Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 851 805
152 online
42 354 VIPy

5 lajtowych faktów na weekend, które może zrobią Ci dzień

1. Badanie, które tłumaczy wiele na temat otyłości

Nie jest to nic odkrywczego, ale naukowcy, sprawdzając mechanizm działania na otyłych psach, testowali ich reakcję na pokarm. Okazało się, że psy mając do wyboru niskiej jakości, mniej smaczny pokarm dostępny „od zaraz” i wysokiej jakości, przygotowany pod ich kubki smakowe pokarm, na który muszą chwilę poczekać, wybiorą ten pierwszy. I chociaż ludzie nie są piesełami, może wydawać się, że mechanizm jest ten sam – w momencie głodu lub chęci zjedzenia czegoś, pokarm dostępny od ręki jest bardziej pożądany od tego wyższej jakości, na który trzeba poczekać lub samodzielnie przyrządzić.

2. Zamiast w weekend spać do południa, obudź się wcześniej

Badanie z Uniwersytetu Colorado-Boulder dowiodło, że późniejsza godzina Twojej pobudki zwiększa prawdopodobieństwo złego samopoczucia, poczucia niepokoju i depresji. Badanie na 32 470 kobietach w każdym wieku potwierdza, że kobiety budzące się rano (mimo czynników takich jak stres, dieta i tryb życia) mają mniejsze szanse zachorowania na depresję). No i cóż… Czasem wydaje się nam, że jesteśmy nocnymi sowami a nie rannymi ptaszkami, ale jakość życia zmienia się totalnie kiedy zaczynamy kłaść się wcześniej spać i wcześniej wstawać. Potwierdzone własnym przykładem! A jeśli to Cię nie przekonuje, zacznij dzień jak joginka a nic nie będzie tak samo.

3. Jeszcze jeden powód żeby przyjmować witaminę D?

Badania podkreślają, że przy wyższym poziomie normy witaminy D zmniejsza się ryzyko zachorowania na nowotwór piersi. Chociaż naukowcy (jak to naukowcy) wciąż spierają się czy ogólny poziom witaminy D ma jakiś związek z zapobieganiem i leczeniem nowotworów, badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego potwierdzają badaniami, że odpowiedni poziom witaminy D obniża ryzyko zachorowania na nowotwór piersi.


4. Ach te jelita

Badanie muszek owocówek opublikowane w magazynie naukowym Cell Metabolism (Metabolizm Komórek) pokazuje sposób w jaki bakterie jelitowe pomagają kontrolować metabolizm. Naukowcy zauważyli serię interakcji zachodzących w układzie pokarmowym: jelitowe komórki enteroendokrynne reagują z białkiem zachowującym się jak insulina, zwanym tachykininą. Aktywują się one w niezrozumiały obecnie dla naukowców sposób. Wiemy jednak, że podczas tej reakcji kwasy tłuszczowe i węglowodany nie są prawidłowo rozkładane, co może prowadzić do otyłości i cukrzycy.

5. Sok pomarańczowy czasem zawiera rybę

No może nie rybę w całości, ale żelatynę, której wielu producentów soku w kartonie używa do klarowania (zapobiegnięcia wytwarzania się osadu) napojów. Nie trzeba wymieniać jej w składzie, ponieważ finalnie odcedza się osad wraz z żelatyną z soku. Źródła: 1, 2, 3, https://www.mindbodygreen.com/0-21498/orange-juice-has-fish-in-it-6-other-fun-food-facts-you-didnt-know.html 4

uściski:)

(Visited 4 232 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum