Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 949 758
115 online
38 832 VIPy

3 zasady odchudzania przy problemach z tarczycą. I dlaczego nie keto?

Niespodziewane tycie nie jest co prawda 100% wskaźnikiem problemów ze zdrowiem tarczycy, jednak w połączeniu z pozostałymi symptomami powinno dać ci do myślenia.

Objawów niedoczynności tarczycy jest wiele 65 objawów niedoczynności tarczycy przypominam tylko parę

 • zamglenie umysłu
 • zmęczenie
 • ból
 • pogorszenie pamięci
 • zatwardzenia i inne problemy trawienne
 • wypadanie włosów
 • nieregularne miesiączki

Tarczyca a odchudzanie

Problemy zdrowotne, jakby było tego mało, prowadzą często do zwiększonej frustracji i spadku nastroju. Z kolei niepokój, smutek, a nawet objawy depresji dodatkowo wpływają na stan zdrowia. Relacja zwrotna, koło się zamyka.

Na tym etapie wiele osób, poza stosowaniem leków od endokrynologa, będzie poszukiwało dodatkowych sposobów radzenia sobie ze spowolnioną tarczycą i jakiegoś katalizatora odchudzania.

Jedni zrobią to wpisując w wyszukiwarkę „mam niedoczynność tarczycy nie mogę schudnąć”, albo „jak schudnąć z niedoczynnością tarczycy” czy też „co jeść przy niedoczynności tarczycy”.

No właśnie, jaką dietę wybrać przy niedoczynności tarczycy, żeby w końcu zdrowo schudnąć?

Poszukiwania „na oślep”, bez zaufanych źródeł, a często bez możliwości weryfikacji informacji, mogą przyczynić się do błędów, które w efekcie potencjalnie pogorszą stan zdrowia, jak diety wysokotłuszczowe. Niestety, bo dieta ketogeniczna została okrzyknięta dietą-remedium na problemy zdrowotne.

Nie powiem bullshit, jak kiedyś. Bo raz, że to niegrzeczne, a dwa, że zbyt zarozumiałe. Szanuję wybory każdego człowieka, rozumiem, że wielu ludzi czuje pozytywne zmiany na diecie keto, ale w jakieś intuicyjny sposób, ale też podparty badaniami, czuję i wiem, że nie jest to antidotum dla kobiet ze spowolnioną tarczycą.

A właściwie jest tak, że:

Dieta ketogeniczna jest jedną z najgorszych rzeczy jakie możesz zrobić przy niedoczynności tarczycy!

Badania wykazują między innymi, że dieta wysokotłuszowa może negatywnie wpłynąć na tarczycę przez:

 • obniżenie metabolizmu i produkcji energii1
 • obniżenie poziomu trójjodotyroniny (hormonu T3)2
 • podniesienie poziomu blokującej tarczycę odwrotnej trójjodotyroniny (odwrotna T3)2

Wszystkie z tych skutków diety wysoko tłuszczowej nie tylko wpływają na zdrowie tarczycy, ale także na dłuższą metę generalnie negatywnie wpływają na zdrowie i zrodzą problemy z chudnięciem.

 

E-book 10 dniowy surowy roślinny detoks hormonalny to tygodniowe przepisy na wszystkie 4 pory roku (wraz z listą zakupów), jest to wprowadzenie nowej diety przynajmniej na próbę


Co zamiast tego?

Poznaj 3 ZASADY łamane przez porady dla osób na diecie wspierającej tarczyce i dowiedz się jak cieszyć się jedzeniem bogatym w zdrowe yyy… węglowodany, naturalnie tracić wagę i poprawiać swoje samopoczucie.

ZASADA numer 1

Nie przechodź na dietę odchudzającą

Często pierwszym krokiem po przejściu na dietę redukcyjną, są restrykcje kaloryczne, które, aby osiągnąć pożądany efekt szybko, zazwyczaj są dosyć drastyczne.

Cięcie dużej ilości kalorii nie tylko wpływa na słabszą efektywność diety przez potencjalne napady obżarstwa, wilczego i jo-jo, ale także może doprowadzić do braków odżywczych, witamin, minerałów i makroskładników.

Dlatego, aby schudnąć, powinnaś jeść nie tylko to, co wspiera odchudzanie, ale też to co buduje twoje zdrowie.

Zadziwię cię, ale trzeba pracować na swoją masę yyy … kałową, nie może być jej zbyt mało.

ZASADA numer 2

Jedz mnóstwo roślinnej żywności

 • Nie musisz ograniczać węglowodanów aby schudnąć.
 • W przypadku chorób tarczycy ograniczenie zdrowych węglowodanów wpłynie nie tylko na spowolnienie metabolizmu
 • Ale także, ze względu na wspomniane wcześniej obniżenie poziomu hormonu T3, podkopie twój nastrój i ogólne samopoczucie.

Wielu dobrych lekarzy naturopatów specjalizujących się w chorobach tarczycy to mówi.

Masz jeść zdrowe węglowodany i dotyczy to także Hashimotek

Niski poziom T3 oznacza:

 • zmęczenie,
 • ból mięśni,
 • ból ciała,
 • brak siły na ćwiczenia, a nawet wykonywanie codziennych czynności.
 • to także zamglony umysł

Oczywiście mówiąc o węglowodanach nie mam na myśli wysoko przetworzonego złomu, ani też co najgorsze białej rafinady z tłuszczem, czyli pizzy, ciastek i pączków, a odżywczą dietę, pełną roślinnego, żywego, bogatego w witaminy jedzenia.

Polecam Kale This is BIO, mówże jaśniej:), no dobra, polecam sproszkowany ekologiczny wspaniały jarmuż This is BIO!


ZASADA numer 3

Zmniejsz stany zapalne

 • Na poważnie zmniejsz w diecie ilość prozapalnych pokarmów, w tym zwierzęcych tłuszczy, nabiału i mięsa.
 • Wprowadź post przerywany. Nawet przy Hashimoto późna kolacja (po 19) nie jest wskazana. Kolacja przecież zawsze dla wroga:)
 • Jedz przeciwzapalne, alkalizujące, roślinne pokarmy, nie stroń od surowych.
 • Nie bój się roślin krzyżowych, kilka razy w tygodniu zjadaj sałatkę z jarmużu (tak, nie przesłyszałaś się, oto przepis na sałatkę z jarmużu podkręcający tarczycę), jedz brukselkę i brokuły.

Goitrogensy, owszem wpływają na metabolizm jodu, obniżając jego stężenie w organizmie, co z kolei prowadzi do zaburzeń gospodarki tego składnika, jednak regularna suplementacja jodu w postaci Kelpu do 4 szklanki. Jod pierwiastkowy w postaci płynu Lugola (z apteki)  tylko przez skórę, a nawet wtedy trzeba być bardzo ostrożnym przy Hashimoto, bowiem tarczyca może akurat być w stanie nadczynności.  

Jak zrobić?

Kupujesz płyn Lugola w aptece i robisz plamę o średnicy około 2-3 cm na nadgarstku od wewnątrz i ponawiasz suplementację, gdy poprzednia plama znika 

Żeby goitrogensy w krzyżowych przyczyniły się do wola tarczycowego musiałby być zjadane w bardzo dużych ilościach.

Parowanie, czy nawet polewanie sokiem z cytryny, co zastępuje gotowanie, również zmniejsza ich ilość.

Jeśli czujesz się przemęczona, opuchnięta i obolała, zwróć się w stronę pokarmu, który pomoże ci poczuć się lepiej.

owocek

Badania:

 1. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6761185/
 2. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3740086/

(Visited 7 120 times, 3 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Monika 25 kwietnia 2022 o 20:22

  Pepsi robiłam kilka badań ostatnio i może zerkniesz czy wszystko ok, bo niby w normach , a ja jakoś średnio z samopoczuciem i energią. Czy tarczyca ma się dobrze czy coś jest na rzeczy?
  Tsh 1,9289 ( 0,3500-4,9400)
  Ft3 2,27 (1,58-3,91)
  Ft4 0,84 (0,79-1,48)
  D3 76,2
  Insulina 6,8 ( 2-25) , glukoza 95 (70-99), wskaźnik Homa 1,60 , żelazo 63 ( 50-170), ferrytyna 10,91 (4,63-204) , wit b12 706 (187-883), morfologia cała też w normie .

  1. avatar Pepsi Eliot 26 kwietnia 2022 o 07:27

   FT3 i FT4 mogłyby być troszkę wyższe, ale TSH jest ok, zawsze dobrze jest zrobić przeciwciała tarczycowe i przy okazji USG tarczycy
   Insulina troszkę za wysoka.
   Żelazo i ferrytyna niskie, zbadałaby poziom kwasu foliowego i homocysteiny
   Spadki energii mogą się wiązać z ogólną sytuacją, która jednak oddziałuje na nas wszystkich, no i z tak zwanym przesileniem wiosennym.
   Dobrze byłoby wejść na 4 szklanki, koniecznie Magnez np bardzo dobry cytrynian magnezu TiB, i zrobić kurację 3 miesięczną po 1 Greens & Fruits TiB do śniadania. Widzę, ze bierzesz D3 więc nie zapominaj o K2,ale to pewnie robisz, i wraz z D3 KONIECZNIE Magnez. Po śniadaniu 1 Omega 3 TiB
   Nie jestem lekarzem, pozdrawiam

 2. avatar Monika 26 kwietnia 2022 o 10:24

  Dzieki Pepsi. Tak biorę d3 i k2 też. Magnez tez doustnie i kąpiele w soli epson , choć nadal mało regularnie. Biorę teŻ dobry b complex i może stąd taka wysoka b12 (706) . Czy taki poziom jest ok?
  Miewam czasami takie niby zawroty głowy , bardziej uczucie kołysania w głowie. Nie są jakieś mocne, ale się zdarzają. Czy niska ferrytyna i żelazo mogą mieć na to wpływ? Jak je podwyższyć?
  Zbadam jeszcze homocysteine i kwas foliowy. 4 szklanki też zbieram się by wprowadzić🙂. Pozdrawiam Cie serdecznie!

  1. avatar Pepsi Eliot 26 kwietnia 2022 o 20:49

   mogą być od niskiego ciśnienia, anemiczność też mooże temu towarzyszyć, albo od kręgosłupa szyjnego

 3. avatar Monika 26 kwietnia 2022 o 22:37

  Pepsi a jak w morfologii mam mcv w górnej granicy, to w jednym artykule pisałaś ze to braki b12 wtedy powodują anemie. Natomiast u mnie b12 wysoko jest bo 706 . Natomiast to żelazo i ferrytyna nisko. Czy to mogą być braki kwasu foliowego? Bo nie wiem czy podnosić czymś poziom żelaza czy po prostu zacząć przyjmować kwas foliowy , i wtedy wyniki się też poprawia?

  1. avatar Pepsi Eliot 27 kwietnia 2022 o 05:34

   Taki wkaźnik, że MCV ma być ponad górną normę. Zbadaj kwas foliowy i homocysteinę

 4. avatar Maja 2 maja 2022 o 17:32

  Pepsi, robię regularnie badania tarczycy, bo kiedyś miałam Hashimoto. Czuję się średnio, objawy niedoczynności mam, ale wyniki są ok, z tymże w każdym badaniu spada mi poziom i TSH, i fT4. Zastanawiam się czy tarczyca mi poprostu nie wysiada. Ostatnie wyniki to tsh 0,815(0,27 – 4,3), ft4 1,22( 0,93 – 1,71). Idę na usg w maju, ale Zastanawiam się, czy nie zacząć brać jodu, czy to może trochę pomóc mojej tarczycy?

  1. avatar Pepsi Eliot 2 maja 2022 o 23:12

   No nie, jeśli to idzie w kierunku nadczynności możesz się poczuć źle po jodzie. Zrób USG, niech zobaczą tkankę tarczycy, czy jest jednorodna, czy nie przekrwiona

 5. avatar Iw 26 września 2022 o 20:47

  Pepsi, mam czynne hashi, a do tego zrobiłam ostatnio test obciążenia glukoza i na czczo 091, po 1h 79 a po 2 h 65, do tego insulina odpowiednio 6,9 po 1 h 19.2 i po 2 h 15,7. Biorę d3 z k2, complex b, omegę a+ e a czuje się jakby mi prąd odcięli No i wiadomo waga. Podpowiesz coś sciskam

  1. avatar Pepsi Eliot 27 września 2022 o 06:24

   Co proponuje lekarz?

 6. avatar Kinia 27 września 2022 o 06:44

  Hej Pepsi 🙂 zadam w końcu pytanie, które mnie nurtuje od dawna i nie znalazłam na nie odpowiedzi na Twoim blogu. Post przerywany a 4 szklanki.Ze względu na pracę planuję okno żywieniowe 12-20 na początek, potem skracać zaczynając coraz później. Jak to połączyć z 4 szklankami rano? Przecież one przerywają post…

  1. avatar Pepsi Eliot 27 września 2022 o 14:54

   wypijaj 3 pierwsze tylko letnia woda z cytryną, a o 12 wszystko co szło do szklanek i woda z cytryną, wypijasz i rozpoczynasz już okno, czyli 4 szklanka na bogato rozpocznie okno jedzeniowe, ale chudnięcia za dużego się nie spodziewaj po swoim oknie

 7. avatar Kinia 5 października 2022 o 06:42

  Dziękuję 🙂
  Rozumiem, że moje okno jest za późno i za długie na efekty chudnięcia…? A cytryna nie przerywa postu? Przecież ma dużo cukru. A może to kwestia ilości? Bo ja na szklankę wody daję pół cytryny.

  1. avatar Pepsi Eliot 5 października 2022 o 07:05

   teoretycznie przerywa, ale moje doświadczenie długoletnie na pp mówi, że rano nie przerywa, w sensie chudniesz bez problemów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

cera, włosy, odporność?

 

DOBRY Cynk TiB

jesień z zimą za pasem, daję cynk, że cynk:)

  

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum