http://www.pepsieliot.com/kuracja-yyy-boraksem-przy-luszczycy-mykoplazmie-diy3/
   http://www.pepsieliot.com/pasozyty-czyli-protokol-stosowania-terpentyny-olejem-rycynowym-diy2/
   http://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze-zaczynaj-detoks-diy1/
   http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Następnie kuracja odżywiająca dla Hashi
   Ten art warto byłoby przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib, lub teraz promocja na pakiet https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3294-pakiet-2x-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib.html
   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB 

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy 

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Witamina E (naturalna) jw

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

 15. avatar Mihyu 22 stycznia 2018 o 12:27

  Hej, sodowa lemoniadkę stosować przed czy po 4 szklankach z rana..?

  1. avatar Jarmush 22 stycznia 2018 o 12:56

   sodę zawsze na czczo, możesz ją też zrobić przed obiadem, gdy czujesz głód

 16. avatar Michalina 10 lutego 2018 o 21:24

  jestem przerazona, przypadkowo w biorenozansie wyszło ze moje wszystkie stawy sa zaatakowane borellia, do tego pasozyty, chciałam orgaznim przygotowac na ciaze a tu takie rzeczy, dodam ze lecza mnie na rzs od 10 lat i mam metlik w glowie co ze soba mam robic 🙁

  1. avatar grzegorzadam 10 lutego 2018 o 21:57

   dodam ze lecza mnie na rzs od 10 lat”

   Otóż mammy efekty…

   1. avatar Michalina 24 lutego 2018 o 14:33

    ?

 17. avatar Ala 22 lutego 2018 o 11:19

  kochani, bardzo proszę o namiary na dobry biorezonans Poznań, Łódź

  1. avatar Michalina 24 lutego 2018 o 14:40

   łodz, żeligowskiego 46, tel 602-743-052

  2. avatar grzegorzadam 25 lutego 2018 o 08:19

   Monadith i p. Jarek Kasprzak (borelioza)

 18. avatar Zenobek 6 marca 2018 o 19:13

  Z tą wit D to klapa zupełna. Suplementuję w dużych ilościach. I o ile latem było fajnie (ok. 80ng/ml) to teraz, pomimo 12 000 IU dziennie, poziom spadł do 50 ng/ml. Aktualnie zwiększyłem do 16 k IU aby powstrzymać spadek? Czy dojdzie do tego że będe musiał łykać …na raz?

  1. avatar Jarmush 6 marca 2018 o 21:31

   bierz TiB

 19. avatar ZenobeK 6 marca 2018 o 21:44

  To nie to….. Próbowałem już chyba ze czterech różnych preparatów. Efekt jest identyczny. Albo występują zaburzenia wchłaniania albo jest taaaaaaakie zapotrzebowanie. Obstawiam to drugie. Dodatkowo słońca brak! Próbowałem z K2 i bez. Robiłem badania. Parathormon w normie, wapń i fosfor w normie a D3 deficyt. 🙁

  1. avatar Jarmush 6 marca 2018 o 22:00

   oprócz K2 ma być jeszcze magnez, i A

  2. avatar grzegorzadam 6 marca 2018 o 22:17

   wapń i fosfor w normie a D3 deficyt. ?”

   Właśnie, jak z magnezem?

   Coś tu nie gra, analiza włosa mogłaby coś wyjaśnić.

   1. avatar Zenobek 7 marca 2018 o 11:59

    Codziennie 200-300 mg jonów magnezu w postaci cytrynianu… 🙁 Ostatnie wyniki 2,12mg/dl (1,3-2,7) w surowicy)

    1. avatar grzegorzadam 7 marca 2018 o 12:57

     Codziennie 200-300 mg jonów”

     Być może potrzebujesz 2-3x więcej.

     Ten wynik o niczym nie mówi, poczytaj na blogu jak stosować przezskórnie.

 20. avatar moni12 7 marca 2018 o 06:20

  Kochani, Grzegorzuadamie, Pepsi, pomóżcie proszę….
  Sprawdzony biorezonans w Gdansku ?
  To moje wyniki :
  Borelioza Ig M 45,3 – norma <22
  Witamina D 25(OH)D 36 – norma od 30-100

  Trochę dziwi mnie , ze IgG negatywne, mięśnie bolą mnie od kilku lat.

  Oczywiście antybiotyk w pierwszej kolejności (na 3 tygodnie) bez zbędnych wyjaśnień :/
  Biorę witaminę D z K2, kod przez skórę, C z MSM, B kompleks, B6, B3 (powoli i ostrożnie), chlorek magnezu, omega 3… od kilku miesięcy dieta bez glutenu i laktozy. Co dalej, proszę o rady .

  1. avatar grzegorzadam 7 marca 2018 o 08:55

   Medica Volla – Gdynia i Gdańsk, doświadczeni fachowcy.

   ”Trochę dziwi mnie , ze IgG negatywne, mięśnie bolą mnie od kilku lat.”

   Dlatego zrób ten biorezonans i oczywiście napisz co wyszło 🙂

 21. avatar moni12 18 marca 2018 o 10:23

  Biorezonans potwierdził boreliozę, Hpv i kilka innych dolegliwości. Koszty leczenia okazały się nie male, bo 6 tyś. za pół roczna kuracje, gdzie sprzęt miałabym zabrać do domu, ze względu na zbyt długie dojazdy. I byłabym skłonna w to uwierzyć gdyby nie to jak się czułam po badaniu. Już 2 godziny po, miałam problemy z oddychaniem, byłam slaba i strasznie obolala przez 2 dni ( jakby uspiona chorobra wróciła ze zdwojona sila ), później minął ból, za to pojawily się problemy z sercem, wyladowalam na SOR -rze, cisnienie 77/54 i niemiarowe ekg. Dopiero dziś dochodzę do siebie, a badanie było 10 marca.

  Czy tak to właśnie działa? Boję się tam wgl wrócić, a jeszcze nawet leczenia. Proszę o jakiekolwiek opinie.

  1. avatar grzegorzadam 18 marca 2018 o 18:47

   To jest możliwe.
   Nie można, tak jak wszędzie działać za mocno agresywnie na początku.
   Specjaliści powinni to wiedzieć.

   Nie ma się czego bać, wrócić, podać objawy, dobrać odpowiednie dawki
   i sposoby działania.
   Mocne objawy, niespotykane.

   1. avatar moni12 21 marca 2018 o 15:34

    Po tych przygodach zdecydowałam się jednak na antybiotyk ( 3 tygodniowy ) mąż, rodzina, znajomi, nie do przeskoczenia tradycyjne metody leczenia, ale wrócę do medica volla już niedługo. Na ten moment mam prośbę o porady jak przytyć, wzmozyc apetyt. Stres zawsze działał w ten sposób, ze nie jadlam,do tego antybiotyk, a na wadze niecałe 50 kg na 170 cm wzrostu. Przeraża mnie to, bo już nie mam z czego chudnac, a wiadomo, ze jakiekolwiek oczyszczanie, choćby ziołami, usuwanie pasożytów wiąże się z utratą wagi. Oczywiście bez zbędnego tlumaczenia wiem, że muszę zadbać o odpowiednie zaświadczenie żołądka i ph moczu, ale co jeszcze Kochani?

 22. avatar Wiesia 25 marca 2018 o 08:18

  Od czego zacząć jeśli mam boerioze, przerost candidy, i metale ciężkie w organizmie?

  1. avatar Jarmush 25 marca 2018 o 08:37

   Jaki masz poziom 25(OH)D? Jaki poziom pH moczu rano na czczo, i o 12 w południe?
   Najlepiej byłoby zrobić te badania: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zaczynamy zawsze od oczyszczenia nerek https://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze-zaczynaj-detoks-diy1/, potem terapia 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, być może ze szklanką zero z gaszoną sodą, następnie
   https://www.pepsieliot.com/biblia-protokol-sc-czyli-soli-i-witaminy-c-w-leczeniu-boreliozy/
   i też kup książkę Fischera, o której piszę tutaj https://www.pepsieliot.com/dmso-naprawde-hipnotyzujacy-lek-cale-zlo/ i zastosuj może jakąś kurację na borelię https://www.pepsieliot.com/dmso-naprawde-hipnotyzujacy-lek-cale-zlo/
   https://www.pepsieliot.com/zastosuj-pieciodniowe-oczyszczanie-jelit-z-candidy-za-pomoca-psyllium/,
   oraz oczyszczanie chlorellą This is BIO https://www.pepsieliot.com/4-kroki-jak-usunac-metale-ciezkie-za-pomoca-chlorelli/, a potem już codzienne oczyszczanie za pomocą 4 szklanek,jest idealne

   A tu masz terapię dla Hashimoto, ale wszystko pomaga na wszystko i dobrze się zazębia
   Ten art warto byłoby przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisishttps://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.htmlbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy 

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

   Nie jestem lekarzem

  2. avatar grzegorzadam 25 marca 2018 o 08:38

   Od jelit i nerek:

   https://www.google.com/url?q=https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/&sa=U&ved=0ahUKEwjJ2pXliIfaAhXE1hQKHdFQBVAQFggFMAA&client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&usg=AOvVaw2hvQMMJZ5l0zTtPZrNMiwC

   https://www.google.com/url?q=https://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze-zaczynaj-detoks-diy1/&sa=U&ved=0ahUKEwjts8bwiIfaAhXDUBQKHT6yCqYQFggFMAA&client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&usg=AOvVaw3cD2UwwHfBWjhFZE6UqI7t

   POtem do meritum:
   https://www.google.com/url?q=https://www.pepsieliot.com/borelioza-czyli-naturalne-metody-jej-leczenia-na-filipinach/&sa=U&ved=0ahUKEwiRm8_9iIfaAhWCuxQKHeJ_DCEQFggTMAU&client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&usg=AOvVaw2nWGnqkl9NNkgs3jFno416

   https://www.google.com/url?q=https://www.pepsieliot.com/sol-morska-leczy-borelioze-ciagu-kilku-dni-no-i-zacznij-sie-chociaz-zloscic-2/&sa=U&ved=0ahUKEwiRm8_9iIfaAhWCuxQKHeJ_DCEQFggQMAQ&client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&usg=AOvVaw3i7Yh0d_p9DErg_FFpRJmX

   https://www.google.com/url?q=https://www.pepsieliot.com/biblia-protokol-sc-czyli-soli-i-witaminy-c-w-leczeniu-boreliozy/&sa=U&ved=0ahUKEwiRm8_9iIfaAhWCuxQKHeJ_DCEQFggWMAY&client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&usg=AOvVaw1-dlZGuuLNVwImVhHv4fOp

   https://www.google.com/url?q=https://www.pepsieliot.com/13-prostych-krokow-naturalnie-leczacych-borelioze/&sa=U&ved=0ahUKEwiRm8_9iIfaAhWCuxQKHeJ_DCEQFggFMAA&client=internal-uds-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&usg=AOvVaw2URSxbfd4102P_5j3GHemK

   1. avatar Jarmush 25 marca 2018 o 08:40

    już jej odpowiedziałam 🙂

    1. avatar grzegorzadam 25 marca 2018 o 12:41

     Ok, dodatkowe wiadomości nie zaszkodzą 😉

   2. avatar Wiesia 7 maja 2018 o 07:59

    Ponad miesiac temu zastosowałam herbatkę oczyszczająca nerki, i od tek pory mam na twarzy wysypkę , wygląda jak odra lub różyczka. Utrzymuje się cały czas :((

    1. avatar Jarmush 7 maja 2018 o 08:52

     może jesteś nadwrażliwa na któreś z ziół.

 23. avatar oluczkow 11 kwietnia 2018 o 06:29

  Czy do kalibracji witaminą C można użyć askorbinianu sodu?

  1. avatar Jarmush 11 kwietnia 2018 o 06:31

   można,mamy askorbinian sodu TiB

   1. avatar oluczkow 11 kwietnia 2018 o 11:42

    Tak, wiem właśnie taki mam 🙂 I jeszcze jedno pytanie też mam: kalibracje można jednocześnie podczas kuracji herbatką oczyszczającą nerki czy po niej?

    1. avatar Jarmush 11 kwietnia 2018 o 12:36

     po niej

 24. avatar kat 16 kwietnia 2018 o 22:39

  Gdzie kupić te rzeczy? Wcześniej kupowałam zioła na borelioza-sklep i witaminy także a teraz strona mi nie działa chyba firma upadła …

 25. avatar magdal 17 kwietnia 2018 o 14:27

  Jak przenosi się boreliozę z człowieka na człowieka? czy to prawda,że drogą płciową ? -w kazdym przypadku ? czy kiedy już chory przestanie miec objawy tzn bedzie 'zdrowy’ to wtedy zarażenie jest niemozliwe ? pozdrawiam

 26. avatar Anna 29 kwietnia 2018 o 21:27

  Proszę o namiary na dobry biorezonans w Krakowie .

 27. avatar drukland 19 czerwca 2018 o 00:00

  Prosze podac adres email a podesle Pani

 28. avatar Mi 3 lipca 2018 o 17:18

  Proszę o pomoc jak się zabrać za ratowanie swojego zdrowia. Nie wiem od czego zacząć, a jest naprawdę źle. Od kilkunastu lat obserwuję pogarszające się objawy: zaczęło się od coraz gorszej odporności, częste przeziębianie się, pobolewanie kolan, bóle kręgosłupa. Po urodzeniu dziecka zdrowie posypało się lawinowo – silne bóle głowy, wszystkich stawów, potworne zmęczenie, , bóle żołądka i pieczenie, wzdęcia, łupież,parestezje, uczucie zimna, dreszcze,obniżona temperatura ciała. Zaczęłam robić badania, wyszedł przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka, liczne torbiele w tarczycy, w morfologii w kolejnych badaniach wychodzi coraz mniej leukocytów, testy na boreliozę wątpliwe, ale zrobiłam biorezonans i wyszły liczne bakterie borelli, anaplasma, babesia, bartonella, yersinia, candida albicans, lamblia, chlamydia. Kleszcz ugryzł mnie jakieś 15 lat temu. Leczyłam się 3 miesiące antybiotykami,potem mieszankami ziołowymi od zielarki, ale nie było spektakularnej poprawy. Spróbowałam wody utlenionej,lecz musiałam przerwać kurację po 8 dniach z powodu silnej biegunki, bóle żołądka utrzymują się do tej pory. Od czego zacząć leczenie? Co najpierw naprawić i w jaki sposób? Candida? Borelioza? Żołądek? Proszę o konkretne wskazówki. Czytałam na blogu wszystko co się tyczy moich schorzeń, ale nie wiem od czego zacząć. Lekarze mi nie pomogli niestety. Dodam, że nie jem cukru, jem mało nabiału i mięsa, a dużo warzyw. Jestem bardzo szczupła. Grzegorzadam, gdzieś czytałam, że leczyłeś córkę z boreliozy,proszę o wskazówki.

  1. avatar Jarmush 3 lipca 2018 o 18:27

   Grzegorz leczył dziecko biorezonansem głównie, może napisze.
   Od czegoś trzeba zacząć, zaczęłabym od protokołów, w tym kuracja 4 szklanek, ale najpierw zapoznaj się z tymi wpisami:

   https://www.pepsieliot.com/biblia-protokol-sc-czyli-soli-i-witaminy-c-w-leczeniu-boreliozy/

   https://www.pepsieliot.com/dmso-naprawde-hipnotyzujacy-lek-cale-zlo/

   https://www.pepsieliot.com/kuracja-yyy-boraksem-przy-luszczycy-mykoplazmie-diy3/

   Przed śniadaniem:

   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do śniadania:

   1 cynk https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32 do śniadania wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
   czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Po śniadaniu:

   Bierz D3 w protokole z K2
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom 60- 80, a w uzasadnionych przypadkach, jeszcze wyżej).

   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html

   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (lada moment pojawi się w sklepie, już leci), ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

   Popołudniu:

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)

   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tam powinnaś brać magnez.
   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Jeśli obawiasz się zbyt małej ilości białka w swojej diecie, stosuj Hemp Protein This is BIO ( o czym była mowa wyżej), dodatkowo jeszcze w tym tygodniu pojawią się 2 białka roślinne organiczne, z brązowego ryżu i zielonego groszku, o doskonałym amninogramie.

   Do szejka lub 4 szklanki możesz dodawać też łyżeczkę Kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html

   nie jestem lekarzem

   1. avatar grzegorzadam 12 lipca 2018 o 21:55

    może napisze.
    Od czegoś trzeba zacząć,”

    Od dobrego diagnosty, tu nie zawsze mamy możliwości oceny, niestety.

  2. avatar grzegorzadam 12 lipca 2018 o 21:53

   Grzegorzadam, gdzieś czytałam, że leczyłeś córkę z boreliozy,proszę o wskazówki.”

   Pisałem, na razie jest ok.
   Nie można ”wyleczyć” się z boreliozy, można doprowadzić do jej nieaktywności
   i ograniczenia populacji.
   Wzmacniamy układ odpornościowy skutecznie, żadne takie robaczki nie mogą wtedy nic zrobić.

 29. avatar Mi 4 lipca 2018 o 13:13

  Dziękuję Pepsi za odpowiedź. Jest szansa, że Grzegorz zobaczy też komentarz, bo to post sprzed roku (?). Tymczasem mam jeszcze kilka pytań odnośnie tego co napisałaś, byłabym wdzięczna gdybyś rozwiała moje wątpliwości. Przyznam, że sól wydaje się niebezpieczna w takiej ilości do stosowania wewnętrznego. Mam w normie D3 (o dziwo,ok. 60), również b12 jest ok. Czy konieczne jest suplementowanie cynku i selenu, boję się przedawkować, zamiast selenu nie wystarczy zjeść codziennie kilka orzechów brazylijskich? Suplementuję jod przez skórę,ale 2 razy w tygodniu po 3 krople. Piszesz, że powinno się aplikować na skórę do zniknięcia, czy to nie za dużo i często? Czy omega-3 w postaci dobrej jakości oleju lnianego wystarczy? Kalibrację wit C próbowałam zrobić, ale mogę przyjąć ją w bardzo dużych ilościach i muszę zrobić kolejne podejście. Czy suplementując magnez nie wypłuczę wapnia z organizmu – mam osteopenię, a nie jem wapnia zbyt dużo w pożywieniu. Piję na razie 2 szklanki polecanych 4 przez Ciebie (kurkuma i ocet jabłkowy). Czy picie octu w drugiej szklance wystarczy, żeby zakwasić żołądek? Test z sodą kiedyś zrobiłam, nie odbiło się oczywiście, ale jeśli mam stan zapalny żołądka i helicobacter to może najpierw powinnam naprawić stan zapalny, tylko pytanie jak to zrobić? Jeśli chodzi o źródło białka – czy spirulina jest dobrym źródłem? Ile brać tabletek? Czy kolagen TiB dobrze się wchłania? Kiedy go zażywać i w jakich ilościach? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 4 lipca 2018 o 18:30

   Ocet jabłkowy bardzo delikatnie zakwasza, przy poważnej niedokwasocie może nie być skuteczny. Co do boreliozy i sody, jest taki protokół: https://www.pepsieliot.com/biblia-protokol-sc-czyli-soli-i-witaminy-c-w-leczeniu-boreliozy/

   Magnez jest antagonistą wapnia, trzeba mieć to na uwadze. Przy suplementacji wapnia niezbędna jest witamina K2 TiB i berakaroten G&G. Tak naprawdę chodzi o A, ale prowitamina witaminy A jest bezpieczniejsza. Najpierw trzeba leczyć błonę śluzową żołądka:
   Sposób przygotowania lekarstwa na wrzody przewodu pokarmowego m. in. na wrzody dwunastnicy i jelit oraz szczelinę odbytu.
   PRZEPIS NA „LECZNICZĄ GOTOWANĄ MARCHEWKĘ”
   Co potrzebujemy:
   – Naczynia, sztućce: garnek z pokrywka, łyżka stołowa, nóż
   – Produkty: 0,3- 0,5 kg marchewki, łyżka masła, szczypta soli kuchennej.
   Sposób przyrządzenia: Sekret polega w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę spożywamy rano należy ja przygotować wieczorem. Myjemy i szczotkujemy dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucamy do wody. Dodajemy 1 łyżkę stołowa masła (prawdziwego – 82% tłuszczu). Dodajemy też szczyptę soli do smaku. Garnek przykrywamy pokrywką i czekamy aż się zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszamy płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzamy i bez jej płukania odstawiamy w garnku do wystygnięcia / osuszenia (bez pokrywki na garnku). W takim stanie zostawiamy marchewkę na noc. Rano, na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągamy skórkę (nie ścinamy) – tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać). Następnie marchewkę zjadamy dokładnie ją rozgryzając. Po pół godzinie możemy już zjeść normalne śniadanie Dawka jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg to ok. 0,2 kg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg – 0,5 kg dziennie.
   Efekty.
   Dla mnie i grona moich znajomych kuracja odniosła pierwsze pozytywne skutki już po kilku dniach (około tygodnia).
   Z uwagi na regulacyjne właściwości marchewki, przewód pokarmowy zaczyna sam się leczyć. 
   Znika zgaga i uczucie ciężaru w okolicach żołądka. 
   Lecza się wrzody (ranki) ścian dwunastnicy i jelit.
   Leczenie kontynuujemy codziennie aż do całkowitego wyleczenia.
   W późniejszych okresach (w momentach gorszego samopoczucia) warto wrócić do kilkudniowej kuracji.”

   Spirulina nie jest dobrym źródłem białka, bo nikt nie bierze jej w takich ilościach, mamy od jutra, najdalej piątku, świetne białka roślinne z groszku i z brązowego ryż This is BIO.

   Kolagen Tib dobrze się wchłania, dodatkowo powinno się go brać z witaminą C.

  2. avatar Mi 15 lipca 2018 o 06:27

   Grzegorzadam, w jaki sposób Ty polecasz wzmacniać organizm? Robiłam już wiele, ale ciągle bakterie wygrywają.U mnie jest to infekcja bardzo rozproszona.

  3. avatar grzegorzadam 15 lipca 2018 o 19:37

   Przyznam, że sól wydaje się niebezpieczna w takiej ilości do stosowania wewnętrznego.”

   nie zgadzam się, SZwedzi 100 lat wstecz zjadali około 100 gramów soli dziennie !

 30. avatar Karola 13 lipca 2018 o 04:16

  Kochana Pepsi, może znajdzie się rada dla mnie… Jestem w ciąży (7 miesiąc) i tydzień temu ukąsił mnie kleszcz. Nie miałam go długo, bo nie był opity krwią ale zdążył się wczepić, wyciągnęłam go bez problemu w całości. Wysłałam do analizy i niestety jest nosicielem borreli. W przyszłym tygodniu ide dopiero do lekarza zakaźnika. Ale wariuję z nerwów. Co z dzieckiem? Czy będę mogła je karmić naturalnie? Czy mogę już teraz cokolwiek zrobić? Jest mi bardzo smutno. Pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 13 lipca 2018 o 09:08

   wcale nie znaczy, że Cię zaraził, to raz. Teraz nie możesz zrobić biorezonansu.

  2. avatar grzegorzadam 13 lipca 2018 o 23:45

   Ale wariuję z nerwów.”

   Mam 3 szczepy borelii i jestem zdrowy jak byk.
   Pilnuj odporności, byle robak nie da rady wyrządzić żadnej krzywdy.

   1. avatar Karola 14 lipca 2018 o 08:19

    Dzięki, na razie obserwuję siebie. Czas pokaże co dalej

 31. avatar Lil 4 września 2018 o 20:40

  Witam was serdecznie! Miałam dzisiaj robiony biorezonans w Krakowie i wyszła mi bolerioza (burgdorefi) tasiemiec ( nie był gość pewny czy jest uzbrojony czy rybi) + kilka innych pasażerów na gapę,a do tego candida Gościu powiedział,że mam zacząc od pasożytów, ale co daleej Pomoocy

  1. avatar Lil 4 września 2018 o 21:53

   i wyszedł mi na tym bio rezonansie robak sercowy dirofilaria immitis :((

 32. avatar Weronika 5 grudnia 2018 o 20:47

  Kochana Pepsi,
  Czy jest mozliwe zakażenie boleriozą partnera podczas stosunku? Czy w śluzie szyjkowym także występują krętki?
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 5 grudnia 2018 o 20:59

   Droga Weroniko, badanie z 2014 roku wykazało, że bakterie Borrelii burgdorferi, które są prowodyrem zachorowania na boreliozę można znaleźć w wydzielinie pochwowej i nasieniu zakażonych. Autorzy badania zauważyli, że sama bakteria przypomina bakterie kiły (obie są spiralne) i zasugerowali, że może dochodzić do transmisji seksualnej. Ale znalezienie zakaźnych drobnoustrojów w drogach rodnych nie jest tym samym co udowodnienie, że zostały one zdeponowane tam podczas seksu. Nie ma na to żadnych mocnych dowodów.
   A może zainteresuje Cię ten wpis, gdzie bardziej rzecz się opiera na dużym stresie: https://www.pepsieliot.com/czy-zdrada-meza-albo-kredyt-moze-aktywowac-wirusa-boreliozy/ <3

 33. avatar Weronika 6 grudnia 2018 o 20:06

  Dziękuję bardzo za odpowiedź <3

 34. avatar Karia 10 stycznia 2019 o 19:02

  A czy pijąc surowe mleko kozie można się zarazić? Mamy kozę i mamy boreliozę. Mieszkamy pod lasem i tu jest bardzo dużo kleszczy. Czy powinniśmy zacząć gotować mleko?

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2019 o 21:57

   zbadaj mleko, nie wiem, czy borelioza może się tą drogą rozprzestrzeniać https://www.pepsieliot.com/czy-zdrada-meza-albo-kredyt-moze-aktywowac-wirusa-boreliozy/

 35. avatar Gala 17 września 2019 o 13:14

  Witam, córce (prawie 6 lat) wykryto Boreliozę, prawdopodobnie stara, z 2015-go.
  2016 – 2018 – leczona na padaczkę miokloniczna, na razie bez leków i jest ok. ale pojawił się objaw podwójnego widzenia, dla tego zrobione badania w kierunku Boreliozy..
  Jak leczyć? Wyczytałam o metodzie ILADS, czy ja polecacie? co poza tym można zrobić?

  1. avatar Jarmush 17 września 2019 o 14:50

   nie wiem jak takie małe dziecko czułoby się na kuracji solą i witaminą C https://www.pepsieliot.com/biblia-protokol-sc-czyli-soli-i-witaminy-c-w-leczeniu-boreliozy/

   zwykle u dzieci leczy się boreliozę sesjami biorezonansu u kogoś dobrego

 36. avatar Karolina 20 września 2019 o 11:53

  Witajcie,

  Błagam pomóżcie, a jak wspomóc 2 letnie dziecko z boreliozą?
  Ma ktoś pojęcie? Może znacie jakiegoś lekarza?

  1. avatar Jarmush 20 września 2019 o 12:22

   Nie wiem, czy w tym wieku można już zrobić biorezonans, dowiem się.

 37. avatar Karolina 20 września 2019 o 21:42

  Z tego co wiem dziecko nie będzie w stanie wysiedzieć tyle czasu.

 38. avatar Ilona157 13 listopada 2019 o 20:23

  A co z stosować na boreriozę przy karmieniu piersią? Czytałam, że kamienie jest przeciwwskazaniem do stosowania kociego pazura czy szczeci. Czy mogłabyś się doradzić?

  1. avatar Jarmush 13 listopada 2019 o 21:51

   z pewnością nie teraz kuracje z ziołami. Brałaś antybiotyk? Kto stwierdził boreliozę?

   1. avatar Ilona157 14 listopada 2019 o 12:04

    To cała historia. Na początku września obudziła m się że spuchniętym kolanem. Kolejnego dnia pojawiła się gorączka , zamiennie ze stanami podgorączkowymi. Kolano spuchnięte, ból przy poruszaniu się i wyraźna ciepłota tego miejsca. Potem pojawiły się zmiany łuszczycowe na rękach. Lekarz zlecił morfologię, badanie moczu i CRP. Pojawiło się pytanie czy nie miałam kleszcza ( miałam jakieś 7 lat temu, ale w tym roku w sierpniu miałam dziwne swędzące, układające się w półkole krostki przypominające ukąszenia). Wyniki morfologii w normie, moczu także. CRP 76.0 mg/l, więc ewidentnie stan zapalny. Dostałam antybiotyk Ospamox, dawkowanie 2×1. Podejrzenie boreliozy lub Łuszczycowe go zapalenia stawów. Mimo antybiotyku stany podgorączkowe i wieczorami gorączka trwały nadal. W nocy zimne poty, dreszcze. Zaczęło się lekkie drapanie w gardle i suchy wieczorny kaszel. Skierowanie do laryngologa, dermatologa i reumatologa. Laryngolog stwierdził infekcje wirusową, która nie może się zaleczyć że względu na stan zapalny w organizmie. Przed wizytami u kolejnych specjalistów. Dostałam wynik z testu podstawowego na boreliozę. Wynik IgG (S21) – 77,7 AU/ ml obecne – wskazane wykonanie testu potwierdzenia. IgM (S25) -13,3 AU/ml -nieobecne. Więc wykonałam test Western-Blot. Suma punktów 30 obecnych. Zanim przyszedł wynik gardło i kaszel same minęły, gorączka też, noga nie boli, ale opuchlizna nie zeszła do końca. Myślałam, że to będzie koniec problemów, w sumie trzy opakowania antybiotyku. Objawy minęły po sześciu tygodniach. Pani doktor stwierdziła, że odpowiedź organizmu na antybiotyk była. Ale głowy nie da czy to przez boreliozę, bo była to wg niej „stara borelioza” którą mogło obudzić łuszczycowe zapalenie stawów. Więc czekam na wizytę u reumatologa.

    1. avatar Jaco1 22 czerwca 2021 o 08:01

     bb jest podstępna, szczególnie jak są koinfekcje. po leczeniu a raczej zaleczeniu.. przechodzi nawet na długi czas.. niby jest ok. przy kolejnym osłabieniu, po mocnym stresie… wraca. może to być kilka mies albo nawet kilka lat. generalnie trzeba to leczyć.. długo… do skutku. zmiana diety potrzebna… np keto, albo odkwaszająca. ograniczyć weglowodany szczególnie proste

 39. avatar Daniello 9 marca 2020 o 19:40

  A czy sam biorezonans magnetyczny nie działa na krętki Borellia spp.?

  1. avatar Jarmush 9 marca 2020 o 20:58

   teoretycznie tak, ale trzeba wziąć sporo sesji, no i trzeba ustawić odpowiednią częstotliwość

 40. avatar JoannaDo 29 marca 2020 o 09:49

  Dziękuję Ci, Pepsi, za te rady. Wdrożę zioła, wit C mam już, sól kłodawską oraz płyn lugola więc startuję od już. Nie mam zdiagnozowanej boreliozy ale objawy na to wskazują.
  Jedynie co do diety wysokoweglowodanowej się nie przekonam, ponieważ próbowałam i czułam się na niej źle, ciągle wzdęcia i gazy, złe samopoczucie. Na keto jest mi najlepiej ale może na każdego działa co innego.

  1. avatar Jarmush 29 marca 2020 o 10:32

   dietę każdy wybiera dla siebie indywidualnie, można ją zmieniać i modyfikować w zalezności od samopoczucia , nie namawiam Cię do raw food, bo tylko o takiej wysokowęglowodanówce jak już, mówię.

  2. avatar Przemko :-) 29 marca 2020 o 15:56

   https://www.pepsieliot.com/bieganie-trening/4712/jak-okreslic-swoj-typ-metaboliczny-czy-mozesz-czuc-sie-dobrze-na-paleo.html

   Nie potrzeba eksperymentować na własnym organizmie. Powyższy artykuł podaje sposoby aby się dowiedzieć jaki rodzaj pokarmu będzie odpowiedni.

   1. avatar JoannaDo 30 marca 2020 o 21:41

    Dzięki, przeczytam 🙂
    Aczkolwiek czy obserwacja własnego samopoczucia, organizmu oraz dieta eliminacyjna nie są również dobrymi sposobami na znalezienie własnego sposobu odżywiania?
    Kiedy zaczęłam się wprowadzać w stan ketozy, po 2 tygodniach znikł mi trądzik, którego żadne zewnętrzne specyfiki nie ruszyły przez jakieś 15 lat mojego życia.
    Podobno stan skóry to stan jelit…
    To może być też kwestia tego że przestałam jeść mąki i zboża oraz strączkowe, a w tym gluten, glifosat no i lektyny oczywiście.
    Moje objawy chorobowe również się zmniejszyły, więc coś w tym musi być że jednak tłuszcz mi służy ?

 41. avatar Ohlde 4 kwietnia 2020 o 21:21

  Proszę o namiary na dobry (sprawdzony) biorezonans w Tarnowskich Gorach, wzglednie w Katowicach.

  1. avatar Halina 28 czerwca 2023 o 14:17

   Sylwia Muzsiol – Pyskowice

 42. avatar chcesiezyc 13 maja 2020 o 03:21

  Pepsi, pomocy. Jestem w 23 tygodniu ciąży i zauważyłam swędzące zaczerwienienie na udzie. Wygląda jak rumień po kleszczu. Czy mogę stosować to wszystko co wymieniłaś powyżej będąc w ciąży? 🙁

  1. avatar Jarmush 13 maja 2020 o 04:34

   Musi to zobaczyć wirusolog, jeśli rzeczywiście to wygląda jak rumień po kleszczu, takie czerwone kręgi jak w tym artykule?

   1. avatar Tobi79 10 czerwca 2020 o 10:45

    Wirusolog? Przecież to bakteryjne…

    1. avatar Jarmush 10 czerwca 2020 o 10:56

     No i co z tego, na oddziale wirusologii się zajmują lime.

 43. avatar KasiaK 13 maja 2020 o 15:43

  Pepsi,GrzegorzAdam- ja dzis tez w temacie ciazy, 6 tydzien, 40 lat – bolerioza wraz z koinfekcjami wykryta 4 lata temu – podleczona antybiotykami przez 6 miesiecy i ostatnio na kuracjach ziołowych z dosc silnymi herxami. Objawy choc niewielke ciagle sa (serce, skurcze miesni, skora, stawy). szanse na urodzenie zdrowego dziecka to jakies 50/50. Jestescie w stanie zasugerowac jakas terapie na tym etapie? mieliscie lub ktos z panstwa mial/ma podobny problem.
  Z gory dziekuje Wam serdecznie za Wasza wiedze.
  POZDRAWIAM

  1. avatar Jarmush 13 maja 2020 o 16:56

   w tej kwestii nie mam niestety wiedzy. Myśl pozytywnie, idealna dieta, nie zakwaszaj ciała, pełna suplementacja niezbędna dla dobrego odżywienia Ciebie i dziecka. Życzę dużo zdrowia, wszystko będzie dobrze <3

 44. avatar Natalia 26 czerwca 2023 o 11:00

  A czy można naturalnie pozbyć się torbieli na nerkach? Szczególnie jedna duża około 5 cm. Mi się wydaje, że lepiej byłoby to usunąć, ale lekarze widzą usg i nic nie sugerują. Trwa to już wiele lat, a mam 33. Twierdzą, że dopóki nie ma dolegliwości to tak można chodzić, ale mi się wydaje jednak że to ma wpływ na narządy jamy brzusznej i do tego lewa noga bardziej puchnie, a właśnie z lewej jest ta torbiel nerki. Kończyny sprawdzone i nie ma zakrzepów. W piersiach również mam torbiele. Kiedyś tomografia wykazała nawet torbiele na wątrobie, ale rodzinny nie skierował dalej.

  1. avatar Pepsi Eliot 26 czerwca 2023 o 16:15

   torbiele są nawet u noworodków. Zmień styl życia. Co jesz? Lekarze palą się do wycinania, jeśli nie namawiają, to znaczy, że wiedzą, że takie zmiany miękkie, łatwe do zbadania nie rakowacieją. Duża torbiel na nerce może Ci przeszkadzać, spróbuj zweryfikować só∑j styl życia. Masz wielotorbielowatość nerek?

   1. avatar Natalia 26 czerwca 2023 o 16:27

    Niestety jem wszystko ale staram sie jeść bardziej lekkostrawnie gdyż choruje na refluks żółciowy.

    1. avatar Pepsi Eliot 27 czerwca 2023 o 11:05

     To wszystko razem się zazębia. Trzeba wejść na dietę alkaliczną

     1. avatar Natalia 27 czerwca 2023 o 11:11

      Czyli same warzywa i owoce ? Jestem osoba szczupłą dlatego muszę dziennie jeść dosyć dużo kalorii. Są może jakieś przykłady tutaj?

     2. avatar Pepsi Eliot 28 czerwca 2023 o 14:51

      tygodniowe przepisy na 4 pory roku i listy zakupów można potem stosować dodając kaszę gryczaną niepaloną, czy quinoe, soczewice – oczywiście gotowane etc. https://thisisbio.pl/e-book/4107-e-book-surowy-detoks-hormonalny-pepsi-eliot.html

 45. avatar Halina 28 czerwca 2023 o 14:16

  Jad pszczeli jest potwierdzony bad klinicznymi przy boreliozie (szczególnie na ból stawów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Wysokiej jakości Kurkuma This is BIO

Polecamy!

Dodaj trochę czarnego pieprzu Zwiększysz biodostępność kurkuminy!

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum