Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 979 886
195 online
39 050 VIPy

4 postulaty prawidłowego odchudzania, nie przyspieszaj metabolizmu at hoc

Najważniejszym elementem właściwego odchudzania jest jednoczesne unikanie stanów zapalnych w ciele.

1.

Należy zlecieć z tłuszczu, a nie z mięśni.

2.

Nie można czynności chudnięcia wielokrotnie w życiu powtarzać, bo każdorazowa metabolizacja nagromadzonego tłuszczu ma wyjątkowo niekorzystny wpływ na zdrowie. Będą odpady, będzie masa wolnych rodników tlenowych, ale dasz radę.

3.

Tak naprawdę nie chcesz przyspieszyć metabolizmu, tylko mieć normalny i najlepszy dla Ciebie z możliwych, czyli zrównoważony jak wszystko.

4.

Uważaj, aby przy okazji swojego odchudzania nie doszedł do głosu cichy zabójca, który właśnie siedzi na wolności, a nazywa się przewlekłe zapalenie.

Reklama


Przewlekłe zapalenie, to cicha epidemia, która rutynowo zabija ludzi.

Odchudzanie, a raczej odtłuszczanie (tłuszcz na brzuchu jest elementem tak zwanego zespołu metabolicznego, a to nic fajnego) jest w wielu przypadkach kluczowe dla zdrowia, jednak nie o to chodzi w odchudzaniu, żeby pod wpływem telewizora, czy internetu wpaść w panikę, że musisz natychmiast sztucznie przyspieszyć swój metabolizm. Owszem przyjemnie jest zmieścić się w Diesle z liceum, ale odchudzanie nie może Ci szkodzić. Zwykle nie lubisz swojej większej, czy nawet mniejszej nadwagi. Nie lubisz swojego trybu życia, który powoduje, że grubniesz, jednak ten tryb życia jest Twoim nałogiem. A nałóg powinien sam odpaść, i stanie się to dopiero wtedy, gdy przestaniesz z nim rezonować. Nie zadajemy sobie gwałtu, nie walczymy, zawsze trzeba wyjść od akceptacji (nawet bez zrozumienia sytuacji), a następnie ruszyć ze skrzyżowania należy, czyli wprowadzić jakąś zmianę. Tymczasem prawie wszystkim wydaje się, że najprostszym scenariuszem do schudnięcia jest właśnie na gwałt przyspieszenie metabolizmu. Jednak w rzeczywistości i niejako wbrew logice, przyspieszenie metabolizmu ostatecznie nie jest drogą do zdrowia i długowieczności.

Jak to? To lepiej być otyłym i odłożyć widelec z powodu nagłego incydentu sercowego? To ma być zdrowe Pepsi? A może jeszcze powiesz, że ludzie z niedoczynnością tarczycy są bardziej zdrowi od innych, bo właśnie wolniej metabolizują?

Yyy … odchudź się dążąc do równowagi, nie przyspieszaj metabolizmu at hoc

Przyspieszony metabolizm powoduje, że organizm zużywa więcej energii, a większe zużycie energii zawsze niesie ze sobą zwiększoną ilość toksycznych odpadów metabolizowania, a to w końcu może mieć i będzie miało określone konsekwencje zdrowotne, bywa, że poważne. Opublikowane w Journal of Nutrition badanie mówi o silnym negatywnym związku pomiędzy długowiecznością, a codziennym, dużym wydatkiem energetycznym. Codzienne wyższe wydatki energetyczne, czyli rozpędzony metabolizm, w owej publikacji, były związane ze skróceniem długości życia. A wszystko rozbija się o wolne rodniki tlenowe, które przy podwyższonym metabolizmie są produkowane w jeszcze większej ilości, co skutkuje chorobami i uszkodzeniami ciała, a co z tym idzie w parze wszelkimi stanami zapalnymi. Taki scenariusz może prowadzić właśnie do zwiększenia uszkodzeń oksydacyjnych, przyspieszonego starzenie się i wcześniejszej naturalnej śmiertelności. Badania opublikowane w Journal of Clinical Endocrinology w 2013 też potwierdziły, że wyższe ilości odpadów metabolicznych doprowadziły do ​​wcześniejszego naturalnego zgonu. Uczestnicy badania byli obserwowani przez 11-15 lat. Okazało się, że każdy wzrost spalania o 100 kalorii w 24 godzinnym metabolizmie spoczynkowym, czyli przy wzroście metabolizmu jedynie o 100 kalorii ryzyko śmiertelności naturalnej wzrastała aż o 23-29 %. Okropnie dużo. O ile bezwzględnie ufać tym badaniom, wydaje się, że spowolnienie metabolizmu spowalnia również proces starzenia się, a niejako wiąże się to jakby z yyy … niedoczynnością.

Badanie długowieczności Leidana opublikowane w czasopismach z gerontologii, oparte na zależnościach osi podwzgórze -przysadka- tarczyca i długowieczności, polegało na tym, że ocenie poddano poziom hormonów w surowicy długo żyjących rodzeństw dziewięćdziesięciolatków i ich życiowych partnerów. Badacze doszli do wniosku, że niższy poziom tyroksyny i trójjodotyroniny/głównych hormonów produkowanych przez tarczycę (jednak bez niedoborów), był związany z lepszym zdrowiem i długowiecznością. Na podstawie tych badań, wydaje się, że kluczem do utraty wagi i osiągnięcia długowieczności nie jest zwiększanie metabolizmu, ale spożywanie zdrowej diety i aktywności fizycznej z odpowiednią ilością kalorii adekwatną do naszych faktycznych potrzeb i akurat unikanie przyspieszania metabolizmu. Dobrze, czyli wiesz już, że nie należy na siłę przyspieszać metabolizmu, ani zanadto cieszyć się, że jest on spowolniony. Najlepszym dla Ciebie wyjściem będzie utrata wagi z normalnym, czyli prawidłowym metabolizmem, a nawet zgodnie z badaniami na długowieczność, lekko z tendencją do niższych granic normy.

Z tendencją do niższych granic normy?! 

Jak więc masz aktywować zasiedziały nanos tkanki tłuszczowej na ciele i jednocześnie nie doprowadzać do nawarstwiania się następnej, skoro masz nie napędzać metabolizmu? Owszem chcesz schudnąć bezpiecznie, żeby uboczne produkty metabolizmu (tak czy inaczej trzeba będzie metabolizować nawarstwiony tłuszcz) nie wyrządziły Ci szkody. Bardzo ważne w tej sytuacji, obok odpowiedniego odżywiania i wielkości okna w którym pościsz (tak, przerywany post jest doskonałą opcją), oraz aktywności fizycznej staną się dla Ciebie mocne antyoksydanty i witamina D3 w protokole z witaminą K2, oraz inne składniki odżywcze, które pozwolą Ci bezpiecznie zlikwidować nadwagę, czy wręcz otyłość.


Badacze odkryli, że na metabolizm lipidów ma wpływ suplementacja witamin o walorach antyoksydacyjnych (witamina E i witamina C z kwercetyną), światło słoneczne (wysoki poziom 25(OH)D) oraz kwercetyna, a wszystko synergicznie prowadzi do zmniejszania się nowej tkanki tłuszczowej awatara

Odkrycie to jest bardzo istotne, ponieważ może zapewnić krytyczną pomoc metaboliczną dzieciom i dorosłym cierpiącym z powodu szkodliwych dla zdrowia skutków otyłości. Ta trójca ma również silne działanie w genezie osteoblastów w szpiku kostnym, co może stanowić nową terapię na problemy z gęstością kości. Naukowcy badający metabolizm u starzejących się dorosłych wykazali, że komórki macierzyste zmieniają się na komórki tłuszczowe (adipocyty) z wyłączeniem osteoblastów (komórek niezbędnych dla tworzenia nowej kości). Oznacza to, że gdy się starzejemy, organizm ewoluuje do przechowywania tłuszczu jako pomocnego magazynu dla przetrwania! Dlatego od pewnego wieku zegarowego trudniej się chudnie. Metabolizm niejako spowalnia (co według powyższego powinno nas w takim razie odmłodzić, a w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie, dlatego zaraz do tego wrócę) i pochłaniając nadal tę samą liczbę kalorii wypełnia tłuszczem nowo nabyte adipocyty(komórki tłuszczowe). Ten rozwój nowych komórek tłuszczowych ewoluował jako mechanizm ochronny, choć większości starszych osób naprawdę nie potrzeba tej samoistnej genetycznej ochrony. Ponieważ (w nadmiarze) dysponują magazynem tkanki tłuszczowej. Odkryto, że uzupełnienie antyoksydantów (resweratrolu, acai, wyciągów z owoców i jagód czerwonych i fioletowych), witaminy D i kwercetyny, synergicznie potrafi regulować nasze geny w taki sposób, że spada ilość komórek tłuszczowych, a rośnie produkcja osteoblastów.

Generalnie powinnaś być szczupła, ale już na starość, gdy chcesz zapobiec osteoporozie i innym chorobom, to musowo.


Należy zauważyć, że połączenie resweratrolu i innych fito chemikaliów polifenoli, przeciwutleniaczy (bardzo mocny antyoksydant to jagoda acai) może stanowić niezwykły potencjał przy zapobieganiu otyłości i osteoporozy. Prawie 75% populacji świata tak zwanego cywilizowanego w pewnym momencie swojego życia chce schudnąć, bowiem ma pewną nadwagę, albo nawet otyłość. I co z tego? Typowe programy dietetyczne mają za zadanie przyspieszyć metabolizm i zwykle nie dostarczają żadnych (w dłuższym czasie zegarowym) korzyści, gdyż waga szybko (w kilka tygodni, a nawet szybciej) wraca do tej wyjściowej, a także co znamienne może być jeszcze wyższa. Każdy wie  efekcie yo-yo. Nie mówiąc o złych skutkach zdrowotnych przyspieszania metabolizmu. Mam na myśli między innymi stosowanie sztucznych termogenów, jak efedryna (silny składnik spalaczy termogennych, zaliczany obecnie do narkotyków, ale jak najbardziej stale dostępny). Dlaczego tak jest? Gdyż prawidłowy metabolizm ciała to nie jest przyspieszony metabolizm. Według medycyny ajurwedyjskiej „główny ogień trawienny”, jest odpowiedzialny za dwanaście podtypów układu pokarmowego i procesów metabolicznych na różnych poziomach. Zaburzenia metaboliczne na którymkolwiek z poziomów mogą utrudniać utratę masy ciała i pogarszać ogólny stan zdrowia. Jeżeli stale gromadzisz nową tkankę tłuszczową, to nie jest dobrze. Jeżeli chcesz przystopować ten mechanizm i dodatkowo aktywować tkankę już zgromadzoną, to jest trudne. Dodatkowo zawsze grozi Ci chmarą wolnych rodników tlenowych i zakwaszeniem organizmu, przez zwiększoną ilość odpadów metabolizmu.

Co w takim razie powinnaś w pierwszej kolejności zrobić? Odchudzanie, czyli w uproszczeniu, zmuszenie organizmu do użycia w jakiejkolwiek formie zgromadzonego tłuszczu. Odchudzasz się zwykle kiedy zmniejszysz podaż dostarczonej energii, albo wręcz odwrotnie, kiedy będziesz wydatkować zwiększoną ilość energii. Czyli mniej kalorycznie jeść, albo dużo więcej ćwiczyć, tak w uproszczeniu. Ale Wiele z nas robi obie te rzeczy naraz, a po pewnym czasie nie jest w stanie utrzymać takiego reżimu i z powrotem wraca do swojego ulubionego life stylu, sybaryckie ego i hedonistycznego.Czyli widzisz, że walka z samą sobą, narzucanie reżimów, rzucanie na siłę nałogów, na dłuższą metę nie działa. Nałóg musi sam odpaść.

Należy nadmiar zgromadzonego tłuszczu powoli zużyć, bez sztucznego napędzenia metabolizmu

Bo wprawdzie chcesz wyprowadzić z organizmu możliwie jak najszybciej i jak najsprawniej trujące odpady metabolizmu, ale także zneutralizować jak największą liczbę wolnych rodników tlenowych, a następnie zastałą sytuację schudnięcia  zachować jak najdłużej. Najlepiej do końca nieumiarkowanie długiego życia. Oczywiście tak naprawdę nie chodzi o byle jakie odchudzanie, ale o odtłuszczanie właśnie, dlatego, że mięśnie muszą być chronione. Mięśnie mają zostać zachowane. To one są odpowiedzialne za prawidłową gospodarkę tłuszczu.

Mięśnie są Ci niezbędne

Szczególnie zwracam się do Ciebie, która boisz się mięśni. Przenigdy nie bój się mięśni, to one trzymają dupkę w górze, to one trzymają w ryzach policzki, poskramiają nietoperze i falujące jak bieszczadzkie łany na wietrze uda. A przede wszystkim najważniejszy mięsień musi być odżywiony i mocny, nie może mu brakować ani magnezu, ani potasu. Oczywiście mam na myśli serce.

owocek

Źródła: www.fitday.com /health.wikinut.com/~wiedg/health www.arizonaadvancedmedicine.com www.jigsawhealth.com

(Visited 5 767 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar też szukam 9 kwietnia 2019 o 17:26

  a niedźwiedzie chudną i tyją sezonowo, ludzie w dawnych czasach też podlegali takim zmianom w związku z dostępem do żywności większym latem a mniejszym na tzw. przednówku…. ja już chyba przestałam wierzyć w tezy wynikające z badań naukowych… bo ich wyniki czasem zależą od tego dla jakich celów się te badania przeprowadza. Taka mała dygresja, jeśli można.

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2019 o 17:31

   niedźwiedzie działają inaczej, podobnie jak drzewa 🙂

 2. avatar Basiulka 9 kwietnia 2019 o 19:49

  To co z Shape shake, ktory przyspiesza metabolizm? Jak teraz podejsc do diety “Jem i chudne”? Namowilam sie na ta diete i po przeczytaniu tego artu nie jestem pewna czy sobie nie zaszkodze. Co o tym myslisz, Pepsi? Mam 64 lata, okolo 5kg nadwagi, w moczu sa biale i czerwone krwinki z niewiadomego powodu, reumatyzm przeszkadzajacy w aktywnym zyciu…

  1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 04:51

   Przecież oba artykuły są moje, to ja je napisałam, jeśli utyłaś, to znaczy, że narażasz się na przewlekły stan zapalny, mocno spowolniłaś metabolizm, przyspieszenie do normalności jest jak najbardziej stanem właściwym.

   Chodziło mi o to, żeby nie tyć i znowu chudnąć naprzemiennie, żeby przyspieszyć metabolizm do stanu równowagi i w tym tkwić, żeby nie robić sobie tej huśtawki. Czyste białko w takiej postaci to przede wszystkim dostarczenie sobie całej puli aminokwasów, niezbędnych do życia, żeby otrzymać taki pokarm, z taką ilością aminokwasów, w tym wszystkich esencjonalnych, według Bołotowa trzeba by zjeść całego barana wraz z oczami, rogami i sierścią, żeby otrzymać tak wartościową dawkę.

   5 kilogramów w okolicach brzucha w wieku 64 lat, to nie jest nic dobrego. Dieta jem i chudnę z przerywanym postem jest w jakimś stopniu cudem, bo doznajesz tego wszystkiego najlepszego co jest związane z postem, a nie poznajesz wad postu, czyli potężnego niedożywienia. Z miłością.

   1. avatar Basiulka 10 kwietnia 2019 o 13:51

    Umknal mojej uwadze fakt, ze moj metabolizm zwolnil… faktycznie moje 5 kg nadwagi to glownie brzuch i te dwie kulki powyzej brzucha?. Biore sie wiec za “jem i chudne” . Powiedz jeszcze, prosze jak dziala taka ilosc bialka na nerki? Jak pisalam mam czerwone i biale krwinki w moczu, chyba od 3 lat, nie wiedza dlaczego (mam miec cystoscopy pecherza pyrzed czym bronie sie jak moge) I mysle, ze moze byc cos nie tak z nerkami. Bardzo Ci dziekuje Pepsi za odpowiedz, za 3+ szklanki (czwarta po roku nadal dla mnie problematyczna smakowo) za caloksztlt ?❤️

    1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 18:29

     Jaki mocznik, kwas moczowy, kreatynina, sód i potas, oraz czy w moczu jest białko? 0,8 grama na kilogram ciała będzie ok, ale nie jestem lekarzem

     1. avatar Basiulka 10 kwietnia 2019 o 18:41

      Wszystko w normie, potas zawsze mam w gornej granicy. Bialka w moczu nie ma.
      Bardzo dziekuje za odpowiedz, Pesi ❤️?

 3. avatar ewka 10 kwietnia 2019 o 06:14

  Falujące uda jak bieszczadzkie łany,co za poezja,aż się chce nimi wachlować ??

  1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 10:39

   🙂

 4. avatar Paulina87 10 kwietnia 2019 o 06:24

  Ja wczoraj dostałam moją paczuszkę od Was, i mam Bikini Burns 🙂

  Jak go stosować?
  Mam 32 lata i trochę fatu właśnie na tym brzuchu, mięśni się nie boję – ćwiczę z ciężarami kilka razy w tygodniu, staram się dużo marszować,
  czasem mam post, czasem nie wytrwam i zjem śniadanie ,
  ale chciałabym w końcu rozwalić tą pokrywę na brzuchu 🙂
  czy okno żywienia od 14 do 22 będzie ok ?

  1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 10:36

   Zaczynasz od 1 kapusłki na kwadrans przed treningiem, coś jak l-karnityna. W dni beztreningowe na czczo, lub wcale nie bierzesz. Jeśli ciało się przyzwyczai i widzisz, że zatryzmało się spadanie z wagi, możesz wprowadzić drugą kapsułkę tego dnia, ale dopiero wtedy i oczywiście gdy dobrze reagujesz na wszystkie skłądniki, bo to będzie jakbyś wypiła 2 filiżanki kawy jeśli chodzi o kofeinę. Okno żywieniowe masz bardzo słabe, ale tak czynią Francuzi i Włosi, bo nie chcą być wyklęci:). W takim przypadku, okno ogranicz tylko do kolacji, czyli 1 posiłek. 8 godzin z kolacją, to masakra jakaś. Pij herbatki, ćwicz na głodnego, i długa kolacja i zobaczymy.

   1. avatar Paulina87 10 kwietnia 2019 o 11:19

    super, dziękuję !
    Jestem gotowa na ostry melanż z tłuszczykiem to zmniejszę okno do jednej kolacji i co wtedy mam jakoś liczyć te kalorie żeby nie zjadać za mało, czy po prostu zjeść na czuja jeden syty posiłek ?

    dziękuje za porady, pisząc ten komentarz listonosz przyniósł mi do biurka wygraną MACA !
    dzięki dzięki dzięki <3 akurat mi się kończy,

    last punkt, rozumiem, że 4 szklanka i kawa z mlekiem przerywają post ?
    Nawet jeśli mleko będzie niczym woda 0,5 % ?

    1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 18:55

     4 szklanka tylko z 4 greensem można uznać prawie za błonnik, więc nie, no ale mleeeeccczzzkoooo tak

     1. avatar Paulina87 10 kwietnia 2019 o 19:33

      Czyli mleczko ałt, klir:)
      Możesz mi tylko wyjaśnić czy w tym jednym
      Posiłku mam się po
      Prostu najeść czy muszę przykładowo
      Mieć te 2000 kcal? To jest ważne by pilnować bilansu kcal?

     2. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 19:58

      najeść ale nie prozapalnie

 5. avatar Pestkaa 10 kwietnia 2019 o 09:42

  Hej. Pepsi ja krótko: przepuklina kręgosłupa. Masz jakieś sposoby? Jakieś suple? Pije 4 szklanki jem twoją d3 i k2 i używam oliwki magnezowej.

  1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 10:26

   zacznij od tego wprowadzenia, potem Ci napiszę, jak będziesz chciała https://www.pepsieliot.com/kontrowersyjny-wpis-o-leczeniu-kregoslupa-w-odcinku-szyjnym-i-nie-tylko/

   1. avatar Pestkaa 10 kwietnia 2019 o 11:27

    🙂 przeczytałam i zgłupiałam, więc jeśli możesz to napisz. Jestem wszystkożerna z wyjątkiem glutenu i cukru. Ruchu póki co zero bo mi ta przepuklina coś tam uciska i boli więc kazali odpoczywać. Ogólnie mam zmasakrowany kręgosłup i już mnie to wkurza a dochtore nie pomagajo więc ratuj. Suple kupię jakie będzie trzeba tylko że nie wiem jakie przy moim wszystkożerstwie i się nieruszaniu. No i co z tą dietą. W Tobie cała nadzieja 🙂

    1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 18:54

     Jeśli tak jesz, to idź póki co w kierunku więcej tłuszczu, aminokwasów, mało węglowodanów, czyli codziennie porcja Shape Shake TiB.

     Do śniadania 3 miesięczna kuracja uodporniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
     po jednej tabletce, a po śniadaniu 6 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
     oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

     Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do 4 szklanki łyżeczka Kolagen TiB oraz 2 gramy (pół płaskiej łyżeczki) MSM TiB.

     Witamina C TiB koniecznie.

 6. avatar Pestkaa 10 kwietnia 2019 o 10:21

  I jeszcze proszę o radę odnośnie supli dla dzieci. Widziałam u Cb w sklepie omege3 i vitek dla dzieci. Chce kupić dla moich 3 i 9 lat. Ile tego dawać? I czy można jakoś rozpuścić czy coś bo żadne nie polknie tabsa.

  1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 10:47

   wszystko co mamy można przecinać, wyciskać i kroić, wyrzucać kapsułki, zjadać środek etc. Dla dorosłych też nie mamy powlekanych, można tłuc w moździerzu, żeby twarde kawałeczki nie kaleczyły przełyku, jakby co.

   3 latek:
   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 gramy chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib–5905344040680.html

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3 TiB do połykania (do ssania D3+K2 będą dopiero w maju), dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację,

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

   Dziecko 9 lat:
   Pół Greens & Fruits TiB ubite w moździerzu i podane z czymś pysznym. Do tego 1 D3 TiB po śniadaniu i 2 Omega 3 Kids TiB dla dzieci. Magnez do kąpieli możesz dodać troszkę więcej niż dla maluszka. Kuracja pestkami z dyni jak wyżej.

   1. avatar Pestkaa 10 kwietnia 2019 o 11:29

    Dziękuję. Czego nie mam zamówię i wprowadzamy w życie :*

 7. avatar ONA12345 21 listopada 2020 o 12:21

  Witaj Droga Pepsi , przed zakupem (witamina E i witamina C z kwercetyną), bo tego akurat nie mam, dopytam …
  Nigdzie nie znalazłam (a szukałam), że powyższe witaminy mogą mieć jakikolwiek związek z odchudzaniem (a o to mi chodzi …niedoczynność). Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 21 listopada 2020 o 14:16

   napisz na mojego mesendżera na FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum