a epatuj se Kiszonko cielesnością ile chcesz i wyhaczaj kolesia na proste plecki trzymam kciuki 🙌💚🩵🩷🔮🥀😘☕️💫
Nie jest to nic odkrywczego, ale naukowcy, sprawdzając mechanizm działania na otyłych psach, testowali ich reakcję na pokarm. Okazało się, że psy mając do wyboru niskiej jakości, mniej smaczny pokarm dostępny „od zaraz” i wysokiej jakości, przygotowany pod ich kubki smakowe pokarm, na który muszą chwilę poczekać, wybiorą ten pierwszy. I chociaż ludzie nie są piesełami, może wydawać się, że mechanizm jest ten sam – w momencie głodu lub chęci zjedzenia czegoś, pokarm dostępny od ręki jest bardziej pożądany od tego wyższej jakości, na który trzeba poczekać lub samodzielnie przyrządzić.
Badanie z Uniwersytetu Colorado-Boulder dowiodło, że późniejsza godzina Twojej pobudki zwiększa prawdopodobieństwo złego samopoczucia, poczucia niepokoju i depresji. Badanie na 32 470 kobietach w każdym wieku potwierdza, że kobiety budzące się rano (mimo czynników takich jak stres, dieta i tryb życia) mają mniejsze szanse zachorowania na depresję). No i cóż… Czasem wydaje się nam, że jesteśmy nocnymi sowami a nie rannymi ptaszkami, ale jakość życia zmienia się totalnie kiedy zaczynamy kłaść się wcześniej spać i wcześniej wstawać. Potwierdzone własnym przykładem! A jeśli to Cię nie przekonuje, zacznij dzień jak joginka a nic nie będzie tak samo.
Badania podkreślają, że przy wyższym poziomie normy witaminy D zmniejsza się ryzyko zachorowania na nowotwór piersi. Chociaż naukowcy (jak to naukowcy) wciąż spierają się czy ogólny poziom witaminy D ma jakiś związek z zapobieganiem i leczeniem nowotworów, badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego potwierdzają badaniami, że odpowiedni poziom witaminy D obniża ryzyko zachorowania na nowotwór piersi.
Badanie muszek owocówek opublikowane w magazynie naukowym Cell Metabolism (Metabolizm Komórek) pokazuje sposób w jaki bakterie jelitowe pomagają kontrolować metabolizm. Naukowcy zauważyli serię interakcji zachodzących w układzie pokarmowym: jelitowe komórki enteroendokrynne reagują z białkiem zachowującym się jak insulina, zwanym tachykininą. Aktywują się one w niezrozumiały obecnie dla naukowców sposób. Wiemy jednak, że podczas tej reakcji kwasy tłuszczowe i węglowodany nie są prawidłowo rozkładane, co może prowadzić do otyłości i cukrzycy.
No może nie rybę w całości, ale żelatynę, której wielu producentów soku w kartonie używa do klarowania (zapobiegnięcia wytwarzania się osadu) napojów. Nie trzeba wymieniać jej w składzie, ponieważ finalnie odcedza się osad wraz z żelatyną z soku. Źródła: 1, 2, 3, https://www.mindbodygreen.com/0-21498/orange-juice-has-fish-in-it-6-other-fun-food-facts-you-didnt-know.html 4
uściski:)
Powiązane artykuły
Komentarze