Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
209 857 721
45 online
33 553 VIPy

3 etapy zmniejszania poziomu estrogenów, gdy zagrażają Twojemu zdrowiu?

Jan Estrogen rządzi?

Obawiasz się przezroczystości wraz ze spadkiem estrogenów, że zaczniesz być niewidzialna, dosłownie ścianą za tobą prześwitywać będziesz?

System celowo cię przeraża, straszy niskim estrogenem, manipuluje emocjami związanymi z kobiecością, podobaniem się, jakże moczącymi i męczącymi nocnymi potami i piekielnym gorącem, oraz ewentualnej/na bank niechęci płci przeciwnej.

System chce ci sprzedać cokolwiek za pomocą strachu, bo tak jest najskuteczniej, a hormonalną terapię zastępczą można dzisiaj wcisnąć każdemu, nawet uczęszczającej do gimnazjum.

Ale ty masz nadmiar estrogenów, a raczej jesteś w nierównowadze estrogenowej, gdyż za mało progesteronu produkują twoje nadnercza.

Bowiem od zawsze chodziło o równowagę, w tym hormonalną

Żyjesz w systemie, który jest grą.

Na tym planie grasz za pomocą swojego ciała i ego z programami (głównie lękowymi) i będzie ci o wiele prościej grać, gdy ustabilizujesz poziom rozhulanych estrogenów.

Zmęczenie, niskie libido, bezsenność, depresja, bulimia, kompulsywne jedzenie i chory apetyt na złom, obrastanie w tłuszcz na brzuchu i karku, to wszystko są objawy związane z brakiem równowagi hormonalnej.

Żyjesz w oderwaniu od natury?

Szkoda ci kasy na jedzenie organiczne, zresztą nie smakują ci surowe pokarmy, chyba, że tłuste. Po owocach masz wzdęcia, wysypkę, oraz zgagę, wdychasz brudne powietrze w pracy, poza pracą i w domu, zjadasz toksyczne rzeczy, bo to sprawia ci przyjemność, nie ćwiczysz codziennie. Tak naprawdę praktycznie nigdy, za to dużo siedzisz, to dlaczego poziom twoich estrogenów miałby być prawidłowy?

Estrogeny to jest ważna grupa związków, wpływających na wzrost i funkcję tkanek w organizmie, w tym tych odpowiedzialnych za reprodukcję. Odgrywają istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia, pomagają utrzymywać zdrowe kości i mają silny wpływ na nastrój i zachowanie, a także zewnętrzny wygląd ciała.

Jednym słowem, zarówno mężczyźni, jak i kobiety potrzebują estrogenów w odpowiednich poziomach w celu utrzymania optymalnego stanu zdrowia.

Należy też mieć na uwadze, że w życiu są różne priorytety i przykładowo płodność kobiety zależy od wysokiego poziomu estrogenów i to jest jasne. Spadają estrogeny, spada płodność. Zaś z pobudek atawistycznych mężczyźni nie pożądają kobiet o niskiej płodności.

Czy dalej ktoś się upiera, że jesteśmy wybitnie bardziej świadomi niż zwierzęta na tym software’owym planie?

Tymczasem estrogeny, to nie jest to, o co kobiety i inni ludzie powinny tak bardzo zabiegać, bowiem estrogeny w rzeczywistości zakwaszają ciało i mają wiele negatywnych oddziaływań, o czym Tom Campbell w swoim stuletnim dziele/badaniu China Study dobitnie wykłada.

Niemniej i tak najważniejsza jest równowaga hormonalna, która potrafi zapewnić optymalne warunki zdrowia. Dlatego estrogeny mogą stać się groźne szczególnie wtedy, gdy brakuje ci progesteronu z powodu zmęczonych nadnerczy, co bardzo często wiąże się z niedoczynnością tarczycy.

Takie kółko.

Zmniejszanie estrogenów można podzielić na 3 równoległe etapy działania

1. Pierwszy, to cięcie fatu na tułowiu

Nie ma nic lepszego dla stabilizacji estrogenów niż zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej, ponieważ właśnie tkanka tłuszczowa zwiększa poziom aromatazy, czyli enzymu, który zamienia testosteron w estrogen.

Ponadto, badania opublikowane przez amerykańskie stowarzyszenie badań nad rakiem z całą pewnością dowodzą, że duża ilość masy tłuszczowej zwiększa częstość występowania nowotworów związanych z tkankami ulegającymi silnej stymulacji estrogenowej, w tym macicy, piersi i prostaty.

Gdy dieta witariańska 811 wydaje się komuś nie do zaakceptowania, gdyż 10% tłuszczu to naprawdę bardzo mało, też mam dobre info dla innych opcji żywieniowych, bowiem pokarmy o wysokiej zawartości korzystnych kwasów tłuszczowych, takie jak awokado i surowy olej kokosowy, są szczególnie skuteczne w normalizacji poziomu estrogenu.

Codzienne oczyszczanie ciała 4 szklankami ma również wpływ na gospodarkę tłuszczową, podobnie jak trzymanie odpowiednio wysokiego poziomu 25(OH)D.

Od czasu do czasu potwierdza się wieść, że trzeba usunąć estrogeny z żywności, w tym nawet tej fermentowanej, jak produkty sojowe, bowiem zawierają substancje naśladujące estrogeny i mogą przyczynić się do zaburzeń endokrynologicznych.

2. Etap drugi, to jak zawsze odżywianie

Tak naprawdę odtłuszczanie i jednoczesne odżywianie powinno iść łeb w łeb razem.

Twoja dieta powinna być na tyle odżywcza, aby znacznie poprawić, czyli znormalizować poziomy estrogenów.

Wiemy, że niektóre składniki odżywcze szczególnie przyczyniają się do pomocy w metabolizmie estrogenów, jak:

 • magnez i witamina B6 (odgrywające ważną rolę w klirensie estrogenów w wątrobie),
 • kwasy tłuszczowe omega-3, oleje z ryb
 • melatonina
 • selen
 • cynk
 • silnym antyoksydantem jest naturalna witamina E znana również ze swoich właściwości wspomagania usuwania estrogenu
 • witamina D3 (w protokole z K2)
 • jod jak organiczny kelp (wodorosty)

Kelp This is BIO to bardzo dobre biologicznie czyste źródło jodu, jednak wybór zawsze należy do Ciebie, albo do Twojego lekarza


w didaskaliach

Niedobór jodu zwiększa ryzyko zaburzeń równowagi hormonalnej i raka piersi. Obok tarczycy, jajniki i piersi koncentrują więcej jodu niż jakakolwiek inna część ciała. W związku z tym, niedobór jodu może powodować zmiany w produkcji estrogenów przez jajniki i zmiany receptorów estrogenowych komórek piersi.

Unikaj bromu, chloru i fluoru, udając jod zapychają jego receptory.

3. Etap trzeci polega na minimalizowaniu ekspozycji na naśladowców estrogenowych

Minimalizacja ekspozycji na naśladowców estrogenów jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku stabilizacji poziomu estrogenów, ale jest to również krok najtrudniejszy, ponieważ naśladowcy estrogenów są praktycznie wszędzie.

Być może najbardziej znanym z tych naśladowców jest bisfenol A (BPA), którego w europejskich butelkach z wodą akurat z pewnością nie ma.

Ale inne związki syntetyczne stosowane w elementach z którymi kontaktujemy nasze ciała jak dietyloheksyl (DEHP) często stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów, dioksyny, polichlorowane bifenyle (PCB) też z grupy dioksyn mogą być stosowane w puszkach konserwowych, i polibromowane bifenyle (PBB), to tylko niektóre z wielu innych sztucznych naśladowców estrogenów czyhających w naszym środowisku.

Oczywiście będąc w tej grze, staraj się unikać picia kawy w styropianowych kubkach, nawet w tych z najbardziej szpanerskim logo, centralnie unikaj puszek, ale i tak prawdopodobnie nie unikniesz wszystkich kontaktów z tego rodzaju materiałami. Bądź więc w trakcie ograniczania.

owocek

Referencje:

 • healthandscience.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2303:the-estrogen-balance-depends-on-iodine-vitamin-d-magnesium-and-selenium&catid=20&lang=en&Itemid=198

(Visited 11 410 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Kasia 1 lipca 2018 o 12:51

  Hmm a co z Wit k 2 mk7, która jest z fermentowanej soi

  1. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 13:10

   Witamina K2 TiB nie jest z fermentowanej soi, tylko jest tworem bakterii, które fermentują soję.

   Gdy chcesz ją czerpać z natto, pokarmu, odradzam, jednak z suplementu https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html?search_query=k2&results=6 jak najbardziej tak, nie ma tam żadnych fitoestrogenów.

 2. avatar Aleksandra 1 lipca 2018 o 13:06

  Dziękuję za ten wpis Pepsi ❤ pozdrawiam.

  1. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 13:11

   <3

 3. avatar Laura 1 lipca 2018 o 14:20

  Seks, którego i tak nie potrzebujemy – Pepsi, mogłabyś rozwinąć?

  1. avatar Katali 30 listopada 2020 o 08:14

   Podpinam się pod pytanie

 4. avatar Ryba 1 lipca 2018 o 14:36

  Mam nadzieję że ktoś mądry i dobry będzie mi umiał pomóc, a konkretnie mojemu maluchowi. Już prawie 3,5 roczne dziecko miało eeg we śnie fizjologicznym, wynik (a konkretnie bio elektryka) bardzo bardzo zły. Pani neurolog powiedziała że z zapisu wynika że wyładowania są prawie co chwilę ( idę zobaczyć ten zapis w poniedziałek). Nie wiem o co ją zapytać, co zasugerować. Może to wina metali ciężkich w małym organizmie? Pewnie kobieta zasugeruje farmakologiczne leczenie lekami przeciw padaczkowymi. Sama nie wiem jak pomóc maluchowi. Daję mu chlorellę Pepsi nawet 8 tabletek, bardzo mu się poprawiła skóra no i widzę poprawę w jego zachowaniu (chłopiec ma podejrzenie zaburzeń ze spektrum autyzmu, aktualnie w trakcie diagnostyki neurologicznej). Proszę o sugestie i dziękuję za każdą pomoc;)

  1. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 15:18

   jabłczan magnezu, przeczytaj ten wpis https://www.pepsieliot.com/metale-ciezkie-a-zaburzenia-zachowania-u-dzieci/, czy dziecko miało robiony dobry biorezonans, albo jakby były przeciwskazania, zostało pozbawione pasożytów?
   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   1. avatar Ryba 1 lipca 2018 o 16:17

    poziom 25(OH)D między 50 a 59 (jutro będę wiedzieć dokładnie), biorezonansu nie miał (nie usiedzi na badaniu). Co do pasożytów podawałam mu soforę japońską (nalewka na strąkach) ponieważ Pani od biorezonansu powiedziała że z powodu pasożytów dziecko się wybudza w nocy kilka razy (wypowiedziała się nie widząc pacjenta na oczy). Nie ukrywam, sofora pomogła, zwłaszcza że po jej zastosowaniu zauważyłam zmniejszającą się ilość lekko czerwonych okręgów na stopach (nigdzie nie mogłam znaleźć co to jest)

    1. avatar Ryba 1 lipca 2018 o 16:22

     podawałam mu magnez (jedną kapsułkę) od Ciebie Pepsi : magnesium-citrate-100mg-90kaps-gg ale miałam wrażenie że jeszcze mu się po nim pogarsza, więc teraz mu nie podaję. Sofory też już mu nie podaję, może powinnam…

     1. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 21:06

      doustnie nie, ale do kąpieli kieliszek magnezu TiB

   2. avatar Ryba 1 lipca 2018 o 19:41

    25(OH)D w zakresie 50-59 (jutro będę wiedzieć dokładnie). Podawałam mu magnez ( jedną kapsułkę) od Ciebie magnesium-citrate-100mg-90kaps-gg jednak miałam wrażenie że jeszcze gorzej po nim funkcjonuje (ciężko go było ogarnąć, zrobił się szalony) więc już mu go nie podaję. Nie miał biorezonansu ( nie usiedziałby na badaniu) ale Pani która wykonuje takie badanie powiedziała (nie widząc dziecka) że skoro często się budzi w nocy to przez pasożyty, dlatego dostawał kropelki sofory japońskiej (nalewka na strąkach) wymieszane z piciem. Aktualnie nie podaje mu jej. Nie ukrywam że sytuacja się poprawiła, mały przesypia noce i znikło mu coś na kształt jasnoczerwonych lub jasnoróżowych okręgów na stopach, a miał tego dużo (większość stopy). Przyznam się że nie wiem co to było, choć szukałam informacji na ten temat.

    1. avatar Ryba 1 lipca 2018 o 20:41

     I jeszcze jeden bardzo istotny fakt: dziecko bardzo mało pije. Ma tak gęstą krew że nie można pobrać próbki! Nawet przepłukanie wenflonu nic nie dało, pielęgniarka próbowała cofnąć krew strzykawką i nic.Trzeba było się wkuć w inną kończynę i pielęgniarka wycisnęła 1/3 próbki. Dopiero jak dostał kroplówkę (sól fizjologiczna z glukozą) przed północą to o 7:30 widać było że krew się rozrzedziła. Byłam przerażona…
     ps. przepraszam za mnogość moich komentarzy, ale nie widziałam żeby któryś był dodany a zależy mi na czasie

     1. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 20:56

      to straszne, dziecko musi pić

     2. avatar Monika 2 lipca 2018 o 09:40

      Ryba nie chce sie wymadrzac ale ostatnio Mojego malucha kluly 7 razy ten sam problem . a pije duzo. Bardzoo duzo.. Nie pozwolilam na 8 raz bo maly nie dość ze byl w ciezkim stanie( zapalenie jelit najprawdopodob. Po antybiotyku sumamed ) w szpitalach niby maja sprzet od owsiaka ze wkluwaja sie dzieciom za 1 razem ,ale niby ciężkie to no i szkolenia nie mają. Następnego dnia udalo się za 1 razem. Nie wiem o co kaman..nawet panie pielęgniarki widząc moja rozpacz i zdenerwowanie stwierdzily poprostu ze maja słabe materialy do pobierania …nie wiem o co tam kaman !?

     3. avatar Ryba 5 lipca 2018 o 20:45

      Od ostatniego komentarza wiele się wydarzyło: neurologicznie – prawdopodobnie padaczka (dziecko nie ma ataków, jedynie potrafi się dosyć często „zawieszać” lub zamyślać w ciągu dnia) do tego dochodzi diagnoza – autyzm dziecięcy (zachodzę w głowę jakim cudem, do tej pory podejrzewano Aspergera, ale mniejsza z tym). Pepsi poratuj proszę jak działać. Czytałam u Ciebie https://www.pepsieliot.com/metale-ciezkie-a-zaburzenia-zachowania-u-dzieci/ więc chciałabym zamówić małemu kids multi ( do tej pory nie brał preparatów witaminowych), liposomal glutathione i liposomal witamin C. Nie wiem jak je dawkować i w jakich odstępach czasu. Zastanawiam się też czy zamawiać już, czy poczekać do biorezonansu (za tydzień w środę). Dodam jeszcze że poszalałam z chlorellą i obecnie prawie trzy i pół latek ważący 25 kg (nie widać po nim takiej wagi – zbity jest, no ale cóż…)przyjmuje 8-12 tabl Twojej chlorelli dziennie. Poratuj proszę, bo szkoda dziecka, a już nie ogarniam…

     4. avatar Jarmush 6 lipca 2018 o 06:49

      poczekaj do biorezonansu i napisz co i jak

     5. avatar Ryba 17 lipca 2018 o 13:43

      Nie rozumiem dlaczego nie ma opcji „odpowiedz” pod ostatnią wypowiedzią w mojej sprawie, więc podpinam się wyżej.
      Byliśmy na biorezonansie, dziecko mocno przestraszone (wręcz spanikowane, chyba trauma poszpitalna) wiec babka odpuściła biorezonans, ale zrobiła mu badanie kropli krwi. Okazuje się że syn ma nadal pasożyty (chociaż w badaniu kału nic nie wyszło), ponadto ma dobrą, odżywioną krew jednak tak zaśluzowaną że niczego nie odżywia, wszystko się klei, może dlatego jest niedotleniony? Wnioski: dostaliśmy produkty usuwające rtęć (działa super), czekamy na produkt usuwający glin, do tego mały je b-complex, bambus form, olejek cannabis sativa, a na robale „green”. Mamy pójść do lekarza zajmującego się dietą katogenną, celem odśluzowania dziecka. Sama zastanawiałam się nad komorą hiperbaryczną (dla dzieci z autyzmem super, o ile nie ma powiązanych chorób, uniemożliwiających skorzystanie z tej formy tlenoterapii). Usunięcie hg daje super effekty, czekam na usunięcie glinu i zobaczymy co dalej;) poradź coś Pepsi, dieta katogenna u dziecka? dzięki za pomoc;)

     6. avatar Jarmush 17 lipca 2018 o 15:22

      badanie kropli krwi kompletnie niemiarodajne! Tylko biorezonans i to na dobrym urządzeniu jak bicom 2000

     7. avatar Ryba 18 lipca 2018 o 11:44

      rozumiem że badanie kropli krwi to nie biorezonans, który powie dużo więcej jednak gdyby nie ta krew to wyszlibyśmy z niczym. Gdybyśmy się uparli aby zrobić biorezonans to byłby zrobiony na siłę, dziecko nie chciało w nim uczestniczyć (ryk, panika, łzy, złość itp). Jeśli dobrze zrozumiałam babka robi biorezonans urządzeniem silva? a nie bicom 2000

     8. avatar Jarmush 18 lipca 2018 o 12:30

      Nie oi to chodzi, badanie kropli krwi, to ściema, zrób sobie 3 badania pod rząd jedno po drugim i okaże się,że wyniki będą inne! Nie sugeruj się badaniem kropli krwi.

     9. avatar Ryba 19 lipca 2018 o 12:22

      Zastrzeliła mnie Twoja wiadomość Pepsi. Zdziwiona jestem tym bardziej, że widać poprawę u dziecka przy zastosowaniu kuracji tylko na podstawie kropli krwi. Nie mniej jednak będę dążyć do tego aby zrobić dziecku biorezonans (ciężko powiedzieć kiedy się to uda). Nie wiem co jeszcze mogę zrobić na chwilę obecną.. Dziękuję za odpowiedz;)

 5. avatar Monika 1 lipca 2018 o 14:37

  Hej Pepsi. Przede wszystkim dzięki że jesteś 🙂 uwielbiam tu siedzieć, tyle ważnego się tu dzieje. Zbieram te wszystkie informacje i trochę się w tym gubię :/ Może podpowiesz mi jak powinien wyglądać jadłospis. Mam 43 lata cerę naczynkową, nadciśnienie,ciągle jakieś wypryski na twarzy 🙁 na udach też niby niewidoczne ale wyczuwalne i co gorsze niekreślony guzek sutka oraz torbiele piersi (4, 5 mm). Oczywiście czeka mnie biopsja ale liczę na jakiś cud …
  Od miesiąca łykam 4 szklanki ( czwarta rzadziej ale jednak) wit.D3 + K2. Mało mięsa, zero kawy z herbaty też się wycofuję, dużo owoców i warzyw. Co kochana radzisz jeszcze łykać?
  Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam.

  1. avatar Monika 1 lipca 2018 o 19:23

   Przy cerze naczynkowej podstawą jest suplementacja witaminą c ,gdyz uszczelnia naczynia krwionośne .

   1. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 21:02

    do tego naturalna witamina E G&G bardzo ważna

 6. avatar Aneta D Falkiewicz 1 lipca 2018 o 15:53

  Oj tam, po co brać życie na poważnie ? Debilem być i głupa udawać – przepiękna rzecz 🙂 to tylko gra, aktorzy my, awatarzy my, piszmy własne scenariusze, własne przeznaczenia. Łatwo mówić, ale zmiana jedzenia, post przerywany i wyjebaaanizm pomaga dużo. Chociażby to miało trwać pół życia, ale warto, bo liczy się świadoma, aktorska, własna droga. I elo!

 7. avatar Andzia 1 lipca 2018 o 17:38

  Pepsi czy hemp protein (1 łyżka) brana wieczorem przerywa post? I tak w ogóle to ile powinnam brać bo w ulotce jest 5-10 g, a czytałam gdzieś, że optymalnie to 5 łyżek dziennie? I jeszcze czy czwarta szklanka może być tylko z chlorellą i hemp protein? Nie jestem w stanie na czczo wypic zmiksowanych warzyw bo mnie odrzuca. Starałam się ale nic z tego;) Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 21:05

   Hemp Protein 1 łyżka stołowa kopiata do 4 szklanki,
   tak może być

 8. avatar Luk 1 lipca 2018 o 18:25

  Cześć, jeestem rok po kuracji trądzikowej (izotretynoina) i mam straszny problem z suchością skóry. Przez cały dzień czuję pieczenie i ściąganie, a często pojawiają mi się rumieńce. Czy poradzilibyście jakiś sposób, aby nawilżyć skórę lub wyelminować problem ? Z góry dziękuje 🙂

  1. avatar Jarmush 1 lipca 2018 o 21:03

   pewnie jest sporo odpowiedzi na blogu, wpisz w szukałkę

  2. avatar Monika 2 lipca 2018 o 09:28

   Typowe pp takim leczeniu. Pochodna wit A hamuje działalność gruczolow lojowych. Błędne kolo bo czesto doprowadzanie do wysuszenia doprowadza do powrotu lub zapalenia skóry. Uwaga nawet cere trądzikowa tłusta trzeba nawilzac ! Dziewczyny często nie chcą o tym slyszec ale to jest błąd ! ,ktory ma takie konsekwencje . pepsi ma duzo porad wzgledem diety no i suplementacja jest wazna. Pij wode nawadniaj sie od wewnatrz produkty organiczne do twarzy nie zmieniajace ph skóry.

   1. avatar Luk 2 lipca 2018 o 20:44

    Sądzisz, że można przwrócić właściwości skóry z przed kuracji ?

    1. avatar Monika 3 lipca 2018 o 08:21

     Nie widzę Ciebie wiec nie jestem w stanie nic konkretnego poradzić ?.dalej sa jakies stany zapalne? Zawsze ale to zawsze staraj sie pobierac wyzmaz z np danej krosty wycisnij wydzieline i do.badania albo znajdz laboratorium ,ktore wyjasni Ci dokladnie procedurę pobrania.
     Wtedy leczysz sie konkretnie pod dana bakterie.
     Walenie w ciemno wyjalawia skore i niszczy ph.
     Znajdz dobry biorezonans w.swoim.mieście.stosuj kurację 4 szklanek pepsi i jej suple ,wybierz produkty organic nie zawierajace mydla do twarzy ,natluszczaj skore od wewnątrz też.

     Wszystko sie da. Będzie dobrze

 9. avatar Weronika23 1 lipca 2018 o 21:41

  Artykul dla mnie. Dziękuję. Ja po przejściach związanych z hormonami. Polipy macicy trzy razy wycinane. Przerost endometrium stwierdzone.1,5 roku z wkladką mireną ( tylko to wedlug lekarza mialo pomoc). Wlosy wylecialy , skora glowy dostala szalu. Wyjelam wkladke i zapytalam Pepsi co robic. Suplementuje jak krowa dobrego rolnika selen no i jod przez skore i pije sode…jestem w drodze i malymi krokami przechodze na dobra diete. No ale bedac teraz w Pl odwiedzilam gina aby sprawdzic co i jak . No i on powiedzial: sa dwa miesniaki, polipow brak i endometrium jest ok…na razie , bo jeszcze dziala wkladka, ale to powroci bo taka moja uroda, wiec powinnam brac hormony lub znow wkladke…omg! Zapytalam sie o inne metody…dieta, suple itp. A on nie i nie… Pepsi czy moge dorzucic do tego maca? Slyszalam , ze nie zawsze przy takich problemach pomaga. Stosowalam tez Twoj sposob: ocet jablkowy z melasa, ale nie moge tego przelknac. ?

  1. avatar Jarmush 2 lipca 2018 o 06:25

   jak duże mięśniaki? ile masz lat? czy zamierzasz się rozmnażać?

  2. avatar AnjaP 14 listopada 2019 o 12:01

   Kochana Pepsi. Mam pytanie odnośnie polipów w macicy. Dwa razy miałam wycinane. Cały czas odrastają. Lekarz zaproponował wkładkę domaciczną, by hormonalnie to uregulować. Od pół roku jestem na Twoich 4 szklankach.. Piję Twoje suple, biorę D3K2, jabłczan magnezu, kurkumę, chlorellę, kompleks wit B, Omegę. Ale widzę, że i włosy mi słabo rosną, i te polipy odrastają. Nie wiem jak to wszystko sprawdzić, co się dzieje, i co mogłoby m i jeszcze pomóc ogarnąć temat. Czy tu chodzi głównie o nierównowagę estrogenową?
   A, i jeszcze macę czasami piję. Ale niestety brak mi regularności. Pozdrawiam i przesyłam dużo miłości.

 10. avatar Weronika23 2 lipca 2018 o 06:33

  Miesniaki wielkosci paznokcia. Tak powiedzial lekarz. Mam 39 lat i nie zamierzam juz sie rozmnazać ?

  1. avatar Jarmush 2 lipca 2018 o 06:42

   Takie mięśniaki w niczym nie powinny przeszkadzać, należy je zasuszyć za pomocą diety i suplementów, jednak regularne USG należy robić, bo jakby rosły miałabyś duży dyskomfort przy menstruacji. Ta wielkość mięśniaków nie zasłania niczego i można dokładnie mierzyć endometrium. Im mniejsza ilość estrogenów, tym będą bardziej malały, co naturalnie nadejdzie z wiekiem. W Twojej rodzinie kiedy plasuje się menopauza?
   https://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-miesniaki-wedlug-w-saula/
   https://www.pepsieliot.com/6-najlepszych-sposobow-miesniaki-dzialajacych-kazdym-razem/
   https://www.pepsieliot.com/jak-leczyc-endometrize-wedlug-andrew-w-saula/

   1. avatar Weronika 2 lipca 2018 o 07:11

    Menopauza okolo 52 lata. A jeszcze co z maca? Brac? Dziękuję za odpowiedzi i słonecznego dnia życzę ?

    1. avatar Jarmush 2 lipca 2018 o 07:15

     ładnie wyrównuje hormony, zrób kurację 1 opakowaniem This is BIO i zobacz jak się czujesz. Przeciwskazaniem jest wysokie ciśnienie, gdyż działa podobnie ja kawa.

     1. avatar Weronika 2 lipca 2018 o 11:50

      Dziękuję ?

 11. avatar Joanna 2 lipca 2018 o 15:57

  Pepsi często tu zaglądam i jestem pełna podziwu ile czasu poswiecasz odpowiadając na komentarze zwłaszcza jeśli proszą o nie Ci z problemami zdrowotnymi. Dziękuję

  1. avatar Jarmush 2 lipca 2018 o 18:51

   z miłością

 12. avatar Kawa 2 lipca 2018 o 19:19

  Pepsi, a co zrobic zeby estrogeny podwyzszyc? U mnie jak na wiek (35) jest zdecydowanie za malo

 13. avatar Nat 2 lipca 2018 o 20:11

  Cześć Pepsi <3. Bardzo proszę o radę, co polecasz (suplementy itd.) przy zdiagnozowanym PCOS+insulinooporności (do tego w badaniach wyszedł wysoki testosteron i LH).Mam problemy z nieregularnymi cyklami, cienkimi, przerzedzonymi włosami (dermatolog dała mi receptę na wcierkę Minonivax 5% z minoksydylem, 3x w tyg mam jej używać, stosuje około miesiąc, póki co włosy jeszcze troszkę wyszły i nic się nie dzieje aż takiego), mam przerzedzone zakola, na czubku pod światło widać jak marnie to wygląda… Rok temu przestałam brać tabletki anty i wylazło mnóstwo włosów przez co wypłakałam morze łez. Nie lubię mięsa ale naczytałam się wielu sprzecznych opinii i boje się nie jeść żeby jeszcze bardziej mi nie wypadły, smakują mi jedynie tłuste ryby typu łosoś/halibut. Mogłabym być na diecie wege ale jak z IO i czy mniejsza ilość białka nie sprawi ze wypadnie ich więcej? Z góry dziękuje za podpowiedź. Czy płyn lugola stosować? kooończę i dziękuje za to, że piszesz tutaj <3

  1. avatar Jarmush 3 lipca 2018 o 06:40

   Najlepiej byłoby zacząć od tych badań: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, tym bardziej, że możesz mieć niedoczynność tarczycy

   Zalecania suplementacja

   Przed śniadaniem:

   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Do 4 szklanki dodajesz 1 łyżkę Macy This is BIO
   https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=7

   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek (bardzo wskazana) macę bierz do zielonego szejka z rana.

   Do śniadania:

   1 cynk https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32 do śniadania wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
   czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Po śniadaniu:

   Bierz D3 w protokole z K2
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom 60- 80, a w uzasadnionych przypadkach, jeszcze wyżej).

   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html

   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (lada moment pojawi się w sklepie, już leci), ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

   Popołudniu:

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)

   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tam powinnaś brać magnez.
   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html, zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Schudnij

   Zbadaj poziom kortyzolu

   Jeśli obawiasz się zbyt małej ilości białka w swojej diecie, stosuj Hemp Protein This is BIO ( o czym była mowa wyżej), dodatkowo jeszcze w tym tygodniu pojawią się 2 białka roślinne organiczne, z brązowego ryżu i zielonego groszku, o doskonałym amninogramie.

   Do szejka lub 4 szklanki możesz dodawać też łyżeczkę Kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html

   Oprócz macy, przy policystycznych jajnikach wskazana jest suplementacja Saw Palmeto, mamy Sciteca w kompleksie, lub solo Nutrione (czekamy na dostawę)

   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)

   Zero cukru z cukiernicy

   Zero kazeiny

   Zero glutenu

   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności

   Dużo surowych owoców i warzyw ( jedz krzyżowe, nie bój się)

   Długo śpij

   Całkowicie odstaw kofeinę

   1. avatar Nat 3 lipca 2018 o 10:57

    dziękuje <3…?

   2. avatar Nat 3 lipca 2018 o 14:37

    Pepsi! Jeszcze jedno pytanko, ile czasu stosować suplementację witaminami / probiotykami ? Aż do polepszenia, co dłużej co mogę wcześniej przestać brać ew.?

    1. avatar Jarmush 3 lipca 2018 o 18:30

     powinno się polepszyć, ale możesz przestać kiedy chcesz, to nie antybiotyki

     1. avatar Nat 3 lipca 2018 o 20:18

      Ginekolog przepisała mi metformax 500mg na IO, czy warto brać? Nie ma super powikłań?

     2. avatar Jarmush 4 lipca 2018 o 07:18

      nie znam się na farmaceutykach, nie tym się zajmuję, przeczytaj ulotkę

 14. avatar Anja 4 lipca 2018 o 05:04

  Hello-ja zanim sie polapalam że te nieprzespane noce z zimnymi potami ,slabosci ,nerwy i niechęć do wszystkiego ,że to nie śmiertelna choroba a pierwsze objawy menopauzy to trochę sie nameczylam…teraz uzywam progesteronu naturalnego w kremie.Poziom hormonów sie zrównoważyl i jest cud miód.Czyje sie doskonałe .

  1. avatar Jarmush 4 lipca 2018 o 06:57

   To jest i tak zastępcza terapia hormonalna, co z tego że naturalna. To NIE jest naturalne wyrównywanie hormonów, chociaż pozornie tak wygląda.Dla kobiet z mięśniakami szczególnie nie nadaje się. Natomiast maca this is bio naturalnie wyrównuje hormony, a żadnych hormonów nie dostarcza, po prostu stymuluje ciało do równowagi hormonalnej. To jest prawdziwie naturalne działanie.

 15. avatar Martitta 2 grudnia 2019 o 14:28

  co można zrobić naturalnego na powracające polipy macicy? siemie lniane jem , progesteron w drugiej fazie jem. Dużo warzyw (w tym kiszonek), owoców, oliw, ziaren, pestek, orzechów jem…jedyny grzeszek to kawa

 16. avatar Monika 17 czerwca 2020 o 20:06

  Co mam robić gdy obniża mi się macica mam 52 lata kupuje twoje suplementy .

  1. avatar Jarmush 18 czerwca 2020 o 18:48

   Rodziłaś dziecko? Masz nadwagę? Ćwiczysz?

   1. avatar Monika 18 czerwca 2020 o 20:42

    Urodziłam 2 dzieci naturalnie . Msm 52 lata 167 cm wzrostu u waże 54 kg stosuje twoje suplementy i 4 szklanki.

   2. avatar Monika 18 czerwca 2020 o 20:47

    Chodzę na długie spacery z ćwiczeniami średnio podobno ćwiczenia miesni kegla wcale nie są dobre. Co mam robić ’?

    1. avatar Jarmush 19 czerwca 2020 o 07:30

     Tu masz badanie, historię przypadku leczenia ziołem ajurwedyjskim, Mimosa pudica https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3151380/

     Tu z kolei piszą aby ćwiczyć Kegla i podają zioła https://www.mcdowellsherbal.com/human-conditions/reproduction-system/240-vaginal-prolapse-herbal-treatment

     1. avatar Monika 19 czerwca 2020 o 20:21

      Dziękuję

 17. avatar Joanna 15 sierpnia 2020 o 20:12

  Mam pytanie Pepsi, z poziomu osoby, w której dopiero budzi się świadomość. Jak zaakceptować doświadczenie jakim jest codzienne zmaganie się z dolegliwościami ciała a co za tym idzie siadającą psyche? Jak w takiej grze zostać obserwatorem i energię złości, frustracji, rozczarowania, beznadziei przekuć w pozytywne wibracje?

  1. avatar Jarmush 15 sierpnia 2020 o 20:26

   to są trudne rzeczy, bo nie jesteś ani własnym ego, ani własnym ciałem, po prostu powoli zaczynasz rozumieć kim jesteś, to nie są rzeczy, które dzieją się szybko, wszystko jest procesem uczenia się <3

  2. avatar Woda W proszku 15 sierpnia 2020 o 21:46

   Po prostu przyjmuj to z nadzieją że będzie tylko dobrze. Sama jestem rzucona w sytuację, gdzie strach o zdrowie odbiera normalne funkcjonowanie. Codziennie pracuję przede wszystkim nad tym by uspokoić psyche i się wyciszyć. Postaraj się pomyśleć o tym jak o wyzwaniu a nie masz nic do stracenia w tym wypadku, możesz tylko zyskać. Oddziel się od cierpienia ciała mimo że czasem chce się wyć, zwolnij wtedy i odpocznij, skumuluj siłę na kolejny dzień. Dasz sobie radę

   1. avatar Jarmush 16 sierpnia 2020 o 09:05

    Pięknie to napisałaś, wysyłam dużo miłości i życzę zdrowia

    1. avatar Woda W proszku 16 sierpnia 2020 o 17:31

     Pepsi wzajem i pogody ducha

 18. avatar Kropka 16 sierpnia 2020 o 00:41

  Kochana Pepsi prosze o radę caly czas sie budze widze w ludziach wiele pozytywnych cech jednak dręczy mnie jedna sprawa otóż zakochałam sie w facecie który jak sie okazalo ma zone ale kaze mi czekać az bedzie najlepszy moment zeby mogl do konca pozamykac sprawy i od niej odejść przy tym mowi ze bardzo mnie kocha ale musze zrozumieć ze to zakończenie relacji z żoną musi isc etapami bo byli razem tyle lat….co robic czekac,odejsc odciąć sie od tego juz nie wiem co robic raz mam ochote odejść raz zostać i spojrzec na to inaczej prosze o porade….

  1. avatar Jarmush 16 sierpnia 2020 o 09:04

   Natychmiast odejść. Po pierwsze, był z żoną długo, więc miał wiele lat na to, aby odejść, jeśli coś mu nie pasowało. Spotkałabyś być może wtedy wolnego człowieka. Po drugie, gadka, żebyś czekała, to jest stały punkt programu mięczaków popierdoleńców, którzy nie potrafią podjąć stanowczej decyzji, żyją w kłamstwie ze strachu, albo celowo mataczą, bo tak naprawdę nie chcą niczego zmieniać. Oraz trzy, nawet jak taki odejdzie, to wlecze za sobą ogon, była żona, zdezorientowane i nieszczęśliwe dzieci, alimenty, oraz co istotne. Raz już odszedł, Ciebie też rzuci. Nierzadko chcą wracać z powrotem do byłej żony. Jest tylu fajnych, wolnych facetów, w tym porzuconych, w tym tych, którzy potrafią zakończyć związek dla prawdy, a nie przeskakując z jednego materaca na drugi. Przecież nawet jak rozejdzie się z żoną powinien trochę pobyć ze sobą, coś zakończyć, przemyśleć, oczyścić umysł i ciało. Zostaw tego żyjącego pod dyktando ego, mięczaka. Niemożliwe żebyś go kochała. Zaakceptuj to co Ci się wydarzyło, a tę naukę wykorzystaj do zdobycia tego czego naprawdę chcesz. Uwierz, że nie chcesz tego palanta. Wysyłam dużo miłości <3

   1. avatar Kropka 17 sierpnia 2020 o 21:30

    Jestes tak mądrą i kochaną osobą wiedziałam ze mi otworzysz oczy i w tym temacie dziękuję

    1. avatar Jarmush 18 sierpnia 2020 o 05:39

     <3

 19. avatar fairy 29 listopada 2020 o 21:24

  Ja nie na temat, ale muszę napisać: Pepsi kochana, może podnieś ceny produktów tak, żeby pokrywały koszta wysyłki, ale niech wysyłka będzie GRATIS zawsze. No, sorry, ale nie mogę kliknąć kup, jak widzę te 13 zł za przesyłkę 😉 Najchętniej kupuję, kiedy nie muszę płacić dodatkowo za przesyłkę, nawet jeśli zdaję sobie sprawę, że przesyłka i tak jest gdzieś tam ukrywa w cenie 😉 Pozdrawiam 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 30 listopada 2020 o 06:50

   Dziękujemy za poradę, chcielibyśmy, aby nasi klienci mieli jak najwięcej udogodnień.

   Jednak porada nie jest życiowa, no i nie chcemy sztucznie podbijać cen, to nie nasz styl działania, to nieetyczne. Ceny produktów (z małymi absolutnie uzasadnionymi wyjątkami) nie zmieniamy od lat, nasi stali klienci to widzą i wiedzą. Firma nic nie zarabia na dostawie.

   Chciałam właśnie kupić sobie dżinsy podobno z 30% obniżką dla zalogowanych, i okazało się, że kosztują mnie tyle samo co zwykle, bo sklep podniósł ceny na czarny weekend. Jak sądzisz, co pomyślałam o znanym polskim przedsiębiorcy?

   Moja rada, KUPUJ W MINIMALNEJ ILOŚCI LOGISTYCZNEJ, dla której PRZESYŁKA JEST GRATIS, gdyż pokrywa ją firma.

   A swoją drogą, jak sobie wyobrażasz przesłanie kwasu askorbinowego w przesyłce gratis? Sądzisz, że nie byłoby takich zamówień, z których zysk jest znacznie niższy niż koszt wysyłki?Pozdrawiam 🙂

 20. avatar Kita 30 listopada 2020 o 11:42

  Czy wyrównanie poziomu hormonów wystarczy, żeby uwolnić się od lęku przed tym co ludzie powiedzą i wyzbyć się obaw o bycie niechcianą/niepożądaną?
  Do 35 roku życia sądziłam, że mężczyzna u mego boku jest niezbędny, abym poczuła się szczęśliwa i zobaczyła sens życia. Jak już tego mężczyznę u boku miałam, to okazało się, że wcale automatycznie nie poczułam się szczęśliwa. Jak tego życia we dwoje doświadczyłam, to zrozumiałam w końcu, że szczęście jest we mnie i droga (życie) jest celem.
  Teraz mam 39 lat. Rok temu przegoniłam z domu mężczyznę. W końcu czuję się szczęśliwa, radosna i cieszę się każdym dniem. Mam gdzieś, czy ktoś mnie chce czy nie, czy jestem pożądana, czy nie. Nie interesuje mnie co ludzie powiedzą o moim stylu życia. Czuję się wspaniale w swojej skórze i jestem w końcu z siebie zadowolona, akceptuję siebie.
  Czy moją zmianę spowodowało uregulowanie hormonów? A może także doprowadziło mnie do tego doświadczenie życiowe? A może i to i to i może jeszcze coś innego?

  1. avatar Pepsi Eliot 30 listopada 2020 o 13:06

   Nie sądzę, owszem mniej problemów z poziomu ciała i psychiki, pozwala patrzeć dalej i lżej. A niewątpliwie rozchwiane hormony przekłamują odbiór rzeczywistości. Ale równie dobrze, osoba świadoma odpuści nawet wtedy. Żyłaś w programie z którym się tak naprawdę nie zgadzałaś, gdy odpuściłaś, poczułaś ulgę. <3

   1. avatar Kita 30 listopada 2020 o 14:47

    Tak, odpuściłam.
    Dziękuję, że jesteś i prowadzisz tego bloga *)

 21. avatar Chmurka 4 marca 2021 o 13:27

  po 40 roku zaczęłam mieć problemy z włoskami na twarzy/brodzie, co prawda blond i delikatne, ale są (sic!) Mam niedoczynność i hashi, ale nie biorę euthyorxu od 2 lat, tylko suple i dieta według pepsi. Co mogę jeszcze zrobić? Jak się ich pozbyć 🙂 ?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 marca 2021 o 17:05

   masz jakieś zaburzenia odżywiania? bulimia np?

 22. avatar Annnna 1 grudnia 2021 o 10:43

  Cześć Pepsi, mam problem z hormonami, za wysoka prolaktyna, za wysoki kortyzol cały czas. Mam tez hipoglikemie reaktywną. Totalnie moja waga stoi od roku, czy ćwiczę czynie, wazę 70-72 przy wzroście 160. Problemy z suchością gardła w nocy, ze snem, zmęczenie ciagle skoki humoru. Hashi nie mam podobno. Włosy suche i wypadają
  Miałam test obciążenia prolaktyna, ale endo powiedział ze to nie zespół cushinga.
  Obecnie
  ACTH 28,3
  Tsh 1,0947
  Ft3 2,42
  Ft4 1,18
  Insulina rano 3,5
  Cholesterol calkowity 169
  triglicerydy 44,7
  Cholesterol HDL 70
  Nie HDL 94
  Cholesterol LDL 86
  Glukoza rano 80
  Wit D 77,5
  Kwas foliowy 22
  Feryttyna 38,7
  Testosteron 0,33
  Estradiol 75,2
  Progesteron 14,5
  Prolaktyna 646
  DHEAS 160,5
  Kortyzol rano 520
  B12 488
  Biorę twoja spiruline, cynk, selen, niepokalanka, probiotyki na jelita, twoj complex B, maślan sodu, mące, koenzym Q10 magnez, wit C wit D
  Pije dużo, pije tez elektrolity. Ciągła ochota na słodkie.
  Co bym nie robiła, moje ciało nie ulega odtłuszczeniu, a wręcz odwrotnie, samopoczucie jak wiatr zawieje. Przerywany sen najgorszy. Help ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam NAJWYŻSZEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum