Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 022 618
16 online
39 308 VIPy

5 mocnych korzyści z kolagenu, w tym poprawa piękna yyy … jelita

Jaki kolagen wybrać.

Kolagen jest po prostu niezbędny

I na tym można by zakończyć przechwałki, gdyż kolagen jest białkiem tkanki łącznej, najbardziej obficie występującym w twoim ciele. I guru kosmetyczne i sąsiadka z Amwaya, a nawet lekarz o tym powie, bo akurat w tym przypadku ów szum jest uzasadniony, gdyż.

 • kolagen jest niezbędny, aby twoja skóra była elastyczna,
 • kolagen spaja kości i mięśnie
 • właśnie chroni narządy
 • zapewnia właściwą strukturę stawów i ścięgien

Dobrą wiadomością jest to, że ciało potrafi produkować kolagen i robi to regularnie …

 • Teoretycznie, gdyż darcie fajek, palące słońce (a jednak), jedzenie złomu ze złomowiska, oraz diety niedostarczające odpowiednich ilości białka, czynią, że produkcja kolagenu wraz z wiekiem dostaje zadyszki.
 • Pewne niedogodności zdrowotne też mogą sprawiać, że wyczerpują się zapasy kolagenu. Wówczas pojawiają się zmarchy, zwiotczenia, obwisłości naleśników, falujące pelikany, a nawet bóle stawów.

Kolagen TiB

Jaki kolagen wybrać?

Niedobór kolagenu objawy

1. Bóle i sztywność stawów 

Gdy chrząstki stawowe słabną, co z wiekiem zwykle ma miejsce, możesz odczuwać sztywność i ból stawów. Jedzenie kolagenu może zmniejszyć ból stawów oraz łagodzić objawy zapalenia.

Uczestnicy badania z 2009 roku (1) brali przez 90 dni suplement kolagenowy z (Dżizas) szyjek kurczaków. W wyniku czego objawy choroby zwyrodnieniowej stawów zmniejszyły się o 40%, a ich intensywność spadła o imponujące 33 %.

W starszych badaniach z 1993 roku (2) tym samym uzupełnieniem kolagenu dla uczestników z ciężkim reumatoidalnym zapaleniem stawów istotnie zredukowano liczbę obrzękniętych stawów. Zaś 4 spośród 60 uczestników badania doświadczyło CAŁKOWITEJ REMISJI.

2. Szybsze starzenie się skóry

Jedną z najbardziej spektakularnych korzyści z jedzenia kolagenu jest jego zdolność dodawania urody w kierunku promieniującej skóry, spłycania, a nawet cofania się niektórych zmarszczek. Skóra robi się bardziej młodzieńczo elastyczna, napięta, i nie taka strasznie sucha.

Badania opublikowane w 2014 roku (3) opowiada o losowo wybranych 46 z 69 kobiet, w wieku 35-55 lat, które otrzymały suplement w postaci hydrolizatu kolagenu. 23 kobiety dostały placebo. Po 4 tygodniach kobietom jedzącym suplement kolagenu poprawiła się elastyczność skóry. Epicko:)

Ten sam produkt użyto również w innym badaniu z 2014 roku (4) i wtedy widocznie zmniejszył pannom zmarszczki już po 8 tygodniach stosowania.

Shape Shake TiB

3. Niska masa mięśniowa i nadwaga

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki mięśniowej, więc nie powinno nikogo dziwić, że może mieć duży wpływ na budowanie masy mięśniowej.

Kolagen zawiera również stężoną ilość glicyny (30% białek kolagenu), aminokwasu biorącego udział w syntezie kreatyny.

Przeczytaj jak ważnym białkiem dla ciała jest przeciwzapalna glicyna.

Dzięki temu może dostarczać mięśniom paliwa niezbędnego do treningu i potem do regeneracji.

Więc co się dzieje po dodaniu kolagenu do rutynowego treningu?

Nie ma w tym temacie aż tak wielu badań, ale to z 2015 roku (5) daje spojrzenie na suplementy kolagenowe.

U 53 starszych panów z sarkopenią wieku podeszłego (gdy tracisz masę mięśniową z powodu starzenia się), po 12 tygodniach brania kolagenu wraz z wykonywaniem treningu oporowego, odnotowano sporą utratę masy tłuszczowej przy jednoczesnym wzroście siły mięśniowej. Dodaję, że ci co dostali placebo nie osiągnęli takich wyników.

Jaki kolagen wybrać

4. Cellulit

Z tym cellulitem to jest tak, że trudno coś sensownego z nim zrobić. Ogólnie jest to warstwa podskórnego tłuszczu, która jakby przesunęła się w stosunku do tkanki łącznej tworząc zagłębienia. Są badania, ale sponsorowane przez yyy… producentów kolagenu. A jeśli ogromne wahadło ma jakiś cel, to go zwykle osiąga.

W tym sponsorowanym badaniu w 2015 roku (6) wybranym losowo 105 kobietom w wieku od 24 do 50 lat podawano przez pół roku peptydy kolagenowe. Podobno ich falujące celluitem uda zaczęły falować znacznie mniej.

Żeby nie było, cellulit jest ok, i rozstępy są ok, i nikomu nic do tego, ale jakbyś sama miała zastrzeżenia, możesz spróbować kurację kolagenem.

5. Szwankujące jelita i cały układ trawienny

Kolagen oczywiście siedzi także w tkance łącznej jelit i może dobitnie wzmocnić ochronną wyściółkę przewodu pokarmowego. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zmiany w funkcji bariery jelita zwane nieszczelnym jelitem, albo przepuszczającym mogą doprowadzić do dostania się toksyn do krwioobiegu.

Co z kolei może doprowadzić do stanu zapalnego, a potem wiadomo, hashimoto, czy jakieś inne choróbska autoimmunologiczne. Kiedyś mówiono o 11 takich chorobach, a dzisiaj mówi się już o 100, a nawet domniemywa bliżej 200.

W tym taka endometrioza obecnie jest postrzegana jako choroba autoimmunologiczna, czyli tak naprawdę choroba najczęściej wynikła z przeciekania trzewi. Stres również odgrywa ważną rolę.

Podczas pomiaru (badanie z 2003 roku (7)) kolagenu w surowicy u 170 osób z chorobą zapalną jelit, okazało się, że wszyscy mieli niższy jego poziom.

Jaki kolagen wybrać – najmocniejszy kolagen

Najmocniejszy kolagen, jasne, że to kolagen czysty, czyli 100% kolagenu w kolagenie. To raz, dwa, to kolagen typu pierwszego, kolagen I, czyli identyczny z kolagenem ludzkim.

Kolagen typu I (identyczny z ludzkim) pochodzący z ryb (kolagen morski) może być około 1,5 raza bardziej biodostępny (lub łatwiejszy do rozbicia i wchłonięcia) niż kolagen bydlęcy ze względu na mniejszy rozmiar cząstek białka. (8)

Dobry proszek kolagenowy nie rozpadnie się nawet przy 100 stopniach C.

Jednak przy pieczeniu powyżej 170 już może okazać się niestabilny. Lecz do zupy? Proszę bardzo. 

morski Kolagen Peptan F TiB

Powyższe  warunki spełnia Kolagen Peptan F TiB ( z opatentowaną formułą) dlatego możesz też dodać łyżeczkę do porannej kawy, doskonałej organicznej z kofeiną, lub bez.

Taką kawę możesz spienić, bo kolagen TiB ładnie się ubija. A jego aromat jest na tyle delikatny i neutralny, że kawa całkowicie zdominuje smak napoju.

Jaki kolagen wybrać

Powiem nieskromnie: są różne kolageny, lepsze i gorsze, czyste i z domieszkami (często), są wielopoziomowe marketingi, ale kolagen TiB  według mnie prawdopodobnie (nie znam oczywiście wszystkich kolagenów świata) prześciga resztę.

Nie przypadkowo jest to jeden z najdroższych SUROWCÓW na Świecie. Podobnie jak BIO trawy nowozelandzkie.

Dlatego mówi się dobitnie, że zwiększając spożycie kolagenu pomagasz sobie wzmacniać, odbudowywać i uelastyczniać tkankę łączną, dzięki czemu twoje jelita uszczelniają się.

Jeśli dołożysz do tego dietę antyzapalną, czyli pozbawioną alergenów, masz duże szanse odzyskać zdrowie na wielu płaszczyznach.

Możesz też odłamkowym wypięknieć, o ile masz na to czas i chęci, żeby wgapiać się w lustro.

Wiedza:

Dla zainteresowanych lewatywami przy przeciekających jelitach

2 lewatywy, jedna po drugiej

Według zaleceń dr (chirurga) Siergieja Batieczko, działanie raczej jednorazowe (można po pewnym czasie w razie potrzeby powtórzyć).


Uwaga:

Metodę wcześniej uzgodnij ze swoim lekarzem!


 1. 3 łyżki stołowe sody zmieszaj w 800 ml letniej wody, temp pokojowa ok 25 stopni. Zrób lewatywę i zatrzymaj płyn 15 do 30 minut. Im trudniej zatrzymać, tym stan jelit jest gorszy.
 2. Następnie 3 stołowe łyżki Kolagenu zmieszaj z 500 ml też letniej wody i zrób lewatywę, tym razem wytrzymaj 10 minut.

Podobno wielka poprawa dla jelit

Dobre artykuły:

Czy kiedykolwiek widziałaś wegankę płaczącą z powodu braku kolagenu

Zwykły kolagen może zapobiegać chorobom cywilizacyjnym

Pepsi Eliot

Badania

 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2764342/
 • (2) science.sciencemag.org/content/261/5129/1727.long
 • (3) karger.com/Article/Abstract/351376
 • (4) karger.com/Article/Abstract/355523
 • (5) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4594048/
 • (6) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4685482/
 • (7) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14600124/
 • (8) about.spud.com/blog-marine-collagen-vs-bovine-collagen/

(Visited 23 986 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Kamykam 29 listopada 2018 o 16:45

  Pepsi kochana bardzo ci dziekuje nie spodziewalam sie Tak wyczerpujacej i ciekawej odp !!! Ciekawe jak energia nagle sobie plynie… A jesli sie jest wegetarianinem to co ?? Spoko bede szukac tego Tez. Skad ty bierzesz kolagen ? Dziekuje lovelovelove

  1. avatar Jarmush 29 listopada 2018 o 18:57

   Ja jem KOlagen morski TiB i Omegę 3 TiB, i D3 TiB z runa owczego, poza tym nie jem niczego nieroślinnego i raczej wszystko surowe, lub surowe i fermentowane.

 2. avatar Monika 29 listopada 2018 o 17:16

  A czy w czasie karmienia piersią mogę spożywać kolagen w proszku?

  Pozdrawiam,
  Monika

  1. avatar Jarmush 29 listopada 2018 o 18:55

   Kolagen TiB jak najbardziej, o ile nie jesteś uczulona na ryby.

 3. avatar Zielona 29 listopada 2018 o 17:30

  Coś mi mówi, że kolagen będzie pomocny w zrastaniu się kości po złamaniu u starszej osoby. Jak podawać i w jakim „towarzystwie?

  1. avatar Jarmush 29 listopada 2018 o 18:54

   Tak samo jak napisałam, woda z cytryną, albo świeży sok pomarańczowy do tego trochę kwasu askorbinowego TiB, łyżeczka kolagenu peptan TiB , płaska łyżeczka chlorku magnezu TiB, lub jak są skłonności do rozwolnień to jabłaczanu magnezu TiB, i ok 2 gramy (pół płaskiej łyżeczki) MSM TiB (o ile nie ma reakcji alergicznej na siarkę) i to wypijać 1 raz dziennie, dodatkowo w ciągu kubek bulionu z kości i chrząstek z wyciągiem z warzyw i trochę soli morskiej. Nie jestem lekarzem.

   Należy też suplementować D3+K2 i jeść beta caroten, albo świeże masło bio.

 4. avatar Zielona 29 listopada 2018 o 19:41

  Serdeczne dzięki kochana Pepsi za te mądre rady.

  1. avatar lili 3 czerwca 2019 o 06:32

   Pepsi….Ja popijam przez cały dzień wodę z MSM i kwasem l-askorbinowym..czy mogę dodać do tego kolagen?Czy wypić lepiej w jednej szklance to wszystko naraz?Ściskam

   1. avatar Jarmush 3 czerwca 2019 o 07:24

    Tak Kochana, to jest klasyczny zestaw: kolagen, MSM, C i jeszcze magnez

 5. avatar Gabi 29 listopada 2018 o 20:13

  Pepsi kochana,a co doradzilabys na trudno gojace sie rany,na blizny na twarzy i ogromne przebarwienia-niewiem dlaczego sie pojawily bo uzywam caly czas kremow z wysokim filtrem.a moja twarz wyglada strasznie!mam duzo blizn po tradziku i gdy tylko mi cos wyskoczy jakas krosta na twarzy to zawse zostaje slad i bardzo dlugo to miejsce sie goi.jestem veganka z jedzeniem w polowie surowym.cwicze,dbam o siebie ale nie moge sobie poradzic by poprawic stan mojej buzi.prosze pomoz.

  1. avatar Jarmush 30 listopada 2018 o 15:35

   świadoma weganka i używa kremów z wysokim filtrem? Ocet jabłkowy, kup sobie książkę o DSMO, albo wygooglaj. Masz z pewnością braki kolagenu, witamina C, codzienna kuracja oczyszczająca 4 szklanek.

 6. avatar Magdalena 29 listopada 2018 o 22:33

  Pepsi zaleca bieganie i biegam bez tego żyć już inaczej nie umię . Jednaj po jakimś czasie kolano ,które oferowałam 5 lat temu chrupało okropnie. Przysięgam odkąd zaczęłam stosować regularnie kolagen TIB nic mnie nie boli ! Nic nie chrupie biegnę dalej . Dziękuje Pepsi .

  1. avatar Jarmush 30 listopada 2018 o 08:32

   <3

 7. avatar Forsycja 30 listopada 2018 o 12:30

  Pepsi,
  1. Jak sobie radzić z nadapami jedzenia śmieciowego? Od roku jestem na 4 szklankach. Jem 3-4 posiłki, kończę o 19. Ranek (6rano)4 szklanki ( ale 4 zawiera owoce bo piją ze mną ja jeszcze dzieci) . Potem zaczynam ok 8-9 sniadanie (sałatki, zielenina, kasze, warzywa itp). Ogólnie jadam zdrowo i jest super, ale są dni, że mam takie napady na ” coś slodkiego?” – i wtedy szukam i prosze o czekoladę czy jakieś ciastko koleżanki z pracy… czasem jedno mi wystarczy ale potrafię zjeść kilka choć wiem ze są obrzydliwe i niedobrze mi za chwilę będzie i niczemu dobremu to nie służy ;( potem złe samopoczucie, problem z cerą itp… ech jak z tym sobie radzic? Jedzenie owoców czy bakalii nie zawsze zaspokojaja moje „pragnienia na zlom”?. Jak do tego podejśc? Zjesc, zapomniec? Skąd to się bierze?
  2. Jak mogę wzmocnić jeszcze odporność, żeby nie pojawiala się opryszczka na ustach? Wit D3 poziom 50. Wiec nie jest zle. Biorę D3 z K2, kwady Omega 3 , Greens&Friuts, ashwagande. Coś jeszcze?

 8. avatar drefet 30 listopada 2018 o 14:18

  peps cos sensownego na suchosc blon sluzowych w nosie w ustach , malo sliny, procz oczyszczania slinianek typu ssanie oleju cos jeszcze podsuniesz?

 9. avatar Flora 1 grudnia 2018 o 12:59

  Pepsi 🙁 pomimo bycia dorosła cały czas robią mi się rozstępy na całym ciele.. To może być wina braku kolagenu ? Masz może jakieś pomysły? Nie jest to normalne i szukam przyczyny…

  1. avatar Jarmush 1 grudnia 2018 o 13:17

   chudniesz i tyjesz? rozstępy robią się przede wszystkim dorosłym

   1. avatar Flora 1 grudnia 2018 o 15:47

    Jak już to dwa – trzy kilo w tą albo w tamtą 🙁 od zawsze mialam problemy hormonalne, już serio nie wiem co mam robić w tym temacie, przestałam być nastolatka pare lat temu wiec nie moge zrzucić problemu na rośniecie, nie wiem skąd to się bierze ? Jakieś braki? Albo hormony? 🙁 smutny temat dla mnie bo jestem młoda a ciało nie za fajne przez to…

 10. avatar Flora 1 grudnia 2018 o 15:55

  Nie wiem czy poprzedni komentarz się wysłał – wagę mam stałą – osycluje 2 kilo w tę lub w tamtą. Nastolatką od paru lat nie jestem, żeby winę zrzucić na rośnięcie. Mam problemy hormonalne od kiedy pamiętam do tego duże kłopoty z cerą. Zastanawiam się jaki może być powód tego, że te rozstępy robią się cały czas, ciągle nowe… Hormony? Ten kolagen? Przykry temat dla mnie – pomimo tego, że jestem młoda moje ciało nie wygląda fajnie.

  1. avatar Jarmush 1 grudnia 2018 o 16:30

   najpierw są czerwone? a potem jaśnieją? Trzeba robić wszystko o czym piszę w tym artykule.

   1. avatar Flora 1 grudnia 2018 o 18:14

    A myslisz ze może to być po prostu genetyka ? Serio nie pale ani nie pije alko wcale, suplementuje się i dbam o siebie

    1. avatar Jarmush 1 grudnia 2018 o 21:17

     Jak masz takie przekonanie, to to będzie genetyka

 11. avatar Paula 2 grudnia 2018 o 14:38

  Też robiłam ostatnio wpis o kolagenie ale Twój artykuł dopełnił moje przemyślenia. Dzięki Pepsi

 12. avatar Ania 2 grudnia 2018 o 19:16

  Czy mogę dać 7 -latce kolagen (jeśli tak to ile). Czasem bolą ja mięśnie nóg, nie może ich wyprostować w pełni jak siedzi. I ma podwyższone Ck (lekarz mówił że to może być rozpad miesniowy ). Bardzo proszę o odpowiedź

  1. avatar Jarmush 2 grudnia 2018 o 19:22

   Podawaj jej 1/2 porcji Shape Shake TiB zmiksowaną z pysznymi owocami i jogurtem bio

 13. avatar Ania 3 grudnia 2018 o 05:39

  W domu mam tylko kolagen tib. Zatem złożę nowe zamówienie. A na dziś ten kolagen nie może być dla dziecka? Chciałabym już zacząć kurację

  1. avatar Jarmush 3 grudnia 2018 o 07:41

   możesz podać dziecku

 14. avatar Zeena 3 grudnia 2018 o 14:29

  Pepsi a czy w pierwszym trymestrze ciazy kolagen jak i terapia 4 szkalanek sa wskazane?

  1. avatar Jarmush 3 grudnia 2018 o 18:08

   w ogóle w ciąży nie można robić 4 szklanek, tylko 4. Kolagen morski TiB może iść do 4, gdy nie jesteś uczulona na ryby.

 15. avatar Zeena 4 grudnia 2018 o 08:46

  Dzieki Pepsi, dobrze wiedziec bo mysle ze jestem w pierwszym miesiacu i od czasu do czasu robilam rano 2 pierwsze szklanki i dwie pozostale po poludniu. Kolagen zazywam rano na czczo. Czy tak moge go zostawic czy raczej lepiej dodawac go do jedzenia? A co z siarka, wit C w postaci Aceroli, selenem, cynkiem I kompleksem wit B? Nadmienie tylko, ze nie jem miesa, produktow mlecznych, soi, glutenu. Jem za to jajka raz dwa razy w tygodniu. Chcialabym zostac na diecie weganskiej przez cala ciaze i myslalam nad konsultacja u dietetyka I dobraniem diety tak bybyla jak najbardziej zbilansowana dla dobrego rozwoju dziecka. Czy moglabys cos zarekomendowac?

  1. avatar Jarmush 4 grudnia 2018 o 10:43

   zjadaj z jajkami

 16. avatar Berka 22 marca 2019 o 08:25

  Kupiłam ten kolagen i niestety wysypało mnie trochę na twarzy. Czy to znaczy, że mi szkodzi? Moja koleżanka ma to samo? jak to rozumieć? Pepsi prosimy o odpowiedź.

  1. avatar Jarmush 22 marca 2019 o 08:32

   brałaś sam, czy z MSM?

 17. avatar Berka 22 marca 2019 o 10:40

  Nie wiem co znaczy Ten skrót 🙁 brałam sam ale suplementuje wit C

  1. avatar Jarmush 22 marca 2019 o 12:17

   brałaś nasz kolagen peptan F TiB klasy pierwszej? czyli identyczny z naturalnym kolagenem w ciele? MSM to siarka, po siarce niekiedy bywa wysypka

 18. avatar Berka 22 marca 2019 o 12:22

  Tak kupiłyśmy z Twojego sklepu ? siarki nie suplementujemy.Nie wiem skąd problem z cerą,nie mam nigdy żadnych wyprysków a teraz się pojawiły i u niej tej wiec zaczęłyśmy się obie zastanawiać ze to może być przez kolagen.

  1. avatar Jarmush 22 marca 2019 o 12:25

   raczej ten kolagen nikomu nie zrobił krzywdy, wręcz przeciwnie, ale dziewczyny są różne 🙂 a dobrze reagujecie na ryby?

 19. avatar Ina 25 marca 2019 o 14:31

  A dziecku jak podawać, ile, z czym? 6 letnie.

  1. avatar Jarmush 25 marca 2019 o 14:38

   Na końcu masz przepis na zupę z kolagenem TiB. Jeśli dziecko ma przeciekające jelita (jakieś znacznie poważniejsze problemy jak crohn etc) można zrobić lewatywę, jeśli chcesz podam przepis dla 6 latka, ale mam go w domu, a jestem w drodze

   6 latek

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania, dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację,

   oraz 2 Omega 3 TiB dla dzieci, też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

 20. avatar Czesław 19 sierpnia 2019 o 08:27

  A dlaczego nie żelatyna?

  1. avatar Jarmush 19 sierpnia 2019 o 08:52

   Kolagen peptan F TiB ma formułę opatentowaną i po prostu ten kolagen wniknie do ciała i spełni swoją rolę. Żelatyna nie wniknie do ciała, to raz, a dwa, że staramy sie nie jesć istot do nas podobnych, czyli człowiek nie powinien jeść ssaków.

 21. avatar Lusja 11 października 2019 o 16:19

  A wiesz Pepsiaku! Poszlam kiedys do apteki po kolagen, bo chcialam sprawdzic jakiez to pojecie ma Pani Farmaceutka o sprzedawanych przez siebie produktach. Pani Farmaceutka nie miala pojecia, ze sa rozne kolageny. 🙁 Ostatecznie razem znalazlysmy na pudeleczku info, ze ten kolagen byl wieprzowy.

 22. avatar Spiralnie 11 października 2019 o 18:53

  Peps Najdroższa,
  Jestem na poście przerywanym około roku. Schudłam przez ten okres. Jednak w związku z moim trybem dnia okno żywieniowe mam rano (ok 8-12), a wieczorem robię jogę/trening. No i ciężko mi przybrać masy mięśniowej… Dobrego białka w diecie duuużo, jednak odpuściłam przewagę surowego pokarmu, bo nie jestem w stanie jeść tak dużych objętości w tak krótkim czasie i zwyczajnie byłam opchana, a nie dojadałam kalorii. No ale złom mocno ograniczam, tłuszcz też (chociaż jest to pewnie więcej niż 10%). Czy jedzenie po treningu jest konieczne, żeby przybrać masy? Jak żyć Pani Eliot? Łer ar maj mięśnie?
  Buziaczek

  1. avatar Jarmush 11 października 2019 o 19:59

   trening siłowy rano, potem wielkie żarcie, a w ciągu 30 minut po treningu białko Shape Shake porcja, to idą mięśnie

 23. avatar Iwona 12 października 2019 o 02:01

  Droga Pepsi,
  a czy można łączyć kolagen z innymi białkami? Np. koktajl z łyżką białka wegańskiego + kolagen + spirulina? KIedyś gdzieś przeczytałam, że nie i że to zupełnie unicestwia kolagen. Czy wiesz coś na ten temat? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

  Pozdrowienia
  Iwona

  1. avatar Jarmush 12 października 2019 o 04:33

   Kolagen przykładowo dodany do Shape Shake to jedno z najlepszych połączeń białkowych, ale generalnie połączenie kolagenu ze spiruliną, innymi białkami roślinnymi, do tego szczypta MSM i troszkę C i jest jeszcze lepiej niż kolagen solo, dlatego dodaję porcji kolagenu do 4 szklanki.
   Podobnie ma się rzecz z BCAA czyli wyizolowanymi aminokwaasami esencjonalnymi (walina, izoleucyna i leucyna), ostatnie badanie mówią, że właśnie należy je brać z pełnym spektrum aminokwasów, czyli dokładać do izolatu serwatki, czy innego dobrego białka.

 24. avatar K. 12 października 2019 o 23:25

  Pepsi, potrzebuję się upewnić: czy przy endometriozie mogę brać kolagen z siarką? A kwas hialuronowy? Obecnie biorę leki na endometriozę, nic się nie pogryzie? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, K.

  1. avatar Jarmush 13 października 2019 o 05:24

   nie znam tych leków, ale nie widzę związku z białkiem, ryb Ci nie wolno jeść? robić kąpieli siarkowych?

   1. avatar K. 13 października 2019 o 07:17

    To po prostu Visanne, klasyczny lek na endo, dlatego tak ogólnie napisałam. Ryby jem normalnie, nic mi nie wiadomo o przeciwwskazaniach dotyczących kąpieli siarkowych 😉 pytam, bo obawiam się przede wszystkim związku danego suplementu z rozwojem endometriozy, żeby nie dostała przypadkiem jeszcze dodatkowego bodźca do powiększania się.

    1. avatar Jarmush 13 października 2019 o 08:24

     nie widzę związku, ale nie jestem lekarzem, stosujesz solankę? https://www.pepsieliot.com/co-ma-wspolnego-endometrioza-marchewka-i-nadmiar-estrogenow/

     1. avatar Kasia 14 października 2019 o 22:48

      To dobrze, to mi wystarczy. Nie stosuję solanki, poczytam o tym. Marchewkę widziałam, niestety na razie ze względu na aparat ortodontyczny nie mogę jej jeść. Wiesz, tak przy okazji w ogóle się pożalę: nie jestem w stanie opanować endometriozy na dłużej przez to, że po krótkim czasie mój organizm przyzwyczaja się do wszystkiego. Przeczytałam wszystkie artykuły z tego bloga, wprowadziłam to w życie (witaminy, odżywianie etc., co się tylko dało) i wow, choroba stanęła, ja w szoku, lekarz w szoku, wszyscy w szoku. Za pół roku przestało całkowicie działać i teraz znowu biorę leki. Mam tak ze wszystkim – problem z jelitami? Każdy probiotyk pomaga na dwa tygodnie, później albo go zmienię, albo jem jak cukierki, bo już zero efektów. I tak ze wszystkim w życiu – nawet z produktami stosowanymi zewnętrznie, na przykład kupię jakieś serum do twarzy, wyglądam super, naprawdę widać różnicę, po czym koniec. I szukanie zaczyna się od nowa. Uff, to się wyżaliłam 🙂 Pozdrawiam serdecznie, K.

 25. avatar Anna 28 stycznia 2020 o 10:02

  ile mg kolagenu jest w dziennej porcji?

  1. avatar Jarmush 28 stycznia 2020 o 10:17

   Ja zjadam pełną łyżeczkę Kolagenu TiB, albo z 4 szklanką, albo z połową szklanki soku pomarańczowego świeżo wyciśniętego

 26. avatar Anna 28 stycznia 2020 o 12:52

  Nie o to mi chodzilo…ile jest mg w lyzeczce kolagenu zawsze pisze na opakowaniu producenta ile jest w kapsulce 20mg, 60mg, 100mg?

  1. avatar Jarmush 28 stycznia 2020 o 14:43

   nasz to jest czysty kolagen bez dodatków, bez kapsułek etc, więc 100 %

 27. avatar oluska20 22 kwietnia 2020 o 20:16

  Pepsi, mam pytanie. Jestem 6 miesiecy po porodzie, kp. Bolą mnie stawy, lekarz od APW zalecil mi koniecznie jedzenie dlugogotowanego rosolu na kosciach. Nie jem mięsa i wolalabym przy tym ppzostac. Czy Twoj kolagen bedzie tu ok by zastąpić taki rosół?
  Mam tez w zaleceniach D3 z K2, wapn z magnezem, Mangan, Cynk, Q10, spirulina i wit C. Zaczely mi tez leciec wlosy.
  Poza tym chyba wszystko ok, Bobas rosnie zdrowo. Czy cos mozesz polecic od siebie na te stawy i wlosy? ?

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2020 o 07:22

   Kolagen Peptan F TiB jest idealny, no ale to kolagen morski, czyli też odzwierzęcy (ryby)
   Podaję Ci przepis na zupę wege dla takich osób jak Ty, ale radzę dodać kolagen TiB i będzie nie wege, ale działa.
   https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/11305/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich.html

   Ten produkt też jest świetny https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/3935-osteocare-60kaps-tib–5905344040802.html

   Tu masz zalecenia ogólne:

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniających i odżywiających 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   na marginesie
   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Uwaga: Przy wysokiej HOMOCYSTEINIE
   Wraz z drugą szklanką 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html WAŻNE, przy podwyższonej homocysteinie po kuracji G&F TiB i Folianami TiB za 2 miesiące ponów badanie homocysteiny, i zrób jeszcze kwas foliowy i B12, na 5 dni przed badaniem odstaw suplemntację.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 1-2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84.

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu bierz 8 kapsułek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 2 kapsułki K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html

   chodzi o to, abyś osiągnęła szybko jak najwyższy poziom metabolitu D, 25(OH)D, a na 5 dni przed badaniem odstaw D3 i Greens & Fruits TiB,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Bierz probiotyki najwcześniej z pierwszym kęsem jedzenia, nie naczczo.
   https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Mężczyzna wystarczy jak zrobi tylko kontrolnie TSH, nie musi robić wszystkich tarczycowych, chyba że coś podejrzewa.

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   Nie jestem lekarzem <3

 28. avatar Kate88 13 maja 2020 o 16:58

  Pepsi prosze o porade czy dobrze robie?
  Mam przesiakliwe jelito, sztywne bolace stawy. W ciagu 30 min po trening na wzrost masy miesniowej zamierzam robic shake bananowy z izolatem bialka serwatki + kolagen + l glutamina. Czy dobrze bede robila mieszajac to w jeden szake? Czy lepieu kolagen z sokiem oddzielnie od bialka?

  1. avatar Jarmush 13 maja 2020 o 19:11

   Kolagen zjadaj sobie z kwasem askorbinowym, szczyptą MSM TiB. A szejk możesz z porcją glutaminy https://www.pepsieliot.com/bieganie-trening/4700/pyszny-szejk-z-l-glutamina-czyli-odbudowa-jelit-kosci-miesni-i-jak-ktos-chce-mega-odchudzanie.html

   1. avatar Kate88 13 maja 2020 o 20:27

    Dzieki. A kolagen z msm i wit c to po posilku? Czy na czczo rano? Po kolacji?
    Ps.Bialko zamierzam po sniadaniu pic.

    1. avatar Jarmush 14 maja 2020 o 05:53

     kiedy chcesz popijać w ciągu dnia, nie z posiłkiem, wieczorem nie

 29. avatar Upf@0p.pl, Wiktor . 15 lipca 2020 o 19:58

  Zmiłujcie się na Boga i napiszcie wreszcie jaki kolagen stosowac do lewatywy,kosmetyczny ,w proszku,czy w płynie.3 łyżki w płynie,jaki i gdzie kupić?

  1. avatar Jarmush 16 lipca 2020 o 06:24

   Żaden kosmetyczny! np ten podany w linku, bo jest bardzo rozdrobniony https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html z opatentowaną formułą

 30. avatar Iwona 22 lipca 2020 o 07:49

  Pepsi czy koktajl rano np ananas plus szpinak plus green&fruit plus 4greens plus kolagen tib plus trochę msm jest ok czy złe połączenie? Czy taki koktajl nadaje się dla 3letniego dziecka?
  Ściskam
  Iwona

  1. avatar Jarmush 22 lipca 2020 o 08:19
   1. avatar Iwona 23 lipca 2020 o 03:38

    Dziękuje 🙂 a kolagen i msm jak brać? Ps. Przy karmieniu piersią mogę?
    Pozdr

    1. avatar Jarmush 23 lipca 2020 o 08:54

     do 1/2 szklanki z sokiem świeżo wyciśniętym pomarańczowym, łyżeczka kolagenu TiB i szczypta MSM

     1. avatar Iwona 26 lipca 2020 o 17:05

      Dziękuje ☺️

 31. avatar Chora 19 września 2020 o 20:38

  Witam, mam choroby autoimmunologiczne i ostatnio zaczynają mnie boleć stawy w palcach u rąk a nawet w stopach. Boję się że te bóle całe ciało opanują jak nic nie zrobię …nie jem glutenu, nabiału i nie mam pojecia skad przyszły te bóle. Czy mozna to zatrzymac ? kolagen pomoże ? A czemu z siarką MSM? Czy jakas dieta na zdrowe stawy ?

  1. avatar Jarmush 20 września 2020 o 06:02

   Oczywiście że jest dieta, a o siarce nie słyszałaś naprawdę ? siarkowe źródła termalne?

   1. avatar Chora 20 września 2020 o 08:30

    A jaka dieta na stawy ? Nie, nie slyszalam o siarce. Czemu trzeba dodać do kolagenu ?

    1. avatar Jarmush 20 września 2020 o 18:25

     witamina C,. kolagen i szczypta MSM, to świetny zestaw, do tego magnez TiB, D3 z K2 TiB, odpowiednia dieta antyzapalna, oraz kuracja Osteocare TiB byłaby wskazana, Jaki masz poziom 25(OH)D?

     1. avatar Chora 20 września 2020 o 19:41

      Nie wiem jaki mam poziom d3. Stosuje d3 plus k2. I 4 szklanki. Dobrze gdzies przeczytałam ze do 4 szklanki dodac Wit C, kolagen, szczyptę siarki ?

     2. avatar Jarmush 21 września 2020 o 05:45

      witaminę C już nie musisz, bo idzie do 3 szklanki, a 4 zawiera naturalną C, bo pewnie coś dorzucasz, rosehip czy acerolę This is BIO. Warto zbadać 25(OH)D przy okazji, na 5 dni przed badaniem odstaw D3 z K2. W Twojej diecie jest dostatecznie dużo wapnia?

     3. avatar Chora 21 września 2020 o 11:09

      Do 4 szklanki używam tylko greensy. Suplementuje wapń … proszek 1 dawka dziennie.

     4. avatar Jarmush 21 września 2020 o 19:30

      to nie jest dobra firma, weź ten wapń 2 kapsułki, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html z magnezem i D3 z K2

     5. avatar Chora 25 września 2020 o 06:05

      A czy do 4 szklanki dodac 2 łyżeczki kolagenu jak jest na opakowaniu czy 1 ?

     6. avatar Jarmush 25 września 2020 o 19:09

      1, lu 2 to zależy ile ważysz

  2. avatar Przemko :-) 20 września 2020 o 17:27
  3. avatar Przemko :-) 20 września 2020 o 17:31
 32. avatar Aniulka 21 kwietnia 2022 o 21:42

  Pepsi, brałam rwój kolagen przez ostatni miesiąc, nieregularnie bo przez ten czas zużyłam jedno opakowanie. Obiecuje poprawę przy następnym;) Pytanie, czy robić sobie teraz przerwę np tak jak ty 10 dni i później brac już regularnie przrz 10 dni, czy mogę pominąć teraz przerwę?

  1. avatar Pepsi Eliot 22 kwietnia 2022 o 05:45

   Nie musisz jeszcze robić przerwy

 33. avatar Doris 25 kwietnia 2022 o 07:47

  Pepsi, dużo się mówi o tym, że suplementacja kolagenu jest bez sensu, bo słabo się wchłania, nawet rybi kolagen. Jestem trochę zdezorientowana. A co myślisz o suplementach na bazie już rozbitych aminokwasów, które mają stymulować własną produkcję kolagenu?

  1. avatar Pepsi Eliot 25 kwietnia 2022 o 10:21

   Kolagen kolagenowi nie równy. Z pewnością nie dotyczy to Kolagenu Peptan F TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html, to jest opatentowana formuła, właśnie pod względem największej wchłanialności. Działa i to bardzo, mamy bardzo dobry odzew od tysięcy klientów. Hydrolizat kolagenu Peptan® F to peptydy kolagenu rybiego charakteryzujące się dużą biodostępnością i wysokim na tle innych białek stężeniem kluczowych aminokwasów: glicyny, proliny oraz unikalnej dla kolagenu hydroksyproliny. Aminokwasy te są identyczne z tymi znajdującymi się w skórze, stawach i kościach.
   Przy okazji mała poprawka „rozbity aminokwas” to sformułowanie nie ma sensu, bo aminokwas to jest właśnie rozbite białko (na aminokwasy). Stymuluje się produkcję kolagenu właśnie kolagenem, wliczając ten w pokarmie, czyli np bulionem z kości, czy bulionem wegańskim, ale właśnie z dodatkim kolagenu, https://www.pepsieliot.com/instrukcja-obslugi-leczacego-wysciolke-jelit-bulionu-w-7-krokach/
   Poza tym takie pokarmy, jak ryby i skorupiaki, kurczak, białka jaj, ale też owoce cytrusowe i jagody, owoce egzotyczne, zielone warzywa liściaste jarmuż, i czosnek, ale też orzechy nerkowca i pomidory oraz fasola.
   Wiadomo tez, że kolagen wymaga witaminy C.

 34. avatar AngieW 8 maja 2023 o 08:48

  HEJ PEPS,
  a co z hydratem kolagenu? Gadają, że tysiąc razy lepszy bo żywy, a hydrolizat jest „be” bo umar i nie żyje.

  1. avatar Pepsi Eliot 8 maja 2023 o 14:09

   Jak zawsze liczy się WCHŁANIANIE i od tego zacznijmy! Hydrolizat kolagenu to białko kolagenowe poddane procesowi hydrolizy enzymatycznej, co powoduje podział na mniejsze peptydy. W TAKIEJ POSTACI JEST ON BARDZIEJ PRZYSWAJALNY PRZEZ ORGANIZM i może mieć korzystne działanie na stawy, skórę, włosy i paznokcie niż hydrat kolagenu!

   Co do kwestii „żywych” i „nieżywych” kolagenów, to podkreślam, że kolagen jako białko jest substancją nieożywioną, która nie posiada cech życia.

   Kolagen to białko występujące w skórze, kościach, chrząstkach i tkankach łącznych. W zależności od sposobu produkcji, kolagen może występować w różnych formach. Hydrolizat kolagenu to kolagen, który został poddany procesowi hydrolizy enzymatycznej, czyli rozbiciu na mniejsze cząstki – peptydy.

   Hydrolizat kolagenu i hydrat kolagenu różnią się między sobą sposobem wytwarzania i strukturą cząsteczek. Hydrat kolagenu to naturalny składnik łącznotkankowego kolagenu, który jest pozyskiwany z ścięgien i skór zwierząt. Z kolei hydrolizat kolagenu powstaje przez hydrolizę enzymatyczną naturalnego kolagenu.

   Kontrowersje dotyczące jakości hydrolizatu kolagenu w porównaniu do hydratu kolagenu wynikają z faktu, że hydrolizat jest poddany procesowi hydrolizy, który może prowadzić do uszkodzenia struktury białka i utraty jego właściwości. Jednak, jeśli proces hydrolizy jest przeprowadzony w sposób kontrolowany, a opatentowana forma Peptanu F to najwyższe standardy i kontrolowana jest jakość produktu, to hydrolizat kolagenu jest o wiele lepiej wchłaniany, oraz bardziej praktyczny (o czym za chwilę) niż hydrat kolagenu.

   Podsumowując, hydrolizat kolagenu i hydrat kolagenu różnią się między sobą, ale oba mogą być tak samo korzystne dla organizmu, chociaż HYDROLIZAT JEST LEPIEJ WCHŁANIANY! no i pod warunkiem, że są wytwarzane w sposób kontrolowany i kontrolowana jest jakość produktu. Na marginesie, jeśli chodzi o źródło, to kolagen morski zawsze jest droższym surowcem niż kolagen bydlęcy.

   Jest jeszcze jak dla mnie życiowa przewaga naszego hydrolizatu kolagenu, gdyż hydrat kolagenu ma NIŻSZY punkt topnienia niż hydrolizat kolagenu, więc podgrzanie go do 170 stopni spowoduje jego denaturację i utratę niektórych właściwości. W przypadku hydrolizatu kolagenu, proces hydrolizy zmniejsza rozmiar łańcuchów białkowych, co zwiększa stabilność termiczną i umożliwia jego stosowanie w wyższych temperaturach.

   Nasz opatentowany Peptan F, który jest hydrolizatem kolagenu, może być podgrzewany do 170 stopni bez utraty swoich właściwości, co czyni go bardziej wszechstronnym w kuchni. Nie można podkręcić bulionu z wodorostów dodając hydratu kolagenu, bo nastąpi denaturalizacja białek. Ten bulionik nie będzie aż tak leczył wyściółki jelit bez hydrolizatu kolagenu Peptan F TiB https://www.pepsieliot.com/instrukcja-obslugi-leczacego-wysciolke-jelit-bulionu-w-7-krokach/

   Bowiem Hydrat kolagenu jest stabilny w temperaturach do 60, góra 70 stopni Celsjusza. Przy wyższych temperaturach jego właściwości ulegną zmianie i utracie. Dlatego nie zaleca się podgrzewania hydratu kolagenu powyżej tej temperatury.

   Poza tym, nasz surowiec – kolagen morski hydrolizat Peptan F z opatentowaną formułą jest dużo droższy niż nawet morski (bydlęcy jest jeszcze tańszy) hydrat kolagenu. Hydrolizat kolagenu peptan F poddawany jest procesowi hydrolizy, która wymaga zaawansowanych technologii, co wpływa na cenę. Ponadto, hydrolizat kolagenu jest BARDZIEJ SKONDENSOWANY niż hydrat, dzięki czemu mniejsza ilość produktu jest wymagana do osiągnięcia pożądanego efektu.
   A ponieważ surowce, które umieszczamy w naszych produktach należą do najlepszych,a co za tym często idzie najdroższych na świecie, nie zdecydowaliśmy się na tańszy surowiec hydratu, na co wielu producentów z biegłością merkantylną się rzuca. Po prostu my nasz kolagen osobiście dzień w dzień jemy i nasi najbliżsi!

   A więc nie jest be, jest cacy, ale oba nie żyjo 😀

 35. avatar Anie 8 sierpnia 2023 o 19:00

  Z jakich ryb pozyskiwany jest kolagen tib?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 sierpnia 2023 o 21:39

   z łusek ryb zimnomorskich

   1. avatar Anie 9 sierpnia 2023 o 09:58

    Dziękuję za odpowiedź, ale chodzi mi o gatunek ryby – czy dostępne są takie informacje?

 36. avatar ZZZ 26 września 2023 o 10:34

  Jaka ilość daltonów w tym kolagenie ;)?

  1. avatar Pepsi Eliot 26 września 2023 o 22:37

   2000, ale nie tylko liczba daltonów jest istotna (aby była wchłanialność kolagen musi mieć mniej niż 4500 daltonów), ale jeszcze unikatowa formuła zwiększająca wchłanialność, która została opatentowana

 37. avatar Czytelnik 26 września 2023 o 13:07

  Hej Pepsi. Właśnie wróciłam z gór. I odsłuchuje lajv z YouTube. Szkoda, że nie słuchałam go wczesniejniej, gdyż pan Gr mówil dokładnie o tym co teraz mi dolega. Zbiegałam ze 2 lub 3km z góry na dol i już 2 dzień nie mogę siadać i kucać 😀 Mnie nic nie kłuje ale chodzę jak na szczudłach oraz bardzo tego NIE polecam. I rzeczywiście chodzenie pod górę w tej sytuacji jest odpoczynkiem… Pozdrowienia do Francji wysylam

  1. avatar Pepsi Eliot 26 września 2023 o 22:37

   ściskamy i życzymy zdrowych nóżek

 38. avatar Ewka 10 października 2023 o 05:18

  Mi po kolagenie branta ponad pół roku zaczęły rosnąć mięśniaki w macicy.Po konsultacji odstawiłam.Wprowadziłam mące. I mięśniaki na szczęście zaczęły zanikać i wysychały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Twoje stawy Twój Osteocare TiB 

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum