Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 372 057
183 online
35 528 VIPy

3 kłamstwa główne medycyny konwencjonalnej na temat Witaminy C

Każdy, a szczególnie pacjenci z chorobami nowotworowymi, muszą jak najszybciej zrozumieć ryzyko niedoborów witaminy C.

Zachodnia medycyna lubi z tego faktu szydzić.

Podekscytowany uzdrawiającą mocą witaminy C, dwukrotny Noblista Linus Pauling pognał na jednej nodze do National Cancer Institute, gdzie został yyy … wyśmiany. Sprawy nowotworowe były i są jak akcje na giełdzie, odgórnie kontrolowane przez przemysł farmaceutyczny i nie można się spodziewać cudów. Natomiast można oczekiwać kompletnego braku uczciwości w temacie skuteczności witaminy C, w leczeniu chorób i co bardzo ważne łagodzenia bólu. Społeczeństwo ma prane mózgi fałszywymi paradygmatami o chirurgii, chemioterapii i naświetlaniu, a to jakże z pozoru rozsądne podejście do leczenia raka, nie może być dalsze od prawdy. Jednak medycyna funkcjonalna, wraz z terapiami integracyjnymi ortomolekuralnej onkologii staje się coraz głośniejsza. Jak najszybciej odkryj więc prawdę o witaminie C i głoś ją wokół potrzebującym. Potrzebujących jest dzisiaj bez liku.


Główny oficer medyczny stojący na straży Olive W. Garvey Center for Healing Arts , czyli odnogi kliniki Riordana, tego Riordana lekarza zajmującego się medycyną ortomolekularną, tego od protokołu witaminy C, tego od Paulinga, tego od pająka, który ukąsił go w udo, jednym słowem tego, a więc główny oficer dr. Ronald Hunninghake opowiedział  w 19 kwietnia 2015 dla amerykańskiego Natural Healt 365 o uzdrawiającej mocy wlewów z witaminy C w leczeniu raka i innych chorób. Opowiedział między innymi o protokole IV C Riordan. Pozostającym troszkę w tyle wytłumaczę, że IV, oznacza kroplowy wlew dożylny (intravenous). Dr.Hugh Riordan zmarł nagle w styczniu 2005 roku, ale prawdy, które głosił, tak jak Pauling, ale też jak najbardziej żwawi lekarze głoszący je na całym świecie nie da się już dłużej ukrywać.

Historia o pająku:

Riordan badał sobie osobistą krew i było wszystko świetnie, jednak tuż po przypadkowym ukąszeniu nogi dr. Riordana przez pająka, okazało się, że poziom witaminy C we krwi doktora drastycznie spadł i dopiero po kilku dniach dużych dawek dożylnych z witaminy C sytuacja powoli wróciła do normy.

Możemy sobie tylko wyobrazić co się dzieje w organizmie przy wielkim stanie zapalnym, który skutkuje rakiem

Wracając do naszego głównego oficera medycznego dr. Ronald’a Hunninghake, to w przeciwieństwie do tego, co wyprawia zdecydowana większość klasy pracującej w służbie medycyny tradycyjnej, a przede wszystkim na usługach wielkiej farmacji, ten lekarz poświęcił swoją karierę dla najważniejszego paradygmatu, gdzie:

Pacjent staje się świadomym partnerem medycznym

A nie bezwolną kukłą, z którąś coś się robi, nawet nie informując kukły co? Yyy … jest tylko pytanie, czy pacjent chce zostać świadomym partnerem medycznym, zamiast oddania się w charakterze bezwolnej kukły systemowi medycznemu? No właśnie. Bowiem pacjent świadomy, to ktoś kto dba o siebie tworząc nowe i trwałe nawyki zdrowotne i przyjmujący ten ktoś większą odpowiedzialność, w tym za własną opiekę Ale nie czas na straszenie kukieł, postraszmy świat medycyny konwencjonalnej i farmację, bowiem 3 podstawowe kłamstwa, którymi jesteśmy mamieni, właśnie wyłażą jak sprawiedliwa oliwa na wierzch. Dr. Ronald Hunninghake został ogłoszony w 2011 roku przez Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Ortomolekularnej lekarzem roku, a w 2013 wpisany do ortomolekularnej Hall of Fame, czyli Galerii Sław.


Jego wystąpienie dotyczyło oczywistego obalenia/wyśmiania tych 3 głównych kłamstw, jakimi jesteśmy mamieni:

Kłamstwo nr 1: „Nie ma dowodów, że witamina C działa”

Chyba żartujecie? Gdy włączysz wyszukiwarkę w PubMed, ujawni się ponad 50 000 badań dotyczących witaminy C i dosłownie dziesiątki niezwykłych badań ujawniających moc witaminy C podczas leczenia chorób, takich jak: 60 wyleczeń na 60 przypadków polio; 327 wyleczeń na 327 przypadków półpaśca – w 3 dni; 7 wyleczeń na 7 przypadków gorączki reumatycznej. A także i oczywiście, niezliczone badania obrazujące zdolność witaminy C, do pomagania chorym na raka w warunkach określonych jako „nieuleczalny”. Uwaga! Ignorowanie tej prawdy powinno być klasyfikowane jako zachowanie przestępcze przez zachodnią medycynę.

Kłamstwo nr 2: „Witamina C nie jest bezpieczna”

To dopiero jest chory żart. Ktoś zachorował? Owszem, ten co to powiedział. Bądźmy całkowicie świadomi, że witamina C jest z powodzeniem stosowana od 1940 roku, yyy … bez jednego potwierdzonego sprawozdania, aby w jakiejkolwiek dawce zrobiła jakąś znaczącą szkodę. Bo o rozwolnieniu, czyli naturalnej reakcji na za dużą dawkę witaminy C na dany moment, nie można przecież mówić, jako o czymś szkodliwym. Zresztą nie jednemu takie przeczyszczenie jelit dobrze może zrobić. Dr. Saul mówi: „Organizm w stanie chorobowym toleruje nawet bardzo duże dawki witaminy C. To znaczy, że kiedy jesteśmy chorzy, wtedy bez problemu spożyjemy nawet 30, czy 50 gram witaminy C na dobę. Gdy organizm poradzi sobie z chorobą, wtedy zaledwie 4, czy nawet mniej gramów witaminy C mogą już wywołać biegunkę.” To co wiemy na pewno, że w 1994 roku według Journal of American Medical Association, 106 tysięcy osób zmarło w amerykańskich szpitalach od przepisywanych zgodnie z prawem, starannie nadzorowanych leków i że liczba ta nie zmieniała się rok do roku, od 30 lat. To ponad 3 mln zgonów z zatwierdzonych leków i ci ludzie, mają czelność powiedzieć, że witamina C nie jest bezpieczna? Nie sądzisz, że ktoś tu jest naprawdę chory, albo tylko okropnie cyniczny?

Kłamstwo nr 3: „Jeśli witamina C działa, to jakim cudem ktoś choruje, skoro wszyscy jej używają?”

W rzeczywistości ludzie permanentnie cierpią z powodu braków witaminy C, szczególnie, gdy zaczynają z jakiegokolwiek powodu chorować. Przytaczałam błahą historię chorobową z ukąszeniem niegroźnego pająka w nogę doktora Riordana. Gość przez 5 dni musiał brać dożylne wlewy z 15 g witaminy C, aby sytuacja wróciła do normy. Według dr. Thomasa E. Levy’ego: „Byłem osobiście świadkiem setek „cudów medycznych” w odpowiedzi na wysokie dawki witaminy C”.  Tradycyjnie wyszkolone środowisko medyczne po prostu nie chce dowiedzieć się prawdy o witaminie C.

Tymczasem: Prawda o witaminie C objawia się!

Pomimo kłamstw i oszustw naukowych, ludzie ponownie wzbudzają w sobie moc życiową dzięki wysokim dawkom witaminy C. Ich rany goją się, bowiem jeden z najsilniejszych antyutleniaczy na planecie, czyli witamina C pomaga niszczyć komórki rakowe i poprawia funkcje immunologiczne, dwa w jednym i w tym samym czasie. Witamina C pomaga też walczyć, bez zatruwania organizmu z wielkim bólem jaki towarzyszy zaawansowanym chorobom nowotworowym. Alternatywnym rozwiązaniem dla wlewów dożylnych z askorbinianu sodu (nie kwasu askorbinowego!), który przyjmuje się doustnie, a nie wolno go wprowadzać dożylnie, bowiem nawet 2 g mogą skutkować zgonem), a więc, alternatywnym rozwiązaniem jest postać liposomalna witaminy C, którą przyjmuje się doustnie, i w mniejszych ilościach (około 10 razy mniejszych), niż gramatury wlewów dożylnych, które wynoszą od 1 do 1,5 g na kilogram ciała.

owocek

(Visited 52 536 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Mintaka 17 kwietnia 2015 o 20:26

  Ja po nawet „małych” dawkach wit. C, 5g/godz mam zawsze porządną biegunkę. I lecz się tu, człowieku.

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 09:22

   5 g to są już duże dawki, a jak masz biegunkę, to znaczy, że Ci witaminy C więcej nie potrzeba, to jest taki naturalny próg

   1. avatar Hubert 18 kwietnia 2015 o 18:29

    Niekoniecznie, może to być również przejaw złego stanu jelit. Jeśli takie reakcje występują po kwasie L-askorbinowym, to warto się pokusić o spróbowanie formy zbuforowanej, np. askorbinianu sodu i zobaczyć, czy będzie różnica.

    1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 19:39

     albo liposomalu C

     1. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2015 o 13:09

      i 'tu’ i 'tu’ racja 🙂

    2. avatar Jurek 2 grudnia 2015 o 11:45

     Miałem podobnie, ale znalazłem sposób. Kupiłem kapsułki 00 i je napełniam. Wolniejsze wchłanianie, nie ma reakcji obronnej.

     1. avatar grzegorzadam 2 grudnia 2015 o 15:20

      @Jurek
      Napełniasz kwasem l-a czy askorbinianem ? 😉

  2. avatar seba 18 kwietnia 2015 o 22:07

   to tak jak ja po maratonie alkoholowym… 🙂 Wybieram C

   1. avatar grzegorzadam 2 grudnia 2015 o 15:19

    WitC bardzo pomocna…
    Rano zawsze kufel-dwa wody z solą kam. > elektrolity, polecam 😉
    + kawa świeżo parzona z chlorkiem magnezu..
    I sok z ogórków lub kapusty.. 😉
    I dobrą zupę pomidorową.. Choćby do picia, ale 'home made’…

    1. avatar Margo 30 lipca 2017 o 15:31

     Dobra zupa pomidorowa: pokrojony korzeń pietruszki, passata pomidorowa bio, woda, bulion wegański-gotować 15 minut, zmiksować. Przyprawić bazylią, czosnkiem w proszku i pieprzem. Podać z dzikim ryżem. Proste i pyszne. Pozdrawiam.

     1. avatar Jarmush 30 lipca 2017 o 16:02

      bulion wegański to niestety matrixowy horror

     2. avatar Piotr 31 lipca 2017 o 10:05

      Bo pomidory mają potas i jeszcze witaminy.

     3. avatar Margo 1 sierpnia 2017 o 18:46

      U mnie bulion wegański to koncentrat bulionu warzywnego własnej roboty z Thermomixu, z tym nazewnictwem to się zapędziłam.

 2. avatar zotralinka 17 kwietnia 2015 o 20:53

  Pepsi, czy mogłabyś się ustosunkować do tego, o czym jest mowa w tym artykule? Bo już się w tym wszystkim gubię 🙁
  http://www.quackwatch.com/01QuackeryRelatedTopics/pauling.html

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 09:20

   Zotralinko tak, ale troszkę później , ściskam Cię

 3. avatar los 17 kwietnia 2015 o 21:02

  Peps, jestem mama karmiącą piersią swą, u malucha od dłuższego czasu pojawia się krew w kupce, ja jestem na diecie bezmlecznej i bezjajecznej a także z ograniczeniem glutenu i innych powszechnych alergenów, nie jem żadnej zywności z konserwantami etc, same warzywa i owoce, kasze, ryż oraz trochę drobiu i czasem troszkę świnki- pprzeważnie eko.. Pytania mam dwa: czy wiesz może jak pomóc dziecku (ogólnie zdrowe, wesole i chętnie jedzące..) i pytanie nr 2- wykombnowałam, że może ma słabe naczynka i ja miewam skłonności do siniaków (ostatnie badania były ok, ale to był styczeń) zatem ad rem: ile i jakiej wit C byś poleciła do przyjmowania w mojej sytuacji. Konsultowałam te moje sprawy z lekarzami ale oni ofkors średnio czają czaczę i przeważnie każdy mi odradza suplementowanie wit C a w większej dawce to już w ogóle.

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 09:20

   Hej Los, pisałam o krwi w kupce tutaj http://www.pepsieliot.com/krew-w-stolcu-niemowlecia-bac-sie/, zalecam Ci 1 tabletę dziennie 1000+ w2itaminy C TiB, będzie dobrze, dodatkowo ma tam prawie drugie tyle C z owoców http://thisisbio.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=witamina+C+1000%2B&submit_search=

   1. avatar los 18 kwietnia 2015 o 10:13

    już patrzę i zamawiam 🙂 dzięki!

    1. avatar los 18 kwietnia 2015 o 10:28

     ach, jeszcze jedno pytanie: czy ta wit C TiB nie uczula? są tam ekstrakty cytrusowe,kwas roślinny?

     1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 12:30

      każdy kto jest uczulony na salicylany nie może jeść między innymi cytrusów, czyli nie uczula,ale nie uczulonych

  2. avatar Aga 8 czerwca 2018 o 15:36

   U nas krew w kupce okazała się nietolerancją laktozy. Nawet z mojego mleka.

   1. avatar Jarmush 8 czerwca 2018 o 20:49

    tu taki baaardzo stary mój wpis o kupkach niemowlaków https://www.pepsieliot.com/krew-w-stolcu-niemowlecia-bac-sie/

 4. avatar basia 17 kwietnia 2015 o 21:14

  Pepsi, czy to nie będzie za dużo vit c, maca, ostropest,vit d i jeszcze cos na zylaki.

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 09:16

   Basiu myślę że nie, a jakby było za dużo to zaraz poznasz, lekkie rozwolnienie,

   1. avatar basia 18 kwietnia 2015 o 15:18

    Dzięki Pepsi, a moze jest ti wszystko w jakims jednym suplemncie

    1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 15:36
 5. avatar askaska 17 kwietnia 2015 o 23:08

  Dobra,ja juz sie w tym pogubilam. Nakresl mi proszę -przy mojej wadze 60 kg,zdrowym odzywianiu i nie wykrytych,jak do tej pory,powazniejszych uszczerbkow na zdrowiu-1 tabletka TiB 1000/dzien bedzie ok? No i w przypadku fceta- waga 90 kg ? Pozdrowki i uszanowanko,ze nie jestes samolubem chowającym 'wiedzę tajemną’ dla siebie ;))))

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 09:15

   Tak askaska jak najbardziej, tam masz wiuęcej witaminy C, bo jeszcze z owoców 0,7 grama. Ja już jak biorę 2 TiB to mam rozwolnienie, a 1 jest spoko. Zdrowi nie muszą brać więcej niż właśnie ten próg jelitowy.

 6. avatar Karolina 18 kwietnia 2015 o 04:18

  hmmm, czytam czytam…ale czemu Riordan zmarł, nie sposób doszukac się informacji o tym! Wszędzie piszą o śmierci niespodziewanej i nagłej…

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 09:13

   no właśnie nie wiadomo

   1. avatar unh0ly 18 kwietnia 2015 o 10:14

    Może komuś przeszkadzały jego badania i to co odkrył?

    1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 12:32

     No i tutaj na dwoje babka wróżyła, może to być taka historia niejasna, jak śmierć Gersona, albo faktycznie podsyca się tajemniczość zwykłej śmierci z przejedzenia, aby nie powiedzieć, tym razem witamina C nie zadziałała … Taki Atkins też niefajnie dla sprawy, że dostał zawału

 7. avatar Anna Magdalena 18 kwietnia 2015 o 05:08

  Hejka Peps!

  Wiem, wiem – wałkowałaś już tyle razy o wit. c – ale nadal mam mętlik w głowie jeśli chodzi o wit. C lewoskrętną, wit. C „tradycyjna”, pod znaną nazwą, ktora mogę nabyć w każdej aptece, a tą pozyskaną z owoców, ulokowaną w mini kapsule jaką jest tabletka.
  Dysponuje budżetem studenckim, wydatki na warzywka, owoce pochłaniają 2/3 mojej maniany… Czy znajde jakiś korzystny cenowo naturalny dopalacz, uzupełniajacy to co pozyskuje z warzywniaka?
  Jem dużo papryki, kiwi, natki pietruszki, ale to na pewno nie wystarczy…
  Z góry dzięki za odpowiedź.

  Całuski!

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 09:13

   Anno jak jesteś zdrowa, to prawdopodobnie nie brakuje Ci witaminy C. Ale jak chorujesz często, łąpiesz jakieś infekcje, to radzę Ci kurację 3 miesięczną greens& fruitsem, jest drogi, ale starcza na 3 miesiące i jest w nim wszystko

 8. avatar Mirek 18 kwietnia 2015 o 05:22

  Chciałbym zwrócić uwagę na pewien… fakt, którego nikt nie podnosi – co do potencjalnej szkodliwości witaminy C; chodzi mianowicie o proporcje przyjmowania leków i witaminy C oraz wynikające z nich negatywne skutki uboczne.
  Leki medycyny konwencjonalnej przyjmuje większość chorych powiedzmy… 80%, jak dotąd witaminy C nie przyjmują wszyscy tylko zdecydowana mniejszość (na szczęście to się zmienia) niech będzie to … 20%. Stąd może jasno wynikać różnica w ilości skutków ubocznych. W odwrotnym przypadku (80% wit. C, 20% leki), proporcje zostaną odwrócone. Może się okazać, że będzie więcej skutków ubocznych po witaminie C, z bardzo prostego powodu ponieważ dużo więcej chorych ją przyjmie – odstawiając leki.

 9. avatar Gosia 18 kwietnia 2015 o 06:38

  Jestem żywym przykładem, że witamina C działa na infekcje. Początki przeziębienia, dreszcze, ból gardła, osłabienie – 1000 mg co pół godziny przez 9 godzin. Całkowite wyleczenie.

 10. avatar Sylwia 18 kwietnia 2015 o 07:48

  Witam serdecznie 🙂 o witamine c pierwszy raz przeczytałam w książce”ukryte terapie” genialna książka!!!! Problem polega na tym,że nie ma gdzie zrobić tych wlewow,mama ma raka,trzech niezależnych lekarzy stanowczo zabronilo zażywania tej witaminy[sic]!!!a ja jestem przekonana o jej mocy…może Ty droga Pepsi wiesz gdzie robią takie wlewy 🙂

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 09:03

   podobno robią, ale taniej zdecydowanie wychodzi i też jest bardzo skuteczny Liposomal C, bo przyjmuje się go tylko 6 gramów dziennie i nie wiąże się ze stresem hospitalizacyjnym, nie jestem lekarzem, więc niczego nie radzę, Liposomal C można w pakietach (taniej )lub na sztuki kiupić w naszym sklepie http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/63-altrient-c-liposomal-30-saszetek-livon-labs-.html

 11. avatar ananas bananas 18 kwietnia 2015 o 08:27

  Pepsi, kiedy napiszesz o kwasie askorbinowym vs wit. C w tabsach?
  Zdarza Ci się cytować Ziębę, który chyba zalecał branie kwasu askorbinowego/ askorbinianu sodu, a innym razem go kwestionujesz pisząc, że ze 100g proszku powyższych substancji przyswoi się tylko 2g i najlepsze tabsy… hm? Zgłupieć można 😀

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 08:58

   to że z pewnymi sprawami się nie zgadzam, jak na przykład stosunkiem do owoców, i diety generalnie, to nie znaczy, że nie uważam, że duże dawki witaminy C nie mają sensu. Napisałam o tym wiele postów, zanim pan Zięba wydał ksiażkę, to raz, a dwa, że skąd Zięba to wie? Z tych samych źródeł co ja. Czy dobra zielarka leczyła kogoś kwasem askorbinowym? Nie. Czy to znaczy,że będąc na diecie witariańskiej 811 masz brakli witaminy C? nie . Wystarczy doskonała C TiB razem z acerolą i innymi dodatkami naturaolnej witaminy C. Czy ludzie, którzy robią liposomalną z kwasu askorbinowego otrzymują lposomal na pewno? Nie, tak twierdzą producenci urządzeń do specjalnego mieszania. I jeszcze jedno, też wprowadzę kwas l-askorbinowy na kilogramy, jak ktoś chce, dlaczego nie, ale witarianie na 811 raczej na pewno nie muszą, i to mnie różni od tego co głosi pan Zięba

 12. avatar Piotr Kierus 18 kwietnia 2015 o 08:31

  Organizm sam wydali nadmiar wit.C.
  Jak ktoś naprawdę przedawkuje w spożyciu przez żołądek – to najwyżej sraczki dostanie.
  Co oczyszczenie jelita grubego – też jest dobre!

 13. avatar mimibuk 18 kwietnia 2015 o 08:42

  Witamina C zawsze u mnie gości w postaci 1kg opakowania:D tu trochę, tam trochę i żaden katar dłużej niż jeden dzień nie ma prawa zagościć.
  Mam jeszcze takie pytanko, co używasz jako balsam do ciała? Zapewne nic komercyjnego, bo przecież wiadomo co i jak. Szukam alternatywy na coś domowego.

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 08:50

   oleju kokosowego

   1. avatar Piotr Kierus 18 kwietnia 2015 o 10:56

    olej kokosowy jest uniwersalny.
    Można stosować nawet zamiast masła na chleb.

   2. avatar mimibuk 18 kwietnia 2015 o 17:50

    Sam? sote…próbowałam, ale efekty dość mizerne. tzn. trudno się wchłania, mojej skóry tak super nie nawilża. Nie eksperymentujesz sama z balsamami?

    1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 19:40

     no tak trochę wysycha, ale jak skóra jest wilgotna po kąpieli, to jakoś jest lepiej

 14. avatar life 18 kwietnia 2015 o 09:40

  Hej. Jestem totalnie zielona w tej kwestii. Gdzie mogę kupić witaminę C? W proszku, tabletkach? Jakiejś konkretnej firmy?

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 12:43

   Life do zwykłej suplementacji polecam Ci tę, http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000.html, bierz jedną dziennie do śniadania, możesz spróbować wziąć 2 i zobacz, czy zadziałał Twój próg jelitowy, czyli, czy nie dostaniesz rozwolnienia, to wtedy wróć do jednej, bo prawdopodobnie jesteś zdrów i twój organizm nie potrzebuje więcej witaminy C. Natomiast w przypadkach chorobowych, głównie chodzi tu o stany zapalne, powinno brać więcej witaminy C, wtedy może też sprawdzić się czysty kwas l-askorbinowy, który też wkrótce pojawi się w sklepie http://www.thisisbio.pl

   1. avatar life 18 kwietnia 2015 o 13:49

    Dziękuje za super szybką odpowiedź. Wiem że na bank brakuje mi również wit D, jakbyś mogła to też proszę podeślij link! Cieszę się że trafiłam na twojego bloga, jesteś prawdziwą inspiracją, a twoje wpisy są tak niesztampowe, że aż przyjemnie się je czyta!

 15. avatar edyta 18 kwietnia 2015 o 10:40

  „Alternatywnym rozwiązaniem dla wlewów dożylnych z askorbinianu sodu (nie kwasu askorbinowego!, który przyjmuje się doustnie, a nie wolno go wprowadzać dożylnie, bowiem nawet 2 g może skończyć się odłożeniem widelca), ”

  o, a to ciekawstka! a dlaczego?

 16. avatar Letsos 18 kwietnia 2015 o 13:36

  Czy można sprawdzić stan wit c z krwi? Chodzi mi czy są u nas na to jakieś badania tak jak na poziom wit d?

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 15:12

   Letsos można, ale nie ma takiej potrzeby, gdy nie ma stanów zapalnych i gdy jemy odpowiednio dużo owoców i pietruszki i takich tam, raczej szkorbut nam nie grozi, ale stres oksydacyjny to okropna rzecz,a witamina C to najlepszy antyoksydant pod słońcem, dlatego powinno się ją suplementować, a w sytuacjach stanów zapalnych potrzeba naprawdę sporo witaminy C, tak do tego podejdź. Gdy dużo uprawiasz sportu, a do tego masz katar może się okazać, że powinnaś zażyć 3 lub 5 gramów witaminy C i to zaraz

 17. avatar Letsos 18 kwietnia 2015 o 16:31

  Właśnie załapałam jakiś katar i ból gardła:((( skonsumowałam już jedną tab TiB. To tego LyCin dr ratha. Wziąść jeszcze jedna tabletkę?

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 19:44

   weź jeszcze jedną C TiB i zrób sobie miodu z imbirem tartym i cytryną

   1. avatar Letsos 19 kwietnia 2015 o 11:26

    Dziś już lepiej. Ale możliwe że zjadłam 3 albo 4 wit c tib i jeszcze tą od ratha i dzisiaj żadnej reakcji w toalecie:(((( czyżbym aż takie braki miała?

 18. avatar Ewa D. 18 kwietnia 2015 o 17:34

  Zainteresował mnie Liposomal C,moja przyjaciółka jest po zabiegu-usunięcia guza z jelita grubego,przerzuty na wątrobę…4 chemie-zrezygnowała z kolejnych!leczy się sama,m/in kwasem l-askorbinowym,co lepiej powinna zażywać?

  1. avatar pepsieliot 18 kwietnia 2015 o 19:43

   Liposomal C zastępuje wlewy dożylne, więc jakby ją było stać, to lepszy byłby Liposomal C i to zdecydowanie

  2. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2015 o 13:20

   najpierw pH – soda 'gaszona’ na PUSTY ŻOŁĄDEK – prof. Ogułow!

   Trzeba PODNIEŚĆ pH (moczu !) do 7,4 – paski dwupolowe do pH i codziennie 3 razy sprawdzać ph!:

   https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8

   a iniekcje C robią np. tu:

   WLEWY z WITAMINY C >>>>>>Dolny Śląsk – ul. Dicksteina 2, 51-617 Wrocław, tel. (0-71) 348 8101, tel. (0) 609 057 016 Szukajcie uczniów Pana śp. dr Antoniego Krasickiego i w razie wątpliwości dzwońcie do Kliniki jego syna Dr Krasickiego juniora. Ci co wykonują chelatacje, wykonują wlewy z witaminy C. Są dobrze wyszkoleni przez ich Mistrza – Pana Dr Krasickiego.

   wlewy mozna zrobić dozylnie w domu: trzeba poszukać lekarza, choć to proste nie jest.

   Prof. Nieumywakin – „Endoekologia zdrowia” str. 255

   Jak wykazało wieloletnie doświadczenie
   w pracy, w stosunku do normy
   pH, wynoszącej 7,41, co 10 lat życia obniża
   się ono o 0,1 . Na przykład około 50
   roku życia wynosi już 6,9 .

   Jednocześnie obniżenie pH z 7,0 do 6,5 doprowadza
   już do funkcjonalnych zmian w organizmie,

   a przy obniżeniu z 6,5 do 6,0 powstają
   schorzenia wymagające wykwalifikowanej
   pomocy medycznej,

   z 6,0 do 5,5 – to już onkologia, cukrzyca, zaburzenia
   sercowo-naczyniowe, zakłócenie
   procesów metabolicznych,

   a poniżej 5,5-5,4- następuje zgon .

  3. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2015 o 13:43

   @Ewa D

   I kilku-kilkunastiokrotne cykle kwasem alfa-liponowym- ALA + Naltrekson + wit C..

   Poczytaj tu:

   http://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=140&start=125#p32567

   http://davidicke.pl/forum/super-lek-adepend-naltrexon-t11596.html?hilit=kwas%20alfa%20liponowy#p160166

   http://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=1307&hilit=2000+kwas

   ”Jego działanie antyoksydacyjne określono jako 2000 razy silniejsze niż kwasu askorbinowego, a w przypadku jednoczesnego zastosowania ALA i wit C dochodziło do zwielokrotnienia właściwości antyoksydacyjnych ALA.
   W innych badaniach prowadzonych we Francji w latach 80-tych okazało się, że ALA ma 10 000 razy silniejsze działanie antyoksydacyjne niż kwas L-askorbinowy.”

   1. avatar pepsieliot 21 kwietnia 2015 o 14:52

    przygotowuję właśnie praktyczny wpis o chelatacji ALA

    1. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2015 o 15:13

     będę czekał 🙂

     1. avatar Corka 22 kwietnia 2015 o 07:43

      Pepsi, a czym sie różni Wit c 1000 tib od innej 1000? Chodzi o lepsza przyswajalność? I rozumiem ze przy nowotworach jedna pastylka to za mało? Czy przy nowotworze i diecie sokowo warzywnej, chlorelli- potrzebna jest dodatkowa jakaś detoksykacja? Chodzi mi głownie o to by organizm oczyścił sie z tych martwych komórek nowotworowych:( pozdrawiam.

     2. avatar pepsieliot 22 kwietnia 2015 o 10:27

      Witamina C TiB, kws l-askorbinowy zawiera dodatkowo prawie drugie tyle witaminy C w postaci naturalnie występującej w owocach, takich jak acerola, płatki róży, etc, co ma istotny wpływ na jej działanie, dodatkowo ma roślinny spowalniacz uwalniania, dlatego nie wysikasz jej zarz po zażyciu. Czyli witamina C 1000+ TiB to coś znacznie więcej niż witamina C wielu innych firm dostępnych też w aptekach

     3. avatar Corka 22 kwietnia 2015 o 11:01

      Ok, dzieki za szybki odzew. A co o tej detoksykacji?

   2. avatar Klara 8 czerwca 2018 o 19:07

    Skąd takie informacje.? nie ma takiej osoby ani działalności we Wrocławiu. Mieszkam tu i mogę osobiście sprawdzić ten adres, bo w necie nic nie ma, jest chelatacja w gdyni i Kłodzku. Za to są 2 kliniki które zdzieraja kaskę z nieszczęśliwych ludzi.

    1. avatar grzegorzadam 9 czerwca 2018 o 05:52

     Za to są 2 kliniki które zdzieraja kaskę z nieszczęśliwych ludzi.”

     w jaki sposób zdzierają ?

     ”Nie wiem czy to ma znaczenie ”

     może mieć znaczenie.
     drżenia mogą mieć różne zródła z brakami potasu na czele.

 19. avatar grzegorzadam 22 kwietnia 2015 o 14:24

  Corka pisze:
  22 kwietnia 2015 o 09:43
  Pepsi, a czym sie różni Wit c 1000 tib od innej 1000?

  Dożylnie to jest 15 do 100 g – gramów dziennie askorbinianu sodu CZDA !

  20 gram na 500 ml dobrej demiralizowanej wody..

  1. avatar Corka 22 kwietnia 2015 o 16:26

   Dzieku

 20. avatar Lulek 27 maja 2015 o 07:19

  Witam!czy może ktoś mi podpowiedzieć w kwestii ilości przyjmowania liposomalnej wit.c a dokładnie Altrientu C…ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej podpowiedzi…a chcę przyjmować 6 -7 saszetek dziennie (choroba nowotworowa),czy mam przyjąć je jednocześnie w jednej dawce aby osiągnąć zamierzone 50 -70 g do krwiobiegu czy mogę podzielić je na pojedyncze dawki 1 saszetka co 2 godziny aby w ciągu całego dnia dostarczyć wyżej wspomnianą dawkę?Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi….

  1. avatar pepsieliot 27 maja 2015 o 07:48

   Z tego co wiem w takich przypadkach, przyjmuje się Liposomal C w porcjach podzielonych 3 x dziennie po dwie saszetki

 21. avatar Lulek 27 maja 2015 o 12:29

  Dziękuję za odpowiedź…Pozdrawiam!

 22. avatar loveline 27 maja 2015 o 15:56

  Hej Pepsi. Co byś mi polecała. Mam problemy z cerą, słabe włosy i paznokcie, ale generalnie na nic nie choruję. Ot problemy typowo urodowe. Jestem też bardzo blada, mało co się opalam, bo średnio lubię, a poza tym nie mam kiedy. Przymierzam się do zrobienia badań kontrolnych, co to by sprawdzić czego mi brakuje. póki co brak czasu! Pisałaś że ten greens & fruits ma w sobie wszystko, czy zatem wystarczy w moim przypadku? Może coś jeszcze do tego polecasz. Wcześniej zamawiałam ze strony iherb maxi hair, biotyna, wit. B12, omega 3, ale sama nie wiem efektów jakichś wielkich nie widać. Co prawda jeszcze nie pokończyłam tych opakowań poza wit. b12, więc może na efekty trzeba poczekać. Jak to jest? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź 🙂

  1. avatar pepsieliot 27 maja 2015 o 17:03

   Loveline badania dobrze byłoby zrobić, wszystko będzie jasne, natomiast kuracja greens & fruits TiB byłaby wskazana, koniecznie zbadaj poziom D , na Twoim miejscu wzięłabym w ciemno nawet bez badań 40 jednostek D3 na kilogram ciała, proponuję D3 + k2 TiB 1 tabletkę do ssania i badaniaaaaa

  2. avatar grzegorzadam 29 maja 2015 o 10:02

   loveline
   27 MAJA 2015 @ 17:56

   Polecam Ci przeczytać uważnie ten link: 🙂

   http://www.igya.pl/przeglad-diet/ciekawostki-zywieniowe/585-ile-wody-i-soli-potrzebujesz

   Można by z tego zrobić osobny temat, chyba że juz był, pasożyty i ziołowe sposoby na nie (wrotycz, glistnik)..
   warto mieć tę książkę naprawdę.

   ”Ile wody i soli potrzebuje Twój organizm? – rewolucyjne podejście do zagadnienia oparte na badaniach i praktyce Nadieżdy Siemionowej”

   W nowej wersji książki Nadeżdy Siemionowej „Szkoła zdrowia”, ukazały się niezwykle ciekawe poglądy na temat spożycia wody i soli. W związku z nastaniem upałów warto zapoznać się z tym ważnym zagadnieniem. Nadieżda Siemionowa jest inżynierem chemii i technologii żywienia, doktorem nauk biologicznych, członkiem rzeczywistym Rosyjskiej Akademii Nauk Biologicznych i członkiem rzeczywistym Międzynarodowej Akademii Przyrody i Środowiska Naturalnego. Od 16 lat prowadz własny ośrodek z turnusami uzdrawiającymi, który nazwała „Szkoła Zdrowia – Nadzieja”.”

   książka jest w pdf-ie na portalu z 'gryzoniem’, w sklepach nie widziałem.

   ”Hydratacja
   Istota hydratacji wg Siemionowej polega na przywróceniu naturalnej zdolności flirtującej nerek (NZFN). Określa się ją opierając na idealnej wadze. Na każdy kilogram wagi nasz organizm potrzebuje 50ml wody pitnej na dobę w celu pełnego odbudowania zdolności flirtującej nerek. U ludzi długo przebywających na diecie bezsolnej podczas hydratacji nerki bardzo nasilają wydalanie brudnej wody (3-4 razy więcej niż wynosi norma). U ludzi odżywiających się normalnie i używających bez ograniczeń soli kuchennej codzienny przyrost zdolności flirtującej nerek stanowi 30-50ml.
   Dla człowieka mierzącego 170cm wzrostu w wieku 33 lat
   NZFN=(170-100)x50=3500ml (moczu).
   Z reguły u większości Europejczyków ilość moczu dobowego jest kilkakrotnie mniejsza od wyliczonej.”

   Sól nieoczyszczona jest równie ważna co witaminy, o ile nie ważniejsza..

 23. avatar basia 28 maja 2015 o 12:56

  A co to moze być niezbyt dobrze czuje sie po owocach nawet bananie

  1. avatar anonim 25 czerwca 2015 o 19:45

   Też tak mam, ale i po innych rzeczach także.

 24. avatar Rezi 23 maja 2016 o 17:39

  Co poradzisz zażywać przy stanie zapalnym palców u rąk (następuje deformacje stawów no i ból).A może jak ieś okłady?

  1. avatar pepsieliot 23 maja 2016 o 19:41

   Dzika róża się sprawdza, tylko nie można jej popijać niczym ciepłym, http://thisisbio.pl/odpornosc/124-danish-rose-hips-60kaps-swanson-87614024240.html

 25. avatar grzegorzadam 24 maja 2016 o 08:31

  Kuiracja boraksem i WU może przynieść oczekiwane efekty, MSM z wit.C, kolagen.

 26. avatar Mirek 31 maja 2016 o 12:33

  Od 3 lat stosujemy witaminę C w proszku doustnie w postaci domieszek do kompotów herbaty ( zimnej ) i pół łyżeczki na pół szklanki wody 2 razy dziennie .Do apteki chodzimy wtedy jak kupujemy prezenty ( Acard i Burolecitin ) babci i dziadkowi.Do tego przyjmujemy 2 razy w roku na wiosnę i na jesień srebro koloidalne ale robione samemu ze srebra 999 .Przestaliśmy chorować

  1. avatar pepsieliot 31 maja 2016 o 18:46

   myślę, że zmienicie przyzwyczajenia i zaczniecie kupować babci Greens&Fruits TiB

 27. avatar Tomek 20 czerwca 2016 o 15:30

  Ile jest prawdy w tym że jak przyjmujemy dużo wit. C a potem wrócimy do tzw. standardowych dawek to możemy dostać szkorbutu?

  1. avatar pepsieliot 20 czerwca 2016 o 15:44

   a z jakiego powodu? Braków witaminy C?

 28. avatar tomkura 22 marca 2017 o 08:59

  Mam problemy z zatokami. Co 2 miesiące nawroty zapalenia. Robiłem tomografię – nic groźnego nie wyszło, bez polipów. Co możesz mi polecić na to ?

  1. avatar Jarmush 22 marca 2017 o 10:16

   inhalacje wodą utlenioną, kalibracje witaminą C, magnez, omega 3 TiB, d3+K2 TiB i zbadać pasożyty (vegatest Volla)

 29. avatar Ola 29 marca 2017 o 10:04

  Mam pytanie czy ktoś z Was przeprowadzał Hydratacje podaną przez Grzegorza? Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Podliczyłam dobowy mocz (ok.4000ml) i wypitą wodę nie licząc zup i kefiru (ok 2250 ml). Ważę 68 kilo 47 lat to chyba za dużo moczu wydalam? Pije dosyć dużo, pije zioła i soki.
  Pozdrawiam
  Ola

  1. avatar grzegorzadam 29 marca 2017 o 12:05

   Nie ma tu błędu?
   2x więcej moczu jak wypitego płynu? Zupy zawierają wodę, choć Siemionowa pisze tylko o wodzie niemineralnej i niegazowanej.

 30. avatar Ola 30 marca 2017 o 09:14

  No właśnie dwa razy zlewałam mocz.i wyszło podobnie. Zresztą ja zawsze dosyć dużo oddawałam moczu i dużo piję. Może taka moja natura? Oprócz tego zupy soki itd. Może powinnam zmniejszyć picie i dawać więcej soli do wody?

  1. avatar Darek Siwek 30 marca 2017 o 14:53

   Nie powinnaś wydalać więcej jak dostarczasz, zważywszy że część wody uchodzi przez skórę.
   Jak wypijesz 3 litry zupy bez wody, to będzie to ok. 3 litrów płynu.. 😉

  2. avatar Darek Siwek 30 marca 2017 o 14:54

   Do wody max 1.5 g / litr.

 31. avatar Ula 16 lipca 2017 o 11:10

  Czy ktos ma pomysł jak podzielić kapsułki ALA lub DMSA 100 m na mniejsze dawki?

  Jesli tak to podajcie propozycje

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2017 o 12:36

   pytaj tam gdzie dokonujesz zakupów

 32. avatar Kasia.S 30 lipca 2017 o 09:24

  Czytalam wiele o duzych dawkach vit C ale … nie wierzyłam. Zbyt proste aby było tak wspaniałe. Do czasu aż dopadło mnie mega świństwo – gorączka 39, straszny ból gardła, łamanie w kościach, masakra. Dzień przed Wielkanocą a musiałam pojawić się i to zdrowa bo jako początkująca witarianka byłam ulubionym obiektem krytyki i ciągle pod obstrzałem rodziny. Alarm na grupie na FB – co robić? Kochani warszawscy surowi orzekli – tylko kalibracja. Dostałam 1 kg kwasu askorbinowego i 5 kg pomaranczy. Zaczęłam około północy, po 4 h sr…czka jakiej świat nie widział. Przesiedziałam sporo na kibelku zasypiając, ledwo doczłapałam się do łóżka, usnęłam, a rano – idealnie zdrowa tylko niewyspana. I jak tu nie wierzyć w „cuda”?

 33. avatar Smok 31 lipca 2017 o 05:55

  Hej,
  co może oznaczać spuchnięta lekko noga nad kostką (druga noga nie), biorę suple: magnez, wit d 3 plus K2, chlorella, wit B kompl, dieta bez glutenu, bez jajek, bez nabiału.

 34. avatar Bybek 31 lipca 2017 o 07:49

  Brakuje mi jeszcze jednego ważnego faktu co do wit C który mówi sam za siebie , jak bardzo ważna jest wit C . Nasze kochane pupile zwierzaki same robią 20 mg wit C ,a my nic bo za długo na drzewie siedzieliśmy he.

  1. avatar Jarmush 31 lipca 2017 o 08:57

   dzięki, o tej info masz ze 30 wpisów na blogu, nie mogę za każdym razem pisać o wszystkim co wiem z fizyki

 35. avatar Bybek 31 lipca 2017 o 17:40

  Wiem dlatego czytając Twój blog stwierdziłem że wit c powinna być jak powietrze w moim życiu. ..

 36. avatar Olutek 8 czerwca 2018 o 20:20

  Pepsi …Grzegorzu Adamie ….co poradzić na drgająca bez przerwy dolna powiekę? Biorè magnez. Jadę na fruits and greens chrolleli TiB ale od 3 dni powieka drga bez przerwy….
  Nie wiem czy to ma znaczenie ale przypadkowo dostała się do oka ślina mojego 4 latka który właśnie rozpoczynał leczenie na owsiki..

 37. avatar Vha2 9 czerwca 2018 o 14:22

  Pepsi , potrzebuje wsparcia. Mam Hashimoto, nie biorę hormonów. Od 2 dni mam plamy ( łuszczące się ) na rękach , Co to ? Przeciwciała poszły na skórę ? ?

  1. avatar Jarmush 9 czerwca 2018 o 19:55

   Jakie masz wyniki? bierzesz jakąś suplemntację? Jaki poziom 25(OH)D? Jak trawisz? Test na zakwaszenie żołądka, przeciekają Ci jelita? Jesz alergeny? Jakie pH moczu rano na czco i o 12 w południe?

 38. avatar Ania 10 czerwca 2018 o 01:44

  Witajcie,
  Ja troche nie w temeacie, ale zapytam. Od ponad 3 miesiecy walcze z wedrujacym zapaleniem krtani / zatok / oskrzeli. Jak przejdzie zapalenie zatok z przezroczystym katarem z krwia to nadchodzi łachotanie gleboko w gardle i pare dni pozniej silny duszacy kaszel. I tak wkolo… Mam ciagle stan podgoraczkowy, wyzsze leukocyty OB i CRP.
  Nie udalo mi sie zdiagnozowac wymazami co powoduje te objawy. Zrobilam biorezonans: gronkowiec zlocisty, przy wyzszej czestotliwosci troche chlamydi i gruzlicy, chociaz badania robione 4 razy nie potwierdzily nigdy kontaktu z chlamydia.
  Na gronka zaczelam robic okadzanie dymem z mokrej brzozy w schemacie 7dni +7dni przerwy.
  Przez pierwsze 3 dni bylo lepiej, nawet zanotowalam dzien bez stanu podgoraczkowego, ale w 4 dniu objawy zaczely wracac bardzo silne. Dzis zrobilam ostatni 7 dzien, a jestem juz mocno chora – katar z krwia mnostwo, kaszel duszacy, temperatura caly dzien podwyzszona. Czy wiecie moze skad takie objawy? Czytalam, ze powinno byc lepiej, nie gorzej.
  To samo jest przy nebulizacji woda utleniona, jodem. Pare dni lepiej, a potem objawy wracaja tak silne, krew z nosa, ze nie da sie robic.
  Czy to bakteria jakas sie „denerwuje”, ze ja ruszam? Czy tylko pogarszam swoj stan?
  Dodam, ze do tego robie 4 szklanki, wit D+K2 TIB (poziom zbadany 2 dni temu 81), Omega 3 TIB, antybiotyk z przepisu Pepsi 3x dziennie, Greens&Fruits 3x dziennie od 1,5 miesiaca, wit C, kompleks B. A zmiany brak…
  Prosze doradzcie mi cos,
  Bede bardzo wdzieczna
  Ania.

  1. avatar Jarmush 10 czerwca 2018 o 06:13

   Greens & Fruits TiB przejdź na 1 raz dziennie do śniadania. I odstaw całkowicie B complex. Ile masz lat Aniu? Na jakiej jesteś diecie? Zostaw „antybiotyk”, wejdź na herbatkę leczącą 60 chorób, i pij ją tylko przez 10 dni raz dziennie, ale zrób przerwę od antybiotyku. Kup Miód Manuka, jest w sklepie i pij z ciepłą dobrą wodą łyżkę rano wraz cytryną.
   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w płudnie? Jak wypada test sody na zakwaszenie żołądka? Badałaś TSH, pozostałe hormony tarczycy, przeciwciała i USG tarczycy?

  2. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2018 o 03:06

   Mam ciagle stan podgoraczkowy, wyzsze leukocyty OB i CRP.
   Nie udalo mi sie zdiagnozowac wymazami co powoduje te objawy. Zrobilam biorezonans: gronkowiec zlocisty, przy wyzszej czestotliwosci troche chlamydi i gruzlicy, chociaz badania robione 4 razy nie potwierdzily nigdy kontaktu z chlamydia.”

   objawy i bioR wskazują EWIDENTNIE na przyczynę pasożytniczą, ale badania lab. tego nie potwierdzają..
   Jaki wyciągasz wniosek?

   ”Przez pierwsze 3 dni bylo lepiej, nawet zanotowalam dzien bez stanu podgoraczkowego, ale w 4 dniu objawy zaczely wracac bardzo silne. Dzis zrobilam ostatni 7 dzien, a jestem juz mocno chora – katar z krwia mnostwo, kaszel duszacy, temperatura caly dzien podwyzszona. Czy wiecie moze skad takie objawy? ”

   nie pokonałaś tego jak widać i trzeba próbować dalej! Do skutku.

   www. health-science-spirit.com/ultimatecleanse.html

  3. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2018 o 03:09

   Od ponad 3 miesiecy walcze z wedrujacym zapaleniem krtani / zatok / oskrzeli.”

   to ”wędrujące” patogeny, kilkadziesiąt różnych przepisów w komentarzach również:
   https://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i- zabijajaca-pasozyty/

   https://www.pepsieliot.com/pasozyty-czyli-protokol-stosowania-terpentyny- olejem-rycynowym-diy2/

 39. avatar Ania 10 czerwca 2018 o 11:10

  Dziekuje za odpowiedz. Odstawie wiec to co mowisz i wchodze na herbatke, juz ja pilam z miesiac temu. Mam 34 lata. Hormony tarczycy, przeciwciala, USG wszystko zbadane i w normie, FT 3 i 4 w 3/4 gornej granicy. Badalam tez inne rzeczy by wykluczyc choroby autoimunologiczne: czynnik RF, ana. Wszystko w normie.

  Ph moczu rano 6,5 w poludnie 7. Test sody 95 sekund. Badanie moczu i posiew jalowy.
  Ja mam takie wrazenie jakby w ukladzie oddechowym siedziala jakas „super” bakteria i nie chciala sobie pojsc ☺ Ale do pluc nie dotarla, bo zapalenia nie bylo i USG jest bez zadnych zmian.
  Dieta roslinna z przewaga surowego + Twoje suple.
  Dziekuja za kazda sugestie.
  Ania

  1. avatar Jarmush 10 czerwca 2018 o 11:39

   zastosuj miód manuka może być ten od nas, lub kadzidło, a najlepiej jedno i drugie, ssij olej kokosowy raw i bio

  2. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2018 o 03:15

   Ale do pluc nie dotarla, bo zapalenia nie bylo i USG jest bez zadnych zmian.”

   USG nie wykrywa takich bakterii i raczej nie wykryje.
   Wydajemy mnóstwo środków na badania, które niczego nie wykrywają.
   Proszę wyciągać wnioski.

 40. avatar Ania 10 czerwca 2018 o 11:58

  Zaraz kupuje miod od Ciebie. A jakie kadzidlo masz na mysli? Olej sse codziennie juz od ponad pol roku.
  Jak Ty sadzisz Pepsi co to moze byc? Jakas bakteria z superbiofilem? I czemu tylko jest gorzej po kadzeniu brzoza i nebulizacjach?

  1. avatar Jarmush 10 czerwca 2018 o 12:06

   no właśnie ten bio miód nowozelandzki Manuka jest robiony przez pszczoły z pyłku z drzewa herbacianego, to z niego się robi kadzidło, czyli Boswelia serrata
   ja bym jeszcze na Twoim miejscu weszła na liposomal Kurkuminy TiB, ale dopiero jak zjesz miód, kurkumę masz w pierwszej szklance

 41. avatar Ania 10 czerwca 2018 o 15:44

  Czyli miod mam zjesc caly? Potem liposomal? To kupie odrazu to i to. A gdzie te kadzidlo nabyc?
  A odpisalabys co sadzisz, ze to moze byc?
  Dzieki
  Ania

  1. avatar Jarmush 10 czerwca 2018 o 18:37

   Miód przy okazji jest mega pyszny, on działa na takie paciorkowce i gronkowce, które nie idą na anbtybiotyki, więc warto spróbować. Boswelia serata szukaj, ale spokojnie, w miodzie jest dużo tegoi kadzidła.

 42. avatar Ania 10 czerwca 2018 o 18:48

  Ok. A Ty myslisz, zeby odstawic te wdychane rzeczy typu dym z brzozy i nebulizacje? Czemu one powoduja pogorszenie?
  Czy jesli to nie pojdzie na miod i liposomal, to juz nic mi nie zostanie?

  1. avatar Jarmush 10 czerwca 2018 o 21:29

   jak będziesz tak gdybać, to to przyciągniesz, masz jakiś potężny spadek odporności, może przez przerost candidy, albo jakiegoś wirusa, zrobiłabym dobry biorezonans, pasożyty

 43. avatar Ania 10 czerwca 2018 o 22:54

  Jak juz pisalam biorezonans robilam dobry. Wyszedl mi gronkowiec i przy podkreceniu chlamydia i gruzlica. I glista ludzka.
  A jakie wirusy masz na mysli? Robilam test na HIV, HCV, HBV – ujemne.
  To nawet nie chodzi o gdybanie, tylko o dzialanie, ze nie wiem w jakim kierunku isc. Skoro to uklad oddechowy to wszelkie wdychania sa zbawienne, a u mnie na odwrot…

  1. avatar Jarmush 11 czerwca 2018 o 06:58

   Biorezonans pokazuje, czy jest EpsteinaBara, Borelioza i inne

 44. avatar Ania 11 czerwca 2018 o 10:39

  Wlasnie specjalnie o to dopytywalam, Pan powiedzial ze nie ma u mnie ani boreliozy ani EpsteinaBarra.
  Caly czas nie wiem czy wspomagac sie tymi inhalacjami i czy za tydzien powtorzyc okadzanie brzoza, jak myslisz? Bo poswiecilam temu sporo czasu, zbieranie galazek, codziennie jezdzenie za miasto do lasu i nie wiem czy jest sens to powtarzac. Jak sadzisz?
  Dziekuje za wszystkie odpowiedzi,
  Ania

  1. avatar Jarmush 11 czerwca 2018 o 12:20

   nie okadzaj się teraz i nie inhaluj, to Cię podrażnia

  2. avatar grzegorzadam 6 września 2018 o 05:35

   diagnosta nie proponował sesji biorezonansu?

 45. avatar rainboweyes80 12 czerwca 2018 o 11:24

  Na liposomalu są podane dzienne dawki i informacja żeby nie przekraczać. Czy podana ilość to dla zdrowych osób jako suplementacja, a jak się coś chce leczyć, to ilości i częstość przyjmowania mają być inne? Jakie i z jaką częstotliwością oraz przez jak długo ? Wiadomo, że przy raku inna sytuacja, a przy półpaścu inna. Mogłabym prosić o jakąś pomoc? Albo chociaż skierowanie w odpowiednie miejsce, to doczytam 🙂

  pozdrawiam !

  1. avatar Jarmush 12 czerwca 2018 o 11:57

   dawki są podane jakie być muszą podane

 46. avatar Wiktor 29 sierpnia 2018 o 19:10

  Pepsi mam pewną dziwna przypadlość. W sumie nie wiem czemu ale czasem, naprawdę rzadko miewałem bardzo ostry, promieniujący ból brzucha, ale taki, że chciałoby się chodzić po ścianach. Dzisiaj zrobiłem sobie kalibrację. Skończyłem na momencie gdy pojawil się ten ostry jak pierun bol. Nie jestem fanem No-spy, ale nie wyrabiałem. Do tego gazy, jak pierdzielem to lżej się robiło na jelitach i ból był mniejszy. O co tu moze chodzic.? Zastanawiałem się oprócz przyczyn typowo wewnętrznych czy moja dziwna budowa ciała nie utrudnia pracy jelitom (przepona i brzuch mocno wypchnięte do przodu). Co ty sądzisz?

  1. avatar Jarmush 30 sierpnia 2018 o 07:24

   test sodą na zakwaszenie żołądka, herbata rumiankowa do popijania, znajdujesz niestrawione kawałki pokarmu w kale? Na wszelki wypadek przy następnym badaniu krwi (https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, z tarczycy wystarczy kontrolnie tylko TSH) zrób markery dróg żółciowych i żołądka.

  2. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2018 o 03:19

   promieniujący ból brzucha, ale taki, że chciałoby się chodzić po ścianach.”

   poszukaj przyczyn:
   https://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i- zabijajaca-pasozyty/

   solanka Ted’a na początek:
   https://www.pepsieliot.com/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow- 2/

 47. avatar Wiktor 31 sierpnia 2018 o 05:55

  Czy to możliwe że ta biegunka mnie dopadła dopiero dzisiaj?

  1. avatar grzegorzadam 6 września 2018 o 05:36

   możliwe, nie znamy stanu Twoich jelit.

 48. avatar Maria 3 maja 2019 o 09:10

  Witam! od kilku lat mecza mnie biegunki na tle nerwowym to okrope.Sa dni lepsze ale w glowie tez siedzi od 7 miesiecy biore debutir i od stycznia dodaje rozne probiotyki.o robic jak moge sobie pomoc? Podpowiedz prosze,jak odbudowac flore bakteryjna?

  1. avatar Jarmush 3 maja 2019 o 09:47

   Napisz coś więcej o sobie, jak sobie radzisz z odwodnieniem, ze spadkami potasu, co jesz , ile masz lat, czy biegunka połączona jest ze strachem? masz jakieś z tych badań https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum