logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
59 864 726
261 online
27 369 VIPy
Reklama

K2, this is bio, pepsi eliot

POZBĄDŹ SIĘ SKAMIENIAŁOŚCI ZE SWOJEGO CIAŁA Z K2 TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 22 filmy które odsłaniają prawdę, czyli manifest rozbudzonej świadomości

  Film & kino to niewątpliwie jedna z bardziej cenionych form rozrywki. Któż nie lubi na chwilę oderwać się od bieżących spraw i zanurzyć w świecie filmowych fantazji, wizji i bohaterów wykreowanych przez ulubione gwiazdy kina? Jak stwierdził francuski twórca Luc Besson (którego nowe dzieło: „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” aktualnie siedzi na naszych ekranach): jego filmy nie rozwiążą problemów świata ale mogą zadziałać jak witamina C (ma się rozumieć TiB) na ludzką codzienność.

  Są filmy zwyczajne, na których śmiejesz się, wzruszasz, wciągasz w losy bohaterów i rozwój fabuły. Ale są też filmy, które mówią znacznie więcej. W sumie nie wiadomo dlaczego „iluminacki” Hollywood (i nie tylko) to robi, ale w rzeczy samej filmy te odkrywają inną prawdę. Co piszczy w Mejtrixie wiedzą już wszyscy, a ostatnio pisałem o Avatarze, który opowiada swoim drugim (spiskowym?) znaczeniem o inwazji gadów na Ziemian.

  Oto lista 22 filmów z elementem (piątym:), czyli podwójnym dnem, jak w walizie przemytnika

  Pod płaszczykiem fikcji i  scenicznego wariactwa, w rzeczywistości pokazują … jak jest:

   

  1. Zacznę oczywiście od Mejtrix (The Matrix)

  Kultowy film którego nie mogło zabraknąć na liście. Doskonale obrazuje czym jesteśmy dla Elite tego świata, a więc bateriami. Napędzamy cały ten zaprojektowany przez nich chory system zwany matrixem. Jeszcze bardziej znaczące jest ukazanie tego co to znaczy przebudzić się i wyjść z Matrixa do świata rzeczywistego. To, co Cię ogranicza, to jedynie projekcje Twojego umysł i Twoje ego.

  2. Siła spokoju (Peaceful Warrior)

  Świetne spojrzenie na znaczenie życia tu i teraz, czyli w tej danej chwili i ukazanie roli, jaką umysł, czyli ego może odgrywać w tłumieniu Twojego wewnętrznego głosu, czyli świadomości/duszy, czy jak to nazywasz. Pokazuje nieograniczony potencjał, jaki drzemie w każdym z Nas, podkreślając że w życiu najważniejsze nie jest to, co mamy i za czym wciąż gonimy w sensie materialnym.

  W oparciu o prawdziwą historię Dan’a Millman’a.

  3. Equilibrium

  Co by się stało, gdyby Jarek wymyślił leki, które zablokowałyby Twoją zdolność przeżywania uczuć? Jakbyś pochodził z innego wymiaru, szalenie inteligentnych technologii pozbawionych jednak uczuć.

  To właśnie jest ukazane w tym filmie który tylko zyskuje na aktualności. W obecnej rzeczywistości jesteśmy dronami systemu, który kieruje nas do pracy i wykonywania zadań, które wykonujemy bez zastanowienia.

  Christian Bale, jeszcze zanim założył kostium Batmana pokazuje co się dzieje, gdy jednostka się wyłamuje i sięga po mocniejsze argumenty aby przeciwstawić się systemowi.

  4. Pan życia i śmierci

  Wycinek prawdy o przemyśle zbrojeniowym, ukazujący rolę rządów w dystrybucji i sprzedaży broni na całym świecie.

  Główny bohater o twarzy Nicolasa Cage’a nie może narzekać na brak ruchu w interesie ponieważ rządy państw potrzebują swojego emisariusza, który odwróci uwagę od jakiegokolwiek ich udziału w tym intratnym procederze.

  To oczywiście dzieje się nagminnie, wojny są przedmiotem targów, wojnę można kupić, zamówić, wywołać na zamówienie i pod płaszczykiem gościa z pokojową nagrodą Nobla, lub aspirującego, zarabiać kasę. Chociaż właściwie nie o kasę już chodzi tym, którzy kasę drukują. Chodzi o karmienie się energią strachu, zamartwiania się i złości. Jak to w matrixie.

  Horry niedawno pisał o technologiach odwrotnych, które mogą sczytywać myśli ich użytkowników. Są już takie smartfony. To dopiero będzie ułatwienie dla pana życia i śmierci.

  5. Oni żyją

  Kosmici są wśród Nas czyli miej na uwadze, czy Twój sąsiad nie jest Jaszczurem?! W klasyku Johna Carpentera oglądamy wizję obecności pozaziemskiej która rządzi naszą planetą. Tytułowi Oni to tajna grupa ET znajdująca się na szczycie społecznej elity wykorzystująca częstotliwość zakłucającą, która czyni ludzi ślepymi na ich obecność. Zobacz jaki wpływ mają Oni na różne struktury systemu w którym żyjesz.

  Oni są wśród nas i to jest raczej pewne.

  6. V jak Vendetta

  Ukazuje korupcję na różnych szczeblach władzy i to jak ukrywa się prawdę przed obywatelami. Podsuwa również zamysł kryjący się pod pojęciem Porządku Nowego Świata do zaistnienia któremu potrzebne jest zbiorowe przebudzenie i sprzeciw wobec podporządkowania się kontroli władzy.

  A więc pobudka. Najwyższy czas na przebudzenie, czyli wreszcie świadomość.

  Z filmem związana jest oczywiście słynna maska przedstawiająca Guy’a Fawkes’a, która szybko stała się symbolem współczesnego antyrządowego protestu. Pojawił się w niej min. Julian Assange związany z Wikileaks, ziomek Snowden’a.

  7. Oczy szeroko zamknięte

  Wgląd w zwyczaje i masońskie rytuały Illuminatów. Film wzorował się na rzeczywistych wydarzeniach. Celem Stanleya Kubricka było obnażenie tego, czemu w wolnym czasie oddają się Elity (w duchu „bunga-bunga”).

  Kubrick najwyraźniej odpalił wrotki przez swoje ostatnie dzieło i został zabity (uśmiercony) wkrótce po zatwierdzeniu ostatecznej wersji filmu, która trafiła do kin.

  Może tak, może nie, gdyż większość sytuacji, które ukazują owe filmy wydaje się absolutną fikcją literacką. Kto by tam wierzył co robi masońska góra na swoich sabatach? Co najwyżej rzecz awansuje pod szyld teorii spiskowych.

  8. Zielona piękność (La Belle Vert)

  Pokazuje wzajemne powiązania, łączące wszystkich ludzi, i jak daleko ludzka obecność na Ziemi od tego odeszła. Koncentruje się na życiu w oparciu o prostotę i spokój, które pochodzą wprost od Naszej planety opierającej swoje istnienie na miłości i jedności.

  Czyli ponownie idea Avatara.

  9. Fight Club

  Wizja tego jak kryzys męskości (cokolwiek to jest) i rozdwojenie osobowości może doprowadzić do upadku struktur sektora finansowego i długów. Będzie to niezbędna część zmiany jaka musi zaistnieć do przesunięcia świadomości na naszej planecie z powrotem na właściwe tory.

  Pokazuje również rolę, jaką umysł, czyli ego, może odgrywać w kierowaniu naszym życiem i jak łatwo może się maskować jako Twoje prawdziwe i jedyne doświadczenie. This is Your life and it’s ending one minute at a time.

  Ego to tylko program na umyśle, nic prawdziwego, to fałsz. Prawdziwy Ty, to świadomość. Świadomość się objawia, gdy ego znika, zostaje uśmiercone. Ego wypad, jakby powiedziała Pepsi:)

  Statham i loki:)

  10. Rewolwer

  Odjechany formalnie film Guy’a Ritchie w którym Jason Statham z wielką grzywą na głowie (!) nie zajmuje się okładaniem złych kolesi (?) i rozbijaniem szybkimi furami (wtf?) ale walką z własnym … ego.

  Cała gangsterska otoczka filmu, to jedynie rozrywkowy pretekst dla historii odzwierciedlającej czym tak naprawdę jest ego i jaką odgrywa rolę w zniewalaniu każdego człowieka.

  Ciekawe, czy Guy się budzi? Jego była, Madonna raczej jeszcze nie, gdyż wydaje się, że siedzi w matrixie kabały. Ale to tylko dygresja.

  11. 1984

  Klasyczna adaptacja powieści George’a Orwella opowiadająca o totalitarnym państwie, w którym obywatele są śledzeni i inwigilowani na każdym kroku, a wszelkie, nawet najmniejsze objawy indywidualności są brutalnie tłumione.

  Pokazuje zdolność rządu do ostatecznego kontrolowania wszystkiego, co mówimy, myślimy i czujemy. Wykorzystuje odwrócenie znaczenia pojęć takich jak wolność i miłość, dla wymuszenia kontroli rzeczywistości, w której władza spoczywa w rękach Wielkiego Brata.

  Pokazuje również, że sam strach jest wystarczającym narzędziem, aby ludzie nie tylko wspierali, ale także promowali system, który utrzymuje ich w niewoli.

  Po prostu matrix inaczej.

  12. Rozmowy z Bogiem

  Ukazuje relację i połączenie, jakie mamy wszyscy z naszym wewnętrznym głosem / wyższym Ja. Czyli świadomością, czyli wspólną Jaźnią, czyli co tu ukrywać, boskością.

  Pokazuje również ramy tego jak życie naturalnie odnajduje właściwe sobie miejsce, gdy jesteśmy połączeni i jak umysł może odgrywać decydującą rolę w odłączaniu nas od wewnętrznego źródła.

  Wciąż to ego, ciągle te programy umysłu.

  13. Metropolis

  Futurystyczna wizja potężnego miasta, w którym wąska grupa uprzywilejowanych obywateli wspięła się na szczyt technicznych zdobyczy industrializmu. Pokazuje zniewolenie mas podporządkowanych nielicznym i rozdzielenie, które istnieje między dwiema klasami społecznymi.

  Zniewoleni nie rozumieją na czym polega ich rola, a elita nie docenia ich wkładu ani w żaden sposób nie jest połączona z tymi, których wykorzystuje. Smutne to, ale jakże prawdziwe, że się podzielę tym truizmem.

  IV wymiar ma gdzieś uczucia.

  14. Krwawy diament

  Film który rzuca cień światła na korupcje i ciężkie warunki życia w niektórych częściach świata. Mają one zapewnić niezbędne luksusy dla tych uprzywilejowanych z krajów wysoko rozwiniętych. Pokazuje również, jak prawda jest kontrolowana i ukrywana przed tymi, którzy zapewniają zysk i utrzymują diamentowy biznes w stanie nienaruszonym przez pryzmat jego prestiżu i wartości w zachodnim świecie.

  15. Avatar

  Powiem tylko zdanie, tym, którzy nie czytali mojego elaboratu o Awatarze.

  Film opierający się na głębokiej roli świadomości i tym jak wszyscy jesteśmy ze sobą związani, z planetą, naturą i królestwem zwierząt. Avatar również uderza podobieństwem do rzeczywistości reptiliańskiego przejęcia kontroli nad Ziemią. W filmie to ludzie tworzą hybrydowe ciało, które ma za zadanie wmieszać się i zmanipulować społecznością Na’vi, podobnie do tego, co zrobili Reptilianie tu na Ziemi.

  16. Czarnoksiężnik z krainy Oz

  Klasyka kina demaskuje jedną z podstawowych taktyk sterowania stosowanych przez rozmaite systemy kontroli. Chodzi o przedstawienie ich potęgi, wpływów i zakresu kontroli w wersji wyolbrzymionej do granic możliwości, nieproporcjonalnie do rzeczywistości. To sprawia, że wydają się większe i silniejsze niż są naprawdę (jak mały czarodziej schowany za kurtyną).

  17. K-Pax

  Pepsi wspominała już o Procie (świetna rola Kevina Spacey’a ) z planety K-Pax, w kontekście jego … diety

  Jest to opowieść o pacjencie szpitala psychiatrycznego który okazuje się nie być takim świrem za jakiego uważa go otoczenie. Prot, główny bohater, przybył z innej planety K-Pax i wszedł do ciała ludzkiego, aby obserwować i zebrać informacje o swoich doświadczeniach na Ziemi.

  Przy okazji Jeff Bridges w roli jego lekarza i paru innych mieszkańców Ziemi dowie się kilku ciekawych rzeczy na swój temat.

  A my dowiemy się kolejnej prawdy.

  18. Uprowadzenie

  Film oparty jest na prawdziwych zeznaniach Travis’a Walton’a, który 5 listopada 1975 został uprowadzony przez obcych.

  Historia zna wiele takich przypadków, ale ten konkretny film to jedna z lepszych pozycji na podstawie opowieści osób porwanych przez UFO.

  Zobaczyłbym na twoim miejscu:)

  19. Pan Przeznaczenie

  Co by było gdybyśmy dostali to o czym zawsze marzyliśmy?

  Czy zamiana szarej codzienności (jaka nam może się wydawać codzienność) na upragniony dom, samochód, żonę, karierę daje szczęście i poczucie spełnienia? Czy może to co najcenniejsze mamy w zasięgu ręki ale nie potrafimy tego dostrzec/docenić marząc o idealnym wersji naszego życia?

  Film komediowy i lekki, który wprowadza koncepcję linii czasowych, ostatecznie pokazuje, że obecna rzeczywistość zawsze jest najlepsza dla naszego rozwoju i doświadczenia duszy.

  Podstawowe przesłanie jest absolutną prawdą. Zaakceptuj to co jest teraz. Okaż wdzięczność, jak tylko potrafisz. Dorośnij do tego wysokimi wibracjami. Jest jak jest, ale to jest właśnie na ten moment najlepsze co może być. To co jest, jest Twoim odbiciem. Doświadczaj.

  20. Zapowiedź

  Ten film przemyca kilka prawd na temat ET i ich ingerencji w Ziemskie sprawy. Kosmici jako świetlne istoty pojawiają się wśród nas, aby w obliczu nadciągającej apokalipsy pomóc jednostkom odbudować nowe życie na innej planecie.

  Kosmici podobnie jak ludzie mają wybór, a w rozumieniu ludzkim mogą nam pomagać jak Jeszua z wymiaru miłości, albo niekoniecznie, jak bezduszny wymiar technologii. Mogą to być również uprzejme świetlne istoty.

  21. Między piekłem a niebem

  Olśniewająca plastycznie wizja życia po śmierci i podróż Robina Williamsa do krainy ciemności aby ocalić duszę zmarłej żony. Ciekawa koncepcja jak sami tworzymy obraz tego, co czeka nas w życiu pośmiertnym, w oparciu o to, w co wierzyliśmy za życia.

  to nie jest kadr z filmu

  Tkwimy w tym życiu pośmiertnym, dopóki nasza dusza nie pojmie, jak wykroczyć poza nie i odrodzić się na nowo. Jest to przesłanie prawdziwe, gdyż nasza świadomość nie jest jeszcze pełna. Nawiązuje do tego, że są stare dusze, które pojawiają się w ciałach na przykład dzieci indygo i całkiem nieopierzone dusze, które wiele razy zbierają na Ziemi doświadczenia. Potrzebują doświadczać, aż do skutku.

  I to by się zgadzało z innymi przeciekami z życia po śmierci. No i nie zapominajmy, życie jest jedno (tak jak jest jedno światło) i jest n i e ś m i e r t e l n e. 

  22. Życie świadome

  Ten film jest próbą (animowaną) odpowiedzi na pytanie jaka jest różnica pomiędzy jawą i snem. Czy sny są równie prawdziwe jak rzeczywistość? Film przygląda się marzeniom sennym i temu na ile mogą mieć realny wpływ na nasze życie.

  Czym są sny, czy możemy je kontrolować, co mówią o nas samych?

  Wybierz się w wielopłaszczyznową podróż nie tylko w głąb podświadomości głównego bohatera, ale i w głąb świata metafizycznego, gdzie nie możesz być do końca pewnym, czy masz do czynienia ze snem wytworzonym przez Twój umysł, czy też snem zaprogramowanym z zewnątrz.

  Bardzo wielu z nas śpi na jawie i we śnie, zawsze pozostając w oprogramowaniu własnego ego.

  Sweet dreams.

  jak to w matrixie

  Podsumowanie w jednym proroczym:) zdaniu:

  Filmy, nawet te najbardziej irracjonalne mogą opowiadać prawdę absolutną. Reptiliańskie Hollywood mówiąc to, albo robi sobie z nas bekę, bo nic nie rozumiemy, albo ma napad szczerości. Gdyż póki co, świat jest dualny.

  Łatwiej będzie Ci zrozumieć i uniknąć podzielenia losu niektórych bohaterów, gdy zaczniesz żyć bardziej świadomie. Gdyż prawie wszyscy żyjemy w sidłach matrixa, ego, masonów, reptilian czy innych kosmitów.

  Fortuna sprzyja wibrującym wysoko.
  Piona!

  PS
  Jak macie jakieś swoje tytuły to wbijajcie, bo z pewnością jest tego więcej:)

  (Visited 18 555 times, 10 visits today)
  Kapitan Pompa - na tropie niewyjaśnionych zjawisk, zagadek z historii dziejów i tajemnic skrywanych w zakamarkach Matrixa, wprowadzi czytelników bloga w inny wymiar świata skrywanego poza naszymi szeroko zamkniętymi oczamiZ wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Carrie 22 sierpnia 2017 o 23:58

   Czasem mam wrażenie, że filmy właśnie z Nicolasem Cage mają w sobie drugie dno. To prawdziwe.

   1. Carrie 23 sierpnia 2017 o 10:33

    To lecę:
    wspomniany Pan życia i śmierci
    Czasy ostateczne. Pozostawieni
    Osiem milimetrów i Kult (jak mając wplywy można zrobić wszystko)
    Adaptacja
    Zapowiedź
    Obrońcy wiary

    A i nie z Cagem ale…Efekt motyla. Żeby wiedzieć że mamy wplyw na swoj lajf

  2. paula 23 sierpnia 2017 o 00:05

   panie Pompa a co powiesz o „dzień w którym zatrzymała się ziemia” z boskim Keanu

   1. Przemysław vel dr Pompa 23 sierpnia 2017 o 09:36

    Przyznaje bez bicia że nie widziałem, wskakuje na listę „must watch” – Keanu zawsze na propsie 🙂

   2. noff 14 października 2017 o 22:57

    miałem przyjemność oglądać ten film, chodź jest już starszej daty (2008) i słabej oceny na FW (5.7) to szczerze polecam – sceny zagłady wypadają dość ciekawie.

  3. Kuba 23 sierpnia 2017 o 05:10

   Swietna lista! Dodalbym jeszcze The Truman Show!

   1. Pepsi Eliot 23 sierpnia 2017 o 07:24

    O doskonale, The Truman Show koniecznie, szczególnie w kontekście „płaskiej ziemi” 😉

    1. Dagmara 23 sierpnia 2017 o 09:14

     A co myślisz o płaskiej ziemi ? prawda ?

     1. Pepsi Eliot 23 sierpnia 2017 o 09:32

      Wiem za to co myśli nasz Horry Porttier 🙂 http://www.pepsieliot.com/ziemia-plaska-dziw-sie-wiec-ze-stale-widzisz-plaski-deska-horyzont/
      Osobiście, póki co, podejrzewam, że żyjemy na soczewce, poletku doświadczalnym,czyli na wycinku kuli ziemskiej, która jest większa i zamieszkała przez obcych. Mieścimy się na rzucie, który stanowi logo ONZ. Wokół jest woda i pewnie ląd tylko przy tak zwanym biegunie południowym nie. Dlatego nie można latać nad biegunem południowym, tak hipotezuję 🙂

      1. W szoku 24 sierpnia 2017 o 11:35

       Do Australii wyemigrowało sporo Polaków. Popytaj znajomych czy nie mają kogoś z rodziny albo znajomego żyjącego tam. Poproś o kontakt do takiej osoby i zapytaj się jej jaka jest tam pora roku i dnia. Lub sprubój nawiązać kontakt z jakimś przypadkowym mieszkańcem np na fb. Albo popytaj Agnieszkę Radwańską jak było na Australian Open albo Kubicę na GP w Melbourne.

  4. a. 23 sierpnia 2017 o 08:42

   Jeszcze może dodałabym Samsarę (Ron Fricke, 2011) i I am (Tom Shadyac, 2010). Wspaniałe 🙂

   1. Przemysław vel dr Pompa 23 sierpnia 2017 o 09:41

    „Samsara” i „Baracka” to pokrewne pozycje które polecamy gorąco jako formę filmowej medytacji – wrażenia gwarantowane !

  5. Redhead 23 sierpnia 2017 o 09:22

   Świetny wpis! Widzę kilka tytułów, z którymi wkrótce się zapoznam 😉
   Moje 3 grosze -> „Atlas chmur”

  6. grzegorzadam 23 sierpnia 2017 o 09:24

   Bardzo ładne zestawienie.
   Pamięta ktoś film ”Koziorożec jeden (1977)”
   ”Trwa pogoń za podbojem kosmosu. NASA postanawia wysłać swoich astronautów na pierwszą załogową wyprawę. Jednak zaczynają się problemy ze statkiem „Koziorożec 1″. Szef lotu podejmuje decyzję, o której informuje kilku swoich ludzi, zmusza też astronautów do współudziału w gigantycznym oszustwie.”

   NASA i ”prawda” 🙂

  7. artek 23 sierpnia 2017 o 09:24

   Hejka
   Incepcja 🙂
   Cudownego dnia 🙂

  8. Anna 23 sierpnia 2017 o 11:00

   Przydatna lista, parę z muszę nadbić.
   Dla mnie jeszcze The Truman Show.

  9. ewapatrycja 23 sierpnia 2017 o 11:48

   halo, Potwory i Spółka ! <3

  10. Bab Africa Travel 23 sierpnia 2017 o 12:18

   Fajna lista. Moja propozycja: „Abre los ojos” (Otwórz oczy, wersja oryginalna, hiszpańska) lub remake: „Vanilla sky”. Ciekawa teoria funkcjonowania naszej rzeczywistości

   1. Przemysław vel dr Pompa 23 sierpnia 2017 o 14:00

    Vanilla Sky <3

  11. Natka 23 sierpnia 2017 o 13:02

   Super lista. Ja bym dodała tutaj jeszcze jeden film- „Nowy Początek ” z Amy Adams

  12. Katarina 23 sierpnia 2017 o 13:24

   Niebiańska przepowiednia 😊

  13. Natka 23 sierpnia 2017 o 14:07

   Super lista. Ja bym dodała jeszcze dwa filmy : ” Nowy Początek ” z Amy Adams i ” Atlas chmur”

  14. widz 23 sierpnia 2017 o 14:09

   Z podobnych filmów dodałbym 13 piętro

  15. LuminAdi 23 sierpnia 2017 o 14:55

   Supcio lista a to tylko produkcje z Holiłudu, tej cudownej Fabryki Marzeń 😀 A ile jeszcze ciekawych filmów reszta świata zrobiła czyli własnie La Belle Verte (ehhh, ta piękna utopia 😀 ) lub, jak np podawane tu w komentarzach „Abre Los Ojos” Myślę że „Nasz Dom” (Nostro Lar) też można spokojnie polecić 🙂 A co do Nicholasa i Keanu…no ej, jak się żyje kilkaset lat, to co oni innego moga robić, jak nie pokazywać co i jak 😀

   Owoców, zieleninki, miłości i światła wszystkim!!

   1. Przemysław vel dr Pompa 23 sierpnia 2017 o 15:53

    keanu

    1. LuminAdi 23 sierpnia 2017 o 19:11

     No właśnie, o tym mówię 🙂 Tak samo z Mikołajem Klatką i kilkoma innymi 😀 Chciałem wrzucić fotki ale nie wiem czy wstawienie samego linku do do nich załatwi sprawę czy narobi bałaganu 🙂
     Uśmiechu!

  16. Slawa 23 sierpnia 2017 o 15:08

   A może „In time”???

  17. katsevmanus 23 sierpnia 2017 o 17:55

   Dzięki za listę, o dziwo aż 9 nie widziałem 🙂 polecam również przeczytać K-Pax. Dodaję od siebie:
   Spotlight
   Interstellar
   Wierny Ogrodnik
   Kandydat
   Siła strachu
   Mechaniczna pomarańcza (również Kubrick!)
   Kontrola (2004)
   Równi
   Wyspa
   Westworld (serial 2017)
   Czarne lustro (serial)
   Sucker Punch
   Wyrok za prawdę
   Informator
   Sicario
   Żródło
   Melancholia
   Ludzkie dzieci
   Sherlock Holmes 🙂
   Mr Nobody

   1. Kasiowynick 26 listopada 2017 o 20:47

    Interstellar – zrobił na mnie mega wrażenie!

    Dziękuję za listę!
    Na pewno jeszcze skorzystam 🙂

  18. Malina 23 sierpnia 2017 o 18:33

   Jeszcze koniecznie serial „Czarne lustro” (Black Mirror) o tym jak technologie w przyszlosci moga wykorzystywac ludzkie psychologiczne sklonnosci i potrzeby 🙂

   1. Niki 23 sierpnia 2017 o 22:01

    Z seriali dla mnie jeszcze Lost. Zagubieni. Początkowo zagadkowy, metaforę, symbolikę odkryłam dopiero w 4 sezonie albo jeszcze dalej, zaczęłam drążyć, analizować dlaczego oni nie mogą opuścić tej wyspy, z której wyjście jest, ale oni nie chcą, trzymają się kurczowo głębokiej siły, co do której istnienia brak im świadomości, dlaczego niektórzy z zagubionych są tam prowokatorami, współpracują z kimś przez nadajnik, wysyłają tajne kody, mówią niezrozumiałym kodem językowym, chcą innym zaszkodzi, uśmiercić …albo wręcz pomóc im wydostać się z pułapki i żyć, dlaczego w retrospekcjach są innymi osobami, zachowują się inaczej niż uwięzieni na wyspie.

  19. Mi 23 sierpnia 2017 o 18:47

   Łał, czekałam na tę listę, mam 10 do obejrzenia 😉 No i od siebie dodałabym „Władców umysłów” z Mattem Damonem i Emily Blunt:)

  20. Init1 23 sierpnia 2017 o 19:44

   Jeśli powstanie podobna lista ale z serialami musi się na niej znaleść Mr. Robot 😀

  21. Agniecha0107 23 sierpnia 2017 o 20:53

   A co sądzicie o „Chacie „?

   1. Mi 23 sierpnia 2017 o 22:18

    Moim zdaniem książka jest świetna, natomiast film został mocno skatolicyzowany, ani śladu po wspaniałych herezjach 😀

    1. Agga 30 sierpnia 2017 o 10:26

     Raczej sprotestancyzowany, jak już 😉

  22. Niki 23 sierpnia 2017 o 21:33

   A może UFO, kosmici, zielone ludziki to nie są przybysze z obcej planety, tylko …ludzie? z krwi i kości, naukowcy ze stacji badawczej, którzy przeprowadzają tajne badania na mózgu, testują jak działa organizm ludzki, jakie kryje tajemnice, jakie nieznane szerzej funkcje posiada mózg aby móc jeszcze celniej sterować ludźmi, programować umysł? porywają nie na statek kosmiczny tylko na specjalnie skonstruowany pojazd latający z mnóstwem reflektorów, bo tak się to opisuje z wysuwanym pokładem, odurzają wstrzykując narkotyk-gigant, po którym ma się halucynacje, na haju opowiadają gościowi bajki, programują umysł, ażeby już po „wybudzeniu” człowiek pamiętał tylko zielonych obcych o obłych pyskach z wielkimi oczyskami – wyobraźnia podsunąć może wiele podobnych cech i sytuacji osobom, które nigdy wcześniej się nie znały, a zostały porwane, tak jak przechodzenie przez tunel i podążanie w kierunku światła, każdy ma właśnie takie wyobrażenie śmierci klinicznej, identyczne… – którzy porozumiewali się znakami, albo sobie tylko znanym językiem, gościu leży na stole „operacyjnym” migawki przesuwają się przed oczami, ma przebłyski świadomości, obcy zostawiają mu niczemu nie służące znaki na skórze tak dla zmylenia przeciwnika, po czym zaszywają pod skórą chip, nadajnik, którego porwany nie pozwala sobie wyjąć, ma tam zostać, bo tak przekonano jego umysł. Po czym czuje się absolutnie wyjątkową osobą na Ziemi, wybranym, elitą, vipem, łechce ego, pisze książkę o porwaniu przez ufo i robi na tym biznes życia. Co jakiś czas nad jego chatą przelatuje ów statek, by podsycić uwagę, ciekawość, wstrząsnąć małą zakołtunioną społecznością, niech będzie na ustach świata, pierwszych stronach tabloidów i coś na tym zarobi, co jakiś czas również stacja badawcza wysyła specjalnie skonstruowaną maszynę, by pod osłoną nocy, lub za dnia, gdy nikt się nie spodziewa, odcisnęła w zbożu tajne kręgi, które tak naprawdę nic nie znaczą, ale niech sobie ludzie wyobrażają, że coś symbolizują, że to nieznane i obce, a więc należy się tego bać, niech rozpalają zmysły, oszukamy ich… umysł łatwo oszukać.
   Trzyma się to kupy? 😀

   1. Freebee 26 sierpnia 2017 o 08:01

    Pewnie☺

   2. Freebee 26 sierpnia 2017 o 08:13

    Właśnie obejrzałam strasznego gniota „What’s happened to Monday” – nowy film z dobrymi opiniami na chromecast. Po pierwsze nowe filmy są słabe -dlaczego? I jeszcze „Get out” – też masakra. Oba o władzy, manipulacji, pieniądzach/zasobach. Chyba mają wzbudzić wątpliwości co do możliwości życia w totalnym zniewoleniu? Są tak źle zrobione, że taka opcja wydaje się śmieszna…

  23. Ewa Seliga 25 sierpnia 2017 o 10:08

   Witam, dodam jeszcze” John Carter” tematyka archontów ukazana w filmie fantastycznym i jak wykańczają planety. ” Jupiter”- Intronizacja ,bracia Wachowscy

   1. Pepsi Eliot 25 sierpnia 2017 o 10:15

    no właśnie, filmy braci, a raczej rodzeństwa Wachowskich są bardzo rozbudzające

  24. zenon 25 sierpnia 2017 o 21:20

   „13 piętro ” i „Truman Show” polecam

  25. Ada 26 sierpnia 2017 o 19:13

   Polecam dwa seriale:”Sense8″ (między innymi siostry Wachowskie 😉 maczały w nim palce) oraz „Westworld”.

  26. Niki 26 sierpnia 2017 o 19:40

   Przypomina mi się zjawiskowy film „Wiek Adaline”. Pozornie romantyczny, fantasy. Nieśmiertelność. W klimacie zjawiskowej „Melancholii”

  27. adamrogas 28 sierpnia 2017 o 20:28

   obejrzałem film „Siła spokoju”, zostały mi w głowie słowa „najtrudniej kochać tych, którzy najbardziej tego potrzebują” i zastanawiam się, jak kochać właśnie takich ludzi i jednocześnie kochać i szanować siebie, nie pozwalać, aby ci ludzie nas krzywdzili. Ciężko mi znaleźć odpowiedź, pomożecie ?

  28. lenka30 29 sierpnia 2017 o 19:24

   Polecam serial House of Cards, z niesamowitym Kevinem Spacey i Robin Wright. Po obejrzeniu 5-ciu sezonów nie mam już żadnych złudzeń, że ludzie zrobią wszystko dla władzy, a my jesteśmy tylko pionkami ( użytecznymi lub nie) w ich grze o wszystko.

  29. Sylwia 3 września 2017 o 14:14

   Długa ta lista – jakby komuś zależało żeby jednak ktoś się obudził? Dywersja na tyłach wroga? Znudzenie sukcesem? Bezkrytyczne zaufanie we własną przewagę? Może tylko sondowanie stopnia kontroli? Jak cenzura w PRL – chyba najlepsze polskie komedie powstały właśnie w okresie PRL.

  30. beztematusite 21 września 2017 o 16:04

   Ok to ja tez wrzuce:
   -KONIECZNIE – serial Sense8 – nie wiem czy jest w wersji polskiej, na Netflixie-dla mnie Wachowscy sa prekursorami i juz. Zastrzegam, ze wylacznie dla ludzi o baaardzo otwartym umysle.
   -serial Touch z Kiefer’em Sutherland’em
   -serial Extant (Przetrwanie) z Halle Berry

   Powyzsze filmy zatykaja. Nie ma slow by je opisac wiec nic nie zamieszczam na ich temat.

   Filmy:

   Wymieniony juz przez kogos
   -Interstellar,
   -Niebianska przepowiednia
   I jak sobie przypomne reszte to dopisze.

  31. beztematusite 21 września 2017 o 16:40

   Ach, jakze moglam zapomniec i Wy tez :”Lucy”!!!

  32. Gartina 17 października 2017 o 09:36

   Guardians of the Galaxy 2. Wiadomo popcorn kino, ale leci bez owijania w bawełnę o ego

  33. carolina 7 listopada 2017 o 11:03

   Serial „Stranger things”.

  34. Miki 13 listopada 2017 o 11:52

   Hej Kapitanie, to ciekawe, co napisałeś :”Ego to tylko program na umyśle, nic prawdziwego, to fałsz. Prawdziwy Ty, to świadomość. Świadomość się objawia, gdy ego znika, zostaje uśmiercone. Ego wypad, jakby powiedziała Pepsi:)”. Brzmi nieźle :). Wyzwólmy się z kajdan ego, yeah! Jakieś pomysły, jak uśmiercić ego, nie uśmiercając swego istnienia w tej formie tu i teraz? A może myśli i teorie o uśmiercaniu ego to kolejny program na umyśle? Kolejny objaw ego? Jeśli myślisz, że nie jesteś już swoim ego, to kto tak naprawdę to myśli? Wyczytałem ostatnio piękny zwrot: „ego duchowe”… Łapie w swoje sidła większość ludzi na drodze do oświecenia. A może wszystkich? A wy, daliście się już złapać na duchowe ego??? No to pooglądajcie jeszcze trochę filmików i poczytajcie trochę Tolle’a czy innego de Mello… To naprawdę wciąga i daje poczucie …. hmmm … wyższości na tą całą hołotą biegającą za dobrami doczesnymi :):):).

   1. Pepsi Eliot 13 listopada 2017 o 12:01

    Miki, to wszystko co mówisz już jest powiedziane wielokrotnie na tym blogu, ale miło że rezonujesz

  35. Miki 13 listopada 2017 o 11:58

   „Ciekawe, czy Guy się budzi? Jego była, Madonna raczej jeszcze nie, gdyż wydaje się, że siedzi w matrixie kabały. Ale to tylko dygresja.” – Oh, captain my captain, a jakim matrixie ty siedzisz? A może, podążając za Incepcją, obudziłeś się tylko na kolejnym poziomie swojego snu? Śpij dobrze, kolorowych snów …

  36. Tysia 13 listopada 2017 o 12:09

   dodam jeszcze „Donnie Darko”

  37. Roxanne 12 grudnia 2017 o 14:36

   Przeznaczenie.
   Również wart polecenia. 😉

  38. sPrzemek 24 grudnia 2017 o 22:11

   Dodam dwa seriale:
   Dr Who – (produkcja BBC) szczególnie ostatnia seria dostępna w sieci
   Gwiezdne wrota – im dalszy sezon tym bardziej ciekawy

  Dodaj komentarz