Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 010 155
119 online
39 237 VIPy

3 proste sposoby żeby zhakować swoje hormony

Nie ma jednej recepty na zdrowie. Trudno o schemat, który zadziała u każdego całościowo, szczególnie jeśli chodzi o rzecz tak skomplikowaną i zmienną jak hormony. Są jednak tropy, które mogą zaprowadzić Cię do punktu zero i wyciągnąć z najróżniejszych stanów. Są niedobory, których uzupełnienie zmieni grę, tak jak pokarmy, które będą działały prozdrowotnie i leczniczo. Równowaga hormonalna jest pojęciem złożonym. Zależy ona od płci, wieku, czynników genetycznych oraz zdrowotnych. Czy można zhakować system swojego ciała i ją odbudować? Jasne. Zacznijmy od podstaw!

1. Poznaj swój cykl

Pierwszym krokiem jest zrozumienie swojego cyklu i tego co oznacza on dla hormonów. Dzięki tej wiedzy zrozumiesz co jeść i jak o siebie dbać aby mieć możliwie najwyższy poziom energii i nastrój. Zwracaj uwagę na swoje ciało. Dowiedz się, jakie znaki wysyłają Ci Twoje miejsce intymne. Zwracaj uwagę na krew miesięczną. Obserwuj własne zachcianki, wahania nastroju, skurcze i pobolewania podbrzusza, krzyża czy piersi.

Fazy cyklu

Faza folikularna

Podczas tej fazy, następującej po krwawieniu menstruacyjnym, poziom estrogenu zaczyna się podnosić. W tym czasie szczególnie wesprzyj zdrowie swoich jelit wprowadzając do diety probiotyki i prebiotyki.

Owulacja

Owulacja następuje na około 2 tygodnie po fazie folikularnej. To środek cyklu, w którym hormon luteinizujący powoduje uwolnienie komórki jajowej. W fazie owulacji jedz surową żywność, która dostarcza organizmowi selenu, glutationu i witaminy C, pomagając organizmowi w detoksykacji dużej ilości estrogenów przemieszczających się w tym czasie w organizmie.

Faza lutealna

Faza lutealna następuje na 10-12 dni przed krwawieniem menstruacyjnym. To faza, w której występuje PMS. Wówczas zarówno poziomy estrogenu jak i progesteronu powinny wzrastać w organizmie, aby zagęścić wyściółkę macicy. W tym czasie warto jeść błonnik, liściaste zielonki, korzenie i bulwy oraz wszelką żywność regulującą poziom cukru we krwi i podnoszącą poziom energii.

Krew menstruacyjna a hormony

Ilość i wygląd krwi miesięcznej oraz długość krwawienia mogą powiedzieć wiele o Twoim zdrowiu łącznie z tym czy masz, czy też nie, zachowaną równowagę hormonalną. Jeśli chcesz uporać się z PMS-em, endometriozą, czy zespołem policystycznych jajników warto zacząć zwracać uwagę na miesiączkę i traktować ją jako barometr dla wpływu diety i stylu życia na gospodarkę hormonalną. Dowiedz się jak hormony wpływają na krew miesięczną.

Na co zwrócić uwagę?

Brązowe plamienia

Problem: Brązowe plamienia to stara, utleniona krew, która nie opuściła Twojej macicy podczas ostatniego cyklu. Jest to przyczyną niskiego poziomu progesteronu, który przyczynia się do wielu innych związanych z miesiączkowaniem problemów, w tym do rozregulowania cyklu i niepłodności.

Granatowo-purpurowe lub intensywnie czerwone silne krwawienia ze skrzepami

Czy musisz zmieniać super chłonną podpaskę lub tampony co godzinę? Masz specjalne, dodatkowe prześcieradło przygotowane na ten czas w miesiącu? Wraz z krwią miesięczną pojawiają się ciemne, bordowe lub purpurowe skrzepy? Jeśli tak, prawdopodobnie masz podwyższony poziom estrogenu. Estrogen buduje wyściółkę macicy i jeśli Twoja dieta jest bogata w produkty, które zapobiegają rozkładaniu tego hormonu przez wątrobę, może on narobić zamieszania w twoim cyklu. Oprócz ciężkiego krwawienia i zakrzepów, możesz także zmagać się z endometriozą, mięśniakami, torbielami jajników lub polipami.

 Jasnoczerwone, bardzo krótkie krwawienie, miesiączka czasem się nie pojawia

Miesiączki krótsze niż trzy dni i/lub bardzo jasna krew miesięczna oznaczają niski poziom estrogenu. Twoje hormony wynikają z pokarmu jaki jesz, więc niski poziom estrogenu to wynikowa niedoborów witamin i substancji odżywczych w Twojej diecie lub wynik wypalenia kory nadnerczy. Niedostateczna ilość estrogenu stwarza zagrożenie dla zdrowia serca i kości. Istnieje wiele sposobów obserwacji cyklu i wiele powodów aby zwracać na poszczególne zjawiska uwagę. Brak miesiączki, występowanie PMS, nieregularny cykl i częste plamienia to objawy, które w przypadku braku zmian w trybie życia lub w przypadku ich częstego występowania, należy brać na serio. Dowiedz się czy wiesz wszystko o swoim okresie. Kiedy powinnaś się niepokoić?


2. Uzupełnij mikroelementy

Wahania hormonów mogą być zwiększone w przypadku braku kluczowych substancji odżywczych. Z tego powodu należy pamiętać o probiotykach, kwasach tłuszczowych Omega-3, witaminie C i E i kwasie alfa-liponowym. Regulację hormonów wspomaga też bogaty w substancje odżywcze korzeń maca.

3. Słuchaj swojego ciała

Twoje ciało daje Ci znać co dzieje się z gospodarką hormonalną. Posłuchaj go. Co Ci mówi?

Niski poziom hormonów tarczycy

Kiedy zdrowie Twojej tarczycy jest obniżone, obniżone jest także funkcjonowanie mózgu. To z kolei może prowadzić do zamglenia umysłu, powolnego przetwarzania danych, zmniejszonego refleksu, przyrostu wagi, zmęczenia, zaparć, poirytowania czy nietolerancji na spadek temperatury. Ureguluj hormony, a objawy zaczną rozpływać się w powietrzu. Powodem może być niezdolność ciała do konwersji wystarczającej ilości aktywnego hormonu tarczycy (T3) z nieaktywnego hormonu tarczycy (T4).

Niski poziom estrogenów lub oporność na działanie estrogenów

Zaczynając od okolic 40 roku życia, mózg spowalnia tempo przemiany materii, czyli energetyczny metabolizm mózgowy, co może przyczynić się między innymi do zamglenia umysłu. Estrogen tymczasem chroni mózg przed osłabnięciem. Jest on także zaangażowany w funkcjonowanie kobiecego libido.


Problemy z kortyzolem

Kiedy kortyzol jest zbyt niski lub zbyt wysoki albo dochodzi do jego dużych wahań, możesz w związku z tym doświadczać niepokoju, mieć problemy z pamięcią krótkotrwałą (gdzie położyłam klucze?) i nauką. Najczęstsza przyczyną takiego stanu rzeczy jest wysoki poziom stresu. System kontroli, oś podwzgórze-przysadka-nadnercza, zostaje rozregulowany gdy obciążenie allostatyczne, czyli stresowe, przekracza rezerwy powodując zamglenie umysłu, lęk, obniżenie nastroju, uzależnienia i problemy z pamięcią. Co więcej, nadmiar stresu może negatywnie wpłynąć na mitochondria, prowadząc do obniżenia poziomu energii i wytrzymałości oraz zmniejszonej elastyczności umysłowej.

Problemy z insuliną

Twoja dieta może mieć wpływ na skoki insuliny, powodujące nagłe spadki i wzrosty poziomu cukru we krwi. Te z kolei mogą powodować obniżone samopoczucie. Do tego, w takiej sytuacji insulina będzie blokadą dla produkcji glukagonu. Z tego powodu nie będą zachodzić procesy spalania zapasów energii z tkanki tłuszczowej. Kluczem jest zachowanie relatywnie stabilnego poziomu cukru we krwi, czyli 70 do 85 mg/dL w trakcie postu w poście przerywanym i średnio 85 do 92 mg/dL przez resztę czasu. Jednym z najlepszych sposobów na uregulowanie poziomu insuliny i pozbycie się zamglenia umysłu jest post przerywany.

uściski:)

Źródła:  mindbodygreen.com/articles/3-ways-to-hack-your-hormones-for-better-overall-health mindbodygreen.com/articles/how-to-tell-if-your-period-isnt-normal mindbodygreen.com/articles/role-of-hormones-in-brain-fog

(Visited 8 793 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Ania 16 maja 2019 o 08:36

  Czy przy piciu macy 1 łyżeczka czubatka 1 raz dziennie, należy zrobić sobie przerwę?
  Dodam, że piją ją regularnie przynajmniej 3 miesiące.

  1. avatar Jarmush 16 maja 2019 o 09:53

   możesz, ale nie musisz, jednak ciało lubi zmiany

 2. avatar OlaS 16 maja 2019 o 11:51

  ja o dziwo nie mam z tym problemu a mam i niedoczynnosc i hashi, monitoruje cykl za pomoca aplikacji i wszystko jak w zegarku. tylko ten kolor mnie troche zastanawia

 3. avatar Luk 16 maja 2019 o 17:27

  Przeczytałem ten post i nic się o sobie nie dowiedziałem….A myślałem że będzie coś o facetach i
  testosteronie

  1. avatar Jarmush 16 maja 2019 o 18:00

   wpisz w szukałkę testosteron, tlenek azotu etc i znajdziesz posty dla siebie

 4. avatar AnkaB 17 maja 2019 o 05:55

  Witaj Pepsi.
  Czy mogłabyś poradzić coś dla bardzo zestresowanej 20latki (studiuje 2 kierunki, nie dosypia, podwyższone tsh, anemia), która za nic nie chce słuchać rad, żeby zmienić coś w diecie i sposobie patrzenia na świat-kompletny mur. Chciałabym jej pomóc bo widzę, że bardzo się męczy, jest labilna emocjonalnie, rano ciężko wstać, w nocy nie może zasnąć, na to wszystko chce leki przeciwlękowe!!! Czuję się bezsilna matką. Proszę o jakąkolwiek poradę. Wiem, że to złożony problem ale chciałbym ruszyć jakoś z miejsca. Na razie udało mi się ją przekonać do brania Twoich multiwitamin, czasem weźmie D3.
  serdecznie Cię pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 17 maja 2019 o 06:05

   Zapytaj jej, czy może zrobić takie delikatne założenie, że śpi. Osoby śpiące biorą przekonania za swoje prawdy, a lęki i ego za swoją tożsamość. Powiedz jej, że jest inna droga, i ona sama będzie dla siebie drogowskazem, gdy tylko zacznie się budzić. Wystarczy jeden, pierwszy krok z tego skrzyżowania.

   Takie są zalecenia, przy tych problemach:
   Przydałyby się te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   do 4 szklanki dodaj Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony.

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   2 D3+K2 TiB
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 100 mcg selenu dziennie,
   czyli 1/2 kapsułki  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Dopóki nie zbada się poziomu selenu tylko 1/2 kapsułki.

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Wieczorem łyżeczka Ashwagandhy This is BIO, adaptogen przy problemach z tarczycą, działa antylękowo i wyciszająco.

   ściskam, nie jestem lekarzem

 5. avatar Amelia 17 maja 2019 o 06:18

  Witaj Pepsi! Co zrobić by podnieśc poziom hormonu FT4. po ostatnim badaniu wyszło ,że jest go tylko 3, 4 procent. Zaś FT3 wynosi 54 procent. TSh 0, 6 procent….A do tego jeszcze cierpię na bezsennośc. Moja waga spadła o 2 kg. Co robić??

  1. avatar Jarmush 17 maja 2019 o 07:39

   podaj normalne wyniki, nie w %, to może sugerować nadczynność tarczycy.

 6. avatar Amelia 17 maja 2019 o 08:49

  Podaję Ci normalne wyniki Tsh 0,634 norma 0,27-4,2 FT412,31 norma 12,oo -22,00 FT3 5,09 norma 3,1-6,8, anty tG 73,68,7 anty tpo 68,7

  1. avatar Jarmush 17 maja 2019 o 09:27

   przeciwciała ile powiększone?

 7. avatar Ania 17 maja 2019 o 09:02

  Witam. Czekałam z kolejnym zamówieniem na wyniki a teraz proszę o radę.
  TSH 1,31 ( 0,4-3,5 ), fT4 1 ( 0,78 – 1,94), fT3 3 ( 2,3 – 5,3) . Endokrynolog zaleca zwiększenie dawki hormonu. Bo guzki na tarczycy nadal są, a jeden się powiększył. Przeciwciała ciut wyższe niż ostatnio, ale w normie. Waga spada , niby fajnie, jedni zazdroszczą ale inni pytają czy jestem chora. 176 cm wzrostu , 56 kg. Czuję się zdecydowanie lepiej niż przy wyższym TSH, ale czy fT4 i fT3 nie są za niskie? Co to znaczy ,że mają być w 1/3 górnej granicy normy? Chyba głupa jestem, bo nie wiem jak to obliczyć;)
  Pozdrawiam serdecznie

  1. avatar Jarmush 17 maja 2019 o 09:25

   Kłaniają się rachunki, robisz tak: 1,94 – 0,78 = 1,16 – czyli masz już rozpiętość zakresu. Potem szukasz w kalkulatorze 🙂 wielkości 2/3 z tego = co wynosi circa 0,77 ; po czym dodajesz do wartości minimalnej zakresu z labu czyli 0,78 tę wyliczoną wartość 0,77 i masz idealny poziom FT4 = 1,55, tak samo zrób dla FT3.

   Przydałyby się te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   do 4 szklanki dodaj Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony, chyba, że masz wysokie ciśnienie krwi, bo maca działa pobudzająco coś jak filiżanka kawy

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   2 D3+K2 TiB
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 100 mcg selenu dziennie,
   czyli 1/2 kapsułki  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Dopóki nie zbadasz poziomu selenu tylko 1/2 kapsułki.

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.
   Nie jestem lekarzem, ściskam

 8. avatar Ania 17 maja 2019 o 11:39

  Dziękuję:) Czyli jednak mam rację, zbyt niskie wartości fT4 i fT3 wyszły. Przed braniem hormonow były wyższe , ale i TSH 2,9.
  Ostatnio zalecilas mi ashwagandhe czy jednak maca w moim wypadku będzie lepsza? Czy może brać na zmianę?
  A czy magnez, który masz w tabletkach , magnesium citrate, też może być? Dla męża dużo lepsza opcja niż jabłczan który się nie rozpuszcza w wodzie.
  Chlorelle i Greens & Fruits TiB brałam i nadal zamierzam brać.

  1. avatar Jarmush 17 maja 2019 o 18:55

   można brać na zmianę, można jednocześnie, ale zupełnie w innych porach dnia. Maca rano, np do 4 szklanki, pobudza, a ashwa wieczorem, przed snem , wycisza, działa antylękowo. Tak, gdy chlorek działa zbyt rozwalniająco, a jabłczan „drażni” bo się nie rozpuszcza , wygodną opcją jest cytrynian magnezu G&G

 9. avatar Amelia 17 maja 2019 o 12:17

  anty tpo norma jest do 34 a ja mam 68,7…zaś anty tg norma jest do 115 a ja mam 73,3

 10. avatar Agata 17 maja 2019 o 12:29

  Dzień dobry,
  zacznę, że jestem kobietą, mam 32 lata, ważę 65 kg, mam 173 wzrostu.
  Mam niedoczynność tarczycy, kilka lat brałam letrox (różne dawki, zależy od okresu życia, ciąży). Od kiedy urodziłam drugie dziecko, czyli 10 miesięcy odstawiłam letrox. Karmię dalej piersią. Mam problem, aby schudnąć nawet 2 kg. Choć ćwiczę ok 2-4 razy w tygodniu. Mąż polecił mi Pani stronę i ruszyłam ze skrzyżowania i porobiłam badania.

  Oto moje wyniki:
  Wit D 75,6
  Morfologia w normie
  OB 16
  Albumina 4.21
  Aminotransferaza alaninowa (ALT) 10
  Aminotransferaza asparaginowa (AST) 13

  Lipidogram:
  Cholesterol całkowity 193.2
  Cholesterol HDL D 59.4
  Cholesterol LDL 113.9
  Triglicerydy 99.3

  Białko całkowite 7.3
  Kwas foliowy 6.55
  Kwas moczowy w surowicy 4.3
  Mocznik 37
  Magnez w surowicy 1.99
  Wapń w surowicy 9.1
  Wit B12 539
  Glukoza 89
  Hemoglobina glikowana 5.4
  Potas 4.44
  Sód 138
  Żelazo 74
  Ferrytyna 2.8
  CRP 0.12
  TSH 3.14
  FT3 5.31
  FT4 0.97
  Kortyzol 556
  LH 77.31
  aTPO 0.8
  aTG 6.4
  PRL 619
  Insulina 7.71
  Kreatynina 0.93
  Kreatynina z GRF 82.152
  Homocysteina 13.6
  Czekam jeszcze na wynik fibrynogenu.
  We wtorek idę na biorezonans.

  Ogólnie od 2 tygodni zaczęłam stosować post przerywany. Prawie w ogóle nie jadam słodkiego, nie piję gazowanych napojów, przestałam jeść chleb.
  Powoli wdrażam kurację 4 szklanek. Czytam Twojego bloga i zażywam przed posiłkiem chlorellę, w trakcie śniadania cynk, po śniadaniu wit D z K2 i ADEK, ok godz. 17 selen, wit C, B-complex, na nadgarstek aplikuje płyn Lugola (część suplementów z Pani strony).
  Piłam sodę i odbiło mi się w 4 minucie.

  Mam dwójkę dzieci, mało śpię, bo dziecko mi się budzi średnio 4x w nocy. Ogólnie mam problem z zasypianiem, zanim zasnę dużo myślę i analizuje swój dzień i co będzie jutro. We wrześniu wracam do pracy. Mam siedzący tryb pracy i bardzo intensywne myślenie. Mam problemy z koncentracją i mega problemy z pamięcią. Już mam stres, że muszę wrócić do pracy.

  Może mi Pani doradzić jak poprawić swoje wyniki badań, jak schudnąć.

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Pozdrawiam
  Agata

  1. avatar Jarmush 17 maja 2019 o 18:48

   jestem Pepsi :), jeśli chodzi o zakresy labu nie wszystko pamiętam, dlatego proszę, jeszcze raz wrzuć dokładnie ten sam komentarz, tylko podaj z boku zakresy laboratorium. Na już Ci powiem, że o ile masz w porządku metabolit D, i sporo innych wyników, to jednak wysoka homocysteina, co trzeba zbić, i oczywiście wiesz, że TSH wysokie. Ferrytyna bardzo niska. Napisz jeszcze raz, nie jestem lekarzem.

   1. avatar Agata 18 maja 2019 o 20:58

    Dzień dobry,
    zacznę, że jestem kobietą, mam 32 lata, ważę 65 kg, mam 173 wzrostu.
    Mam niedoczynność tarczycy, kilka lat brałam letrox (różne dawki, zależy od okresu życia, ciąży). Od kiedy urodziłam drugie dziecko, czyli 10 miesięcy odstawiłam letrox. Karmię dalej piersią. Mam problem, aby schudnąć nawet 2 kg. Choć ćwiczę ok 2-4 razy w tygodniu. Mąż polecił mi Pani stronę i ruszyłam ze skrzyżowania i porobiłam badania.

    Pepsi, przedstawiam moje wyniki wraz z zakresami z laboratorium

    OB 16
    Albumina 4.21
    Aminotransferaza alaninowa (ALT) 10
    Aminotransferaza asparaginowa (AST) 13

    Lipidogram:
    Cholesterol całkowity 193.2
    Cholesterol HDL D 59.4
    Cholesterol LDL 113.9
    Triglicerydy 99.3

    Białko całkowite 7.3
    Kwas foliowy 6.55
    Kwas moczowy w surowicy 4.3
    Mocznik 37
    Magnez w surowicy 1.99
    Wapń w surowicy 9.1
    Wit B12 539
    Glukoza 89
    Hemoglobina glikowana 5.4
    Potas 4.44
    Sód 138
    Żelazo 74
    Ferrytyna 2.8
    CRP 0.12
    TSH 3.14
    FT3 5.31
    FT4 0.97
    Kortyzol 556
    LH 77.31
    aTPO 0.8
    aTG 6.4
    PRL 619
    Insulina 7.71
    Kreatynina 0.93
    Kreatynina z GRF 82.152
    Homocysteina 13.6

    wit D 75.6
    Hematokryt 41.1

    Czekam jeszcze na wynik fibrynogenu.
    We wtorek idę na biorezonans.

    Ogólnie od 2 tygodni zaczęłam stosować post przerywany. Prawie w ogóle nie jadam słodkiego, nie piję gazowanych napojów, przestałam jeść chleb.
    Powoli wdrażam kurację 4 szklanek. Czytam Twojego bloga i zażywam przed posiłkiem chlorellę, w trakcie śniadania cynk, po śniadaniu wit D z K2 i ADEK, ok godz. 17 selen, wit C, B-complex, na nadgarstek aplikuje płyn Lugola (część suplementów z Pani strony).
    Piłam sodę i odbiło mi się w 4 minucie.

    Mam dwójkę dzieci, mało śpię, bo dziecko mi się budzi średnio 4x w nocy. Ogólnie mam problem z zasypianiem, zanim zasnę dużo myślę i analizuje swój dzień i co będzie jutro. We wrześniu wracam do pracy. Mam siedzący tryb pracy i bardzo intensywne myślenie. Mam problemy z koncentracją i mega problemy z pamięcią. Już mam stres, że muszę wrócić do pracy.

    Może mi Pani doradzić jak poprawić swoje wyniki badań, jak schudnąć.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam
    Agata

    Czy przy tych wynikach badań mogę mieć Hashimoto? Jak zbić homocysteinę i TSH, a ruszyć ferrytynę?

    1. avatar Jarmush 19 maja 2019 o 04:56

     Nie pisałaś do mnie może na mejla? Bo wydaje mi się, że odpowiadałam wczoraj. Homocysteina: do drugiej szklanki dodatkowo 1 kwas foliowy G&G, do śniadani 1 Greens & Fruits TiB i wieczorem 1 B6 komplex G&G. Jeśli masz B complex G&G, to najpierw jego skończ, albo stosuj co drugi dzień naprzemiennie z G&F TiB. Jeśli stosujesz B compelx, wieczorem nie dobieraj B6.
     Nie wygląda mi to na Hashimoto, tylko zwykła niedoczynność. Jesteś już na moim „jem i chudnę z postem przerywanym”?

     1. avatar Agata 19 maja 2019 o 10:17

      Tak, pisałam również emaila, ale jak mi wyskoczyło czas oczekiwania na odpowiedź 2 tygodnie, to napisałam komentarz pod postem. Przepraszam, za zamieszanie.
      Tak, stosuję post przerywany, tylko nie chudnę ☹ muszę nadrobić Twoje posty i nauczyc się wyeliminować produkty, których nie powinnam jeść przy niedoczynności. Najbardziej szkoda mi, że nie mogę pić zielonej herbaty ☹
      Czy jak aplikuję płyn Lugola to normalne, że mnie nadgarstek troszkę swędzi przez chwilę?

     2. avatar Jarmush 19 maja 2019 o 11:49

      ale już Ci odpisałam, wczoraj odpisywałam 8 godzin 🙂 To normalne, że swędzi, może nawet oparzyć, zwykle to nie oznacza uczulenia na jod

     3. avatar Agata 19 maja 2019 o 12:54

      Dziękuję Pepsi ?

 11. avatar Amelia 17 maja 2019 o 13:03

  Pepsi wyliczyłam sobie ,że FT4mam 12,31 a po wyliczeniu powinno być 15,3 natomiast FT3 mam 5,09 a powinno być po wyliczeniu 4,35. Czyli za mało jest hormonów…i to by oznaczało …niedoczynność?? anty tpo mam przekroczone o 34,3 ponad normę a anty tg mieszczą się w normie. Co w tej sytuacji radzisz. ? Badałam też nie tak dawno poziom selenu i jest blisko górnej granicy normy więc nie trzeba suplementować. Będę Ci wdzięczna za wszelkie rady!!

  1. avatar Jarmush 17 maja 2019 o 18:38

   Przypomnij jakie masz TSH? nie ma dużych „odstępstw” u Ciebie.

   1. avatar Amelia 18 maja 2019 o 08:37

    TSH mam z ostatniego badania ( 7 maja ) i wynosi 0, 634 .Kiedy robiłam badanie w styczniu TSH było 1,1 a Tsh 0, 8. Dodam jeszcze ,że nie biorę żadnych jak do tej pory hormonów

    1. avatar Jarmush 18 maja 2019 o 11:50

     badanie samego TSH nie jest wystarczające, gdy pogarsza się samopoczucie, przydałyby się jeszcze pozostałe hormony tarczycy i przeciwciała, a nawet USG, gdy jest np nieuzasadniona gorączka

     1. avatar Amelia 18 maja 2019 o 13:29

      Nieco wyżej napisałam jaki jest poziom hormonów i jakie powinny być prawidłowe wartości

 12. avatar kasik22 16 lipca 2019 o 20:32

  Witaj Pepsi, napiszę HELP…mam 39l. Od jakiś 2 lat przytrafiają sie zaburzenia miesiączki, tzn np miałam raz na 2-3 mce. Potem sie regulowało. Teraz jest dopiero sajgon…od 5 tyg mam miesiączke, usg pokazuje 9mm endometrium, no więc dostałam skierowanie do szpitala na zabieg..za 1,5 tyg. Robiłam badania. Morfologia w normie
  Cukier – 98 ( norma do 99 )
  OB 8 ( 60)

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2019 o 20:58

   stan zapalny, witaminy , minerały, oczyścić się, na jakiej jesteś diecie? 25(OH)D? zupa solna, Omega 3, kuracja 4 szklanek, masz jeszcze jakieś badania? https://www.pepsieliot.com/dieta-a-endometrioza-co-jesc-i-czego-unikac/

 13. avatar kasik22 17 lipca 2019 o 10:46

  Dziekuje za szybką odpowiedź. Wiecej aktualnych badań nie mam.
  Obecnie jestem na gotowanych zupach codziennie inna + rano owoc, dużo wody.
  Przyjmuję okolo 400mg cytrynianu magnezu ( arytmia ) oraz wit bcomplex.
  Niestety chlorek magnezu totalnie mi nie wchodzi.

 14. avatar kasik22 17 lipca 2019 o 12:29

  Zapommiałam dodac że w gastroskopii wyszła nadkwasota oraz helicobacter 🙁

 15. avatar Justi 6 sierpnia 2019 o 10:49

  hej Pepsi, poszukuję właśnie informacji nt. plamienia około owulacyjnego, dopiero u Ciebie przeczytałam, że to może być krew z miesiączki, która nie została „wydalona”. Od trzech cyklów brązowe plamienia, a dokładniej brązowy śluz. Cykl też się wydłuża, zwykle trwał 29-30 dni, teraz przedostatni 32, ostatni 34. Kiedy byłam na wizycie u gino, od razu przepisała mi progestron, co mnie mega wkurzyło, bo nie zleciła nawet żadnych badań, toteż postawiłam raczej na naturalne żywienie a nie sztuczne hormony, co by sobie organizmu nie rozregulować. Mam niedoczynność tarczycy i hashi. Co polecasz na polepszenie poziomu progesteronu?

  1. avatar Jarmush 6 sierpnia 2019 o 18:44

   Bierzesz Maca This is BIO?

   1. avatar Justi 7 sierpnia 2019 o 08:30

    Zaczęłam 🙂 jaka jest najlepsza pora i ilość brania macy? 1 łyżeczka/dzień? pomiędzy posiłkami?

    1. avatar Jarmush 7 sierpnia 2019 o 09:30

     Jeśli profilaktycznie, dla równowagi hormon alnej i energii, to wystarczy łyżeczka kopiata, najlepiej dodawać ją do 4 szklanki. Jesli z powodu np PCOS, czy menopauzy, szczególnie przy policystycznych jajnikach, przy hirsutyzmie też, więcej https://www.pepsieliot.com/co-to-jest-maca-i-w-jaki-sposob-2/

     A pora, to ranek, maca działa trochę jak filiżanka kawy, jak masz wysokie ciśnienie, trzeba mieć to na uwadze.

 16. avatar Mloda_bezplodna 13 lutego 2020 o 18:18

  Proszę o pomoc
  33 lata diagnoza przedwczesne wygasanie jajników. FSH w fazie folikularnej 18,4 (norma do 12) stosunek LH do FSH 0,6 diagnoza niewydolność przysadki. Od miesiąca maca
  Poziom D3 wynosi 94 po suplementacji 20 tys z k2, a oraz e. Do tego wit b compleks, Chlorella od pół roku.
  Miesiączki bardzo regularne i baaardzo skąpe uzywam wkładek nie podpasek. Taki stan od roku. Włosy słabe i wypadają.
  Są szanse żeby zatrzymać ten proces i zajść jeszcze w ciąże? Jak sobie pomoc?

 17. avatar Jolanta 15 marca 2020 o 06:21

  Droga Pepsi Eliot,od 2mc moje poczynania opieram na Twoim blogu.Mam 46lat i 3mc.Mam prawie 4letniego synka,który nadal ciągnie cyca.Do lutego od porodu,miałam bardzo regularny okres co 28dni.Tzn ostatnie ok 4cykle były inne ciut dłuższe lub ciut krutsze.Samo krwawienie trwało zawsze min 7-8dnini było dość obfite że skrzepami.Do niedawna źle się idzywialam,dużo słodyczy,mąki,waga 95-94 kg.2mc zarzywam cytrynian magnezu 2×375mg,Wit c minn1gr w kwasie askorbinowym,ok 3gr rozpuszczone w 1,5l wody.Do tego B complex,d3zk2 10.000 i omegę 3.Suplementy zaczęłam brać z powodu nerwicy lękowej i ataków paniki w zeszłym.roku.Pomoglo wraz z Twoimi wskazówkami.Uspokoilam się,wyciszylam,robiłam 10.000krokow 5dni w tyg.Przestalam miewać ataki paniki,leki.I teraz nie wiem o co chodzi ponieważ od 3tyg zaczęłam 3zv4szklanek (chwilowo nie mam blendera na 4),post przerywany 8/16czasem 7/17,przestałam jeść cukier,mąkę,z nabiału tylko serek wiejski i to bez laktozy bo zauważyłam że po nabiale,mące mnie wysadzalo.Dalej suplementy,Czuje się świetnie,mam mnustwo energii,podczas 10.000zaczelam podbiegać co wcześniej skutkowało zadyszka.Waga 4kg w dół.Ale wraz z brakiem okresu pojawil się po kilku dniach ból w piersiach,tak jak 30lat temu jak w początkach moich miesiączek.Przez 4lata od porodu,nie bolały mnie piersi.Okres mimo intensywnej laktacji,mam od początku po 6tyg od porodu.Porod niestety cesarski.Przez miesiąc byłam 4razy na siłowni,generalnie widzę że przestałam puchnąć jak wcześniej przed okresem.Do tej pory miałam b.duze libido przez całe życie,a od tyg zauważyłam.spadek.Spie od 4l po 6,czasem 7h.Ostatnio robiłam badania,cukier 100,norma 99,przekroczone cholesterol i ten cukier,reszta w normach labor.Czy brak okresu może być wynikiem picia 3szklanek,po czy przekwitaniem?Dziękuję z góry za odpowiedź i poradę.Pozdrawiam Jolanta

  1. avatar Jarmush 15 marca 2020 o 08:06

   KOchana teraz dopiero czytam początek Twojego kimenta, więc zapomnij o tych moich pyataniach z poprzedniego, ale co do diety, ilości kalorii, do tego przy karmieniu jak najbardziej moje zalecenia podtrzymuję.
   Najwyższy czas trzeba zakończyć karmienie dziecka piersią, zresztą jako ssak wkrótce już nie będzie tak dobrze reagował na mleko, nawet Twoje powyżej 4 roku życia. Zbadaj prolaktynę, i z wynikami zgłoś się do mnie, zbadaj też B12, kwas foliowy, cukier i insulinę na czczo, homocysteinę, TSH, oraz 25(OH)D , oraz sód i potas, bardzo ważne.

   1. avatar Jolanta 15 marca 2020 o 22:53

    A ja dopiero teraz przeczytałam odpowiedź.Dziekuje bardzo za odpowiedź,postaram się ogarnąć badania jak skończy się sytuacja z koronawurusem,gorzej będzie z wytłumaczeniem dziecku które jest jest bardzo wrażliwe,emocjonalne i do tego od października odkąd poszedł do przedszkola,ma przewlekły katar,że musi zostawić to co go zazwyczaj uspokaja,ale postaram się to ogarnąć Jak będę miał wyniki to się odezwę,pozdrawiam serdecznie.

 18. avatar Jolanta 15 marca 2020 o 06:33

  Zapomniałam dodać że od ok 3tyg mam też ustalony limit 1700k i nawet przy po ten limit nie przekraczam a wręcz z racji krótszej pory jedzeniowej,częściej jest mniejszy.Zaczelam pić sok z marchewki bo po zjedzeniu miałam bulgotanie,ogólnie zaczęłam.jesc mniej pieczywa za to tylko jem bio lub chleb ProBody raz na ok3fni,jem banana z sokiem z marchewki na pierwszy posiłek,rucole,sałatę lodową,pomidory,dużo przypraw,zaczęłam używać tylko oliwy z oliwek i oleju kokosowego.Z mięsa już tylko pierś z kurczaka,pstrąg teczowy, i codziennie prawie na śniadanie jajka sadzone lub owsianka z miodem i cynamonem.Na obiad kasze,pierś i warzywa.Czy takie jedzenie zaburzyło moje hormony bo jedząc tylko węglowodany i tłuszcze miałam okresy jak w zegarku a po odrzuceniu takiego żarcia okres zniknął.Jolanta

  1. avatar Jarmush 15 marca 2020 o 07:56

   jesz za mało i to jest prawdopodobna przyczyna, odchudzasz się? propaguję dietę odchudzającą bez liczenia kalorii, zobacz program jem i chudnę.
   Generalnie to ma być dieta śródziemnomorska? Jakie proporcje tłuszczu , białka i węglowodanow? Zrobiłaś domowy test na zakwaszenie żołądka, jesz dużo białka, jak trawisz aminokwasy?

 19. avatar Kasia 26 lipca 2020 o 21:03

  Pepsi wiem że dawny wpis ale może uda Ci się złapać moje pytanie. Otóż wyszło mi że mam więcej testosteronu niż estrogenu. Włosy rosną mi na brodzie i sutkach. Jak najlepiej uregulować wsYstko?

  1. avatar Jarmush 27 lipca 2020 o 06:07

   Tak jak przy PCOS, czyli zacznij od kuracji MACA This is BIO, najlepiej, gdy wejdziesz na oczyszczajace 4 szklanki i tę 4 wzbogacisz Maca This is BIO, a ile? Zacznij od kopiatej łyżeczki, i raczej trzeba będzie trochę więcej, kopiatą stołową, ale nie odrazu https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/16786/10-a-nawet-11-dowodow-ze-maca-to-naturalny-sekret-kobiecosci.html

 20. avatar Gosik 20 września 2020 o 03:33

  Czesc Pepsi, wyglada na to, ze mam za duzo estrogenu. Biore maca juz od roku, teraz mam za gruba wysciolke macicy i bardzo duze naczyniako krwionosne w watrobie, ktore bedzie prawdopodobnie trzeba wyciac. Czuje sie swietnie, nie jem szajsu, od dwoch lat robie 4 szklanki. Jak mysisz czy jest szansa na to, ze maca moze podniesc ilosc estrogenu? Co robic?

  1. avatar Jarmush 20 września 2020 o 06:00

   ona naturalnie reguluje hormony, ale dla obniżania estrogenu mam przede wszystkim porady dietetyczne, dieta roślinna, nisko tłuszczowa. Zrobię wpis w temacie w najbliższych dniach , a Tobie też jeszcze więcej podpowiem, teraz jestem w podróży 2 dni. <3

   1. avatar Gosik 20 września 2020 o 07:14

    DZieki Pepsi, ja nie jem miesa, dobre ryby tylko czasem, biore twoje suplementy, jem duzo warzyw, malo tluszczu. Nie wiem co mam robic i dlaczego z tym wszystkim co robie nie dzieje sie dobrze. Zastanawiam sie czy terapia Gersona nie jest tym co powinnam zaczac jak najszybciej. Milej podrozy

    1. avatar Gosik 21 września 2020 o 00:14

     Pepsi mam dla Ciebie waznego wpisa. Prosze powiedz gdzie napisac do Ciebie, zebys przeczytala bo tu jak napisze to dotrze do malej grupy ludzi tylko. Dzieki

     1. avatar Jarmush 21 września 2020 o 05:42

      wrzuć tutaj, raczej dotrze do bardzo dużej liczby ludzi 🙂 <3 i zawsze możesz napisać do mnie na mesendger na FB

 21. avatar Katarzyna 2 listopada 2022 o 20:21

  Witam, czy można prosić o kurację na polip endometrium?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum