Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 851 806
173 online
42 354 VIPy

5 newsów zaskoczy Cię w czwartek. Słyszałaś już o nich?

1. Zanieczyszczone powietrze to uszkodzony mózg

Badanie wykonane na 32 000 osób w Chinach dowiodło, że ekspozycja na zanieczyszczenia powietrza przyczynia się do gwałtownej redukcji wyników testów słownych i matematycznych, z powodu tego, że toksyczne substancje prowadzą do spadku zdolności poznawczych. To nie tylko powód żeby zadbać o planetę, ale także powód żeby zadbać o codzienne oczyszczanie organizmu, na przykład z kuracją 4 szklanek.

2. Istnieje idealna długość snu i zmierzono ile powinna wynosić

Jeśli chcesz zachować zdrowie swojego ciała, optymalną ilość snu stanowi 6 do 8 godzin. Taka dawka snu chroni przed chorobami serca. Zbyt mało i zbyt wiele godzin snu łączy się z rozwojem choroby wieńcowej i znacznie powiększonym ryzykiem udaru, czego dowodzi meta-analiza przeprowadzona na ponad milionie osób. Jeśli masz problemy ze snem, koniecznie zbadaj swój poziom 25(OH)D! Dowiedziono, że odpowiedni poziom witaminy D zwalcza bezsenność, poprawia komfort snu i sprawia, że lepiej się wysypiasz. Dodatkowo niski poziom witaminy D wpływa znacząco na obturacyjny bezdech senny.


3. Chcesz zmniejszyć w diecie ilość węglowodanów? Musisz zmniejszyć też ilość mięsa!

Czyli dlaczego dieta ketogeniczna może Ci zaszkodzić?

Zmniejszenie ilości węglowodanów w diecie jest zdrowe tylko i wyłącznie jeśli odżywiasz się roślinnie. Według badań u osób, których dieta uboga jest w węglowodany i nadal zawiera białka zwierzęce, korzyści tego typu odżywiania maleją: osoby na diecie niskowęglowodanowej mają podobne ryzyko chorób serca i żyją krócej niż ludzie, którzy nie zwracają uwagi na podaż węglowodanów w diecie.

4. Jeśli jesteś na diecie ketonowej, raczej nie oszukuj, bo będzie histeria

Jonathan Little, główny autor badania i profesor nadzwyczajny  na University of British Columbia opublikował badanie 9 zdrowych ochotników na diecie ketonowej, którzy mieli oszukać reżim tylko jedną butelką słodkiego napoju, który zawiera 75 g glukozy. Wypili słodki napój na 7 dni przed dietą, a następnie identyczny w 7 dniu diety opartej na 70% tłuszczu, 20% białka, i 10% węglowodanów. Gdy ciało jest w ketozie, pozbawione jest glukozy, preferowanego paliwa. Ketoza zmienia chemię organizmu i zaczyna agresywnie spalać zapasy tłuszczu, co powoduje utratę wagi, przez co dieta jest z każdym dniem bardziej popularna, ale. Ze zdziwieniem odnotowano wyniki, które wskazywały, że zdrowi, młodzi mężczyźni przed eksperymentem, nagle po jednym (sic!) słodkim wyskoku, doznali takiego uszczerbku w stanie naczyń krwionośnych, jak ludzie starzy z problemami układu krwionośnego. Nie ma więc żartów na takiej diecie.

5. Czy szczęście przedłuży Twoje życie?

Może, a przynajmniej według badania nad związkiem między szczęściem i długowiecznością, w które zaangażowanych było niemal 5000 Singapurczyków powyżej 60 roku życia. Uczestnicy badania opublikowanego w magazynie Age and Ageing, prowadzili dokumentację dotyczącą tego jak często doświadczają uczuć takich jak radość, przyjemność, dobre nastawienie na przyszłość. W przypadku osób nieszczęśliwych śmiertelność okazała się być wyższa o 20%.

uściski:)

(Visited 6 336 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Alex 5 września 2019 o 14:23

  Jakieś dowody na to że glukoza jest preferowanym paliwem?

  1. avatar Jarmush 5 września 2019 o 16:25

   życiowe, estetyczne, duchowe, światopoglądowe, zapewne również naukowe <3

   1. avatar Alex 5 września 2019 o 18:14

    Czyli dokładnie takie same jak te że ketony to najlepsze paliwo, albo światło słoneczne, albo paczki z keczupem, o fuj to ostatnie to oczywiście żart, całkiem niesmaczny 🙂

 2. avatar Sławek 5 września 2019 o 16:39

  A jak ta akcja ze szkodami z powodu jednego słodkiego wyskoku ma się do codziennego przerywania ketozy na IF?

  1. avatar Jarmush 5 września 2019 o 18:31

   Jeśli jesteś na takiej prawdziwej diecie ketogenicznej, nie możesz połknąć takiej ilości cukru, ani w oknie, ani poza. na przerywanym poście ludzie są na różnych dietach, i raczej mówimy przy dłuuugim poście 22 godzinnym o delikatnej, niejako umownej ketozie, ale trzeba byłoby zbadać mocz, czy aby napewno pokażą się ketony w moczu, wątpie. Autofagia za to ma miejsce i o to chodzi. Wracając do badania, to doświadczenie odbyło się po 7 dniach ścisłej diety keto, napisałam w jakich proporcjach jedli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum