logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 022 188
275 online
32 886 VIPy
Reklama

CAMU CAMU This is BIO
OGROMNA ILOŚĆ
WITAMINY C
DODAJ DO
PROTEINOWEGO
SZEJKA

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

2 proste przepisy na atopowe zapalenie skóry, czyli ocet jabłkowy znowu rządzi

apples/ pepsieliot.com

Bo przy atopowym zapaleniu skóry należy zrobić 6 rzeczy.

Wypryski skórne są przewlekłym problemem wielu ludzi, a 70% przypadków atopowej skóry pojawi się nawet poniżej 5 roku życia.

60% niemowląt dotkniętych egzemą będzie miało w dorosłym życiu jakieś problemy z obrzękami, świądem, pęcherzami, lub tylko mniejszymi chrostkami, albo po prostu częstym swędzeniem skóry.

Przemysł rakowy podkopuje informacje na temat profilaktyki raka, żywności przeciwnowotworowej, witaminy D, jodu, nadtlenku wodoru, unikania toksycznych substancji chemicznych i chce nas izolować od innych istotnych informacji, które mogą uratować życie.

Owa izolacja od prawdy polega na lepieniu ze swojej gliny, lekarzy na poziomie wyższej szkoły, a następnie stażu, a potem już ciągle. Lekarz ma w świadomości większości ludzi bardzo zakorzeniony autorytet. Gdy przepisana przez niego chemioterapia nie daje poprawy i umiera Bowie, Rickman, Kora, Ania P. to i tak nikt medycyny alopatycznej nie obwinia.

A jej przedstawiciel lekarz jest jeszcze bardziej słynny, jak ten, pod którego pieczą zmarł Steve Jobs, który niby zaszkodził sobie apple, tfu, jabłkami.

Lekarz jest tylko zmanipulowany i dlatego tak wierzy w swoje metody, nie jest cyniczny

To nie jest zły człowiek i nie wylewajmy go z kąpielą. Posiada wiedzę, i teraz do Ciebie należy, żeby przecedzić ziarno od plew. Gdy chcesz skorzystać z jego pomocy, musisz z nim rezonować. Gdy odczuwasz silne wewnętrzne opory przed chemią, (ale w stanie zero, nie w emocji strachu, tylko, gdy uda Ci się wyzerować) to oznacza, że nie rezonujesz z metodami alopaty i to nie będzie dobre dla polepszenia zdrowia Twojego ciała.

Powoli rośnie też autorytet naturopatów, bo sporo ludzi dostrzega co się dzieje, ale.

Ludzie zaczynają ufać, że w razie czego, odpukać, załadują się kwasem askorbinowym, zrobią płyn Lugola, nasmarują dziecku pięty olejkiem oregano z kokosem i będzie spoko. Napiją się sody, potem octu jabłkowego. Byle było szybko, jak najtaniej i bez specjalnego zachodu.

Owszem zapewnie doraźnie taka bomba antyoksydantów zrobi swoje, pomoże wątrobie, zacznie się detoks. Swobodne elektrony zaczną pacyfikować wolne rodniki tlenowe. Zrobi się trochę lepiej dla ciała. Trochę porządku. Może jakiś szczęśliwiec faktycznie ozdrowieje całkowicie. Ale.

Mówimy tutaj o złożoności ludzkiej natury. Są tacy, którzy faktycznie przeżywają chemioterapię i wychodzą z tego cało.

Egzema skórna, to choroba związana ze stylem życia, w tym matki karmiącej

Najczęściej przewlekły stan zapalny w ciele wiąże się ze złym trawieniem, czyli brakiem odpowiedniej ilości kwasu żołądkowego, co za tym idzie przeciekaniem jelit i chorobami, które z tego wynikają. Pasożyty, wirusy w ciele, alergeny w diecie (współczesny gluten truje głównie przez randap i inne pesty), przeciekające jelita,  i w tym stanie skóra nie może dobrze wyglądać.

Reklama

Idealna kuracja uodporniająca i silne odżywianie GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy , też bogate źródło B COMPLEX plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i PROBIOTYKÓW


Bywa, że atopowe zapalenie skóry nigdy nie zależało od Ciebie, tylko od sąsiada opryskującego swój trawnik, albo od środków czystości na amen w pracy, albo z powodu chemitrailsów, czy czegokolwiek na co sobie niczym nie zasłużyłaś, a więc, gdy zaczyna się egzema, swędzenie i wysypka użyj tego naturalnego i nieinwazyjnego sposobu.

Wypryski skórne są przewlekłym problemem wielu ludzi. 70% przypadków pojawi się nawet poniżej 5 roku życia. 60% niemowląt dotkniętych egzemą będzie miało w dorosłym życiu jakieś problemy z obrzękami, świądem, pęcherzami, lub tylko mniejszymi chrostkami, albo po prostu częstym swędzeniem skóry.

Reklama

Tu znajdziesz 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do rewolucyjnej, a jakże prostej oczyszczającej KURACJI 4 SZKLANEK


Przy atopowym zapaleniu skóry należy zrobić te 6 rzeczy:

1. Oczyścić ciało z pasożytów (dynia, inne) i metali ciężkich (kuracja 4 szklanek)
2. Zakwasić żołądek
3. Uszczelnić jelita (glutamina)
4. Dostarczyć probiotyków
5. Odżywić ciało

6. Stosować naturalną kurację zewnętrzną (patrz niżej) z użyciem octu jabłkowego 

apple/ pepsieliot.com

Dzieci

W przypadku dziecka należy zacząć od zastosowania kuracji pestkami z dyni, następnie genialne chlorofile chlorelli, spiruliny, uszczelnić jelito kolagenem i witaminą C (opcjonalnie izolat serwatki CRP), a dla dzieci wszystkojedzących podawać przez tydzień wywar z kości i chrząstek zwierząt z bio hodowli. Wprowadzenie probiotyków i zadbanie o wyrównanie braków odżywczych, albo za pomocą dobrze odżywionej matki, podczas karmienia piersią, albo w przypadku starszych dzieci  preparatami multi-witaminowymi, omega 3.

Dorośli

Biorezonans, lub kuracje odpasożytowujące  typu pestki z dyni, czy trójca: piołun, czarny orzech, goździki, albo inne metody. Naturalne codzienne odżywianie wszechmocną kuracją 4 szklanek. Oczywiście zakwaszenie żołądka. Oczywiście uszczelnienie jelit (kuracja glutaminą, izolat serwatki CRP, kolagen i MSM do 4 szklanki, glukozamina z chondroityną), po czym dieta antyzapalna, dodatkowe suplementy diety (magnez, jod, potas, witaminy A, B, C i D w protokole z K2 i oczywiście kwasy tłuszczowe Omega3, jaki selen? jaki cynk?). No i smarowanko też octem jabłkowym.

apple/ pepsieliot.com

Gdyż w leczeniu egzemy pomaga ocet jabłkowy

Przynosi wielką ulgę. Natomiast ostateczne wyleczenie to jeszcze trochę inna droga, o której właśnie wspomniałam.

Przepis nr 1 (smarowanko)

Składniki:

2 łyżki octu jabłkowego (oczywiście najlepszy ocet zrobisz sama)

2 łyżki wody

2-3 bawełniane waciki

Co robić?

Wymieszaj w misce wodę z octem, a następnie maczaj waciki w roztworze i nakładaj pieczątki na podrażnioną skórę.

Uważka:

Jeśli masz szczególnie wrażliwą skórę, użyj tylko 1 łyżkę octu jabłkowego, za to wody pół szklanki. W przypadku delikatnej skóry dzieci, roztwór powinien być jeszcze słabszy.

Przepis nr 2 (popitka)

Składniki and co robić?

Wymieszaj 2 łyżki BIO octu jabłkowego, z 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej (wcześniej sodę „zgaś” niewielką ilością wrzątku) i 1/2 szklanki wody.

Następnie regularnie wypijaj ten musujący płyn, aż do uzyskania najlepszych rezultatów.

Natenczas nie stosujesz szklanki numer 3 w kuracji 4 szklanek.

Uważka:

Można mieszać ocet jabłkowy z sodą, również z zieloną herbatą i miodem.

Źródła: homeremediesforlife.com / rapidhomeremedies.com / healthylifecentar.com

apple/ pepsieliot.com

Konklużyn

Jeżeli ma być naprawdę dobrze, musisz iść od ogółu do szczegółu. Odwrotna koncepcja często zadziała, ale tylko na krótką metę. Awatar dobrze odżywiony, silny, pełen życia, energii życiowej, jednak wybity z równowagi, poradzi sobie z samouleczeniem lewą stopą do lusterka.

Ciało z zespołem metabolicznym, niedożywione, smutne, niedotlenione, zakwaszone, odwodnione nigdy nie może być poddane szybkiej chemioterapii, a nawet wolniejsze (gdy jest na to czas) naturalne metody leczenia mogą nie zadziałać.

Awatara własnego zawsze należy wysłuchać i dać mu to, czego potrzebuje.

owocek

(Visited 13 465 times, 4 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. lida 2 stycznia 2019 o 17:26

  Kochana Pepsi mam pytanie, co robić jeśli na skórze głowy u 28 latka co jakiś czas wyskakują swędzące krosty. Leczone kilkakrotnie różnymi specyfikami przez deratologa{ w tym antybiotyk) nie przynosza żadnych efektów, może na chwilę, bo później z powrotem to wraca….

  1. Pepsi Eliot 2 stycznia 2019 o 22:53
  2. Ewi 26 stycznia 2019 o 23:31

   witaj Pepsi, już wiesz jak prawidłowo stosować sodę do analizy chemicznej tę czystą bez domieszek E500 ze sklepu tylko z apteki, zalać 1 łyż gorącej wody dodać zimnej i wypić z cytryną plus dużo pre i probiotyków bo wybijamy i pożyteczne bakterie i zioła ,co się tyczy , tej osoby co pisze że ma nerwicę lękową to sama sobie wyhodowała na własne życzenie , a nie od psa, zmienić na cito dietę wszystko tylko surowe soki warzywne , zero cukru, chleba kawy nabiału ziemniaków mąki ciastek alkoholu, przypraw bo są silnie napromieniowane , i chorujemy

 2. Kropla1 2 stycznia 2019 o 17:46

  Od 10 lat mam nerwicę lękową. Oprócz nerwicy miałam refluks a później różne przerosty bakterii w organizmie czyli nawracające bakteryjne zapalenia pęcherza, układu rodnego, zatok. Około 5 lat temu zaczęły się moje problemy na poważnie. Przygarnęłam psa na którego co się okazało miałam straszną alergię co objawiało się dusznościami oraz przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa. Męczyłam się około dwa lata z tym psem , biorąc sterydy. W zatokach utworzyły się polipy itp. przeszłam operację. Po operacji było około dwa lata spokój i problem w te wakacje powrócił. Straszna nadwrażliwość nosa objawiająca się obrzękami, bez wydzieliny. Ten obrzęk pojawia się jeśli tylko położę się w pozycji poziomej, zmiana temperatury, suche powietrze, ostre jedzenie, stres, dym papierosowy. Co trzy dni biorę leki przeciwbólowe i lekarz stwierdza obrzęki małżowin. Robiłam badania krwi na początku choroby wyszła anemia, żelazo – 20 obecnie 100, niski poziom ferrytyny 8,5 (10-291), b12 346, niski poziom kwasu foliowego, hemoglobina 12,14 (norma 12-16) i hematokryt 36,4 (norma 37-47), witamina D w lipcu 20 obecnie 100, ft3 2,66 ( 2,30-4,20), ft4 1,18 (0,89-1,76), robiłam usg tarczycy wyszło ok, tomografia zatok ok, ph moczu rano 6,5, kwas foliowy w momencie rozpoczęcia choroby 6,5 (4,6-18,7), Robiłam analizę włosów. Analiza w skrócie: sód + 215, potas +130, fosfor +59, wapń , cynk i magnez ok. minus – 30, żelazo – 66, srebro – 98, molibden -75, selen -18, mangan – 81, krzem – 80, siarka -18, jod -30, bor -85, stront -94. Kortyzol 20. Leczyłam się na pasożyty.

  Wyniki w czasie rozpoczęcia choroby z nosem z 08.2018:

  LEUKOCYTY 6,04
  ERYTROCYTY 4,39
  HEMOGLOBINA 12,14
  HEMATOKRYT 36,4 (!)
  MCV 83,0
  MCH 27,7
  MCHC 33,4
  RDW 19,6 (!)

  PŁYTKI KRWI 208
  PCT 0,20
  PDW 17,5
  MPV 9,6
  NEU% 58,0
  NEU 3,50
  LYMPH% 3,50
  LYMPH 1,87
  MON% 7,1
  MON 0,43
  EOS% 3,6
  EOS 0,22
  BASO% 0,4
  BASO 0,020

  OB 3

  ALP 60
  SÓD 140 (132-146)
  POTAS 4,3 (3,5-5,5)
  WAPŃ CAŁKOWITY 9,0 (8,1-10,4)
  MAGNEZ 2,3 (1,7-2,5)
  ŻELAZO 20 (37-145)
  WIT. B12 346 (211-911)

  KREATYNINA 0,8 (0,6-1,1)

  TSH 2,816 (0,550-4,780)

  WITAMINA 25 (OH)D 23,60

  IGE CAŁKOWITE 224,00

  FERRYTYNA 8,5 (10-291)

  FT3 2,66 (2,30-4,20)
  FT4 1,18 (0,89-1,76)

  KORTYZOL 20,06

  MORFOLOGIA Z 15.12.2018
  LEUKOCYTY 5,19
  ERYTROCYTY 4,46
  HEMOGLOBINA 12,70
  HEMATOKRYT 39,30
  MCV 88,0
  MCH 28,40
  MCHC 32,2 (!)
  RDW 16 (!)

  PŁYTKI KRWI 205
  PCT 0,20
  PDW 17,5
  MPV 9,9
  NEU% 57,5
  NEU 2,99
  LYMPH% 30,0
  LYMPH 1,56
  MON% 8,4 (!)
  MON 0,44
  EOS% 3,4
  EOS 0,18
  BASO% 0,7
  BASO 0,040

  ROZMAZ Z 15.12.2018:
  GRAN. OBOJĘTN. O JĄDRZE PODZIELONYM 54%
  GRANULOCYTY KWASOCHŁONNE 4%
  LIMFOCYTY 34%
  MONOCYTY 8%

  IKTERIA+

  ŻELAZO 15.12. -100 (PO 3 MIESIĘCZNEJ SUPLEMENTACJI)
  WIT. D 15.12 – 99 (PO 3 MIESIĘCZNEJ SUPLEMENTACJI)

  Pepsi czuję się fatalnie…
  Co mi radzisz jeszcze oprócz terapii 4 szklanek ?

  1. Joanna 3 stycznia 2019 o 10:44

   Wydaje mi się , że warto zainteresować się postem owocowo-warzywnym … a gdy to nie pomoże rozważałabym post wg Lorena Lockman`a. Zdrowia życzę!

 3. Kropla1 2 stycznia 2019 o 17:50

  Od 10 lat mam nerwicę lękową. Oprócz nerwicy miałam refluks a później różne przerosty bakterii w organizmie czyli nawracające bakteryjne zapalenia pęcherza, układu rodnego, zatok. Około 5 lat temu zaczęły się moje problemy na poważnie. Przygarnęłam psa na którego co się okazało miałam straszną alergię co objawiało się dusznościami oraz przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa. Męczyłam się około dwa lata z tym psem , biorąc sterydy. W zatokach utworzyły się polipy itp. przeszłam operację. Po operacji było około dwa lata spokój i problem w te wakacje powrócił. Straszna nadwrażliwość nosa objawiająca się obrzękami, bez wydzieliny. Ten obrzęk pojawia się jeśli tylko położę się w pozycji poziomej, zmiana temperatury, suche powietrze, ostre jedzenie, stres, dym papierosowy. Co trzy dni biorę leki przeciwbólowe i lekarz stwierdza obrzęki małżowin. Robiłam badania krwi na początku choroby wyszła anemia, żelazo – 20 obecnie 100, niski poziom ferrytyny 8,5 (10-291), b12 346, niski poziom kwasu foliowego, hemoglobina 12,14 (norma 12-16) i hematokryt 36,4 (norma 37-47), witamina D w lipcu 20 obecnie 100, ft3 2,66 ( 2,30-4,20), ft4 1,18 (0,89-1,76), robiłam usg tarczycy wyszło ok, tomografia zatok ok, ph moczu rano 6,5, kwas foliowy w momencie rozpoczęcia choroby 6,5 (4,6-18,7), Robiłam analizę włosów. Analiza w skrócie: sód + 215, potas +130, fosfor +59, wapń , cynk i magnez ok. minus – 30, żelazo – 66, srebro – 98, molibden -75, selen -18, mangan – 81, krzem – 80, siarka -18, jod -30, bor -85, stront -94. Kortyzol 20. Leczyłam się na pasożyty

 4. Ania 2 stycznia 2019 o 18:50

  No tak, wiec moje 4 miesieczne dzieciatko ma egzeme🙈 a myslalam ze jem zdrowo, duzo pije itp. A tu masz babo placek. Jak mozna bezpiecznie oczyscic organizm podczas karnienia piersia??? Pepsi mozna???

  1. Pepsi Eliot 2 stycznia 2019 o 22:47

   kuracja 4 szklanek codziennie, kuracja pestkami z dyni dla dorosłych (i dla dzieci przepis podaję, ale Twoje dziecko jest jeszcze za małe)

   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

 5. Kropla1 2 stycznia 2019 o 19:03

  Pepsi pomóż:

  Problemy zaczęły się około 16 roku życia. Dziś wiem, że była to nerwica żołądka. Natomiast lekarze leczyli mnie na helikobaktery a później refluks którego nie miałam i brałam przez 4 lata codziennie leki typu Prazol / Controlloc. Wydaje mi się, że trzeba było poprostu zakwasić żołądek. Po tym tym okresie „leczenia Prazolami” zaczęłam bardzo chorować na infekcjie bakteryjne. Miałam non stop gdzieś jakąś bakterię – pęcherz, pochwa, stawy, zatoki. Oczywiście leczenia antybiotykami. Nastąpił rozwój nerwicy lękowej z agorafobią i alergie. I tak było cały czas. Około 2 lata temu poszłam na operację zatok – przegroda, polipy itp. Rok 2018 – przez pół roku leczenie pochwy wzrost obfity E.Coli oraz Feacalis. Po wyleczeniu miałam bardzo stresujący okres z kupnem nieruchomości i odezwał się nos. Oprócz nosa mrówki na stopach i dłoniach, bardzo zimne stopy i dłonie, mroczki w oczach. Byłam u 8 laryngolgów. Robiłąm wymazy z nosa i testy na alergię obecnie negatywne wyniki. No i przy nosie wyszedł niedobór żelaza i d3. Tarczyca usg, tsh, ft3, ft4 – ok. Mocz ok. Lekarze nie wiedzą co mi jest oprócz tego, że dostaje sterydy i leki przeciwbólowe. Nos w środku puchnie co widać podczas badania endoskopowego – obrzęk małżowin. Przyczyna nieznana. Jest taka choroba która nazywa się naczynioruchowy nieżyt nosa i jest zaburzona równowaga pomiędzy układem współczulnym i przywspółczulnym. Nikt na 100% mi tego nie potwierdził bo nie ma na to badań. Wynika z przedłużającego się stresu. I teraz co dalej. Jakie witaminy brać na odbudowę śluzówki? Co robić?
  Wyniki w czasie rozpoczęcia choroby z nosem z 08.2018:

  LEUKOCYTY 6,04
  ERYTROCYTY 4,39
  HEMOGLOBINA 12,14
  HEMATOKRYT 36,4 (!)
  MCV 83,0
  MCH 27,7
  MCHC 33,4
  RDW 19,6 (!)

  PŁYTKI KRWI 208
  PCT 0,20
  PDW 17,5
  MPV 9,6
  NEU% 58,0
  NEU 3,50
  LYMPH% 3,50
  LYMPH 1,87
  MON% 7,1
  MON 0,43
  EOS% 3,6
  EOS 0,22
  BASO% 0,4
  BASO 0,020

  OB 3

  ALP 60
  SÓD 140 (132-146)
  POTAS 4,3 (3,5-5,5)
  WAPŃ CAŁKOWITY 9,0 (8,1-10,4)
  MAGNEZ 2,3 (1,7-2,5)
  ŻELAZO 20 (37-145)
  WIT. B12 346 (211-911)

  KREATYNINA 0,8 (0,6-1,1)

  TSH 2,816 (0,550-4,780)

  WITAMINA 25 (OH)D 23,60

  IGE CAŁKOWITE 224,00

  FERRYTYNA 8,5 (10-291)

 6. Agasz 2 stycznia 2019 o 23:19

  Hejka, ja trochę poza tematem, ale mam pytanie całkiem dla mnie ważne. Syn ma 21 miesięcy, jakie suple i superfoody dobrze byliby podać? Czy mogą być te dla dzieci z Tib? Napisane jest, że od 3 lat.. stąd pytanie.

  1. Pepsi Eliot 3 stycznia 2019 o 12:08

   Kiedyś mogły być od 2 lat, obecnie przepisy unijne mówią że od 3. Omega 3 TiB dla dzieci tak, może zjadać 1,5 grama chlorelli i 1.5 grama spiruliny. Niech zacznie od 1/4 tabletki chlorelli This is BIO i bardzo powoli niech zwiększa dawkowanie. Może też ssać 1/2 tabletki D3+K2 TiB, czekamy na dostawę.

 7. Kitosia 2 stycznia 2019 o 23:23

  U mnie wyprysk tylko na prawej ręce-pośrodku . Najpierw strasznie swędzi a później strasznie boli Zaczęło się dwa lata temu.Dzięki za wpis , pora na zmiany..

 8. ula 3 stycznia 2019 o 00:57

  Urzekło mnie zdjęcie jabłuszka… Wygląda tak realnie i smacznie… i kusząco….

 9. anettek 3 stycznia 2019 o 13:40

  Hej Pepsi:)
  Jakie badania koniecznie trzeba by zrobić dzieciakom żeby ocenić czy wszystko gra? Chce zbadać dzieciaki tak profilaktycznie ale za wiele krwi to nie pozwolą sobie utoczyć;) Myślę morfologia, mocz, Crp, glukoza, wit d . Czy coś jeszcze by dobrze było zrobić?

  Dzięki:)

  1. Pepsi Eliot 3 stycznia 2019 o 15:14

   CRP nie ma potrzeby, chyba że ewidentnie jakieś stany zapalne, raczej zwykła morfologia z OB, no i bardzo ważne 25(OH)D, możesz też zrobić B12 i kwas foliowy, homocysteinę, i żelazo/ferrytynę. Mocz ogólny.

 10. Byłem tam 3 stycznia 2019 o 19:04

  Ośmiomiesięczną Córeczkę wyciągnęliśmy z poważnej egzemy w 4 m-ce dostarczając Jej jelitom właściwych bakterii (kozie serki z gospodarstwa ekologicznego) oraz odstawiając całą chemię z środkami piorącymi włącznie. Doraźnie ulgę przynosił wyciąg z pachnotki dostępny w aptekach bez recepty w kapsułkach – Alergocabs – niweluje zmiany skórne już po 3 dniach. Dieta i tylko dieta z octem jabłkowym przed posiłkami, dobrą solą i kiszonkami😊 Teraz ma prawie 5 lat i zero objawów😉

  1. Magdalena 8 stycznia 2019 o 16:25

   Też mam 8miesieczna córeczkę że strasznym objawami skornymi AZS albo uczulenie na jedzenie. Jak podawać jej ocet jabłkowy rozcienczyc i dac w butelce do wypicia? Pytam bo nie wydaje mi się to bezpieczne w czarnej dup….. jestem …. mamy psa może Mac pasozyryale dyni jej nie dam bo aktualnie na samym mleku modyfikowanym bo ja dawno juz mleko stracilam😐

   1. Pepsi Eliot 8 stycznia 2019 o 17:32

    dziecku nie podajesz octu do picia, kolagen TiB, witamina C, wywar z kości i chrząstek, tak jak we wpisie.

    1. Byłem tam 8 stycznia 2019 o 20:41

     Witam u naszej Córki AZS ujawniło się gdy zaczęliśmy rozszerzać Jej dietę. Cały czas była na mleku matki. Na wszystkie produkty przyjdzie czas w odpowiednim wieku i to nie był czas octu jabłkowego. Zaczęliśmy od uporządkowania diety. Świetnie sprawdziła nam się dieta Ewy Bednarczyk-Witoszek (polecam filmy na YT gdyż w Jej książkach niestety panuje chaos ;). Generalnie chodziło o nie mieszanie pokarmów jednego dnia (czyli np. jedno białko jako bohater wszystkich posiłków jednego dnia i nie częściej niż dwa dni w tygodniu to samo, resztę dni tygodnia organizm odpoczywa o tych produktów). Zadbaliśmy o Jej jelita (kozie serki z gospodarstwa ekologicznego do dzisiaj stanowią trzon diety Dzieci). Trzecim elementem był odrzucenie wszelkich środków piorących, mydeł i emolientów. … Skórę fajnie nawilża olej kokosowy. Krokiem czwartym była całkowita rezygnacja ze Szczepień, aby nie osłabiać organizmu. I tak jak pisałem w pierwszych trzech miesiącach świetnie sprawdzały się Alergocaps. Dzisiaj moja Córka ma prawie 5 lat i przez cztery lata ujawniła się lekka wysypkowa alergia na mandarynki i jajka. Po tej na jajka nie ma już śladu od kiedy znaleźliśmy dobre ekologiczne jajka 😉 Małymi krokami, konsekwentnie, koniecznie z dala od alegrologów i dermatologów. AZS to nie problem skóry tylko jelit i permanentnych stanów zapalnych organizmu. Organizm sam poszuka równowagi.

     1. Jolik 12 maja 2019 o 17:24

      Witam
      A jak podawałeś ten allergocaps ? Mam wnusię prawie 9 miesięcy i jest bardzo obsypana, najprawdopodobniej AZS
      Pozdrawiam

    2. Magdalena 8 stycznia 2019 o 21:19

     Próbowałam podawać jej wit C lipisonalna od Ciebie ale nie chciała jej pić podawałam jej ta wit z wodąale nic a nic. A ten kolagen tib jak jej podawać? Ten wywar jest na jelita gotować 24h tylko skąd dostać dobre kości? Wołowe?
     Przepraszam że tak bez ładu i składu pisze.
     Zawsze jak coś mi się dzieje pojawia się u Ciebie wpis który pomaga😃 miałam mieć usunięty woreczek data operacji ustalona…. tydzień przed zrezygnowałam i tak od listopada rodzina mnie straszy że i tak trafię do szpitala bo mam w woreczku dużo małych kamyczków kupiłam rdest i zamierzam je sobie rozpuscic😃 bo boję się tej kuracji z grejpfrutem i oliwą.
     Dziękuję

     1. Pepsi Eliot 8 stycznia 2019 o 21:40

      łyżeczkę płaską kolagenu TiB (o ile nie ma nawrażliwości na ryby) dosypać do soku z pomarańczy świeżo wyciśniętego i witaminy C troszkę można dołóżyć,

     2. Byłem tam 12 maja 2019 o 21:34

      Gdy nie miała roku wysypywałem proszek z kapsułki i podawałem Jej na łyżeczce zmieszane z pokarmem, który już mogła jeść. Pamiętam że to były owoce. Doskonale mieszał się z tartym jabłkiem, bananem a później był wsypany do środka do maliny. O ile dobrze pamiętam trzy kapsułki dziennie dla dorosłego a jedna dziennie dla dziecka. Natomiast szczególnie o tej porze roku polecam dietę …Rotacja produktów i pozwolenie organizmowi dziecka odpocząć od nadużywanych powtarzających się codziennie pokarmów dłużej niż trzy dni w tygodniu. Szczególnie od zbóż gdy za chwilę zaczną pylić. Pozdrawiam

 11. Milena88 19 stycznia 2019 o 15:23

  Witaj Pepsi, mój 3miesieczny synek ma zmiany atopowe i wysypke od 2tygodni, karmie piersią. Podaję mu probiotyk,Wit c w kropelkach, d3 k2 2000jm dziennie. Zmiany smaruje olejem z czarnuszki. Sama zaczęłam suplementów ac olej z wiesiołka, podobno pomocny. Biorę też green&friuts TiB. Dermatolog przepisał maść ze sterydem i antybiotykiem. Ale boję się mu smarować po przeczytaniu ulotki. Waży już 8kg i zastanawiam się czy mogłabym mu podać ten kolagen wraz z sokiem świeżo wycisnietym z marchewki? Z góry dziękuję.

  1. Pepsi Eliot 19 stycznia 2019 o 19:56

   nie możesz jeszcze Kochana, bo to rybi kolagen,a on jeszcze nie je takich rzeczy, ale Ty możesz zjeść.

   1. Milena88 20 stycznia 2019 o 16:14

    Dobrze tak zrobię. A czy mogę do tego dorzucić odrobinę msm czy sam kolagen z Wit c?

    1. Pepsi Eliot 20 stycznia 2019 o 17:01

     możesz z MSM

 12. Tyna 24 stycznia 2019 o 19:59

  Witaj Pepsi:) Czy wiesz może jak wyleczyć łojotokowe zapalenie skóry głowy, włosy szybko się przetłuszczają a zarazem skóra głowy jest przesuszona i występuje łupież

   1. Tyna 25 stycznia 2019 o 19:47

    Dziękuję

 13. Meppel 22 lutego 2019 o 21:45

  Dobry wieczór Pepsi.
  Co mogę zamiast oleju rycynowego? Jestem w 36 tc a olej ten powoduje skurcze.
  Mój 10-latek ma krostki na twarzy (policzki) i na brzuchu. Zdecydowanie jest to uczulenie na coś. Dermatolog oczywiście widzi AZS. Smarujemy olejem z ostropestu, teraz konopnym. W zeszłym roku w badaniu wyszły u Niego lamblie a u mnie glista. Leczyliśmy się farmakologicznie + pestki + dieta. Wydaje mi się ze znowu mamy pasożyty. Na dniach będziemy wysyłać próbki i badać, ale że akurat otworzylam ostatnią dynię i wybebeszyłam pestki to zamierzam zrobić kurację.

  1. Pepsi Eliot 23 lutego 2019 o 09:56

   oliwa z oliwek

 14. Johny 6 maja 2019 o 17:44

  Ocet jabłkowy do picia bierzemy łyżką drewnianą, zwykłą czy nie ma to znaczenia? Żeby nie stracił wartości

  1. Pepsi Eliot 6 maja 2019 o 21:14

   ja biorę byle czym :), ale faktycznie to kwas

 15. Emilia 11 czerwca 2019 o 12:43

  heloł ewribadi ♥
  Pepsi muszę zrobić ja zapas supli w Twoim szopie, poprosze o pomoc jesli cos zapominam.
  Moje ostatnie wyniki to:
  homocysteina 8,37
  tsh 16,9 norma do 4,2
  ft 3 i ft4 w normie
  wit d 68,4
  Anty tpo <5
  anty tg <10
  trab < 0,800
  …Test soda, tragedia, po pieciu minutach. Ogolnie czesto ostatnio ryczę, jestem strasznie wrazliwa jakas. Wyprowadzilam sie za granice i strach zrobil wielkie oczy teraz, bo musze rozkrecic tu to co robilam w Polsce. Zrobilam maly detoks syropem neera wiec troszke lepiej jakby moze nawet psychicznie..Czytam i Twoja ksiazke i inne wiec troche czaje baze . I tak selen , cynk, kompleks b ( kiedys zmienilam na inny niz u Ciebie i chyba dupa bo widze homocysteina wzrosla), d plus k2, adek, jod ( plyn lugola), jablczan, nie wiem jak z Omega i czy cos jeszcze powinnam.. Zamierzam wziac sprawe ostro we wlasne rece, czyli dieta, trening, suplementacja.:D Ogólnie jestem po jodzie , juz trzy lata, ale mam tarczyce wciaz, dziala. I wierze, ze jest opcja ja tknac tak zeby dzialala bez eutyroxu. Jakies podpowiedzi jeszcze?♥
  ile tych supli przy takich wynikach?
  Z góry wielkie dziekuje 🙂

  1. Pepsi Eliot 11 czerwca 2019 o 13:36

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   do 4 szklanki dodaj Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony.

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 3 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Badanie 25(OH)D nie wcześniej niż za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw D3 +K2, oraz Greens& Fruits TiB

   Popołudniu:

   Bierz 100 mcg selenu dziennie,
   czyli 1/2 kapsułki  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Dopóki nie zbadasz poziomu selenu, bo raczej trzeba będzie brać całą.

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.
   Nie jestem lekarzem
   <3

 16. Emilia 11 czerwca 2019 o 16:50

  Oo dziekuje, zaraz bede zamawiac.. Przeciekaja mi jelita aj nol,podejrzewam tez ze mam przerost candidy albo jeszcze inne dziadostwo. A do sniadania g&f to wlasnie na nadnercza?
  Piszesz tylko jeszcze zebym dodawala jarmuz lub szpinak ale ponoc tarczyca tego mega nie lubi :/?
  Wiem, ze nie jestes lekarzem,ale lubie tego bloga, komenatrze sobie czytam, a do lekarzy juz chodzilam 🙂 .. Zanim zdiagnozowali ze to tarczyca wydalam 5 tys na rezonanse i inne rzeczy zanim sie zorientowali ze mooooze jednak tarczyca.. 🙂 takze tego

 17. Emilia 12 czerwca 2019 o 13:17

  Oo dziekuje, zaraz bede zamawiac.. Przeciekaja mi jelita aj nol,podejrzewam tez ze mam przerost candidy albo jeszcze inne dziadostwo. A do sniadania g&f to wlasnie na nadnercza?
  Piszesz tylko jeszcze zebym dodawala jarmuz lub szpinak ale ponoc tarczyca tego mega nie lubi :/?
  Wiem, ze nie jestes lekarzem,ale lubie tego bloga, komenatrze sobie czytam, a do lekarzy juz chodzilam 🙂 .. Zanim zdiagnozowali ze to tarczyca wydalam 5 tys na rezonanse i inne rzeczy zanim sie zorientowali ze mooooze jednak tarczyca.. 🙂 takze tego

  1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2019 o 16:26

   między innymi nadnercza, ale też tam jest praktycznie wszystko w bardzo dobrych proporcjach, przez co jest bezpiecznie, o ile oczywiscie nie ma jakiejś alergii na któryś składnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *