logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 141 275
249 online
32 332 VIPy
Reklama

PRZEBYWAJ W ODCHUDZANIU
 Z BIKINI BURN TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

20 sposobów, jak się odmładzać nie myśląc o odmłodzeniu

Co się dzieje z kobietą, która przestaje być atrakcyjna? Nic.

(Lord Carnarvon).

Ponieważ nigdy w życiu nie spotkałam człowieka, w którego głowie nie siedziałoby ego sztucznego dziecka, zakładam, że ciągła pielęgnacja w sobie wyimaginowanego dziecka doprowadziła ludzkość do fatalnego położenia. Gdyby postawili na prawdziwe dziecko, które wciąż przebywa w stanie alfa, czyli relaksu, nawet w stanie złości, ale nie. Ludzie pielęgnują w sobie dziecko, które ciągle chce nowej zabawki. Sądzą, że to wyjątkowo wspaniała cecha (ich tylko wyróżniająca), więc bachora w swojej głowie rozdmuchują, jak cepelina. Bachor w głowie nigdy nie jest zadowolony i zawsze chce nie tego co akurat posiada.

Podstarzałe w związku z grawitacją (która nawet nie istnieje) dziewczyny, jarają się odnajdując w sobie rozkapryszone dziecko, gnają do lustra, aby doszukać się go na swojej głowie, gdzie go doprawdy nie ma. Tego dziecka. Na głowie osadziła się starość. Więc jest poważna dysharmonia.

Dżentelmeni z zaczeską, wychodząc prosto z fryzjerni Barber shop (zapisy na czesanie i robienie bródki na miesiąc do przodu), kupują sobie zabawki, a potem do płaskiego Porsche 911 trzeba ich wkładać łopatą. Jak do pieca chlebowego, bo ich sztywne od ipodów stawy nie są w stanie same złożyć się niby scyzoryk. Czego każda Carrera wymaga.

Ego jest dzieckiem sztucznym, podszywa się pod dziecko, manipuluje Tobą i w końcu zaczynasz wierzyć, że życie musi mieć jakiś cel. Odkładasz chwilę „teraz” na bok, i wciąż czekasz. Po jakim czasie schudnę Pepsi? Ile schudnę? Czy zniknie mój cellulitis i kiedy? Zamiast po prostu żyć w schudnięciu, żyć w zmniejszaniu cellulitisu, w nawilżaniu po prostu sobie żyć.

Można też nie przywiązywać żadnej wagi do grawitacji (powtarzam  przecież za Einsteinem, że nie istnieje) i po prostu sobie żyć teraz. Ciało jest śmiertelne, dlatego łączenie radości z życia z jakimkolwiek celem jest skazane na porażkę.

Dlatego tylko zwrócenie się do własnego wnętrza, gdzie siedzisz Ty prawdziwa i nieśmiertelna może dać Ci szczęście. Widzisz więc, że dobrze jest porzucić pragnienia, w tym pragnienie wiecznej młodości. W tym samym momencie odzyskasz wolność.

Zupełnie inną sprawą jest bycie w odmładzaniu, bez rozmyślania o celu. Oznacza to, że posłuchasz swojego ciała i sprawisz, żeby ta materia, którą sama bez ustanku manifestujesz programami, działała jak najlepiej. To wystarczy do trwania w odmładzaniu.

Oto 20 sposobów jak skutecznie przebywać w kroku odmładzania (zero sztucznych dzieci, a kolejność przypadkowa)

1.

Jeżeli poczujesz chęć do poważnej ingerencji w swój wygląd, czyli zechcesz zrobić wszystko. Od spowalniających proces starzenia witamin po botoks, głębokie peelingi i operacje.

Gdy zechcesz użyć do tego celu diety, medycyny alternatywnej, chirurgii, kremów, implantów kolagenowych, mikrodermabrazji, mikroskleroterapii i innych jaj, to w żaden sposób nie zamierzam Ci w tym mentalnie przeszkadzać.

Dam Ci tylko jedną radę, że gdy chcesz się odmłodzić, nie majstruj niczego z ustami

Zrób wszystko, ale nie usta. Jakbyś miała jakieś wolty, rzuć gałką:

2.

Pierwszą czynnością, którą wykonuj co rano jest użycie skrobaczki do języka. Przejeżdżaj nią od nasady języka, ku końcowi. A następnie oczyść boki języka i przepłucz.

Nie połkniesz toksyn, które obłożyły Twój język przez noc.

Połykanie toksyn postarza

3.

Teraz zacznij się nawadniać.

Ten kilogram masy, który zgubiłaś przez noc, to nie tłuszcz, tylko woda. W nocy odwadniamy się. Dlatego 4 szklanki wody z rana, to po prostu minimalne uzupełnienie.

W tym momencie najlepiej będzie, gdy zastosujesz moją „terapię 4 szklanek”, łącząc poranne nawodnienie z oczyszczeniem ciała z toksyn i pasożytów.  Oraz co również ważne odżywisz ciało, i dostarczysz mu tlenu do komórek.

Jakbyś czuła, że woda musi być ciepła, nie mam nic przeciwko, byle nie powyżej 41 stopni.

Zrób zgodnie ze swoimi osądami, tylko nawodnij się i oczyść, błagam

4.

Naucz się oddychać. Dotleniaj swoje komórki.

Jeśli coś Cię martwi, masz nerwicę lękową, nie tłum lęków psychotropem, nie tłamś emocji alkoholem, czy czymkolwiek innym. Nie identyfikuj się ze swoim lękiem, czy złością, ale szczególnie zwróć uwagę na sposób oddychania. Długo wypuszczaj powietrze i rób wdech do brzucha. Niespokojne myśli to oddech napięty, ciasny i płytki. Aby uspokoić układ nerwowy dociągnij dokładnie powietrze do brzucha. Niech się wzniesie, jak u dziecka.

Nerwy postarzają, tlen to potęga

5.

Gdy nie możesz spać, bo masz lęki, albo tylko bezsenność, co bardzo postarza, a często pogrubia, to dobrą radą jest zrobić sobie przed snem masaż stóp ciepłym olejem sezamowym.

Dodatkowo, ciepły olej sezamowy wmasowywany każdego dnia w ciało, nie tylko go pielęgnuje, ale też uziemia. Pomaga stabilizować układ nerwowy i nerki. Zaleca się go robić w godzinach porannych, zaraz po czyszczeniu języka.

Taki masaż potrafi zdziałać wiele na poziomie materii

6.

Jedz wodę. Nie przesłyszałaś się.

Owoce składają się z 90% wody. Winogrona i pomarańcze mogą zawierać jej nawet 98%. W pierwszej kolejności następuje odwodnienie w mózgu.

Zaledwie 2% spadek wody w organizmie może wywołać rozmyte myślenie. Brak wody, to powód numer jeden zmęczenia.

Dojrzałe owoce są najwyżej wibracyjnym pożywieniem ze wszystkiego co można zjeść. One chcą być zjedzone, pomimo, że są żywe. Wszystkie inne formy życia bronią się przed zjedzeniem. Niedojrzały owoc (nie jest gotowy do rozmnożenia) po prostu Ci zaszkodzi,. Warzywa wytwarzają coś na kształt naturalnych pestycydów, które mają ochronić je przed inwazją w stanie wzrostu.  To z tego powodu kiełki są kontrowersyjnym jedzeniem.

Jeśli uświadomisz sobie, jak bardzo zwierzę nie chce być zjedzone, pojmiesz, że ta energia coś musi zatruć. Każde Twoje „nie”, każda zła myśl i słowo ma wpływ na wszystkich ludzi, bo pomimo, że nas zmutowano, zawsze będziemy naczyniami połączonymi. Energia zwierzęcia, które nie chce być zjedzone krąży jako fala strachu, bardzo niskowibracyjna.

Jedzenie nieżywe, w tym wysoko przetworzone jest oczywiście pokarmem niskowibracyjnym.

Nisko wibrując starzejesz się szybciej

7.

Zawsze relaksuj w pierwszej kolejności głowę. Masuj głowę, twarz, policzki, oczy, uszy i żuchwę.

Weź między kciuki i palce wskazujące płatki swoich uszu i delikatnie je masuj. Możesz palcami zrobić pacyfę i szczypać Viktorią zmarszczki mimiczne (buldogi obok ust).

Młodniejesz

8.

Żuj warzywa jako naturalny de-stresor. Uwolnisz cztery razy więcej radosnej serotoniny. Możesz też niczego nie przeżuwać, tylko biec przez 40 minut. Automatycznie zaczniesz medytować dynamicznie, bez żadnego innego powodu. Tak działa bieganie, masuje harę, czyli czakrę życia 5 cm pod pępkiem.

Wesoła młodniejesz

9.

Nie marnuj energii na ocenianie i klasyfikowanie. Zaprzestań porównywań, nie przyganiaj i nie chwal, po prostu bądź uważna bez oceniania. Żyj na tak.

Tak dla jaj

10.

Porządkuj świat wokół siebie. Oszczędzaj słowa, nie że jak skąpiec, tylko szkoda gadać.

Zabaw się w listę rzeczy, które musiałabyś wykonać, jakbyś wyjeżdżała za granicę.

Następnie odmłodniej

11.

Spaceruj boso każdego dnia, w celu uziemiania.

Odmłodniejesz

12.

Widziałaś ajurwedyjskich auto uzdrowiaczy?

Siedzą i powtarzają z zamkniętymi gałami swoje „Om”.

Ommmmmmmmmm, Ommmmmmmmm, jak mantrę.

To brzęczenie ciała rozprasza negatywne stany umysłu, pomaga w trawieniu i usuwa toksyny.

Dźwięk ten jest podłączony do czakry splotu słonecznego ciepła.

Co ci zależy, jakby miało Cię to odmłodzić? Bucz głosem Wszechświata (tak podobno brzmi)

13.

Zwróć uwagę na swoją tarczycę.

Niedoczynność , owszem pogrubia, ale szczególnie postarza nadczynność. Mocno napędzony metabolizm, to rozhulana gospodarka rezerw, to przyspieszone zużycie, to starzenie.

Wyrównaj pracę tarczycy, idź do alopaty, ale nie lekceważ porad felczera.

Witarianizm pomógł niejednemu w tej kwestii.

ashwagandha

TU KUPISZ ASHWAGANDHA 100% ORGANIC This is BIO, super adaptogen przy problemach z tarczycą

Dopytaj/dowiedz się więcej tu i tam, o następujących ziołach:

Echinacea, czyli Jeżówka, Lukrecja, Dąbrówka (tabletki, lub olejek), Ashwaganda, Bacopa, Eleuthero zwany również Syberyjski gingseng, Pęcherzykowaty Bladderwrack, Siemię lniane, albo inna Omega-3, Czarny orzech, podobnie bogaty w jod, jak Bladderwrack, no i Melisa.

Ten członek rodziny mięt jest bardzo skutecznym ziołem w zmniejszaniu poziomu produkcji hormonów przy nadczynności tarczycy i łagodzi objawy u pacjentów z nadczynnością tarczycy przez normalizowanie funkcji przysadki.

Melisa będzie więc odmładzać osobników z napędzoną przemianą materii

Uwaga, nie jestem lekarzem. Mogę bredzić.

14.

Biegaj codziennie, o czym była mowa, ale mówię kolejny raz

Jednak przy bieganiu rozluźniaj mięśnie twarzy. Tak działa botoks za Ciebie, a Ty bez jadu kiełbasianego w czole, musisz sama o tym pamiętać.

Biegaj z twarzą mimozy.

Najlepiej jednak olej bruzdy, bo bieganie i tak Cię odmłodzi, tyle, że od środka.

W gałach

15.

Cisza.

Każdego dnia staraj się skontaktować z ciszą.

Pracuj w ciszy, relaksuj się w ciszy. Jeżeli hałas wielkiego miasta jest wciąż obecny w Twoim życiu, skorzystaj z mojej książki Jak zarabiać przez Internet?, Jak zarobić na blogu? i zacznij zarabiać, siedząc w domu na wsi.

Dozuj wielkie miasto jak szkodliwe lekarstwo. Gdy będziesz miała już dużo pieniędzy nie zacznij ich gromadzić, bowiem zamienisz się w skąpca, a to zawsze postarza.

Cisza odmładza, skąpstwo postarza.

16.

Osoby z wysokim poziomem cukru we krwi mają skórę, która wygląda starzej niż ich rówieśnicy.

Cukier reaguje z kolagenem, sprawiając, że staje się bardziej kruchy.

Czyli masz dodatkową motywację do niejedzenia cukrzycy, bo to postarza.

TU KUPISZ naturalną WITAMINĘ C 100% ORGANIC (Z WIŚNI Z BARBADOSU) This is BIO

17.

Nigdy nie zapominaj o wielkim wpływie witaminy C nie tylko na zdrowie, ale na odmładzanie.

Witamina C poważnie wpływa na syntezę kolagenu i elastyny. Jest to prosta zależność: brakuje witaminy C, synteza kolagenu staje się upośledzona.

Takim ekstremalnie brzydkim skutkiem tego zjawiska jest szkorbut. Szkorbut bardzo postarza.

Odmładzaj się dużymi dawkami witaminy C

TU KUPISZ WITAMINĘ C w postaci ASKORBINIANU SODU TiB

18.

Z poprzedniego wynika, że nigdy nie możesz zapominać o kolagenie.

Nie przez przypadek modelki jedzą po pięć galaretek dziennie. Yyy … no oprócz tych wacików.

Braki kolagenu postarzają najbardziej

TU KUPISZ (dopiero w przyszłym tygodniu niestety, prawie największy przewoźnik na świecie nas zawiódł, jak zwykle:) SHAPE SHAKE TiB w nowej odsłonie, zero laktozy, kazeiny, tłuszczu, sztucznych słodzików (słodzony stevią) 100% izolat serwatki CFM, wszystkie aminokwasy esencjonalne i inne

19.

Złuszczaj stary naskórek. Ale truizm, to oczywiste.

20.

Gdy będziesz się odmładzała, wklepywała, gimnastykowała, biegała, ugniatała, wcierała, odkrawała, jednym słowem działała, czyli ruszysz ze skrzyżowania, już od samych tych czynności poczujesz się odmłodzona. I o to chodzi.

Przebywaj w odmładzaniu, ale nie myśl o odmłodzeniu.

Bądź uważna w czynności i ciesz się. Olej natenczas cele.

owocek:)

 

 

(Visited 8 212 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. oj.loy 5 października 2017 o 17:46

  Czy kolagen można aplikować niezależnie od młodego wieku w dowodzie?
  Całuję w samo Serce ??

  1. Pepsi Eliot 5 października 2017 o 18:58

   w młodym wieku powinno go być pod dostatkiem, ale spoko jak tkanka łączna robi problemy, to należy jeść odpowiednie rzeczy, w tym kolagen

 2. Ana 5 października 2017 o 18:40

  Pepsi pomóż prosze syn dostał wczoraj kataru a dzis po przedszkolu ( jadł tam tylko chleb a potem zupę warzywna wege catering ma) jechaliśmy taxi (rzadko jeździ ) i sie zwymiotował a potem w domu nawet po wodzie z cytryna , mięcie . Ugotowałam zupę mocy z przepisu z bloga pol kubka wypił zwymiotował nalegał na banana dwie h pózniej i tez zwymiotował nie ma gorączki a gile przybrały zielony kolor . Cos mu stanęło ? Czy infekcja bakteryjna martwię sie trochę

  1. Pepsi Eliot 5 października 2017 o 18:56

   infekcja ropna, powinnaś teraz przeprowadzić kalibrację z witaminą C, inhalacje z wodą utlenioną, ale nie wiem jak zniesie ten sok pomarańczowy z C, ale koniecznie coś przeciwzapalnego trzeba mu dać, żeby to nie zeszło niżej: tu masz przepis http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   1. Ana 5 października 2017 o 21:38

    Ok dałam C do papki banana i gruszki po tym nie zwymiotował a potem jeszcze chciał papkę z jabłka i tez było git . Cały ranek w przedszkolu pił pokrzywe z goździkami i świeżym imbirem dlaczego nie pomogło ?
    Chwilowo nie mam inhalatora wiec zakropie mu uszy 2 krople WU moge tak prawda ?
    Dzieki Peps :*

    1. Pepsi Eliot 5 października 2017 o 23:13

     daj 1 kroplę

 3. Madzia 5 października 2017 o 18:48

  Słuchaj poplakalam się ze śmiechu …….no tak ze wszystkiego co wymienilas dla jaj nie robię nic jedynie raz w roku oczyszczam fizis u kosmetyczki raz w roku od trzech lat i nie lubię tego !!!!! Ale z ustami mnie rozwalilas !!!!! Ale tak to madra rada !!!!! Większość twoich zaleceń wprowafdzilam w życie uwaga będę się chwalić nawet nauczyłam córkę czyścić język !!!!! Wiesz z czym mam kłopot z olejem po dwóch minutach max trzech mam wrażenie ze mam pełne usta muszę go wypluc nie wiem jak wytrzymać 10 minut ???? Poza tym rano pije wodę z aloesem wit c i glukoza miną czasami daje cytryne czasami grejfruta , myślisz ze ta cytryna jest dużo lepsza ??? Pozdrawiam cie z serduszka

  1. Pepsi Eliot 5 października 2017 o 18:52

   spoko, jak miałabyś połknąć w stresie, to sobie muldaj tylko 2 minuty i też będzie ok. Lepsza cytryna, i rozważ z rana moją kurację 4 szklanek, to wypas zdrowotny: http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ love love

 4. Madzia 5 października 2017 o 20:22

  Dzięki <3

 5. adrian 5 października 2017 o 20:43

  Nagle uświadomiłem sobie coś. Czy TY nie biegałaś kiedyś cyklicznie boso po trawie na stadionie Krakusa na osiedlu Szkolnym? 🙂

  1. Pepsi Eliot 5 października 2017 o 23:15

   nie ja 🙂

 6. justyna 5 października 2017 o 20:49

  unikaj ciszy a ja pracuję z dziećmi! :O :O

 7. Kalina 5 października 2017 o 23:23

  Pepsi wrzucam link do filmu, który mnie dzisiaj zszokował, chyba powinno go więcej ludzi obejrzeć – https://www.youtube.com/watch?v=KHqoWDlhOvc&feature=youtu.be

  1. Pepsi Eliot 6 października 2017 o 11:28

   raczej na tym blogu nie powinien nikogo zszokować 🙂

 8. Maria 6 października 2017 o 09:50

  Fajne porady. Pasuje skorzystać 😉

 9. Ewa 6 października 2017 o 10:24

  Uprzejmie donoszę iż memłam w pyszczydle olej eko słonecznikowy-całe 15 min! Języka nie skrobię bo mam mega odruch wymiotny-kurderebilans.No dobra koniec chwalipięctwa-a teraz pytanie:do 4 szklanki daję tylko Omegę 3 i Hemp.Nie mam bio zielska.Mój sklep sprowadza eko miecho/brrrr/ a z zielska nic.No bo im „nie schodzi”/cudne określenie,no nie?/. Czy tak może być? Pepsi jesteś WIELKA!Słoneczno-wietrzny uścisk.

  1. Pepsi Eliot 6 października 2017 o 11:07

   mamy doskonałe zmielone zielonki, BIO jarmuż https://thisisbio.pl/jarmuz/3286-kale-jarmuz-100-organic-110g-this-is-bio–254475917619.html, bio szpinak, bio brokuły, nawet nie zielony 🙂 Bio burak <3 <3

  2. Anja 26 listopada 2017 o 22:48

   Na odruch wymiotny przy skrobaniu jezyka pomaga ponoc trzymanie tego jezyka druga reka… Ja akurat daje rade bez tego, ale tak wyczytalam…

 10. Ewa 6 października 2017 o 13:19

  Cudnie!-dziękuję!

 11. Magda 6 października 2017 o 20:46

  piękna szata graficzna nowych produktów <3

  1. Pepsi Eliot 6 października 2017 o 21:15

   dziękujemy <3

 12. NATALIA 8 października 2017 o 08:23

  Witam. Nie wiem czy to zaliczyc do dolegliwosci. Otóż mam bardzo duze miesnie szczeki, dokladniej żwaczy. Kiedyś takie nie były ale z biegiem lat sie powiększyły. Wygląda to nieestetycznie, prawa strona jest większa poniewaz właśnie ta stroną czesciej gryze (z lewej brakuje mi zeba). Mysle ze za mocno zaciskam zęby i szczeka jest caly czas spięta. Czuc taki dyskomfort. Mam wrazenie nawet ze przez to spiecie i powiększone miesnie czuc lekki bol a na dodatek przy otwieraniu i zamykaniu szczeki strzela mi w stawach. Bylam u ortodonty i niczego sie nie dowiedzialam poza tym ze nie mam az takich krzywych zębow zebym musiała nosić aparat. Podejrzewam ze to bruksizm. Czytalam ze leczenie tego jest bardzo drogie bo polega na ostrzyknieciu tych miejsc botoksem aby te powiększone miesnie wrocily do normalnego rozmiaru. To leczenie ma trwac co najmniej 2 lata. Nie bardzo moge sobie pozwolić na takie wydatki. Czy sa na to jakies inne sposoby?

  Drugarzecz która mnie martwi to gula na czole między oczami. Cos takiego wyszlo mi juz w zeszłym tygodniu i jak narazie nic nie odpuszcza. Zaczelo sie od bolu i zaczerwienienia. Z dnia na dzien to roslo i wyglądałam jakby mi tam spuchlo. Mysle ze to taki wielki podskorny pryszcz. Moze jest tam ropa badz lój ale nie ma to ktoredy wyjsc. Nie ma ujscia ani żadnego czubka. Poprostu jest to gruba gula ktora czuc jak sie dotknie i widac bo jest wypukła. Najgorsze to ze ta gula nie znika a mnie coraz mniej boli. Boje sie ze to zostanie i bede z takim guzem chodzić a to wygląda jakby ktoś mi pod skore wlozyl fasole. Nic nie pomiglo. Smarowalam silna mascia od dermatologa nic. Plynem na bazie alkoholu tez od dermatologa i nic. Mascia ichtiolowa tez nic a myslalam ze masc ta wyciagnie ta rope na zewnatrz. Nie wiem juz co robic. To chyba jest tak głęboko ze nic nie działa. Na dodatek biore antybiotyk tetralysal na tradzik. I jestem w szoku ze cos takiego wyszlo. Chcialam to lekko nakluc ale nie daje rady bo to za gleboko i nie chce sobie nababrac. Kiedys cos podobnego naklulam ale bylo plytko i wtedy ta ropa wyciekla. Co moge zrobic jak nic nie pomaga a ta gula sie nie zmniejsza?

  1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 11:29

   gula zniknie sama po paru tygodniach, a radzę Ci zrobić dobry biorezonans i pozbyć się pasożytów

  2. grzegorzadam 17 października 2017 o 16:50

   ”Drugarzecz która mnie martwi to gula na czole między oczami. ”

   Szukaj przyczyny, coś hula po organizmie:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

 13. Lawka 8 października 2017 o 09:12

  Pepsi wlasnie zalapalam ze u mnie w domu cos ciagle gra albo mowi albo gada. Chyba troche zeby nie myslec wlasnych mysli i nie slyszec tego co sie boi albo odsunąc… Cos wiecej o tej ciszy moglabys napisac, prosze

  1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 11:23

   W większości domów coś musi gadać, dlatego nie lubię mieszkać blisko ludzi. Dzisiaj rano wybrałam się do małej termy nieopodal miasteczka, krajobraz wokół rzucał na plecy, chociaż wszystko było dotknięte ludzką ręką, krzywe średniowieczne kamienie, na górze średniowieczne San Casciano dei Bagni genialnie odcinające się na tle paryskiego błękitu włoskiego nieba,wokół kamiennych term z parującą wodą bujna zieleń ogrodów, na wpół dzikich, a na wpół z grzędami wyrośniętych cykorii i jarmużów, obok ogromnych traw i krzewów pomidorów, oraz ciężkich od owoców jabłoni.Zapach kwitnących starych odmian róż, jak kiedyś we Mszanie Dolnej, pomieszany z zapachem słynnych dla Toskanii białych dróg na wpół polnych. Wchodzę więc do gorącej termy z rana (trzeba przyznać, że trochę teraz inny zapach, mianowicie siarki), a tu 2 panie i 2 panów też się moczy. Opieram się o kamienną ścianę basenu, wystawiam twarz do słońca, chłonę niewyobrażalne piękno barw i prostoty otoczenia,ptaki śpiewają, w dali muczy jakaś krowa, a oni, pomimo, że się nie znali już zaczynają głośno nawijać.Jak to Włosi, czy Polacy o polityce, czy o czymkolwiek.Muszą nawijać, bo piękno ciszy ich wykańcza.
   W duchu śmieję się z siebie, że chciałam pokontemplować ciszę i świergot ptaków we włoskiej publicznej termie 😀
   Z tego powodu staram się mieszkać z dala od ludzi. Jak dla mnie, pal sześć, że zapach smażalni, pal sześć, że estetyka odbiegająca od piękna jak tylko być może, ale przede wszystkim nieustający hałas. I to nie nostalgiczny stukot rąbania drzewa, nie naturalne odgłosy przyrody, tylko wszechobecne i głośne programy ego, telewizory, radia, spotifaje, wszystko tylko nie cisza.

 14. Tysia 22 października 2017 o 16:50

  Lubię ciszę, nie potrafię „rozmawiać o niczym” z sąsiadami, z kolegami z pracy, czasem poprzytakuję, pouśmiecham się, a za chwilkę i tak odpływam do swoich myśli… pewnie jestem dla nich dziwna. Najśmieszniejsze jest to, że na ulicy, gdy idzie kilka osób chodnikiem, to ja jestem pytana o drogę 🙂

 15. Gosialavenda 6 listopada 2017 o 21:08

  Pepsi, tak sobie myślę, że osoba obsesyjnie próbująca zatrzymać młodość starzeje się szybciej. A operacje plastyczne nie zawsze dodają urody. Ja osobiście uważam, że zadbana, wysportowana i dobrze odżywiona starsza pani zawsze może być piękna, a zdrowe srebrne lub białe włosy dodają jej tylko uroku. Calkqiem ładną babcią była Judi Dench, kiedy gralaw w Jamesie Bondzie. A usta Meg Ryan? I po co ona to sobie zrobiła..

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2017 o 21:26

   owszem Gosiu, chodzi tylko o to, że te osoby tak nie czują. Nie są świadome swojego prawdziwego ja, a piętno współczesnego otoczenia sprawia, że czują, że muszą wyglądać inaczej, „lepiej”. I ja jestem za pełną akceptacją wszystkich wyborów kobiet. Tych, które lecą sote w naturę i tych, które robią sobie różne rzeczy na twarzy. To wszystko jest po coś. Lubię tę zwariowaną kobiecą różnorodność. Nikt nie zagwarantuje Ci, że w następnym wcieleniu też urodzisz się laseczką. love love <3

  2. grzegorzadam 6 listopada 2017 o 21:42

   I po co ona to sobie zrobiła..”

   Psiapsiółka doradziła.

   1. Gosialavenda 7 listopada 2017 o 19:21

    Chyba złośliwa przyjaciolka hi hi hi

    1. grzegorzadam 8 listopada 2017 o 19:36

     Skądże 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *