logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
59 499 792
290 online
27 306 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 4 proste sposoby, aby nigdy nie przekroczyć progu absolutnej toksyczności aluminium

   

  Silica_ACD_2

  4 proste sposoby, aby nigdy nie przekroczyć progu absolutnej toksyczności aluminium

  Greens&Fruits TiB

  Greens&Fruits TiB

  Hej Możni,

  Logiczne wywody naszych babek i matek, a niekiedy ojców, że przecież jakby coś było trujące, to Oni by tego nie włożyli do lekarstwa, do szczepionki, do jedzenia, czy kosmetyku. Nie mówiąc już o tym, że absurdem jest, żeby tym spryskiwali nas z lotu ptaka.

  Yyy … naiwne jest myślenie, że ktoś będzie się nami opiekował bardziej niż my sami.

  Pozornie wydaje się niemożliwe, że człowiek chory na Alzheimera dostanie lek z aluminium, albo kanapkę w aluminiowej folii. To ostatnio bardzo gorący temat i wiadomo już niezbicie, że pacjenci chorzy na Alzheimera są bardziej narażeni na osady aluminiowe w mózgu niż zdrowi.

  Wydaje się też niemożliwe, aby na dezodorancie antyperspirant nie namalowano czaszki z piszczelami, jako ostrzeżenie dla ludzi, a w szczególności tych już z rakiem piersi. Dodatkowo aluminium wpływa negatywnie na nasz układ odpornościowy.

  Aluminium jest lekkie, i już sam ten fakt sprawia, że jest bardzo pożądane jako element produktów przemysłowych.

  Posiada również odpowiedni poziom reaktywności, co sprawia, że idealnie nadaje się jako składnik wielu leków na receptę i nie tylko. W rzeczywistości nie każda matka ma świadomość, że aluminium, obok rtęci jest obecne prawie w każdej szczepionce.

  Co za tym idzie?

  Pomimo tego, że aluminium jest toksycznym metalem, to jednak jest wszechobecny w naszym otoczeniu, i praktycznie nie jest możliwe, aby uniknąć go całkowicie. Glin jest obecny w wodzie, glebie, żywności, naczyniach i opakowaniach do żywności.

  Ostatnie 150 lat poświęcono, aby szczelnie upchać aluminium w naszym życiu i każdy z nas może spodziewać się jego akumulacji w swoim organizmie.

  Co można więc zrobić?3

  W pierwszej kolejności należy ograniczyć kontakt z aluminium do minimum i uprawiać detoks.

  1
  Opakowania na żywność przetworzoną, nawet na gałkę papier, nie mówiąc już o folii aluminiowej, czy puszkach, to to czego powinniśmy unikać.

  Kupujmy całe owoce i warzywa nasiona, czy orzechy. Zapomnijmy raz na zawsze o orzeszkach ziemnych z puszki.

  2
  Odstawmy dezodoranty zawierające glin, lub jego związki. W tym ałun.

  Mieszajmy kokos z sodą i olejkiem waniliowym, albo lawendowym i będziemy mieli silny antyperspirant, bez skutków ubocznych.

  3
  Unikajmy wszelkich leków zobojętniających, tak zwanych „na zgagę” . Te pseudo leki, bo niczego nie leczą, są jednymi z najsilniejszych źródeł glinu.

  W didaskaliach

  W rzeczywistości zgaga najczęściej jest wynikiem zmniejszenia kwasów żołądkowych i pogorszenia się trawienia, co prowadzi do otwierania się wpustu żołądka i wyciekania kwasów żołądkowych do przełyku. Środki zobojętniające w pierwszym momencie faktycznie łagodzą podrażnioną, palącą śluzówkę przełyku, ale w dalszej kolejności jeszcze bardziej powodują obniżenie kwasowości żołądka, który jeszcze gorzej trawi i wszystko zaczyna się od nowa, tyle, że stan układu trawiennego stale się pogarsza.

  Już tylko z tego powodu należy unikać leków zobojętniających a co tu mówić o trującym aluminium. Sok z cytryny, czy ocet jabłkowy zakwasza nasz żołądek, przez co odczuwamy poprawę, chociaż podrażniona śluzówka przełyku buntuje się przeciwko tym kwaśnym produktom. Należy je rozcieńczać, albo spożyć w odpowiedniej kapsułce.

  4
  Regularnie odtruwaj się

  Badania wykazały, że krzemionka, związek chemiczny znajdujący się w kwarcu, może być przydatny do redukcji poziomu aluminium w organizmie poprzez zmniejszenie wchłaniania go w przewodzie pokarmowym.

  Bogata w krzemionkę woda mineralna może oferować właśnie takie korzystne skutki. W badaniach udowodniono, że krzemionka zwalcza toksyczność glinu poprzez promowanie wydalania go z moczem.

  Ważne jest także dbanie o czystość swojego odbytu. Znowu kłania się wpis o lewatywach. Będzie.

  Referencje:
  Masahiro Kawahara and Midori Kato-Negishi. Link between Aluminum and the Pathogenesis of Alzheimer’s Disease: The Integration of the Aluminum and Amyloid Cascade Hypotheses. International Journal of Alzheimer’s Disease. 2011; 2011: 276393.
  Davenward S, Bentham P, Wright J, Crome P, Job D, Polwart A, Exley C. Silicon-rich mineral water as a non-invasive test of the ‘aluminum hypothesis’ in Alzheimer’s disease. Journal of Alzheimer’s Disease. 2013;33(2):423-30. doi: 10.3233/JAD-2012-121231.
  P. D. Darbre. Metalloestrogens: an emerging class of inorganic xenoestrogens with potential to add to the oestrogenic burden of the human breast. Journal of Applied Toxicology. Volume 26, Issue 3, pages 191-197. May/June 2006.
  Graske A, Thuvander A, Johannisson A, Gadhasson I, Schutz A, Festin R, Wicklund Glynn A. Influence of aluminum on the immune system–an experimental study on volunteers. Biometals. 2000 June;13(2):123-33.
  Y. Z. Zhu, D. W. Liu, Z. Y. Liu, Y. F. Li. Impact of aluminum exposure on the immune system: A mini review. Environmental Toxicology and Pharmacology. Volume 35, Issue 1, January 2013, Pages 82-87.
  Ravin Jugdaohsingh, David M Reffitt, Claire Oldham, J Phillip Day, L Keith Fifield, Richard PH Thompson, and Jonathan J Powell. Oligomeric but not monomeric silica prevents aluminum absorption in humans. The American Journal of Clinical Nutrition. April 2000 vol. 71, no. 4, 944-949.
  Reffitt DM, Jugdaohsingh R, Thompson RP, Powell JJ. Silicic acid: its gastrointestinal uptake and urinary excretion in man and effects on aluminum excretion. Journal of Inorganic Biochemistry. 1999 August 30;76(2):141-7.

  Na koniec dodam jeszcze wskazówki Dr Exley‚a, który potwierdza świetne działanie odtruwające naszych ciał z aluminium, piciem odpowiedniej wody mineralnej o wysokiej zawartość krzemionki.

  Dr. Exley mówi o stosunkowo rzadko spotykanej marce wody Trader Joe & Spritzer, ale na pierwszym miejscu wymienia wyśmienitą francuską wodę Volvic, którą można kupić w większych i bardziej ęą polskich marketach.

  Gdy nasi, czyli moi i G. znajomi wracają z Francji, ich auta pękają w szwach od ulubionych sawinionów i bożolaków, ale nasze auto pełne jest zgrzewek wody Volvic, co wzbudza ogólną wesołość.

  Gdy przez pewien czas będziesz pił litr Volvic’a dziennie, analiza Twojego moczu wykaże, że pozbyłeś się sporej ilości aluminium.

  Dr. Exley upiera się nawet przy twierdzeniu, że kilka miesięcy picia Volvic’a bardzo poprawia samopoczucie osób, głównie młodych kobiet i dziewczynek, pokrzywdzonych skutkami ubocznymi kontrowersyjnej szczepionki Gardasil (na raka szyjki macicy).

  Źródła:   12 , 3

  Gdy nie masz pod ręką Volvic’a możesz też pić herbatki ze skrzypu. W naszym Wellness Sklepie mamy też inną opcję – skrzyp w kapsułkach firmy Swanson.

  Jest jeszcze pyszne warzywo, którego mało kto podejrzewa o zdolności usuwania aluminium z ciała, czyli organiczny ogórek.

  Ogórki są bogate w krzemionkę i mogą oczyszczać nas z glinu, ale też mają wiele innych niesamowitych właściwości, o czym rozpisałam się w tym peanie – Traktat o ogórku w zielonym garniturku

  Wracając do aluminium, to wiele osób, prawie wszyscy, żyje z pewną ilością glinu w ciałach, ale istnieje coś takiego, jak próg toksyczności absolutnej.

  Właśnie powyższymi działaniami starajmy się trzymać jak najdalej od niego


  czego serdecznie Możnym życzy
  jor pe psiak

  Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też gałką na to:

  Eliminacja metali ciężkich i dlaczego akurat weganie powinni się odtruwać

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 7 081 times, 2 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. ka 7 czerwca 2015 o 16:53

   To o kupować wodę kokosową w kartonie,czy dać sobie siana?

  2. pepsieliot 7 czerwca 2015 o 17:19

   raz na jakis czas, ale często raczej siana dać sobie

  3. Makatka 7 czerwca 2015 o 18:04

   Mam pytanie odnośnie deo: „Mieszajmy kokos z sodą i olejkiem waniliowym, albo lawendowym i będziemy mieli silny antyperspirant, bez skutków ubocznych” – czy to ma być olej kokosowy i jakie są dokładne proporcje? Mogę poprosić o szczegóły? 🙂
   Pozdrawiam
   Makatka

   1. pepsieliot 7 czerwca 2015 o 19:32

    Ja robię zaWSZE na gałkę (oczną) czyli biorę ze 3 kopiate łyżki stołowe oleju bio i łyżeczkę (od herbaty) sody oczyszczonej, jak chcę mieć jakiąś zapach to dodaję kilka kropli olejku (żebyś tylko nie była na ten olejek uczulona) ostatnio dodaółąm cynamonowego. Mieszam dokładnie, i sprawdzam, czy jest ok. jakby trochę piekło (pacha po goleniu jest wydelikacona) dodaję trochę kokosu. Jakby trochę słabo działało odrobinę sody dosypuję i znowu dokładnie mieszam. Można w ogóle nie dodawać olejku zapachowego, wtedy możesz też tego używać do mycia zębów 🙂 nie żartuję.

  4. Marzena 7 czerwca 2015 o 18:14

   Zaparzona herbatka ze skrzypu nie uwolni z siebie krzemionki.
   Ziele skrzypu należy gotować 30 min. Dla leniwych i niecierpliwych rzeczywiście lepsza jest kapsułka.

   1. pepsieliot 7 czerwca 2015 o 19:26

    tak pisałam o tym w kontekście gospodarki wapniem

    1. Niki 8 czerwca 2015 o 10:07

     Na stronie dra Różańskiego jest opis skrzypu, krzemionki i jak należy z nim postępować, aby z krzemionki skorzystać, 5 minut gotowania, 30 minut naciągania
     http://rozanski.li/?p=176

   2. Makatka 7 czerwca 2015 o 21:13

    Dzięki 🙂 Spróbuję, nawet zęby chętnie potraktuję, bo wszystkie pasty nie za bardzo mi pasują, jedynie Lavera dla dzieci z trudnością. 🙂

   3. EmCa 2 października 2016 o 19:15

    I to działa? Mam deo schmidt’s to chyba właśnie soda z czymś i działa jak tylko siedzę 😉 jakikolwiek ruch i niefanie jest…

  5. Paula 7 czerwca 2015 o 18:45

   no i ziemia okrzemkowa….

  6. Ewa 7 czerwca 2015 o 19:59

   No właśnie co sądzisz o spożywczej ziemi okrzemkowej dość popularnej za oceanem ?

   1. pepsieliot 7 czerwca 2015 o 22:14
  7. ik 7 czerwca 2015 o 22:20

   ,,,, w temacie krzemu – uwodorniona krzemionka z tego co wiem jest dobrze przyswajalna przez skórę – patrz „Balsam krzemowy” A co do skrzypu – raczej należy go tylko moczyć i tylko świeży. Suszony, a dodatkowo zalewany wrzątkiem nie ma żadnej przyswajalności.

  8. PaniKa 7 czerwca 2015 o 23:06

   A ja stoje z budonami dla dzieci. W jednej rece plastikowy, w drugiej aluminiowy. I dumam…. Bidon na wode. Ktory lepszy? Moze mamy maja jakies inne propozycje, bo szklo niestety nie przejdzie tym razem 🙁

   1. pepsieliot 8 czerwca 2015 o 07:21

    z dobrego plastiku

    1. Porc 8 czerwca 2015 o 08:24

     dobry plastik? rozumiem,że bez BPA. ale podobno te bez też niefajne, mają w zamian inne składniki tak samo szkodliwe. sprawdzam sobie trójkąty na produktach, ale nie jest lekko 😉

     1. pepsieliot 8 czerwca 2015 o 11:08

      Gdy będziesz cześto zmieniac butelki, to będzie spoko, chodzi o to, żeby plastik nie był zbyt porysowany. A xenoestrogensy są praktycznie wszedzie.

      1. Paulina 20 kwietnia 2017 o 13:29

       Da się kupić za ponad 100zł butelki szklane/ ze stali nierdzewnej…tylko czy warto? A co sądzisz pepsi o butelkach z tritanu? Niektórzy piszą, że są jeszcze gorsze…ehhh

  9. victoria 8 czerwca 2015 o 07:01

   Pepsi wpisujac hasło woda volvic wychodzą same artykuły które mówią ze robiono badania na wodach francuskich i w wodzie volvic wykryto pestycydy. aro noł.

   1. pepsieliot 8 czerwca 2015 o 07:20

    no i co z tego, to była afera sprzed paru lat, niech zrobią takie badania na innych wodach, zresztą jak nie chcecie to nie pijcie volvica, są inne opcje, na tym kończę już tę dyskusję

  10. Basia 8 czerwca 2015 o 09:54

   Krzemionka – kasza jaglana jako dobre źródło?

  11. Aga 8 czerwca 2015 o 14:39

   A kim w ogóle jest ten cały rozanski? Bardzo wiele osób się na niego powołuje. Czy jest to osoba godna zaufania.?

   1. pepsieliot 8 czerwca 2015 o 14:53

    no a pytasz się ludzi zaufanych? nie lepiej poczytać i samej wyciągnąć wnioski?

  12. Aga 8 czerwca 2015 o 15:01

   No to się dowiedziałam….

  13. Tomasz 8 czerwca 2015 o 22:34

   polecam knige „Aluminium. O tym nie mówi się głośno” – Berta Ehgartnera, trochę to inaczej wygląda 😉

  14. cedric 13 czerwca 2015 o 16:09

   Można do butli dodać ziemię okrzmkową lub kupić czysty dwutlenek krzemu, żeby związał glin o sadził się na dnie.
   Inne źródła krzemu to: kasza gryczana , jaglana , płatki owsiane.

   Krzemionka jest głownym składnikiem ( 80-95% ) diatomitu : http://minerals.usgs.gov/minerals/pubs/commodity/diatomite/250497.pdf
   Krzem jest drugim, najczęściej występującym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej.
   Bierze udział w biosynteziem kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz jest budulcem chrząstek, kości, skóry i układu odpornościowego a także ma wpływ na stan zdrowia naszych włosów i paznokci.
   Ze względu na niewłaściwą dietę oraz stan wód pitnych ( zanieczyszczenie aluminium ) zasoby krzemu w organizmie człowieka drastycznie spadają. Badania wykazały, że wyższe stężenie krzemionki w wodzie pitnej o 10mg wydaje się zmniejszać ryzyko demencji o 11% :
   http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2809081/

   Dwutlenek krzemu w przemyśle spożywczym wykorzystywany jest jako substancja zapobiegająca zbrylaniu się produktów sypkich, klarująca i przeciwspieniająca.
   Jest bezwonny, nie rozpuszcza się w wodzie ani w większości kwasach.
   Nie określono maksymalnej dawki jaką można spożyć w ciągu doby. Zaliczany jest do substancji nieszkodliwych.
   W kosmetyce używany jest jako składnik kremów, maseczek czy balsamów ze względu na swoje właściwości akumulowania wody.

   http://allegro.pl/tlenek-krzemu-iv-sio2-dwutlenek-krzemionka-spozy-i5096434260.html

  15. DobraRadaNieZawada 12 lutego 2016 o 22:12
   1. pepsieliot 12 lutego 2016 o 22:43

    oj tam oj tam 🙂

  16. Mi 1 grudnia 2016 o 22:34

   a co z aparatem ortodontycznym? pytałam ortodonty i wiem, że aparat jest ze stopu kilku metali i zawsze jest tam aluminium, dlatego teraz poważnie się zastanawiam..czy przez 2 lata cały czas mieć to w ustach 🙂

  17. Sofi77 19 stycznia 2018 o 11:00

   [SPAM]
   Czy kiszone ogórki mają nadal krzemionke? Może mniej?

  Dodaj komentarz