Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 021 952
69 online
39 305 VIPy

2 naturalne remedium na zapalenie stawów. Zdziwisz się

Pomijając jak bardzo infantylnie brzmi rzecz dla mainstreamu, jest pewne, że katechiny i SOD to bardzo skuteczne antyoksydanty

Choroby serca, udary mózgu, cukrzyca, Alzheimer, artretyzm, czyli potężne nie halo ze stawami, to wszystko być może mogłoby zostać wymazane ze spisu chorób, jeśli każda osoba na planecie Ziemia zacznie spożywać te dwa pokarmy na codzień.

To raczej przesada, ale wystarczy spojrzeć na Japończyków (jakiego typu to był Chińczyk?:), Koreańczyków, oraz w sensie ścisłym Chińczyków, a wiec ci ludzie są największymi konsumentami zielonej herbaty i zielonych traw zbożowych na świecie i mają też najniższe statystyki tych chorób wśród wszystkich innych obywateli. A szczególnie, jeśli chodzi o zapalenie stawów.(1)

Uważka, będzie lokowanie produktu:

Nowozelandzka organiczna trawa pszeniczna o dużej czystości,

kiedyś marzyłam, żeby ją zdobyć, dzisiaj jest w ofercie dla Ciebie i dla mnie:)


Siła trawy pszenicznej, ale też zielonej herbaty, oraz ich skuteczność w leczeniu zapalenia stawów nie powinna być lekceważona przez nikogo. I to jest główny powód, abyś dodała organiczne, zieloną herbatę i trawę pszeniczną do domowego arsenału środków na artretyzm.

Są tacy, co twierdzą, że zielona trawa pszeniczna (w sumie jęczmienna też ma masę świetnych właściwości prozdrowotnych, nie mówiąc o algach) and zielona herbata potrafią wiele zdziałać dla naszych ciał. Chlorofil jest pierwszym produktem światła i zawiera więcej energii niż jakikolwiek inny pierwiastek. Trawa pszeniczna zawiera masę chlorofilu.

4 szklanka z 4Greens (zawiera nowozelandzką trawę pszeniczną), albo w sensie ścisłym Wheat Grass (trawa pszeniczna) to idealne rozwiązanie na WSZYSTKIE PORANKI.

Dwa główne powody, że to działa na stawy:

po pierwsze

Zawierają 2 z najsilniejszych przeciwutleniaczy odkrytych do tej pory.

Zielona herbata zawiera katechiny czyli EGCG galusan epigalokatechiny przeciwutleniacze, a trawa pszeniczna (generalnie trawy zbożowe) zawiera dysmutazę ponadtlenkową (SOD).

na marginesie

Pisałam kiedyś, że selen i cynk są niezbędne do produkcji dwóch najpotężniejszych enzymów antyoksydacyjnych i anti-aging w organizmie, w tym właśnie dysmutazy ponadtlenkowej SOD.

Dowody empiryczne i nowoczesne badania wykazały, że natura celowo wyłącza produkcję SOD w organizmie, kiedy czyjeś zdrowie spada do punktu, w którym przestaje być już interesującym kandydatem do reprodukcji.

Wracając do zielonej herbaty i trawy pszenicznej i zawartych w nich silnych przeciwutleniaczach:

Zielona herbata i trawa pszeniczna okazały się odgrywać ważną rolę w eliminacji proutleniaczy w stawach

Tymczasem po wykorzenieniu proutleniaczy (czyli wolnych rodników tlenowych), leczenie stawu zaczyna się niemal natychmiast.

Następuje szybki efekt zmniejszenia obrzęku i bólu związanego z zapaleniem stawów. Ruchomość stawów również gwałtownie wzrasta.

W jednym z badań 253 pacjentom z zapaleniem stawów codziennie podawano uzupełniająco SOD. O dziwo u 228 chorych odnotowano spadek bólu i obrzęku stawów, wraz z poprawą elastyczności i mobilności stawów.

To ważne.

po drugie

Drugą zaletą picia traw (przypominam o 4 szklance w spektakularnie prozdrowotnie działajacych 4 szklankach) i zielonej herbaty dla osób cierpiących na zapalenie stawów jest fakt, że pomagają utrzymywać alkaliczność ciała.

A jest to jeden z najważniejszych elementów leczenia zapalenia stawów.

Pomimo dość szybko odczuwalnych pozytywnych skutków alkalizacji ciała, słyszy się wiele głosów prześmiewczych.

Nie chcę oddawać rękawicy mówiąc, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni, bo to nie jest śmieszne. Każdy z nas idzie własną drogą do własnego celu, o ile go wyznaczy. Lub dryfuje bez celu naśmiewając się z bliźnich, co nie prowadzi do niczyjego wzrostu.

W rzeczywistości większość ludzi ma zakwaszone ciało, limfę, a z kolei niedokwaszony żołądek, co wspiera się zapisując prawie każdemu pacjentowi z problemami gastrycznymi Ipp.

Inhibitory pompy protonowej, blokujące wytwarzanie kwasu żołądkowego co ostatecznie skutkuje słabym trawieniem aminokwasów i zakwaszeniem całego ciała.

Reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów, podobnie jak raki, rozwija się w środowisku kwaśnym.

Pomijając jak bardzo infantylnie to brzmi dla głównego nurtu, jest pewne, że katechiny i SOD to bardzo skuteczne antyoksydanty.

A trawa pszeniczna przy okazji odtruwa ciało do tego stopnia, że nawet może cofnąć przedwczesną siwiznę włosów.

Nie, nie mam na myśli, że białemu z włosa starcowi nagle wyrosną czarne włosy, chociaż i to się zdarza.

Uważka, będzie lokowanie produktu:

Są też całkiem obiektywne opinie ludzi pijących zieloną herbatę i NADAL cierpiących z powodu bólu związanego ze stawami. (2)

To prawda, metody naturalne obejmują też szereg czynników spowalniających spektakularne zdrowienie (po drodze może pojawić się wręcz kryzys ozdrowieńczy, ale umówmy się, nie po zielonej herbacie), bowiem ich zadaniem jest dotarcie do źródeł problemu. Medycyna alopatyczna działa znacznie szybciej, gdyż nastawiona jest na jak najszybsze zlikwidowanie objawów.

Ale powiedzmy szczerze, nie tylko o tę zieloną herbatę chodzi, którą można obśmiać, z trawy już mniej się śmieją.

Chodzi i zawsze chodziło o przyspieszoną alkalizację mocno zakwaszonego ciała

4o dni na sokach winogronowych, i winogronach to opcja na poważnie. Ale trzeba umieć to zrobić. Ludzie długo sokują, a następnie chcą zaraz jeść „normalnie” a tu trzustka wyłączona przez wiele dni (soki owocowe pędzą z pominięciem trzustki żyłą wrotną prosto do wątroby) i system się przegrzewa. Nerki nie wydalają, trzustka ledwo zipie. Wychodzenie z soków jest nauką.

Na szczęście te rzeczy można doskonale ze sobą pogodzić, możemy żyć w miłości i współpracując ze sobą. Z takiego zespołu mózgów alopaty i naturopaty, zielarza, i kogoś kto kocha i rozumie ludzi, bo silnie odczuwa wspólną jaźń, może powstać nowa niezwykle innowacyjna wartość oparta na wzajemnych zrozumieniu i kreacji.

Zwyrodnieniowe, albo reumatoidalne zapalenie kości i stawów, wszystko w jednym bryku…

owocek

Źródła/badania:

 • (1) onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/art.10332
 • (2) healthline.com/health-news/green-tea-ease-rheumatoid-arthritis-symptoms#1
 • researchgate.net/publication/279370893_A_study_on_wheat_grass_and_its_Nutritional_value

(Visited 26 549 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Kryszna 4 marca 2020 o 15:14

  Dzień dobry, Pepsi ?

  Zrobiłam wszystkie badania, które zalecasz. I szczerze nie wiem jak mam interpretować niektóre wyniki. Chodzi mi o Borrelia Burgdorferi IgG 15 AU/ml, ale ja nigdy nie miałam zbliżenia pierwszego kontaktu z kleszczem.. powinnam zrobić jeszcze jakieś badania?

  Z góry dzięki. Może zrobilibyście jakiś poradnik jak interpretować wyniki? Stałabym w kolejce pierwsza po takiego e-booka z Twoich rąk. ?

   1. avatar Kryszna 5 marca 2020 o 05:16

    Tak, to badania krwi.

   2. avatar Beata Huminska-Jankowska 9 marca 2020 o 11:47

    Hej Pepsi
    Napisałam 8 dni temu wiadomość z prośbą pomocy ze stronki. Nikt się nie odezwał ,a widzę ,że tutaj na czacie odpowiadasz błyskawicznie
    Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam na poradę..
    ?

    1. avatar Jarmush 9 marca 2020 o 17:01

     ogromna ilość pytających, 14 dni kolejka, a nie dostałaś żadnej informacji zwrotnej? <3

 2. avatar Kasia 4 marca 2020 o 19:34

  Pepsi, czy mogłabyś doradzić, jakie witaminy kupić dla babci, która ma anemię? Dostała od lekarza żelazo, ale może dobrze byłoby wzmocnić organizm tak w ogóle. Zastanawiałam się nad Greens&Fruits, ale nie wiem, czy nadają się dla starszej osoby? Będę Ci bardzo wdzięczna za pomoc,
  pozdrawiam,
  Kasia

  1. avatar Jarmush 4 marca 2020 o 21:49

   Nadają się dla straszej osoby o ile nie jest na coś w składzie uczulona. 1 do sniadania przez 3 miesiące. Ale anemia bywa różna. jakie ma B12, kwas foliowy , homocysteinę, żelazo i ferrytynę.

 3. avatar Ada 75 30 grudnia 2020 o 10:11

  Czyli na reumatoidalne zapalenie stawów polecasz zieloną herbatę. Tak zwykła jak można kupić w każdym sklepie?

  1. avatar Pepsi Eliot 30 grudnia 2020 o 18:44

   organiczna, mamy przykładowo świetną matcha This is BIO, ale to tylko jeden z wielu składników działania. Byłoby za prosto. na blogu masz sporo w temacie https://www.pepsieliot.com/jak-ruszyc/13714/zdziwisz-sie-2-naturalne-i-skuteczne-remedium-na-zapalenie-stawow.html

 4. avatar Agnieszka 16 lipca 2021 o 11:52

  Pepsi, proszę o radę. Tata cierpi na rzs. Miał operację kilka lat temu, bajpasy. Zmienił zupełnie styl życia. Je bardzo mało mięsa, ma zdrową diete, rusza się. Bierze suplementy już długo: omega3 3, selen, cynk, Kelp, probiotyk, magnez itp. Niestety bierze statyny na cholesterol, na podwyższony, A lekara powiedziała, że nie będzie go leczyć jak nie będzie ich brał. Niestety, co dziwne, przy takiej pogodzie jak teraz, gorąco i wilgotno, zwija się z bólu. Nie może spać,funkcjonować, niedobrze mu z bólu. Nie ma apetytu. Jak można pomóc długofalowo, ale też natychmiast, żeby uśmierzyć ból?

  1. avatar Pepsi Eliot 17 lipca 2021 o 08:48

   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę.
   Mam protokół na RZS, ale to dlugofalowe – oczyszczanie z pasożytów, .odtruwanie z metali ciężkich , codzienne nawadnianie z rozbudowaną szklanką 4, okresowe wprowadzanie szklanki 0 z sodą. Jaki Tato ma poziom 25(OH)D?

   1. avatar Agnieszka 17 lipca 2021 o 12:00

    Musi zbadać, ale bierze duże dawki witaminy d3, już od lat. Teraz chyba 20 tyś. W przyszłym tygodniu zrobi wszystkie badania.

    1. avatar Pepsi Eliot 18 lipca 2021 o 04:30

     Ile do tego bierze K2? Jak z wapniem i magnezem? Co z witaminą A?

     1. avatar Agnieszka 18 lipca 2021 o 12:44

      Magnez bierze. Witaminy A nie, z wapniem nie wiem. Powinien to zbadać?

     2. avatar Pepsi Eliot 18 lipca 2021 o 14:47

      witaminy A nie musi, jak bierze K2

     3. avatar Agnieszka 18 lipca 2021 o 12:46

      K2 bierze 200 mcg

 5. avatar Antenka 28 października 2021 o 05:01

  Pepsi a co myślisz o morindze?!Pozdrawiam.

 6. avatar Katarzyna 28 października 2021 o 06:58

  Czyli jak dobrze wg Ciebie wychodzić z postu sokowego aby uruchomić trzustkę?

 7. avatar Gosia 28 października 2021 o 07:21

  Pepsi moja dwuletnią córka ma od niedawna stwierdzoną wiotkosc stawowa.Ty wiesz wszystko.Mowia,ze tego się nie leczy ani nie naprawia.Podpowiesz coś?Nie wierzę im.Trzeba jakoś te stawy wzmacniać przecież, może to stan odwracamy?❤

  1. avatar Pepsi Eliot 28 października 2021 o 17:17

   Na razie warto przeczytać kilka artykułów:
   https://therapiesforkids.com.au/benign-hypermobility-joint-syndrome/
   https://www.nationwidechildrens.org/conditions/hypermobile-joints

   Nie znajduję naturalnych metod, z pewnością sezam bym jej podawała, ale uważaj, bo bywa spleśniały. Najlepiej skontaktować się z rodzicami dzieci, może mają obmyślane dobre środki zaradcze <3

 8. avatar Agnusis123 28 października 2021 o 12:24

  Cześć Pepsuniu,
  Prosze o poradę. mam dziwnie metny mocz. Zrobiłam badania, dobrze sie czuje ale mnie to martwi co to może być.
  Bakterii w moczu brak
  Białka w moczu brak
  glukozy w moczu brak
  Ph moczu 7,5
  fosforany bezpostaciowe w moczu liczne
  metność duża.
  posiew moczu – po 48h posiewy tlenowe ujemne.
  Zrobiłam dodatkowo badania krwi:
  mocznik 27,5
  kreatynina 0,66
  kwas moczowy 4
  CRP 0,7
  Homocysteina 7,8
  wit D3 (25-OH) 37
  glukoza 86
  cholesterol całkowity 154 (HDL-66, LDL-74, trójglicerydy 78)
  Anty TG

  1. avatar Pepsi Eliot 28 października 2021 o 17:06

   Wkrótce wracamy na starą maszynę bloga i wszystko się polepszy, będzie można wrzucać badania w całości. Duża ilość fosforanów może być związana z dietą, poziomu metabolitu D nie masz za dużo, więc to nie od nadmiaru D w suplementacji, pH moczu też jest z tym powiązane. Ale i Twoje pH jest w górnej granicy normy. Zrób USG brzucha i wiadomo, nerki i pęcherz też zrobią <3

   1. avatar Agnusis123 30 października 2021 o 04:33

    Kochana Pepsi dziękuję za odpowiedź, właśnie wczoraj byłam na usg brzucha, chodziła mi głównie o nerki. Badanie wyszło dobrze, żadnych kamieni wszystko w porządku. Mocz nadal mętny. A czy to może być od oczyszczania organizmu? Już nie mam pomysłu. LOVE ❤️

    1. avatar Pepsi Eliot 30 października 2021 o 05:19

     Przyczyn takiego wyglądu moczu może być kilka, dlatego krótkotrwałe dostrzeżenie zjawiska nie jest powodem do paniki. Może to oznaczać wydzielanie kwasu moczowego, infekcję dróg moczowych, to wykluczamy, ale też uwolnienie niektórych lipidów (tłuszczów) przez Twój organizm. Jeśli nie nawadniasz się odpowiednio, taki kolor moczu może pokazywać się rano, jako oznaka odwodnienia. love2 <3

 9. avatar Onetta 30 października 2021 o 13:08

  A ja mam problem z odkładaniem się wapnia w ścięgnie nadgrzebieniowym jednego ramienia, nie wiadomo jaka przyczyną, za to ładna nazwa choroby :tendinopatia wapniejąca;) ciekawe czy zakwaszenie organizmu może być tego bezpośrednią przyczyną?

  1. avatar Pepsi Eliot 30 października 2021 o 19:15

   na jakiej jesteś diecie? Magnez jest antagonistą wapnia, ile bierzesz K2?

   1. avatar Onetta 1 listopada 2021 o 08:25

    Nie mam specjalnej diety, jem wszystko, staram się zdrowo, mg biorę 1000, wit d 2000 plus K2(75ug)

    1. avatar Pepsi Eliot 1 listopada 2021 o 20:24

     w zimie też tak mało D3 bierzesz? A jaki masz poziom 25(OH)D?

     1. avatar onetta 2 listopada 2021 o 19:55

      W zimie więcej, nie ro biłam tego badania

 10. avatar Agnieszka 20 listopada 2021 o 16:18

  Hej Pepsi, nie można otworzyć artykułu o witaminie c, chyba jest jakiś błąd. Pozdrawiam 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 20 listopada 2021 o 16:19

   kazali usunąć, ale trzymam go w zanadrzu <3

   1. avatar Agnieszka 21 listopada 2021 o 07:03

    Oby szybko można go było przeczytać:)))

 11. avatar Baska 26 listopada 2021 o 10:12

  Droga Pepsi
  Od jakiegos czasu bola mnie stawy palcow lewej dloni , myslalam ze nadwyrezylam Ale ostatnio pobolewaja w prawej oraz nadgarstku ….
  Mam niskie zelazo nikt nie wie czemu
  Ale skad te dziwne bole jakby reumatyczne Przed 40stka ? 🙁
  Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 26 listopada 2021 o 10:46

   zbadaj ASO, TSH, 25(OH)D, robisz 4 szklanki?

 12. avatar Małgosia 27 kwietnia 2022 o 20:58

  Pepsi błagam ratuj. MIZS u 5 letniego dziecka. Dziecko w szpitalu, lekarze chcą zacząć podawać leki. Matka zagubiona, nie wie co robić.

 13. avatar Natalia 13 marca 2023 o 13:38

  Pepsi czy jeśli mam nadżerki w przełyku bo tam są bóle, natomiast w żołądku nie odczuwam bólu tylko przy końcu przy wpuście do żołądka piecze… to czy można suplementować betaine hcl? Octu na pewno nie mogę bo to będzie tragedia, nie moge kwaśnego i ostrego bo też czuje ból. No i nie mam już na to siły bo non stop sie cofa i piecze. Przez to że sie wpust nie domyka to nawet nie moge zaleczyć nadzerek bo IPP nie bardzo pomagają bo nadżerki się nie zdążą zaleczyć. Jest kilka dni poprawy a potem pogorszenie i coraz wiecej stanów zapalnych. Czy jest szansa, że biorąc betaine trawienie by sie poprawiło i by się przestał wydostawać kwas z żołądka.

  1. avatar Pepsi Eliot 13 marca 2023 o 17:21

   betaina jest kwasem solnym, ale w kapsułce, więc teoretycznie rozpuści się tam gdzie Cie już nie piecze. Jednak zrobiłabym chociaż domowy test na zakwaszenie żołądka, nie jest na bank pewny, ale coś może powie, bo jeśli masz nadkwasotę (która jest bardzo rzadka tak naprawdę, ale jednak) to nie będzie dobry pomysł z tą betainą. A marchewkę próbowałaś?https://www.pepsieliot.com/domowe-metody-na-wrzody-nadzerki-wraz-z-helicobacter-pylori/
   https://www.pepsieliot.com/10-sposobow-naturalnego-zakwaszenia-zoladka-i-o-paskudnym-dzialaniu-pewnych-lekow/

   1. avatar Natalia 14 marca 2023 o 13:36

    Ze zgagą i refluksem zmagam się już dawno i kiedyś robiłam test z sodą, z tego co pamiętam to mi sie wcale nie odbijało lub delikatnie ale to po kilku minutach. No ale spróbuje znowu. Marchewkę jadłam jakiś czas temu i nawet dłużej niż zalecano, ale niestety od wtedy poprawy nie było.

    1. avatar Pepsi Eliot 14 marca 2023 o 13:37

     podałam Ci linki, do różnych opcji

 14. avatar Em 7 listopada 2023 o 13:27

  a czy Hashimotki mogą zielonę herbe i trawe? stawy aż palą

  1. avatar Pepsi Eliot 7 listopada 2023 o 21:39

   Dlaczego by nie mogły?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

E- book „Surowy detoks hormonalny” Wspomoże Twoją równowagę hormonalną! Przepisy na wszystkie pory roku wraz z listami zakupów :)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum