Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 583 466
50 online
35 311 VIPy

3 bardzo skuteczne i pewnie nieznane Ci sposoby na pozbycie się zgagi, oraz GERD

Jak to możliwe?

Choroba refluksowa przełyku (z angielska: gastroesophageal reflux disease, w skrócie GERD), czyli schorzenie, polegające na nieprawidłowym cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku z powodu niesprawności zwieracza dolnego przełyku. W krajach rozwiniętych 20% populacji ma objawy GERD przynajmniej 1 raz w tygodniu, natomiast 10% odczuwa je codziennie. W 2005 w Montrealu zaproponowano nową definicję choroby refluksowej przełyku (tak zwana definicja montrealska), która mówi, że GERD to wsteczne zarzucanie treści żołądkowej, które wywołuje dokuczliwe objawy lub powikłania. Dochtore zakładajo, że zgaga wynika z nadkwaśności żołądka i zapisujo prozawałowe (21%) inhibitory pompy protonowej zmniejszające ilość wydzielanego soku żołądkowego i jego kwasowość. Nic dziwnego, że IPP należą do najczęściej przepisywanych i kupowanych drag na świecie, a jeden z nich, omeprazol, znajduje się na Liście Podstawowych Drag Światowej Organizacji Zdrowia. I nie ma się czemu dziwić, zniszczenie tanim kosztem układu trawiennego ogromnej ilości populacji jest kuszące i magiczne. Gdy załatwiasz gościowi trawienie, to tak jakbyś go walnął niewidzialnym kopytem poniżej pasa, będzie teraz jadł ci z ręki. I nawet suple od znachora niewiele tu zdziałają, bo żeby je wchłaniać trzeba mieć odpowiednio wysokie pH moczu. A tu paradoks, odkwaś komuś żołądek, to go zakwasisz na amen. Ludzie jak w dym idą w IPP, bo gdzieś dzwoniło w Kościele, że są zakwaszeni.

Mamą Palęo?

W związku z tym, powstała nowa definicja refluksu, zwana pepsieliotowską, która brzmi jak z szatańskich wersetów?

GERD, czyli efekt zgagi jest to cholernie piekące wsteczne zarzucanie treści żołądkowej spowodowane najczęściej fatalną dietą zmutowanej technologiami populacji i zbyt małą ilością kwasu żołądkowego. Kumasz? Zbyt małą! W związku z tym źle strawiony pokarm (czytaj złom) dostaje się do zasadowej dwunastnicy, gdzie ciało spryskuje go właśnie zasadową żółcią. Ów pokarm z żółcią (dodatkowo neutralizującą kwas) cofa się z powrotem do żołądka wypychając do góry chlorowodór (z wodą tworzy kwas solny), który jest w żołądku. Nie ma go wiele, ale przełyk równo pali. Zaczynasz też produkować więcej śliny, gdyż jest zasadowa i zamierza neutralizować kwas. IPP to kiła. koniec pepsieliotowskiej definicji zgagi.

to jest urocze, ale oznaczać może zgagę i GERD u niemowląt

1. Grasz w zielone?

Czyli naturalne leczenie GERDa Green Foods bez skutków ubocznych …

Trawa pszeniczna, jęczmienia, chlorella i spirulina są silnymi pokarmami, a jednocześnie lekami na zgagę i GERDa. Są również w 100% bezpieczne i wskazane dla kobiet w ciąży. Oczywiście należy brać pod uwagę swoją nadwrażliwość na algi, którą często nabywamy uczulając się na nowy pokarm zjedzony zbyt pochopnie w większej ilości. Dlatego algi zaczynasz wprowadzać w malutkiej dawce sukcesywnie zwiększając o tę dawkę (dorośli o 0,25 lub pół grama, czyli 1/2, lub tabletkę This is BIO, dzieci o 0,125 grama, czyli 1/4 tabletki This is BIO)

Te niesamowita zielona żywność zawiera żywe enzymy trawienne, które są niezbędne do produkcji kwasu żołądkowego i przyswajania pokarmu i składników odżywczych. Jeśli nie masz soku ze świeżych traw, suszone trawy muszą być najwyższej jakości. Muszą być suszone na słońcu i w niskich temperaturach, aby nie wystąpiła denaturalizacja białek, czyli wybicie enzymów. Takie trawy nadal mają żywe enzymy. Inne, poważne korzyści z tych produktów to, że stanowią doskonałe źródło pożywienia dla pożytecznych bakterii, które karmią. Są to idealne prebiotyki. Dlatego, gdy bierzesz takie zielonki i jednocześnie probiotyczny suplement, czy nawet gdy zjadasz pół szklanki kiszonej kapusty (ups, możesz tej krzyżowej doskonałości nie móc przełknąć, dopóki nie pozbędziesz się zgagi). A więc gdy zjadasz te zielonki, czyli prebiotyki plus probiotyki, to mnożysz korzyści z probiotyków (działanie) nawet tysiąc krotnie! Trawa pszeniczna, jęczmienia, chlorella i spirulina zawierają również kilka bardzo silnych przeciwutleniaczy i mega zdrowy dla Ciebie i znienawidzony przez pasożyty chlorofil. Ten zielony barwnik w roślinach zawiera wiele ważnych składników odżywczych i jest silnie uzdrawiającym balsamem dla wyściółki jelit i błony śluzowej żołądka. Cały przełyk jest również balsamowany tymi zielonkami, a wiemy, że zgaga na dłuższą metę, to nie tylko dyskomfort fizyczny, to także prowodyr innych nieprzyjemnych chorób. Dlatego kurację 4 szklanek, gdzie w 4 szklance znajduje się  doskonale spasiony w dobro w 100% organiczny 4 Greens This is BIO (po 1/4 trawy pszeniczna, jęczmienna, chlorella i spirulina) uważam za najprostszy i najbardziej prozdrowotny krok do ruszenia ze skrzyżowania. Także pod kątem higieny osobistej, codziennego oczyszczania się z pasożytów i metali ciężkich.


2. Lecisz w gumki?

Naturalne leczenie GERDa ciąg dalszy, czyli wapń, magnez, bor i witamina D w protokole z K2

Wapń jest popularnym lekarstwem na zgagę i refluks. W rzeczywistości jest aktywnym składnikiem większości leków zobojętniających. Twój organizm potrzebuje wapnia, aby utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową (odpowiednie pH, a wiadomo, że bez niej, system trawienny nie działa prawidłowo. Z kolei magnezu, bor (boraks) i witamina D zawsze w protokole z witaminą K2 są niezbędne do prawidłowego wchłaniania wapnia.

Według dr Josepha Mercoli witamina D jest szczególnie istotna, ponieważ pomaga w produkcji peptydów przeciwdrobnoustrojowych. Dlatego, gdy poziom metabolitu witaminy D 25(OH)D jest odpowiednio wysoki, wszelkie niepożądane infekcje i wirusy są wypraszane z ciała. Jest to dodatkowo ważne dla ludzi, których dręczy refluks. Bor (Boraks) jest również niezwykle ważny, bowiem dobija złe bakterie w jelitach jednocześnie umożliwiając rozwój dobrych bakterii. Tak naprawdę w codziennej kuracji 4 szklanek otrzymasz wiele naturalnego wapnia z zielonek, jednak jakbyś chciała wapń suplementować, to nie przekraczaj dawek wskazanych na suplemencie i nigdy nie bierz wapnia bez witamin D3+K2, oraz magnezu. Najlepiej dołóż również Betakaroten, bezpieczną prowitaminę witaminy A. Soki z marchwi, wegetarianie, świeże, organiczne  masło, to wszystko bardzo dobrze wpłynie na prawidłową gospodarkę wapnia. Jakbyś miała jakieś wolty, bo dochtore mówiło co inne i straszyło osteopenią, to na wszelki wypadek rzuć gałką na te arty: Współcześni skamieniali, czyli wapń w łapach koncernów, oraz na Wysoka gęstość kości to więcej szkody, czy pożytku? 

Najlepsze źródła tych składników …

Wapń jak już, polecamy Cytrynian Wapnia G&G  w kapsułce. Jeśli nie jesteś w stanie codziennie i wystarczająco długo przebywać w bikini na słońcu zwykle trzeba suplementować  D3 w protokole z K2. W kwestii boru nie rób jeszcze nic, zanim nie zapoznasz się z artem  https://www.health-science-spirit.com/borax.htm  , następnie kup boraks i stosuj go (kuracja boraksem DIY) bardzo uważnie i bez szaleństw ku maksymalnej własnej korzyści.


3. Mama bije Kazika?

Naturalne leczenie GERD ciąg dalszy, czyli jedz olej kokosowy codziennie …

Olej kokosowy jest potężnym niszczycielem bakterii i grzybów. Gdy wybrałaś wysoko-tłuszczówkę, dzięki olejowi kokosowemu będziesz jadła mniej objętościowo, co przy refluksie żółciowym jest bardzo istotne, a jednocześnie będziesz tępiła pokarmem pasożyty i grzybiszcza. Bo prawda jest taka, że przy refluksie żółciowym trzeba jeść małe objętościowo porcje, gdyż większe posiłki są w tym czasie bez szans na szybkie strawienie. Kwasu jest mało, do tego wciąż jest neutralizowany zasadową żółcią i nie ma czym trawić większych porcji. Na szczęście średnio-łańcuchowe triglicerydy MCT zawarte w oleju kokosowym nie tylko szybko sycą, ale są łatwo przyswajalne i zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, w tym najbardziej zauważalny, znaczny wzrost energii.

owocek

Źródło:
www.health-science-spirit.com/borax.htm
www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/home-remedies-for-acid-reflux.html

(Visited 33 849 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar ela 27 marca 2018 o 12:25

  Potrzebuję porady. Chcę suplementować krzem. Co kupić?

 2. avatar zahara25 27 marca 2018 o 12:36

  A doraźnie przy ataku zgagi świetnie sprawdza się kisiel z kuzu + śliwki umeboshi. Balsam na udręczony żołądek, sprawdzone na wielu przypadkach rozchwianych mięsożerców. Sama, jako wieloletnia wegetarianka, wcinająca chlorellę, spirulinę, D3, K2,C magnez i inne mogę potwierdzić, że zgaga omija te okolice :).

  Dzięki Pepsi za niesienie kaganka dobrego światła 🙂

  1. avatar Werka 17 grudnia 2019 o 15:31

   Witam proszę o pomoc w kwestii przewlekłych bólów żołądkowo- jelitowych , odbijania i czesem lekkiej zgagi . Odwiedziłam lekarza i zrobił mi gaskoskopie . Mam lekkie zapalenie błony śluzowej żołądka okolicy przedodzwiernikowej . Lekarz zlecił mi 2 antybiotyki na helicobacter pyrolii chociaż test wyszedł ujemny i mesopral . Twierdził że lepiej przeleczyc ?Nie mam zamiaru nic brac , wiec prosze bardzo o pomoc .Wyniki moczu poj. bakterie ph skaczące, na czczo czasem 5,5 czasem 7,5 , morfologia wszystko w normie. Dodam że mam Hashimoto ( biore euthyrox 25) i przewlekła nerwicę ( seronil 10 ) . Bardzo proszę o pomoc ?

   1. avatar Jarmush 17 grudnia 2019 o 15:51

    napiszę Ci wieczorem, lub jutro rano

   2. avatar Werka 18 grudnia 2019 o 18:38

    Witam proszę o odp w sprawie zapalenia żołądka , jakie zamówić ziółka. Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 18 grudnia 2019 o 19:01

     https://www.pepsieliot.com/kuracja-marchewka-i-4-inne-proste-metody-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka/
     ważny jest też poziom 25(OH)D i domowy test sody na stan zakwaszenia żołądka

 3. avatar Kalina 27 marca 2018 o 12:44

  5 podejść do wegetarianizmu na początek i nawet raw próba się trafiła, tycie w oczach, zasypianie na stojąco, brak chęci do życia; powrót do tego nieszczęsnego mięsa którego wolałabym unikać – energia powraca i to w nadmiarze, chęć do życia również, podczas prób przejścia na raw zachorowałam po kolei na wszystko grypa katar płuca, mimo ze 5 lat nie chorowałam na nic; teraz wraca zdrowie wszystko się normuje; dodam tylko ze suplementowałam te green&fruits, complex b, kolagen, shape and shake, askorbinian sodu, chlorek magnezu, cynk, miedziana bransoletka, d3 z k2; czy jest mozliwe ze po prostu należę do wąskiej grupy ludzi niemogących funkcjonować bez mięsa? bo bez węglowodanów funkcjonuję doskonale. Lepiej sypiam, wstaję wyspana, nie budzę się co 5 minut. Włosy się poprawiły, o dziwo mocz prawie biały i to po mięsie. żadnej alergii, żadnych krost na buzi które po węglach są standardem. Mówiąc węgle nie mam na myśli pieczywa i ciastek, tylko banany np (nawiasem mówiąc nie mogę ich przełknąć). Warzywa tak – uwielbiam, owoce mogłyby nie istnieć. Szpinak w każdej ilości, ogórki i sałata również, kalafiory, czasami brokuły, pomidory z rzadka, cebula, por i czosnek – kocham. Nawet nie wiem o co zapytać…. chyba czy tak może sie zdarzyć? czy można być zdrowym po takim jedzeniu?Aaa skończyły się bóle glowy, które były nagminne bez mięsa. Czy to znaczy że jestem typem mięsnym i już i koniec?

  1. avatar Jarmush 27 marca 2018 o 12:57

   Na poziomie ciała tak, na poziomie duchowym nie. Pewnie w tym wcieleniu masz zdobyć inne doświadczenie.

  2. avatar grzegorzadam 27 marca 2018 o 20:03

   ze po prostu należę do wąskiej grupy ludzi niemogących funkcjonować bez mięsa?”

   Dlaczego wąskiej? 🙂

   1. avatar Kalina 28 marca 2018 o 08:37

    Grzegorzadam kiedyś Pepsi napisala ze ok 25% ludzi jest typowo mięsozernych, uznałam to za „wąską” 🙂

    1. avatar grzegorzadam 28 marca 2018 o 11:09

     POwiedziłąbym raczej że 90% 🙂

     1. avatar Kalina 28 marca 2018 o 11:25

      Grzegorzadam tez zaczynam tak myśleć 🙂

 4. avatar Agnieszka 27 marca 2018 o 12:49

  No a jesli musze ograniczyc tluszcz bo zaczelam jesc wiecej owocow, to ile i jak spozywac ten olej kokosowy?

  1. avatar Jarmush 27 marca 2018 o 12:55

   to nie da Ciebie metoda, skup się na pierwszych dwóch

 5. avatar KASIA 27 marca 2018 o 14:24

  Ja mam mega problem.Proszę o poradę 🙁 Mój Synek pół roczny ma straszny refluks. Cały dzień noszony pionowo ale to jak i inne metody nie pomagają bo aż się krztusi… i dodatkowo jest alergikiem i szkodzą mu wszystkie mleka (teraz nutramigen) i tu mam pytanie… czy mogę mu podawać chociaż z 2 mleka roślinne (kokosowe sama robie) bo pare osób mówi że moge bo niby zdrowe i przy alergii akurat…ale lekarz oczywiście powiedziała że jakieś hormony mają? ? To chyba sojowe? :/

   1. avatar kate 28 lutego 2019 o 16:35

    ale to mleko siedzi w tym umyśle. musi być mleko. jak nie to to inne. w książce gersona było napisane, że sok z marchewki dawać, bo chociaż nie wygląda, ale składem przypomina mleko matki. ??????

  1. avatar grzegorzadam 27 marca 2018 o 20:04

   Szczepiony ?

   1. avatar Kasia 28 marca 2018 o 09:18

    Na szczęście nie ?

    1. avatar grzegorzadam 28 marca 2018 o 11:11

     Trudny temat z takim maluchem

     Ktoś ten refluks stwierdził?
     PO każdym posiłku? Karmisz jeszcze?

 6. avatar K 27 marca 2018 o 18:05

  Dziękuję, Pepsi, za ten wpis – pisałam już w komentarzu, że zdycham na żołądek, refluks i wszystkie takie 🙂

 7. avatar marsa 27 marca 2018 o 18:59

  Aco w przypadku refluksu gardlowo krtaniowego? Nie mam typowej zgagi tylko pieczenie jezyka i gardla oraz bole uszu. Jem chlorelle od jakiegos czasu i magnez. Wyeliminowalam przerost hp i jest troche lepiej, ale dalej mam problemy gardlowe.

  1. avatar Jarmush 27 marca 2018 o 19:15

   czasami można mieć tylko gorzki smak w ustach i to też jest zgaga

   1. avatar Renia 30 kwietnia 2019 o 14:32

    U mnie zdiagnozowano reflux żółciowy. Co robic? Jak to wyleczyc? 🙁

    1. avatar Jarmush 30 kwietnia 2019 o 16:09

     wpisz w szukałkę na blogu, od tego dobrze jest zacząć

  2. avatar grzegorzadam 27 marca 2018 o 20:09

   Jak z nawodnieniem i testem sody u Was?
   Kolor i pH moczu?

   1. avatar marsa 28 marca 2018 o 08:17

    U mnie test sody katastrofa, nie odbija mi sie. Poki co musze zaleczyc zoladek bo mam zapalenie i nadzerki, wiec zakwaszanie odpada. Pije wode z sola himalajska, rumianek, pokrzywe. W nocy wstaje nawet po dwa razy do lazienki oddac mocz. Kolor raczej jasny, ph jeszcze nie sprawdzalam.

    1. avatar marsa 29 marca 2018 o 06:46

     A czy podczas zapalenie zoladka moge jakos zakwaszac zoladek? Mam wrazenie ze jedzenie mi lezy od wieczornej kolacji czuje je jeszcze rano po 12 h. W dodatku czuje posmak gazu jak klade sie spac, kaszle itp. Dzis rano zjadlam tylko banana, wypilam rumianek i czuje kwas w buzi i pieczenie gardla.

     1. avatar Jarmush 29 marca 2018 o 12:19

      3 i 4 szklanka w terapii stymulują kwas żołądkowy, ale ocet jabłkowy może podrażniać błonę, a tu masz taki sposób https://www.pepsieliot.com/najprostszy-sposob-na-odbudowanie-zapasow-kwasu-zoladkowego/

  3. avatar AgaInes 9 stycznia 2020 o 00:01

   Cześć Marsa, czy poradziłaś sobie z tymi objawami? Ja chyba też mam krtaniowo-gardlowy, śluz w gardle, ból i ból uszu 🙁

   1. avatar Marsa 9 stycznia 2020 o 05:50

    Czesc
    Mi pomogly enzymy trawienne w kapsulkach. W zasadzie to chyba najbardziej.

    1. avatar AgaInes 9 stycznia 2020 o 07:40

     Cześć Marsa, dziękuję za szybką odpowiedź! A czy miewałaś też śluz w gardle jak ja przy swoim refluksie? Enzymy w kapsułkach bierzesz nadal czy przestałaś gdy objawy ustąpiły? Mam wiele pytań bo jestem już zdesperowana jak sobie pomóc 🙁

 8. avatar Figusia 27 marca 2018 o 19:14

  mam zdiagnozowany w grudniu refluks, wcześniej przez kilka miesięcy zgaga gigant, nie przywiązywałam wagi, zgaga to zgaga… dopiero, gdy przez 2 miesiące miałam kaszel poranny poszłam do lekarza, po wywiadzie (bo osłuchowo było ok) wyszło, że najprawdopodobniej kaszel od refluksu, pierwsze tabletki ipp, choć miałam świadomość że to samo zuo, brałam żeby poczuć się lepiej, odstawiłam po tygodniu, bo czułam się źle, zgaga ustąpiła, ale zaczęły boleć stawy i mięśnie. Przeszłam na dietę antyzgagową, popijałam oj (kiedyś pomagał…), nie pomogło, ból gardła nocno-poranny każdego dnia. W końcu znów u dochtora się zjawiłam z prośbą o skierowanie na gastroskopię. Diagnoza – przepuklina rozworu, 3 nadżerki przełyku, bez HP, i się zaczęło…Przestraszyłam się tych nadżerek i zaczęłam grzecznie łykać ipp ze wskazaniem ich leczenia. Brałam niecałe 2 m-ce z wyrzutami sumienia, że robię sobie kuku. Odstawiłam z mocnym postanowieniem leczenia się naturalnie. I co? Ciężko, zgagę miewam nadal (choć zdecydowanie rzadziej), ból gardła codziennie, uczucie duszności, odbijanie itd… Za Waszymi radami piję od blisko miesiąca na czczo sok z ziemniaka, łykam gorzkie, zazwyczaj gorczycę, przed dużym posiłkiem lukrecję, pijam herbatki pokrzywową, rumiankową, lukrecjową, teraz mam przerwę w zielonej z sodą, do tego D3+K2mk7, zaczęłam msm z wit C, herbatkę tłustą na 60 chorób i robale… octu na razie nie tykam, ale czekam na zielone światło… co jeszcze mogę? przymierzam się do soku z selera, ale na mojej wsi ciężko o bio, jem dużo kiszonek, praktycznie codziennie ogórki kiszone i/lub kapusta kiszona. Czuję się jak dziecko we mgle, czy mogę coś jeszcze dołożyć żeby poczuć w końcu, że idę w dobrym kierunku? Kusi mnie teraz 4 greens, czy warto na tym etapie?

  1. avatar grzegorzadam 28 marca 2018 o 11:28

   zRÓB badanie na pasożyty.

   Odwodnienie- kolor i pH moczu?

   1. avatar Figusia 28 marca 2018 o 13:21

    Badałam ph moczu w zeszłym tygodniu jak piłam herbatę zielona z soda. Rano ok 6, w poludnie ok 8

    1. avatar grzegorzadam 28 marca 2018 o 13:50

     Rano może być, wieczorem?

     1. avatar Figusia 28 marca 2018 o 17:04

      zbadam

   2. avatar Figusia 28 marca 2018 o 13:33

    Kolor jasna słodka. Nie napisałam, ze suplementuje jeszcze jod transdermalnie i magnez w postaci kapieli w siarczanie magnezu oraz dodatkowo oliwa z chlorku magnezu uzywam jako Deo.

    1. avatar grzegorzadam 28 marca 2018 o 13:49

     Kolor jasna słodka.”

     słomka?
     nie najgorzej.
     Jesz sól? Ile?

     1. avatar Figusia 28 marca 2018 o 17:03

      tak słomka, telefon wie lepiej:) (smaku nie znam) daję szczyptę soli himalajskiej lub kłodawskiej (gdy uda się nabyć) do szklanki wody, wychodzi ok 3 szklanek dziennie, do tego ww herbaty

     2. avatar Figusia 28 marca 2018 o 17:07

      ok 2 tyg temu radziłam się Ciebie, gdy mocz miał okropny zapach, to było wtedy, gdy zaczęłam suplementować się dodatkowo jodem i pić herbatę zieloną z sodą, po 2-3 dniach wrócił do normy.

     3. avatar grzegorzadam 29 marca 2018 o 09:05

      To ile tej soli jest , 1 gram ?!

     4. avatar Figusia 29 marca 2018 o 11:22

      tzn za mało? ile powinno być? oczywiście sól używam także do innych potraw, zjadam w pieczywie itd…czy jest sens dołożyc teraz 4 greens?

     5. avatar grzegorzadam 29 marca 2018 o 11:43

      Nie ma ilości na sól, minimum 3-5 gramów, max kilkadziesiąt.

     6. avatar Figusia 29 marca 2018 o 17:43

      czyli idąc Twoim tokiem myślenia (?) nie jestem odpowiednio nawodniona, najpierw powinnam się porządnie nawodnić, bo odwodnienie jest przyczyną moich bolączek około refluksowych?

     7. avatar grzegorzadam 29 marca 2018 o 20:43

      Tak może być i bywa często.

      Poczytaj Pepsi, Sircusa i innych:
      https://www.pepsieliot.com/woda-nasz-ratunek-owszem-tylko-jaka/
      http://drsircus.com/water/dehydration-symptoms-causes-treatments/

      Odwodnienie bywa przyczyną wielu ”niediagnozowalnych” chorób
      przy braku jednoczesnym, magnezu i wodorowęglanów oraz soli naturalnych morskich.

  2. avatar Figusia 1 kwietnia 2018 o 19:43

   Kochani P i G, jeśli nie mogę na razie stosować „4 szklanek” z uwagi na ocet, którego na razie nie mogę przez wzgląd na (nie)przyjaciółki nadżerki przełyku, jak mogę włączyć 4 greens do diety? czy mam spokojnie poczekać na lepsze czasy? bardzo mnie stresuje obecny stan, zwłaszcza, że nic się nie poprawia. Nawadniam się już dłuższy czas, ale z Waszymi sugestiami intensyfikuję starania:)

   1. avatar Jarmush 1 kwietnia 2018 o 20:14

    odstaw 3 szklankę i dołóż na przykład zerową z gaszoną sodą.

 9. avatar Bana 28 marca 2018 o 10:21

  Droga Pepsi ciocia dostała okrutnej depresji , bierze ssri i bedzie brała bo niestety rodzina przekonania itp czy moge bezpiecznie podawać jej jablczan magnezu ? ( czy lepsza bedzie inna forma mg ?) jak jeszcze moge pomoc ? Kompleks b , ? D3K2 wiadomo bierze , co moge zrobić jak pomoc ? Nie chce biegać ruszać sie myć chodzić funkcjonować …

  1. avatar Jarmush 28 marca 2018 o 10:33

   Greens & Fruits TiB, i jabłczan TiB oraz pół szklanki chlorku TiB lub soli epsom TiB do kąpieli, i 1 Omega 3 po śniadaniu razem z D3z K2

  2. avatar grzegorzadam 28 marca 2018 o 11:21

   czy moge bezpiecznie podawać”

   To jest niezbędne.

 10. avatar Kacha 28 marca 2018 o 12:24

  Stosuję się do zaleceń j.w.plus lukrecja Dgl i jest coraz lepiej. Jednak mam jakiś wewnętrzny opór przed borem. No nie wiem czemu, nie wiem, nie mogę się przemóc…?

 11. avatar karol 28 marca 2018 o 12:37

  pepsi d3k2 tib te do ssania, trzylatek jedną dziennie?

  1. avatar Emanuela Urtica 28 marca 2018 o 12:52

   Jaki ma poziom 25(OH)D?

 12. avatar Joelsky21 28 marca 2018 o 17:44

  cierpię na zgagę/refluks od 8 lat i jaką mam gwarancję, że stosując prochy opisane w tym artykule doprowadzę się do porządku? Nie wszystko złoto co się świeci i tym bardziej może być tak samo z tym artykułem.

  1. avatar grzegorzadam 29 marca 2018 o 09:07

   Gwarancję ?

   Spróbuj po prostu.
   od ilu lat łykasz IPP ?

 13. avatar grzegorzadam 31 marca 2018 o 08:03

  Robisz sobie krzywdę IPP od 8 lat i pytasz o gwarancję?

  To nie są żarty.

  1. avatar Joelsky21 7 kwietnia 2018 o 07:26

   wydaje mi się że współczesna medycyna i metody niekonwencjonalne nie są w stanie uporać się z refluksem/zgagą

   1. avatar grzegorzadam 7 czerwca 2018 o 19:39

    metody ”konwencjonalne” są całkowicie do bani, bo każde
    metody konwencjonalne mają z założenia przynieść zysk producentom chemii.
    To jest czytelne i oczywiste.
    Refluks się leczy skutecznie, czego jestem przykładem.

    1. avatar Joelsky21 16 października 2018 o 17:04

     grzegorzadam, czy jest szansa porozmawiać z Tobą o zgadze inaczej niż za pośrednictwem forum?

 14. avatar grzegorzadam 31 marca 2018 o 08:05

  Mogę kupić te suple, ale co jak nie pomogą? Kto zwróci mi pieniądze?”

  IPP pomogły?
  Ktoś zwraca kasę za to? 😀

 15. avatar help 1 kwietnia 2018 o 14:07

  Pomocy.. od jakiegoś miesiąca mam duży i wykańczający mnie problem. Nie umiem tego połączyć w całość. To może być tylko GERD, ale nie jestem do końca przekonana. Nie jestem, ponieważ od roku zakwaszam mój żołądek octem i przy posiłkach z większą ilością białka brałam także betainę i zapomniałam o tym, że jest coś takiego jak zgaga. Pewnego dnia zjadłam łososia (nie łączyłam z węglami ani nic, bo od miesiąca byłam na diecie na candide, low carb troche wyższa w tłuszcze, na pewno nie keto) po którym dosłownie skręciło mnie w jelitach. Do tego stopnia że nie mogłam sie wyprostować z bólu. Dzień wcześniej byłam też na zajęciach fitness gdzie ćwiczy się w wysokiej temperaturze i potem też wyszłam sobie spocona na wiatr i zimno. Wszystko to działo się w jednym czasie, a ja odtąd mam okropne bóle w klatce piersiowej, zgagę, cierpnięcie rąk i nóg (bardziej z lewej strony), okropne bóle szyi, GŁOWY non stop i łaskotanie twarzy (usta, czoło, broda, nos..). USG w porządku, rtg przełyku w porządku, nie ma przepukliny. Magnez jest, D3 z K2 też. Test sody za to koszmar. Ocet jabłkowy biorę dalej, dodałam gorzkie zioła i sól kłodawską pod język po jedzeniu, zero poprawy. Piłam też seler naciowy bio przez 2 tyg, dalej nic. Akupunktura też nie pomogła. Żyje w duzym stresie to fakt, a teraz pewnie przez to jeszcze bardziej sie nakręcam, ale w życiu nie czułam sie tak źle, nie potrafię normalnie funkcjonować. Nie wiem czemu mam w głowie cały czas, że to może być też coś z kręgosłupem, szczególnie szyjnym. Zrobiłam MRI piersiowego i znalazł dwie wypukliny, szyjnego miałam robiony rok temu i mam zniesioną lordozę i też wypukliny. W międzyczasie poszłam do kręgarza, miałam kilka wizyt, nie pomogło, za to po ostatniej wizycie pojawiło sie właśnie drętwienie kończyn. Oczyszczanie z pasozytow robilam w zyciu juz kilka razy, candide tez wydaje mi sie ze okielznalam bo pozbylam sie problemow typu wzdecia, gazy itp.. I to wlasnie jest dziwne, niby mam zgage teoretycznie nie powinnam trawic bialka i miec problemy z jelitami. Jednak nic takiego nie ma. Byłabym wdzięczna za każdą pomoc, bo juz mam dość. Myślałam też o nerwie błędnym.. nie wiem.

  1. avatar grzegorzadam 3 kwietnia 2018 o 09:07

   Pewnego dnia zjadłam łososia ”

   Nie wiem co tam, jest w tych ”łososiach”, ale na pewno nie jest to żywność.

 16. avatar Mrs 5 kwietnia 2018 o 16:34

  A jak wzmocnić dolny zwieracz ? Sól i co jeszcze ?

  1. avatar grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 21:03

   Jak zakwaszenie żołądka?

   1. avatar Mrs 5 kwietnia 2018 o 21:22

    Średnio. Zakwaszam octem solą i gorzkimi ziołami. Na gastroskopi wyszedł słaby zwieracz. Myślisz że z czasem się umocni gdy żołądek będzie miał odpowiednią ilość kwasu?

    1. avatar grzegorzadam 6 kwietnia 2018 o 07:02

     Powinien, to długotrwały proces.

 17. avatar Mrs 6 kwietnia 2018 o 11:09

  A co myślisz o informacjach, że przy takim zwieraczu nie można jeść np. pomidorów czy czosnku czy ostrych rzeczy bo powodują jego rozluźnianie?

  1. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 11:55

   to się sprawdza empirycznie

 18. avatar Li 16 kwietnia 2018 o 15:44

  Witam. Od pół roku borykam się z bólem żołądka, zgagą i uczuciem ciał obcych w przełyku. W gastroskopii (6 m-cy temu) wyszło, że mam zapalenie błony śluzowej żołądka, zarzucanie żołądkowo-przełykowe i liczne nadżerki w przełyku. Lekarz przepisał mi ipp, ale postanowiłam ich nie brać i spróbować wyleczyć się naturalnymi sposobami. Zmieniłam dietę – od pół roku nie jem cukru i glutenu, ograniczyłam mięso (jem od czasu do czasu drób z dobrego zródła i wołowinę) i nabiał, a spożywam głównie warzywa i owoce oraz kasze. Mam jednak wrażenie, że dieta nie ma zupełnie wpływu na moje samopoczucie, choć czytam, że ludzie borykający się z refluksem wykluczają niektóre produkty z diety, bo widzą, że one ewidentnie im szkodzą. Ja tak nie mam. Nie widzę związku… Biorę spirulinę, magnez+B6, D3K2Mk7, colostrum i probiotyki. Nie widzę żadnej poprawy, a minęło już pół roku… Niektórzy piszą też, że objawy nasilają się im wieczorem i w nocy (kiedy ciało jest w pozycji poziomej), a ja każdego dnia nie mogę doczekać się nocy i snu, bo wtedy wszystkie dolegliwości przechodzą.
  Obawiam się, że wykończę sobie przełyk tym kwasem. Co robić, poradzcie proszę.

  1. avatar grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 04:58

   jak test sody?
   Masz kwas w żołądku?

 19. avatar Klucha 2 listopada 2018 o 03:44

  Kochana Pepsi ja mam problem z tym GERD. Ok 8 lat temu stwierdzony refluks żołądkowi przełykowy. Nie brałam ipp, poradziłam sobie żywieniem. Pije ocet jabłkowy i było bardzo dobrze, właściwie bez zgagi. Teraz jestem po 2 ciąży. W ciąży zaczęłam budzić się z kwasem z buzi musiałam odpluwac. Teraz jestem już kilka ms po ciąży i jest tak samo. To jest mega dyskomfort, podrażnia mi dziąsła i muszę biegać odpluwac to w nocy albo nad ranem. Jak pomoc sobie naturalnie ? Do lekarza nie idę bo zaleci ipp. Co oprócz zaleceń z tego artykułu ? Help 😉 dziękuje

 20. avatar Vix 12 grudnia 2018 o 10:54

  Peps, kwas mnie zalewa z każdej strony, już po każdym posiłku.
  Od tygodnia nie jem ipp, nie chce go jeśc już nigdy więcej, nie jem glutenu, odstawiłam mleko.
  Robiłam test sody parę razy, wychodzi około 60 sek, raz, 90 sek, czasem 120. Nie wiedząc co o tym myśleć, spróbowałam małą łyżeczkę octu jabłkowego organicznego na czczo i piekło mnie w gardle, pierwszy posiłek się przyjął, ale drugi już nie… ciepło w żołądku no ewidentnie nie dla mnie jeszcze ten ocet, zalał mnie kwas tak, że do następnego dnia się nie uspokoiło, próbowałam łagodzić sodą, ale z małym efektem.
  Teraz cokolwiek zjem mam zgagę… czy owoca, czy koktajl, nie wiem, co teraz? Ratuję się siemieniem lnianym na czczo, ale za 15 minut i tak nim odbija się na kwaśno, muszę wyleczyć tę cholerną nadkwaśność, test sody dziś rano – odbiło się podczas picia jeszcze, gardło momentalnie czerwone bolesne od tych rewelacji. Zamawiam zaraz probiotyki, włączam ziemię okrzemkową, zamówiłam już lukrecję i ślaz, lecę do matki po sokowirówkę i co? sok z kapusty? suplementuje póki co d3k2 100mcg/1000iu i właśnie czuję że utknęłam…

  1. avatar Jarmush 12 grudnia 2018 o 12:03

   magnez koniecznie, kolagen TiB, glutamina

 21. avatar KasiaM 22 lutego 2019 o 15:48

  Moj kolega miał zgage codziennie i jakis naturopata zalecił mu 2 pomarancze na czczo. Pomogło! Kwaśny sok na kwaśny żołądek.

 22. avatar Sofia36 23 lutego 2019 o 09:41

  Hej Pepsi. Mam pytanie nie w temacie. Czy zmęczone nadnercza mogą boleć?

  1. avatar Jarmush 23 lutego 2019 o 10:20

   nie znam takiego objawu zmęczenia nadnerczy, bolą Cię nerki

 23. avatar Sofia36 23 lutego 2019 o 10:45

  Dzięki ?

 24. avatar mała. 23 lutego 2019 o 13:40

  Kilka lat brałam IPP, które wykończyły mój żołądek.
  Odstawienie – katastrofa. W ten sposób trafiłam tutaj na blog PEPSI ponad rok temu.
  Wdrożyłam suplementy, zakwaszanie żołądka. Efekty średnie, niestety lat zaniedbań nie da się łatwo wyeliminować. Do walki postanowiłam włączyć OSTEOPATĘ. Po kilku miesiącach (kilku wizytach – jedna wizyta raz na ok 3 tygodnie) zaczęłam odczuwać efekty.
  W Polsce o osteopatii mówi się nie wiele, a dobrzy specjaliści na prawdę potrafią pomóc. Poszukajcie dobrego OSTEOPATY! Terapia w połączeniu z dietą i suplementacją to chyba najlepsza droga jaką możecie obrać.

 25. avatar Monika 23 lutego 2019 o 21:56

  Pepsi a co z dziećmi? Moja.Zosia od noworodka patologiczne ulewala..jak.miala roczek stwierdzili refluks.
  Teraz ma 6 lat. Ciągle nawracajace infekcje górnych dróg oddechowych, nieżyt nosa.
  Regularnie choruje co 3 tyg.
  Teraz ma już takie ataki że tylko.niestety brzydki B…. L jej pomaga.
  Podejrzewają astmę wczesnodziecieca.
  Pomimo diety pozycji prawie siedzącej kaszel pojawia się.
  Co robić? Jak.jej pomoc?
  Nie zauważyłam żeby jej się odbijalo,
  Albo coś.palilo w. Przełyku.. Nic zupełnie. Nic..
  Tylko. Ten kaszel…
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 24 lutego 2019 o 08:55

   Odporność

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 grama chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, a potem zacząć doączać spirulinę),oraz 1,5 grama spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1/2 tabletki D3+k2 TiB do ssania, dopóki nie ma wyników badania niech bierze tylko 1/2 tabletki, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację, zwykle dzieci w tym wieku biorą 1 całą tabletkę, ale zrób badania

   oraz 2 Omega 3 TiB dla dzieci, też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy !!!!!!

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyścółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

 26. avatar Monika 24 lutego 2019 o 12:33

  Dziękuję

 27. avatar Agnieszka 12 marca 2019 o 19:29

  Pepsi, a co mi sie mogło porobić? Nigdy nie mialam problemów ze zgaga, czy niestrawnością. Teraz od ponad miesiąca odstawiłam zupełnie gluten, mięso, kawę, nabiał, czyli dieta wegańska i nie wiadomo skad i dlaczego, od około tygodnia, pojawiło sie uczucie ciężkości po jedzeniu oraz zgaga. Właściwie po każdym posiłku, nawet niewielkim.
  Dodam, ze od roku robię 4 szklanki, post przerywany, biorę wit D3 (poziom 56 w listopadzie, za miesiąc zrobię nowe badanie, ale powinno wzrosnąć) K2, omegę 3, chlorelle (3g, właśnie skończyłam 6miesieczny program oczyszczania z metali ciężkich wg protokołu, ktory podawałaś gdzie brałam 6 g dziennie), b complex,kolagen,cynk, selen, kwas askorbinowy zbuforowany wg Grzegorzadama,probiotyki, zakwaszam żołądek gorzkim lub sola. Teraz następnym krokiem miało być odstawienie glutenu, nabialu etc, ale właśnie wyniknął ten problem i po pierwsze sie dziwie wtf ?!, a po drugie zle sie czuję. Dlaczego tak mi sie porobilo? Co robić? <3

  1. avatar Jarmush 12 marca 2019 o 20:03

   a dlaczego to wszystko robiłaś? jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka?

 28. avatar Agnieszka 12 marca 2019 o 20:24

  Dlaczego to wszystko robiłam? Bo trafiłam na Twojego bloga i zmieniłam/zmieniam swoje życie;)
  Test na zakwaszenie wypadł kiepsko i dlatego zakwaszałam, ale pozniej juz nie sprawdzałam czy cos sie polepszyło. Juz od jakiegoś czasu chciałam sprawdzić, ale ciągle zapominam rano wypić tę sode na czczo, bo juz mam zakodowane 4 szklanki i jak juz ze dwie wypije to sobie przypominam ze mialam zrobić test sody;) A suple i post przerywany to rezultat czytania tego, co tak nam usilnie kładziesz do głowy. Źle robię ?
  A co myślisz mogło mi sie tak nagle stać? Myślałam, ze moze za duzo jadłam objętościowo po odrzuceniu chleba etc ( bo czułam sie troche niedojedzona, na samym poczatku, potem juz mi to przeszło) i żołądek się zbuntował na takie większe porcje.. Ale nie wiem, czy to to, tak juz kombinuje po prostu, żeby jakas przyczynę znaleźć. Teraz nawet male porcje powodują dyskomfort.

  1. avatar Jarmush 12 marca 2019 o 21:12

   nie, że źle robisz, tylko to wszystko jest dość wymagające i ludzie, którzy tu trafiają na samym początku, to najczęściej chorzy, którzy zrazili się do medycyny klasycznej, albo tylko chcą ją podeprzeć czymś alternatywnym, albo hipochondrycy i dlatego zapytałam. Czasami tak jest, że gdy wszystko robisz byle jak czujesz się ok, a gdy zaczynasz się starać, dbać, jakoś się nawet pogarsza. Nie wiem czy to kwestia odtruwania ciała po rzuceniu glutenu i kazeiny, bo to bardziej wygląda na brak kwasu w żołądku i słabe trawienie. Znajdujesz niestrawione kawałki pokarmu w kale? Bardzo Cię piecze ta zgaga? Po schyleniu się, czy cały czas? jak teraz wyglądają wypróżnienia? Jaki kolor moczu? Jakie pH?

 29. avatar Agnieszka 12 marca 2019 o 21:48

  Mi tez to właśnie wygląda na słabe zakwaszenie żołądka, kurczę,ale czym dodatkowo zakwaszać. Było dobrze z takim zakwaszaniem jakie stosowałam i się popsuło.
  Nie wiem czy jakos sie super staram.. Masz rację, ze jest to wymagające i czasem cos mi sie zdarzy pominąć w ciągu dnia, ale mówię trudno i stram sie pamiętać następnego dnia. A robię to wszystko raczej jako profilaktyka, żeby po prostu w zdrowiu dożyć tej 140-stki 😉 Zawsze mnie ciągnęło do ziololecznictwa i naturalnych metod, a trafienie na Twojego bloga tylko mnie utwierdziło w przekonaniu, ze tędy droga. Poza tym Ty, i współtworzący tego bloga, otworzyliście mi oczy na wiele faktów, o których wcześniej nie wiedziałam (np istota zakwaszenia żołądka właśnie, pasożyty,mechanizm powstawania cukrzycy etc) No i rezonuję z tym wszystkim. Mięsa nigdy specjalnie nie lubiłam, rzadko jadłam w ogóle, od miesiaca wcale i nawet o nim nie pomyślałam, odpadło po prostu ode mnie. Troche gorzej z nabialem i glutenem, ale tez jakoś bez specjalnego wysiłku. Większym wyzwaniem jest gotowanie dla siebie osobno i dla rodziny osobno. W każdym razie, robię to bo czuje, ze tak ma być. To chyba moja dusza zaczyna przemawiać do mnie..
  A wracając do bardziej przyziemnych rzeczy: Ph rano 7 (bylo gorzej przed odstawieniem glutenu i reszty, bo 5,5), kolor żółtawy, ale to od B complex, jednak malo skoncentrowany, więcej chyba nawodnienie nie jest najgorsze. I nie zauważam kawałków jedzenia w kale. Zgaga piecze średnio mocno, ale cały czas,nie tylko podczas schylania. I dodatkowo to takie uczucie pełności, wręcz przechodzące lekko w kierunku nudności. Najlepiej sie czuje o pustym żołądku. Wiec moze powinnam skrócić jeszcze okno jedzeniowe ( teraz 8h, czasem 6) i najesc sie raz, przecierpieć swoje i potem juz czuć żołądek przyrośnięty do pleców? Hmm, to chyba jednak nie najlepszy pomysł..

 30. avatar Agnieszka 13 marca 2019 o 08:36

  Dziękuję Pepsi, juz od wczoraj studiuję te i inne wpisy. I zaczynam podejrzewać wrzody, od jutra zacznę kurację marchwią przez tydzień zobaczymy czy cos się ruszy. Tez mnie zastanawia cały czasie czego tak mi sie porobiło. Robiłam biorezonans rok temu wyszło troszkę Candidy, przywra wątróbowa i jelitowa, tez w nieduzym zakresie. Od tamtego badania zmieniłam dietę i robię 4 szklanki, więc podejrzewam, ze powinno byc troche lepiej w tym temacie, chociaż wiem, ze motylica jest trudna.
  Co do zakwaszenia żołądka, to dziś rano zrobiłam test sody i jest beznadziejnie: W ogole mi się nie odbiło, po jakichś 10 minutach wypiłam pierwszą z 4 szklanek i to dopiero spowodowało beknięcie. Wniosek z tego taki, ze ph zawartości mojego żołądka musi byc o wiele wyższe niż ph szklanki wody z cytryną! Straszne!
  Co mnie dziwi to to, ze niby zakwaszałam cały czas od prawie roku żołądek, octem, solą, gorzkim i najwidoczniej nieskutecznie. Co w takim razie zrobić? Po kuracji marchwiowej zacząć stosować większe dawki w/w, częściej? Czy z grubej rury betainą uderzyć?

  1. avatar Jarmush 13 marca 2019 o 09:57

   z pewnością pH Twojego żołądka nie jest o wiele wyższe niż szklanki wody z cytryną, byłoby bardzo źle, jest niższe, a opóźnione odbicie może mieć jeszcze inne przyczyny, co nie znaczy, że nie masz za mało kwasu w żołądku, bo z pewnością masz

 31. avatar Agnieszka 13 marca 2019 o 10:10

  Mialam na myśli, wyższe w sensie, ze np 5 (moje domniemane ph w zoladku) jest ph wyższym niż 3 ( ph wody z cytryną) Ale może cos przekombinowałam;)
  W każdym razie dziekuje Ci za poświęcony mi czas i na pochylenie sie nad moim przypadkiem:)
  Miłego dnia <3

  1. avatar Jarmush 13 marca 2019 o 11:07

   szklanka wody z sokiem z cytryny ma według Ciebie 3? przekombinowałaś https://www.pepsieliot.com/ocet-jablkowy-zakwasza-zoladek-sciema/

 32. avatar Miki 14 marca 2019 o 18:07

  Hello.
  Ja też mam refluks. Stwierdzony 1,5 roku temu w trakcie nerwicy lękowej. Podłączony naturalnie ale przy stresie też występowały objawy. Od miesiąca znów męczy i nie wiem w którą stronę pójść. Po zakwaszania tym razem nie pomaga. Czy pójść na gastroskopię żeby sprawdzić czy nie mam nadżerek i zapalenia błony najpierw? Można to stwierdzić jakoś inaczej niż tylko na gastroskopii? No i bardzo niepokoją mnie objawy. Czasami ucisk w gardle i w mostku lub jem do pewnego momentu i pozniej czuję że nie umiem już przełykać i że jak zjem więcej to się udlawie, tak jakby mój żołądek nie chciał przyjąć ani kęsa. Czym takie objawy są spowodowane?

 33. avatar Marta 20 marca 2019 o 12:56

  Mi nie pomaga nawet 10 tabletek betainy HCl . Troszkę redukuje odbijanie które mam cały dzień po posiłku. 2 wizyty u osteopatyczne to samo przestało się odbijać ale jak przestałam tam chodzić to o jawy wróciły z większą siłą. Nie wiem.co.jest grane ,ileż można żreć tych tabletek zbankrutuje niedlugo

 34. avatar Sonsonson 24 marca 2019 o 05:24

  Hejho! Powiedzcie proszę czy 4 greens z młodą pszenica mogą używać osoby z nietolerancja glutenu? Jeśli nie czym zastąpić? Dziękuję <3

  1. avatar Jarmush 24 marca 2019 o 07:08

   młode trawy nie zawierają glutenu, gluten pojawia się dopiero w ziarnach

 35. avatar Sonsonson 24 marca 2019 o 12:28

  O, to super 😉 dzieki!

 36. avatar Ziggy 27 marca 2019 o 04:07

  Jestem od miesiaca na poscie przerywanym i 4 szklanki, nie jem wogole cukru i slodkosci od roku, nie jem rzeczy gotowych przetowrzonych wszystko robione w domu, mieso 3 razy w tygodniu ale niestety mam tzw. „kluche w gardle” mialem to dawniej ale bardzo slabe teraz coraz gorzej czy to moze miec zwiazek z 4 szklankami (uzywam Pakiet Gold 4 szklanki ) moze jestem na cos uczulony? Przez pierwsze 2 tygodnie byly dziwne efekty jakies zmiany czulem ale teraz jest zle nie mam typowej zgagi czy palenia „rury”.
  Proby na kwas zoladkowy zawsze byly slabe okolo 5min albo wcale, ostanio troche lepiej 4min’ nie wiem czy ciagnac dalej czy przerwac 4 szklanki? Prosze o pomoc:)

  1. avatar Jarmush 27 marca 2019 o 06:51

   rzeczy robione w domu, to również przetworzone, napisz co przykładowo jesz? Jakie masz wyniki badań B12, kwasu foliowego, homocysteiny, lipidy, cukier i insulina na czczo, sód, potas, 25(OH)D, kwas moczowy, mocznik, kreatynina, pH moczu, próby wątrobowe.

   Brałeś wcześniej (przed 4 szklankami) algi? Możesz być nadwrażliwy na algi.

 37. avatar Ziggy 27 marca 2019 o 07:29

  Nigdy nie jadlem alg
  Sniadanie- lunch 11 rano owsianka z banan, jablko, gruszka, jagody pokrojone to wszystko z owsianka albo jaka na masle chleb gluten free i salata z czyms co mam ogorek kiszony, kapusta kiszona, rzodkiewka, orzechy, pomidor taki warzywny „misz masz” jako dressing oliwa z oliwek ze swiezym wycisnietym czosnkiem i przyprawy sol, pieprz cayenne, kurkuma itp. gluten unikam. Obiad : gotowany kalafior z jajkiem sadzonym albo tylko salata jak wyzej , co jakies czas stake na grilu z pieczonym ziemniakiem duzo ogorka kiszonego (codziennie) musztarda wszystko organiczne, watrobka z dziczyzny lub cieleca z cebulka i kapusta kiszona, czasem pizza gluten free itp.
  Badania to nawet o niektorych nie slyszalem, robie badania krwi raz w roku chyba takie ogolne na wszystko, tu lekarz ( mieszkam w USA) nie mowi dokladnie wynikow dzwoni tylko jak cos jest zle, kiedys mialem za duzo wapnia to lekarz mi to powiedzial i dal jakies zalecenia pare lat temu, mialem problem z trzustka ostre zapalenie to mi doradzil gluten free i nawet pomoglo jak jeszcze do tego rzucilem cukier calkowicie chociaz lekarz twierdzil ze to nie ma nic wspolnego bo cukier na trzustke nie szkodzi ale mnie to jakos nie pasowalo i rzucilem 🙂
  Ogolnie od zawsze mialem problem z trawieniem (zaparcia), lekow zadnych nie biore i nie bralem, antybiotyki tylko pare razy w zyciu bardzo, bardzo rzadko, ostanio przy zapaleniu trzustki, kazali nawet postraszyli ze moge umrzec jak nie wezme, bylo ostre zapalenie trzustki, szpital bylem 3 dni na morfinie i innych jakies cudach przeciw bolowych ale jakos zyje:))

 38. avatar Córka Sabiny 30 kwietnia 2019 o 16:51

  Mama ma refluks od sierpnia ubiegłego roku. Leczy się na rzs, nadciśnienie tętnicze,duzo tego wszystkiego i ona z tych niedowiarków, co ją śmieszą wykłady dr Czerniak. Ale do rzeczy. Ma rownież przewlekłe zapalenie błony śluzowej. Tak mówi. Czy może przez to mieć problem ze szklanką z octem jabłkowym?
  Generalnie mówi, że przez to nie może za bardzo jeść surowizny, wieloxiarnistego pieczywa.

 39. avatar Pterka 12 sierpnia 2019 o 11:38

  Hej Pepsi, mam nadzieję że na komentarz odpowie też grzegorzadam.
  Od kilku miesięcy coś się dzieje z moim gardłem, taka jakby klucha, przeszkoda, jakby ktoś dusił, od kilku dni doszło palenie, pieczenie.
  W biorezonansie wyszła borelioza, bartonella, babesia, chlamydia, mykotoksyny, candida, toksokaroza, chlamydia, przywra i coś tam jeszcze, już nie pamiętam.
  Podjęłam leczenie ziołowe, gardło nie ustępuje (nie mówię o innych rzeczach bo nic nie jest tak straszne jak uczucie wiecznej przeszkody w gardle), lekarka powiedziała że od boreliozy mam naruszony nerw błędny. Cały czas łudzę się że to nie to.
  Test sody: nie odbiło się w ogóle.
  Od lat wzdęcia, smierdzace gazy
  Dieta zbilansowana. Myślę nad ketogeniczną bo mówią że bez keto z boreliozy nie wyjdę..
  Jesteś mądrą kobietą, proszę doradz

  1. avatar Gonia 1 listopada 2019 o 12:29

   Witaj Pepsi. Przypadkiem trafiłam na ten blog gdy szukałam informacji na temat analizy pierwiastkowej włosów…
   Mój mąż od 1,5 roku temu miał atak psychozy…. rozpoczął leczenie psychotropami. Po 2 m-cach brania leków przyplatala się depresja (czerwiec 2018) … i od tamtej pory się utrzymuje. Mąż ma lęki, obniżony nastrój, niepokoj, spowolnienie ruchowe, osłabienie fizyczne, brak werwy, wygaszenie uczuć i zobojętnienie. Dodatkowo, mąż ma uczucie guli w gardle i czasem trudności w połykaniu, chrypka, ślinotok (być może od leków???) ale badanie krtani wyszło ok.wiec ucisk w gardle spowodowany jest może nerwami, bo jak są lepsze dni to głos się poprawia.
   Próbowaliśmy różnych rzeczy, oleju CBD, ziół, suplementów, psychoterapii…jednak bez efektów.
   1.10 robiliśmy Analizę pierwiastkowa wlosa na której wyniki jeszcze czekamy…
   Dodam że mąż ma nieodpartą chęć na słodycze…
   Poziom D3 (09.2019)=40
   Badanie na nietolerancje glutenu wyszło negatywnie, borelioza i tsh również.
   Mąż niedawno rozpoczął suplementacje magnezem,potasem, d3+k2mk7, Adek, niacyną. Dodatkowo zdecydował się odstawić leki które nic nie pomagały A tylko szkodziły, a także ograniczył gluten i słodycze.
   Bardzo proszę o pomoc. Myślę nad zakwaszeniem żołądka i poprawieniem kondycji jelit ale kompletnie nie wiem od czego zaczac…. Z przeczytania wielu postów na Twoim blogu, wiem że trafiłam pod dobry adres i otrzymamy fachową pomoc.
   Z góry dziękuję za odpowiedź. Gosia

   1. avatar Jarmush 1 listopada 2019 o 13:50

    Na 3 miesiące niech wejdzie na surową, organiczną dietę wegańską, dużo zielonych liści, słodkie owoce, tak, dużo, ale bardzo mało tłuszczu w diecie max 10%, to jest odpowiednik połowy średniego awokado, czy 14 migdałów.

    Bardzo ważny przy depresji i generalnie zaburzeń psychicznych jest prawidłowy cykl metylacji. Dlatego ważne badanie to B12, kaws foliowy i homocysteina. Przy okazji robienia badań z listy poniżej, niech zbada selen, 25(OH)D, oczywiście sód i potas.

    Koniecznie 4 szklanki rano, od tego niech zaczyna dzień. Niech odstawi wszystkie suplemntey obce, potem sobie do nich wróci jak będzie chciał i zrobi tę kurację na suplementach, które polecę. Codziennie trening, jeśli nie może biegać, niech zacznie od szybkiego marszu 40 minut, moze być na bieżni, ale chodzi o to, żeby regularnie codziennie biegał 40 minut. Ważne są też głębokie wydechy, licząc do 4, potem przetrzymać powietrz na 4 i powoli na 4 wypuścić. Głęboki wdech do brzucha, oraz długi wydech z brzucha jest wybitnie prozdrowotny.

    Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

    Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

    na marginesie
    Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

    Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także kapsułkę cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84.

    do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

    Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
    po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib—5905344040154.html, ale jakby się okazało po badaniu (na 5 dni orzed badaniem odstaw D3 i Greens & Fruits TiB) 25(OH)D , że poziom metabolitu D jest niski,to jeszcze należy dobrać 2 lub 3 D3TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8
    oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

    Niech bierze probiotyki najwcześniej z pierwszym kęsem jedzenia, nie naczczo.
    https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
    Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

    A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

    Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D niech odstawi D3 i G&F TiB.

    Jakie ma pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

    Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

    Niech stosuje codziennie przerywany post, czyli kończy ostatni posiłek jak najwcześniej potrafi.

 40. avatar Justyna 15 listopada 2019 o 21:48

  Witaj Pepsi. Zdecydowałam się napisać z nadzieją że coś poradzisz w mojej sprawie. Mam 27 lat. Byłam zdrowa i pełna energii.. do pewnego czasu. Dwa lata temu przyplątała się lamblioza. (byłam wtedy opiekunką dziecka z atopowym zapaleniem skóry, mała miała bardzo napompowany brzuch i żółte stolce). Potem zaczęło się u mnie, również z pobytem w szpitalu bez trafnej diagnozy. Dostałam IPP na 2-3 miesiące i diagnozę nieswoiste stany zapalne jelit. 2 tyg po powrocie ze szpitala wszystko wróciło, znalazłam przyczynę – lamblie i gruntownie się odrobaczyłam lekami i ziołami. Poprawa natychmiastowa ale … została m.in.: dysbioza (albo SIBO, pasuje do mnie idealnie ale nie sprawdzone w badaniach) oraz refluks, raz lepiej raz gorzej ale on się pojawia, cofa mi jedzenie do miejsca w dolnej części szyi (między obojczykiem), brzuch balon, czasami tłuszczowe stolce i kawałki jedzenia. Stres wpływa na mój żołądek, zaobserwowałam skurcze, bóle żołądka w sytuacjach stresowych, stres daje się we znaki. W trakcie silnej dysbiozy swędzenie całego ciała, przed snem i w ciągu dnia oraz wypryski z płynem ropne malutkie na brzuchu! (okolice pępka, lewa strona jak jelita i żołądek, mostek). Dodatkowo rok temu miałam usunięte migdałki, od dziecka anginy, 3 lata temu ropień okołomigd. Nabrałam się wcześniej jak głupia antybiotyków. Jeden lekarz gastrolog stwierdził przerost candidy i otrzymałam leki na grzyby. W trakcie tej kuracji czułam się jak nowo narodzona. Najlepiej w przeciągu ostatnich tych 7 lat, brzuch wklęsły, idealny, czułam się lekka, pełna energii, skóra idealna, w łazience ok. Trwało to do czasu jak zakończyłam 3 miesięczna kurację flukonazlem i nystatyną. Refluks żółciowy?? brzuch balon i tłuszczowe stolce zostały, aczkolwiek były gorsze tłuszczowe. W tym momencie zażywam wit adek i pije rokitnik 100 %. Moje zbawienie przy refluksie, refluks i żołądek były w dużo gorszym stanie ale probiotyki, witaminy i cudowny rokitnik oraz ziemia okrzemkowa brana 4 miesiące trochę doprowadziły to wszystko do porządku ale nadal problem istnieje. Myślę aby przejść na dietę bez glutenu i laktozy i sprawdzić efekty na sobie. Co może być przyczyną? Nawet teraz czuję gule w gardle, godzinę po zjedzeniu pieczonych warzyw, pojawiają się gazy. Czy problemy zdrowotne zaczęły się po lambliach czy może dużo wcześniej ale nie bardzo zwracałam uwagę bo w nie czułam się chora ale problem dużego brzucha i trądziku był od dawna. Co powinnam robić dalej?

 41. avatar Darioo 17 listopada 2019 o 08:58

  Witam. Czy po usunięciu woreczka żółciowego można stosować post przerywany? Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Generalnie jest polecany na wszystko, ale trafiłem również na opinię, że przy słabszej reglamentacji żółci nie powinno doprowadzać się do przegłodzenia.

  1. avatar Jarmush 17 listopada 2019 o 15:52

   to zależy od Ciebie, niektórym wręcz żółć spływa tworząc „jeziorko” i wtedy raczej zdecydowanie trzeba jeść małymi porcjami i przez cały dzień nie doprowadzając do refluksu https://www.google.com/url?client=internal-element-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&q=https://www.pepsieliot.com/ciekawe-czy-dobrze-sie-bedzie-zylo-bez-woreczka-zolciowego/&sa=U&ved=2ahUKEwiRu-2FzfHlAhUBtosKHVXtBzAQFjAAegQIAhAC&usg=AOvVaw04o-Yl031oUrKzpSr9b1IX

 42. avatar Darioo 19 listopada 2019 o 16:06

  Dziękuję za odpowiedź. I jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę. Czy posty (na przykład …) lub głodówki lecznicze będą wskazane dla organizmu pozbawionego woreczka żółciowego?

  1. avatar Jarmush 19 listopada 2019 o 16:55

   Nigdy, dla zdrowego również nie, i to nie tylko moja opinia.

 43. avatar Summer 20 grudnia 2019 o 05:44

  Byłam wczoraj na usg jamy brzusznej i wyszło bardzo dużo płynu i gazu w żołądku oraz gazy w jelitach i radiolog stwierdziła, że mam nadkwaśność żołądka i stan zapalny .Co ciekawe stwierdziła ,że ostatnio wszyscy się zakwaszają pijąc wodę z cytryną, tudzież kwas askorbinowy i że to jeszcze pogłębia problem .Zdebialam bo ciagle gdzieś mi się obijało ,ze działa alkalizująco. To co w takim razie na taki żołądek żeby proces odwrócić/zatrzymać ?

 44. avatar Wiola 8 grudnia 2020 o 10:12

  Cześć Pepsi. Piszę, bo mam duży problem z refluksem od około połowy września tego roku. Piecze mnie w przełyku od rana do wieczora, często też za mostkiem lub czuję ból za mostkiem. To tak piecze, że z bezsilności już nieraz płaczę. Do tego mam często wzdęty brzuch, gazy i bóle w dole brzucha po lewej lub prawej stronie, jakby w jelitach, cera jest bardzo blada (co u mnie nie jest naturalne), włosy wypadają w dużych ilościach, jestem ciągle zmęczona, właściwie to już od kilku lat jestem taka zmęczona.
  Byłam na gastroskopii w listopadzie; wynik: połączenie przełykowo – żołądkowe rozwarte, helikobakter pylori wyszło niestety pozytywnie (pobrano wycinki).
  Już we wrześniu dostałam od lekarza IPP z powodu zgagi, brałam to przez 2 tygodnie, lecz po zaprzestaniu brania leków wszystko wróciło i to jeszcze mocniej. Później zrobiłam 2 tygodnie przerwy od tych leków i jeszcze przez jakieś 2-3 dni w listopadzie wzięłam te leki, bo nie mogłam wytrzymać pieczenia w gardle.
  Byłam też w październiku u fizjoterapeuty, który zrobił mi specjalny masaż na refluks. Po 6 dniach zgaga zniknęła całkowicie , lecz napiłam się kawy przez 3 dni i wszystko wróciło. Drugi taki masaż już nie pomógł niestety (może dlatego , że był nieco inny).
  Zrobiłam 7-dniową kurację na helikobakter pylori u zielarza i pod koniec tej kuracji już zgaga zniknęła ale pojawiła się na nowo, niedługo po jej zakończeniu. Będę tą kurację powtarzać.
  Obecnie przyjmuję takie suplementy: rano na czczo Wit. B12, B complex (ale bez wit. B12), kwas foliowy i popijam to wodą z cytryną.
  Później w trakcie posiłków biorę: l-tryptofan, l-metioninę, betainę z pepsyną (często pomijam) i astaksantynę. Do każdego posiłku (to robię dopiero od 3 dni) piję zakwas Bołotowa; 1 łyżeczkę z niedużą ilością wody. Zaś wieczorem przed spaniem biorę melatoninę. Popijam napary z rumianku, kopru włoskiego, prawoślazu, czasem z lukrecji.
  Najbardziej doskwiera mi pieczenie w przełyku. Pomaga ssanie soli himalajskiej po posiłku (tylko na chwilę) i żucie gumy do żucia, też tylko na jakiś czas.
  Proszę o poradę, jakie suplementy i produkty do jedzenia/picia byś poleciła, jakie badania warto wykonać (mam już morfologię, żelazo, hormony tarczycy, gastroskopię, kał badanie ogólne , kał na krew utajoną)? Co warto brać przed posiłkiem, w trakcie i po posiłku i czy te rzeczy, które biorę są ok?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 grudnia 2020 o 11:19

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/4657/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote.html
   Robiłaś coś z tego: https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/10331/kuracja-marchewka-i-5-innych-prostych-metod-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka.html

   Jak już zrobisz domowy test na zakwaszenie żołądka, napisz do mnie na mesendżera na FB, przepisz też wyniki jakie masz badań, z morfologii tylko te spoza normy, co w normie to nie przepisuj, podawaj też zakresy labu, bo mogę czegoś nie pamiętać, resztę wyników w całości bez względu na to, czy są w normie. Wklej też ten swój komentarz z moją odpowiedzią, żebyśmy miały całość w jednym miejscu. Podaj wiek, styl życia, na jakiej jesteś diecie, czyli co generalnie jesz? (bo ludzie na to pytanie odpowiadają, że nie są na żadnej diecie 🙂 ) Takie pieczenie za mostkiem pomimo, że nie pochodzi od „dolegliwości sercowych” jednak negatywnie wpływa też na serce. Trzeba się pozbyć tej zgagi.

 45. avatar Berry 19 marca 2021 o 09:37

  Brać omeprazol pół godziny przed NLPZ jak już nie da rady bez tabletki czy ktoś ma lepszy pomysł? Bo mam mieszane uczucia co do tego, a żołądek wypadałoby jakoś chronić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum