Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 710 751
120 online
42 332 VIPy

13 zadziwiających właściwości leczniczych oleju kokosowego

Czasami zastanawia mnie, jak ludzie jedzący wszystko mogą żyć bez trójglicerydów o średniej długości łańcucha, czyli bez podstawowego tłuszczu zawartego w oleju kokosowym? I tu nie chodzi o to, że poszukiwałam dobrych tłuszczów nasyconych. Nieee, bo żaden witarianin na 811 nie podnieca się tłuszczami, ale po prostu wybieram dla Ciebie najlepszą żywność. Żywność powinna przy okazji wprowadzać ład i harmonię do ciała, czyli tak naprawdę leczyć. Coś tam się już kotłuje w temacie, ale nadal to jest pestka w porównaniu z tym na jakie owacje zasługuje olej kokosowy. Oczywiście surowy, czyli tłoczony na zimno i organiczny. Powstają też (chyba szatańskie wersety:) partie i ugrupowania w kontrze olejowi kokosowemu, o czym tutaj: Czy olej kokosowy jest szkodliwy? Konspiracja American Heart Association

13 bardzo dziwnych powodów ( jest to tylko fragment), dla których olej kokosowy powinien znaleźć się w każdej kuchni, apteczce i łazience.

1Spalanie tłuszczu

Pomimo tego, że może wyda Ci się to irracjonalne, właśnie ten tłuszcz nasycony przyspiesza utratę tłuszczu midsection (czyli tego najbardziej niebezpiecznego rodzaju, który siedzi pomiędzy narządami wewnętrznymi)). Wyniki badań dowodzą, że zaledwie 2 łyżki stołowe dziennie, czyli 30 ml zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet jest w stanie zredukować tłuszcz z brzucha w ciągu 1 do 3 miesięcy. No nie wiem, nie wiem, ale skoro badacze tak twierdzą?

2Poprawa funkcji poznawczej mózgu

Słynne badanie opublikowane w 2006 roku w czasopiśmie Neurobiology of Aging, wykazało, że podawanie trójglicerydów o średniej długości łańcucha, czyli MCT (najbardziej obficie występujących w oleju kokosowym) dwudziestu pacjentom z chorobą Alzheimera, lub zaburzeniami poznawczymi, oraz pamięci zaowocowało wzrostem ketonów w ciele, oraz znaczną i wymierną poprawą w ciągu zaledwie 90 minut po zabiegu. Do tego rzecz miała miejsce już po pojedynczej dawce w wysokości 40ml, czyli trochę ponad dwie i pół łyżki stołowej (sic!).

Nie po miesiącu?

Czy chociażby po tygodniu faszerowania się MCT? Do tego zaledwie jedna dawka oleju może spowodować niemal natychmiastową poprawę zdolności poznawczych u osób cierpiących na tak poważne upośledzenia tych funkcji, jak chorzy na Alzheimera? A skądże to, jakże to, czemu tak gna? A co to to, co to to, kto to tak pcha? Wyjaśnienie znajduje się zarówno w indywidualnych potrzebach metabolizmu mózgu, jak i w konfiguracji samego MCT. W mózgu chorej osoby nie dzieje się najlepiej, brakuje paliwa, czyli mamy do czynienia z głodem glukozy z powodu insulinooporności i niewystarczającego metabolizmu (hipometabolizmu). W takim wypadku struktury i funkcje mózgu są zagrożone. Ketony zapewniają bardzo potrzebne alternatywne dla glukozy, źródło paliwa dla mózgu, co skutkuje niemal natychmiastową poprawą funkcji poznawczych.


3Eliminacja yyy … wszy

Robi się spray razem z anyżem. Olej kokosowy okazał się lepszy w tępieniu wszy od permetryny insektycydowej (0,43%)

4. Gojenie się ran

Olej kokosowy był używany do leczenia ran od niepamiętnych czasów. Są trzy powody, dlaczego olej kokosowy się do tego świetnie nadaje: Primo, ma zdolność do przyspieszania ponownej epitelializacji. Secundo, poprawia antyoksydacyjne działanie enzymów. Tertio, stymuluje mocniejsze sieciowanie kolagenu w naprawianej tkance. Olej kokosowy działa również synergistycznie z tradycyjnymi zabiegami, takimi jak srebro sulphadizine, czyli sól srebrowa, przyspieszając gojenie się oparzeń, owrzodzeń i odleżyn.

5. Alternatywa dla NSAIDs

Z angielskiego non-steroidal anti-inflammatory drugs, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych Wykazano, że olej kokosowy ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i redukujące gorączkę

6Działanie przeciw wrzodowe

Co ciekawe, wykazano, że mleko kokosowe (zawiera składniki oleju kokosowego) jest tak samo skuteczne, jak konwencjonalny lek sukralfat z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), podawany, jako środek przeciw wrzodowy

7Działanie przeciwgrzybicze

W 2004 roku przeprowadzono badanie na pięćdziesięciu dwóch izolatach Candidy, narażając je na działanie oleju kokosowego. Stwierdzono, co zadziwiające, że najgorsza forma grzyba, Candida albicans miała najwyższą wrażliwość! Badacze podsumowali: – olej kokosowy koniecznie powinien być stosowany przy leczeniu infekcji grzybiczych w związku z nowymi, opornymi gatunkami Candidy.

8. Booster teścia, ups, oczywiście chodzi o wzmacniacz testosteronu

Olej kokosowy, co stwierdzono empirycznie na szczurach, zmniejsza stres oksydacyjny w jądrach, co prowadzi do znacznie wyższych poziomów testosteronu

9Zmniejszanie obrzęku prostaty

Olej kokosowy co też udokumentowano powyższymi badaniami, zmniejsza wzrost prostaty u szczurów

10Poprawa lipidów we krwi

Olej kokosowy konsekwentnie poprawia poziom „dobrego” HDL cholesterolu we krwi.

11Poprawa wchłaniania rozpuszczalnych w tłuszczach składników odżywczych

Olej kokosowy został niedawno uznany za lepszy, niż dotychczasowy mistrz, olej z krokosza barwierskiego przy zwiększaniu absorpcji pomidorowych karotenoidów.

12Zdrowe kości

Olej kokosowy zmniejsza stres oksydacyjny w kościach, co powoduje zapobieganie uszkodzenia konstrukcji w osteoporotycznych kościach. Przy czym uczulam, wszechobecna osteoporoza to może sporo nadinterpretacji? Wysoka gęstość koci, to więcej szkody niż pożytku?

13Ochrona przed słońcem 

Olej kokosowy, jak wykazały badania blokuje 30% promieniowania UVA. Należy pamiętać, że to jest bardzo dla nas dobre, gdyż, o ile promienie UVA są szkodliwe dla skóry, o tyle UVB są bardzo korzystne To oczywiste, gdy ekspozycja na słońce ma być umiarkowana, czyli rozsądna. Referencje: Mark A Reger, Samuel T Henderson, Cathy Hale, Brenna Cholerton, Laura D Baker, G S Watson, Karen Hyde, Darla Chapman, Suzanne Craft . Effects of beta-hydroxybutyrate on cognition in memory-impaired adults. Neurobiol Aging. 2004 Mar;25(3):311-4. PMID: 15123336 Ian F Burgess, Elizabeth R Brunton, Nazma A Burgess . Clinical trial showing superiority of a coconut and anise spray over permethrin 0.43% lotion for head louse infestation, ISRCTN96469780. Eur J Pediatr. 2010 Jan ;169(1):55-62. Epub 2009 Apr 3. PMID: 19343362 K G Nevin, T Rajamohan . Effect of topical application of virgin coconut oil on skin components and antioxidant status during dermal wound healing in young rats. Skin Pharmacol Physiol. 2010 ;23(6):290-7. Epub 2010 Jun 3. PMID: 20523108 Pallavi Srivastava, S Durgaprasad. Burn wound healing property of Cocos nucifera: An appraisal. Indian J Pharmacol. 2008 Aug;40(4):144-6. PMID: 20040946 S Intahphuak, P Khonsung, A Panthong. Anti-inflammatory, analgesic, and antipyretic activities of virgin coconut oil. Pharm Biol. 2010 Feb;48(2):151-7. PMID: 20645831 R O Nneli, O A Woyike. Antiulcerogenic effects of coconut (Cocos nucifera) extract in rats. Phytother Res. 2008 Jul;22(7):970-2. PMID: 18521965 D O Ogbolu, A A Oni, O A Daini, A P Oloko. In vitro antimicrobial properties of coconut oil on Candida species in Ibadan, Nigeria. J Med Food. 2007 Jun;10(2):384-7. PMID: 17651080 Graciela E Hurtado de Catalfo, María J T de Alaniz, Carlos A Marra. Dietary lipids modify redox homeostasis and steroidogenic status in rat testis. Phytother Res. 2010 Feb;24(2):163-8. PMID: 18549927 María de Lourdes Arruzazabala, Vivian Molina, Rosa Más, Daisy Carbajal, David Marrero, Víctor González, Eduardo Rodríguez. Effects of coconut oil on testosterone-induced prostatic hyperplasia in Sprague-Dawley rats. J Pharm Pharmacol. 2007 Jul;59(7):995-9. PMID: 17637195 Lauren E Conlon, Ryan D King, Nancy E Moran, John W Erdman. Coconut Oil Enhances Tomato Carotenoid Tissue Accumulation Compared to Safflower Oil in the Mongolian Gerbil (Meriones unguiculatus). J Agric Food Chem. 2012 Aug 7. Epub 2012 Aug 7. PMID: 22866697 Mouna Abdelrahman Abujazia, Norliza Muhammad, Ahmad Nazrun Shuid, Ima Nirwana Soelaiman. The Effects of Virgin Coconut Oil on Bone Oxidative Status in Ovariectomised Rat. Evid Based Complement Alternat Med. 2012 ;2012:525079. Epub 2012 Aug 15. PMID: 22927879 Wpis akurat o oleju kokosowym, ale każdy element tego orzecha, niesamowitego tworu palmy kokosowej jest doskonały, a jego doskonałość została potwierdzona eksperymentami badawczymi. Świetna jest woda kokosowa, włókno kokosowe, czy białko z kokosa.

kokosa więc, z kokosem, i o kokosku

 

(Visited 45 452 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Natalia 23 października 2019 o 10:06

  Mam problemy z przelykiem i nadzerki, refluks, ogólnie jakoś średnio się czuje. Ph moczu 5. Crp wyszło podwyższone 8. Co nigdy nie występowało. Nie wiem może to od przełyku ale ogólnie stan zapalny szyi jest. Latem robione usg i lekko węzły powiększone podzuchwowe. Teraz szyja wygląda na opuchnięta szczególnie przód i ta tak jakby kosc. Czy mogę zażywać g&F, D3 I K2, OMEGA, a oprócz tego ten zestaw na włosy, skórę i paznokcie w którym jest msm, ? Czy bez tego i samo msm.

  1. avatar Jarmush 23 października 2019 o 15:48

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także kapsułkę cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84.

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib—5905344040154.html, ale jakby się okazało po badaniu (na 5 dni orzed badaniem odstaw D3 i Greens & Fruits TiB) 25(OH)D , że poziom metabolitu D jest niski,to jeszcze należy dobrać 2 lub 3 D3TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Bierz probiotyki najwcześniej z pierwszym kęsem jedzenia, nie naczczo.
   https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   1. avatar Natalia 24 października 2019 o 10:47

    Mam w domu paseczki do ph i rano wyszło 6 lub 6.5, natomiast bardziej 6.5 ale wieczorem dałam syrop na refluks, w południe to ok 6. Trudno określić bo te paski są żółte i jakoś słabo się zabarwiaja. Widziałam za każdym razem coś z odcienia zielonkawego ale rano mocniej. Trudno określić czy o 12 to był kolor pomiędzy żółtym A zielonym bo słabo się zabarwil. Ogólnie to teraz się zdrowiej odżywiam niż kiedyś A to ph chyba nie za wysokie. Bede powtarzac jeszcze tylko czy przy braniu ipp to ma sens ? Probuje to ttm zaleczac bo przelyk i gardlo sa w zlym stanie i strasznie bola te nadzerki. Badanie na kwas to tragedia bo mi się praktycznie po sodzie nie odbija.

 2. avatar Aga 23 października 2019 o 12:38

  jak stosować olej do walki z candidą

 3. avatar milaurb 29 października 2019 o 10:20

  Hej! Cały czas obiecuję sobie, że zacznę spożywać olej kokosowy, a w zasadzie nie mam zbyt wielu okazji niż podczas smażenia, którego z kolei i tak unikam. Staram się w miarę możliwości stosować dietę rozdzielną. I tu moje pytanie: czy będzie to poważny błąd, jeśli dodam łyżkę oleju kokosowego do mojego codziennego smoothie z owoców i zielonek? Wiem, że tłuszczy nie powinno się jeść z cukrami, jednak nie mam pewności czy zasada ta dotyczy także oleju kokosowego?

  1. avatar Jarmush 29 października 2019 o 10:24

   poważny błąd, już lepiej w ogóle go nie jedz, nie jest niezbędny

   1. avatar milaurb 29 października 2019 o 10:46

    A to idąc za ciosem od razu zapytam czy mogę dosypywać do owego smoothie nasion chia lub mielonego lnu? Czy to też nieciekawe połączenie?

    1. avatar Jarmush 29 października 2019 o 10:55

     nie, z tych samych powodów, to tłuszcz, na końcu posiłku zjedz sobie osobno.

     1. avatar milaurb 29 października 2019 o 11:02

      Dziękuję, Pepsi! ;*

 4. avatar Magdalene 10 listopada 2021 o 23:07

  Drodzy jak zrobić i jak używać ten spray na wszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum