Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 003 734
15 online
35 461 VIPy

17 trików na usunięcie kamienia i płytki nazębnej, nie myl tych pojęć

Oni nie są źli, to nie są też imbecyle, oni mają po prostu zryte berety. Jest to często zawód uprawiany w rodzinach przez pokolenia, zawód ceniony, który nobilituje, a więc zawód pychy i nadmiernej pewności siebie, do tego niewidzialne macki farmacji nakładają na absolwentów prestiżowych liceów z wiodącym biol-chemem, degenerujące zdrowy rozsadek programy szkolne wyższe i wyskakuje do kliniki gotowy, ukształtowany produkt, kozak, co ma gusła, wudu, i żucie borsuczego smalcu naturopaty w ujemnym poważaniu. Ten kozak wierzy tylko w lek, chemię, radio, oraz obcinanie. Nie ma kozak pojęcia, że huśta się na wahadle, którego ostateczny cel jest całkiem rozbieżny z pragnieniem kozaka, zwanego w dalszej części dochtore. Według American Dental Association powody, że borykasz się z próchnicą są następujące: „Próchnica zębów pojawia się, gdy produkty zawierające węglowodany (cukry i skrobie), oraz takie jak mleko, suszone owoce, w tym rodzynki, ciastka lub cukierki są często pozostawiane na zębach. Bakterie żyjące w jamie ustnej rozwijają się na fragmentach tych pokarmów osadzonych na zębach i wytwarzają kwasy w wyniku czego, po pewnym czasie szkliwo zostaje zniszczone i rozwija się próchnica zębów „. Tymczasem grupa rdzennych mieszkańców amerykańskich i nie tylko, którym fermentacja węglowodanów na zębach zagrażała praktycznie przez cały czas, gdyż jak im utknęły tam węglowodany, tak ślicznie tkwiły, gdyż nikt nie używał ani szczoteczek, ani nici, a więc ta grupa autochtonów była całkowicie wolna od próchnicy. Łaj? Odpowiedź jest prosta, bakterie nie zużywają przetworzonego, rafinowanego cukru lub białej, oczyszczonej z wszelkich dóbr, mąki, jako pożywienia z powodu yyy … braku składników odżywczych w nich. Czyli tak, to przekonanie, że cukier powoduje próchnicę zębów jest pośrednio prawdą, ale tylko z tego powodu, że taka dieta nie dostarcza składników odżywyczych i niszczy jelita. Natomiast żywność, którą bakterie lubią jeść, jak mleko, warzywa, mięso, ryby i świeże owoce, nie jest powszechnie zaangażowana w przyczynianie się do próchnicy zębów. To co jest prawdziwą przyczyną

Próchnica zębów, jak twierdził znany i nieżyjący już badacz zagadnienia dr Weston Price i inni pionierzy stomatologii, sprowadzała się do 3 czynników:

Raz, że w diecie jest mało minerałów.

Dwa, że w diecie są braki wystarczającej ilości witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak A , D, E i K.

Oraz trzy, że składniki odżywcze zawarte w diecie nie są łatwo przyswajalne i system jelitowy nie absorbuje ich właściwie. Obecność kwasu fitynowego w znacznym stopniu wpływa na ten czynnik.

w didaskaliach Czyli, gdy Twoja dieta jest uboga w pewne witaminy i minerały, lub zawiera dużo fitynianów w postaci ziaren, nasion, orzechów (dlatego tak ważne jest moczenie tego prowiantu i wylewanie wody, a orzechów obieranie ze skórki, co pozbawia je dużej części fitynianów) i roślin strączkowych, to taka dieta zaburza prawidłową chemię krwi. Chodzi tutaj o stosunek wapnia i fosforu, który zostaje wybity z równowagi, co powoduje, że minerały są pobierane z kości i oczywiście zębów. No dobrze, czyli rozumiesz już dlaczego wapń robi wylotkę z zębów i kości, ale skąd w takim razie pojawia się kamień na zębach? Kamień nazębny to yyy … przerzut wapniowy. Terminy „płytka” i „kamień nazębny” są powszechnie stosowane w wymienny sposób. A ponieważ są dość podobne, zwykle nie stanowi to problemu. Jest jednak jedna zasadnicza różnica, że płytka nazębna jest faktycznie bakterią, która powoduje próchnicę i ubytki. Z kolei kamień nazębny to nagromadzenie i utwardzenie śliny, pożywienia, wapnia i brudu. Ta porowatość kamienia ułatwia rozsiedzenie się płytki nazębnej na zębach.

Kamień nazębny można zobaczyć na zewnątrz zębów, w postaci żółtych lub białych plam, jest dość twardy i szybko przylega do szkliwa. Nieleczony kamień nazębny może prowadzić do nieświeżego oddechu i ogólnego zabarwienia zębów. Zwapnienia w tkankach komórkowych są oznaką, że zebrało się tam za dużo wapnia, co spowodowało uszkodzenia tkanek, starzenie się komórek i zbliżającą się śmierć komórki. Czyli zwapnienia tętnic też oznaczają za wysoki poziom wapnia w komórce, co oznacza degenerację. Tak jak napisałam, nie wszyscy są skorumpowani i wtajemniczeni, wręcz przeciwnie wielu ludzi szczerze wierzy, że idąc ze wszystkimi postępuje jak najbardziej słusznie. Że dziecku należy podać kolorowy danonek, że koniecznie trzeba myć zęby pastą z fluorem, a nawet wszyscy godzimy się, aby do naszej wody w kranach dodawano obok chloru, również fluor. Chociaż nie ma żadnych pewnych dowodów na to, że zapobiega próchnicy, która na przekór tak popularnej fluoryzacji rozprzestrzenia się jak nigdy dotąd. Naszym wspólnym dramatem na planie tej gry jest fakt, że badania nad olejem kokosowym są jawne i pokazano naprawdę wiarygodne wyniki walki ze szkodliwymi bakteriami i zapobieganiem próchnicy, natomiast trujący chemiczny fluorek pompowany do wody w wielu krajach i pity z wodą przez wielu ludzi nigdy nie został oficjalnie poparty wiarygodnymi badaniami.

Zwapnienia to starość komórki

Dodajmy do tego, co to są zwapnienia przerzutowe?

Czy to normalne, że na zębach odkłada się kamień nazębny? Nie jest to raczej normalne zjawisko, oznacza to, że wapń robi co chce. Skąd biorą się zwapnienia w piersiach, które potrafią okropnie przestraszyć nawet młodą kobietę?  To są tak zwane zwapnienia przerzutowe. Zwiększone ryzyko odkładania się wapnia nie tam, gdzie się go o to prosi dotyczyło głównie rasy kaukaskiej, czyli białej, ale obecnie również Latynosi, Chińczycy (nie Japończycy, z powodu natto), oraz Afrykańczycy mają z tym coraz więcej problemów. Wiemy już, że braki witaminy K2 powodują, że wapń zamiast w macierzy kostnej zostaje zdeponowany w tętnicach, aorcie, w tkankach miękkich, w tym w mięśniach, piersiach, nerkach, ale też na zębach Dlaczego kamień nazębny musi zostać usunięty? Płytka nazębna i kamień nazębny przyczyniają się do rozwoju próchnicy i ubytków. W związku z tym, że kamień nazębny jest porowaty, płytka może gromadzić się wokół kamienia, od wewnątrz też. Kamień wapnieje wokół płytki nazębnej i innych bakterii, co sprawia, że paskudne rzeczy gromadzą się blisko szkliwa zębów, co niszczy ząb. Sytuację pogarszają szkodliwe kwasy. Ważne jest, aby usunąć kamień nazębny, ponieważ znacznie zwiększa ryzyko próchnicy i choroby dziąseł. Może spowodować przewlekłe zapalenie dziąseł i utratę zębów. W przypadku chorych pacjentów, konsekwencje mogą być niezwykle poważne. Fatalne zdrowie jamy ustnej (kamień!) może przyczynić się do cukrzycy i wieńcówki.


17 trików, jak prosto, łatwo i przyjemnie pozbyć się kamienia wraz z płytką nazębną?

1. Niezbędny zestaw witamin

Witamina D3 w protokole z niezbędną Witaminą K2, będzie kluczem do braku kamienia nazębnego. Do tego witamina A, najbezpieczniej w postaci roślinnego Beta-Carotenu  prowitaminy witaminy A, oraz naturalna witamina E. Tej czwórcy nie może Ci zabraknąć. Słyszałaś o próchnicy, a może o próchnieniu, o świecącym fosforze? Nie zapominaj nigdy o suplementacji magnezu. Druga szklanka w codziennej kuracji 4 szklanek bardzo istotna. w didaskaliach  Dieta wysoko mięsna i przede wszystkim mleczna wywołuje wielkie zakwaszenie ciała, też z powodu nadmiaru fosforu. Taka szama sprawia, że duże ilości wapnia lądują w moczu i są wydalane. Ów wapń wydalany z moczem musi być jakoś nadrabiany i się go bierze z kości, żeby jakoś zneutralizować, czyli utrzymać niezbędne do życia środowisko zasadowe, kwas z diety. Na domiar złego, stosunek wapnia do magnezu w mleku wynosi 9 do 1, co jeszcze bardziej wyolbrzymia brak magnezu. Niskie zapasy magnezu w komórkach nie dają rady na luzie utrzymać obowiązkowego lekko zasadowego pH krwi. Funkcje komórkowe zaczynają ulegać degeneracji, nawet u młodych ludzi.

2. Oczywiście ssanie oleju

Ssij, muldaj w ustach olej kokosowy, tylko nie wypluwaj go po kwadransie do umywalki, a zawsze do ubikacji, gdy nie chcesz być zmuszona do wysoko płatnej wizyty hydraulika. Możesz robić pastę do zębów mieszając olej kokosowy z sodą oczyszczoną i kroplę olejku miętowego, i będzie to doskonała pasta DIY, ale uwaga jak wyżej, nigdy nie myj zębów z użyciem tej pasty nad umywalką.

3. Mądrze szczotkuj zęby i koniecznie nitkuj

Nie ma tu żadnych niespodzianek, szczotkowanie jest pierwszym zabiegiem zapobiegającym tworzeniu się płytki nazębnej. Jeśli będziesz myła zęby prawidłowo po każdym posiłku (odczekaj pół godziny po jedzeniu), możesz znacznie zmniejszyć szansę na plamiska na zębiskach. Należy szczotkować zęby przez 3 minuty z równomiernym naciskiem (nie dociskaj mocno) i należy dotrzeć do wszystkich zakamarków. Szczoteczka powinna być miękka, a nie jak twierdzi większość typu hard. Stosuj nić dentystyczną, nie oszczędzaj na jej długości. Nie da się zastąpić dobrodziejstw stosowania nici jedynie za pomocą szczoteczki. A więc nitkuj.

4. Płucz zęby po owocach i  sokach

Jeśli podobnie do pewnej grupy witarian wpadasz w nihilizm matrixowy i zaprzestajesz stosować jakichkolwiek środków typu dezo, czy pasta, zapuszczasz też włosy na łydkach, pachach i przedramionach, wiedz, że nigdy podobnych trendów nie polecałam, aby nie myć zębów i nie nitkować przestrzeni pomiędzy nimi, szczególnie gdy zjadasz tak dużo słodkich i kwaśnych owoców, nie mówiąc o suszonych. Właściwie płukanie zębów po takim posiłku jest obowiązkowe.  Podobnie, gdy stosujesz odrobinę kwasu askorbinowego na język, aby wybić nadmiar Candidy, zęby po zabiegu dokładnie wypłucz.

5. Czyszczenie kłów za pomocą sody oczyszczonej

Przez wiele lat ludzie używali sody oczyszczonej jako czegoś co czyściło zęby. Jest lekko ścierna, więc wyłuskuje nieprzyjemne rzeczy z powierzchni szkliwa. Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć (tylko) jedną łyżkę stołową sody oczyszczonej, dodać szczyptę szarej soli morskiej, następnie zwilżyć szczoteczkę do zębów i zanurzyć ją w mieszaninie. Wyczyść zęby tak, jak zwykle i dokładnie spłucz.

6. Aloe Vera i gliceryna

Korzyści płynące z żelu Aloe Vera są wychwalane od dziesięcioleci, ale czy wiesz, że może być również stosowany do zębów? Weź szklankę wody, połącz ją z połową szklanki sody oczyszczonej i łyżeczką żelu Aloe Vera. Następnie dodaj dawkę zdrowego organicznego cytrynowego olejku eterycznego i cztery łyżeczki wegańskiej gliceryny. Teraz przetrzyj zęby tą formułą i obudź się rano z błyszczącymi, jak nigdy, kłami.

7. Tarcie zębów za pomocą pomarańczowej skórki

Jeśli nie masz ochoty przecierać kłów powyższym dość skomplikowanym miksem, możesz pocierać zęby skórką pomarańczową, co pomoże zwalczyć mikroorganizmy budujące kamień nazębny na szkliwie. Możesz również zmielić skórkę i zastosować ją do zabrudzonych obszarów zębów. Zostaw na trochę, a następnie spłucz.  Rzecz wyraźnie wybiela zęby.

8. Jedz dużo owoców i warzyw

Zacznij przeżuwać jabłka, pałeczki z selera, marchewki i papryki, aby Twoje zęby wyglądały na silne i zdrowe, i to w krótkim czasie.

9. Przeżuwaj nasiona sezamu

Nasiona sezamu mogą być używane jako aktywny peeling dentystyczny. Delikatnie usuną płytkę nazębną i kamień nazębny, nie uszkadzając zębów. Weź garść nasion sezamu do ust. Przeżuwaj je, ale nie połykaj ich. Weź starą szczoteczkę do zębów (suchą) i umyj zęby, gdy nasiona są nadal w jamie ustnej. Będą działać jak peeling i delikatnie oczyszczą powierzchnię poplamionych zębów. Wypluj mamałygę po zabiegu.

10. Ciesz się bogactwem fig

Byłabyś zaskoczona, ile naturalnych środków zaradczych znajduje się w sklepie na rogu i możesz wykorzystać je do usuwania płytki nazębnej. Na przykład figi świetnie sprawdzają się w walce z bakteriami i innymi okropnościami na zębach. Trzeba tylko zjeść 3, lub 4 figi w tym samym czasie. Rozgryzaj je powoli i celowo uzyskaj jak największą ekspozycję na dziąsła i zęby. Żucie spowoduje uruchomienie gruczołów ślinowych, będzie git, jeśli chodzi o oczyszczanie z kamienia nazębnego i płytki nazębnej. Przy okazji, figi zawierają sporo miedzi. Można być uczulonym na figi (jak na wszystko) dlatego zacznij od kawałeczka. No i niektórzy dostają potężnego rozwolnienia, więc ten tego.


11. Super pasta witaminowa

A więc pomarańcze, pomidory, truskawki i wszystko, co masz w domu z witaminą C, na przykład Camu Camu, czy sproszkowana róża, wymieszaj razem, aż uzyskasz gęstą pastę, a następnie nałóż ją na kamień i płytkę nazębną. Pozostaw na chwilę (fajf minut), a następnie dokładnie spłucz. Taka witamina C pomoże usunąć bakterie i zachować zdrowe usta.

12. Celebruj pikantną kuchnię

Jeśli jesteś fanką kuchni indyjskiej lub meksykańskiej, masz szczęście. Według naukowców dentystycznych, ostre kuchnie są świetne do zmniejszania poziomów blaszki miażdżycowej i kamienia nazębnego w jamie ustnej. Jedząc te zajzajery zwiększasz produkcję śliny. Taka szałwia jest tajną bronią środowiska Twojego otworu gębowego. Myje zęby i oczyszcza je z paskudnych rzeczy.

13. Płukanie roztworem octowym

Nie jest to przyjemna metoda usuwania płytki nazębnej, ale jest naturalna i nie zaszkodzi zębom. Smakuje nieprzyjemnie, ale jest skuteczna. Weź roztwór składający się z dwóch łyżek stołowych octu, jednej łyżki soli i 100 ml wody. Płucz jamę ustną tym roztworem i powtarzaj czynność co 2, lub 3 dni dla osiągnięcia maksymalnych efektów.


14. Goździki

Od stuleci były stosowane jako środki przeciwbólowe, szczególnie przy bólu zęba. Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem organicznego goździka już zmielonego i gotowego do użycia. Wymieszaj zmieloną przyprawę z niewielką ilością wody i zrób pastę. Nakładaj ją bezpośrednio na zabrudzone miejsca i pozostaw na chwilę. Następnie dokładnie spłucz.

15. Identyfikacja największych plam

Jest łatwy i sprytny sposób sprawdzenia, czy na zębach gromadzi się płytka nazębna. Weź trochę barwnika spożywczego ze sklepu spożywczego (nawet jak jest trochę trujący, to i tak wyplujesz) i dodaj go do łyżeczki wody. Możesz użyć tej mini mieszaniny jako wykrywacz kłamstw Cherloka Szolmsa. Zaleca się jednak najpierw wetrzeć małą porcję oleju kokosowego w usta, aby uniknąć plam. Wystarczy przepłukać otwór gębowy tym środkiem spożywczym, a następnie go wypluć. Pozostaną lekkie przebarwienia i dokładnie tam najbardziej uparcie gromadzi się płytka nazębna. Koncentruj się na szczotkowaniu właśnie tych hektarów.

16. Skończ z darciem faj

No koments

17. Żłop dużo czystej wody

Pij dużo, codziennie zaczynaj dzień od oczyszczająco, nawadniającej i odżywiającej kuracji 4 szklanek. Woda zmywa płytkę nazębną, zanim obrośnie kamieniem. Kamień też gorzej narasta.

owocek

Referencje: www.westonaprice.org wellnessmama.com Bild, Diane M.D. M.P.H. et al Multi-Ethnic Study of Arteririosclerosis Mar. 26, 2007 Annual Scientific Session of American College of Cardiology Mar 26, 2007 New Orleans
2, What you need to know about Aging Blood Vessels and Calcium April 13, 2007 pg 1
3, Knapen, MH, et al Vitamin K induced changes in markers of osteoblastic activity and urinary calcium loss Calcif Tissue Int. 1993 Aug; 53(2):81-85
4, Booth SL, et al Assessment of Dietary phylloquinone intake and Vitamin K status in postmenopausal women. Eur J Clin Nut. 1995;49(11):832-841
5, Booth , SL, et al Dietary Vitamin K intakes are associated with hip fracture but not with bone mineral densityin elderly men and women Am J Clin Nutr. 2000 May; 71(5):1201-8
6, Hart, J.P. et al Lancet 283 (1984)
7, Cees Vermeer, Laviena Braam et al Vitamin K supplementation: A simple way to bone and cardiovascular health, AgroFOOD industry hi-tech, Nov/Dec 2003 17-20
8, Schurgers LJ et al Oral Anticoagulant treatment: friend or foe in cardiovascular disease? Blood.2004;104(10):3231-3232
9, Koos R et al Relation of oral anticoagulation to cardiac valvular and coronary calcium assessed by multiple spiral computer tomography. Amer J Cardiol.2005;96(6):747-749
10, Gordon, Gary 1/1.2007
11, Mar 26, 2007 Coumadin Alternative Responses pg 1
12, Iwamoto, J. et al Effect of menatetrenone(Vit. K2) on bone mineral density and vertebral fractures in postmenopausal women with osteoporosis: a comparison with the effect of etidronate. J Orthop Sci. 2001;6(6):487-92
13, Habu, D. et al Role of Vitamin K2 in the development of hepatocellular carcinoma in women with viral cirrhosis of the liver. JAMA, 2004 July 21;292(3):358-61

(Visited 9 588 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Andzia 9 lutego 2019 o 18:18

    Pepsi, a ktora stroną skorki pomaranczowej przecierac zeby i czy ocet moze byc jablkowy?

    1. avatar Niki 10 lutego 2019 o 15:27

      skórką cytrynową również – jasne, że tą gąbczastą 🙂 tzw. albedo gorzkiej w smaku, a którą nie tylko przecierać zęby warto, lecz i jeść warto (zawsze ją ściągam jako pierwszą i od razu zjadam) zawiera pektyny! i dużo wit.C

    2. avatar Niki 10 lutego 2019 o 15:38

      Ocet może być jabłkowy, śliwkowy, gruszkowy, ryżowy, byle ocet, ja stosuję nalewkę propolisową (alko!) – jest w kolorze karmelowo-cynamonowym ale użyta w małej ilości na pół szklanki/słoiczka wody (ze sobą w drogę gdziekolwiek idę zabieram słoiczek) nie barwi, natomiast stężenie alko w wodzie jest niewielkie, więc ani nie wonieje z pyszczka (użycie alkomatu zbędne), ani nie wysusza śluzówki.

  2. avatar Marzena T (Mania) 9 lutego 2019 o 19:32

    Świetnie napisane 😉 Przydatna wiedza z porcją humoru 😀 Tego mi było trzeba 🙂 Ogólnie muszę zadbać o stan swojego uzębienia, bo po ciąży woła o pomstę do Nieba 😀 Koniecznie spróbuje tej metody z olejem kokosowym 🙂

  3. avatar Madzia 9 lutego 2019 o 20:20

    Dziekuje ci mam paste z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego ale twoj przepis a olejkiem a cytryny na pewno sprobuje ???? powiem jedno kiedy przezucilam sie na diete w ktorej 80 procent to surowizna a 20 gotowane badz parowane warzywa klopot a kamieniem sie skonczyl ??? sciskam mocno

    1. avatar Jarmush 9 lutego 2019 o 21:52

      potwierdzam, że kamienia nie ma

      1. avatar Dudek 11 lutego 2019 o 13:51

        Pepsi, chcę kupić oryginał Twojej grafiki, myślę że ,, do Wójta nie pójdziemy „. ?

        1. avatar Jarmush 11 lutego 2019 o 18:54

          nie mam oryginałów 🙂 wszystko robię w kompie

    2. avatar Niki 10 lutego 2019 o 15:33

      I ja! 🙂 ciąg przyczynowo-skutkowy: nie ma nabiału – nie ma kłopotu

  4. avatar Andzia 9 lutego 2019 o 20:45

    Pepsi, a może być ocet jabłkowy? I którą stroną skórki pomarańczowej pocierać? Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 9 lutego 2019 o 21:50

      pomarańczową, a bananem wewnętrzną, więc w sumie może obie strony zadziałają 🙂

    2. avatar Niki 10 lutego 2019 o 15:41

      pomarańczowa strona skórki nie zadziała, jest zbyt woskowa (nie nawoskowana chemicznie też) po prostu będzie się ślizgać po zębach, tylko albedo -ta środkowa biała część poczyści i wybieli przebarwienia

  5. avatar Andzia 9 lutego 2019 o 21:55

    A ocet? jabłkowy może być?

  6. avatar Zuzia z Daleka 9 lutego 2019 o 22:24

    Podobnie, gdy stosujesz odrobinę kwasu askorbinowego na język, aby wybić nadmiar Candidy, zęby po zabiegu dokładnie wypłucz. – ale że jak? Należy go potrzymać kilka minut, possać czy jak?

    1. avatar Jarmush 10 lutego 2019 o 11:13

      naprawdę nie wiesz co znaczy przepłukać usta i zęby?

      1. avatar Zuzia z Daleka 10 lutego 2019 o 13:44

        Chodziło mi o zabieg wybicia Candidy kwasem ask. Ale jak chcesz być niemiła to szkoda…

        1. avatar Jarmush 10 lutego 2019 o 14:24

          Zuziu nie chcę być niemiła, tylko spod kokpitu nie widzę korespondencji, a jedynie ostatnie pytanie. Nałóż wieczorem szczyptę kwasu askorbinowego na język z tyłu, jeśli widzisz biały nalot, następnie delikatnie miękką szczoteczką zbierz wszystko, potem weź dużo wody i przepłucz usta/zęby muldając wodą w ustach. rano powinnaś obudzić się z uroczo różowym językiem.

          1. avatar Keyt 10 lutego 2019 o 17:09

            Uzupełnianie wewnętrzne również a może przede wszystkim – u mnie wyszedł duży niedobór mimo suplementacji. Im większy nalot z tyłu, tym większa potrzeba zapewnienia sobie probiotyków, w takim przypadku dawka uderzeniowa. Ale ten sposób z kwasem na język sobie podkradnę, dzięki peps 😉

  7. avatar Ka 10 lutego 2019 o 07:08

    Ja dorzucam pij skrzyp,płucz w żywokoście. Sama jeszcze dodaje skorupki jaj do jedzenia.

    1. avatar Jarmush 10 lutego 2019 o 08:46

      nie dodawaj skorupek jaj, to nie jest pokarm dla jelit

    2. avatar Niki 10 lutego 2019 o 19:39

      Moja mama zawsze dodawała skorupki do roślin jako nawóz, swego czasu jadła, ale przestała, nie wiem nawet czy cokolwiek tymi skorupkami uzyskała, nabiał też jadła, znajoma 60+ skorupki je zmielone od swoich kur dla uzupełnienia wapnia na osteoporozę, kruchutkie kości. Skorupki surowe czy po ugotowaniu jaj, czy wyczyszczone i zalane wrzątkiem lub moczone w srebrze koloidalnym plus zakwaszone? Zalanie wrzątkiem zmienia wapń organiczny w nieprzyswajalny nieorganiczny, gotowanie też. A jeśli surowe to co z ewentualną salmonellą? I skąd wiadomo jak skorupki zachowują się w organizmie? Wszystko to jest zbyt skomplikowane. Znajoma skorupki zjada, nabiał też aż jej się uszy trzęsą, inaczej nie potrafi, nawykowo, dokarmia się calcium „im większa tabletka, tym szybciej trafi do celu” ;] na siłę wpycha sobie dodatkowy wapń do ust, natomiast osteoporoza ma się dobrze. Bez sensu. Medycyna głównego nurtu ciągle stawia na wapń z nabiału i skorupek jaj, i kręcą się w kółko, obco brzmiącego kolagenu na razie nie ruszają.

  8. avatar Agnieszka 10 lutego 2019 o 15:26

    Czy ktoś namierzył już nić dentystyczną bez fluoru?

    1. avatar Jarmush 10 lutego 2019 o 18:31

      oni się chwalą fluorem, więc jak nic nie piszą to nie ma, Lidl np

    2. avatar Niki 10 lutego 2019 o 18:45

      jest też taka nić ciemno niebieska kwadratowa non fluoride, w drogeriach sieciówkowych i w marketach wszelkich, nie pamiętam marki, ale to nić marki niepartnerskiej, więc powinna być wszędzie

  9. avatar Niki 10 lutego 2019 o 15:49

    O i można kapnąć olejku goździkowego (czując się jakby u dentysty, bo i oni go stosują w preparatach) do tej masy z sody i soli, ja robię ją pół na pół z sodą i glinką białą plus te kilka kropli olejku goździkowego, przybiera wtenczas postać gliniastą błotnistą, łagodząc nieco tarcie drobinek sody, glinka też jest antybakteryjna, goi mikrouszkodzenia dziąseł i być może szkliwa…! kto wie.

  10. avatar Danka 10 lutego 2019 o 20:10

    Orzechy trzeba moczyć…. o kurdę a ja co rano garść mieszanki studenckiej do płatków owsianych.
    Pepsi a czy płatki owsiane trzeba moczyc?

    1. avatar Jarmush 10 lutego 2019 o 21:17

      tak

  11. avatar Hanna 11 lutego 2019 o 13:00

    ad. pkt. 5 Trzeba bardzo uważać na sodę oczyszczoną, ja niestety porysowałam sobie sodą szkliwo.

  12. avatar mama 10 lutego 2022 o 13:37

    Co może pomóc na abrazję szkliwa? Dość zaawansowaną niestety. Ostatnie 5 lat 2 ciąże, dłuuugie karmienia piersią. Można myć zęby sodą? Biorę dużo D3, wapń, E, A, multiwitaminę TIB.

  13. avatar Joanna 22 grudnia 2022 o 06:33

    Pepsi piszesz że fosfor wyciąga wapń z kości
    I trzeba jeść dużo warzyw i owoców jednak owoce i warzywa mają dużo szczawianów no może nie licząc ogórków i one też wiążą wapń w tych warzywach dlatego jest on nieprzyswajalny więc jaki sens jeść owoce i warzywa chyba że dla odkwaszająego potasu ?

    1. avatar Pepsi Eliot 22 grudnia 2022 o 10:34

      przeczytaj wpisy

  14. avatar Joanna 22 grudnia 2022 o 06:39

    Tutaj szczawiany w warzywach

    1. avatar Pepsi Eliot 22 grudnia 2022 o 10:33
  15. avatar Joanna 22 grudnia 2022 o 17:51

    Tak przepraszam za spam mam pytanie czy witamina c z pomarańczy też zmienia się w szczawiany? Muszę jesc przynajmniej kg pomarańczy a tam jest ok 500 mg naturalnej witaminy c czy ona też zmienia się w szczawiany czy raczej ta naturalna nie?

    1. avatar Pepsi Eliot 22 grudnia 2022 o 18:36

      O to schodzi w kwasie askorbinowym, że to dokładnie ten sam wzór chemiczny co w owocach. Nie jak w przypadku syntetycznej i naturalnej witaminy E np. Gdzie nie wolno wręcz przyjmować syntetycznej E.
      W każdym jabłku masz dokładnie ten sam kwas askorbinowy i do tego bioflawonoidy. W pomarańczach masz bioflawonoidy z cytrusów i kwas askorbinowy.
      Co do witaminy C w korelacji z kamieniemi nie jest to takie oczywiste. Saul (doktor witamina) twierdzi, że nie.
      Jednak lekarze przestrzegają, ale oni generalnie przestrzegają przed leczeniem dietą.
      Jednak tego kwasu askorbinowego jest przecież zdecydowanie mniej, i nie osiąga się „progu jelitowego” jedząc pomarańcze, nawet jedząc ich dużo. Więc nie martwiłabym się.
      Masz już kamienie nerkowe?

      1. avatar Joanna 23 grudnia 2022 o 01:24

        Miałam fosforany wapnia w moczu i mam dużą płytkę nazębna która nie schodzi jadłam dużo kasz,mięsa,twarogu jajka rzeczy z fosforem nie wiem teraz co mam jeść czy unikać wapnia , fosforu , na pewno magnez a cytryniany przy kamicy fosforanowej rozpuszczają złogi,

        po zjedzeniu wapnia bol brzucha , kolki ,wzdęcia nieważne czy to czysta woda o dużej zawartości wapnia czy mleko. Chyba muszę gdzieś mieć jakieś zwapnienia w organizmie,bardzo pomaga mi magnez na bole brzucha może dlatego że jest antagonistą wapnia, jednak chciałabym dołączyć cytrusy, pije wode z cytryna ,kamień z zębów trochę schodzi po tym , jednak,wiele cytrusów ma dużo wapnia i szczawianów

        Chciałam wprowadzić zasadowe pomidory ,jabłka ale tam tyle szczawianów

        Pewnie dorobiłam się jedząc nadmiar fosforu ,bo przecież z samego wapnia kamień się nie utworzy

        Nie wiem skąd brać białko bo jajka,mięso zakwaszają,na kaszach było lepiej , może orzechy ale tam fityniany

        1. avatar Pepsi Eliot 23 grudnia 2022 o 10:16
          1. avatar Joanna 23 grudnia 2022 o 13:13

            Brałam k2 naturalna z nattio, d3 ,kilka opakowań i kamień po niej nie schodził ,jadłam jajka od kur biegających nic to nie dało
            zastanawiam się skąd wziąć białko nie zakwaszające,mówiłaś o serwatce ale ona ma dużo wapnia

            Najpierw chciałabym pozbyć się zwapnien i cos czuję że mam ich dużo w organizmie przez ten fosfor

            Dołączyłam cytrynę pomarańcze granaty do diety , nisko szczawianowe

            Warzywa mają dużo szczawianów więc trzeba do nich dodawać wapń aby je związać a mnie po wapniu boli brzuch

            Pomagały kaszę bo mają magnez,płatki owsiane ale ,a zato tam znów fosfor

          2. avatar Pepsi Eliot 24 grudnia 2022 o 10:55

            nasze suplementy proszę jeść

  16. avatar Joanna 23 grudnia 2022 o 23:57

    Mam pytanie Pepsi czy tylko wapń odkwasza kwasy powstające w organizmie z fosforu ,siarki i innych zakwaszających pierwiastków?

    Czy spożywanie dużej ilości potasu i magnezu sprawi że organizm zbuforuje np kwaśny fosfor z jedzenia- magnezem lub potasem jeżeli dostarczy się je z żywnością?
    Jeżeli będę jeść mniej wapnia a dużo potasu i magnezu czy to wystarczy aby nie doprowadzić do zakwaszenia? Zażywam cytrynian magnezu i jem produkty bogate w potas np granaty czy banany o dużej zawartości potasu ale małej wapnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum