logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 548 632
432 online
32 393 VIPy
Reklama

POLECANA WITAMINA C
o przedłużonym działaniu
z dodatkiem
bioflawonoidów z cytrusów

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

3 wskazówki jak zwiększyć wchłanianie magnezu, oraz jak w minutę zrobić oliwę magnezową?

IMG_0125

Pan zamiast oliwy magnezowej użył masła jako antyperspirantu?

Jeśli coś bierze udział w kilkuset reakcjach zachodzących w komórkach ciała, a we krwi musi znajdować w wąskich widełkach, jak wartość pH krwi, bo od tego zależy Twoje być, lub nie być, to zrozumiesz, że prawidłowy wynik magnezu w badaniu krwi w sumie niewiele Ci powie.

Ciało musi to zrobić, czyli zabierze magnez z mięśni, spod ziemi go wytrzaśnie, i wynik będzie ok, ale w rzeczywistości całe populacje cierpią na braki magnezu. Cierpią, chorują na dziesiątki chorób, które mogłyby zniknąć, gdyby zaaplikowano sobie magnez.

Jest pytanie dlaczego magnez tak słabo wchłania się z jedzenia (20 – 50%, w tym nawet z suplementów diety, a także przez skórę)?

Odpowiedź na to pytanie oczywiście jest banalna:

Zaczyna się od Twojego metabolizmu, czyli pH żołądka, szybkości trawienia (słabego trawienia), aż do (przy aplikacji przez skórę) niezdrowego zrogowacenia naskórka.

3 wskazówki jak zwiększyć wchłanianie magnezu?

1. KREATYWNOŚĆ będzie niezbędna

Badać kwasowość żołądka, Uszczelnić jelita, poprawić trawienie, i wejść na wyżyny wymogów swojego ciała.

Dlatego dorośli powinni (oprócz jedzenia pokarmów bogatych w magnez) przyjmować magnez zarówno doustnie, jak i przezskórnie.

Małe dzieci często mogą poprzestać na przyjmowaniu magnezu tylko przezskórnie z powodu bardzo „chłonnego” naskórka, oraz, aby pominąć (dla suplementu) dróg trawiennych, czyli zabezpieczając dziecko przed rozwolnieniem (podobnie jak przy kalibracji witaminą C).

NALEŻY też mieć na uwadze, że osoba zdrowa będzie lepiej wchłaniała magnez i inne minerały, niż chora. Choremu wiatr w oczy.

2. JAKI magnez będzie się najlepiej wchłaniał?

O najlepszych i najgorszych formach magnezu pisałam już artykuł, ale przypomnę jeszcze dlaczego chlorek magnezu jest dla nas wskazany.

Reklama


Chlorek magnezu

Chociaż chlorek magnezu zawiera tylko około 12 % elementarnego magnezu, ma imponującą szybkość wchłaniania.

Dlatego jest najlepszą formą magnezu, gdy chcemy dokonać detoksykacji tkanek

Ponadto, chlorek (nie mylić z chlorem, toksycznym gazem) wspomaga pracę nerek i może przyspieszyć spowolniony metabolizm.

Dawkowanie chlorku magnezu, w tym dla dzieci podaję też we wpisie na podstawie opracowania dr. Sircusa:

Zalecenie dawkowania 2,5% roztworu chlorku magnezu sześciowodnego (25 g substancji w oczyszczonej formie spożywczej, czyli farmaceutycznej, lub czda  na 1 litr wody)

DOROŚLI i dzieci powyżej piętego roku życia- 125 ml

Czterolatki – 100 ml

Trzylatki – 80 ml

Roczne i dwulatki – 60 ml

Dzieci ponad półroczne – 30 ml

Dzieci do pół roku – 15 ml

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SÓL EPSOM, czyli Siarczan Magnezu TiB o czystości faramaceutycznej, świetna do kąpieli, a doustnie szczególnie  w przypadku dużych zaparć, lub przy oczyszczaniu wątroby metodą dr. Moritza


Siarczan magnezu, zwany także solą Epsom, może być bardzo pomocny przy zaparciach, ale jest to mniej bezpieczne źródło magnezu, ponieważ łatwo go przedawkować (i dostać ostrego rozwolnienia, wg dr. Sircusa z przedawkowanim magnezu jest tak jak z przedawkowaniem witaminy C, czyli rozwolnienie) Jednak w formie kąpieli może świetnie pełnić swoje funkcje.

Należy wcześniej jednak sprawdzić, czy nie ma nadwrażliwości , szczególnie gdy aplikujemy kąpiele dzieciom. Dobrze jest zacząć od kąpieli stóp.

dry-body-brushes

3. Przygotowanie skóry do lepszego wchłaniania

ŻEBY lepiej działały kąpiele z Solą Epsom, czy oliwa magnezową (z chlorku magnezu, można też ją robić z siarczanu magnezu, o ile nie jesteś uczulony na siarkę: w takim wypadku Last radzi uzupełnić braki molibdenu), a więc żeby działała dobrze aplikacja przez skórę należy regularnie wykonywać szczotkowanie ciała na sucho.

ABSORPCJA magnezu przez dobrze oczyszczoną i nawilżoną (pijmyż wodę!) skórę będzie znacznie większa.

Pozwala to likwidować martwy naskórek i tworzyć powłokę skóry jak pupka niemowlaka.

5bb255398f3f4503b31163daad75d5c8

Jak w minutę zrobić oliwę magnezową?

Z czego?

100 g Chlorku Magnezu (MgCl2 6H2O) sześciowodnego farmaceutycznego, lub czda (osoby z chorobami tarczycy póki co niech może użyją Sól Epsom)
100 ml wody destylowanej (do nabycia nawet na stacjach benzynowych)

Jak zrobić?

Chlorek magnezu wsypujesz do słoika, następnie wlewasz podgrzaną (bardzo ciepłą, ale nie gorącą) wodę destylowaną. Dokładnie mieszasz drewnianą, lub plastikową łyżką (byle nie metalową) aż do rozpuszczenia chlorku magnezu, po czym studzisz i przelewasz ciecz do buteleczki typu spray (z rozpylaczem).

JAK widzisz, aby otrzymać oliwę magnezową nie używasz żadnej oliwy, a otrzymujesz płyn, który sprawia wrażenia oliwki.

Rzecz aplikujesz przez skórę, możesz oliwkę również bardziej rozwodnić, jeśli czujesz pieczenie.

owocek:)


awatar małyBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Może rzuć też gałką tutaj:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 70 254 times, 3 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 07:44

  czy istnieją jakieś badania naukowe na temat wchłanialności przez skórę transdermalnie chlorku magnezu.”

  Schallenberger robił, przy moczeniu stóp, wiadomo, że działa.

  1. azc97 16 grudnia 2018 o 21:08

   Dzień dobry, ost pisałam do Pana pod postem dotyczacym niewydolności nerek (kreatynina 3,83) i zalecil mi Pan zwiększenie magnezu. Czy taka forma poprzez oliwe magnezowa bylaby odpowiednia?

   1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2018 o 07:53

    magnez bierzemy na 3 sposoby (jednocześnie), tak jak w 2 szklance z kuracji 4 szklanek, dodatkowo można dodawać pół szklanki chlorku magnezu TiB do kąpieli , lub trochę mniej do moczenia stóp, oraz smarując oliwą nadgarstki, kostki, łydki

 2. memory 16 czerwca 2017 o 15:03

  dziekuję grzegorzadam zaa podjęcie tematu absorbcji skórnej,czyli należy coś dodać do neublizacji skoro sól fizjologiczna i inne można drogą oddechową uzupełnić ,tylko co?

  1. grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 15:52
 3. AirMan 16 czerwca 2017 o 15:32

  tak na pierwszy raz może spróbować mniejsze ilości i trochę krócej? chodzi mi o sprawdzenie reakcji skóry dziecka ( możliwość alergii – o ile takowa może wystąpić ) na ww składniki. Grzegorzadam sól kłodawska lub himalajska zapewne 🙂 wiadomo każdy ma inne braki i zapotrzebowanie ale uśredniając ile takich kąpieli powinno się odbyć w tygodniu.

 4. grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 15:54

  ile takich kąpieli powinno się odbyć w tygodniu.”

  Nie ma ograniczeń, to nie są ”leki”.
  Zrób sobie takich kąpieli kilka z rzędu, zobaczysz, ocenisz.

 5. AirMan 16 czerwca 2017 o 20:54

  Ok. Grzegorzadam czytałem że chlorek magnezu można jeszcze podawać poprzez nebulizator i robić inhalację. Czy mógłbyś mi podać proporcję chlorku magnezu w stosunku do wody. Woda powinna być destylowana czy może być sól fizjologiczna z apteki?

 6. AirMan 19 czerwca 2017 o 15:20

  Dzięki. Mam jeszcze pytanie czy oliwę magnezową można uzdatnić sodą. Na chłopski rozum jeśli do kąpieli można sypać jedno z drugim to i można by to połączyć razem w oliwie, Jeśli nie ma z tym problemów to jakie powinny być proporcję magnezu wody i sody.

  1. grzegorzadam 19 czerwca 2017 o 16:26

   Może się zbrylać, nie ma potrzeby.
   W koloidzie owszem.

 7. memory 19 czerwca 2017 o 16:44

  dziękuję .grzegorzadam a jak ty byś to podrasował DMSO ,dodać do oliwki magnezowej czy zrobić osobny roztwór i używać przed stosowaniem oliwy magnezowej

  1. grzegorzadam 19 czerwca 2017 o 17:00

   Wiele jest mieszanek DMSO i MSM (kuzyn)
   mam stały rotworek
   50/50 DMSO z sokiem z aloesu (po 100 ml) + łyżeczka płaska jodku potasu.

   Dr Fischer podaje DMSO z innymi dodatkami H2O2, MSM , MMS i innymi.
   Nie pamiętam teraz szczegółów, są w podręczniku.

   Last:
   ”Można także użyć MSM zewnętrznie do wprowadzenia innych składników odżywczych i środków leczniczych przez skórę. Z problemem zapalenia stawów lub tkanki łącznej lub ogólnie dla odmłodzenia skóry, można rozpuścić
   glukozaminę,
   salicylan miedzi,
   askorbinian sodu,
   chlorek magnezu
   i MSM w małej ilości wody (ciepł )
   i żel aloe vera

   i wetrzeć w obszar, należy jednak zauważyć że DMSO będzie bardziej skuteczne dla absorpcji przez skórę. MSM w ilości od 10 do 20 gramów, oprócz kilku łyżeczek DMSO może być stosowany jako alternatywny system dostarczania tlenu dla znacznego zwiększenia energii.”

   ”Podczas gdy DMSO miesza się swobodnie z wodą i gliceryną, to nie miesza się z olejami lub naftą.

   Nie rozpuszcza chlorku magnezu, ale można poprawić wchłanianie przez rozprowadzenie go wodą, w której rozpuszcza się chlorek magnezu.

   Wydaje się, że to samo dotyczy też witaminy B12, która nie rozpuszcza się bezpośrednio w DMSO, ale może być lepiej wchłaniana z jego dodaniem.
   Do ogólnych zastosowań może to być dobre dla skóry, aby dodać niewielką ilość gliceryny.

   Z:
   http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-znam-nikogo-cieszylby-sie-duzych-yyy-porow-2/

  2. grzegorzadam 19 czerwca 2017 o 17:01

   osobny roztwór i używać przed stosowaniem oliwy magnezowej”

   Smarowałby osobno z godzinną przerwą na zmianę.
   Oba mają działanie kojące, ale niech popracują osobno.

 8. memory 20 czerwca 2017 o 15:35
 9. AirMan 1 lipca 2017 o 00:10

  Czy woda demineralizowana to to samo co destylowana albo inaczej czy mogę zastąpić wodę destylowaną wodą demineralizowaną?

  1. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 13:38

   Możesz, demineralizowana jest ”lepsza”, jest uzyskiwana innym sposobem.
   Pisaliśmy o tym.
   Można oczyszczoną z apteki również.

   1. PS 7 stycznia 2019 o 21:49

    Witam gdzie można kupić demineralizowana wodę w szklanej butelce? Przecież te plastiki są toksyczne….

 10. maria 28 września 2017 o 23:17

  Witam:-). Zaczelam moczyc nogi w chlorku,bo mam niedobor magnezu oraz silna arytmie. Po paru kapielach stop,zaczely pojawiac mi sie,w trakcie moczenia,takie,bordowe krostki. Wyglada,to tak jak uklucie igla,po pobraniu krwi. I to za kazdym razem,trzy kropki,zaszczypie I juz jest na wierzchu. Dodaje na 2 litry wody,okolo pol szklanki chlorku. Teraz nie swedza,ale jak sie pojawia,to przez chwile tak. Mam na nodze,piersi,plecach. Stosowac nadal,czy nie? Pepsi,co sadzisz,o tym,moze lepiej zamowie jablczan magnezu?

  1. Pepsi Eliot 29 września 2017 o 07:35

   nie stosuj, masz nadwrażliwość, kup jabłczan magnezu TiB, i bierz 3,5 grama (płaska łyżeczka od herbaty) ze szklaneczką wody z cytryną. Jaki masz poziom sodu i potasu, jakie ciśnienie krwi?

   1. grzegorzadam 29 września 2017 o 20:30

    nie stosuj, masz nadwrażliwość, ”

    Przejściowe, bez paniki 😉

 11. maria 29 września 2017 o 08:06

  Poziom sodu-141(norma 136-146),potas-5,20(norma 3,5-5,5). Cisnienie na ogol mam niskie,czyli 115/65/70. Gdy mam ataki arytmi,to tragedia,bo podaja mi na to blokery 90/55/50. Strasznie sie mecze jak ide,tak jakby ktos popychal mnie z powrotem naciskajac na klatke,bola mnie nogi az slabo,ciemno przed oczami,a serce kolacze raz przy razie. Nawet nie mozna wychwycic pulsu. I strasznie dretwieja mi rece. W nocy sie budze,rece w dol I tak siedze. Nawet teraz jak pisze. Nie mam zadnej choroby wiencowej I nie wiedza skad arytmia. Pewna Pani powiedziala,ze zbiera mi sie plyn w osierdziu I od tego. Po dokladnych wynikach,nic na to nie wskazywalo. Lekarze powiazali,to z duzym refluksem zolciowym,lekarz rodzinny z menopauza. Zaznaczam,ze jestem nerwusem :-).

  1. Pepsi Eliot 29 września 2017 o 10:02

   jest to w takim razie klasyczna wegetatywna nerwica serca, minie, gdy zaczniesz leczyć nerwicę lękową naturalnie, oodychanie, akceptacja, zmiana, nawadnianie, 811 i odpowiednia suplementacja, potem naturalnie przyjdzie bieganie. Jaką masz wagę ciała?

  2. grzegorzadam 30 września 2017 o 09:03

   bo podaja mi na to blokery 90/55/50.”

   nie podają, ale dajesz sobie aplikować, na własdne życzenie, nie ma obowiązku.

   ”Zaznaczam,ze jestem nerwusem :-).”

   też jestem impulsywny, to dobra cecha 😉
   jak pobierasz magnez i niacynę? wit. c ?

   1. maria 30 września 2017 o 15:59

    Bo widzisz,z arytmia to jest tak,jak z bablem,ktory robi sie na wodzie. Teraz wiesz dlaczego hipochondrydzy siegaja po leki I zyja w ciaglym strachu. Czytaja na forach roznosci I za chwile-przeciez ja to mam,musze tez to zamowic. Zamawiam a mi to cholernie szkodzi. Wiesz ile razy twierdzilam,ze umre,ze mam raka. Czytam,ze ktos ma candide,pasozyty,wszystko pasuje,tez mam. Wczoraj chodzil mi po rece kleszcz I juz gadam,ze mam bolerioze. Lekarz uczyl sie tyle lat I klamie,ze statyny,blokery,ipp to zlo. Przeciez przysiegali. I zas bierzemy leki. Takie jest zycie.

    1. grzegorzadam 1 października 2017 o 09:13

     Czytam,ze ktos ma candide,pasozyty,wszystko pasuje,tez mam.”

     Odszukaj sposoby i pozbąź się tego, zero strachu, działaj.
     Kleszcz niech sobie chodzi, straszą ludzi, żeby po lasach nie chodzili.

     Uzupełnij braki, nawodnij się, arytmii też się pozbędziesz.
     Poczytaj o kuracji WU:
     http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

 12. maria 29 września 2017 o 11:04

  Wazylam 68 kg I zmarla mi 2 lata temu mama. W diabli poszlo zdrowe odzywianie I aktywnosc fizyczna,czyli codziennie 2 godziny szybkiego marszu. Jadlam prawie same slodycze. Przytylam sporo,czyli mam 85kg. Tez mam z tego powodu,straszne wyrzuty sumienia. Tym bardziej,ze corka moja,jako szczuplutka osoba,wytyka mi to na kazdym kroku. Wraz z arytmia,pszyszlo opanowanie I nie jem slodkiego. Pepsi powiedz mi,jak dlugo bede plakala za mama. Tak bym chciala zeby wrocila. Nawet teraz jak pisze,to placze…

  1. Pepsi Eliot 29 września 2017 o 21:28

   tyle ile będziesz chciała płakać, ona już dawno zajmuje się czymś innym

  2. grzegorzadam 30 września 2017 o 09:09

   Przytylam sporo,czyli mam 85kg. Tez mam z tego powodu,straszne wyrzuty sumienia.”

   żadnych wyrzutów, waga spadnie.

   ”Tym bardziej,ze corka moja,jako szczuplutka osoba,wytyka mi to na kazdym kroku.”

   Nieładne takie wytyki.
   nie przejmujn się, trzeba żyć. Cierpliwości, wszytko ma swój czas.
   Stres, żal za bliskimi.

 13. maria 29 września 2017 o 21:52

  Jak to? Przeciez ona umarla.

  1. Pepsi Eliot 30 września 2017 o 00:17

   ona już wie, że to bez sensu, ona już zajmuje się czymś innym

 14. maria 29 września 2017 o 21:57

  To ona nie wie,ze ja tak bardzo cierpie?

 15. maria 29 września 2017 o 22:00

  Zapomnialam zapytac,czy mam brac blokery,przy nasilonych objawach arytmii,czy nie,bo zauwazylam,ze po nich gorzej sie czuje? Podpowiesz,co mam robic,co przyjmowac,od czego zaczac?

  1. grzegorzadam 30 września 2017 o 09:12

   czy mam brac blokery,przy nasilonych objawach arytmii,czy nie,bo zauwazylam,ze po nich gorzej sie czuje?”

   skoro masz takie odczucia, to odrzuć niebezpieczne protezy.
   Wt.C, magnez wskazane.

 16. maria 30 września 2017 o 08:07

  Pepsi ratunku. Jestem przerazona. Przy tej arytmi dopadlo mnie przeziebienie I troche luzne stolce,ktore sa mega zolte,to jeszcze nic,ale przy podtarciu papier ocieka zolta ciecza,normalnie mam wlozony papier I z nim chodze,bo przy wzdeciu ta zolta ciecz brudzi mi bielizne. Tak zolta jak kurkuma. Boze co to jest. Boje sie lekarzy.

  1. Pepsi Eliot 30 września 2017 o 09:09

   a co jadałaś?

   1. maria 30 września 2017 o 09:21

    Ostatnio duzo dan z dynia. Czyl rano omlet dyniowy bez glutenu,lub nalesniki dyniowe tez zdrowa wersja z dodatkiem 1/4 lyzeczki kurkumy,owoce(banany,sliwki,maliny I figi),duzo orzechow I migdalow,na obiad kotlety z cukinii,zielona nac pietruszki,komose,awokado. Nie jem ostatnio duzo,przez ta arytmie. A I jezor z zolto-pomaranczowym nalotem. Moze od refluksu. Nie mam pojecia.

    1. grzegorzadam 1 października 2017 o 08:27

     A I jezor z zolto-pomaranczowym nalotem.;;

     Język nie powinien mieć nalotów, zbadaj to dokładnie.

     1. maria 1 października 2017 o 10:40

      Jakie badania nalezy wykonac,bo ten nalot byl brazowy,pozniej zmienil sie na pomaranczowo zolty?. Jak plukalam jame ustna woda utleniona z soda,to pare dni spokoj I zas problem wraca.

     2. grzegorzadam 2 października 2017 o 18:50
 17. maria 30 września 2017 o 09:03

  Zapomnialam dodac,ze biore Zirid,na ta zolc w zoladku,kupilam w aptece tarczyce bajkalska,gojnik,nagietek I chlorelle. Uzywam tez kurkumy,do czego sie da,ale to nie od dzisiaj. I mam kamienie w pecherzyku zolciowym.

  1. Pepsi Eliot 30 września 2017 o 09:16

   chlorellę i kurkumę kupuj naszą http://www.pepsieliot.com/produkty/chlorella/

  2. grzegorzadam 30 września 2017 o 09:18

   I mam kamienie w pecherzyku zolciowym.”

   JAKI MASZ POZIOM WAPNIA?
   jak pobierasz magnez?
   jak z nawodnieniem i pH moczu?

   1. maria 30 września 2017 o 09:31

    Poziom wapnia 1,38 norma 1,15-1,33. Ph rano 5,5-6,0 w poludnie nie mierzylam. Nawadniam sie woda z sola himalajska. Magnez dolna granica normy. Przerwalam moczenie stop,za rada Pepsi,przez te krostki. Teraz biore … od kardiologa w dawce 200mg dziennie. Chociaz musze przyznac,ze jak moczylam stopy,kurcze poszly w zapomnienie I minal mi zespol niespokojnych nog. Zasypialam komfortowo.

    1. grzegorzadam 1 października 2017 o 08:27

     Chociaz musze przyznac,ze jak moczylam stopy,kurcze poszly w zapomnienie I minal mi zespol niespokojnych nog. Zasypialam komfortowo.;;

     kontynuowalbym, badanie magnezu o niczym nie świadczy.
     Badanie wapnia również nie musi być miarodajne, dr Sircus o tym mówi.
     http://www.pepsieliot.com/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/

 18. maria 1 października 2017 o 11:19

  A moze mi ktos napisac,jak szybko pozbyc sie przeziebienia? Kurcze,dusze sie,nos zatkany,kicham I drapie w gardle,w dodatku cala obolala. Przy nasilonej arytmii,takie infekcje sa niebezpieszne,gdyz maly krok,do zapalenia miesnia sercowego. Moze wziac antybiotyk? Tylko nie wit. C przy moim zoladku.

 19. maria 1 października 2017 o 11:27

  Nie bede Was juz zanudzac,bo dzisiaj to kazdy jest chory,a jak nie chory to…..(wedlug powiedzenia). I wielu ludzi czeka na pomoc z Waszej strony. Tylko mam jeszcze jedna prosbe do Pepsi w zwiazku z ta arytmia. Jesli to nerwica wegetatywna,to jakie mam zamowic suple? Zaznaczam,ze jestem uzalezniona od Lorazepamum. I sie narobilo. Ale trzeba grac uczciwie,albo wcale.

  1. Pepsi Eliot 1 października 2017 o 14:17

   No to szczerze, to MUSI odpaść, nie jesteś sobą, masz przytępione emocje, czyli stłumione. Z tego leku nie wychodzi się jednym cięciem, bo będziesz na głodzie jak narkoman. Zacznij zmniejszać dawki już od dzisiaj.
   Potem kuracja odtruwająca wątrobę, kuracja 4 szklanek,a na spanie aswaghandha This is BIO i melisa, ale doipiero po odstawieniu leku. http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
   liposomal kurkuminy, witamina C TiB, magnez TiB, i w końcu kuracja odżywiająca Greesn & Fruits TiB.

   Nauka oddychania, które cofa nerwicową arytmię, oeraz bieganie, Ale wcześniej joga.
   poziom 25(OH)D 80, czyli suplemntacja D3+K2 TiB, oraz Omega 3 TiB.

   1. maria 27 listopada 2017 o 12:35

    Dzisiaj dotarla do mnie paczka :-). W zwiazku z tym,mam pytanie. Otoz kiedys doradziliscie mi przyjmowanie na moj zniszczony zoladek MSM. Przypomne,pare lat IPP,zapalenie blony sluzowej zoladka,nadzerki w zoladku I przelyku zaleczone,teraz refluks zolciowy I stan zapalny. Jak mam przyjmowac MSM,kurkume This in Bio,jablczan magnezu TiB?. Corka zamowila MSM TiB-glownie z mysla o wypadajacych wlosach I Ashwagandhe This in Bio. Tez prosi o wskazowki wzgledem przyjmowania. I na smierc 🙂 zapomniala zamowic mi Kolagenu,a tak prosilam. Nastepnym razem musze pamietac.

    1. Pepsi Eliot 27 listopada 2017 o 17:53

     MSM podaje się zwykle z witaminą C (kwas askrbinowy TiB), należy zrobić to delikatnie, bowiem witamina C może podrażniać błonę śluzową, tu masz przepis dla stanów zapalnych http://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/
     Kurkuma płaska mała łyżeczka ok 2-3 gramów z łyżeczka bio oleju kokosowego, może być do posiłku. Albo w oczyszczającej terapii 4 szklanek (wtdy kolagen dokłaśz łyżeczkę do 4 szklanki) http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
     ashwagandhę 1 łyżeczka wieczorem z wodą/z herbatą bez kofeiny, wycisza. Jabłczan magnezu, łyżeczka do 2 szklanki z terapii 4 szklanek, albo po prostu rano wypić łyżeczkę płaską jabłczanu ze szklanką wody z cytryną (uwaga, jabłczan nie rozpuszcza się,jak chlorek magnezu, więc wymieszać i po prostu wypić)
     Dla córki jeszcze kuracja chlorellą This is BIO, albo też terapia 4 szklanek.

 20. monika 3 października 2017 o 16:57

  Mąż nie ma tarczycy, przyjmuje oczywiście Eutyrox. Czy kąpiele w siarczanie mg są dla niego wskazane?

  1. Pepsi Eliot 3 października 2017 o 18:35

   nie widzę przeciwskazań

  2. grzegorzadam 3 października 2017 o 21:18

   Dla każdego, z tarczycą czy nie.
   Magnez jest tak ważny jak tlen, niewielu o tym wie, a Pepsi poświęciła
   temu zagadnieniu kilkanaście albo więcej wspaniałych wpisów.
   Może być chlorek, moczenie nóg, ale pamiętamy o jodzie, niezwykłym, wspaniałym
   pierwiastku również:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   OPstatnio po raz ”enty” doznałem kontuzji nadgarstka, smarowałem kilka dni
   Lugolą, wydatne efekty zdrowotne zauwazyłem, oczywiście przy zwiększonym spożyciu boiraksu, krzemu i kolagenu- doskonałych afirnantów na zęby i kości. 😉

   1. monika 12 października 2017 o 19:31

    Dziękuję 🙂 pytałam, ponieważ gdzieś trafiłam na info, że w przypadku problemów z tarczycą lepiej używać siarczanu, nie chlorku. Ale Ty piszesz również o chlorku. Czyli dobrze rozumiem, że najlepiej stosować wymiennie i to niezależnie od tego czy się ma tarczycę czy nie?

    1. Pepsi Eliot 12 października 2017 o 20:07

     do połykania nie siarczan, bo bardzo przeczyszcza, a o chlorku i tarczycy piszę tutaj http://www.pepsieliot.com/6-waznycvh-pytan-w-tym-czy-chlorkiem-magnezu-nie-zrobie-sobie-kuku-z-tarczyca/

     1. Monika 12 października 2017 o 21:14

      dzięki, tego faktycznie jeszcze nie czytałam

    2. grzegorzadam 12 października 2017 o 20:26

     ”ponieważ gdzieś trafiłam na info, że w przypadku problemów z tarczycą lepiej używać siarczanu, nie chlorku. ”

     Widzisz, a ja nie 😀
     Skąd te info?

     1. nika 14 października 2017 o 16:23

      Jeśli dobrze pamiętam … Źródeł nie kojarzę…

 21. maria 5 października 2017 o 09:17

  Jestem po holterze. Tych pobudzen jest sporo. Moje serce juz nie potrafi bic normalnym rytmem,tylko dzien I noc kolacze I czuje,ze trzesie sie jak osika. Oni nie maja pojecia od czego,bo nie ma wiencowki. Teraz mi doszly jakies dziwne dretwienia,czy to dreszcze,ktore biegaja po twarzy,glowie,nogach I recach. Wczoraj moczylam nogi w chlorku I po moczeniu,serce zaczelo mi bic przyspieszonym rytmem,poczulam sie slabo,az musialam sie polozyc I w koncu pogonilo mnie do toalety,a twarz mnie palila. Dzisiaj od rana boli mnie nerka I brzuch. Magnezu niedobor,a wychodzi jakby nadmiar. Powiedzialam lekarzowi wprost,ze nie biore blokerow,bo zle sie czuje,to odpowiedzial,ze musze,bo one mi pomoga. I co teraz robic,zyc juz sie nie chce z tym brzekiem w sercu,jakbym osy polknela I sobie bzycza. Placisz nawet za holter,nie wspomne o wizycie,a on nawet na wyniki nie spojrzy,tylko blokery I blokery… Dzisiaj zamawiam Pepsi Twoj jablczan,D3 mam,bo zamowilam w jakims worku,pewnie sto lat temu,ale tam jest sporo tego. Twoje suple maja przepiekne opakowania,chociaz wiem,ze to nie jest najwazniejsze,a jednak…..

  1. Pepsi Eliot 5 października 2017 o 16:18

   dziękuję, staramy się na każdym polu, a projekty Dominika są piękne, bo Dominik ma piękne i dobre serce i jest zdolnym twórcą, skończył ASP, a nie kurs obsługi programu komputerowego

  2. grzegorzadam 5 października 2017 o 21:17

   To nie magnez zaszkodził raczej..
   Jaki masz poziom wit. D?

   ”a on nawet na wyniki nie spojrzy,tylko blokery I blokery… ”
   Musi z czegoś żyć..

 22. maria 6 października 2017 o 07:40

  Poziom D3 mam 40. Poprzednim razem mialam taka silna arytmie w marcu,po gastroskopii I teraz tez jestem po gastroskopii. Zbieg okolicznosci? I oczywiscie,po odstawieniu IPP,ktore bralam bardzo dlugo. Moze mam kompletnie rozwalony zwieracz I on wowczas podchodzi wyzej I robi jakis ucisk,np.na przepone. Tak medytuje,bo rozne mysli mi przychodza.

  1. grzegorzadam 6 października 2017 o 11:19

   Poziom D3 mam 40”

   Nie ma na co czekać, trzeba co najmniej podwoić, jaka waga?

   ”Moze mam kompletnie rozwalony zwieracz I on wowczas podchodzi wyzej I robi jakis ucisk,np.na przepone”
   Może tak być, jeszcze te IPP do ”kompletu” …

   1. maria 6 października 2017 o 12:01

    Jaka dawka wit. D3,przy wadze 85kg? Szkoda,ze czlowiek,tak pozno trafia,na taki blog,jak ten. Chodzi mi o to,ze mozna zyc bez IPP. Ja mialam polipy na zoladku,nadzerki (duzo nadzerek),teraz nie ma nic,oprocz lekkiego stanu zapalnego I refluksu zolciowego,chociaz powiem wam,ze ta zolc raz jest,raz jej nie ma. Zalezy jaka smieciowke 🙂 sie je. A to wszystko dzieki Wam! Czytalam liczne wpisy I komentarze,odstawilam IPP,zaczelam pic sok z kapusty,pilam wode z sola himalajska I pije nadal,sol na jezyk I slynne wytloki Bolotowa :-). Wystarczylo. A I nie mam tez helico. Przez ta arytmie,bym zapomniala o tym napisac,a moze komus sie przyda. Jeszcze jedno. Czy mozna zrobic APW,gdy ma sie farbowane wlosy,bo cos mi tu nie gra z tym magnezem? Duzo pije wody z sola,wstaje w nocy 4 razy oddac mocz,rano biegne do labolatorium,magnez niski. Wiecie co mam na mysli?. A tak ogolnie,to ja zjadam dziennie 100gramow migdalow I do tego inne orzechy,nie mam kurczy,tikow,skaczacej powieki…cos mi tu nie gra :-). No a arytmia,to pewnie jest,od tego co Pepsi napisala. Duzo na ten temat czytalam I mysle,ze Pepsi ma racje!!!

    1. grzegorzadam 6 października 2017 o 14:32

     Jaka dawka wit. D3,przy wadze 85kg?”
     Do ilu policzyć wzrost? 80, 90, 100?
     Przy wysokim poziomie waga może się regulować. (J.T. Bowles)
     ”teraz nie ma nic,oprocz lekkiego stanu zapalnego”
     Bardzo ładnie
     ”I mysle,ze Pepsi ma racje!!!”
     Możecie mieć razem rację.
     Wit.D przy arytmii też bardzo ważna.
     ”APW,gdy ma sie farbowane wlosy,”
     Poczekaj trochę na odrosty.
     Ten magnez, ciekawe jaki poziom wapnia?

     1. maria 6 października 2017 o 18:01

      Poziom wapnia 1,38,norma jest do 1,33. Witamina D3,jest z pewnoscia wazna,ale trzeba uwazac zeby nie przegiac. To toksyczna witamina. Wydaje mi sie,ze przy arytmii,bardzo duze znaczenie maja witaminy z grupy B. Ty wiesz lepiej,czy jestem w bledzie :-).

     2. Pepsi Eliot 6 października 2017 o 20:06

      Mario to raczej mity, o tej toksyczności, dawki musiałyby być naprawdę bardzo duże, pisałam na ten temat niejeden raz, np tutaj: http://www.pepsieliot.com/6-najczesciej-zadawanych-pytan-suplementacji-witamina-d3-k2-faq-2/

     3. grzegorzadam 7 października 2017 o 09:11

      ”To toksyczna witamina”
      Skąd masz takie info? Gdzieś przeczytałaś, czy od lekarza? 😉

      ”przy arytmii,bardzo duze znaczenie maja witaminy z grupy B.”
      Wszystkie witaminy tak samo, komplet.

     4. maria 6 października 2017 o 18:09

      Jeszcze jedno. Musze sie pochwalic,ze po odstawieniu IPP,poprawil mi sie wynik zelaza z 38 na 60,fakt,ze dolna granica normy. I pierwszy raz od osmiu lat mam hemoglobine 12,7. Zawsze byla niedokrwistosc,gora okolo 11:-). To znowoz przyplatalo sie cos innego. Ciekawe,czy doktorzy tez biora,jak Ty to mowisz,te protezy,czy tylko nieswiadomym pacjentom,to zapisuja.

     5. grzegorzadam 7 października 2017 o 08:39

      Musze sie pochwalic,ze po odstawieniu IPP,poprawil mi sie wynik zelaza z 38 na 60…..”

      Brawo, tak trzymać.

     6. grzegorzadam 7 października 2017 o 08:40

      Ciekawe,czy doktorzy tez biora,jak Ty to mowisz,te protezy,czy tylko nieswiadomym pacjentom,to zapisuja.”

      czy przepisują? owszem.
      Nawet małżeństwa lekarzy nawzajem sobie statyny przepisują 🙂
      Bywa tak.
      Człowiek zdrowy nie potrzebuje ŻADNYCH ”leków”, żadnych.

 23. zofija 6 listopada 2017 o 17:22

  Osoby z chorą tarczycą nie powinnny używać chlorku? Chodzi o hashi? A jak ktoś nie ma tarczycy, bo całkiem wycięta?

 24. grzegorzadam 19 listopada 2017 o 16:54

  Olej magnezowy – 2 sposoby sporządzenia:

  Olej magnezowy można łatwo przygotować w domu z chlorkiem magnezu TiB i wodą destylowaną.

  1. Przepis na olej magnezowy

  1 szklanka chlorku magnezu TiB
  ½ filiżanki wody destylowanej

  Woda destylowana ciepła.
  Dodaj płatki magnezu. Przechowywać w szklanej butelce z rozpylaczem i nakładać w razie potrzeby.

  2. Przepis na olejek magnezowy Plus *

  Użycie wódki zamiast wody destylowanej spowoduje zmniejszenie „oleistego” odczucia oleju magnezowego.
  Dodanie MSM zmniejsza uczucie swędzenia, które może być spowodowane przez olej magnezowy.

  ½ szklanki wódki
  1 szklanka płatków magnezu
  20 gramów MSM TiB

  Dodaj płatki magnezu do wódki. Wódka nie musi być podgrzewana; płatki magnezu rozpuszczą się łatwo przy odrobinie mieszania. Wymieszaj płatki z MSM. (Zwykle dostępne w sklepach rolniczych.)

 25. Joanna 9 stycznia 2018 o 11:26

  Proszę o rade ?
  Kupiłam u ciebie chlorek magnezu, ale dopiero doczytałam ze przy tarczycy nie można go stosować. Mieszkam za granica i nie chce na razie kupować innego magnezu.
  Czy przy niedoczynnosci tarczycy ( mam również endometriozę ) mogę moczyć nogi w chlorku magnezu ?
  Czy mogę go pic w jakiś mniejszych ilościach ?
  Bardzo proszę o rade ?

  1. Pepsi Eliot 9 stycznia 2018 o 11:32

   Droga Joanno, spoko, dr. Sircus jest specjalistą i jak najbardziej zaleca chlorek magnezu, chlorki są niezbędne w ciele, można to zbadać, są normy, a tu masz mój art: http://www.pepsieliot.com/6-waznycvh-pytan-w-tym-czy-chlorkiem-magnezu-nie-zrobie-sobie-kuku-z-tarczyca/
   a co do endometriozy, też z mojego artykułu:
   Kluczem do skutecznego leczenia endometriozy jest uznanie jej za to, czym naprawdę jest, czyli skutkiem mineralnego niedożywienia.
   Rolnicy doskonale widzą pewne prawdy, a lekarze wcale ich nie dostrzegają. Ciekawe dlaczego?

   Krowy to witarianki na surowej diecie roślinnej pozyskujące minerały z trawy, ziaren i suplementów (lizawki solne) dostarczanych przez inteligentnych mleczarzy. Mimo tak dobrych przykładów lekarze leczą endometriozę dopiero wtedy, gdy się pojawi, i używają do tego konwencjonalnych leków.

   Tymczasem endometrioza jak większość (wszystkie?) chorób nie bierze się z niedoborów lekarstw, za to może być skutkiem niedoboru selenu!

   Jednym z powodów dla którego selen może zatrzymać tę chorobę, jest fakt, że współpracuje on ściśle z witaminą E, która już w latach 30. ubiegłego wieku znana była ze zbawiennego wpływu na błonę śluzową macicy wielu zwierząt.
   Badawcza ścieżka jest w tym zakresie niezwykle długa (Bicknell and Prescott, The Vitamins in Medicine, wydanie trzecie), a biorąc pod uwagę owe badania/fakty, można słusznie wnioskować, że przyjmowanie przez kobiety 400 – 1000 jednostek międzynarodowych naturalnej witaminy E (mamy świetną naturalną E), oraz 200 mikrogramów selenu (selen też mamy bardzo dobry), to dobry ruch.

   Jest też jeszcze inny brak, który z pewnością też ma wpływ na endometriozę, a mianowicie folacyna, czyli kwas foliowy

   Niedobór kwasu foliowego prowadzi do niedokrwistości megaloblastycznej (tej z brakami B12) skutkującymi zaburzeniami dojrzewania komórek krwi i szczególnie groźnej na etapie ciąży, niemowlęctwa i dzieciństwa, czyli w okresach związanych ze wzrostem.

   Wiemy też jak ważną rolę odgrywa kwas foliowy w mega ważnym cyklu metylacji (wysoka homocysteina i jej skutki, depresje, problemy psychiczne), ale to tylko dygresja.

   Dzięki diecie opartej na liściach i trawie, krowy nie narzekają na braki kwasu foliowego. Kobiety witarianki (szczególnie na diecie 811 – 20 dkg zielonych liści dziennie – też nie).

   Inne składniki odżywcze, które mogą pomagać w zwalczaniu tej choroby, to duże ilości witaminy C, witaminy B Kompleks, nienasycone kwasy tłuszczowe (lecytyna, olej z wiesiołka), żelazo, jod, wapń i magnez. Suplementacja jest zwykle konieczna.

 26. Kasia 11 stycznia 2018 o 15:42

  Dlaczego dla osób z chorobami tarczycy lepiej zastosować do oliwy sól epsom?

 27. jabolpan 21 stycznia 2018 o 19:49

  całkiem przyjemne te kąpiele tylko nigdy nie wiem ile czego dodać, a dodaję sodę, sól, chlorek magnezu i wodę utlenioną wszystkiego po szklance i wody pół szkalnki. Wydaje mi się że najważniejszy to ten chlorek i jego powinno być więcej a sól i soda to tak jako dodatek.

  czy te składniki razem jakoś nie reagują, nie znoszą się wzajemnie?

 28. AirMan 22 stycznia 2018 o 22:59

  WU powinna być przyjmowana osobno i nie mieszana z niczym. Przynajmniej tak jest w zastosowaniu wewnętrznym, podejrzewam że tak samo będzie w przypadku kąpieli.

  Połączenie soli + chlorku magnezu + sody jest ok

 29. Renata 26 lutego 2018 o 12:04

  Czy oliwka pomoże na ból szyji? Nie wiem czy mnie przewialo czy źle spałam ale ból okropny już 3 dzień

  1. grzegorzadam 26 lutego 2018 o 15:59

   Spróbuj i napisz.

 30. Graźyna 7 marca 2018 o 15:51

  Czy magnez,a konkretnie magnez chelatowany można używać jednocześnie z Vit.D3,K2MK7. i cytrynianem potasu? Czy należ robić przerwy między poszczególnymi suplementami?

  1. Pepsi Eliot 7 marca 2018 o 15:54

   pytaj swoich sprzedawców, nie wiemy co bierzesz.

  2. grzegorzadam 7 marca 2018 o 16:46

   Dlaczego chelatowany?

 31. Aneta D Falkiewicz 20 marca 2018 o 09:01

  w zdrowym sklepie oliwka magnezowa za 45zł, 80ml.. a moja ? za parę złotych…

 32. GoshGosh 29 marca 2018 o 16:21

  Witaj Pepsi Kochana,

  Czy wiesz dlaczego po zastosowaniu oliwy magnezowej na ciele, po kilku minutach ta oliwka mi sie zaczela luszczyc ze skory, taki bialy osad mialam na ciele. Nie mam pojecia co to moze oznanczac, bede ogromnie wdzieczna z wskazowke!

  1. Emanuela Urtica 29 marca 2018 o 16:22

   To normalne, że się tak zachowuje. Wystarcza chwilę poczekać aż się wchłonie. 🙂

   1. GoshGosh 29 marca 2018 o 16:34

    Wlasnie gdy ta oliwka wyschla, to pojawil sie taki bialy osad na skorze wszedzie, cos dziwnego. Nie uzywalam oliwy magnezowej kilka miesiecy, odkad mieszkam w Tel Awiwie, wrocilam do Polski na 2 dni, spryskalam sie oliwa po prysznicu i taka biala niespodzianka mnie spotkala po kilku minutach. Szczypac, zawsze mnie szczypie, wiec to nie problem, ale ten bialy osad jest zupelna nowoscia.
    Spotkalas sie z czyms takim?

  2. grzegorzadam 29 marca 2018 o 16:29

   Jak przeszkadza można zetrzeć, ale po czasie, wilgotnym ręcznikiem, pozwolić najpierw
   się wchłonąć.
   To sól, jak każda inna.

 33. krolowacudow 31 marca 2018 o 10:22

  Pepsi powiedz proszę jak poradzić sobie ze wzdęciami po jabłczanie magnezu? Jest jakiś sposób?

  1. Pepsi Eliot 31 marca 2018 o 11:03

   brać chlorek magnezu TiB póki co, albo cytrynian G&G, zrobić domowy test na kwasowość żołądka i poszukać przyczyny

 34. Piotrek 11 maja 2018 o 20:29

  Dobry wieczór, jak długo można przechowywać taką oliwkę? Powiedzmy, że zrobię więcej – np. 300ml, a mam atomizer o pojemności 30 ml? I w czym najlepiej przechowywać? Słoik szklany w szafce kuchennej może być? Pozdrowienia

  1. Pepsi Eliot 11 maja 2018 o 21:12

   długo, ale ja robię na bierząco, trochę chlorku magnezu TiB do ręki, trochę wody, w rękach robię oliwę i smaruję stawy, łydki i spoczko. Szczególnie jak wciąż jestem w rozjazdach.

   1. Piotrek 11 maja 2018 o 21:53

    Dziękuję 🙂 Twój sposób wykorzystam pewnie w jakieś upalne dni po cięższym i dłuższym bieganiu (nie mam wanny 😉 , a na co dzień w torbie chcialem mieć właśnie dezodorant 🙂

    1. Pepsi Eliot 12 maja 2018 o 08:51

     no to bierz ałun

     1. Piotrek 12 maja 2018 o 09:50

      o, a cóż to..? 🙂 w jakiej formie itp? 🙂

     2. Pepsi Eliot 12 maja 2018 o 10:04

      w formie sztyftu

 35. Dudek 12 maja 2018 o 18:20

  długo, ale ja robię na bierząco, trochę chlorku magnezu TiB do ręki, trochę wody, w rękach robię oliwę i smaruję stawy, łydki i spoczko. Szczególnie jak wciąż jestem w rozjazdach.

  Sorry Pepsi…na bieżąco ?

 36. Marcin 15 maja 2018 o 14:20

  Pepsi czyli 25 g Twojego chlorku magnezu na 1 litr wody
  DOROŚLI i dzieci powyżej piętego roku życia- 125 ml. Czyli jak wyjdzie litr preparatu to ile razy dziennie łyżka / łyżeczka dla dorosłego i chłopca 12 lat ? Samo spożywać czy taką łyżkę / łyżeczkę mieszać w szklance wody i pić ?

  1. Pepsi Eliot 15 maja 2018 o 15:07

   To mniej więcej wychodzi tak, że ja biorę płaską łyżeczkę chlorku na szklankę wody. Ale już kogoś innego może po tym przeczyścić. Chłopiec 12 lat pewnie waży ze 30 kilo, podaj mu mniej niż pół bardzo płaskiej łyżeczki, albo najbardziej bezpiecznie jest podawać dzieciom płó szklanki małej do kąpieli stóp, lub pół dużej do kąpieli ciała.Można też w ręce rozrobić trochę chlorku z wodą i robi się taka oliwa, rozmasować ręce i natrzeć dziecku kostki, Może jednak trochę piec.

   1. Marcin 16 maja 2018 o 10:14

    Dziękuję za odpowiedz. Kiedy bedzie dostawa chlorku w sklepie ?

    1. Pepsi Eliot 16 maja 2018 o 11:54

     jutro będzie na stanie, fizycznie już jest

   2. Marcin 16 maja 2018 o 11:30

    Dziękuję za odpowiedz. Kiedy będzię można zamówić u Ciebie chlorek magnezu i chciałbym również zamówić przy okazji cytrynian żeby brać również doustnie. Według Ciebie jakie są najlepsze pory przyjmowania cytrynianu, podczas posiłku czy może po ? A może w przerwach między posiłkami ?

    1. Pepsi Eliot 16 maja 2018 o 11:52

     Już jest, jutro będzie na stanie.

     1. Marcin 16 maja 2018 o 16:08

      Dziekuje 🙂 ostatnie pytanie i już nie meczę . Trochę czytam o chlorku i czy dobrze myślę że dla mnie lepszym rozwiązaniem do picia będzie chlorek niż cytrynian. Kiedyś miałem zgagi stwierdzony reflux, nadżerki w przełyku. Parę lat przyjmowałem leki IPP , jakiś rok temu odstawiłem i zakwaszam rano octem jabłkowym . Z tego co czytam chlorek chyba również będzie bardziej pobudzał soki trawienne i zakwaszał żołądek ?

     2. Pepsi Eliot 16 maja 2018 o 16:35

      jednocześnie i zakwasza i łagodzi, jak każdy magnez

     3. Marcin 16 maja 2018 o 16:40

      Ech 🙁 w internecie można znaleźć informację że chlorku magnezu nie stosować z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi. Biorę lek xarelto 20 . Czy rozumiem że w każdej formie nie mogę stosować ( doustnie , moczenie nóg, psikanie oliwką ) ? Czy również biorąc ten lek nie mogę zażywać cytrynianu magnezu ? Szczerze to bardzo mnie to zdziwiło przecież ludzie biorą leki przeciwzakrzepowe przy różnych schorzeniach i chyba powinni właśnie uzupełniać magnez dobrymi formami jak chlorek czy cytrynian. Bedę wdzięczy za Twoją opinię , może wypowie się w tej kwestii grzegorzadam.

     4. Pepsi Eliot 16 maja 2018 o 16:48

      Tak naprawdę każdy zdrowy suplement i pokarm naturalnie rozrzedza krew (kurkuma, imbir, witamina C etc), bo gęsta krew jest bardzo niezdrowa. Śmierć następuje zawsze w wyniku zagęszczenia krwi, innej przyczyny nie ma twierdzi Bołotow. Pytałam profesora kardiochirurgii czy to prawda, zastanowił się przez chwilę i przyznał rację. Rozumiem ze obawiasz się krwotoku, pogadaj z jakimś mądrym lekarzem naturopatą, moim zdaniem możesz śmiało smarować się oliwą magnezową, nadgarstki, łydki, etec. ale nie ejstem lekarzem i nie wolno mi radzić.

     5. grzegorzadam 5 czerwca 2018 o 08:13

      z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi. Biorę lek xarelto 20 ”

      staraj się pozbyć tego ”leku” docelowo na zawsze.

 37. Aleryc 3 czerwca 2018 o 12:03

  Droga pepsi i grzegorzadam, czy karmiąc piersią mogę stosować chlorek magnezu? Jeżeli tak, to czy wystarczy w formie oliwki, czy także pić? I czy jeżeli mój facet ma strasznie napięte mięśnie na plecach to warto smarować całe plecy oliwka, czy lepiej kąpiele? Pozdrawiam 🙂

  1. Pepsi Eliot 3 czerwca 2018 o 14:42

   kuracja 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, plus oliwa, albo kąpiele z dodatkiem, w razie rozwolnień do drugiej szklanki wtedy przejdź na jabłczan magnezu TiB.

   1. Aleryc 3 czerwca 2018 o 16:17

    Przy karmieniu piersią chlorek będzie ok?

    1. Pepsi Eliot 3 czerwca 2018 o 18:38

     tak, podobnie jak jabłczan TiB, jakby Cię rozwalniał, chlorek TiB wtedy do kąpieli, i jako oliwa mnagnezowa.

  2. grzegorzadam 5 czerwca 2018 o 08:15

   chlorek jest zawsze ok, tym bardziej w ciąży- dr Sircus.

 38. paraselsus 21 czerwca 2018 o 11:09

  Witam. Mialam problem z bolem lewej reki , taki promieniujący ból od barku. W nocy sie budzilam jesli zle ulozylam rekę. Trwalo to 3 miesiace i juz myslalam, żeby udac sie na jakies masaze po pomoc , no, ale nigdy nie bylo czasu, bo to praca itd, itp Od tygodnia smaruje sie oliwką magnezowa, biore doustnie sól…i biore kąpiele magnezowe tzn stopy mocze w chlorku magnezu. Dodatkowo zawsze mnie denerwowaly male krostki na moich nogach , smarowalam roznymi kremami i stosowalam rozne metody. Niby to zapalenie mieszkow wlosowych no i pogodzilam sie z tym, a tu niespodzianka. Po tygodniu tych kuracji, o ktorych dowiedzialam sie na Twoim blogu Pepsi zaczely znikac! Czytam z wypiekami na polikach co piszecie, bo jest duzo jeszcze do unormowania w moim organizmie

  1. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 20:44

   ”Niby to zapalenie mieszkow wlosowych no i pogodzilam sie z tym”

   wszystkim wciskają tę kiepską bajeczkę o mieszkach włosowych, żenada.

  2. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 20:45

   Po tygodniu tych kuracji, o ktorych dowiedzialam sie na Twoim blogu Pepsi zaczely znikac!”

   kontynuuj konsekwentnie 😉

 39. OlaS 26 sierpnia 2018 o 13:57

  Pepsi ja mam hashi i niedoczynosc, czy moge zamiast chlorku uzyc jablczanu magnezu? w takich samych proporcjach 100g na 100ml wody?

  1. Pepsi Eliot 26 sierpnia 2018 o 17:20

   doustnie płaska łyżeczka jabłczanu magnezu do szklanki wody, może być z cytryną, jak do 2 szklanki Kuracji 4 Szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   natomiast jeśli chodzi o chlorek magnezu, można go brać mając niedoczynność, czy też Hashimoto, przeciwskazaniem jest przy doustenj suplemntacji skłonność do rozwolnień, gdyż chlorek sprawia że wypróżnianie jest łatwe. https://www.pepsieliot.com/6-waznycvh-pytan-w-tym-czy-chlorkiem-magnezu-nie-zrobie-sobie-kuku-z-tarczyca/

   1. OlaS 26 sierpnia 2018 o 17:35

    sorki mialam na mysli oliwe z jablczanu, jakie proporcje, dziekuje

    1. Pepsi Eliot 26 sierpnia 2018 o 17:51

     nie, z jabłczanu nie wychodzi, oprócz chlorku magnezu, wychodzi też z soli epsom TiB, ale ta to dopiero może przeczyścić.

     1. OlaS 26 sierpnia 2018 o 18:30

      Pepsi ja jablczan pije ale nogi bardzo bola i chca zrobic oliwke. mam sol epsom- jakie proporcje?

     2. Pepsi Eliot 26 sierpnia 2018 o 23:01

      weź wysyp na rękę trochę epsom, po czym dolej do kułaka wody z kranu, rozrób w rękach i zacznij smarować łydki, kolana, kostki

 40. azc97 21 września 2018 o 22:53

  Czy przy niewydolności nerek można stosować oliwę? 🙂

  1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 23:00

   przeczytaj ten wpis, a dowiesz się, że magnez jest niezbędny również dla zdrowia nerek https://www.pepsieliot.com/nerki-i-wszystko-jasne-czyli-o-naturalnych-terapiach-odwracajacych-niewydolnosc-nerek/

 41. Ani 26 października 2018 o 10:01

  Pepsi podawałas swego czasu przepis na dezodorant : olej kokosowy, chlorek magnezu tib i kropla olejku zapachowego. Czy chlorek ma być w formie oliwy magnezowej?

  1. Pepsi Eliot 26 października 2018 o 10:06

   owszem,możesz rozpuścić go z odrobiną wody, ja wsypuję po prostu i mieszam,ale bywa, że trafię na grudkę

   1. Ani 26 października 2018 o 21:09

    Supcio, dziekuje. Ten od Was jest pięknie rozdrobniony.

 42. Władek 10 listopada 2018 o 18:47

  Dlaczego po zastosowaniu oliwy magnezowej po wchłonięciu się zostaje biały nalot na skórze

  1. grzegorzadam 16 listopada 2018 o 08:23

   tak bywa, to sól, tyle, że magnezowa.
   Nie ma powodów do niepokoju.

 43. TG 24 listopada 2018 o 15:49

  Czy można przyjmować jednocześnie w jednym roztworze: MSM+jabłczan magnezu+kwas laskorbinowy?

  1. Pepsi Eliot 24 listopada 2018 o 16:16

   można

 44. Anyx 24 stycznia 2019 o 15:03

  Jak mniej wiecej odmierzyc 100 gr chlorku magnezu tib bez wagi kuchennej ? Ile to bedzie w szklance?
  Czy mozna np szklankę wody dest. i tyle samo chlorku??1 do 1 ? I ile tą oliwke mozna potem wykorzystywać nim sie „przeterminuje” ?

  1. Pepsi Eliot 24 stycznia 2019 o 15:47

   mniej niż pół szklanki, albo setka wódki 🙂 a oliwę robię w ten sposób, że wysypuję na rękę trochę chlorku, wlewam w kułączek trochę gotowanej wody z sagana (destylowana przecież:), po czym rozcieram w rękach i smaruję kolana i łydki. Uwaga golone golonki pieką, a dziecko można jeszcze wcześniej przelecieć kokoskiem, żeby nie piekło, i nie duże fragmenty najpierw

 45. Anyx 24 stycznia 2019 o 16:00

  Oki a ile razy dziennie? Czy ta „setka” chlorku to jest jakby porcja którą nalezy przyjąć kazdego dnia?
  No moze to głupie pytanie ale wole nie przesadzić,a wszedzie czytam o dawkowaniu doustnym.czy przez skórę hulaj dusza…?
  Dzięki za odp.

  1. Pepsi Eliot 24 stycznia 2019 o 23:41

   1 raz dziennie do kąpieli wieczornej, lub moczenie stóp, a posmarować można mięsień oliwą magnezową jakby wystąpił skurcz, bez względu na to, czy się już smarowało tego dnia.

 46. Anyx 25 stycznia 2019 o 15:44

  Hej Pepsi,zrobiłam tą oliwę magnezową (setka chlorku +szklanka wody dest) popsikalam sobie całe łydki i stopy no i znowu czuje dziwny niepokój (po jablczanie magnezu bylo to samo).czuje się rozkołatana i pobudzona jak po jakimś dragu. Czy mimo tych objawów np kołatanie serca, pobudzenie i niepokój powinnam to dalej stosować? Nie przekręce się? Wszystko wskazuje na to że ten niedobór magnezu jest ale odczucia po zastosowaniu oliwki są niezbyt przyjemne.
  Spotkałas sie już z czymś takim?

  1. Pepsi Eliot 26 stycznia 2019 o 00:51

   nie stosuj magnezu, nie spotkałam się, zbadaj sód i potas

 47. Ela 5 lutego 2019 o 19:58

  Zdecydowałam się za zakup u Ciebie chlorku magnezu ale w opisie są zalecenia do stosowania zewnętrznego. Czy można go rozpuścić w wodzie (oczywiście we właściwych proporcjach) i pić ? Zależy mi na magnezie, który można stosować doustnie.
  Pozdrawiam 🙂

  1. Pepsi Eliot 5 lutego 2019 o 20:54

   wszyscy go pijemy 🙂 w drugiej szklance (kuracja 4 szklanki), ale decyzja należy do Ciebie, nie jestem lekarzem

 48. Asia 10 lutego 2019 o 10:53

  Pepsi mój 6 latek ma niedoczynność tarczycy czy mogę go smarować oliwa magnezowy przygotowana z chlorku magnezu, czy są jakieś przeciwwskazania?

  1. Pepsi Eliot 10 lutego 2019 o 12:32

   może go piec, raczej rób kąpiele

 49. Edyta 30 maja 2019 o 12:31

  Hej. 24 tydzień ciąży. Ginekolog od miesiąca ponad marudzi że mam rację magnez. Miałam twardy brzuch często i szyjka się skróciła kazała brać luteinę więc to biorę. Szyjka wróciła do normy. Brzuch już ok. Luteinę biorę enadal. Zastanawiam się nad odstawieniem jej. A co z magnezem? Jakiś bezpieczny w ciąży? Dawkowanie? Nie mam wanny więc kąpiele odpadają. Nigdy nie używałam magnezu.

  1. Pepsi Eliot 30 maja 2019 o 14:31

   no to zrób oliwę magnezową z chlorku TiB i wody (dość stary wpis, ale jest przepis) https://www.pepsieliot.com/3-wskazowki-jak-zwiekszyc-wchlanianie-magnezu-oraz-jak-w-minute-zrobic-oliwe-magnezowa/ i smaruj łydkik, nadgarstki, może troszkę piec, to zmyj i posmaruj olejem kokosowym i później nałóż troszkę mniej

 50. Edyta 30 maja 2019 o 14:53

  Ale wody jakiejś specjalnej? A nie wystarczy kupić gotowego olejku magnezowego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *