Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 948 953
119 online
38 829 VIPy

7, a nawet 14 naturalnych składników widowiskowo odmładzających skórę

Zmarszczki, wory, stopy kondora

Zabiegi odmładzające twarz w domu.

Idą sobie ZIMOWE święta, dlatego zupełnie Ci się nie dziwię, że zawczasu chcesz się odmłodzić, wypięknieć, jaśnieć od środka na zewnątrz i odwrotnie. Bo będziesz przecież gotowałła, podjadałła, perrorowałła, choinkowałła, a następnie mała czarna ma leżeć na Tobie w huczną noc i odbijać blask Twojej skóry, urywając dolną część ciała dosłownie wszystkich.

Oto parę elementów (układanki) odmładzających twarz, które sprawią, że będziesz wyglądać młodziej bez chirurga lub regularnych strzałów botuliną. Chyba, że lubisz. 

No dobra, trochę mię poniosło, w pewnym momencie mało co zastąpi pół lifting, i trzeba podjąć świadomą decyzję. Albo mam na to wyrąbane w tej grze i wystarczy mi, że lśnię, albo lecę do Brazylii, Wenezueli, czy Kalifornii (najmniej ekonomiczna opcja:-)) i likwiduję worki, psy, albo indyka, w zależności od skłonności.

Starzenie się skóry  jest jednym z najczęstszych zonków dermatologicznych i kosmetycznych.  Na starość skóry ma wpływ złożony proces starzenia wewnętrznego (genetyczne, chronologiczne), czas goni nas, oraz starzenie zewnętrzne (fotostarzenie), spowodowane czynnikami środowiskowymi (promieniowanie UV, paskudnie brudne środowisko i dym papierosowy). To jasne, lecz.

Często, te reklamowane w telewizorach, czy internetach produkty do pielęgnacji i ujędrniania skóry, owszem, mogą Cię jakoś odświeżyć, dodać omamu, że coś robisz, to zaczniesz błyszczeć.

Miej jednak na uwadze, że według pewnej ankiety jednym z największych producentów branżowych jest pielęgnacja skóry. Nawet podczas recesji wciąż kwitła sprzedaż kremów, żeli, mleczek i toników. 

Czyli, że wahadła zajmujące się pielęgnacją skóry potrafiły przekonać Cię, że POSIADANIE MŁODSZEGO WYGLĄDU JEST SPRAWĄ BARDZO TECHNICZNĄ. Że bez najnowszego produktu, który wyknocili, nie ma nadziei, żebyś wyglądała jak człowiek (młody) i mogła się pokazać na zjeździe absolwentów 25 lat po maturze. Nie mówiąc o najbliższej sylwestrowej nocy.

Zabiegi odmładzające twarz w domu

Ale po prawdzie, żadna substancja mogąca kogokolwiek odmłodzić nie może być techniczna. Na rynku jest oczywiście nieskończona ilość kremów i preparatów przeciwzmarszczkowych, które zapewniają (na etykietach), że są najlepsze i zawierają najnowszy PRZEŁOMOWY składnik. Robi Ci to pewien mętlik w głowie, chociaż zasada klasyfikacji jest bardzo prosta.  Jeśli nie możesz zjeść kremu ani wypić płynnej formy kosmetyku, nie wsmarowuj go w skórę!

Jakiekolwiek substancje chemiczne, które nałożysz na siebie, w końcu zostaną wchłonięte i trafią do krwioobiegu. Nie da się więc w rzeczywistości wyglądać lepiej, jeśli napełniasz swoje ciało toksynami.

To, co nakładasz na skórę z powodu nieodpartej chęci uzyskania młodszego wyglądu, nie jest tak ważne jak to, co wkładasz w swój otwór gębowy, aby ciało wyglądało młodziej.

My laski, stanowimy ogromną większość konsumentów produktów do pielęgnacji skóry sprzedawanych dziś na świecie. Podobno wydajemy rocznie na te specyfiki miliardy.

Naturalnym zjawiskiem jest jednak skupienie się na jaśnieniu od środka na zewnątrz, czyli wnętrze Twojego ciała ma być zdrowe.

Jeśli zauważysz, że ktoś ma skórę, która wydziela RÓŻOWĄ POŚWIATĘ, możesz być pewna, że to jego wewnętrzne zdrowie tak promieniuje. Zdrowa krew i jej zdrowe przepływy sprawiają, że skóra jest zdrowa.

To jest energia. Zdrowie to energia.

Ale już ktoś anemiczny, pozbawiony energii, czy tylko smutny, wypluty, będzie miał blady i centralnie chory wygląd skóry. Pojawi się odcień szarości.

Nie mówię Ci, że nie musisz zwracać uwagi na to, co nakładasz na skórę, ale że STAN ZDROWIA JEST NAJWAŻNIEJSZYM CZYNNIKIEM ODWRACAJĄCYM (wizualnie) ZEGAR CZASU ZIEMSKIEGO. Niestety nie jakiś cudowny krem, chirurgia laserowa czy lifting. Chociaż lifting przez moment może skitrać brak zdrowia w wyglądzie.

4 szklanki czynność medytacyjna

Polecam NOWY pakiet 4 szklanek na Chlorelli i Trawie Pszenicznej (Wheat Grass This is BIO) – obie idą do 4 szklanki!


Zabiegi odmładzające twarz w domu

Oto lista najważniejszych składników odżywczych, przeciwutleniaczy, szamy i suplementów, które zapewniają młodszy wygląd skóry.

1. Nawodnienie i alkalizacja ciała, czyli 4 szklanki

 • Skóra i ciało potrzebuje wody, jak powietrza.
 • Oprócz tego psychika potrzebuje pięknych rytuałów równoważących.
 • Skóra do wypięknienia potrzebuje witaminy A, a spirulina w 4 szklance dostarczy beta karoten, czyli prowitaminę witaminy A.

Nie wiem, czy wiesz, ale spirulina zawiera 30 razy więcej beta-karotenu (mega przeciwutleniacza) niż marchew. (2)

 • Witamina C we wszystkich szklankach.

Zapasy witaminy C gromadzone są w narządach o dużej aktywności metabolicznej, takich jak wątroba, trzustka, płuca, mózg i NADNERCZA. Stężenie witaminy C w skórze jest wyższe niż w innych tkankach człowieka i wynosi 6–64 mg/100 g mokrej masy w naskórku i 3–13 mg/100 g w skórze właściwej. Tak, że ten.(1)

Minerały, obok witamin, są niezbędnymi mikroelementami, które nie mogą być syntetyzowane przez człowieka i dlatego muszą być dostarczane z dietą.

 • Kurkuma idzie do 1 szklanki, zawiera wiele dóbr, w tym betakaroten (7)
 • Magnez idzie do 2 szklanki
 • 4 szklanka z zielonkami dostarczy wiele niezbędnych minerałów, w tym żelaza
 • do 4 szklanki możesz dodać Kelp, źródło jodu, oraz szczyptę MSM, źródło siarki

Zdrowa dieta powinna zapewniać odpowiednią podaż zarówno makroelementów (wapnia, fosforu, potasu, sodu i magnezu), jak i mikroelementów (jodu, siarki, cynku, żelaza, chloru, kobaltu, miedzi, manganu, molibdenu i selenu).

Minerały odpowiadają za funkcjonowanie układu kostnego, krążenia, nerwowego i hormonalnego. Niedobór mikroelementów wpływa źle na rozwój i zdrowie człowieka, w tym na funkcjonowanie i wygląd skóry. W kontekście starzenia się skóry zwraca się także uwagę na rolę takich minerałów jak selen, cynk, miedź i krzem. No i oczywiście nawilżająca błony komórkowe Omega 3, niezbędne kasy tłuszczowe.(1)

Dlatego badanie selenu, cynku jest wskazane, szczególnie przy spowolnionej tarczycy. A następnie świadoma suplementacja uzupełniająca ewentualne braki odżywcze poprawi również wygląd, blask, gęstość, Twojej skóry.

Wypij razem! Spirulina This is BIO zawiera w sobie dużo ERGOTIONEINY (ESH)
A sok z marchewki (KAROTENOIDY!) jeszcze podbija wartości prozdrowotne!
Wypij razem!
Wykazano, że ESH jest obecna w prawie wszystkich typach ludzkich komórek i tkanek, często na poziomie milimolowym,
w mózgu, szpiku kostnym, soczewce i rogówce oka oraz erytrocytach, gdzie odgrywa znaczącą rolę jako mega PRZECIWUTLENIACZ.

Jej poziom znacznie spada wraz z wiekiem, a znacznie niższe poziomy stwierdzono u osób z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi.

Sugeruje się, że ESH działa jako adaptacyjny przeciwutleniacz chroniący uszkodzone tkanki!
Życio-wydłużający ESH można jeszcze znaleźć w grzybach (boczniaki, prawdziwki, w pieczarkach nie bio mało) (4)


2. Kolagen morski

Organizmy morskie, takie jak ryby, meduzy, gąbki i inne bezkręgowce, są znaczącym źródłem kolagenu i mają dużą przewagę nad innymi źródłami, ponieważ są metabolicznie kompatybilne. Di tego nie mają ograniczeń religijnych i są wolne od patogenów zwierzęcych i nie stwarzają ryzyka przeniesienia chorób. (3)

Jedną z najbardziej spektakularnych korzyści z jedzenia kolagenu jest jego zdolność DODAWANIA URODY W KIERUNKU PROMIENIUJĄCEJ SKÓRY, spłycania, a nawet cofania się niektórych zmarszczek. Skóra robi się bardziej młodzieńczo elastyczna, napięta, i nie taka strasznie sucha.

Badania opublikowane w 2014 roku (5) opowiada o losowo wybranych 46 z 69 kobiet, w wieku 35-55 lat, które otrzymały suplement w postaci hydrolizatu kolagenu. 23 kobiety dostały placebo. Po 4 tygodniach kobietom jedzącym suplement kolagenu poprawiła się elastyczność skóry. Epicko:)

Ten sam produkt użyto również w innym badaniu z 2014 roku (6) i wtedy widocznie zmniejszył pannom zmarszczki już po 8 tygodniach stosowania.

Polecam cały wpis:

5 mocnych korzyści z kolagenu, w tym poprawa piękna yyy … jelita

Kolagen TiB

3. Zielona herbata

Zielona herbata, a w szczególności zielona, ekologiczna herbata Matcha, to fantastyczny pokarm i suplement, dzięki którym możesz wyglądać młodziej. Zawiera bardzo silne przeciwutleniacze jakie można znaleźć w roślinach na świecie.

Przeciwutleniacze są tutaj niezwykle ważne, gdyż zapobiegają przedostawaniu się wolnych rodników (prooksydantów) siejących spustoszenie w komórkach ciała, szczególnie w komórkach skóry. A ci fajni faceci (przeciwutleniacze) nie tylko pomagają ograniczyć obrażenia zadawane temu ważnemu organowi (tak, skóra jest narządem), ale także pomagają naprawić szkody, które już zostały wyrządzone.

Przeciwutleniacze są szczególnie skuteczne przy zmarszczkach i plamach starczych, oraz wątrobowych spowodowanych przez rozpad włókien elastycznych i zjełczałe złogi tłuszczowe.

Pomyśl o Japonkach i Koreankach (największych konsumentach zielonej herbaty), te kobiety mają cudowną skórę i zawsze wyglądają młodziej niż ich rówieśnicy nieznoszący smaku zielonej herbaty. Tak więc codziennie pijąc dużo zielonej herbaty Matcha i STOSUJĄC JĄ NA SKÓRĘ, będziesz mogła obserwować, jak zmarszczki i plamy znikają. Po prostu wypijaj 3-4 szklanki lub więcej organicznej zielonej herbaty dziennie.

 • Możesz użyć jej jako tonera lub mgiełki na twarz łącząc pół szklanki zielonej herbaty i 2 łyżkami soku z cytryny (sok z cytryny jest również doskonały dla skóry).
 • Namocz wacik i delikatnie przecieraj nim skórę.
 • Powtarzaj rzecz 2 razy dziennie.
 • Możesz też przeciwutleniającą miksturę przelać do butelki z rozpylaczem, i puszczać mgiełkę na twarz
 • A gdy masz suchą skórę, swędzącą lub nawet tłustą, spryskaj się kilka razy dziennie i nie wycieraj twarzy.

Ponieważ nigdy nie stosuję tej mgiełki, za karę moja skóra wygląda jak u równolatka rolnika z Ugandy.

moje oko po zielonej herbacie

4. Miód Manuka 

Kolejny silny odmładzacz skóry i „lifting w słoiku”. Miód Manuka ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu dobrze nadaje się do mycia i tonizowania skóry. Użyj go jako maseczki na twarz, aby oczyścić, naprawić i nawilżyć skórę. Możesz także dodać go do octu jabłkowego i wypić!

Właściwości przeciwdrobnoustrojowe mają kluczowe znaczenie w zastosowaniach dermatologicznych ze względu na enzymatyczne uwalnianie H2O2 lub obecność składników aktywnych, takich jak metyloglioksal w manuce. Dostępny jest również miód klasy medycznej. (8)

5. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest zdecydowanie jednym z najprostszych i najtańszych naturalnych zabiegów kosmetycznych, na które natkniesz się w swoim stuczterdziestoletnim życiu.

Idealnie nadaje się do mycia twarzy, jako eksfoliator i do usuwania zaskórników.

Soda oczyszczona jest również wskazana do usuwania toksyn ze skóry, dlatego używaj jej również jako maskę detoksykacyjną.

 • Wymieszaj 2 łyżeczki sody oczyszczonej z 1 łyżeczką ciepłej wody, aby utworzyć pastę.
 • Najpierw opłucz twarz ciepłą wodą, a następnie przetrzyj twarz miksturą, okrężnymi ruchami ,aby uzyskać delikatne oczyszczenie.
 • Pozostaw na 2-3 minuty, a następnie spłucz ciepłą wodą.
 • Dodaj odmładzający tonik, wodę różaną z gliceryną pochodzenia naturalnego, czyli z oleju kokosowego, aby stworzyć naturalny balsam.
 • Rób to raz dziennie, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Soda jako środek do złuszczania i usuwania zaskórników:

 • Po prostu zrób to samo, co wyżej, z wyjątkiem dodawania odrobiny wody i wmasuj sodę w skórę za pomocą opuszków palców (stosuj stabilne ruchy).
 • Czynność wykonuj maksymalnie 3 razy w tygodniu.

Na maskę detoksykacyjną:

 • Ponownie wymieszaj 2 łyżeczki sody oczyszczonej z 1 łyżeczką wody.
 • Nakładaj pastę na twarz ładnie i grubo, a następnie pozostaw na około 20 minut (aby maska całkowicie wyschła).
 • Spłucz ciepłą wodą w kranie lub pod prysznicem.
 • Zastosuj później naturalny krem ​​nawilżający.

Dyplomowany specjalista od spraw odnowy psychosomatycznej, mgr Grzegorz Lewko poleca wysokiej jakości suplement diety

Omega 3 TiB z dużą  zawartością kwasów tłuszczowych, o które się rozchodzi, EPA i DHA.

I żeby nie było gadania:-) Pepsi na zdjęciu odmłodzona, NIE że Omegą, czy też liftingiem, ale filtrem:-)


6. Kwasy tłuszczowe (EPA i DHA)

Niezbędne kwasy tłuszczowe pomagają normalizować lipidy skóry i zapobiegać odwodnieniu jej komórek. Dzięki temu komórki są zdrowe i pełne wilgoci, a zmarszczki mimiczne się pomniejszają. Tłuszcze EPA i DHA znajdujące się przede wszystkim w oleju rybim, zwiększają przepływ krwi do skóry i działają jako silne środki przeciwzapalne. Proces zapalny prowadzi do powstawania zmarszczek i różnych chorób skóry, w tym łuszczycy i egzemy.

Dobre Eikozanoidy, takie jak prostaglandyny, mają również silne działanie przeciwzapalne i są zawarte w dużych ilościach w EPO (oleju z wesiołka) i oleju rybim.

 • Możesz zrobić tak, przeciąć 1 Omegę 3 TiB,
 • Wylać olej o istotnie dużym stężeniu EPA i DHA,
 • Zmieszać z olejem kokosowym i nałożyć na twarz.

Nie jest to może obezwładniający aromat dla nosa, ale efekty są naprawdę niezłe.

7. Kwas hialuronowy

Ta substancja jest obecnie najnowszym i najgorętszym marketingowo składnikiem do pielęgnacji skóry, mimo że w rzeczywistości nie jest niczym nowym. Kwas hialuronowy to naturalnie występujący polisacharyd lub węglowodan występujący w ludzkim ciele.

Występuje głównie w stawach i pomiędzy komórkami skóry, gdzie zapewnia jej wilgoć, jędrność, pulchność i elastyczność.

Kwas hialuronowy jest silnym środkiem pochłaniającym wilgoć, co oznacza, że ​​wiąże się z dużymi ilościami wody i to właśnie zapewnia nawilżenie skóry.

Skóra dziecka jest tak miękka i gładka, gdyż dzieci rodzą się z dużą ilością kwasu hialuronowego. 

Kwas hialuronowy znajduje się również w oczach i między stawami, gdzie działa jako silny amortyzator i środek smarujący staw. Mając problemy ze wzrokiem lub ze stawami, ta substancja również Ci pomoże.

Jedyny problem związany z kwasem hialuronowym jest taki, że organizm produkuje go mniej, gdy się starzejesz, szczególnie po czterdziestce.

Ale aby wydobyć jak najwięcej z kwasu hialuronowego, musisz zrobić kilka rzeczy:

Po pierwsze, musisz używać go zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Po drugie, spróbuj połączyć kwas hialuronowy z witaminą C dla dodatkowej absorpcji.

Bez witaminy C kwas hialuronowy może być słabo wchłaniany (zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie).

Witamina C jest również niezbędna do produkcji kolagenu i zdrowej skóry, więc i tak musisz brać ten składnik odżywczy.

Ponieważ istnieje tak wiele produktów do pielęgnacji skóry, które obecnie zawierają kwas hialuronowy (lub ktoś twierdzi, że zawierają), należy zrobić rozeznanie.

Zabiegi odmładzające twarz w domu

A teraz perełka:

Bardzo pożyteczny jest kwas ze skórek banana!

Właśnie podczas ich fermentacji powstają mukopolisacharydy (siarczany).

Łatwo byłoby kupić na przykład kilogram kwasu hialuronowego będącego czystymi mukopolisacharydami i leczenie się nim.

Jednak kilogram tego kwasu kosztuje obecnie około miliona dolarów. Pozostańmy więc przy fermentowanych skórkach z banana.

Ów kwas występuje w chrząstkach zwierząt, drobiu i ryb. Dlatego odżywanie przeciw-rakowe to przede wszystkim żelatyna, kolagen, galarety, chrząstki, morska kapusta i fermentowane skórki z banana, czyli produkty zawierające typowe mukopolisacharydy i wszelkie siarczany.

Kwas na skórkach od banana w połączeniu z prawidłowym odżywianiem i regeneracją soku żołądkowego wywiera silny wpływ wzmacniający odporność.

Co do kolagenu, nie daj się zwieść, że można go dostarczać przez skórę.

Kolagen najwyższej jakości, jak opatentowany peptan F TiB może działać świetnie, jednak tylko w formie pokarmu od wewnątrz.

Kolagen zawsze bierz w towarzystwie witaminy C, oraz bardzo wskazana jest siarka organiczna, szczypta  MSM TiB.

Wzmocnienie ODPORNOŚCI! Idealny na jesień i zimę!
Dobry przy zmęczonych nadnerczach!

Bardzo dobry przy brakach witamin z grupy B, ale też w celu uzupełnienia CHOLINY

Wydajny na 3 miesięczną kurację po 1 do śniadania wystarcza 1 opakowanie!

Bogaty Greens & Fruits TiB
Witaminy w tym pula B complex, minerały, oraz ponad 50 wyciągów z ziół, owoców i warzyw


Zabiegi odmładzające twarz w domu

Oprócz tych 7 składników, wiadomo, że super silne odmładzające przeciwutleniacze, to kolejne 7:

 • 1. WITAMINA C, która znacznie zwiększa produkcję kolagenu, co z kolei pomaga spowolnić proces starzenia.

Oprócz tego można również używać specyficznych serum z witaminy C o działaniu przeciw starzeniu się i przeciwzmarszczkowym, które również działają bardzo dobrze

 • 2. WITAMINA E  kolejny silny przeciwutleniacz, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i prooksydantów.

Jest niezbędnym składnikiem odżywczym w walce z przedwczesnym starzeniem i problemami, takimi jak plamy starcze i plamy wątrobowe. Witamina E jest również z powodzeniem stosowana w leczeniu stanów zapalnych skóry, blizn i różnych innych chorób skóry. Ponieważ witamina E działa tak dobrze od zewnątrz, znajdziesz ją w większości przeciw starzeniowych kremów i formuł na rynku.

 • 3. WITAMINA D wzbudza pewne zamieszanie w odniesieniu do korzyści przeciw starzeniu.

Z jednej strony mówi się ludziom, że witamina D jest jednym z najlepszych składników odżywczych dla zdrowia skóry i kości. Jednak witamina D pochodzi z ekspozycji na słońce, a słońce powoduje przedwczesne starzenie się, a nawet raka skóry. Co jest i kłamstwem i trochę prawdą.  Zacznijmy od tego, że słońce nie jest dla Ciebie złe, bo w rzeczywistości jest bardzo dobre dla Ciebie.

Wprawdzie Brayan Johnson przesławny koleś, i przebogaty, który się odmładza w swoim blueprint, wyglądając niejako młodziej, lecz w kolorze zombi, gdyż unika słońca.

Oczywiście problemem może być nadmierne nasłonecznienie i stosowanie sztucznych filtrów słonecznych. Jednak dieta bogata w aminokwasy sprawia, że słońce dla osoby wyważonej staje się tylko błogosławieństwem. Słońce nie parzy ludzi jedzących pokarm bogaty w aminokwasy, chyba, że im odbije i przesadzą.

Im masz ciemniejszą karnację potrzebujesz dłużej przebywać na słońcu i brać kąpiel słoneczną w bikini.

Według eksperta od witaminy D, dr Cedrica Garlanda, potrzebujesz od 4 000-8 000 jednostek witaminy D dziennie. A więc sama widzisz, jak ważna jest suplementacja w naszej szerokości geograficznej, jeśli chcesz otrzymać wymaganą ilość. Witaminę D3 suplementujemy zawsze w protokole z witaminą K2. Zwykle konieczny jest też magnez, oraz witamina A (najlepiej Betakaroten, czyli prowitamina witaminy A) A Twoje ciało (w tym Twoja skóra) z pewnością Ci za to podziękuje.

 • 4. BETA-CAROTEN jest kolejnym silnym przeciwutleniaczem, który pomaga zredukować oznaki starzenia spowalniając utlenianie skóry.

Działa również dobrze w leczeniu trądziku i chorobach oczu, takich jak zaćma i zapalenie. Inną znaczącą korzyścią beta-karotenu, według National Cancer Institute, jest duże zmniejszenie ryzyka raka!

 • 5. MIEDŹ KOLOIDALNA

Rozkład włókien elastycznych skóry ma miejsce, gdy (masło maślane) skóra zaczyna  tracić swoją elastyczność. W takim przypadku skóra zaczyna opadać, szczególnie pod oczami i wokół szyi, ramion, piersi, żołądka i nóg. To jest kwestia estetyki.

O wiele gorsze jest, że włókna w żyłach i tętnicach również zaczynają tracić swoją elastyczność i rozciągliwość. Co z kolei może spowodować balonowanie i ewentualne rozerwanie tętnicy (pęknięty tętniak). Jest to niezwykle poważna i zagrażająca życiu sytuacja.

Pierwiastek śladowy miedź (którego antagonistą jest cynk) pomaga zapobiegać rozpadowi włókien elastycznych. Dzięki temu nie tylko może ratować życie, ale również naturalnie zacieśni skórę i pomoże naprowadzić ją tam, gdzie jej miejsce. Miedź koloidalna to zdecydowanie najlepszą i najlepiej przyswajalną forma miedzi.

Niestety z drugiej strony zatrucie miedzią jest czymś bardzo niepożądanym, dlatego najlepiej suplementować miedź przez skórę, nosząc bransoletkę miedzianą, od czasu do czasu zjadać pokarm z miedzianego garnka, oraz nie gardzić daktylami, suszonymi figami i daktylami. Szczególnie przy suplementacji cynkiem nigdy nie zapominaj o miedzi.

 • 6. KRZEMIONKA

Znana jako „minerał kosmetyczny”, krzemionka jest kolejnym składnikiem odżywczym, który stanowi element równania z kolagenem, substancji łączącej ze sobą komórki skóry, niezbędnej do prawidłowej elastyczności tkanki skórnej, a tym samym pomagający zapobiegać tworzeniu się zmarszczek i szorstkości lub zwiotczeń skóry. Krzemionka jest również niezbędna dla zdrowia włosów i paznokci, pomaga w gojeniu rozdartych więzadeł i ścięgien.

 • 7. WITAMINY Z GRUPY B

Bez wystarczającej ilości witamin z grupy B, skóra będzie stale pękać . Brak witaminy B5 (Kwas Pantotenowy), w szczególności, spowoduje zmarszczki skóry i kurze łapki wokół oczu, a brak witaminy B12 spowoduje bladość skóry. Braki B2 to zajady. Najlepsze źródła witamin z grupy B to owoce i zielono-listne warzywa, jednak trzeba tego dużo jeść, aby uzyskać wymagane RDA, więc suplementacja zwykle jest konieczna.

Ćwicz, biegaj, chociaż nie przesadzaj z intensywnością treningu

BO NP MARATON W UPALE NIE UJMIE CI LAT 

Ćwiczenie zdecydowanie pomaga wyglądać młodziej, o ile nie przesadzisz!

Jeśli spojrzysz na większość „ćpunów siłowni” już w wieku powyżej 30 lat (i zdecydowanie powyżej 40 roku życia) zauważysz, że idealne ciało niekoniecznie przekłada się na piękny wygląd skóry.

Ich skóra, a szczególnie skóra twarzy wygląda na mega suchą z dużą ilością drobnych zmarszczek i krech.

Niektórzy wyglądają nawet o 20 lat starzej na twarzy, niż na ciele.

Powodem tego jest wymywanie składników odżywczych z organizmu, szczególnie skóry.

Im więcej ćwiczysz i pocisz się, tym szybciej to się dzieje.

Więc jeśli ćwiczysz, nie świruj za bardzo, ORAZ UZUPEŁNIAJ PŁYNY!

Zabiegi odmładzające twarz w domu

Nie pij i nie pal

Bo dodasz sobie w końcu końców ze 20 lat do wyglądu i nie tylko. Gdy patrzysz na palacza po czterdziestce, lub pijącego niemało, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, jak sucha i pomarszczona jest jego skóra. Zęby zaczynają żółknąć, a nawet niekiedy gnić, gdy koleś nie dostarcza sobie odpowiednich składników odżywczych.

Jeszcze jedna podpowiedź:

Jeśli już coś bardzo nienaturalnego, zrób co musisz, tylko zostaw usta w spokoju. 

Badania:

 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7827176/
 • (2) laboratoiresactiva.com/en/spirulina-the-superfood/
 • (3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8780088/
 • (4) pnas.org/doi/10.1073/pnas.1809045115
 • (5) karger.com/Article/Abstract/351376
 • (6) karger.com/Article/Abstract/355523
 • (7) theherdjuicery.com/blog/2020/2/10/superfood-highlight-4-health-benefits-of-turmeric
 • (8) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24305429/

(Visited 33 282 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Marcya 31 marca 2018 o 14:16

  Nie ma mocnych?…

 2. avatar Madzia 31 marca 2018 o 16:16

  Polecam wodę termalna z kwasem hialuronowym pod oleje jadalne na twarz fajnie się wchłania i nie obciąża tak na noc uzywam srebro koloidalne również pod oleje trochę cięższe ,bo na dzień dawne kokosowy ,na noc teraz mam z dzikiej róży ,z koleji srebro lasdnie wygladza i zamyka pory ,mam 46 lat a moja skora wygląda bardzo dobrze odkąd wyrzucislam chemie !!!!! Pepsi powiedz proszę co to jest „matka ” octu jabłkowego???? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 31 marca 2018 o 16:35

   nieoczyszczony ocet z taką zawiesiną

  2. avatar Gonzo 31 marca 2018 o 17:14

   Dokładnie. Ja sama robię kremy, sera z naturalnych składników.. Kilka minut roboty (i trochę funu przy okazji), a jak działają!! Jak byście kiedyś tam w okolicach… np. 100;) były rozczarowane kilkoma zmarszczkami 🙂 to polecam jogę twarzy Fumiko Takatsu. Ona ma ok. 50, a jak wygląda!! Mam u niej dożywotni abonament 🙂

   1. avatar Gonzo 31 marca 2018 o 18:37

    Mam nadzieję, że zejdę przed Fumiko… ha ha

    1. avatar George 5 kwietnia 2019 o 06:09

     Polecasz jakąś stronę???

 3. avatar Aneta D Falkiewicz 31 marca 2018 o 18:16

  Moja siostra namiętnie robi maseczki z samego awokado, z miąższa przy skórce, a resztę zjada. Licka ma jak niemowlak. Ja z kolei wciągnęłam sie w maseczki z matchy, straszliwie wygładza, ale olej kokosowy stosuję od wieków, na przemian z nawilżającym jakimś (tak, zjadłabym go). I ludzie dają mi 6-8lat mniej 🙂 Co do włosów, niedawno pytałam o to na swoim FB co na moją szopę długich bujnych włosów – były propozycje olejków (takie ciapki na paluszki) i płukanki octem właśnie. Dobrze, że piszesz całościowo, bo za skutki uboczne Twojej chlorelli i zieleniny i tak też odpowiadasz :))

  1. avatar Niki 1 kwietnia 2018 o 11:33

   Aneto, z tym że uważaj z olejem (ciężkim i lekkim jednako) nawet tylko na opuszkach na włosy, całe lub same końcówki, bo jeśli masz fruwające 😉 cienkie i delikatne jak ptasi puszek to niepotrzebnie staną się obciążone oklapnięte, tak to bywa zazwyczaj, nawet ta kropla robi różnicę.
   Płukanki octowe się sprawdzają bardzo.
   Żel lniany po myciu, przed myciem… 🙂 rewelacja.
   Serum antystatyczne w atomizerze – żel aloesowy lub lniany, woda lub hydrolat np. różany lub inny nawilżający, wygładzający, regenerujący + opcjonalnie krople oleju ulubionego włosom (i octu) czy synergia humektantów i emolientów. Albo też w połączeniu z proteinami, takie wypaśne połączenie PEH – skrót od tych grup odżywczych.
   Soda w płukaniu czapek i szalików lub w ogóle ubrań, działa antystatycznie.
   Laminowanie włosów (keratyna), keratyna w maskach, sprejach, bo włosy elektryzujące się mogą mieć za mało budulca, protein.
   Jedwab (liczony w kroplach) byłby ratunkiem przed odfruwaniem futra, ale mówisz że unikasz jedwabiu, niektóre robią z alko i tu alko robi za nośnik, nie powinien przesuszać, tylko wręcz wspomóc poprawę kondycji – silikonowe serum, przepis jest gdzies na blogu anwen.

   Prawdziwy drewniany (nie imitacja) grzebień, szczotka z włosia dzika (jeśli też wzmaga elektryzowanie to umyć ją i nałożyć na nią troszkę odżywki da poślizg włosom), prawdziwa Tangle teezer (ta droższa, dostałam w prezencie chyba tę tańszą po codziennym czesaniu od zimy mam połamane końcówki jak nigdy i niektóre rozdwojone) też, olejowanie regularne olejem odpowiadajacym włosom, nawilżanie odpowiednim humektantem (są różne typy i rózne reakcje po nich), suszarka z ujemną jonizacją, bawełniana koszulka lub coś innego delikatnego bawełnianego do odsączania wlosów po myciu (nie frotowy ręcznik, a syntetyczne czapki zimą no niestety) – przeciw elektryzowaniu.
   Odżywki elektrostatyczne 🙂 na koniec, ale gotowców nie stosujesz, łagodne szampony bez sulfatowych detergentów, mycie metodą OMO,

   1. avatar Aneta D Falkiewicz 1 kwietnia 2018 o 19:06

    Dzizas Niki… wymiatasz wiedzą. Skopiowałam Twoje wypowiedzi, bo się nie dało inaczej. Olej kokosowy faktycznie nie dla moich włosów, zgadza się, mam lekkie i cienkie, ale na porowatości się nie znam, więc nie wiem jak je ocenić. Szampon mam bez tych wszystkich ustrojstw, właśnie kokosowy i jest super. Na razie umyłam dwa razy włosy od tego postu na fb, więc jeszcze nie ma co czekać na cuda – poleciała jedna płukanka po occie i teraz odżywka i zobaczymy. Szczotki elektrostatyczne z naturalnego włosia mam, kurz z włosów ściągają arcyhurtowo… ale nie odelektryzowują. Będę próbować dalej, lata zajmie, bo coraz rzadziej włosy myję, na blogu anwen dużo porad, można próbować !

    1. avatar Niki 1 kwietnia 2018 o 20:32

     Tak, kokos w szamponie olejowi kokosowemu nierówny, w szamponie jest jeszcze co najmniej jeden humektant dla równowagi i zapewne coś z hydrolizowanych protein, więc wygładzi bez szarpania się z wysokoporowatymi włosami. na tamtym blogu też jest kilka sposobów sprawdzenia struktury włosów np. czy szybko wsiąkają wodę i jak szybko wysychają 🙂

 4. avatar Marlen 31 marca 2018 o 21:10

  Możecie polecić gdzie kupię wodę ròżaną ?

  1. avatar Carrie 1 kwietnia 2018 o 17:44

   Make me bio fajna cena, mozesz popatrzec na hydrolaty rozane – podobnie dzialaja

 5. avatar urszula 31 marca 2018 o 22:25

  „fajnie luzna,amorficznie sucha i interesujaco pomarszczona” i teraz juz wiem na pewno ze jestem piekna przy mojej 60 z okladem,Radosnych Swiat zycze i pozdrawiam zza wielkiej wody

  1. avatar Jarmush 1 kwietnia 2018 o 04:46

   love

 6. avatar Śpiąca niewiedzaca 31 marca 2018 o 22:54

  Jaga legendy polskie?

 7. avatar Rozważna Romantyczna 31 marca 2018 o 23:03

  Pitbull?

 8. avatar Brzoza 1 kwietnia 2018 o 10:18

  Olejek mirrowy działa cuda na zmarszki, połączony z olejem arganowym bądź konopnym, sprawdza się idealnie. Wystarczy kropelka olejku z mirry dodana do oleju bazowego i facjata wymiata???? geraniowy też się super sprawdza, buźka idealnie rozświetlona?

 9. avatar Niki 1 kwietnia 2018 o 10:57

  o tak! bo co w środku, to i na zewnątrz 🙂 🙂 wiosenne serduszki dla wszystkich
  zielonej nie piję, ale od czasu do czasu tak jak teraz kuruję się korzeniem pokrzywy (zatrzymuje wypadanie włosów poprzez blokowanie DHT i prowadzi do większego porostu jakby ktoś chciał wiedzieć 😀 i ogólnie wzmacnia organizm)

  Z kolei o kokosowym na włosy powodującym szopę czyli autentycznie dramatyczne spuszenie włosomaniaczki trąbią od 5-6 lat, testowałyśmy już uhhh wiele 😉 na swoim włosiu, futrach wszelakiej porowatości, na wysoko- i średnioporowate włosy, takie szorstkie z natury lub po zniszczeniach mechanicznych i nie tylko niestety kokos zadziała jak armata rozpirzając na wszystkie strony, potwierdzamy, aczkolwiek są wyjątki od reguły i np. moje średnioporowate nie doznają krzywdy ani na samym kokosie ani zmieszanym, puchowatość przechodzi w jedwabistą gładź, lekko ciepły rozpuszczony w kąpieli wodnej kokos walę łyżką zmieszany czasami z miodem (miód to humektant lub podobnie z żelem aloesowym albo ugotowanym żelem lnianym) albo tuninguję nim odżywkę/maskę i trzymam ok. 1 godziny przed umyciem, trzeba testować na swoich bo nie ma reguły i może właśnie kokos zmieszany z humektantem zadziała na korzyść.
  Moją skórę, dość grubą 😉 o dość dobrej warstwie lipidowej kokos też pięknie nawilża i ja nie odczuwam ściągnięcia, przesuszenia czy innej krzywdy, znów nie ma reguły, czasami mieszam z rozpuszczonym w pudełeczku na słońcu masłem kakaowym (a to już samo jest dla mnie za ciężkie, zbyt tłuste i nie wchłania się tak świetnie) i wtedy jest okej.

 10. avatar Niki 1 kwietnia 2018 o 10:58

  Żelem ugotowanym z siemienia lnianego robi się świetne maseczki 🙂 sprężystość i wygładzenie rewelacyjne, nadaje się idealnie do masażu twarzy, bo wbrew przestrogom, że skóry nie wolno rozciągać …ona to lubi! 😀 nawet na sucho bez żadnej bazy, i tu są zasady w którą stronę i jak, takie rozciąganie pobudza produkcję kolagenu (szczególnie po dodaniu odrobiny kwasu askorbinowego) i poprawia funkcjonowanie interstitium – nowy organ 🙂 o którym istnieniu i działaniu mało kto wie
  Kolagen również przeciw żylakom, hemoroidom, poprawia napięcie ścianek żył, zmniejsza kruchość i na skórę naczynkową a jakże.

  Na occie jabłkowym się przejechałam i chłeptać już zaprzestałam, na skórę też szybko nie nałożę, odczekam ze 2 miesiące jak się pozbędę furfur (3% roztwór kwasu bornego zmiata go jak burza) i mocno rozcieńczę, bo do tonizowania twarzy doskonały, zakwasza skórę.

  Dzięki za róże ogrodowe uwielbiam ten widok i zapach wspomnienie z babcinego ogrodu <3

  1. avatar Keyt 3 kwietnia 2018 o 08:12

   Dlaczegóż przejechałaś się na occie jabłkowym?

   1. avatar Niki 3 kwietnia 2018 o 16:51

    koleś nazywa się malasezia furfur, pozbywam się powoli, powoooli, nie wiem jak długo to jeszcze potrwa, bo brak mi owoców, które robią kalorie, miałam już kiedyś na skórze te plamy po 3 m-cznym piciu drożdży (zabitych, nieaktywnych, do 2 m-cy było super, duży przyrost włosów, o 1 m-c za dużo piłam ten napój, wtedy szybko skóra wróciła do normy, teraz po occie nie) – nie chcę wchodzić w farma-leki anty-fungi… nie każdy tak reaguje na ocet, drożdże itp., właściwie większość reaguje dobrze, pisałam pod innym artykułem po prostu robiąc opatrunek z octu pozbyłam się małego pieprzyka dość szybko, sam odpadł strupek, ale potem zauważyłam różowo-złote plamy na skórze…

    1. avatar grzegorzadam 4 kwietnia 2018 o 11:41

     malassezia furfur, drożdżopodobny.
     Boraksem bym po nim przejechał z terpentyną sosnową i jodem, H2o2 też.

     1. avatar Niki 6 kwietnia 2018 o 16:17

      WU już wcierałam, brak odpowiedzi, na zmianę pastę z sody lub roztwór sody i też brak, potem kwas borny 3% z tym że można to tylko przez krótki czas stosować, zmiany trochę się zmniejszyły, teraz po nalewce tatarakowej, którą nastawiłam w celu płukania jamy ustnej razem z propolisową, jest lepiej, zbladły – kontynuuję więc tatarakową i nastawię sobie kolejne pół litra, a jakże! 😀
      Boraks jeszcze zrobię na już i czekam na zamówiony olejek terpentynowy, tylko nie wiem w jakim stężeniu będzie odpowiedni boraks na skórę, czyli ile łyżeczek sypnąć na jaką ilość wody destylowanej… hmmm? dziękuję wielce za polecenie 🙂

     2. avatar grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 05:19

      Wsyp 1/3 objętości do naczynia, zalej wodą, zawiesina nad nierozpuszczoną częścią zawsze bęzie miała
      około 4.7% w temp. pokojowej.
      Tym smaruj, możesz wcierać we włosy, pić łyżeczką itd.

     3. avatar Niki 19 kwietnia 2018 o 08:07

      dzięki, już sobie poradziłam z furfur 😀 w innym temacie niedawno ogłosiłam zwycięstwo! 2 tygodnie mi wystarczyły, smarowałam tą nalewką tatarakową i to ona głównie zrobiła swoje, potem łącznie z nalewką propolisową, a zrobiłam je w celu płukania ząbków, jak widać mają też inne zastosowanie, szerokie, bo i duży bolący pęcherz pod piętą migiem znikł przez noc, opatrunek z tych nalewek po prostu sobie przykleiłam 🙂

     4. avatar Niki 19 kwietnia 2018 o 08:09

      aaaaaa! i żadne tam rozrzedzanie 😀 prosto z butelki na wacik i na skórę 2-3 razy dziennie smarowanie, okłady na skórę najlepiej właśnie działają w pełnej postaci nie w roztworze

 11. avatar Niki 1 kwietnia 2018 o 12:36

  O! i jeszcze jest olej z pachnotki (perilla trutenscens) na skórę, miesza się z innym olejem i najlepiej bez ogrzewania bo wtenczas utraci cenną esencję, to chyba jedyny znany mi olejek natychmiastowo wpływający na stan skóry, włosów – zawiera omega-3 przeciw kruchości naczyń krwionośnych wzmaga produkcję kolagenu i elastyny, a więc regeneruje (na skalp i włosy działa identycznie odbudowująco), przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo, przeciwzaskórnikowo, przeciwtrądzikowo, dla atopowej skóry podobno w krótkim czasie leczniczo (choć problem jest wewnątrz), chroni przed UV, jeden z tych lekkich olei, ideał nie olej i jak rozkosznie aromatyzuje korzennie 🙂 lecz nienachalnie

  1. avatar Niki 1 kwietnia 2018 o 12:40

   frutescens 😀 napisałam już że ma też właściwości przeciwzmarszczkowe? i to szybka reakcja, według mojej koleżanki, także skóry dojrzałe w różnym stadium zniszczeń odczuwają poprawę

   1. avatar Carrie 1 kwietnia 2018 o 17:47

    I jeszcze opuncja figowa 🙂
    Można na początku sprobowac olej wspanialy z Alep gdzie opuncja jest z 2 innymi

    Przestałam się bawić w savon noir po tym jak juz nie ma oryginalnej fabryki to mydlo u kazdego producenta ma jakies domieszki lub zmieniony % skład, juz nie ma oryginalu na 3 czy 4 skladnikach… ehh

    Najnowsze hity w mojej pielęgnacji
    -olej rycynowy na 20 minut jak maseczka, zmywanyjak OCM
    -siemie lniane jako maseczka na włosy na pół godziny pod czepek – woooow

    1. avatar Adka 3 kwietnia 2019 o 07:28

     Dla mnie czarne mydło jest zbyt mocarne, Al jak patrzę na skład Beauty Marrakesh to widzę właśnie 3 składniki: woda, oliwa z oliwek, potassium hydroxide, cokolwiek to oznacza 😉

 12. avatar Nina 1 kwietnia 2018 o 16:16

  A co z kwasem hialuronowym wstrzykiwanym w usta i zmarchy?:))macie lubicie?

 13. avatar Darp 1 kwietnia 2018 o 17:52

  Sami swoi

 14. avatar Krokus 1 kwietnia 2018 o 18:20

  Proszę poradźcie, brakuje mi energii i chęci do czegokolwiek, chyba potrzebuję suplementów, ale czy zawartość witamin w formie 1000% procent zapotrzebowania nie sprawi, że przedawkuję? W jaki sposób je stosować, żeby sobie nie zaszkodzić?

  1. avatar Jarmush 1 kwietnia 2018 o 19:16

   to nie tak jest, RDA określa dawkę niezbędną teoretycznie, a nie że dawka powyżej jest już górną granicą. Witaminy/minerały ze 100% RDA są zwykle o wiele za małe/nieskuteczne co do niektórych. Wszystkie suplementy TiB są zgłoszone do GiS

 15. avatar faszerniak 1 kwietnia 2018 o 21:27

  cytat z filmu nie ma mocnych

 16. avatar Kolendra 2 kwietnia 2018 o 09:59

  Olej kokosowy w roli balsamu do ciala nie spowoduje odczucia wysuszenia skory i dobrze ja nawilzy gdy wymieszamy go trzepaczka z zelem aloesowym w proporcjach mniej wiecej 100/75. Super sie wchlania i nawilza nie pozostawiajac tlustego filmu. Sprawdzone,polecam! 🙂

  1. avatar Gonzo 2 kwietnia 2018 o 12:00

   Oooo, to muszę przetestować, brzmi swietnie, tym bardziej…., że idą do mnie aloesy w doniczkach 🙂 To ja się podzielę świetną recepturą na masło do ciała: 2 porcje masła shea, 1 porcja oleju kokosowego i jedna porcja oleju migdałowego.

 17. avatar Kasia Egli 2 kwietnia 2018 o 20:44

  Od dluzszego czasu mam opuchlizne pod oczami, ktorej nie umiem sie pozbyc, boje sie ze z czasem skora sie naciagnie i bede miec wieczne worki pod oczami.. Czy ma ktos jakas dobra rade? Bede niezmiernie wdzieczna

  1. avatar Jarmush 2 kwietnia 2018 o 21:58
   1. avatar Kasia Egli 3 kwietnia 2018 o 06:30

    Slicznie dziekuje Pepsi, badania sa wszystkie w porzadku. Jedyna czego nie badalam to serce i mam zeba leczonego kanalowo ,ktory jest pod korona z porcelany.

  2. avatar grzegorzadam 3 kwietnia 2018 o 10:46

   Jak z nawodnieniem?
   Sód- potas, analiza włosa?
   Poziom wit.D?
   Kolor i pH moczu?
   Stan nerek, niebolesne?

   1. avatar yamak 13 stycznia 2019 o 13:15

    chyba najpierw trzeba mieć serce, żeby było co zbadać

 18. avatar miz 2 kwietnia 2019 o 19:58

  Kapitan Bomba

 19. avatar Kaha 3 kwietnia 2019 o 07:09

  Jak odwiesic dolny fald brzucha po cesarke? Tu zostaje tylko cięcie?!

 20. avatar Maziarella 3 kwietnia 2019 o 08:14

  kochaj albo rzuć

 21. avatar A. 3 kwietnia 2019 o 08:29

  Konopielka

 22. avatar martazal1 3 kwietnia 2019 o 10:32

  „Droga”

 23. avatar dorota 3 kwietnia 2019 o 19:32

  czy jeśli oprócz 4 szklanek, D3+K2, omega 3, jagód acai, spiruliny i chlorelli

  wezmę także beta-karoten, wit E i G&F skin, hair & nails

  to mnie nie zabije?:)

  Żyję w stresie i nie dosypiam choć staram się jak mogę. Mam 38 lat, ziemistą bladą cerę i pełno zmarszczek na twarzy.

  1. avatar Jarmush 3 kwietnia 2019 o 20:56

   G&F co drugi dzień wymiennie ze skin, hair …

 24. avatar Bon bons 3 kwietnia 2019 o 21:17

  Peps,ten cytat spędził mi sen z powiek już dawno temu…cały Internet przeszukany po dwadzieścia razy,takie mnie oto wachadlo szarpnęło ???

  1. avatar Jarmush 4 kwietnia 2019 o 07:29

   no tak, bo zawsze wszyscy odgadywali wrzucając w wyszukiwarkę, ale tego cytatu nie ma , sprawwdziłam wcześniej, trzeba znać film, dodam, że jest współczesny, coś jak chłopaki nie płaczą, ale młodszy, że gra w nim Nowicki epizodyczną rolę, gra też młody Nowicki, i dużo mniej znanych aktorów, że jest to komedia. Więcej już nie podpowiem 🙂

   1. avatar Bon bons 4 kwietnia 2019 o 07:55

    i Dziekuje za odpowiedz,,,Poprostu przyjaźń”?

 25. avatar wuwu 4 kwietnia 2019 o 04:47

  myślę, że to „Dziewczyny do wzięcia” J. Kondratiuka, pozdrawiam

 26. avatar Magda 4 kwietnia 2019 o 04:52

  „Dziewczyny do wzięcia” Janusza Kondratiuka

 27. avatar Paulina87 4 kwietnia 2019 o 07:10

  Pepsi kochana,
  wpisałam w szukałkę czerwone oczy, ale nie znalazłam odpowiedzi więc spytam tutaj.

  ogólnie czuję się bardzo cool, biorę regularnie Greens& fruits , szklanki już nie tak regularnie , ale pracuję nad tym

  nie mam idealnie białych białek oczu 🙂
  zawsze mam jakieś popękane naczynka, mam tak od zawsze chyba.
  z czego to wynika?
  Jestem krótkowidzem, kiedyś miałam dużą wadę -5, zrobiłam laser kilka ladnych late temu zeszło do -0,5 i teraz mam okulary, pracuję na kompie ale mam szkła odbijające światło niebieskie czy coś tam robiące z nim 😉

  mogę coś z tym zrobić? czy to taka moja natura i wsio ?
  nawet pisząc tego komenta podeszłam do lustra upewnić się czy aby na pewno piszę prawdę 😉 i piszę w każdym oku mam dwie malutkie żyłki red, wiec faktycznie mam je zawsze 😉

 28. avatar tamaryszek 4 kwietnia 2019 o 07:17

  „Dzięcioł”?

 29. avatar tamaryszek 4 kwietnia 2019 o 07:38

  „Nie ma róży bez ognia”…więcej strzelać nie będę. Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 4 kwietnia 2019 o 09:41

   Nie ten film, ale mam już zdradzić tytuł?

   1. avatar Paulina87 4 kwietnia 2019 o 11:42

    „Fenomen”
    ?:)

    1. avatar Jarmush 4 kwietnia 2019 o 12:02

     Yessssss! podaj dane adresowe na pepsieliot31@gmail.com , telefon też i nagroda jedzie do Ciebie, Gratulacja dla Pauliny 😀 <3 w tytule meila napisz konkurs: Jadźka ,
     https://youtu.be/WOm1cDC2ZoI

     1. avatar Paulina87 4 kwietnia 2019 o 12:11

      serio ??? :))) pierwszy raz coś wygrałam i wiesz co, nawet nie wiem co było do wygrania, ale to nie znaczenia dla mnie !!!:))) hehehhe

      a czułam, że dziś będzie super dzień od rana <3

     2. avatar Jarmush 4 kwietnia 2019 o 12:11

      ja też nie wiem, ale zaraz przeczytam ten fragment wpisa 🙂

 30. avatar martazal1 4 kwietnia 2019 o 11:13

  Fenomen?

 31. avatar martazal1 4 kwietnia 2019 o 11:28

  „E=mc2”

 32. avatar Jarmush 4 kwietnia 2019 o 12:06

  nagroda idzie do Pauliny, ale tak, zgadłaś to ten film 🙂

 33. avatar martazal1 4 kwietnia 2019 o 13:30

  Kurcze a moja odpowiedź z godz. 13.13 pojawiła się na samym końcu….

 34. avatar AdaK 5 kwietnia 2019 o 21:04

  Czy ten film to POPIELEC?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2019 o 21:21

   Już odgadnięty, rzuć gałką wyżej.

 35. avatar Kamila 13 listopada 2019 o 19:05

  Hej 🙂 jak zrobić kwas ze skórek banana?

  1. avatar Jarmush 13 listopada 2019 o 19:28

   zakisić np w solance i ze starterem, ale żeby nie było miąższu, bo się nie kisi

 36. avatar Agnieszka 10 sierpnia 2021 o 05:04

  Ja mam notorycznie sucha skórę twarzy. Aż czasem białe miejsca są. Jem spirulinę, omega 3, kollagen. Używam naturalnych kosmetyków, piling z sody oczyszczonej. Fakt, że mam niedoczynność tarczycy i karmię piersią, ale wow! Udało młoda uregulować tsja do 2,3. A skóra sucha, robią się brzydkie zmarszczki. Aha, dużo też piję. Co jeszcze można zrobić?

  1. avatar Pepsi Eliot 10 sierpnia 2021 o 10:31

   Dżizas, co Ty wyprawiasz?!
   Niektóre działania NIEPOŻĄDANE związane z używaniem sody oczyszczonej na skórę i twarz:
   Na pierwszym miejscu PRZESUSZENIE SKÓRY
   Następnie zapoczątkowanie, lub pogłębianie zmarszczek
   Pogorszenie trądziku
   Podrażnienie i stan zapalny skóry
   Dzieje się tak dlatego, że soda oczyszczona może zakłóci poziom pH skóry.

   1. avatar Agnieszka 10 sierpnia 2021 o 20:01

    Tego nie wiedziałam. Na szczęście od niedawna jej używam. Problem suchej skóry nie przez to, choć jak się teraz okazuje, nie pomogłam sobie teraz sodą.

    1. avatar Przemko :-) 11 sierpnia 2021 o 17:02

     Agnieszko. Wpisz hasło „sucha skóra” w szukałkę i pojawią się pomocne artykuły.

 37. avatar Roguś 28 października 2023 o 22:18

  Wow ktoś zdominował forum pod postem poza naszymi standardowymi gwiazdami… Wowissimo. Gratki dziewczęta.
  Muczias Lovas ;-P
  Roguś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała MASĘ Witaminy C

Ale nie tylko o to chodzi, sproszkowana BIO Czarna Porzeczka to CUD dla wytrzymałościowców!

Dodaj więc CZARNĄ PORZECZKĘ Blackcurrant This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Gonisz, robisz interwały?

Badanie

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Blackcurrant This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum