Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
211 675 718
93 online
33 957 VIPy

3 etapy pożegnania zgagi, pieczenia, refluksu …

Ruch płaskoziemców zrobił wiele dobrego dla mainstreamowych głównych trendów. Rozhuśtał mosznę, wiodące nurty rozśmieszył, co rozwodniło wątpliwości w kształcie: – a może Patryk Vega nie pokazuje w swoich filmach Botoks, czy Polityka czystej fikcji?

Bowiem dość łatwo dowieść, że ta owszem, ciekawa hipoteza płaskiej Ziemi jest fatamorganą. Mają być też jacyś oni, którzy rządzą światem, łżą jak psy i liczą kasę, trzymając nas w nieświadomości na płaskim talerzu. Wypisz, wymaluj teoria spiskowa.

A skoro teoria spiskowa, to żadnych onych nie ma. Nie ma lobbowania rządów, nie ma interesów ogromnych karteli, nie ma trustów o przychodach większych niż dochód narodowy brutto sporej ilości krajów, nie ma wielkich bezdusznych interesów, konceptów traktujących jednostkę, jak nic nieznaczącego mikroba. Dostawcę pokarmu, energii emocji, wciąż tych samych odmian strachu.

Jest bojno, przeżyć, wyżywić się, przeżyć, wyżywić się. Nie ma wahadeł destrukcji, nie ma matriksu. Nie ma zmodyfikowanych genetycznie, a więc prywatnych zbóż, warzyw, ziół. Za to są teorie spiskowe.

Czyżby więc miliony ludzi na świecie rodziło się z defektem genetycznym produkując za dużo kwasu żołądkowego? Czy też jakaś przemęcząca wada konstrukcyjna przełyków sprawia, że ludzkość musi brać silne leki blokujące produkcję kwasu żołądkowego, aby zapobiec zgadze, czy refluksowi żółciowemu? Nawet na logikę nie płaskoziemca wydaje się, że nie.

To dlaczego praktycznie każdemu z problemem gastrycznym (czyli w sensie ścisłym każdemu), zarówno w Stanach, jak i w Polsce przepisuje się Jana Inhibitora PP?

Pali mię zgaga, jest obecnie bardziej popularnym sformułowaniem, niż jeszcze do niedawna Biedra – niskie ceny! 

Kiedyś GERD nie był nawet uważany za poważną chorobę, po prostu czasami kogoś zapiekło w przełyku. Dzisiaj 40% ludzi dobrze wie, co to jest zgaga, a wielu z nich ma problem z helicobacter pyroli i wrzodami.

Pierwsze leki blokujące kwas żołądkowy były silne, ale lekarze dostawali instrukcje od domokrążców farmaceutycznych, aby nie przepisywać dłuższych niż 6 tygodniowe kuracje i tylko tym z udokumentowanymi wrzodami.

Obecnie podobne leki są podawane jak cukierki, każdemu kto zjadł za dużo hot dogów, czipsów, oraz keczupu. Mają nawet reklamy, gdzie ojciec rodziny zjada z uśmiechem pęto smażonej kiełbasy z cebulą i papryką, gdyż może mieć wyrąbane na zgagę, bo zaraz se zablokuje kwas żołądkowy.

Ale heca

Ktoś zna kogoś, kto zna kogoś, kto pracował dla firmy produkującej znany bloker kwasu żołądkowego sprzedawany po raz pierwszy bez recepty. I całe watahy wilków, sorki, przedstawicieli zaległy u bram festynów i zbiorczych grillów, rozdając darmowe próbki.

Ale heca

W rzeczywistości, leki blokujące kwasy żołądkowe, to tajny miecz z dwoma ostrzami. Z wierzchu pomaga, później szkodzi. Z wierzchu babcia, w środku wilk. Dostrzeż fakty, że twoje ciało potrzebuje kwasu w żołądku jak powietrza. Musisz umieć strawić białko, bo to jest pokarm pierwszy, nie węglowodan, ani tłuszcz.

Leki blokujące powstawanie kwasu żołądkowego mogą powodować objawy yyy… zgagi, a nawet raka żołądka(1)

na marginesie

Chłonica – poważna choroba węzłów chłonnych

Kwasy żołądkowe aktywują enzymy trawienne w jelicie cienkim, a wiesz, że tam nie powinno dochodzić do przerostu bakterii. Dzięki tym enzymom panuje równowaga jelitowa i pomagają też wchłaniać składniki odżywcze, takie jak wapń, magnez i witamina B12, czyli ekstremalnie ważne.

Nawet zwykły kaszel może się ciągnąć w nieskończoność, gdy brakuje Ci witaminy B12. Narażasz się więc na anemię, depresję, przewlekłe zmęczenie, uszkodzenie nerwów, a nawet demencję, czy połamaną miednicę (o czym donoszą niedawne badania publikowane w Journal of American Medical Association) w wieku bardziej matuzalemowym.

Niebezpieczny przerost złych bakterii w jelicie, o ujmującej nazwie Clostridium, prowadzący do zagrażających życiu zakażeń. No i do tych wszystkich dolegliwości zespołu drażliwego jelita IBS, jak wzdęcia, gazy, bóle brzucha, biegunka, czy wręcz przeciwnie, chroniczne zatwardzenia, może doprowadzić całkiem niewinne ipp.

Są to poważne problemy zdrowotne, i już na pierwszy rzut gałką widać, że znacznie groźniejsze niż zgaga. Oczywiście dopóki nie znajdziesz prawdziwej przyczyny zgagi, wszelkie tego typu leki mogą być traktowane, jako element gry, łechtanie wahadła destrukcji hi hi.

Ale jeśli odpowiedzią nie są ipp, to jak można rozwikłać zagadkę refluksu?

Co powoduje GERD, czyli chorobę refluksową przełyku (z angielska: Gastro Esophageal Reflux Disease)?

Smażone, alko, kofcia z kofcią, napoje sodowe, pikantne, na bazie pomidorków lub cytrusów, mięta, darcie faj. No ślicznie, no i oczywiście nadwaga, dlatego kłania się mój program „jem i chudnę z przerywanym postem”, gdyż dobrze odchudza.

Nadwaga, typ z oponą w pasie, ciasne staniki, paski, obcisłe dżinsy. Ale jak mają być luźne, skoro pojawiła się nie wiadomo kiedy opona?

Też przepuklina rozworu przełykowego (gdy twój żołądek przepycha się przez przeponę)

Niestety, gdy masz silny refluks (szczególnie mowa o refluksie trzustkowym) nie zniesiesz zalecanego przeze mnie jednego, czy dwóch dużych posiłków zamiast 6 malutkich. Byłby ból i pieczenie. Jednak bezwzględnie na noc się nie objadaj, i śpij w pozycji z podniesionym tułowiem i głową.

Jeśli masz problem z kręgosłupem szyjnym dopiero na takie legowisko połóż poduszkę z dziurką.

Otyłość, przejadanie się, oraz jedzenie przed snem to główne przyczyny refluksu

Oczywistym jest, że jedzony pokarm ma iść w dół, nie w górę. Dla twojego dobrostanu ciało posiada dwa główne zawory, czyli zwieracze kontrolujące to co wchodzi i wychodzi z żołądka. Ten u góry, to zwieracz przełyku, ten dolny, to odźwiernik.

Gdy jesteś zestresowana, to dziwne, ale zawór na górze relaksuje się, rozluźnia, jednak zawór na dole zaostrza swoją działalność. Jest zaciśnięcie. To zaciskanie odźwiernika powoduje naprężenia i jak windą trawione jedzenie z kwasami podchodzi do góry, a ponieważ górna brama jest rozluźniona, kwaśne opary, lub nawet treść żołądkowa dostają się do przełyku, paląc i prowokując do suchego kaszlu. I jak widzisz nie ma to wiele wspólnego z ilością kwasu, bo i tak ta sytuacja jest na tyle kwaśna, że pali.

Paradoksem tej całej sytuacji jest fakt, że dzieje się to bardzo często z powodu ZA MAŁEJ ilości kwasu żołądkowego i słabego trawienia białek. Nie trzeba być Stephenem Hawkingiem, żeby pojąć, co się stanie, gdy na tę sytuację weźmiesz ipp, który zablokuje i tę za małą produkcję kwasu żołądkowego?

Trawienie osiągnie stan horrendalnie nieaktywny. To jest początek wszystkich choróbsk cywilizacyjnych.

Schudnij więc.

Jednak zanim refluks żółciowy nie zacznie łagodnieć, jedz w oknie żywieniowym więcej mniejszych posiłków.

Zaleczając błonę śluzową żołądka, jednocześnie, albo gdy tylko przestanie boleć, zakwaszaj żołądek, bo to jest podstawowa przyczyna naszych problemów.

Tak naprawdę właściwie nikt nie ma nadmiernej ilości kwasu w żołądku, bo skąd by się wziął?

I nie ma sensu się spierać się, czy bakterie helicobacter pylori rzeczywiście powodują wrzody, a w konsekwencji raka żołądka jak się powszechnie sądzi przytaczając podobne https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5076771/ badania, czy też wręcz przeciwnie. Należy je (bakterie) odbrązowić, bo chronią śluzówkę, gdy pH żołądka robi się zbyt wysokie, i właśnie te bakterie sprawiają, że żołądek nie ulega auto-strawieniu. I, że są niewykrywalne w śluzówce pokrytej kwasem solnym HCl.

A gdy właśnie tego kwasu robi się za mało, to Helicobacter Pylori ukazuje się w całej krasie wraz ze śluzówką.

Nie ma sensu się spierać, gdyż i tak remedium na zjawisko oznaczenia w testach obecności tych bakterii jest doprowadzenie do właściwego pH żołądka, czyli najczęściej konieczność jego zakwaszenia.

Natomiast złe trawinie aminokwasów sprawia, że ciało staje się zakwaszone, a to już jest inne zagadnienie, i dotyczy alkalizacji. Możesz mieć za to prawidłową ilość kwasu, co warto sprawdzić domowym, obśmiewanym przez niektórych testem na zakwaszenie żołądka. I pomimo niezwykle mądrych tyrad, pełnych skomplikowanych wyrazów z serii „nie obrażasz mię?”, po prostu ten domowy test działa. Buźka.

Niedobór magnezu też może być przyczyną refluksu

Magnez ma duży wpływ na pracę dolnego zwieracza żołądka, relaksuje go, dzięki czemu strawione jedzenie ładnie schodzi w dół.

Oczywiście alergie pokarmowe, w tym dwóch głównych winowajców, gluten (nawet u tych bez celiakii, ale skażony glifosatem), oraz nabiał (głównie chodzi o kazeinę i laktozę w kontekście dorosłych ssaków) mają wpływ na stan twojego przełyku.

Dodatkowo też przerost bakterii w jelicie cienkim i drożdżaków w jelicie mogą przyczynić się bardzo istotnie do parzących oparów.

Tak naprawdę wymieniłam ci praktycznie wszystkie newralgiczne punkty, jeśli chodzi o twój refluks.

W związku z tym takie 3 etapy marszruty przed tobą:

Etap 1: dokop się do przyczyny

Zacznij się odstresowywać, gdyż; żołądek, wrzody, skurcze z nerwów i braków magnezu, to razem bawi się w tej samej piaskownicy.

Jeśli masz H. pyroli być może trzeba będzie zrobić terapię antybiotykową, jeśli naturalne metody nie pomogą.

Przerost drożdżaków możesz załatwić za pomocą babki płesznik i 5 dniowej kuracji Lasta, leków antygrzybicznych, lub przeczytaj ten artykuł o kiszonym łubinie.

Koniecznie załatw sprawę z IBS.

Etap 2: nie ma zmiłuj, zmień dietę

Wiesz co jeść, a przede wszystkim wiesz czego nie jeść, niech złom siedzi na złomowisku. Jak nadal nie wiesz, zwróć się ku szukałce na blogu i przeczytaj arta od początku.

Nie jedz 3 godziny przed snem!

Uważaj 

Przy refluksie żółciowym ta rada może nie działać i trzeba będzie zjeść coś malutkiego.

Jedz mniejsze i częstsze posiłki, 5 razy w ciągu okna żywieniowego. Przy refluksie żółciowym BEZ TEGO SIĘ NIE OBEJDZIE. Mało i często!

Schudnij z moim programem „jem i chudnę z przerywanym postem”.

A więc 2 do 3 kapsułek z enzymami trawiennymi tuż przed lub z jedzeniem

A więc probiotyki z jedzeniem (szczególnie przy rozwolnieniach)

A więc kuracja glutaminą, albo po prostu 3 do 5 gram glutaminy z wodą 2 razy dziennie. Możesz też dla bezpieczeństwa przy nadwrażliwości stosować porcję Shape Shake z naturalnie dużą ilością glutaminy.

A więc bierz 200 do 400 mg cytrynianu magnezu dziennie, lub stosuj regularnie 4 szklanki, gdzie druga szklanka może zawierać dowolny magnez, lub służyć tylko do popicia cytrynianu magnezu.

Jedz kiszony łubin

Porada wybitna:

Przy refluksie, na 10 min przed jedzeniem wypij pół szklanki naparu z piołunu.

Trzeba bowiem obniżyć pH, czyli zakwasić żołądek do poziomu circa 2-2,5 pH. Wówczas fizjologiczny zwieracz nad żołądkiem zaciśnie się i zniknie zgaga, pieczenie itd.

Uważka!

Piołun jest świetny, ale ma też w sobie większą łyżeczkę gorzkości, gdyż nie wolno go stosować zbyt długo. Istotna jest też dozwolona ilość zioła, jaką można przyjąć w ciągu dnia. Średnia dawka dobowa u dorosłych i osób w wieku podeszłym wynosi od 1 do 1,5 g surowca na 150 ml wody w postaci wodnego wyciągu. Rzecz stosuj nie dłużej niż przez 4 tygodnie!

Konklużyn

Jeśli zabierzesz się za to i owo w swoim życiu, zgaga zniknie, albo będzie pojawiać się sporadycznie. I wyłącznie po godzinnym pieleniu ogródka, a wcześniejszym sutym śniadaniu.

owocek

Źródła:

 • (1) https://www.cancercenter.com/community/blog/2019/06/long-term-use-acid-reflux-drugs-cancer
 • „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko
 • Shaheen, N. and D.F. Ransohoff. 2002. Gastroesophageal reflux, Barrett Esophagus, and esophageal cancer. JAMA. 287(15): 1972-1981.
 • en.wikipedia.org/wiki/List_of_top_selling_drugs
 • Ruscin, J.M., Page, R.L., and R.J. Valuck. 2002. Vitamin B(12) deficiency associated with histamine(2)-receptor antagonists and a proton-pump inhibitor. The Annals of Psychopharmacology. 36(5) 812-816.
 • Dial, S., Delaney, J.A.C., Barkun, A.N., and S. Suissa. 2005. Use of gastric acid-suppressive agents and the risk of community acquired clostridium difficile-associated disease. JAMA. 294(23): 2989-2995.
 • Yang, Y., Lewis, J.D., Epstein, S., and David Metz. 2006. Long-term proton pump inhibitor therapy and risk of hip fracture. JAMA. 296(24): 2947-2953.

(Visited 21 901 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Regina Kluczborska 20 września 2021 o 04:35

  Codziennie 1 szklanka chłodnej, przegotowanej wody z sokiem z 1/2 cytryny na dzień dobry do końca życia i żegnaj zgago na zawsze.

  1. avatar Pepsi Eliot 20 września 2021 o 05:32

   Projekcja życzeniowa, 1 szklanka to odwodnienie

   1. avatar Regina Kluczborska 20 września 2021 o 09:10

    Faktycznie nie doprecyzowałam. Pierwsza szklanka, a potem następne już z innym składem 😉 W taki właśnie sposób pozbyłam się tego dziadostwa, które mnie gnębiło wiele lat, a teraz kontrolnie doktory już nie mówią o żadnym refluksie. Więc co to było? Refluks zniknął? Dlaczego doktory tak każdego podciągają pod termin refluks?

    1. avatar lalala 12 listopada 2021 o 09:53

     Dziękujemy.
     Obrazek z życia naszej rodziny:
     Czworo z naszej rodziny leczyło sie u „doktorów” „gastroskopuf” na pieczenie w przełyku, jakieś tam zgagi.
     „Doktory” bez żadnego oznaczania poziomu kwasowosci żołądka , badania pH – z rozpędu i ochoczo dawały Controloc. Rodzinny aż mlaskał, jaka to bedzie skuteczna i dobra kuracja.
     A prosty test z sodą na czczo pokazał, w czym problem. A szklaneczka octu jabłkowego z sokiem z żurawiny przed posiłkiem rozwiązała problem.
     A wsadzenie przez gastrologa rury z kamerką w duppe nie jest żadnym stwierdzaniem nadkwasoty czy niedokwasoty. Zasila tylko kaletę lekarza.

 2. avatar Katti 21 września 2021 o 07:56

  1-1,5g piołunu ile to? Łyżeczka? I jak zaparzać zalać wrzątkiem i odstawic na 15 minut?

  1. avatar Pepsi Eliot 21 września 2021 o 10:20

   Maluchow nie napisał, ale skoro napar, to zapewne tak. Ma być gorzkie.

 3. avatar Katarzyna 28 lutego 2022 o 22:31

  Właśnie czytam książkę …
  Czytając tę książkę rzeczywiście można zastanawiać nad tym, kto ma rację. Ja osobiście wiem, że nie zostaliśmy stworzeni do cięcia, szycia, krojenia i wcinania farmaceutyków. Wręcz przeciwnie: dostaliśmy od naszego Stwórcy aptekę w polach, sadach i na łąkach oraz cudowny system odpornościowy. Oczywiście nie wierzę wszystkiemu, co piszą tzw. znawcy tematów zdrowotnych odrzucających całkowicie medycynę konwencjonalną i zalecających wyrzucanie wszelkich farmaceutyków do kosza na śmieci.
  Jak się w tym wszystkim połapać i nie dać się zwariować?

  1. avatar Pepsi Eliot 28 lutego 2022 o 23:35

   To jest spam. A poza tym w takim razie po co mamy żołądek z sokami żołądkowymi? Po co pepsyna w żołądku do trawienia białek skoro wszystko załatwi enzym trzustkowy trypsyna? Po co z żołądka wydobywa się pokarm w postaci mleczka białkowego (np) skoro dwunastnica strawi kotleta? Gdzie jelito cienkie nazywa się wręcz czcze. Mnie nie zależy, żebyś wierzyła w to co piszę, proszę Cię tylko nie spamuj <3

   1. avatar Katarzyna 1 marca 2022 o 19:24

    Absolutnie nie neguję twojej pracy, wręcz przeciwnie korzystam intensywnie i polecam innym. Napisałam ten post ponieważ zastanawiam się, jak odpowiadać na takie „naukowe” dowody. Nie jestem chemikiem ani biologiem, włączam tylko logikę i doświadczenie własne. Mam całą szufladę supli i od wielu lat nie biegam po lekarzach, chyba że do dentysty lub na badania okresowe. Przepraszam , jeśli źle zabrzmiałam. To nie był spam.

    1. avatar Pepsi Eliot 1 marca 2022 o 20:50

     <3

 4. avatar Zofija 11 października 2022 o 22:11

  Jestem w trzeciej ciąży i po raz kolejny wraca do mnie moja nieprzyjaciółka zgaga. Wiem, że hormony i zwieracz przełyku luźny i żołądek w górę podjechał, ale co zrobić, żeby mnie to nie dobijało przez następne 5 miesięcy?

  1. avatar Pepsi Eliot 12 października 2022 o 05:00

   1 łyżkę Octu jabłkowego ACV This is BIO w szklance wody i pij 1 raz dziennie. Takie jest stanowisko położonej Carly Beaulieu z Edmonton, tu masz pomocny artykuł: https://www.todaysparent.com/pregnancy/pregnancy-health/natural-heartburn-remedies-pregnancy/ <3

   1. avatar Zofija 15 października 2022 o 21:50

    Dziękuję 🥰 piłam ocet, ale w ciąży jakos przestałam, więc najwyraźniej trzeba do tego wrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam wysokiej klasy Cytrynian Magnezu TiB w szklanym opakowaniu

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum