Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 843 185
59 online
35 406 VIPy

30 pokarmów, których NIE powinnaś trzymać w lodówce, chociaż mąż Ci to radzi

Wprawdzie to nie sezon ogórkowy, ale nasze przedświąteczne lodówki właśnie pękają w szwach, więc temat DLA WYGODY na czasie. Bowiem są pokarmy, które powinny omijać Twoją lodówkę i to z różnych powodów.

Istnieją dwa rodzaje bakterii w jedzeniu, które powodują problemy. Raz, to bakterie chorobotwórcze prowadzące do chorób przenoszonych przez żywność, oraz dwa, to bakterie powodujące psucie się żywności.

Te drugie zmieniają jej wygląd zapach i smak.

Natomiast te pierwsze, są bardziej podstępne, gdyż pomimo, że jedzenie zawiera rozwijające się w nim bakterie, to na gałkę oczną (nie muszkatołową) wciąż wygląda tak samo.

Do tego dobrze smakuje i pachnie.

Tak czy siak mamy współcześnie tendencje, żeby prawie wszystko, szczególnie to, co jest NIEprzetworzonym jedzeniem, trzymać w lodówce. No może za wyjątkiem dekoracyjnych mis z owocami.

Tymczasem jest dość długa lista rzeczy do jedzenia, które niekoniecznie trzeba przechowywać w lodówce, a niekiedy nawet na tym stracisz.

Czego nie trzymać w lodówce?

Oczywiście oprócz zwitku dolców w zamrażalniku:-)

W bieliźniarce też nie!

Oto pokojowolubna 30:

1. Pomidory

W lodówce tracą aromat i robią się niesmaczne. Trzymaj je na blacie i zjedz zanim skórka się pomarszczy.

2. Ziemniaki

W zimnie skrobia zawarta w ziemniakach zwraca się w kierunku cukru, nadając im słodki smak. Ziemniaki należy przechowywać w papierowej torbie, w chłodnym i ciemnym miejscu szafki, czy szuflady. To samo dotyczy batatów.

3. Miód

To chyba wie każdy, ale i tak ludzie trzymają miód, a raczej skrystalizowaną maź (coraz bardziej pozbawioną smaku) w lodówce. Tymczasem miód należy przechowywać w temperaturze pokojowej, ale nie wystawiać go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

4. Jabłka

Jabłka są najpyszniejsze w temperaturze pokojowej. Gdy dłużej chcesz przechowywać, schowaj do lodówki, ale stracisz trochę smaku.

5. Cebula

Wilgotność w lodówce sprawia, że smak cebuli robi się nudny i nijaki. Unikać należy tylko bezpośredniego światła słonecznego, no i jak raz przetniesz cebulę, to trzeba ją szybko zjeść, albo wyrzucić. Dobrze jest cebulę włożyć do ciemnego szczelnie zamykanego pojemnika.

6. Masło orzechowe

Przechowywać w chłodnej i ciemnej szafce. I nigdy go stamtąd nie wyciągać w celu konsumpcji.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


7. Chleb

Wiele osób ma skłonności, do przechowywania chleba w lodówce. Jednak W LODÓWCE CHLEB WYSYCHA SZYBCIEJ. Zamiast tego, należy go przechowywać w chłodnej szafce.

Francuzi przechowują chleb w lnianych woreczkach, ale u nich chleb, a raczej bagieta nigdy długo nie leży, bo muszą nim wycierać każdy talerz. Nie rozumiem tego narodu, mogliby to przecież robić beretem.

8. Banany

Zostaw banany na wierzchu, a dopiero gdy staną się brązowe, (a nie zamierzasz zjeść ich w zielonym szejku) wrzuć je obrane do zamrażarki. Zrobisz sobie przy okazji lody bananowe z Kakao This is BIO.

Czego nie trzymać w lodówce?

9. Oleje roślinne

Prawie wszystkie oleje są bezpieczne, gdy są przechowywane w temperaturze pokojowej. Jednak oleje takie jak szafranowy, czy słonecznikowy powinny być trochę schłodzone, więc można je przechowywać w ciemnej spiżarni, albo w ostateczności na drzwiach lodówki, bo kto ma dzisiaj ciemną spiżarnię?

10. Awokado

Przechowuj awokado na kuchennym blacie, a wszelkie resztki pryskaj sokiem z cytryny i trzymaj w lodówce. Jednak, nie licz na to, że awokado nie utraci swojego boskiego smaku i koloru, a więc raczej zjed odrazu cały owoc.

11. Papryka

Czerwona, zielona, czy żółta, a nawet papryczki chili, najlepsze są z papierowej torby trzymanej w chłodnej szafce, czy szufladzie.

12. Dynia

Najsmaczniejsza w temperaturze pokojowej

13. Cytrusy

Przechowuj pomarańcze, cytryny, limonki, w temperaturze pokojowej na blacie kuchennym. Wystarczy być czujnym i zjadać je w odpowiednim momencie, bo lubią stracić fason.

Jednak kupując większe ilości, pozostaje lodówka.

Dyplomowany specjalista odnowy psychosomatycznej
mgr Grzegorz Lewko poleca SUPER ANTYOKSYDANT 100% organiczną,
sproszkowaną, czystą jagodę Acai Berry This is BIO


14. Jagody

Z jagodami zawsze jest tak, że już w trakcie zakupu mają krótki okres przydatności do spożycia, więc albo zjedz od razu, albo na krótko włóż do lodówki i też zaraz zjedz. Z kolei, gdyby nie natychmiastowe (tuż po zerwaniu) zamrożenie i liofilizacja nigdy nie doświadczylibyśmy skutków działania jagody acai. Oczywiście, gdy nie jesteśmy mieszkańcami amazońskiej dżungli.

15. Melony

Całe melony, arbuzy, kantalupa i inne odmiany są najsmaczniejsze, gdy przechowujemy je w temperaturze pokojowej. Chociaż osobiście bardzo lubię w lecie zjeść pajdę mocno schłodzonego arbuza.

Jednak robiono badania, które wykazały, że melony przechowywane w temperaturze pokojowej mogą zachować przeciwutleniacze w stanie bardziej nienaruszonym.

Dopiero po przecięciu owocu, należy przechowywać go w lodówce, ale zjeść w ciągu najbliższych trzech dni.

16. Ketchup

Tak, Twój keczup może leżeć w chłodnej szafce, nawet po jego otwarciu. Ze względu na ilość octu i yyy … konserwantów.

17. Dżem

Jak wyżej, masa konserwantów. Chyba, że jest organik, to wtedy po otwarciu koniecznie trzymaj go w lodówce. I tak szybko spleśnieje.

18. Owoce z pestkami, jak mango

Owoce pestkowe przestają być Twoimi przyjaciółmi po przechowywaniu ich w lodówce. Zostaw je na blacie, niech dojrzeją, a następnie zjedz ze smakiem.

19. Pikle

Jedno słowo, ocet i wszystko jasne. No i gdy nie są organiczne, to jeszcze konserwanty. Pikle nie muszą stać w lodówce, ale ludzie lubią chłodne pikle, więc drzwi od lodówki będą dobrym wyborem, a nie jakieś bardzo zimne miejsce.

Czego nie trzymać w lodówce?

20. Czosnek

Przechowuj czosnek w papierowej torbie w chłodnym, ciemnym miejscu, a zachowa długo(przez tydzień) swój piękny aromat i smak.

Na logikę, czy kupowałaś kiedyś czosnek z lodówki?

21. Orzechy

Przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu.

22. Suszone owoce i suche strączkowe, oraz ziarna

Nie ma potrzeby przechowywać ich w lodówce.

23. Ostre sosy

Nie ma potrzeby trzymać ich w lodówce, nawet po otwarciu. Wiadomo, przyprawy też konserwują, nie mówiąc o sztucznych konserwantach.

24. Przyprawy

Nigdy nie muszą być przechowywane w lodówce.

25. Kawa

Wielu sądzi, że kawa zasługuje na szczególne miejsce w lodówce lub zamrażarce, ale faktycznie najlepiej jest kawie w temperaturze pokojowej, ze względu na zachowanie jak największej ilości aromatów. Witarianie nie piją kawy, bo są nakręceni od rana węglowodanem z owocu i generalnie mają zastrzeżenia do kofeiny. Ale to inna klechda.

26. Sos sojowy, of course namawiam do jedzenia sosu tamari z fermentowanej soi

Sos tamari, nawet nisko solony (i tak jest słony, za to nie ma glutenu) może czekać na swoją kolej w szafce kuchennej.

27. Tuńczyk, sardynki w puszcze

Dopóki szczelnie zamknięte mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej.

28. Ogórek

Owszem, możesz (i prawdopodobnie to aktualnie robisz) przechowywać ogórki w lodówce. Ale mogłaś także zaobserwować coś, co nazywa się „urazem lodowcowym”, który po około trzech dniach powoduje nasiąknięte wodą plamy, więdnięcie i żółknięcie. Cukinii to też dotyczy.

29. Świeże zioła

Nie wkładaj ich do duszącej plastikowej torby, a potem do lodówki, tylko napełnij szklany słój wodą i zrób z nich piękny bukiet na blacie kuchennym i szybko dodawaj do potraw.

Natomiast w przypadku przechowywania dużej ilości zieleniny, którą witarianie używają na tony do zielonych szejków. A więc wtedy, należy zielone liście wypłukać w kąpieli z najlepszej wody, następnie dokładnie osuszyć, owinąć w pergamin i zamknąć w szczelnym pojemniku i jednak schować do lodówki.

Nadmiar jarmużu, czy pietruszki możesz zamrozić i dodawać do 4 szklanki.

30. Ciasto

Czekaj, naprawdę zostały Ci ciastka?! Jeśli przechowujesz smakołyki, takie jak babeczki, czy ciasto drożdżowe, na później, najlepiej przechowuć je w papierowej torbie w temperaturze pokojowej. Można użyć szklanego klosza.

(Visited 88 686 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar bloomwoodgirl 22 stycznia 2015 o 12:32

    Ok. Przyznaję się do pomidorów 😛

  2. avatar Ewa 22 stycznia 2015 o 13:02

    i pięknie 🙂

  3. avatar Penyihir 22 stycznia 2015 o 13:28

    Dlaczego pikle są niezdrowe?

    1. avatar pepsieliot 22 stycznia 2015 o 16:16

      ocet spirytusowy, cukier, no a te kupne mają dodatkowo konserwanty, chyba że są bio

  4. avatar Ewunia Małgorzata 22 stycznia 2015 o 17:51

    Ja trzymam w lodówce tylko paprykę i cytrynę,( teraz to się chyba zmieni aczkolwiek nie wiem czy te owoce/warzywa atakuje ta 1 z bakterii i czy są super przeciwskazania przecie takiemu przechowywaniu) reszty jestem świadoma :)) pomidory to nawet na nasłonecznionym parapecie siedzą, No i jestem posiadaczką zimnej „komórki” tam trzymam konserwy, ketchupy, i wszystkie warzywa i przetwory co do ketchupu to kupuję 2 rodzaje i nie ma w nich konserwantów, aha trzymam tam również ocet winny z jabłek robiony przeze mnie :)) najlepszy.

    1. avatar pepsieliot 22 stycznia 2015 o 20:44

      zimna komórka jest supcio

    2. avatar pepsieliot 22 stycznia 2015 o 20:44

      Ewunia robisz z bio jabłek?

  5. avatar agata 22 stycznia 2015 o 18:27

    Z całej tej listy w lodówce zdarzało mi się trzymać tylko dżem po otwarciu.

  6. avatar Emilka 22 stycznia 2015 o 20:37

    Pękać ze śmiechu zaczęłam przy Francuzach, bo wcześniej nie zauważyłam, żeby jabłuszka i pomidory traciły smak. A trzymam je w lodówce, i chyba nadal będę, bo nienawidzę miękkiego pomidora. A jabłko… lubię zimne. Serio, nie odnotowałam żadnej zmiany w smaku, ale żaden smakosz ze mnie nie jest, więc to pewnie dlatego. A z tym, że kawę się chowa do lodówki, to słyszałam, ale dlatego, żeby wyciągnąć jakiś odorek, bo podobno zmielone ziarna pochłaniają inne zapachy. Ale żeby tak bez powodu kawę do lodówki? No, no, nieźle.

    1. avatar pepsieliot 22 stycznia 2015 o 20:51

      Emilka, u mnie też, jabłka muszą być z lodówki. Chyba, że taka nagrzana słońcem papierówka prosto z drzewa,

  7. avatar Niki 22 stycznia 2015 o 20:45

    Róbcie sobie pikle na occie jabłkowym, smaczliwe wielce! Podobnie bezpieczne i szybciutkie domowe kiszonki prebiotyczne – na solance lub bezsolne, nie tylko z kapusty i ogórków, ale i buraczki (miodzio!) i wszelkie inne warzywa, także w jednym słoju wszystko wraz. Ja nawet kiszę na soli jodowanej morskiej i krzywda im się nie dzieje, a więc dowolność, choć gospodynie tradycyjne żywo zaprzeczą i pewnie w mig rozpoznałyby różnicę.

    1. avatar ada76 13 sierpnia 2019 o 13:43

      Niki-heya a moglabys podac przepis jak robisz pikle na occie jablkowym prosze? i na te domowe kiszonki prebiotyczne-prosze cie bardzo…

      1. avatar Niki 14 sierpnia 2019 o 08:14

        Ahoj Ada 🙂 4 lata temu robiłam, już nie robię 😀 ale smaczne są te pikle, a nawet teraz nie wiedziałabym gdzie szukać przepisu, nie przywiązywałam też wagi do ścisłego trzymania się przepisu, to nic trudnego ani nowego – wykonanie jak przy tych spirytusowych, tylko w zamian bio ocet jabłkowy. Przepis na kiszone buraki jeszcze pamiętam – z kilograma buraków i czosnku ile ząbków chcesz, niektórzy lubią bardziej, liście laurowe, ziarna pieprzu (może być kolorowy) ziele ang. na 1 łyżkę nierafinowanej soli morskiej lub himalajskiej czy kłodawskiej tylko niejodowanej (nie wiem czy bez soli też się ukiszą, kapusta kisi się też bezsolnie) 3 szklanki wody mineralnej – i tu się waham, może źródlanej, nie wiem też czy do kiszenia byłaby dobra woda szungitowa, tego tematu jeszcze nie przerabiałam. Słoik lekko domknięty z usuniętymi pęcherzykami powietrza ma stać w temp. pok. kilka dni aż na powierzchni wytworzy się pianka fermentacji,wtenczas przenosimy do lodówki czy chłodnej spiżarni,piwnicy po czym znów po kilku dniach (łącznie to 1-1,5 tygodnia kiszenia, zależne od różnych czynników), zebrać pianę i cały proces zakończony, przechowują się doskonale, jednak szybko zostają skonsumowane. Z kolei zakwas pozostający na dnie używa się jako starter do przygotowania kolejnej partii.

  8. avatar Mylène Lariche 22 stycznia 2015 o 22:29

    Pomidory z lodówki to chyba najgorsza z wymienionych rzeczy. Ale że otwarty Tamari nie musi być w lodowce???

    1. avatar Mylène Lariche 23 stycznia 2015 o 14:49

      Peps, dobrze zrozumiałam, że nie muszę go trzymać po otwarciu w lodowce?

  9. avatar zolo du 23 stycznia 2015 o 00:09

    Co za „hoministyczny” wpis – znaczy żona to ta „gupia”, co radzi bzdury?
    No moja, „może jest i gupia, ale taka to już nie” 🙂
    Ściśle zna i stosuje całą listę od lat.
    Tym razem wyszło, że Pepsi płacą wierszówkę.
    A tytuł taki zachęcający.
    Ale i tak cię kocham.

  10. avatar Tova 23 stycznia 2015 o 02:07

    Punkty 24 i 25 są bezsensownymi zapychaczami w tej notce. Przecież to logiczne, że przypraw i kawy nie trzyma się w lodówce 😛

    1. avatar pepsieliot 23 stycznia 2015 o 10:50

      Tova ożeż

    2. avatar Woytecki 25 stycznia 2015 o 12:05

      A ja właśnie nie dawno dowiedziałem się, że kawę powinno się trzymać w lodówce. Podobno nie traci aromatu.

  11. avatar ciekawski 23 stycznia 2015 o 12:57

    a od jakiej temperatury zaczyna się chłód?

    1. avatar pepsieliot 23 stycznia 2015 o 14:38

      może 17?

  12. avatar hajduczek 24 stycznia 2015 o 00:17

    Pepsi, olej lniany (oczywiście porządny, organiczny, surowy) musi być przechowywany w lodówce, bo jak nie, to szybko zjełczeje.

    Co do reszty – nie przechowuję tych produktów w lodówce, chyba że zostanie niezjedzony kawałek czegoś. Nigdy nie zostaje mi niezjedzony pomidor lub awokado. Mam też chłodną spiżarnię, to naprawdę fajne miejsce! I bardzo potrzebne, nawet latem nie bywa tam gorąco, a zimą trzeba ją czasem chronić przed mrozem. Ale wszelkie przetwory i kiszonki, których robię dużo, przechowują się świetnie. A także warzywa i owoce. Wciąż jeszcze jemy świeże dynie, a ostatnio – awokado, cytryny i pomarańcze z Sycylii.

    Pozdrawiam!

  13. avatar grzegorzadam 9 marca 2015 o 11:55

    ”Pepsi, olej lniany (oczywiście porządny, organiczny, surowy) musi być przechowywany w lodówce, bo jak nie, to szybko zjełczeje.”

    @hajduczek
    a mogłabys podać jakieś dane na temat porządnego oleju ? 🙂

  14. avatar Ania 19 lipca 2015 o 07:20

    Ale przeciez keczup jest podobno zdrowszy od pomidorów, nie uczula i nie ma konserwantow własnie 😉

    1. avatar pepsieliot 19 lipca 2015 o 09:16

      nie chodzi o keczup, tylko o gotowane pomidory, które po zagęszczeniu, bo gotowanie zagęszcza pokarmy mają więcej bardzo zdrowego likopenu

  15. avatar blog kulinarny 9 września 2015 o 07:10

    pomidory to (szczególnie te dopieor co zerwane i jeszcze nie w 100% dojrzałe ) to trzeba przechowywać w ciemnym miejscu

  16. avatar Maciek4523 20 października 2017 o 00:25

    Hej, a jak sprawa się ma do kiszonek? Ja jak kisze kapustę w słoikach, to potem trzymam je w szafce, w temperaturze pokojowej, a jedynie ten słoik, z którego jemy, jest w lodówce. Czy jest konieczność trzymania kiszonek w lodówce? Dzięki.

    1. avatar Jarmush 20 października 2017 o 05:41

      moim zdaniem nie ma takiej potrzeby, kiedyś weki trzymało się jednak w dość chłodnej spiżarni, ale obecnie stoją na półkach w sklepach

      1. avatar Maciek4523 20 października 2017 o 07:57

        Dzięki ❤️

        1. avatar Jarmush 20 października 2017 o 07:58

          <3

  17. avatar gosia 13 sierpnia 2019 o 10:19

    PEPSI KIEDY BĘDZIE VIT D3?

    1. avatar Jarmush 13 sierpnia 2019 o 12:53

      solo, już jest, lada moment, w ulepszonej formule

  18. avatar Beta 13 sierpnia 2019 o 16:25

    Kochana Pepsi. Muszę podzielić sie z Tobą oraz innyminna tym blogu, tym czego doświadczyłam. Mianowicie ostatnio przy pomocy i wsparciu osoby, która całe życie uprawiała sport i ma nawet medale w tej dziedzinie, zaczęłam biegać dłużej niz zwykle. Zawsze byl to tylko delikatny trucht przeplatany z marszem. Teraz zaczęłam biagac szybciej i dalej. Na okolo jeziorka, okolo 12, 5 km pośród lasów i łąk. Cudownie, z tym ze jest to dla mnie naprawdę ekstremalny wysiłek i ledwo wytrzymuje aby się nie zatrzymywać i trzymać tempo, choc pewnie dla innych biegaczy taka odległość to bulka z maslem. Dzisiaj bylo inaczej. Jak juz nie mialam siły i nie bylam w stanie ani myśleć, ani mówić, to wyobraziłam sobie, ze czubel mojej glowy jest polaczony z energia kosmosu i ta energia pzechodzi przez cale moje ciało o daje mi siłe. Tak jakbym miala zasilana baterię niewidzualnym kabelkiem. Pomogło. Od tamtej pory poki sie nie rozproszylam, bieglo mi sie dziwnie łatwo i lekko. Ma to sens, czy po prostu wkrecilam to sobie? Z miłością proszę o komentarz 🙂 :*

    1. avatar Jarmush 13 sierpnia 2019 o 16:54

      naprawdę musisz dociekać, czy ma to sens, jak zadziałało? <3 z miłością

  19. avatar KasiaM 13 sierpnia 2019 o 17:37

    Macha? Trzymam w lodowce – jak radziliście.

    1. avatar Jarmush 14 sierpnia 2019 o 06:05

      Matcha This is BIO zielona herbata? czy Maca This is BIO peruwiański korzeń? Obie nie w lodówce

  20. avatar PATKO 13 sierpnia 2019 o 18:30

    Pepsi … ratuj … rodzina (brat z bratową) oraz narzeczony – chcą kupować ziemię na budowę domu około 150 metrów od sieci wysokiego napięcia. Czy życie w takiej odległości od pola jakie wytwarzają jest bezpieczne dla zdrowia? Gdzie tu czytać? Szukać?

    1. avatar Jarmush 14 sierpnia 2019 o 06:03

      od trafo? odradzam

  21. avatar gosia 15 sierpnia 2019 o 08:48

    Pepsi czy przy przeroście candidy można pić ocet jabłkowy z czarną melasa

    1. avatar Jarmush 15 sierpnia 2019 o 10:08

      na początku nie powinno się jeść cukrów prostych nawet bardzo zdrowych jak słodkie owoce, miód, czy melasa, octu też nie, szczególnie nie, gdy jesteś na tak zwanej normalnej diecie, czyli jesz 30% tłuszczu. Ale nawet na 811 na początku trzeba ograniczyć cukry.

  22. avatar gosia 15 sierpnia 2019 o 10:17

    Pepsi to jak to pogodzić z mieśniakiem ponieważ ocet jabłkowy dodaje do 3 szkl z melasą

    1. avatar Jarmush 15 sierpnia 2019 o 10:23

      mięśniak to przede wszystkim witaminy E, C, jod,czyli kelp This is BIO do 4 szklanki, dieta roślinna niskotłuszczowa, D3 z K2. Przerost Cndidy powinno sięzahamować.

  23. avatar gosia 15 sierpnia 2019 o 10:30

    Pepsi a co myślisz o olejku oregano,czy shepe shake też moge stosować do koktajli przy candidzie

    1. avatar Jarmush 15 sierpnia 2019 o 10:47

      shape shake nie ma cukru, można, a olejek z oregano pomaga w leczeniu grzybic i infekcji. Stosowany jest m.in. jako środek na grzyby z grupy Candida albicans, bakterie E.Coli, Helicobacter pylori oraz gronkowca złocistego.

  24. avatar gosia 15 sierpnia 2019 o 10:35

    Pepsi czyli mam nie dodawać octu jabłkowego do 3 szkl? Na ile dni przed miesiączką powinnam odstawiać Wit C,E że względu na obfite krwawienia,nie jem glutenu oprócz płatków owsianych do owsianki,mięsa, nabiału

    1. avatar Jarmush 15 sierpnia 2019 o 10:45

      na 2 dni

  25. avatar gosia 15 sierpnia 2019 o 10:51

    Pepsi a co z tym octem jabłkowym?Jeszcze mam pytanie czy przy zakupach w twoim sklepie zmienił się numer konta i oczywiście kiedy D3

    1. avatar Jarmush 15 sierpnia 2019 o 11:33

      tak zmienił się, bo zmienialiśmy nazwę i statut firmy. D3 TiB będzie w przyszłym tygodniu, w nowej udoskonalonej formule.

      1. avatar Amelia 15 sierpnia 2019 o 15:36

        Pepsi a na czym to udoskonalenie Wit d polega ?

        1. avatar Jarmush 15 sierpnia 2019 o 18:45

          zobaczysz

  26. avatar gosia 15 sierpnia 2019 o 11:08

    Pepsi czy w twoim sklepie będzie DIM

  27. avatar gosia 15 sierpnia 2019 o 11:28

    Pepsi czy w dyni i szałwi są fitoestrogeny które źle wpływają na miesniaki

    1. avatar Jarmush 15 sierpnia 2019 o 11:32

      z szałwią generalnie ostrożnie, bo to silne zioło. Nie wiem, czy w dyni szczególnie, ale we wszystkich strączkach tak.

  28. avatar gosia 15 sierpnia 2019 o 11:48

    Pepsi czy soda rozrzedza krew

    1. avatar Jarmush 15 sierpnia 2019 o 18:51

      raczej nie jest to jej właściwościa, alkalizuje

  29. avatar gosia 15 sierpnia 2019 o 12:49

    Pepsi a może wiesz czy olejek oregano rozrzedza krew

    1. avatar Jarmush 15 sierpnia 2019 o 18:50

      to są ilości w kroplach mierzone, wszystko co zdrowe rozrzedza krew

  30. avatar gosia 15 sierpnia 2019 o 13:21

    Pepsi a co polecasz na lamblie

  31. avatar Joanna 16 sierpnia 2019 o 20:51

    Przepraszam, nie na temat ale czy nastepnego dnia po kąpieli w jeziorze moga już wystąpić objawy zakazenia lamblia u dziecka 6 letniego? Bol brzucha po prawej stronie pod zebrem i stan podgoraczkowy. Po 6 dniach od tej kapieli CRP 19. Lekarz rozklada rece, daje leki na zoladek i enterol.

  32. avatar Joanna 17 sierpnia 2019 o 08:52

    Dziekuje. Czy dziecku 6 lat nie zaszkodzi olej z czarnuszki na czczo, 1 łyżeczka czy skuteczniejsza w tym wypadku będzie siarka z wit C i ewent woda utleniona?

    1. avatar Jarmush 17 sierpnia 2019 o 09:04

      bardziej obawiałabym się wody utlenionej, olej z czarnuszki biorą dzieci. Ale tutaj trzeba raczej będzie zadziałać antybiotykiem.
      Lamblie.
      Przed kuracją przeciw pierwotniakom podać antybiotyk w ciągu 5 dni. U niemowląt i dzieci do 2 roku życia stosuje się furazolidon:
      2 x 1 mała łyżeczka do roku życia
      3 x 1 mała łyżeczka do 2 lat życia
      4 łyżeczki dziennie do 3 roku życia.
      przed jedzeniem przez 7 dni co 10 dni, 3 razy powtórzyć.

      Starszym dzieciom metronidazol 2 x pół tabletki przed jedzeniem przez 7 dni.
      Od 10 lat i dorosłym 2 x 1 tabletka – jeden dzień przerwa
      W ciągu 7 dni chlorchinaldin 2 x 1 tabletka lub 3 x 1 tabletka po jedzeniu 2
      dni przerwa.
      W ciągu 7 dni metronidazol w dawkach jak wyżej- jeden dzień przerwa.
      W ciągu 7 dni chlorchinaldin jak wyżej – 2 dni przerwa.
      W ciągu 7 dni metronidazol w dawkach jak wyżej- jeden dzień przerwa.
      W ciągu 7 dni chlorchinaldin jak wyżej.
      Od ostatniego dnia trzeciej kuracji mertronidazolem, co 25 dni 2 x metronidazol w ciągu 3 dni w dawkach podawanych jako kuracja przypominająca w czasie 6, a jeszcze lepiej 12 miesięcy.
      W przypadku stwierdzenia u pacjenta ogniska zapalnego odrobaczenie odkładamy do momentu jego zlikwidowania.
      W czasie usuwania lamblii należy pamiętać, że podawanie metronodazolu daje biocenozy w jelitach, w związku, z czym następuje wzrost patogennych bacterium coli, które zawsze towarzyszą pierwotniakom.
      Doc. Żeligowska polecała przez 5 dni V-cylinę w dawkach odpowiednio do wieku przed usuwaniem lamblii.
      Doc. Żeligowska daje przykład: Przy usuwaniu pasożytów jako pierwsze znalazłam lamblie i zajęłam się ich usuwaniem. Sześciomiesięcznemu dziecku podałam leki według metody Grota.
      Przyjeżdża zatroskana matka: stany duszności minęły, ale zjawiły się ciężkie anginy ropne, co dwa tygodnie. Niech ten przypadek będzie przestrogą jak ważna jest kolejność podawania leków przy usuwaniu pasożytów. Prof. Groer uczył na wykładach: czasami usuwanie pasożytów jest niebezpieczne, czasami lepiej ich nie ruszać. Dr Batke w swej monografii o lambliozie nigdy nie radziła usuwać pierwotniaków przed zlikwidowaniem robaków obłych. W 16 % przypadków istnieje
      zła tolerancja leków przeciw pierwotniakom, jeśli niedostatecznie były usunięte robaki obłe.

      Czyli biorezonans i sprawdzić co ma dziecko i udać się do dobrego lekarza, który zna procedury

  33. avatar Joanna 17 sierpnia 2019 o 09:27

    Bardzo dziękuję.

  34. avatar Joanna Strojny 20 grudnia 2023 o 17:38

    Dlaczego nie konsumować nigdy masła orzechowego?

    1. avatar Pepsi Eliot 20 grudnia 2023 o 20:00

      kilka powodów, w tym aflatoksyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum