Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 810 783
103 online
42 344 VIPy

4 szklanki Pepsi Eliot. Poznaj najprostszy rytuał oczyszczania ciała

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Polecam też NOWY pakiet 4 szklanek na Chlorelli i Trawie Pszenicznej (Wheat Grass This is BIO) – obie idą do 4 szklanki!


Świadectwo z czwartek 23.02.2024

4 szklanki Pepsi Eliot

Składniki 4 szklanek odżywiają też ciało, i posiadają właściwości przeciwzapalne

Każdy może też w razie indywidualnych preferencji pominąć którąś ze szklanek danego dnia zastępując ją po prostu szklanką wody z cytryną.

Osobiście nawadniam się z rana ilością 1,5 litra wody, dlatego poprzedzam rytualne 4 szklanki, 1 szklanką wody z cytryną i wykańczam dodatkową szklanką wody z cytryną co daje w sumie 6 szklanek.

Jednak Ty nie musisz mnie naśladować. 4 szklanki stosujesz codziennie rano, zaraz po przebudzeniu.

Niech wejdzie Ci w nawyk i stanie się częścią codziennej rutyny.

Moje osobiste „4 szklanki” pomagają oczyszczać wątrobę z toksyn metabolicznych i nie tylko, pomagają usuwać, a raczej nie karmić groźnych pasożytów (przywry nie znoszą chlorofilu), przy okazji dotleniając ciało.

Ciało, które jest dotlenione już ma przewagę nad innymi ciałami, którym nagminnie brakuje tlenu.

„4 szklanki” stosuję na sobie:)

A takich spontanicznych świadectw, jak poniżej, znajdziesz w komentarzach na blogu bez liku.

4 szklanki Pepsi Eliot opinie

Nowa opinia koniec Grudnia 2023:

I ogólnie zachęcający komentarz z 10 sierpnia 2022 🙂wpis z dzisiaj (30 listopad 2022:)


wpis z dzisiaj (06 grudzień 2022:)


I jeszcze wiadomość na mesendżera Pepsi Eliot z dzisiaj (21.12.2022):

i na Instagramie dzisiaj (28.02.2023):

Każdy dzień zaczyna się od „4 szklanek”

Baza

Baza, to litr czystej wody źródlanej, lub mineralnej z wyciśniętą cytryną.

Woda powinna być zmieniana od czasu do czasu, aby zawierała inne proporcje minerałów.

1 szklanka

Proszek, przykładowo z mojej kurkumy This is BIO (1/2 łyżeczki) zmieszaj ze szklanką wody z cytryną, oraz szczyptą czarnego pieprzu BIO i pij codziennie.

w didaskaliach

To nie jest szklanka dla ciężarnych

2 szklanka

Do dobrej wody możesz dodać płaską łyżeczkę 3,5 grama przykładowo tego jabłczanu magnezu.

Albo w czasie rytuału picia drugiej szklanki, popij wodą z cytryną magnez kapsułkowany, przykładowo taki cytrynian magnezu.

Można dorzucić szczyptę szarej soli morskiej.

Uwaga*:
Chlorek magnezu TiB jest formą proszku z przeznaczeniem do użytku zewnętrznego zgodnie z normami polskimi. Można z niego robić oliwę magnezową, a także dodawać do kąpieli. Dr. Sircus i Walter Last zalecają, obok przezskórnego dawkowania, też branie doustne chlorku magnezu, szczególnie przy zaparciach, jednak nie jestem lekarzem i nie mogę tego radzić w stosunku do preparatu o przeznaczeniu do użytku zewnętrznego.

w didaskaliach dla ciężarnych:

Zalecenia dziennego spożycia magnezu amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia w miligramach są takie:

 • Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
 • Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
 • Dzieci 1–3 lata 80 mg
 • Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
 • Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
 • Nastolatki 14–18 lat 360 mg
 • Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
 • Kobiety 310–320 mg
 • Mężczyźni 400–420 mg
 • Nastolatki w ciąży 400 mg
 • Kobiety w ciąży 350–360 mg
 • Nastolatki karmiące piersią 360 mg
 • Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

Magnez jest antagonistą wapnia, oddajemy go z moczem, ale w przypadku ciąży chodzi o to, aby nie wypłukiwać wapnia w takich ilościach, ale dostarczać go dziecku, z drugiej strony magnez jest niezbędny w ciąży i nie tylko.

I widać, że kobieta w ciąży powinna dziennie zjadać 350-360 mg magnezu, dlatego 2 kapsułki dziennie Cytrynianu magnezu TiB, bo stanowią 220 mg magnezu, a resztę bierze się z jedzenia gorzkiej czekolady, zielonych liści warzyw, orzechów, migdałów, co w sumie zapewni 350 mg.

W ciąży również zapewnić należy sobie wapń, szczególnie gdy dieta jest pozbawiona mleka i jego produktów.

Tak się składa, że pokarmy zawierające magnez na szczęście zawierają też wapń.

Nie jestem lekarzem, dlatego odsyłam cię do konsultacji z lekarzem, bo mnie nie wolno radzić, co nie znaczy, ze moje porady są złe, z miłością:)

3 szklanka

Do swojej wody z cytryną dodaj szczyptę przykładowo tego kwasu askorbinowego lub przykładowo tego askorbinianu sodu (wówczas możesz nie dodawać już soli do szklanki 2, abyś nie dostarczyła za dużo sodu) i maksymalnie (nie więcej) łyżkę stołową octu jabłkowego BIO, niepasteryzowanego

Uwaga, nie wszyscy ludzie dobrze reagują na oj (ocet jabłkowy).

Ocet jabłkowy jest potężnym środkiem detoksykującym, dlatego skutki uboczne mogą wystąpić, jeśli organizm w wyniku detoksu został pozbawiony magnezu i potasu. Druga szklanka z magnezem (oraz opcjonalnie odrobiną szarej soli morskiej) dla wielu będzie w tym przypadku remedium.
Oraz dla osób wrażliwych na histaminę ocet jabłkowy nie będzie wskazany. W takim przypadku, niech Twoja 3 szklanka będzie po prostu wodą z super elektrolitami soku z cytryny.

Rozwianie mitu, że ocet sam z siebie dostarczy dużo potasu

Ocet jabłkowy może zawierać pewne ilości potasu, ale nie jest on źródłem tego składnika w znaczącej ilości. Według danych USDA, 1 łyżka octu jabłkowego zawiera około 11 mg potasu, co stanowi tylko około 0,3% dziennej wartości odżywczej dla dorosłego człowieka.

Jednak badania sugerują, że octowy kwas jabłkowy zawarty w occie jabłkowym MOŻE POMÓC w wchłanianiu potasu i innych składników odżywczych z pokarmów.

Uwaga

3 szklanka nie jest wskazana dla kobiet w ciąży

4 szklanka

Do swojej wody z cytryną dodajesz 1 łyżeczkę lekko wypukłą mieszanki spiruliny, chlorelli i obu traw, w równych proporcjach po 1/4 przykładowo tego doskonale sprawdzającego się 4 Greens This is BIO, oraz garść zielonych liści jarmużu, szpinaku, czy łodyg selera naciowego, fenkuła, czy brokuła i dokładnie miksujesz.

Jeśli nie masz pod ręką świeżych liści opcjonalnie możesz poprzestać tylko na łyżeczce 4 Greens This is BIO, albo dołożyć jeszcze jarmuż, lub szpinak This is BIO.

Ja dodaję jeszcze kopiatą 1 łyżkę stołową tego Hemp Protein This is BIO, oraz pół łyżeczki tego Kelp This is BIO (chodzi oczywiście o jod). Mocno miksuj i wypij (nie jest to pyszny napój, ale rozwala system).

Uwaga

Jeśli nigdy wcześniej nie jadłaś alg, zawsze należy zacząć od bardzo małej ich ilości i powolutku, każdego dnia zwiększać dawkowanie.

Bez względu na to, co mówi Twój sprzedawca alg, w każdej chlorelli (szczególnie, ale w spirulinie także, chociaż mniej) znajduje się alergen w postaci feoforbidu.

W algach 100% Organic Chlorella i Spirulina This is BIO znajduje się znacznie mniejsza ilość tego alergenu niż dopuszczona najniższa norma.

Dlaczego akurat 4 szklanki?

Po pierwsze dlatego, że pijąc je dostarczasz swojemu organizmowi skumulowaną ilość dobra, poprawiasz swoje zdrowie i samopoczucie.

Nawadniasz się i dotleniasz, gonisz pasożyty a przy okazji wspierasz pracę swojego ciała: nerek, układu pokarmowego i wątroby.

To codzienny detoks, który pozwoli zachować Ci zdrowie, podnieść odporność oraz yyy…

 jest jeszcze rzecz bardzo istotna:

 • Cały dzień masz świadomość, że zrobiłaś coś dobrego dla siebie z rana
 • Że ruszyłaś ze skrzyżowania
 • Że weszłaś w proces

Uwaga:

Jeśli nigdy nie jadłaś alg (szczególnie chlorelli), czy młodych traw, zacznij na wszelki wypadek od małej ilości, np od 1/4 płaskiej łyżeczki 4 Greensa, powoli dzień po dniu wprowadzaj większą dozę zielonki.

Badania:

 • Kurkumina

Działanie przeciwzapalne:

Bezpieczeństwo i działanie przeciwzapalne kurkuminy: komponentu kurkumy (Curcuma longa)

(oryg. Safety and anti-inflammatory activity of curcumin: a component of tumeric (Curcuma longa)) www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12676044

W sześciu badaniach na ludziach wykazano, że kurkumina jest bezpieczna i wykazuje działanie przeciwzapalne.

Działanie przeciw stresowi oksydacyjnemu, stanom zapalnym, zespołowi metabolicznemu, stanom zapalnym stawów i stanom lękowym:

Kurkumina: przegląd jego wpływu na zdrowie ludzi

(oryg. Curcumin: A Review of Its’ Effects on Human Health) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5664031/

Kurkumina zyskała uwagę całego świata ze względu na liczne korzyści zdrowotne, które wydają się działać przede wszystkim dzięki mechanizmom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym.

Korzyści te najlepiej osiągnąć łącząc kurkuminę z środkami takimi jak piperyna, które znacznie zwiększają jej biodostępność.

Badania sugerują, że kurkumina może pomóc w leczeniu stanów oksydacyjnych i zapalnych, zespołu metabolicznego, zapalenia stawów, stanów lękowych i hiperlipidemii.

Może również pomóc w leczeniu stanów zapalnych wywołanych wysiłkiem i bolesnością mięśni, zwiększając w ten sposób regenerację, a następnie wydajność u osób aktywnych.

Ponadto stosunkowo niska dawka może zapewnić korzyści zdrowotne u osób, u których nie zdiagnozowano żadnych chorób.

Kurkuma/kurkumina ogólnie: artykuł z lipca 2019 roku na temat kurkumy i kurkuminy: www.theepochtimes.com/why-arent-doctors-prescribing-turmeric-if-its-so-therapeutic_2997894.html

 • Jabłczan magnezu

Działanie przeciwzapalne:

Magnez w diecie i białko C-reaktywne

(oryg. Dietary magnesium and C-reactive protein levels) www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15930481

W badaniu powiązano spożycie magnezu poniżej zalecanego dziennego spożycia z podwyższonym CRP, markerem stanów zapalnych.

Jabłczan magnezu – metoda na pozbywanie się aluminium z mózgu.

Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu.

A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi).

Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i NIESUPLEMENTUJĄCY MAGNEZU W ODPOWIEDNICH ILOŚCIACH GROMADZĄ DUŻE ILOŚCI ALUMINIUM (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu.

Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium.

Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami.

Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.

Fibromialgia (przewlekły, uogólniony ból mięśni i stawów):

Postępowanie w przypadku fibromialgii: uzasadnienie zastosowania magnezu i kwasu jabłkowego

(oryg. Management of fibromyalgia: rationale for the use of magnesium and malic acid)

agris.fao.org/agris-search/search.do?recordID=US201301762139

W badaniu stwierdzono, że ból występujący w fibromialgii, mierzony wskaźnikiem czułości (TPI), zmniejszył się o 300% po okresie 4–8 tygodni leczenia magnezem + kwasem jabłkowym.

W badaniu wykorzystano dawkę kwasu jabłkowego 1200–2400 mg i magnezu w dozie 300–600 mg.

Uczestnicy niebędący w grupie placebo zauważyli subiektywne zmniejszenie bólu już po 48 godzinach od rozpoczęcia leczenia magnezem + kwasem jabłkowym (czyli jabłczanem magnezu).

 • Witamina C (kwas askorbinowy lub askorbinian sodu)

Poprawa odporności:

Postęp techniczny: kwas askorbinowy indukuje rozwój podwójnie dodatnich limfocytów T z ludzkich krwiotwórczych komórek macierzystych przy braku komórek zrębu

(oryg. Technical advance: ascorbic acid induces development of double-positive T cells from human hematopoietic stem cells in the absence of stromal cells) www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25157026

Wykazano, że witamina C pomaga w produkcji białych krwinek zwanych limfocytami i fagocytami, które pomagają chronić organizm przed infekcjami.

Zmniejsza stany zapalne:

Wpływ suplementacji witaminy C na stres oksydacyjny i odpowiedź zapalną neutrofili w ostrych i regularnych ćwiczeniach

(oryg. Influence of Vitamin C Supplementation on Oxidative Stress and Neutrophil Inflammatory Response in Acute and Regular Exercise)

Suplementacja witaminy C może znacznie obniżyć poziom MDA w surowicy i tłumić peroksydację lipidów, tym samym potwierdzając zdolność antyoksydacyjną witaminy C w stresie oksydacyjnym wywołanym wysiłkiem fizycznym.

 • Ocet jabłkowy

Badanie opublikowane w „Journal of Agricultural and Food Chemistry” w 2014 roku wykazało, że dodanie octu jabłkowego do zielonych warzyw (np. sałaty) zwiększa wchłanianie potasu z tych warzyw.

 • Młody jęczmień

Ogólne działanie prozdrowotne:

Prewencyjna i terapeutyczna rola funkcjonalnych składników młodego jęczmienia w chronicznych chorobach u ludzi

(oryg. Preventive and Therapeutic Role of Functional Ingredients of Barley Grass for Chronic Diseases in Human Beings)

Wykazano, że młody jęczmień wspiera sen, ma działanie przeciwcukrzycowe, reguluje ciśnienie krwi, zwiększa odporność, chroni wątrobę, ma działanie przeciwtrądzikowe, detoksykujące i przeciwdepresyjne, poprawia funkcję żołądkowo-jelitową, ma działanie przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwutleniające, hipolipidemiczne i przeciwdrgawkowe, zapobiega niedotlenieniu, chorobom sercowo-naczyniowym, zmęczeniu i zaparciom, łagodzi atopowe zapalenie skóry, jest źródłem wapnia i wiele więcej.

 • Trawa pszeniczna

Ogólne działanie prozdrowotne:

Medyczne zastosowanie trawy pszenicznej: przegląd luki między zastosowaniem podstawowym a klinicznymi

(oryg. The Medical Use of Wheatgrass: Review of the Gap Between Basic and Clinical Applications)

Badania kliniczne dowodzą, że trawa pszeniczna może wywoływać synergistyczne korzyści w chemioterapii i osłabiać działanie niepożądane związane z chemioterapią, a także może korzystnie wpływać na reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroby hematologiczne, cukrzycę, otyłość i stres oksydacyjny.

 • Chlorella

Właściwości prozdrowotne:

Chlorella vulgaris: Wielofunkcyjny suplement diety o różnorodnych właściwościach leczniczych

(oryg. Chlorella vulgaris: A Multifunctional Dietary Supplement with Diverse Medicinal Properties)

Badania kliniczne sugerują, że suplementacja C. vulgaris może złagodzić hiperlipidemię i hiperglikemię oraz chronić przed stresem oksydacyjnym, zgrubieniami i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Właściwości detoksykujące:

Dietetyczne strategie leczenia toksyczności kadmu i ołowiu

(oryg. Dietary Strategies for the Treatment of Cadmium and Lead Toxicity)

Glony takie jak Spirulina i Chlorella mogą osłabiać toksyczność kadmu lub ołowiu w wątrobie, nerkach i mózgu zwierząt.

 • Spirulina

Zapobieganie zaburzeniom pamięci, zmniejszenie uszkodzenia wywołanego stresem oksydacyjnym i zwiększenie aktywności przeciwutleniaczy:

Spirulina zapobiega zaburzeniom pamięci, zmniejsza uszkodzenia wywołane stresem oksydacyjnym i zwiększa aktywność przeciwutleniaczy u myszy z przyspieszonym starzeniem

(oryg. Spirulina prevents memory dysfunction, reduces oxidative stress damage and augments antioxidant activity in senescence-accelerated mice)

www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21697639

(Visited 805 644 times, 105 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Faris 26 września 2017 o 18:35

  A czy w międzyczasie normalnie jemy, czy tylko wypijamy „cztery szklanki cudów” ?

  1. avatar Jarmush 26 września 2017 o 19:25

   jak chcesz, to jest poranne zaproszenie do zdrowia, nawet jakiś eksces później może być mniej szkodliwy

   1. avatar ilianna 8 marca 2018 o 14:56

    Czy do 4-tej szklanki można dodać banana? I czy generalnie połączenie dobrej wody, jarmużu, BIO banana i 4 greens jest w porządku dla dziecka 6 letniego? takie koktajle moja córka wcina od tygodnia rano przed przedszkolem. Czy to jest ok ?

    1. avatar Emanuela Urtica 8 marca 2018 o 15:35

     W porządku. 🙂

   2. avatar Magda 17 maja 2018 o 21:31

    Pepsi mam podwyższona homocysteine. Która b12 wybrać z GG?

    1. avatar Jarmush 18 maja 2018 o 06:49

     B12 TiB, kwas foliowy G&G i B6 G&G.

 2. avatar Iza 26 września 2017 o 19:28

  Dzieki za wpis z rozpiską Pepsi 🙂 Czy można w takiej kombinacji z rana wziąć na raz wieksza ilosc (5g) chlorelli Tib zamiast 4greens, czy będzie to jakoś zaburzac wchłanianie magnezu i kurkumy?

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:40

   nie będzie zaburzać, ale raczej radzę chlorellę brać przed posiłkiem południowym/obiad/lancz (nigdy nieprzed kolacją, chyba, że jesz ryby, to gram chlorelli po)

   1. avatar Faris 27 września 2017 o 09:42

    Czemu nie przed kolacja ?

    1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 09:51

     bo wieczorem nie przyjmujemy pochłaniaczy, chyba,że pastylkę, czy 2 schrupać po rybie.

    2. avatar Niki 1 października 2017 o 19:16

     Chlorella dodaje energii, oczyszcza, wymiata zanieczyszczenia, czyli stawia organizm do pionu, pobudza i przyśpiesza funkcjonowanie, natomiast wieczorem organizm ma się wyciszać

    3. avatar Marzena 10 grudnia 2022 o 18:09

     Dlaczego przed kolacją nie spożywany pochłaniaczy? I co to są pochłaniacze? Jakie są pochłaniacze oprócz chlorelli ? Czym można zastąpić chlorellę w tych szklankach jeśli ma się na nią uczulenie? Ja już wymiękam bo tyle czytam i wydaje się że już wiem co i jak z tu ciągle coś nowego wypływa.

     1. avatar Marzena 10 grudnia 2022 o 18:11

      Czym można zastąpić chlorellę w przypadku alergii?

     2. avatar Pepsi Eliot 11 grudnia 2022 o 08:16
     3. avatar Pepsi Eliot 11 grudnia 2022 o 08:18

      nie denerwuj się, więcej luzu, ja muszę pisać i informować, a Ty wybierasz co chcesz. Przyjmuje się, że algi, zielone proszki etc je się rano, pora lanczu ewentualnie, czyli w pierwszej części dnia, ale przecież nie są tą rygorystyczne zastrzeżenia. Faktem jest, że 4 szklanki pijemy rano i to jest najlepsza opcja. <3

   2. avatar Kotek-miau 28 września 2017 o 19:49

    Piszesz że ” (nie jest to pyszny napój, ale rozwala system). Co to znaczy; jaki system rozwala?

    1. avatar Jarmush 28 września 2017 o 19:56

     jest tam wszystko co potrzeba do oczyszczania, czyli dotkeeniania, ale też odżywiania, i za jednym zamachem; ludzie mają duży problem z zielonkami

     1. avatar Szalona 14 czerwca 2018 o 13:21

      PEPSI, proszę o odpowiedź 🙂
      Po kilku tygodniach codziennej obecności na Twoim wyjątkowym blogu, codziennego zgłębiania wiedzy, czytania artykułów, ja również przyjęłam to zaproszenie do zdrowia – zaczęłam powoli, najpierw od pierwszej szklanki, wody z cytryną i kurkumą; w tym tygodniu poczułam się gotowa na rozszerzenie schematu i dołączyłam drugą i trzecią szklankę. Tu pojawiają się dwa pytania:
      1) Szklanki wypijam jedna za drugą, z krótką przerwą na przygotowanie kolejnej. Czy robie dobrze?
      2) Na razie jeszcze nie piję czwartej szklanki, nie mam blendera (rozwód, zmiana pracy, przeprowadzka, kupa wydatków, stary blender szlag trafił, więc dwa trzy miesiące muszę poczekać ), czy te trzy szklanki też stanowią zdrowy, oczyszczający rytuał, czy bez czwartej mają sens?
      Pozdrawiam
      twoja szalona czytelniczka 😉

     2. avatar Jarmush 14 czerwca 2018 o 14:24

      bardzo dobrze robisz, już się w Tobie kocham

    2. avatar klaudiak 20 kwietnia 2023 o 14:12

     Witaj, mam pytanie, odkąd piję 4 szklanki (do 4 dodaje garść selera) moja przemiana materii przyspieszyła – mam dodatkowe wypróżnianie. Czy to dobrze świadczy?
     Pytanie 2: wyczytałam, że za duża ilość soku z cytryny może źle odbić się na szkliwie czy na żołądku wywołując zgagę. Ile ogólnie cytryn użyć na 4 szklanki? Dodam że schodzą mi dwie duże cytryny.

     Pytanie 3. Czy do 4 szklanki zamiast proszku z jęczmienia/chlorelli etc. można dodać np. soki z młodego jęczmienia/chlorofil? 🙂

     1. avatar Pepsi Eliot 20 kwietnia 2023 o 15:59

      zęby przy WIĘKSZEJ ilości soku z cytryny można chronić pijąc przez bambusową, lub szklaną rurkę, i płukać zęby wodą po szklankach.
      Jeśli nie masz zgagi i Cię nie piecze, to znaczy, że dajesz odpowiednią ilość cytryny.
      My na 2 osoby dorosłe, czyli 8 szklanek używamy 3 dużych cytryn.
      W moim przepisie jest sok z 1 cytryny, ale ja daję więcej, bo kelp jest wtedy do przyjęcia 🙂
      Usunęłam link, bo nie chcę nikogo łatwo wyprowadzać z bloga. Każdy może sobie poszukać.
      Można dodać sok albo chlorofil.

     2. avatar Danuta 30 stycznia 2024 o 22:08

      Witam! 4 szklanki pije się jedna za drugą? Mam na myśli czy wszystko na raz się pije?

     3. avatar Pepsi Eliot 31 stycznia 2024 o 13:02

      jednak za drugą, ale można 3 pierwsze wypić po postu z cytryną, a resztę w 4 szklance razem. Woda przyjemnie ciepła ale 41 stopni max

 3. avatar Chmurka 26 września 2017 o 19:45

  Jeśli mam chlorelle to nie piję już 4 szklanki z 4greens?

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:36

   pijesz , pijesz, 15 minut przed obiadem/lanczem (nie przed kolacją) zjadasz 1.5 – 2 gramów

 4. avatar shakti 26 września 2017 o 20:35

  a można to wszystko wymieszać w jedna miksture :D?
  probowalas ;)?

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:26

   nie rób tego !!

   1. avatar old 28 września 2017 o 19:46

    Dlaczego? Co tam koliduje, Pepsi?

    Ja od rana wypijam 3 kubki [po około 400ml] wody.
    Pierwszy z glutaminą, tauryną, chlorkiem magnezu 1,5g, askorbinianem sodu 1g, MSM 2g.
    Drugi z askorbinianem sodu 2g, MSM 1g.
    Trzeci z sokiem z całej cytryny bio, z kurkumą i imbirem, askorbinianem sodu 1g, MSM 1g.
    Do każdego kubka szczypta soli himalajskiej/kłodawskiej.
    Pozdrawiam,

    1. avatar old 28 września 2017 o 19:49

     Do drugiego kubka też wędruje 1,5g chlorku magnezu.

     1. avatar Jarmush 28 września 2017 o 19:58

      nie rozumiem pytania, skąd wziąłeś 1.5 grama, i co znaczy też?

    2. avatar Jarmush 28 września 2017 o 20:00

     to jest temat kuracji 4 szklankami, Ty pij co chcesz, to nie jest moja rozpiska.

     1. avatar old 28 września 2017 o 20:17

      Oj, Pepsi, coś taka niemiła.
      Pytałem dlaczego nie łączyć a propos Twojej odpowiedzi na wcześniejsze pytanie.

     2. avatar Jarmush 29 września 2017 o 05:43

      oj sorki, czasami jestem niemiła, ale Cię kocham

 5. avatar Joanna87 26 września 2017 o 21:38

  Rozumiem, ze te 4 szklanki wody z dodatkami pije sie z rana po wstaniu, jedna za druga?

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:24

   tak, to poranna sprawa 🙂

   1. avatar jefka 10 listopada 2017 o 17:34

    o! kurde! 2 szklanki wypiję. 4 to już bomba wodorowa 😉
    A co na takie ilości wody nerki? Niektórzy sączą wodę cały dzień, żeby lepiej się wchłaniała, a tu przed robotą tyle wychlustać?

    1. avatar Jarmush 11 listopada 2017 o 00:33

     dobrze nawodnione ciało będzie szczęśliwe, odwodnione będzie chlustać, to Twoje wybory

     1. avatar Karola 6 grudnia 2017 o 09:31

      Pepsi a jak poznać czy organizm jest nawodniony? Czy czestosc oddawania moczu w ciagu dnia jest wskaznikiem? Jeśli wypijam taką ilość wody (ok.4szklanki) w stosunkowo krótkim czasie i dosyć szybko pojawia się potrzeba oddania moczu to znak ze jest ok czy że woda „przeleciała „ale nie nawodnila? Ostatnio przeczytałam jeden z Twoich komentarzy odnośnie przyczyn podkrazonych oczu (mi.in moze to byc właśnie niedostateczne nawodnienie) i tak właśnie chciałam rozkminic temat, bo mam porządne since pod oczami:) do tego częste zaparcia i sucha skóra wiec może coś jest na rzeczy z tym nawodnieniem u mnie 🙂 p.s. uściski <3

     2. avatar Jarmush 6 grudnia 2017 o 10:18

      biały mocz świadczy o dobrym nawodnieniu

     3. avatar grzegorzadam 6 grudnia 2017 o 10:36

      Są metody Siemionowej w książce,
      Tu skrócona Mercoli:

      ”Kilka sposobów na ocenę poziomu nawodnienia

      Poza poleganiem na objawach, istnieje kilka testów które mogą nam pomóc ocenić poziom odwodnienia.
      Po opróżnieniu pęcherza moczowego wypijamy 11 ml wody na 1 kg masy. Czekamy godzinę i opróżniamy pęcherz do kubeczka. Jeżeli oddamy dużo mniej moczu niż całkowita ilość wypitej przez nas wody, oznacza to że ciało ją zatrzymuje, ponieważ jesteśmy odwodnieni.

      Zwróćmy uwagę na częstość oddawania moczu. Większość z nas robi to 4-7 razy dziennie, w zależności od wielkości pęcherza moczowego i ilości moczu jakiej musimy się pozbyć. Jeżeli oddajemy go mniej niż 4 razy – lub w ogóle – prawdopodobnie musimy pić więcej wody.

      Istotny jest również kolor moczu. Jest on determinowany przez stężenie produktów ubocznych w płynie. Im więcej mamy wody w ciele – by nerki mogłby mieszać ją z odpadami – tym lżejszy jest nasz mocz. Powinniśmy pić tyle wody, by miał on jasnożółty kolor.

      Ciemniejszy mocz oznacza, że nerki pracują ciężko by skoncentrować produkty uboczne i usunąć je z organizmu, bez powodowania dalszego odwodnienia. Możemy nie być świadomi fizycznych i poznawczych ograniczeń, które na tym etapie mają już miejsce. Należy pamiętać, że niektóre odżywcze suplementy mogą barwić nasz mocz na jasny, niemal fluoresecyjny, kolor. Może to utrudnić określenie prawdziwego odcienia.
      Jeśli nasz mocz jest niemal przezroczysty, może to oznaczać że pijemy za dużo. Choć znacznie mniej niż odwodnienie, nadmierne nawodnienie również może zagrażać życiu. Książka dr. Tima Noakesa zatytułowana Waterlogged: Poważny problem nawodnienia w sportach wytrzymałościowych ujawnia, jak przemysł napojowy wpłynął na wytyczne dotyczące przyjmowania płynów przez sportowców, co prowadzi do niepotrzebnych zgonów z nadmiaru nawodnienia.”

 6. avatar Sanone 26 września 2017 o 21:41

  Pepsi, czym różni się chlorek od jabłczanu magnezu? i który z tych dwóch będzie lepszy dla mojego ciałka, które ma skłonność do podrażnień nerek i w ogóle całego układu moczowego oraz przypuszczam, że z tarczycą też nie wszystko w porządku – od zawsze obniżona temperatura ciała, po paru latach chodzenia do zielarza i bardziej świadomego jedzenia podniosła się z 35,5 do 36,2.
  Cieplutko pozdrawiam! <3

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:19

   obydwa bardzo dobre, jabłczan magnezu ma udowodnione właściwości oczyszczania mózgu z aluminium, nie obawiaj się, że chlorek magnezu i tarczyca, bowiem przytoczyłam na ten temat opinię Lasta, w którymś poście, jednak chlorek może powodować rozwolnienie, natomiast jabłczan nie. <3

 7. avatar Tola 26 września 2017 o 22:09

  Czy w 1ej szklance zamiast soku z cytryny eko ocet jabłkowy będzie ok? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:13

   nie, sok z cytryny ma inne właściwości niż ocet, ocet idzie do 3 szklanki, aby jeszcze lepiej strawić białko roślinne w 4.

 8. avatar Eb 26 września 2017 o 22:11

  Proszę o wytlumaczeńie,otóż trżecia szklanka zawiera kwas askorbinowy a czwarta m.in.chlorelle,która powinno sie przyjmować w odstępie co najnmniej czterech godzin.To albo można albo nie,te ńiektore informacje są sprzeczne czasami.

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:11

   Oficjalnie ogłaszam po raz tysięczny:
   chlorella sama zawiera witaminę C, nie musimy stosować żadnych odstępów przy takich dawkach alg, 3 godzinny odstęp ma tylko uzasadnienie przy prawdziwych, dużych chelathacjach, gdy bierzemy 15-20 i więcej gramów chlorelli etc. Zresztą nawet przy tych chelathacjach też posiłkujemy się kolendrą, która również naturalnie zawiera witaminę C. Dlatego ten odstęp nawt w tych przypadkach dotyczy większych ilości witaminy C.

   1. avatar Angel 19 maja 2018 o 06:39

    Mam pytanie czytam czytam i sama już nie wiem od czego zacząć

    1. avatar Jarmush 19 maja 2018 o 06:51

     od 4 szklanek

 9. avatar Soczewica by przytyc 27 września 2017 o 04:03

  Droga Pepsi a co sadzisz o pozbyciu sie robakow z ciala , poprzez jedzenie suszonych grzybow kurek?
  Czy to prawda ze przyczyna NADWAGI moga byc robaki w ciele?

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:06

   same są grzybami 🙂 nie wiem, słyszała tego gościa, nie rezonuję z nim, ale nie wykluczam niczego. Przyczyna nadwagi jest w głowie.

  2. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 08:20

   Przyczyną nadwagi, niedowagi mogą być pasożyty.
   Kurki na Wschodzie bardzo popularne, można próbować.

 10. avatar SŁAWEK 27 września 2017 o 05:06

  A w jakim czasie należy to wypić? Jedna po drugiej czy rozłożyć na dłuższy poranny czas?

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:02

   ja piję powoli, ale jedną po drugiej, żeby mieć to z głowy

   1. avatar Pawełek 21 listopada 2017 o 01:06

    Cześć Pepsi, powoli czyli ? jak długo pijesz zawartość każdej szklanki ? 5 minut czy dłużej ?

    1. avatar Jarmush 21 listopada 2017 o 06:29

     szczerze? szybko, ale ja jestem bardzo nawodniona

   2. avatar Marcin 5 kwietnia 2023 o 05:13

    Nie wiem czy Jarmush to Pepsi, czy też współpracownik, ale chciałbym poznać konkretne odpowiedzi.
    Jestem zainteresowany tematem 4 szklanek i chcę rozpocząć przygodę, ale chcę się dowiedzieć jak to Ty/Wy robicie. Czyli jak te 4 szklanki mają się do całego dnia i śniadania?
    Powiedzmy 2 warianty:
    a1 – pracuję w firmie, wstaję o 6.30 o 8.00 wyjeżdżam, żeby o 9.00 być w firmie. Jak mam to porozkładać czasowo, czy mam jeść śniadanie (jakie, kiedy) itd.
    b2 – pracuję z domu, wstaję o 8.00, żeby o 9.00 usiąść do kompa. Jak wtedy mam to porozkładać czasowo, jak ze śniadaniem, itd ?
    Czy jest jakaś godzina do której to powinienem wypić ?
    Wiem, że macie większe doświadczenie i nawodnienie, ale napiszcie konkretnie jak to jest u Was.
    Wiem też, że na początku można pić po 3/4 szklanki. Ale czy możliwe jest wypić 4 szklanki jedna po drugiej i jeszcze zjeść jakieś małe śniadanie, czy te szklanki robią już właściwie za śniadanie ?
    Przepraszam jeśli już podobne kwestie były, ale ciężko przejść przez te wszystkie komentarze.
    Ponieważ jestem matematyczny, to proszę o konkrety (np. każda kolejna szklanka co 15 minut, wypijasz ją „jednym duszkiem”, sikasz potem jak koń, ale tylko na początku, itp.)

 11. avatar elfie 27 września 2017 o 05:47

  Droga Pepsi, dzisiaj po raz pierwszy z własnej, nieprzymuszonej woli zaczęłam dzień o 5:30 uprzednio kładąc się spać około 22:00 (zwykle wstaję w południe i idę spać po północy), co jak czuję mi służy i chcę to kontynuować. W ogóle od 2 dni mam przeczucie, że jakaś świeża energia do mnie płynie i szykują się zmiany, w takich momentach moje ego daje o sobie znać, wkurzają mnie zachowania ludzi w moim otoczeniu, których wcześniej nie zauważałam (zachowania, nie ludzie :P) lub były mi obojętne.
  Kontynuując, zapytałam ciało czy chce jeść lub pić, zgodziło się na nawodnienie, także zrobiłam coś na kształt terapii 4 szklanek, ale powiem Ci, że ta ostatnia, zielona, zbyt hardkorowa w smaku i konsystencji póki co. Dlatego mam pytanie: 1-2 bananki do tego byłyby ok?

  Dzięki Pepsi za swoją pozytywną moc, uściski & owocki <3

  Ps. Widzę przez okno, że sarna jest mocno na 'taaaaak' dla jarmużu w moim ogródku 😀 życzę jej smacznego 🙂

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:01

   oczywiście że wsadź bananki, czy jagody, mnie po prostu zawsze szkoda tych owoców, bo to psuje smak, za chwilę je miksuję 🙂

 12. avatar A 27 września 2017 o 05:50

  A chlorella i kwas askorbinowy obok siebie są w porządku? 😉

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 05:59

   jak najbardziej, w chlorelli jest również naturalnie witamina C, przy dużych chelathacjach gdy stosujemy 15 -20 gramów chlorelli i więcej należy robić odstęp 3 godziny, już prostowałam tę pomyłkę 100 razy

 13. avatar Chmurka 27 września 2017 o 06:16

  Ponawiam pytanie, bo zaginęło -jeśli biorę chlorellę to mam pić 4tą szklankę z 4greens? Oraz co to jest według Ciebie dobra woda? Dziękuję

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 06:22

   kinga pieninska, żywiec, evian, cisowianka, volvic, ze studni oligoceńskiej, i wiele innych, wodę należy zmieniać, bo mają różne składy minerałów, chlorellę 1,5-2 gramów weźmiesz sobie 15 minut przed obiadem/lanczem (nie przed kolacją)

   1. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 08:29

    Fajna selenka mocno gazowana.

    1. avatar Janek 19 kwietnia 2018 o 13:50

     a gazowana jest zdrowa ?

 14. avatar Aneta D Falkiewicz 27 września 2017 o 06:58

  Pepsi, a co jeśli ma się zmianową pracę 12h i wstaje o 4.30, wychodzi się z domu o 5 rano a potem ma się przerwę śniadanowią w godzinach 8.-9.30? Też chcę.

 15. avatar Paulina 27 września 2017 o 07:06

  Droga Pepsi mam dziś poważnego doła dopadło mnie mimo ze na co dzień ja sie naprawdę cieszę życiem , każdego dnia jestem wdzięczna za to co mam, za swoją prace (która uwielbiam ) za chłopaka ( choć to nie było takie oczywiste jeszcze pol roku temu – pisałam i odpowiedziałaś mi w poscie i naprawdę zaakceptowałam i kocham) za to ze jestem na tej planecie. Przedwczoraj siadł nam komornik na konto jak sie okazuje nie ten którego spłacamy od dwóch lat tylko jakiś za wyrok z 2012 a obie sprawy od gminy za długi od 2001 roku do 2014 ( czyli do momentu w którym sie tu wprowadziłam do mieszkania chłopaka ) i zaczęliśmy płacić . Długi są po rodzicach którzy zmarli w 2001 a wcześniej przez 6 lat nie płacili za mieszkanie a moj facet miał 21 lat był młody i durny i dalej nie płacił bo go to wszytko przerosło . Teraz mamy dziecko i chcemy jakos wyjsć na prosta ale ten nowy komornik mnie jakos dobił . Chuj z tym ze zgarnął 1500 zł jakos sobie poradzę ale chodzi o sam fakt ze zamiast cos wyremontować pojechać na wakacje musimy płacić za długi rodziców za mieskAnie w którym mieszkamy bezprawnie i właściwie nie wiem czy spłata długu który jest kurwwsko horrendalny cos pomoże . Chyba złoże w piątek wniosek do gminy o umorzenie pierwszy raz , moze warto ? Łzy mi sie trochę cisną do oczu bo choc uwielbiam swoją prace to jej charakter nie pozwoli mi na zwiększenie przepływu $$$ . Po prostu spłacać zacisnąć zeby wziąć to na klatę ? Ok . Typowe ego jednak do głowy mi wrzuca mysli typu – inni dostają mieszkanie po rodzicach a ja nigdy nie dostanę ( rodzice alkoholicy i sami mają lipę ) itd itp

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 09:15

   są też tacy, którzy nie tylko nie dostają, ale sami kupują rodzicom mieszkania, rozważ i tę opcją. Będzie dokładnie tak z czym rezonujesz. Lovciam

 16. avatar agnei 27 września 2017 o 07:19

  W szklance 2 – gdzie kończy się anwias? czyli czy sok z 1/2 cytryny tylko do jabłczanu czy do chlorku też?

  „Do dobrej wody dodaj płaską łyżeczkę chlorku magnezu TiB (jeśli masz skłonności do rozwolnień, niech będzie płaska łyżeczka 3,5 grama jabłczanu magnezu TiB i sok z 1/2 cytryny.”

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 09:12

   do chlorku też dodaję, ja piję z chlorkiem, G. z jabłczanem

  2. avatar Lila 10 grudnia 2022 o 19:24

   Kupują Ci co najpierw dostali odpowiednie zasoby od swoich rodziców w postaci miłości, opieki, wychowania w duchu pewności siebie i poznania własnej wartości. Z pustego to i Salomon nie naleje. Jeszcze i tobie się może powinąć noga albo twoim dzieciom…wnukom…a wtedy takie patrzenie na kogoś z góry i mądrzenie się też nie pomoże.

 17. avatar Magda Wojda 27 września 2017 o 07:42

  Peps, a czy w 4greens jest gluten? Tzn czy trawa jęczmienna jest zrywana zanim zdąży się on zawiązać? Bo tak zachwalasz, że strasznie chciałabym stosować, ale mam celiaklię 🙁 Wiem z kolei, że są bezglutenowe produkty z trawą jęczmienną, więc może 4greens też? 🙂

  1. avatar Emanuela Urtica 27 września 2017 o 08:57

   Si, bez glutenu. Ma odpowiednie oznaczenie. No i młode trawy zazwyczaj zrywane są zanim glucik zdąży się zawiązać. 🙂 Buźka.

  2. avatar Jarmush 27 września 2017 o 09:10

   nowozelandczycy twierdzą, że nie ma glutenu

   1. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 08:30

    Nigdy nie robili ciasta? 🙂

 18. avatar Paulina 27 września 2017 o 08:13

  Jeszcze dodam ze początek długu jest z 1995 i jak złoże wniosek o umorzenie do prezydenta miasta to podpisuje oświadczenie ze biorę odpowiedzialność za cały dług i nie będę wnosić o przedawnienie . Ale innej opcji nie ma , dług jest na jakies 400 tysięcy prezydent musi umorzyć bo jesteśmy bez szans na spłatę a za te pieniądze można chatę postawić

 19. avatar syldra 27 września 2017 o 08:18

  Cześć Pepsi. Pytanie mam, a w zasadzie kilka. Po pierwsze, moja 9 letnia córka mało pije, jak jej nie zmusić to nie piłaby wcale – ale zmuszam, czy taką terapie 4 szklanek można też zastosować u dziecka, a jeśli tak to w jakich proporcjach? (4 szklanek pod rząd nie wypije w życiu) Po drugie – i tu proszę o pomoc Ciebie i Grzegorzaadama. Od miesiąca mamy w domu dwumiesięcznego kotka, kotek jest znajdą, która wiele przeszła. Przyszła do domu z kocim katarem i świerzbowcem, 2 tygodnie temu przeziębiłam się ja i córka, w nasze osłabione organizmy weszła grzybica, okazało się, że kicia przyniosła ją też. Kotek jest leczony i będzie dobrze, przy założeniu, że nie ma białaczki lub FiV (wet twierdzi, że być może – trzeba sprawdzić). Pieniążkowate plamy na ciele moim i córy, schodzą powoli pod wpływem tridermu, musimy też zwiększyć odporność (czy wystarczy witamina C?) no i zdezynfekować wszystko w domu (jakieś rady?). Przypuśćmy, że wszystko się zagoi, ale nie zmienia to faktu, że ten grzyb w nas jest (tak myślę) co zrobić? Jak sobie pomóc? Grzegorzuadamie myślałam o MMS, czy to dobry pomysł i jak się to ma do córki?

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 09:07

   dziecko 9 lat może wypijać po 1/4 z każdej szklanki, zamiast wody z octem woda z cytryną i miodem i trochę kwasu askorbinowego TiB. Od kotka mogą być jeszcze inne pasozyty, należy przeprowadzić jeszcze kurację ziołami czarny orzech, piołun, przepisy są na blogu. Można kupić taka gotowa mieszankę, dopiero potem zacząć kurację odżywiająca greens & Fruit TiB, lub multi kids G&G dla dzieci, omegaa 3 dla dzieci G&G, i D3+K2

  2. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 08:37

   moja 9 letnia córka mało pije, jak jej nie zmusić to nie piłaby wcale”

   Moja 9-tka też tak ma, prowadzę intensywną edukację i wywieram presję.
   odwodnienie u dzieci może mieć tragiczne skutki.

 20. avatar nhalka 27 września 2017 o 09:19

  Cześć Pepsi! Co zrobić jeśli stosuję post przerywany i moje okno żywieniowe wypada od 14 do 18, jak uważasz? 3 pierwsze szklanki z rana spoko, ale co z 4, czy nie jest to już przerwanie postu? Czy może tę czwartą szklankę przesunąć na 14?

  1. avatar Emanuela Urtica 27 września 2017 o 09:52

   To nie wlicza się w post – można potraktować to jako odstępstwo od zasady „napoje bez kalorii”, wszak ilość kalorii z selera naciowego czy jarmużu jest znikoma. 😉

 21. avatar Gosia 27 września 2017 o 09:28

  Zamiast octu jabłkowego może być z winogron własnej produkcji?

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 09:54

   raczej nie 🙂

 22. avatar Eb 27 września 2017 o 11:21

  Wytłumacz mi,proszę jak to jest.Wczesniej pisałaś ze powinno sie robić odstęp czterech godzin pomiędzy wit.c a chlorella a w tym przypadku pije sie to prawie rownoczesńie,gdyż trzecia szklanka zawiera askorbinian sodu a czwarta greens z mieszanka chlorelli.

  1. avatar Emanuela Urtica 27 września 2017 o 11:24

   Cytując Pepsi z komentarza powyżej: chlorella sama zawiera witaminę C, nie musimy stosować żadnych odstępów przy takich dawkach alg, 3 godzinny odstęp ma tylko uzasadnienie przy prawdziwych, dużych chelatacjach, gdy bierzemy 15-20 i więcej gramów chlorelli etc.
   🙂

   1. avatar Eb 28 września 2017 o 01:59

    Dzięki.Nie wiedziałam ze można brać aż tak duże dawki chlorelli.W jakim przypadku można tak duzo przyjmować?

    1. avatar Jarmush 28 września 2017 o 06:43

     chelatacji rtęci z amalgamatów, po usunięciu z zębów, po Czarnobylu dzieci ukraińskie dostawały, po Fukushimie, po połknięciu rtęci z termometru

     1. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 08:39

      przy każdym doustnym zatruciu białko surowe jajka- stare podręczniki medyczne.

 23. avatar Mango 27 września 2017 o 13:18

  Jeszcze raz dziękuję za to co robisz. Energia miłości płynie do Ciebie strumieniami, aż Ci włosy zafalowały ?

 24. avatar Magda 27 września 2017 o 14:25

  Hej Pepsi, robię u Ciebie zamówienie dla mamy. Mama zrobiła badanie witaminy D, które wynosi 16,00.Ile powinna przyjmować dziennie d3 z k2? Powtórne badanie zrobić za 3 miesiące? Dodatkowo zbadała także OB, wynik 5( norma 0-30) , kwas moczowy wynosi 2,4 (norma 2,4-5,7). Zamawiam kolagen joint(na stronie sklepu nie jest napisane ile łyżeczek dziennie) , witaminę d3 i k2, chlorek magnezu ( codziennie ma moczyć nogi?) koenzym Q 10/ 50mg, omega 3 i kwas askorbinowy z msm. Czy można przyjąć wszystko jednocześnie czy trzeba będzie zrobić odstęp czasowy? Mama bierze także cyclo 3 fort. Nie będzie kolidowac z ww. suplementami?

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 16:53

   6 tabletek D3 TiB i 1 K2 TiB po śniadaniu razem z 1 Omega 3 TiB
   Chlorek magnezu może brać płaską łyżeczkę z wodą z cytryną rano,przed śniadaniem, jeśli miałaby rozwolnienia należy zmniejszyć dawkowanie, albo przejść na jabłczan magnezu, moczyć nogi kiedy chce.
   Nie widzę przeciwskazań przy tym leku, ale nie jestem lekarzem i należy zapytać pracownika służby zdrowia.
   Koenzym Q10 – http://www.pepsieliot.com/koenzym-q10-jestes-pewna-ze-go-odpowiednia-ilosc-ciele/ – podziel na 2 porcje zgodnie ztym co napisałam we wpisie
   kwas askorbinowy z MSM – http://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/ tu jest przepis na oranżadkę,możesz do takiego napoju dodać kolagen, łyżeczka

  2. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 08:40

   Jaką ma wagę?

 25. avatar Magda 27 września 2017 o 17:56

  Dzięki Pepsi 🙂 Miałam zrobić teraz zamówienie, ale nie ma omegi 3. Kiedy będzie dostawa?

  1. avatar Jarmush 27 września 2017 o 22:15

   czekamy, wiem, że już wyleciała ze Stanów do nas

   1. avatar Agata 11 listopada 2017 o 09:02

    Pepsi …?

    1. avatar Jarmush 11 listopada 2017 o 10:37

     dostaniesz oficjalną odpowiedź na prywatnego meila <3

 26. avatar Ag E 27 września 2017 o 18:18

  Pepsi, co mozna mieszac w jednym koktailu, a czego nie? Ja dosc duzo wrzucam rzeczy, przykladowo: banan, jarmuz, sliwki, wit. C, magnez, 2 daktyle, ostropest i np. chia.

 27. avatar Słońce 28 września 2017 o 09:19

  4 szklanki brzmią absorbująco czasowo, ale na początek kurkumy i pieprzu do porannej wody z cytryną to mogę dodać 🙂 A na jesień oczyszczanie robić to nie zaszkodzi nie wychłodzi itd?

  1. avatar Jarmush 28 września 2017 o 09:25

   opuszczasz najważniejsze, zostawiasz najłatwiejsze, takie są Twoje wybory, a jak rezonujesz z tym, że wychłodzi, to wychłodzi, mnie wszystko rozgrzewa, a jestem od wielu lat witarianką, w zimie i w lecie

 28. avatar Vivienne 28 września 2017 o 20:04

  Pepsi, czy taka modyfikacja cos zamąci?
  1 szklanka- pierwsze skrzypce gra kurkuma, wiec czy w okresie jesienno-zimowym mogę tu kręcić Twoją herbatkę na pasożyty i inne robale? (Kurkuma,imbir,cynamon cejloński,olej kokosowy,miód)
  2 szklanka- chlorek Mg, woda, MSM, kw askorbinowy
  3 i 4 szklanka bez zmian.
  Najchętniej to bym tez wrzuciła 1. szklankę na koniec całego zestawu, ale to juz cos chyba psuje?
  <3

  1. avatar Jarmush 28 września 2017 o 20:07

   bez oleju kokosowego, wystarczy pieprz, nie zaczynaj dnia od tłuszczu, zrobisz sobie film i trzustka nie zobaczy cukru. Możesz wrzucić, byle ocet był przed białkiem

   1. avatar Vivienne 29 września 2017 o 04:27

    Dziękuje Peps! 🙂

 29. avatar Lena 30 września 2017 o 12:00

  czy można pić chlorellę po posiłku , w którym wzięło się witC, żelazo i laktoferynę?

  1. avatar Jarmush 30 września 2017 o 12:03

   nasza chlorella nie jest do picia

 30. avatar seb 30 września 2017 o 13:57

  w innym wpisie odnośnie kataru siennego jest uwaga, by unikać cytrusowych owoców. zaniechać powyższej kuracji, czy można cytrynę czymś zastąpić? a tak wogóle to trzeba te 4 szklanki od razu z rana, nie można tego rozłożyć na pół dnia?

  1. avatar Jarmush 30 września 2017 o 16:06

   to poranne nawadnianie i oczyszczanie, z jakiego powodu piętrzysz trudności? Katar sienny to też najczęściej pasożyty i złe nawodnienie ciała, więc …

 31. avatar monika 3 października 2017 o 15:35

  A jeśli chciałoby się zacząć od wody utlenionej np. z solą – rozumiem, że to jako pierwsze, a potem dopiero po 1 h może iść reszta?

 32. avatar Edyta 4 października 2017 o 16:23

  Zamowiony chlorek magnezu okazal sie cytrynianem (mylnie wyslane), moge brac, czy lepiej wymienic na chlorek?

  1. avatar Jarmush 4 października 2017 o 19:20

   w naszym sklepie This is Bio zamówiłaś?

   1. avatar Sieciunia 21 czerwca 2018 o 18:18

    Pepsi chcialabym zaczac kuracje 4 szklanek w szczególnosci z uwagi na duza dawke witamin i mineralow, nie zalezy mi zeby schudnac, ale troche obawiam sie oczyszczania z pasozytow i grzybow. Czy moglabys mi powiedziec jakich moge sie spodziewac efektow ubocznych? Kozystajac z okazji, ze organizm bedzie dobrze odzywiony chce rowniez wprowadzic smarowanie sie lugola, bo mam troszke podwyzszone TSH. Czy zamiast chlorku magnezu moge stosowac cytrynian? Gdzies wyzej bylo o jakims poscie… Czy przy tej kuracji mozna sie normalnie odzywiac? Czy rano 4 szklaneczki, a potem juz normalnie funkcjonuje?

    1. avatar Jarmush 21 czerwca 2018 o 20:45

     Jeślim nie brałaś alg, zacznij od 1/4 łyżeczki 4 greens. I powoli podnoś dawkę, żeby nie uczulić się na nowy pokarm, labo szybko go wyeliminować w razie nadwrażliwości. Nie wiem co to znaczy dla Ciebie normalnie funkcjonować, 4 szklanki jest jak najbardziej normalne, coś jak mycie zębów. Możesz jabłczan, albo cytrynian, tylko popij go cąłą szklanką wody z cytryną. To jest kuracja oczyszczająca, ale nie drastycznie. Powoli wszystko się dzieje,ale systaematycznie. No ale jak ktoś jadł fastfood, to może odczuć detoks bardziej dotkliwie.

 33. avatar Lena Mi 5 października 2017 o 08:41

  Czy ta kuracja oznacza codzienne picie 4 szklanek mikstur (250ml)? Aż 4 każdego dnia? Na czczo? Przez ile dni?

  1. avatar Emanuela Urtica 5 października 2017 o 09:29

   Si, 4. Codziennie na czczo. Oczywiście jak któregoś dnia pominiesz, to nic się nie stanie, ale taki element codziennej rutyny doskonale wpływa na zdrowie. Pierwsze efekty widać po około 3-4 tygodniach stosowania, ale najlepiej robić to cały czas, tak jak codziennie myje się zęby – profilaktycznie.

  2. avatar Emanuela Urtica 5 października 2017 o 09:30

   Si, 4. Codziennie na czczo. Oczywiście jak któregoś dnia pominiesz, to nic się nie stanie, ale taki element codziennej rutyny doskonale wpływa na zdrowie. Pierwsze konkretne efekty widać po około 3-4 tygodniach stosowania, ale najlepiej robić to cały czas, tak jak codziennie myje się zęby – profilaktycznie.

 34. avatar Ania 5 października 2017 o 17:59

  Witam, mam pytanko:-) Czy do pierwszej szklanki z kurkumą można wsypać sodę oczyszczoną, oczywiście gaszoną gorącą wodą oraz drugie pytanie, czy do szklanki z magnezem można wrzucić wit C?? Dziękuje.

  1. avatar Jarmush 5 października 2017 o 18:29

   ja nie wsypuję sody, gdyż to jest lek, którego nie można stosować constans. Wszystkie składniki pozostałe to tak naprawdę pokarmy. Oczywiście jest tam magnez, ale mamy ogromne braki magnezu. Dołożyłabym jeszcze wcześniej taką szklankę z sodą, ale tylko przez określony czas,w związku z sytuacją zdrowotną. Natomiast do szklanki z magnezem jak najbardziej można wrzucić witaminę C. pzdr

   1. avatar PK 10 listopada 2017 o 12:20

    Witaj Pepsi, możesz jakoś skomentować lub to wyjaśnić:
    to jest twoja obecna odpowiedź „ja nie wsypuję sody, gdyż to jest lek, którego nie można stosować constans”
    a to pochodzi z wpisu pt. http://www.pepsieliot.com/soda-popiol-boskiego-ognia-czyli-lek-na-potrzeby-calej-ludzkosci/ i brzmi następująco:
    „…Nadmiar sody wydalany jest przez organizm samoczynnie, przy czym dodatkowo przepłukane zostają nerki. Brak jakichkolwiek przeciwwskazań… i dalej
    „Brak jakichkolwiek przeciwwskazań.
    SODĘ możesz zażywać wręcz przez całe życie.”

    Tylko nie traktuj tego jako czepianie się. Po prostu chcę wiedzieć.
    Pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 10 listopada 2017 o 14:51

     To jest opinia Nieumywakina, ja nbie muszę się ze wszystkim zgadzać, o czym piszę w stopce – disclaimer

     1. avatar PK 10 listopada 2017 o 16:34

      Dziękuję za odpowiedź.
      Oczywiście, że nie musisz.

    2. avatar grzegorzadam 10 listopada 2017 o 17:31

     „ja nie wsypuję sody, gdyż to jest lek, którego nie można stosować constans””

     Bo nie można, trzeba podług potrzeb, nie sodę a wodorowęglany ! 🙂
     To jeden z nich, genialny ……….

    3. avatar grzegorzadam 10 listopada 2017 o 17:32

     Poczytaj tego ”dziadka”……… Warto 😉

  2. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 08:42

   Czy do pierwszej szklanki z kurkumą można wsypać sodę oczyszczoną, oczywiście gaszoną”

   Jakie masz pH średnie, poranne?
   Soda to nie witamina.

   1. avatar Keyt 28 października 2017 o 18:16

    Podepnę się pod temat, moje poranne pH to jakieś 7,5, później bywa różnie – czasem spadnie poniżej 7, czasem utrzymuje się w okolicach 7. Generalnie dobrze nie jest, rano za wysokie, potem nierzadko za niskie (zależy co jem). Chciałabym przed kuracją 4 szklanek dołożyć gaszoną sodę, czy jest konieczny jakiś odstęp? Robiłam kalibrację kwasem askorbinowym w związku z za wysokim pH porannym, na drugi dzień spadło solidnie, poniżej 6, kolejnego dnia wróciło na 7,5. Wiem, że wyrównanie tego to nie jest kwestia 1 kalibracji, ale może tymczasowe wprowadzenie sody i kwas askorbinowy z MSM pomoże mi wyrównać te zawirowania. Tylko teraz czy muszę odczekać po szklance gaszonej sody z resztą dobroci 😉

    1. avatar Jarmush 28 października 2017 o 19:42

     soda podwyższa pH

    2. avatar grzegorzadam 29 października 2017 o 11:09

     Podepnę się pod temat, moje poranne pH to jakieś 7,5, później bywa różnie – czasem spadnie poniżej 7, czasem utrzymuje się w okolicach 7. Generalnie dobrze nie jest, rano za wysokie, potem nierzadko za niskie (zależy co jem). Chciałabym przed kuracją 4 szklanek dołożyć Robiłam kalibrację kwasem askorbinowym w związku z za wysokim pH porannym, na drugi dzień spadło solidnie, poniżej 6, kolejnego dnia wróciło na 7,5. Wiem, że wyrównanie tego to nie jest kwestia 1 kalibracji, ale Tylko teraz czy muszę odczekać po szklance gaszonej sody z resztą dobroci ?

     Powinno być odwrotnie z pH, świadczy o stanie zapalnym.

     ”gaszoną sodę, czy jest konieczny jakiś odstęp? ”
     Szklaneczkę sody czy lemoniadki sodowej pij jako pierwszą, pop kwadransie reszta.

     ”Robiłam kalibrację kwasem askorbinowym w związku z za wysokim pH porannym,”
     Kalibrację wykonujesz w celu określenia dawek wit.C, nie obniżeniu pH.
     Zakwasiłaś się to i pH spadło.

     ”może tymczasowe wprowadzenie sody i kwas askorbinowy z MSM pomoże mi wyrównać te zawirowania.”
     Tak, to przeciwzapalna para redox, jest wiele substancji w tym zakresie.

     1. avatar Keyt 29 października 2017 o 12:07

      Dziękuję, teraz mi się rozjaśniło 🙂

     2. avatar Keyt 1 listopada 2017 o 14:01

      Nie wiem co miało wpływ, ale drugi dzień z rzędu utrzymuje mi się pH poranne w granicach 6, a w południe 6,5. Może to kurkuma uczyniła, może imbir dodany kilka razy do herbaty, nie wiem. A może G&F. Teraz jednak ze spokojem mogę pić sodkę. Kuracja 4 szklanek to majstersztyk, tyle dobra <3 Piję kiedy tylko dam radę, wstawanie przed 5 nie pomaga, ale i wtedy można. 😉

     3. avatar Jarmush 1 listopada 2017 o 15:03

      <3

     4. avatar grzegorzadam 2 listopada 2017 o 08:05

      drugi dzień z rzędu utrzymuje mi się pH poranne w granicach 6, a w południe 6,5. ’

      Spokojnie, trzeba czasu i cierpliwości.

     5. avatar Keyt 2 listopada 2017 o 09:40

      Tylko mi chodziło o to, że nic takiego nie zrobiłam a stan zapalny minął. Dziś pH 6,5, także stan zapalny mam za sobą, a teraz czeka mnie odkwaszanie 🙂

     6. avatar grzegorzadam 2 listopada 2017 o 09:59

      Jak widać, zrobiłaś coś pozytywnego.

 35. avatar Ewelina 7 października 2017 o 08:22

  Pepsi, pije na czczo kolagen z wit c, do ktorej szklanki moglabym to dodac? Zaczelam kuracje 4 szklanek w tym tygodniu, energii po tym moc:) dzieki za przepis

  1. avatar Jarmush 7 października 2017 o 11:18

   do magnezu <3

   1. avatar Ewelina 18 października 2017 o 09:25

    Jest to moj 3 tyg picia, jak wspomnialam energii przybywa, niepokoi mnie ze od tygodnia po wypiciu pierwszej szklanki szczypie, swedzi nnie cala skora co to moze sugerowac? Jest to bardzo dokuczliwe ale poki co nie przerywam terapi, czy swiadczy to o oczyszczaniu organizmu?

    1. avatar Jarmush 18 października 2017 o 12:05

     to nie pij przez pewien czas kurkumy, zastąp ją wodą z cytryną i zobaczysz

    2. avatar grzegorzadam 18 października 2017 o 12:07

     czy swiadczy to o oczyszczaniu organizmu?”

     Może tak być.

   2. avatar Ewelina 18 października 2017 o 13:13

    Dzieki, czesto boli mnie woreczek zolciowy/ watroba a zwlaszcza jak zjem troche tluszczy jak ryba, orzechy lub nawet po owocu jak grejpfrut na co pomaga mi picie octu jablkowego przed jedzeniem i rozdzielna dieta. Jestem juz po odrobaczaniu, trzykrotnym oczyszczaniu watroby i woreczka metoda mortiza i za pierwszym razem kilka kamyczkow wyszlo. Pytanie czy reguralne picie tej kurkumy zlagodzi te bole i stany zapalne? Ogolnie mam slabe krazenie, niskie cisnienie, powolny metabolizm i slabe wchlanianie, ph 8, suplementuje sie twoja omega, wit d3 k2 ( szkoda ze nie ma juz do ssania) witc msm vit b, plynem lugola przez skore. Najnardziej dokucza uczucie zimna, wieczny brak wit, bole po jedzeniu i super niereguralne cykle.Co jeszcze sugerujesz bo brak pomyslow a i psychicznie tez slabo.

    1. avatar Jarmush 18 października 2017 o 14:49

     kuracja 4 szklanek, no i http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     przeczytaj też komentarze grzegorzaadama pod wpisem

    2. avatar grzegorzadam 18 października 2017 o 15:01

     Jaki masz poziom kwasu w żołądku?
     Test sody?

 36. avatar Adzik 15 października 2017 o 10:40

  Witam, proszę o poradę, w którą stronę ruszyć ze skrzyżowania.
  Mam 36 lat, ważę 54 kg przy wzroście 160 cm.
  Borykam się z problemami skórnymi (zaskórniki otwarte, zamknięte, bolące gule) występują zarówno na twarzy (policzki, linia żuchwy) jak i na plecach. Od lat wielu. Włosy strasznie mi się przetłuszczają. Dwie zmory estetyczne.

  Okolice oczu charakteryzują się ciemną barwą, ale nie są to podkrążone oczy, ale brązowe powieki i ciut nad powiekami – od dziecka.

  Moją największą zmorą, która utrudnia mi życie to kaszel. Uważam, że związany jest ze stale spływającym śluzem po tylnej stronie gardła. Kaszel pojawia się przy spożywaniu zimnego, a także przy śmiechu i głębokim wdechu, itp. Kaszlę tak już kilka lat. Jedynym momentem kiedy się złagodził było bardzo gorące lato, chyba 2 lata temu, również przestałam kaszleć rok temu po 2 tygodniach postu wg Dąbrowskiej.
  Co jem? ogólnie jem wszystko poza mięsiwem, właśnie po poście nastąpiła niechęć całkowita. Czasem spożyję rybę/owoce morza.
  Poza tym zjadam kasze, warzywa, mniej owoców, sałatki, oliwa z oliwek, czasem nabiał, ale często masło, tłusta śmietana (bardzo lubię), makarony.
  Ciężko jest mi przygotowywać różnorodne jedzenie, bo w domu są jeszcze zjadacze padliny, trudny temat.

  Postanowiłam wyruszyć ze skrzyżowania w kierunku zrobienia badania vega test i żywej kropli krwi (poradnia Hipokrates Wrocław), ale gdzieś Pepsi pisze, że badanie żywej krwi wymaga ogromnego doświadczenia, więc nie wiem czy nie zrezygnować, bo mało nie kosztuje.

  No i ta terapia 4 szklanek mnie zastanawia, na pewno warto. Ogólnie to ilość rzeczy, które należy zmienić, ilość informacji do przefiltrowania, wprowadzenia w zabieganą codzienność powoduje, że się w tym wszystkim gubię i ostatecznie nie podejmuję żadnych działań. A tu trzeba działać.

  A w sprawach matrixa, srixa, świadomości… jestem dosyć dobrze zorientowana 😉

  Serdeczności,

  1. avatar grzegorzadam 17 października 2017 o 08:43

   Postanowiłam wyruszyć ze skrzyżowania w kierunku zrobienia badania vega test”

   Zrób, kropla krwi niekoniecznie, poczytaj:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
   Masz objawy niektóre.

   1. avatar Adzik 18 października 2017 o 12:36

    Dzięki za odpowiedź. Nie dodałam, że problemy trawienne, wzdęcia, zaparcia, gazy to standard. A także rozdwajające paznokcie. Jednak kaszel bije wszystkie problemy na głowę, wiecznie przełykam, odkaszluję, chrząkam, jestem tym zmęczona. W poniedziałek wizyta. Dzięki za poparcie kierunku. Pozdrawiam.

    1. avatar grzegorzadam 18 października 2017 o 13:14

     Jaki masz poziom zakwaszenia żołądka? Test sody?

     ”problemy trawienne, wzdęcia, zaparcia, gazy to standard. ”
     to nie może być standard, zrób sobie na początek przeczyszczenie traktu trawiennego solanką Ted’a:
     http://www.pepsieliot.com/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow-2/

     Jest kuracja 4 szklanek:
     http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Są inne alternatywy:
     http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     1. avatar Adzik 18 października 2017 o 20:14

      Ano test sody wyszedł mi tak: delikatne odbicie w 4:54 🙁 dobrze nie jest. Czy ma znaczenie o jakiej porze dnia się go robiło i czy daleko od ostatniego posiłku/napoju?
      Jeszcze mi się przypomniało, że od dawna mam niedokrwistość, za mało żelaza najgorszy wynik to 17 jednostek na min 50-100. Morfologia w obrębie hemoglobiny zawsze poniżej normy jakieś 8,6-9,0, pozostałe wskaźniki czerwonych krwinek były również poza normą.
      Grzegorzuadamie serdeczne dzięki za wskazówki.
      Zrobię te solanki. Czytałam też o psyllium. Co myślisz o wprowadzeniu tego do terapii jelit:
      http://www.pepsieliot.com/zastosuj-pieciodniowe-oczyszczanie-jelit-z-candidy-za-pomoca-psyllium/ ?
      Jeśli tak, to nie wiem, w którym momencie, co po czym?
      Zaczynam od solanki, potem psyllium, a potem terapia 4 szklanek i jednocześnie herbata na 60 chorób? Dobrze tak?
      Dziękuję, kula światła w Twoją stronę 🙂

     2. avatar grzegorzadam 19 października 2017 o 06:36

      Czy ma znaczenie o jakiej porze dnia się go robiło i czy daleko od ostatniego posiłku/napoju?”

      Przede wszystkim na pusty żołądek, 30 minut przed pierwszym jedzeniem wystarczy.
      Badaj pH z rana i po południu, soda (potas) podnosi pH, nie powinna średnia dzienna przekraczać 8.0,
      a poranny pomiar być dużo wyższy niż 7.0.

      Poziom kwasu masz za mały, pracuj nad tym, gorzkie zioła, sól, piołun (okresowo),
      zrób test niacyny.

      ”Co myślisz o wprowadzeniu tego do terapii jelit:”

      Pepsi napisała 2 artykuły wg Lasta, poczytaj.
      Dziękuję za kulę 😉

     3. avatar Adzik 19 października 2017 o 15:54

      Test sody na czczo wypadł następująco: bardzo delikatnie odbicie w 2 minucie 7s- tragicznie nie jest. Po południu 2 godziny po spożyciu ostatniego posiłku – odbicie w 6 minucie.
      Test niacyny – to jakieś badanie diagnostyczne trzeba zrobić?
      Zaczynam od solanki. Trzeba działać. Pozdrowienia 🙂

     4. avatar grzegorzadam 20 października 2017 o 06:23

      Zakwaszałbym zdecydowanie, wejdzie w nawyk, poprawi się.

      http://www.pepsieliot.com/okreslic-swoj-typ-metaboliczny-ktos-ogole-moze-dobrze-sie-czuc-paleo/

      ”Test niacyny – to jakieś badanie diagnostyczne trzeba zrobić?”

      Nie.

      ”Niektórzy z nich stwierdzili, że nie udało się im uzyskać diagnostycznego sygnału „ciepła” w żołądku bez względu na ilość przyjmowanych kapsułek kwasu solnego. W takim przypadku należy przerwać przyjmowanie kwasu solnego do czasu zdiagnozowania i naprawienia problemu. Zwykle jest to spowodowane blokadą nerwów w kręgosłupie.
      Istnieje prosty test na ustalenie, czy taka blokada istnieje. Należy nabyć butelkę kwasu nikotynowego (ale nie niacyny ani amidu kwasu nikotynowego) ze sklepu ze zdrową żyw-nością. Niewykluczone że trzeba będzie zamówić go gdzie indziej, ponieważ wersja wywołująca „uderzenia gorąca” nie zawsze jest dostępna w Australii i innych krajach (należy skontaktować się z New Zealand Nutritionals pisząc na adres enquiries @vita-fit.nz). Następnie należy rozwiązać problem w bezpieczny sposób, zaczynając od przyjęcia pół tabletki przed śniadaniem. To powinno wywołać „niacynowe zaczerwienienie”, jeśli ta dawka okaże się odpowiednia. Jeśli nie, trzeba wziąć trochę więcej następnego dnia rano. Kiedy pojawi się zaczerwienienie, należy sprawdzić, czy czerwony kolor rozciąga się na palce rąk i nóg. Jeśli nie, wskazuje to na istnienie blokady nerwów kręgosłupa i wówczas trzeba zamówić wizytę u wykwalifikowanego kręgarza. Dr John Whitman Ray z Body Electronics powiedział mi, że pierwszy kręg szyj¬ny powinien być ustawiony jako pierwszy. Potem, kiedy kręgosłup zostanie skorygowany, kwas solny będzie bezpieczny i skuteczny, poza tym przyjmowane przez nas inne składniki odżywcze będą wprowadzone na poziom komórkowy.
      Trzeba wiedzieć, że kwas nikotynowy jest tak mocny, iż wzmacnia działanie wszelkich leków i suplementów, jakie zażywamy. Należy bardzo uważać na stosowane dawki. Na przykład wiele osób przyjmuje duże ilości magnezu w celu pozbycia się zaparć. Bardzo szybko odkrywają, czasami w przykry sposób, że potrzeba do tego znacznie mniej magnezu, ponieważ kwas nikotynowy powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, pobudzając nerwy w całym ciele, w tym jelita. Wnętrzności, które działały opieszale przez dziesiątki lat, u niektórych nawet od dzieciństwa, nagle ożywiają się i są w stanie poruszać się normalnie bez żadnej po-mocy środków przeczyszczających, które są jedyną pomocą oferowaną przez lekarzy akademickich. Ta kombinacja jest najlepszym lekarstwem na uporczywe zaparcia, jakie znam.
      Istnieją, oczywiście, przeciwwskazania: nie należy przyjmować kwasu nikotynowego, jeśli przygotowujemy się do operacji lub cierpimy na wrzody żołądka albo na zapalenie uchyłków. Jeśli chodzi o dawkowanie, wskazana jest porada eksperta, o ile można go znaleźć. Jeśli nie, trzeba wsłuchiwać się w swój organizm. Niektórzy ludzie odkrywają, że muszą mieć wypieki przez kilka dni, aby przyswoić składniki odżywcze. Innym wystarczają zaledwie dwa lub trzy razy w tygodniu”

     5. avatar Adzik 4 grudnia 2017 o 18:59

      Jestem już dosyć dawno po 5 dniowym oczyszczaniu jelit zielonymi sokami i babką, najpierw była solanka. Teraz dzień rozpoczynam od szklanki z wodą i octem jabłkowym oraz solą himalajską, a później zielony szejk. Muszę powiedzieć, że jest lepiej jeśli chodzi o cerę, tu widzę zdecydowaną poprawę, w brzuchu też poprawa z trawieniem. Kaszel jak był tak jest, raz więcej raz mniej. Dzięki za wskazówki, było warto. Na pewno na tym nie zakończę wprowadzania zmian.
      Generalnie odczuwam równowagę i dystans do rzeczywistości, nie ma skrajnych emocji, pomimo różnych zawirowań życiowych. Fajnie jest 🙂 Pozdrawiam.

  2. avatar in 11 lipca 2018 o 11:42

   Andzik, wywal z diety nabiał i gluten. Ja zawsze miałam po tym zawalone zatoki i spływy, które później musiałam wykaszleć. Pozdro

 37. avatar Makana 15 października 2017 o 15:23

  A czy w ciazy mozna? Teraz pije 1 szklanke z cytryna i 1 z octem.

  1. avatar Jarmush 15 października 2017 o 18:10

   kurkuma i witamina C zawsze trochę rozrzedzają krew, pytaj lekarza

 38. avatar Ania G. 18 października 2017 o 08:29

  Pepsi, dzięki wielkie, wreszcie wiem od czego zacząć :)m serdeczności przesyłam 🙂

 39. avatar amelia 21 października 2017 o 18:18

  Pepsi > czy do 4 szklanki trzeba koniecznie dodać 4 Greens??/

  1. avatar Jarmush 21 października 2017 o 21:40

   może być sama spirulina This is BIO, jakaś alga wskazana

   1. avatar Monika 23 lutego 2018 o 16:55

    Witam ,chcę zadać takie pytanko .Czy przy takiej terapii 4 szklanek ,można zakwaszać zołądek ? Zawsze przed posiłkiem tak robiłam , oraz suplementy zażywałam . Czy można dalej to tak kontynuować ? Tylko ten rytuał włączyć z rana czy tak można ?

    1. avatar Jarmush 23 lutego 2018 o 18:22

     terapia 4 szklanek zakwasza też żołądek, a czym Ty zakwaszałaś betainą?

    2. avatar grzegorzadam 25 lutego 2018 o 08:17

     Coś gorzkiego czy słonego przed posiłkami kwadrans rytualnie 😉

     1. avatar Tokyoeyes 13 kwietnia 2018 o 07:36

      Grzegorzuadamie, 20 października cytujesz procedurę testu niacyny.
      „kwasu nikotynowego (ale nie niacyny ani amidu kwasu nikotynowego)”.
      No i bądź tu mądry. Wszędzie gdzie szukam kwas n. i niacyna to to samo. Może ja nie umiem czytać?
      Pytam bo w tym samym poście jest info o rozszerzaniu naczyń krwionośnych przez kwas nikotynowy. Biorę go ostatnio ale skoro tak się z nim sprawa to powinnam zrobić przerwę na czas obfitych menstruacji. Czy tak? Czy nikotynamid działa tez ma tę właściwość?

     2. avatar Jarmush 13 kwietnia 2018 o 07:44

      W polskiej nomenklaturze nazwa witaminy B3 to Niacyna, natomiast ta Niacyna ma 2 dopuszczalne formy chemiczne: pierwsza to Niacyna (może (raczej zawsze) w większych dawkach powodować rumień) i druga postać Amid kwasu nikotynowego , który nie powoduje flesza/rumienia

 40. avatar amelia 22 października 2017 o 12:39

  Dzięki !

 41. avatar Hannah77 22 października 2017 o 19:46

  Pepsi, mam pytanie czy można zamieszczać linki na innych stronach ( np.dla biegaczy) bo zamieściłam a nie wiem czy sobie życzysz?

 42. avatar Chmurka 23 października 2017 o 13:55

  Witaj Pepsi, musiałam zamienić w 3 szklance jabłczan magnezu (super bezsmakowy) na chlorek magnzeu…ale chlorek jest delikatnie mówiąc okropny, strasznie mnie wykręca, a ja mam dość wysoką tolerancję smakową i teraz się martwię czemu. Da się coś zrobić, aby ta szklanka nie była taka kwaśno-słona? Coś dodać?

  1. avatar Jarmush 23 października 2017 o 19:02

   może nie lubisz gorzkiego? ja też nie, ale piję 🙂

   1. avatar Chmurka 24 października 2017 o 06:11

    no to ja też piję i wyobrażam sobie, że to jest pyszne, na wszelki wypadek nie oddycham przy tym 🙂

    1. avatar Jarmush 24 października 2017 o 06:13

     ja też nie oddycham 🙂

 43. avatar Tysia 25 października 2017 o 09:08

  mnie odrzucało od szklanki z octem jabłkowym… ale teraz jest już dobrze
  czuję dobrą energię, dziękuję 🙂

 44. avatar Tosia 29 października 2017 o 19:26

  Z uwagi na stwierdzoną kwasicę krwii ph – 7,18 i niedokwaszony żołądek (test sody) piję rano 1 szklankę wody z solą himalajska (chcę jeszcze dokupić i dodać kilka kropel wody utlenionej), po 15. min drugą szklankę pół łyżczeki cytrynian sodu+ mniejsza potasu, czy po 15 min. trzecią mogę wypić wodę z cytryną, wit c, MSM, jabłczanem magnezu? A jako ostatni szejk ze szpinakiem i bananem i oj? Czy nic się nie gryzie?

  1. avatar grzegorzadam 29 października 2017 o 21:06

   chcę jeszcze dokupić i dodać kilka kropel wody utlenionej)”

   PO WU zrób z 3 kwadranse przerwy.
   Reszta się nie gryzie.

  2. avatar grzegorzadam 29 października 2017 o 21:08

   Jakie pH moczu mierzone paskami rano i po południu?

 45. avatar Aurelia Komo-Libio 31 października 2017 o 08:35

  Pepsi a czy jest sens zaczynać tą kurację skoro jestem na terapi antybiotykami? Leczę boreliozę od czterech miesięcy jak narazie końca nie widać. Chciała bym przyspieszyć kuracje i wzmocnić moją odporność.

  1. avatar Jarmush 31 października 2017 o 10:32

   Kiedy kończysz kurację ? Tu masz naturalne metody http://www.pepsieliot.com/13-prostych-krokow-naturalnie-leczacych-borelioze/

 46. avatar EMro 31 października 2017 o 08:40

  Od września stosuję terapię 4 szklanek. Do tego zażywam greens@ fruits, witaminę D3+K2 (nie wiem czy wystarczy 2 tab. przy poziomie 34?), selen, cynk, omega3, witamina e i c, jod przez skórę. Wszystko było ok. do 7 października. Wtedy zaczęły pojawiać się na twarzy wypryski, z każdym dniem coraz więcej, zaczęło mnie swędzić całe ciało, a szczególnie owłosione jego części. W tej chwili twarz, a szczególnie policzki pokryte są drobnymi krostkami, które przy myciu otwierają się lekko krwawią, a następnie przysychają. Całość swędzi i piecze, twarz jest lekko opuchnięta. Wokół oczu też czuję swędzenie, a powieki są na przemian albo zaczerwienione, albo skóra się na nich łuszczy. Tworzy to w tej chwili taką skorupę, jakbym miała założoną jakąś maskę na twarz. Postanowiłam to przetrzymać, bo to chyba nie jest alergia, skoro pojawiło się to po blisko 5 tygodniach stosowania. Szukam przyczyn moich problemów z „alergiami”, które objawiają się głównie na twarzy i nie mogę ich znaleźć już od kilku lat. Zmieniłam dietę (bez glutenu, cukru, przetworzonej żywności, mięso sporadycznie – drób). Na razie moje działania nie przynoszą rezultatu. Zrobiłam w tzw. między czasie biorezonans i wyszło całe spektrum grzybów i pasożytów, w tym tasiemiec uzbrojony. Na razie nie stosuję zaleceń po biorezonansie i stosuję 4 szklanki, ale nie wiem czy to wystarczy, czy takie oczyszczanie poskutkuje też na pasożyty? Bardzo proszę o pomoc.

  1. avatar Jarmush 31 października 2017 o 10:26

   owszem wiele pasożytów poczuje silny dyskomfort po kuracji 4 szklanek, ale wprowadź jeszcze to: http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

   Oraz konkretnie na tasiemca kłącza tataraku, a tu masz dobrą mieszankę ziołową, zioła do kupienia w Herbapolu:
   50 gr ziela tymianku
   50 gr kłącza tataraku
   50 gr korzenia omanu
   25 gr ziela liści mięty pieprzowej
   25 gr liści orzecha włoskiego
   10 gr piołunu

   Wszystkie składniki wymieszaj.
   Dwie łyżki mieszanki wsyp do termosu i zalej 2-3 szklankami wrzątku.
   Po godzinie mozna pić 3xdz po pół szklanki między posiłkami, przez tydzień.
   Póżniej 1 x dz minimum tydzień, ale słyszałam, że im dłużej tym lepiej, pociągnij więc jeszcze z tydzień, chociaż nie jestem lekarzem.

   1. avatar malgonia 31 października 2017 o 10:55

    Pepsi, mojemu 8-letniem synkowi na biorezonansie również wyszedł tasiemiec uzbrojony, na razie próbujemy się z nim sesjami biorezonansu i nalewką z orzecha piołunu i goździków, myślisz że po skończeniu nalewki można by spróbować z tą mieszanką, czy lepiej podawać sam tatarak?

    1. avatar grzegorzadam 31 października 2017 o 15:59

     TASIEMIEC – skuteczna recepta na eliminację:

     Według dr Clark, jest jedyną skuteczną metodą, która równoczesnie niszczy skoleks tasiemca całkowicie,
     wraz z resztą jego etapów rozwojowych.

     Potrzebny jest zakup 9 olejków eterycznych wysokiej sprawdzonej jakości:

     Ziele angielskie (korzennik lekarski, piment)
     Anyż
     Kminek
     Kolendra
     Koper włoski
     Jałowiec
     Gałka muszkatołowa
     szałwia
     tymianek

     Weź 3 krople każdego oleju 3 razy dziennie przez 5 dni.
     Umieść krople w dużej kapsułce (rozmiar ”00”)
     i połknij popijając wodą.

   2. avatar EMro 31 października 2017 o 11:02

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zioła zamówiłam. A dodatkowo herbatkę pić kiedy i ile razy dziennie?

   3. avatar grzegorzadam 31 października 2017 o 11:14

    chociaż nie jestem lekarzem.”

    Lekarze nie mają o ziołach zielonego pojęcia.

  2. avatar grzegorzadam 31 października 2017 o 11:17

   Zrobiłam w tzw. między czasie biorezonans i wyszło całe spektrum grzybów i pasożytów, w tym tasiemiec uzbrojony.”

   Masz diagnozę i przyczynę wyprysków i innych reakcji.

   ”czy takie oczyszczanie poskutkuje też na pasożyty? ”
   Nie wiadomo, stosuj różne środki, są w linku.
   Co polecili w gabinecie?

   1. avatar EMro 31 października 2017 o 11:55

    Na początek, przez miesiąc, trzy rodzaje kropli homeopatycznych do 1,5 litra wody i pite przez cały dzień, po tym czasie przez następny miesiąc inne krople homeopatyczne używane w taki sam sposób, a później dwie lub trzy sesje terapeutyczne w gabinecie. Na razie tego nie stosuje. Spróbuje z ziłami i herbatką. Mam nadzieję, że to poskutkuje, bo póki co jest bardzo kiepsko, zwłaszcza że dotyczy to twarzy.

    1. avatar grzegorzadam 31 października 2017 o 15:30
 47. avatar Tosia 31 października 2017 o 20:04

  Nie mogę dodać komentarza pod postem więc pisze tutaj. Rano ph- 5.9, po południu 6.8.

  1. avatar grzegorzadam 1 listopada 2017 o 19:59

   Rano powinno być ponad 6 do 6.8, po południu ponad 7, koło 7.5.
   Pracuj nad tym:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

 48. avatar Dorota D 3 listopada 2017 o 16:33

  Kurde ta pierwsza szklanka jest masakryczna. Znacznie gorsza od czwartej. Czy można do niej dodać plasterek imbiru i odrobinę (1/4 łyżeczki) miodu manuka? I czy do napojów można stosować lekko ciepłą wodę (wiem, że to jeszcze pogarsza smak, ale kurde nie mogę z rańca przełknąć nic zimnego)?

  1. avatar Jarmush 3 listopada 2017 o 18:04

   można, tylko jakby to miał być post, to miód przerywa post.

   1. avatar Rysiek 13 listopada 2017 o 23:39

    Też nie daję rady z pierwszą szklanką a do wrażliwców nie należę. A jakbym to wrzuciła w kapsułkę i popiła wodą z cytryną to pewnie nie to samo? Kurkumę toleruję tylko w sosie curry czy jakimś pomidorowym.

    1. avatar Jarmush 14 listopada 2017 o 06:59

     dodaj dużo cytryny i może pójdzie, z czasem to się zmieni, a póki co tę szklankę wypijaj tylko z cytryną.

     1. avatar ololo 11 marca 2018 o 20:37

      dla mnie każda z tych szklanek za wyjątkiem pierwszej jest obleśna (najgorsza ostatnia) ale ja po prostu zatykam nos i jakoś idzie 😀 przed odetkaniem nosa po ostatniej szklance zapijam jeszcze samą wodę z cytryną żeby nie czuć posmaku alg bo po nim zbiera mi się na wymioty 😛

 49. avatar Jacek K 6 listopada 2017 o 07:48

  Pepsi czy do pierwszej szklanki mogę dodać oleju kokosowego? Bo od dawna piję kurkumę z olejem pieprzem,, więc pytam czy będzie to przeszkodą?

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2017 o 07:55

   nie dodawaj, bo to może mieć wpływ na poziom insuliny. Pij z pieprzem, bardzo dobrze poprawia wchłanianie kurkumy. Taka kurkuma z kokosem to już na późny posiłek w ciągu dnia.

 50. avatar Jacek K 6 listopada 2017 o 09:49

  Sugerowałem się innymi wpisami, w których wspominałaś iż picie z olejem łagodzi przyswajanie kurkumy wątrobie.

 51. avatar Rysiek 9 listopada 2017 o 16:49

  Pepsi, zamiast garści jarmużu itp. chcę dodać Twój sproszkowany, ile tego sypnąć?

  1. avatar Jarmush 9 listopada 2017 o 18:00

   łyżkę do zupy

 52. avatar Rysiek 9 listopada 2017 o 21:50

  Dziękuję ? a teraz z innej beczki chociaż nie w temacie. Mama ma tragiczny poziom d3, nie ma teraz samej d a mam d3 z k2 i nie wiem czy mogę jej zapodać większą dawkę, np. 5-6 tabletek? Do tego osteoporoza więc k2 w większych ilościach chyba wskazana?

  1. avatar Jarmush 9 listopada 2017 o 21:57

   W poniedziałek ma lądować, więc już podaj jej 2 D3+K2, a jak dokupisz, to podasz jej 6 D3 TiB , 1 D3+k2 TiB, jak jest w wieku okołomenopauzalnym to już 2 K2, oraz 1 Omega 3 TiB po sniadaniu, też dla poprawy wchłaniania. Nie jestem lekarzem.

  2. avatar grzegorzadam 10 listopada 2017 o 17:35

   Rysiu
   Aktualny poziom i waga mamy?

   1. avatar Rysiek 13 listopada 2017 o 23:31

    Chyba Cię Grzegorzu myślami ściągnęłam ? bo miałam zapytać też w innej kwestii. Mama ma poziom 10, waga w okolicach 70 ale odstawiła pieczywo i cukier więc chudnie, z 10 lat po menopauzie. Ruszać nie bardzo się może bo po wypadku uszkodzony kręgosłup i co tu dużo mówić pierwszą operację spiepszyli, uszkodzili dodatkowo nerw w nodze. Podczas drugiej wlali jej cement i szykują na kolejną. To samo tylko inne kręgi, ma ruchome. Mówi, że boli jak cholera i chce się poddać. Przykleja plastry przeciwbólowe żeby nie obciążać jeszcze bardziej wątroby prochami (padaczka i niedoczynność – walczymy? nie jest głucha na moje wypociny). Myślałam o DMSO, tylko nie wiem czy w tym przypadku ma sens. Zazwyczaj jak coś polecam wcześniej testuję na sobie a tu nie mam na czym.

    1. avatar grzegorzadam 14 listopada 2017 o 08:42

     Mama ma poziom 10”

     Na co czekacie, trzeba podnieśc w 7 dni i podtrzymywać, + dużo organicznych jaj (wit.A)
     I K2.

     DMSO na pewno nie zaszkodzi, jest przeciwzapalne.

     1. avatar drefet 15 stycznia 2018 o 16:34

      co bys doradził na zjechany kregoslup od szyi po tylek…

 53. avatar Takajaka 11 listopada 2017 o 12:55

  Coś mi się stało. Nie wiem czy to nie od tych szklanek czy może złapałam jakiegoś robala (w poniedziałek idę na Vega Test) ale od kilkunastu dni po prostu ciągle jestem głodna. O ile jeszcze trzy tygodnie temu miałam wrażenie, że okno żywieniowe 11-17 już mi weszło w nawyk tak teraz od przebudzenia co 5 minut patrzę na zegarek. Rano jako tako. Wyjdę na spacer, opędzę pocztę, pracować też w końcu czasem trzeba. Wieczory są nie do przeżycia. Ciężko jest do tego stopnia, że w nocy budzę się z głodu i żłopanie wody nie pomaga zbyt wiele. Fakt, moje TSH poszybowało w górę ale kurde aż tak to ono chyba nie pobudza apetytu.

 54. avatar Dolores 12 listopada 2017 o 15:23

  Te 4 szklanki wygladaja obiecujaco. Na razie stosuje 1 i 4tą. i czuje przypływ energii. A kiedy i jak przyjmowac MSM? I co myslisz o suplementacji wit. E?

  1. avatar Jarmush 12 listopada 2017 o 17:11

   MSM można dosypać do 4 szklanki, albo brać z kwasem askorbinowym, też z dodatkiem kolagenu TiB. E koniecznie z C, jak selen to też z E i z C, mamy świetne naturalne E firmy G&G

 55. avatar Ruda 13 listopada 2017 o 10:33

  Jeśli nie mam 4greens a mam spirulię,jęczmień,chlorellę i młodą pszenicę to mogę wrzucać i będzie ok?czy świat się zawali??

  1. avatar Jarmush 13 listopada 2017 o 11:06

   jeśli tylko This is BIO, to supcio 🙂

 56. avatar Darimark 15 listopada 2017 o 15:29

  Czy przy torbielu jajnika (biorąc Primolut- Nor- tabletki hormonalne) mogę stosować kurację 4 szklanek?

  pozdrawiam

 57. avatar Marta 20 listopada 2017 o 08:16

  Peps, sorry tyle pytan juz bylo, ale mam takie: ten chlorek magnezu to w formie krysztalkow? Mam taki i uzywam do robienia oliwki magnezowej, napisane, ze jakosc zywieniowa (Lebensmittelqualität), czyli do brzucha tez mozna. To o taki chlorek chodzi? Bo reszte to mam i wcinam – nie tak regularnie, ale chyba czas zaczec! Dzieki!

  1. avatar Jarmush 20 listopada 2017 o 11:02

   wypowiadam się tylko na temat suplemntów zakupionych w naszym sklepie. <3

   1. avatar Ags 22 czerwca 2018 o 08:36

    Pepsi Kochana, ja też ruszyłam ze skrzyzowania. Kupilam u Ciebie chlorek magnezu i kwas askorbinowy. Jadę na tym póki co 4 dni. Efekt u mnie jest taki, że po 10 minutach biegnę do kibelka. Czy to gwłtowne wypróżnienie jest spowodowane chlorkiem? Czy tak będzie cały czas czy organizm się przyzwyczai, czy raczej powinnam zamienić chlorek na jabłczan, bo będzie mnie tak gonić cały czas? dzięki wielkie z góry za pomoc!! Ślę uśmiech.

    1. avatar Jarmush 22 czerwca 2018 o 11:38

     Nie przyzwyczai się, przejdź na jabłczan magnezu TiB, i bierz Acerolę This is BIO, albo askorbinian sodu TiB, tyle, że koniecznie badaj sód i potas

     1. avatar KasiaM 1 sierpnia 2018 o 18:24

      Właśnie ja tez tak mialam. Szklanki i zaraz kibelek A zaczelam 4 szklanki 17 dni temu Tyle ze od wczoraj mam .. zaparcia 🙁 czy to element oczyszczania? Czy to raczej minie czy moze wgl zmienic dietę? Co robic?

     2. avatar Jarmush 1 sierpnia 2018 o 18:45

      zaparcia na pewno nie po szklankach, troszkę zwiększ ilość chlorku magnezu TiB.

 58. avatar grzegorzadam 20 listopada 2017 o 20:14

  Lebensmittelqualität > Food Quality > spożywczy.

  Wystarczająca czystość.

  1. avatar Marta 20 listopada 2017 o 21:01

   Dzieki. Bo jak juz taki mam, a mam go sporo to mi glupio jeszcze jeden kupowac. A poza tym wysylka zagraniczna itd.
   Peps, spoko. Rozumiem.

   1. avatar grzegorzadam 20 listopada 2017 o 22:13

    Mam taki i uzywam do robienia oliwki magnezowej,”

    Jeżeli podajesz naskórnie to jest TO SAMO co aplikacja dopaszczowa.
    Skóra nie jest sterylna, transdermalnie można się nawet odżywiać…

    1. avatar Marta 21 listopada 2017 o 19:00

     Tak wiem, ale regularnie oliwki nie uzywam. A jak 4 szklanki rano to wrzuce i z glowy. Wedle listy! 😉

    2. avatar Marta 21 listopada 2017 o 19:03

     Tylko sie gubie, kiedy jeszcze brac B Complex, Biotin z selenem i cynkiem….Bo Ashwa wieczorem to juz wiem. A D3K2 wazne kiedy? Mam takie co biore raz w tygodniu.

     1. avatar Jarmush 21 listopada 2017 o 20:34

      B complex wraz z biotyną i cynkiem do śniadania, po śniadaniu D3=K2 i Omega 3 TiB, selen nie z cynkiem, może być koło 16 najlepiej z witaminą C TiBi naturalną E G&G , w tym czasie zapodajesz sobie jod przez skórę (płyn Lugola z apteki)
      Masz może wynik 25(OH)D ?

     2. avatar Marta 22 listopada 2017 o 06:57

      Dziekowac. Nie jestem pewna jakie to bylo badanie na D – robilam je jakis rok temu i wynik byl dosyc niski. Ale generalnie bierzemy w sezonie jesienno- zimowam wszyscy. Ja, ze wzgledu na Hashi biore caly rok.
      Kurde to musze inna Biotyne kupic, bo moja jest razem z cynkiem i selenem.

 59. avatar ania 26 listopada 2017 o 08:22

  wyciskam sobie rano do butelki wody sok z połówki cytryny. czy do takiej wody mogę dodawać składniki do poszczególnych szklanek? czy to za mało cytryny do 1. i 2. szklanki?

  1. avatar Jarmush 26 listopada 2017 o 09:51

   może być, jak też czasami tak robię, gdy mamy z G. tylko 1 cytrynę 🙂

 60. avatar Karola 28 listopada 2017 o 20:50

  Hej Pepsi, chciałabym się poradzić w kwestii suplementacji i nie tylko…pisałam już kiedyś szerzej o tym z czym się borykam, trochę od tego czasu się zmieniło na plus, ale generalnie nadal mam problemy z trawieniem ( brzydko pachnące gazy), czasami zaparcia, wypryski na twarzy i stany zapalne zatok (ściekające wydzielina po tylnej ściance gardła+często zatkany nos, szczególnie nocą), do tego wypadające włosy i słabe paznokcie w komplecie ;). Po badaniu biorezonansem zastosowałam kurację przeciwpasożytniczą (ziołowa nalewka) + terapię biorezonansem, którą nadal jeszcze stosuję, kilka miesięcy temu zrobiłam też jedno oczyszczanie wątroby. Ostatni biorezonans pokazał ogromną poprawę,czuję się też duzo lepiej, mineła ochota na słodkie i mam więcej energii, ale nadal borykam się z objawami jak wyżej. Zrobiłam test sody – odbiło się po 7 minutach, także myslę, że tu pies pogrzebany, od razu zaczęłam działać – przed każdym posiłkiem OJ plus łyżeczka mielonej kozieradki (kozieradkę poleciła mi pani od biorezonansu).Ph moczu z rana ok 6-6,5. Po buraczkach mocz jest dosłownie czerwony, w stolcu niestrawiony pokarm także podejrzewam przeciekające jelito. Teraz chciałabym się własnie skupić na zakwaszeniu żołądka i naprawie jelita. Chciałabym także wzmocnić i odżywić organizm. Jem roślinnie, z przewagą gotowanego, ale bez glutenu i cukru, w ostatnim tygodniu wyrzuciłam wszystkie ziarna, ale zostawiłam soczewicę czerwoną bo dobrze ją toleruję. Tak się zastanawiam czy jeśli jest tak słabe zakwaszenie to sens jest brać suplementy?czy one się wchłoną?czy może lepiej na razie popracować nad zakwaszeniem a później wprowadzić suple?
  Póki co przyjmuję:
  z rana szklanka wody z solą himalajską,
  kolejna szklanka wody + magnez (jabłczan lub chlorek) + kwas l-askorbinowy
  jod na skóre,
  selen + b12, d+k2 po posiłku (w sierpniowym badaniu krwi poziom d wynosił 42)
  cynk wieczorem, po kolacji.
  Czy takie łączenie i kolejność są ok? 🙂
  Chciałabym zamówić u Ciebie jeszcze omega3, wit E i B complex i zastanawiam się nad greens&fruits i kolagenem ..chciałabym także wprowadzić WU i l-glutaminę na jelita plus probiotyk…dużo tego, a jeszcze myslę o tych 4 szklankach i łapię się już za głowę – co z czym kiedy i ile..doradź Pepsi proszę..może podzielić sobie tą suplementację na jakieś etapy? 🙂 Będę wdzięczna za poradę 🙂 Pozdrawiam cieplutko 🙂

  1. avatar Jarmush 28 listopada 2017 o 20:54

   to co masz wyłuskaj i bierz tak, jak w kuracji przy Hashimoto,
   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib—254475917497.html, ale na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3
   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk
   1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
   a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Nieszczelność jelita:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Kwas askorbinowy TiB 

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    
   1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używamy bio olej kokosowy surowy 

   Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Witamina E (naturalna) jw

   1. avatar Karola 6 grudnia 2017 o 09:38

    Dziękuję Pepsi za całą rozpiskę, jesteś kochana :):) a dorzucić do tego jeszcze greens&fruits?

    1. avatar Jarmush 6 grudnia 2017 o 10:18

     możesz, ale gdy bierzesz B complex, to co drugi dzień G&F do śniadania, a co drugi dzień B complex po 1.

 61. avatar zofija 28 listopada 2017 o 22:09

  Do 2 szklanki dodać sól himalajską grubą. Nie rozpuści się, czyli z takimi nierozpuszczonymi kryształkami wyknąć? Co to da Pepsi?

  1. avatar grzegorzadam 29 listopada 2017 o 07:41

   Zrób sobie w słoiku roztwór nasycony takiej soli i po kłopocie.

 62. avatar jania 29 listopada 2017 o 10:01

  Witam. Prosiłabym o poradę. 14-letni syn – zrobiłam mu kontrolnie badania bo ciągle zmeczony, bez energii, bóle głowy, marny apetyt. W krwi ma zawyżone RDW-CV, Limfocyty 50,7% ( norma 15-45),, eozynofile 11.4% ( norma do 8). Za to obniżone Neutrofile. Ponadto wysoki potas – 5.11 (norma do 5).Mocz kwaśny( ph5) i ciężki – górna norma. to mocz ranny. Późniejszego nie badałam. Z tego co rozumiem ma zakwaszony i odwodniony organizm. I nic dziwnego bo warzywa ciężko w niego wcisnąć. Od paru miesięcy daję mu greensy po 1 tabl. Je też chlorellę a ostatnio spirulinę – choć nie regularnie, wit.D3+K2. Rano woda z cytryną.
  Zaczęłam mu podawać sodę. Od wczoraj.
  Co jeszcze powinnam zrobić? Wysoki, chudy -55kg.
  Może własnie te 4szklanki poranne spróbuje wdrożyć.
  Pasożyty na biorezonansie 2 miesiące temu nie wyszły.
  Zastanawiam się skąd ten potas. 3 lata temu po próbie większych dawek wit C przy przeziębieniu ( acerola) dostał ataku kolki nerkowej ( czerwone krwinki w moczu). Od tamtej pory nic sie nie działo ale wit.C dodatkowo nie podaję.

  1. avatar Jarmush 29 listopada 2017 o 10:15

   kuracja 4 szklanek działa bardzo dobrze, oby tylko chciał pić

  2. avatar grzegorzadam 29 listopada 2017 o 16:09

   żołądek zakwaszony u syna?
   Test sody?

   Wodę pije z solą, cytryną na czczo?
   Ile wody w trakcie dnia?

   Dieta? Używki typu czipsy, słodycze?

   1. avatar jania 30 listopada 2017 o 06:47

    Test sody zrobiłam dziś zaraz po przebudzeniu, jeszcze w łóżku i już w trakcie picia mu się odbiło raz a potem za chwilę znowu. Jeszcze powtórzę w sobotę na spokojnie…
    Lubi słodycze i inne ale nie objada się na okrągło bo ma ograniczenia. W domu tylko w niedziele, ale poza domem nie kontroluje już…. sklep przy szkole…hotdogi teraz prawie codziennie i nie wiadomo co jeszcze.
    W domu za to nadrabia miodem,, bo to może. No i zdecydowanie za dużo.
    Z warzyw jada marchewkę, brokuły, sałatę – ale to niewiele tego. Głównie preferuje mięso, jajka, bułki, ziemniaki
    Woda z cytryną rano. Bez soli. Koło 700ml. W ciągu dnia zapomina o piciu. Teraz mocniej pilnuję.

    1. avatar grzegorzadam 30 listopada 2017 o 08:05

     ale poza domem nie kontroluje już…. sklep przy szkole…hotdogi teraz prawie codziennie i nie wiadomo co jeszcze.”

     taka rzeczywistość, wiem coś o tym, jak każdy.

     Test powtarzaj, przed posiłkami coś gorzkiego, kwaśnego, sól, woda z solą, jakieś krople
     ziołowe, powinnom,wejść w nawyk, całą rodziną, wtedy nie będzie oporów.
     Twój przykład będzie ważny.
     To duży chłopak, daj mu coś do poczytania albo obejrzenia na ten temat, jak sam
     zaskoczy, nie będzie trzeba namawiać.

    2. avatar grzegorzadam 30 listopada 2017 o 08:07

     MOŻE BYĆ ODWODNIONY.

     jeszcze test:

     ”Kilka sposobów na ocenę poziomu nawodnienia

     Poza poleganiem na objawach, istnieje kilka testów które mogą nam pomóc ocenić poziom odwodnienia.
     Po opróżnieniu pęcherza moczowego wypijamy 11 ml wody na 1 kg masy. Czekamy godzinę i opróżniamy pęcherz do kubeczka. Jeżeli oddamy dużo mniej moczu niż całkowita ilość wypitej przez nas wody, oznacza to że ciało ją zatrzymuje, ponieważ jesteśmy odwodnieni.

     Zwróćmy uwagę na częstość oddawania moczu. Większość z nas robi to 4-7 razy dziennie, w zależności od wielkości pęcherza moczowego i ilości moczu jakiej musimy się pozbyć. Jeżeli oddajemy go mniej niż 4 razy – lub w ogóle – prawdopodobnie musimy pić więcej wody.

     Istotny jest również kolor moczu. Jest on determinowany przez stężenie produktów ubocznych w płynie. Im więcej mamy wody w ciele – by nerki mogłby mieszać ją z odpadami – tym lżejszy jest nasz mocz. Powinniśmy pić tyle wody, by miał on jasnożółty kolor.”

     badaj pH paskami, naucz, niech sam sprawdza.

     1. avatar jania 30 listopada 2017 o 18:04

      Tak, myślę, że to może odwodnienie. Nerki nie wypłukują przez to dobrze potasu. Wielkie dzięki Grzegorzadam za zainteresowanie i odpowiedź:).

      „To duży chłopak, daj mu coś do poczytania albo obejrzenia na ten temat, jak sam
      zaskoczy, nie będzie trzeba namawiać”
      – na to własnie liczę i czekam aż sam się zainteresuje zdrowiem 🙂
      Bo teraz akurat w okresie poszukiwania siebie 🙂 swojej drogi i dość ma już mojego mówienia co ma jeść, ile pić a czego nie 🙂
      Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za wskazówki. Będę testować i obserwować.

 63. avatar jania 29 listopada 2017 o 10:23

  No właśnie 🙁 Tym bardziej że rano przed szkolą nie ma za dużo czasu…

 64. avatar Katrioszka 29 listopada 2017 o 12:44

  A może być w 4 szklance sama chlorella zamiast 4 Greens, jeżeli akurat nie mam? Kiedy można zjeść śniadanie po wypiciu wszystkich szklanek?

  1. avatar Emanuela Urtica 29 listopada 2017 o 13:51

   Może być, jasne. 🙂 4 Greens ma – powiedzmy – większą moc, ale chlorella jak najbardziej.

  2. avatar Jarmush 29 listopada 2017 o 14:00

   może, zaraz 🙂

 65. avatar Goro 29 listopada 2017 o 15:41

  Siema Pepsi, ciekawe sprawa z tymi 4 szklankami, mam zamiar spróbować, jedno pytanie w kwestii technicznej, mianowicie czy robisz jakieś odstępy pomiędzy poszczególnymi szklankami czy wypijasz jedna po drugiej? Pytam bo z rana jestem ograniczony czasowo, aha i czy 20 min po ostatniej szklance mogę normalnie szamnąć warzywno owocowego szejka?

  1. avatar Jarmush 29 listopada 2017 o 22:50

   nie robię odstępów,

   1. avatar Aneta D Falkiewicz 30 listopada 2017 o 20:46

    Magiczne „nie robię odstępów” a zaczęłabym tę terapię już dwa miesiące temu… Ograniczenie czasowe mam do maksimum, a teraz to już spokojnie się zmieszczę w 20 minutach zanim wyjdę z domu, i śniadanie zjem w pracy – owocki! <3 Pepsi, do 4 szklanki zielonej mogę dodać Twojej babki płesznik?

    1. avatar Jarmush 30 listopada 2017 o 20:50

     możesz, tylko więcej wody (jak to przy babce płesznik, mało wody, to zator błonnikowy, więcej-wręcz przeciwnie)

     1. avatar Aneta D Falkiewicz 30 listopada 2017 o 20:51

      Dziękuję! Zapisałam sobie wszystko, wszystko w końcu jest i zaczynam od soboty <3 <3

 66. avatar ChaiMate 8 grudnia 2017 o 11:11

  Hej Pepsi, dzięki za ten wpis, ja to lubię od rana wlać w siebie dużo płynu 🙂
  Mam do Ciebie pytanie, być może również Grzegorz pomoże, byłabym Wam bardzo wdzięczna. Pytanie niezwiązane z tematem, ale nie wiem pod którym postem napisać. Borykam się z bólem stawów (głównie kolana i dłonie), suplementuję się MSM, magnez, wit C, l-proliną, kolagenem, ashwagandą, potasem, wit D3+K2, udało mi się dojść do stanu kiedy przez pół miesiąca czuję się bardzo dobrze i nic nie boli, ale kiedy zaczyna się owulacja to do momentu rozpoczęcia miesiączki bolą mnie stawy niemiłosiernie, kolana i kostki na dłoniach są czerwone i gorące wręcz… Co to może być? Co organizm może komunikować i dlaczego akurat w tym czasie? Jak sobie pomóc, jakie badania zrobić? Dodam, że trenuję crossfit, tak ze dwa-trzy razy w tygodniu, ale ostatnio mam przerwę właśnie ze względu na ten dyskomfort. Uściski dla Was 🙂

  1. avatar Jarmush 8 grudnia 2017 o 11:50

   stosuj konsekwentnie terapię 4 szklanek, oraz pij herbatkę leczącą ponad 60 chorób

   1. avatar ChaiMate 8 grudnia 2017 o 11:52

    Tak zrobię, dziękuję <3

    1. avatar grzegorzadam 8 grudnia 2017 o 12:11

     Wykonaj sobie te testy i badania w wolnej chwili:

     Poziom kwasu żołądkowego.
     Poziom średni dzienny pH moczu między posiłkami oraz

     1. Zbadać poziom metabolitu witaminy D3 25(OH). Właściwa wartość u zdrowego>50 a przy chorobie>80 (cena badania krwi – 50zł)
     2. Zbadać poziom homocysteiny – powinien być > 4.5 u zdrowego 6-8 a powyżej 10 stan zapalny (cena badania krwi – 60zł)
     3. Zbadać poziom igG – są to przeciwciała na bakterię chlamydia pneumoniae (cena badania krwi – 55zł) borelioza, mykotoksyny.
     4. Wycofać z diety cukier i fruktozę – dopuszczalny jest ksylitol
     5. Zbadać tolerancję organizmu na gluten i ewentualnie go wyeliminować
     6. Flora bakteryjna odbudować m.in. poprzez fermentowane warzywa owoce
     7. Wycofać mleko z diety
     8. Usunąć plomby amalgamatowe i przeprowadzić chelatację organizmu
     9. Usunąć zęby leczone kanałowo (lub dokonać ponownego leczenia)
     10. Włączyć do diety kurkumę (kurkumina) oraz ostre przyprawy (kapsaicyna)
     11. Usunąć pasożyty i pleśnie (np.metody Huldy Clark) lub przez stosowanie wrotyczu piołunu goździków i innych
     12. biorezonans dokładny w zakresie patogenów
     13. Analiza pierwiastkowa włosa APW

     1. avatar ChaiMate 12 grudnia 2017 o 09:03

      Wielkie DZIĘKI <3

     2. avatar Aga 24 marca 2018 o 07:40

      „’Usunąć zęby leczone kanałowo (lub dokonać ponownego leczenia)”… – ponowne leczenie uratuje sytuację? normalnie leczenie kanałowe? poproszę o więcej informacji – bo chyba dwa lub trzy zęby to u mnie kanałówka – i nie chce być szczerbata :), dlatego jeszcze nie usunęłam – bardzo serdecznie dziękuję , ogrom pozytywnej energii – dla Was !!!

     3. avatar grzegorzadam 24 marca 2018 o 10:03

      Usunąłbym bez wahania, zdrowie i życie ważniejsze.

  2. avatar grzegorzadam 8 grudnia 2017 o 12:13

   Jeżeli są grzyby- mykotoksyny w stawach boraks może to wypędzić z h2o2

   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   1. avatar Aga 27 marca 2018 o 10:43

    dziękuję za odpowiedź, idę się upić 😉

  3. avatar Malgonia 8 grudnia 2017 o 13:20

   sprawdzałaś boleriozę

   1. avatar ChaiMate 12 grudnia 2017 o 09:04

    kiedyś tak, nic nie wyszło, ale może powinnam raz jeszcze, tylko którym badaniem najlepiej?

    1. avatar ChaiMate 12 grudnia 2017 o 09:05

     a widzę, że Grzegorz napisał, zrobię poziom IgG 🙂

     1. avatar grzegorzadam 12 grudnia 2017 o 09:25

      Nie tylko, do tego dobry biorezobnans, IgG nie zawsze pokazują, jak razem masz pewność.

    2. avatar Malgonia 14 grudnia 2017 o 20:18

     ChaiMate tak jak napisał Grzegorzadam zrób dobry biorezonans i jeśli to to „przemiłe” stworzenie to je delikatnie wyproś. Miałam bardzo podobnie, dopiero biorezonans pokazał boleriozę. Cały czas chodzę na zabiegi i piję zioła. Jest naprawdę dobrze teraz, ale jeszcze daje sygnały uparta. Także działaj, przesyłam dużo dobrej pozytwnej energii, buziaczki

     1. avatar grzegorzadam 15 grudnia 2017 o 12:21

      ale jeszcze daje sygnały uparta. ”

      Potrafi perfekcyjnie się ukrywać, ale jest do zniszczenia.

 67. avatar kamm 9 grudnia 2017 o 16:50

  Pepsi, chciałabym zacząć pić WU, tylko czy mam ją pić rano, przed tymi 4 szklankami? I wieczorem przed snem? Wystarczy 2 razy dziennie?

  1. avatar Jarmush 9 grudnia 2017 o 18:11

   powiedz tylko dlaczego chcesz pić wu, bo ta kuracja mocno dotlenia komórki

   1. avatar kamm 9 grudnia 2017 o 18:30

    Chce pić na lekkie objawy boreliozy (mgła umysłowa, słaba pamięć i koncentracja, zmęczenie, a najbardziej dzwonienie i szum w uszach) która wyszła na biorezonansie ale nie ma potwierdzenia w Igg igm z krwi, widocznie dawno temu się zaraziłam. Mam mięśniaki i torbiel na jajniku no i Candide, choć nie wiem czy ogółńa, bo zazwyczaj są to nawracające infekcje intymne. I mam nadzieję że dodanie WU i kwasu askorbinowego i reszty polecanych w tym przypadku witamin mi pomoże.. Brałam już zioła na mięśniaki i nic, pewnie cała wina jest w głowie i stresie ekonomicznym/egzystencjalnym. Nie jem produktów odzwierzęcych już od dawna.

     1. avatar Kamm 10 grudnia 2017 o 08:30

      Tak, czytałam! Zamierzam je zastosować, ale najpierw rozprawię się z robakami! Dzieki Twoim wpisom z książki dr Clark, które wrzucałeś przy innych tematach, wiem już od czego zacznę. Dzięki Ci za to :))

 68. avatar Paweł 9 grudnia 2017 o 16:57

  Witam.
  Pepsi powiedz mi czy po wypiciu dwóch pierwszych szklanek z Twojej ” terapii”( narazie piję tylko dwie) mogę wziąć chlorellę 6 tabletek? Drugie 6 zamierzam brać przed obiadem ( jestem obecnie w trakcie 3 tygodnia brania chlorelli TiB i jest ok).

  1. avatar Jarmush 9 grudnia 2017 o 18:10

   tak, możesz,

 69. avatar Monika 11 grudnia 2017 o 22:21

  Pepsi, czy kurację 4 szklanek mogą przeprowadzać matki karmiące piersią? Dodam, że moja 9 mczna córka jest alergiczką, więc wszystko muszę wprowadzać do swojej i jej diety ostrożnie… I czy 6 latek z AZS też może stosować? Dzięki za odp. 🙂

  1. avatar Jarmush 11 grudnia 2017 o 22:44

   może, tylko powolutku, jak nie brałaś w ciąży chlorelli

   1. avatar Monika 11 grudnia 2017 o 23:04

    nie brałam. Czyli ile chlorelli na początek?

    1. avatar Jarmush 12 grudnia 2017 o 07:36

     zacznij od 1/2 tabletki, a w przypadku 4 greensa od 1/4 płaskiej łyżeczki

  2. avatar grzegorzadam 12 grudnia 2017 o 06:02

   czy 6 latek z AZS też może stosować?”

   Może, tylko nie w tych ilościach, spróbuj tych testów i oczyszczania:

   wyżej 8 grudnia 2017 o 13:11

 70. avatar Alina Osińska 13 grudnia 2017 o 14:04

  pepsi, grzegorzuadamie, rano na czczo, zapodaję sobie wodę utlenioną ze szczyptą soli … czy powinnam zachować półgodzinny odstęp przed pierwszą szklanką z kurkumą? tak jak to z wodą utlenioną robię przed posiłkiem? pozdrawiam:)

  1. avatar grzegorzadam 13 grudnia 2017 o 18:05

   czy powinnam zachować półgodzinny odstęp”

   To takie MINIMUM, AmeRYKANIE proponują dłuższe pauzy od h2o2.

 71. avatar Arek 14 grudnia 2017 o 13:12

  Co znaczy dobra woda, czy z kranu przegotowana = dobra woda?

  1. avatar Jarmush 14 grudnia 2017 o 14:58

   nie

   1. avatar Arek 14 grudnia 2017 o 16:06

    Pepsi napiszesz cos więcej?

    1. avatar Jarmush 14 grudnia 2017 o 16:15

     najlpsza mineralna ze szkła np Kinga, czy Cisowianka, stale zmieniać, ale jak nie masz takiej, to nałęczowianka, cisowianka, takie wody i też należy zmieniać

 72. avatar Vivi 15 grudnia 2017 o 16:47

  Hallo Pepsi,

  lykam codzienneirano magnez w kapsulce. Jest to mieszanka rozych form co daje w sumie 83 mg magnezu. Jezeli wypie do tego wode z chlorkiem , czy nie bedzieza duzo?

  1. avatar Jarmush 15 grudnia 2017 o 16:51

   może być za dużo, po skończeniu kuracji swoim magnezem przejdź na nasz chlorek magnezu, czy jabłczan TiB, a na razie do drugiej szklanki nie dodawaj magnezu tylko wypij z gramem kwasu askorbinowego TiB i np ze szczyptą MSM TiB (super przeciwzpalany zestaw).

   1. avatar Ag E 15 grudnia 2017 o 20:29

    Pepsi, czy mogę się zapytać? 83 mg magnezu to przecież bardzo mało. Swanson ma w jednej tabletce 400 mg.

    1. avatar Jarmush 15 grudnia 2017 o 21:02

     To zależy czy to jest czysty magnez, czy też np jabłczan, gdzie sok jabłkowy stanowi duży procent.

     1. avatar Ag E 15 grudnia 2017 o 21:11

      Dziękuję. Pepsi, chce zakupic chlorek magnezu https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html, zeby doustnie stosowac. Wiem, ze pewnie już ze sto razy pisałaś, ile tego jeść, ale czy mogę się zapytać, ile dosypywać do smoothie? Jedną łyżeczkę płaską? No i ogolnie, ile w ciągu doby przyjmować. Dzieki. 🙂

 73. avatar Vivi 15 grudnia 2017 o 19:02

  Dziekuje Ci Pepsi za szybka odpowiedz.

 74. avatar Vivi 15 grudnia 2017 o 19:03

  Dopero teraz zauwazylam literowki w pytaniu. Sorry , nie sprawdzilam przed wyslaniem.

 75. avatar Ag E 15 grudnia 2017 o 21:42

  Dzieki Pepsi. Doczytalam sie: „Do dobrej wody dodaj płaską łyżeczkę chlorku magnezu TiB (jeśli masz skłonności do rozwolnień, niech będzie płaska łyżeczka 3,5 grama jabłczanu magnezu TiB i sok z 1/2 cytryny.” Czyli tak, dodam płaską łyżeczkę, czyli ok 3g chlorku magnezu. I tu bym chciała przeliczyć to na mg, ale nie wiem, czy dobrze liczę, że to 3 000 mg ? Bo jesli 3 000 mg, to jak dla mnie mogloby byc ( 84 kg + plus to, co się nie wchłonie, a więc może zostanie te 750 mg, ktore na dzien ma byc). A jesli tę dawkę – plaska lyzeczka chlorku magnezu – moje jelita będą dobrze przyjmować, to można brać więcej? Bo teraz przyjmuję też (wydaje mi się ) dosc duzo magnezu, a powieka mi czasami drga, co swiadczy o niedoborze.

 76. avatar Sylwia 16 grudnia 2017 o 08:04

  Pepsi, a czy te szklanki mozna przygotować wieczorem i od razu rano wypić?

  1. avatar Malfie 22 października 2018 o 13:17

   Ponawiam pytanko : ))

 77. avatar Agata 16 grudnia 2017 o 09:23

  Pepsi, wlasnie pije to po raz pierwszy.
  Pierwsza szklanka – z trudem bo ta kurkuma sie nie rozpuszcza i drażniła mi gardło, ale jakos poszło.
  Natomiast po pierwszym łyku szklanki drugiej z chlorkiem mg sześciowodnym natychmiast odruch wymiotny. Nie jestem w stanievtego wypić – o co chodzi?

  1. avatar Jarmush 16 grudnia 2017 o 10:41

   bo gorzkie, użyj go do kąpieli więc, a w to miejsce bierz jabłczan magnezu TiB, ale nie rozpuszcza się, trzeba wymieszać i wypić.

   1. avatar Agata 17 grudnia 2017 o 09:51

    Dzisiaj zwymiotowałem pod koniec szklanki z octem. Cos to moze oznaczać czy zwyczajnie ta terapia nie jest dla mnie?

    1. avatar Jarmush 17 grudnia 2017 o 10:09

     zmień się, na jakiej jesteś diecie zwyczajowo?

     1. avatar Agata 17 grudnia 2017 o 10:28

      Od ponad roku na wegańskiej i wybieram produkty Bio, ale: jem nieregularnie, mało, nie sprawdzam ile białka, ile tłuszczy, ile węgli. W ostatnim czasie jak mnie wciągnął matrix do chyba najniższych możliwych wibracji to nie jem i niebpije prawie nic. Na pewno mam ściśnięty żołądek, bo jak juz cos zjem to mam kołatania serca, wiec pewnie wymioty bo wpadam w skrajność – tygodniami nie pije nic a nagle wlewam w siebie 4 szklanki. Wiem. Wiem, duzo mam do zmiany, po prostu staram sie ruszyc ze skrzyżowania 🙂

 78. avatar Ala 17 grudnia 2017 o 13:33

  Pepsi, czy do 3 szklanki moge dodac MSM, czy pic MSM nie w ramach 4 szklanek? pytam, poniewaz wprowadzam MSM, a terapie 4 szklanek juz od kilku miesiecy stosuje, uwielbiam pierwsza z kurkuma (jak Pepsi, bez miodu) a zielona z greensami …. codziennie nie moge sie doczekac:) a szklanki mam duze:) buziaki dla wszystkich:)

  1. avatar Jarmush 17 grudnia 2017 o 15:36

   możesz dopić jeszcze 5, to będzie też idealne nawodnienie, przecież te szklanki nie są bardzo duże, tak po 200 ml.

   1. avatar marcel 4 stycznia 2018 o 21:13

    Ok, a co z cukrem w occie jabłkowym? Lepiej zrobić go samemu bez dodatku cukru? Jaki ocet polecasz do kupienia?

    1. avatar Jarmush 4 stycznia 2018 o 22:32

     ja kupuję genialny ocet z Modeny we Włoszech, jest niepasteryzowany, bio i z matką, postaram się go ściągnąć do naszego sklepu

 79. avatar Alex 25 grudnia 2017 o 11:09

  Droga Pepsi, jak się ma terapia czterech szklanek do IF? Czy można ją zaliczyć do postu, czy jednak trzeba do okna żywieniowego? Dziękuję i pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 25 grudnia 2017 o 11:19

   do postu

 80. avatar zaanka 29 grudnia 2017 o 15:54

  Pepsi
  Chce rozpocząć terapię 4 szklanek i chcę trochę schudnąć 5-8 kg Jeśli chodzi o suple potrzebne do 4 szklanek to mam jasność ale na schudnięcie to które będą najlepsze Ćwiczę jogę dużo codziennego ruchu wynikającą z codziennej pracy oraz stosuję post przerywany Doradź proszę Chcę też dla dzieci 8 lat i 2 latka jakie dawki dla 2 latka

  1. avatar Jarmush 29 grudnia 2017 o 18:48

   zacznij pościć o 16 wcześniej jedz do syta, a jak nie pójdziesz na 16 to wszyscy absolutnie wszyscy idą na 14 i to baaardzo. Potem Ci napiszę o dzieciach bo mam zaraz webinar

 81. avatar zaanka 29 grudnia 2017 o 16:00

  dla dzieci to mam na myśli suplementy for KIDS nie terapię 4 szklanek co to nie przejdzie technicznie poprostu

  1. avatar Jarmush 29 grudnia 2017 o 18:47

   kidsy są świetne

 82. avatar Kasia 10 stycznia 2018 o 06:01

  Czesc Pepsi, czy 4 szklanka moze sie skladac tylko z Twoich 4 greens? Nie bede miec bio warzyw codziennie, zeby je miksowac dlatego pytam.

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2018 o 07:57

   mamy jarmuż, brokuł, szpinak w formie bio proszków. Możesz też kupować ziółka w sklepie w doniczkach i troch liści rukoli, czy pietruszki dołożyć, hodują teraz bez pestycydów, o czym informują na opakowaniu, ale jak nie masz nic innego, to oczywiście zmiksuj tylko 4 Greens.

  2. avatar Emanuela Urtica 10 stycznia 2018 o 08:10

   Od czasu do czasu może być bez. 😉 Zawsze można kupić większą ilość bio-zieleniny i zamrozić.

 83. avatar Kasia 10 stycznia 2018 o 08:32

  Dzieki Pepsi, mowilas mi wczesniej, zebym dolozyla do 4 szklanki lyzke od zupy hemp protein, ale tu gdzie mieszkam nie moge hempa 🙁 czym zastapic?

  1. avatar Emanuela Urtica 10 stycznia 2018 o 08:48

   Ależ białko konopne nie zawiera substancji psychoaktywnych i jest w pełni legalne właściwie wszędzie. 😉

 84. avatar Kasia 10 stycznia 2018 o 09:10

  Tak, wiem, ze to bez sensu i nie nalezy sie doszukiwac logiki. W Azji poludniowo – wschodniej jest niestety nielegalne i nie ma z tym zartow, wiec nie sprowadze tego szczegolnie poczta.

  1. avatar Emanuela Urtica 10 stycznia 2018 o 09:14

   Ach, tam faktycznie się nie da. Aż tak daleko Cię wywiało? Fajnie! <3

 85. avatar Kasia 10 stycznia 2018 o 09:17

  Zapraszam 🙂

 86. avatar Kasia 10 stycznia 2018 o 10:07

  Jeszcze jedno pytanko, czy trzecia szklanka ma sens jezeli sie nie robi czwartej? W sensie czy ona nie jest tylko po to, zeby przygotowac cialo na czwarta? Zamawiam greens jak wroca do sklepiku ale poki co moge zrobic tylko trzy szklanki, tylko sie zastanawiam czy pierwsze dwie maja wiecej sensu czy pic trzy, jezeli nie mam produktow na czwarta.

  1. avatar Emanuela Urtica 10 stycznia 2018 o 10:27

   Pij 3 – witamina C odtruwa z toksyn, dotlenia organizm, wpływa na syntezę kolagenu i karnityny, wspiera wchłanianie wapnia do tkanki kostnej, wspomaga poprawne funkcjonowanie układu immunologicznego i funkcjonowanie neuroprzekaźników, a przy okazji neutralizuje ewentualną pleśń w occie (która pojawia się w nim bardzo bardzo często). Ocet jabłkowy natomiast działa przeciwbakteryjnie, obniża poziom glukozy we krwi, wspomaga krążenie, poprawia metabolizm i wiele innych. Nic nie stracisz, wiele zyskasz. 😉

 87. avatar Kasia 10 stycznia 2018 o 11:20

  Dzieki! Czy limonka zielona zamiast cytryny moze byc czasem? Juz chyba czytalam, ze moze, ale mi sie wszystko miesza, sorki

  1. avatar Emanuela Urtica 10 stycznia 2018 o 12:04

   może

 88. avatar Ella 10 stycznia 2018 o 13:18

  Czy w preparacie 4 greens znajduje się sproszkowana trawa jęczmienna i pszeniczna, czy sproszkowany sok z trawy jęczmiennej i pszenicznej?

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2018 o 13:26

   trawy

 89. avatar grzegorzadam 11 stycznia 2018 o 07:18

  ”4szklanki płynu na raz, z całym szaunkiem ale to czysta głupota! Od nadmiaru wody można umrzeć, 2 szklanki moim zdaniem to maks więcej organizm prostu wydali, to nie ma sensu pić 1 litra wody na raz, częście a mniej daje lepsze rezultaty.”

  nikt nie zmusza do picia wody przecież.
  Nie znam człowieka, który po wypiciu litra wody miał kłopoty, poza przepłukaniem korzystnym limfy.
  Co proponujesz w zamian ? Kawę ?

 90. avatar Adriana 11 stycznia 2018 o 19:21

  czy mogę którąś z tych szklanek podawać 3 i 4 latce, oczywiście odpowiednio zmniejszoną porcję?? dalej walczymy z alergiami i pasozytami. zrobiłam analize pierwiastkowa włosa ale bedzie za 3 tygodnie. zaczęłam podawac rano szklanke wody z sola i jabłczanem magnezu tib, ale nie wiem czy nie za mało 10 mg na kg. moge cos jeszcze dodac z tych szklanek. Zielone u nas przechodzi tylko z bananem. kupiłam chlorelle i spiruline this is bio ale te sypkie. Jak zaczac podawac 3 i 4 latce co 4 dni? czy codziennie ? nie wiem czy u starszej wylapie reakcje alergiczna bo ma na różne pokarmy:( spiruline podawac tego samego dnia co chlorelle? i ile tego sypać?? dzieki

  1. avatar Jarmush 11 stycznia 2018 o 19:28

   zaczynasz od jednej algi i podajesz o,25 grama i zwiększasz codziennie o o,25 grama aż dojdzie do 1,5 gramów dziennie, albo chlorelli, albo spiruliny, albo razem w sumie, codziennie

 91. avatar Adriana 11 stycznia 2018 o 19:48

  dzieki a 1,5 roczniakowi moge podawać?

  1. avatar Jarmush 11 stycznia 2018 o 21:09

   1 roczne dziecko może brać 1 gram alg, ale zaczynać trzeba od mikro dawek.

 92. avatar Adriana 13 stycznia 2018 o 13:30

  moge to dawać po sniadaniu? bo w Przedszkolu przed obiadem raczej bedą mieli problem.

  1. avatar Jarmush 13 stycznia 2018 o 14:17

   oczywiście

 93. avatar Adriana 13 stycznia 2018 o 15:18

  pepsi mega fioletowe since pod oczami u starszej uznac za alergie na chlorelle czy dalej podawac? u reszty bez reakcji

  1. avatar Jarmush 13 stycznia 2018 o 21:27

   dziwna reakcja, ale natychmiast zbadałabym, czy po odstawieniu przechodzą.

 94. avatar beztematusite 13 stycznia 2018 o 19:52

  A ja mam pytanie czy ten wpis to prawda?
  „Powiem ci tak – na diecie surowej znika menstruacja (krwawienie wewnętrzne) co czyni cię płodna do końca życia, a nie tylko do okolic czterdziestki.”

 95. avatar Vivi 15 stycznia 2018 o 10:12

  Doskonala terapia. Zastanawiam sie tylko nad kurkumina. Jest przeciez rozpuszczalana w tluszczach, a my pijemy ja z woda….. Hmmm….
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 15 stycznia 2018 o 10:15

   po to dodajesz pieprz, aby zwiększyć jej biodostępność. Nie musisz dodawać oleju kokosowego, to tylko jedna z opcji.

 96. avatar Beata 15 stycznia 2018 o 12:57

  Z tego co czytałam kurkumina wchłania się doskonale właśnie w obecności tłuszczu i piperyny, zatem z samą wodą wchłanialność jest jednak ograniczona.

  1. avatar Jarmush 15 stycznia 2018 o 14:24

   nie, poczytaj moją książkę, to jest alternatywa, a nie koniunkcja

 97. avatar Kita 15 stycznia 2018 o 14:11

  Hej Peps, a czy nie obawiasz, że od codziennego przyjmowania chlorku magnezu uzależnisz organizm? Czy jeśli odstawiłabyś teraz picie chlorku magnezu, to czy utrzymasz regularność wypróżnień?

  1. avatar Jarmush 15 stycznia 2018 o 14:17

   oj tam oj tam, nie myślę o takich rzeczach, jedząc dużo pokarmów surowych nie ma problemów z wypróżnianiem, a dwa, że magnez jest pierwiastkiem życia i z tego co wiem, to trzeba go brać non stop w dzisiejszym świecie, gdzie pożywienie ma tak mało magnezu

 98. avatar Kasia 17 stycznia 2018 o 11:11

  Cześć, od 3 dni stosuję terapię 3 szklanek, na czwartą nie mam głównego produktu – 4 Greens This is BIO ale już zamówiłam w waszym sklepie internetowym więc czekam. Ale pytanie z innej beczki – JAK DŁUGO STOSOWAĆ TĄ TERAPIĘ 4 SZKLANEK? ROBI SIĘ JAKIEŚ PRZERWY W JEJ STOSOWANIU?

  1. avatar Jarmush 17 stycznia 2018 o 11:21

   ja nie robię żadnych, ważne jest jednak adanie poziomu żelaza i ferrytyny, bo przy bardzo wysokim poziomie żelaza składniki 4 greensa mogą go jeszcze podnieść

 99. avatar Kasia 17 stycznia 2018 o 22:31

  Dziękuję za szybką odpowiedź. W moim przypadku to nawet lepiej bo mam duży niedobór żelaza.

  1. avatar grzegorzadam 18 stycznia 2018 o 05:41

   Test sody?

 100. avatar ewa 18 stycznia 2018 o 19:40

  Witaj Pepsi 🙂
  A czy zamiast chlorku magnezu może być siarczan magnezu tzw sol epsom? Bo tylko to mam na dzień dzisiejszy w domu. lovciam bardzo!

  1. avatar Jarmush 18 stycznia 2018 o 19:58

   niestety, może to się skończyć potężnym rozwolnieniem, siarczan raczej do kąpieli bardzo dobry

 101. avatar ewa 18 stycznia 2018 o 19:43

  Aha! No i czy można ta wode podgrzać trochę bo ja nie znosze na czczo pic niczego zimnego . Brrr….

  1. avatar Jarmush 18 stycznia 2018 o 19:56

   oczywiście, ale nie powyżej 40 stopni

 102. avatar Aleksandra Ledwig 1 lutego 2018 o 15:25

  Pepsi, pomóż mi trochę w mojej rozkminie: Przed wprowadzeniem terapii 4 szklanek jadłam w okienku 6h, reszta postu, oczyszczałam się, suplementowałam itd. z wypróżnieniami żadnych problemów, większość kupek modelowo. Przed terapią w porannym czasie z reguły piłam tylko wodę z cytryną, czasami zazywałam zestaw zielonek, woda z octem non stop bo uwielbiam więc … sama w sobie nie powinna być aż tak rewolucyjna przynajmniej wydaje mi się, że aż z takimi efektami, a tu po 1 miesiącu picia kolejno odlicz, gazy wieczorami, smród i ilość zatrważająca, standardowe poranne wypróżnienie samo od się przeszło na okolice popołudniowe i to raczej babranie niż modelowa moja kupa, brzuch jak balon i tak trwałam w tym wszystkim myśląc sobie, że się oczyszczam, dam radę, ale nagle stolec przybrał formę dość cienką, nie ołówka ale na kciuka, dalej gazami dzien urozmaicając. Jeszcze teraz dobową jelitówkę złapałam ale wychodząc z niej znowu wszystko wróciło do normy – ale kiedy zjem śniadanie, a jak próbuję nie zjeść i zacząć pic z rana, a bardzo mi się chce, bo to śniadanie bardzo mi nie leży, to znowu „smukła” kupka i przelewanie w jelitach. Rzucisz światło na sytuację? Karmię piersią, mój dwulatek i tak jest bardzo obciążony moim nawrotem (byłam u cudnej pediatry Agnieszki z dzieciaczkami :)) a ja czuję, że tu tak gruntownie musiałabym chyba z lewatywami wejść, pooczyszczać się krok po kroku, ale nie chce maluchowi krzywdy zrobić.

  1. avatar Jarmush 1 lutego 2018 o 16:42

   może masz nadwrażliwość na algi? Rób 4 szklanki ale do 4 zamiast 4 Greens dodaj obok liści jakąś zielonkę, trawę This is BIO, albo brokuł, czy jarmuż i zobacz.

 103. avatar Aleksandra Ledwig 1 lutego 2018 o 17:03

  Spirulinę i chlorellę jem latami, fakt, że jak wezmę więcej niż 8 tab spiruliny i 5 chlorelli to są papkowate stolce, ale trzymałam się zawsze tego maksa i było ok. Może dlatego, że to czczy żołądek a nie suplementacja po śniadaniu?
  Drugie pytanie: odpowiesz mi na maila 🙂 ? 😉 czy napisać tutaj, może się zgubił w czasie i przestrzeni

  1. avatar Jarmush 1 lutego 2018 o 17:06

   tutaj napisz, bo na mejlu jest kolejka na 2 tygodnie, podobnie na FB.

   1. avatar Aleksandra Ledwig 1 lutego 2018 o 17:56

    A to już miesiąc minął 😛
    W grudniu zrobiłam badania zgodnie z Twoimi zaleceniami. Zastanawiają mnie nerki:
    Kreatynina (ICD-9: M37) 1,09 mg/dl [0,6 — 1,1]
    Współczynnik GFR 59 ml/min/1,73m2 [ > 60 ]
    Wspieram je od tamtego czasu, będę robić powtórkę badań, ale zastanawiam się nad zasadnością spożywania TIB izolatu serwatki.
    Zawsze bolała mnie po nim głowa, więc zaczęłam dodawać go do koktajlu, zamiast stosować go jak w programie Jem i Chudnę.
    Zakwaszenie żołądka dwa tyg temu miałam fatalne: 6 min 23 sek. Od tamtego czasu biorę betainę HCl do każdego posiłku zgodnie z zaleceniami dr Agnieszki Wlazłowskiej.
    Czy ewentualnie mogłabym Ci podrzucić resztę wyników żebyś zerknęła swoim mądrym oczkiem?

    1. avatar Jarmush 1 lutego 2018 o 19:23

     To jest czyste białko, jakby się okazało, że jest problem z nerkami, należy sumować białko i nie przekraczać 0,8 -1 grama na kilogram masy.

     1. avatar Aleksandra Ledwig 1 lutego 2018 o 19:44

      Czyli wyniki z grudnia również wydają Ci się niezadowalające?
      Ewentualnie co jeszcze zbadać żeby bardziej zagłębić się w stan nerek?
      Ponieważ mocz wyszedł taki:
      Ciezar własciwy 1,025 1,015 — 1,025
      PH 6,00 5,50 — 7,00
      Glukoza w normie w normie (<50mg/dl)
      Bilirubina ujemny ujemny
      Urobilinogen NORM NORM – w normie
      Białko ujemny ujemny (<0,3g/l)
      Nitraty ujemny ujemny
      Ciała ketonowe ujemny ujemny
      Leukocyty ujemny ujemny (<10 Leu/ul)
      Erytrocyty ujemny ujemny (<5 Ery/ul)
      Pasma sluzu pojedyncze pasma
      Nabłonki wielokatne pojedyncze w polu widzenia
      Bakterie pojedyncze w polu widzenia
      Leukocyty 0-2 w polu widzenia

     2. avatar Jarmush 2 lutego 2018 o 07:35

      moim zdaniem są ok, jaki masz kolor moczu?

 104. avatar Michał 1 lutego 2018 o 19:16

  Czy można zacząć dzien od liposomalu witaminy C a następnie terapia 4 szklanek i czy coś prócz 4 GREENS 100% ORGANIC zamiast warzyw mogę wrzucić w to miejsce ? A po południu liposomal kurkumy przed jedzeniem a po jedzeniu herbatka na oczyszczenie i 3g chlorelli oczywiście TiB?

  1. avatar Jarmush 1 lutego 2018 o 19:18

   oczywiście, seler naciowy bio (bywa nawet w zwykłych sklepach), liście pietruszki, szpinak bio

 105. avatar Paweł 1 lutego 2018 o 20:08

  Pepsi ostatnio zrobiłem badanie krwi na poziom żelaza, potasu i sodu i wyszły mi następujące wyniki: żelazo 130, potas 4,3, sód 141. Codziennie stosuje terapię 4 szklanek. Do śniadania Green nad Fruits TiB, po śniadaniu D3 6 tabletek + K2 1+ omega 3 wszystko TiB ( poziom 25 ohD-26). Przed obiadem 4 – 5 tabletek Chlorelli TiB. Po południu selen, witaminę E i szczyptę askorbinianu sodu TiB. Nieraz dodaje jeszcze MSM TiB do Terapii 4 szklanek lub po południu z wit. C. Jod przez skórę. Z czego mam zrezygnować, szczególnie przy takim poziomie żelaza?

 106. avatar Aleksandra Ledwig 2 lutego 2018 o 11:54

  brązowy – od razu wyjaśnij mi proszę zależność, że pytasz o kolor 🙂

 107. avatar Paweł 2 lutego 2018 o 19:12

  Bardzo proszę o pomoc do mojego wcześniejszego komentarza.

  1. avatar Paweł 3 lutego 2018 o 19:34

   Nie wiem dlaczego, ale dalej nie otrzymałem porady do swojego komentarza, a kupiłem u Ciebie mnóstwo suplementów.

   1. avatar Jarmush 3 lutego 2018 o 22:37

    nie widzę pytania, odpowiadam spod kokpitu

    1. avatar Paweł 4 lutego 2018 o 07:59

     Proszę jeszcze raz o poradę w takiej sprawie, czy dalej mogę brać chlorelle( żelazo w górnej normie)?

     Pepsi ostatnio zrobiłem badanie krwi na poziom żelaza, potasu i sodu i wyszły mi następujące wyniki: żelazo 130, potas 4,3, sód 141. Codziennie stosuje terapię 4 szklanek. Do śniadania Green nad Fruits TiB, po śniadaniu D3 6 tabletek + K2 1+ omega 3 wszystko TiB ( poziom 25 ohD-26). Przed obiadem 4 – 5 tabletek Chlorelli TiB. Po południu selen, witaminę E i szczyptę askorbinianu sodu TiB. Nieraz dodaje jeszcze MSM TiB do Terapii 4 szklanek lub po południu z wit. C. Jod przez skórę. Z czego mam zrezygnować, szczególnie przy takim poziomie żelaza?

     1. avatar Jarmush 4 lutego 2018 o 08:10

      z chlorelli, podnosi żelazo, jak się okaże że nie spadło, to jeszcze z 4 greensa, zamist niego doawaj brokuły , jarmuż, szpinak
      kiedy badałeś poziom 25(OH)D?

   2. avatar Paweł 4 lutego 2018 o 07:07

    Paweł 1 lutego 2018 o 21:08

    Pepsi ostatnio zrobiłem badanie krwi na poziom żelaza, potasu i sodu i wyszły mi następujące wyniki: żelazo 130, potas 4,3, sód 141. Codziennie stosuje terapię 4 szklanek. Do śniadania Green nad Fruits TiB, po śniadaniu D3 6 tabletek + K2 1+ omega 3 wszystko TiB ( poziom 25 ohD-26). Przed obiadem 4 – 5 tabletek Chlorelli TiB. Po południu selen, witaminę E i szczyptę askorbinianu sodu TiB. Nieraz dodaje jeszcze MSM TiB do Terapii 4 szklanek lub po południu z wit. C. Jod przez skórę. Z czego mam zrezygnować, szczególnie przy takim poziomie żelaza?

    1. avatar Jarmush 4 lutego 2018 o 08:24

     odstaw chlorellę, być może trzeba też będzie odstawić 4 greens, a na to miejsce dać jarmuż, szpinak, brokuł This is BIO, lu świeże
     kiedy robiłeś to badanie 25(OH)D? słabo rośnie

     1. avatar Paweł 4 lutego 2018 o 08:47

      Bardzo dziękuję za odpowiedź. 25( OH) D badałem 25 listopada. Od tego czasu biorę 6 D3 , K2 i omega 3 TiB. Tyle tabletek ustaliłem na podstawie tego co proponowałaś innym ludziom w komentarzach z takim poziomem. Kolejny raz zbadam 12 lutego.

     2. avatar Jarmush 4 lutego 2018 o 09:12

      Dobra, bo się zmartwiłam, że tak słabo idzie do góry, spodziewam się, że będzie w lutym około 50

 108. avatar Kaa 3 lutego 2018 o 12:58

  ?Mam takie małe pytanko,dostałam wczoraj zestaw do kuracji 4 szklanek…mam poczatki hashi…ale to mniej wazne,myślałam,że jelito juz szczelne ale dzisiejszego ranka okazało sie ,że jednak nie,czasami kilka dni jest ok,a pozniej znajduje jakies resztki…czy terapia 4 szklanek uszczelni czy jednak najpierw sprobowac np lemoniady?juz sie nakręcilam na tą terapie i nie wiem co dalej,biore tez G&F i inne dobrodziejstwa wedlug waszych sugesti?i chciałabym zapytać jeszcze o mojego 2 letniego synka,tez czasami znajduje resztki pokarmu i nie jestem pewna czy to jeszcze „normalne” czy juz powod do niepokoju i jak temu zaradzic?

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2018 o 17:16

   to zależy jakie resztki, ziarmo kukurydzy, grzyb w całości połknięty, ziarna słonecznika niepogryzione mogą się pojawić w kupie, o niczym to nie świadczy. Jakieś sporadyczne sytuacje tez. 4 szklanki zakwaszają żołądek i alkalizują ciało, więc są dla Ciebie wskazane jak najnbardziej. Jak nie brałaś nigdy alg, zacznij od mega małej dawkie 4 Greensa i powolutku zwiększaj. Zdrówka

 109. avatar Kaa 3 lutego 2018 o 17:34

  No racja,najczęsciej kukurydza,wczoraj akurat tez makaron z komosy ryżowej wiec to mnie troche zdziwiło…u syna tez kukurydza czyli spoko,czy mogłabym mu juz podawac witaminki?widziałam u Ciebie taki fajny zestaw dla dzieciaków☺Dziękuje za odpowiedz?

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2018 o 18:36

   możesz do śniadania

 110. avatar harmony333 3 lutego 2018 o 19:42

  Czy do 4 szklanki mogę dodać ASHWAGANDHA 100% ORGANIC – 110g [This is Bio].Buziak.

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2018 o 22:36

   nigdy, 4 szklanki to kuracja poranna, oczyszczająca, a ashwagandhę bierzemy wieczorem, wyciszająco, przed snem

 111. avatar Betka 4 lutego 2018 o 12:15

  Pepsi przy terapii 4 szklanek gdzie wcisnąć szklankę z Twoim kolagenem + sok z cytryny?

  1. avatar Jarmush 4 lutego 2018 o 15:02

   można wszystko dodać do 4 szklanki, z któ®ej tak naprawdę robi się zielona szklanica, czyli 1 i pół szklany

 112. avatar Maja 11 lutego 2018 o 11:59

  Pepsi a gdzie kochana w terapii 4 szklanek dodać siarkę i kolagen ??

  1. avatar Jarmush 11 lutego 2018 o 12:59

   do 4 szklanki

 113. avatar Kaa 16 lutego 2018 o 09:08

  Pepsi<3 takie mam pytanie,poradziłas mi terapie 4 szklanek (mozliwe,ze rozwija sie hashi) ale czuje,ze puchnie mi po tym tarczyca…nie wiem czy pic dalej czy moze jednak sobie szkodze…a jezeli nie to czy moge dodawac do pierwszej szklanki troche miodu i do czwartej zamiast wody swiezo wycisniety sok z pomaranczy i ewentualnie twoj szpinak sproszkowany(poranne blendowanie u mnie odpada)?
  Pozdrówka?

  1. avatar Jarmush 16 lutego 2018 o 10:44

   oczywiście, że zmień recepturę, ale zastanawiam się, co mogłoby wpływać negatywnie, bo 4 szklanki są wskazane przy Hashi. Może masz nadwrażliwość na algi.

   1. avatar Kaa 16 lutego 2018 o 11:51

    No właśnie…generalnie zaczełam na luzie od przyjmowania kurkumy(pierwsza szklanka z terapii) wit c i sok pomaranczowy z 4greens i bylo ok…jak doszła reszta składników,czyli pełna receptura to czuje,ze organizm reaguje…w ogole po pierwszym dniu terapi na twarzy wygladałam jakbym sie postarzala o 10 lat i jestem troche zmeczona ale to dopiero raptem 3 dni,moze to reakcja organizmu na te dobrodziejstwa?
    Chyba,ze chodzi tu o chlorek magnezu albo jarmuz…normalnie wedlug zalecen po tym lykam g&f ,d3 k2,przy obiedzie jeszcze omege Tib i zakwaszam octem jabłkowym przed posiłkami,jadam w oknie 8 godzinnym
    ?

    1. avatar Jarmush 16 lutego 2018 o 14:51

     to detox

    2. avatar grzegorzadam 19 lutego 2018 o 16:00

     ale to dopiero raptem 3 dni,”

     Proszę nie żartować i poczekać z 2 miesiące.

     ”to czuje,ze organizm reaguje”
     ma reagować, dobry objaw.

     1. avatar Kaa 19 lutego 2018 o 17:13

      Grzegorzuadamie ale martwila mnie puchnaca tarczyca po zaczetej terapi,dlatego pytałam czy to prawidłowy objaw czy moze jednak szkodze „podobno początkom hashimoto”…a czy przy okazji mogłabym zapytać,czy np silny stres mogł spowodowac podwyzszenie hormonów tarczycy?miałam ostatnio taki mocno napiety dzien i momentalnie tarczyca i prawe oko chcialo wyskoczyc…przez rok zyłam w duzym stresie i po tym zaczely sie rozne dolegliwosci chociaz wyniki prawidlowe,wiec czy tarczyca tez moze dawać fałszywy wynik?ja wiem wiem…pasozyty swoja droga (kupilam nawet 7 pepas,tylko nie jestem pewna czy przy terapi 4 szklanek jest to teraz konieczne)
      Pozdrawiam☺

     2. avatar grzegorzadam 19 lutego 2018 o 19:34

      ,czy np silny stres mogł spowodowac podwyzszenie hormonów tarczycy?”

      Hmm… Stres może zabić dosłownie.

      Stres – trójca lecząca:

      1. Magnez.
      2. Niacyna.
      3. Wit D

      I selen.

 114. avatar K2 21 lutego 2018 o 19:51

  A czy jesli ktos ma wrazliwy organizm i problemy z gardłem mozna poczatkowo zmniejszyc ilosc skladnikow ktore moga podrażnić śluzówke gardla? Mowie o kurkumie która jest troche ostra w smaku i ocet jabłkowy. Czesto boli mnie gardło i jest cały czas zaczerwienione ( zostało tak po ostatniej anginie ktora byla juz chyba ze 2 lata temu) a na jezyku mam takie kulki jakby kypki smakowe powiekszone ( nie wiem dochtore zaden nie wiedzial co to jest ale takie zostalo po anginie). Jestem alergikiem i w okresie grzewczym i pylenia gardlo boli bardziej bo jest podraznione przez alergeny roztoczy i pylkow (drzew trawy zborza wszytskiego) pomaga tylko cukierki eukaliptusowe ale wszedzie daja cukier wiec woda z miodem tez jest fajna i jak probowalam pic ocet czy kurkume zbyt duze ilosci podraznialy gardlo. Kurkumy dawalam 1/3 lyzeczki a octu 1 lyzeczke deserowa albo nawet mniej. Oslabi to dzialanie czy jak?

  1. avatar Jarmush 22 lutego 2018 o 07:01

   oczywiście że tak, nie ma potrzeby zadawania sobie bólu, powolutku, pić sok z surowego ziemniaka, zaleczać śluzówkę, a kurkumę na przykłąd podawać sobie w formie LIposopmalu Kurkuminy TiB, ale tego profilaktycznie bierze się bardzo mało, bo to czysta kurkumina w otoczce tłuszczu.

 115. avatar Ania 22 lutego 2018 o 06:59

  Pepsi, a czy to normalne, że po tej terapii jest biegunka. Stosuję ją od ponad miesiąca i wciąż jest, czasami lepiej czasami gorzej, ale raczej ciągle biegunka. Od kilku dni bez czwartej szklanki, bo zabrakło w Twoim sklepie i teraz jest jakby najgorzej. Co robić, przerwać to w całości czy jeszcze czekać, może się unormuje. Boję się, że w tych warunkach raczej wyjaławiam swój organizm zamiast działać dobrze. Proszę o jakąś podpowiedź.

  1. avatar Jarmush 22 lutego 2018 o 07:05

   zmień chlorek na jabłczan magnezu

 116. avatar K2 22 lutego 2018 o 18:57

  A czym mozna zaleczyc śluzówke gardła? Probojr sie z tym uporać juz dlugo bardzo pomogło odstawienie cukru bo jak tylko cos zjem co ma cukier zaraz mnie bolalo wysuszalo i nawet wezly chlonne bolały od tego i lekko nabrzmiale siw robia.

  1. avatar grzegorzadam 25 lutego 2018 o 08:15

   Nie można zaleczyć, lecz cały organizm, to jest skutek, testy:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 117. avatar Marcela 23 lutego 2018 o 07:03

  Czy 4 greens jest sprowadzane ze stanów ?
  Aktualnie się tutaj znajduje, tylko nie mogę tego znaleźć. Oczywiście jest kilka zastępczych produktów, innych firm, które składem przypominają 4 greens. Ale jednak byłabym spokojna gdybym znalazła 4 greens.

  1. avatar Jarmush 23 lutego 2018 o 08:30

   Organiczne trawy są z Nowej Zelandii, a Spirulina i Chlorella BIO z Hainanu, nie chcieliśmy z Hawajów ze względu na Fukushimę. Każdy z tych skłądników w identycznej formie można kupić (również oddzielnie i dodawać w podobnych proporcjach, mamy też sproszkowane bio brokuły, szpinak, jarmuż, buraki) w naszym wellness sklepie thisisbio.pl,
   Jakby co, to 4 greens This is BIO będzie w przyszłym tygodniu.

 118. avatar KlimOD 23 lutego 2018 o 09:37

  Od jutra zaczynam kurację opisaną przez Ciebie (czekam na zamówione produkty).
  Póki co planowałem stosować tylko trzy pierwsze. Do tego dorzucam witaminę C + msm pitę przez cały dzień. Dużo zmieni odjęcie tej jednej szklanki od porannego rytuału? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 23 lutego 2018 o 10:03

   chlorofil chcesz odciąć, tak, bardzo dużo

   1. avatar Monika 24 lutego 2018 o 09:23

    też się nad tym zastanawiam – czy w sytuacjach, kiedy jesteśmy poza domem i nie ma możliwości przygotowania 4 szkl. jak należy można zastępczo łyknąć kilka spirulin i chlorelli popijając szklanką wody?

    1. avatar Jarmush 24 lutego 2018 o 10:05

     tak, i nie zapomnieć o magnezie.

  2. avatar KlimOD 23 lutego 2018 o 10:14

   Dziękuje za szybką odpowiedź. W takim razie trzeba będzie zaopatrzyć się również w składniki na 4 szklankę. Rozumiem, że wszystko to co wezmę nie będzie się gryźć z czystkiem i pokrzywką pitą w naparach? Zastanawiam się jeszcze nad dorzuceniem ziemi okrzemkowej.

   1. avatar Jarmush 23 lutego 2018 o 11:14

    nie będzie, ale miej na uwadze, ze pokrzywa zawiera podobnie jak 4 greens też sporo żelaza, badaj to

    1. avatar KlimOD 23 lutego 2018 o 11:19

     Dobrze wiedzieć ; ) Stosuję sterydy anaboliczne (przygotowywuję się do zawodów – tak wiem, że nie są zdrowe) ale staram się robić to jak najmniejszym pokładem zdrowia. Dlatego staram się zabezpieczać wszystkie narządy jak tylko mogę. Teraz robię przerwę od stosowania L-Glutaminy, więc czas na zaproponowaną przez Ciebie terapię, tym bardziej, że jedna z moich znajomych bardzo sobie chwali. Dziękuje za odpowiedzi. Miłego dnia!

 119. avatar Marcela 23 lutego 2018 o 16:27

  Dopóki nie dostanę 4 greens, czy 4 szklankę mogę zastąpić taka miksturą; prawdziwy sok z aloesu,seler, jarmuz, imbir, pietruszka, ogórek zielony ???? Dziekuje za wcześniejszą odpowiedz ?

 120. avatar pin3ska 23 lutego 2018 o 20:24

  Jak długo należy stosować terapię czterech szklanek?

  1. avatar Jarmush 23 lutego 2018 o 20:47

   jeśli żelazo nie podskoczy, to jest to coś jak mycie zębow

 121. avatar pin3ska 24 lutego 2018 o 13:52

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. jak często zatem powinnam sprawdzać poziom żelaza? dodam, że planuję rozpocząć starania o ciążę za ok 6 mcy. obecnie jestem na detoksie …, czy jedno drugiego nie wyklucza? – mam namyśli czy 4 szklanki z detoksem się nie pokłócą?

  1. avatar Jarmush 24 lutego 2018 o 16:20

   Jestem przeciwna takim detoksom, a następnie po kró†kim czasie równi pochyłej, codzienna spokojna terapia odtruwajaca, dotleniająca, odżywcza 4 szklanek jest stylem życia na czysto

 122. avatar Kazimier 25 lutego 2018 o 12:15

  Nie za duzo w tych 4 szklankach wit C?

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2018 o 16:24

   gdzie niby? nie ma czegoś takiego, jak za dużo witaminy C

 123. avatar ruda 26 lutego 2018 o 07:40

  Pepsi, a nie ma jakiegoś okresu przejściowego dla początkujących? np. 4 x po pól szklanki, przez pierwsze kilka dni?
  Pepsi, czy kuracja skutkuje jakimiś objawami zewnętrznymi, w postaci wyprysków? Kiedyś stosowałam kurację aloesem i na początku wysypało mnie na twarzy i plecach, zapach potu był też taki jakby nie mój. Pepsi a co sądzisz o dodawaniu miodu do takiego porannego piciusiu jak woda z cytryną i imbirem? Będę wdzięczna za odpowiedzi, dobrego tygodnia.

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2018 o 09:01

   oczywiście, to może być po algach. powolutku w takich wypadkach, szczególnie 4 szklanka.

 124. avatar Kasia 26 lutego 2018 o 11:25

  Pepsi czy woda może być przegotowana i letnia? Na zimną pusty żołądek mi się buntuje 🙁

  1. avatar Emanuela Urtica 26 lutego 2018 o 11:43

   Może być. 🙂

 125. avatar Agnieszka 27 lutego 2018 o 10:03

  Kiedy pic napoj nr 1 (matcha + soda oczyszczona), przed szklankami czy po? I potem dokwasic zoladek i mozna jesc?

  1. avatar Jarmush 27 lutego 2018 o 10:18

   zawsze przed

 126. avatar Dorota 1 marca 2018 o 06:50

  Zadam pytanie tu. Czy kurację może przeprowadzić matka karmiąca piersią 14 mieś. dziecko?

  U mnie byłoby to 3 szkl jak poradziła pepsi bo sobie zrobiłam kuku z żelazem.
  Ewentualnie jak zmodyfikować, żeby się nadawało dla karmiacej piersią.

  1. avatar Jarmush 1 marca 2018 o 08:58

   na razie bez 4 Greensa, bo tam są trawy i algi, sporo żelaza

 127. avatar Magda 1 marca 2018 o 15:47

  A czy zamiast chlorku magnezu można użyć siarczanu magnezu? 🙂

  1. avatar Jarmush 1 marca 2018 o 22:43

   siarczan bardzo silnie przeczyszcza

 128. avatar ololo 2 marca 2018 o 12:43

  Droga Pepsi,
  czy zamiast hempa może być maca? Czy mace lepiej do popołudniowego koktajlu?

  1. avatar Jarmush 2 marca 2018 o 21:01

   może być i to i to. Hemp to białko roślinne i dobre źródło kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6 ( w dobrej proporcji). Natomiast macy nie możesz przyjmować popołudniu, bo nie będziesz spała, to sty,mulator energii.

   1. avatar ololo 5 marca 2018 o 22:40

    Śliczne dzięki:*

 129. avatar pyziolka 2 marca 2018 o 16:32

  Pepsi proszę o rade. Do kuracji szklanek mam jeszcze chęć dodać Mace oraz kolagen.Czy to wszystko władować do 4 szklanki ? Mam jeszcze tabletki Complete Beauty G&G, wszystko kupione u Ciebie w sklepie- kiedy je zażywać?

  1. avatar Jarmush 2 marca 2018 o 20:52

   tak, możesz, dodać
   komplet Besuty do śniadania

   1. avatar pyziolka 3 marca 2018 o 13:54

    dziękuje bardzo 🙂

 130. avatar odco 3 marca 2018 o 07:44

  Stosuję od tygodnia terapię 4 szklanek. Pogorszyło się moje samopoczucie. Pobolewa mnie głowa. I czuję bóle w kościach szczególnie w kolanie. Ten ból w kolanie odczuwam nawet podczas spoczynku. Czy możliwe jest by było to efektem oczyszczania organizmu i czy jest mozliwa taka reakcja po tygodniu stosowania?

  Po za tymi drobnymi dolegliwościami czuję super bo mam świadomość że zaczęłam robić coś dobrego dla siebie!:-)

  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 3 marca 2018 o 10:12

   oczywiście że tak, ja kiedyś (dano temu) po 1 koktajlu podobnym do 4 szklanki miałam objawy grypy, gorączkę,po prostu Herx

   1. avatar Kaa 3 marca 2018 o 12:22

    Ooo…to ja jestem gdzies pod koniec 3 tygodnia terapi i wczoraj robilam kalibracje wit c bo bylam przekonana,ze bierze mnie grypa…dzisiaj nie czuje poprawy tylko mocne osłabienie wiec to moze tez reakcja organizmu i nie potrzebnie sie kalibrowałam…miewałam czasami tez okropne zimne poty w nocy… jakby kogos dziwila reakcja własnego organizmu po rozpoczeciu terapii?

    1. avatar Jarmush 3 marca 2018 o 13:43

     kalibracja nie zaszkodzi, wysyciłaś ciało witaminą C i oczyściłaś się z kamienia. Ile masz lat?

 131. avatar Paweł 3 marca 2018 o 11:29

  Pepsi czy w trakcie stosowania Terapii 4 szklanek ( już około 3 miesiące) może dojść do podrażnienia dróg moczowych (lekkie pieczenie w cewce moczowej po sikaniu) w ramach oczyszczania organizmu z toksyn.

  1. avatar Jarmush 3 marca 2018 o 13:48

   A ile dosypujesz kwasu askorbinowego do 3 szklanki?

   1. avatar Paweł 3 marca 2018 o 13:49

    Szczyptę( tyle ile pomiędzy palcami).

 132. avatar Kaa 3 marca 2018 o 14:03

  33 lata,a to wazne w terapii i kwesti oczyszczania?byc moze moje hashi tak reaguje po 3 tygodniach,ze wydaje mi sie,ze bierze mnie grypa,to druga kalibracja vit c w przeciagu dwoch miesiecy,tylko dosc trudna dla mnie,pod koniec mam wielki i twardy brzuch i silne skurcze,zupełnie jak wtedy kiedy jechałam do porodu?ogólnie czuje,ze po 3 tygodniach terapii 4 szklanek pewne dolegliwosci ustepują więc ogromny szacunek dla Ciebie za tą terapie!??
  I niech nikt nie myśli,że to czasochłonne,jak komus mówie o tym to sie za głowe łapią,ze tyle roboty…a ile dobrodziejstwa dla siebie!z zegarkiem w reku zajmuje mi to raptem 6 minut!

 133. avatar Anja 3 marca 2018 o 17:18

  Dzis wreszcie przygotowalam sobie po raz pierwszy (bo wreszcie zanabylam chlorek magnezu) te slynne 4 szklanki.

  Jak wypilam 4, to uswiadomilam sobie, ze wlasciwie to ja juz pilam te cala mieszanke, ale nie podzielona na szklanki: po prostu w litrowym szejku znajdowala sie cala cytryna, lyzeczka kurkumy i pieprz i sol himalajska i ocet jablkowy i kwas askorbinowy (albo acai) i spirulina i chlorela i moringa i trawa jeczmienna i bialko konopne… Do tego imbir, papryczki chili, cynamon, galka muszkatolowa, kumin rzymski… Pietruszka i koperek… Brokuly czy inne zielonki… Maca…Suszony tymianek i suszony majeranek…

  Tylko po prostu wypijalam wymieszane wszystko, bez podzialu na 4 rozne szklanki. Czy to jakas roznica, bo wedlug mnie i tak sie w zoladku wszystko zmiesza… Teraz dodam jeszcze ten chlorek magnezu.

  1. avatar Jarmush 3 marca 2018 o 20:21

   pij 4 szklanki, w 4 możesz „poszaleć”.

   1. avatar Anja 6 kwietnia 2018 o 11:05

    Pije pije, Twoje slowo jest dla mnie swiete… Do 4 szklanki dodaje tez mrozony szpinak, sprawdza sie swietnie, jak sie nie ma „swiezynek”…

    Nieodmiennie „najgorsza” jest dla mnie szklanka z octem jablkowym, wykreca mnie niemilosiernie. Mysle sobie, ze pewnie tego octu najbardziej nie lubia moje ewentualne pasozyty i to one tak sie buntuja… 😉

    A najprzyjemniejsza to koncowa, zielona (u mnie tak ciemnozielona, ze prawie czarna) – ogromniscie mi smakuje, przypomina mi jakis smak z dziecinstwa, ale za nic nie moge sobie uswiadomic, coz to takiego pysznego jadlam i mialo taki smak…

    1. avatar Emanuela Urtica 6 kwietnia 2018 o 11:53

     Może to przez glony z 4 Greens? Ja mam tak ze spiruliną i chlorellą, że totalnie przypominają mi coś znajomego ale bardzo odległego w smaku, tylko nie mogę załapać co. 😉

     1. avatar KasiaM 14 lipca 2018 o 08:56

      A czy bawilyscie sie w dziecinstwie z żabkami? 🙂 tak pachnie staw…

 134. avatar Magda 6 marca 2018 o 10:15

  Czy taka kuracja jest ok w czasie karmienia piersią? Karmię dwulatkę i półroczną córkę.

  1. avatar Jarmush 6 marca 2018 o 13:51

   nie widzę przeciwskazań, wręcz przeciwnie, ale nie jestem lekarzem

 135. avatar coco.nut 14 marca 2018 o 13:38

  Chciałabym zrobić sobie jeszcze kurację ziemią okrzemkową, czy możesz doradzić czy:
  1. można równolegle z 4 szklankami?
  2. jeśli tak, to kiedy tę ziemię przyjmować?

  (jestem w trakcie zakupów, czekam na ascorbinian, a widziałam, że ziemia o. też jest w sklepie)

 136. avatar Marzena 15 marca 2018 o 07:54

  Wreszcie zaczęłam terapię☺mam pytanie dodatkowe-suplementuje magnez tabletkami i transdermalnie,czy dodawać jeszcze do picia?niedobre to jak cholera?i 4 szklanka-dodaje bananka do zielonego,czy mogę też dodawać imbir/kardamon/nasiona/płatki,tudzież inne owocki,żeby zrobić z tego pożywnego smoothiesa?

  1. avatar Jarmush 15 marca 2018 o 09:11

   owoców za wyjątkiem jagód/borówek lub acai This is BIO nie dodawaj, natomiast zielonek dużo, pyszne smoothie zrób sobie w następnej szklance

 137. avatar Marzena 15 marca 2018 o 09:26

  A jak z magnezem?pewnie nigdy za dużo…?

 138. avatar Madzia 15 marca 2018 o 18:09

  Pepsi ledwo dotartlam do końca listy kupa luda!!!! Ale to dobrze oglądałam cie na filmiku (zajefajnie się na ciebie patrzy ,stalas sie bardziej rzeczywista !!!! Mniej wirtualna wal na Londyn !!!) twoje cztery szklanki wprowadzam powiedz mi jedną rzecz mówisz soda rządzi !!!! Wiec kiedy ta sodę jak rano te 4 szklanki ,można to jakoś połączyć ??? Ewentualnie wcześniej później ??? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 15 marca 2018 o 19:23

   szklanka zero, gaszona wrzątkiem soda, pita ostudzona, można studzić zimną wodą.

 139. avatar Kaa 15 marca 2018 o 19:22

  Hej Pepsi?mam poczatki hashi wiec jestem na terapi 4 szklanek,do 4 szklanki jeszcze maca i do sniadania g&f,d3 k2,omega tib…kwasu w zoladku zero,od dluzszego czasu na occie jablkowym,wynik coraz gorszy,zaczynalam od odbicia po 6 min teraz 8-10 lub wcale,kupilam betaine hcl czy moge ja stosowac przy terapi?czy z czyms sie to nie pogryzie?z gory dziękuje!

  1. avatar Jarmush 15 marca 2018 o 19:35

   możesz polecieć z Betainą, przy dużym niedokwaszeniu ocet nie zmusi ciała do większej produkcji kwasu, ale sok z selera naciowego może może https://www.pepsieliot.com/najprostszy-sposob-na-odbudowanie-zapasow-kwasu-zoladkowego/
   możesz od tego zacząć dzień, a dopiero potem 4 szklanki, mogą być całkiem małe objętościowo, żeby to się pomieściło 🙂

 140. avatar Madzia 15 marca 2018 o 19:36

  Ok dzięki <3

 141. avatar Ania 15 marca 2018 o 22:12

  Przy terapii 4szklanek ile mam zażywać chlorelli?

  1. avatar Jarmush 16 marca 2018 o 07:34

   w 4 szklance masz albo 4 greens i zielonki, albo zielonki i spiru i chlore, i trawy oddzielnie, więc nie musisz już brać chlorelli. W sukie 3 gramy chlorelli i 5 gramów spiruliny dla dorosłej osoby tak prewencyjnie jest ok

 142. avatar Ania 15 marca 2018 o 22:14

  Czy mogę dziecku dodać do Wit c jabłczan magnezu?

  1. avatar Jarmush 16 marca 2018 o 07:33

   można, ile lat ma dziecko? dodałabym jeszcze świeży sok z pomarańczy

 143. avatar Ania 16 marca 2018 o 14:08

  6 lat, dziękuję bardzo za odpowiedź

 144. avatar odco 16 marca 2018 o 14:15

  Proszę ponownie o poradę.

  Po kuracji odrobaczania (siemię lniane+goździki) poleciłaś mi Pepsi Droga kurację 4 szklanek. Rozpoczęłam 2tyg temu. Po tygodniu stosowania pogorszyło się moje samopoczucie: bolała mnie głowa, kości. Miałam również dziwny ból w kolanie. Po kolejnym tygodniu bóle głowy, kości minęły a doszły nowe objawy. Mam bóle brzucha takie kłujące w rożnych częściach brzucha. Najczęściej jednak w dole brzucha. Szczególnie rano boli mnie brzuch i to boli przeważnie tak długo dopóki nie załatwię swojej potrzeby. Do tego dochodzi problem z hemoroidami. Mam także kołatanie serca szczególnie wieczorem. Wieczorem także towarzyszy mi uczucie zimna i mam nieraz dreszcze. W mieszkaniu mamy ciepło Mąż lekko ubrany a ja w bluzie i skarpetkach. Oprócz tego powiększyły mi się węzły chłonne. Jeden z boku szyi i drugi mniejszy w pachwinie. Robiłam ostatnio nawet CRP z krwi, żeby wykluczyć stan zapalny ze względu na te węzły chłonne. Wynik wyszedł ok.

  Dodam jeszcze, że od tygodnia (w drugim tyg stosowania kuracji 4 szklanek) 15-20 min przed 4 szklankami piję sodę gaszoną. Właśnie po tej sodzie szczególnie nasiliła się większość w/w dolegliwości.
  Bardzo mnie to wszystko martwi 🙁 Nie wiem czy to normalnie przy tej kuracji. Czy też powinnam wykonać jakieś szczegółowe badania bo może coś mi dolega? 🙁

  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

  Rano napisałam komentarz i do tej pory nie został dodany więc piszę raz jeszcze.

  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 16 marca 2018 o 18:24

   odstaw sodę i zobacz, a czy wcześniej jadłaś kiedyś algi?

  2. avatar grzegorzadam 16 marca 2018 o 19:35

   oczyszczanie organizmu trwa miesiącami i dłużej nie 2 tygodnie!
   Pogorszenie samopoczucia jest normalne jak najbardziej.

   Proszę poczytać o istocie efektu ozdrowieńczego np u Lasta „Uzdrów się sam”

 145. avatar Julia 16 marca 2018 o 15:18

  Świetne porady. Muszę zastosować.

 146. avatar odco 16 marca 2018 o 18:35

  Ze 2 lata temu łykałam chlorelle i spirulinę. Może przez miesiąc nie zauważyłam wtedy podobnych dolegliwości. Mam odstawić 4 szklankę?

  1. avatar Jarmush 16 marca 2018 o 19:09

   To nie od tego. Duża ilość błonnika może Cię trochę pouciskać w brzuchu, (po wypróżnieniu nadal masz kolki?) ale spróbuj odstawić sodę.

 147. avatar odco 16 marca 2018 o 20:35

  Po wypróżnieniu jest ok. Głównie wieczorem i z rana mam te dolegliwości ze strony brzucha. W takim razie odstawię sodę i zobaczymy. Czy to oznacza, że soda może mi nie służyć? Chciałam popracować na ph bo sprawdzałam i słabo wypada dlatego też zaczęłam stosować sodę.

  1. avatar Kaa 17 marca 2018 o 07:15

   Odco jak Cie to pocieszy to ja mam praktycznie identyczne dolegliwosci,jestem w 5 tygodniu,doszly wlasnie okropne hemoroidy i od trzech dni serce(chociaz dozucilam betaine hcl i jak przeszlam na dwie tabletki to serce swiruje wiec odstawiam)…mam wrazenie,ze dolegliwosci pewnych organow utrzymuja sie okolo tygodnia,puszczają i wystepuja nastepne,aczkolwiek szklanki zero jeszcze nie przyjmuje?

  2. avatar grzegorzadam 17 marca 2018 o 07:29

   Chciałam popracować na ph bo sprawdzałam i słabo wypada dlatego też zaczęłam stosować sodę.’

   Prawidłowo i słusznie, nie znam osoby, której by to szkodziło.

 148. avatar mała 17 marca 2018 o 11:45

  Kochani, mam kilka pytań dot. terapii czterech szklanek.
  1) Chciałam zacząć przyjmować ziemię okrzemkową. Czy można ją spożywać w ramach terapii czterech szklanek, np. ze szklanką z magnezem?
  2) Obecnie przechodzę kurację odrobaczającą – rano na czczo piję napar z wrotyczu i krople z wyciągu z liści czarnego orzecha. Czy terapię 4 szklanek przeprowadzać przed / po ziołach, czy w ogóle na czas picia ziół odstawić?
  3) Chciałam zacząć ssać olej kokosowy – przed czy po czterech szklankach?

  1. avatar Jarmush 17 marca 2018 o 15:36

   ziemię okrzemkową bierzesz tylko przez tydzień łyżkę stołową, możesz zrobić z tego dodatkową szklankę, bo nawadniać się trzeba szczególnie przy odwadniającej ziemi okrzemkowej

 149. avatar odco 17 marca 2018 o 14:25

  Dziękuję Wam wszystkim za odzew w mej sprawie! Trochę sie uspokoiłam?
  Kaa dziekuję! Bardzo mnie pocieszył Twój komentarz. Mam nadzieję że niedlugo nastąpi poprawa samopoczucia.

  Pozdrawiam?

 150. avatar juc1 20 marca 2018 o 09:05

  Witam. Czy po szklance „zero” (zielona herbata + soda) trzeba zrobić przerwę przed kolejnymi szklankami? Jeśli tak to jak długą? Dziękuję za odpowiedź.

  1. avatar Jarmush 20 marca 2018 o 10:29

   ja w sumie nie robię, ale z 10 minut zrób.

 151. avatar juc1 20 marca 2018 o 10:33

  Dzieki

 152. avatar antares 21 marca 2018 o 15:40

  no tak wszystko pięknie ładnie ale skąd mam wziąć czas na przygotowanie 4-ch szklanek rano? wstaję o 5-ej by zdążyć na 6-tą 🙁 Musiałbym w takim układzie wstawać chyba jeszcze godzinę wcześniej 🙁 No nie wiem….

  1. avatar Jarmush 21 marca 2018 o 16:25

   szklanki się robi szybko i wypija jedna po drugiej, lepiej oko sobie wymaluj w pracy, a szklanki zrób 🙂

   1. avatar antares 22 marca 2018 o 06:57

    Oko to maluje moja zona ☺

 153. avatar kajooja 22 marca 2018 o 13:33

  Pepsiak pytanko mam. Z braku dostępu do bio towarów, 4 szklaneczka u mnie to 4greens i białeczko konopne. Ponoć jarmuż jest łatwy w uprawie to bym sobie na balkonie/parapecie hodowała, no ale jak kupie nasiona w sklepie to ma sens?

  1. avatar Jarmush 22 marca 2018 o 14:08

   oczywiście, potem już zrobisz wszystko bio, ale też można kupować pietruszkę w doniczkach jako ziele, i mówią, że bez pesty

 154. avatar Malgosia 22 marca 2018 o 16:34

  Pepsi a ja ja mam pytanie co do tej czwartej szklanki. Bo rozumiem, że ma byc zielono: może byc po prostu młody jęczmien ? Bo nie chce mi sie tylu kombinacji robic :/, alternatywa dla 4 szklanki? Czy to sztywne jest?

  1. avatar Jarmush 22 marca 2018 o 16:45

   pod warunkiem że nasz :),ale algi to jednak trudno zastąpić

 155. avatar Malgosia 22 marca 2018 o 16:48

  ?
  Właśnie przeglądprzeglądam zaopatrzenie w Twoim sklepiku. Pomyślałam, że mogę wcześniej złożyć zamówienie z zastrzeżeniem co do daty wysyłki czyli później. Ale na książkę czekasz właśnie…

  1. avatar Jarmush 22 marca 2018 o 18:17

   <3

 156. avatar Marcin 22 marca 2018 o 16:54

  Witam. Mam pytanie. Mam zapalenie żołądka i mam taką o to herbatkę …Czy ona mi pomoże w jakimkolwiek stopniu czy nie? Jeśli tak to jak mam rozumieć sposób użycia ”przed jedzeniem” tzn ile minut? W ogóle to nie powinno się chyba pić czegokolwiek w okolicy posiłku więc mam wątpliwości…

  1. avatar Jarmush 22 marca 2018 o 18:17

   Mamy tutaj sporo podpowiedzi w tej kwestii, nie spamuj

 157. avatar Andzia 22 marca 2018 o 18:21

  Pepsi, moja 16-letnia córka ma podejrzenie o młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów;(. Wszystkie wyniki ma dobre, ale bolą ją kolana, nadgarstki, biodra. Do tego ma tzw. przeskakiwania w stawach międzypaliczkowych dużych palców w stopach(ostrofit głowy paliczka bliższego). Jest przed konsultacją reumatologiczną i MRI. Co robić Pepsi? Nie wiem, jak jej pomóc

  1. avatar Jarmush 22 marca 2018 o 18:32

   zacznij od biorezonansu – wirusy, pasożyty, grzyby, określ poziom 25(OH)D, na już kup kwas askorbinowy TiB i MSM TiB, sprawdź z malutką ilością, czy dobrze toleruje siarkę organiczną, po czym zrób oranzadkę z 10 g kwasu askorbinowego i 10g MSM z wodą, albo sokiem pomarańczowym i niech popija przez cały dzień, być może trzeba będzie kupić DMSO. Oczywiście D3 TiB z K2 TiB, dobiorę Ci ilości, magnez TiB,aminokwasy na jakiej jest diecie? Ile waży? Jaki ma wzrost?

 158. avatar Andzia 22 marca 2018 o 19:58

  Kwas askorbinowy i MSM TiB mam, D3 i K2 TiB bierze ale z przerwami, więc teraz przypilnuję ją. Chlorek magnezu od Ciebie też mam. Nie wiem co to DMSO. Badanie na poziom 25(OH)D zrobię jak najszybciej. waży 53 kg, wzrost ok165 cm. Dieta bardzo różnorodna, jak u nastolatka. Mięsa mało, słodycze od jakiegoś czasu odstawiła sama,owoce, warzywa, kasze, jogurty. Pilnuję tego co jej podaję, bo ja sama nie jem niczego co ma oczy i rodzinę i słodyczy i wielu innych pokarmów i staram sie jej wpajać to samo. A może warto spryskiwać te stawy oliwką magnezową ? A może okłady opasek solnych ?

  1. avatar Jarmush 22 marca 2018 o 20:38

   https://www.pepsieliot.com/dmso-naprawde-hipnotyzujacy-lek-cale-zlo/, oczywiście, że możesz spryskać i wmasować lekko oliwę magnezową, być może trzeba będzie pomyśleć jeszcze o innych środkach, jak będzie czas to Ci napiszę, (bor, krzem) ale przydałoby się zrobić ten biorezonans, czy to nie borelioza, czy nei ma jakichś innych wirusów/pasożytów/grzybów

 159. avatar Agnieszka 22 marca 2018 o 21:07

  Witajcie Pepsi, Grzesiu i inne Mądre Głowy tu udzielające się:)
  Jam tu nowa, acz zdeterminowana, troche jeszcze zagmatwana, ale zaczynam już z lekka ogarniać co i jak ( z naciskiem na „z lekka”).
  Bardzo chciałabym zacząć z terapią 4 szklanek jako dobrym startem w kierunku oczyszczania etc., ale mam taką zagwozdkę: Jestem uczulona na cytrynę (i cytrusy generalnie) – czy jest coś innego, czym mogłabym ją zastąpić, o podobnych alkalizujacych i ogólnie prozdrowotnych właściwościach? Zagwozdka nr 2, w zwiazku z powyższym, czego użyć przy kalibracji wit. C, skoro soku pomaranczowego nie moge? Gdzieś mi sie obiło o oczy, ze zielona herbata by sie nadała, bo flawonoidy, ale już nie jestem pewna.
  I jeszcze miałabym prośbę do Szanownego Grona – czy ktoś moglby polecić dobry gabinet biorezonansu/ vegatestu, (chodzi głównie o dobrego diagnostę) w Poznaniu?
  And last but not least – Pepsi kiedy Twoja książka będzie dostępna w sklepie?
  Kłaniam sie i znikam:)

  1. avatar Jarmush 22 marca 2018 o 22:03

   czekamy, podobno wkrótce

 160. avatar Alamakota 23 marca 2018 o 07:58

  Pepsi Kochana 4 szklaneczkę mogę łykać z chlorofilem płynnym ?

  1. avatar Emanuela Urtica 23 marca 2018 o 08:10

   Możesz. 🙂

   1. avatar Alamakota 23 marca 2018 o 10:50

    Dziękuję :* jestem ogromnie wdzięczna za to co robicie za to że jesteście 🙂 chwała wam za to !

    1. avatar Emanuela Urtica 23 marca 2018 o 11:17

     <33

 161. avatar Andzia 23 marca 2018 o 11:26

  Pepsi szukałam biorezonansu w Olsztynie ale nie ma, Najbliższy to chyba w Warszawie?

  1. avatar grzegorzadam 23 marca 2018 o 13:42

   Gdańsk, Gdynia.
   Faktycznie, posucha.
   Jest Bicom, ale tylko dom odczulań.

   1. avatar Yennifer 27 marca 2019 o 22:28

    GrzegorzuAdamie,
    wspominałeś o biorezonansie w Gdyni, Gdańsku – czy możesz wskazać miejsce godne polecenia?
    pozdrawiam
    Yennifer

 162. avatar Agnieszka 23 marca 2018 o 13:20

  Dzięki Pepsi, to poczekam z zamówieniem jeszcze trochę, az książka dotrze.
  W związku z brakiem odzewu co do możliwości zastąpienia cytryny czymś innym, rozumiem, ze nie ma takowej? Naprawdę? Nic?:(
  Jeszcze sie przypomnę z tym biorezonansem w Poznaniu – jakby ktoś, coś..
  Buźka!

  1. avatar Jarmush 23 marca 2018 o 13:35

   bierz aloes w żelu, możesz wyciskać sobie ze swojej agawy

   1. avatar Karolina 23 marca 2018 o 14:00

    Rezonans w Poznaniu masz w centrum ASGO na marcelinskiej.

 163. avatar Agnieszka 23 marca 2018 o 16:12

  Ooo aloeeees :)) Dzięki Pepsi za tę sugestie!
  Karolina, dzięki za info:) sprawdzałam ich stronę, maja metodę SCIO, jakos tu na blogu z tym typem sie nie spotkałam.. Glownie to bicom, vegatest, volla. Ale i tak mam wrażenie, ze wszystko zależy od dobrego diagnosty. Czy ty kogoś możesz polecić w tej placówce?

  1. avatar grzegorzadam 23 marca 2018 o 20:09

   Glownie to bicom, vegatest, volla. ”

   Nic dziwnego, luidzie piszą o tym z czym mieli do czynienia.
   Teraz napisz o SCIO i będziemy mieli szerszy pogląd 😉

   1. avatar Agnieszka 24 marca 2018 o 06:38

    Hehe Grzegorz, nie wiem jeszcze czy sie zdecyduje na to SCIO. Ja tu taka neofitka, a chcecie mnie wysyłać na poznawanie nieznanego;) W Poznaniu sa gabinety z tymi innymi biorezonansami tez, cały czas szukam dobrego diagnosty z polecenia, ale jakos nijak nie moge znaleźć. Bede musiała w końcu na cos sie zdecydować. A mógłbyś mi powiedzieć proszę czy test Volla jest w jakis sposób mniej dokładny od Bicomu?

    1. avatar grzegorzadam 24 marca 2018 o 10:13

     A mógłbyś mi powiedzieć proszę czy test Volla jest w jakis sposób mniej dokładny od Bicomu?”

     U mnie pomógł analogowy bicom, u moich znajomych Volla, zasada jest podobna.
     Ale volla jest akupunkturowe, mój diagnosta twierdzi, ze mniej dokładne i omylne, a miał
     do czynienia ze wszystkimi w tamtym okresie.
     SCIO jest ponoć dobre, ale nie mam bliższych danych.

  2. avatar KasiaK 24 marca 2018 o 09:39

   Sprawdź w Plewiskach ul. Grunwaldzka

 164. avatar Kaa 25 marca 2018 o 10:36

  Hej Pepsi?mozna sie spodziewac 4 greens do wtorku aby uzupelnic zapasy przed swietami?mam troszke rzeczy w koszyczku,brakuje tylko ksiazki i wlasnie 4 greens…czy ewentualnie zamowic poki co chlorelle?czy to ma sens czy mam sie nie wyglupiac i czekac?

 165. avatar Paweł 26 marca 2018 o 19:10

  Proszę o podpowiedź, czy stosując terapię 4 szklanek mogę brać dodatkowo chlorellę np. przed obiadem i Ashwanganda TiB na noc.Jak tak to ile tabletek? Dodam, że rano biorę jeszcze 1 tabletkę G&F TiB. Poziom żelaza ostatnio badany 19.03 -55?

  1. avatar Jarmush 26 marca 2018 o 20:22

   W 4 szklankach masz już chlorellę, ale możesz sobie dołożyć, z 4 tabletki This is BIO, a ashwagandha na zasypianie

   1. avatar Paweł 26 marca 2018 o 20:30

    Ok, dziękuję za odpowiedź. Oczywiście chlorella TiB ( innych nie używam).

    1. avatar Jarmush 26 marca 2018 o 20:30

     <3

 166. avatar Karolka 27 marca 2018 o 10:17

  Takie pytanko. Jak dlugo kontunuujemy terapię 4 szklanek? I na jak długo wystarczy nam zakupionych w Twoim sklepiku produktów? 😉

  1. avatar Jarmush 27 marca 2018 o 11:27

   ja zamierzam zawsze kontynuować, chyba, żeby mi żelazo skoczyło 🙂

 167. avatar Oluszkins 28 marca 2018 o 06:58

  Mam pytanie odnośnie szklanki 2 i 4. W drugiej jest 1/2 cytryny czyli witamina C, a w czwartej szklance 4 Greens This is BIO ze spirulina i chloellą – czy można wtedy łączyć te dwa składniki ze sobą? Wyczytałam u Ciebie, że odstęp pomiędzy witamina C a algami musi być mniej więcej 3 godziny. Czy w terapii 4 szklanek to działa jakoś inaczej?

  1. avatar Jarmush 28 marca 2018 o 07:50

   Dżizassss, strzeliłabym się w pysk za ten wpis o chlorelli i witaminie C, byłam niedoinformowana.
   Przy poważnych chelatacjach z metali ciężkich, gdy bierzesz 15, 20 gram chlorelli i więcej, nie powinno się brać witaminy C, ale to jest zupełnie inna sytuacja. Wlewam resztę soku z cytryny do czwartej szklanki, bo jest lepiej to wypić i generalnie biorę z tym C.

 168. avatar Ren 28 marca 2018 o 19:57

  Czy ciąża bądź karmienie piersią jest przeciwskazaniem do stosowania terapii?

 169. avatar Paweł 3 kwietnia 2018 o 07:13

  Pepsi mam takie pytanie. Właśnie mam przerwę od sody, ale biorę szklankę 0 tylko z około 1 g soli himalajskiej ( nieźle podnosi mi to ph, nie jak soda ale ok). Dodatkowo biorę sól w drugiej szklance, około paru kryształków. W trzeciej używam obecnie askorbinianu sodu zamiast kwasu ( zgodnie z Twoją poradą że względu na podwyższony odrobinę poziom potasu 5,5- norma 5,3). Chodzi mi o ta sól w szklance 0. Co o tym sądzisz, ile mogę tak brać ( myślę, że rano wyjdzie max. 1,5 g soli himalajskiej plus Askorbinian sodu do oprószenia 3 szklanki i po południu 1 g askorbinianu soli)?

 170. avatar amelia 4 kwietnia 2018 o 14:55

  Pepsi droga!! Jeżeli biorę 8000 IU D3 …to lle brać K2 ?? 100 czy 200pq ?

  1. avatar Jarmush 4 kwietnia 2018 o 18:02

   Ile masz lat?

 171. avatar amelia 4 kwietnia 2018 o 17:12

  p

 172. avatar amelia 4 kwietnia 2018 o 18:59

  Mam 63 lata…

  1. avatar Jarmush 4 kwietnia 2018 o 19:51

   no to 2 K2 TiB, czyli 200 mcg

 173. avatar amelia 4 kwietnia 2018 o 20:18

  dzięki PEPSI. tak też myślałam, chciałam się upewnić.

 174. avatar Agnieszka 5 kwietnia 2018 o 14:07

  Pepsi, a jesli zazywam probiotyk na czczo to przed wszystkimi szklankami czy po? i cyz przerywa on post?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 16:49

   probiotyk nie przerywa postu, możesz od niego zacząć, albo możesz wziąć przed obiadem

 175. avatar zotralinka 5 kwietnia 2018 o 19:44

  A czy można używać ciepłej wody?

  1. avatar Jarmush 5 kwietnia 2018 o 20:25

   oczywiście, ale nie wyższej temper. niż 40 stopni

 176. avatar juc1 6 kwietnia 2018 o 06:11

  Witam wszystkich, kończę 3 tydzień terapii i zaczęłam odczuwać delikatny ból żołądka. Czy powinnam przerwać terapię? Dziękuję za odpowiedź.

  1. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 06:16

   spróbuj odstawić ocet, zrób jeszcze raz domowy test z sodą na zakwaszenie, jakie pH moczu rano na czczo i o 12 w południe?

   1. avatar juc1 6 kwietnia 2018 o 06:23

    Domowy test sodą daje niezmiennie kiepski wynik (odbicie po ponad 3 minutach), pH na czczo około 5,5- 6,0 w południe średnio 6,5- 7,0

    1. avatar grzegorzadam 6 kwietnia 2018 o 07:01

     masz co robić, działaj.

 177. avatar Malezja 6 kwietnia 2018 o 06:35

  Hej Pepsi, od niedawna stosuję terapię 4 szklanek. Do tej pory do szklanki 2 wsypywałam jabłczan magnezu TiB, ale właśnie mi się kończy i się zastanawiam, czy mogłabym teraz go zastąpić cytrynianem magnezu G&G i po prostu popijać tabletkę szklaneczką wody, czy lepiej zostać przy proszku? Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  1. avatar Jarmush 6 kwietnia 2018 o 10:37

   możesz

 178. avatar Martasek 8 kwietnia 2018 o 14:21

  Hej Pepsi, ja powoli rozkręcam się z tymi szklankami i na razie jest u mnie szklanka 0 z sodą, szklanka z kurkumą i szklanka z octem. Ogólnie jest ok, łuszczyca zaczyna znikać, to pewnie od zakwaszenia żołądka, ale mam straszne problemy z cerą. Masakra jakaś, pryszczy mnie gorzej jak nastolatkę. Niczego nowego w diecie nie robiłam, więc od miesięcy wegańska, w dużym % surowa. Jedyna nowość to te szklanki. I się tak zastanawiam co to takiego? Oczyszczanie? Reakcja alergiczna na kurkumę? Masz pomysł?
  Ach i czy do tej zielonej szklanki można dodać owoc jakiś? Bo taka sama zieleń jest dla mnie nie do wypicia …

  1. avatar Jarmush 8 kwietnia 2018 o 14:54

   można, tylko zepsuje smak owoca

 179. avatar Aga 9 kwietnia 2018 o 18:41

  Czy mogę sobie kurkumę, czy magnez zakapsułkować i po prostu popić wodą z cytryna?

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2018 o 21:19

   oczywiście, do kurkumy pieprz

 180. avatar Basia 10 kwietnia 2018 o 21:25

  Rodzice od miesiąca stosują terapie 4 szklanek (4 szklanka z jarmużem TiB +MSM i kolagen TiB). Przez pierwsze 3 tygodnie także szklanka zero..tatę w połowie odrzuciło od szklanki z octem i nie może do niej powrócić poza tym ok..za to u mamy jakieś 2 tygodnie temu pojawiła się szorstkość, chropowatość dłoni (bardzo swędzą), a od kilku dni zgaga(której już chwile nie było), drganie powieki i jakieś takie ogóle zmęczenie.. Dodatkowo biorą G&F, D3zK2, omegę TiB…2-3 razy w tygodniu polecaną herbatkę na pasożyty i więcej wyciskanych soków z cytrusów.. Czy któryś z tych składników mógł wywołać/uaktywnić zgagę? Co na nią teraz zastosować? O OJ mama nie chce słyszeć- mówi,że czuje jakby przełyk miała przepalony..dziś już nie wytrzymała i wzięła tabletkę. Czy przerwać kuracje a może coś zmodyfikować?

  1. avatar Jarmush 11 kwietnia 2018 o 06:35

   zgaga może być od soków z cytrusów, może jest jakaś nietolerancja na algi, która tera zwychodzi, ale może też byc objaw herxa, bo to silne odtruwanie. Na jakiej diecie byli przedtem rodzice?

   1. avatar Basia 11 kwietnia 2018 o 07:26

    Wcześniej jedli praktycznie wszystko i dużo.. tato od niedawna odstawił gluten, nabiał..zaczal bardziej uważać na to co je( szuka przyczyny nawracających bóli stawów) a mama dalej je wszystko.

    1. avatar Jarmush 11 kwietnia 2018 o 15:20

     może być wrażliwy na psiankowate, może mieć braki kolagenu, C, siarki, etc, magnezu przede wszystkim witaminy D!

    2. avatar grzegorzadam 14 kwietnia 2018 o 19:44

     szuka przyczyny nawracających bóli stawów”

     Być może mykoplazma, której nikt nie diagnozuje i doskonałe środki na to,
     czyli soda, sól i boraks:
     https://www.pepsieliot.com/tym-borem-musisz-o-nim-wiedziec/

     Gdzie jest pierwszy najlepszy, najobszerniejszy temat o boraksie ?!

 181. avatar Basia 18 kwietnia 2018 o 11:17

  Boraks kupiłam i będę rozczytywać co i jak.. czy tą mykoplazme można jakoś zdiagnozować? Test WB na borelioze dał wynik graniczny więc może jednak borelioza. Czy łyżeczka kolagenu TiB w ostatniej szklance to wystarczająca dawka? Podobno borelioza 'zjada’ kolagen – czy można przy kolacji tez dołożyć jeszcze jedna łyżeczkę? I czy ozonoterapia(polecana przez panią doktor) jest rzeczywiscie pomocna w walce z borelioza?

  1. avatar Emanuela Urtica 18 kwietnia 2018 o 14:36

   Możesz śmiało jeść dwie łyżeczki dziennie.

  2. avatar grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 05:05

   czy tą mykoplazme można jakoś zdiagnozować?”

   Dokłądnym biorezonansem, który to wykaże lub nie.

 182. avatar DD 18 kwietnia 2018 o 11:29

  Stosujemy z mężem terapię 4 szklanek od ok. miesiąca i oboje mamy wrażenie, że lekko utyliśmy. Czy to możliwe?

  1. avatar Jarmush 18 kwietnia 2018 o 17:09

   😀

   1. avatar DD 19 kwietnia 2018 o 20:03

    Pepsi, wyjaśnisz ten uśmieszek?

 183. avatar Lena 22 kwietnia 2018 o 02:46

  Czy 4 szklanki mogą pić osoby biorące leki na nadciśnienie ?

  1. avatar Jarmush 22 kwietnia 2018 o 06:24

   kurkuma obniża ciśnienie gdyż rozcieńcza krew, podobnie trawy, trzeba spróbować zacząć od podzielenia wszystkiego na pół i zobaczyć, tak naprawdę na nadciśnienie doskonały jest wapń (G&G mamy bardzo dobry), a ten musi być brany z D3+K2 TiB oraz z magnezem TiB. Magnez idzie do drugiej szklanki w terapii 4 szklanek, więc wszystko jak najlepiej. To jest tak naprawdę wyzwanie do rzucenia leków na nadciśnienie.https://www.pepsieliot.com/poznaj-najpotezniejszy-naturalny-lek-jaki-do-tej-pory-odkryto-na-nadcisnienie/

 184. avatar Joannsa 22 kwietnia 2018 o 06:31

  Od 3 tygodni pije szklankę 0. Ph różne od 5.5 rano ,czasem dobije do 6.2 do 7.5 w południe. Czy dalej pić sodę? Bo po 2 tyg wskazana byla przerwa.Terapie 4 szklanek stosuje od 4 tygodni. Zakwaszam żołądek OJ od 2 lat reguralnie rano, używam soli pod język a odbicie następuje grubo po wskazanych widelkach. Az tak nam niedokwaszony żołądek?

  1. avatar Jarmush 22 kwietnia 2018 o 06:32

   masz problemy trawienne? zgagę? widzisz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

 185. avatar Joannsa 22 kwietnia 2018 o 07:08

  Zgage miewalam, ale właśnie soda odnoszę wrażenie ją zniwelowala.Nie mam już. Niestrawione resztki bardzo rzadko. Test buraczkowy u mnie ok. Trawienie? Miewam zasoje kalu w jelitach takie 1 dniowe i czuje je ,jestem bardzo szczupła.No i tendencje do nawracajacych hemiroidow.

  1. avatar Jarmush 22 kwietnia 2018 o 07:20

   patrz kuracja oczyszczająca 4 szklanki i szklanka 2 zchlorkiem magnezu TiB , codzienne wypróżnienia gwarantowane

 186. avatar Joannsa 22 kwietnia 2018 o 08:27

  Dzięki za błyskawiczne odp. ?w moim przypadku gwarancji brak,a dodaje co rano łyżeczkę chlorku do wody.?

 187. avatar Kaa 22 kwietnia 2018 o 11:59

  Hej Pepsi?stosuje terapie prawie 3 miesiace,plus G&F D3K2…odpędzam hashi…do 4 szklanki jeszcze Maca…i mniej wiecej w tym samym czasie co macę wrzuciłam Betaine (odbicie po 8 minutach ,ocet nie dal zadnych rezultatow)…ja wiem,ze polecasz sok z selera ale u mnie nie przejdzie z wielu wzgledow,problem polega na tym,ze od jakiegos czasu mnie mdli,byl taki napad,ze sie nie podnioslam z lozka i teraz sa lekkie dolegliwosci ale mam wrazenie,ze przy betainie je odczuwam albo maca?…sama juz nie wiem…moze to tylko objawy Herxa i przeczekac?…dlaczego u Ciebie nie mozna kupic betainy?nie polecasz?
  Pozdrawiam???

  1. avatar Jarmush 22 kwietnia 2018 o 12:56

   nie jest już od kilku lat suplementem, jest teraz lekiem <3

   1. avatar zotralinka 26 kwietnia 2018 o 18:47

    A ja znalazłam betaine w pewnym sklepie z suplami.

    1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2018 o 19:23

     w pewnych sklepach jest też koks i dopalacze, jesteśmy na rynku od maja 2000 roku, jesteśmy poważną firmą, a ponieważ działamy legalnie dostosowujemy się do przepisów, betainę należało wycofać

     1. avatar Zotralinka 26 kwietnia 2018 o 19:32

      Czemu reagujesz tak obronnie. Napisałam jako ciekawostkę, nie że z wyrzutem że nie macie.

     2. avatar Jarmush 26 kwietnia 2018 o 19:51

      Napisałam zgodnie z prawdą, dość mam nieuczciwej konkurencji, która nie płaci podatków w Polsce chociażby.

     3. avatar zotralinka 26 kwietnia 2018 o 19:50

      Tak się składa, że robię zakupy w Twoim sklepie. Szkoda, że nie mam w związku z tym przywileju dodawania tu niektórych komentarzy.

     4. avatar Jarmush 26 kwietnia 2018 o 20:10

      Nie wiem kiedy nie mogłaś dodać komentarza?

     5. avatar zotralinka 26 kwietnia 2018 o 20:30

      Kilka razy co najmniej. W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy to było dokładnie.

     6. avatar Jarmush 26 kwietnia 2018 o 21:19

      Nie pamiętam i nie kojarzę Cię z przeszłosci, ale po tym komentarzu o betainie, widzę, że masz charakter zaczepny. To jest niepotrzebne tutaj.

     7. avatar Zotralinka 27 kwietnia 2018 o 05:31

      Serio? Dziwi mnie, że oceniasz mój charakter po jednym komentarzu, zwłaszcza że napisałam że nie chodzi mi o czepianie się. Przykro trochę.

   2. avatar Zotralinka 27 kwietnia 2018 o 16:10

    Serio? Dziwi mnie że oceniasz mój charakter po jednym komentarzu zwłaszcza że napisałam że nie chodzi mi o czepianie się. Przykro trochę.

 188. avatar Kaa 22 kwietnia 2018 o 13:54

  Pepsi ale myślisz,ze warto probowac sobie tak pomoc?ocet,cytryna,sok z kapusty,nic nie ruszyło mojego kwasu w zolądku…napewno wstaje mi sie sakramenco lepiej?

 189. avatar Zuza 26 kwietnia 2018 o 18:41

  Cześć, zwracam się z prośbą o poradę. Ok m-c temu wprowadziłam Twoją terapię 4 szklanek, a właściwie 3 (kurkuma, chlorek magnezu, zielona). Poza tym suplementuję wit B,C,A,EK, l’cysteinę i cholinę (stosując się do zasad niełączenia i odpowiednich pór). Staram się trzymać również 6 godzin okna żywieniowego, ale są dni, gdy przy pustym żołądku dopada mnie mega migrena i trzyma do następnego dnia. Ale do rzeczy. Piszę w związku z tym, że w tym mięsiącu dopadł mnie masakryczny PMS. Mega bóle jajników, nabrzmiałe piersi. Bóle brzucha do tego stopnia, że kilka razy zastanawiałam się, czy nie wezwać pogotowia. Masz pomysł, czy może to być związane z ostatnio wprowadzonymi przeze mnie zmianami i co może pomóc? Z góry dzięki za dobrą radę.

  1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2018 o 19:26

   Spróbuj do 4 szklanki dodawać mace This is BIO, 2 łyżeczki, albo do szejka owocowego.

  2. avatar grzegorzadam 5 maja 2018 o 06:26

   Bóle brzucha do tego stopnia, że kilka razy zastanawiałam się, czy nie wezwać pogotowia.”

   solanka Ted’a:

   17 czerwca 2016 o 17:49
   https://www.pepsieliot.com/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow- 2/

 190. avatar Kamm 26 kwietnia 2018 o 20:03

  Jak pogodzić terapię 4 szklanek z zachowaniem postu przerywanego 16 godzin. Z tego co zrozumiałam powinno się wypijać te szklanki rano. A ja zaczynam śniadanie dopiero ok 11:00 godz. Czy wypicie rano szklanki z kurkuma i cytryna przerywa post?

  1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2018 o 20:12

   Jeśli chodzi sensu stricte o post, to wszystko co ma kalorie post przerywa, jednak jeśli chodzi o odchudzanie, z mojego doświadczenia te 4 szklanki nie spowalniają chudnięcia.

   1. avatar Kamm 27 kwietnia 2018 o 06:36

    Od miesiaca jestem na witarianizmie, wczesniej bylam na weganskim. Zawsze bylam bardzo szczupla 170/ 52 kg teraz jeszcze schudlam kilo po przejsciu na surowe. Co robic zeby nie chudnac a zachowac post przerywany dla zdrowotnosci?

    1. avatar Jarmush 27 kwietnia 2018 o 18:19

     jeść dużo kalorii z węglowodanów, 10 gramów na kilogram ciała

 191. avatar Carrie 26 kwietnia 2018 o 21:53

  Czym zastąpić ocet w 3 szklance?
  Ja z tych, co są dobrze zakwaszeni, odbicie w trakcie picia testu z sody. Próby picia tej 3 szklanki kończą się zawsze przyspieszonymi wizytami w toalecie, jak próbowałam zignorować to zaczęło mi jeszcze bulgotać. Jestem na jabłczanie od dawna więc to nie to. Jak piłam samą szklankę z octem było tak samo. Sprawdzałam długo to na pewno chodzi o szklankę z octem.

  1. avatar Jarmush 27 kwietnia 2018 o 05:21

   to tę szklankę pij tylko z sokiem z cytryny

   1. avatar Carrie 27 kwietnia 2018 o 16:52

    Dzięki 🙂

 192. avatar okj 27 kwietnia 2018 o 05:47

  Witam, czy mogę łączyć z terapią 4 szklanek terapię wodą utlenioną Nieumywakina? Jak to połączyć, żeby sobie nie zaszkodzić? Dodawać kroplę wody utlenionej do którejś szklanki?
  I jeszcze jedno czy ktoś zna dobrego lekarza medycyny funkcjonalnej z centralnej Polski? Z góry dziękuję za pomoc.

  1. avatar grzegorzadam 5 maja 2018 o 06:30

   WU jako pierwszą na czczo, potem resztę.

   1. avatar okj 6 maja 2018 o 19:15

    Dzięki

 193. avatar Malwina 28 kwietnia 2018 o 07:42

  A ja mam pytanie co do postu przerywanego :> Bo terapia go przerwie, a ja jestem typem poszczącym do 12-14 i czy mogę wypijać swoje szklanki dopiero w oknie żywieniowym czy muszę przestawić godziny żywienia (co mi średnio odpowiada)? Będę wdzięczna za odpowiedź 😉

  1. avatar Jarmush 28 kwietnia 2018 o 08:59

   jak najbardziej możesz, i w Towim przypadku tak będzie najlepiej.

   1. avatar Malwina 1 maja 2018 o 09:06

    Dziękuję za odpowiedź 🙂 Składniki zamówione i będę się „szklankować” 🙂 Pozdro!

    1. avatar Jarmush 1 maja 2018 o 16:31

     pozdro

 194. avatar Malwina 28 kwietnia 2018 o 07:50

  A i pytanie nr 2. Czy vit. D powinnam suplementować cały rok czy zaczekać do jesieni? I jak jest z dawkowaniem w przypadku formy płynnej? (https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2510-liposomal-vitamin-d3k2-100ml-tib-5905344040307.html bo tabletek unikam jak ognia). Pozdrawiam 😉

  1. avatar Jarmush 28 kwietnia 2018 o 08:58

   w jednej porcji masz 1000 jednostek D3 i 20 mcg K2, dlatego jest też fajna dla dzieci pomimo niewielkiej ilości alko, jako jedynego konserwanta (przed podaniem dziecku należy dozę odstawić, aby alko wywietrzał)
   Jesli chodzi o wchłanianie liposomali to znacznie mniejsze dawki symuluję iniekcję dożylną, czyli jest to też rozwiązanie dla ludzi, którzy słabo wchłaniają. Lip[osomalu bierze się mniej niż D3 w tabletkach, czy w płynie. Chociaż nasza D3+K2 do ssania wchłania się już spod języka.
   Najlepszym sprawdzianem, jak idzie witamina jest badanie 25(OH)D, ale nie częstsze nić co 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem trzeba wycofać suplemnetację z D3

 195. avatar exploration 29 kwietnia 2018 o 14:16

  Hej, coś zniknęło moje pytanie. Pytam poważnie, po co jest rozdzielanie na 4 szklanki jak pijesz je jedna za drugą i miesza się całość w brzuchu. Dlaczego nie można zrobić jednego dzbanka i wypić, przecież na jedno wyjdzie??? Logicznie 4 szklanki pite na raz nie mają uzasadnienia, to to samo co dzbanek ze wszystkim.

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2018 o 21:10

   bredzisz

 196. avatar Dorota 29 kwietnia 2018 o 20:26

  Pepsi, wprowadź do sklepu ten zachwalany przez Ciebie ocet jabłkowy;) Spróbowałam zrobić sama ocet ale coś mi nie wyszło – wogóle nie jest kwaśny i nie pachnie octem;)

  Czy można w 3 szklance zamiast octu dać MSM tib? I do tego kwas askorbinowy? I ile wsypać MSM, żeby wybić tym pssożyty?

  P.S. przepraszam, że ciągle zawracam Ci głowę.

  1. avatar Jarmush 29 kwietnia 2018 o 20:57

   ocet w 3 szklance ma wiele działań, między innymi wprowadzenie potasu do komórki, ale też poprawę trawienia.

   Tu masz cytat ze strony www MSM Miracle: „Pasożyty”,dawki należy skonsultować z lekarzem

   Jednym z najbardziej zdumiewających odkryć w MSM są jego przeciw pasożytnicze działania przeciwko Giardia lamblia, rzęsistkom, glistom, nicieniom, owsikom i innym pasożytom jelitowym. Badania na zwierzętach, myszach laboratoryjnych, które miały owsiki stwierdzone przez badanie kału. Dostawały jedzenie handlowe i wodę pitną, zawierające po 2% MSM wagowo. Po 17 dniach, badanie kału wskazało, że odchody były wolne od robaków i jaj. Poziom we krwi MSM u jednego badanego zwierzęcia przekroczył 30 ppm, lub mg / kg. W badaniach na ludziach, człowiek z potwierdzonymi Giardia lamblia, najwyraźniej pobranymi z zanieczyszczonej wody w prymitywnym obszarze. Dawano mu MSM 500 mg trzy razy dziennie przez 14 dni. W ósmym dniu był wolny od objawów, a dwie próbki kału zebrane tydzień później był wolne od tych organizmów. W innym badaniu, rzęsistek pochwowy pomyślnie usunięto przy doustnej dawce 1 gMSM codziennie i miejscowym zastosowaniu 5% wodnego roztworu MSM przez jeden tydzień.

   Główna przeciwpasożytnicza właściwość MSM jest prawdopodobnie spowodowana przez jego zdolność do wiązania się z błoną śluzową i stanowienia naturalnej blokady między nosicielami i pasożytami. To tak jakbyMSM pokrywał powłoką błonę śluzową, która dla pasożytów staje się nieprzenikniona i nie mogą się przyczepić. Nie mogące się uczepić, pasożyty są po prostu usuwane z ciała (5, 9). Badania in vitro wykazały, antygrzybiczne, przeciwpasożytnicze i antybakteryjne działania różnych stężeń MSM. Stężenie MSM 1 mg / ml i mniejsze nie wykazały znaczącego hamowania Giardia lamblia. Jednak przy 20 mg / ml, to stężenie było silnie hamujące, a stężenia powyżej 40 mg / ml szybko zabijały te organizmy. Według dr Herschler, można bezpiecznie podawać do 1-2 gram MSM na kg masy ciała na dzień. Budując w ten sposób bezpiecznie tolerowany poziom MSM we krwi do 4000 ppm (mg / kg), i ten poziom jest wysoce toksyczny dla wielu infekujących organizmów, a jest nieszkodliwy dla przyjmującego „

 197. avatar ann79 6 maja 2018 o 13:11

  czy mogę zastąpić kawas askorbinowy acerolą?

  1. avatar Jarmush 6 maja 2018 o 13:15

   oczywiście, ale nie zrobisz acerolą kalibracji

 198. avatar ann79 6 maja 2018 o 15:28

  kalibracji czyli czego?

  1. avatar Jarmush 6 maja 2018 o 20:55

   wpisz w szukałkę

   1. avatar ann79 7 maja 2018 o 09:51

    wpisywałam, ale nijak tego do organizmu dopasować nie mogłam,dlatego pytałam.

  2. avatar grzegorzadam 9 maja 2018 o 04:56

   ”Przypominam jak mniej więcej przebiega kalibracja n podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

   https://www.pepsieliot.com/kwas-askorbinowy-alez-to-chemia-to-trujace-1/

   1. avatar ann79 9 maja 2018 o 11:02

    dziękuję,ogarnęłam temat 🙂

 199. avatar Wiktoria 7 maja 2018 o 17:07

  Kochana Pepsi?A czy można pić rano wodę z cytryną,z octem jabłkowym jeżeli zaraz rano bierze ktoś silne tabletki przeciwbólowe???Tilidin 100mg/8mg(w składzie ma opium) Mój tata po wypadku bierze 🙁 Moja ciocia będąc jeszcze w Polsce poszła do lekarza rodzinnego po środek uspakajający. Lekarz przepisał jej Clonozepamum !!! (Cóż to za lekarz!) ,który jest na epilepsię!!! Lecz gdy chciała go odstawić była uzależniona 🙁 No i tak latami brała jak i tu w DE pod nazwą Rivotril. Tata i ciocia mnie się pytają czy mogą wziąć tabletkę a potem wodę z cytryną? Niestety nie znam odpowiedzi i nie mogę jej dać ! Poleciłam cioci Ciebie! Jest pod wrażeniem 🙂 ale ma mało czasu na relax a czytać to nie pamięta kiedy choćby gazetę czytała ?Ma firmę. Jej relax to tylko urlopy jak i u moich rodziców. A więc jak ma się woda z cytryną w połączeniu z tymi medykamentami…? Czy trzeba odczekać godzinkę,dwie po leku by wypić wodę z cytryną??? Będę wdzięczna za odpowiedź ! Pozdrawiam Cię bardzo gorąco ? Wiesz jak ja lubię czytać Twoje posty! Czasami czytam i nie mogę się oderwać ?Chciałabym choć w połowie mieć taką wiedzę jak Ty i Grzegorzadam ?Ale powoli Waszą wiedzę przyswajam ????

  1. avatar grzegorzadam 9 maja 2018 o 05:09

   bierze ktoś silne tabletki przeciwbólowe???”

   https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto- zgladzic-plesn-2/

 200. avatar Wiktoria 7 maja 2018 o 17:34

  Kochana pepsi?Dopiero teraz wszystko zaczynam ogarniać po troszku…Czy Chlorelle w tabletkach można rozgnieść i dodać do Shake??? Wiem już że magnezy są różne! Mam narazie citrat ale czytam że jabłczan jest lepszy?! I chlorek magnezu chyba? Ja nie nadążam z tą Twoją ❤️iGrzegorzadam ❤️wiedzą !??????Jak fajnie że jesteś❤️Już pisałam że nie mogę oderwać się od czytania?I czekam również na odpowiedź co do wody z cytryną a przyjmowanie przez tatę Tilidin 100mg/8mg( silny lek przeciwbólowy z opium) Bierze po wypadku samochodowym 🙁 Normalnie chodzi , biega itd. Choć czy będzie sam chodził był wielki znak zapytania? Miał dwie stopy zmiażdzone,otwarte,szukali części od kości, przeszedł długą bolesną podróż?Fixateur na lewej nodze(żelastwo o wadze chyba 2kg) PMMA-kette ajjj dużo tego wszystkiego w stopach??Proszè Cię jeżeli możesz o odpowiedź ! Pozdrówka ?

  1. avatar Jarmush 8 maja 2018 o 06:24

   Możesz rozgnieść, oczywiście, ale mamy też chlorellę w proszku This is BIO, a także bardzo dobry pokarm w postaci 4 greensa, któ®y zawiera spirulinę, chlorellę, i trawy pszeniczną i jęczmienną w proporcjach po 1/4.

   Tato też powinien oczyszczać się 4 szklankami, podobnie jak ciocia, https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

 201. avatar Wiktoria 7 maja 2018 o 17:47

  O mojej cioci pisałam. W Polsce lekarz rodzinny(jakiś głąb a nie lekarz) na uspokojenie zapisał jej Clonozepamum 2 mg!!! Po 2 czy 3 mc była już uzależniona i bez tych tabletek żyć nie mogła! Tu na początku było ciężko jej załatwić Rivotril(Clonozepamum) więc najmłodsza siostra z PL przysyłała. Była tu na odwyku. Zmniejszali lek o 0,5 mg co któryś dzień . Moja mama(jej siostra) ja ,tata,syn itd ją wspieraliśmy ale wyszła z Kliniki bo nie wytrzymała?Teraz jak sama mówi ma już 47 lat tabl. te bierze 15 lat i juz tak zostanie 🙁 Przepraszam że tak się rozpisałam! Czy wodę z cytryną gdy zaraz rano bierze te tabletki może pić? Czy potrzeba odstępu czasu???!!! Ja nie potrafię na to odpowiedzieć cioci ! Choć Ciebie poleciłam i jest pod wielkim wrażeniem?nie ma czasu nawet na czytanie(już pisałam). Będę wdzięczna za odpowiedź ?Siemka???

  1. avatar Jarmush 8 maja 2018 o 06:22

   Niech wejdzie na codzienną kurację oczyszczająca 4 szklanek, tam jest wszystko co potrzeba i nawadnianie. Też powinna zbadać 25(OH)D i brać D3 TiB wraz z K2 TiB i Omega 3 TiB

 202. avatar Berenia 8 maja 2018 o 11:14

  Czy moga wystapic skutki oczyszczania? U mnie sucha skora na twarZy ( czy moze szukac przyczyny w czyms innym?

  1. avatar Jarmush 8 maja 2018 o 11:25

   jeśli nie jadłaś wcześniej zielonek, może być taki efekt, ale to mini i będzie lepiej niż było.

   1. avatar Aneta D Falkiewicz 8 maja 2018 o 13:27

    No to wiadomo, że te suchości skóry buzi i skóry włosów u mnie to efekt oczyszczania… Pół roku i wciąż, wciąż, a się dziwiłam skąd się to wzięło. a to tylko 4 szklanki…

  2. avatar grzegorzadam 9 maja 2018 o 05:12

   Czy moga wystapic skutki oczyszczania?”

   Mogą i powinny

   1. avatar Berenia 17 maja 2018 o 23:51

    Wielkie dzieki na odpowiedz. Ja czekam az mi sie w koncu cera poprawi bo ilez mozna wstydzic sie wychodzic bez zakrywania twarzy ..:( mega dolujace I od lat trwa…
    Moj partner rowniez stosuje ale wytepuja u niego objawy luszczycy (male czerwone, suche , luszczace sie plamki) czy to rowniez efekt oczyszczania ? Jest przerazony I nie wie czy ma leczyc oddzielnie czy nie . Dodam iz w jego rodzinie luszczyca wystepuje.

    1. avatar Aneta D Falkiewicz 18 maja 2018 o 06:55

     Wyluzuj, przejdzie 🙂 ja dawno swojej twarzy slicznej nie widzialam 😀 😀 a teraz po kuracji nerkowej to istny wysyp ! dopoki cos Ci wyskakuje dopoki sie oczyszczasz i wiesz, ze to oczyszczanie dziala i wiesz, ze masz toksyny w ciele. Ja ladna buzie mialam chyba tylko wtedy, kiedy zarlam antykoncepcje 10lat temu i jehalam na sterydach przed/okolooperacyjnych 2-3 lata temu. Od tego czasu to wciaz sie oczyszczam ale nie przestaje, bo wiem, ze jeszcze duzo zostalo. Gloa do gory, ratuj sie nawilzaniem, maseczkami, rozmawiaj z cialem, dziekuj mu, ze pracuje i stara sie 🙂

     1. avatar Berenia 18 maja 2018 o 10:11

      Dzieki Aneta za odpoweidz. Tylko wlasnie ta cera to nie tylko pryszcze ale tez biale przebarwienia, koloryt tez jakis niezdrowy. I wogole juz mnie to meczy bo zmagam sie pryszczmi od 20 lat I jest coraz gorzej. “Gule przy uszach na policzkach- no nie bardzo tak moge wyluzowac (chcialabym ale nie umiem I juz) no mnie to Po prostu juz wkurza I denerwuje. A wogole to tez czasami a tez czesto depresja sie wkrada I to taka gleboka.

    2. avatar grzegorzadam 14 lipca 2018 o 19:27

     mają familijne pasożyty ”genetyczne.
     Kuracja piołunem, MSM, nawodnienie, H2o2 i wiele innych środków.
     Jelita mogą nie pracować, żołądek dokwaszony?
     Poziom wit. D ?

     1. avatar Berenia 17 lipca 2018 o 21:51

      Dzieki !! Poziomi wIt D nie badalam ale zbadam. Stosuje 4 szklanki. Czasami mam reflux ale test z soda nie wykazuje jakis nieprawidlowosci. Probowalam kuracje soda oczyszczona ale niestety czulam sie okropnie: zmeczona, twarz zrobila sie szara I reflux dramat. Odstawilam wiec. Sprobuje H2O2. Dzieki jeszcze raz .

 203. avatar Aneta 10 maja 2018 o 06:35

  Witaj Pepsi, potrzebuje Twojej pomocy, ostatnio nie mam siły nawet wstac z łóżka, ciagle jestem zmęczona. Nadal karmię piersią roczną córkę, która robi po kilka pobudek w nocy na cycusia. Chce ją karmić to nie problem tylko jak sie wzmocnic, czy 4 szklanki bedą dla mnie ok? Dodam ze zaczełam brać D3+K2 – poziom 46, mam bardzo suchą skórę, którą juz nie wiem czym ratować….bóle w górnej czesci żoładka a teraz jeszcze ból stawu dużego palca stopy. I jak wzmocnić odporność córki, co polecasz z TIB ?

  1. avatar Jarmush 10 maja 2018 o 10:18

   Droga Aneto, brak snu to bardzo duży stres. Wszystko Ci powiem, ale jednak zaczęłabym od badań https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/ i na już weszła na terapię 4 szklanek przed śniadaniem, i zrobiłabym 3 miesięczną kurację Greens & Fruits TiB po 1 do śniadania , po śniadaniu 2 Tabletki D3 i 1 K2 TiB oraz 1 Omega 3 TiB.

   Roczne dziecko może już brać 1 gram chlorelli, podawaj jej do chrupania Chlorellę This is BIO, ale zacznij od 1/4 tabletki. To dla dorosłych zadziwiające, ale dzieci lubią jeść algi.

 204. avatar Xyz 18 maja 2018 o 06:56

  Hej Pepsi czy można jednocześnie stosować kurację czterech szklanek i miksture oczyszczającą według J. Słoneckiego?

  1. avatar Jarmush 18 maja 2018 o 06:56

   Odstaw Słoneckiego

   1. avatar Xyz 18 maja 2018 o 07:28

    Ok dziękuje, a moge zapytać – dlaczego? czy byłaby to mieszanka wybuchowa? Próbuje wyleczyć autoimmunologiczna przypadłość, która mnie dopadła.

    1. avatar Jarmush 18 maja 2018 o 09:10

     jaką masz przypadłość?

     1. avatar Xyz 18 maja 2018 o 09:32

      Alopecia Areata (Łysienie Plackowate) robiłam też analize pierwiastkową włosa z tego co mi jeszcze na głowie zostało i wyszło mi zakwaszenie kwasem moczowym.

     2. avatar Jarmush 18 maja 2018 o 09:41
     3. avatar Xyz 18 maja 2018 o 09:59

      Dopiero co przyszły wyniki z APW, nie zbadałam jeszcze poziomu kwasu moczowego. Jutro zaatakuje jakiś otwarty punkt laboratoryjny. No właśnie nie – nie mam żadnych dolegliwości tego typu. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale wyszła mi hiperprolaktyna PRL 0 545, a PRL 60 5262,0. Mam niedoczynność tarczycy, niby bez hashi, zadne przeciwciała nie wychodzą pozwyższone.

     4. avatar Jarmush 18 maja 2018 o 11:43
     5. avatar Xyz 24 maja 2018 o 08:40

      Hej Pepsi – kwas moczowy wyszedł 4.9. To ja nie wiem czy APW oszukuje czy badania krwi oszukuja:) Czy przy takim poziomie moze wystąpić zakwaszenie?

     6. avatar Jarmush 24 maja 2018 o 08:42

      a pH krwi masz jakie? PH moczu rano na czczo i o 12 w południe. Kwas moczowy ma być w dolnej granicy normy.

     7. avatar Marzena 29 czerwca 2018 o 17:08

      Pepsi dlaczego zaleciłaś odstawienie mikstury Słoneckiego? Pytam bo sama ją piję.

     8. avatar Jarmush 29 czerwca 2018 o 18:56

      a nie tłumaczę?

    2. avatar Marzena 30 czerwca 2018 o 13:39

     Kochana Pepsi może jestem inteligentna inaczej ale nie widzę tego wytłumaczenia. Przepraszam, możesz jeszcze raz? Bardzo mi zależy na Twojej opinii.

     1. avatar Jarmush 30 czerwca 2018 o 17:20

      nie wiem o czym mówisz

 205. avatar Ewa 23 maja 2018 o 12:26

  Mam pytanie dotyczace dawkowania u dzieci.Wyczytalam w komentarzach,ze 9-cio letniemu dziecku nalezy dawac po jednej czwartej szklanki ,a 12 letniemu(wazy 50kg) moge dawac po pol ?zalezy mi na oczyszczeniu dzieci z pasozytow.
  Ewa

  1. avatar Jarmush 23 maja 2018 o 16:17

   zastosuj kurację z pestkami(zawiera też przepis dla dorosłych domowników, bo wszyscy powinni się od czasu do czasu oczyścić: Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A potem wejść na 4 szklanki, 12 latek waga 50 kilo , spokojnie 1/2 całej kuracji

   1. avatar Ewa 24 maja 2018 o 07:18

    Bardzo dziekuje Ci za tak wyczerpujaca odpowiedz.Jestes Wielka?

   2. avatar Ewa 24 maja 2018 o 07:33

    Mam jeszcze jedno pytanie:piszesz,ze kuracja 4szklanek jest kuracja na cale zycie,ale znajac moje dzieci bede nie bedzie to latwe.Jak dlugo musi trwac ta kuracja,minimalnie,aby przyniosla efekty?

    1. avatar Jarmush 24 maja 2018 o 08:18

     mówię o dorosłych osobach, a dzieciom dajesz wtedy, gdy są w nastroju, to jest bardzo odżywcze. Dzieci jednak wcale nie muszą pić octu jabłkowego, a magnez możesz im zapodawać transdermalnie, (oliwa z chlorku magnezu i wody) oraz kieliszek chlorku magnezu TiB do kąpieli. Natomiast 4 szklanka to już inna sprawa, to może być dla dziecka codzienna opcja, ale żeby się nie znudziło miksujesz na różne sposoby z owocami, możesz nawet zmiksować z bardzo dojrzałymi i zamrożonymi bananami,i będą miały zielone lody.

     1. avatar Ewa 24 maja 2018 o 19:55

      Jeszcze raz wielkie DZIEKI

 206. avatar Berbla 23 maja 2018 o 18:25

  Pepsi, a czy można 4 szklankę wypić tylko z 4Greens? Wstaję wcześnie rano do pracy, te trzy szklanki nie robią problemu, ale czwarta to już naruszenie ciszy – nie mam sumienia budzić wszystkich miksowaniem. Masz jakieś rozwiązanie, pliiis?

  1. avatar Jarmush 23 maja 2018 o 19:37

   oczywiście że można, teraz jestem na wyjeździe, nie mam blendera, wszyscy pijemy 4 szklankę tylko z 4 greensem 🙂 bardzo przykleja się do łyżeczki, trzeba palcem ściągać

 207. avatar JustynaMiecia 24 maja 2018 o 19:32

  Hej Pepsi,
  Od dwóch dni stosuję terapię 4 szklanek i dziś całe popołudnie miałam zawroty głowy. Nigdy czegoś takiego nie czułam… Skąd ten stan?

  1. avatar Jarmush 24 maja 2018 o 20:04

   pewnie jesteś nadwrażliwa na algi, odstaw na 2 tygodnie 4 szklankęi zacznij od mikro dawki 4 greensa, i o tyle zwiększaj co tydzień. Jak objawy wrócą oznacza to, że jesteś nadwrażliwa na feoforbidy

 208. avatar JustynaMiecia 25 maja 2018 o 13:19

  Oki dzięki

 209. avatar Aga 26 maja 2018 o 09:42

  Dzień dobry Pepsi,
  Zaczęłam terapię, ale ocet to coś, czego nie mogę przełknąć. Nie, że po prostu nie lubię, ale od razu wymiotuję. Czy mogę go czymś zastąpić?
  Będę wdzięczna za odpowiedź.

  1. avatar Jarmush 26 maja 2018 o 16:25

   sok z pomidora z cytryną

 210. avatar Dorota 31 maja 2018 o 19:37

  Pepsi poratuj.

  Stosuję terapię 4 szklanek, a właściwie 3 bo zamiast 4 szklanki piję wodę z cytryną. Oprócz tego biorę wit. D i K, omega 3, spirulinę i liposomalną B12. Piję Shape&Shake. Chciałabym brać G&F ponieważ po dwóch ciążach w krótkim czasie i przy karmieniu piersią dwójki maluchów ewidentnie jestem osłabiona. Nie brałam jej jednak z powodu wykrycia na vega teście glisty ludzkiej. Ale! poprzedniej pełni robiłam jednodniową kurację koniakiem i nic ze mnie nie wyszło. Wymęczyło mnie przy tym tak okrutnie, że nie miałam siły i odwagi powtórzyć kuracji następnego dnia. Teraz przy kolejnej pełni powtórzyłam kurację. Znów mnie wymęczyło ale nic nie wyszło. Robiłam badania z krwi na glistę i wyszły negatywne.

  Jestem w kropce. Vega test się myli czy robale oporne? Brać G&F czy odpuścić?

  P.S. o czym mogą świadczyć białe plamy na paznokciach, głównie na środkowym palcu. Nie mam niedoborów.

  1. avatar Jarmush 31 maja 2018 o 19:41

   najczęściej o źle robionym manicure, za mało delikatnym. Może już jej nie masz, może była mała, albo vega test źle wykazał.

 211. avatar Damian 1 czerwca 2018 o 12:40

  Pepsi, moja żona ma problem z wypiciem szklanki numer 4, jest to dla niej nie do przełknięcia…
  Czy możesz doradzić co można dodać ewentualnie, aby było to dla niej prostsze? Może zblendować to z jakimś owocem lub zmieszać z sokiem?

  1. avatar Jarmush 1 czerwca 2018 o 17:56

   z owocem jest jeszcze gorsza, bo ta słodycz z tą okropnością wykańcza. Kiedyś też tak miałam, dzisiaj piję. Pomaga sok z cytryny, i bardzo schłodzenie. Ostatecznie może połykać 3 gramy chlorelli This is BIO i 5 gramów spiruliny This is BIO, i popijać szklanką wody z cytryną, ale szkoda tych traw i zielonek.

   1. avatar Kaa 1 czerwca 2018 o 19:48

    Pepsi no,a z sokiem wycisnietym z pomaranczy?ja Ciebie pytałam,pisałas,ze ok i tak łykam od ponad 3 miesiecy z dodatkiem macy,jarmuzu i 4 greens oczywiście…smakuje zajebiscie z sokiem?to chyba ok?bo sie juz pogubiłam?

    1. avatar Jarmush 1 czerwca 2018 o 21:02

     jak najbardziej możesz, jak Ci smakuje, tyle,że przerywa post. MNie szkoda byłoby soku, przełykam i zapominam, a soczek potem 🙂

     1. avatar Anna 4 czerwca 2018 o 10:32

      No wlasnie ja tez sie zastanawiam, co mozna dodac do 4. szklanki, zeby postu nie przerwac, bo mi to tego postu szkoda przede wszystkim. Widze, ze to pytanie czesto sie powtarza, wiec reasumuje: seler naciowy, jarmuz, szpinak, ale takze sposzkowany brokul i 4Greens sa ok i nie przerywaja postu, tak? Mace i zeolit tez moge wrzucic postu nie przerywajac? Siemie lniane i nasiona chia pewnie ten post przerywaja? Swieze owoce i swieze inne warzywa ten post przerywaja, si? Sok z pomaranczy ten post tez przerywa, bo ma kalorie, natomiast sok z cytryny jest ok. Co z innymi sproszkowanymi, warzywnymi mieszankami?
      Zalezy mi na tym, zeby postu nie przerwac. Dzieki i pozdrawiam
      Anna

     2. avatar Jarmush 4 czerwca 2018 o 11:23

      one tak naprawdę przerywają, ale nadal chudniesz i to na czysto.Sok z pomarańczy wykluczony i owoce!!!! chudnięcia nie będzie

     3. avatar Anna 4 czerwca 2018 o 12:49

      Dzieki za odpowiedz. Chudnieciu nigdy nie mowie nie, ale moim priorytetem jest to, zeby nie zaburzac procesu autofagii, ktory, z tego co zrozumialam, najlepiej funkcjonuje w systemie minimum 16-godzinnego postu. Czy moge wiec, z w miare czystym sumieniem, wypic te podstawowe cztery szklanki (bez zadnych dodatkowych warzyw ni owocow) w oknie postnym nie zaburzajac autofagii (i zaliczajac te Cztery Szklanki do postu)? Czy jednak duza pozytywna roznice w tym procesie zrobiloby przeniesienie tych szklanek na poczatek okna jedzeniowego?

      A, jeszcze jedno pytanie w temacie ph moczu, ktory to tez mi tu dzis przemnknal – co jeszcze “lykac”, zeby podniesc poziom ph w moczu? Oczywiscie procz Czterech Szklanek i dobrej, warzywnej diety?

      Dzieki, Anna

     4. avatar Jarmush 4 czerwca 2018 o 13:44

      szklanka zero z sodą gaszoną

     5. avatar Anna 4 czerwca 2018 o 14:14

      Okaj, dzieki! Sode dodawalam do trzeciej szklanki, ale zaewoluuje i se przejde na Szklanke Zero plus Szklanki Cztery, skoro to pomoze w podniesieniu ph moczu.

      Pytanie jeszcze otwarte z mego ostatniego komentarza – czy wypijanie tych Czterech Szklanek w oknie postu nie zaburzy procesu autofagii w poscie przerywanym (16h postu do 8 h okna jedzeniowego)?

      Pozdrawiam Was z Lipska,
      Anna

     6. avatar Anna 19 czerwca 2018 o 09:18

      Hej. Czy od szklanki zero trzeba robic dwutygodniowe przerwy? Szklanka zero – zalewam polowe lyzeczki sody oczyszczonej woda (okolo 70 stopni) i dodaje sok z cytryny. Do trzeciej szklanki (ocet jablkowy) tez dodaje troche sody oczyszconej. Powinnam robic dwutygodniowe przerwy od sody?
      Pozdrawiam, Anna

 212. avatar Korcia1985 3 czerwca 2018 o 15:20

  Witam, biorę euthyrox rano, kiedy mogłabym wypić 4 szklanki ? Poza tym poranne ph moczu mam 5… co jeszcze z tym mogę zrobić ?.Czy kuracja 4 szklanek wystarczy żeby podnieść ph ?Jakie ph powinno być rano a jakie w południe ?

  1. avatar Jarmush 3 czerwca 2018 o 16:33

   eytyrox, potem 20 minut przerwy, idziesz sobie robić ablucje, a potem 4 szkalnki jednym cięgiem, rano na czco pH moczu 6-6.5, kołó południa 7-8

   1. avatar Korcia1985 4 czerwca 2018 o 20:15

    czy oprócz 4 szklanek mogę codziennie pić herbatę leczącą ponad 60 chorób? nie będzie to się gryzło?jaki musi być odstęp?

    1. avatar Jarmush 4 czerwca 2018 o 20:26

     Herbata to jest kuracja, coś jak lek, a 4 szklanki to oczyszczanie jak styl życia, higiena etc. Nie łączyłabym tego, tydzień-10 dni herbaty i potem już 4 szklank, też dlatego, że tam jest olej kokosowy, który na dłuższą metę nie powinien rozpoczynać dnia.

     1. avatar Korcia1985 5 czerwca 2018 o 20:19

      Dzięki za info! czy szpinak można jeść codziennie?
      I trochę z innej beczki …Jakie tłuszcze i w jakiej ilości polecasz przy Hashi żeby przytyć? wiem wiem, wiele osób chce schudnąć a ja ma mega problem z przytyciem…

     2. avatar Jarmush 5 czerwca 2018 o 20:20

      na jakiej jesteś diecie?

   2. avatar Korcia1985 6 czerwca 2018 o 18:51

    niestety nie jestem ale chciałabym zacząć. jestem mega zmęczona, zero koncentracji i pogłębiająca się utrata pamięci. poza tym jestem szczupła i mam problem z przytyciem. do tego ph moczu rannego 5… chciałabym zacząć od kuracji 4 szklanek, co jeszcze polecasz na moje dolegliwości? i jakie produkty wysokokaloryczne które mogłabym stosować?

    1. avatar Jarmush 6 czerwca 2018 o 20:29

     olej kokosowy, dojrzałe banany, kasza gryczana,

   3. avatar grzegorzadam 7 czerwca 2018 o 19:40

    w jakim celu euthyrox ?

    1. avatar Korcia1985 21 czerwca 2018 o 20:20

     Euthyrox 88 bo mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Czy coś polecasz na moje dolegliwośći? (zmęczenie, problemy z pamięcią)

     1. avatar Jarmush 21 czerwca 2018 o 20:35

      Ten art warto byłoby przeczytać:
      http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
      Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

      Witamina D3 (w protokole z K2)
      Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
      Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB 
      https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
      Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

      Selen
      SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
      Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

      Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
      Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
      albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

      Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
      Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

      KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
      Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
      Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
      Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
      jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

      Cynk
      2 tabletki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
      https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

      cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Jod
      Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
      Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      Magnez
      MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
      np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
      magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

      B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
      a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
      Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

      Zbadaj też przy okazji prolaktynę

      NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

      Domowy test kwasowości żołądka:
      WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
      Czasy „odbicia”:
      Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
      Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
      Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
      Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
      Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
      Co robić więc?
      PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
      Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

      Glutamina
      Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
      albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

      1 opcja

      Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
      JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
      Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
      TEST:
      Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

      JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
      Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

      2 opcja

      ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
      https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

      GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby p