logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
59 315 888
166 online
27 274 VIPy
Reklama

AMINOKWASY I ODTŁUSZCZANIE CZYLI 100% IZOLAT SERWATKI TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 3 naturalne sposoby na zgagę, niestrawność, trądzik i lęki, czyli … niedokwasotę?

  wormwood1smrysunek ze strony forthedead.net

  Madzia S. pisze: 

  „i jeszcze jedno pytanie jak zwiększyć wydzielanie kwasu żołądkowego a przy tym nie zakwaszać organizmu?”

  Felczer P. na  to: – koksik 

  Centralnie medycyna konwencjonalna w kwestii zgagi, niestrawności, gazów i odbijania się, sieje głupawą propagandę. Mianowicie, że mamy za dużo kwasów żołądkowych. Oczywiście taki stan też może mieć miejsce, ale w rzeczywistości przeżarta złomem ludzkość w około 90% (sic!) wytwarza zbyt mało kwasu żołądkowego.

  Dr. Jonathon Wright w swojej książce w luźnym tłumaczeniu „Dlaczego kwas żołądkowy jest dla Ciebie dobry?” zajmuje właśnie takie stanowisko. 

  Zbyt niska zawartość kwasu w żołądku utrudnia trawienie i prowadzi do różnych problemów zdrowotnych, takich jak:

  Zgaga
  GERD, czyli choroba refluksowa przełyku
  Niestrawność i wzdęcia
  Odbijanie po posiłku, i / lub gazy
  Poczucie nadmiernej pełności, lub dyskomfort po posiłkach
  Zaparcia i / lub biegunki
  Przewlekłe infekcje jelitowe
  Niestrawione jedzenie w kale

  (tym często się niepokoicie, o to często pytacie w kontekście kontrowersyjnej nieszczelności jelita – temat na inny wpis, i od razu w didaskaliach odpowiadam, że niestrawione ziarno kukurydzy nie jest powodem do smutku, boście go po prostu nie pogryźli dokładnie, żujmyż!)

  Alergie pokarmowe, nietolerancja, i wrażliwość
  Trądzik
  Chroniczne zmęczenie
  Niedobory mineralne i odżywcze (w tym żelaza i / lub niedobór witaminy B12)
  Suchość skóry, lub włosów
  Słabe lub popękane paznokcie
  Astma
  Depresja
  Osteoporoza
  I właściwie każda zdiagnozowana choroba autoimmunologiczna

  Skoro zajmowałeś do tej pory hipokratesowskie stanowisko, że jesteś tym co zjesz, to aby wrócić do równowagi, powinieneś rozważyć raczej opcję, jestem tym co jestem w stanie strawić, lub wchłonąć.

  A do tego w pierwszej kolejności niezbędna jest odpowiednia ilość kwasu żołądkowego:

  Zrelaksuj się przed jedzeniem

  Jedzenie musi odbywać się w odpowiednich warunkach, w spokoju, gdyż należy do stanów relaksacyjnych.

  Tak naprawdę proces trawienia zaczyna się w mózgu. Sam widok, zapach, lub myśl o jedzeniu wywołują odruchy w mózgu, powodujące zwiększone wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Proces ten odbywa się przez aktywację przywspółczulnego układu nerwowego, odpowiedzialnego za większość funkcji naprawczych w organizmie, w tym dotyczących trawienia.

  Niestety, wielu z nas żyje w ciągłym stanie aktywacji współczulnego układu nerwowego, znanej jako odpowiedź „walcz, lub uciekaj”.

  Jesteśmy ciągle zestresowani, posrani w gatki, pospiesznie szamiemy posiłki w biurze, czy samochodzie, a często nie przerywając wykonywania innych zadań. Ów brak koncentracji na tym co jesz nie pozwala na prawidłową aktywację przywspółczulnego układu nerwowego, co prowadzi do tego, że wydziela się mniej kwasu żołądkowego.

  Aby skorzystać z maksymalnego wydzielania kwasu żołądkowego, upewnij się, czy jesteś zrelaksowany przed jedzeniem. Dobrze byłoby poświęcić chwilę, aby przygotować się do posiłku.

  Kiedyś była to wspólna modlitwa, mająca również jak najbardziej sens trawienny. Teraz też jak umiesz i lubisz, powinieneś poświęcić chwilę na modlitwę, lub trochę medytacji, albo po prostu przymknąć gały i skupić się na głębokim oddychaniu. 

  Wyobrażam sobie w leniwe popołudnie w MacDonaledzie całe rodziny, które przed skonsumowaniem tony fastfoodu, chwytają się za grabki, przymykają oczy, a ojciec odmawia modlitwę.

  Mogliby tym relaksem znacznie polepszyć stan swoich trzewi po niedzielnym spotkaniu przy plastikowym stole, ale śmiechom i żartom okolicznego pospólstwa nie byłoby końca, coś na kształt, jakby przeszedł garbus. Jednak ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

  Żuj dokładnie kęsy

  Szamę masz dokładnie i niespiesznie żuć, bowiem trawienie żywności zaczyna się w ustach. Już samo odpowiednie żucie sprawia, że w żołądku pojawia się więcej kwasu, co ułatwi proces trawienia. 

  W istocie, każdy kęs powinien być 20 do 30 razy zgryziony. To się nie mieści w saganie, ile taki posiłek będzie trwał?

  Wyeliminuj alergeny

  Wyeliminuj żywność na którą ludzie zwyczajowo są wrażliwi, albo uczuleni. Taka żywność zawsze wiąże się z produkcją za małej ilości soku żołądkowego.

  Najlepszym sposobem, aby sprawdzić, czy jesteś wrażliwy na daną żywnością jest wyeliminowanie jej na pewien czas (zwykle zalecane 30 dni) i monitorowanie objawów. Jeśli następuje poprawa, a potem drastyczne pogorszenie, po przywróceniu pokarmu, możesz być pewien, że ten pokarm Cię uczula. 

  Oczywiście możesz być uczulony na dowolną żywność, ale gdy zmieścisz się w statystykach, to najbardziej prawdopodobne, że będziesz wrażliwy na to, co większość, czyli takie alergeny:

  Pszenica i gluten
  Mleko i produkty mleczne
  Soja
  Jajka
  Orzechy
  Kukurydza
  Różne dodatki do żywności, w tym środki konserwujące,
  oraz
  Psiankowate (pomidory, bakłażany, ziemniaki, papryka i inne), szczególnie, gdy masz problemy autoimmunologiczne

  Wyeliminuj żywność wysoko przetworzoną, oraz kawę, darcie faj i częste robienie flaszki
  Gdy dodamy do tej listy szybki styl życia, to właściwie mamy już cały list gończy z największymi przestępcami.

  Jednak bądź świadomy, że są jeszcze inne substancje, które wprowadzasz w siebie, a mające silne działanie drażniące błonę śluzową żołądka, co może wpływać bezpośrednio na ograniczenie produkcji kwasu żołądkowego, a także na funkcjonowanie zwieracza dolnego przełyku (LES – lower esophageal sphincter) 

  Dlatego, nawet gdy nie jesteś uczulony, to i tak niektóre produkty, takie jak ostra papryka, pikantne potrawy, owoce cytrusowe, pomidory, kofeina i alkohol mogą być problematyczne.

  TU KUPISZ SKUTECZNY spalacz tłuszczu BIKINI BURN TiB z jagodą acai, zieloną herbatą, octem jabłkowym i kelpem

  Wrzuć do kubła większość chemicznych lekarstw (to nie jest rada, bo jestem znachorem bez praw do radzenia)

  No i leki. Leki, takie jak środki zobojętniające kwas, inhibitory pompy protonowej i antagoniści H2 są przeznaczone do zmniejszania kwaśności soku żołądkowego i zakłócania jego naturalnego działania.

  Ponadto, istnieje wiele grup leków, w tym niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), antybiotyki, środki rozszerzające oskrzela, beta-blokery, blokery kanału wapniowego, azotany, antydepresanty, leki przeciwlękowe i środki antycholinergiczne, które są związane z osłabieniem LES i / lub podrażnieniem wyściółki jelit.

  Oczywiście, aby zaprzestać brania leków, skoro zdecydowałeś się na nie kiedyś, udaj się, najlepiej do holistycznego lekarza i zaczekaj na mądrą odpowiedź. 

  Podsumowując:

  Eliminujemy prowiant, na który możemy być uczuleni, modlimy się i takie tam przed jedzeniem, żujemy dokładnie i eliminujemy niepotrzebne chemikalia. 

  Ale to może być jeszcze za mało

  Jakie więc naturalne środki możemy przedsięwziąć, aby zwiększyć ilość kwasu żołądkowego?

  Ale

  Gdy jesteś już w trakcie leczenia choroby refluksowej żołądkowo-jelitowego, wrzodów żołądka, przełyku Barreta, lub innych poważnych zaburzeń górnego odcinka trawiennego, to przede wszystkim wcześniej musisz skonsultować się z odpowiednim lekarzem, najlepiej holistycznego zdrowia, przed użyciem poniższych środków na własną rękę.

  1. sok z cytryny, lub ocet jabłkowy

  Na produkcję kwasu żołądkowego ma wpływ sok z cytryny, oraz ocet jabłkowy. Oczywiście rozwodnione, bo w przypadku octu jabłkowego można poparzyć przewód pokarmowy.

  Jeżeli chcesz tymczasowo i szybko zwiększyć kwasowość swojego żołądka wypij niewielką ilość soku z cytryny, czy octu jabłkowego dodanego do wody w temperaturze pokojowej i wypij kwadrans, do 20 minut przed jedzeniem. Ważne, aby woda nie była zbyt zimna, bo taka przeszkadza w dobrym trawieniu.

  Wersja z cytryną – wcisnąć pół cytryny do szklanki wody (około 0,25l)

  Wersja z octem jabłkowym – 1 łyżka stołowa na szklankę wody

  Oczywiście najlepiej pić rzecz przez słomkę, a następnie przepłukać usta wodą, ze względu na ochronę szkliwa zębów.

  2. Gorzkie trawienie

  Innym doskonałym rozwiązaniem jest zwiększenie kwasu żołądkowego przez trawienie czegoś gorzkiego.

  Zioła na gorzkie trawienie są dostępne w większości sklepów ze zdrową żywnością.

  A wszystko opiera się na wykorzystaniu neuro-językowej reakcji organizmu, występującej zawsze, gdy spróbujemy czegoś gorzkiego. Gorzki smak stymuluje zwiększoną produkcję kwasu w żołądku, a także innych soków trawiennych.

  Oczywiście postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Jednym z takich ziół jest piołun, czyli bylica piołunu.

  Student medycyny Marcin Musiał, być może w przyszłości lekarz holistyczny, wypowiada się w necie w ten deseń o wyższości piołunu nad miętą pieprzową przy dolegliwościach żołądkowych:

  W wyniku współcześnie przeprowadzonych badań okazało się, że zarówno liście jak i ziele piołunu zawierają specyficzne związki goryczowe (absyntynę, artabsynę) nadające mu bardzo gorzki, charakterystyczny smak, olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki i sole mineralne wśród których znajduje się dużo potasu. Substancje te działają żółciotwórczo, żółciopędnie, przeciwskurczowo, antyseptycznie i przeciwpasożytniczo.

  Z tego względu napary lub nalewki z piołunu podaje się obecnie przy niedokwaśności żołądka, niestrawności, braku apetytu oraz przy przewlekłych nieżytach żołądka i jelit, połączonych ze zmniejszonym wydzielaniem soków trawiennych i żółci, a także przy zgadze, odbijaniu, wzdęciach, a nawet w kolce jelitowej. Ponadto stosuje się je przy niewydolności trzustki. Można je podawać osobom w wieku podeszłym oraz rekonwalescentom po ciężkich chorobach i operacjach przełyku, żołądka i dwunastnicy.

  3. Betaina HCL

  No i w końcu jest jeszcze Betaina HCL, kiedyś dostępna w sprzedaży odręcznej, dzisiaj uznana za lek. Dziwne więc, że dochtore jej nie zalecajo tylko IPP.

  Ale:

  Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki przeciwzapalne, takie jak kortykosteroidy lub NLPZ (aspiryna, ibuprofen, Advil i temu podobne), jest bardzo ważne, abyś nie brał jednak betainy HCL, jako uzupełnienie, ze względu na zwiększone ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego i wrzody.

  Pomimo tego, że picie soku z cytryny, czy naturalnego octu jabłkowego, lub zastosowanie gorzkiego trawienia może być bardzo pomocne w łagodnych przypadkach niedokwasoty, to jednak wiele osób będzie potrzebować czegoś mocniejszego, aby dostosować produkcję kwasu żołądkowego do poziomu równowagi.

  Takim naturalnym środkiem jest enzym trawienny chlorowodorek betainy, który dostarcza dokładnie tego samego kwasu, który jest wytwarzany w żołądku.

  Często zdarza się tak, że stosowanie przez pewien czas betainy HCL sprawi, że wszystko wróci do równowagi i żołądek sam zacznie wytwarzać odpowiednią ilość kwasu solnego.

  Dawka i czas potrzebny do uzupełniania betainą HCL jest inna dla każdego i powinna być dobierana indywidualnie przez lekarza, najlepiej naturopatę. I chociaż może się zdarzyć, że niektórzy będą wymagali długoterminowego stosowania tego enzymu, to jednak w końcu żołądek sam zaczyna pracować prawidłowo.

  Wieści podałam za zajmującą się od lat holistycznie zdrowiem doktor Katy Haldiman.

  owocek:)

  (Visited 62 502 times, 7 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Gosia 2 stycznia 2015 o 17:21

   Pepsi, sylwestrowych szaleństwach wpis trafiony w dziesiątkę:) Dotychczas dbałam o dietę, rano szejki, suplementacja, olejek z oregano, soczek z cytryny na czczo, herbatki ziołowe itp. Ale w czasie świąt i Sylwestra zbytnio sobie pofolgowałam i … są efekty. Właśnie zgaga. Od wczoraj męczyłam się z tym dziadostwem, ale dziś jeszcze przed Twoim postem… wypiłam szklankę ciepłej wody z sokiem z połówki cytryny. Dla wszystkich, którym doskwiera to samo: to NAPRAWDĘ działa!!! A teraz wracam do dawnych nawyków, bo takie „smażenie rury” to nic fajnego.

   1. pepsieliot 2 stycznia 2015 o 18:26

    no to supcio

  2. Joanna 2 stycznia 2015 o 19:36

   Pepsi ratuj. Na 811 jestem ciagle straszliwie glodna…. Non stop. Niedawno przeszlam na tego typu zywienie. Prosze poradz cos… Moze wiesz ile trwa to koszmarne uczucie glodu?

   1. pepsieliot 2 stycznia 2015 o 20:32

    Joanno nie ma nic takiego, jedz 10 g węglowodanów na kazdy kilogram ciała i zaraz przestaniesz być głodna. Na śniadanie zjadam szejk z 10 bananów, pół dużego melona, kawałka ananasa i garści zieleniny i ni jestem przez wiele godzin głodna, bo zjadłam około 1200 kalorii

  3. Justyna 3 stycznia 2015 o 11:37

   Pepsi, bez kitu – 10 bananów? Nigdy bym w siebie tyle nie wcisnęła! A gdzie tam jeszcze pół melona itd.! A po przeczytaniu jadła potencjalnie uczulającego, pomyślałam sobie, że to chyba ta 8 z mojej diety 😉

   1. pepsieliot 3 stycznia 2015 o 11:45

    no to nie jesteś na 811 i chodzisz głodna, lepiej zmień dietę

  4. Justyna 3 stycznia 2015 o 13:21

   Zgadzam się z Pepsi. Kiedyś też jadłam za mało, schudłam za bardzo i nie czułam się za dobrze. Od kiedy zaczęłam wcinać rano ok 10 bananów, daktyle, owocek i zielenina do tego plus suplementacja uczucie głodu długo się nie pojawia. I ciało zaczęło się odbudowywać. Ale to także zasługa codziennych ćwiczeń 🙂

   1. Justyna 3 stycznia 2015 o 13:22

    PS Greens&Fruits jest najlepszy 🙂 Rodzice (standardowa polska „dieta”) także bardzo zachwalają 🙂

    1. pepsieliot 3 stycznia 2015 o 14:32

     no to supcio

  5. edyta 3 stycznia 2015 o 14:49

   „Oczywiście rozwodnione, bo w przypadku octu jabłkowego można
   poparzyć przewód pokarmowy”

   Czy to dotyczy rowniez octu winnego i balsamicznego?

   1. pepsieliot 3 stycznia 2015 o 16:16

    one już są najczęściej rozwodnione

  6. Ela 3 stycznia 2015 o 21:59

   Na niestrawnośc podobno dobra jest czarnuszka.

  7. FK 5 stycznia 2015 o 17:23

   Pepsi czy masz może namiar na dobrego lekarza medycyny holistycznej z Katowic bądź okolic? Będę wdzięczna za odpowiedź.

   1. pepsieliot 5 stycznia 2015 o 17:26

    FK z łodzi był

    1. sabaga 31 marca 2016 o 23:21

     Pepsi Mogę prosić o namiar do tego lekarza FK z łodzi?

  8. erendil 9 stycznia 2015 o 00:04

   ze tak powiem….pieprz……. nie zapominajmy o pieprzu 🙂

  9. anawib 7 kwietnia 2015 o 16:15

   a uczucie kwasnosci (?) w ustach, jakby tego nie okreslic 😉 – to co to jest?
   pozwole sobie zapytac……… 🙂

   1. pepsieliot 7 kwietnia 2015 o 18:54

    coś jak zgaga tyle, że w ustach, czy po prostu kwaśny smak

    1. anawib 7 kwietnia 2015 o 21:03

     kwasny smak i nie rozumiem tego, zakwaszona jestem? 😉

  10. jaro0909 8 kwietnia 2015 o 19:24

   a jak ktos ma nadkwasowosc to lyzka octu + lyzka miodu bedzie rownie pomocna ?? jak zlikwidowac nadkwasowosc zoladka ?

   1. pepsieliot 8 kwietnia 2015 o 20:16

    jaro hej, a jesteś pewien że masz nadkwasowość? czy tylko masz refluks?

  11. Anna 12 czerwca 2015 o 08:19

   rodzinny i laryngolog wysyłają mnie do gastrologa bo mam ciągle kaszel, czasami wywołujący wymioty, zgagę, chrypkę, nawracające zapalenie gardła. zgodnie stwierdzili po różnych badaniach że to od żołądka. Piję co dzień rano wodę z cytryną ale jakoś poprawy nie ma. Jak przez 3 mies stosowałam zdrowe żywienie to problemy zniknęły. Po powrocie do nawyków żywieniowych wszystko wróciło. Kaszel nasila się rano, po każdym posiłku, po schylaniu się. Czasem bezpośrednio po wypiciu wody z cytr mam taki silny ból-zgagę. Jeśli możesz doradź coś więcej niż zdrowe żywienie. Pozdraiwam

   1. pepsieliot 12 czerwca 2015 o 10:52

    Anno ZDROWE Żywienie, no i ssanie oleju kokosowego bio.

    1. Anna 12 czerwca 2015 o 21:27

     a jednak…

  12. Paula 16 września 2015 o 21:12

   A gdzie mozna kupic betaine HCL?

   1. pepsieliot 16 września 2015 o 21:17

    Paulo będzie w wellness sklepie, póki co mamy ją tylko w złożonych suplach dla sportowców

  13. este 17 marca 2016 o 17:40

   Czesc! Natrafiłam na Twojego bloga przypadkiem i mam ogromnie ważne pytanie dot mojego męża. Tzn jest chory i tak naprawdę nie wiemy co mamy już robić. Ma problemy z jelitami, wzdęcia gazy, do tego okropnie piekąca zgaga, cofanie się treści pokarmowej. Leczony farmakologicznie, leki nie pomagająJakieś 2 lata temu doszły zatoki, bóle głowy po wstaniu, zatkany nos, osłabienie brak energii.Lekarz przepisał sterydy na te zatoki, ale ja nie chcę by ich brał. Teraz doszły bóle oczu, zaczerwienione oczy, widzenie przez mgłę. Do tego bóle kręgosłupa w dolnej części. Jak mogę pomóc mężowi? Jestem laikiem, nie znam się na zdrowiu, proszę o pomoc

   1. pepsieliot 17 marca 2016 o 21:20

    Este hej, najlepszym działaniem byłoby zakwaszenie żołądka, i odkwaszenie ciała, odtrucie wątroby, czyli przeczytaj wpis z dzisiaj http://www.pepsieliot.com/wspolnego-twoj-tatuaz-ze-wzdeciami-oraz-6-krokow-oczyszczania-watroby/
    a zakwaszać żołądek można solą szarą, wodą z octem jabłkowym, wodą z cytryną.
    Wszystko co się dzieje u Twojego męża prawdopodobnie wiąże się ze słabym trawieniem. Na jakiej jest diecie? Ile ma lat? Wiesz, że nie jestem lekarzem?

  14. Este 21 marca 2016 o 12:34

   Dieta? W przypadku mojego męża zmora jest kawa z której nie potrafi zrezygnować. Lubi zjeść tłustego boczku wędzonego w domu, wiejskiej kielbasy. Tak był nauczony jeść w domu i choćbym wprowadzała czort wie jakie diety, on i tak po kryjomu je boczki uwedzone przez teściowa, która musi synka dokarmiać bo przecież przy mnie umarlby z głodu 😛 ostatnio dostał silnego bólu głowy i krwawienia z nosa, lewe oko podpuchniete. Maz ma juz prawie 40 lat ale czasem wyglada na 10 lat starszego. Nie ma w ogóle energii do życia. Wiem ze nie jesteś lekarzem ale masz spora wiedzę. Lekarz moze zaproponować jedynie sterydy

   1. pepsieliot 21 marca 2016 o 13:23

    W takim przypadku nie widzę innego rozwiązania dla niego, tylko wejście na dietę wysoko tłuszczową, oczywiście nie wegańską, bo taka by zabiła, gdzie ilość węglowodanów nie przekracza 10% kalorii. Nie może dlatego jeść chleba, ani frytek, ale może wypić szklankę smalcu. To jest jedyne rozwiązanie, czyli dieta ketogeniczna dla takich ludzi, o ile chcą żyć. Poczytaj o tym, wszystkie wyniki mu się poprawią.

    1. bożena 19 kwietnia 2016 o 23:41

     dietę wysoko tłuszczową? Pepsi Ty polecasz? Myślałam, że tylko wysoko węglowodanową akceptujesz. myślałam, że tłuszczowa nie jest zdrowa.

     1. pepsieliot 20 kwietnia 2016 o 07:35

      Po pierwsze nie polecam, ale badam i piszę to co się dowiaduję. Do tego to nie może być dieta tłuszczowa roślinna. Dieta wysokotłuszczowa , powyżej 65 % tłuszczu i poniżej 10% węglowodanów i to nie wszystkich,prowadzi do diety ketogenicznej i dzieją się różne rzeczy w organizmie, i sporo pozytywnych. Jednak jak to się ma do zdrowia w dłuższym okresie czasu, nie wiem.

  15. edyta kowalska 10 maja 2016 o 10:37

   Este zanimzaczniesz z dietą dla meza to go odrobacz bo to co opisujesz to są obiawy robaczycy a potem zakwaszaj

  16. emjot 1 września 2016 o 22:33

   elo
   dziś trafiłem na Twój blog, piszesz bardzo przekonywająco. zwykle staram się znaleźć kilka niezależnych źródeł informacji, rozwiązania jakiegoś problemu – na razie nie czuję takiej potrzeby.
   mam pytania:
   czy można jeść jako gorzkie trawienie zamiast/dodatkowo po prostu produkty o smaku gorzkim (np majeranek, sałata lodowa, gorzka czekolada/100% kakao itp) – wydaje mi się, że to ma sens ale…
   w komentarzach do jednego z artykułów (o burakach) piszesz, że wpierw próbować z solą himalajską lub morską celtycką i dopiero jeśli to nie pomoże to dopiero wtedy spróbować Betaina HCL, zmieniłaś zdanie na ten temat, czy dalej warto w ten sposób próbować?
   pozdrawiam

   1. pepsieliot 1 września 2016 o 22:37

    zawsze warto zakwaszać żołądek w sposób łatwiejszy, jak sól, czy ocet jabłkowy, czy nawet wodą z sokiem z cytryny, dobrze byłoby też zrobić sobie ten test: http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

  17. Doris 30 października 2016 o 11:49

   Czesc, znalazlam Twoj blog motajac sie dlaczego daja mi leki standardowo dwa antybiotyki na helicobacter razem z tym hamulcem wydzielania kwasu, jesli mi wyszlo jak wol niedokwasnosc. Czy masz moze inny sposób na zakwaszenie zoladka przy stanie zapalnym sluzowki oraz bolem dwunastnicy, ktory to jestem w trakcie diagnozowac. Pozdro, Dorota

   1. Pepsi Eliot 30 października 2016 o 12:25

    to trzeba robić jednocześnie, z większą troską w pierwszej fazie na zaleczenie śluzówki, aby samo zakwaszanie jej dodatkowo nie drażniło. Na nadżerki dobrze robi astaksantyna (to zresztą niesamowity prozdrowotnie preparat, polecam tę http://thisisbio.pl/antyoksydanty/2172-astaxanthin-4mg-30kaps-gg-5060040821589.html ) sproszkowany miąższ niedojrzałego banana, a na nadżerkę wywołaną aspiryną dobrze robi ekstrakt/mus jabłkowy, ekstrakt z granatu. Nawet węglan magnezu zawarty w preparacie witaminowym (też tej firmy G&G) będzie nie tylko dostarczał magnezu, ale też łagodził stan zapalny śluzówki.
    Suplementy glutamina, witaminy z grupy B na czele z B12 ( http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html ) witamina C TiB, proszek ze śliskiego wiązu, sok z aloesu, cynk ( http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html?search_query=cynk&results=26) i oczywiście probiotyki.
    Zakwaszanie wodą z solą, sola szarą (1 gram )tuż po posiłku, wodą z cytryną, wodą z octem jabłkowym bio i kwasem askorbinowym (ocet łapie łatwo pleśnie, odrobina kwasu askorbinowego TIB, jak sól z solniczki) a więc to zakwaszanie włącz delikatnie, badaj, czy Cię coś nie piecze, nie boli.
    Glutamina, kolagen, MSM, witamina C – na odbudowanie tkanki łącznej w żołądku, dwunastnicy, jelicie grubym (za mało kwasu w żołądku sprawi, że będzie złe trawienie białek, może dojść do przepuszczalności jelit i dalszych kłopotów.Na wszelki wypadek wyeliminuj gluten i nabiał (niefermentowany na bank). ścisk

    Soplówka jeżowata

  18. Doris 30 października 2016 o 16:14

   Bardzo dziękuje, podleczylam zoladek we wrzesniu nalewka z rzepiku, ale to 23% alk. a teraz znowu dwunastnica boli, mam jakies zgrubienia zaraz za zaworkiem. Zoladek tez powrocil z bolem, zgaga, dieta jest od dwoch miesiecy, same cieple i gotowane, pieczone warzywka, czasami z olejem kokosowym. Powraca zimno, oslabienie. Magnez mam w normie, ale nie wchlania sie chyba, wiec b6 tylko nie wiem czy ona z kolei przyswaja sie. Mam wrazenie, ze watroba zupelnie nie radzi sobie z toksynami, nie wiem jak z jelitami, ale jesli kwasu solnego za malo to moze cos dzieje sie. Czy jakies skuteczne metody na detox watroby gdzies juz opisalas? Nigdy nie bralam lekow, przeciwbolowych, to stres i treningi za intensywne. Czy cos w takim stanie na nawodnieni, bo pije b. duzo ale skora pokazuje co innego. Wypadaja mi wlosy i msm poty w nocy potworne.

  19. kataka 2 grudnia 2016 o 17:25

   Co może zastosować matka karmiąca niebekająca w teście z sodą? Piję od niedawna wodę z cytryną/OJ 20 min przed jedzeniem a rano sodę z OJ czyli 3. napój z:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie
   Wprowadzę wodę z solą po posiłku. To chyba powinna być nieduża ilość wody, żeby nie rozcieńczać soków trawiennych, prawda?
   Chciałam jeszcze wprowadzić lekkie herbatki z gorzkich ziół tylko zastanawiam się, które są bezpieczne przy karmieniu? Możesz coś doradzić? Może korzeń łopianu i mniszka…

   1. Martino 7 lutego 2017 o 10:07

    zbadaj tarczycę bo to typowe też objawy, które ma moja żona i zmień magnez na bardziej przyswajalny, w moim przypadku magnez pomaga na poty w nocy.

  20. zagubiona 3 marca 2017 o 19:27

   Cześć,
   od dwóch lat walczę z refluksem (miałam 2 gastroskopie, które to potwierdziły) i szczerze czuję się w tym wszystkim dość zagubiona. Przez te prawie 2 lata brałam inhibitory pompy protonowej – początkowo czułam dość dużą poprawę, ale później już niekoniecznie, ale lekarze ciągle mówili mi, że należy ograniczyć wydzielanie kwasu żołądkowego. Po zmianie gastrologa i ostatniej wizycie lekarz kazał mi odstawić te leki, brać Zirid i zrobić ph-metrię. Trafiłam na tego bloga, poczytałam, zrobiłam dzisiaj rano test z sodą oczyszczoną i odbiło mi się bardzo lekko dopiero po ponad 4 minutach… chciałabym spróbować pić rano wodę z cytryną, ale wcześniej wszyscy lekarze kazali mi unikać cytrusów i boję się, że pogorszę swój stan. Nie wiem co mam jeść, jakich produktów unikać, a jakie są dopuszczalne biorąc pod uwagę historię mojej choroby. W ostatnim czasie niezależnie od tego, co zjem to czuję się kiepsko (zgaga, uczucie przelewania w żołądku, uczucie „guli” w gardle, której nie da się pozbyć, odbijanie). Pilnuję pór posiłków, jadam ich od 4-5, staram się jeść wolno, śpię z głową uniesioną wyżej, piję wodę Zuber, nie smażę (raczej piekę w piekarniku lub gotuję, 90% posiłków przygotowuję sama) ale szczerze mam wrażenie, że od tych dwóch lat kręcę się w kółko i wciąż nie czuję się tak, jak powinnam.
   Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł od czego zacząć, aby poprawić stan zdrowia i samopoczucie?
   Pozdrawiam

   1. Natalia 29 września 2017 o 12:36

    Hej zagubiona. Mam dokładnie ten sam stan, tą samą sytuację. Czy coś Ci pomogło, jak sytuacja obecnie u Ciebie?

  21. Pacjentka 16 marca 2017 o 17:02

   mam podobnie, tzn najpierw helikobacter leczenie antybiotykami oraz leki typu ipp, mam ciągle nalot tzn refluks na języku co przy stosowaniu ipp nie miało miejsca, oraz ciągłe uczucie bólu i wzdęć w dolnej partii brzucha-podbrzusze oraz kruczenie w żołądku, jak mam pomóc sobie nie wiem czy to nadkwasota czy niedokwasota lekarz podejrzewa zaburzenia hormonalne w dodatku przez dość uciążliwy trądzik na twarzy, z kolei ja podejrzewam zaburzenia ze strony jajników mimo że usg nic nie pokazało

  22. Martinez 4 kwietnia 2017 o 12:34

   Witaj PRPSI
   Mam podobny problem dwie gastroskopie refluks , nadrzerki ,oczywiście brałem IPP przez ok 1,5 roku Raz było lepiej raz gorzej uczucie pełności, zgaga, wzdęcia.
   Głównie na wakacjach po 2 piwach trzecie nie wchodziło bo byłem tak pełny ze mi się wszystko cofało Od 3 tygodni biorę Betaine HCI z pepsydami oraz wit. B12 … wzdęcia minęły uczucie pełności również jednak została zgaga. Pali w przewodzie pokarmowym praktycznie codziennie z przerwami. Nie wiem co robić biorę Betaine 648 mg przy każdym posiłku jednak zgaga i palenie zostało czy mam zwiększyć dawkę ? Proszę o pomoc.
   Nadmienię ze jedna kawka dziennie jest i te paskudne fajki ok pół paczki dziennie

   1. Pepsi Eliot 4 kwietnia 2017 o 13:05

    najpierw wyleczyć wyściółkę żołądka, zero piwa,

  23. Martinez 5 kwietnia 2017 o 12:06

   Zero piwa Po jakim czasie zrobić gastroskopię ? Aby dowiedziec się ze jest wszystko Ok
   Czy nadal mam brać Betaine ?

  24. Paulina 30 maja 2017 o 14:56

   Po gastroskopii wykazano żółciowe zapalenie żołądka, szukam pomocy jak to wyleczyć? mam tez niedowagę, prosze o pomoc

  25. Natalia 19 lipca 2017 o 18:56

   Od tygodnia złe się czuje. Coś mi leży na zoladku. Ale to takie dziwne bo dusi mnie w zoladku i piecze czasem nawet boli. Po czym czuje tez skręcanie żołądka tak jak na głód. Niby postaram się cos zjeść. Jakoś to idzie i po kilkunastu minutach znów czuje ciężkość i takie jakby ssanie w zoladku. Mam wrażenie jakby cały brzuch pod żebrami był napompowany jak balon, aż słychać takie brzydkie strzelanie jakby coś mi tam pękało. Okropność. Czasem tak mnie dusi ze totalnie mimo głodu nie mam ochoty jeść. Zrobiłam badanie na helicobacter ale nie wykazało. Boje się ze to coś poważnego z żołądkiem. Tylko dziwne ze jak już zjem to jakoś to idzie i zoladek powoli trawi. Jak sobie pomoc żeby nie czuc tego bólu.

   1. Pepsi Eliot 19 lipca 2017 o 20:17

    może to być refluks żółciowy, nie można doprowadzać do głodu. Wcześniej wszystko było w porządku?

    1. Natalia 4 października 2017 o 19:30

     Pepsi a co polecasz na refluks żółciowy? Jeziorko żółci zostało stwierdzone w mojej gastroskopii. Mam woreczek żółciowy, zdrowy, bez złogów. Podejrzewam u siebie nerwicę bo od 2 lat żyję w totalnym stresie 🙁 Co robić? Od lekarza oczywiście leki IPP.

  26. Aga 29 września 2017 o 10:36

   Hej. Robiłam gastroskopię i mam refluks – osłabiony dolny zwieracz (żółć z dwunastnicy leci do żołądka) i górny zwieracz przewodu pokarmowego – wszystko pootwierane że tak powiem. Co teraz?? 🙁

   1. aniaz hpv 5 października 2017 o 08:20

    Aga odezwij się proszę! Jak leczenie wygląda u Ciebie? Mam w głowie totalny kołowrotek. Nie wiem co brać by było mi lepiej i by sobie dodatkowo nie zaszkodzić. Mój największy wróg to stres! :/ aniazhpv@gmail.com Biorę Dexilan (IPP) przez 8 tygodni i zobaczymy ale może warto jednak spróbować naturalnych metod? Najgorsze jednak że one nie wspierają tego leczenia tylko są jego przeciwieństwem :/ w co wierzyć?

  27. Natalia 29 września 2017 o 12:47

   Cześć, Pepsi moje problemy zaczęły się latem – w trakcie wakacji jadłam normalnie, wszystko i nie było żadnych problemów z brzuchem, ani zgagą. Staraliśmy się o dziecko więc gdy pojawiły się silne wzdęcia i pobolewania żołądka – szczególnie rano – myślałam że jestem w ciąży. Jednak nie byłam. Od tego czasu się zaczęło. Więc wzdęcia, bóle w nadbrzuszu, zgaga. Były, ale przez miesiąc starałam się je ignorować, raz było lepiej, raz gorzej, myślałam że to zwykła niestrawność. W końcu udałam się do lekarza, dostałam IPP jednak nie bardzo pomogły, kolejno – zrobiłam test na helicobacter – wyszedł dodatni więc dostałam serię antybiotyków i znów IPP. W tym czasie zgaga strasznie się nasiliła, gastrolog twierdzi że to normalne w trakcie eradykacji tej bakterii. Minęły 2 tygodnie od zakonczenia leczenia, wzdęcia i uczucie ciężaru w brzuchu minęły, bóle żołądka też są raczej sporadyczne i subtelne ale została straszna zgaga, uczucie łaskotania w gardle i przełyku, odruch kaszlowy, gula w przełyku. Jem lekko, nie piję alko, nie paliłam nigdy, nie piję gazowanego ale ta zgaga mnie dobija. Idę na gastroskopie, pewnie kolejna seria IPP mnie czeka ale jakoś nie widzę po nich poprawy. Brać je, czy nie brać? Co robić?

  28. Pama 9 października 2017 o 01:25

   Pepsi,
   Moje objawy to wzdęcia, uciążliwe zaparcia, gazy, bóle brzucha i w podżebrowych okolicach. Zupełnie nie wiem co mi jest, dodatkowo przytyłam, mimo diety nie mogę zrzucić. Od roku jem większą ilość białka, bo zaczęłam więcej trenować i się zaczęło. Mam tez alergie i niskie fT3 i fT4.
   Znalazłam Twoja stronę kilka dni tematu i zaczęłam studiować poszczególne wpisy, bo nie jestem zwolenniczka medycyny akademickiej – typu zalecz objawy. Zrobiłam test na kwasote żołądka i wyszło, ze w ogóle się mi nie odbiło. Stosuje ten ocet od kilku dni, pije witaminę C i sok z cytryny. Dodatkowo wyszło mi ze mam bakterie w moczu i białko czy to może być wynik niedokwaszonego żołądka? Byłabym wdzięczna gdybys mi odpisała, bo już się gubię w tych objawach. Podejrzewam u siebie jeszcze nieszczelne jelito a w gorszym przypadku Hashimoto..
   chciałabym się w końcu dobrze poczuć i jeść z przyjemnością..

   1. Pepsi Eliot 9 października 2017 o 08:04

    zrób badania 25(OH)D, TSH, pozostałe hormony tarczycy i przeciwciała USG tarczycy, narządów rodnych, i brzucha, B12, kwas foliowy, homocysteina, sód, potas, cukier i insulina na czczo, kwas moczowy, mocznik, kreatynina, mocz, pH moczu rano na czczo i o 12 w południe, kolor moczu, lipidy i z badaniami zgłoś się do mnie: na już podają Ci suplemntację przy Hashi, a tak naprawdę jest to suplemntacja dla każdej osoby, która ma problemy z trawieniem, alergiami, etc.

    Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

    Witamina D3 (w protokole z K2)
    Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
    Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib–254475917497.html
    Selen
    SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
    Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

    Cynk
    1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

    cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Jod
    Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

    B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
    a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
    Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

    Zbadaj też przy okazji prolaktynę

    Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
    (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
    jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

    Nieszczelność jelita:

    Domowy test kwasowości żołądka:
    WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
    Czasy „odbicia”:
    Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
    Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
    Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
    Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
    Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
    Co robić więc?
    PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
    Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

    Glutamina
    Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
    albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

    1 opcja

    Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
    JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
    Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
    TEST:
    Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

    JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
    Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

    2 opcja

    ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
    https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

    GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

    Kolagen
    https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html, teraz czekamy na dostawę do połowy listopada dlatego polecam też dobry KOlagen marino Clarou (jest w sklepie)

    Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

    Kwas askorbinowy TiB 

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

    Chlorella 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

    Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

    3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

    Kurkuma
    Kurkuma 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
     
    1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
    Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
    Używamy bio olej kokosowy surowy 

    Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

    Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

    Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
    Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

    Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
    1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

    Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

    Witamina E (naturalna) jw

    Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

    Ogólne zalecenia uzupełniające:
    Zero cukru z cukiernicy
    Zero kazeiny
    Zero glutenu
    Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
    Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
    Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
    Długo śpij
    Całkowicie odstaw kofeinę

  29. Nina 5 listopada 2017 o 18:47

   A czy betaina hcl jest szkodliwa przy kontakcie ze skórą? Rozdzielam kapsułkię betaina hcl na kilka mniejszych (dla dziecka) i robie to recznie, proszek dotyka mioch rąk i teraz pomyslałam czy to może podrazniać…? Nie zaobserwowałam nic na razie.

   1. Pepsi Eliot 6 listopada 2017 o 00:40

    betaina HCL obecnie nie jest już suplemnetem, tylko lekiem i nie możemy jej sprzedawać, więc to już lek

    1. Paulina 6 listopada 2017 o 22:06

     Do niedawna była suplementem, nie możecie jej polecać jak jest lekiem?
     Biorę od miesiąca ponad i mi bardzo pomogła. Tylko boje się odstawić bo jest lek, że objawy wrócą – wzdęcia, ból brzucha i zaparcia.
     Co myślisz o tym?

     1. Pepsi Eliot 6 listopada 2017 o 22:20

      możemy polecać, ale musieliśmy wycofać z oferty

  30. Urszula Czorny 3 grudnia 2017 o 10:28

   Witaj Pepsi. Dopiero niedawno znalazłam twój bolog i postanowiłam napisać do Ciebie.

   Otóż od kilku dobrych lat ja i mój syn zmagamy się z alergiami. U Mnie zaczęło się od obniżonej odporności, częste infekcje, pasożyty candidia, u syna dodatkowo astma. Ponieważ zaden lekarz nie pomagał uderzyłam w srodki niekonwencjonalne. Obecnie jezdzę na biorezonans gdzie pozbywamy się alergii pokarmowych, dodatkowo u mnie wyszła koinfekcja boleriozy którą również likwiduję biorezonansem. Robilismy badania na nietolerancje histaminy i obojgu wyszedł obniżony enzym DAO, u mnie wyszła mutacja genu MTHFR u syna nie.
   Oboje z synem popadamy w ciągłe infekcje – gdy papnje wirus jakikolwiek – zawsze atakuje nam żołądek (myslę że tam jest najsłabsze ogniwo), skurcze żołądka. Obecnie jest sezon grypowy i czasem jest tak, że co tydzień lub co dwa boli go brzuszek.
   Dodatkowo syn na problemy ze skórą ( tak naprawdę od urodzenia) -sucha jak wiór i na głowie łuski. Gdy stosowaliśmy dietę antyhistaminową – skóra „wyzdrowiała”. Obecnie staram się też prowadzić dietę , ale trudno jest – szczególnie gdy jest sie na imprezie czy zaraz beda swięta- nie jeść wedlin kiedy wszyscy jedzą , czy np. ryb z puszki. (dieta antyhistaminowa). Ponadto nie jemy nabiału, gluenu i cukru od około 3 lat. Staram się nie podawać produktów z histaminą (pomidory cytrusy, babany, grudszki, czekolada, wieprzowina- z tym jest najtrudniej…)
   Ja mam zdiagnozowane Hashimoto.
   Syn nie ma też apetytu naprodukty białkowe ( mięsa nie chce jeść , strączkowych,)
   Podejrzewam że nie mamy wystarczająco dużo kwasu solnego w żołądku .
   Czy te wszystkie choroby jakie nas spotkały sa spowodowane niedoborem kwasu solnego ??( i ten Brak DAO i hashimoto ? i te robaki i candidia?)

   Proszę o POMOC- nie wiem gdzie się udać i co dalej robić ze skóra syna , on wygląda strasznie .

   Nadmieniam , że suplementujemy – witD 10 000, +k, Biotyna- gdyż z Quantum wyszły niedobory, ja biore B Complex -zmetylowaną, E + A, C- bardzo duże dawki.
   Mam niedobór żelaza i leukopenię- podobno to z tej boleriozy.
   Ja mam bardzo sucha skórę , wyglądam staro i łamią sie bardzo paznokcie.
   U syna podejrzewam niedobory cynku – białe plamki na paznokciach.

   Jeszcze raz PROSZE O POMOC !!!!

  31. Urszula 3 grudnia 2017 o 10:31

   Zapomniałam , że robilismy badania na zonulinę – wyszła w normie ale w najwyższej granicy.
   – NIESZCZELNOŚĆ JESLIT ??

   1. Pepsi Eliot 3 grudnia 2017 o 10:37

    a jak test na zakwaszenie żołądka?

  32. Urszula 3 grudnia 2017 o 11:21

   Nie robiliśmy jeszcze. Dopiero poczytałam o nim.
   Pijemy wodę z solą od 3 dni – gdyż octu nie powinnismy ze względu na nadmiar histaminy.

  33. Piotr 7 grudnia 2017 o 01:41

   A ja w sprawie octu znalazłem taki wpis na necie. Może ktoś to sprostować?
   Ocet jabłkowy, jako bukiet kwasów organicznych, nie zakwasza żołądka tylko obniża pH krwi wchłaniając się w żołądku.
   Farmakolodzy wiedza o tym doskonale. Aby lek był wchłonięty w żołądku to się umieszcza go w środowisku kwasów organicznych.
   W latach 60-tych zeszłego wieku mialem dwukrotnie robiona sondę żołądka celem sprawdzenia pH treści żołądkowej. pH było podwyższone i przepisywano mi picie odpowiednio roscięczonego kwasu solnego. Kilka tygodni temu chciałem sprawdzić pH treści żołądkowej poprzez sondę i się okazało, że taka procedura została usunięta, a specjaliści poradzili mi aby zrobić to samemu poprzez zwymiotowanie i pomierzenie pH wymiocin.

   Sondę żołądka zastąpiono 24 godzinnym monitorowaniem pH w przełyku aby potem obliczyć pacjentowi obecność refluksu i przypisywać środki na podwyższenie pH takie jak np aluminium czy IPP.

   Wszelkiego rodzaju wrzody maja odczyn zasadowy i dlatego we wrzodach żołądka nie ma helikobacter pylory, który optymalnie namnaża się w środowisku o pH = 6

   Gorzkie zioła zalecano spożywać Żydom przed wyprowdzeniem ich z Egiptu.

   Normalny kwaśny odczyn w prześwicie żołądka na czczo wynosi pH =1,5 – 2.0

  34. klaudia 21 stycznia 2018 o 19:04

   dzień dobry. Czy mogę stosować betainę jeśli mam przepuklinę rozworu przełykowego?

  35. maria 2 lutego 2018 o 00:47

   Jak sobie poradzic z palacym gardlem od refluxu. Juz nie daje rady,pali jakby cos wyzer a lo gardlo,az uszy mnie bola i mam twarz czerwona. Goraco mi od tego palenia i slabo. Lekarze znowu IPP,ale nie chce znowu w to wchodzic. Od tego palenia,bym wolala kwasne odbijanie. Z tym sobie radzilam. To pewnie ta zolc sie cofa i tak pali. Co mam zrobic? Doradzcie cos.

   1. Pepsi Eliot 2 lutego 2018 o 08:20

    tu masz trochę porad http://www.pepsieliot.com/co-to-jest-zapalenie-blony-sluzowej-zoladka-i-czym-sie-to-je-2/
    ten test zrób http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
    Próbuj powoli z gorzkimi sokami przed jedzeniem, kapusta, seler, ziemniak surowy

    Ktoś z komentujących wyleczył błonę śluzową żołądka pijąc codziennie sok z surowego bio ziemniaka przez 2 miesiące.

    1. magda 21 lutego 2018 o 16:01

     Pepsiaku znów Cię błagam o pomoc.Wiesz co nawyrabialam , masakra jakaś.Dwa miechy temu pisałam do Cię ze mnie boli wszystko , brzuch i reszta.Zrobiłam co kazalas czyli usg, wszystkie badania i wyszło że wszystko ok.Dolegliwości mi przeszły , więc dawaj że złomem.A teraz , ja pier…..w sobotę zaczęło mnie tragicznie boleć gardło i uszy, myslalam że znowu zatoki .Do tego mam jakby rozpulchnione i bolace dziąsła i doszłam do wniosku ze to nic innego jak REFLUKS narobił takiej zadymy. Nie wiem co robić ???? Bol gardla jest tak potworny , jak ulżyć choć trochę ? Codziennie rano pije 2 szklanki wody z cytryna i jem banany , nie wiem od czego zaczac ??? OJ , czy soda? ?? Żeby jeszcze bardziej nie zaszkodzić

     1. Pepsi Eliot 21 lutego 2018 o 18:02

      kalibracja witaminą C, kwasem askorbinowym TiB, tarapia 4 szklanek, jaki masz poziom 25(OH)D? jakie pH moczu i kolor moczu rano na czczo i koło 12?

      1. magda 21 lutego 2018 o 19:43

       Pepsi a nie czekać co z gastroskopii wyjdzie ? Jestem przerażona K….A , terapie 4 szklanek zacznę jutro , a co z tym sokiem z ziemniaka ? Wit d 22.4 , mocz badanie labo.5.5 .Mocz raczej ciemno żółty rano , później jaśniejszy .
       ŚCISKAM CIĘ , WASZ FILMIK WIDELO WYMIATA , PŁAKAŁAM 😂

      2. Pepsi Eliot 21 lutego 2018 o 20:35

       <3, na już 2 D3 TiB do ssania, a jak nadejdzie (wkrótce przyleci)jeszcze D3 TiB i Omega 3 TiB dołożysz po śniadaniu 2 D3 TiB i 1 Omega 3 po śniadaniu. Badanie 25(OH) D za 2 miesiące, na 5 dni przed odstaw D3.
       4 szklanki powinny Cię nawodnić i zalkalizować mocz. Dodaj 5 przed szklankami z sodą płaska łyżeczka, (zacznij od 1/3 łyżeczki) i możesz trochę dodać soli szarej morskiej.

      3. magda 22 lutego 2018 o 12:17

       Pepsi mało rozumiem z tego , d3 mam zażywać bez k2 ??dopiero co przyszła d3 z k2! Mam jeszcze kolagen i nie wiem kiedy to pić, z czym , czy do tych 4 szklanek ?
       A końcówki to już w ogóle nie rozumiem, DODAJ 5 PRZED SZKLANKAMI Z SODA PŁASKA ŁYŻECZKA ?? Nie kumam
       I czy jest coś co mogłabym zazyc na ten bol ?? normalnie rozwala mi gardło uszy i głowę !!!!!

      4. Pepsi Eliot 22 lutego 2018 o 13:02

       jak to bez K2? Z K2, kolagen TiB (płaska łyżeczka) do 4 szklanki, 5 szklanka z sodą (płaska łyżeczka na szklankę) pita przed wszystkimi szklankami, czyli nie 5, tylko szklanka zero.

  36. magda 23 lutego 2018 o 05:57

   Pepsi dziękuję 😘 wczoraj zrobiłam kalibracje wit c i już mi lepiej 😄 coś cudownego !!!!!! Jeszcze coś , mianowicie kolagen mam do 4 szklanki a msm? ??
   I dziecko moje czy po obiedzie może zażywać wit? Bo pisałaś że po śniadaniu , a on śniadanie ma w przedszkolu
   ŚCISKAM Cię Pepsiaku ze hej!

   1. Pepsi Eliot 23 lutego 2018 o 07:31

    też do 4 szklanki MSM, siarka podkręca kolagen
    jak nie może rano, to przy najwcześniejszym posiłku przy którym może, więc w domu przy obiedzie

    1. magda 27 lutego 2018 o 10:23

     Pepsi taka sprawa znowu , boli mnie a raczej przeszkadza mi coś po lewej stronie pod sercem.Ciągle to czuję .Dzisiaj odstawiłam szklanki rano.Wcześniej na weekendzie mialam tak bardzo gorzko w buzi , jeszcze jakby siarka to potegowala.
     Czy to trzustka niedomaga? Odstawiłam cukier , kawę , smazone

     1. magda 27 lutego 2018 o 13:17

      Jeszcze takie cos: pracuje w chemicznych oparach , robie próby spalania świec itd, pracuje w laboratorium.
      JAK sprawdzić zatoksycznienie organizmu ?????

      1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 13:59

       nie musisz badać „zatoksycznienia”, po prostu odrazu zacznij się odtruwać, na już, codzienna terapia 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, siłownia, aeroby, sauna. No i dieta.

       Z badań niezbędne 25(OH)D i pH moczu rano na czczo i o 12 w południe

     2. magda 27 lutego 2018 o 13:49

      I jeszcze jedno Pepsi , od dobrych kilku lat 9, 8 zzolkla mi skora .Wczesniej bylam rozowa jak swinka, teraz jestem żółto brązową zwłaszcza latem . Myślę że to też ma znaczenie .

      1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 13:53

       ątróbka

  Dodaj komentarz