Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 386 500
58 online
42 282 VIPy

Skąd się wzięły 4 szklanki? Dlaczego są LG (life-giving) życiodajne?

4 szklanki wody z rana.

Japończycy są mistrzami zdrowia i długowieczności. Pomimo, że tyle pracują i tak się przejmują. Japonia od ponad ćwierćwiecza zajmuje jedno z pierwszych miejsc na świecie pod względem średniej długości życia.

Japonia ze średnią (rok 2023) oczekiwaną długością życia 84,95 lat.

Na dole link (1) do całej listy.

Różowy – kobiety

Niebieski – mężczyźni

Dla porównania Polska ze średnią (rok 2023) oczekiwaną długością życia 78,60 lat. To ponad 6 lat krócej!

Ci ludzie (Japończycy) robią coś dobrze i może warto zwrócić uwagę na ich codzienne nawyki?
Poranny strumień ciepłej (temperatura pokojowa w lecie, około 41 stopni w zimie, a więc nie gorącej!) wody.

Na marginesie:

 1. W ogóle gorąco odradzam wprowadzanie do ciała gorących płynów/pokarmów, czy też robienie gorących lewatyw.
 2. Nie każdy jest w stanie wypić nagle 4 szklanek wody rano, szczególnie, gdy przez dziesiątki lat chodził po planecie zwanej Ziemia odwodniony. Należy stopniowo uczyć się nawadniania, NAJLEPIEJ POD OKIEM LEKARZA.

4 szklanki wody z rana

Japończycy podobnie, jak ja, od dawna stosują prostą, ale skuteczną codzienną terapię: cztery szklanki wody zaraz po przebudzeniu. Przed jedzeniem, kawą, a nawet przed myciem zębów.

Ja proponuję jedynie oczyścić język.

Wiadomo, że takie 4 szklanki wypite z rana dobrze nawadniają po poście nocnym, pomagając leczyć bóle głowy, bóle ciała i otyłość poprzez detoksykację komórek i OCZYSZCZANIE JELITA grubego.

Rozpoczęcie dnia od wody wydaje się mega logiczne, biorąc pod uwagę, że aż 60% ciała dorosłego człowieka stanowi woda.

Według Mitchella i innych (1945) mózg i serce składają się w 73% z wody, a płuca w około 83% z wody. Skóra zawiera 64% wody, mięśnie i nerki 79%, a nawet kości są wodniste: 31%.

Woda jest głównym składnikiem 100 bilionów dynamicznych komórek organizmu, które tworzą Twoje tkanki, narządy i szkielet.
Krew składa się głównie z wody, która transportuje składniki odżywcze i tlen do komórek Twojego ciała.

4 szklanki wody z rana z pewnością nie zapewnią Ci porannego elektrycznego wstrząsu jak filiżanka kawy ani nie dadzą satysfakcji jak pyszna kanapka śniadaniowa.

To jak zespół otwierający koncert rockowy. Nie dla supportu kupiłaś drogi bilet i tachałaś się przez pół Europy. Jednak rozumiesz, że przygotowuje grunt pod esencjonalny występ Twojego idola.

4 szklanki wody z rana

4 szklanki to najlepszy sposób na przerwanie postu

Sen od 6 do 12 godzin to najdłuższy okres, w którym wiele osób nie je ani nie pije w ciągu 24 godzin. Zasadniczo jest to post.

Gdy do tego jeszcze dodać post przerywany/niezjedzenie kolacji, otrzymamy piękne 16 godzin bez dostarczania kalorii.

Przewód pokarmowy jest wolny i przejrzysty, co oznacza, że pierwszy gość będzie miał idealne miejsce dla siebie.

Ten japoński poranny rytuał (który jest również PRAKTYKĄ AJURWEDYJSKĄ zwaną USHAPAN) sugeruje, że NAJLEPSZYM SPOSOBEM NA PRZERWANIE POSTU JEST PICIE WODY, dla optymalnego zdrowia naszego układu trawiennego.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Dlatego codzienne 4 szklanki (na bazie wody z cytryną), wspierające dotlenianie, oczyszczanie,

NAWADNIANIE i odżywianie komórek, wraz z kwasami tłuszczowymi Omega 3.

Dodatkowo jako dobrego poślizgu do wniknięcia witamin D3 w protokole z K2,

A więc takie systematyczne działanie może być najlepszą rzeczą,

jaką zrobisz dla swojego ciała i prawidłowej gęstości krwi.

Czyli oczywiście nawodnienia komórek od środka.


4 szklanki wody z rana

Ushapan i długowieczność

Choć praktyka Ushapan wywodzi się z ajurwedyjskich tradycji, to została ona zaadaptowana i szeroko rozpowszechniona w Japonii.

Czyżby był to sekret długiego życia w tradycji japońskiej?

Tradycyjne japońskie podejście do zdrowia często łączy się z prostymi, lecz skutecznymi praktykami. Ushapan, znane również jako rytuał picia 4 szklanek wody tuż po przebudzeniu, jest jednym z nich. W Japonii uważa się, że ta metoda może znacząco przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia w efekcie wydłużając życie.

Zgodnie z tą praktyką, picie wody na czczo pomaga w oczyszczaniu organizmu i PRZYGOTOWUJE  ciało do nowego dnia.

Rozpoczęcie dnia od 4 szklanek wody to doskonała okazja dla organizmu, aby dzięki USHAPAN:

 • Uwolnić ciało od toksyn

Ciepła woda w takich ilościach z samego rana pomaga organizmowi w procesie eliminacji, stymulując układ trawienny i oczyszczając go z toksyn i odpadów.

 • Maksymalizować wchłanianie

Jelito wielu ludzi jest nieustannie bombardowane cukierkami, przetworzoną żywnością, kofeiną, alkoholem i lekami na receptę, które hamują wchłanianie ważnych składników odżywczych, takich jak witaminy i minerały. Poranna terapia wodna to łagodny sposób na stymulację i pobudzenie delikatnych ścianek jelita cienkiego i okrężnicy, dzięki czemu mogą one lepiej wchłaniać składniki odżywcze w ciągu dnia.

 • Pobudzić apetyt

Wiele osób pomimo, że wieczorem zjadłoby konia z kopytami, nagle rano budzą się ze ściśniętym żołądkiem i czują, że nie mogą jeść. Kawcia owszem, papierosek tak, ale nie przełykanie kęsów.  Poranna terapia wodna pomaga rozplątać te węzły. Kiedy kończą protokół 4 szklanek, są już gotowi zjeść obfite śniadanie.

 • Poprawić metabolizm 

Picie wody na czczo może przyspieszyć metabolizm, co jest korzystne w kontekście zarządzania wagą.

 • Wzmocnić układ odpornościowy

Regularne nawadnianie organizmu sprzyja silnemu układowi immunologicznemu, który jest kluczowy dla długowieczności.

 • NAWODNIĆ komórki ciała

Natychmiastowe poranne nawodnienie uzupełnia także to, co zostało utracone podczas snu, poprzez pocenie się, oddychanie i tworzenie moczu.

Dzięki 4 szklankom komórki i krew są w PIERWSZEJ kolejności odpowiednio nawadniane!

Trzeba przyznać, że odejście od filiżanki aromatycznej kawy energetyczny początek dnia może być trudne.

Kofeina jest jednak lekiem moczopędnym, co oznacza, że drenuje system niezbędnych składników odżywczych. Kradnąc więcej niż wynosi wartość odżywcza płynu, powodując odwodnienie organizmu.

kawa bezkofeinowa This is BIO

Aby zapewnić optymalne zdrowie i funkcjonowanie układu trawiennego, zachowaj kawę na południe, kiedy będziesz już nawodniona i wystarczająco oczyszczona. A i tak wypij lepiej dla smaku i aromatu doskonałą BEZKOFEINOWĄ Kawę This is BIO.

Tym bardziej, że poranny rytuał 4 szklanek podniesie energetykę Twojego ciała. Doda Ci energii życiowej i kofeina przestanie być aż tak niezbędna.

Będąc od wielu lat trenerką zdrowia (nie choroby, bo nie jestem lekarzem, i niczego nie leczę), na podstawie badań klinicznych jeszcze udoskonaliłam WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE 4 szklanek.

 • Dlaczego dodałam sok z cytryny strukturyzujący wodę?
 • Dlaczego w pierwszej szklance pojawia się kurkuma (z pieprzem)?
 • W  drugiej magnez?
 • W trzeciej witamina C i opcjonalnie oj (ocet jabłkowy bio)?
 • A w czwartej zielonki (algi i trawy), oraz opcjonalnie liście i roślinna Omega 3?

O tym wszystkim możesz przeczytać w moim wpisie podstawowym:

4 szklanki Pepsi Eliot. Poznaj najprostszy rytuał oczyszczania ciała

Znajdziesz w nim również linki do badań, oraz co mega WAŻNE poświadczenia ludzi, którzy piją i cieszą się korzyściami z rytuału 4 szklanek.

Pepsi Eliot

Źródła/Badania

 • (1) worldometers.info/demographics/life-expectancy/
 • ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2908954/
 • mdpi.com/2076-3921/12/7/1357

(Visited 3 188 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Barbara 12 lutego 2024 o 06:08

  Witaj, ponieważ ostatnio mam problem z systemem trawiennym, zaczęłam pić 4 szklanki wody na 45 min.przed jedzeniem. Niestety głównie jest to woda z cytryną bez tych wsxystkich dodatków. Czasami dodaję odrobinkę sody. Nie odważylam się dodawać nic więcej. Nie wiem czy mam niedokwasotw czy niedokwasotę, a to przecież jest ważne. Jednak udało mi się dojść do 4 szklanek. Wydaje mi się że coś się poprawiło. Kurkumę spożywam w postaci pasty którą sama robię. Obawiam się wprowadzać więcej suplementów. Zażywać tylko b12 oraz k2mk7 I bcomplex bo zaczęły rozdwajać się paznokcie. Czy picie samej wody z cytryną /4 szklanki/ coś zmienia? Będę wdzieczna za poradę.

  1. avatar Pepsi Eliot 12 lutego 2024 o 11:13

   oczywiście, ze lepsze to, niż nic

 2. avatar Magda 13 lutego 2024 o 14:14

  Witam serdecznie. Ja mam pytanie, jakie są przeciwwskazania dla 4 szklanek z rana 🙂 pół roku temu miałam wycięty woreczek żółciowy, dolegliwości się jednak powtarzały, więc po dalszych badaniach wyszło, że mam metaplazję jelitową w żołądku i żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Na wyleczenie stanu zapalnego od połowy grudnia zażywałam co rano przez 1 miesiąc IPP, a teraz wieczorem Proursan i cały czas jestem na diecie lekkostrawnej, praktycznie bez surowych warzyw i owoców. Po całym tym epizodzie mam duże problemy z trawieniem – k-a 1 raz w tygodniu to sukces. Kiedyś może nie było rewelacyjnie, ale tak źle też nie. Piję rano olej lniany na osłonę przewodu pokarmowego i robię od miesiąca okłady z oleju rycynowego. Czy mogę zastosować w mojej sytuacji 4 szklanki, czy może mogę je jakoś dostosować do swoich problemów? W szklankach jest w końcu pieprz, cytryna, ocet. Co jeszcze poleciłabyś osobie w mojej sytuacji?
  Dziękuję za pomoc 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 13 lutego 2024 o 15:22

   Ja bym weszła na dietę roślinną, w przewadze surową (miksowanie), niskotłuszczową, normalnie białkową, NISkO SoDOWĄ i WYSOKO POTASOWĄ https://www.pepsieliot.com/refluks-trzustkowy-czyli-jak-opuscic-zakwaszony-organizm/
   Tu masz przykładowe tygodniowe przepisy na wszystkie 4 pory roku wraz z listami zakupów, żeby wejść w temat. https://thisisbio.pl/e-book-surowy-detoks-hormonalny-pepsi-eliot/

   I leciutko już wchodzić w 4 szklanki. Kurkuma tak. 4 Greens jeśli dobrze reagujesz na algi, jak najbardziej tak. Chlorek magnezu na wypróżnienia. BeZ octu jabłkowego
   Nie jestem lekarzem.

 3. avatar Magda 15 lutego 2024 o 16:24

  Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zapoznałam się wstępnie z tym, co mi poleciłaś, ale na Twoim blogu jest tak dużo informacji, że na razie mam chaos w głowie 🙂 Chciałabym wiedzieć i stosować od razu wszystko, ale żeby zająć się sobą kompleksowo, muszę powoli sobie wszystko poukładać. Oprócz tego co już wypisałam, mam też endometriozę, przewlekłe zapalenie zatok, bielactwo itd 🙂 Ale podstawą jest tu chyba układ pokarmowy i dlatego postanowiłam zacząć od leczniczej marchewki:) Po odstawieniu IPP mam zgagę po prawie wszystkim, gorzki smak w ustach i uczucie ucisku w gardle. Chciałabym zrobić test sody, ale czy z metaplazją mogę wypić na czczo wodę z sodą? Zaczęłam wdrażać 4 szklanki, w pierwszej kurkuma (na razie sklepowa), w drugiej szczypteczka soli, w trzeciej sama woda. Na razie, bo muszę zastanowić się co z Twojego sklepu na początek będzie mi najbardziej potrzebne. W jakiej kolejności to stosować? Najpierw marchewka, czy woda?
  Znalazłam informację o balsamie Bołotowa, czy pomoże mi to z uzdrowieniem śluzówki w żołądku? Czy metaplazja w ogóle może się cofnąć, jesli nie powstała na skutek zakażenia Helicobacter, tylko z przewlekłych stanów zapalnych? Medyczne portale podają, że nie jest to możliwe. Co mogę zastosować na żółć cofającą się do żołądka? czy na początek na wsparcie wątroby wystarczy ostropest?
  Długa droga przede mną. Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała NAJWIĘCEJ WITAMINY C! Dodaj więc Camu Camu This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Camu Camu This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum