logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
79 828 752
278 online
30 837 VIPy
Reklama
 

A MOŻE MACA 100% ORGANIC This is BIO POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ RÓWNIEŻ TĘ SYTUACJĘ?

TWOJA ENERGIA I RÓWNOWAGA HORMONALNA

   

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 3 bardzo skuteczne i pewnie nieznane Ci sposoby na pozbycie się zgagi, oraz GERD

  Mamą Palęo?

  Bez pantoprazolu (IPP), zielone i bez żadnych skutków ubocznych? Jak to możliwe?

  Choroba refluksowa przełyku (z angielska: gastroesophageal reflux disease, w skrócie GERD), czyli schorzenie, polegające na nieprawidłowym cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku z powodu niesprawności zwieracza dolnego przełyku. W krajach rozwiniętych 20% populacji ma objawy GERD przynajmniej 1 raz w tygodniu, natomiast 10% odczuwa je codziennie. W 2005 w Montrealu zaproponowano nową definicję choroby refluksowej przełyku (tak zwana definicja montrealska), która mówi, że GERD to wsteczne zarzucanie treści żołądkowej, które wywołuje dokuczliwe objawy lub powikłania.

  Dochtore zakładajo, że zgaga wynika z nadkwaśności żołądka i zapisujo prozawałowe (21%) inhibitory pompy protonowej zmniejszające ilość wydzielanego soku żołądkowego i jego kwasowość.

  Nic dziwnego, że IPP należą do najczęściej przepisywanych i kupowanych drag na świecie, a jeden z nich, omeprazol, znajduje się na Liście Podstawowych Drag Światowej Organizacji Zdrowia. I nie ma się czemu dziwić, zniszczenie tanim kosztem układu trawiennego ogromnej ilości populacji jest kuszące i magiczne. Gdy załatwiasz gościowi trawienie, to tak jakbyś go walnął niewidzialnym kopytem poniżej pasa, będzie teraz jadł ci z ręki. I nawet suple od znachora niewiele tu zdziałają, bo żeby je wchłaniać trzeba mieć odpowiednio wysokie pH moczu. A tu paradoks, odkwaś komuś żołądek, to go zakwasisz na amen. Ludzie jak w dym idą w IPP, bo gdzieś dzwoniło w Kościele, że są zakwaszeni.

  W związku z tym, w marcu 2018 roku powstała nowa definicja refluksu, zwana pepsieliotowską, która brzmi jak cytata z szatańskich wersetów:

  GERD, czyli efekt zgagi jest to cholernie piekące wsteczne zarzucanie treści żołądkowej spowodowane najczęściej fatalną dietą zmutowanej technologiami populacji i zbyt małą ilością kwasu żołądkowego. Kumasz? Zbyt małą! W związku z tym źle strawiony pokarm (czytaj złom) dostaje się do zasadowej dwunastnicy, gdzie ciało spryskuje go właśnie zasadową żółcią. Ów pokarm z żółcią (dodatkowo neutralizującą kwas) cofa się z powrotem do żołądka wypychając do góry chlorowodór (z wodą tworzy kwas solny), który jest w żołądku. Nie ma go wiele, ale przełyk równo pali. Zaczynasz też produkować więcej śliny, gdyż jest zasadowa i zamierza neutralizować kwas.

  IPP to kiła.

  Koniec pepsieliotowskiej definicji zgagi.

  to jest urocze, ale oznaczać może zgagę i GERD u niemowląt

  1. Grasz w zielone?

  Czyli naturalne leczenie GERDa Green Foods bez skutków ubocznych …

  Trawa pszeniczna, jęczmienia, chlorella i spirulina są silnymi pokarmami/lekami na zgagę i GERDa. Są również w 100% bezpieczne i wskazane dla kobiet w ciąży. Oczywiście należy brać pod uwagę swoją nadwrażliwość na algi, którą często nabywamy uczulając się na nowy pokarm zjedzony zbyt pochopnie w większej ilości. Dlatego algi zaczynasz wprowadzać w malutkiej dawce sukcesywnie zwiększając o tę dawkę (dorośli o pół grama, czyli tabletkę This is BIO, dzieci o 1,25 grama, czyli 1/4 tabletki This is BIO)

  Te niesamowita zielona żywność zawiera żywe enzymy trawienne, które są niezbędne do produkcji kwasu żołądkowego i przyswajania pokarmu i składników odżywczych. Jeśli nie masz soku ze świeżych traw, suszone trawy muszą być najwyższej jakości. Muszą być suszone na słońcu i w niskich temperaturach, aby nie wystąpiła denaturalizacja białek, czyli wybicie enzymów. Takie trawy nadal mają żywe enzymy.

  Inne, poważne korzyści z tych produktów to, że stanowią doskonałe źródło pożywienia dla pożytecznych bakterii, które karmią. Są idealne prebiotyki. Dlatego, gdy bierzesz takie zielonki i jednocześnie probiotyczny suplement, czy nawet gdy zjadasz pół szklanki kiszonej kapusty (ups, możesz tej krzyżowej doskonałości nie móc przełknąć, dopóki nie pozbędziesz się zgagi). A więc gdy zjadasz te zielonki, czyli prebiotyki plus probiotyki, to mnożysz korzyści z probiotyków (działanie) nawet tysiąc krotnie!

  Reklama


  TU ZNAJDZIESZ POLECANY PRZEZ NAS PROBIO FORTE GreenDay® to potężna, probiotyczna mieszanka 7 przyjaznych szczepów bakterii i 5,75 miliardów jednostek tworzących kolonie (w kapsułkach roślinnych)


  Trawa pszeniczna, jęczmienia, chlorella i spirulina zawierają również kilka bardzo silnych przeciwutleniaczy i mega zdrowy dla Ciebie i znienawidzony przez pasożyty chlorofil. Ten zielony barwnik w roślinach zawiera wiele ważnych składników odżywczych i jest silnie uzdrawiającym balsamem dla wyściółki jelit i błony śluzowej żołądka.

  Cały przełyk jest również balsamowany tymi zielonkami, a wiemy, że zgaga na dłuższą metę, to nie tylko dyskomfort fizyczny, to także prowodyr innych nieprzyjemnych chorób.

  Dlatego kurację 4 szklanek, gdzie w 4 szklance znajduje się  wypasiony w 100% organiczny 4 Greens This is BIO (po 1/4 trawy pszeniczna, jęczmienna, chlorella i spirulina) uważam za najprostszy i najbardziej prozdrowotny krok do ruszenia ze skrzyżowania. Także pod kątem higieny osobistej, codziennego oczyszczania się z pasożytów i metali ciężkich.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny
  do
   KURACJI 4 SZKLANEK, która oczyszcza wątrobę,
  usuwa pasożyty, odtruwa inne organy jak nerki,
  przy okazji dotleniając
  ciało.


  2. Lecisz w gumki?

  Naturalne leczenie GERDa ciąg dalszy, czyli wapń, magnez, bor i witamina D w protokole z K2

  Wapń jest popularnym lekarstwem na zgagę i refluks. W rzeczywistości jest aktywnym składnikiem większości leków zobojętniających. Twój organizm potrzebuje wapnia, aby utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową (odpowiednie pH, a wiadomo, że bez niej, system trawienny nie działa prawidłowo. Z kolei magnezu, bor (boraks) i witamina D zawsze w protokole z witaminą K2 są niezbędne do prawidłowego wchłaniania wapnia.

  Według dr Josepha Mercoli witamina D jest szczególnie istotna, ponieważ pomaga w produkcji peptydów przeciwdrobnoustrojowych. Dlatego, gdy poziom metabolitu witaminy D 25(OH)D jest odpowiednio wysoki, wszelkie niepożądane infekcje i wirusy są wypraszane z ciała. Jest to dodatkowo ważne dla ludzi, których dręczy refluks. Bor (Boraks) jest również niezwykle ważny, bowiem dobija złe bakterie w jelitach jednocześnie umożliwiając rozwój dobrych bakterii.

  Tak naprawdę w codziennej kuracji 4 szklanek otrzymasz wiele naturalnego wapnia z zielonek, jednak jakbyś chciała wapń suplementować, to nie przekraczaj dawek wskazanych na suplemencie i nigdy nie bierz wapnia bez witamin D3+K2, oraz magnezu. Najlepiej dołóż również Betakaroten, bezpieczną prowitaminę witaminy A. Soki z marchwi, wegetarianie, świeże, organiczne  masło, to wszystko bardzo dobrze wpłynie na prawidłową gospodarkę wapnia.

  Jakbyś miała jakieś wolty, bo dochtore mówiło co inne i straszyło osteopenią, to na wszelki wypadek rzuć gałką na te arty:
  Współcześni skamieniali, czyli wapń w łapach koncernów,
  oraz na
  Wysoka gęstość kości to więcej szkody, czy pożytku? 

  Najlepsze źródła tych składników …

  Wapń jak już, polecamy Cytrynian Wapnia G&G  w kapsułce.

  Jeśli nie jesteś w stanie codziennie i wystarczająco długo przebywać w bikini na słońcu zwykle trzeba suplementować  D3 w protokole z K2. W kwestii boru nie rób jeszcze nic, zanim nie zapoznasz się z artem „The Boraks Conspiracy” , następnie kup boraks i stosuj go (kuracja boraksem DIY) bardzo uważnie i bez szaleństw ku maksymalnej własnej korzyści.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ D3 Z LANOLINY (cholekalcyferol) TiB

  K2, this is bio, pepsi eliot

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ K2 TiB, POZBĄDŹ SIĘ SKAMIENIAŁOŚCI ZE SWOJEGO CIAŁA Z WITAMINĄ K2 TiB (mk7 z natto) z renomowanego laboratorium z Gnosis

  Oczywiście niezbędny magnez również zawiera się w kuracji 4 szklanek, tym razem w drugiej. Polecamy Chlorek magnezu TiB, a w przypadku skłonności do rozwolnień Jabłczan magnezu TiB.


  3. Mama bije Kazika?

  Naturalne leczenie GERDa ciąg dalszy, czyli jedz olej kokosowy codziennie …

  Olej kokosowy jest potężnym niszczycielem bakterii i grzybów. Gdy wybrałaś wysoko-tłuszczówkę, dzięki olejowi kokosowemu będziesz jadła mniej objętościowo, co przy refluksie żółciowym jest bardzo istotne, a jednocześnie będziesz tępiła pokarmem pasożyty i grzybiszcza.

  Bo prawda jest taka, że przy refluksie żółciowym trzeba jeść małe objętościowo porcje, gdyż większe posiłki są w tym czasie bez szans na szybkie strawienie. Kwasu jest mało, do tego wciąż jest neutralizowany zasadową żółcią i nie ma czym trawić większych porcji.  Na szczęście średnio-łańcuchowe triglicerydy MCT zawarte w oleju kokosowym nie tylko szybko sycą, ale są łatwo przyswajalne i zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, w tym najbardziej zauważalny, znaczny wzrost energii.

  Źródło: 1

  owocek

   

  (Visited 19 083 times, 5 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  1. ela 27 marca 2018 o 14:25

   Potrzebuję porady. Chcę suplementować krzem. Co kupić?

  2. zahara25 27 marca 2018 o 14:36

   A doraźnie przy ataku zgagi świetnie sprawdza się kisiel z kuzu + śliwki umeboshi. Balsam na udręczony żołądek, sprawdzone na wielu przypadkach rozchwianych mięsożerców. Sama, jako wieloletnia wegetarianka, wcinająca chlorellę, spirulinę, D3, K2,C magnez i inne mogę potwierdzić, że zgaga omija te okolice :).

   Dzięki Pepsi za niesienie kaganka dobrego światła 🙂

  3. Kalina 27 marca 2018 o 14:44

   5 podejść do wegetarianizmu na początek i nawet raw próba się trafiła, tycie w oczach, zasypianie na stojąco, brak chęci do życia; powrót do tego nieszczęsnego mięsa którego wolałabym unikać – energia powraca i to w nadmiarze, chęć do życia również, podczas prób przejścia na raw zachorowałam po kolei na wszystko grypa katar płuca, mimo ze 5 lat nie chorowałam na nic; teraz wraca zdrowie wszystko się normuje; dodam tylko ze suplementowałam te green&fruits, complex b, kolagen, shape and shake, askorbinian sodu, chlorek magnezu, cynk, miedziana bransoletka, d3 z k2; czy jest mozliwe ze po prostu należę do wąskiej grupy ludzi niemogących funkcjonować bez mięsa? bo bez węglowodanów funkcjonuję doskonale. Lepiej sypiam, wstaję wyspana, nie budzę się co 5 minut. Włosy się poprawiły, o dziwo mocz prawie biały i to po mięsie. żadnej alergii, żadnych krost na buzi które po węglach są standardem. Mówiąc węgle nie mam na myśli pieczywa i ciastek, tylko banany np (nawiasem mówiąc nie mogę ich przełknąć). Warzywa tak – uwielbiam, owoce mogłyby nie istnieć. Szpinak w każdej ilości, ogórki i sałata również, kalafiory, czasami brokuły, pomidory z rzadka, cebula, por i czosnek – kocham. Nawet nie wiem o co zapytać…. chyba czy tak może sie zdarzyć? czy można być zdrowym po takim jedzeniu?Aaa skończyły się bóle glowy, które były nagminne bez mięsa. Czy to znaczy że jestem typem mięsnym i już i koniec?

   1. Pepsi Eliot 27 marca 2018 o 14:57

    Na poziomie ciała tak, na poziomie duchowym nie. Pewnie w tym wcieleniu masz zdobyć inne doświadczenie.

   2. grzegorzadam 27 marca 2018 o 22:03

    ze po prostu należę do wąskiej grupy ludzi niemogących funkcjonować bez mięsa?”

    Dlaczego wąskiej? 🙂

    1. Kalina 28 marca 2018 o 10:37

     Grzegorzadam kiedyś Pepsi napisala ze ok 25% ludzi jest typowo mięsozernych, uznałam to za „wąską” 🙂

     1. grzegorzadam 28 marca 2018 o 13:09

      POwiedziłąbym raczej że 90% 🙂

      1. Kalina 28 marca 2018 o 13:25

       Grzegorzadam tez zaczynam tak myśleć 🙂

  4. Agnieszka 27 marca 2018 o 14:49

   No a jesli musze ograniczyc tluszcz bo zaczelam jesc wiecej owocow, to ile i jak spozywac ten olej kokosowy?

   1. Pepsi Eliot 27 marca 2018 o 14:55

    to nie da Ciebie metoda, skup się na pierwszych dwóch

  5. KASIA 27 marca 2018 o 16:24

   Ja mam mega problem.Proszę o poradę 🙁 Mój Synek pół roczny ma straszny refluks. Cały dzień noszony pionowo ale to jak i inne metody nie pomagają bo aż się krztusi… i dodatkowo jest alergikiem i szkodzą mu wszystkie mleka (teraz nutramigen) i tu mam pytanie… czy mogę mu podawać chociaż z 2 mleka roślinne (kokosowe sama robie) bo pare osób mówi że moge bo niby zdrowe i przy alergii akurat…ale lekarz oczywiście powiedziała że jakieś hormony mają? ? To chyba sojowe? :/

   1. grzegorzadam 27 marca 2018 o 22:04

    Szczepiony ?

    1. Kasia 28 marca 2018 o 11:18

     Na szczęście nie ?

     1. grzegorzadam 28 marca 2018 o 13:11

      Trudny temat z takim maluchem

      Ktoś ten refluks stwierdził?
      PO każdym posiłku? Karmisz jeszcze?

  6. K 27 marca 2018 o 20:05

   Dziękuję, Pepsi, za ten wpis – pisałam już w komentarzu, że zdycham na żołądek, refluks i wszystkie takie 🙂

  7. marsa 27 marca 2018 o 20:59

   Aco w przypadku refluksu gardlowo krtaniowego? Nie mam typowej zgagi tylko pieczenie jezyka i gardla oraz bole uszu. Jem chlorelle od jakiegos czasu i magnez. Wyeliminowalam przerost hp i jest troche lepiej, ale dalej mam problemy gardlowe.

   1. Pepsi Eliot 27 marca 2018 o 21:15

    czasami można mieć tylko gorzki smak w ustach i to też jest zgaga

   2. grzegorzadam 27 marca 2018 o 22:09

    Jak z nawodnieniem i testem sody u Was?
    Kolor i pH moczu?

    1. marsa 28 marca 2018 o 10:17

     U mnie test sody katastrofa, nie odbija mi sie. Poki co musze zaleczyc zoladek bo mam zapalenie i nadzerki, wiec zakwaszanie odpada. Pije wode z sola himalajska, rumianek, pokrzywe. W nocy wstaje nawet po dwa razy do lazienki oddac mocz. Kolor raczej jasny, ph jeszcze nie sprawdzalam.

     1. marsa 29 marca 2018 o 08:46

      A czy podczas zapalenie zoladka moge jakos zakwaszac zoladek? Mam wrazenie ze jedzenie mi lezy od wieczornej kolacji czuje je jeszcze rano po 12 h. W dodatku czuje posmak gazu jak klade sie spac, kaszle itp. Dzis rano zjadlam tylko banana, wypilam rumianek i czuje kwas w buzi i pieczenie gardla.

      1. Pepsi Eliot 29 marca 2018 o 14:19

       3 i 4 szklanka w terapii stymulują kwas żołądkowy, ale ocet jabłkowy może podrażniać błonę, a tu masz taki sposób https://www.pepsieliot.com/najprostszy-sposob-na-odbudowanie-zapasow-kwasu-zoladkowego/

  8. Figusia 27 marca 2018 o 21:14

   mam zdiagnozowany w grudniu refluks, wcześniej przez kilka miesięcy zgaga gigant, nie przywiązywałam wagi, zgaga to zgaga… dopiero, gdy przez 2 miesiące miałam kaszel poranny poszłam do lekarza, po wywiadzie (bo osłuchowo było ok) wyszło, że najprawdopodobniej kaszel od refluksu, pierwsze tabletki ipp, choć miałam świadomość że to samo zuo, brałam żeby poczuć się lepiej, odstawiłam po tygodniu, bo czułam się źle, zgaga ustąpiła, ale zaczęły boleć stawy i mięśnie. Przeszłam na dietę antyzgagową, popijałam oj (kiedyś pomagał…), nie pomogło, ból gardła nocno-poranny każdego dnia. W końcu znów u dochtora się zjawiłam z prośbą o skierowanie na gastroskopię. Diagnoza – przepuklina rozworu, 3 nadżerki przełyku, bez HP, i się zaczęło…Przestraszyłam się tych nadżerek i zaczęłam grzecznie łykać ipp ze wskazaniem ich leczenia. Brałam niecałe 2 m-ce z wyrzutami sumienia, że robię sobie kuku. Odstawiłam z mocnym postanowieniem leczenia się naturalnie. I co? Ciężko, zgagę miewam nadal (choć zdecydowanie rzadziej), ból gardła codziennie, uczucie duszności, odbijanie itd… Za Waszymi radami piję od blisko miesiąca na czczo sok z ziemniaka, łykam gorzkie, zazwyczaj gorczycę, przed dużym posiłkiem lukrecję, pijam herbatki pokrzywową, rumiankową, lukrecjową, teraz mam przerwę w zielonej z sodą, do tego D3+K2mk7, zaczęłam msm z wit C, herbatkę tłustą na 60 chorób i robale… octu na razie nie tykam, ale czekam na zielone światło… co jeszcze mogę? przymierzam się do soku z selera, ale na mojej wsi ciężko o bio, jem dużo kiszonek, praktycznie codziennie ogórki kiszone i/lub kapusta kiszona. Czuję się jak dziecko we mgle, czy mogę coś jeszcze dołożyć żeby poczuć w końcu, że idę w dobrym kierunku? Kusi mnie teraz 4 greens, czy warto na tym etapie?

   1. grzegorzadam 28 marca 2018 o 13:28

    zRÓB badanie na pasożyty.

    Odwodnienie- kolor i pH moczu?

    1. Figusia 28 marca 2018 o 15:21

     Badałam ph moczu w zeszłym tygodniu jak piłam herbatę zielona z soda. Rano ok 6, w poludnie ok 8

     1. grzegorzadam 28 marca 2018 o 15:50

      Rano może być, wieczorem?

      1. Figusia 28 marca 2018 o 19:04

       zbadam

    2. Figusia 28 marca 2018 o 15:33

     Kolor jasna słodka. Nie napisałam, ze suplementuje jeszcze jod transdermalnie i magnez w postaci kapieli w siarczanie magnezu oraz dodatkowo oliwa z chlorku magnezu uzywam jako Deo.

     1. grzegorzadam 28 marca 2018 o 15:49

      Kolor jasna słodka.”

      słomka?
      nie najgorzej.
      Jesz sól? Ile?

      1. Figusia 28 marca 2018 o 19:03

       tak słomka, telefon wie lepiej:) (smaku nie znam) daję szczyptę soli himalajskiej lub kłodawskiej (gdy uda się nabyć) do szklanki wody, wychodzi ok 3 szklanek dziennie, do tego ww herbaty

      2. Figusia 28 marca 2018 o 19:07

       ok 2 tyg temu radziłam się Ciebie, gdy mocz miał okropny zapach, to było wtedy, gdy zaczęłam suplementować się dodatkowo jodem i pić herbatę zieloną z sodą, po 2-3 dniach wrócił do normy.

      3. grzegorzadam 29 marca 2018 o 11:05

       To ile tej soli jest , 1 gram ?!

      4. Figusia 29 marca 2018 o 13:22

       tzn za mało? ile powinno być? oczywiście sól używam także do innych potraw, zjadam w pieczywie itd…czy jest sens dołożyc teraz 4 greens?

      5. grzegorzadam 29 marca 2018 o 13:43

       Nie ma ilości na sól, minimum 3-5 gramów, max kilkadziesiąt.

      6. Figusia 29 marca 2018 o 19:43

       czyli idąc Twoim tokiem myślenia (?) nie jestem odpowiednio nawodniona, najpierw powinnam się porządnie nawodnić, bo odwodnienie jest przyczyną moich bolączek około refluksowych?

      7. grzegorzadam 29 marca 2018 o 22:43

       Tak może być i bywa często.

       Poczytaj Pepsi, Sircusa i innych:
       https://www.pepsieliot.com/woda-nasz-ratunek-owszem-tylko-jaka/
       http://drsircus.com/water/dehydration-symptoms-causes-treatments/

       Odwodnienie bywa przyczyną wielu ”niediagnozowalnych” chorób
       przy braku jednoczesnym, magnezu i wodorowęglanów oraz soli naturalnych morskich.

   2. Figusia 1 kwietnia 2018 o 21:43

    Kochani P i G, jeśli nie mogę na razie stosować „4 szklanek” z uwagi na ocet, którego na razie nie mogę przez wzgląd na (nie)przyjaciółki nadżerki przełyku, jak mogę włączyć 4 greens do diety? czy mam spokojnie poczekać na lepsze czasy? bardzo mnie stresuje obecny stan, zwłaszcza, że nic się nie poprawia. Nawadniam się już dłuższy czas, ale z Waszymi sugestiami intensyfikuję starania:)

    1. Pepsi Eliot 1 kwietnia 2018 o 22:14

     odstaw 3 szklankę i dołóż na przykład zerową z gaszoną sodą.

  9. Bana 28 marca 2018 o 12:21

   Droga Pepsi ciocia dostała okrutnej depresji , bierze ssri i bedzie brała bo niestety rodzina przekonania itp czy moge bezpiecznie podawać jej jablczan magnezu ? ( czy lepsza bedzie inna forma mg ?) jak jeszcze moge pomoc ? Kompleks b , ? D3K2 wiadomo bierze , co moge zrobić jak pomoc ? Nie chce biegać ruszać sie myć chodzić funkcjonować …

   1. Pepsi Eliot 28 marca 2018 o 12:33

    Greens & Fruits TiB, i jabłczan TiB oraz pół szklanki chlorku TiB lub soli epsom TiB do kąpieli, i 1 Omega 3 po śniadaniu razem z D3z K2

   2. grzegorzadam 28 marca 2018 o 13:21

    czy moge bezpiecznie podawać”

    To jest niezbędne.

  10. Kacha 28 marca 2018 o 14:24

   Stosuję się do zaleceń j.w.plus lukrecja Dgl i jest coraz lepiej. Jednak mam jakiś wewnętrzny opór przed borem. No nie wiem czemu, nie wiem, nie mogę się przemóc…?

  11. karol 28 marca 2018 o 14:37

   pepsi d3k2 tib te do ssania, trzylatek jedną dziennie?

   1. Emanuela Urtica 28 marca 2018 o 14:52

    Jaki ma poziom 25(OH)D?

  12. Joelsky21 28 marca 2018 o 19:44

   cierpię na zgagę/refluks od 8 lat i jaką mam gwarancję, że stosując prochy opisane w tym artykule doprowadzę się do porządku? Nie wszystko złoto co się świeci i tym bardziej może być tak samo z tym artykułem.

   1. grzegorzadam 29 marca 2018 o 11:07

    Gwarancję ?

    Spróbuj po prostu.
    od ilu lat łykasz IPP ?

  13. grzegorzadam 31 marca 2018 o 10:03

   Robisz sobie krzywdę IPP od 8 lat i pytasz o gwarancję?

   To nie są żarty.

   1. Joelsky21 7 kwietnia 2018 o 09:26

    wydaje mi się że współczesna medycyna i metody niekonwencjonalne nie są w stanie uporać się z refluksem/zgagą

    1. grzegorzadam 7 czerwca 2018 o 21:39

     metody ”konwencjonalne” są całkowicie do bani, bo każde
     metody konwencjonalne mają z założenia przynieść zysk producentom chemii.
     To jest czytelne i oczywiste.
     Refluks się leczy skutecznie, czego jestem przykładem.

     1. Joelsky21 16 października 2018 o 19:04

      grzegorzadam, czy jest szansa porozmawiać z Tobą o zgadze inaczej niż za pośrednictwem forum?

  14. grzegorzadam 31 marca 2018 o 10:05

   Mogę kupić te suple, ale co jak nie pomogą? Kto zwróci mi pieniądze?”

   IPP pomogły?
   Ktoś zwraca kasę za to? 😀

  15. help 1 kwietnia 2018 o 16:07

   Pomocy.. od jakiegoś miesiąca mam duży i wykańczający mnie problem. Nie umiem tego połączyć w całość. To może być tylko GERD, ale nie jestem do końca przekonana. Nie jestem, ponieważ od roku zakwaszam mój żołądek octem i przy posiłkach z większą ilością białka brałam także betainę i zapomniałam o tym, że jest coś takiego jak zgaga. Pewnego dnia zjadłam łososia (nie łączyłam z węglami ani nic, bo od miesiąca byłam na diecie na candide, low carb troche wyższa w tłuszcze, na pewno nie keto) po którym dosłownie skręciło mnie w jelitach. Do tego stopnia że nie mogłam sie wyprostować z bólu. Dzień wcześniej byłam też na zajęciach fitness gdzie ćwiczy się w wysokiej temperaturze i potem też wyszłam sobie spocona na wiatr i zimno. Wszystko to działo się w jednym czasie, a ja odtąd mam okropne bóle w klatce piersiowej, zgagę, cierpnięcie rąk i nóg (bardziej z lewej strony), okropne bóle szyi, GŁOWY non stop i łaskotanie twarzy (usta, czoło, broda, nos..). USG w porządku, rtg przełyku w porządku, nie ma przepukliny. Magnez jest, D3 z K2 też. Test sody za to koszmar. Ocet jabłkowy biorę dalej, dodałam gorzkie zioła i sól kłodawską pod język po jedzeniu, zero poprawy. Piłam też seler naciowy bio przez 2 tyg, dalej nic. Akupunktura też nie pomogła. Żyje w duzym stresie to fakt, a teraz pewnie przez to jeszcze bardziej sie nakręcam, ale w życiu nie czułam sie tak źle, nie potrafię normalnie funkcjonować. Nie wiem czemu mam w głowie cały czas, że to może być też coś z kręgosłupem, szczególnie szyjnym. Zrobiłam MRI piersiowego i znalazł dwie wypukliny, szyjnego miałam robiony rok temu i mam zniesioną lordozę i też wypukliny. W międzyczasie poszłam do kręgarza, miałam kilka wizyt, nie pomogło, za to po ostatniej wizycie pojawiło sie właśnie drętwienie kończyn. Oczyszczanie z pasozytow robilam w zyciu juz kilka razy, candide tez wydaje mi sie ze okielznalam bo pozbylam sie problemow typu wzdecia, gazy itp.. I to wlasnie jest dziwne, niby mam zgage teoretycznie nie powinnam trawic bialka i miec problemy z jelitami. Jednak nic takiego nie ma. Byłabym wdzięczna za każdą pomoc, bo juz mam dość. Myślałam też o nerwie błędnym.. nie wiem.

   1. grzegorzadam 3 kwietnia 2018 o 11:07

    Pewnego dnia zjadłam łososia ”

    Nie wiem co tam, jest w tych ”łososiach”, ale na pewno nie jest to żywność.

  16. Mrs 5 kwietnia 2018 o 18:34

   A jak wzmocnić dolny zwieracz ? Sól i co jeszcze ?

   1. grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 23:03

    Jak zakwaszenie żołądka?

    1. Mrs 5 kwietnia 2018 o 23:22

     Średnio. Zakwaszam octem solą i gorzkimi ziołami. Na gastroskopi wyszedł słaby zwieracz. Myślisz że z czasem się umocni gdy żołądek będzie miał odpowiednią ilość kwasu?

     1. grzegorzadam 6 kwietnia 2018 o 09:02

      Powinien, to długotrwały proces.

  17. Mrs 6 kwietnia 2018 o 13:09

   A co myślisz o informacjach, że przy takim zwieraczu nie można jeść np. pomidorów czy czosnku czy ostrych rzeczy bo powodują jego rozluźnianie?

   1. Pepsi Eliot 6 kwietnia 2018 o 13:55

    to się sprawdza empirycznie

  18. Li 16 kwietnia 2018 o 17:44

   Witam. Od pół roku borykam się z bólem żołądka, zgagą i uczuciem ciał obcych w przełyku. W gastroskopii (6 m-cy temu) wyszło, że mam zapalenie błony śluzowej żołądka, zarzucanie żołądkowo-przełykowe i liczne nadżerki w przełyku. Lekarz przepisał mi ipp, ale postanowiłam ich nie brać i spróbować wyleczyć się naturalnymi sposobami. Zmieniłam dietę – od pół roku nie jem cukru i glutenu, ograniczyłam mięso (jem od czasu do czasu drób z dobrego zródła i wołowinę) i nabiał, a spożywam głównie warzywa i owoce oraz kasze. Mam jednak wrażenie, że dieta nie ma zupełnie wpływu na moje samopoczucie, choć czytam, że ludzie borykający się z refluksem wykluczają niektóre produkty z diety, bo widzą, że one ewidentnie im szkodzą. Ja tak nie mam. Nie widzę związku… Biorę spirulinę, magnez+B6, D3K2Mk7, colostrum i probiotyki. Nie widzę żadnej poprawy, a minęło już pół roku… Niektórzy piszą też, że objawy nasilają się im wieczorem i w nocy (kiedy ciało jest w pozycji poziomej), a ja każdego dnia nie mogę doczekać się nocy i snu, bo wtedy wszystkie dolegliwości przechodzą.
   Obawiam się, że wykończę sobie przełyk tym kwasem. Co robić, poradzcie proszę.

   1. grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 06:58

    jak test sody?
    Masz kwas w żołądku?

  19. Klucha 2 listopada 2018 o 04:44

   Kochana Pepsi ja mam problem z tym GERD. Ok 8 lat temu stwierdzony refluks żołądkowi przełykowy. Nie brałam ipp, poradziłam sobie żywieniem. Pije ocet jabłkowy i było bardzo dobrze, właściwie bez zgagi. Teraz jestem po 2 ciąży. W ciąży zaczęłam budzić się z kwasem z buzi musiałam odpluwac. Teraz jestem już kilka ms po ciąży i jest tak samo. To jest mega dyskomfort, podrażnia mi dziąsła i muszę biegać odpluwac to w nocy albo nad ranem. Jak pomoc sobie naturalnie ? Do lekarza nie idę bo zaleci ipp. Co oprócz zaleceń z tego artykułu ? Help 😉 dziękuje

   1. Pepsi Eliot 2 listopada 2018 o 11:02
  20. Vix 12 grudnia 2018 o 11:54

   Peps, kwas mnie zalewa z każdej strony, już po każdym posiłku.
   Od tygodnia nie jem ipp, nie chce go jeśc już nigdy więcej, nie jem glutenu, odstawiłam mleko.
   Robiłam test sody parę razy, wychodzi około 60 sek, raz, 90 sek, czasem 120. Nie wiedząc co o tym myśleć, spróbowałam małą łyżeczkę octu jabłkowego organicznego na czczo i piekło mnie w gardle, pierwszy posiłek się przyjął, ale drugi już nie… ciepło w żołądku no ewidentnie nie dla mnie jeszcze ten ocet, zalał mnie kwas tak, że do następnego dnia się nie uspokoiło, próbowałam łagodzić sodą, ale z małym efektem.
   Teraz cokolwiek zjem mam zgagę… czy owoca, czy koktajl, nie wiem, co teraz? Ratuję się siemieniem lnianym na czczo, ale za 15 minut i tak nim odbija się na kwaśno, muszę wyleczyć tę cholerną nadkwaśność, test sody dziś rano – odbiło się podczas picia jeszcze, gardło momentalnie czerwone bolesne od tych rewelacji. Zamawiam zaraz probiotyki, włączam ziemię okrzemkową, zamówiłam już lukrecję i ślaz, lecę do matki po sokowirówkę i co? sok z kapusty? suplementuje póki co d3k2 100mcg/1000iu i właśnie czuję że utknęłam…

   1. Pepsi Eliot 12 grudnia 2018 o 13:03

    magnez koniecznie, kolagen TiB, glutamina

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *