logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
64 587 016
472 online
28 287 VIPy
Reklama

SUPER DOZY OMEGA 3 TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • 5 domowych środków zaradczych w leczeniu zakrzepicy żył głębokich (DVT)

   Temat niewdzięczny, bo ludziska zalegają na krzesłach (nowy nałóg) więc podjąłem wyzwanie.

  Zakrzepicę żył postrzega się obecnie jako dość powszechne zjawisko z uwagi na siedzący tryb życia i długie godziny spędzone przyklejonym do krzesła, biurka czy fotela. Nie pozostaje to bez wpływu na płynny przepływ krwi w ciele.
  Podstawowe przyczyny tworzenia się zakrzepów obejmują siedzenie w jednym miejscu przez długie godziny, urazy wewnętrzne lub historię przypadków występowania zakrzepicy „w rodzinie”. Zwykle skrzepy krwi ustępują samoczynnie ale w niektórych przypadkach mogą wymagać leczenia. Jeśli sytuacja się pogarsza, może dojść do zakrzepicy żył głębokich.
  DVT jest poważnym stanem, który występuje, gdy skrzep krwi (skrzeplina) tworzy się w jednej lub wielu żyłach zlokalizowanych głęboko w Twoim ciele. Najczęściej jest to następstwem urazu nogi. Przyjrzyjmy się bliżej DVT, jego przyczynom i objawom oraz środkom zaradczym, które mogą przynieść Ci ulgę.

  Czym jest zakrzepica żył głębokich (DVT)?

  Zakrzepica żył głębokich lub DVT to stan, w którym w żyłach położonych głęboko w ciele formują się zakrzepy, powodując zakłócenia w prawidłowym przepływie krwi. Skrzepy tworzą się najczęściej w udach lub podudziach, jednak mogą rozwijać się również w innych częściach ciała. Zakrzepica żył głębokich może przekształcić się w bardzo poważny stan. Skrzepy krwi mogą oderwać się od ściany żyły i podążając wraz z krwiobiegiem osadzić się w płucach. Prowadzi to do zablokowania przepływu krwi. Objawy DVT są widoczne najczęściej u osób powyżej 40 lat, ale jeśli masz w rodzinie historię schorzenia, powinieneś zachować ostrożność i uwzględnić regularne kontrole.

  TU ZNAJDZIESZ polecaną przez nas 100% ORGANICZNĄ KURKUMĘ This is BIO

  Objawy zakrzepicy żył głębokich (DVT)

  Zakrzepica żył głębokich ma pewne objawy, których nie należy lekceważyć. Z upływem czasu mogą tylko się nasilać. Oto kilka symptomów, na które należy zwrócić uwagę przed wizytą u lekarza:

  Ostre boleści w nodze
  Czerwonawa lub niebieskawo zabarwiona skóra
  Wyeksponowane żyły
  Zmęczenie nóg
  Obrzęk stopy, kostki lub nogi
  Częste skurcze
  Obszar dotknięty zakrzepami wydaje się cieplejszy

  Przyczyny zakrzepicy żył głębokich (DVT)

  Zakrzepy w żyłach są powodowane praktycznie przez każdą anomalię, która uniemożliwia prawidłowe krążenie krwi. Istnieją liczne przyczyny powstawania zakrzepów krwi powodujące DVT, na które powinieneś zwrócić uwagę. Zaliczamy do nich: skutki uboczne stosowania leków, ograniczony ruch, uszkodzenie żył, ciążę, problemy zdrowotne (np. utleniony cholesterol), problemy żołądkowe i rodzinną historię schorzenia.

  Środki zaradcze i leczenie domowe zakrzepicy żył głębokich (DVT)

  DVT może być poważnym stanem dla Twojego zdrowia, ale jak najbardziej można go leczyć. Istnieją domowe środki zaradcze przy zakrzepicy, które mogą być stosowane w celu zredukowania symptomów DVT:

  Przede wszystkim co godzinę wstawaj od komputera i rób serię ćwiczeń, np któryś z rytuałów tybetańskich, albo kilka pompek.

  1. Imbir

  Oprócz bycia doskonałą przyprawą leczniczą, imbir odgrywa ważną rolę w leczeniu zakrzepicy żył głębokich. Jest to skuteczne lekarstwo na rozbijanie złogów fibryny w zakrzepach, powodujących DVT i dodatkowo wspiera płynny przepływ krwi. Pij herbatę z imbiru co najmniej dwa do trzech razy dziennie. Może pomóc w zapobieganiu wysokiemu poziomowi cholesterolu i odkładaniu się płytek krwi, co dodatkowo zaburza prawidłowe funkcjonowanie krwiobiegu.

  2. Żywność bogata w witaminę E

  Pokarmy bogate w witaminę E, takie jak orzechy włoskie, szpinak, nasiona słonecznika, oliwa z oliwek, papryka i kiwi wspomagają w płynnym przepływie krwi. A także suplementacja naturalną witaminą E. Witamina K1 (nie mylić z witaminą K2, która odpowiada przede wszystkim za gospodarkę wapnia) może zagęścić krew sprzyjając tworzeniu się zakrzepów, witamina E działa na żyły przeciwzakrzepowo.

  3. Pieprz Cayenne

  Pieprz Cayenne jest znanym naturalnym rozrzedzaczem krwi, który pomaga w leczeniu zakrzepicy. Zawartość kapsaicyny wspomaga płynne krążenie krwi i zapobiega powstawaniu zakrzepów. Poza tym pomaga normalizować ciśnienie krwi i obniża poziom cholesterolu, który może być również przyczyną powstawania zakrzepów.

  4. Ząbki czosnku

  Czosnek jest znanym składnikiem wspomagającym krążenie krwi i pomagającym pozbyć się skutków DVT. Jeden ząbek dziennie pomaga zredukować oznaki zakrzepicy.

  5. Cynamon cejloński

  Cynamon ma naturalny antykoagulant zwany kumaryną, który pomaga w obniżaniu ciśnienia krwi i działa jak jej rozcieńczacz. W ten sposób wspomaga krążenie krwi i zapobiega powstawaniu zakrzepów.

  Chociaż wszystkie przytoczone naturalne środki i metody leczenia zakrzepicy żył głębokich są skuteczne, nie powinieneś polegać wyłącznie na nich. Skonsultuj się z doctore przed przejściem na naturalne sposoby terapii. Zalecane i wskazane są naturalnie ćwiczenia fizyczne, przynajmniej przez 15 do 30 minut dziennie, aby zapewnić ciału regularny ruch i dobre krążenie.

  Źródło: 1

  Pamiętaj, dobra pompa sprzyja prawidłowemu krążeniu krwi.

  Piona!

   

  (Visited 9 599 times, 72 visits today)
  Przemysław vel dr Pompa - wyznawca treningu w starym, dobrym stylu. Oddany sztuce kształtowania ciała, ducha i umysłu.Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.Na blogu Pepsi zmierzy się z problemami współczesnego samca (i nie tylko;).
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. grzegorzadam 5 stycznia 2018 o 11:26

   Lemoniadki sodowe zawsze wskazane przy wszelkich kłopotach z zakrzepami, kwasicami,
   działają natychmiastowo i skutecznie oprócz powyższych:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

  2. aliali33 5 stycznia 2018 o 17:08

   Zakrzepica ma początek w układzie trawienia i bez naprawienia kwasowości żołądka i szczelności jelit wszelkie suplementy to tylko półśrodki nie leczące tego schorzenia. Problem zakrzepicy zaczyna się od homocysteiny czyli głównie brak wchłaniania witamin b-complex, folianów ( ciąża) i minerałów czyli nieodżywienie organizmu ( brak homeostazy). Bez unormowania ciśnienia poprzez zlikwidowanie homocysteiny i przywrócenia produkcji tlenku azotu zakrzepica się nie cofnie. Przy zakrzepicy stany zapalne zasiedla grzybnia w wyniku cieknącego jelita i stąd są zabarwienia skórne ( reakcja na toksyny wydzielane przez Candida) dlatego z założenia przy zakrzepicy należy też odgrzybiać organizm ( Kandydoza).

   1. grzegorzadam 5 stycznia 2018 o 21:58

    Tak, to podstawa podstaw.

   2. Aglik36 6 stycznia 2018 o 15:55

    Jak zlikwidować homocysteinę i przywrócić produkcję tlenku azotu ? Jak odgrzybić organizm ?
    Proszę o pomoc od 1,5 roku bujam się z żylakami i lekarzami. Opadają mi mi już ręce i nie tylko…help…

    1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2018 o 17:55

     Witamina B12 TiB, Witamina B6 G&G, kwas foliowy G&G, witamina D3 TiB w protokole z witamina K2 TiB,witamina E G&G, gdy zrobisz zakupy zgłoś się dostaniesz instrukcję, jaki masz poziom 25(OH)D?

     1. Aglik36 7 stycznia 2018 o 11:30

      Poziom D3 badałam w 08/2017 wynosił 47,33 przy widełkach 30-100. Od 1,5 roku biore codziennie K2 (100mcg)+D3 (2000 iu). Zastanawiałam się też nad zastosowaniem protokołu Paulinga czyszczajacego żyły. Od czego zacząć supli czy Paulinga aby zatrzymać degradację żył ? Pozdrowionka

      1. grzegorzadam 7 stycznia 2018 o 17:53

       Degradację żył?
       Czym to się objawia?

      2. Aglik36 7 stycznia 2018 o 19:20

       W ciągu 1,5 roku powychodziły mi żylaki, pajączki na nogach widać całą siatkę żył. Stopy nie wyglądaja lepiej. Nogi czasami pieką. Na twarzy pajączki i od kilku miesięcy również w oczach…

   3. Marcin 8 maja 2018 o 16:16

    Czy dobrym rozwiązaniem przy zakrzepicy nogi będzie suplementacja argininą która poprawi wytwarzanie tlenku azotu we krwi ?

    1. Pepsi Eliot 8 maja 2018 o 17:22

     brałabym raczej witaminę C TiB, E G&G, niacynę (B3) G&G, dobry olej lniany, lub Omega 3 TiB, oraz w diecie wszelkie rośliny moczopędne, poprawiające krążenie krwi. Bardzo ważna jest kurkuma https://draxe.com/blood-clots/

     1. Marcin 9 maja 2018 o 12:11

      Biorę wit +K oraz Omega według Twoich zaleceń. Na pewno jak skończę 3 miesięczną kurację xarelto 20 to włączę kurkumę. O jakiej porze najlepiej stosować wit C i w jakiej dawce ? Czytałem tez sporo że dobrym preparatem na zakrzepy jest nattokinaza. Czy polecasz i czy znajdę w Twojej ofercie ?

      1. Pepsi Eliot 9 maja 2018 o 13:08

       myślę, że wystarczy nasze K2 TiB z natto

     2. Marcin 10 maja 2018 o 12:09

      Kupiłem u Ciebie Pepsi wit D ora wit K ktorą którą biorę według Twoich wskazań. Zastanawiam się czy kurkumę włączyć już do suplementacji terazczy zaczekać aż przestanę zażywać lek na rozrzedzenie xarelto ( miałem zator w płucu i zakrzepica w nodze ) Czy kurkuma może się jakoś ” gryźć ” brana razem z lekiem czy nie ?

      1. Pepsi Eliot 10 maja 2018 o 12:12

       Kurkuma rozrzedza krew, szczególnie, że my ją bierzemy w ilościach profilaktyczno leczniczych, więc zaczekaj aż skończysz swój lek.

    2. grzegorzadam 9 maja 2018 o 06:53

     bez zastanawiania poszukałbym lekarza stosującego wlewy z WU.
     Jest ich kilku.
     Poza tym kuracja WU, witaminy i nawodnienie.
     POziom pH i kolor moczu?
     Jak z magnezem?

     1. Marcin 9 maja 2018 o 12:15

      Dziękuję za odpowiedz. Co oznacza kuracja WU ? Co do PH to rano na czczo pije ocet jabłkowy poniewaz wcześniej przez kilka lat brałem leki IPP

      1. grzegorzadam 10 maja 2018 o 06:50

       Co oznacza kuracja WU ?

       W odą U tlenioną.

       ”wcześniej przez kilka lat brałem leki IPP”
       Jak przeżyłeś tom już sukces.

  3. freakout 5 stycznia 2018 o 23:56

   proszę o poradę – jak pić sok z cytryny żeby zęby nie cierpiały? słomka nic nie daje, płukanie wodą ust po wypiciu też nie, a po tygodniu lub dwóch moje kły cierpią… a pić muszę bo od kandydozy moja ślina okropnie cuchnie i powoli zaczynam czuć do siebie obrzydzenie :/

   aha – z reguły połówkę cytryny rozcieńczam w dość dużej szklance letniej, przegotowanej wody, ale może lepiej byłoby pić z zimną?

   1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2018 o 07:55

    pij z czystą wodą z minerałami, a nie wciąż z destylatem

    1. freakout 6 stycznia 2018 o 22:11

     ale nadal ma być ciepła czy nie musi?

     1. freakout 7 stycznia 2018 o 18:53

      dobra, wypiłem dzisiaj z chłodną wodą źródlaną i nawet kwasu nie czuć 😉 może teraz będzie ok

  4. AniaS 6 stycznia 2018 o 10:30

   Pytanie zdecydowanie nie na temat:) Czy jablczan magnezu da sie rozpuscic? Po 2 szklance zawsze zostaje mi na dnie, chociaz dlugo mieszam, odstawiam, a nawet traktuje prawie goraca woda……

   1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2018 o 10:33

    nie da się, podbijaj go do góry mieszając łyżeczką i szybko wypijaj, za to chlorek rozpuszcza się mega łatwo, to „wielowodzian”

    1. AniaS 7 stycznia 2018 o 09:34

     Dzieki, tak zaczelam podejrzewac ale wolalam sie upewnic 🙂 Chlorek odpada niestety ze wzgledu na swoje wlasciwosci;)

   2. grzegorzadam 6 stycznia 2018 o 16:05

    jeszcze prościej zjeść z łyżeczki i popić 😉
    Nie wszystko jest rozpuszczalne, żołądek da sobie z tym radę.

    1. maria 8 stycznia 2018 o 00:36

     Ja wlasnie tak robie. Biore lyzeczke Jablczanu magnezu TiB i popijam woda. I jak napisales,ze zoladek da sobie rade,to pomyslalam o moim totalnie niedokwaszonym zoladku. Da rade taki zoladek,czy nie? Dobrze toleruje wlasnie ten jablczan i tym razem zamowilam 2 opakowania. Chyba nie nadaremnie?

     1. Pepsi Eliot 8 stycznia 2018 o 06:42

      magnez jest niezbędny w ciele, i wszyscy mamy braki, więc zrobiłaś bardzo dobrze, do tego jabłczan ma unikatową zdolność oczyszczania mózgu z metali ciężkch

  5. Marcin 16 kwietnia 2018 o 22:33

   Trzy tygodnie temu dopadł mnie zator w płucach. Lekarz przepisał mi pradaxę 2 x dziennie w dawce 150 przez 3 miesiące. Czy dodatkowo mogę korzystać również z powyższych suplementów ?

   1. Pepsi Eliot 17 kwietnia 2018 o 08:03

    Na zator w płucach, noś skarpety uciskowe – podkolanówki, koniecznie Omega 3 TiB i witamina E G&G, koniecznie K2 TiB, jaki masz poziom 25(OH)D?
    zielona herbata, i kurkuma
    nom i dieta zdrowa, nieprzetworzona, darcie fajek zakazane
    konieczna aktywność na świeżym powietrzu, leżenie w łóżku pogarsza sprawę

    1. Marcin 17 kwietnia 2018 o 10:45

     Dziękuję bardzo za odpowiedz. Jak wspomniałem wcześniej obecnie przez 3 miesiące przyjmuję lek pradaxę. Powyższe wytyczne mam stosować już teraz czy po kuracji pradaxą ? Mam również pytanie dotyczące K2, część osób piszę aby uważać z tą witaminą podczas brania leku na rozrzedzenie krwi. D3 muszę zbadać ale suplementuje regularnie. Papierosy popalałem ale od czasu zatoru zero palenia. Zator miałem 3 tygodnie temu na jaką aktywność Twoim zdaniem mogę sobie pozwolić ? Mam mętlik w głowie, Jedni podpowiadają żeby żyć jak wcześniej a drudzy żeby się oszczędzać i żadnego wysiłku 🙁 Przed zatorem regularnie chodziłem na siłownie , grałem w piłkę planowałem w tym sezonie jeździć na rolkach. Czy chociaż mogę jeździć na rowerze ? Podkolanówki nosić w dzień czy w nocy również ?

     1. Pepsi Eliot 17 kwietnia 2018 o 11:04

      w dzień, moim zdaniem ruch jest konieczny https://draxe.com/pulmonary-embolism/

      1. Marcin 17 kwietnia 2018 o 20:13

       Lepiej samą K2 czy lepiej z D ?

      2. Pepsi Eliot 17 kwietnia 2018 o 21:23

       D i tak musisz brać w protokole z K2, a jaki masz wynik 25(OH)D? no i mega wazny jest magnez

      3. Marcin 19 kwietnia 2018 o 11:50

       Jutro badam D wiec dam znać jak tylko będzie wynik. Magnez biorę w formie cytrynianu.

      4. Marcin 24 kwietnia 2018 o 21:36

       Mam wyniki, witamina D 30,80 Niby w normie ale norma od 30. Jak według Ciebie powinienem suplementować D+K , będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Marcin

      5. Pepsi Eliot 24 kwietnia 2018 o 21:50

       na już 6 tabletek D3 TiB i 1 K2 TiB (jak masz więcej niż 50 lat 2 K2) po śniadaniu wraz z 1 Omega 3 TiB, za 2 miesiące badanie, na tydzień przed odstaw D3

      6. Marcin 24 kwietnia 2018 o 23:05

       Dziękuję za szybką odpowiedz. Mam 40 lat. Do tej pory suplementowałem D+K ale pewnie za małe dawki. Te 6 tab D + 1 tabK2 mam brać na raz podczas śniadania i 1 omega czy mam zaplanować np. 2x tab D do śniadania , 2 x obiad .2 x kolacja ? To ma jakieś znaczenie że wszystko na raz czy rozplanowane na cały dzień ? Biorę jeszcze Q10 oraz b comlex

      7. Pepsi Eliot 25 kwietnia 2018 o 08:28

       razem po śniadaniu, przecież Kochany napisałam Ci wyraźnie, B complex do śniadania

      8. Marcin 24 kwietnia 2018 o 23:12

       Tak tylko dla potwierdzenia rozumiem że mam zamówić poniższe produkty
       VITAMIN D3 1500IU – 100tabl [TiB] – 6 tabletek dziennie
       VITAMIN K2 100mcg – 60kaps [TiB] – 1 tabletka dziennie

      9. Pepsi Eliot 25 kwietnia 2018 o 08:24

       tak, tyle że K2 to kapsułki, nie tabletki

      10. Marcin 25 kwietnia 2018 o 09:01

       Bardzo dziękuję . Wszystko już wiem . Będę się stosował po powyższych zaleceń.

      11. Marcin 25 kwietnia 2018 o 20:13

       Zamówienie złożone. Jak pisałem wcześniej miesiąc temu miałem zator w płucach i przez 3 miesiące biorę lek rozrzedzający pradaxa. Przez te 3 miesiące będę brał ten lek + Wit D ora K według Twoich wskazań. Mam prośbę o polecenie czegoś co będę mógł brać jak już skończę leczenie pradaxą. Wiem że na zakrzepicę na pewno kurkuma ale co ewentualnie jeszcze ? Przy okazji chciałem również zapytać czy zamówioną Wit d oraz k mogę podawać swoim dzieciom i w jakich dawkach. Syn 12 lat oraz Córka 7 lat.

      12. Pepsi Eliot 25 kwietnia 2018 o 20:31

       a znasz może ich poziomy 25(OH)D ?

      13. Marcin 26 kwietnia 2018 o 16:57

       Niestety nie wiem. Ciężko będzie namówić dzieciaki do badania bo strasznie nie lubią pobierania krwi 🙁 Suplementują tran lub omega 3 i biorą również preparat revitanerw junior.

  6. Aneta 10 maja 2018 o 15:21

   Dzień dobry. mam pytanie do artykułu, polecanie jest picie herbaty z imbiry. W jaki sposób ją przyrządzić, czy ze zwykłego imbiru dostępnego jako w sklepach jako przyprawa, czy w formie korzenia, czy też musi być to inny imbir, specjalny? prosze o odpowiedź. Z góry dziękuję

   1. Pepsi Eliot 10 maja 2018 o 17:37

    wkrótce będziemy mieć dobry imbir sproszkowany, podobnie jak kurkuma wysuszony i sproszkowany imbir ma więcej właściwości prozdrowotnych. Póki co kup imbir świeży, zetrzyj na tarce 2 ok 2 cm, zalej ciepłą wodą i pij.

  7. Aneta 11 maja 2018 o 11:25

   dziękuję! 🙂

  8. Agnieszka 17 maja 2018 o 23:30

   Witam,
   Mam pytanie
   Od 8 lat choruje przewlekle na zakrzepicę żył głębokich 😞 jestem po dwóch operacjach , na dzień dzisiejszy w prawej nodze w żyłach nie mam zastawek przez skrzepy dość spore zostały zniszczone , dodam iż na stałe biorę leki w pl brałam acenocumarol będąc w Angli biorę xarelto , czy jest jakaś szansa żeby z tego wyjść ?
   Bardzo Proszę o wszelkie informacje , będę bardzo wdzięczna . Pozdrawiam

  Dodaj komentarz